IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 1172 1173 1174 1175 1176 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
vajdaistvan
hozzászólás 2008-06-30 21:51
Létrehozva: #23461

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-05-24 18:29
Azonosító: 11 394

IDÉZET(Aramir @ 2008-06-30 21:47) *
Szerintem meg nem az eBayen vagyunk. Vagy ha a vevő nem kérdezel rá a postára, és az eladó azt mondja, hogy 1600 a posta (ebben a cipőkopástól kezdve minden benne van) a 830 helyett, akkor a vevő a hibás?

Akkor viszont kötelezővé kellene tenni a postaköltség kiírását (és nem lenne vita).
Ha az eladó azt mondja, hogy 1600 forint, akkor megköszönöm szépen, és nem vásárolok tőle. Szerintem.
Go to the top of the page

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2008-06-30 21:47
Létrehozva: #23462

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(vajdaistvan @ 2008-06-30 21:41) *
Még most is azt mondom, ha nincs feltüntetve a postaköltség, a vevő kérdez!

Szerintem meg nem az eBayen vagyunk. Vagy ha a vevő nem kérdezel rá a postára, és az eladó azt mondja, hogy 1600 a posta (ebben a cipőkopástól kezdve minden benne van) a 830 helyett, akkor a vevő a hibás?

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2008-06-30 21:48

+Quote Post
vajdaistvan
hozzászólás 2008-06-30 21:46
Létrehozva: #23463

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(pferde @ 2008-06-30 20:59) *
Ez nézőpont - és megitélés kérdése.
Borsózik a hátam a kicsinyes, xarevő emberektől, de attól különösen, mikor 10-20 forinton vitázni kell bárkivel is. Én lehajolok egy kétforintosért is. És ha éppen ugyanennyivel bárki be akar csapni, bizony szóváteszem. Ugyanakkor lazán elajándékozom többszáz, vagy többezer forintos dolgaimat, mert az meg az én saját-különbejáratú örömszerző forrásom. Így van bennem egyensúly.

(Hogy ne kússzon mázas-nyúlós vattacukorba az eredti téma: nekem az nem tetszett, hogy a vevőm először tulajdonképpen így állt a dologhoz: "utaltam azt az összeget, amit én jónak találok, küldd a csomagot!" Csak miután látta, hogy nem hagyom magam, (és hogy t.képpen így jár jobban) lett belátóbb, ill. már úgy fogalmazott, hogy "természetesen utaltam a különbözetet". Pedig még mindig választhatta volna a "sima csomagküldést"... Szóvalazé'... rolleyes.gif )

Maximálisan egyetértek veled!

+Quote Post
vajdaistvan
hozzászólás 2008-06-30 21:41
Létrehozva: #23464

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(scaevola @ 2008-06-30 17:15) *
Igen, és pont evvel vered át a vevőt! wink.gif wink.gif wink.gif
Részemről ennyi!

Ezt nem tudom, hogy érted (talán magadból indultál ki?), de én még életemben nem vertem át senkit. Digitális konyhamérlegen mérem le a küldendő árut, mindig fillér pontosan állapítom meg a költségeket (nem számolok fel csomagolási ktg-et sem). wink.gif
Még most is azt mondom, ha nincs feltüntetve a postaköltség, a vevő kérdez!

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2008-06-30 21:27
Létrehozva: #23465

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(kotanorsolya @ 2008-06-29 15:20) *
Én most szeretnék tőle vásárolni,de nagy dilemmába vagyok,hogy merjek -e előre utalni vagy sem... sad.gif
És ráadásul nem kis összegröl van szó!

