IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 1142 1143 1144 1145 1146 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Lecsike
hozzászólás 2008-07-26 19:34
Létrehozva: #22861

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:53
Innen: Magyarország
Azonosító: 968

IDÉZET(delikati @ 2008-07-26 19:25) *
Aztán jönnének először a megyei kirendeltségek, majd a nagyobb városok, és folyamatos terjeszkedéssel a kisebb települések Vatera-ügyfélszolgálatai.
Tökéletes ötlet.
Ahm, most hallom a háttérből... jutalék 27%...jutalék 46%...jutalék 89%.... Vajon ez mit jelenthet? rolleyes.gif

Egyébként ha nem is Vatera kirendeltség, de nagyobb városokban lehetne Vatera ügyfélszolgálatos vagy hívjuk akárminek, esetleg Vatera Bázis Pont a lehetne a neve!

A teljesjogú regisztrálási folyamatnál nála lehetne személyivel jóváhagyást kérni az engedélyeztetésre, így némileg valamennyire szűrhető lenne a csalók x szeres regisztrálása.

Persze ezt ki lehetne dolgozni, és szerintem nem is kell, hogy az központos főállású legyen, hanem lehetne találni erre más megoldást is, pl. nem kell jutalékot fizetnie v. jelképes összeg v. utalvány ... nem tudom, de úgy kell kitalálni ezt is, hogy a jutalék összegét ne kelljen emelni.

--------------------
Az élet rövid ... éld hát meg mosolyogva !

Vaterás Bögrét Szeretnék !

A hozzászólást - Lecsike - szerkesztette a legjobb tudása szerint !
Go to the top of the page

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-07-26 19:31
Létrehozva: #22862

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(delikati @ 2008-07-26 19:30) *
Á, nem, azt majd csak a 98%-nál.
Ellenben próbaidő lesz odaköltözéssel.

ezt már feltalálták. próbaházasságnak hívják

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
delikati
hozzászólás 2008-07-26 19:30
Létrehozva: #22863

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-21 22:06
Azonosító: 26 224

IDÉZET(bambooflower @ 2008-07-26 19:27) *
azt, hogy ujjlenyomatot is vesznek

Á, nem, azt majd csak a 98%-nál.
Ellenben próbaidő lesz odaköltözéssel.

--------------------

"Az asszonyok és a macskák azt csinálják, amihez kedvük van, a férfiaknak és a kutyáknak pihenni kell, hogy ötletet kapjanak."

( Robert A. Heinlein )

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-07-26 19:27
Létrehozva: #22864

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(delikati @ 2008-07-26 19:25) *
Aztán jönnének először a megyei kirendeltségek, majd a nagyobb városok, és folyamatos terjeszkedéssel a kisebb települések Vatera-ügyfélszolgálatai.
Tökéletes ötlet.
Ahm, most hallom a háttérből... jutalék 27%...jutalék 46%...jutalék 89%.... Vajon ez mit jelenthet? rolleyes.gif

azt, hogy ujjlenyomatot is vesznek

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
delikati
hozzászólás 2008-07-26 19:25
Létrehozva: #22865

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-21 22:06
Azonosító: 26 224

IDÉZET(bambooflower @ 2008-07-26 19:11) *
ezek kedvéért létrehoznám a Mobil-Vatera-Team-et. járnák az országot, és ellenöriznék ama regisztrálni vágyó felhasználókat, akik nem képesek maguk bemutatni irataikat. természetesen elhalálozás esetén a halotti anyakönyvi kivonat bemutatásával lehetne törölni a regisztrációt.

Tökéletes ötlet.

--------------------

"Az asszonyok és a macskák azt csinálják, amihez kedvük van, a férfiaknak és a kutyáknak pihenni kell, hogy ötletet kapjanak."

( Robert A. Heinlein )

+Quote Post
MedveAS
hozzászólás 2008-07-26 19:19
Létrehozva: #22866

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-03 14:32
Azonosító: 3 542

Csalni csak ott lehet ahol a pénz és az áru nem egyhelyen és egyidőben cserél gazdát!

