IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1322 Oldal V  « < 1049 1050 1051 1052 1053 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Putyur
hozzászólás 2008-12-04 11:59
Létrehozva: #21001

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(mad-R @ 2008-12-04 02:37) *
Szerintem, ha akarna a vatera tudna tenni ellene. Lehetne szűrni telefonszámra, emailcímre, lakcímre, s talán a leghatásosabb, a bankszámlaszámra az új regisztráció során. Az ellenőrzött vásárló státuszt is csak úgy lehetne kapni, ha az sms után egy gyalogposta levélben kapott kódot megadni. Általában nincs az embereknek 5-6 levélcíme (a postafiók itt gond lehet).
...

Nehéz dolog ez. A felsoroltakra mind szűr a Vatera, de telefonszámod, e-mail címed annyi lehet, amennyit akarsz. Egy vadidegen 200 lakásos házba is kirakhatsz egy levelesládát a neveddel (csak egy csavarhúzó és két csavar kérdése) - eltart egy ideig, míg feltűnik valakinek, és leveszik - azalatt megkapod a levelet. Az egyetlen nehezebb pont a bankszámlaszám - de ez is megoldható, mivel a számla nem kell a neveden legyen, és a továbbiakban nincs is rá szükség (tehát elég megkérned valakit, hogy utaljon egy megadott számra 100 Ft-ot - amit aztán a kezébe adsz). smile.gif

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.
Go to the top of the page

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-12-04 09:52
Létrehozva: #21002

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zsuzsd @ 2008-12-03 23:22) *
Lehet, hogy én voltam túl szigorú a negatív értékeléssel és ilyenkor csak semlegest kellett volna adnom?

Zsuzsa

Jól csináltad!
Jellemtelen gerinctelen az ilyen txxű. mad.gif mad.gif

Máskor ne várj ilyen sokat! wink.gif

Ja!
Egy jó tanács: Most azonnal tedd be a tiltólistába!

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zsuzsd
hozzászólás 2008-12-04 09:43
Létrehozva: #21003

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-30 21:54
Azonosító: 326 816

Roli!

Köszi a tippet, mindenképpen megpróbálom töröltetni a negatívot!

Zsuzsa

+Quote Post
mad-R
hozzászólás 2008-12-04 03:37
Létrehozva: #21004

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-20 01:24
Azonosító: 190 694

IDÉZET(hytech @ 2008-12-03 19:32) *
Hidd el a Vatera sem tud túl sokat tenni az ilyen féxxek ellen.
Hiába tiltja ki ha még aznap újraregisztrál más névvel.
Ez ellen egyszerűen nem lehet mit tenni.
Van itt olyan aki a 6. reggel van fenn. mad.gif
És vissza fog jönni a 16.-al is ez olyan biztos,minthogy hálytek a nevem.

Szerintem, ha akarna a vatera tudna tenni ellene. Lehetne szűrni telefonszámra, emailcímre, lakcímre, s talán a leghatásosabb, a bankszámlaszámra az új regisztráció során. Az ellenőrzött vásárló státuszt is csak úgy lehetne kapni, ha az sms után egy gyalogposta levélben kapott kódot megadni. Általában nincs az embereknek 5-6 levélcíme (a postafiók itt gond lehet). 

Ezekkel a vatera a saját helyzetét is könnyebbé tenné, meg a normálisan és korrekt módon vaterázó ügyfeleik is nagyobb megelégedéssel használnák.

Valamelyik nap éppen nézegettem pár véletlenszerűen kiválasztott aukciós oldalt és arra kellett rájönnöm, hogy alig vagyunk olyanok, akik nem ügyeskednek, akár a vatera, akár a vevő kárára. sad.gif

Az ismerőseim között is sokan vannak, hogy inkább az apróhirdetéseket válasszák a vatera helyett, éppen az alacsony színvonal miatt...

HA a vatera nem ellensége a saját befektetésének, akkor mielőbb lépnie kellene...

+Quote Post
forevergsm
hozzászólás 2008-12-04 03:32
Létrehozva: #21005

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-06-05 20:26
Innen: Budapest
Azonosító: 159 654

IDÉZET(Raindrop @ 2008-12-04 02:02) *
Sq!

Jól behúztak a csőbe! smile.gif
Megírtad 2008/11/23 14:06 perckkor dephazz felhasználónak az értékelést, majd a szintén Borsod megyei Hasszan77 1 óra múlva végiglicitálta a cuccaidat, és ezért kaptad végig a lejáratós negatívokat. Bosszú!

