IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 1140 1141 1142 1143 1144 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
pferde
hozzászólás 2008-07-30 20:04
Létrehozva: #22821

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

Egy kicsit megint kiborultam. (Bocsi, Bamboo, ez megint egy regény lesz, de nyugi, sokáig nem jövök megint!)

Június 28.-i aukció volt. http://www.vatera.hu/ujjatlan_noi_top_kb_4...a_76427167.html

A "vevő" 33 napja vette meg a terméket.

Kilenc (!!!) levelet írtam, melyekre nem válaszolt, a telefonja vagy ki volt kapcsolva, vagy hivásomkor kinyomta. Amikor kilátásba helyeztem a negatív értékelést, előkerült, ezt írta: "A jövő héten kedden (15.-én) érkezem haza, utána tudom a pénzt utalni."

18.-án (az akkor 20 napja lezárult aukció!) utolsó-utáni figyelmezetését küldtem, melyre szintén nem válaszolt. 22-én hívtam telefonon, "véletlenül" felvette azt mondta, elromlott a sz.gépe, másnap utalni fog.

26-án írtam az utolsó-utolsó-utáni levelemet, másnap válaszolt: "Én 24.-én voltam bent a bankban és utaltam az 1000 Ft.-ot". Mondanom sem kell, az utalás a mai napig nem érkezett a számlámra. Ismét hívtam telefonon, kértem, diktálja be a számlaszámot, hátha téves számlára küldte a pénzt, azt ígérte, este felhív. Nem hívott. Most próbáltam hívni - kinyomta. Muszáj volt már azt a negatívot megcsinálnom, már nem akart a rendszer beengedni az elmaradt értékelés miatt. sad.gif

A kérdések, amik felmerülnek bennem:

Ha valaki megvásárol valamit, de meggondolja magát, (vagy szorult anyagi helyzetbe kerül - van ilyen) miért nem próbál levélben egyezkedni, miért nem tartja velem a kapcsolatot, miért sunnyog a kertek alatt (kikapcsolt vagy kinyomott telefonnal), miért hazudozik (nyaraltam, jövő héten utalok, - elromlott a számítógép - már utaltam...stb.), miért hagyja, hogy hülyét csináljak magamból, hogy 9 levelet írjak, hívogassam, mikor már az elején tudja, hogy nem fog utalni, nem fog válaszolni, nem fogja felvenni a telefont! Miééééért?!

Ezen a nyáron legalább 6-8 ilyen esetem volt. Egy negatívot már adtam. (Pedig mintha nyúznának ilyenkor. ) A többiek - ha 1-1,5 hónap után is, de utaltak, elküldhettem végre a hetek óta menetkész csomagot. dry.gif

Ha betartanám (és betarttatnám) az I+ oldalamon írtakat (kérteket), ebben a három hónapban kb. 15-20 negát kellett volna adnom.

Ehelyett írtam-írtam-írtam, könyörögtem, írtam, keresgéltem a termékhez tartozó méleket, telefonszámokat, telefonáltam-írtam-írtam.... mellow.gif

Mindig elhatározom, hogy ezután kemény leszek. Hogy az lesz, amit az I+-ben leírtam. De aztán... Hátha kórházba került, hátha családi, anyagi, lelki, egyéb-mifenés problémái vannak, hátha tényleg elromlott a computere, hátha leégett a házuk, hátha elhagyta a férje, felesége, hátha beteg a gyereke, hátha.....

De mindig kiderül, csak arról van szó, pillanatnyi "jókedvében" leüti a terméket, aztán vagy el is felejti, vagy egyszerűen lexarja. Egy csomóan iskolából, munkahelyről neteznek, ott unalmukban böngésznek a termékeink között, és licitálnak, vásárolnak össze-vissza, hogy aztán legyen, aki írogasson nekik, hívogassa őket, könyörögjön.

Ez télen, tavasszal nem így volt.Legalábbis nem volt jellemző. De mostanra mintha meghibbantak volna az emberek.

Nem fogjátok elhinni, de a levelezéseimnek csak a fele "érdemi" munka, a másik fele a könyörgés, figyelmeztetés, vevők után kujtorgás.

Ma hívott telefonon egy vevőm: véletlenül másik fényképezőgépet küldtem neki, mint amit leütött. Természetesen sűrűn elnézést kértem, és holnap reggel indul a megnyert gép is. A kérdésre,hogy mi legyen a másikkal, azt feleltem: tartsa meg, v. dobja ki a szemétbe. Annyira fáradt voltam már a mai "vevőkergető" levelezéstől, adatkeresésektől, hogy nem futotta többre.

