IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 161 162 163 164 165 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
suzukimaruti
hozzászólás 2012-07-07 21:02
Létrehozva: #3241

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(kisgep01 @ 2012-07-07 20:30) *
Köszi Neked is svejku (fiú)! Szerintem is az a probléma,hogy nem egyeztem meg vele vaterán kívül! De miért olyan nehéz a mai világban azt megérteni,hogy valamit szabályosan próbálok csinálni??!! Azért azt elmondom neketek,hogy a múlt hónapban kb 40000.- bevételtől estünk el mert nem egyeztünk meg a kedves vevőkkel a vaterán kívül! De ez még mindig nem probléma mert ez benne van a pakliba,de általában ezek az emberek adnak semleges értékelést ( valamilyen mondva csinált indokkal ) vagy egyszerűen pozítivot ( ami inkább negatívba hajlik )! Ilyenkor ha hallanátok a férjemet! Ő egy nagyon jó ember,de az olyan vásárlókat nagyon nem szereti aki nem tartja be a szabályokat! Ő mindig azt mondja,amit inas korában egy mestere mondott neki ,hogy" kicsit csibésznek kell lenned de ez nem mehet senki kárára" ! Ő eszerint él és ezt el is várja másoktól! kisgep (lány)

Azért nehéz nekik megérteni mert így nem teszel pénzt a zsebébe. Mert ugye arról szol a dolog náluk, hogy olcsóbban megvenni mivel nem fizetnél jutalékot. Hidd el sokan bepróbálkoznak nálam is. blink.gif Viszont akik ugyan úgy gondolkoznak mint mi, azoknak eszükbe sem jut, inkább visszatérők vevők lesznek. smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2012-07-07 20:30
Létrehozva: #3242

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-11 10:58
Azonosító: 1 413 411

IDÉZET(svejku @ 2012-07-07 20:14) *
Szia Kisgéplány! smile.gif
Marutival maximálisan egyetértek, még annyit javasolnék, hogy az utolsó felszólító levélben adjál meg konkrét napokat, időpontokat, amikor biztosítani tudod az átvételt. Ha jól olvastam több alkalommal telefonon egyeztettél, aminek nincs nyoma. Tehát nehogy az legyen, hogy olyan szöveggel kapjál boszúnegát, hogy te nem voltál ott a találkozón, mert azzal a Vatera sem tud mit kezdeni.
Amikor a jelzett időpontok eredménytelenül elmúltak, no akkor írni még egy levelet amiben leírod, hogy mivel nem jelent meg, negatívot adsz, és a terméket újra meghirdeted.
(amúgy, szerintem a Vaterán kívüli egyezkedési kísérlete is elég nyomós ok lehet egy figyelmeztetésre, tehát azokat a levelek is őrizd meg, végső esetben arra is lehet hivatkozni. Azt gondolta, hogy féláron megegyezik majd veletek a többi alkatrészre, és most ezért nem akar jelentkezni, fizetni)
svejku (fiú) smile.gif

Köszi Neked is svejku (fiú)! Szerintem is az a probléma,hogy nem egyeztem meg vele vaterán kívül! De miért olyan nehéz a mai világban azt megérteni,hogy valamit szabályosan próbálok csinálni??!! Azért azt elmondom neketek,hogy a múlt hónapban kb 40000.- bevételtől estünk el mert nem egyeztünk meg a kedves vevőkkel a vaterán kívül! De ez még mindig nem probléma mert ez benne van a pakliba,de általában ezek az emberek adnak semleges értékelést ( valamilyen mondva csinált indokkal ) vagy egyszerűen pozítivot ( ami inkább negatívba hajlik )! Ilyenkor ha hallanátok a férjemet! Ő egy nagyon jó ember,de az olyan vásárlókat nagyon nem szereti aki nem tartja be a szabályokat! Ő mindig azt mondja,amit inas korában egy mestere mondott neki ,hogy" kicsit csibésznek kell lenned de ez nem mehet senki kárára" ! Ő eszerint él és ezt el is várja másoktól! kisgep (lány)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-07-07 20:14
Létrehozva: #3243

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(kisgep01 @ 2012-07-07 18:36) *
Üdv! A véleményetekre vagyok kíváncsi és ha lehet akkor a tanácsotokra is!
...

