IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 116 117 118 119 120 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 23:00
Létrehozva: #2341

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(MayDayShop @ 2012-10-19 22:45) *
Kizárólag azért, mert nem értékel előre az eladó, még nem kell elítélni. Ez teljesen természetes dolog, hiszen attól, hogy a vevő fizetett, még nem zárult le az adás-vétel. Főleg az ilyen helyzetekben, mert ha jelen esetben visszaveszi a terméket, akkor nyilván nem akar majd a nem eladott termék után jutalékot fizetni.
Az értékelésre még van egy hónapja.
Teljesen működésképtelen a termék, vagy mi a probléma vele?

Gondolom, akkor feltűnt (lila részek), hogy nem kizárólag azért ítéli el, mert nem értékel. Sőt, számomra egyértelműnek látszik, hogy az értékelés elmaradása csak egy kis aggodalmas mellékzönge. Amúgy nem úgy tűnik, mintha az eladó kezét-lábát törné, hogy kompenzálhasson....

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
MayDayShop
hozzászólás 2012-10-19 22:45
Létrehozva: #2342

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-09-13 14:20
Azonosító: 1 828 410

IDÉZET(hodosistvan @ 2012-10-19 17:18) *
Üdv!

Van egy kis gondom, vettem egy terméket működőképesnek volt hírdetve, megkaptam és egy rakás sz... akarom mondani szemét. Az eladó még nem értékelt holott már rég átutaltam a vételárat ás postadíjat. Attol tartok hogy ha negatívot vagy akár semlegest adok Ő is negatívan értékel engem. Tánácsot kérnék hogy most mit tegyek? Adjak pozítívat inkább?

Kizárólag azért, mert nem értékel előre az eladó, még nem kell elítélni. Ez teljesen természetes dolog, hiszen attól, hogy a vevő fizetett, még nem zárult le az adás-vétel. Főleg az ilyen helyzetekben, mert ha jelen esetben visszaveszi a terméket, akkor nyilván nem akar majd a nem eladott termék után jutalékot fizetni.
Az értékelésre még van egy hónapja.
Teljesen működésképtelen a termék, vagy mi a probléma vele?

+Quote Post
Kuszika73
hozzászólás 2012-10-19 22:40
Létrehozva: #2343

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-02 19:02
Azonosító: 598 054

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-10-18 15:00) *
Szia!

Sajnos többet nem hiszem, hogy tudsz tenni. Tudod 09. 12-től már eltelt 5 hét és ilyenkor már nehéz bármit is bizonyítani. Látom nem kevés pénzt adtál érte de itt már csak az eladó jó indulatán múlik hogy rendeződik a dolog utólag. mellow.gif

Nos nem rendeződött sehogy. Ma felhívtam, az eladót és a leányzó közölte, hogy a termékismertetőben benne van - csak én nem látom - hogy adapter nélkül adja. Mert volt hordozója és azt adapterrel együtt adta el. Egyébként is a kép télen készült, tehát mostanra nincs is meg... A babakocsi pedig fel van készítve a travel system rendszerre, ha veszek külön adaptert hozzá.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-19 20:06
Létrehozva: #2344

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Warbi353 @ 2012-10-18 21:14) *
Üdvözletem!
A problémám a következő lenne!Egy termékemet leütötte a vásárló immáron 5 napja,de azóta sem jelentkezik,email-re nem válaszol,telefonja nem elérhető és ahogy az adatlapját néztem leszedte az áruit és inaktív lett!Mi a teendő ebben az esetben?
Köszönettel:Warbi353

Tisztelt Warbi353!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

...Adjak pozítívat inkább?

Ha nem elégedett a termékkel, akkor miért adna pozitívot? blink.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 19:03) *
Kedves Benz! smile.gif Kissé régebbre datálódik az a változás, hogy a nemrég írt postokhoz nem időpontot mutat a fórum, hanem azt, hogy hány perce született. Nem szeretem ezt, nem kényelmes, nem tudom, hogy ez egy állandó változás-e, szándékos, vagy csak valaminek kapcsán lett ez is. Ugyanis, ha látom, hogy xy írt egy postot 12:12-kor, akkor azt megjegyzem, és ha látom, hogy ez az időpont az utolsó, akkor nem is kattintok be. Viszont, ha az eltelt időt mutatja, akkor nem tudom ezt annyira, mert számolnom kellene, kivonni valamennyi percet a mostani időből. Szóval szerintem ez nem túl kényelmes, de lehet, hogy a többiek szeretik. Elnézést, hogy ide, csak itt kapcsolódott a gondolatomhoz. Különben az egész postom OFF. Elnézést. sorry2.gif

Kedves zejopy!

