IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 1151 1152 1153 1154 1155 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Vandrus
hozzászólás 2008-08-06 20:46
Létrehozva: #23041

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 13:43
Azonosító: 171 436

IDÉZET(hytech @ 2008-08-06 20:39) *
A Paypal az ebay saját fizetés rendszere.
Itt olyan soha nem lesz.

:-) Bocsika. Akkor legyen Vaterapay, tök mindegy hogyan nevezzük, csak az eljárás legyen megbízható
Go to the top of the page

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-08-06 20:44
Létrehozva: #23042

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(PoczaDee @ 2008-08-06 20:36) *
De Nektek mindenesetre még egyszer köszönöm.
Tiszteletteljes üdvözlettel, Dee

Azért ne felejtsd el majd tiltólistába tenni.
Én már megtettem. wink.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-06 20:43
Létrehozva: #23043

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(hytech @ 2008-08-06 20:26) *
1200.

Beszerzési áron! laugh.gif 98-óta dolgozok mobilos helyeken, de ami itt egy-két eladónál folyik az VICC!!!
Külföldi vállalat szakosodott... ez a sablonszöveg mostanában.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-08-06 20:39
Létrehozva: #23044

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vandrus @ 2008-08-06 20:38) *
Nem gondolom, hogy az utánvétel olyan frankó, a paypal viszont igen. Ez viszont nem szerepel fizetési lehetőségként a Vatera oldalán. Mi marad? Igen az utánvétel sem a legbiztosabb módszer, de hát legalább valami...
:-) Most nem luxusdesignről van szó. Sajnos vannak még olyan eladók, akiktől nem fogom ajánlani a vásárlást. De nem írhatok nevet, mert leszedi a Moderátor az egész hozzászólást!

A Paypal az ebay saját fizetés rendszere.
Itt olyan soha nem lesz.

--------------------

+Quote Post
Vandrus
hozzászólás 2008-08-06 20:38
Létrehozva: #23045

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2008-08-06 20:07) *
Nemtudom miért gondolod, hogy az utánvétel olyan frankó megoldás? És mi van, ha kavics lesz a csomagban? Csak mert már volt rá példa sad.gif
Amúgy írd le nyugodtan, luxusdesignről van szó, mások is panaszkodtak rá.

Nem gondolom, hogy az utánvétel olyan frankó, a paypal viszont igen. Ez viszont nem szerepel fizetési lehetőségként a Vatera oldalán. Mi marad? Igen az utánvétel sem a legbiztosabb módszer, de hát legalább valami...
:-) Most nem luxusdesignről van szó. Sajnos vannak még olyan eladók, akiktől nem fogom ajánlani a vásárlást. De nem írhatok nevet, mert leszedi a Moderátor az egész hozzászólást!

+Quote Post
PoczaDee
hozzászólás 2008-08-06 20:36
Létrehozva: #23046

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-30 19:58
Azonosító: 175 025

Üdv,

nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.
Mindenképpen negatívot varrok be neki amint tudok. Azóta azonban kaptam tőle egy levelet (illetve nem igazán tudom h kitől, mert a termék eladójaként meg van jelölve 1. név, telefonon bemutatkozott egy 2. név, e-mailt meg kaptam egy 3. névtől, szal nem kicsit gázos az alak...) na szal kaptam egy e-mailt, miszerint arról tájékoztat, hogy az adott zongorát már eladta a Vaterán kívül...persze ezt akkor nem említette amikor telefonon beszéltem vele...de 15 percel későbbi e-mailje alapján már el is adta.....
Hát nem tudom...
Mindenesetre minden levélváltásunk elküldtem a Vaterának is.
Most várom mi lesz a történet vége...
Csak az a baj hogy ettől még, bárhogy is alakul, nekem nem lesz zongorám... sad.gif(
Pláne hogy nem is a saját részemre licitáltam a zongorára, hanem egy ismerős kisfiúnak szerettem volna ajándékba megvenni, aki fantasztikusan játszik, zeneiskolába jár... de a szülei nem tudnak neki zongorát venni...
Legszebb, h én ostoba naíva már beetettem a szülőket is és a kissrácot is h megvan a zongorája....
Ehh... sad.gif((
Szuszmi22 egy link alak, aki ezáltal nem csak engem, hanem még 3 embert becsapott, köztük egy 12 éves kissrácot... Én meg a kissrác előtt szavahihetetlen alak lettem, akinek marad a magyarázkodás a csalódottság és a szomorúság... sad.gif(
Elment a kedvem az egész Vaterától....
De Nektek mindenesetre még egyszer köszönöm.
Tiszteletteljes üdvözlettel, Dee

