IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 116 117 118 119 120 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-25 15:50
Létrehozva: #2341

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svabede @ 2012-11-25 10:23) *
Na ezt miért kell engedni!
...

Mit? blink.gif
Nyilván azért regisztrált, hogy vásárolhasson. Ha csak szórakozik, akkor majd a negatív értékelések miatt kizárjuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
guslof
hozzászólás 2012-11-25 12:08
Létrehozva: #2342

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-01 19:54
Azonosító: 1 030 828

IDÉZET(svabede @ 2012-11-25 10:23) *
Hello!

Tegnap regisztrált felhasználó.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?ub...ivi88&obd=2

Szia!

Bakter és nálam is licitált.
Ezt tényleg nem kellene engedni nem hiszem,hogy vargavivi88-nak hirtelen 4-db Iphonéra lenne szüksége.
Ilyenkor talán azt átveszi amelyiket először nyeri meg a többiek meg így jártak..
Ha egyáltalán akart vásárolni...
Egyébként nem minden nullás kamu 10-ből azért 1 max 2 tényleg rendes.....
Bár kicsit már kivagyok,hogy szeptember óta árulok egy terméket 5 X eladtam egyszer sem vette át az éppen aktuális nyertes nullás felhasználó.....
Sajnos ez van,a könnyített regisztráció miatt.

+Quote Post
svabede
hozzászólás 2012-11-25 11:23
Létrehozva: #2343

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-10-11 20:10
Azonosító: 1 851 334

Hello!

Tegnap regisztrált felhasználó.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?ub...ivi88&obd=2

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-11-24 00:13
Létrehozva: #2344

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

Megérett a reptetésre.

+Quote Post
adamok007
hozzászólás 2012-11-23 22:32
Létrehozva: #2345

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-08 18:17
Azonosító: 1 430 224

Hello!

Nyert nálam egy licitet egy felhasználó:

http://szamitastechnika.vatera.hu/tablet_p...1667807468.html

Írtam neki 2 e-mailt,közben láttam,hogy belépked a vaterára természetesen a levelekre nem válaszolt…
2 nappal később felhívtam reggel,és név szerint kértem az vevőt ő közölte a telefonba,hogy ő az miről van szó? Amikor elmondtam miről van szó őssze-vissza kezdett dumálni közölte nem kell neki a termék,nem is tudja miről van szó…Mivel közösségi oldalakon fen van vaterás,e-mail címével és telefonszámával nagyon átlátszó volt rá is csaptam egy negaztívot és újra hirdettem a terméket…Részemről ennyi.
5 nap múlva felhív,hogy bocsánat mégis kell neki a termék jött a süket duma félreértés volt részéről a dolog….Közölte kell neki a termék de csak utánvétellel én közöltem vele nincs utánvét így nem küldök semmit…Erre közli,hogy jó akkor utal másnap küldjem el a bankszámlaszámom,amit én meg is tettem.Illetve megbeszéltük vissza vonatom a negatívját…
Azóta eltelt 2 nap nem utalt az ígéretével ellentétben semmit….Most küldött egy e-mail,hogy nem tud utalni csak utánvéttel tudja átvenni.
Én küldtem neki egy választ,hogy utánvéttel nem küldök semmit és nem is szerepel az aukcióban a fizetési feltételek között az utánvétes fizetés….
Na most itt tartunk…

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-23 18:09
Létrehozva: #2346

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(korppi2 @ 2012-11-23 13:42) *
...
Annyit szeretnék még kérdezni, hogy részemről van-e további teendő?
Járnak le a nyertes licitjeim nála, de érthető módon a bizalom nullára redukálódott.
Kell-e udvarias levelet írnom majd, hogy ameddig inaktív, addig halasszuk a tranzakció lebonyolítását, vagy merőben felesleges, mert ez olyan főben járó bűn (4 rendbeli Vatera jutalékkijátszás és minimum három alkalommal vevők átvágása a hamis licittel), amely úgyis a kitiltással végződik.
Nem szeretném, ha valami mulasztást követnék el.

Köszönöm a választ.