Csak kipróbáltunk egy beállítást smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 19:03
Létrehozva: #2345

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-10-19 18:44) *
Pedig mindég azt adsz. Ha nem is mindég látsz attól én még mint a szivacs iszom a tanácsaid! smile.gif

Nagyon kedves vagy, köszönöm.smile.gif Én már jelen vagyok amikor itt vagyok, előzőleg nem mindig sikerült, mert észre sem vettem, de kiléptetett a rendszer, aztán akkor mérgelődtem mindig, amikor postot akartam írni és azt mondta, nincs jogosultságom.
De megszerelték (gondolom L. Norbert volt, mert a jelenléte ez után volt látható a moderátorlistán, na és a másik két kedves gesztus után), azóta tényleg itt vagyok, amikor vagyok.
Kedves Benz! smile.gif Kissé régebbre datálódik az a változás, hogy a nemrég írt postokhoz nem időpontot mutat a fórum, hanem azt, hogy hány perce született. Nem szeretem ezt, nem kényelmes, nem tudom, hogy ez egy állandó változás-e, szándékos, vagy csak valaminek kapcsán lett ez is. Ugyanis, ha látom, hogy xy írt egy postot 12:12-kor, akkor azt megjegyzem, és ha látom, hogy ez az időpont az utolsó, akkor nem is kattintok be. Viszont, ha az eltelt időt mutatja, akkor nem tudom ezt annyira, mert számolnom kellene, kivonni valamennyi percet a mostani időből. Szóval szerintem ez nem túl kényelmes, de lehet, hogy a többiek szeretik. Elnézést, hogy ide, csak itt kapcsolódott a gondolatomhoz. Különben az egész postom OFF. Elnézést. sorry2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-10-19 18:44
Létrehozva: #2346

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 18:11) *
Neked vevőként egy idő után elveszik az értékelési jogod. Erre figyelj oda. Nem írtad le, hogy mikor vásároltál, hogy mikor írtál e-mailt az eladónak a problémádról, hogy belépett-e azóta. Így nehéz értelmes tanácsot adni.

Pedig mindég azt adsz. Ha nem is mindég látsz attól én még mint a szivacs iszom a tanácsaid! smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 18:11
Létrehozva: #2347

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hodosistvan @ 2012-10-19 17:35) *
Küldtem neki e-mailt, várom a választ, csak hogy a vatera is sürget az értékelés miat természetesen kivárok amíg lehet de ha értékelnem kell nincs mese...

Neked vevőként egy idő után elveszik az értékelési jogod. Erre figyelj oda. Nem írtad le, hogy mikor vásároltál, hogy mikor írtál e-mailt az eladónak a problémádról, hogy belépett-e azóta. Így nehéz értelmes tanácsot adni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hodosistvan
hozzászólás 2012-10-19 17:35
Létrehozva: #2348

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-27 10:33
Azonosító: 436 074

Küldtem neki e-mailt, várom a választ, csak hogy a vatera is sürget az értékelés miat természetesen kivárok amíg lehet de ha értékelnem kell nincs mese...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 17:20
Létrehozva: #2349

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv!

Van egy kis gondom, vettem egy terméket működőképesnek volt hírdetve, megkaptam és egy rakás sz... akarom mondani szemét. Az eladó még nem értékelt holott már rég átutaltam a vételárat ás postadíjat. Attol tartok hogy ha negatívot vagy akár semlegest adok Ő is negatívan értékel engem. Tánácsot kérnék hogy most mit tegyek? Adjak pozítívat inkább?

Vele próbáltad már rendezni a dolgot? Mert lehet, hogy orvosolná a felmerült problémát.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hodosistvan
hozzászólás 2012-10-19 17:18
Létrehozva: #2350

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-27 10:33
Azonosító: 436 074

Üdv!

