IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 1150 1151 1152 1153 1154 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Lázi
hozzászólás 2008-08-01 17:24
Létrehozva: #23021

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-24 19:00
Azonosító: 173 415

IDÉZET(Grobar @ 2008-08-01 16:45) *
http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=zsm116

Vannak ott eladó áruk is! Milyen furcsa, pont mobilok, kizárólag átutalással......

Bocs, lemaradt egy t betű ! Tehát eddig szerrencsére még csak vásárolt ! Eddig smile.gif Ki tudja mi lesz ezután. Az biztos hogy nem mernék tőle vásárolni. Főleg utalással...
Go to the top of the page

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-01 16:45
Létrehozva: #23022

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(Lázi @ 2008-08-01 16:41) *
Teljes jogú felhasználó, de szerencére még "csak" vásárol.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=zsm116

Vannak ott eladó áruk is! Milyen furcsa, pont mobilok, kizárólag átutalással......

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
Lázi
hozzászólás 2008-08-01 16:41
Létrehozva: #23023

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-31 23:36) *

Teljes jogú felhasználó, de szerencére még "csak" vásárol.
AZ egyik negatívja - a laptopos - elég érdekes. Tényleg kétszer ütötte le a terméket és az eladó csak egyszer értékelte, vmint csak az egyik tranzakciót jelölte meg sikeresként. A srác elment, kifizette és cserébe még kapott is egy negát smile.gif Itt szerintem nem Ő volt a hunyó.

+Quote Post
edo301
hozzászólás 2008-08-01 16:05
Létrehozva: #23024

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-25 12:06
Azonosító: 173 595

Én még voltam olyan hülye, hogy adtam a matricás hölgynek még egy hetet, hátha megérkezik az a csúnya postás, aki mindent elkever, de ELÉG VOLT! Nálam is betellt a pohár. Június 24.-e óta várok 3 db matricára!!!! Nyugodtan írjatok fel engem is a listára, a megadott e-mailen küldöm az adataimat.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-31 23:36
Létrehozva: #23025

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=208567

Ráis érdemes odafigyelni.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
mogyoró1
hozzászólás 2008-07-31 23:01
Létrehozva: #23026

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-25 15:41
Azonosító: 52 077

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-31 20:16) *
Kedves mogyoró1!

Ha egy regisztrált felhasználó sérelmezi a róla mások által nyitott topicot, hozzászólást, a Vaterától kérheti
annak törlését akkor is, ha az egyébként nem ütközik a fórum szabályzatba.

Köszönjük -ez így talán jogos is lenne, csakhogy, csakhogy itt elég sok sérelmező van, akit eladó tett lóvá -és még finoman fogalmaztam! Azt hiszem csak ezután jöhetne, hogy az ő lelkével mi van ... Itt elkeseredett, dühös Anyukákról van szó, akiket szégyent abszolút nem ismerve eladó igenis becsapott. De be ám. Nekem is azt írta, hogy ez neki mennyire rosszul esik ... Tényleg? Az én pénztárcámból meg hiányzik 6.800Ft illetve a vásárolt pólókról a kifizetett de meg nem érkezett matricák ... Valahogy nem tud érdekelni az eladó lelkivilága!!! Egyáltalán hogyan léphet ő be ide? A Vatera oldalára??? Miért van még mindíg jelen??? Hány negatív kell??? ...

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-31 20:16
Létrehozva: #23027

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(mogyoró1 @ 2008-07-31 20:14) *
MODERÁTOR, ÜGYFÉLSZOLGÁLAT!
nEM HIÁNYZIK INNEN "PÁR" HOZZÁSZÓLÁS?!?!? MIÉRT LETTÜNK TÖRÖLVE???

Kedves mogyoró1!

