IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1353 Oldal V  « < 135 136 137 138 139 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2012-12-17 13:52
Létrehozva: #2721

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svabede @ 2012-12-17 09:56) *
Hello!

Érdekes karrier:
...

Tisztelt svabede!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

IDÉZET(svejku @ 2012-12-17 13:15) *
Vásárlóként, - értékelés elmaradás miatt - nincs személyes menü használati korlátozás. Szerintem az eladásaid értékelésével vagy elmaradva, nem?

Nincs különbség abból a szempontból, hogy vásárlóként vagy eladóként maradtak el az értékelések.

IDÉZET(djtrack @ 2012-12-17 13:06) *
nem tudom hogy mit csinálhatnék de nem tudok értékelést késziteni mert se árű se pénz nem jött még a héten és több mint 1 hónapja az adásvétel lezajlott hogy elutaltam a pénzt. azt igérte hogy a hét elején elutalja vissza a pénzt. Személyes menümet meg nem tudom használni addig... mit tehetnék ????

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
djtrack
hozzászólás 2012-12-17 13:35
Létrehozva: #2722

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-29 18:19
Azonosító: 814 846

IDÉZET(svejku @ 2012-12-17 13:26) *
Fizettél és se áru, se pénz vissza? Ha kellő ideig vártál, akkor negatív értékelés, és rendőrségi feljelentés, és kérlek finomabban fogalmazz.

finomabban ? én szivok igy is úgyis....se lóvé se árú még nekem kell hivogatnom h mi lesz fel se veszi emailre vissza se ir.. nagy nehezen 1 hónap után ir hogy mi az hogy még nem kaptam meg az árú mert elküldte buborékos boritékban a Tablat Pc-t 1000ft-os postaköltséggel..akkor ez lesz már a 2. 3hónap alatt hogy mehetek a rendőrségre mert előtte vettem 1 Nokia C7-et ami rossz volt és hibátlannak volt hirdetve ráadásul függetlennek. erre csak pannonos volt és utángyártott kijelzőt rakott bele hogy elvágta a mikrofon vezetéket is.....lassan már innen is kitiltanak mert nem adtam értékelést....(Y)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-12-17 13:26
Létrehozva: #2723

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(djtrack @ 2012-12-17 13:20) *
igen....mert 40napja nincs hir a pénzemről se az árúról..ja és vásárolni akarok...****jóóóó

Fizettél és se áru, se pénz vissza? Ha kellő ideig vártál, akkor negatív értékelés, és rendőrségi feljelentés, és kérlek finomabban fogalmazz.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2012-12-17 13:27

+Quote Post
djtrack
hozzászólás 2012-12-17 13:20
Létrehozva: #2724

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-12-17 13:19) *
És emiatt korlátozva vagy? blink.gif

igen....mert 40napja nincs hir a pénzemről se az árúról..ja és vásárolni akarok...gecijóóóó

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-12-17 13:19
Létrehozva: #2725

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(djtrack @ 2012-12-17 13:18) *
csak a vásároltéval. amit nem tudok mert se pénz se árú egyelőre

És emiatt korlátozva vagy? blink.gif

+Quote Post
djtrack
hozzászólás 2012-12-17 13:18
Létrehozva: #2726

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-12-17 13:15) *
Vásárlóként, - értékelés elmaradás miatt - nincs személyes menü használati korlátozás. Szerintem az eladásaid értékelésével vagy elmaradva, nem?

csak a vásároltéval. amit nem tudok mert se pénz se árú egyelőre

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-12-17 13:15
Létrehozva: #2727

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(djtrack @ 2012-12-17 13:06) *
nem tudom hogy mit csinálhatnék de nem tudok értékelést késziteni mert se árű se pénz nem jött még a héten és több mint 1 hónapja az adásvétel lezajlott hogy elutaltam a pénzt. azt igérte hogy a hét elején elutalja vissza a pénzt. Személyes menümet meg nem tudom használni addig... mit tehetnék ????

+Quote Post
djtrack
hozzászólás 2012-12-17 13:06
Létrehozva: #2728

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
svabede
hozzászólás 2012-12-17 09:56
Létrehozva: #2729

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-10-11 19:10
Azonosító: 1 851 334

Hello!

Érdekes karrier:

7 értékelés ugyanattól az eladótól.
2 pozítív 5 semleges.
Juliusban elérhetetlen a vevő,október 4-én 2 termékt átvesz 1-et nem,Október 23-án tévesen licitál,November 20-án meg elnézte a termék méretét és nem vette át.Na persze mind 1 forintos aukció volt!!!!

