IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 1173 1174 1175 1176 1177 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
bambooflower
hozzászólás 2008-06-30 16:25
Létrehozva: #23481

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(pferde @ 2008-06-30 16:18) *
Várjál, Bambo, kiszedtem alulról, ide másolom:

Ágota!

Természetesen a 320,.Ft Különbözetet is átutaltam.

Üdvözlettel: .Dr. ... -né

Most akkor milyen feladási-csomagolási módot is akar? ohmy.gif Na most segítsetek, mert belebonyolódtam rendesen... sad.gif

én feladtam sad.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."
Go to the top of the page

+Quote Post
pferde
Létrehozva: #23482

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

István, de neki még kérdeznie sem kellett. Fel lett ajánlva két lehetőség. Sőt, egy harmadik is, a 830,- Ft.-os sima csomag.
(Tudnám, most milyen 320,- Ft.-os különbséget utalt... unsure.gif )

Dr...-né, de nem számol! Ha 1.170,- Ft-ért megkapja levélcsomagként (és úgy biztosan épségben megkapja), az nem jó. Kéri sima csomagként, és utal még pluszban 320,- Ft.-ot (???!!!), mert azért mégiscsak szeretné azt a "biztonságos" csomagolást. Csak nem 400-ért, hanem 320-ért. Legyen! Csak neki! Mert olyan aranyos... blink.gif

Köszi, hogy itt voltatok, velem voltatok - esmét. Valahogy könnyebb elviselnem az ilyen replikákat, ha nem vagyok magamra hagyva... rolleyes.gif

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2008-06-30 16:27

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
scaevola
Létrehozva: #23483

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(vajdaistvan @ 2008-06-30 16:18) *
Én sem szoktam beírni a csomagolási költséget, mert van olyan vevő, aki több árut vesz. Az aukció lejárta után lemérem, és írom, hogy mennyit utaljon.

Amikor vásárolok és olyan aukciót látok, hogy nincs feltüntetve szállítási ktg, az az első, amit megkérdezek. Szerintem ez egyértelmű. Csak akkor nem kérdez az ember, ha konkrét adat van megjelenítve.

Ha több árut vásárolnak egy eladótól és mindegyiknél fel van tüntetve az esetleges csomagolási kltség,
senkisem gondolja azt, hogy mindegyiket ki kell fizetnie. Legjobb, ha benne van az áru árában.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
vajdaistvan
hozzászólás 2008-06-30 16:18
Létrehozva: #23484

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-05-24 18:29
Azonosító: 11 394

IDÉZET(scaevola @ 2008-06-30 16:07) *
Ha van külön csomagolási kltség, tisztességesebb a vevővel előre közölni. Abból már nem lehet vita.

Én sem szoktam beírni a csomagolási költséget, mert van olyan vevő, aki több árut vesz. Az aukció lejárta után lemérem, és írom, hogy mennyit utaljon.

Amikor vásárolok és olyan aukciót látok, hogy nincs feltüntetve szállítási ktg, az az első, amit megkérdezek. Szerintem ez egyértelmű. Csak akkor nem kérdez az ember, ha konkrét adat van megjelenítve.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-06-30 16:18
Létrehozva: #23485

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Várjál, Bambo, kiszedtem alulról, ide másolom:

Ágota!

Természetesen a 320,.Ft Különbözetet is átutaltam.

Üdvözlettel: .Dr. ... -né

Most akkor milyen feladási-csomagolási módot is akar? ohmy.gif Na most segítsetek, mert belebonyolódtam rendesen... sad.gif

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2008-06-30 16:19

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-06-30 16:15
Létrehozva: #23486

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(pferde @ 2008-06-30 16:08) *
Mire számított, Bamboo? Elvileg fel sem kellett volna ajánlanom az olcsóbb verziót! Törékeny áru - "nem standard" feladási mód. (1.690,- Ft.) Ez lenne a természetes, és magától értetődő.
Ehhez képest én spórolnék neki 500,- Ft-ot, (és eddig még a vevőim 99 +%-a ezt a verziót választotta) és ugyanolyan biztonsággal megkapja a csomagot. Ez a felajánlásom számára olcsóbb és biztonságos. Mit akar még? Ja.... értem! Használjak fel kb. 1 m2 méregdrága (nálunk nem is lehet kapni ilyet, a férjem boltolta egy osztrák lerakóhely csomagolójában!) speciális csomagolóanyagot, (sötét türkizkék, kb. 3-4x vastagabb a nálunk kapható buborékfóliánál!), kb. 5 lapnyi ilyenbe tekerjem bele az árut, plusz még béleljem ki a dobozt hungarocellel, gyűrködött papírral, mindezt ingyen-bérmentve! (?)