+Quote Post
Warbi353
hozzászólás 2012-10-18 21:14
Létrehozva: #2351

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-19 17:45
Azonosító: 1 013 426

Üdvözletem!
A problémám a következő lenne!Egy termékemet leütötte a vásárló immáron 5 napja,de azóta sem jelentkezik,email-re nem válaszol,telefonja nem elérhető és ahogy az adatlapját néztem leszedte az áruit és inaktív lett!Mi a teendő ebben az esetben?
Köszönettel:Warbi353

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-10-18 15:00
Létrehozva: #2352

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(Kuszika73 @ 2012-10-18 12:52) *
Üdv.

Remélem jó helyre írok. Kb. egy hónapja vettem itt egy babakocsit, amit gyors fizetés után hamarosan meg is kaptam. Ez egy több funkciós kocsi, melynek a babahordozó része már megvolt. Itt meg is kérdeztem az eladót, hogy a mi hordozónkkal kompatibilis-e, erre igen választ kaptam. A babakocsi megérkezésekor próbáltuk a már meglévő hordozót csatlakoztatni, sikertelenül. Kiderült, hogy szükségünk van egy adapterre. Ekkor e-mailben felvettem az eladóval a kapcsolatot, hogy van-e neki adaptere, amire nemleges választ kaptam. Így ezt külön vettem meg. Ma néztem újra a képet a babakocsiról és vettem észre, hogy van rajta adapter illetve a termékismertetőben szerepel, hogy travel system rendszerre fel van készítve, tehát járt volna az is!!! Tekintettel arra, hogy nem ismertük ilyen mértékig a terméket az adás-vételt jóhiszeműen pozitívan értékeltem, de ezek után tehetek-e valamit azon kívül, hogy írtam ma az eladónak...

Szia!

Sajnos többet nem hiszem, hogy tudsz tenni. Tudod 09. 12-től már eltelt 5 hét és ilyenkor már nehéz bármit is bizonyítani. Látom nem kevés pénzt adtál érte de itt már csak az eladó jó indulatán múlik hogy rendeződik a dolog utólag. mellow.gif

+Quote Post
Kuszika73
hozzászólás 2012-10-18 12:52
Létrehozva: #2353

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-02 19:02
Azonosító: 598 054

Üdv.

Remélem jó helyre írok. Kb. egy hónapja vettem itt egy babakocsit, amit gyors fizetés után hamarosan meg is kaptam. Ez egy több funkciós kocsi, melynek a babahordozó része már megvolt. Itt meg is kérdeztem az eladót, hogy a mi hordozónkkal kompatibilis-e, erre igen választ kaptam. A babakocsi megérkezésekor próbáltuk a már meglévő hordozót csatlakoztatni, sikertelenül. Kiderült, hogy szükségünk van egy adapterre. Ekkor e-mailben felvettem az eladóval a kapcsolatot, hogy van-e neki adaptere, amire nemleges választ kaptam. Így ezt külön vettem meg. Ma néztem újra a képet a babakocsiról és vettem észre, hogy van rajta adapter illetve a termékismertetőben szerepel, hogy travel system rendszerre fel van készítve, tehát járt volna az is!!! Tekintettel arra, hogy nem ismertük ilyen mértékig a terméket az adás-vételt jóhiszeműen pozitívan értékeltem, de ezek után tehetek-e valamit azon kívül, hogy írtam ma az eladónak...

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2012-10-18 10:22
Létrehozva: #2354

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

http://hasznalt-konyv.vatera.hu/antik_erte...nyv%20%20egyben

Megtévesztő kép, amit a második kérdező igazán stílusosan észrevételez. :-)

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-16 21:46
Létrehozva: #2355

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(MrPeter92 @ 2012-10-16 21:44) *
Üdv!
Nekem a következő problémám lenne: korábban sikeresen eladtam egy terméket X-nek.
Y felhasználó pedig villámáron megvett egy másik terméket, majd felvette velem a kapcsolatot, hogy igazából neki nem az kéne amit lecsapott, hanem az amit X, 24 órával korábban már megnyert. Többet ajánlott volna mint a hivatalos nyertes. Az ajánlatot elutasítottam, és megegyeztünk, hogy akkor a leütött terméket(ami ugye nem kell neki) úgy jelezzük vissza, hogy nem sikerült az üzlet, így nekem nem kell fizetnem a jutalékot. Ehhez képest 2 hét után kb., pozitív pontot adott, mintha megvette volna. Én visszajeleztem, hogy nem adtam igazából el semmit. Ilyenkor mi a teendő? Nem akarok mínuszba kijönni a dologból.

