IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 1176 1177 1178 1179 1180 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Grobar
hozzászólás 2008-07-20 14:48
Létrehozva: #23541

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

http://www.vatera.hu/nokia_n80_dummy_80438208.html

Mivel tud kevesebbet?? laugh.gif

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."
Go to the top of the page

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2008-07-18 16:00
Létrehozva: #23542

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 20:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(pferde @ 2008-07-18 13:34) *
Roli, mi már kineveztünk egy topikot az ilyen "örömködéseinknek": http://www.vatera.hu/forum/index.php?showt...mp;#entry149170 Kérd a modokat, tegyék át oda.

Szia, Pferde!
Köszi az észrevételt, már meg is kértem a moderátorokat. Nem tudtam, hogy van az a topic, legközelebb jobban szétnézek. rolleyes.gif

Üdv: Roli

A hozzászólást -rolandgajdos- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-18 16:00

+Quote Post
MedveAS
hozzászólás 2008-07-18 08:09
Létrehozva: #23543

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-03 14:32
Azonosító: 3 542

IDÉZET(pferde @ 2008-07-17 13:19) *
Megint én. sad.gif
Eladtam: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=78816764

Ma hívott a vevő:

- Nem találok e-mailt, én vettem meg a….
- Pedig én írtam.
- Felolvsná? Mert most a munkahelyemen vagyok (egy bankban), és …

- (Megkeresem. Felolvasom.) A vásárolt termék ára: 600,- fT.

Csomagolási költség: ---------------------------- nincs --------

postaköltség: 1269 gr.= 580+ajánlott:190= 770,- Ft.

Összesen: ........................................................ 1.370,- Ft
- Óóó, hát az nagyon sok
- Nem tudok mit tenni, ennek ennyi a postai tarifája.
- Az nem létezik, mert én már sokmindent vásároltam, egy ilyesmi tárgy mindig olyan 200,- Ft. körüli postaköltséggel jött.

- Ezek a posta hivatalos árai.

- De én nem kérem ajánlottan!

- Ezt akkor legyen szives levélben megírni nekem.

- Hát az nehéz lesz, mert itt a m.helyemen most is tele vagyok ügyféllel, itt állnak sorban…

- Tessék megoldani valahogy…

- De akkor is, 580,- Ft-ért is sok az a posta. Ez a polc 600,- Ft-ért még megérte volna, de így…

- Ez egy tölgyfa termék. Súlya van.

- De nekem így már nem éri meg…

Itt tettem le a telefont. Biztos bunkóság volt, de letettem. Mert nem akartam csúnyát mondani. dry.gif

Tájékoztasd ha nem ajánlottan adod fel és nem érkezik meg nem küldesz másikat mert nincs, pénzt sem adsz vissza, ha esetleg elveszik a postán mivel nincs róla papír nem tudsz mit tenni. Se 600Ft, se áru! Gondolja át újra!

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-07-17 22:00
Létrehozva: #23544

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-17 16:10) *
Pferde, olvasd már el mit írtam!
Jóvammá, hátóvasommá, na. unsure.gif
Leszállt az estve, azóta banki üi. vevőm bizonyára hazatért. És otthon vagy nincs net., vagy azóta gondolkodik, kelljen-e neki a polc postaköltséggel.

Várok pár napot. Aztán írok neki. Aztán megint írok. Azután próbálom majd hívni, de természetesen már nem veszi fel. Életemben egyetlen negát adtam. De most úgy vágom be neki, csak úgy csattan. Megteszem. Megéén! mad.gif
Utána elkezdem írni a Vatera ügyfélszolg.-nak a bosszúnegatív törlése iránti kérelmemet. sad.gif

(Abban a szent pillanatban, amikor elnyomtam ezt az üzit, csilingelt a gépem, hogy mél jött. laugh.gif
"átutaltam a fenti számlaszámra a megadott összeget,ajánlott érték nélkül kérném." laugh.gif laugh.gif laugh.gif )

Esmét thankjú veri a macskát, hogy velem voltatok! rolleyes.gif

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-17 22:03

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
szeku
hozzászólás 2008-07-17 16:49
Létrehozva: #23545

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-18 15:40
Azonosító: 46 180

Azt szeretem az ilyen topikokban, ahogy valakit átvágnak, megkárosítanak, becsmérelnek, azonnal jogász végzettségűvé avanzsál (ki is nyilatkoztatja), majd jelzi, hogy mindenki aki érintett lett az Ő oldalán, jogász, és a családfán is legalább három rendőrbírót, négy ügyészt és öt nyomozót tud összeszámolni. blink.gif

Kérdem én, ha jogász, akkor hogyan lehet ilyen lúzer valaki?