Ha jól belegondolok, ő már döntött. Utalt. 850,- Ft. postaköltséget. Ez egy sima csomagot jelent. (Ha nem látnám, hogy már számtalan törékeny árut vásárolt... azt mondanám, tapasztalatlan, nem tudja, mit vállal fel ezzel...)

elég rosszul kereshetnek a doktorok manapság, ha 300 Ft-okon vitatkoznak... sad.gif

most olvasom... na azér.... smile.gif

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2008-06-30 16:16

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-06-30 16:12
Létrehozva: #23487

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(scaevola @ 2008-06-30 16:07) *
Ha van külön csomagolási kltség, tisztességesebb a vevővel előre közölni. Abból már nem lehet vita.

Scaevola, én nem állítottam kényszerhelyzet elé. Felajánottam (a "törékeny" feladási módon kívül) egy 500,- Ft-tal olcsóbb (szinte ugyanolyan biztonságos) verziót.
Választhatott. MInt ahogy választott is: sima csomagként küdjem. Mondom - megkapja.

Abban azonban igazad van, ha legközelebb törékeny árut listázok, azon a terméklapon valamilyen formában feltüntetem, hogy mik a csomagfeladás lehetőségei:
- sima csomag (felelősség a vevőé)
- "nem standard/törékeny"-mód: 1.690,- Ft.
- én csomagolok bombabiztosra, súlytól függően - 5-700,- Ft-tal kevesebb, - (felelősség szintén a vevőé).

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2008-06-30 16:16

--------------------

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-06-30 16:08
Létrehozva: #23488

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2008-06-30 15:56) *
az ö szempontjából te utólag kérsz magasabb postaköltséget, mint amire számított, viszont nem kérdezett rá. patthelyzet, valakinek engednie kell.

Mire számított, Bamboo? Elvileg fel sem kellett volna ajánlanom az olcsóbb verziót! Törékeny áru - "nem standard" feladási mód. (1.690,- Ft.) Ez lenne a természetes, és magától értetődő.
Ehhez képest én spórolnék neki 500,- Ft-ot, (és eddig még a vevőim 99 +%-a ezt a verziót választotta) és ugyanolyan biztonsággal megkapja a csomagot. Ez a felajánlásom számára olcsóbb és biztonságos. Mit akar még? Ja.... értem! Használjak fel kb. 1 m2 méregdrága (nálunk nem is lehet kapni ilyet, a férjem boltolta egy osztrák lerakóhely csomagolójában!) speciális csomagolóanyagot, (sötét türkizkék, kb. 3-4x vastagabb a nálunk kapható buborékfóliánál!), kb. 5 lapnyi ilyenbe tekerjem bele az árut, plusz még béleljem ki a dobozt hungarocellel, gyűrködött papírral, mindezt ingyen-bérmentve! (?)

Ha jól belegondolok, ő már döntött. Utalt. 850,- Ft. postaköltséget. Ez egy sima csomagot jelent. (Ha nem látnám, hogy már számtalan törékeny árut vásárolt... azt mondanám, tapasztalatlan, nem tudja, mit vállal fel ezzel...)

--------------------

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-06-30 16:07
Létrehozva: #23489

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vajdaistvan @ 2008-06-30 15:59) *
Szia!
Helyesen jártál el, a vevőnek rá kellett volna konkrétan kérdeznie a szállítás költségeire...

Az érdekes vásárlók mostanában engem is megtalálnak. Ha nem kerek az utalandó összeg, pl 3080 forint, akkor csak 3000-ret utalnak. Már belefáradtam, nem szólok....... sad.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
ftpv
hozzászólás 2008-06-30 16:04
Létrehozva: #23490

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-22 12:45
Azonosító: 1 502

Sziasztok!