Hú de kilóg a lóláb mekkora önlicit,az eladó bár 1 forintról indítja a termékeit azért egy kicsit egy másik felhasználónévvel besegít,nehogy olcsón menjenek el a cuccai,ha meg ő nyer akkor jön a semleges jutalékot azért nem akar fizetni a semmire.
Nagyon korrekt dolog!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-12-17 07:22
Létrehozva: #2730

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zejopy @ 2012-12-17 06:35) *
Hol van ilyen hirdetés? Itt a Vaterán? Én még sosem láttam.

Köszönöm.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
gemkapocs01
hozzászólás 2012-12-17 07:20
Létrehozva: #2731

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2010-09-21 10:51
Azonosító: 1 375 586

IDÉZET(zejopy @ 2012-12-17 06:35) *

Tisztelt zejopy.
Nem a Vaterán,ezért nem akarok más webcímre mutató linket bemásolni.
De az előbbi irásban "benne van"

Elnézést kérek ha témaromboló lenne az írásom.

Üdv:gábor

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-12-17 06:35
Létrehozva: #2732

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-12-16 22:43) *
Tisztelt gemkapocs01!

Mi is odafigyelünk az ilyen hirdetésekre.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Emszi24
hozzászólás 2012-12-16 23:06
Létrehozva: #2733

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-31 00:20
Azonosító: 1 556 218

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-12-12 09:07) *
Tisztelt Emszi24"

Többdarabos (holland) aukció esetén, ha nem az összes darabot vásárolják meg, a leütött darabok kiválnak az eredeti aukcióból, új termékkódon. Ezeken a terméklapokon az aukció indítási és zárási időpontja megegyezik.
Továbbá, második lehetőség opcióval felajánlott termékek lapjai is ugyanígy jelennek meg, hiszen az aukció indulásának és a vásárlásnak (ajánlat elfogadása) az időpontja ugyanaz.

Nem tűnik tipikus csalónak, de megnézzük.
Köszönjük.

Köszönöm! Már kapisgálom. smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-12-16 22:43
Létrehozva: #2734

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(gemkapocs01 @ 2012-12-16 22:40) *
Üdv.
Nem egyedi az eset.
...

Tisztelt gemkapocs01!

Mi is odafigyelünk az ilyen hirdetésekre.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gemkapocs01
hozzászólás 2012-12-16 22:40
Létrehozva: #2735

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2010-09-21 10:51
Azonosító: 1 375 586

Üdv.
Nem egyedi az eset.

Beindult most a csalások ujabb formája,mégpedig nick neveket és eladói státuszokat vásárolnak fel:" /eladói regisztrációt vennék /".
A vásárlói státuszú nick nevek arra jók hogy leütögesse a konkurencia termékeit,az eladói nickek meg hogy lehúzásos eladásokat lehessen vele csinálni.
Lásd a most nemrégi gyerekjátékok,convers cipők....

Mivel már mindegyik nick név " Bank álltal hitelesített" a vatera felé a regisztrácció alkalmával.

üdv:gábor

+Quote Post
Bacsa71
hozzászólás 2012-12-16 20:19
Létrehozva: #2736

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-25 20:47
Azonosító: 433 334

IDÉZET(zejopy @ 2012-12-16 19:55) *
Te nem tudod, hogy én milyen helyzetekben vagyok teljesen nyugodt... mesélhetnék...
Ne haragudj, ez teljesen rossz hozzáállás. De szerintem Benz következő hozzászólása a téma berekesztéséről fog szólni.
Én eléggé türelmes vagyok, de azt hiszem, teljesen feleslegesen beszéltünk.
Akkor utoljára a hibáidról, amiket elkövettél. Hogy ezzel mit kezdesz, az a te dolgod.
1. Lerohantad a vevődet, rövid időn belül 9 levelet írtál neki. Tisztára mint a Harry Potter első részében a Bagolyposta című fejezet. Szerintem a vevő is bedeszkázott ajtót, ablakot.
2. A terméklapos levelezésben merev voltál és diktatórikus.
3. Eleve úgy álltál hozzá az üzlethez, hogy a partnered tróger, lehetőséget sem adtál neki a bizonyításra.
4. El sem képzelted, hogy egy tapasztalatlan, kezdő embernek mennyi buktatót rejt egy ilyen vásárlás, kezdve a szokások nem ismerésén.
5. Végül, hab a tortán, hogy a számlaszámodat sem küldöd el neki, így aztán tényleg nem tud szerencsétlen fizetni, te meg majd a negatív értékelésbe jól beleírod, hogy nem fizetett. Szuper.
6. Itt mondta az egész fórum, hogy nem feltétlenül van igazad, de te meg sem próbáltad elfogadni a többiek tanácsát (köztük Benzét), csak a saját igazadat bizonygattad végig.
Most hirtelen nem jut több eszembe.
Én befejeztem ezt most, mert Benz tényleg témarombolásnak fogja minősíteni a beszélgetést, mert lényegi új információ nem hangzik el.