A két nick mögött levő személy azonosságát igazolni látszik a következő is:

Hasszan77(61) visszajelzési mutatója
Felhasználói összefoglaló
Pozitív visszajelzések: 87,65%
Regisztráció dátuma: 2008/05/04
Utolsó belépés: 2008/12/04 02:03:24
Lakhely: Borsod-Abaúj-Zemplén

dephazz(75) visszajelzési mutatója
Felhasználói összefoglaló
Pozitív visszajelzések: 97,47%
Regisztráció dátuma: 2008/07/29
Utolsó belépés: 2008/12/04 02:02:09
Lakhely: Borsod-Abaúj-Zemplén

Elég valószínűtlen, hogy éjjel kettőkor véletlen legyen az 1 perc különbséggel való belépés...

+Quote Post
Raindrop
hozzászólás 2008-12-04 03:02
Létrehozva: #21006

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-26 23:57
Azonosító: 165 724

Sq!

Jól behúztak a csőbe! smile.gif
Megírtad 2008/11/23 14:06 perckkor dephazz felhasználónak az értékelést, majd a szintén Borsod megyei Hasszan77 1 óra múlva végiglicitálta a cuccaidat, és ezért kaptad végig a lejáratós negatívokat. Bosszú!

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2008-12-04 01:43
Létrehozva: #21007

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 20:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(zsuzsd @ 2008-12-03 23:22) *
A Vatera szabályzatában azt olvastam, ilyen esetben nem lehet töröltetni a véleményt...

Lehet, hogy én voltam túl szigorú a negatív értékeléssel és ilyenkor csak semlegest kellett volna adnom?

Szia!

A bosszúnegatívot lehet töröltetni. Ehhez az kell, hogy a teljes levelezést (írtad, hogy küldtél jó sok mailt a vevőnek) küldd el a biztonsag@vatera.com címre. Kapsz válaszmailben egy hosszú ticketszámot, azt őrizd meg, mert erre kell hivatkozni amikor a Kapcsolatfelvételen keresztül töröltetni akarod a bosszúnegatívot. (Hú, remélem, nem csak én értem, amit ide pötyögtem... rolleyes.gif )

És ne aggódj, ha minden úgy volt, ahogy leírtad, teljesen jogosan adtál negát. Birom, amikor az egyik fél megjelenik a találkozón, a másik meg arra sem méltatja, hogy küldjön neki egy SMS-t, hogy ő nem tud ott megjelenni. Meg azt is, hogy az elérhetetlen fél 38 perc múlva mégis előkerül a negatív értékelés után... dry.gif

Több sikeres adásvételt! wink.gif
Üdv: Roli

A hozzászólást -rolandgajdos- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-04 01:44

+Quote Post
Gabocc
hozzászólás 2008-12-04 00:59
Létrehozva: #21008

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-11-08 00:27
Azonosító: 282 354

IDÉZET(csabau @ 2008-12-03 22:14) *
esetleg kilátásba kell helyezni, hogy néhány ruhásszekrény látogatást tesz nála

és nagyon kellemetlen, ha az emberfiának több füle van, mint foga.

Megelégednék olyan büntetéssel is ami mondjuk arányos az elkövetett bűnnel. Az a baj, hogy messzi lakik különben már én is meglátogattam volna. Pontosabban akkor valószínűleg személyesen megyek az áruért és akkor ott helyben kiderül a turpisság. (és csak az útiköltséget bukom el)

+Quote Post
mad-R
hozzászólás 2008-12-04 00:32
Létrehozva: #21009

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-20 01:24
Azonosító: 190 694

IDÉZET(LaserPortal @ 2008-12-03 12:37) *
Nagyon köszönöm, hozzám már el is ért a levelük. Remélem sokaknak még nem késő.
Az illető ellen (nem ismeretlen személy, név alapján könnyen magtalálható az interneten, tehát nem kamuregről van szó)
természetesen megtesszük a szükséges lépéseket.
Egy kérdésem lenne illetve egy tanácsot várok - akár a Vateraforumtól akár a tisztelt Fórumozóktól - melyik eljárás a hatásosabb:
- feljelentést tenni az illetékes rendőrségen
- vagy a Vatera Követeléskezelő partnercégére bízni?

A kettő esetleg kizárja egymást?
Még egy utolsó: eddig nem mertem elkészíteni az értékelést, nem tudom hogy rendőrségi eljárás esetén kikötés-e az hogy még nem lezárt (értékelt) adás-vételnek kell-e lennie?

Köszönöm

Szerintem van még egy megoldás, ami, ha nem is segít közvetlenül, de a feszültséget mindenképpen levezeti... smile.gif

A rendőrségi eljárásról annyit, hogy jelenleg is van egy ügy, ami már közel másfél éve tart, természetesen semmilyen eredménnyel. A tettes ismert, be lett perelve többünk által, biztos valaki még emlékszik még a szépmadárra, pontosabban Seregélyre.

