IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 1141 1142 1143 1144 1145 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
csabau
hozzászólás 2008-08-25 22:38
Létrehozva: #22841

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

a vevő értékelésétől és értéktől függetlenül a 40. nap után nem enged a személyes menüdbe.

csak az értékelőlapra.

30 nap után is csak egy figyelmeztetés után - egy külön 'személyes' linken enged tovább.

A hozzászólást -csabau- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-25 22:40

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby
Go to the top of the page

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-25 22:30
Létrehozva: #22842

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(hytech @ 2008-08-25 22:25) *
Nem.
80 vagy 90 nap.
De mi van a kis értékűekkel(10.000ft alatt)?

Na erre kíváncsi vagyok. Majd a modi állást foglal az ügyben, remélem. Sok az a 90 nap.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-08-25 22:25
Létrehozva: #22843

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Grobar @ 2008-08-25 22:22) *
90???? Én úgy tudom 40nap, értéktől függetlenül. Azután nem enged be a személyes menüdbe.

Nem.
80 vagy 90 nap.

De mi van a kis értékűekkel(10.000ft alatt)?

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-25 22:28

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-25 22:22
Létrehozva: #22844

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2008-08-25 22:19) *
Pontosan mennyi ideje van az eladónak az értékelésre ha mondjuk kis értékű (pld. 1000ft) az eladott termék?

Azt tudom,hogy 10.000 ft feletti érték esetén 90 nap.

De mi van az ezalattiakkal?
Korlátlan?

90???? Én úgy tudom 40nap, értéktől függetlenül. Azután nem enged be a személyes menüdbe.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-08-25 22:19
Létrehozva: #22845

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Pontosan mennyi ideje van az eladónak az értékelésre ha mondjuk kis értékű (pld. 1000ft) az eladott termék?

Azt tudom,hogy 10.000 ft feletti érték esetén 90 nap.

De mi van az ezalattiakkal?
Korlátlan?

--------------------

+Quote Post
euro-elektronic
hozzászólás 2008-08-25 22:12
Létrehozva: #22846

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Érd
Azonosító: 6

IDÉZET(fraulein @ 2008-08-25 18:51) *
Én már vagy 10x indítványoztam hogy meg kell szabni egy maximum időt amíg le KELL adni az értékelést a leütéstől számítva.
Ha ez nem történik meg bármelyik fél részéről, akkor automata POZITÍV és ennyi. ( ennek max egy forma szövege: "értékelte a Vatera határidő csúszás miatt"
Jó nagy hiba hogy akár még évek mulva is lehet értékelni, az ember meg addig tartogassa a feladóvényeket meg a meileket...
Ha veszek egy adás vételt, hazai viszonylatban akkor a leütéstől számított 3 hét, max egy hónap alatt le kell záruljon.
Külföldről is max. 2 hónap.
Ha valamit veszek, és tisztességesek a szándékaim, törekszem hogy minél előbb átvegyem, ha eladok akkor meg minek takargassam itt ha már ki van fizetve??
Ennek ellenére a ... vevők leütnek valamit, nem viszik el, az ember bevarrja nekik a negát, utána egy év múlva felnéznek, megnézik hogy kaptak vagy 3 negát,
nem tudnak tovább lépni amíg nem értékelnek, és vissza ütnek ugyan azzal, felesleges munkát adva az értékeltnek és a Vaterának egyaránt...
Ezen kellene változtatni...
Ha más nem úgy, hogy ez az intervallum maximum 90 nap. Ezután már passz.
Éva

Én már többször javasoltam ugyanezt apró eltéréssel, ha valakit zavar az automatikus pozitív, akkor inkább ne legyen semmilyen értékelés, csak zárja le a rendszer az egészet, hogy ne kelljen évekig archiválgatni az anyagokat, meg hónapok, évek múltán kínlódni ilyesmivel.

