IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1350 Oldal V  « < 129 130 131 132 133 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
pgyafi
hozzászólás 2012-12-27 11:19
Létrehozva: #2601

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-24 13:06
Azonosító: 1 882

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-12-27 10:14) *
Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

Nem tudom, hogy szabálytalanság-e ez; ezért kérdez(t)em.
Ha ezt itt nem lehet megvitatni, akkor hol lehet?

Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-12-27 11:14
Létrehozva: #2602

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(pgyafi @ 2012-12-27 09:56) *
Csak nekem furcsa a 0-s vevő hirtelen megjelenése és extra licit tétele?

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy (lejárt aukció esetén is) a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

IDÉZET(foldgomb70 @ 2012-12-26 19:08) *

Milyen szempontból?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pgyafi
hozzászólás 2012-12-27 10:56
Létrehozva: #2603

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-24 13:06
Azonosító: 1 882

Csak nekem furcsa a 0-s vevő hirtelen megjelenése és extra licit tétele?

+Quote Post
foldgomb70
hozzászólás 2012-12-26 20:08
Létrehozva: #2604

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-22 01:00
Azonosító: 1 016 287

Üdv!
Érdekes felhasználó: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...p;filter=fromme

--------------------
Ami áll, az nem biztos, hogy nyugalomban van...

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-12-26 17:11
Létrehozva: #2605

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-12-26 14:18) *
Nézd, én nem tudom...

good2.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2012-12-26 15:45
Létrehozva: #2606

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 141

IDÉZET(zejopy @ 2012-12-26 14:18) *
Nézd, én nem tudom...

Korábban írtam, hogy hobbiból csinálom, így részemről zavar a dolog. Nem adok el annyit, hogy sablonozzak, és nem tekintem napi rutinnak ezt. Ezért ez számomra elvesztegett idő.
Valamint ha jól gondolom a piactér alapvetően hobbiszintre lett belőve. Aztán lehet hogy már rosszul gondolom. Egyébként meg minél inkább gondolkodom rajta, annál inkább arra jutok, hogy ez legyen a legnagyobb gondom, hogy pár cuccomért nem jön valaki (ilyenkor mindig az jut az eszembe, hogy biztos egy kekec emberke lenne, és úgyis valahogy visszacsináltatná az egészet.

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2012-12-26 19:54

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-12-26 15:18
Létrehozva: #2607

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(gutzolika @ 2012-12-23 08:45) *
Hogy nem jelentkezik érte, majd csodálkozik a visszateszem aukcióba, és értékelem egy negatívval, mert mást nem érdemel. Leírtam a bemutatkozó oldalamon, hogy: ?Az aukció befejezését követően 7 napot várok, hogy a termék kifizetésre kerüljön. Ha ez nem történik meg, úgy a terméket visszateszem aukcióra, és a vevőt negatívval értékelem.?
De mit érdekli őt, hogy kap egy negatívot, hiszen csak ezért az egy alaklomért regisztrált, aztán jön a bosszúnegatív, örülni fogok!
Többszöri levelezésre nem válaszol, nem jön el az általa megadott találkozóra, de lehet többet kellett volna várnom 20percnél ebben a hidegben. Persze felhívnám ha lenne telefonszáma, de mért is lenne hiszen csak egy nem ellenőrzött felhasználó.

Nézd, én nem tudom, mennyi FD-at fizetsz, és nyilván van alkalmanként kiemelés is. Sőt, azt is belátom, hogy a nem jelentkező vevőkkel akad plusz munka is. A problémám annyi a hozzáállásotokkal, hogy ez nem csak kékekkel, vagy nullásokkal fordul elő. Mérhető a forgalmamon a kék regisztráció bevezetésének az előnye. És igen, nekem is van lökött kékem, de van zöld is ugyanolyan.
Lehet, hogy te, és ti, akik ez ellen ennyiszer szót emeltek, talán megengedhetitek magatoknak azt, hogy azt a forgalmat, amit ők hoznak, mellőzzétek. Én nem. Nekem szükségem van a pénzre, amit itt keresek. És ha egy kék nem válaszol a levelemre, mert én keresem meg a vevőimet, sosem várok rájuk, akkor egy hét múlva újra indítom az aukciót. És írtam 3 felesleges levelet, ami kb 5 perc az életemből, mert sablonokkal dolgozom. Ugyanez narancssárgánál 10 nap és plusz egy továbbítás a biztonsagra. Nem hiszem, hogy az ÜSZ nem törli abban az esetben a bosszú értékelést, ha bizonyítható az, hogy helyesen jártál el, és mindezt adminisztráltad. Úgy gondolom, hogy bizonyos aukciózással töltött idő után, némi eladással az ember háta mögött ez már rutin. Napi rutinná kell válnia, akárcsak az értékelés leadásának, vagy a feltöltésnek. Persze lehet a problémán forogni, és kinevezni bűnbakokat. Ha valakinek van erre ideje. Nekem nincs, és személy szerint örülök, hogy nem nekem kell vevőkörről gondoskodnom, megteszi a Vatera. És aki jön, azzal dolgozom. Mert dolgozni jöttem ide, eladni. Nem hiszem, hogy elvárható, hogy egy munkakörben ne legyen semmilyen probléma. A polgári foglalkozásomban is megvannak a nemszeretem munkák, mégsem megyek oda verni az asztalt a főnökömhöz, hogy ezt, vagy azt nem szeretném. Együtt jár. És a problémák ellenére a mérleg nyelve még mindig a pozitív irányba mutat, bőven.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-12-26 15:18