+Quote Post
zsuzsd
hozzászólás 2008-12-04 00:22
Létrehozva: #21010

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-30 21:54
Azonosító: 326 816

Sziasztok!

Eddig csak vevő voltam, most volt az első eladásra kínált termékem. Egy kedvesnek, szimpatikusnak tűnő vevő (csak pozitív visszajelzésekkel) nyerte a licitet, aki rögtön megkeresett, majd pár nap szünet után felhívott (este fél 10-kor, de sebaj, ilyenkor még nem alszom) és elnézést kért, hogy csak akkor jelentkezik és megbeszéltük a személyes találkozást.
Ekkor kezdődtek a gondok. Nem jelent meg aznap a megbeszélt helyen, majd nem vette fel a telefonját, nem válaszolt az e-mailekre. Az utolsó levelemben még azt is megírtam neki, hogy másnap újra meghirdetem a terméket a fenti okok miatt és hogy ha aznap nem jelentkezik, akkor kénytelen leszek negatív értékelést készíteni. Ezek után még 3 napot vártam, de semmi nem történt azon kívül, hogy a másik (nem Vaterás) vevőjelöltem mástól vásárolt. Írtam egy sms-t is, amit mint utólag kiderült, nem kapott meg a vevő (még mindig "várakozik" az sms, ezt nem ellenőriztem az értékelés előtt, de ez csak egy volt a sok megkeresésből).
Elkészítettem a negatív értékelést: "A vevő hamar felvette velem a kapcsolatot, az átvétel helyét is megbeszéltük, viszont nem jelent meg
és azóta nem jelentkezett. Az e-mailekre nem válaszol, sms-re szintén nem, a telefonjaimat nem veszi
fel. Több napon keresztül próbáltam elérni, naponta többször hívtam, írtam neki leveleket, de ő nem
méltatott válaszra. Így nem tudom az okát sem, hogy miért nem jelentkezik a gépért. Sajnálom, hogy meghiúsult az adásvétel és végül negatívot kell adnom. "
Na, ekkor szinte azonnal jött a válasz szintén negatív értékelés formájában: "Sajnálom, hogy negativot kell adnom de sajnos nem igy történt az egész az eladó megbizhatatlan ahogy a többi viszajelzésből is látszik soksok piros van benne, nem ajánlom senkinek"
Ez volt az első negatívom. A Vatera szabályzatában azt olvastam, ilyen esetben nem lehet töröltetni a véleményt. Kicsit megviselt, bántja az igazságérzetem.

Zsuzsa

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-12-03 23:14
Létrehozva: #21011

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(Gabocc @ 2008-12-03 21:57) *
...
Na jól kidühöngtem magam mára. Csak tudnám mit lethet ilyen esetben tenni mert az hogy az eladóval néha váltunk egy-egy kedves levelet azzal úgy tűnik nem sokra megyek.

esetleg kilátásba kell helyezni, hogy néhány ruhásszekrény látogatást tesz nála

és nagyon kellemetlen, ha az emberfiának több füle van, mint foga.

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Gabocc
hozzászólás 2008-12-03 22:57
Létrehozva: #21012

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-11-08 00:27
Azonosító: 282 354

IDÉZET(Orosz77 @ 2008-12-03 12:58) *
Ez nem garanciális probléma, vagy korrektségi teszt, hanem csalás.

Mindenki hibázhat. Először nem feltételeztem én csalást. Bizonyára elkerülte az eladóm figyelmét a szabályzat. Gondoltam, ha már így alakult akkor legyen kedves és vállalja a felelősséget. Felajánlottam, hogy értékcsökkentként küldjön vissza a vételárból vagy szerezze be a szivattyút vagy csibáljuk vissza ez egéyz üzletet. Egyikről sem akart hallani. Inkább gyózködött, hogy a gép szív meg spriccel tehát működik meg ilyenek. Írtam, hogy nagyon hangos a szivattyú. Erre azt írja, hogy az nem hiba. Az tényleg nem hiba hogy hangos, csak abból arra lehet következtetni, hogy nem a hozzávaló szivattyú van a gépben vagy esetleg a tönkremenetel határán van. De ez mind nem lenne probléma ha a gép rendeltetésszerűen működne.

Csak attól tartok, hogyha adok egy negatív értékelést ezek után akkor az 500 karakterbe nem fér bele a teljes történet. Utána meg övé az utolsó szó, hazudik rá valamit és kész. Meg különben is egy (1)-es emberke szava nem sokat ér. Bár ahogy nézegettem az eladó (206)-jábólból a jó pontok vásárlásért vannak eladni meg jórészt 2 Ft fixáras cuccot szokott. Mondjuk ez biztos nem sabálytalan, de mindenki tudja miről van szó.

