IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 155 156 157 158 159 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-15 10:04
Létrehozva: #3121

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-14 08:45) *
Mindent a vevőért smile.gif

Kedves Benz! smile.gif

Legyen szép és nyugodt napja! smile.gif
Hála ég nem kell Orosz tanár, jelentkezett a vevő telefonon, tehát megbeszéltük a dolgokat. smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-14 09:07
Létrehozva: #3122

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-14 09:00) *
Biztos, hogy nem örökítettem volna meg. laugh.gif
Több ez annál. Sok éves levelezéseket törölhetek a postafiókomból. Sokkal áttekinthetőbb lesz minden. Ilyen kiterjedt levelezéssel.... szerintem igazából Önök annyira nem is érzik át a jelentőségét, hogy mekkorát adtak nekünk. smile.gif Olyan lesz az egész, mint egy háznak a nem használt pókhálós, rossz levegőjű szobáját kiüríteni, kifesteni, kinyitni az ablakot. Az egész ház élhetőbb lesz. smile.gif

Az nem jó.

Nem vevő voltál?

De vevő voltam. Viszont hála ég nem utaltam neki pénzt mert nem válaszolt.
Upsz leesett a tantusz az eladókra érvényes továbbra is. smile.gif

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-14 09:09

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-14 09:00
Létrehozva: #3123

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Kedves zejopy!

Kár, mert arra a fotóra nagyon vártam mosking.gif
De legalább eltűntek az időzített bombák, ez is valami smile.gif

Biztos, hogy nem örökítettem volna meg. laugh.gif
Több ez annál. Sok éves levelezéseket törölhetek a postafiókomból. Sokkal áttekinthetőbb lesz minden. Ilyen kiterjedt levelezéssel.... szerintem igazából Önök annyira nem is érzik át a jelentőségét, hogy mekkorát adtak nekünk.smile.gif Olyan lesz az egész, mint egy háznak a nem használt pókhálós, rossz levegőjű szobáját kiüríteni, kifesteni, kinyitni az ablakot. Az egész ház élhetőbb lesz.smile.gif

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-14 08:59) *
Szia! smile.gif
Szerintem tud értékelni, mivel 3 vásárlást már értékelt.

Az nem jó.

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-14 08:59) *
Nálam 1 maradt 2011. 4.-k havi Ő

Nem vevő voltál?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-14 08:59
Létrehozva: #3124

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-14 08:40) *
Na és veszélyt nem rejt magában, mert nem tud értékelni.

Szia! smile.gif
Szerintem tud értékelni, mivel 3 vásárlást már értékelt.

Kedves zejopy!

Kedves Benz! smile.gif

Akkor sajna szereznem kell egy Orosz tanárt, az én tudásom már hol-volt hol-nincs. Talán a villamosra még emlékszem. mosking.gif

De legalább eltűntek az időzített bombák, ez is valami

Nálam 1 maradt 2011. 4.-k havi Ő

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-14 08:45
Létrehozva: #3125

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-14 08:40) *
...
Egyszer régen megígértem, hogy ha ez megvalósul, akkor tüzet gyújtok a feladóvevényekből és fűszoknyában körültáncolom a lángokat, miközben a Vaterát dicsőítő háladalt éneklek hangosan. A tűzgyújtás elmaradt, a fűszoknya is, és nem énekeltem, de természetesen lélekben megtörtént. ...

Kedves zejopy!

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-14 08:44) *
Reménykedek mivel mindig a Lepényhal megy elől és remény hal meg utoljára. smile.gif
Még csak azon izgulok, nehogy Oroszul kommunikáljunk, ha jelentkezik. mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-14 08:44
Létrehozva: #3126

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-14 08:03) *
Jól hangzik smile.gif
Talán majd magától jelentkezik a kedves vevő.

Reménykedek mivel mindig a Lepényhal megy elől és remény hal meg utoljára. smile.gif
Még csak azon izgulok, nehogy Oroszul kommunikáljunk, ha jelentkezik. mosking.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-14 08:40
Létrehozva: #3127

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-14 04:47) *
Sziasztok!