Tiltólistátok figyelmébe ajánlom:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...60&avatip=2

+Quote Post
vajdaistvan
hozzászólás 2008-06-30 15:59
Létrehozva: #23491

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-05-24 18:29
Azonosító: 11 394

Szia!
Helyesen jártál el, a vevőnek rá kellett volna konkrétan kérdeznie a szállítás költségeire...

Az érdekes vásárlók mostanában engem is megtalálnak. Ha nem kerek az utalandó összeg, pl 3080 forint, akkor csak 3000-ret utalnak. Már belefáradtam, nem szólok....... sad.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-06-30 15:58
Létrehozva: #23492

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(pferde @ 2008-06-30 15:55) *
Upsz... kétszer ment, kérhetem, kedves Moderátor az egyiket törölni?

Ám... Bamboo, a vevőt én nem köteleztem arra, hogy azt a verziót válassza, amikor én gondoskodom a törékeny áru épségben történő célbaérkezéséről. Ez egy plusz-lehetőség (spórolás) volt a számára. A másik mód az 1.690,- Ft-os "nem standard"-módon történő küldés. Választhatja azt is - ez 500,- Ft-tal több, mint amennyibe az én "csomagolási költséggel" növelt felajánlásom volt.
Illetve - ahogy azt írtam is neki - választhatja a sima, 830,- Ft-os csomagküldést is, abban az esetben azonban - ha törötten ér oda a porcelán termék - senkitől nem kérhet kártérítést.
Sebaj! Közben átgondoltam: Ő 850, Ft. postaköltséggel, sima csomagként kéri az árut. Megkapja. Jól kibélelem összegyűrködött újságpapírokkal a dobozát, (ez pikk-pakk, percek alatt kész) és szorítok neki, hogy épségben odaérjen.

helyes smile.gif

--------------------

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-06-30 15:58
Létrehozva: #23493

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pferde @ 2008-06-30 15:46) *

Kedves Ágota!

A posta kltség annyi amennyi, de a csomagolásit a terméklapon jobb lett volna közölni.
Add fel normál csomagként, sok összegyűrt reklámújsággal, ha okoskodik. Tudom, hogy
nemnagyon tetszik, de "a kedvesvevő óhaja, parancs" DmT.

A hozzászólást -scaevola- szerkesztette a következő időpontban: 2008-06-30 15:58

--------------------

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-06-30 15:56
Létrehozva: #23494

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(pferde @ 2008-06-30 15:46) *
Kedves eladó-társaim! Úgy emlékeztem, volt már egy csomagolási díjjal kapcsolatos topik, de nem találom. sad.gif Ha elfér itt a téma, az alábbiakban kérném a véleményeteket:

Mivel a vevőt nem köteleztem semmire, hanem felajánlottam kétféle feladásimódot, arra lennék kíváncsi, szerintetek helyesen jártam-e el, és van-e joga a vevőnek - helyettem - eldönteni, mekkora postaköltséget fizet?

az ö szempontjából te utólag kérsz magasabb postaköltséget, mint amire számított, viszont nem kérdezett rá. patthelyzet, valakinek engednie kell.

--------------------

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-06-30 15:55
Létrehozva: #23495

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Upsz... kétszer ment, kérhetem, kedves Moderátor az egyiket törölni?

Ám... Bamboo, a vevőt én nem köteleztem arra, hogy azt a verziót válassza, amikor én gondoskodom a törékeny áru épségben történő célbaérkezéséről. Ez egy plusz-lehetőség (spórolás) volt a számára. A másik mód az 1.690,- Ft-os "nem standard"-módon történő küldés. Választhatja azt is - ez 500,- Ft-tal több, mint amennyibe az én "csomagolási költséggel" növelt felajánlásom volt.
Illetve - ahogy azt írtam is neki - választhatja a sima, 830,- Ft-os csomagküldést is, abban az esetben azonban - ha törötten ér oda a porcelán termék - senkitől nem kérhet kártérítést.
Sebaj! Közben átgondoltam: Ő 850, Ft. postaköltséggel, sima csomagként kéri az árut. Megkapja. Jól kibélelem összegyűrködött újságpapírokkal a dobozát, (ez pikk-pakk, percek alatt kész) és szorítok neki, hogy épségben odaérjen.

Ami nagyon nem szimpatikus a vevő hozzáállásában, ő nem vitatkozik, nem egyezkedik, lazán közli velem, hogy a 850,- Ft-os postaköltséggel már utalta is az összeget, punk-tum.