Bocsi ha sértésnek veszi valaki, nem annak szánom, de ha ennyire jártas a jogban valaki, akkor minek utal egy ismeretlennek külföldi bankszámlára ekkora lóvét? Ez nem fér a fejembe.

--------------------
Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.
Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-07-17 16:32
Létrehozva: #23546

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2008-07-17 15:28) *
Pláne negatív, de azonnal. Azzal próbálkozzon legközelebb, meg mással.... 200ft-ért mit akar a postán, már ne haragudjon? Tessék belinkelni neki a posta hivatalos díjait, oszt jónapot. Szerintem nagyon is tisztában van a postai díjakkal, csak próbálkozik, mint a kiskutya. Nálam már meg is nyerte a jogot a tiltólistán való tartózkodásra.

Dettó. wink.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-07-17 16:28
Létrehozva: #23547

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(watchhu @ 2008-07-17 15:14) *
Én csak akkor vagyok hajlandó sima levélként küldeni bármit is ha a vevő kéri és előre elkészíti a pozitív értékelést.

Okos! wink.gif

--------------------

+Quote Post
delikati
hozzászólás 2008-07-17 16:25
Létrehozva: #23548

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-21 22:06
Azonosító: 26 224

IDÉZET(Fragreg @ 2008-07-17 16:14) *
Remek.

Ha ugymond pör, hát legyen pör.

(Azt már csak elhaló hangon merem hozzátenni, hogy ha valakivel közlik, hogy jogi útra terelik a közöttük lévő vitát, az semmiképpen sem minősül - jogilag - kényszernek avagy fenyegetésnek.

Viszont a becsületsértés illetve rágalmazás megállapításához nem szükséges, hogy az elkövető a sértett teljes nevét használja, elég, ha a használt kifejezésekből nagyobb nyilvánosság számára egyértelműen beazonosítható lesz a sértett.)

Feladom. Azt hittem, kulturemberek között vagyunk. Tévedtem, mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa...

Sóóóóóóóóóhaj........
Ez van Fragreg. huh.gif

--------------------

"Az asszonyok és a macskák azt csinálják, amihez kedvük van, a férfiaknak és a kutyáknak pihenni kell, hogy ötletet kapjanak."

( Robert A. Heinlein )

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-07-17 16:18
Létrehozva: #23549

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Fragreg @ 2008-07-17 15:28) *
Mivel nem akarom a leendő csalók kedvét nagyon elvenni, nem mondom meg, hogy milyen módon, de a hajléktalanos történek az utóbbi három évben 100%-os lebukással végződtek biggrin.gif Persze, a félprofik még mindig próbálkoznak a "kimosdatott hajléktalannal számlát nyitunk" projekttel. Szeretjük, az legalább megoldható ügy biggrin.gif

Akkor jó. biggrin.gif
Az igazi profiknak (akiknek ez viszont nem jelent problémát) hálistennek nem tétel az itteni piti csalás általi pár milliós bevétel.

Nem akarom ide leírni mert ki tudja kik olvassák, de fent nevezett problémára már sokkal profibb megoldások léteznek("hála" az elektronikus világnak) ami pont a hackerek a malmára hajtja a vizet.
Így ők otthon a karosszékből megoldanak mindent.
Had ne írjam le a folyamatot. rolleyes.gif

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-17 16:21

--------------------

+Quote Post
Fragreg
hozzászólás 2008-07-17 16:14
Létrehozva: #23550

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-08 16:20
Innen: Gyömrő
Azonosító: 109 176

Remek.

Ha ugymond pör, hát legyen pör.

(Azt már csak elhaló hangon merem hozzátenni, hogy ha valakivel közlik, hogy jogi útra terelik a közöttük lévő vitát, az semmiképpen sem minősül - jogilag - kényszernek avagy fenyegetésnek.

Viszont a becsületsértés illetve rágalmazás megállapításához nem szükséges, hogy az elkövető a sértett teljes nevét használja, elég, ha a használt kifejezésekből nagyobb nyilvánosság számára egyértelműen beazonosítható lesz a sértett.)

Feladom. Azt hittem, kulturemberek között vagyunk. Tévedtem, mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa...

--------------------
"Been there - run that"

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-17 16:10
Létrehozva: #23551

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-17 15:41) *
Amíg aktív az aukció

IDÉZET(pferde @ 2008-07-17 15:58) *
Hát nem találom. Grobar, nekem ő nincs már a licitált áruk között, mert az aukció lejárt, megnyerte.

