IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1350 Oldal V  « < 1120 1121 1122 1123 1124 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
watchhu
hozzászólás 2008-10-18 19:43
Létrehozva: #22421

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 147

IDÉZET(pferde @ 2008-10-18 18:15) *
...

Azon is gondolkodtam, (de lehet, hogy ez már paranoia) hogy nem arról van-e szó, hogy bizonyos vevők látják, hogy keservesen összehoztam egy viszonylag szép referenciát, és úgy gondolják (ill. nagyon is jól tudják), hogy nekem egyre fontosabb ezt a képet megőrizni, ha már idáig eljutottam, és bepróbálkoznak, mert érzik, hogy nem (vagy nagyon nem szivesen) kockáztatok?

Nyugodj meg, attól nem fog romlani a referenciád, hogy egy-két ilyen "vevő" odabiggyeszt valamit! Nem az számít, hogy hogyan értékelnek, hanem az, hogy kik értéklenek úgy (mint ahogy nem az számít, hogy mit mondanak/írnak, hanem az, hogy ki mondja/írja).
Go to the top of the page

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-10-18 19:06
Létrehozva: #22422

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(pferde @ 2008-10-18 14:52) *
Most abban kérném a tanácsotokat, hogy kérjem-e a negtívom törlését, hisz bosszúnegatívval fenyeget, és – ha 16 napig nem is jelentkezett – tény, hogy írt, mégpedig a negatívom előtt 2 nappal.[/size][/font]

Jajjj! sad.gif
El sem hinném ha ez nem veled történne.

Node a lényeg:
Milyen 16 nap?????????

Mondtam neked már párszor:
5 nap. 120 óra . 7200 másodperc.

Ne legyenek kételyeid.
A licit 10 másodpercig tartott.
Utána nem volt 16 napig (384 óra vagy 2340 másodperc) 60 szabad másodperce,hogy felemelje a kxxxxtt telefont?
Ilyen nincs,ez HAZUGSÁG.

Pferde: 5nap.

Hidd el meg fog változni.
Látod,hogy csak visszaélnek a jóindulatoddal.
Megvolt a lehetőségük.
Most te jössz.

Ha mekapod a bosszúnegát töröltesd nyugodt lelkiismerettel.

Had lessem már meg azt az aukciót,hogy megtehessem a szükséges óvintékedéseket wink.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-10-18 18:15
Létrehozva: #22423

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

A csillagok állásával lehet valami baj. Úgy értem a csillagjegyem biztos valami negatív pályán jár... vagymi. sad.gif
Nem gondoltam volna, hogy lesz ember, aki ezen a zavaros, hosszú izén átrágja magát. rolleyes.gif (Kb. 4x ennyi volt a szöveg, amit a vevőm eleresztett, a nagyjából világos képhez ennyit muszáj volt belőle láttatnom.) Csabí, Bamboo, köszönöm, ebben a helyzetben minden apró mondat sokat jelent nekem.

Most utaltam vissza 600,- Ft.-ot egy másik vevőmnek. A hűtőtáska amit kapott, vadonat új volt. Még a papír is rajta volt, amivel a vállraakasztó össze volt fogva. Én vettem ki a celofánból.... mindegy. Vevő leüt, utal, csomag el. Telefon: ez nem olyan... vagyis nem új. Piszkos. Meg büdös belül. blink.gif ohmy.gif
Nem vitáztam. Azonnal felajánlottam, hogy küldje vissza, az oda-vissza postaköltséget is állom. Nem kell több probléma. Aztán a végén abban egyeztünk meg, hogy 1.100,- helyett 500-at megér neki... akkor így nem kell visszapostázgatnia. dry.gif Ebben maradtunk.

Csak ne kelljen a Vatera Team-nek heti egy levelet írni, kérve a bosszúnega törlését. unsure.gif

A végén már ott tartunk, hogy majd ingyen küldözgetek csomagokat, hogy én legyek a szépkislány-jókislány. A minden vitát kikerülő, a mindenki megelégedésére ténykedő, a hyper-super 100 %-os.

