IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1355 Oldal V  « < 156 157 158 159 160 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2012-10-24 21:09
Létrehozva: #3141

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 22:05) *
A vatera nem a csomag tartalmára vonatkozóan takarózott. Az ügy bármilyen intézkedésével kapcsolatban történt takarózás. Nem a tartalomra valóan tettem panaszt. Hanem arra, hogy a kedves felhasználó ügyleteire kicsit nézzenek rá, vagy valamilyen segítséget vártam az ügyfélszolgálattól.
Az élősködő család pedig ki van zárva, hogy korábban is itt lettek volna, ugyanis az ágy vadi újan volt vásárolva, az aukció megnyerésének dátuma előtt kerek tíz nappal. Két hét alatt nem hinném, hogy az ágyba csak úgy a semmiből beköltözik valami. No meg ugye a csomag megérkezésének napja utáni éjszaka történtek a csípések.

Ami történt, az ilyen kiszolgálás, már ami a vásárlást illeti, teljesen felháborító. De a Vatera ebben az esetben nem tehetett semmit. Ha végiggondolod, neked is be kell látnod. Vannak helyzetek, amikben a Vatera a helyzeténél fogva nem kompetens.

(Elnézést Benz, nem láttam.smile.gif)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-24 21:10

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-24 21:08
Létrehozva: #3142

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 22:05) *
A vatera nem a csomag tartalmára vonatkozóan takarózott. Az ügy bármilyen intézkedésével kapcsolatban történt takarózás. Nem a tartalomra valóan tettem panaszt. Hanem arra, hogy a kedves felhasználó ügyleteire kicsit nézzenek rá, vagy valamilyen segítséget vártam az ügyfélszolgálattól.
Az élősködő család pedig ki van zárva, hogy korábban is itt lettek volna, ugyanis az ágy vadi újan volt vásárolva, az aukció megnyerésének dátuma előtt kerek tíz nappal. Két hét alatt nem hinném, hogy az ágyba csak úgy a semmiből beköltözik valami. No meg ugye a csomag megérkezésének napja utáni éjszaka történtek a csípések.

Mit ért az ügy bármilyen intézkedésén?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
holphajni
hozzászólás 2012-10-24 21:05
Létrehozva: #3143

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-10-24 19:13
Azonosító: 1 863 896

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-24 21:50) *
Takaróztak?! Ön szerint a Vatera a távolból el tudja dönteni, hogy az élősködő család valóban a csomagban érkezett-e vagy már régebben is ott volt? blink.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-24 20:50
Létrehozva: #3144

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 20:38) *
...Azonnal jeleztem a problémát a vatera felé, akik azzal takaróztak, hogy ők csak információ közvetítők, semmi mást nem tehetnek ügyemmel kapcsolatban. ...

Takaróztak?! Ön szerint a Vatera a távolból el tudja dönteni, hogy az élősködő család valóban a csomagban érkezett-e vagy már régebben is ott volt? blink.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
holphajni
hozzászólás 2012-10-24 19:38
Létrehozva: #3145

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-10-24 19:13
Azonosító: 1 863 896

