IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 1170 1171 1172 1173 1174 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
akyka2
hozzászólás 2008-07-15 14:44
Létrehozva: #23421

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-28 12:51
Azonosító: 156 841

IDÉZET(Orosz77 @ 2008-07-15 14:32) *
Jó reklám a Vaterának rolleyes.gif

Nem ebből a célból ollóztam ide - hanem azért, hogy lássák az éruntettek, milyen ügymenete van a nyomozati eljárásnak, mely nyomozóhatóságok foglalkoznak vele, vesznek részt a felderítésben (egyébként kiollóztam belőle azt a részt, amely tippeket adhat a csalóknak, vagy csalásra készülőknek).

Mindazonáltal az ügy közismert, bő egy évvel ezelőtt jó néhány lap is foglalkozott vele (pl. a Zsaru magazin is).

Egyébként kis hazánkban ez volt anno az első interneten - pontosabban internet felhasználásával - elkövetett csalás.
Go to the top of the page

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2008-07-15 14:32
Létrehozva: #23422

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

IDÉZET(akyka2 @ 2008-07-15 12:35) *
Sajnos ez még nem marjoe... De hasonló eljárásra számíthat, remélem, mielőbbi eredménnyel:

"Rendőrkézen a Vaterás csaló - 150 embert vert át

Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság azt a bajai férfit, aki a gyanú szerint mintegy 150 embertől csalt ki kisebb-nagyobb összegeket a Vatera internetes aukciós oldalon - értesült a HavariaPress. A Nemzeti Nyomozó Iroda csúcstechnológiai bűnügyesei még 2006. nyarán indítottak nyomozást az internetes portál feljelentése alapján, egy ismeretlen csaló ellen. A tettes népszerű informatikai cikkeket, elsősorban memóriakártyákat kínált megvételre, a piacinál jóval alacsonyabb áron. Az aukciók nyerteseinek a csaló által megjelölt bankszámlára kellett utalniuk a vételárat, ám az árucikkeket nem kapták meg.
Az információk birtokában a rendőrök 2007 tavaszán azonosították a feltételezett tettest, egy bajai férfit. Az ügyben több helyen is folyt eljárás, mivel a sértettek lakóhelye szerint illetékes rendőrkapitányság minden esetben eljárást indított, de végül az eljárásokat a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságnál itt egyesítették. A március 13-án őrizetbe vett férfi a kihallgatása során részben elismerte a bűncselekmény elkövetését, az ügy körülményeinek felderítése még jelenleg is tart. A bűncselekménynek közel 150 sértettje van, az okozott kár mintegy kétmillió forint."

Jó reklám a Vaterának rolleyes.gif

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2008-07-15 14:29
Létrehozva: #23423

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Freya67 @ 2008-07-14 22:41) *
Lehet, hogy tévedek, de a Vatrának kellene összegyüjteni a károsultakat és így igen nagy összegere rúghat a feljelentés. Gyanítom az ország több pontján vagyunk. Lehet, hogy engem kiröhögnek a rendőrségen a 28000Ft kárommal és elküldenek a fenébe, mondván minek foglalkozok ilyen kétes üzlettel? Eddig mindig korekt partnerekkel találkoztam, de mostmár nagyon óvatos leszek. A Vaterának sem mingy, hogy az ilyen alakok tönkre teszik a jóhírét.

Ne viccelj! 20.000 Ft felett már bűncselekményi összegről beszélünk. A rendőrségnek vizsgálni kell az ilyen ügyeket, akkor is, ha nincs több károsultja. Ha van, az csak annyiban változtatja meg a helyzetet,hogy esetlegesen rá lehet bizonyítani az üzletszerűséget és nagyobb az elkövetési összeg is.

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2008-07-15 14:18
Létrehozva: #23424

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(elcon @ 2008-07-14 19:42) *
Hello

Ezt a Ps2-ős gyereket már én is nézegettem, mivelhogy túl olcsó. Az érdkes még az, hogy a regisztárlás időpontjában Zala megyei volt, mostmár Veszpérm. Ja és az első levelezéseknél az egyik terméknél megadatt egy Zalahaláp nevü falut.

budaiattila103(2)
[RE] xxxx - 2008/07/10 19:37:33
Zalamegye,Zalahaláp!Nalam attudod venni.Nezegettem a vateran es lattam mar olcsobban is .De,ha neked ezek megfelelnek vidd oket.en csak orulok neki!

Jártam már a környéken, és erősen kétlem hogy egy 1 utcás faluba valaki "saját célra" 20-30 Ps, X-box, Wii-t tartson.

