IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1360 Oldal V  « < 161 162 163 164 165 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
holphajni
hozzászólás 2012-10-25 13:17
Létrehozva: #3241

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-10-24 20:13
Azonosító: 1 863 896

Üdv!
Igen, elismerem, hogy az értékeléseket utóbb olvastam el, amit sajnálok is.
A hirdetés szövegben az áll, hogy "Csomag tartalma: új daraboktól 2 osztályú hibátlan ruhákig".
Na, ez nem teljesült, sajnos. Én is hibáztam, amikor akkor néztem meg az értékeléseit, mikor már megtörtént a baj.

IDÉZET(vidaeff @ 2012-10-25 07:52) *
Nem dolgom a piacteret védeni, de valóban mindent megtettek. Például azzal is, ahogy üzemel a portál. A hagyományos kereskedésben persze más a felállás. De teszem azt, elballag egy boltba. Látja, hogy az üzlet közvetlen környezete lepusztult, rendetlen, esetleg szemetes, akkor bemegy oda? Ez ugyan más műfaj, de azért van mód előzetesen mérlegelni. Ön megvett olyasmit, amit nem is látott! Még le is volt írva a termékleírásban. Úgy tűnik, az eladó problémás értékeléseit is utólag olvasta el. Számomra ennél az aukciónál minden infó rendelkezésre állt ahhoz, hogy én pl. sosem vásárolnék.
Csak úgy mutatóba, itt egy rendes aukció. Az most lényegtelen, merőben más holmi. De ahogy kinéz az egész. Korrekt képek, leírás. Még az igen szakszerű levelezés is rengeteget segít.

Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-10-25 07:52
Létrehozva: #3242

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 22:31) *
Köszönöm szépen a megértésüket!

Nem dolgom a piacteret védeni, de valóban mindent megtettek. Például azzal is, ahogy üzemel a portál. A hagyományos kereskedésben persze más a felállás. De teszem azt, elballag egy boltba. Látja, hogy az üzlet közvetlen környezete lepusztult, rendetlen, esetleg szemetes, akkor bemegy oda? Ez ugyan más műfaj, de azért van mód előzetesen mérlegelni. Ön megvett olyasmit, amit nem is látott! Még le is volt írva a termékleírásban. Úgy tűnik, az eladó problémás értékeléseit is utólag olvasta el. Számomra ennél az aukciónál minden infó rendelkezésre állt ahhoz, hogy én pl. sosem vásárolnék.
Csak úgy mutatóba, itt egy rendes aukció. Az most lényegtelen, merőben más holmi. De ahogy kinéz az egész. Korrekt képek, leírás. Még az igen szakszerű levelezés is rengeteget segít.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
holphajni
hozzászólás 2012-10-24 22:31
Létrehozva: #3243

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Köszönöm szépen a megértésüket!

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-24 22:29) *
Ez a segítség, amit ilyen esetekben az Ügyfélszolgálat nyújthat.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-24 22:29
Létrehozva: #3244

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 22:25) *
Ezzen a szövekszerkezettel már találkoztam a válasz e-mailben és maga az aukciós honlap ügyfélszolgálat menüpontjában is. Ez alapján szerettem volna békésen elintézni az esetet, nem kívántam volna bele vonni a hatóságokat. Nyilván nem 4675ft veszteségemről van szó, de ez egy napi fizetésnek felel meg jobb helyeken. Nekem pedig pont ennyivel marad kevesebb a kasszában, a másik pedig az, hogy egy másik felhasználó is járhat ugyan így, esetleg nagyobb összeggel is.

Ez a segítség, amit ilyen esetekben az Ügyfélszolgálat nyújthat.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
holphajni
hozzászólás 2012-10-24 22:25
Létrehozva: #3245

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Ezzen a szövekszerkezettel már találkoztam a válasz e-mailben és maga az aukciós honlap ügyfélszolgálat menüpontjában is. Ez alapján szerettem volna békésen elintézni az esetet, nem kívántam volna bele vonni a hatóságokat. Nyilván nem 4675ft veszteségemről van szó, de ez egy napi fizetésnek felel meg jobb helyeken. Nekem pedig pont ennyivel marad kevesebb a kasszában, a másik pedig az, hogy egy másik felhasználó is járhat ugyan így, esetleg nagyobb összeggel is.

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-24 22:17) *
Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen az allegroup.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-24 22:24
Létrehozva: #3246

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 22:19) *
A reális segítség annyiban kimerült volna, hogy jogomban áll feljelenteni az eladót, amennyiben nem tudom emberi szinten, normális hozzáállással megértetni az eladóval, hogy el kívánok állni a vásárlástól, mert nem azt kaptam, ami le volt írva.

Nem tudtak másban segíteni. Egyszerűen nincs módjuk.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-24 22:23
Létrehozva: #3247

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 22:19) *
A reális segítség annyiban kimerült volna, hogy jogomban áll feljelenteni az eladót, amennyiben nem tudom emberi szinten, normális hozzáállással megértetni az eladóval, hogy el kívánok állni a vásárlástól, mert nem azt kaptam, ami le volt írva.

Az Ügyfélszolgálat mindig a kérdésre válaszol.
Az előző hozzászólásunkban olvasható az ilyen esetekre vonatkozó javaslat.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
holphajni
hozzászólás 2012-10-24 22:19
Létrehozva: #3248

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-24 22:14) *
Miben tudtak volna reálisan segíteni?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-24 22:17
Létrehozva: #3249

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 22:15) *
...Mit tudok tenni, és hogyan.

