IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 1126 1127 1128 1129 1130 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
hytech
hozzászólás 2008-09-25 12:51
Létrehozva: #22541

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Khepara @ 2008-09-25 12:50) *
Én már odatettem "szegény ártatlant". biggrin.gif

Nagyon jól tetted. biggrin.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2008-09-25 12:50
Létrehozva: #22542

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-15 14:56
Azonosító: 170 852

IDÉZET(hytech @ 2008-09-25 12:48) *
Csak nehogy valaki "ártatlant" tegyek tiltólistára.

Én már odatettem "szegény ártatlant". biggrin.gif

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-09-25 12:48
Létrehozva: #22543

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Khepara @ 2008-09-25 12:46) *
Igen. smile.gif
Mert?

Csak nehogy valaki "ártatlant" tegyek tiltólistára.

--------------------

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2008-09-25 12:46
Létrehozva: #22544

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2008-09-25 12:41) *
kösz.
de tuti?

Igen. smile.gif
Mert?

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-09-25 12:41
Létrehozva: #22545

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(watchhu @ 2008-09-25 12:36) *

kösz.
de tuti?

--------------------

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-09-25 12:36
Létrehozva: #22546

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 147

IDÉZET(hytech @ 2008-09-25 12:08) *
...
Azt azért elárulod melyik adásvételed volt ez?
...

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=92250196

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-09-25 12:08
Létrehozva: #22547

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2008-09-25 10:47) *
de közben ne tévesszük szem elöl az eredeti célt: adás-vétel lebonyolítása a lehetö legoptimálisabban, nem pedig a partner nevelése. a kompromisszumokra való készség hasznos tulajdonság.

Azt hiszem ő megtett mindent amit lehetett.
Várt türelemmel,és felkínált 2 lehetséges variációt is.
A vevő alattomos sunyi módon egyikkel sem élt.

Ezt azért nem árt nem figyelmen kívül hagyni.

IDÉZET(Khepara @ 2008-09-25 10:08) *
Nos, leírtam, mit teszek. Megkapta az értékelést.
A szomorú, hogy a vevő NEM "frissen reggelt nullás vagy valami nagysítlű 10 értékeléses akinek van mellette 15 semlegese is". Ezért nem is értem! Csupa pozitívja van, s nem kevés!!! Lehet, csak megkergült. Viszont én továbbra sem hiszem el, hogy valaki "véletlenül" pont 190 forinttal kevesebbet utal, utána napokig nem értékel pozitívan, csak miután kap egy nyomatékosabb levelet és határidőt.
Tudom, Te nagyon "szigorú" vagy, jól is teszed. Mint írtam, nekem is ez volt az utolsó ilyen eset. De mivel ígéretet tettem az ő pozitív értékelése után az én pozitívomra, nem akartam unfair lenni. Azért köszi a tanácsot!
Üdv:
K.

Azt azért elárulod melyik adásvételed volt ez?
Elegendő a termék neve is.
Köszi. wink.gif

(csak zárójelben: szigorú de korrekt)

A hozzászólást -Vatera_Moderátor- szerkesztette a következő időpontban: 2008-09-25 12:25

--------------------

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-09-25 10:47
Létrehozva: #22548

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(hytech @ 2008-09-25 10:04) *
Tudtam,hogy így lesz.
A hozzáállásából egyértelműen ezt lehetett várni.
Én tudod mit választanék.(de nehogy befolyásoljon!)
Már csak azért is mert NEM lehetsz elégedett ezzel az adásvétellel,ráadásul többszörösen is hülyének néz.
Visszautalnám a pénzt,és bevarrnám a negát.
Aztán megírnám az egész esetet a vaterának minden írásos dokumentációval,a visszautalás exportjával együtt és kérném a kapott negatív törlését.

Gondolom a vevő frissen reggelt nullás vagy valami nagysítlű 10 értékeléses akinek van mellette 15 semlegese is. mad.gif

de közben ne tévesszük szem elöl az eredeti célt: adás-vétel lebonyolítása a lehetö legoptimálisabban, nem pedig a partner nevelése. a kompromisszumokra való készség hasznos tulajdonság.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-09-25 10:20
Létrehozva: #22549

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Khepara @ 2008-09-25 09:51) *
. Úgyhogy eldöntöttem, hogy AJÁNLVA adom fel a csomit. Igen, nem vagyok sikeres... rolleyes.gif

Nagyvonalú vagy. Örülök, hogy "megoldódott" az ügyed.