Ha egy regisztrált felhasználó sérelmezi a róla mások által nyitott topicot, hozzászólást, a Vaterától kérheti
annak törlését akkor is, ha az egyébként nem ütközik a fórum szabályzatba.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bertix
hozzászólás 2008-07-31 20:16
Létrehozva: #23028

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-25 13:29
Azonosító: 123 433

IDÉZET(molvany @ 2008-07-31 20:10) *
Ha minden egyes levél mellé névreszóló számlát kérnék a postán, a postáshölgy is belezöldülne ( na meg ha aznap nem is, de másnap már kiát...na a postáról ), meg én is másnapra már be is fejezném a Vaterázást. Sajnos napi több ( maradjunk ennél ) levélnél erre munka mellet ( után ) semmilyen
kapacitás már nem lenne.
Már az ajánlott leveleknél a számlán én töltöm ki a neveket, mivel a német postásnéni meg a magyar nyelv, nem egy síkban fekszenek.

Valamennyire azért hasonlóan csinálom ( ha nem is számlával ), hogy itthon küldés elött a felbélyegzett, megcímezett levelet lefényképezem és azt
emilben elküldöm a vevőnek, hogy így néz ki az a levél ami megy.

Továbbá a termékleírásban szerepel, hogy nem ajánlotért nem tudok ( ez ugye logikus ) felelősséget válalni.
Ezért is tartom po....( arcátlanságnak ) ha valaki ezért negatívan értékel ( legyen az bárki !! ), ha mégis valahol elkeveredik a levél.

Ahogy írtam is - csak egyetlen egyszer éltem ezzel a lehetőséggel!
Tömeges postázást természetesen nem vállaltam/nem vállalok/nem fogok vállalni sosem! smile.gif
...csak egy ötlet volt... és azért írtam le, mert anno nekem bevált...

+Quote Post
mogyoró1
hozzászólás 2008-07-31 20:14
Létrehozva: #23029

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-25 15:41
Azonosító: 52 077

MODERÁTOR, ÜGYFÉLSZOLGÁLAT!
nEM HIÁNYZIK INNEN "PÁR" HOZZÁSZÓLÁS?!?!? MIÉRT LETTÜNK TÖRÖLVE???

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2008-07-31 20:10
Létrehozva: #23030

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Azonosító: 43

IDÉZET(bertix @ 2008-07-31 19:43) *
Feladáskor számlát kértem a vevőm nevére - itt dátum, összeg, egyszóval minden szerepelt.

Ha minden egyes levél mellé névreszóló számlát kérnék a postán, a postáshölgy is belezöldülne ( na meg ha aznap nem is, de másnap már kiát...na a postáról ), meg én is másnapra már be is fejezném a Vaterázást. Sajnos napi több ( maradjunk ennél ) levélnél erre munka mellet ( után ) semmilyen
kapacitás már nem lenne.
Már az ajánlott leveleknél a számlán én töltöm ki a neveket, mivel a német postásnéni meg a magyar nyelv, nem egy síkban fekszenek.

Valamennyire azért hasonlóan csinálom ( ha nem is számlával ), hogy itthon küldés elött a felbélyegzett, megcímezett levelet lefényképezem és azt
emilben elküldöm a vevőnek, hogy így néz ki az a levél ami megy.

Továbbá a termékleírásban szerepel, hogy nem ajánlotért nem tudok ( ez ugye logikus ) felelősséget válalni.
Ezért is tartom po....( arcátlanságnak ) ha valaki ezért negatívan értékel ( legyen az bárki !! ), ha mégis valahol elkeveredik a levél.

+Quote Post
bertix
hozzászólás 2008-07-31 19:43
Létrehozva: #23031

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-25 13:29
Azonosító: 123 433

IDÉZET(molvany @ 2008-07-31 07:41) *
Ez is ( szerintem ) erre a szégyenfalra való: nemeth81
Levelében kifejezetten nem ajánlott postázást kért ( levél elmentve, Vaterának elküldve ).
A levél a magyar posta rengetegében eltünt ( vagy a postása zsebében ).
Mi a jutalmam azért, mert mint eladó úgy teljesítettem, ahogy a " kedves vevő " kérte ?
Egy negatív értékelés ohmy.gif
Az írja: " az eladó állítólag feladta "
Nem csípem az ilyen kisstílű embereket. Szerinte 957.Ft.-ért, majd kockáztatom több éves vaterás múltamat
ami a mai napig 100% - os volt ( megjegyezném még nagyobb összegért sem tenném ) mad.gif

Szia!

