IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 1050 1051 1052 1053 1054 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Putyur
hozzászólás 2008-12-15 14:08
Létrehozva: #21021

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(Orosz77 @ 2008-12-15 12:46) *
Nem (csak) a Vaterát kellene megváltoztatni, hanem az emberek gondolkodásmódját. Ha egy kicsit gyanakvóbbak lennének, nem lenne ennyi lehúzás. Utánna meg csak néznek (tisztelet a kivételnek), szidnak mindenkit, belekötbek abba, aki esetleg más véleményen van és persze másoktól várják a problámájuk megoldását. Akinek nem ingje ne vegye magára!
A lépcsőházi faliújságot sem okolom, ha az ott hirdetett villanyszerelő átvert!

Mindkét gondolattal egyetértek.

A mai világban KELLENE legyen az emberekben annyi egészséges gyanakvás, hogy elgondolkodnak azon, miért adnak valamit féláron; miért nincs lehetőség személyes átvételre; miért ennyire sürgős az üzletkötés az eladónak; stb. Dehát az emberek nagy része elvakul, ha pénzt szagol... Ha csak minden tizedik felhasználó beleolvasna a fórumba, tájékozódna egy kicsit az internetes aukciókról...

A másik: a Vaterától sem lehet elvárni, hogy minden egyes aukciót/felhasználót egyesével lenyomozzon. (Nemrégiben az "IRÁNYJELZŐ" fórumán keveredtem vitába a Vaterán árusított - gyanú szerint illegálisan kirégészkedett - pénzérmékkel kapcsolatban.) Ha valaki nem körültekintő, semmiesetre sem a Vaterát kellene elővennie az átverésével kapcsolatban...

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.
Go to the top of the page

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2008-12-15 13:46
Létrehozva: #21022

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

Nem (csak) a Vaterát kellene megváltoztatni, hanem az emberek gondolkodásmódját. Ha egy kicsit gyanakvóbbak lennének, nem lenne ennyi lehúzás. Utánna meg csak néznek (tisztelet a kivételnek), szidnak mindenkit, belekötbek abba, aki esetleg más véleményen van és persze másoktól várják a problámájuk megoldását. Akinek nem ingje ne vegye magára!
A lépcsőházi faliújságot sem okolom, ha az ott hirdetett villanyszerelő átvert!

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2008-12-15 13:43
Létrehozva: #21023

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

IDÉZET(Putyur @ 2008-12-15 09:10) *
Akkor most itt is megkérdezem: ha felszerelnék egy 200 lakásos panelház postaládái mellé még egy postaládát a nevemmel - szerinted mennyi időbe tartana, míg valakinek feltűnne, és leszednék...? Megnyugtatlak; annyi idő alatt pont megjönne az az atombiztos postai ellenőrző levél... smile.gif

Lehet, hogy észre sem vennék, hogy új postaláda van felszerelve rolleyes.gif

+Quote Post
mandyy
hozzászólás 2008-12-15 12:55
Létrehozva: #21024

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-30 21:33
Azonosító: 2 992

IDÉZET(szegedimo74 @ 2008-12-15 07:28) *
sajnos belefutottam én is 1 kedves eladóba!vásároltam tőle egy TOSHIBA s1800 laptopot(http://www.vatera.hu/toshiba_s1800_p3_as_1300_mhz_es_108128504.html)

Klasszikus eset sad.gif Műszaki cikket vásárolni úgy, hogy nem láttad, nem próbáltad ki, nagyon lutri. Az eladó ha sikerült eladnia a cuccot gyakorlatilag azt mond amit akar. Több szerencsét máskorra!

Azért van elrejtve a sorok közt valami biggrin.gif Nézd meg újra a levelezést!
Azt írja: 2 éve van nálam a gép semmi baja nem volt idáig,

A hozzászólást -mandyy- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-15 13:00

+Quote Post
omegav6i
hozzászólás 2008-12-15 11:36
Létrehozva: #21025

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-15 11:13
Azonosító: 355 274

IDÉZET(mazsolla @ 2008-12-15 10:33) *
Semeddig. Tedd tiltóra és megszűnik a levelezése wink.gif

megtörtént, s mint kiderült ez már a sokadik nikkje...