Szia Kisgéplány! smile.gif
Marutival maximálisan egyetértek, még annyit javasolnék, hogy az utolsó felszólító levélben adjál meg konkrét napokat, időpontokat, amikor biztosítani tudod az átvételt. Ha jól olvastam több alkalommal telefonon egyeztettél, aminek nincs nyoma. Tehát nehogy az legyen, hogy olyan szöveggel kapjál boszúnegát, hogy te nem voltál ott a találkozón, mert azzal a Vatera sem tud mit kezdeni.
Amikor a jelzett időpontok eredménytelenül elmúltak, no akkor írni még egy levelet amiben leírod, hogy mivel nem jelent meg, negatívot adsz, és a terméket újra meghirdeted.
(amúgy, szerintem a Vaterán kívüli egyezkedési kísérlete is elég nyomós ok lehet egy figyelmeztetésre, tehát azokat a levelek is őrizd meg, végső esetben arra is lehet hivatkozni. Azt gondolta, hogy féláron megegyezik majd veletek a többi alkatrészre, és most ezért nem akar jelentkezni, fizetni)
svejku (fiú) smile.gif

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-07-07 20:02
Létrehozva: #3244

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kisgep01 @ 2012-07-07 19:53) *
Nagyon köszönöm a válaszodat és azt,hogy ebben a melegben szántál rám időt!Mint írtam mindenki véleményére kiváncsi vagyok. Én is ebben az írányban akartam elindulni csak azért kell egy kívülálló higgadt "lökése" mert egyzser már a férjem adott forró fejjel egy értékelést és az nem igazán jól sült el ( ezt zejopy tudja a legjobban )!! Mégegyszer nagyon köszönöm és hétfő reggel meg is írom a levelet ( hátha addig megváltozik valami )!

Igazán nincs mit köszönni! good2.gif smile.gif Olvastam a férjed adta dolgokat csak akkor nem írtam be. Ne engedd a férjed értékelni mosking.gif Sok sikert! smile.gif

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2012-07-07 19:53
Létrehozva: #3245

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-07-07 18:59) *
Szia!
Félve írok ide mivel nemzejopy vagyok.
Én küldenék egy utolsó határidős levelet amit továbbítanék a biztonságra is. Ez tudod védelem talán az esetleges bosszú nega ellen. Én hasonló hüylítés miatt bizony megadtam az illetőnek kijáró értékelést.

Nagyon köszönöm a válaszodat és azt,hogy ebben a melegben szántál rám időt!Mint írtam mindenki véleményére kiváncsi vagyok. Én is ebben az írányban akartam elindulni csak azért kell egy kívülálló higgadt "lökése" mert egyzser már a férjem adott forró fejjel egy értékelést és az nem igazán jól sült el ( ezt zejopy tudja a legjobban )!! Mégegyszer nagyon köszönöm és hétfő reggel meg is írom a levelet ( hátha addig megváltozik valami )!

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-07-07 18:59
Létrehozva: #3246

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kisgep01 @ 2012-07-07 18:36) *
Üdv! A véleményetekre vagyok kíváncsi és ha lehet akkor a tanácsotokra is! Van egy vásárlóm a neve magyarrita. 2012-06-29.-án leütött egy kerékpár sárvédőt és ott a személyes átvételt jelőlte be ( mert itt lakik a szomszédba )! Jelentkezett és küldött egy e-mailt,hogy nem 1 ilyen sárvédőre lenne szüksége hanem 2 db-ra + még viágítás stb... Megírtam neki válaszba,hogy rendben van ha 2 pár sárvédő kell akkor kérem üssön le + 1 párat és ha kell akkor teszek fel vílágítást is! Ez így már nem igazán tetszett neki ( nem tudom miért? ) azt mondta,hogy akkor eljön azért az 1 pár leütött sárvédőért. 2012-07-04.-én reggel írt egy e-mailt,hogy akkor a férje most azonnal jön az alkatrészért. Megírtam neki,hogy ezt előre le kell egyeztetni mert éppen árúért kell mennem. Még szerdán 13 órakor telefonál a hölgy,hogy akkor a férje jön haza Pécsről a munkábol és bejönne érte.Mondom,hogy rendben de érjen ide 16 óráig mert addig vagyok lent a műhelyben, de csütörtökön és pénteken egész nap jöhet mert nem megyek sehova! Vártam szerdán 16óra 15 percig de természetesen nem jött érte senki. Csakugy mint csütörtökön és pénteken sem! Péntek este írtam egy e-mailt a hölgynek,hogy akkor most mi legyen mert a jövő hetemet már nem szeretném a műhelybe tölteni mert lenne más dolgom is de erre már nem kaptam a hölgytől választ ( pedig folyamatossan jár fent a neten )! Nem az 540.- a problémám hanem az értékelései! Mert már mással is csinált így és nem ment el a megvásárolt termékért és aki negatívot adott neki annak lazán adott egy bosszúnegatívot! Valamint sajnos mindig az olyan vásárlókkal van a baj akik leütés után vaterán kívül szeretnének eggyezkedni!! Tehát Ti mit csinálnátok a helyembe? Mindenki véleményére kíváncsi lennék,de fontos lenne zejopy higgadt és átgondolt véleménye és tanácsa! Köszönöm és bocs,hogy ebben a hőségben ilyen dologgal zavarlak benneteket!! kisgep01( lány )

Szia!
Félve írok ide mivel nem zejopy vagyok.
Én küldenék egy utolsó határidős levelet amit továbbítanék a biztonságra is. Ez tudod védelem talán az esetleges bosszú nega ellen. Én hasonló hüylítés miatt bizony megadtam az illetőnek kijáró értékelést.