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2008-09-25 10:08
Létrehozva: #22550

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2008-09-25 10:04) *
Tudtam,hogy így lesz.
Már csak azért is mert NEM lehetsz elégedett ezzel az adásvétellel,ráadásul többszörösen is hülyének néz.
Aztán megírnám az egész esetet a vaterának minden írásos dokumentációval,a visszautalás exportjával együtt és kérném a kapott negatív törlését.

Gondolom a vevő frissen reggelt nullás vagy valami nagysítlű 10 értékeléses akinek van mellette 15 semlegese is. mad.gif

Nos, leírtam, mit teszek. Megkapta az értékelést.
A szomorú, hogy a vevő NEM "frissen reggelt nullás vagy valami nagysítlű 10 értékeléses akinek van mellette 15 semlegese is". Ezért nem is értem! Csupa pozitívja van, s nem kevés!!! Lehet, csak megkergült. Viszont én továbbra sem hiszem el, hogy valaki "véletlenül" pont 190 forinttal kevesebbet utal, utána napokig nem értékel pozitívan, csak miután kap egy nyomatékosabb levelet és határidőt.
Tudom, Te nagyon "szigorú" vagy, jól is teszed. Mint írtam, nekem is ez volt az utolsó ilyen eset. De mivel ígéretet tettem az ő pozitív értékelése után az én pozitívomra, nem akartam unfair lenni. Azért köszi a tanácsot!
Üdv:
K.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-09-25 10:04
Létrehozva: #22551

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Khepara @ 2008-09-25 08:22) *
Sziasztok!
Megint én.... sleep.gif
Nem tudom, mit csináljak! A vevőm végre tegnap elküldte a címét, de hiába kértem többször, hiába írta, hogy "rendben", értékel előre, nem teszi. Ebben is totálisan hülyének néz!!! mad.gif
Azóta legalább hétszer lépett be. Nem tudom, mit csináljak! Előre küldeni a csomagot nem fogom, de mivel én vagyok az eladó, köteles vagyok értékelni. Végképp tanácstalan vagyok. Utaljam vissza a pénzt, és vágjam be a negát? Akkor viszont jön a bosszúnegatív...
Egyébként szombaton lesz egy börze, ahol a szóban forgó terméket tutira el tudnám adni. Két szék és pad esete...

Tudtam,hogy így lesz.

--------------------

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2008-09-25 09:51
Létrehozva: #22552

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(watchhu @ 2008-09-25 08:29) *
Nincs kötelező szabály az értékelés sorrendjére (erről megoszlanak a vélemények), de ha azon a véleményen vagy, hogy az értékeljen előre aki hamarabb megkapta a maga jussát, akkor sem áll ez most fenn, mert az ajánlott postázás díját nem kaptad meg. Világosan megírtad neki, hogy mi a sima postázás feltétele, szavaidból úgy tűnik, hogy vevőd nem nagyon akarja magát tartani a megállapodáshoz, így két lehetőséged van:
1. visszautalod a pénzt (levonva belőle az utalás esetleges költségét), adsz egy negatívot, s Te is kapsz egyet
2. elküldöd neki simán a terméket, kérsz a postán ÁFA-s számlát a címzett nevére, majd megvárod, hogy értékeljen eloszor ő. Ha elveszik a küldemény, negatívot fog adni, s azt adsz Te is, mert nem teljesített a feltételek szerint. Ha megkapja és pozitívot ad, akkor még dönthetsz úgy, hogy viszonzod vagy úgy is, hogy egy semlegessel értékeled a kellemetlen hozzáállását

Mivel mindkét esetben jöhet negatív, de az utóbbi magában hordozza a nem-negatív esélyét is, így inkább azt választanám a helyedben.