Ahhoz képest, hogy már rengeteg törékeny árut vásárolt a Vaterán, csodálkozom, hogy mindig sima csomagként kérte a feladást. De ő tudja... rolleyes.gif

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2008-06-30 16:00

--------------------

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-06-30 15:46
Létrehozva: #23496

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves eladó-társaim! Úgy emlékeztem, volt már egy csomagolási díjjal kapcsolatos topik, de nem találom. sad.gif Ha elfér itt a téma, az alábbiakban kérném a véleményeteket:

Ma zárult egy termékemnek az aukciója: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=76310341

Annak rendje-módja szerint küldtem a vevőnek az értesítőt, - mivel törékeny termékről ven szó, az alábbiakkal kiegészítve:

"Kedves...
A vásárolt termék ára: .................................................... 1.200,- Ft.

Két lehetséges feladási módot tudok ajánlani:

1./ - Ebben az esetben a csomagolási- és postaköltség 1.170,- Ft.
Fizetendő (utalandó) összeg: ........................................ 2.370,- Ft.

vagy:

2./ "Egyedileg kezelt/törékeny"-jelzésű csomagban:

(1.690,- Ft-os postaköltség+ termék: 1.200) = 2.890,- Ft.

mely összeget kérem, utalja a .... sz. számlámra.

Kérem, válasszon feladási módot! Igaz ugyan, hogy eddig minden vásárlóm épségben megkapta az általam csomagolt törékeny termékeket, de "garanciát" (kártérítést) nem tudok vállalni.

[/font][font="Times New Roman"]Amint teljesült az utalás, postázom a terméket. Remélem, meg lesz elégedve.

Üdv. : Ágota"

Azonnal jött is a válasz:

"Kedves Ágota!

A tejkiöntő árát elutaltam. A postaköltséget 850,-Ft utaltam, hiszen egy ilyen súlyú terméknek totál biztosan csomagolva 2 kg-ig ez a postaköltsége. ( Hetente többször kapok és mindig épségben ilyen postaköltség mellett törékeny árút )
A terméket a következő címre kérem: Dr.Füleki Lajosné 1016. Budapest, Mészáros u. 12. fsz. 5.
Üdvözlettel: ... Dr.....-né"

Ismét írtam a vevőnek:
"Nem tudom értelmezni a levelét. Valószínűleg nem voltam egyértelmű, ami a feladási módot, és azok költségét illet, ezért megpróbálom másképp leírni:
Két verziót ajánlottam Önnek.
Az egyik változat, hogy a termék árán kívül kifizeti az "egyedileg kezelt" csomagküldés díját, 1.690,- Ft.-ot, a másik, hogy én próbálok meg gondoskodni az áru biztonságáról a termék olymódon történő csomagolásával, hogy az biztonsággal odaérjen bárhova. Hangsúlyoztam azt is, a döntés az Öné, ha az első verziót választja, törés-sérülés esetén a posta kártérítési felelősséggel tartozik, a második esetben Öné a felelősség.
Ha azonban nem a drágább, - 1.690,- Ft-os "törékeny"-felárral történő csomagküldést választja, tehát megbízik az én csomagolási technikámban, ebben az esetben 500,-Ft-tal kevesebbe kerül Önnek a postaköltség, de
- mivel a csomagolóanyag és a speciális csomagolás miatt így plusz költségem és időráfordításom van, 400,- Ft. csomagolási díjat számolok fel,
- ekkor - levélcsomagként küldve - a csomag 861 gr., (lemértem a csom.anyagokkal együtt, hogy reális árat tudjak írni Önnek), annak pedig a költsége - ajánlottan - 580+190 = 1170,- Ft.
Így - ismétlem, ha nem a biztonságosabb; "egyedileg kezelt" csomagküldési módot választja - az utalandó összeg:
Termék ára: ...................................................................1.2
00,- Ft.,
csomagolási- és postaköltség: (400+580+190 =) 1.170, Ft.
Összesen: ................................................................... 2.370,- Ft.
Kívánságára feladhatom "standard csomag"-ként is, annak valóban (nem 850, hanem) 830,- Ft. a feladási díja, mivel itt nem jelentkezik a +190,- Ft.-os ajánlotti díj. De a 400,- Ft.-os csomagolási költséget akkor is fel kell számolnom. Így 1.230,- Ft. lenne az utalandó összeg, ezért választottam inkább (az én spec. csomagolásom esetén) az ajánlott levélcsomag-küldenyt, hogy olcsóbb legyen.