--------------------

+Quote Post
fraulein
hozzászólás 2008-08-25 18:51
Létrehozva: #22847

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 11:26
Azonosító: 1 260

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2008-08-25 16:57) *
Kösz a magánvéleményed rolleyes.gif

Lehet hogy nem ildomos ilyet nekem írni, de ha valaki is azt merné feltételezni, hogy átvágnám ( legyen az bármekkora összeg is ) az jobb ha elkerül. mad.gif
Három éve " nyomom a gombot " a Vaterán, eddig nem volt komolyabb problémám. Ha voltak is valamik, mindig azon voltam, hogy orvosoljam.
( néhány fólia nem vág a földhöz ) wink.gif Na meg több sem. Az bosszant, hogy négy hónap után teszi ezt meg annélkül, hogy időközben felvette volna velem a kapcsolatot. Mert az hazugság, hogy jelentkezett és értesített hogy nem kapta meg.
Maga az értékelésének szövege is ellentmondó: " de nem lett elküldve. " továbbá az ellentmondás másik fele: "hogy miért nem küldte el a posta.. "
A Vatera a kérésemre " átvágta a gordiuszi csomót ". Vegyem fel a kapcsolatot az vevővel és próbáljam tisztázni. Kérdem én, mit lehet itt már " felvenni " ?
OK ,OK. De azért a vatera sem kellene hogy ennyire " tárgyilagos legyen csak " ! blink.gif

Én már vagy 10x indítványoztam hogy meg kell szabni egy maximum időt amíg le KELL adni az értékelést a leütéstől számítva.
Ha ez nem történik meg bármelyik fél részéről, akkor automata POZITÍV és ennyi. ( ennek max egy forma szövege: "értékelte a Vatera határidő csúszás miatt"
Jó nagy hiba hogy akár még évek mulva is lehet értékelni, az ember meg addig tartogassa a feladóvényeket meg a meileket...
Ha veszek egy adás vételt, hazai viszonylatban akkor a leütéstől számított 3 hét, max egy hónap alatt le kell záruljon.
Külföldről is max. 2 hónap.
Ha valamit veszek, és tisztességesek a szándékaim, törekszem hogy minél előbb átvegyem, ha eladok akkor meg minek takargassam itt ha már ki van fizetve??
Ennek ellenére a ... vevők leütnek valamit, nem viszik el, az ember bevarrja nekik a negát, utána egy év múlva felnéznek, megnézik hogy kaptak vagy 3 negát,
nem tudnak tovább lépni amíg nem értékelnek, és vissza ütnek ugyan azzal, felesleges munkát adva az értékeltnek és a Vaterának egyaránt...
Ezen kellene változtatni...
Ha más nem úgy, hogy ez az intervallum maximum 90 nap. Ezután már passz.
Éva

A hozzászólást -fraulein- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-25 18:53

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2008-08-25 16:57
Létrehozva: #22848

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-22 22:12
Azonosító: 1 595

IDÉZET(Grobar @ 2008-08-25 13:12) *
A külföldi ajánlott levél nem olcsó. Legutóbb én sem kértem tőle, viszont előre megadtam a pozitívat, mert a SAJÁT FELELŐSSÉGEMRE kértem simán. Soha nem vágnának át senkit, nagyon korrekt eladók!
Az egész család crno-beli! wink.gif smile.gif

Kösz a magánvéleményed rolleyes.gif

Lehet hogy nem ildomos ilyet nekem írni, de ha valaki is azt merné feltételezni, hogy átvágnám ( legyen az bármekkora összeg is ) az jobb ha elkerül. mad.gif
Három éve " nyomom a gombot " a Vaterán, eddig nem volt komolyabb problémám. Ha voltak is valamik, mindig azon voltam, hogy orvosoljam.
( néhány fólia nem vág a földhöz ) wink.gif Na meg több sem. Az bosszant, hogy négy hónap után teszi ezt meg annélkül, hogy időközben felvette volna velem a kapcsolatot. Mert az hazugság, hogy jelentkezett és értesített hogy nem kapta meg.
Maga az értékelésének szövege is ellentmondó: " de nem lett elküldve. " továbbá az ellentmondás másik fele: "hogy miért nem küldte el a posta.. "
A Vatera a kérésemre " átvágta a gordiuszi csomót ". Vegyem fel a kapcsolatot az vevővel és próbáljam tisztázni. Kérdem én, mit lehet itt már " felvenni " ?
OK ,OK. De azért a vatera sem kellene hogy ennyire " tárgyilagos legyen csak " ! blink.gif

+Quote Post
morgana
hozzászólás 2008-08-25 13:41
Létrehozva: #22849

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 131

IDÉZET(bambooflower @ 2008-08-24 14:05) *
egy rasszista "rendöralezredes", nemesi címmel. biggrin.gif az "úr" kicsit erös volt... smile.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
morgana
hozzászólás 2008-08-25 13:36
Létrehozva: #22850

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 131

egy rasszista "rendöralezredes", nemesi címmel. biggrin.gif az "úr" kicsit erös volt... smile.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
euro-elektronic
hozzászólás 2008-08-25 13:25
Létrehozva: #22851

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Érd
Azonosító: 6

IDÉZET(Grobar @ 2008-08-18 09:52) *
Szerintem nálad emiatt, forgalomcsökkenés lesz.