Csak azt nem értem hogy miért vesznek tőle? Nem gyanus hogy (ismételve magam) túl olcsó?

Kicsit off, de igaz. A csalók kamu termékeire, amikről ordít, hogy átverés, versengve licitálnak. Egyszerű eladó Xbox játékára, ami gyári fóliás, originál darab és 11.000 Ft-tal olcsóbb mint a boltban, létező darab, meg sokalják a pénzt, túl drága.
rolleyes.gif rolleyes.gif

+Quote Post
szakacsi
hozzászólás 2008-07-15 13:26
Létrehozva: #23425

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-12 11:13
Azonosító: 169 959

IDÉZET(gviksi @ 2008-07-15 13:06) *
Sziasztok!

Én is megtettem a feljelentést.... ne várjatok.. lépjetek!! Van elég szál amin el lehet indulni.. de minél tovább várunk annál nehezebb lesz előkeríteni ezt a köcsögöt!! Elég sokat nyomoztunk az ügyben.. (Ptamás, kasmír, Akyka) . van egy fontos tény.. ha azon elindul a rendőrség.. simán meg lesz a tolvaj.., Sajnos aki tudna segíteni nekem nem hajlandó nyilatkozni.. de majd a rendőröknek kénytelen lesz!!!! Szóval ne adjuk fel.. és mindenki mihamarabb menjen be a rendőrségre!!!!

A vaterát itt kérem, hogy akik sorban adják a negatív értékelést marjoénak.. azoknak legyen szíves küldjön egy atumata üzit, hogy hol tud velünk kapcsolatba lépni.. Mert ugye olyan "jó" ez a rendszer, hogy képtelenség csak úgy valakivel szót váltani... És, ha nem néz körül, nem informálódik... sose talál ide..

Viksi

Ma reggel én is megtettem a feljelentést. Részletesen - 9 oldalon - vezettem le nekik a robcsi03 és balageok szálakat. A gazdaságvédelmisekhez került az ügy.

+Quote Post
gviksi
hozzászólás 2008-07-15 13:06
Létrehozva: #23426

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-15 11:15
Azonosító: 5 477

IDÉZET(szakacsi @ 2008-07-15 11:01) *
A marjoe ügy kapcsán: ismeri valaki balageok-t? Nagyon hirtelen és furcsán tünt el az adatbázisból.

Sziasztok!

Én is megtettem a feljelentést.... ne várjatok.. lépjetek!! Van elég szál amin el lehet indulni.. de minél tovább várunk annál nehezebb lesz előkeríteni ezt a k***!! Elég sokat nyomoztunk az ügyben.. (Ptamás, kasmír, Akyka) . van egy fontos tény.. ha azon elindul a rendőrség.. simán meg lesz a tolvaj.., Sajnos aki tudna segíteni nekem nem hajlandó nyilatkozni.. de majd a rendőröknek kénytelen lesz!!!! Szóval ne adjuk fel.. és mindenki mihamarabb menjen be a rendőrségre!!!!

A vaterát itt kérem, hogy akik sorban adják a negatív értékelést marjoénak.. azoknak legyen szíves küldjön egy atumata üzit, hogy hol tud velünk kapcsolatba lépni.. Mert ugye olyan "jó" ez a rendszer, hogy képtelenség csak úgy valakivel szót váltani... És, ha nem néz körül, nem informálódik... sose talál ide..

Viksi

IDÉZET(szakacsi @ 2008-07-15 11:01) *
A marjoe ügy kapcsán: ismeri valaki balageok-t? Nagyon hirtelen és furcsán tünt el az adatbázisból.

Szia!

Én is láttam pár napja, hogy felszívódott.. akár M*** P*** az iwiwről... Az is Ő volt... Ennyit az ellenőrzött vaterásokról...

IDÉZET(gviksi @ 2008-07-15 13:09) *
Szia!

Én is láttam pár napja, hogy felszívódott.. akár M*** P*** az iwiwről... Az is Ő volt... Ennyit az ellenőrzött vaterásokról...

Van valaki a 11. kerületből???

Mert ott van nyomozó kapcsolatom.. de mivel nem ott lakom.. nem mehettem oda..