Van egy nem ellenőrzött vevőm akinek a levelezője visszadobálja a levelet, van egy telszám ami csak csörög-csörög fel nem veszi senki. Sokat nem tudok már tenni, csak izgalmasnak ígérkezik ez a lebonyolítás. A Vatera által küldött gratuláló levele nálam landolt Oroszul megköszönve. blink.gif

Na és veszélyt nem rejt magában, mert nem tud értékelni.smile.gif

Kedves Benz! smile.gif
Legyen szép a reggele, ha még nem fagyott meg teljesen ebben a dermesztő hidegben. Tegnap délutánra eltűntek a személyes menümből a "be nem érkezett értékelésekből" azok a nevek, akik már kicsúsztak az értékelési határidőből. Nagyon jó volt látni.
Egyszer régen megígértem, hogy ha ez megvalósul, akkor tüzet gyújtok a feladóvevényekből és fűszoknyában körültáncolom a lángokat, miközben a Vaterát dicsőítő háladalt éneklek hangosan. A tűzgyújtás elmaradt, a fűszoknya is, és nem énekeltem, de természetesen lélekben megtörtént. Nagyon jó volt látni a csökkenést. Hétvégén rendet teszek, kidobom a borítékot, ami a több éves feladóvevényeket tartalmazza. Nagyon jó érzés lesz. Még egyszer köszönjük. thank_you.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-14 08:40

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-14 08:03
Létrehozva: #3128

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-14 04:47) *
Sziasztok!

Van egy nem ellenőrzött vevőm akinek a levelezője visszadobálja a levelet, van egy telszám ami csak csörög-csörög fel nem veszi senki. Sokat nem tudok már tenni, csak izgalmasnak ígérkezik ez a lebonyolítás. A Vatera által küldött gratuláló levele nálam landolt Oroszul megköszönve. blink.gif

Jól hangzik smile.gif
Talán majd magától jelentkezik a kedves vevő.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-14 04:47
Létrehozva: #3129

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2012-09-13 19:07
Létrehozva: #3130

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-11 10:58
Azonosító: 1 413 411

Üdv Mindenkinek! Van egy érdekes vásárlóm! Tegnap 11:42-kor leüt egy terméket,majd küld egy e-mailt,hogy neki nagyon sürgös lenne és nem 1db-t szeretne hanem 2db-t ha ez nem gond! Írtam neki,hogy rendben de akkor üssön le még egy terméket ha 2db-t szeretne és a szállítási határidő a maximum amit a terméklapon kiírunk!Reggelre nem jött meg az utalás és a rendelés sem,e-malre nem válaszolt ezért megprobáltuk utólérni de a telefonszám nem létezik amit megadott a vaterán!Ma délután ismét küldtünk egy e-mailt,hogy szerettük volna elküldeni neki az 1db terméket ( mert a másikat nem ütötte le ),hogy odaérjen hozzá a megadott határidőig. Erre jött a válasz,hogy mivel adot volt a szállítási határidő így lépnie kellett,ennyi volt a válasz! Ekkor megkérdeztem,hogy akkor végül is kéri -e a terméket erre azt a választ kaptam,hogy nem!
Igazábol nincs is azzal semmi probléma,hogy valaki nem eléggé figyelmes és késöbb jön rá,hogy bocs de nem jó terméket ütöttem le vagy valami. Nekem csak azzal van a bajom,hogy ha nem kérdezek rá akkor nem szól,hogy nem kell a termék. Valamint ilyenkor szokott az eladó egy semleges értékelést kapni!Pedig a vevő az értékelései alapján nem tünt ilyennek ( csak az a vaterán kivüli megegyezés,ezt soha nem fogom megérteni....)! Na mindegy,hát ez van...... kisgep01 ( lány )

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-13 12:53
Létrehozva: #3131

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-09-13 12:37) *
Lehúzta a csillagokat?

Egyet. A tranzakció lebonyolítását. Nem értem, mire fel.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-09-13 12:37
Létrehozva: #3132

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-13 09:31) *
Ajánlom a kellő helyre.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=3689466
Kiborultam az adásvétel végére. Ebben a kiborulásban az is benne van, hogy tulajdonképpen megsajnáltam már a sokadik levél után, de jobb az ilyet elkerülni szerintem. Nagyon pocsék volt az egész.

Lehúzta a csillagokat?

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-13 09:31
Létrehozva: #3133

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ajánlom a kellő helyre.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=3689466
Kiborultam az adásvétel végére. Ebben a kiborulásban az is benne van, hogy tulajdonképpen megsajnáltam már a sokadik levél után, de jobb az ilyet elkerülni szerintem. Nagyon pocsék volt az egész.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-13 06:04
Létrehozva: #3134

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davenport @ 2012-09-12 16:18) *
Részben egyetértve mondom, hogy a buyer protectionra eddig kétszer lett volna szükség, (majd 200 minősítéssel), és egyszer sem ment. Bármiféle visszatérítést kaptam (4-5 alkalommal) az az eladón múlt.

