IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1323 Oldal V  « < 1173 1174 1175 1176 1177 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
hytech
hozzászólás 2008-07-10 15:25
Létrehozva: #23481

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(bambooflower @ 2008-07-10 15:18) *
nem hiszem, itt másról van szó mellow.gif

Miről?

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-10 15:22
Létrehozva: #23482

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(bambooflower @ 2008-07-10 15:18) *

Írtam, ne legyen igazam! Azért 4kilót, még magamnak sem utalnék át!!! laugh.gif

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-07-10 15:18
Létrehozva: #23483

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-10 15:08) *
Lesz itt nyivákolás nemsokára! Ne legyen igazam......

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-07-10 15:13
Létrehozva: #23484

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-10 15:08) *

"Sokk" lessz erre a hónapra.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-10 15:11
Létrehozva: #23485

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

ő már rég próbálkozik - többek közt a keresőben keresőknek
tud mindenfélét napi áron beszerezni - cellával már összeakaszkodtak...

tőle vásárolni a horror árai miatt magyar polgár nem fog, de a leütőneveit
nem ártana módszeresen kigyomlálni. wink.gif

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-10 15:08
Létrehozva: #23486

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-10 15:02) *

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-10 15:02
Létrehozva: #23487

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=650818

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=saffy97

Talán rá is érdemes odafigyelni!!!!

http://www.vatera.hu/canon_eos_5d_digital_...m_76887262.html

http://www.vatera.hu/samsung_digimax_s850_...a_77990005.html

A hozzászólást -Grobar- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-10 15:05

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-07-10 14:47
Létrehozva: #23488

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

IDÉZET(c4powa @ 2008-07-10 11:49) *
...Röviden pferde, nem kell felvágni, nem kell elszállni. Amit vállalsz az ismerj+ oldalon, ahhoz tartsd magad. Pláne ha nem is ez az első tranzakciód, de nem is a második. Ezért lettem mérges.

És a fentiek miatt írtam ki az oldalamra azt, amit. Ugyanis előfordult már...

Azt érzem az összes tegnapi megnyilvánulásodból, hogy talán nem is igazán velem volt bajod, csak el vagy keseredve a problémáid és a negák miatt, igazából ezért voltál dühös, és belém botlottál itt...

"És a fentiek miatt írtam ki az oldalamra azt, amit. Ugyanis előfordult már..." De hisz erről beszéltem, te Janó! rolleyes.gif Csak valamiért nem hallod meg, amit üzenni akar az ember a mondataival. Én I+-oldal nélkül kezdtem. Aztán jött az első "kedves-aranyos" vevő, és láttam, hogy ez így nem lesz jó. Tanulmányoztam kicsit a régebbi eladók I+-oldalait, és pánikszerűen elkezdtem gyártani én is az "önvédelmi szöveget".
Persze ez - ahogy múlt az idő, és ahogy sűrűsödtek a macerás, bonyolult, tanulságos esetek - mindig bővült, és korrigálódott, míg eljutottam a mai formátumig. (És nem vagyok biztos abban, hogy nem kell-e még az idők során ezt tovább "finomítani". mellow.gif )
Oldalakon keresztül tudnék regélni neked a különbnél különb, ámulata ejtő esetekről, a 9.700,- Ft. veszteségemről, arról, hogyan fenyegetett, sértegetett, zsarolt meg egy becstelen ember, mert látta, hogy kezdő vagyok, remélte, hogy behúzom fülem-farkam, meszeppenek, és következmény nélkül maradhat az ocsmánysága... Majd - az idő múlásával - neked is gyűlnek a rémtörténeteid. És szeretném, ha fél-egy év után együtt tudnánk röhögni azon, miért is gondoltad te azt rólam, hogy el vagyok szállva, hogy felvágok, nagyra vagyok magammal. Nem erről van szó. Aki ismer itt kicsit, tudja, hogy semmi nem áll távolabb tőlem, mint a nagyképűség. De.... "hülye azért nem vagyok" laugh.gif
Egyvalamit - elegánsan - figyelmen kívül hagytál. Mégpedig egy minden termékleírási oldalon szereplő fontos mondatot: "[/size][size="4"]Kérem, ha a fenti vásárlási feltételeket nem tudja elfogadni, ne vásároljon tőlem!" Nem kötelező ugyanis igazodni senkinek az én feltételeimhez. Elolvassa - nem szimpi - továbbmegy, nem vásárol. Ennyi. (Bár így lenne. rolleyes.gif Csak tudod a magyar ember nem szeret olvasni. És ha olvas is, szelektíven teszi, vagy lefordítja a saját izlése szerint, úgy értelmezi, ahogy neki tetszik. Aztán jön az időtrabló levelezgetés, telefonos próbálkozások, könyörgés, első, második, harmadik figyelmeztetés, nem akarsz negát adni, mert ha lehet, elkerülöd, hogy ne kelljen a bosszúnegatív töröltetéséért sorba állni az ügyfélszolgálatnál.... stb. stb. Nem olyan egyszerű ez, mint ahogy az ember az elején elképzeli... unsure.gif )

