IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 147 148 149 150 151 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-13 15:15
Létrehozva: #2961

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(pistineni @ 2012-08-13 14:34) *
Csak arra vagyok kiváncsi - már ha ez publikus információ, - hogy ez most a jövő stratégiája (negatív törlése helyett semlegesre változtatás), avagy csak az adott esetben valamiért ez tűnt jobb megoldásnak. Illetve, ebben az esetben a részletes értékelés megmarad (ha volt)?

A biztonsági kollégák intézték az ügyet, ők nem tudnak értékelést törölni. A részletes gondolom megmaradt.
Az Ügyfélszolgálaton minden maradt a régiben smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-08-13 14:34
Létrehozva: #2962

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-06 22:22
Azonosító: 1 562 510

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-08-13 12:53) *
Kedves pistineni!

Természetesen.

Csak arra vagyok kiváncsi - már ha ez publikus információ, - hogy ez most a jövő stratégiája (negatív törlése helyett semlegesre változtatás), avagy csak az adott esetben valamiért ez tűnt jobb megoldásnak. Illetve, ebben az esetben a részletes értékelés megmarad (ha volt)?

--------------------
Nem minden fénylik, ami arany (Manu Chao)

+Quote Post
marcsika100
hozzászólás 2012-08-13 14:30
Létrehozva: #2963

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-09 18:33
Azonosító: 1 413 137

http://divat-ruha.vatera.hu/noi_ruhazat/no...1614788849.html

IDÉZET(svejku @ 2012-08-12 22:36) *
Megmutatod a két aukciót? Ide nyugodtan bemásolhatod a linkjét, akkor meg tudjuk nézni, és tudunk segíteni. smile.gif

http://divat-ruha.vatera.hu/noi_ruhazat/no...1615992212.html
Külön tudtam csak elküldeni:-(Már ma is hívtam többször,de nem vette fel,és levelet is írtam,de még nem jött rá válasz.Nem akartam rögtön negát adni,mert bármi közbejöhetett,de ez már gáz.És nem kevés pénzről van szó.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-13 12:53
Létrehozva: #2964

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(pistineni @ 2012-08-13 12:15) *
Kedves Benz,
Ezzel kapcsolatban feltehetek majd egy kérdést?

Kedves pistineni!

Természetesen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-08-13 12:15
Létrehozva: #2965

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-06 22:22
Azonosító: 1 562 510

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-08-12 13:59) *
...a negatív értékelések szövegét töröltük és semlegesre módosítottuk őket...

Kedves Benz,
Ezzel kapcsolatban feltehetek majd egy kérdést?

--------------------
Nem minden fénylik, ami arany (Manu Chao)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-13 08:47
Létrehozva: #2966

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(szuszand @ 2012-08-12 23:22) *
üdv!

Nekem csak panaszom lenne, mivel a vatera nem segít benne.
Adott 1 vevő aki leütött 1 termékemet. Megkeresés ellenére sem jelentkezett több mint 1 hónapig.Természetesen negatívval értékeltem az igyekezetét.
Ő ezt szintén negatívval jelezte vissza.Írtam a sajnálatos tényről a vaterának és kértem őket töröljék a negatív értékelést.Válasz ők nem tesznek ilyet és nem szolnak bele a dolgokba.Én kicsit felkaptam a vizet és kínomban írtam még 1-2 levelet.Természetesen én húztam a rövidet mert 3 napra inaktiváltak, indok
"Aukciója felfüggesztésre került!". Hiába írtam hogy nem kaptam meg a lehetőséget sem az aukció módosítására.Szóval ebből azt szűröm le nincs értelme így az értékelésnek mert mindenképp te húzod a rövidet aki eladsz.Eddig 100%-os eladó voltam sok éven keresztül ,már nem.

Nem várok okvetlen hozzászolást a problémámhoz csak tájékoztató jelleggel írtam.

Tisztelt szuszand!

Két teljesen különálló kérdésről van szó!

1. Az értékelés törlésével kapcsolatban az ügyfélszolgálatos kollégákkal folytatott levelezést.

2. A jutalékkijátszó aukcióját visszaküldtük módosításra. Miután az volt a harmadik súlyos szabálytalansága, így felhasználónevét 72 órára felfüggesztettük.
Sajnálatos, hogy a módosítást nem úgy hajtotta végre, hogy a vevők a kívánt darabszámot le tudják ütni. Helyette inkább átfogalmazta a termékleírást, de ettől még az aukció ugyanolyan szabálytalan maradt. Ezt követően a terméket töröltük a piactérről.