Üdv!
Ahogy már látom, akadnak itt olyan problémás felhasználó felek, mint ahogy nekem is.
Szeretném elmesélni a sztorit, mert nagyon bántja a csőrömet.
Kb. 3 hete vásároltam egy eladótól egy ruhacsomagot, melynek tartalma nem egyezett meg azzal, amit a hirdetés képén láthattunk, illetve annak leírásával. A leírás I.-II. osztályú termékeket reklámoz, ehelyett az V.-VI. kategóriába is csak nagyon nagy jó szívvel sorolhatom! (még géprongynak vagy olajos rongynak sem használnám) A leírás nem tartalmazta, hogy a csomaghoz jár még állati ürülék (esetemben cica kaki) állati szőr, foltok, az a kínzó bűz (még csoda, hogy a postán nem gyújtották fel emiatt) és az a kedves élősködő család, ami beköltözött az ágyunkba, akik párom lábát és más testrészeit összecsipkedték, akiket csak gőz tisztítóval lehetett kiköltözésre, vagy elpusztulásra bírni. Nos a kedves eladó, miután jeleztem neki a csomag visszaküldési szándékom, amivel egyetemben az összegvisszakérését is megtettem, arra kért, hogy küldjek neki pozitív értékelést, majd visszaküldi az összeget. Naná, pozitív értékelés megvásárlása... Ahha... meg mit nem... Azonnal jeleztem a problémát a vatera felé, akik azzal takaróztak, hogy ők csak információ közvetítők, semmi mást nem tehetnek ügyemmel kapcsolatban. Értesítettem a kedves eladót, hogy a pozitív értékelésről még csak ne is álmodjon, majd ő is, hogy én se a pénzemről, ezzel be is fejezte a kommunikációt e-mailben. Október 10-én megfogalmaztam neki, hogy amennyiben 10 naptári napon belül nem érkezik meg az összeg a számlaszámra, október 24-ével lezárólagosan, élni fogok a rendőrségi feljelentési jogommal a városi kapitányságon. Erre az üzenetre az elmúlt 10 napban semmilyen választ nem kaptam, ma elküldtem neki a negatív értékelést, majd szándékozom megtenni a feljelentést is, abból kiindulva, ahogy itt láttam, hogy már 1400ft után is tettek egyesek feljelentést.

Ajánlom mindenkinek az eladót tiltó listára helyezni!
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=120835

Ahogy utána olvasgatunk egy kicsit, a korábbi értékelésekből is látszik, hogy nem "tiszta szándékú" a nagyon nem kedves eladó fél!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-24 19:23
Létrehozva: #3146

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(GolJano @ 2012-10-24 19:32) *
Most nem akarok bunkó lenni, de aki 700ft-ért vesz 1 giga DDR2 800MHz-es memóriát, ami a boltban 4-8 ezer forint (bolttól, kiszereléstől függően), az megérdemli. Még használtan is van 2-3 ezer foritos értéke.

Nem. Nem érdemli meg. Senki sem érdemli mg, hogy visszaéljenek a jóhiszeműségével. Egy áru olcsó eladása nem mindig csalás. Most fogok átadni egy árut 11 Ft-ért, ami kb. 5-6000 Ft-ot ér. Akkor? És ha valaki benézi és téved, akkor sem érdemli meg, hogy becsapják. A szándékos rosszindulatot senki sem érdemli meg. Értesz hozzá, ezért eldöntöd, mit érdemel meg az, aki benézett valamit? Aki ide jön panaszkodni, nem azért jön, hogy őt kiáltsuk ki bűnbaknak. Bajban van, ráadásul még a jó szándék is vezette, mert megosztotta velünk az infót.
A tudás és bizonyos dolgokban való jártasság nem jogosít fel senkit arra, hogy ítélkezzen a másik fölött. Főleg nem így.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
GolJano
hozzászólás 2012-10-24 18:32
Létrehozva: #3147

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-12-31 10:21
Azonosító: 1 606 570

IDÉZET(Bigusz @ 2012-10-24 08:16) *
Üdv'

Az alábbi felhasználó ellopta 1400 forintomat - és gondolom még jó páran vagyunk így vele:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=4183708

Ma megtettem a feljelentést ellene, csak jelzem, hogy ha mást is megkárosított az adrenalin123 nevű csaló, akkor ne habozzon, jelentse fel.

(1400 forint nem nagy pénz persze, de összegtől függetlenül aljas dolognak gondolom a szándékos lopást. Nem beszélve arról, hogy ha csak 10 emberrel csinálta meg, máris van 15-20.000 forintja - és ezek után ússza meg?! Holnaptól akkor én se dolgozzak, hanem csaljak ki 1-2 ezer forintokat más emberektől, és ebből éljek meg, merthogy' úgysem lesz semmi következménye?!)