De nem lenne korrekt, ha nem beszélnék egy lényeges dologról: Valóban slendrián egy árunál csak ennyit írni: "Kifogástalan állapotban". A mostani eladói önmagamhoz képest ez már valóban egy nem megfelelő stílus. Böngéssz kicsit a termékleírásaimban, nyomban meglátod, odafigyelek arra, hogy a lehető legtöbb információt adjam a termékről. Az ominózus termék elég régóta vár vevőre, újralistázódik, - úgy maradt, ahogy először felraktam. Hiba. Kevés a régről megmaradt áru, a többit jórészt átfogalmaztam, de ez valahogy kimaradt. És ez tényleg nem méltó sem hozzám, sem az I+ oldalamon szabott feltételeimhez.

Annak a felhasználónak azonban, aki abban az alpári stílusban írt az üzenőfalamra, elég lett volna ennyit kérdeznie: - Működőképes? Tudna a műszaki paraméterekről írni valamit? (Vagy valami ilyesmi.) És én készségesen válaszoltam volna ugyanúgy, mint ahogy megtettem így is. Persze igazából nem érdekelte maga a termék, nem akart vásárolni, (ha így lett volna, azzal foglalkozott volna, hogy minél többet megtudjon a termékről) csak kötekedett. Mert - valamiért - biztos neki is rossz napja volt.

Na, ezt kell nekünk - s neked is majd, még számtalan esetben - tudni tolerálni. Nem bepöccenni, nem lesüllyedni a másik ordenáré szintjére, és mindent megtenni azért, hogy elkerüld a további konfliktust.

Ez volt pferde mai szentendiája - ámen.

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-10 13:58
Létrehozva: #23489

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2008-07-10 13:51) *
És hová tűnt az értékelésed ami vojteb-nek adtál?
Vagy töröltette?

A jogtalan negákat, ha indokolt lehet töröltetni. Valószínű a Vatera megnézte hogy elérhető-e a user?!Mert az értékelésben az van, hogy nem él a szám. Tehát nem elérhető, mint ahogy írták is az értékelésben!

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-07-10 13:51
Létrehozva: #23490

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

És hová tűnt az értékelésed ami vojteb-nek adtál?
Vagy töröltette?

--------------------

+Quote Post
c4powa
hozzászólás 2008-07-10 11:49
Létrehozva: #23491

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-07 17:03
Azonosító: 143 227

pferde:

Az a mondat azért van ott, mivel a múlt hónapban ketten is figyelmen kívül hagyták a kézzel írott levelemet (mivel én gépelem, nem csak az automatikus hülyeség megy). De mindkettőnek elküldtem a csomagot. Benyalok pár negatívot? Nem az én hibám. Egy ilyen gyerek, mint Toby nem való ide, se vojteb. Utálom az olyan megszorításokat, amik nálad (is) vannak. Mit szólnál ahhoz, ha téged is ilyen határok közé szorítanának? Bár lehet idővel nekem is kelleni fog, visszatérhetünk rá.