Pferde, olvasd már el mit írtam! smile.gif

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
delikati
hozzászólás 2008-07-17 16:00
Létrehozva: #23552

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-21 22:06
Azonosító: 26 224

IDÉZET(Fragreg @ 2008-07-17 14:56) *
3.) Tisztelt rutinos fórumozók
Azt is próbáljuk meg elfogadni, hogyha valakit átvernek, mondjuk a havi, vagy fél havi fizetésének megfelelő összeggel, akkor méltányolhatóan lesz _nagyon_ ideges, és ezért esetlegesen olyanokat is mond vagy ír, amit nyugodt, kiegyensúlyozott állapotában nem tenne. Ilyenkor finoman szóljunk, hogy egy kicsit még gondolkodjon a dolgon, vagy aludjon egyet rá, de próbáljuk meg megérteni az ő lelki állapotukat, és egy kis kímélettel járjunk már el, ha kérhetném.
Köszönöm.

Kedves Fragreg! (is!)

Én szívesen vagyok kíméletes, ahogy kérted, cserébe arra kérnélek, hogy ez utóbbi pontodat légyszíves terjeszd ki ne csak a rutinos fórumozókra. Hátha tőled elfogadják. Én megértem, ha nem nyugodt, meg nem kiegyensúlyozott valaki ilyenkor, de az, hogy gviksi leköcsögözi a vaterát meg csabau-t az iménti szóváltás miatt a másik fórumon, az már nem a fair játékszabályok közé tartozik.
Köszi.

Erre utaltam jópár beírással ezelőtt, hogy ha én lazán megtalálom azt, ahol olyan infókat cseréltek ki, amiket nagyon is helyesen tesztek, bárki más, a csaló is megtalálhatja. Nem igaz, hogy ezt nem tudnátok e-mailben vagy msn-en, vagy bárhogy más módon intézni.

Tényleg csak azt vagytok hajlandóak meghallani, ami élből nem tetszik? Ha valaki jó szándékkal szól, akkor meg ugrotok...

--------------------

"Az asszonyok és a macskák azt csinálják, amihez kedvük van, a férfiaknak és a kutyáknak pihenni kell, hogy ötletet kapjanak."

( Robert A. Heinlein )

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-07-17 15:58
Létrehozva: #23553

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-17 15:41) *
Amíg aktív az aukció és ha van rajta licit, akkor a személyes menüdben, a licitált áruid között, vagy pedig a terméklapon a licitek között van egy kis boríték. A kettő közül, valamelyik helyen találod az opciót
Hát nem találom. Grobar, nekem ő nincs már a licitált áruk között, mert az aukció lejárt, megnyerte. Ezért az "Eladott termékek"-nél van, ott van is egy boríték, amire ha rákattintok, feljön egy kis ablak, a lent írt adatokkal. Igaz, hogy ezek linkek, de ha bármelyikre rákattintok, semmi nem történik.
A terméklapon a "Licitek száma" melletti "Licitek"-linkre kattintva mutatja ugyan, hogy ő licitált egyedül, de ott nincs boríték. unsure.gif

Igen, most néztem a licitált áruk között, az ottani nevek melletti borítékra kattintva valóban lehet az üzenőfalra írni. De ha már megnyerte, az eladott áruknál levő kis borítékkal már nem tudok - utólag - írni a lezárult aukció üzenőfalára.

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-17 16:00

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-17 15:41
Létrehozva: #23554

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(pferde @ 2008-07-17 15:36) *
Ennyire kuka lennék? ohmy.gif Persze, hogy az "Eladott áruk"-nál ott van a boríték a neve mellett. De ott csak az adatai (felh.név, teljes név, mélcím és tel.szám) vannak. Onnan nem vezet "út" a terméklap üzenőfalára. Vagy tévedek? unsure.gif

Amíg aktív az aukció és ha van rajta licit, akkor a személyes menüdben, a licitált áruid között, vagy pedig a terméklapon a licitek között van egy kis boríték. A kettő közül, valamelyik helyen találod az opciót!