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2012-12-26 13:58
Létrehozva: #2608

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 141

IDÉZET(gutzolika @ 2012-12-23 08:45) *
Hogy nem jelentkezik érte, majd csodálkozik a visszateszem aukcióba...

Nekem is akadt most egy ilyen kretén vevőm. Egy hétig néma csend, e-mailekre nem írt vissza, kapott egy negatívot, melyre kipréselt magából "az eladó nem jelentkezett" semleges minősítést.
Tényleg jó, hogy itt vásárolt.

+Quote Post
Warbi353
hozzászólás 2012-12-25 18:15
Létrehozva: #2609

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-19 17:45
Azonosító: 1 013 426

Sziasztok!
Egy problémás új vaterással hozott össze a sors!
Egy irattartót (aluma Wallet)-et indítottam 1ft -ról amit a vevő megnyert 610ft-ért!!
Fel is hívott a hölgy hogy mennyit utaljon mondtam neki 610ft +posta ez volt hétfői naponaztmondta utalja a pénzt!
Én mivel pont nem dolgoztam az nap postáztam a terméket!
Szerdán fel hívott,hogy ez az irattartó nem fémből van hanem műanyag!
És hogy fémként volt hírdetve tehát ez átverés!hiába győzködtem hogy a boritása aluminíum nem engedett!
Meg elégeltem és mondtam neki küldje vissza s visszaapja az árát!Ezután néztem meg a számlámat s a vételárat nem is uatalta!Azóta írtam neki email-t de válaszra sem méltat!
A vásárló neve:ribri1
Mi a teendő ebben az esetben?Értékelni nem szeretném amíg ő meg nem teszi!

+Quote Post
gutzolika
hozzászólás 2012-12-23 09:45
Létrehozva: #2610

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-07 21:38
Azonosító: 1 563 792

IDÉZET(zejopy @ 2012-12-21 18:18) *
Gyakran pont egy áru megvásárlásának a kedvéért regisztrálnak. Mi ezzel a baj? huh.gif

Hogy nem jelentkezik érte, majd csodálkozik a visszateszem aukcióba, és értékelem egy negatívval, mert mást nem érdemel. Leírtam a bemutatkozó oldalamon, hogy: „Az aukció befejezését követően 7 napot várok, hogy a termék kifizetésre kerüljön. Ha ez nem történik meg, úgy a terméket visszateszem aukcióra, és a vevőt negatívval értékelem.”
De mit érdekli őt, hogy kap egy negatívot, hiszen csak ezért az egy alaklomért regisztrált, aztán jön a bosszúnegatív, örülni fogok!
Többszöri levelezésre nem válaszol, nem jön el az általa megadott találkozóra, de lehet többet kellett volna várnom 20percnél ebben a hidegben. Persze felhívnám ha lenne telefonszáma, de mért is lenne hiszen csak egy nem ellenőrzött felhasználó.

+Quote Post
moabita
hozzászólás 2012-12-22 11:10
Létrehozva: #2611

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-06-08 21:18
Azonosító: 1 753 552

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-12-21 17:50) *
Szia!

Ne is haragudj de én azt a cipőt meg se vettem volna. A képen is látszik, hogy a talp eleve már valamivel vissza lett buherálva. dry.gif

Kösz,így már leesett a tantusz,de miért nem lehet odaírni,hogy a cipő talpa már újraragasztott?
-többek közt azért sem,mert a fene se venné meg-gondolom.
szia

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-12-21 19:18
Létrehozva: #2612

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(gutzolika @ 2012-12-21 16:11) *
Volt már dolga valakinek ezzel a felhasználóval?
bár gondolom csak engem talált meg, épp a licitálás napján regisztrált az oldalra, tomnagy111.