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-08-06 20:26
Létrehozva: #23047

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-08-06 20:18) *
1500 Ft-os gagyi házakat tesznek rá. ohmy.gif

1200.

--------------------

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-06 20:18
Létrehozva: #23048

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2008-08-06 20:16) *
És gyárilag nem volt rajta védőfólia wink.gif
Nemúgy mint azokon amiket itthon árulnak...
Gondolom ezzel már 1 picit segítettem.

1500 Ft-os gagyi házakat tesznek rá. ohmy.gif

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-08-06 20:16
Létrehozva: #23049

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(fraulein @ 2008-08-06 18:49) *
Sztem ez az eladó is megérdemel egy misét...
Licitálok a telefonra, és megveszi más...ami nem is baj, de nézzük csak meg a vevőt!
A termék. Ami érdekes a vevő! 7 értékelés, és kitől???
Na mind egy...

Jaaa, és persze mindent lebeszéltem vele, ez látható is a termék alatt
Erre már ott azzal példálózott hogy nagy az Isten állatkertje. Csak azért mert megkérdeztem pár lényeges dolgot

Ha bármilyen kérdésed van Nokia 8xxx témában keress meg nyugodtan.
Talán nem nagyképűség ha azt mondom eléggé otthon vagyok a témában.
kb. 10 éve gyűjtő vagyok.

Mindjárt azzal kezdeném,hogy a 8855-ös Ázsiai piacra készült telefon.
És gyárilag nem volt rajta védőfólia wink.gif
Nemúgy mint azokon amiket itthon árulnak...
Gondolom ezzel már 1 picit segítettem.

--------------------

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2008-08-06 20:07
Létrehozva: #23050

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Vandrus @ 2008-08-06 18:24) *
Na már meg is jött a válasz a levelemre:

Nemtudom miért gondolod, hogy az utánvétel olyan frankó megoldás? És mi van, ha kavics lesz a csomagban? Csak mert már volt rá példa sad.gif
Amúgy írd le nyugodtan, luxusdesignről van szó, mások is panaszkodtak rá.

+Quote Post
fraulein
hozzászólás 2008-08-06 18:49
Létrehozva: #23051

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 11:26
Azonosító: 1 260

IDÉZET(Vandrus @ 2008-08-06 18:39) *
Ma tőlem is kértek ajánlott nélküli feladást. 5000 Ft-os könyvet adtam el 300 Ft-ért. (egyszer használatos főiskolai könyv) A vevő írta meg nekem, hogy a feladásra fizet 350 Ft-ot. És adjam fel simán... Ha elveszik a könyv meg én leszek a hibás... Rábeszéltem az ajánlott küldeményre.

Sztem ez az eladó is megérdemel egy misét...
Licitálok a telefonra, és megveszi más...ami nem is baj, de nézzük csak meg a vevőt!
A termék. Ami érdekes a vevő! 7 értékelés, és kitől???
Na mind egy...

Jaaa, és persze mindent lebeszéltem vele, ez látható is a termék alatt
Erre már ott azzal példálózott hogy nagy az Isten állatkertje. Csak azért mert megkérdeztem pár lényeges dolgot

A hozzászólást -fraulein- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-06 18:51

+Quote Post
Vandrus
hozzászólás 2008-08-06 18:39
Létrehozva: #23052

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bertix @ 2008-07-31 19:43) *
Szia!