A következő alkalommal felhasználónevét végleg inaktiváljuk!

A termékleírásaiban olvasható "Az Európai unió országaira vonatkozóan..." kezdetű szöveg egyébként ebben a formájában nem igaz, Magyarországon értelmezhetetlen, így a vevőket súlyosan megtévesztő zagyvaság. Ez adott esetben önt semmilyen garanciális vagy egyéb jogszabályi kötelezettsége alól sem fogja mentesíteni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-08-13 06:31
Létrehozva: #2967

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

üdv!

Adott 1 vevő aki leütött 1 termékemet. Megkeresés ellenére sem jelentkezett több mint 1 hónapig.Természetesen negatívval értékeltem az igyekezetét.
Ő ezt szintén negatívval jelezte vissza.Írtam a sajnálatos tényről a vaterának és kértem őket töröljék a negatív értékelést.Válasz ők nem tesznek ilyet és nem szolnak bele a dolgokba.Én kicsit felkaptam a vizet és kínomban írtam még 1-2 levelet.Természetesen én húztam a rövidet mert 3 napra inaktiváltak, indok
"Aukciója felfüggesztésre került!". Hiába írtam hogy nem kaptam meg a lehetőséget sem az aukció módosítására.Szóval ebből azt szűröm le nincs értelme így az értékelésnek mert mindenképp te húzod a rövidet aki eladsz.Eddig 100%-os eladó voltam sok éven keresztül ,már nem.

Nem várok okvetlen hozzászolást a problémámhoz csak tájékoztató jelleggel írtam.

Csatlakozom svejku-hoz. Amennyiben kellőképpen tudod bizonyítani, hogy mindent megtettél akkor bizony törlik a negát.
Az aukciód szabálytalansága nem függ össze a levelezéssel, tehát nem azért függesztették fel. Javítani kell és teheted vissza.
Csak a tapasztalatom írtam le és nem kritikát gyakoroltam. smile.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-08-12 23:57
Létrehozva: #2968

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

üdv!

Tapasztalatom/tunk szerint minden negatív értékelés töröltethető, amennyiben a Vatera (mint harmadik fél) számára is egyértelmű a dolog.
Olyanról még nem is hallottam, hogy ennek megreklamálása esetén/miatt a felhasználót inaktiválják. Ok nélkül egy aukciót sem törölnek, illetve újabban csak "felfüggesztik" ezzel igenis lehetőséget kaptál a módosításra, ami egy új humánus megoldás.
Hozzászólásom nem okvetlen, csak tájékoztató jellegű. smile.gif

+Quote Post
szuszand
hozzászólás 2012-08-12 23:22
Létrehozva: #2969

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-08-12 22:55
Azonosító: 1 804 110

üdv!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-08-12 22:36
Létrehozva: #2970

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(marcsika100 @ 2012-08-12 17:38) *
Sziasztok!Segítsetek hogy ilyenkor mit tegyek.Vásároltam egy eladótól 2 darab bikinit.Majdnem 20000 Ft az összeg....

Megmutatod a két aukciót? Ide nyugodtan bemásolhatod a linkjét, akkor meg tudjuk nézni, és tudunk segíteni. smile.gif

+Quote Post
Csigusz7
hozzászólás 2012-08-12 22:15
Létrehozva: #2971

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-02 13:01
Azonosító: 654 213

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-08-12 13:59) *
Tisztelt Csigusz7!

A kizárt felhasználóhoz köthető neveket kizártuk, a negatív értékelések szövegét töröltük és semlegesre módosítottuk őket.
Sajnos, ez nem zárja ki azt, hogy a jövőben új nevekkel mindez megismétlődjön. Akkor viszont ugyanez lesz az eljárás, szóljon nyugodtan.

Köszönöm szépen a gyors és hathatós intézkedését ! Remélem a későbbiekben már nem lesz szükségem a segítségére.

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-08-12 19:02
Létrehozva: #2972

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(marcsika100 @ 2012-08-12 17:38) *
Sziasztok!Segítsetek hogy ilyenkor mit tegyek.Vásároltam egy eladótól 2 darab bikinit.Majdnem 20000 Ft az összeg.Azt írta rendelésre jön.Türelmesen vártam.Augusztus 3-án kaptam egy emailt,hogy az egyik bikini megjött,a másik viszont hibás.A jót elküldi,a rossznak visszautalja sz árát.Augusztus 4 óta nem lépett be.Emailre nem reagál,a telója ki van kapcsolva.Most megkerestem egy közösségi oldalon,és írtam oda is,hogy most ugyan mi van.Eddig még semmi.Mit tegyek?Tereljem jogi útra a dolgot?Nem tudom,hogy értékeljem e mert ugye negatívval kéne,de ha jelentkezik mégis akkor mi van?Viszont kéne,mert elmaradt értékeléseim vannak,és nem fogok tudni semmit használni,amíg nem értékelek.