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-12-15 11:34
Létrehozva: #21026

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(schuminator @ 2008-12-15 09:22) *
Eddig nem szívesen írtam még ide, de most megteszem.
Ez ugyanis az év Vaterás hülyéje lesz.

mokuskerekfelhajto a tisztes nickje.

.... hogy én erőszakos, tolakodó stb. vagyok, ezért letiltott mindenhonnan.
.....

Mivel értékelést nem adhatok, ezért csak ide írom, hogy mki óvakodjon tőle.

nos, ezért a postért és az ártatlanul idecitálásért viszont itt a fórumon, aki él és mozog, téged rak tiltóra...

ne csudálkozz rajta mad.gif

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2008-12-15 11:33
Létrehozva: #21027

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 135

IDÉZET(omegav6i @ 2008-12-15 10:26) *
Nos..azt hiszem a no comment a megfelelő..azaz mégsem. Meddig is vagyok köteles ezt hagyni?

Semeddig. Tedd tiltóra és megszűnik a levelezése wink.gif

+Quote Post
omegav6i
hozzászólás 2008-12-15 11:26
Létrehozva: #21028

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-15 11:13
Azonosító: 355 274

LAJCSIKA19 user..

Nem cseréltem el 17 éves audijára az autóm, még látatlanban sem, ezért következő beírásokkal illette az aukcióim.:

/természetesen a pontok csak a jóérzésű emberek miatt vannak, a hozzászólásában pár helyesírási hibával tarkítva nem a demo verzió szerepel..smile.gif /

"Ez az auto 1 szar!!!!!!!!!!!ne vegye meg senki!!!!!!!!!!"

ez még elmegy kategória.. mondjuk 120km nél közelebb sem jött hozzá..smile.gif

a következőre azonban nincs mentség...

"Anyád a korhadt aki a világra sz..t te senkiházi.Kis hü..e sza...nko vagy.ja és bekaphatod a kissebségi fa...mat te büdös bunko."

Nos..azt hiszem a no comment a megfelelő..azaz mégsem. Meddig is vagyok köteles ezt hagyni?

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-12-15 11:00
Létrehozva: #21029

Csoport:
Kizárt

Azonosító: 130

Eladott egy gombfocicsapatot a Vaterán.
Licitesre tette fel, így az utolsó pillanatban lemaradtam róla.
A gombfocicsapat az első gyermekkori gombfocicsapatom lett volna, ami sajnos az idők folyamán elveszett, ezért lett volna fontos egy régi gyermekkori emlék...
Írtam neki egy másik termékéhez üzit, amiben felvázoltam az előző helyzetet. Azt szerettem volna, hogy a gombfociban található játékosképeket másolja le és tegye fel nekem mégegyszer a Vaterára. A lemásolt (fénymásolt) termékért fizettem volna neki!!!
Ezek után először közölte, hogy nem tudja lemásolni (ez az év vicce, nehezen tudom ugyanis elhinni, hogy ma a XXI. században nincs a környéken egy fénymásolóbolt, vagy nincs egy scannere, egy mobiltelefonja, szóval a három közül semmelyik...) majd azt írta, hogy én erőszakos, tolakodó stb. vagyok, ezért letiltott mindenhonnan.

Hááááát... kapott volna egy kis pénzt gyakorlatilag fél perces melóval, de neki nem kellett...

miért kéne óvakodni? az adásvételeket korrekten lebonyolította, extra kívánságokat meg - pár fillérért - nem köteles teljesíteni. megkérted, nem vállalta, mit kell eröszakoskodni? a tisztes neve mellesleg mokuskerekhajto.

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-15 11:01

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-12-15 10:56
Létrehozva: #21030

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

...

Ne is haragudj, de e miatt idecitálni valakit - a legkevésbé sem etikus. Főképpen nem ilyen hangnemben.
Még szerencse, hogy nem tudod értékelni.
Nem várhatod el senkitől, hogy gyakorlatilag szívességből (egy ilyen "tételnek" nem lehet megkérni az árát) scannelgessen, fotózgasson, fénymásoltasson Neked - egy vadidegennnek. Ráadásul nehezen tudta volna kimagyarázni a "tétel" nem-kapcsolatfelvételi-termék mivoltát - valószínűleg lett volna olyan, aki meggyanúsította volna ezzel (talán én is).

Úgyhogy ez a post a beküldőjét minősíti - már ne is haragudj... sad.gif

(A nicket meg elírtad amúgy.)