Gyakran pont egy áru megvásárlásának a kedvéért regisztrálnak. Mi ezzel a baj? huh.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-12-21 18:50
Létrehozva: #2613

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(moabita @ 2012-12-21 16:47) *
Kedves Vaterások!
Ezúton szeretnék mindenkit figyelmeztetni,hogy vigyázzon,ill.alaposan nézze meg kovacsbela324
termékeit,én cipőt vettem tőle,szemre teljesen rendben volt,gyorsan küldte...eddig OK., csak épp
egy délelőtt alatt elkezdett leválni mindkettő talpa. Túl gyorsan leértékeltem pozitívra, kértem,de a vételárat nem utalja vissza!! :

Szia!

Ne is haragudj de én azt a cipőt meg se vettem volna. A képen is látszik, hogy a talp eleve már valamivel vissza lett buherálva. dry.gif

+Quote Post
moabita
hozzászólás 2012-12-21 17:47
Létrehozva: #2614

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-06-08 21:18
Azonosító: 1 753 552

Kedves Vaterások!
Ezúton szeretnék mindenkit figyelmeztetni,hogy vigyázzon,ill.alaposan nézze meg kovacsbela324
termékeit,én cipőt vettem tőle,szemre teljesen rendben volt,gyorsan küldte...eddig OK., csak épp
egy délelőtt alatt elkezdett leválni mindkettő talpa. Túl gyorsan leértékeltem pozitívra, kértem,de a vételárat nem utalja vissza!! :

+Quote Post
gutzolika
hozzászólás 2012-12-21 17:11
Létrehozva: #2615

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Volt már dolga valakinek ezzel a felhasználóval?
bár gondolom csak engem talált meg, épp a licitálás napján regisztrált az oldalra, tomnagy111.

+Quote Post
horvathbt
hozzászólás 2012-12-19 21:18
Létrehozva: #2616

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-11 11:58
Azonosító: 471 797

IDÉZET(TYKEesJOKESZ @ 2012-12-19 19:09) *
Szia!

Én már feljelentettem már megy az ügy! Meg persze még kb 10-en! Úgyhogy remélhetőleg fog ülni pár évet!!!!

Sziasztok!
Gratulálok a feljelentéshez, az ilyen csalóknak nincs helye közöttünk. Lélekben veletek vagyok, és ha segíthetek valamiben csak írjatok, de azt hiszem én vagyok az egyedüli aki visszakapta a pénzét a 6. héten. Ráadásul én októberben 2 Asus laptopot is megnyertem de valahogy megéreztem az első telefonbeszélgetés alatt, hogy a hapsi mellébeszél így a 2. árát nem utaltam előre. Egyébként én írtam először az alleogroup kft-nek, hogy rendőrségi feljelentést akarok tenni és kértem adják meg a többi vásárlónak az elérhetőségem.

Egy kedves hölgy is elkezdte összeszedni a károsultakat, de ide nem írhatom ki az elérhetőségét jelezzétek a vaterának, hogy kéritek az adatait, Ő már előrébb tart azt hiszem. Idézem a Vatera levelét melyet az Ő kérésére küldtek.

,,Tisztelt Felhasználó!

Amennyiben baronet100 felhasználó megkárosította és közösen szeretne feljelentést tenni ellene, lehetősége van ,,hnoika" felhasználóval felvenni a kapcsolatot és egyeztetni vele a közös feljelentés végett. üdv: horvathbt

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-12-19 20:16
Létrehozva: #2617

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(qurgyi @ 2012-12-19 18:42) *
Sziasztok!

Nem tudom hova írjak, tanácsot szeretnék kérni, gondolom itt mindenki sokkal tapasztaltabb vaterás nálam. Előre hangsúlyozom, az eladó eddig nem problémás, csak aggódom egy kicsit. Ezért nem linkelek be semmit.

Egy bőr táskára licitáltam, amit meg is nyertem. Az aukción több helyen is szerepelt, hogy bőr termékről van szó, ugyan nem volt kiemelve, hogy valódi bőr, csak annyi volt, hogy bőr. A terméket személyesen átvettem, kifizettem minden rendben ment.
Nem vagyok bőr szakértő, így egyből a személyes átvátelnél ránézésre nem tudtam megmondani, hogy nem valódni. Hazaértem, majd belül a táska címkéjén, ugyan nem magyarul, de bele van írva, hogy műbőrből készült a táska.
E-mail-en megirtam nekik a panaszom, fel is hívtak egyből, hogy ők sem tudtak róla, de így karácsony előtt el már nem tudnák adni, így vissza nem veszik a táskát, viszont egy kb. 50%-kos árengedményben megegyeztünk.
Na most ami miatt aggódom az az, hogy azt mondta, addig nem utalja vissza a pénzt, amíg nem értékelem az adás-vételt. Hangsúlyozom, mindent telefonon beszéltünk, nincs róla semmi írás, kivéve az első levelem amit megírtam, de válasz nem jött rá, mivel telefonon hívott. Abban megegyeztem vele, hogy azért legyen róla valami írásos bizonyíték is, hogy leírok mindent e-mail-ben részletesen, ő erre válaszol, utána értékelek és végül küldi a pénzt.