Szerinted?
cgi.ebay.co.uk/Xbox-360-Premium-and-Games-Mint-Condition_W0QQitemZ150263842007QQihZ005QQcategoryZ112848QQssPageNameZW
DVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

www.vatera.hu/xbox_360_premium_77411306.html
www.vatera.hu/xbox_360_premium_77755381.html

Persze nyugodtan utalj neki laugh.gif A tiedhez biztos nem egy eBayen lejárt aukcióból szedte a képet tongue.gif

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2008-06-30 21:29

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-06-30 21:09
Létrehozva: #23466

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(KapdKi @ 2008-06-30 20:27) *
Apró és halk ellenvélemény ... Példádban a pasi szabad akaratában döntött úgy, hogx nem hajol le az elgurult érmékért ... A pénztárosnő viszont rá akarta kényszeríteni a minimális többletfizetésre ... Azaz hülyének nézet a pasit ... Nem feltétlenül rosszindulat volt a reakció...

Ez a tipikus jogászkodó magyarázat.

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-06-30 20:59
Létrehozva: #23467

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

IDÉZET(Razel58 @ 2008-06-30 20:14) *
Szóval itt nem Te vagy a lényeg vagy az árú,hanem a rosszindulat.

Ez nézőpont - és megitélés kérdése.
Borsózik a hátam a kicsinyes, xarevő emberektől, de attól különösen, mikor 10-20 forinton vitázni kell bárkivel is. Én lehajolok egy kétforintosért is. És ha éppen ugyanennyivel bárki be akar csapni, bizony szóváteszem. Ugyanakkor lazán elajándékozom többszáz, vagy többezer forintos dolgaimat, mert az meg az én saját-különbejáratú örömszerző forrásom. Így van bennem egyensúly.

(Hogy ne kússzon mázas-nyúlós vattacukorba az eredti téma: nekem az nem tetszett, hogy a vevőm először tulajdonképpen így állt a dologhoz: "utaltam azt az összeget, amit én jónak találok, küldd a csomagot!" Csak miután látta, hogy nem hagyom magam, (és hogy t.képpen így jár jobban) lett belátóbb, ill. már úgy fogalmazott, hogy "természetesen utaltam a különbözetet". Pedig még mindig választhatta volna a "sima csomagküldést"... Szóvalazé'... rolleyes.gif )

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-06-30 20:27
Létrehozva: #23468

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(Razel58 @ 2008-06-30 20:14) *
Ahogy nézem ez terméktől független.Nézd meg Mazsolát,neki is van gondja.Mind amellett,hogy tényleg iszonyatosak a posta költségek,DE.Egy sztori jut mindíg az eszembe aminek a tanuja voltam.
-Egy férfi kijön egy házból,kezében egy marék apró.2-3 db leesik a földre és begurul egy parkoló autó alá,elérhető távolságban.Morog-motyog valamit és tovább megy egy boltba.Én felveszem az 50 és 100 Ft-ost és viszem utána,hogy odaadjam.A boltban már megy a cirkusz a pénztárnál, mert barnakenyér ára helyett fehérkenyér árában számolt a pénztáros (talán 10 Ft volt a különbség)

Apró és halk ellenvélemény ... Példádban a pasi szabad akaratában döntött úgy, hogx nem hajol le az elgurult érmékért ... A pénztárosnő viszont rá akarta kényszeríteni a minimális többletfizetésre ... Azaz hülyének nézet a pasit ... Nem feltétlenül rosszindulat volt a reakció...

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-06-30 20:14
Létrehozva: #23469

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pferde @ 2008-06-30 19:59) *
Már mi lenne ebben faramuci? Minden normális ember így csinálja.
Ja persze, "reménykedni", hogy majd az eladó jól összecsinálja magát, mert fél a negától, és jól odaadja a "munkáját-termékét" ajiba, - lehet, csak nem mindig érdemes... rolleyes.gif
Asszem keresek valami jó teló-fólia lelőhelyet, v. átállok bélyegekre, könyvekre, mit tudom én... és abban fogok "utazni". Semmi törékeny, semmi bonyodalom, lacafaca, a tárolás egyszerű, sima ügy. biggrin.gif