Ha bármit vennél és csak a banki átutalás van, nézd meg jól az adatlapot, leírást!
Nézd meg van-e kép az áruról, lehetőleg több szögből!
Ha csak kicsi internetes kép van: kérdezd meg az eladót tudna e föltenni képeket!?
Ha nem: kérdezd meg bele menne-e a személyes átvételbe ha odamennél az áruért ahová mondja időre és kp fizetnél!?
Ha igen: elmész megnézed ha tetszik megveszed, ha nem kirándultál egyet.
Ha nem megy bele akkor szerintem átvágás!!!!!

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-07-26 19:18
Létrehozva: #22867

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(bambooflower @ 2008-07-26 19:11) *
ezek kedvéért létrehoznám a Mobil-Vatera-Team-et. járnák az országot, és ellenöriznék ama regisztrálni vágyó felhasználókat, akik nem képesek maguk bemutatni irataikat. természetesen elhalálozás esetén a halotti anyakönyvi kivonat bemutatásával lehetne törölni a regisztrációt.

Elösször csak válaszolnának a feltett kérdésekre utazás nélkül. wink.gif

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-07-26 19:11
Létrehozva: #22868

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Razel58 @ 2008-07-26 18:42) *
Ez zseniális ötlet!Már csak a mozgássérültek,betegek stb. miatt is.Képzeld Ők is eladnának.Aztán itt vannak a link vásárlók.Velük mit kell tenni?

--------------------

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-07-26 19:04
Létrehozva: #22869

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(MedveAS @ 2008-07-26 18:55) *
Csaló csak addig marad itt amíg talál magának palimadarat!
Ha nem dőlsz be a csalók elmennek innen!

Madár meg midíg lesz.Gondolj csak a piacokra.Ott mindíg várható az összevont ellenőrzés és mindíg találnak jó pár csalót,tiltott árút,hamisítványt stb.Próbálj meg ott reklamálni a rossz árú miatt,ha megtalálod az eladót egyáltalán.

--------------------

+Quote Post
MedveAS
hozzászólás 2008-07-26 18:47
Létrehozva: #22870

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(foxicsaba @ 2008-07-26 18:14) *
Én még tavaly felvetettem egy személyes, személyi igazolványos regisztrációt. Persze macerás, de megéri. Mert 1 csaló ha lebukik, később újra próbálkozik. De ha személyesen, igazolvánnyal regel, csak 1 esélye van. Ha megteszi: igazolványkép a Vateránál a csalóról, lakcím a Vateránál, szóval nem tud elbújni különböző számítástecnikai trükkök mögé. Ja, és megszűnne a nicknévgyártogatás is, mert az ellenőrzött vásárlókat is regeltetném, a kékeket megszüntetném.

Sajna ez sem tuti.
Bankok futnak a pénzük után, szerinted?

Csaló csak addig marad itt amíg talál magának palimadarat!
Ha nem dőlsz be a csalók elmennek innen!

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-07-26 18:42
Létrehozva: #22871

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(foxicsaba @ 2008-07-26 18:14) *
Én még tavaly felvetettem egy személyes, személyi igazolványos regisztrációt. Persze macerás, de megéri. Mert 1 csaló ha lebukik, később újra próbálkozik. De ha személyesen, igazolvánnyal regel, csak 1 esélye van. Ha megteszi: igazolványkép a Vateránál a csalóról, lakcím a Vateránál, szóval nem tud elbújni különböző számítástecnikai trükkök mögé. Ja, és megszűnne a nicknévgyártogatás is, mert az ellenőrzött vásárlókat is regeltetném, a kékeket megszüntetném.

Ez zseniális ötlet!Már csak a mozgássérültek,betegek stb. miatt is.Képzeld Ők is eladnának.Aztán itt vannak a link vásárlók.Velük mit kell tenni?

--------------------

+Quote Post
foxicsaba
hozzászólás 2008-07-26 18:14
Létrehozva: #22872

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-03 14:20
Innen: Rettentőfalva
Azonosító: 8 121

--------------------
A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Mindig hálás vagyok a nevetésért, kivéve, amikor az orromon jön ki a tej.
Szépen beszélj a gyerekeiddel, hiszen majd ők választják ki a neked megfelelő idősek otthonát....