A kérdésem az, hogy ha válaszol a levelemre és esetleg mégsem küldi a pénzt (persze nem akarok róla ilyet feltételezni, de akaratlanul is megfordul a fejemben, ezért írok most), akkor érek valamit azzal, hogy írásban megegyeztünk, vagy ez teljesen felesleges, és megszívtam az üzletet?

Köszönöm szépen előre is a tapasztaltak válaszát!

Szia!

Eszedbe se jusson előre értékelni! Majd ha megvan a pénz akkor értékeld. Ezt viszont közöld vele mailba is. Én azt is közölném XY napig nincs a pénz a számlámon úgy negatív értékelést adok.
Helyesen tetted, hogy kérted mailba az egyeztetésetek leírását!

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-12-19 20:17

+Quote Post
TYKEesJOKESZ
hozzászólás 2012-12-19 20:09
Létrehozva: #2618

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-02 18:34
Azonosító: 1 336 986

IDÉZET(LoSManocs @ 2012-12-17 22:14) *
Üdv mindenkinek!

Pertársaságot szeretnék alakítani az egyik vaterázós "társunk" ellen, aki velem együtt kb 10-15 embertől csalt ki 80-100 ezer forintot az elmúlt 3 hónapban.
Ha téged is átvert BARONET100 akkor kérlek vedd fel velem a kapcsolatot. Így nem csak az ügyvéd olcsóbb de a rendörség is komolyabban vesz.

Bocsánat hogy ide írok de eléggé elkeserítő a helyzet!

Minden segítséget hálásan fogadok.

Béke veletek!

Szia!

Én már feljelentettem már megy az ügy! Meg persze még kb 10-en! Úgyhogy remélhetőleg fog ülni pár évet!!!!

+Quote Post
qurgyi
hozzászólás 2012-12-19 19:42
Létrehozva: #2619

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-12-18 22:14
Azonosító: 1 932 334

Sziasztok!

Nem tudom hova írjak, tanácsot szeretnék kérni, gondolom itt mindenki sokkal tapasztaltabb vaterás nálam. Előre hangsúlyozom, az eladó eddig nem problémás, csak aggódom egy kicsit. Ezért nem linkelek be semmit.

Egy bőr táskára licitáltam, amit meg is nyertem. Az aukción több helyen is szerepelt, hogy bőr termékről van szó, ugyan nem volt kiemelve, hogy valódi bőr, csak annyi volt, hogy bőr. A terméket személyesen átvettem, kifizettem minden rendben ment.
Nem vagyok bőr szakértő, így egyből a személyes átvátelnél ránézésre nem tudtam megmondani, hogy nem valódni. Hazaértem, majd belül a táska címkéjén, ugyan nem magyarul, de bele van írva, hogy műbőrből készült a táska.
E-mail-en megirtam nekik a panaszom, fel is hívtak egyből, hogy ők sem tudtak róla, de így karácsony előtt el már nem tudnák adni, így vissza nem veszik a táskát, viszont egy kb. 50%-kos árengedményben megegyeztünk.
Na most ami miatt aggódom az az, hogy azt mondta, addig nem utalja vissza a pénzt, amíg nem értékelem az adás-vételt. Hangsúlyozom, mindent telefonon beszéltünk, nincs róla semmi írás, kivéve az első levelem amit megírtam, de válasz nem jött rá, mivel telefonon hívott. Abban megegyeztem vele, hogy azért legyen róla valami írásos bizonyíték is, hogy leírok mindent e-mail-ben részletesen, ő erre válaszol, utána értékelek és végül küldi a pénzt.

A kérdésem az, hogy ha válaszol a levelemre és esetleg mégsem küldi a pénzt (persze nem akarok róla ilyet feltételezni, de akaratlanul is megfordul a fejemben, ezért írok most), akkor érek valamit azzal, hogy írásban megegyeztünk, vagy ez teljesen felesleges, és megszívtam az üzletet?

Köszönöm szépen előre is a tapasztaltak válaszát!

+Quote Post
gutzolika
hozzászólás 2012-12-19 18:32
Létrehozva: #2620

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-12-18 20:54) *
Tisztelt gutzolika!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

köszönöm!

+Quote Post

1350 Oldal V  « < 129 130 131 132 133 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-06-26 12:07