IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1353 Oldal V  « < 129 130 131 132 133 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2013-01-04 11:50
Létrehozva: #2601

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-01-04 11:41) *
Tisztelt teofilka01!

Konkrétan mit tart felháborítónak? Azt, hogy az eladó mindig visszahívta saját költségére vagy azt, hogy a terméklapon világosan feltüntetett rózsaszín csekkes fizetési módot ön nem vette észre? Mi köze az egészhez magic888 felhasználónak? Felbukkant?! blink.gif

Kedves Benz! smile.gif

Az adott aukcióban számomra nem egyértelmű, hogy csak rózsaszín csekken lehet fizetni. Nekem, ha vásárolnék, akkor ez inkább csak egy többletlehetőségnek tűnne és nem az utalás kizárásának. Ön szerint ezek a szállítási feltételek egyértelműen jelzik, hogy csak rózsaszín csekken fogad pénzt?
Köszönöm.smile.gif
http://szepseg-egeszseg.vatera.hu/szepsega...1694113331.html

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-04 11:53

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-01-04 11:41
Létrehozva: #2602

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(teofilka01 @ 2013-01-04 11:03) *
Kedves felhasználók!

A segítségeteket szeretném kérni, mert felháborítónak találom az egyik eladó viselkedését. Atcsi111 néven parfümöket árul, vagy még mást is de már nem kerestem rá. Leütöttem az egyik termékét, és este már érkezettt egy e-mail, hogy hívjam fel mert már keresett és beszéljük meg a fizetés részleteit. Eddig még nem is volt semmi gond, a fizetési módnak az ajánlott levélként előre utalással című történet volt feltűntetve, nosza felhívtam, és arrogáns, és kioktató hangsúllyal jelezte, hogy csak rózsaszín csekken tudok fizetni, és ráadásul postafiók címre és 300 ft-al több összeget, mint amit feltűntetett. Ja és elfelejtettem említeni, hogy mikor felhívtam kinyomott és visszahívott privát számról és ezt játszuk folyamatosan. Na erre megnéztem a leírást és a szállítási feltételeknék ott van, hogy rózsaszín csekkes fizetés, csak nem vettem észre, na erre hívtam (visszahívott) és jeleztem, hogy mégis inkább utalnék ha lehet, na erre mint egy értelmi fogyatékossal beszélne, elmondta, hogy nem lehet, de rózsaszín csekkre utalhatok is ha gondolom (na ennek még nem néztem utána, hogy lehet -e, gondolom igen 5000 -ért smile.gif), ha viszont nem kérem akkor adjak semlegest, nincs vele semmi gond. Kicsit körülnéztem nála, egészen új eladó de aztán felbukkant magic888 nevű eladónk is akinél az értékeléseknél kb. 40 db ugyanilyen sztori van mint az enyém, talán szóról szóra ugyanaz. Sajnos már adtam semlegest, de roppantul bosszant, hogy ilyenek fent lehetnek az oldalon. Mit lehet az ilyen esetekben tenni, jeleztem az aukciós oldalon, hogy szabálytalan, de csak ennyit?????? üdv.:teofilka

Tisztelt teofilka01!

Konkrétan mit tart felháborítónak? Azt, hogy az eladó mindig visszahívta saját költségére vagy azt, hogy a terméklapon világosan feltüntetett rózsaszín csekkes fizetési módot ön nem vette észre? Mi köze az egészhez magic888 felhasználónak? Felbukkant?! blink.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-04 11:27
Létrehozva: #2603

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(teofilka01 @ 2013-01-04 11:03) *
Kedves felhasználók!