Úgyölögem van, hogy a másikat a falaggya. sad.gif

Most ezzel a külföldessel miajó anyámat csináljak? Miután porig alázott a levelével, a vulgáris, lealázó stílusával, mondjam neki, hogy bocsika, igenisértettem, máris töröltetem a negát, elnézést a türelmetlenségért, igaza van, 16 napra eltűnni egyáltalán nem probléma, egy gonosz boszorka vagyok, egy rosszindulatú, hazug némber, esedezem, hogy küldjön számlaszámot, mert én nagyon de nagyon szeretném őt pozitívan értékelni, és alázattal kérem, hogy nekem se adjon semlegest sem, mert ha kell, letérdeplek, jókislány leszek, kérjen amit akar........ ? blink.gif mad.gif dry.gif

Azon is gondolkodtam, (de lehet, hogy ez már paranoia) hogy nem arról van-e szó, hogy bizonyos vevők látják, hogy keservesen összehoztam egy viszonylag szép referenciát, és úgy gondolják (ill. nagyon is jól tudják), hogy nekem egyre fontosabb ezt a képet megőrizni, ha már idáig eljutottam, és bepróbálkoznak, mert érzik, hogy nem (vagy nagyon nem szivesen) kockáztatok?

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2008-10-18 18:20

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-10-18 16:22
Létrehozva: #22424

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(csabau @ 2008-10-18 16:04) *
smile.gif no comment...nem, mégis - ági, jesszusom... wink.gif

tényleg rád jár a...ööö...(innentől nem publikus) rolleyes.gif

csaby összefoglalta smile.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-10-18 16:04
Létrehozva: #22425

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

smile.gif no comment...nem, mégis - ági, jesszusom... wink.gif

tényleg rád jár a...ööö...(innentől nem publikus) rolleyes.gif

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-10-18 14:52
Létrehozva: #22426

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Akkor (kicsit visszaélve a türelmetekkel) - más:

Vevőként éppen a napokban követtem el egy negát. (Csaknem egy évig mellőztem ezt az értékelést, a végletekig elmentem, hogy elkerülhessem, de elegem lett.)

Szept. 16.-án lezárult egy (1,- Ft.-os rolleyes.gif ) aukció.
Megírom az értesítőt, utána írogatom a (z udvarias hangú) ,leveleket, (az értesítőm utáni első levelemben csak ennyit: “??? sad.gif
- vevő életjelt sem ad.

A negyedik (ötödik?) levelemben (29-én, 16 nappal az adás-vétel után) tájékoztatom az eladót, hogy láttam a belépését a Vaterára, tehát lett volna módja életjelt adni, megjegyzem:

Tudom, nem egy nagy összegű tétel, amit megnyertem, de a vásárlás megtörtént. (Én is listáztam 1,- Ft-os aukciókat, van olyan vevőm, aki hármat visz egyszerre, a csomagolás-postázás fáradozása is több, mint a termék ára maga, ehhez képest ugyanolyan gyorsan és udvariasan válaszolok neki, mintha tizezres tételt nyert volna.)

Nem muszáj 1,- Ft-os aukciót indítani, ha utána nem akar foglalkozni az adás-vétel kötelezettségeivel.

: “ és kilátásba helyezem ; hogy – negatív értékelés mellett - elállok a vételtől. Mivel továbbnra sem ír, október 4.-én értékeltem is – negatívra.

És a vulgáris, ócsárkodó, vádaskodó levél azonnal meg is érkezik. (A vevő hirtelen hazaérkezik külföldről... rolleyes.gif )
Ő igenis jelentkezett, október 1-én, és azonnal töröltessem a negatív értékelést, mert egy rosszindulatú, hazug, stb. vagyok, és különben is visszakapom a negát.

Olvasni is kene nem csak irni a szitkozodast !