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-07 19:00

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2012-07-07 18:36
Létrehozva: #3247

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv! A véleményetekre vagyok kíváncsi és ha lehet akkor a tanácsotokra is! Van egy vásárlóm a neve magyarrita. 2012-06-29.-án leütött egy kerékpár sárvédőt és ott a személyes átvételt jelőlte be ( mert itt lakik a szomszédba )! Jelentkezett és küldött egy e-mailt,hogy nem 1 ilyen sárvédőre lenne szüksége hanem 2 db-ra + még viágítás stb... Megírtam neki válaszba,hogy rendben van ha 2 pár sárvédő kell akkor kérem üssön le + 1 párat és ha kell akkor teszek fel vílágítást is! Ez így már nem igazán tetszett neki ( nem tudom miért? ) azt mondta,hogy akkor eljön azért az 1 pár leütött sárvédőért. 2012-07-04.-én reggel írt egy e-mailt,hogy akkor a férje most azonnal jön az alkatrészért. Megírtam neki,hogy ezt előre le kell egyeztetni mert éppen árúért kell mennem. Még szerdán 13 órakor telefonál a hölgy,hogy akkor a férje jön haza Pécsről a munkábol és bejönne érte.Mondom,hogy rendben de érjen ide 16 óráig mert addig vagyok lent a műhelyben, de csütörtökön és pénteken egész nap jöhet mert nem megyek sehova! Vártam szerdán 16óra 15 percig de természetesen nem jött érte senki. Csakugy mint csütörtökön és pénteken sem! Péntek este írtam egy e-mailt a hölgynek,hogy akkor most mi legyen mert a jövő hetemet már nem szeretném a műhelybe tölteni mert lenne más dolgom is de erre már nem kaptam a hölgytől választ ( pedig folyamatossan jár fent a neten )! Nem az 540.- a problémám hanem az értékelései! Mert már mással is csinált így és nem ment el a megvásárolt termékért és aki negatívot adott neki annak lazán adott egy bosszúnegatívot! Valamint sajnos mindig az olyan vásárlókkal van a baj akik leütés után vaterán kívül szeretnének eggyezkedni!! Tehát Ti mit csinálnátok a helyembe? Mindenki véleményére kíváncsi lennék,de fontos lenne zejopy higgadt és átgondolt véleménye és tanácsa! Köszönöm és bocs,hogy ebben a hőségben ilyen dologgal zavarlak benneteket!! kisgep01( lány )

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2012-07-07 17:53
Létrehozva: #3248

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 141

IDÉZET(hytech @ 2012-07-07 12:04) *
Az már lejárt tegnap de a negatívodat nem látom!
angry4.gif

Ébredés után futottam a strandra, de már bepótoltam a hiányt.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-07 12:18
Létrehozva: #3249

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(lagodigarda @ 2012-07-07 09:57) *
Konkrétabban: a pénzt elutaltam 1 hónapja, az árut nem kaptam meg. Az eladó sem e-mail-ben, sem telefonon (üzenetrögzítőre kapcsolva) nem elérhető. Más megoldást nem láttam, mint feljelntést tettem a rendőrségen.

Helyesen tette. A rendőrség nyilván elindítja majd a nyomozást.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-07-07 12:04
Létrehozva: #3250

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(davenport @ 2012-07-06 13:20) *
Ma estéig adtam neki haladékot....

Az már lejárt tegnap de a negatívodat nem látom!

IDÉZET(zoc710 @ 2012-07-06 13:20) *
Üdvözlök Mindenkit!
Régen jártam itt, bár lett volna miért, de idő hiányában...
Jelen problémám:http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1686597
...

angry4.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
lagodigarda
hozzászólás 2012-07-07 09:57
Létrehozva: #3251

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-15 09:20
Azonosító: 840 745

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-06 22:21) *
A végkifejlet? Ez egy eléggé összetett kérdés. Különösen így nagy általánosságban.