Itt - a fórumon - olvastam egyszer egy nagyon jó ötletet ilyen esetre.
Eddig csak egyetlen egyszer kellett "sima levélként" feladnom egy terméket a vevő külön kérésére. (Megtettem, mert a postaköltség így is majdnem a duplája volt a termék vételárának...)
Feladáskor számlát kértem a vevőm nevére - itt dátum, összeg, egyszóval minden szerepelt.
Miután feladtam, lefotóztam a számlát és a feladás tényéről szóló értesítő mail- emhez csatoltam.
Szerencsére nem volt semmi gond, mert megkapta.
...de ezzel le is védtem magam, már amennyire ebben a szituban ez megoldható.

De őszintén szólva azóta sem adtam fel semmit simán, csak ajánlva smile.gif

Ma tőlem is kértek ajánlott nélküli feladást. 5000 Ft-os könyvet adtam el 300 Ft-ért. (egyszer használatos főiskolai könyv) A vevő írta meg nekem, hogy a feladásra fizet 350 Ft-ot. És adjam fel simán... Ha elveszik a könyv meg én leszek a hibás... Rábeszéltem az ajánlott küldeményre.

+Quote Post
Vandrus
hozzászólás 2008-08-06 18:24
Létrehozva: #23053

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Na már meg is jött a válasz a levelemre:
"Én nem küldök egy vásárlómnak sem semmit csak miután a számlámon
jóváíródott az összeg ez szerepel az ismerj meg oldalamon is!
Sem utánvét nem postázok sem pedig simán!
Mikor licitáltál az aukcióimon az ismerj meg oldlamon ez szerepelt
tehát így a licitálásoddal egyidejűleg a feltételeimet is elfogadottnak
tekintetted a vatera szabályzata értelmében!
A vatera pedig azzal egyideűleg miután lezárult az aukció a számlámat
gyarapította a jutalékokkal amit nekem ki kell fizetnem a leütött
termékek után!"
Teljesen igaza is van. Magyarán nem csak a vevők, de a rendes eladók is szívnak a linkek miatt. Nem kellene valamit közösen tenni, hogy megváltozzon a fizetési rendszer a VATERÁN!!!!!!!!

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-08-06 17:59
Létrehozva: #23054

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(Grobar @ 2008-08-06 16:41) *

Szegény, biztos hőgutát kapott ! laugh.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
Vandrus
hozzászólás 2008-08-06 17:42
Létrehozva: #23055

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Na most meg leég a képemről a bőr, mert licitáltam ruhácskákra, megnyertem. A pénzt meg nem merem küldeni, de ezt hogy adjam elő? Most engem fognak idiótának nézni, hogy nyavalygok, meg hogy miket feltételezek... Rendkívül kellemetlen. Mi a szöszt csináljak. Megint küldjem el és bízzak benne, hogy megkapom. Rosszul is érzem magam tőle, mert 99%, hogy rendes eladó, és biztosan értetlenül áll a kételyeim előtt. És ha felháborodik rajta, akkor az ő szempontjából jogos is. De egyszerűen nem akarok már több pénzt bedobni a Vatera-rulettjébe. Sokan azt gondolják pár ezer ft nem nagy pénzek, de hát ebből tudnék venni a gyerekemnek akármi mást , aminek örülhetne. Fogalmam sincs hogy mit tegyek.

+Quote Post
mogyoró1
hozzászólás 2008-08-06 17:01
Létrehozva: #23056

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-25 15:41
Azonosító: 52 077

IDÉZET(Vandrus @ 2008-08-06 15:19) *
Milyen segítséget kérsz tőle? Szerinted mit tud tenni a Vatera? Felhívja, hogy ugyan fizesse ki? Vagy kitiltja? Már kitiltotta. És? többet mit? Már teljesen kiábrándultam ebből az egészből. Nem hiszek a Vaterában, meg abban, hogy ez olyan szuper dolog lenne. Pont annyiért vásároltam mindenféle csetreszt, mint amennyiért egy használtruha üzletben is megkaptam volna, vagy adott esetben egy ápiszban. De így , hogy csak fizetek, fizetek, de árut nem kapok, lassan még a Nike üzletben is olcsóbban venném meg a gyerek ruhatárát. Úgyhogy én biztosan nem fogok itt többet semmit sem vásárolni átutalással. Inkább fizetek a boltban annyit érte, amennyit kérnek, de azt biztosan megkapom. Ha minden vevő hasonlóképpen bojkottálná az előre utalásos rendszert, akkor a Vatera bezárhatná a bazárt és elgondolkozhatna azon, hogy mit csinált rosszul!!!!!