Nnnna. Megvan az értékelés!!! Heuréka! Ma írtam egy levelet, hogy még mindig várom az értékelést, és hogy péntekig tudom ezt megtenni. Visszajelzett, hogy "nem direkt" nem értékelt... laugh.gif
A lényeg, hogy megkapja a pozitív értékelést, de le fogom írni benne, hogy máskor előre kérdezze meg, hogy van -e sima postázás (főleg akkor, ha az eladó külön jelzi, hogy ajánlottan megy a dolog), és nem utólag kell alkudozni.
Egyértelmű, hogy megy a tiltóra. Negát csak azért nem adok, mert megígértem, hogy pozitívan értékelem, ha ő is értékel előre. Tehát ez így fair. Ettől függetlenül továbbra is TUDOM, hogy hülyének nézett, bármit is mondjon. S mégvalami. 190 forintért nem teszem kockára sem a becsületemet, sem a csomagot. Úgyhogy eldöntöttem, hogy AJÁNLVA adom fel a csomit. Igen, nem vagyok sikeres... rolleyes.gif
De nem fogok utólag vitatkozni, pláne egy ilyen "vásárlóval". A szép, hogy eddig csupa pozitívja van, nem is értem, hogy lehet ez. Lehet, hogy más nem ennyire "elvhű", mint én. Ez van. Viszont ha nem változtat a szokásain, előbb-utóbb bele fog botlani egy hozzám hasonló figurába, és ő nem lesz ilyen jószívű. smile.gif
VISZONT ÜNNEPÉLYESEN MEGFOGADOM, HOGY EZ VOLT AZ UTOLSÓ!!! Ezek után (noha lágy szívem van), megy a negatív az első olyan levél után, hogy "nem utalom át a különbözetet, mert nekem sokba kerülne, hülyének nézem az eladót, utólag alkudozom, görbét kakilt a macskám... stb. Nem? Akkor viszontlátásra! Szóval ennyi a "nagy" epilógus. smile.gif
Mégegyszer köszönöm a hasznos hozzászólásaitokat! További sikeres vaterázást, korrekt partnereket kívánok mindnyájatoknak!
Üdvözlettel:
Khepara

+Quote Post
Mikidani
hozzászólás 2008-09-25 09:45
Létrehozva: #22553

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-25 08:38
Azonosító: 200 236

IDÉZET(ltama @ 2008-09-25 09:15) *
A negát tudod törölteni, de csak semlegesre tudod módosítani! A jövőben jobban vigyázz a negával! Azt csak nagyon indokolt esetben adjál! Ez az aukció már lezárult, ha megváltoztattad az értékelést licitálj újra! Reménykedj, hogy nem tettek tiltóra!

Írtam a kapcsolatfelvételre, és válaszoltak is, hogy majd intézkednek. Nem szoktam negákat osztogatni, de igen bosszantó volt, hogy mások, akik sokkal később nyerték meg az aukciót, már rég megkapták, és értékelték is. Én meg hiába tépem a szám, semmi reakció. Írtam az eladónak is, hogy én attól még vevő lennék a mikrofonra, ha kapnék végre egy szlaszámot!
Köszi a válaszokat!

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2008-09-25 09:15
Létrehozva: #22554

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-07 07:40
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 13 038

IDÉZET(Mikidani @ 2008-09-25 08:48) *
Lehet, hogy nem teljesen idevaló a kérdés, de arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e valahogy értékelést visszavonni, megváltoztatni, töröltetni, vagy hasonló!

A negát tudod törölteni, de csak semlegesre tudod módosítani! A jövőben jobban vigyázz a negával! Azt csak nagyon indokolt esetben adjál! Ez az aukció már lezárult, ha megváltoztattad az értékelést licitálj újra! Reménykedj, hogy nem tettek tiltóra!

+Quote Post
Mikidani
hozzászólás 2008-09-25 09:08
Létrehozva: #22555

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(watchhu @ 2008-09-25 09:00) *
A Kapcsolatfelvételen keresztül lehet kérni.
Kapcsolatfelvétel/Aukcióval kapcsolatos problénma/Szeretnék töröltetni egy értékelést

Köszi! Megpróbálom!

+Quote Post
Khepara
hozzászólás 2008-09-25 09:08
Létrehozva: #22556

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ltama @ 2008-09-25 08:46) *
Ha valaki mindig előre látja, hogy mi, miért nem lesz jó Neki, azt úgy hívják, hogy pesszimizmus! Ráadásul, ha igaza lesz, semmi öröme nem lesz benne! Legyél egy kicsit optimistább!