A segítségeteket szeretném kérni, mert felháborítónak találom az egyik eladó viselkedését. Atcsi111 néven parfümöket árul, vagy még mást is de már nem kerestem rá. Leütöttem az egyik termékét, és este már érkezettt egy e-mail, hogy hívjam fel mert már keresett és beszéljük meg a fizetés részleteit. Eddig még nem is volt semmi gond, a fizetési módnak az ajánlott levélként előre utalással című történet volt feltűntetve, nosza felhívtam, és arrogáns, és kioktató hangsúllyal jelezte, hogy csak rózsaszín csekken tudok fizetni, és ráadásul postafiók címre és 300 ft-al több összeget, mint amit feltűntetett. Ja és elfelejtettem említeni, hogy mikor felhívtam kinyomott és visszahívott privát számról és ezt játszuk folyamatosan. Na erre megnéztem a leírást és a szállítási feltételeknék ott van, hogy rózsaszín csekkes fizetés, csak nem vettem észre, na erre hívtam (visszahívott) és jeleztem, hogy mégis inkább utalnék ha lehet, na erre mint egy értelmi fogyatékossal beszélne, elmondta, hogy nem lehet, de rózsaszín csekkre utalhatok is ha gondolom (na ennek még nem néztem utána, hogy lehet -e, gondolom igen 5000 -ért smile.gif), ha viszont nem kérem akkor adjak semlegest, nincs vele semmi gond. Kicsit körülnéztem nála, egészen új eladó de aztán felbukkant magic888 nevű eladónk is akinél az értékeléseknél kb. 40 db ugyanilyen sztori van mint az enyém, talán szóról szóra ugyanaz. Sajnos már adtam semlegest, de roppantul bosszant, hogy ilyenek fent lehetnek az oldalon. Mit lehet az ilyen esetekben tenni, jeleztem az aukciós oldalon, hogy szabálytalan, de csak ennyit?????? üdv.:teofilka

A szavaidból számomra az jön át, hogy az előreutalás és a rózsaszín csekken való fizetés is fel volt tüntetve lehetőségként, és te az utalást választottad. Ha ő ezt megjelölte, akkor köteles ezen a módon is fogadni a pénzt.

Egyébként belenéztem az értékeléseibe. Lehet, hogy jó kommunikációval lehetett volna kezelni a problémát. Csak ahhoz a Vatera szabályait fontos ismerni.
Az arroganciájával nemigen lehet mit kezdeni, mert ez szubjektív megítélés, ráadásul nem ellenőrizhető. Az hogy hogyan és honnan hív, az az ő dolga, ebben nem látok kivetnivalót.
Hát és igen, a végszó. Hogy bosszant, hogy fent vannak az ilyenek az oldalon. Egészen addig lehetnek itt, amíg a negatív értékelések aránya el nem éri a kellő százalékot. Ha negatívan értékelted volna, akkor egy lépéssel közelebb lenne a kipontozódáshoz. A semleges értékelések ugyanis nem számítanak, sőt, ebben a helyzetben a pozitívok arányát növelik...
Akkor? Mit vársz? Mit tegyen a Vatera, ha te magad nem tetted meg azt az egyetlen lépést, amit megtehettél volna?

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-04 11:30

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
teofilka01
hozzászólás 2013-01-04 11:03
Létrehozva: #2604

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-26 12:09
Azonosító: 1 276 766

Kedves felhasználók!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-01-03 22:57
Létrehozva: #2605

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Odon76 @ 2013-01-03 22:41) *
Köszönöm a gyors választ. Nem tudom lehetséges-e olyan feljelentést tenni a rendőrségen melyben egy internetes nickname van megadva "gyanúsítottként".

Lehetséges.
Kinyomtatott terméklap, levelezés, utalási bizonylat. Ez alapján a rendőrség megkeresi a Vaterát, akik kiadják az összes rendelkezésükre álló adatot.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-03 22:58

+Quote Post
Odon76
hozzászólás 2013-01-03 22:41
Létrehozva: #2606

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-19 17:13
Azonosító: 10 714

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-01-03 22:12) *
Tisztelt Odon76!

Ilyen jellegű információt harmadik félnek nem adhatunk ki.

A felhasználó címét és egyéb adatait Adatkezelési szabályzatunk értelmében Önnek nem, csak egy esetleges feljelentés után az eljáró hatóságnak áll módunkban kiadni.

Köszönöm a gyors választ. Nem tudom lehetséges-e olyan feljelentést tenni a rendőrségen melyben egy internetes nickname van megadva "gyanúsítottként".
Na majd megtudom, köszi még1x.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-01-03 22:12
Létrehozva: #2607

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(molnaranda @ 2013-01-03 19:37) *
sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Leütöttem egy fix áras terméket. 4 napja azóta két emailt írtam az eladónak, de nem válaszol. Az emailt olvasta, mert kaptam visszaigazolást róla. Ilyenkor mi a teendő?
köszönöm

Tisztelt molnaranda!