Ahogy nézem ez terméktől független.Nézd meg Mazsolát,neki is van gondja.Mind amellett,hogy tényleg iszonyatosak a posta költségek,DE.Egy sztori jut mindíg az eszembe aminek a tanuja voltam.
-Egy férfi kijön egy házból,kezében egy marék apró.2-3 db leesik a földre és begurul egy parkoló autó alá,elérhető távolságban.Morog-motyog valamit és tovább megy egy boltba.Én felveszem az 50 és 100 Ft-ost és viszem utána,hogy odaadjam.A boltban már megy a cirkusz a pénztárnál, mert barnakenyér ára helyett fehérkenyér árában számolt a pénztáros (talán 10 Ft volt a különbség)

--------------------

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-06-30 19:59
Létrehozva: #23470

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2008-06-30 19:43) *
Vevőként -lehet,hogy faramuci gondolkodással - megnézem,hogy X árban+ Y költséggel=megéri e nekem.
Már mi lenne ebben faramuci? Minden normális ember így csinálja.
Ja persze, "reménykedni", hogy majd az eladó jól összecsinálja magát, mert fél a negától, és jól odaadja a "munkáját-termékét" ajiba, - lehet, csak nem mindig érdemes... rolleyes.gif
Asszem keresek valami jó teló-fólia lelőhelyet, v. átállok bélyegekre, könyvekre, mit tudom én... és abban fogok "utazni". Semmi törékeny, semmi bonyodalom, lacafaca, a tárolás egyszerű, sima ügy. biggrin.gif

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-06-30 19:50
Létrehozva: #23471

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Az én postás ismerősöm meg azt mondta, a levélcsomag a biztosabb, mert - ha dobozban is van - levélként kezelik, tehát nincs vele focizás.
Egy tizen-huszonezer forintos tételnél nem lenne pofám semilyen csomagolási díjat felszámítani. Nem is lenne sok értelme, hisz nagy összegű termék - általában - nagyobb haszon. Én kicsivel is beérem. (Mottóm: sok kicsi sokra megy.) A lényeg; a vevő is jól járjon (lehetőleg ne kelljen kifizetnie az 1.690,-Ft.-os pofátlan összeget a "nem standard" csomagért - a posta meg monnyon le!), és nekem is megérje csinálni.
De hogy még én fizessek rá... laugh.gif
(Párom egy vadiúj mini hűtőtáskát, egy Jägermeister-es baseball, egy u.ilyen cowboy-sapit, és 4 dobozos sört adott kb. 3-4 m2 ilyen buborékfóliáért az osztrák raktáros-csomagolós pasinak.)

Más: Ha már csomagolástechnika... Tud valaki olyan üzletet, ahol jó minőségű (vastag, masszív)buborékfóliát, vékonyabb hungarocell-lapokat, stb.-t árulnak? (Esetleg lehet rendelni is, mert nekem 220 km. a nagyfőváros, ezért nem utaznék annyit.)

--------------------

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-06-30 19:43
Létrehozva: #23472

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pferde @ 2008-06-30 19:04) *
....Akkor minek csinálom az egészet? A csetresz postaköltséggel együtt is bőven megéri az árát. (Ezzel a vevő is tökéletesen tisztában van, értékes, szép darabokra vadászik - olcsón.) De azért - a befektetett pénzemet, munkámat tekintve - szeretném, ha lenne értelme számomra is az egésznek. Ezzel ti is így vagytok, nem? ......
Egyéb - nem törékeny termékeket meg lazán (és minden +költség felszámolása nélkül) én is beteszek egy bub.fóliás borítékba. Nem xarakodok akkor sem, ha összesen 50-100,- Ft. "hasznom" van az eladáson.
Summa-summárum. A rossz szájíz, az enyhe csalódottság mind-mind elkerülhető, ha ez jelezve van (legalábbis a törékeny áruk termékleírásánál), valahogy úgy, amint alant is írtam.