Konkrétabban: a pénzt elutaltam 1 hónapja, az árut nem kaptam meg. Az eladó sem e-mail-ben, sem telefonon (üzenetrögzítőre kapcsolva) nem elérhető. Más megoldást nem láttam, mint feljelntést tettem a rendőrségen.

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-07-06 23:57
Létrehozva: #3252

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-07-06 23:19) *
Sajnálom, hogy nem voltam képes magamat jobban visszafogni, de eredetileg ennél is markánsabban szerettem volna kifejezni ingerült álláspontomat.
Erről volna szó, üzenetek

Ehhez csak gratulálni tudok! good2.gif Bocsánat közbe felvihogtam míg olvastam. Tök Magyar mindenki számára érthető. smile.gif Természetes nem az ingerültséget nevettem! smile.gif

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-07 00:01

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-07-06 23:32
Létrehozva: #3253

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(vidaeff @ 2012-07-06 23:19) *
Sajnálom, hogy nem voltam képes magamat jobban visszafogni, de eredetileg ennél is markánsabban szerettem volna kifejezni ingerült álláspontomat.

Ennél is??blink.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-07-06 23:19
Létrehozva: #3254

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

Erről volna szó, üzenetek

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-06 22:45
Létrehozva: #3255

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(retrobudai @ 2012-07-06 22:40) *
Nem tudom,de olyan jó volt ránézni,miután leírtam. mosking.gif
Lehet,hogy le kéne védenem ezt a kifejezést..... headbang.gif

Egy próbát megérhet smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
retrobudai
hozzászólás 2012-07-06 22:40
Létrehozva: #3256

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-05 13:06
Azonosító: 1 582 730

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-06 22:24) *
Az mit jelent, hogy "üzletszerűen nyerészkedik" ?! blink.gif

Nem tudom,de olyan jó volt ránézni,miután leírtam. mosking.gif
Lehet,hogy le kéne védenem ezt a kifejezést..... headbang.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-06 22:24
Létrehozva: #3257

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(retrobudai @ 2012-07-06 18:36) *
Mondjuk számomra az érdekes és egyben elszomorító,hogy egy ilyen felhasználó ennyi ideig és ennyi embert becsaphat büntetlenül és kitiltás nélkül.
Bizonyos esetekben szerintem indokolt lenne a százalékok figyelmen kívül hagyása.Ebben az esetben is teljesen világos,hogy az eladó üzletszerűen nyerészkedik a gagyi,hibás,ugyanakkor eredetinek beállított termékekkel.Ráadásul nem egyszer-kétszer fordult elő,hanem ahogy olvasom tucatjával verte át a naiv vásárlókat.

Az mit jelent, hogy "üzletszerűen nyerészkedik" ?! blink.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-06 22:21
Létrehozva: #3258

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(lagodigarda @ 2012-07-06 20:58) *
Sziasztok!
Akinek már volt rendőrségi ügye (vevőként tett feljelentést), mi az ügy menete, végkifejlete?

A végkifejlet? Ez egy eléggé összetett kérdés. Különösen így nagy általánosságban.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lagodigarda
hozzászólás 2012-07-06 20:58
Létrehozva: #3259

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-15 09:20
Azonosító: 840 745

Sziasztok!
Akinek már volt rendőrségi ügye (vevőként tett feljelentést), mi az ügy menete, végkifejlete?

+Quote Post
retrobudai
hozzászólás 2012-07-06 18:36
Létrehozva: #3260

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-05 13:06
Azonosító: 1 582 730

IDÉZET(vidaeff @ 2012-07-05 16:53) *
Üdvös lenne ezt a topikot a kezdő sárgák ellen dühödten acsarkodóknak gyakrabban olvasni. Bevallom, nekem sem tiszta a lelkiismeretem, mert bár olvasom, de arra még nem vettem a fáradságot, hogy nem csekély számú igen kellemes üzleti partnereim bármelyikének itt teret adjak.
Viszont a te villám vevődet nézegettem, ti. az értékeléseit. Találtam köztük őt.. Ajánlom a megfelelő következtetések levonását. rolleyes.gif

Mondjuk számomra az érdekes és egyben elszomorító,hogy egy ilyen felhasználó ennyi ideig és ennyi embert becsaphat büntetlenül és kitiltás nélkül.
Bizonyos esetekben szerintem indokolt lenne a százalékok figyelmen kívül hagyása.Ebben az esetben is teljesen világos,hogy az eladó üzletszerűen nyerészkedik a gagyi,hibás,ugyanakkor eredetinek beállított termékekkel.Ráadásul nem egyszer-kétszer fordult elő,hanem ahogy olvasom tucatjával verte át a naiv vásárlókat.

A hozzászólást -retrobudai- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-06 18:37

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 161 162 163 164 165 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: svejku

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-02 16:02