Természetesen - mint ahogy azt írtam is - választhatja bármelyik verziót, a lényeg, hogy csak a két általam megjelölt összeg közül valamelyik utalása után küldöm a csomagját. Sima csomagként 830,- Ft.-ért (csomagolási díj nélkül) csak úgy küldöm a csomagot, ha nem használok fel hozzá nagymennyiségű speciális buborékfóliát, maximum jól kibélelem újságpapírokkal a dobozt. De - ismét hangsúlyozom! - ha az áru nem ér Önhöz épségben, felelősséget (kártérítést, stb.) nem tudok vállalni.
Az, hogy Ön más eladóktól más törékeny tárgyakat milyen postaköltséggel kapott, az az Ön és az eladója ügye. Én - eddig 100 %-os megelégedésre - így küldöm a vevőimnek a törékeny árut.
Kérem, jelezze, érti-e a fentieket, és ezek átgondolása után milyen feladási módot választ.Üdv.: ágota"

Mivel a vevőt nem köteleztem semmire, hanem felajánlottam kétféle feladásimódot, arra lennék kíváncsi, szerintetek helyesen jártam-e el, és van-e joga a vevőnek - helyettem - eldönteni, mekkora postaköltséget fizet?

--------------------

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-06-30 15:40
Létrehozva: #23497

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(pferde @ 2008-06-30 15:29) *
Úgy emlékeztem, volt egy csomagolási díjjal foglalkozó topik, de sem a csevegőben, sem az Aukciók-alatt nem találom.

Talán elfér itt is, de feltételenül kikérném a véleményeteket az alábbi ügyben:

Egy törékeny termékről van szó: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=76310341

Ma zárult az aukció, annak rendje-módja szerint azonnal elküldtem az értesítést, jelen esetben:
A véleményetekre lennk kíváncsi.

[/size][/font][/font][/i][/b]

mivel postaköltség és csomagolási díj nem szerepelt a terméklapon - további jó szórakozást a doktorkával! smile.gif

--------------------

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-06-30 15:29
Létrehozva: #23498

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Úgy emlékeztem, volt egy csomagolási díjjal foglalkozó topik, de sem a csevegőben, sem az Aukciók-alatt nem találom.

Talán elfér itt is, de feltételenül kikérném a véleményeteket az alábbi ügyben:

Egy törékeny termékről van szó: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=76310341

Ma zárult az aukció, annak rendje-módja szerint azonnal elküldtem az értesítést, jelen esetben:

Két lehetséges feladási módot tudok ajánlani:

1./ - Ebben az esetben a csomagolási- és postaköltség 1.170,- Ft.

Fizetendő (utalandó) összeg: ........................................ 2.370,- Ft.

vagy:

2./ "Egyedileg kezelt/törékeny"-jelzésű csomagban:

(1.690,- Ft-os postaköltség+ termék: 1.200) = 2.890,- Ft.

mely összeget kérem, utalja a ... számlámra.

Kérem, válasszon feladási módot! Igaz ugyan, hogy eddig minden vásárlóm épségben megkapta az általam csomagolt törékeny termékeket, de "garanciát" (kártérítést) nem tudok vállalni.

[/font]Amint teljesült az utalás, postázom a terméket. Remélem, meg lesz elégedve.

Üdv. : Ágota

Jött is néhány percen belül a válasz:

Kedves Ágota!

A tejkiöntő árát elutaltam. A postaköltséget 850,-Ft utaltam, hiszen egy ilyen súlyú terméknek totál biztosan csomagolva 2 kg-ig ez a postaköltsége. ( Hetente többször kapok és mindig épségben ilyen postaköltség mellett törékeny árút )
Üdvözlettel: Dr.........