Itt - a fórumon - olvastam egyszer egy nagyon jó ötletet ilyen esetre.
Eddig csak egyetlen egyszer kellett "sima levélként" feladnom egy terméket a vevő külön kérésére. (Megtettem, mert a postaköltség így is majdnem a duplája volt a termék vételárának...)
Feladáskor számlát kértem a vevőm nevére - itt dátum, összeg, egyszóval minden szerepelt.
Miután feladtam, lefotóztam a számlát és a feladás tényéről szóló értesítő mail- emhez csatoltam.
Szerencsére nem volt semmi gond, mert megkapta.
...de ezzel le is védtem magam, már amennyire ebben a szituban ez megoldható.

De őszintén szólva azóta sem adtam fel semmit simán, csak ajánlva smile.gif

+Quote Post
Lázi
hozzászólás 2008-07-31 18:20
Létrehozva: #23032

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2008-07-30 22:31) *
Mert ahhoz gerinc is kéne... dry.gif

igazad van ! Én is irtam egy vásárlómnak a negatívba, hogy .. legalább lett volna benne annyi ,hogy szól és hogy senkinek nem ajánlom ezért.... azt irta rá hogy ez durva és hogy más nem igy vélekedne smile.gif mindezt ugy hogy egy honapig nem válaszolt se sms-re se emailre, telefont meg nem vette fel. De a negre rögtön tudott válaszolni saját adatlapján....

szép napot !

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-07-31 17:02
Létrehozva: #23033

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 147

IDÉZET(molvany @ 2008-07-31 16:53) *
Érdekes üzleti hozzáállás. Majd elgondolkodom rajta. rolleyes.gif

Le szoktam nekik írni, hogy ajánlottan szeretném küldeni, mert a sima az kockázatos, s elveszés esetén nem tudom bizonytani a feladás megtörténtét. Ha mindezek ellenére ők vállalják a kockázatot, akkor ezt jelezzék egy megelőlegezett pozitívval. 3-ból 2-en elfogadják, a maradék egy pedig inkább áttér az ajánlott postázásra. Vevőként is így cselekszem ha valaki csak ajánlottan hajlandó elküldeni és ez aránytalan lenne a termék filléres árához képest - ilyenkor felajánlom, hogy előre pozitívan értékelem. Amelyik eladó ezzel visszaél, az egy ***.

A hozzászólást -Vatera_Moderátor- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-31 17:56

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-31 17:00
Létrehozva: #23034

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(molvany @ 2008-07-31 16:53) *

laugh.gif

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2008-07-31 16:53
Létrehozva: #23035

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(watchhu @ 2008-07-31 16:34) *
Szia!
Ha tőlem valaki sima postázást kér, akkor azt csak úgy teljesítem ha előre elkészíti a pozitív értékelést.

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-07-31 16:34
Létrehozva: #23036

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 147

IDÉZET(molvany @ 2008-07-31 15:39) *

Szia!
Ha tőlem valaki sima postázást kér, akkor azt csak úgy teljesítem ha előre elkészíti a pozitív értékelést.

+Quote Post
molvany
hozzászólás 2008-07-31 15:39
Létrehozva: #23037

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-31 15:17) *
Gondoltam hogy nem telik el a nyár úgy, hogy valami ráérős h..lye ne találjon meg! Javaslom, írd ki a terméklapokra, postázás csak ajánlottan!! Nekem bevált!