Így jó.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
MrPeter92
hozzászólás 2012-10-16 21:44
Létrehozva: #2356

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-10-16 21:36
Azonosító: 1 856 778

Üdv!
Nekem a következő problémám lenne: korábban sikeresen eladtam egy terméket X-nek.
Y felhasználó pedig villámáron megvett egy másik terméket, majd felvette velem a kapcsolatot, hogy igazából neki nem az kéne amit lecsapott, hanem az amit X, 24 órával korábban már megnyert. Többet ajánlott volna mint a hivatalos nyertes. Az ajánlatot elutasítottam, és megegyeztünk, hogy akkor a leütött terméket(ami ugye nem kell neki) úgy jelezzük vissza, hogy nem sikerült az üzlet, így nekem nem kell fizetnem a jutalékot. Ehhez képest 2 hét után kb., pozitív pontot adott, mintha megvette volna. Én visszajeleztem, hogy nem adtam igazából el semmit. Ilyenkor mi a teendő? Nem akarok mínuszba kijönni a dologból.

+Quote Post
Susi86
hozzászólás 2012-10-16 14:15
Létrehozva: #2357

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-10-16 09:39
Azonosító: 1 855 834

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-16 11:31) *
Tisztelt Susi86!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Kedves Vatera csapat!

Köszönöm a gyors válaszukat. Tegnap írtam az eladónak, hogy vagy utalja vissza az összeget, vagy pedig személyesen átvenném a terméket, mivel egy városban élünk. Erre még nem reagált. Ma újra írok neki, amelyben határidőt szabok és jelzem felé a feljelentési szándékomat. Az összeget azonnal megkapta, ahogy az aukció véget ért, vagyis 6 hete!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-16 11:31
Létrehozva: #2358

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Susi86 @ 2012-10-16 09:52) *
Sziasztok segítséget szeretnék kérni!

Aug.31-én egy megnyert aukció árát átutaltam az eladónak. Sikeresen felvettük a kapcsolatot. Azt írta 7-10 nap és megérkezik az óra. 3 hét után jeleztem, hogy nincs itt, intézkedjen. Október 4-én írt, hogy nála van az óra és feladja a következő héten (vagyis múlt hétre) meg kell hogy érkezzen mindenképpen! Azóta sem jött meg az óra. Az eladó nem elérhető, nem válaszol az e-mailekre, a telefonszám nem jó hozzá! Mit tegyek ő azóta inaktív állapotban van, menjek rendőrségre és feljelentsem? Azért majdnem 13 ezer forintról van szó. help.gif

Tisztelt Susi86!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-16 09:59
Létrehozva: #2359

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Susi86 @ 2012-10-16 09:52) *
..... menjek rendőrségre és feljelentsem? ...

Igen, ez mindenképpen szükséges, ha nem küldi el. Viszont előtte írj neki egy utolsó figyelmeztetést, amelyben határidőt szabsz az áru megérkezésére, vagy a pénz visszautalására, ellenkező esetben feljelentést teszel. Ha ez nem történik meg az adott határidőig, akkor tényleg tegyél feljelentést.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Susi86
hozzászólás 2012-10-16 09:52
Létrehozva: #2360

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-10-16 09:39
Azonosító: 1 855 834

Sziasztok segítséget szeretnék kérni!

Aug.31-én egy megnyert aukció árát átutaltam az eladónak. Sikeresen felvettük a kapcsolatot. Azt írta 7-10 nap és megérkezik az óra. 3 hét után jeleztem, hogy nincs itt, intézkedjen. Október 4-én írt, hogy nála van az óra és feladja a következő héten (vagyis múlt hétre) meg kell hogy érkezzen mindenképpen! Azóta sem jött meg az óra. Az eladó nem elérhető, nem válaszol az e-mailekre, a telefonszám nem jó hozzá! Mit tegyek ő azóta inaktív állapotban van, menjek rendőrségre és feljelentsem? Azért majdnem 13 ezer forintról van szó. help.gif

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 116 117 118 119 120 > » 
Reply to this topicStart new topic
13 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (13 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 23:21