A válaszom a következő volt:

[b][i][font="Arial"]"Nem tudom értelmezni a levelét.
Valószínűleg nem voltam egyértelmű, ami a feladási módot, és azok költségét illet, ezért megpróbálom másképp leírni: Két verziót ajánlottam Önnek. Az egyik változat, hogy a termék árán kívül kifizeti az "egyedileg kezelt" csomagküldés díját, 1.690,- Ft.-ot, a másik, hogy én próbálok meg gondoskodni az áru biztonságáról a termék olymódon történő csomagolásával, hogy az biztonsággal odaérjen bárhova. Hangsúlyoztam azt is, a döntés az Öné, ha az első verziót választja, törés-sérülés esetén a posta kártérítési felelősséggel tartozik, a második esetben Öné a felelősség.Ha azonban nem a drágább, - 1.690,- Ft-os "törékeny"-felárral történő csomagküldést választja, tehát megbízik az én csomagolási technikámban, ebben az esetben 500,-Ft-tal kevesebbe kerül Önnek a postaköltség, de- mivel a csomagolóanyag és a speciális csomagolás miatt így plusz költségem és időráfordításom van, 400,- Ft. csomagolási díjat számolok fel,- ekkor - levélcsomagként küldve - a csomag 861 gr., (lemértem a csom.anyagokkal együtt, hogy reális árat tudjak írni Önnek), annak pedig a költsége - ajánlottan - 580+190 = 1170,- Ft. Így - ismétlem, ha nem a biztonságosabb; "egyedileg kezelt" csomagküldési módot választja - az utalandó összeg:Termék ára: ...................................................................1.2
00,- Ft.
csomagolási- és postaköltség: (400+580+190 =) 1.170, Ft.Összesen: ................................................................... 2.370,- Ft.Kívánságára feladhatom "standard csomag"-ként is, annak valóban (nem 850, hanem) 830,- Ft. a feladási díja, mivel itt nem jelentkezik a +190,- Ft.-os ajánlotti díj. De a 400,- Ft.-os csomagolási költséget akkor is meg kell fizetnie. Így 1.230,- Ft. lenne az utalandó összeg, ezért választottam inkább (az én spec. csomagolásom esetén) az ajánlott levélcsomag-küldenyt, hogy olcsóbb legyen.Természetesen - mint ahogy azt írtam is - választhatja bármelyik verziót, a lényeg, hogy csak a két általam megjelölt összeg közül valamelyik utalása után küldöm a csomagját. Sima csomagként 830,- Ft.-ért (csomagolási díj nélkül) csak úgy küldöm a csomagot, ha nem használok fel hozzá nagymennyiségű speciális buborékfóliát, maximum jól kibélelem újságpapírokkal a dobozt. De - ismét hangsúlyozom! - ha az áru nem ér Önhöz épségben, felelősséget (kártérítést, stb.) nem tudok vállalni. Az, hogy Ön más eladóktól más törékeny tárgyakat milyen postaköltséggel kapott, az az Ön és az eladója ügye. Én - eddig 100 %-os megelégedésre - így küldöm a vevőimnek a törékeny árut. Kérem, jelezze, érti-e a fentieket, és ezek átgondolása után milyen feladási módot választ. Üdv.: ágota

A véleményetekre lennk kíváncsi.

[/i][/b]

--------------------

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-06-30 12:51
Létrehozva: #23499

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(smartphone @ 2008-06-30 11:53) *
Ez teljesen érthető!
Nálam most egy 3300.-os dologról van szó.Azért ez necces nem?

Nevetni fogsz,per pillanatban 0 azaz nulla forintom van az utaláshoz.Ez egyébként összegfüggetlen.Mert még ha 100 azaz SZÁZ ( laugh.gif ) forintos terméknél sem licitálok,ha nem tudok biztosan fizetni.Viszont volt olyan eladó (nem is egy) aki előre elküldte az árút,én meg annak rendje módja szerint megköszöntem és rendeztem.

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
Sagittarius1
hozzászólás 2008-06-30 12:46
Létrehozva: #23500

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-08-25 12:52
Azonosító: 21 860

...hát nem tudjátok miért van ez?? Mert a CIA, FBI, Mosad, MI5, KGB, DGSE, figyelő szemét rátok vetette! unsure.gif blink.gif ohmy.gif

--------------------
IVatera-------------------------------- Szeretlek Margit, + Kati
"Rövid leszek, szólt a házmester, és levágta a lábát."

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 1173 1174 1175 1176 1177 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (9 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-17 05:55