[color="#A0522D"][/color] SZÍVEMBŐL S HELYETTEM SZÓLTÁL!!!

IDÉZET(Lecsike @ 2008-08-06 15:22) *
Szia!

Remélem vagy a matricák v. a pénz előkerül, de van rá esély,hogy lassabb az utalás.Nálam volt olyan,hogy 4 munkanap telt el, mire a számlámra került a pénz sad.gif szóval kitartás ! wink.gif
Hozzáteszem, egyébként a Vat nemcsak az eladókat védi a fórumon, hanem a vásárlókat is, illetve nincs kivételezés, felhasználók vannak, és a személyeskedő hozzászólásokat törli ! Mert ezt tiltja a szabályzat, mindkét részről!

Üdv:

L.

... HÁT, A MATRICÁK MÁR RÉÉÉÉg NEM KELLENEK, EZT AZ ELADÓNAK IS JELEZTEM NAGYON-NAGYON SOKSZOR, SZÜLINAPRA LETTEK VOLNA, ÖT GYEREK SZÜLINAPJÁRA unsure.gif ... ELMÚLTAK A SZÜLINAPOK ... sad.gif és ez most nem a: "nem baj, lesz jövőre is" kategória!!!

+Quote Post
euro-elektronic
hozzászólás 2008-08-06 16:59
Létrehozva: #23057

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Érd
Azonosító: 6

IDÉZET(PoczaDee @ 2008-08-06 12:46) *
Üdv!

Segítsen valaki pls. smile.gif Új vagyok itt, ennek ellenére próbálok maximálisan korrekt lenni mint vásárló mindenkivel. Eddig ez sikerült is, bár konkrétan létrejött üzletem még nincs, de van már megnyert aukcióm, ami már folyamatban van, és ahol az eladókkal kölcsönösen sikerült megegyeznünk a fizetés, átvétel módjában, stb, teljesen korrektül. És eddig az aukciók lezárása után 1 órán belül jelentkeztem is az eladónál.
Most is ez történt. Ma is megnyertem egy aukciót. Kaptam is a levelet a Vaterától benne az eladó elérhetőségeivel.
Felhívtam (aukciózárás után kb. 10-15 perccel) az eladót, és illedelmesen tájékoztattam arról hogy megnyertem az aukciót, kérem mondja meg, hogy a megnyert terméket hogyan, mi módon tudnám neki kifizetni,majd hol és hogyan tudom átvenni.
Majd Ő ekkor közölte velem, hogy csak a leütési ár MINIMUM 3xosáért lehet az enyém a termék.... amennyiben ez nekem nem tetszik, a termékről mondjak le és adjak neki egy semleges minősítést...
Az eladónak eddig 19 értékelése volt, ebből 2 semleges, a többi pozitív....ezzel szemben én itt értékeletlen kezdő vagyok... sad.gif
Csak nekem nincs vele szerencsém? sad.gif Bár az egyik semleges értékelője hasonló okkal adott neki semleges minősítést...
Én nem szeretnék háromszor annyit kifizetni valamiért, mint amennyiért leütöttem...
Első körben kedvesen közöltem vele hogy Őt mint eladót kötelezi a jgszabály hogy nekem a leütési összegen átadja a terméket, mint ahogy engem meg arra kötelez hogy a kapcsolatot felvegyem vele, és a terméket megvásároljam a leütési összegért.
A termékre szükségem van, nem azért licitáltam rá mert bohóckodtam, vagy mert unatkoztam....
És nem szeretnék lemondani a termékről, szeretném azt a leütési áron kifizetni és átvenni, és nem szeretnék első körben hosszadalmas jogi procedúrát a nyakamba venni....
Segítsetek kérlek, mit tehetnék?
Segítségeteket előre is tisztelettel köszönöm, Dee