Pedig KONKRÉTAN TUDOM (!), hogy amikor ezt az elcserélést csináltam, az előtt kb. másfél órát dolgoztam a késős vevőimnek írt levelekkel, adataik keresgélésével, az online-számlám böngészésével - fejem is belefájdult.

Annyira, annyira szép lenne az élet, ha az emberek korrektebbek lennének... unsure.gif

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-30 20:06

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

Go to the top of the page

+Quote Post
biankalevi
hozzászólás 2008-07-30 12:36
Létrehozva: #22822

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-07-30 12:31
Azonosító: 174 914

Sziasztok!

Engem még megkárosítani sem tudott, mert nem adta meg a számlaszámát, bár állítja, hogy elküldte a terméket. Amikor kértem, hogy legyen szíves elküldeni a feladóvevényt, mert ha esetlegesen valóban a posta hibájából keveredett el, akkor kifizetem neki. De persze, feladóvevény-másolat sehol sem volt...egészen biztos vagyok abban, hogy nem adta fel.

Ha valami ellen, akkor a piszoksága, a becsületes emberek nevének lejáratása miatt szívesen "sort állok" én is.

..és mindenkorra kitiltanám a vatera színteréről, és megfizettetném a kárt..

felhasználói nevem: biankalevi (Hódmezővásárhely)

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-29 17:57
Létrehozva: #22823

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(watchhu @ 2008-07-29 17:54) *
Nem lelem.

immáron 11 perce...jó hosszú magyarázkodás lesz wink.gif

Részletesebben: utolsó kattintás szerint, felhasználói név szerint

balintka56 Hozzászól a témához: Csalók Kiszűrése

A hozzászólást -csabau- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-29 18:00

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-07-29 17:54
Létrehozva: #22824

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 147

IDÉZET(csabau @ 2008-07-29 17:52) *
aki jelenleg hozzászól a szomszédban... blink.gif

Nem lelem.

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-29 17:52
Létrehozva: #22825

Csoport:
Csak olvasó

aki jelenleg hozzászól a szomszédban... blink.gif

balintka56

Regisztráció dátuma: 2008/07/15

Semleges:0 (0 adásvétel)Utolsó belépés: 2008/07/29 17:38:26
Negatív:0 (0 adásvétel)
Lakhely: Pest megye

A hozzászólást -csabau- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-29 17:55

--------------------

.
csaby

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-07-29 17:51
Létrehozva: #22826

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(watchhu @ 2008-07-29 17:24) *
Jó lett volna ha hozzászól. sad.gif

Vagy akár a fórumban nézelődő Balintka56 aki pozitívan értékelte kukucska777-t. rolleyes.gif

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-07-29 17:24
Létrehozva: #22827

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csabau @ 2008-07-29 17:20) *
jelzem, per pillanat kukucska777 a fórum online lapján.

inaktívként...

Jó lett volna ha hozzászól. sad.gif

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-29 17:20
Létrehozva: #22828

Csoport:
Csak olvasó

jelzem, per pillanat kukucska777 a fórum online lapján.

inaktívként...

--------------------

.
csaby

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-07-29 17:11
Létrehozva: #22829

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csabau @ 2008-07-29 16:46) *
valahol csak borult a bili...tuti, hogy nem szlatartozása volt - egy hetes pályafutással wink.gif

... ahogyan még csaláson sem érhették. Jó lenne ha a Vatera hozzászólna. Lehet, hogy nem érték el az ellenőrzéskor, de lehet bármi más is.

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-29 16:46
Létrehozva: #22830

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(Lecsike @ 2008-07-29 16:44) *
No de mitől inaktív ? ezt nem értem ...

valahol csak borult a bili...tuti, hogy nem szlatartozása volt - egy hetes pályafutással wink.gif

--------------------

.
csaby

+Quote Post
Lecsike
hozzászólás 2008-07-29 16:44
Létrehozva: #22831

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:53
Innen: Magyarország
Azonosító: 968

IDÉZET(csabau @ 2008-07-29 16:40) *
nos ?
csak bejönnek azok a ráérzések...

néhány rongyos milliót csak sikerült a balek vevők zsebében tartani

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=685599

No de mitől inaktív ? ezt nem értem ...

--------------------
Az élet rövid ... éld hát meg mosolyogva !

Vaterás Bögrét Szeretnék !

A hozzászólást - Lecsike - szerkesztette a legjobb tudása szerint !