Sajnos igazad van. Nem tellik " nyugodtan a nyaram ". sad.gif
De szerintem a te eseted is ékes bizonyítéka, hogy nem ajánlottan is működik. Hogy kb. százból egy elkeveredik a magyar posta rengetegében,
vagy valamelyik postás " jobb alsó fiókjában ", ez még nem ok arra, hogy radikálissan csak az ajánlott küldési módot ajánljam fel a vevőknek.
Föltételezem, mindenkiben van annyi önkritika, hogy ha valamit beválal, tudja is az válalni.
Voltak már olyanok, akik nem kérték ajánlva, sajnos eltünt, de a végén korrekten értékeltek, beválalva a saját döntésüket.
Csak halkan jegyzem meg ( nem kötelező elhinni ),ezeknek szó nélkül elküldtem mégegyszer a fóliákat ( nem akkora érték,hogy csődbe jussak ).
Sajnos nem tudom ( fogom ) kiírni, hogy csak ajánlva, mivel nem kevés úgy a postaköltség. Nem mindenki tudja azt megengedni magának.
Továbra is bízom abban, hogy lessz ( kivétel mindig van ) mindenkiben annyi betyárbecsület, hogyha nem ajánlva kéri és mégis
valami történik, válalják magukat. smile.gif

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-31 15:17
Létrehozva: #23038

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(molvany @ 2008-07-31 07:41) *
Ez is ( szerintem ) erre a szégyenfalra való: nemeth81
Levelében kifejezetten nem ajánlott postázást kért ( levél elmentve, Vaterának elküldve ).
A levél a magyar posta rengetegében eltünt ( vagy a postása zsebében ).
Mi a jutalmam azért, mert mint eladó úgy teljesítettem, ahogy a " kedves vevő " kérte ?
Egy negatív értékelés ohmy.gif
Az írja: " az eladó állítólag feladta "
Nem csípem az ilyen kisstílű embereket. Szerinte 957.Ft.-ért, majd kockáztatom több éves vaterás múltamat
ami a mai napig 100% - os volt ( megjegyezném még nagyobb összegért sem tenném ) mad.gif

Gondoltam hogy nem telik el a nyár úgy, hogy valami ráérős h..lye ne találjon meg! Javaslom, írd ki a terméklapokra, postázás csak ajánlottan!! Nekem bevált!

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
kukureku
hozzászólás 2008-07-31 11:44
Létrehozva: #23039

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-21 13:00
Azonosító: 14 569

Sziasztok!

Azért csinálod így, mert lelkiismeretesen állsz hozzá mindenkihez! Eleinte én is ezt tettem, de később rájöttem, magammal, illetve az eladótársaimmal szúrok ki.
Sajnos sok eladó 3-4-5 hetet is vár egy sikeres adásvételre, és a vevők megszokják. Én már megkaptam azt 11 nap várakozás, nem keresés, mail-ekre nem válaszolás után, hogy türelmetlen vagyok és fenyegető, mert annyit mertem írni, hogy ezt a 3. levelemet már a vaterának is elküldöm, illetve ha másnap reggelig nem érkezik az utalás, újralistázom a terméket. Nem fenyegettem negatívval, szó szerint csak ennyit írtam.

Szerintem nem szabad hozzászoktatni a vevőket ehhez a "tunyuláshoz", mert senkinek sem jó!

Azt sajnos még mindig nem értem, a nem fizető vevőkkel miért nem szigorúbb a vatera! 20 éves "kislány" 2 hétig hitegetett a fizetéssel, ezalatt 3-szor kérte el a számlaszámom, majd amikor a 4. ígéret után sem jött utalás, negatívot adtam. Értékelni nem mer, de a negámra adott válaszban közölte, hogy én nem vagyok megértő, és én tehetek mindenről, mert rossz számlaszámot adtam meg kétszer is, és neki nincs pénze rossz számlákra utalgatni. Persze ezalatt mindenki tudott utalni, az elküldöttek mappámban ott vannak a levelek, a számlaszám tökéletes, de kiváncsi vagyok még hány emberrel fogja ezt megcsinálni.

Én biztos nem %-os alapon inaktiválnám a vevőket, eladókat, ezalatt nagyon sok kárt is tehet, eladóként, vevőként egyaránt.

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-07-31 10:08
Létrehozva: #23040

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(watchhu @ 2008-07-31 10:01) *
"Amennyiben 7 napon belül nem fizeted, veszed át a terméket és ha már átvetted és nem értékelsz negativ értékelésre számits!"

További szép napot Néked.

Honnan lehet tudni, hogy átvette a terméket? wink.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 1150 1151 1152 1153 1154 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-30 20:12