A hozzászólást -Putyur- szerkesztette a következő időpontban: 2008-12-15 10:59

--------------------
Putyur

Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
schuminator
hozzászólás 2008-12-15 10:22
Létrehozva: #21031

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-19 14:36
Azonosító: 189 334

Eladott egy gombfocicsapatot a Vaterán.
Licitesre tette fel, így az utolsó pillanatban lemaradtam róla.
A gombfocicsapat az első gyermekkori gombfocicsapatom lett volna, ami sajnos az idők folyamán elveszett, ezért lett volna fontos egy régi gyermekkori emlék...
Írtam neki egy másik termékéhez üzit, amiben felvázoltam az előző helyzetet. Azt szerettem volna, hogy a gombfociban található játékosképeket másolja le és tegye fel nekem mégegyszer a Vaterára. A lemásolt (fénymásolt) termékért fizettem volna neki!!!
Ezek után először közölte, hogy nem tudja lemásolni (ez az év vicce, nehezen tudom ugyanis elhinni, hogy ma a XXI. században nincs a környéken egy fénymásolóbolt, vagy nincs egy scannere, egy mobiltelefonja, szóval a három közül semmelyik...) majd azt írta, hogy én erőszakos, tolakodó stb. vagyok, ezért letiltott mindenhonnan.

Hááááát... kapott volna egy kis pénzt gyakorlatilag fél perces melóval, de neki nem kellett...

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-12-15 10:10
Létrehozva: #21032

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsejka @ 2008-12-14 23:32) *
...
ellenben a masik magyar internetes piacon a t*sz-v*sz -en ezt ugy oldjak meg, hogy aktivalo kodot kuldenek a cimedre, es csak ugy aktivalhatod magad eladokent es vevokent is egyarant, hogy beirod az otthonra megerkezett levelben levo kodot.... ez nem lenne jo megoldas esetleg itt is????
...

Akkor most itt is megkérdezem: ha felszerelnék egy 200 lakásos panelház postaládái mellé még egy postaládát a nevemmel - szerinted mennyi időbe tartana, míg valakinek feltűnne, és leszednék...? Megnyugtatlak; annyi idő alatt pont megjönne az az atombiztos postai ellenőrző levél... smile.gif

--------------------
Putyur

+Quote Post
homeforsale
hozzászólás 2008-12-15 09:33
Létrehozva: #21033

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-12 15:49
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 42 038

Az ötlet nem rossz és kivitelezhetősmile.gif
És ha simán lex@rom hogy kukkol??
Elvégre a legnagyobb fegyver az érdektelenség laugh.gif
tongue.gif

+Quote Post
szegedimo74
hozzászólás 2008-12-15 08:28
Létrehozva: #21034

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-07-11 07:04
Azonosító: 169 615

sajnos belefutottam én is 1 kedves eladóba!vásároltam tőle egy TOSHIBA s1800 laptopot(http://www.vatera.hu/toshiba_s1800_p3_as_1300_mhz_es_108128504.html) kissé furcsa volt már az elején is mert előszőr megbeszéltük a másnapi szegedi átvételt mint látható a kérdések között.majd másnap jött a hitegetés:reggel felhivom azt mondja kinyitja az üzletét és jön,délután felhivom azt mondja 5 után tud jönni,és persze megpenditi ,hogy inkább nem is adná el mert "ő sokkal rugalmassab eladó mint én"adjunk mindketten semlegest.itt megjegyezném hogy megkérdeztem milyen minimális garanciát tud adni hogy a készülék nem hibás illetve napokon belül nem lessz az.késöbb este fél7 felé ujrahivom és közli ha kell nekem a vásárolt árú menjek ki érte hozzá!majd mégiscsak elhozta de sokáig kellett győzködnöm.megtőrtént a tényleges adásvétel!innét számitva a 8.napon a laptop a szervízben kötött ki!!!!!!!mint kiderült az alaplapot már megbarmolta valaki!a biztositéknál meg lett patkolva!igy feltételezhetően tulmelegszik és ezáltal kontakt hibalép fel időnként.mikor ez kiderült irtam az eladónak,de semmiféle konszenzusra nem lehetett vele jutni hacsak azt nem nevezem eredménynek,hogy azt mondta ha tovább mocskolódók(valószinüleg arra értette hogy irok ide)mert jeleztem ebbéli szándékomat eljön és megkeres!és ne reklamáljak mert itt semmiféle garanciát nem szokás adni a használt termékekre!és mért nem őt hivtam mikor elromlott a készülék !mért egyenesen a szervizbe vittem?hát mindenesetre furcsa nekem az egész!