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-29 16:40
Létrehozva: #22832

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(watchhu @ 2008-07-26 23:09) *
Vagy egyszerűen valaki idehozta a webáruháza teljes kínálatát. Meg is találtam egy ilyet a neten. Lehet, hogy rágalmaztok valakit.

nos ?
csak bejönnek azok a ráérzések...

néhány rongyos milliót csak sikerült a balek vevők zsebében tartani

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=685599

A hozzászólást -csabau- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-29 16:43

--------------------

.
csaby

+Quote Post
sanghai
hozzászólás 2008-07-29 13:42
Létrehozva: #22833

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-09 21:43
Azonosító: 160 921

Nagyon köszönöm, lehet, hogy ezt fogom tenni. Nem akarom megnehezíteni a vevő helyzetét sem, csak hát kicsit úgy érzem, én hajtok azért, hogy elvigye azt, amire jelezte, hogy meg szeretné venni...
Mindenesetre fogok mondani egy utsó időpontot, mert tényleg útban van.

Sanghai

+Quote Post
Lecsike
hozzászólás 2008-07-29 12:50
Létrehozva: #22834

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sanghai @ 2008-07-29 12:09) *
Üdv gyakorlottabb vaterások!
Segítséget szeretnék kérni, vagy inkább véleményt.
06.29-én lezárult egy aukcióm, használt konyhaszekrényemre érkezett 2 érvényes licit. Aki megnyerte, jelentkezett is annak rendje s módja szerint, megbeszéltük, hogy mivel vidéki, csak szombaton tud feljönni Pestre elszállítani a szekrénysort. Rendben, anyukám gyönyörűen lemosta, előkészítette a szállításra a szekrényeket. Pénteken én telefonáltam, hogy mikor szándékoznak jönni szombaton. A vevő sajnálkozva közölte, hogy aki szállítja, épp kórházban van, így most nem tudnak jönni érte, majd jövő héten, tegyük el a bútort, kell neki. Eltettem. Ismét én jelentkeztem, hogy mikor jönnek. Most már kikerült az ismerős a kórházból, úgyhogy amint meg tudják szervezni, jönnek. A múlt hétre biztosra mondta, hogy viszik a szekrényt. Szombat este érkezett egy e-mail a vevőtől, hogy legyek még türelemmel, mert az ismerősük csak akkor tud eljönni a bútorért, ha egyéb ügyben pesten jár, egyébként nem éri meg neki. Most már visszaírtam neki, hogy legyenek szívesek záros határidőn belül elszállítani a bútort, mert útban van, nálunk lakásfelújítás van (ezt mondjuk tudta pontosan, mert már az első telefonbeszélgetésünkben mondtam neki, hogy nem sokáig tudom tárolni emiatt).
Mit tegyek? Volt egy másik licit is a bútorra, tehát lett volna rá másik vevő. Már több, mint egy hónapja nem viszi el a bútort. Értem én, hogy rajtuk kívülálló okból nem tudnak lépni (más szállítót is megkérdeztek, az valami horror összeget mondott a kb. 100 km-es útra), de hát azért ne nézzenek már raktárnak...
Mi ilyenkor a teendő? Az, hogy egy negatív értékelést adjak rá, szerintem nem valami nagy elégtétel, meg nem is célom, hogy tovább tároljam a szekrénysort. unsure.gif
Köszönöm a segítséget előre is!

Szia!

Ez egy picit amolyan patt helyzet ... nem is tudom igazán mi lenne a megoldás ... ez tőled függ igazából.
Megteheted, hogy negatív és újra felteszed, de ki tudja a következő vásárló mikor csap le rá és majd ő mikor tudja szállítani ...

Szerintem egy utolsó időpontban kell megállapodni az aktuális vásárlóval, és ha akkor sem megy érte, akkor nega és gyorsan fel a terméket.

A jóindulat látszik rajtad, sőt, a türelem is, és abban is igazad van, mindennek kell határt szabni ...

Lehet megoldás lenne, ha átultatnád a vételárat vagy egy részét a vásárlóval előre, hogy jelezze, komolyak a szándékai ... szerintem mindjárt találna utánna megoldást a gyors szállításra !

--------------------

+Quote Post
sanghai
hozzászólás 2008-07-29 12:09
Létrehozva: #22835

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-09 21:43
Azonosító: 160 921