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-07-17 15:40
Létrehozva: #23555

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(watchhu @ 2008-07-17 15:14) *
Én csak akkor vagyok hajlandó sima levélként küldeni bármit is ha a vevő kéri és előre elkészíti a pozitív értékelést.
Ez így elég bajos lenne. Szerintem nincs ember, aki előre értékelne - pláne pozitívan - , míg meg nem kapta az árut. Elég lesz nekem, ha mélben megírja. Az ott már egy olyan bizonyíték, amit elfogad a Vatera, ha gubanc van.
(Közben elképzeltem szegény banki ügyfeleket, amint szép sorjában várakoznak, míg ő éppen "ijesztget" engem... sad.gif )

--------------------

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-07-17 15:36
Létrehozva: #23556

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-17 15:11) *
Tudsz annak üzenni, aki licitált! Ott a kis boríték a neve mellett!
Ennyire kuka lennék? ohmy.gif Persze, hogy az "Eladott áruk"-nál ott van a boríték a neve mellett. De ott csak az adatai (felh.név, teljes név, mélcím és tel.szám) vannak. Onnan nem vezet "út" a terméklap üzenőfalára. Vagy tévedek? unsure.gif

--------------------

+Quote Post
Fragreg
hozzászólás 2008-07-17 15:28
Létrehozva: #23557

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-08 16:20
Innen: Gyömrő
Azonosító: 109 176

IDÉZET(hytech @ 2008-07-17 15:23) *
"Igen, visszazöldül. A gond csak az, hogy ha én, mint hacker feltörök egy vatera-fiókot, és az ottani bankszámla-számot átírom a sajátomra, akkor félelmetes öngóllal máris elárultam magam a hatóságoknak - a bankszámlaszám alapján a tulajdonos egyszerűen megnevezhető. Ha meg hagyom az eredeti bankszámlaszámot, akkor arról (amennyiben nem másikra kérem az utalást) nem tudom levenni a pénzt."

Ez igaz de ha te mint hacker megváltoztatod a bszla. számod akkor van annyi sütnivalód,hogy ne a sajátodat add meg hanem pld. 1 hajléktalanét vagy egy nincstelenét aki vályogkunyhóban lakik és fogalma nincs mit ír alá.
Azt aztán kereshetik.

Mivel nem akarom a leendő csalók kedvét nagyon elvenni, nem mondom meg, hogy milyen módon, de a hajléktalanos történek az utóbbi három évben 100%-os lebukással végződtek biggrin.gif Persze, a félprofik még mindig próbálkoznak a "kimosdatott hajléktalannal számlát nyitunk" projekttel. Szeretjük, az legalább megoldható ügy biggrin.gif

--------------------
"Been there - run that"

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2008-07-17 15:28
Létrehozva: #23558

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Pláne negatív, de azonnal. Azzal próbálkozzon legközelebb, meg mással.... 200ft-ért mit akar a postán, már ne haragudjon? Tessék belinkelni neki a posta hivatalos díjait, oszt jónapot. Szerintem nagyon is tisztában van a postai díjakkal, csak próbálkozik, mint a kiskutya. Nálam már meg is nyerte a jogot a tiltólistán való tartózkodásra.

IDÉZET(pferde @ 2008-07-17 14:40) *
Ja, meg mondott valami olyasmit is, hogy már járt így, mármint hogy az eladó "felsrófolta" a postaköltséget (!), de mikor ő mondta, hogy otthon van ezekben a súly-postaköltséges dolgokban, és ráijesztett, az eladó megszeppent, és rögtön kevesebb lett. blink.gif
Mondtam neki, hogy én nem az a kategória vagyok (úgy a megszeppenést, mint a postaktsg. felturbózását illetően), de csak hajtogatta a magáét. Próbálkozott... rolleyes.gif

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2008-07-17 15:23
Létrehozva: #23559

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

"Igen, visszazöldül. A gond csak az, hogy ha én, mint hacker feltörök egy vatera-fiókot, és az ottani bankszámla-számot átírom a sajátomra, akkor félelmetes öngóllal máris elárultam magam a hatóságoknak - a bankszámlaszám alapján a tulajdonos egyszerűen megnevezhető. Ha meg hagyom az eredeti bankszámlaszámot, akkor arról (amennyiben nem másikra kérem az utalást) nem tudom levenni a pénzt."

Ez igaz de ha te mint hacker megváltoztatod a bszla. számod akkor van annyi sütnivalód,hogy ne a sajátodat add meg hanem pld. nyitsz egy számlát egy hajléktalan vagy egy nincstelen nevére aki vályogkunyhóban lakik és fogalma nincs mit ír alá.
Azt aztán kereshetik.

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-17 15:27

--------------------

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-07-17 15:14
Létrehozva: #23560

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 147

IDÉZET(pferde @ 2008-07-17 13:19) *
- De én nem kérem ajánlottan!

- Ezt akkor legyen szives levélben megírni nekem.

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 1176 1177 1178 1179 1180 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-22 12:00