Na jól kidühöngtem magam mára. Csak tudnám mit lethet ilyen esetben tenni mert az hogy az eladóval néha váltunk egy-egy kedves levelet azzal úgy tűnik nem sokra megyek.

+Quote Post
bikerfranky
hozzászólás 2008-12-03 21:59
Létrehozva: #21013

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-02 23:29
Azonosító: 331 294

Üdv. Nekem épp pár napja volt egy kis afférom egy vaterás kolegával.Tiszta vicc az ember. Már többször kitiltották vateráról de mindig más felhsználónévvel visszajön. Hebeg-habog össze vissza álladóan mailban is meg telón is.Ja, és hozzá sem kell tennem még ő volt felháborodva és büszkén lenegativozott. Nevetséges.... smile.gif

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-12-03 21:39
Létrehozva: #21014

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(ltama @ 2008-12-03 20:36) *
Helyesen ltama!... rolleyes.gif

wink.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2008-12-03 21:36
Létrehozva: #21015

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-07 07:40
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 13 038

IDÉZET(Miller69 @ 2008-12-03 16:11) *
Sorry!
itama-tol idéztem.
odaviszlek, ott még működik.:
http://www.vatera.hu/forum/index.php?s=&am...st&p=331166

a 13# hozzászólás

Helyesen ltama! Nem tudom, mit akartál idézni! rolleyes.gif

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2008-12-03 21:14
Létrehozva: #21016

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Miller69 @ 2008-12-03 15:46) *
Nem. Sírás-rívás akkor lesz, ha kiderül a csalás vétsége, és egy jó ügyvéd csak felfüggesztettet szabat ki, a 2-5 évig helyett, aztán a kárvallottak egyidőben felkeresik. Na akkor lesz... Ja nem. ...az a dir-dur-bim-bum-csi-csat.

Mivel nem vagy régi Fórumos, javaslom olvass előbb egy kicsit visszafelé! Meg fogsz lepődni! Sajnos az élet nem Téged igazol! (Sajnos!) rolleyes.gif

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-12-03 21:11
Létrehozva: #21017

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ltama @ 2008-12-03 20:06) *
Mivel inaktíválták!
Helyette egy másik: http://www.vatera.hu/listings/index.php?at...tmpsb=Keres%E9s rolleyes.gif

Igen őt már délelőtt láttam.
Veri blyútiful sad.gif

--------------------

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2008-12-03 21:06
Létrehozva: #21018

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2008-12-03 15:57) *
Az első linkedre kattintva a válasz:
"Túl sok találat. Kérjük adjon meg több keresési feltételt! "

Mivel inaktíválták!
Helyette egy másik: http://www.vatera.hu/listings/index.php?at...tmpsb=Keres%E9s rolleyes.gif

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-12-03 20:46
Létrehozva: #21019

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Ladaboy21 @ 2008-12-03 19:33) *
Helló!

Mit csináljak akkor, ha megnyertem 1 licitet, próbáltam felvenni a kapcsolatot az illetővel, de ő nem válaszolt 1ik levelemre sem, végül meg dobott 1 negatív visszajelzést azzal, h nem utaltam neki a pénzt. Ráadásul le is tiltott, úgyhogy még csak megbeszélni sem tudtam vele a dolgot.
Gondolom azért csinálta, mert igaz régóta regisztrálva vagyok, de eddig ez volt a 2. licit amit megnyertem, az előző semleges értékelésű volt, mert nem volt nekem megfelelő az áru (járműalatrész más típushoz való volt).

Ha mindezt tudod bizonyítani akkor semmi gond.
Küld el a leveleidet a biztonsag@vatera.com-ra és probléma megoldva.

--------------------

+Quote Post
Ladaboy21
hozzászólás 2008-12-03 20:33
Létrehozva: #21020

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-12-03 20:27
Azonosító: 332 934

Helló!

Mit csináljak akkor, ha megnyertem 1 licitet, próbáltam felvenni a kapcsolatot az illetővel, de ő nem válaszolt 1ik levelemre sem, végül meg dobott 1 negatív visszajelzést azzal, h nem utaltam neki a pénzt. Ráadásul le is tiltott, úgyhogy még csak megbeszélni sem tudtam vele a dolgot.
Gondolom azért csinálta, mert igaz régóta regisztrálva vagyok, de eddig ez volt a 2. licit amit megnyertem, az előző semleges értékelésű volt, mert nem volt nekem megfelelő az áru (járműalatrész más típushoz való volt).

+Quote Post

1322 Oldal V  « < 1049 1050 1051 1052 1053 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-01 05:45