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

IDÉZET(Odon76 @ 2013-01-03 20:49) *
Kedves adminok!

Érdeklődnék hogy a dvdgabor felhasználónevű eladó miért került inaktív állapotba?

Tisztelt Odon76!

Ilyen jellegű információt harmadik félnek nem adhatunk ki.
IDÉZET(Odon76 @ 2013-01-03 20:49) *
... a szükséges adatokat Önöktől hogyan tudom megkapni?

A felhasználó címét és egyéb adatait Adatkezelési szabályzatunk értelmében Önnek nem, csak egy esetleges feljelentés után az eljáró hatóságnak áll módunkban kiadni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-03 21:15
Létrehozva: #2608

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-01-03 21:12) *
thank_you.gif
És zejopynak is igaza van! Igenis.

Köszönöm. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-01-03 21:12
Létrehozva: #2609

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-03 20:33) *
Az eladókat a vevők nem kifogják, hanem választják. És igenis svejkunak igaza van. Olyan árura rá sem kattintok, amiről még fénykép sincs...

thank_you.gif
És zejopynak is igaza van! Igenis.

+Quote Post
Odon76
hozzászólás 2013-01-03 20:49
Létrehozva: #2610

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-19 17:13
Azonosító: 10 714

Kedves adminok!

Érdeklődnék hogy a dvdgabor felhasználónevű eladó miért került inaktív állapotba? 21-én vásároltam (volna) tőle egy DVD-t, utaltam is az árát, de ezidáig semmilyen visszajelzés nem érkezett részéről. Mivel inaktív ezért azt sem tudom hogy a vaterát nézi-e vagy sem.
Eddig még nem történt velem ilyen, elég kellemetlenül érint amikor átvernek. Neten olvastam hogy ezeket a csalókat a rendőrségen fel lehet jelenteni, az esetek felderítése 100%-os (lehet nem igaz, de ezt írták).
Még egy kört futok vele aztán feljelentem. Ehhez a szükséges adatokat Önöktől hogyan tudom megkapni?

Válaszukat előre is köszönöm: Odon76

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-03 20:33
Létrehozva: #2611

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(molnaranda @ 2013-01-03 20:01) *
szinte csak jó értékelése van. Eddig soha nem jártunk így, mindig rendes eladót fogtunk ki.

Pl:
Negatív vélemény: Az eladóval többszöri próbálkozás ellenére sem tudtam felvenni a kapcsolatot,pedig láttam hogy ide
is belépett,tehát látnia kellett az üzenetemet. Egyáltalán nem ajánlom senkinek,az áruját pedig
tartsa meg magának.
Az értékelő szerint az adásvétel nem jött létre.
Az értékelt szerint az adásvétel nem jött létre.
Negatív vélemény: Először azért vártam egy hónapot mert nyaralt,aztán igérte küldi a logót mi legyen a
felirat.megkérdezte milyen kiterjesztésben küldje.Azóta csak egy reakció volt egy semleges
értékelés.Ezmind emailben le van írva el van mentve.
Az értékelő szerint az adásvétel nem jött létre.
Az értékelt szerint az adásvétel nem jött létre.
A semlegesekbe nem néztem bele.

Az eladókat a vevők nem kifogják, hanem választják. És igenis svejkunak igaza van. Olyan árura rá sem kattintok, amiről még fénykép sincs...

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-03 20:35

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
molnaranda
hozzászólás 2013-01-03 20:01
Létrehozva: #2612

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-01-03 19:33
Azonosító: 1 947 774

IDÉZET(svejku @ 2013-01-03 19:53) *
Én is megnéztem, szép darab, szerintem megérte. mosking.gif
Azt értem, hogy mobil, de egy kormánykerékre aplikált fényképezőgéppel hogy lehet szaunázni?

Itt nem a tárgy a lényeg, hanem ennek a nőnek a hozzáállása.