Erthetoen elmagyaraztam az elozo levelemben, hogy jelenleg nem tudjuk lebonyolitani az uzletet csak hetfon leghamarabb mert kulfoldon vagyok a jovoheten erkezem es nem tudom fejbol a szamlaszamot, igy azt sem tudom egyelore megadni.
Tenyleg ezen a ket napon mult a boldogsaga ??!!!
Ha oda figyelne jobban
lathatja evek ota tobb szaz pozitivom van …” (Nézem az adatlapját: 138 (227 adásvétel) - mindegy... smile.gif )

Elkezdem a böngészést a számtalan mél között..., és – igen, ott a levele, az első, amit 16 nap után írt, (okt. 1-én) azt is “tárgy” nélkül, és azt is csak a negát beígérő levelemre:

„Jelenleg kulfoldon vagyok es nem tudok net kozelbe kerulni tul gyakran.
Egy par nap turelem azert belefer szerintem. Nem kell rogton eroszakosra venni a hangnemet.”

Írom neki, hogy valóban megtaláltam a mailjét, de – vsz. mivel nem írt tárgyat – nem vettem észre, de ez nem változtat a lényegen, hogy 16 napig füle botját sem mozgatta, - sajnálom.

[/size][size="4"]Na, ekkor jött ki a vevőből az “úrigyerek” . (A levelének csak egy töredékét idézem, mert at kb. 3-4 oldalas):

“”"Nem muszáj 1,- Ft-os aukciót indítani, ha utána nem akar foglalkozni az adás-vétel kötelezettségeivel. L" „

Ez egy … roszindulatú gorombaság és nagymértékű felszinességre utal, hogy csak ezt az egy lehetőséget tudta elképzelni.
Most az egyszer nem magából kellett volna kiindulnia !!
Ha egycsöppet belegondol és megnézi az értékeléseimet gondolhatta, hogy számos 1 Ft-os aukciom lehetett ennyi üzletkötésből és negatívot nem lát sehol. De ön rögtön a legrosszabb verzióval kezdi úgytünik. Kedves hozzállás...

Bár abszolut írtozom ellene, hogy ebbe a teljesen felesleges levél és esemény magyarázásba én is belefolyak, de pár dolgot mégiscsak megkell jegyezzek mert még azt hiszi igazak.(…) Az hogy a levelemnek nem volt tárgya egyszerű hazugság ! (…)Maga itt arra veri a mellét, hogy csak két hét után fenyegetőzött !? Hát ez sem igaz újfent ! Mert az elején kezdte két hét múlva csak az történt, hogy én szóvá tettem.
Az utazás elötti szükséges teendőkröl pedig nehogymár kioktasson ! Maga kérhetne tanácsot tőlem mit, hogy tegyen... (…)
Legalább a Vaterát kéne ismernie hamár kiakar oktatni másokat !

Ismét a felszines egyszerű gondolkodása mutatkozik ki, hogy el sem tudja képzelni, hogy valakinek annyi teendője összejön az utazás elött ill. olyan hirtelen kell elutaznia, hogy nem az a legfontosabb az életében, hogy 1 ft-os aukciok mellé írjon magyarázatokat. Azért mert az ön kis világában a vatera tölti be az idejét más nem ér rá naponta többször fellépkedni az oldalra. Talán erre is kellene gondolnia a többi említett tévedésével együtt !

(…)Tehát összefoglalva ezen legutóbbi levelében túltett korábbi sértő megszólalásain, hazudott, megpróbálta magyarázni amit nem lehet és elkendőzni a komoly tévedéseit és a hibákat melyeket elkövetett.
Ettől az egésztől és a kioktatásaitól kérem örökre kiméljen meg (…)

Mindezek ellenére még mindig kész vagyok üzletet kötni mert én ezt csak ezért csinálom és kellő figyelemmel, körültekintéssel és udvariassággal járok el.”

Most abban kérném a tanácsotokat, hogy kérjem-e a negtívom törlését, hisz bosszúnegatívval fenyeget, és – ha 16 napig nem is jelentkezett – tény, hogy írt, mégpedig a negatívom előtt 2 nappal.

(Gondolom itt – a Vatera számára – nincs jelentősége, hogy a vevő nem írt tárgyat, ezért nehezen volt azonosítható a mélje, mikor végre jelentkezett, annak sem, hogy minősíthetetlen, ócsárló, sértő hangvételű a stílusa. )

A kérdés most az, van-e esélyem arra, hogy törölni fogják-e a bosszúnegát, ha a vevő 16 napig életjelt sem adott magáról, ezért elálltam a vételtől?