Szia!
Küldjél neki egy utolsó figyelmeztetőt amibe adjál meg egy záros időt amikorra a pénz és árú megérkezzen. Ebbe jelezd, hogy ellenkező esetben feljelented. Amennyiben nem érkezik meg addig semmi, akkor valóban jelentsd is fel a rendőrségen. Ehhez kell, kinyomtasd a terméklapot, a levelezéseteket és kell az utalási bizonylat.

+Quote Post
marcsika100
hozzászólás 2012-08-12 17:38
Létrehozva: #2973

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-09 18:33
Azonosító: 1 413 137

Sziasztok!Segítsetek hogy ilyenkor mit tegyek.Vásároltam egy eladótól 2 darab bikinit.Majdnem 20000 Ft az összeg.Azt írta rendelésre jön.Türelmesen vártam.Augusztus 3-án kaptam egy emailt,hogy az egyik bikini megjött,a másik viszont hibás.A jót elküldi,a rossznak visszautalja sz árát.Augusztus 4 óta nem lépett be.Emailre nem reagál,a telója ki van kapcsolva.Most megkerestem egy közösségi oldalon,és írtam oda is,hogy most ugyan mi van.Eddig még semmi.Mit tegyek?Tereljem jogi útra a dolgot?Nem tudom,hogy értékeljem e mert ugye negatívval kéne,de ha jelentkezik mégis akkor mi van?Viszont kéne,mert elmaradt értékeléseim vannak,és nem fogok tudni semmit használni,amíg nem értékelek.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-12 13:59
Létrehozva: #2974

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Csigusz7 @ 2012-08-11 23:07) *
Sziasztok !

Volna egy problémám...

Tisztelt Csigusz7!

A kizárt felhasználóhoz köthető neveket kizártuk, a negatív értékelések szövegét töröltük és semlegesre módosítottuk őket.
Sajnos, ez nem zárja ki azt, hogy a jövőben új nevekkel mindez megismétlődjön. Akkor viszont ugyanez lesz az eljárás, szóljon nyugodtan.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-08-12 03:53
Létrehozva: #2975

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Csigusz7 @ 2012-08-11 23:07) *
Sziasztok !

Volna egy problémám, mit lehet ilyenkor tenni ? Egy illető K. A., leüti a termékeim, nem jelentkezik, nem reagál az üzeneteimre, aztán negatívot azt állítva hogy átvette a terméket, így rontva az értékeléseimet, mindig új felhasználónevet használva.

Én legot árulok és olcsóbban árulom mint egy adott illető. Először mocskolódott a kérdéseknél, majd csinált egy felhasználó nevet leütötte az egyik termékemet de nem jelentkezett érte. Utána néztem, jelentettem az ügyfélszolgálatnak, kiderült volt még + három felhasználóneve: decoryah, decoryah32, sk8erboiX, ManMustDie. Saját magára is licitált többször, a kérdéseknél megállapodott vaterán kívüli értékesítésről is.
Ki is tiltották a piactérről.
Pár napra rá látom hogy újra árul, ugyanazok a termékek, képek, ugyanaz az átvételi lehetőség az ismerj+ oldalán, gondolom más nevén regisztrált legoostarwars felhasználó névvel. Ekkor elkezdték leütögetni a termékeim új regisztrációval rendelkező kamu felhasználók ( kovilego, nfoiu2, dittajambor), kamu telefonszámokkal,kamu címmel, akik nem jelentkeztek a termékekért, illetve egyszer jelentkezett de nem jelent meg a megbeszélt időpontban. Ezt jeleztem az ügyfélszolgálatnak akik sajnos semmi érdemlegeset nem csináltak.
Mivel nem jelentkezett a termékekért negatívot adtam neki(k) mivel nem vette meg az árukat, persze ő is negatívokat ad, de mintha megvásárolta volna a termékeket. Most itt tartok. Van valakinek valami ötlete mit lehetne tenni ez ellen ?

Köszönöm
Csigusz7

Szia!
Írj az ÜSZ-ra. Írd meg pontosan mi a gondod. Kivizsgálják és ha egyezőséget találnak akkor elintézik.

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-08-12 03:55

+Quote Post
Csigusz7
hozzászólás 2012-08-11 23:07
Létrehozva: #2976

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-02 13:01
Azonosító: 654 213

Sziasztok !