Vojteb adott egy semlegest. Álljon itt a történet: megírtam kézzel 2 db mailt + az automatikus vacak is ment. Erre mit az isten, pk nélküli árat küld. Hát jól van, nem mindenki tud olvasni vagy nem alacsonyodik le arra a szintre, hogy mindenkivel szóba álljanak. Késtem a feladással és nem írtam nekik emailt és nem hívtam őket. Ugyanis vizsgaidőszak volt. Jött egy levél, hogy felháborító és ha nem küldöm el egyik napra (bele volt írva a levélbe melyikre) feljelent. Hát én írtam neki, hogy a fenyegetőzés helyett inkább gyakorolja az olvasást. Feladtam a procit és másnap hívtam őket, hogy megérkezett-e. Hatodszori próba után meguntam, nem vette fel senki, ki se csengett. Másnap detto. Ennyit erről. És még ő írta levelében a következő sort: "vatera nem barátok közötti csere-bere, ez nagyon komoly is!"

Igen kérdem én, annyira komoly, hogy egy működő telefont nem képesek megadni? Lehet számcsere is, de akkor meg ne magyarázzon nekem, hogy hívjam. De természetesen nem tagadom le, nem hívtam őket vizsgaidőszakban, szóval még igen tisztességes vagyok és nem hazudozó. Ennyit erről, tiltóra ment, oda való az ilyen. Erősen gondolkodom mit adjak neki, írtam egy emailt, remélem megválaszolja (ha lealacsonyodik hozzá). Vagy az email sem működik? Tudja fene milyen címről fenyegetett meg. A másik Toby, de őt már írtam. Szóval elhiheted, nem miattam lett negatív, azért adott, mivel nem sikerült becsapnia. Öcsémről is hazudozott, hogy rosszak voltak amit küldött. Tökéletesen ép volt, szóval ennyit erről, magam vettem kézbe őket hogy megnézzem. Olyan, mint feherber, saját magának ásott csapdát.

Na ez a feherber is megérne egy bekezdést (kezdve onnét, hogy istentudja hány diplomát sorolt fel, meg hány gépet szerelt össze, de szegény nem ismert egy tesztprogramot sem, szegény avval jött, hogy Memtestnél hibát ír ki. Szóltunk neki, hogy Win kifagy-e rajta, erre mikor megírtuk neki, hogy ez az egyik jele érdekes ódon kifagyott az is már, meg a Memtest utána jó lett meg mittudomén. Teljesen zavaros a srác, nem is tudja mit szeretne, holott áron adtuk el a memóriákat és kiválóak). De elmarad most.

Röviden pferde, nem kell felvágni, nem kell elszállni. Amit vállalsz az ismerj+ oldalon, ahhoz tartsd magad. Pláne ha nem is ez az első tranzakciód, de nem is a második. Ezért lettem mérges.

És a fentiek miatt írtam ki az oldalamra azt, amit. Ugyanis előfordult már, hogy 6400Ft helyett 6500 Ft-ot írtam, de utána jeleztem, hogy elírtam, mivel rosszul emlékeztem (tudom utána kellene nézni). Ezért írtam ki, amit. Ott is marad!

Üdv: Janó!

+Quote Post
Andersen112
hozzászólás 2008-07-10 11:09
Létrehozva: #23492

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 11:03
Azonosító: 813

IDÉZET(hytech @ 2008-07-10 10:26) *
Neked kell szemfülesebbnek lenned ha nem akarsz itt sok pénzt bukni. wink.gif

Sajnos ha van egy csaló aki ismeri a rendszer "hibáit" vég nélkül tud garázdálkodni és gennyesre tudja magát keresni.
A részleteket nem írom le mert nem akarok tippeket adni.
Pedig csak oda kellene figyelni a vevőknek...

Szia ! Ahogy mondod,pont ezért is volt jó hogy sokan felemelték a szavukat! Mivel rendszeres olvasó vagyok itt a fórumom,itt figyeltem fel a csalóra.(Nem licitáltam,nem is akartam!) Viszont sokakat megóvtak,azok a becsületes társaink akik figyeltek ,szóltak.