Vagy hagyjam a fenébe, nyeljem le, hogy 16 napig kergettem, mire előkerült, hogy hazugnak nevez, 3 oldalon keresztül ócsárol, és vásároljam meg tőle azt a rohadt ZOO-matricát, kérjem a negám törlését, utána értékeljem pozitívra? mellow.gif

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2008-10-18 14:53

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-10-18 11:33
Létrehozva: #22427

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(watchhu @ 2008-10-18 11:24) *
Vagy tudta, csak azt hitte, hogy a "rámenőseké a világ" jelmondat mindig és mindenhol érvényes. Megérdemelte a meglepődést.

a rámenöseké- talán, csak ne párosuljon rosszindulattal.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-10-18 11:24
Létrehozva: #22428

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2008-10-18 11:15) *
gondolom, meglepödött a pasas, aki azt hitte, sorra leckéztetheti az eladókat, holott csak nem olvasta el a szabályzatot, és nem tudta, hogy ha licitál egy termékre, azzal elfogadta az eladó feltételeit. ...

Vagy tudta, csak azt hitte, hogy a "rámenőseké a világ" jelmondat mindig és mindenhol érvényes. Megérdemelte a meglepődést.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-10-18 11:15
Létrehozva: #22429

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(pferde @ 2008-10-18 10:51) *
Dehogyis maradsz le! bedinorbi inaktív, a terméket most újralistázom, fórumos-baráti kedvezménnyel már le is csaphatod! rolleyes.gif

(Van ötletetek, melyik totyikban köszönjem meg, hogy tegnap késő este írtam, ma reggelre már törölve volt a negatívom? Mert ha az Ügyfélszolgálatnak írok, hogy köszi, csak a bejövő leveleiket szaporítom. unsure.gif )

Áááááá, itt van egy Mod.! Kedves Vatera Moderátor, megtenné, hogy bekiabál az ügyfél-szobába, hogy a pferde köszöni? smile.gif

gondolom, meglepödött a pasas, aki azt hitte, sorra leckéztetheti az eladókat, holott csak nem olvasta el a szabályzatot, és nem tudta, hogy ha licitál egy termékre, azzal elfogadta az eladó feltételeit. ha elöre érdeklödött volna nálad, az egész elkerülhetö lett volna. kellemes hétvégét neki! dry.gif

--------------------

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-10-18 11:00
Létrehozva: #22430

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pferde @ 2008-10-18 10:51) *
...

(Van ötletetek, melyik totyikban köszönjem meg, hogy tegnap késő este írtam, ma reggelre már törölve volt a negatívom? ...

Valóban pozitív irányú változás érezhető az ügyfelek (nem technikai fejlesztés jellegű) megkereséseinek kezelésében. Ez jó.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-10-18 10:51
Létrehozva: #22431

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Dehogyis maradsz le! bedinorbi inaktív, a terméket most újralistázom, fórumos-baráti kedvezménnyel már le is csaphatod! rolleyes.gif

(Van ötletetek, melyik totyikban köszönjem meg, hogy tegnap késő este írtam, ma reggelre már törölve volt a negatívom? Mert ha az Ügyfélszolgálatnak írok, hogy köszi, csak a bejövő leveleiket szaporítom. unsure.gif )

Áááááá, itt van egy Mod.! Kedves Vatera Moderátor, megtenné, hogy bekiabál az ügyfél-szobába, hogy a pferde köszöni? smile.gif

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2008-10-18 10:53

--------------------

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-10-17 23:55
Létrehozva: #22432

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(pferde @ 2008-10-17 22:36) *
Jóvan, mostmár 75 %-os. (Hogy fog szegény csodálkozni... rolleyes.gif )

Én meg pont ilyen termékekről maradok le..... sad.gif

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-10-17 23:06
Létrehozva: #22433

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pferde @ 2008-10-17 22:36) *

smile.gif

--------------------

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-10-17 22:36
Létrehozva: #22434