Most nem akarok bunkó lenni, de aki 700ft-ért vesz 1 giga DDR2 800MHz-es memóriát, ami a boltban 4-8 ezer forint (bolttól, kiszereléstől függően), az megérdemli. Még használtan is van 2-3 ezer foritos értéke.

+Quote Post
mazinger
hozzászólás 2012-10-24 16:51
Létrehozva: #3148

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-10-17 09:35
Azonosító: 1 857 194

Végül csalással vádoltad meg? Mit szóltak a rendőrségen, van esélyed visszakapni a pénzedet?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-24 09:03
Létrehozva: #3149

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigusz @ 2012-10-24 08:16) *
Üdv'

Az alábbi felhasználó ellopta 1400 forintomat - és gondolom még jó páran vagyunk így vele:

Ma megtettem a feljelentést ellene, csak jelzem, hogy ha mást is megkárosított az adrenalin123 nevű csaló, akkor ne habozzon, jelentse fel.

(1400 forint nem nagy pénz persze, de összegtől függetlenül aljas dolognak gondolom a szándékos lopást. Nem beszélve arról, hogy ha csak 10 emberrel csinálta meg, máris van 15-20.000 forintja - és ezek után ússza meg?! Holnaptól akkor én se dolgozzak, hanem csaljak ki 1-2 ezer forintokat más emberektől, és ebből éljek meg, merthogy' úgysem lesz semmi következménye?!)

Végül is nem mondhatjuk, hogy következmény nélkül.smile.gif A Vatera már inaktiválta, és ha a rendőrség is megteszi a dolgát, akkor életbe lép a mesebeli zárás. A rossz elnyeri méltó büntetését, a jók pedig élnek boldogan, míg meg nem halnak.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigusz
hozzászólás 2012-10-24 07:16
Létrehozva: #3150

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-18 14:31
Azonosító: 895 946

Üdv'

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-23 18:52
Létrehozva: #3151

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(reggel16 @ 2012-10-23 19:35) *
Tiltó listára ajánlom mindenkinek.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=15469037

Köszi, én betettem. thank_you.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-23 18:52

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
reggel16
hozzászólás 2012-10-23 18:35
Létrehozva: #3152

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-28 10:04
Azonosító: 1 387 727

Tiltó listára ajánlom mindenkinek.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=15469037

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-23 11:37
Létrehozva: #3153

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szofe1 @ 2012-10-23 12:28) *
Rendben, hívtam nem vette most fel, írtam sms-t írtam e-mailt és írtam neki a lezárult aukciónk alá hogy mi van már és hogy 10napon belül pénzt szeretnék vagy átsétálok a szomszédba a rendőrségre.
De nem értek ehez... Mi a hivatalos megnevezése a vádnak? "Csalás"?

Nem tudom, de a rendőrségen megmondják.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szofe1
hozzászólás 2012-10-23 11:32
Létrehozva: #3154

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-24 08:10
Azonosító: 1 716 692

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-23 12:30) *
Tisztelt szofe1!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Rendben, köszönöm, meg fogom tenni!:)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-23 11:30
Létrehozva: #3155

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(szofe1 @ 2012-10-23 12:28) *
Rendben, hívtam nem vette most fel, írtam sms-t írtam e-mailt és írtam neki a lezárult aukciónk alá hogy mi van már és hogy 10napon belül pénzt szeretnék vagy átsétálok a szomszédba a rendőrségre.
Az mindegy is volt mert csak átmeneti megoldás lett volna ez a kis zsíroskenyér:). :/ utána úgyis hozzávágtam volna valakihez.

Tisztelt szofe1!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

IDÉZET(Susi86 @ 2012-10-23 11:44) *
Kedves Vatera Csapata!

Tegnap az alábbi felhasználót http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=2838024 feljelentettem a rendőrségen csalás vádjával! A rendőrségen kiderült, hogy a személy szélhámos, mások is indítottak ellene eljárást!!!!

Tisztelt Susi86!