+Quote Post
Feri25
hozzászólás 2008-07-10 10:33
Létrehozva: #23493

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-18 15:40
Azonosító: 10 605

Sziasztok!

Még soha nem használtam a Vaterának ezt a fórumát, nem is akarok hülyeséget csinálni, én igazából csak a figyelmet szeretném felhívni egy eladóra, nem írok semmit, hogy milyen okból, annyit szeretnék csak írni, hogy nézzétek meg a lejárt aukcióit,eladott termékeit. Nagyon emlékeztet engem egy lljozsef nevű eladó módszerére, amit szintén figyelemmel kísértem, és hát meglehetett nézni mi lett a vége. Ennek az eladónak több mint egy hete nézem az eladásait és attól tartok ugyanaz lesz a vége mint a már említett lljozsef termékeire történt licitálókkal.( bár ne úgy legyen, inkább én tévedjek... )Erről lenne szó:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?at...tmpsb=Keres%E9s
Végig olvastam az összes hozzászólást, kérdést , és hát én elég érdekesnek találom. Még egyszer, én nem akarok senkire semmi rosszat mondani, ha én tévedek akkor elnézést kérek, de remélem, hogy a licitálok megkapják a termékeiket amire elutalják a forintjaikat.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-07-10 10:26
Létrehozva: #23494

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Andersen112 @ 2008-07-09 21:45) *
Sziasztok!!!! Gratulálok, mindenkinek aki felfigyelt, és újra és újra felemelte a szavát egy ilyen csalóval szemben! Nélkületek igen nagy baj lett volna! Köszönöm azok nevében akiket megóvtatok. rolleyes.gif

Neked kell szemfülesebbnek lenned ha nem akarsz itt sok pénzt bukni. wink.gif

Sajnos ha van egy csaló aki ismeri a rendszer "hibáit" vég nélkül tud garázdálkodni és gennyesre tudja magát keresni.
A részleteket nem írom le mert nem akarok tippeket adni.
Pedig csak oda kellene figyelni a vevőknek...

--------------------

+Quote Post
krizsann
hozzászólás 2008-07-10 10:25
Létrehozva: #23495

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-07 15:04
Azonosító: 168 666

IDÉZET(KillZ @ 2008-07-08 14:22) *
Információszolgáltatásképpen bemásolom ide azt az emailt, amit a vatera csapatától kaptam, amikor jeleztem, hogy nem igazán bízok marjoe -ban:

"Ellenőrzésünk alapján egyelőre nem követett el még semmilyen szabálytalanságot
az illető, ezért egy sikeres aukciót követően a vásárlónak az adásvételi
szerződés alapján rendezniük kell az adásvételt.

A felhasználóknak saját felelősségükre kell licitálni, és vállalni az eladó
által megjelölt fizetési feltételeket is. Amennyiben azok nem elfogadhatóak az
Ön számára, vagy nem bízik meg egy felhasználóban, úgy azt tudjuk tanácsolni,
hogy ne licitáljon a termékeire, esetleg érdemes ilyen esetben várni, hogy a
közeljövőben milyen értékelések készülnek az illetőről az eladott termékeit
követően."

Üdv!

Csak még annyit tennék hozzá, hogy amikor megkérdeztem, hogy Corktól hány km (személyes átvétel reményében), akkor azt írta, hogy kb. 500 km. Cork délen van. Ehhez képest néhány aukciójában láttam, hogy Írország déli részén lehet átvenni személyesen. Ebben csak az a furcsa, hogy Corktól Írország bármely déli városának eléréséhez max. 200 km-t kell utaznunk, sőt, kb. 500-600km -re van az északi rész teteje. Ebből arra következtetek, hogy nem nagyon fekszik neki a személyes átvétel.
Elnézést ha kicsit túlbuzgó vagyok, de nem nagyon szeretném, ha valaki pénz veszítene emiatt. Bár mindenki maga dönti el, hogy vásárol-e tőle. Az biztos, hogy a vásárlói eddig nem nagyon értékelték és többek írását láttam már, hogy nem tudtak vele egyeztetni utalás után, pedig érdekes módon a termékeknél feltett kérdésekre kb. 5-10 perc alatt mindig válaszolt.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-07-09 23:15
Létrehozva: #23496