Ha egy felhasználó inaktív, de a termékei nem kerültek törlésre, akkor nem végleges kizárásról, hanem csak határozott idejű felfüggesztésről van szó. Ennek a leggyakrabban alkalmazott formája a 72 órás.
Ez esetben a lejáró termékeknél a felek kötelesek a szokott módon lebonyolítani az adásvételt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
korppi2
hozzászólás 2012-11-23 14:42
Létrehozva: #2347

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-09-09 21:57
Azonosító: 1 825 430

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-21 23:32) *
Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

Szabálytalanságot felhasználó részről csak úgy lehet észlelni, ha nagyon kirívó :)
Ebben az esetben nem volt bizonyítható a részemről.
Gondolom, "odaátról" több minden látszik, pl. ha két perc különbséggel lépett be egymás után a két felhasználó azonos IP címről.
Ennek lehet eredménye a mostani 'inaktív' státuszuk is.

Annyit szeretnék még kérdezni, hogy részemről van-e további teendő?
Járnak le a nyertes licitjeim nála, de érthető módon a bizalom nullára redukálódott.
Kell-e udvarias levelet írnom majd, hogy ameddig inaktív, addig halasszuk a tranzakció lebonyolítását, vagy merőben felesleges, mert ez olyan főben járó bűn (4 rendbeli Vatera jutalékkijátszás és minimum három alkalommal vevők átvágása a hamis licittel), amely úgyis a kitiltással végződik.
Nem szeretném, ha valami mulasztást követnék el.

Köszönöm a választ.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-22 00:32
Létrehozva: #2348

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(korppi2 @ 2012-11-21 22:18) *
Érdekesség
(sajnos licitáltam is, tehát bennem a gyanú is kifejlődőben van, de ez most mellékes).

...

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
korppi2
hozzászólás 2012-11-21 23:18
Létrehozva: #2349

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-09-09 21:57
Azonosító: 1 825 430

Érdekesség
(sajnos licitáltam is, tehát bennem a gyanú is kifejlődőben van, de ez most mellékes).

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1459138

Adott felhasználó, aki több mint két éve regisztrált, de szegénynek még soha sem sikerült vennie semmit.
Aztán egyszercsak sosem látott aktivitás támadt benne a nyáron és öt termékre is licitált azóta, ebből 4-re ugyanannál a vevőnél. Mind semlegessel végződött, de azért gondja volt arra, hogy főként már meglévő liciteket emeljen.
Le a kalappal az eladók előtt, türelemmel viselték a 'semmi sem megfelelő' hozzáállást.

Szóval lehet, hogy csak ez a kedvesség vonzza a kedves felhasználót, de megint felbukkant a kedvenc eladójának egy aukciójánál a lejárat előtt kb. másfél órával, méghozzá abban a számomra kedvezőtlen szituációban, hogy a következő licitem máris duplázza az eredeti árat.
A semleges olvasat, hogy mindez véletlen egybeesés.

A negatívabb megközelítés, hogy még egy semleges lesz készülőben, mert nem akarok bedőlni a feltételezett trükknek és hagyom az aukciót.
És a két felhasználónál megadott azonos település sem biztos, hogy annyira a véletlen műve.
Persze abban reménykedem, hogy az összes általam licitált terméken való emelés túl feltűnő volna, tehát a felhasználó illő mértékletességet fog ebben tanúsítani ;)

Hangsúlyozom, hogy ez nem vádaskodás - kellő bizonyíték hiányában -, hanem még az érdekesség kategória, ami remélhetőleg nem csap át problémásba...

Ui: Az idegeim rendbejöttek, miután az először inaktív, majd nem, de később "masszívan passzív a tranzakció lebonyolításában"-eladómtól hosszas könyörgés után megkaptam az áhított terméket (utaltam rá itt korábban valamikor, akkor még csak attól tartottam, hogy átmenetileg inaktív). Így sajnos néha átcsapott a problémásba, és néha elgondolkozom, hogy az áldott jó szívem - még ezek után is pozitívat osztogatok - hány másik gyanútlan vevőtársamat kerget korai őszülésbe? :)

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2012-11-19 21:35
Létrehozva: #2350

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-19 12:34) *
Tisztelt B-Viktor!