A felhasználót már 15-én kizártuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
szofe1
hozzászólás 2012-10-23 11:28
Létrehozva: #3156

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-23 12:21) *
Nem emlékszem. De ez nem jelent semmit. Egyrészt lehet, hogy elfelejtettem, másrészt meg sajnos nem minden ilyen eset olvasható a fórumon.
Szerintem lehet, hogy visszakapod a pénzedet. Olyat olvastam, hogy egy nagy lehúzó visszautalt a rendőrségi feljelentés hatására. Arra nem emlékszem már, hogy mindenki visszakapta-e a pénzét, de sokan.
Szerintem semmiképpen se hagyd magad.smile.gif

IDÉZET(CommanderAdi @ 2012-10-23 12:25) *
Tablet 1 hónap garanciával? Ez csak nekem fura?

Az mindegy is volt mert csak átmeneti megoldás lett volna ez a kis zsíroskenyér:). :/ utána úgyis hozzávágtam volna valakihez.

+Quote Post
CommanderAdi
hozzászólás 2012-10-23 11:25
Létrehozva: #3157

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-02 16:26
Azonosító: 1 545 843

IDÉZET(szofe1 @ 2012-10-23 11:55) *
Heló,

Egy kis segítséget kénék, vettem egy tabletet azért mert azt írta viszonylag gyorsabban megkapom mint mástól, meg is vettem egy hónapja, de a 8-15nap már igencsak letelt és se nem válaszol se semmi és kezdenek felhalmozódni a semleges és negatív értékelései. Ha átvág akkor van lehetőségem a pénzemet visszaszerezni?

Tablet 1 hónap garanciával? Ez csak nekem fura?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-23 11:21
Létrehozva: #3158

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szofe1 @ 2012-10-23 12:03) *
Igen utaltam. És azon kívül hogy dörzsöltehet a tenyerem a végén hogy " na, te paraszt...!" azonkívül sikerül visszakapnom a pénzem?

Volt már valakinek itt gondja vele aki jelezte?

Nem emlékszem. De ez nem jelent semmit. Egyrészt lehet, hogy elfelejtettem, másrészt meg sajnos nem minden ilyen eset olvasható a fórumon.
Szerintem lehet, hogy visszakapod a pénzedet. Olyat olvastam, hogy egy nagy lehúzó visszautalt a rendőrségi feljelentés hatására. Arra nem emlékszem már, hogy mindenki visszakapta-e a pénzét, de sokan.
Szerintem semmiképpen se hagyd magad.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szofe1
hozzászólás 2012-10-23 11:03
Létrehozva: #3159

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-23 12:01) *
Meg. Na és utaltál valahová, és a rendőrség megkeresi a Vaterát. A megkereséskor kiadják az összes adatot. Mindenképpen tedd meg.

Igen utaltam. És azon kívül hogy dörzsöltehet a tenyerem a végén hogy " na, te paraszt...!" azonkívül sikerül visszakapnom a pénzem?

Volt már valakinek itt gondja vele aki jelezte?

A hozzászólást -szofe1- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-23 11:06

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-23 11:02
Létrehozva: #3160

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szofe1 @ 2012-10-23 11:58) *
És ezt egy név és telefonszám alapján meg tudom tenni?

Meg. Na és utaltál valahová, és a rendőrség megkeresi a Vaterát. A megkereséskor kiadják az összes adatot. Mindenképpen tedd meg.

IDÉZET(szofe1 @ 2012-10-23 12:00) *
Igen Ő az!!! Pénzt, vagy tabletet akarom mert lassan eret vágok, nem véletlen vettem tőle, azonnal szükségem van rá, így nem lehet dolgozni :S:S

Írj neki, hogy feljelentést fogsz tenni. Hátha berezel. Bár én már nem babáznék vele. Nagyon nem tetszenek az értékelései.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1355 Oldal V  « < 156 157 158 159 160 > » 
Reply to this topicStart new topic
10 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (10 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-22 19:20