Viszont ide visszatérve:
- ahogy az aluljáróban sem veszek meg márkás és drága dolgokat, itt sem vásárolok friss reges, kevés minősítéssel rendelkezező eladótól
- tisztában vagyok azzal, hogy ami gyanúsan olcsó az bizony kehes lehet
- a magyar piac, és az általam preferált régebbi műszaki cikkek, játékok piaca szűk, és csodák nincsenek
- vacak kép és igénytelen leírás alapján nem vásárolok
- személyesen igyekszem átvenni a terméket
- egyértelműen próbálok tisztázni fogalmakat (karcos-karcmentes, javított stb.)
- nem adok kegyelemsemlegest.
- előzetesen tájékozódom az eladóról.
Lehet hogy ezek miatt elesek pár tuti üzlettől, de megkímél a nagyobb csalódásoktól is.

A vatera pedig ne kezelje se a vevő se az eladó pénzét. Ez mind jogilag, mind számvitelileg aggályos. Ezt, mint aukciós oldal nem is teheti meg. Egyébként pedig akár ügyvédi, akár közjegyzői letéti szerződés megkötésére van mód és lehetőség, ami egy többszázezer forintos gép esetén nem akkora értéknövelő tényező.

+ elég könnyedén van szó a jutalék emeléséről. Azt hiszem amennyiben eladó vagyok nem nekem kellene egy ilyen rendszert fizetnem.

Tökéletesen egyetértek, ne én fizessem meg azt, hogy a vevő nem körültekintő. Sajnálom akik beleesnek a csalók csapdájába, viszont ez mégsem a becsületes eladóknak a problémája.

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2012-09-12 16:18
Létrehozva: #3135

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 141

IDÉZET(hytech @ 2012-09-12 15:21) *
A hírhedt és általad olyannyira favirozált péjpál-ról irhatnék pár keresetlen oldalt az eddigi tapasztalataim alapján.
Annyit mondhatok - mindössze pár száz értékeléssel és 7 éves eb**-es múlttal a hátam mögött - hogy az egyik legc**ányabb cég akivel valaha is találkoztam.
Szóval nem kell hasraesni a buyer protection-tól mert úgy megsz**atnak, hogy az eszed elmegy.
A sok magyar "aukcióguru" azt hiszi, hogy amit a másiktól hall - mert ő is hallotta valakitől - vagy olvas valahol az igaz is.

Ideje felébredni...

Részben egyetértve mondom, hogy a buyer protectionra eddig kétszer lett volna szükség, (majd 200 minősítéssel), és egyszer sem ment. Bármiféle visszatérítést kaptam (4-5 alkalommal) az az eladón múlt.

Viszont ide visszatérve:
- ahogy az aluljáróban sem veszek meg márkás és drága dolgokat, itt sem vásárolok friss reges, kevés minősítéssel rendelkezező eladótól
- tisztában vagyok azzal, hogy ami gyanúsan olcsó az bizony kehes lehet
- a magyar piac, és az általam preferált régebbi műszaki cikkek, játékok piaca szűk, és csodák nincsenek
- vacak kép és igénytelen leírás alapján nem vásárolok
- személyesen igyekszem átvenni a terméket
- egyértelműen próbálok tisztázni fogalmakat (karcos-karcmentes, javított stb.)
- nem adok kegyelemsemlegest.
- előzetesen tájékozódom az eladóról.
Lehet hogy ezek miatt elesek pár tuti üzlettől, de megkímél a nagyobb csalódásoktól is.

A vatera pedig ne kezelje se a vevő se az eladó pénzét. Ez mind jogilag, mind számvitelileg aggályos. Ezt, mint aukciós oldal nem is teheti meg. Egyébként pedig akár ügyvédi, akár közjegyzői letéti szerződés megkötésére van mód és lehetőség, ami egy többszázezer forintos gép esetén nem akkora értéknövelő tényező.

+ elég könnyedén van szó a jutalék emeléséről. Azt hiszem amennyiben eladó vagyok nem nekem kellene egy ilyen rendszert fizetnem.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-09-12 15:21
Létrehozva: #3136

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Nétön @ 2012-09-12 14:59) *
Valóban átsiklottam afelett, hogy az automatizált rendszer mellett mechanikus úton is szűrik a gyanús embereket, ebben teljes mértékben igaza van, így a hozzászólásom számítógépre vonatkozó része indokolatlan és okafogyott.