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

Szép jó estét!
Kedves c4powa! Soraidat olvasva csak megerősik bennem; nem szabad téged komolyan venni. Nem lenne bölcs dolog, ha egy pillanatig is emészteném magam a vagdalkozásaid miatt.
Igazad van. Az, hogy nőnemű vagyok, és keményen taposon az 56.-at, nem kötelez tiszteletre, sem különleges bánásmódra. Az azonan - gondolom - igen, ha én megadom a tiszteletet, még annak is, aki sértő hangnemben ír nekem/rólam.
Én azt gondolom, irigy vagy. De majd benyalsz még pár negát, és tudni fogod te is, mit változtass az I+-oldaladon. rolleyes.gif Csak egy jó tanács, (jótett helyében... ) pl. ezt én kiszedném onnan, mert nem szerencsés fogalmazás: " Az áraim nem tartalmazzák a postaköltséget. Hozzá kell adni. De az email tartalmazni fogja a pontos árat! Ha véletlen hibásat adok meg (rosszul emlékszem) a licitben lévő az érvényes! De igyekszem figyelmes lenni!"

A "kedves érdeklődő"-nek (anyóca) nagyon is igaza volt az ominózus termékleírással kapcsolatban: "....a kifogástalan jelzőt általában a külső megjelenésre használja a magyar nyelv!" Hát pontosan így volt ebben az esetben is. Ellentmondásokba akkor talán mégsem én keveredtem. Hmm...?

Mindent összevetve - igenis büszke vagyok arra, amit - ahogyan - csinálok. Úgy érzem, nincs szégyenkezni valóm. Ilyenek pedig - mint te pl. - mindig is voltak, vannak, lesznek. Nem baj. Edződünk. rolleyes.gif

Az I+ oldalam - kiegészítés miatt - éppen új engedélyezésre várt (de már újra aktív), szabadságra megyek ugyanis, és ezt a megfelelő helyre beírtam - tájékoztatásul. És igen, kiegészítettem még pár dologgal a lapomat, mert tudod (majd megtapasztalod te is, és pár hónap múlva visszatérhetünk erre a témára) ahogy múlik az idő, és tanul a kárán az ember, úgy sűrüsödnek ott a "kérem"-ek. Ilyen az élet. smile.gif

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
Andersen112
hozzászólás 2008-07-09 21:45
Létrehozva: #23497

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 11:03
Azonosító: 813

Sziasztok!!!! Gratulálok, mindenkinek aki felfigyelt, és újra és újra felemelte a szavát egy ilyen csalóval szemben! Nélkületek igen nagy baj lett volna! Köszönöm azok nevében akiket megóvtatok. rolleyes.gif

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-07-09 19:52
Létrehozva: #23498

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(bambooflower @ 2008-07-09 19:20) *
marad a csalódás, hogy a kedvezö áron megnyert terméket sosem kapod meg unsure.gif

Még mindig jobb, mint rendőrségre rohangászni ... sad.gif

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-07-09 19:20
Létrehozva: #23499

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(KapdKi @ 2008-07-09 19:15) *
Sehol ... smile.gif Még ezt is csökkentheted, ha a személyes átvétel lehetőségét már a terméklapon tisztázod ... smile.gif

marad a csalódás, hogy a kedvezö áron megnyert terméket sosem kapod meg unsure.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-09 19:18
Létrehozva: #23500

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csabau @ 2008-07-09 19:16) *
fenébe, elébb is szólhattál volna a tutival -

de így sajnos dugába dől a dolog, mert lemosták a palit a térképről... rolleyes.gif

Akkor ok nélkül kitiltották!!! laugh.gif laugh.gif

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post

1323 Oldal V  « < 1173 1174 1175 1176 1177 > » 
Reply to this topicStart new topic
12 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (12 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-23 19:20