+Quote Post
akyka2
hozzászólás 2008-07-26 18:00
Létrehozva: #22873

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-28 12:51
Azonosító: 156 841

IDÉZET(MedveAS @ 2008-07-26 16:26) *
Nincs 1000% biztonság, minden kijátszható, megkerülhető (nem írom le, nem szeretnék még több csalót látni a Vaterán a rendszer bevezetésénél jeleztem hogy csupán álbiztonságba ringatja a vevőket nem hallgattak meg [a rendőrség és a bankok is tisztában vannak vele de nem lehet betömni ezt a rést a pajzson])!
Nem a biztonsági rendszert kellene fejleszteni hanem hogy ne dőljön be senki a csalóknak!
A csalók csak addig jönnek ide míg találnak olyanokat akiket átverhetnek egy netről leszedett képpel és extra nagyon olcsó árral ami utalás után baromi drága lesz mivel nem kap semmit!
Pl: drága müszaki cikknél ami a boltban 150000Ft itt 60000Ft és csak kicsi internetes kép van fenn és ráadásul csak banki utalással lehet fizetni szerintem már visit róla hogy behúzás de nagy!

Há má hogyne lehetne betömni azt a tátongó rést a pajzson, dehogynem - csak anyagi áldozatokkal jár, az biztos! Ne dőljön be senki - csakhogy vannak ügyesebb és bénább csalók, előbbiek meg lyukat beszélnek bárki hasába (mellesleg a rafináltabb csalók termékei sem olyan túlzottan gyanúsan olcsók, csupán valamennyivel). Ergo mindig lesznek áldozatok, ez úgy nem megy, hogy mindig mindenki fenemód óvatos. Olyan helyről meg ki fognak kopni a felhasználók, amelyről szállóigeszerűen elterjed: "vásárolj, de légy nagyon gyanakvó és felettébb óvatos; és ha szerencséd van, megkapod a kifizetett terméket..." Mert kétségei senkinek se legyenek, hogy ez be fog következni, hiába mindig a becsületes eladók lesznek majd többségben. Elég lesz majd néhány nagy ügy, és már sütik is a bélyeget a vaterára. Sajnos nem minden alap nélkül...

+Quote Post
MedveAS
hozzászólás 2008-07-26 16:26
Létrehozva: #22874

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(akyka2 @ 2008-07-26 12:49) *
Bárki bármit mond, nagyon úgy tűnik, kezdenek parttalanná, kezelhetetlenné, hovatovább tömegessé válni a vaterán elkövetett csalások. Az biztosnak látszik: a vatera eddigi biztonsági rendszere - bár eddig működött, ám alapvetően a bizalomra alapozott - megbukott, lépni kell, nincs mese. Akár nagy értékre elkövetett csalásoktól sem tartja már vissza a vatera hitelesítési (valós lakcím, bankkártyaadatok) rendszere azokat, akik ebből remélnek könnyű (és sok!) pénzhez jutni. Olyan méreteket ölt a csalás (mind összegszerűségben, mind az egy csaló által történő megkárosítottak számát illetően), amire dögöljek meg, ha a sajtó nem fog nagyon hamarosan felfigyelni. Több millió forintról van szó cca. 2 hónapon belül - legalább 8-10 csaló tűnt fel ez idő alatt. A kísérleti stádiumban maradt csalások számáról már ne is beszéljünk. Mindezt nem holmi profik tették, hanem nagyon is alkalom szülte elkövetők. Én pl. arról hallottam, hogy a Lánchíd Rádióban múlt pénteken marjoe ügyét megszellőztették, jó 20 perces műsor volt róla (egy károsult beszélt + egy internetjogra specializálódott fogyasztóvédővel volt interjú).

Az elvesztett üzleti hírnevet nagyon könnyű elveszteni, de pokoli nehéz újra visszaszerezni. Márpedig most a vatera éppen ebben az irányban halad. És sajnos az égegyadta világon semmi jele annak, hogy meg tudná fékezni az ilyesmit...

Nincs 1000% biztonság, minden kijátszható, megkerülhető (nem írom le, nem szeretnék még több csalót látni a Vaterán a rendszer bevezetésénél jeleztem hogy csupán álbiztonságba ringatja a vevőket nem hallgattak meg [a rendőrség és a bankok is tisztában vannak vele de nem lehet betömni ezt a rést a pajzson])!
Nem a biztonsági rendszert kellene fejleszteni hanem hogy ne dőljön be senki a csalóknak!
A csalók csak addig jönnek ide míg találnak olyanokat akiket átverhetnek egy netről leszedett képpel és extra nagyon olcsó árral ami utalás után baromi drága lesz mivel nem kap semmit!
Pl: drága müszaki cikknél ami a boltban 150000Ft itt 60000Ft és csak kicsi internetes kép van fenn és ráadásul csak banki utalással lehet fizetni szerintem már visit róla hogy behúzás de nagy!