Kb. 10-20%-ot azóta nőtt a forgalmam, kevesebb ősz hajszál, kevesebb gyomorsav, és nincsenek tőbbé "somannok".

--------------------

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-08-25 13:16
Létrehozva: #22852

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-08-25 13:12) *
A külföldi ajánlott levél nem olcsó. Legutóbb én sem kértem tőle, viszont előre megadtam a pozitívat, mert a SAJÁT FELELŐSSÉGEMRE kértem simán. Soha nem vágnának át senkit, nagyon korrekt eladók!

Igen csak most látom,hogy külföld.
Akkor viszont pláne nem adnám fel(még ha drágább is) csak ajánlva.
Nemzetköziben hamar lába kelhet a dolgoknak.
Bár nem a kinti postások nyúlják le az is biztos...

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-25 13:17

--------------------

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-25 13:12
Létrehozva: #22853

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2008-08-25 13:07) *
Ilyen kis értéknél semmit nem küldök csak ajánlva.(neked különösen ildomos lenne csak így küldened)
Érdekes módon eddig egyetlen partneremnek nem jelentett gondot,hogy kifizesse az ajánlott felárat de mégcsak szóvá sem tette senki.
Sőt továbbmegyek.
Mindenkinek csak elsőbbségivel küldöm aminek a felárát(minimális) minden esetben zokszó nélkül veszik tudomásul.
És mindenki boldog.
A vevő biztonságosan és gyorsan megkapja a terméket.
Ha valaki ezeken akar spórolni menjen a teszkóba.

De hogy kérdésedre is választ adjak így,hogy nem tudod bizonyítani a feladást nagy valószínűséggel semmit :-(

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-08-25 13:07
Létrehozva: #22854

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2008-08-25 12:09) *
Szerintetek itt mit lehet tenni ?

Ilyen kis értéknél semmit nem küldök csak ajánlva.(neked különösen ildomos lenne csak így küldened)
Érdekes módon eddig egyetlen partneremnek nem jelentett gondot,hogy kifizesse az ajánlott felárat de mégcsak szóvá sem tette senki.
Sőt továbbmegyek.
Mindenkinek csak elsőbbségivel küldöm aminek a felárát(minimális) minden esetben zokszó nélkül veszik tudomásul.
És mindenki boldog.
A vevő biztonságosan és gyorsan megkapja a terméket.
Ha valaki ezeken akar spórolni menjen a teszkóba.

De hogy kérdésedre is választ adjak így,hogy nem tudod bizonyítani a feladást nagy valószínűséggel semmit :-(

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-25 13:08

--------------------

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-25 12:33
Létrehozva: #22855

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vaterafoliashop @ 2008-08-25 12:09) *
Szerintetek itt mit lehet tenni ? Vagyis van - e megoldás ( ez a kérdés talán vonatkozik több " megkésett értékelésre " is )
Négy hónap után bevája a negatívot, mert mint írja, az árút nem kapta meg és megkeresésére nem reagáltam.
1. Az árút ahogy kérte és fizette elküldtem ( nem ajánlottan ).
2. Hogy keresett időközben szintén nem fedi az igazságot ( magyarul h.... )
3. Bármilyen probléma van, mindig próbálok megoldást találni.
4. Ha valaki mégis azt képzelné, hogy párszáz Ft.-os összegnél nem küldeném az árút ( nagyobb értéknél sem tenném meg ), arról külön véleményem van.
5. 2,5 év után csak sikerült negatívot kapnom, ami sajnos elszomorít, mert nem azért van, mert én hibáztam.

Félre ne érts, nem bántani akarlak a következő hozzászólással!!!!