Mivel mi nem vagyunk szakértői a feltöltött termékeknek, így megállapítani sem tudjuk, hogy a kérdéses termék eredeti-e vagy hamisítvány. A rendelkezésre álló adatokban (termék megnevezése és leírása, valamint a terméklapos levelezés) nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy hamisítványról lenne szó. Ennek hiányában sajnos nem áll módunkban az aukciót eltávolítani. Minden esetben az eladó vállal felelősséget terméke eredetiségéért, minőségéért, állapotáért.

Üdv!
Szakértelem kell, vagy nem, de ezt a merevlemezt már egyszer eladták itt (vagy legalábbis pont ugyanúgy néz ki biggrin.gif ), igaz, ő még korrekt módon hírdette:
http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_aszta...1656056636.html
dry.gif
Nem létezik, hogy ilyen merevlemezt irodai gépből szedtek ki.

Itt meg érdemes a hozzászólásokat átolvasgatni:
http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_aszta...1665363191.html

"Én már láttam ilyen HDD-t. Ez egy felülmatricázott WD HDD. A test maga egy másik HDD-hez tartozott, leszedték az eredeti matricát, és ezt ami most van rajt (scannelt majd nyomtatott) rárakták. Ez csalásnak minősül, hiszen új termékként adják el. Akik árulták azok Romániából származó barna bőrű legények voltak. Láttam már WD Green-t is ilyet. Szerintem te sem áruld tovább, mivel ugyanúgy csalásnak számít. A merevlemez beltartalma ugyanis nem egyezik meg a matricán láthatóéval. Csak segíteni szerettem volna, nem okoskodni és az általam tapasztaltakat megosztani másokkal."

Persze tudom, ezek semmit sem bizonyítanak, szóval csak érdekeség képpen linkeltem őket sad.gif

Gooléval is találtam még egyet, de csak cache-ből ,mert már törölte az aukciót az illető:
webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:djk-beR_AvIJ:szamitastechnika.vatera.hu/pc_asztali_szamitogep_alkatresz/merevlemez/belso_merevlemez/westerndigital/western_digital_1_tb_ide_s_uj_winchester_csomagolv_1649706275.html+&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=opera

+Quote Post
hga776
hozzászólás 2012-11-19 20:53
Létrehozva: #2351

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-10-10 19:54
Azonosító: 1 404 178

Sziasztok!
Szeretnék olyn tagokat találni, akik szintén pórul jártak boltcentrum07 eladóval, és feljelentést is tettek. Szeptember 26 óta várok a megrendelt árura, 25700 forint értékben,az értékelések szerint van, akinek 8 hét után, de megjött, és sokan fontolgaták a feljelentést. Aki meg is tette, mondja már el, milyen infót kapott a rendőrségtől, várható-e, hogy vagy az árut, vagy a pénzt megkapjuk?Sürgős válasz kellene, mert holnap megyek feljelentést tenni.

+Quote Post
B-Viktor
hozzászólás 2012-11-19 14:04
Létrehozva: #2352

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-12-30 16:16
Azonosító: 380 254

Megértem a problémát,ezért hívtam fel rá a figyelmet.Valakit át fog vele verni. A merevlemez tipusszáma leolvasható a címkéről csakhogy a gyártó oldalán SATA csatlakozó szerepel ő pedig ATA -nak hirdeti :

A címke alján "elfelejtette" átszerkeszteni a sata feliratot.(Egy négyzetben nagybetűvel írva hogy ata, felette kicsivel hogy serial). Arról nem is beszélve hogy a wd nem gyárt 1tb-os ATA hdd-t.

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-19 12:34) *
Tisztelt B-Viktor!

Mivel mi nem vagyunk szakértői a feltöltött termékeknek, így megállapítani sem tudjuk, hogy a kérdéses termék eredeti-e vagy hamisítvány. A rendelkezésre álló adatokban (termék megnevezése és leírása, valamint a terméklapos levelezés) nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy hamisítványról lenne szó. Ennek hiányában sajnos nem áll módunkban az aukciót eltávolítani. Minden esetben az eladó vállal felelősséget terméke eredetiségéért, minőségéért, állapotáért.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-11-19 13:48
Létrehozva: #2353

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(B-Viktor @ 2012-11-19 12:31) *
Üdvözlet!