Na,az a helyzet,hogy ha én lennék a vevőd, egy árva szót sem szólnák,mert igazad van.Vevőként -lehet,hogy faramuci gondolkodással - megnézem,hogy X árban+ Y költséggel=megéri e nekem.Persze,hogy volt olyan amikor nem érte meg és továbbléptem más lehetőségeket keresve.Nem irogattam a fórumra,terméklapra stb. nekem akkor úgy nem érte meg,kész.Mindezt persze licit elött.
Eladóként nekem is volt olyan aki szintén úgy jelentkezett egy kényes dologért (alaplap),hogy sima nagy borítékba tegyem bele, erre ő utalt X összeget,pont.
Én biztos voltam benne,hogy károsodni fog,de ha még nem is kérdez,hanem kész tények elé állít,legyen.
5 hét múlva!! megkeres,hogy rosszat adtam el neki.Egyszer elmagyaráztam neki a dolgokat,majd letiltottam.Írt a terméklapra más néven.Azóta inaktív,pont.

--------------------

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-06-30 19:19
Létrehozva: #23473

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

nem vicc - postás ismerősöm javaslatára - így csomizom a nem épp olcsó műszakit.

azt mondta, ha nem merem fejmagasságból ledobni és sámliként rálépkedni, csomagoljam újra.

és 830.- ért megy minden csomagom, no egyéb költség - méghozzá azért, mert a postás szerint
az 1890.- es feladásút is használják létraként.

nem hiszem el, hogy ne lehetne kikalkulálni a csom.díj mentes postát. (persze el lehet kérni, feltüntetve)

ugyanis nem szeretik a vevők.

én sem. rolleyes.gif

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-06-30 19:04
Létrehozva: #23474

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Razel, nézzük a legértékesebb, talán legkényesebb temékedet: http://www.vatera.hu/muholdvevo_kartya_pc_be_77568926.html (ez itt a reklám helye rolleyes.gif ).
Nem tudom, ez mekkora, de talán elég egy buborékfóliás kp.es boríték (55-65,- Ft.), max még betekered egy kb. A/4-es sima fehér, jó kis hazai buborékfóliába. Az már biztosan sérülés nélkül odaér. A 9.000,- Ft-os tételre áldoztál tehát max. egy százast.
De egy porcelán vagy üveg csetresz más kategória - ami a csomagolás mikéntjét illeti. Most lemértem, 2 db. 60x120-as echte osztrák, nagyon vastag bubos fóliába csomagoltam, ezt átragasztgattam széles celluxxal, utána gondosan kitömtem galacsinokra gyúrt újságpapírral. Ezt egy dobozba raktam, ezt a dobozt egy nagyobb dobozba, a két doboz közti rést hungarocell-darabkákkal, a maradék "üregeket" szintén galacsinpapírokkal tömítettem. Ezt nevezem én "bombabiztosnak" . Nem is ért még oda törötten semmi, amit így csomagoltam, és a vevőnek nem kell megfizetnie a horror törékeny-felárat. (Egy hasonlóan csomagolt törékeny árut vásárló vevőm írta az értékelésében, hogy nekem itéli a "csomagolási oszkárt"... laugh.gif )
Ha én megveszek egy ilyen porcelán régiséget egy ezresért, (ezért fél napot kutatok a bolháson 40 fokos melegben, vagy éppen minusz 10 fokban, jó esetben találok még mást is, az külön szerencse), fotózom, listázom, (ha azt akarom, hogy meg is vegyék, nem tehetek rá többet, mint 1-200,- Ft.) -levelezgetek, beinvesztálok 100-200,- Ft. ára csom.anyagot, gondosan (nem 1-2 perc alatt) becsomagolom... Már ott tartok, hogy grátisz kutattam valami kincset a vevőnek. rolleyes.gif Akkor minek csinálom az egészet? A csetresz postaköltséggel együtt is bőven megéri az árát. (Ezzel a vevő is tökéletesen tisztában van, értékes, szép darabokra vadászik - olcsón.) De azért - a befektetett pénzemet, munkámat tekintve - szeretném, ha lenne értelme számomra is az egésznek. Ezzel ti is így vagytok, nem?
Soha, egyetlen vevőm nem vonta még kétségbe a jogosságát a csomagolási költség felszámításának. Mondjuk egy 600,- Ft-os üvegkehelyre nem számítok 400,- Ft.-ot, max. 200-at, így még többet spóroltam a vevőnek. Természetesen a "majd én jól becsomagolom"-módot mindig választható verzióként ajánlom fel, nem kötelező érvényűen. A vevő dönt.
Egyéb - nem törékeny termékeket meg lazán (és minden +költség felszámolása nélkül) én is beteszek egy bub.fóliás borítékba. Nem xarakodok akkor sem, ha összesen 50-100,- Ft. "hasznom" van az eladáson.
Summa-summárum. A rossz szájíz, az enyhe csalódottság mind-mind elkerülhető, ha ez jelezve van (legalábbis a törékeny áruk termékleírásánál), valahogy úgy, amint alant is írtam.