Viki

A hozzászólást -Vatera_Moderátor- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-21 14:02

+Quote Post
akyka2
hozzászólás 2008-07-15 12:35
Létrehozva: #23427

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sajnos ez még nem marjoe... De hasonló eljárásra számíthat, remélem, mielőbbi eredménnyel:

"Rendőrkézen a Vaterás csaló - 150 embert vert át

Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság azt a bajai férfit, aki a gyanú szerint mintegy 150 embertől csalt ki kisebb-nagyobb összegeket a Vatera internetes aukciós oldalon - értesült a HavariaPress. A Nemzeti Nyomozó Iroda csúcstechnológiai bűnügyesei még 2006. nyarán indítottak nyomozást az internetes portál feljelentése alapján, egy ismeretlen csaló ellen. A tettes népszerű informatikai cikkeket, elsősorban memóriakártyákat kínált megvételre, a piacinál jóval alacsonyabb áron. Az aukciók nyerteseinek a csaló által megjelölt bankszámlára kellett utalniuk a vételárat, ám az árucikkeket nem kapták meg.
Az információk birtokában a rendőrök 2007 tavaszán azonosították a feltételezett tettest, egy bajai férfit. Az ügyben több helyen is folyt eljárás, mivel a sértettek lakóhelye szerint illetékes rendőrkapitányság minden esetben eljárást indított, de végül az eljárásokat a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságnál itt egyesítették. A március 13-án őrizetbe vett férfi a kihallgatása során részben elismerte a bűncselekmény elkövetését, az ügy körülményeinek felderítése még jelenleg is tart. A bűncselekménynek közel 150 sértettje van, az okozott kár mintegy kétmillió forint."

+Quote Post
szakacsi
hozzászólás 2008-07-15 11:01
Létrehozva: #23428

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-12 11:13
Azonosító: 169 959

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-07-15 09:34
Létrehozva: #23429

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(Aramir @ 2008-07-15 07:51) *
Van egy olyan gyanum, hogy ezek az emberek annak a kategóriának a közelébe sem mennek laugh.gif

Sajnos vagy hál'istennek. wink.gif

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2008-07-15 07:51
Létrehozva: #23430

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Razel58 @ 2008-07-14 23:27) *
Mindíg van valami "divatcikk" ami nagyon megy.Kíváncsi leszek Fragreg komolyzenei irodalma mikorra kerül sorra. laugh.gif

Van egy olyan gyanum, hogy ezek az emberek annak a kategóriának a közelébe sem mennek laugh.gif

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-07-14 23:27
Létrehozva: #23431

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2008-07-14 23:11) *
Az a szomorú, hogy pl konzolok terén nemnagyon volt még ilyen, ez most valami új divat, vagy nem'tom. Régebben a mobil és a digifényképezők, pda-k, és az egyéb kézi szerkentyűk voltak "divatban" (illetve a hozzávaló cuccok, pl memóriakártya). Úgylátszik rájöttek, hogy ebben is van "üzlet", sőt, "nagy üzlet" sad.gif

Mindíg van valami "divatcikk" ami nagyon megy.Kíváncsi leszek Fragreg komolyzenei irodalma mikorra kerül sorra. laugh.gif

--------------------

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2008-07-14 23:11
Létrehozva: #23432

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(akyka2 @ 2008-07-14 23:01) *
Csatlakozom Aramirhoz, a vaterának nem is igen kellene más szegmenst figyelni, mint a konzoljátékok és mobiltelefonok szegmenst (fix árak, holland aukciók) - legalábbis egyelőre. De ha hagyják, sokan rácuppannak a módszerre, hamar híre megy a bunkók között, hogy ezt ennél a cégnél mennyire könnyen meg lehet csinálni. És az végső soron jelentkezni fog igen hamar az üzleti eredményeiken is. Végül erőre kapnak a versenytársak is...

Az a szomorú, hogy pl konzolok terén nemnagyon volt még ilyen, ez most valami új divat, vagy nem'tom. Régebben a mobil és a digifényképezők, pda-k, és az egyéb kézi szerkentyűk voltak "divatban" (illetve a hozzávaló cuccok, pl memóriakártya). Úgylátszik rájöttek, hogy ebben is van "üzlet", sőt, "nagy üzlet" sad.gif

+Quote Post
Freya67
hozzászólás 2008-07-14 23:11
Létrehozva: #23433

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-07-12 20:59
Azonosító: 170 099

Gondolom nem mondok újat azzal, hogy az iwiw-ről is eltünt. mad.gif

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-14 23:08
Létrehozva: #23434

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(akyka2 @ 2008-07-14 23:01) *
...., sokan rácuppannak a módszerre, hamar híre megy a bunkók között, hogy ezt ennél a cégnél mennyire könnyen meg lehet csinálni. .....Végül erőre kapnak a versenytársak is...

kissé lejjebb említettem vala...már híre ment sad.gif

IDÉZET(csabau @ 2008-07-14 19:08) *
a nyári szünetben marhára ráérő hülyegyerekek "kisded" játéka -

apcit már nem lehet jobban megfejni - nyúljunk pár millát...