gigy87-re érdemes lenne rászólni hogy azonnal vegye le a terméket mert messziről látszik hogy átb@szás az egész.
Hirdet egy "teszteletlen" merevlemezt viszont aki kicsit ért hozzá az látja hogy a szériaszám és a modelszám ugyanaz.Ez nem lehetséges,ráadásul a western digital merevlemezei nem így néznek ki.Valószínűleg csak egy címkét gyártott amit egy hibás (ránézésre samsung) merevlemezre ragasztott rá. Még az sem biztos hogy a 1tb-os a hdd amire rárakta a címkét.Én ki is raknám az ilyen embert. Milyen véletlen hogy személyesen nem is lehet átvenni.

Úgy van, ahogy VateraBenz írja, én annyit tennék hozzá, hogy aki a termékleírásban többször kiemelt "nincs garancia, nincs reklamáció.. stb) ellenére vásárol, és az eladó értékeléseire sem néz rá, az magára vessen.
(Az a matrica már csak az alakjánál fogva sem arra a HDD-re készült...)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-11-19 13:34
Létrehozva: #2354

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(B-Viktor @ 2012-11-19 12:31) *
Üdvözlet!

gigy87-re érdemes lenne rászólni hogy azonnal vegye le a terméket mert messziről látszik hogy átb@szás az egész.
Hirdet egy "teszteletlen" merevlemezt viszont aki kicsit ért hozzá az látja hogy a szériaszám és a modelszám ugyanaz.Ez nem lehetséges,ráadásul a western digital merevlemezei nem így néznek ki.Valószínűleg csak egy címkét gyártott amit egy hibás (ránézésre samsung) merevlemezre ragasztott rá. Még az sem biztos hogy a 1tb-os a hdd amire rárakta a címkét.Én ki is raknám az ilyen embert.

Tisztelt B-Viktor!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
B-Viktor
hozzászólás 2012-11-19 13:31
Létrehozva: #2355

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-12-30 16:16
Azonosító: 380 254

Üdvözlet!

Hirdet egy "teszteletlen" merevlemezt viszont aki kicsit ért hozzá az látja hogy a szériaszám és a modelszám ugyanaz.Ez nem lehetséges,ráadásul a western digital merevlemezei nem így néznek ki.Valószínűleg csak egy címkét gyártott amit egy hibás (ránézésre samsung) merevlemezre ragasztott rá. Még az sem biztos hogy a 1tb-os a hdd amire rárakta a címkét.Én ki is raknám az ilyen embert. Milyen véletlen hogy személyesen nem is lehet átvenni.

A hozzászólást -B-Viktor- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-19 13:33

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-18 08:34
Létrehozva: #2356

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Razel58 @ 2012-11-18 00:26) *
Üdvözletem.

Egy listára javasolt felhasználó:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1637914

Gusztusos...
Szerintem Benz érdemei elismerése nélkül korengedményes nyugdíjba küldi.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-11-18 08:35

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-11-18 02:43
Létrehozva: #2357

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(Razel58 @ 2012-11-18 00:26) *
Üdvözletem.

thank_you.gif Nagyon oda való! blink.gif

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2012-11-18 01:26
Létrehozva: #2358

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

Üdvözletem.

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-17 18:22
Létrehozva: #2359

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kényesebb eladótársaknak ajánlom a megfelelő helyre.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=13675451

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-11-17 14:04
Létrehozva: #2360

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-11-17 12:56) *
De áll természetesen (indokolt esetben). Csak kiegészítettem, mert több kérdés is volt smile.gif

Azt hittem, már ezt nem teszik esetleg.smile.gif Mondjuk nem lenne kötelességük, tehát, ha valaki még egyszer azt mondja, hogy a Vatera nem tesz semmit, előveszem a serpenyőmet.biggrin.gif Sőt ülősztrájkot fogok folytatni a Vatera előtt, hogy visszakapjuk a sárkányos szmájlit.biggrin.gif
Nagyon jól időzített, pont beestem a konyhából 5 percre és látom is, hogy válaszolt.smile.gif "Vaterátorok" gyöngye. mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 116 117 118 119 120 > » 
Reply to this topicStart new topic
17 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (17 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-03 04:18