Ha hamis az e-mailcím akkor hova küldjem a számlaszámot??? Szegény 68 éves embernek aki már kívülről tud a terméákről mindent! De megfodadom a tanácsodat és írok neki még egy levelet,sőt mivel volt olyan úriember és megadta a telefonszámát is elmondom neki szóban is! Nem baj,hogy nem Ő a vásárló ( hanem csak valaki felhasználta az e-mail címét ) de legalább nyugodt leszek mert a szabályos módját választottam a dolgoknak!Utána várok egy hétig hátha a 68 éves bácsi meggondolja magát és mégis kérni fogja az alkatrészt!
Tényleg hagyjuk már ezt mert kezd egy rétesnyújtáshoz hasonlítani!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-12-16 19:55
Létrehozva: #2737

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bacsa71 @ 2012-12-16 19:19) *
..Te ilyen esetben is nyugodtan várnál? ...

Te nem tudod, hogy én milyen helyzetekben vagyok teljesen nyugodt... mesélhetnék...

IDÉZET(Bacsa71 @ 2012-12-16 19:19) *
.. De így már nem küldök neki számlaszámot mert ugy sem nála fog landolni és a másik illetőt pedig nem akarom zaklatni aki semmiről sem tud és 280km-re laknak egymástól! biggrin.gif

Ne haragudj, ez teljesen rossz hozzáállás. De szerintem Benz következő hozzászólása a téma berekesztéséről fog szólni.
Én eléggé türelmes vagyok, de azt hiszem, teljesen feleslegesen beszéltünk.
Akkor utoljára a hibáidról, amiket elkövettél. Hogy ezzel mit kezdesz, az a te dolgod.
1. Lerohantad a vevődet, rövid időn belül 9 levelet írtál neki. Tisztára mint a Harry Potter első részében a Bagolyposta című fejezet. Szerintem a vevő is bedeszkázott ajtót, ablakot.
2. A terméklapos levelezésben merev voltál és diktatórikus.
3. Eleve úgy álltál hozzá az üzlethez, hogy a partnered tróger, lehetőséget sem adtál neki a bizonyításra.
4. El sem képzelted, hogy egy tapasztalatlan, kezdő embernek mennyi buktatót rejt egy ilyen vásárlás, kezdve a szokások nem ismerésén.
5. Végül, hab a tortán, hogy a számlaszámodat sem küldöd el neki, így aztán tényleg nem tud szerencsétlen fizetni, te meg majd a negatív értékelésbe jól beleírod, hogy nem fizetett. Szuper.
6. Itt mondta az egész fórum, hogy nem feltétlenül van igazad, de te meg sem próbáltad elfogadni a többiek tanácsát (köztük Benzét), csak a saját igazadat bizonygattad végig.
Most hirtelen nem jut több eszembe.
Én befejeztem ezt most, mert Benz tényleg témarombolásnak fogja minősíteni a beszélgetést, mert lényegi új információ nem hangzik el.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bacsa71
hozzászólás 2012-12-16 19:19
Létrehozva: #2738

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-12-16 19:10) *
Nem bántottál meg senkit, de igazából meg sem hallgattál figyelmesen minket. És nem az a baj, hogy untattál volna valakit, hanem, hogy nem változott a véleményed.
Na és talán azért hozzátehetjük, hogy Benz túl a saját valamennyi aukcióján, amit ugye számszerűen nem tudunk, tuti, hogy pár ezer/tízezer aukciót lát külső szemmel is, tehát a tapasztalata mérhetetlenül nagyobb, mint bármelyikünké. Ez a helyzetéből adódik.
Nekem is volt vásárlóm, aki később reagált és komolynak bizonyult. Nem tipikus, de előfordul. Pedig az én üzletmenetemben én írok először a vevőnek, nem várom meg az ő levelét.