Volna egy problémám, mit lehet ilyenkor tenni ? Egy illető K. A., leüti a termékeim, nem jelentkezik, nem reagál az üzeneteimre, aztán negatívot azt állítva hogy átvette a terméket, így rontva az értékeléseimet, mindig új felhasználónevet használva.

Én legot árulok és olcsóbban árulom mint egy adott illető. Először mocskolódott a kérdéseknél, majd csinált egy felhasználó nevet leütötte az egyik termékemet de nem jelentkezett érte. Utána néztem, jelentettem az ügyfélszolgálatnak, kiderült volt még + három felhasználóneve: decoryah, decoryah32, sk8erboiX, ManMustDie. Saját magára is licitált többször, a kérdéseknél megállapodott vaterán kívüli értékesítésről is.
Ki is tiltották a piactérről.
Pár napra rá látom hogy újra árul, ugyanazok a termékek, képek, ugyanaz az átvételi lehetőség az ismerj+ oldalán, gondolom más nevén regisztrált legoostarwars felhasználó névvel. Ekkor elkezdték leütögetni a termékeim új regisztrációval rendelkező kamu felhasználók ( kovilego, nfoiu2, dittajambor), kamu telefonszámokkal,kamu címmel, akik nem jelentkeztek a termékekért, illetve egyszer jelentkezett de nem jelent meg a megbeszélt időpontban. Ezt jeleztem az ügyfélszolgálatnak akik sajnos semmi érdemlegeset nem csináltak.
Mivel nem jelentkezett a termékekért negatívot adtam neki(k) mivel nem vette meg az árukat, persze ő is negatívokat ad, de mintha megvásárolta volna a termékeket. Most itt tartok. Van valakinek valami ötlete mit lehetne tenni ez ellen ?

Köszönöm
Csigusz7

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-08-10 22:27
Létrehozva: #2977

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2012-08-10 21:29) *
Ebben nem értek veled egyet. A rendszer kiválaszt egy eladót és heteken, sokszor hónapokon át az ő termékeit kell bámulnom, legyen az akár két mell. dry.gif És utoljára mondom NEM látogatottság és NEM figyelő függő. Számtalanszor látok 40-50 látogatottságú fityfirity figyelésű aukciókat...

Ezt kétlem, de ténylegesen nem tudhatom. Én még nem tapasztaltam ilyesmit, nálam kizárólag az általam keresett témakörökben jönnek az ajánlottak, persze csak ha nem megyek fórumban belinkelt dolgokra, vagy nem keresgélek valami egészen mást.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-10 22:23
Létrehozva: #2978

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(98tomcsa @ 2012-08-10 21:29) *
...Lefordítva: őt ajánlja nekem a vatera...

Nem őt, hanem csak egy terméket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2012-08-10 21:29
Létrehozva: #2979

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(svejku @ 2012-08-10 20:55) *
Szia Tomcsa!
A "kiváltság" (az ajánlottba bekerülés) nem eladófüggő, a nézettebbek előbb kerülnek oda, de ezt tudod. Én ezért még véletlenül sem kattintottam a linkedre. Ezzel csak tovább növelném a látogatottságát.

Ebben nem értek veled egyet. A rendszer kiválaszt egy eladót és heteken, sokszor hónapokon át az ő termékeit kell bámulnom, legyen az akár két mell. dry.gif És utoljára mondom NEM látogatottság és NEM figyelő függő. Számtalanszor látok 40-50 látogatottságú fityfirity figyelésű aukciókat. Sokszor az ajánlottba kerülés miatt megy fel a látogatottsága. Ez inkább ok okozat.....Nincs mérlegelés. Felháborít amikor egy hibátlannak nem mondható értékelésű eladót odadob a rendszer. Lefordítva: őt ajánlja nekem a vatera...

A hozzászólást -98tomcsa- szerkesztette a következő időpontban: 2012-08-10 21:30

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-08-10 20:55
Létrehozva: #2980

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2012-08-10 18:30) *
Ami engem roppant mód zavar, hogy valamit vétett, akkor miért jár neki az a "kiváltság", hogy eladás növelőként ott fityeg az ajánlottban.

Szia Tomcsa!
A "kiváltság" (az ajánlottba bekerülés) nem eladófüggő, a nézettebbek előbb kerülnek oda, de ezt tudod. Én ezért még véletlenül sem kattintottam a linkedre. Ezzel csak tovább növelném a látogatottságát.

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 147 148 149 150 151 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-01 23:00