Írsz neki egy levelet, hogy neked minden bizonnyal valószínűleg (feltételes módban, ez a lényeg) megfelel ezen az áron a termék, írja le a számlaszámát, és a pontos végösszeget. (NEHOGY TELEFONON!!!)
Ha megjött a levél, írd meg, hogy neked csak a licitáron jó, átgondoltad, és így döntöttél, tekintve, hogy a szabályzat így szól.
Mindennek a másolatát küldd el a biztonsag@vatera.com e-mail címre is.
Várd meg a választ, és ha van válasz, ha nincs adj neki negatívot ! NEHOGY semlegest, negatívot, amibe írdd bele, hogy pontosan miért kapta.
Vissza fogja adni a negatívot, te meg törölteted az ügyfélszolgálattal, bizonyítékod a levél lesz.
Ne legyél lúzer, ne eggyezz ki vele semlegesben!
Legközelebb át fogja gondolni a szabályokat, és más is gyorsabban vési majd a negát neki.

Sok sikert !

--------------------

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-06 16:41
Létrehozva: #23058

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=677764

Egy újabb "dobogós"!

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
Vandrus
hozzászólás 2008-08-06 15:39
Létrehozva: #23059

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Aha, értjük. Semmi személyeskedés. Bár személy szerint ért anyagi sérelem minket, de azért megérjük, nehogy véletlenül más előre értesüljön az ilyesmiről... Mi vevők már csak ilyenek vagyunk: megértőek. Ja és ha átvágnak bennünket, akkor kapzsik. És ha esetleg hangot adunk a keserűségünknek, akkor pedig személyeskedők. Irgum burgum, hogy is tehettünk ilyet!!!!
Lecsike, a fentieket nem neked írom, nehogy magadra vedd. Csak úgy általában. Csak a keserűség és csalódottság szól belőlem.....

+Quote Post
Lecsike
hozzászólás 2008-08-06 15:22
Létrehozva: #23060

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:53
Innen: Magyarország
Azonosító: 968

IDÉZET(mogyoró1 @ 2008-08-06 15:05) *
Sziasztok!
Sajnos újra itt, újra ebben a témában, de még a régi történet ...
A már oly sokat szidalmazott eladó, többszöri megkeresésemre véééégre küldött egy háát, úgy tűnt utalásos megbízásról egy - egy - egy .... valamit, pénteken. Most szerda délután van és az összeg még nincs a számlámon, amivel ugye azért tartozik, mert árult matricákat, én kifizettem őket, csakhogy eladó elfelejtette küldeni azokat; na pontosítsunk, e-mail-es és sms-es üzenetei szerint kétszer is elküldte azokat, én viszont nem kaptam meg. Feladóvevény nincs, ragszám nincs, postaszám nincs ... semmi sincs. Úgy gondolom én vártam. Azt gondoltam az utalásról kaptam valamiféle igazolást, de azért már réééges-réééégen ide kellett volna érnie.
Érdemes még várnom egy péntek délután elutalt összegre? Vagy, csak nem a Bank is lókötő???

mad.gif Na, ha holnap délelött még nincs meg a pénzem, kérném szépen a Vaterát arra, hogy segítsen már nekünk is, az átvágottaknak, ne csak az eladónak azzal, hogy törli az őt bántó fórumos hozzászólásokat!!!!! mad.gif

Szia!

Remélem vagy a matricák v. a pénz előkerül, de van rá esély,hogy lassabb az utalás.Nálam volt olyan,hogy 4 munkanap telt el, mire a számlámra került a pénz sad.gif szóval kitartás ! wink.gif

Hozzáteszem, egyébként a Vat nemcsak az eladókat védi a fórumon, hanem a vásárlókat is, illetve nincs kivételezés, felhasználók vannak, és a személyeskedő hozzászólásokat törli ! Mert ezt tiltja a szabályzat, mindkét részről!

Üdv:

L.

--------------------
Az élet rövid ... éld hát meg mosolyogva !

Vaterás Bögrét Szeretnék !

A hozzászólást - Lecsike - szerkesztette a legjobb tudása szerint !

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 1151 1152 1153 1154 1155 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-10-02 02:23