Én pedig hiába küldök bármit mert meg sem kapja. Nekem ezzel van a problémám és azzal,hogy egyszer személyes átvétellel kéri utána meg küldjem el neki postán! De hová amikor az Ő általa megadott cím nem is létezik? Te ilyen esetben is nyugodtan várnál? Habár már nekem sincs más lehetőségem mert holnap beszerelem a régi ügyfelemnek a máshol vásárolt alkatrészét. Itt pedig várok hátha én látok csak rémeket! De így már nem küldök neki számlaszámot mert ugy sem nála fog landolni és a másik illetőt pedig nem akarom zaklatni aki semmiről sem tud és 280km-re laknak egymástól! biggrin.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-12-16 19:10
Létrehozva: #2739

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bacsa71 @ 2012-12-16 19:01) *
Kedves Benz! Tudom én is elég régen vaterázom ( lassan már 4 éve )de eddig az összes vásárlóm ( még a kékek is ) mindjárt jelentkeztek és a lényegesebb dolg,hogy valódi e-mailcímet adtak meg valódi címet és elő telefonszámot! De ennél a vevőnél semmi sincs rendben! Nincs telefonszám,a lakcím nem létezik az e-mail nem az övé! A legfontosabb pedig az,hogy megírtam neki leütés előtt,hogy van rá komoly érdeklődés és csak akkor üsse le ha tényleg meg is veszi. Tudja Benz nekem ez az összeg így karácsony előtt nagyon jól jött volna mert nekem nem kevés pénz lett volna ennek a termék eladásából!Féltem,hogy a 2 szék közé leülök a földre de sajnos szerintem így jártam! Most már tényleg nem akarok untatni senkit a nyűgömmel. Tényleg nagyon köszönöm a válaszokat és természetesen senkit nem akartam megbántani ( ha esetleg ez jött volna le )!

Nem bántottál meg senkit, de igazából meg sem hallgattál figyelmesen minket. És nem az a baj, hogy untattál volna valakit, hanem, hogy nem változott a véleményed.
Na és talán azért hozzátehetjük, hogy Benz túl a saját valamennyi aukcióján, amit ugye számszerűen nem tudunk, tuti, hogy pár ezer/tízezer aukciót lát külső szemmel is, tehát a tapasztalata mérhetetlenül nagyobb, mint bármelyikünké. Ez a helyzetéből adódik.
Nekem is volt vásárlóm, aki később reagált és komolynak bizonyult. Nem tipikus, de előfordul. Pedig az én üzletmenetemben én írok először a vevőnek, nem várom meg az ő levelét.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-12-16 19:11

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bacsa71
hozzászólás 2012-12-16 19:01
Létrehozva: #2740

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-12-16 18:50) *
Volt már nekem is olyan frissen regisztrált nullás vevőm, aki az első két soros bátortalan levelet az aukció lejárta után egy héttel küldte. Abban is az előre utalástól rettegett, el akart állni a vásárlástól. Nem terrorizáltam, türelmesen álltam hozzá és végül észérvekkel meggyőztem, rendben lezajlott a vásárlás.
Senki sem szereti, ha lerohanják. Ha meg komolytalan, az hamar kiderül, érdemes várni.

Kedves Benz! Tudom én is elég régen vaterázom ( lassan már 4 éve )de eddig az összes vásárlóm ( még a kékek is ) mindjárt jelentkeztek és a lényegesebb dolg,hogy valódi e-mailcímet adtak meg valódi címet és elő telefonszámot! De ennél a vevőnél semmi sincs rendben! Nincs telefonszám,a lakcím nem létezik az e-mail nem az övé! A legfontosabb pedig az,hogy megírtam neki leütés előtt,hogy van rá komoly érdeklődés és csak akkor üsse le ha tényleg meg is veszi. Tudja Benz nekem ez az összeg így karácsony előtt nagyon jól jött volna mert nekem nem kevés pénz lett volna ennek a termék eladásából!Féltem,hogy a 2 szék közé leülök a földre de sajnos szerintem így jártam! Most már tényleg nem akarok untatni senkit a nyűgömmel. Tényleg nagyon köszönöm a válaszokat és természetesen senkit nem akartam megbántani ( ha esetleg ez jött volna le )!

+Quote Post

1353 Oldal V  « < 135 136 137 138 139 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-10 00:09