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

--------------------

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-10-17 22:36
Létrehozva: #22435

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pferde @ 2008-10-17 22:22) *
Tényleg! Ez fel sem tűnt. (Képzeld, Bamboo, most azon agyaltam, honnan a csudából tudod te, melyik aukcióról van szó? laugh.gif )

De valamit mostmár végképp nem értek. Az a negája épp amiatt született, mert valakitől "levélben" küldést követelt... laugh.gif http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...83&avatip=2

Gyerekek, ez szivat engem... huh.gif

Szó ami szó nagyon rádjár a rúd.
De vágd már be azt a negát végre.
Had szóljon. wink.gif

--------------------

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-10-17 22:24
Létrehozva: #22436

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(pferde @ 2008-10-17 22:22) *
Tényleg! Ez fel sem tűnt. (Képzeld, Bamboo, most azon agyaltam, honnan a csudából tudod te, melyik aukcióról van szó? laugh.gif )

De valamit mostmár végképp nem értek. Az a negája épp amiatt született, mert valakitől "levélben" küldést követelt... laugh.gif http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...83&avatip=2

Negatív vélemény: Utánvételesen kértem, hogy adja fel a terméket, de ennek mindenféle akadálya volt.az eddigi
vásárlásaim 95 százalékát utánvétellel bonyolítottam le, POZITÍV értékeléssel.

7 adásvétele volt, abból 1 negatív. hogy jön itt ki a 95%? csodálom, hogy nem tudta kisakkozni, hogy még egy nega, és elreppen. legalábbis ezen a nevén.

--------------------

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-10-17 22:22
Létrehozva: #22437

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

--------------------

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-10-17 22:10
Létrehozva: #22438

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(pferde @ 2008-10-17 22:02) *
Egy héttel ezelőtt kértem tőletek tanácsot:

Hát képzeljétek, meg sem várta, míg én negatívot adok (a mai napig nem utalta a termék árát), viszont ma negatívan értékelt, - ő! laugh.gif

Írtam az ügyfélszolgálatnak. Most még az a jó kérdés, várjak-e az én értékelésemmel a Vatera válaszáig, vagy adjak neki most negát?

Komolyan nem túlzás, de kezdik a vevők pokollá tenni az életemet... sad.gif

adjál neki azonnal negát. 80% alá esik, és többet nem bosszant senkit. mástól is kapott negát.

--------------------

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-10-17 22:02
Létrehozva: #22439

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Egy héttel ezelőtt kértem tőletek tanácsot:

IDÉZET(pferde @ 2008-10-08 21:00) *
Szervusztok, Kedves Eladó(- és sors)társaim!
Ismét kikérném a véleményeteket. rolleyes.gif

Egy műszaki cikket vásárolt tőlem a vevő.
Aukciózárás után azonnal megküldtem a feladandó összeget és a számlaszámomat.

A vevő válasza: "[font=Arial]Szeretném ha a terméket utánvétellel küldje hozzám. "

Hát képzeljétek, meg sem várta, míg én negatívot adok (a mai napig nem utalta a termék árát), viszont ma negatívan értékelt, - ő! laugh.gif

Írtam az ügyfélszolgálatnak. Most még az a jó kérdés, várjak-e az én értékelésemmel a Vatera válaszáig, vagy adjak neki most negát?

Komolyan nem túlzás, de kezdik a vevők pokollá tenni az életemet... sad.gif

A hozzászólást -Vatera_Moderátor- szerkesztette a következő időpontban: 2008-10-18 10:40

--------------------

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2008-10-17 08:29
Létrehozva: #22440

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(hytech @ 2008-10-16 22:32) *
Ennyiért még nem jár ilyen durva megtorlás.
De pld. hamar szüksége lehet egy telefonszámcserére miután megszaporodnak a hívásai a kék banán klub tagjaitól. wink.gif

kI TUDJA...LEHET,HOGY EZZEL SZIVESSÉGET TESZEL NEKI. laugh.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post

1350 Oldal V  « < 1120 1121 1122 1123 1124 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-07-29 00:18