Üdv gyakorlottabb vaterások!
Segítséget szeretnék kérni, vagy inkább véleményt.
06.29-én lezárult egy aukcióm, használt konyhaszekrényemre érkezett 2 érvényes licit. Aki megnyerte, jelentkezett is annak rendje s módja szerint, megbeszéltük, hogy mivel vidéki, csak szombaton tud feljönni Pestre elszállítani a szekrénysort. Rendben, anyukám gyönyörűen lemosta, előkészítette a szállításra a szekrényeket. Pénteken én telefonáltam, hogy mikor szándékoznak jönni szombaton. A vevő sajnálkozva közölte, hogy aki szállítja, épp kórházban van, így most nem tudnak jönni érte, majd jövő héten, tegyük el a bútort, kell neki. Eltettem. Ismét én jelentkeztem, hogy mikor jönnek. Most már kikerült az ismerős a kórházból, úgyhogy amint meg tudják szervezni, jönnek. A múlt hétre biztosra mondta, hogy viszik a szekrényt. Szombat este érkezett egy e-mail a vevőtől, hogy legyek még türelemmel, mert az ismerősük csak akkor tud eljönni a bútorért, ha egyéb ügyben pesten jár, egyébként nem éri meg neki. Most már visszaírtam neki, hogy legyenek szívesek záros határidőn belül elszállítani a bútort, mert útban van, nálunk lakásfelújítás van (ezt mondjuk tudta pontosan, mert már az első telefonbeszélgetésünkben mondtam neki, hogy nem sokáig tudom tárolni emiatt).
Mit tegyek? Volt egy másik licit is a bútorra, tehát lett volna rá másik vevő. Már több, mint egy hónapja nem viszi el a bútort. Értem én, hogy rajtuk kívülálló okból nem tudnak lépni (más szállítót is megkérdeztek, az valami horror összeget mondott a kb. 100 km-es útra), de hát azért ne nézzenek már raktárnak...
Mi ilyenkor a teendő? Az, hogy egy negatív értékelést adjak rá, szerintem nem valami nagy elégtétel, meg nem is célom, hogy tovább tároljam a szekrénysort. unsure.gif
Köszönöm a segítséget előre is!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-07-28 17:17
Létrehozva: #22836

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Saugvinon @ 2008-07-28 13:42) *
Ez nagyon tetszik! Végül is ez az ismerj+ oldal. A felhasználó meg komolyan vette. Minden megismerésre érdemes adatát megadta.... még fényképet is tett fel magáról... biggrin.gif Egy szava sem lehet senkinek sem. Csak azt tette, amire felhívták, de azt jó alaposan! laugh.gif laugh.gif
Ezt CD tokból inaktiválták! laugh.gif Legalább nem túl nagy az okozott össz. kár! laugh.gif

Akinek válaszoltál már inaktív.
Vajon miért tiltották ki? Pedig 100%-os volt és csak vásárló.
hmmm....

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Lecsike
hozzászólás 2008-07-28 15:19
Létrehozva: #22837

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(scaevola @ 2008-07-28 15:13) *
A új avatar sarkába elfért volna még egy vat-os bögre is.

rolleyes.gif

Gondolkodtam a dolgon, de mondom hátha rossz néven veszi a felíratos bögrémet, mert gondolom védett wink.gif

--------------------

+Quote Post
Saugvinon
hozzászólás 2008-07-28 13:42
Létrehozva: #22838

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-03-01 14:41
Azonosító: 655

IDÉZET(lunanuna @ 2008-07-26 01:53) *
Már ilyet is lehet? Megadom a számlaszámom előre?

Katt ide: http://www.vatera.hu/ismerjmeg/view.php?id=45080

Így nem sok jutaléka marad a vaterának

Ez nagyon tetszik! Végül is ez az ismerj+ oldal. A felhasználó meg komolyan vette. Minden megismerésre érdemes adatát megadta.... még fényképet is tett fel magáról... biggrin.gif Egy szava sem lehet senkinek sem. Csak azt tette, amire felhívták, de azt jó alaposan! laugh.gif laugh.gif

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-27 20:09) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=381447

Érdemes megnézni miket (nem) vett meg! laugh.gif

Ezt CD tokból inaktiválták! laugh.gif Legalább nem túl nagy az okozott össz. kár! laugh.gif

--------------------
Ahol az akarat, ott az út!

+Quote Post
Felixbi
hozzászólás 2008-07-27 20:23
Létrehozva: #22839

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-30 00:25
Innen: horgászni voltam
Azonosító: 22 496

IDÉZET(csabau @ 2008-07-26 19:52) *
lesz itt megint sírás-rívás-nyivákolás...

Már 3.336 termék és már árult majdnem 2.000 Ft-ot, mindenestre én csak kíváncsi vagyok, semmi több, irígység egy szál se, de egyenlőre nincs vásárlási szándékom se. Lehet ez jó is, legyünk pozitívak, de kisérjük fegylemmel. Még tanulhatunk is.......

--------------------
"Egy gyertya nem veszít semmit, ha lángjával meggyújt egy másikat!"

üdv: Felixbi

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-27 20:09
Létrehozva: #22840

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=381447

Érdemes megnézni miket (nem) vett meg! laugh.gif

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 1140 1141 1142 1143 1144 > » 
Reply to this topicStart new topic
12 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (12 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 23:21