A hozzászólást -MedveAS- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-26 16:31

+Quote Post
Vandrus
hozzászólás 2008-07-26 13:54
Létrehozva: #22875

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 13:43
Azonosító: 171 436

Semmi próbléma sincs a jutalék beszedésével. Csak egy kis biztonságra vágyok én is...

+Quote Post
akyka2
hozzászólás 2008-07-26 13:31
Létrehozva: #22876

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szedje csak, ebből él elvégre. De ne a felhasználók biztonságos adásvételét lehetővé tévő rendszer kiépítésén spóroljon - mert a jelenlegi nem az. Az ezen való garasosokodás, hanyagoló hozzállás ugyanis visszaüt, hamarabb, mint képzelnék.

+Quote Post
Vandrus
hozzászólás 2008-07-26 13:24
Létrehozva: #22877

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A vatera most is szedi a jutalékot. Ezért cserébe csak a honlap karbantartását adják!!!!

+Quote Post
akyka2
hozzászólás 2008-07-26 13:23
Létrehozva: #22878

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem vagyok olyan biztos benne, hogy a felhasználóknak kéne nyögni azon terheket, melyek által JÓVAL biztonságosabbá tehető a felület - nem hinném, hogy a vatera (amely nemzetközi értékelők szerint is igen jövedelmező vállalkozás) erre nem tudna elkülöníteni. A saját üzleti hírnevét minden cégnek érzésem szerint saját költségén illik megvédenie - mert az ő érdeke elsősorban. Nem egy csóró vállalkozás ez...

+Quote Post
Vandrus
hozzászólás 2008-07-26 13:22
Létrehozva: #22879

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Egyébként szerintem a Vaterának kötelessége lenne valami biztonsági rendszert kiépítenie, mert jelenleg csupán a jutalékot zsebeli be és nem kapunk több szolgáltatást érte, mint pl az expressz oldalon, amin pedig ingyen lehet hírdetni!!!! A jelenlegi rendszerben a vevők rendkívül kiszolgáltatott helyzetben vannak. Egy eladó (én sem) akar elküldeni csomagot utánvétellel, mindenki előtt tiszta, hogy miért. Természetes, hogy mint vevő pedig félve küldjük el a pénzt előre, hiszen ..... be sem fejezem. Ráadásul a Vatera az üzlet létrejöttét követően sem adja ki az eladó személyes adatait. E-mail cím és mobil szám. Nevetséges és polgárok által szinte lenyomozhatatlan. Lehet, hogy épp két utcára tőlünk lakik, aki becsapott minket, elég lenne átsétálni, de nem tehetjük meg, mivel nem ismert a címe. A telefont meg ugye dísznek vették... Ha a neten vásárolok shopban, csak olyan helyen teszem, ahol van egy nyilvános elérhetőség, cím, és cégnév, amit le lehet ellenőrizni, hogy létezik-e a cégjegyzékben. A Vaterának igenis meg kellene nyitni a letéti számlarendszert ahhoz, hogy az emberek nyugodt lélekkel vásároljanak. Emberek tisztességes hozzáállására üzletet fenttartani valóban naív dolog. Ennyi erővel pénzt is lehet szórni az utcán.

+Quote Post
akyka2
hozzászólás 2008-07-26 13:12
Létrehozva: #22880

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sztem van rá lehetőség. De éppen arra futtatttam ki a mondandómat, hogy nem a jelenlegi biztosítéki rendszerrel (főleg a pénzügyi oldalát nézve). Ugyan hosszú idő múlva jó eséllyel elkapják ezeket a csalókat, ám ez a megkárosított embereket nem vigasztalja. Senki sem azért vásárol itt, hogy utána egy hatósági hercehurcával kb 1 év múlva visszaszerezze a pénzét. Ez az igazi probléma, nem az, hogy elkapják-e az illetőt, vagy sem. Ha 1 csaló lebukik, akkor rögtön 5 újabb próbálkozó áll a helyére. És ez most már trend.

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 1142 1143 1144 1145 1146 > » 
Reply to this topicStart new topic
12 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (12 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-18 17:51