--------------------

+Quote Post
atucs12
hozzászólás 2008-06-30 18:05
Létrehozva: #23475

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-13 18:09
Azonosító: 66 185

Találtam ma egy apró furcsaságot,de persze lehet véletlen is wink.gif dry.gif hapci5,érdekes Bács-Kiskun megye nagy,termék mind 1ft-os,ahan persze......sztem valaki megijedt hogy kizárhatják,így begyüjtött pár+csupa 1ft-os termákből...micsoda véletlen,azok után hogy én sajna megismertem....kétlem....csak nekem 3.-féle verziót írt,nyilván megkapta a vatera a levelezésünk unsure.gif

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-06-30 17:17
Létrehozva: #23476

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vajdaistvan @ 2008-06-30 16:18) *
Én sem szoktam beírni a csomagolási költséget, mert van olyan vevő, aki több árut vesz. Az aukció lejárta után lemérem, és írom, hogy mennyit utaljon.

Amikor vásárolok és olyan aukciót látok, hogy nincs feltüntetve szállítási ktg, az az első, amit megkérdezek. Szerintem ez egyértelmű. Csak akkor nem kérdez az ember, ha konkrét adat van megjelenítve.

Akkor már ketten vagyunk.Én sem kérek csomagolási költséget mert a bubist beszereztem,dobozt meg a bolt elött ingyé válogatok."Beöltöztetem" a terméket és amit a posta elkér azt kérem én is.
Sajnos mérleg ide,dijtáblázat oda, a kettő nem mindíg egyezik. smile.gif

--------------------

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-06-30 17:15
Létrehozva: #23477

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(vajdaistvan @ 2008-06-30 17:03) *
Ne vegyél rá mérget! laugh.gif
Szerintem már csak azért sem jó, ha benne van az árban, mert ha mondjuk 350-nel drágább a kikiáltási ár, rá se kattint a vevő.

Igen, és pont evvel vered át a vevőt! wink.gif wink.gif wink.gif
Részemről ennyi!

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
vajdaistvan
hozzászólás 2008-06-30 17:03
Létrehozva: #23478

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(scaevola @ 2008-06-30 16:25) *
Ha több árut vásárolnak egy eladótól és mindegyiknél fel van tüntetve az esetleges csomagolási kltség,
senkisem gondolja azt, hogy mindegyiket ki kell fizetnie. Legjobb, ha benne van az áru árában.

Ne vegyél rá mérget! laugh.gif
Szerintem már csak azért sem jó, ha benne van az árban, mert ha mondjuk 350-nel drágább a kikiáltási ár, rá se kattint a vevő.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-06-30 16:30
Létrehozva: #23479

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(ftpv @ 2008-06-30 16:04) *
Sziasztok!

Tiltólistátok figyelmébe ajánlom:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...60&avatip=2

ha nincsenek azok a gyáva semlegesek, ez is inaktív lenne.... dry.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-06-30 16:27
Létrehozva: #23480

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(bambooflower @ 2008-06-30 16:25) *
én feladtam sad.gif

Én is.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 1172 1173 1174 1175 1176 > » 
Reply to this topicStart new topic
10 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (10 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-20 10:17