Téma volt ez amúltkor is! A vevő fizetett, tehát ne kaphasson negatív értékelést! Mert az összes eladó kivár, és az értékelés függvényében adja az értékelést! Mégha a vevő fizetett akkor is. Sokszor jogosan adja a vevő a negatívot, de nem jogosan kapja viszont!
Persze Te most nem érdemeltél negatívot.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
vaterafoliashop
hozzászólás 2008-08-25 12:09
Létrehozva: #22856

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-22 22:12
Azonosító: 1 595

Szerintetek itt mit lehet tenni ? Vagyis van - e megoldás ( ez a kérdés talán vonatkozik több " megkésett értékelésre " is )
Négy hónap után bevája a negatívot, mert mint írja, az árút nem kapta meg és megkeresésére nem reagáltam.
1. Az árút ahogy kérte és fizette elküldtem ( nem ajánlottan ).
2. Hogy keresett időközben szintén nem fedi az igazságot ( magyarul h.... )
3. Bármilyen probléma van, mindig próbálok megoldást találni.
4. Ha valaki mégis azt képzelné, hogy párszáz Ft.-os összegnél nem küldeném az árút ( nagyobb értéknél sem tenném meg ), arról külön véleményem van.
5. 2,5 év után csak sikerült negatívot kapnom, ami sajnos elszomorít, mert nem azért van, mert én hibáztam.

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2008-08-25 08:07
Létrehozva: #22857

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-07 07:40
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 13 038

IDÉZET(ltama @ 2008-08-18 07:43) *
Így nézve, még érdekesebb!
lakisoft-lujo2000-LaserPortal

Kiegészítem!
lakisoft-lujo2000-LaserPortal-gabrik

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-08-24 16:47
Létrehozva: #22858

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(Joco-2 @ 2008-08-24 15:29) *
Szeva Vandrus, én elég sokszor vásárolok és adok is el. Ha filléres, kisformátumu tételt veszek és elsőbbségivel akarom megvenni, mindig ráírom üzenetemre, hogy saját felelőségemre! küldje így.
ha tőlem kérik ajánlott nélkül /csak maximum elsőbbségivel vállalom, az biztosabb/, mindig odaírom, hogy a vevő felelőségére! vállalom. E levelezéseknek az imélen dátumos nyoma van, szerintem biztosítva
vagy vele. Sajnos ajánlottként is elvész /a "megbízható" magyar posta és kézbesítői jóvoltából/ évente két-három levelem. Ez van. Sajnos mát külföldön is ismerik a magyar posta megbízhatatlanságát!!! és
onnan is inkább ajánlottként küldenek anyagot.
Üdv. mindenkinek. Joco-2

Ha az ajánlott levél elvész, a posta a feladás összegét 10+1 x-esét visszafizeti. Csak kérni kell.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
Joco-2
hozzászólás 2008-08-24 15:29
Létrehozva: #22859

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-01 13:35
Azonosító: 18 360

IDÉZET(Vandrus @ 2008-08-06 18:39) *
Ma tőlem is kértek ajánlott nélküli feladást. 5000 Ft-os könyvet adtam el 300 Ft-ért. (egyszer használatos főiskolai könyv) A vevő írta meg nekem, hogy a feladásra fizet 350 Ft-ot. És adjam fel simán... Ha elveszik a könyv meg én leszek a hibás... Rábeszéltem az ajánlott küldeményre.

Szeva Vandrus, én elég sokszor vásárolok és adok is el. Ha filléres, kisformátumu tételt veszek és elsőbbségivel akarom megvenni, mindig ráírom üzenetemre, hogy saját felelőségemre! küldje így.
ha tőlem kérik ajánlott nélkül /csak maximum elsőbbségivel vállalom, az biztosabb/, mindig odaírom, hogy a vevő felelőségére! vállalom. E levelezéseknek az imélen dátumos nyoma van, szerintem biztosítva
vagy vele. Sajnos ajánlottként is elvész /a "megbízható" magyar posta és kézbesítői jóvoltából/ évente két-három levelem. Ez van. Sajnos mát külföldön is ismerik a magyar posta megbízhatatlanságát!!! és
onnan is inkább ajánlottként küldenek anyagot.
Üdv. mindenkinek. Joco-2

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-08-24 14:27
Létrehozva: #22860

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Igyekeztem diplomatikus lenni laugh.gif mivel nem vágom kiről van szó.
Az alezredest olvastam csak a nickjére lettem volna kíváncsi.

--------------------

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 1141 1142 1143 1144 1145 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-10-21 09:05