Azonban legyen kedves újra elolvasni és értelmezni az előző hozzászólásom paypalra vonatkozó részét. Nem arról írtam, hogy mi a Paypal működési elve, hanem arról, hogyha a termék nem érkezett meg, akkor 15, 45, 90 nap, vagy épp amennyit a kedves eladó vállalt a paypal segítségével visszautalásra kerül az elutalt összeg. Ez tehát nem működési elv, hanem egy plusz szolgáltatás. Természetesen nem kötelező az eladónak igénybe vennie az említett helyen sem, de ha valaki mégis vállalja ezt a garanciát, akkor mindenkinek csak jó. Jó neki is, mert az ember tudja, hogy nem kell a pénze után futnia, ha probléma áll elő és jó az eladónak abból a szempontból, hogyha két hasonló termék van fent, de a másik eladó ezt nem vállalja, akkor nagyobb eséllyel fogják őt választani.

A hírhedt és általad olyannyira favirozált péjpál-ról irhatnék pár keresetlen oldalt az eddigi tapasztalataim alapján.
Annyit mondhatok - mindössze pár száz értékeléssel és 7 éves eb**-es múlttal a hátam mögött - hogy az egyik legc**ányabb cég akivel valaha is találkoztam.
Szóval nem kell hasraesni a buyer protection-tól mert úgy megsz**atnak, hogy az eszed elmegy.
A sok magyar "aukcióguru" azt hiszi, hogy amit a másiktól hall - mert ő is hallotta valakitől - vagy olvas valahol az igaz is.

Ideje felébredni...

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-12 15:22

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-12 15:09
Létrehozva: #3137

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Nétön @ 2012-09-12 14:59) *
Azonban legyen kedves ...

Átolvastam. A leírt javaslatnak és a PayPal fizetési rendszernek semmi köze sincs egymáshoz. Ez tehát rossz példa volt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Nétön
hozzászólás 2012-09-12 14:59
Létrehozva: #3138

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-14 17:21
Azonosító: 16 595

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-12 12:35) *
Legyen kedves újra elolvasni és értelmezni az előző hozzászólásunkat angry2.gif
"Ez a biztonsági részleg szakembereinek munkájával együtt..." - tehát nem csak a "számítógépről" van szó.

Egészem más a PayPal működési elve, mint amit ön leírt.

Valóban átsiklottam afelett, hogy az automatizált rendszer mellett mechanikus úton is szűrik a gyanús embereket, ebben teljes mértékben igaza van, így a hozzászólásom számítógépre vonatkozó része indokolatlan és okafogyott.

Azonban legyen kedves újra elolvasni és értelmezni az előző hozzászólásom paypalra vonatkozó részét. Nem arról írtam, hogy mi a Paypal működési elve, hanem arról, hogyha a termék nem érkezett meg, akkor 15, 45, 90 nap, vagy épp amennyit a kedves eladó vállalt a paypal segítségével visszautalásra kerül az elutalt összeg. Ez tehát nem működési elv, hanem egy plusz szolgáltatás. Természetesen nem kötelező az eladónak igénybe vennie az említett helyen sem, de ha valaki mégis vállalja ezt a garanciát, akkor mindenkinek csak jó. Jó neki is, mert az ember tudja, hogy nem kell a pénze után futnia, ha probléma áll elő és jó az eladónak abból a szempontból, hogyha két hasonló termék van fent, de a másik eladó ezt nem vállalja, akkor nagyobb eséllyel fogják őt választani.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-12 12:51
Létrehozva: #3139

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Nétön @ 2012-09-12 12:28) *
Akkor ezzel annyi bizonyosodott be, hogy a számítógép jelenleg sem képes pótolni az embert. ...

Ezt a 99%-os hatékonyságból szűrted le? Az ember ugye 100%-os teljesítménnyel dolgozik? Gondolkodj el ezen. Örülnék, ha 99%-os lenne az összteljesítményem az életben.
Ráadásul nem az lett leírva, hogy csak a gép dolgozik, ha jól figyeltem, akkor emberek és rendszerek dolgoznak együtt.
Még egy apróság. Bár a bűnmegelőzés országos viszonylata lenne 99%-os.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-12 12:35
Létrehozva: #3140

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Akkor ezzel annyi bizonyosodott be, hogy a számítógép jelenleg sem képes pótolni az embert.

Legyen kedves újra elolvasni és értelmezni az előző hozzászólásunkat angry2.gif
"Ez a biztonsági részleg szakembereinek munkájával együtt..." - tehát nem csak a "számítógépről" van szó.
Az átutalásos ötletemhez hasonló a paypal...

Egészem más a PayPal működési elve, mint amit ön leírt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 155 156 157 158 159 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-03 08:38