Én már csak ilyen vagyok... smile.gif

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-09-25 09:00
Létrehozva: #22557

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mikidani @ 2008-09-25 08:48) *
Lehet, hogy nem teljesen idevaló a kérdés, de arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e valahogy értékelést visszavonni, megváltoztatni, töröltetni, ...

A Kapcsolatfelvételen keresztül lehet kérni.
Kapcsolatfelvétel/Aukcióval kapcsolatos problénma/Szeretnék töröltetni egy értékelést

+Quote Post
Mikidani
hozzászólás 2008-09-25 08:48
Létrehozva: #22558

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Lehet, hogy nem teljesen idevaló a kérdés, de arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e valahogy értékelést visszavonni, megváltoztatni, töröltetni, vagy hasonló! Mert úgy jártam, hogy 2 hete leütöttem egy mikrofont, egy több ezer pozitívos bolttól, de hiába írtam neki többször levelet, semmire sem válaszolt. Próbáltam a lejárt aukción keresztül is írni neki, sőt egy éppen futó aukcióban is jeleztem, hogy választ várok, de se kép, se hang. Tegnap már olyan ideges voltam, hogy negatív értékelést adtam neki, és leírtam, hogy nem reagál semmire. Erre rögtön értékelt ő is, de ő semlegesen. Abban azt írta, hogy egy levelemet se kapta meg, az aukciós hozzászólásaim pedig valószínűleg elkerülték a figyelmét. Én tényleg szeretném megvenni azt a mikrofont, és szívesen visszaszívnám a negát is, de nem tudom hogyan lehet. Már ha egyáltalán lehet. Ebben a kérdésben kérném segítségét tapasztaltabb vaterásoknak!

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2008-09-25 08:46
Létrehozva: #22559

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-07 07:40
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 13 038

Utaljam vissza a pénzt, és vágjam be a negát? Akkor viszont jön a bosszúnegatív...

Ha valaki mindig előre látja, hogy mi, miért nem lesz jó Neki, azt úgy hívják, hogy pesszimizmus! Ráadásul, ha igaza lesz, semmi öröme nem lesz benne! Legyél egy kicsit optimistább!

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-09-25 08:29
Létrehozva: #22560

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

... A vevőm végre tegnap elküldte a címét, de hiába kértem többször, hiába írta, hogy "rendben", értékel előre, nem teszi. Ebben is totálisan hülyének néz!!! mad.gif
Azóta legalább hétszer lépett be. ... Előre küldeni a csomagot nem fogom, de mivel én vagyok az eladó, köteles vagyok értékelni.... Utaljam vissza a pénzt, és vágjam be a negát? Akkor viszont jön a bosszúnegatív...

Nincs kötelező szabály az értékelés sorrendjére (erről megoszlanak a vélemények), de ha azon a véleményen vagy, hogy az értékeljen előre aki hamarabb megkapta a maga jussát, akkor sem áll ez most fenn, mert az ajánlott postázás díját nem kaptad meg. Világosan megírtad neki, hogy mi a sima postázás feltétele, szavaidból úgy tűnik, hogy vevőd nem nagyon akarja magát tartani a megállapodáshoz, így két lehetőséged van:
1. visszautalod a pénzt (levonva belőle az utalás esetleges költségét), adsz egy negatívot, s Te is kapsz egyet
2. elküldöd neki simán a terméket, kérsz a postán ÁFA-s számlát a címzett nevére, majd megvárod, hogy értékeljen eloszor ő. Ha elveszik a küldemény, negatívot fog adni, s azt adsz Te is, mert nem teljesített a feltételek szerint. Ha megkapja és pozitívot ad, akkor még dönthetsz úgy, hogy viszonzod vagy úgy is, hogy egy semlegessel értékeled a kellemetlen hozzáállását

Mivel mindkét esetben jöhet negatív, de az utóbbi magában hordozza a nem-negatív esélyét is, így inkább azt választanám a helyedben.

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 1126 1127 1128 1129 1130 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-21 07:02