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-12-15 01:40
Létrehozva: #21035

Csoport:
Kizárt

Azonosító: 130

nagyon nagyon rossz erzesem van wercvbn felhasznaloval kapcsolatban, senkinek nem valaszol, a tel.szama hamis, es akiket eddig kerdeztem, mindenki utalt neki..... ha csalo, es igy ellopott egy csomo penzt, a vatera ilyenkor mit tesz vele? (azon kivul hogy kizarja)

en most fogok vegezni a jogi egyetemen es anyukam is szakmabeli, szivesen a nyomaba erednek, de nincs semmilyen konkret elerhetosege a kezemben, csak egy email cim es egy hamis tel.szam.

megkeresi a hamis címen, és elfenekeli.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2008-12-15 01:37
Létrehozva: #21036

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

A szükséges intézkedés = belevágták a levesbe laugh.gif

IDÉZET(Vateraforum @ 2008-12-14 15:33) *
A szükséges intézkedéseket megtettük.

+Quote Post
konyvetNEKED
hozzászólás 2008-12-15 01:34
Létrehozva: #21037

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-04-17 02:56
Azonosító: 5 690

ellenben a masik magyar internetes piacon a t*sz-v*sz -en ezt ugy oldjak meg, hogy aktivalo kodot kuldenek a cimedre, es csak ugy aktivalhatod magad eladokent es vevokent is egyarant, hogy beirod az otthonra megerkezett levelben levo kodot....

elhiszed, hogy emberek tízezrei nem ott élnek, ahová be vannak jelentve, ill. levelet kapnak oda (s megkapják...), ahol nem laknak? szóval ez sem garancia semmire...

+Quote Post
zsejka
hozzászólás 2008-12-15 00:32
Létrehozva: #21038

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-11 03:09
Azonosító: 347 394

nagyon nagyon rossz erzesem van wercvbn felhasznaloval kapcsolatban, senkinek nem valaszol, a tel.szama hamis, es akiket eddig kerdeztem, mindenki utalt neki..... ha csalo, es igy ellopott egy csomo penzt, a vatera ilyenkor mit tesz vele? (azon kivul hogy kizarja)

en most fogok vegezni a jogi egyetemen es anyukam is szakmabeli, szivesen a nyomaba erednek, de nincs semmilyen konkret elerhetosege a kezemben, csak egy email cim es egy hamis tel.szam.

ellenben a masik magyar internetes piacon a t*sz-v*sz -en ezt ugy oldjak meg, hogy aktivalo kodot kuldenek a cimedre, es csak ugy aktivalhatod magad eladokent es vevokent is egyarant, hogy beirod az otthonra megerkezett levelben levo kodot.... ez nem lenne jo megoldas esetleg itt is????
tovabb nezik ahogy csalnak es lopnak?
raadasul rengeteg ember Karacsonyat tonkre teszik ezzel.... sad.gif

+Quote Post
forevergsm
hozzászólás 2008-12-14 23:39
Létrehozva: #21039

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-06-05 20:26
Azonosító: 159 654

Az egyik kedvencem ezen a héten volt... kedden (!) jön az e-mail (200valahány km-re levő faluból...): "Szia!Szombaton utaltam a pénz!Sajnos a csomagot még nem kaptam meg!Légyszíves Írd meg,hogy mikor adtad fel!Köszönöm!..."

Egyébként tőlem elvileg meg is kaphatta volna, mert hétfőn megjött a pénze, aznap postáztam is neki a cuccost, ami nagyon kedvező esetben meg is érkezhetett volna keddre... (Leg)Rosszabb esetben még az utalása sem biztos, hogy megérkezik keddre...

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2008-12-14 18:58
Létrehozva: #21040

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Azonosító: 135

IDÉZET(rolandgajdos @ 2008-12-14 16:02) *
Na, ezt jó' megaszonta... laugh.gif

Én is csak pislogtam, mint ........... laugh.gif laugh.gif
De válaszolni erre, már semmi értelme nem lenne wink.gif

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 1050 1051 1052 1053 1054 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-02 00:33