nem vicc - dc cseten volt egy párbeszéd...ecsém, regelünk a vaterára, oszt leránccsuk a kö..sögöket

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
akyka2
hozzászólás 2008-07-14 22:57
Létrehozva: #23435

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Lehet, hogy tévedek, de a Vatrának kellene összegyüjteni a károsultakat és így igen nagy összegere rúghat a feljelentés. Gyanítom az ország több pontján vagyunk. Lehet, hogy engem kiröhögnek a rendőrségen a 28000Ft kárommal és elküldenek a fenébe, mondván minek foglalkozok ilyen kétes üzlettel? Eddig mindig korekt partnerekkel találkoztam, de mostmár nagyon óvatos leszek. A Vaterának sem mingy, hogy az ilyen alakok tönkre teszik a jóhírét.

A rendőrök nem nevetnek ki, hidd el! Tedd csak meg a feljelentést (ahogy én is megtettem ma), fontos a sértettek nagy száma is a nyomozás intenzitását illetően. Máskülönben nem is tudnék nyugodtan aludni, ha annyiban hagynám. Külön-külön nem nagy összeg, de 2-3 millió már az!!!

IDÉZET(Aramir @ 2008-07-14 22:44) *
28 ezerrel nemigazán kéne, hogy elküldjenek a fenébe, mert az már nem szabálysértés, hanem bűncselekmény, így meg hogy többen jelentik fel, lentebb már leírták micsoda mettől meddig.

Amúgy jó lenne, ha a Vatera is lépne valamit, mert az ilyen alakok miatt nem mernek előre utalni lassan egyesek, vagy egyátalán itt vásárolni, és ezzel végülis rajtunk (eladókon) keresztül a Vatera is kárát látja.

Csatlakozom Aramirhoz, a vaterának nem is igen kellene más szegmenst figyelni, mint a konzoljátékok és mobiltelefonok szegmenst (fix árak, holland aukciók) - legalábbis egyelőre. De ha hagyják, sokan rácuppannak a módszerre, hamar híre megy a bunkók között, hogy ezt ennél a cégnél mennyire könnyen meg lehet csinálni. És az végső soron jelentkezni fog igen hamar az üzleti eredményeiken is. Végül erőre kapnak a versenytársak is...

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2008-07-14 22:44
Létrehozva: #23436

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

28 ezerrel nemigazán kéne, hogy elküldjenek a fenébe, mert az már nem szabálysértés, hanem bűncselekmény, így meg hogy többen jelentik fel, lentebb már leírták micsoda mettől meddig.

Amúgy jó lenne, ha a Vatera is lépne valamit, mert az ilyen alakok miatt nem mernek előre utalni lassan egyesek, vagy egyátalán itt vásárolni, és ezzel végülis rajtunk (eladókon) keresztül a Vatera is kárát látja.

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-14 22:48

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-07-14 22:42
Létrehozva: #23437

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2008-07-14 22:32) *
Ilyen nagyüzemben nem volt, legalábbis a fórumra nem került ki.
Sandiskshop kozelítette meg talán legjobban a mostani eseteleket, az csupán asszem másfél millás téma volt.
Sajna ahogy megy le az internetkapcsolatok ára, egyre több emberhez is jut el, köztük ilyenekhez is.

Főleg,hogy a szupertelefonokkal is beléphetsz ide. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Freya67
hozzászólás 2008-07-14 22:41
Létrehozva: #23438

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-07-12 20:59
Azonosító: 170 099

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2008-07-14 22:32
Létrehozva: #23439

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(akyka2 @ 2008-07-14 22:18) *
Az utóbbi 3-4 hétben mintha megszállták volna a vaterát az ilyen alakok. Itt az én esetem, pusztai kolléga, na meg most ez a jómadár. Vagy csak én látok már rémeket... (és korábban is volt már vajon ilyen "nagyüzem" időszakosan)

Ilyen nagyüzemben nem volt, legalábbis a fórumra nem került ki.
Sandiskshop kozelítette meg talán legjobban a mostani eseteleket, az csupán asszem másfél millás téma volt.
Sajna ahogy megy le az internetkapcsolatok ára, egyre több emberhez is jut el, köztük ilyenekhez is.

+Quote Post
akyka2
hozzászólás 2008-07-14 22:18
Létrehozva: #23440

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Az utóbbi 3-4 hétben mintha megszállták volna a vaterát az ilyen alakok. Itt az én esetem, pusztai kolléga, na meg most ez a jómadár. Vagy csak én látok már rémeket... (és korábban is volt már vajon ilyen "nagyüzem" időszakosan)

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 1170 1171 1172 1173 1174 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-10-01 07:59