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-03 19:59) *
Én nem vásároltam volna tőle.

szinte csak jó értékelése van. Eddig soha nem jártunk így, mindig rendes eladót fogtunk ki.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-03 19:59
Létrehozva: #2613

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-01-03 19:53) *
Azt értem, hogy mobil, de egy kormánykerékre aplikált fényképezőgéppel hogy lehet szaunázni?

Én nem vásároltam volna tőle.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-01-03 19:53
Létrehozva: #2614

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-01-03 19:50) *

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2013-01-03 19:55

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-03 19:50
Létrehozva: #2615

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(molnaranda @ 2013-01-03 19:49) *
köszönöm Írtam neki a terméklapon! Sajnos most látom több negatívot kapott emiatt. Nem igazán értem, mert fix áras termékről beszélünk..

http://szepseg-egeszseg.vatera.hu/wellness...1692987254.html
Hmm...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
molnaranda
hozzászólás 2013-01-03 19:49
Létrehozva: #2616

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(svejku @ 2013-01-03 19:41) *
Írj neki a terméklapon, hogy várod jelentkezését, ha továbbra sem reagál, akkor telefon.

köszönöm Írtam neki a terméklapon! Sajnos most látom több negatívot kapott emiatt. Nem igazán értem, mert fix áras termékről beszélünk..

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-01-03 19:41
Létrehozva: #2617

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(molnaranda @ 2013-01-03 19:37) *
sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Leütöttem egy fix áras terméket. 4 napja azóta két emailt írtam az eladónak, de nem válaszol. Az emailt olvasta, mert kaptam visszaigazolást róla. Ilyenkor mi a teendő?
köszönöm

Írj neki a terméklapon, hogy várod jelentkezését, ha továbbra sem reagál, akkor telefon.

+Quote Post
molnaranda
hozzászólás 2013-01-03 19:37
Létrehozva: #2618

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

sziasztok!
köszönöm

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-01-03 16:23
Létrehozva: #2619

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(helike13 @ 2013-01-03 15:54) *
...
Kérdésem: köteles vagyok-e odaadni neki a terméket, annak ellenére, hogy november óta nem jelentkezett, ha nem, hol tudom ezt az incidenst bejelenteni?

Tisztelt helike13!

Az értékeléssel sikertelenként lezárta az adásvételt, így nem terheli semmilyen kötelezettség a vevő irányába.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-01-03 16:07
Létrehozva: #2620

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(helike13 @ 2013-01-03 15:54) *
Kedves Fórumozók!

2012. november 18-án eladtam egy terméket. 1 HUF lett a licit végöszege. Másnap írtam neki mail-t, nem válaszolt. Aztán 2 hét múlva szintén, közölve, hogy ha továbbra sem jelentkezik, negatív értékelést adok neki. Ez meg is történt, több, mint egy hónap után, december 24-én, és visszatettem a terméket. Az aukció fut, levenni nem tudom, mert már licitáltak rá. A korábbi vevő ma jelentkezett, közöltem vele, hogy a passzív hozzáállása miatt negatív értékelést adtam, és hogy nem jött létre az adásvétel, magyarán szólva tárgyatalan a dolog. A mai nap jelentkezett, közöltem vele ezeket a dolgokat, az első e-mail-emben megírtam a postaköltséget, illetve az aukcióban is szerepelt a "szállítási és garanciális feltételek" fülön. Aztán még neki állt feljebb, hogy 1 HUF-os utalást vártam-e, és hogy ő "KP-ban rendezettnek vélem a dolgot". Megnéztem a visszajelzéseit, több hasonló ügye volt, hogy nem jelentkezett.

Kérdésem: köteles vagyok-e odaadni neki a terméket, annak ellenére, hogy november óta nem jelentkezett, ha nem, hol tudom ezt az incidenst bejelenteni?

Nem vagy köteles. Nem hiszem, hogy józan ésszel feltételezhető egy kuka emberről, hogy bármit is akar tőled. Jól tetted, hogy újra meghirdetted, ilyen esetekben én is mindig ezt csinálom.
Különben is értékeltél.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1353 Oldal V  « < 129 130 131 132 133 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-10 19:30