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen az allegroup.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
holphajni
hozzászólás 2012-10-24 22:15
Létrehozva: #3250

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Igen, ezt most már tudom. De vártam volna olyat, hogy ebben az esetben esetleg tudok ezt vagy azt tenni. Mit tudok tenni, és hogyan.

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-24 22:09) *
Ami történt, az ilyen kiszolgálás, már ami a vásárlást illeti, teljesen felháborító. De a Vatera ebben az esetben nem tehetett semmit. Ha végiggondolod, neked is be kell látnod. Vannak helyzetek, amikben a Vatera a helyzeténél fogva nem kompetens.

(Elnézést Benz, nem láttam.smile.gif)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-24 22:14
Létrehozva: #3251

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 22:11) *
Nem segítettek, finoman jelezték, hogy így jártam, legközelebb oda figyelsz.

Miben tudtak volna reálisan segíteni?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
holphajni
hozzászólás 2012-10-24 22:11
Létrehozva: #3252

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Nem segítettek, finoman jelezték, hogy így jártam, legközelebb oda figyelsz.

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-24 22:08) *
Mit ért az ügy bármilyen intézkedésén?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-24 22:09
Létrehozva: #3253

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 22:05) *
A vatera nem a csomag tartalmára vonatkozóan takarózott. Az ügy bármilyen intézkedésével kapcsolatban történt takarózás. Nem a tartalomra valóan tettem panaszt. Hanem arra, hogy a kedves felhasználó ügyleteire kicsit nézzenek rá, vagy valamilyen segítséget vártam az ügyfélszolgálattól.
Az élősködő család pedig ki van zárva, hogy korábban is itt lettek volna, ugyanis az ágy vadi újan volt vásárolva, az aukció megnyerésének dátuma előtt kerek tíz nappal. Két hét alatt nem hinném, hogy az ágyba csak úgy a semmiből beköltözik valami. No meg ugye a csomag megérkezésének napja utáni éjszaka történtek a csípések.

Ami történt, az ilyen kiszolgálás, már ami a vásárlást illeti, teljesen felháborító. De a Vatera ebben az esetben nem tehetett semmit. Ha végiggondolod, neked is be kell látnod. Vannak helyzetek, amikben a Vatera a helyzeténél fogva nem kompetens.

(Elnézést Benz, nem láttam.smile.gif)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-24 22:10

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-24 22:08
Létrehozva: #3254

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 22:05) *
A vatera nem a csomag tartalmára vonatkozóan takarózott. Az ügy bármilyen intézkedésével kapcsolatban történt takarózás. Nem a tartalomra valóan tettem panaszt. Hanem arra, hogy a kedves felhasználó ügyleteire kicsit nézzenek rá, vagy valamilyen segítséget vártam az ügyfélszolgálattól.
Az élősködő család pedig ki van zárva, hogy korábban is itt lettek volna, ugyanis az ágy vadi újan volt vásárolva, az aukció megnyerésének dátuma előtt kerek tíz nappal. Két hét alatt nem hinném, hogy az ágyba csak úgy a semmiből beköltözik valami. No meg ugye a csomag megérkezésének napja utáni éjszaka történtek a csípések.

Mit ért az ügy bármilyen intézkedésén?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
holphajni
hozzászólás 2012-10-24 22:05
Létrehozva: #3255

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-24 21:50) *
Takaróztak?! Ön szerint a Vatera a távolból el tudja dönteni, hogy az élősködő család valóban a csomagban érkezett-e vagy már régebben is ott volt? blink.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-24 21:50
Létrehozva: #3256

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(holphajni @ 2012-10-24 20:38) *
...Azonnal jeleztem a problémát a vatera felé, akik azzal takaróztak, hogy ők csak információ közvetítők, semmi mást nem tehetnek ügyemmel kapcsolatban. ...

Takaróztak?! Ön szerint a Vatera a távolból el tudja dönteni, hogy az élősködő család valóban a csomagban érkezett-e vagy már régebben is ott volt? blink.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
holphajni
hozzászólás 2012-10-24 20:38
Létrehozva: #3257

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Üdv!
Ahogy már látom, akadnak itt olyan problémás felhasználó felek, mint ahogy nekem is.
Szeretném elmesélni a sztorit, mert nagyon bántja a csőrömet.
Kb. 3 hete vásároltam egy eladótól egy ruhacsomagot, melynek tartalma nem egyezett meg azzal, amit a hirdetés képén láthattunk, illetve annak leírásával. A leírás I.-II. osztályú termékeket reklámoz, ehelyett az V.-VI. kategóriába is csak nagyon nagy jó szívvel sorolhatom! (még géprongynak vagy olajos rongynak sem használnám) A leírás nem tartalmazta, hogy a csomaghoz jár még állati ürülék (esetemben cica kaki) állati szőr, foltok, az a kínzó bűz (még csoda, hogy a postán nem gyújtották fel emiatt) és az a kedves élősködő család, ami beköltözött az ágyunkba, akik párom lábát és más testrészeit összecsipkedték, akiket csak gőz tisztítóval lehetett kiköltözésre, vagy elpusztulásra bírni. Nos a kedves eladó, miután jeleztem neki a csomag visszaküldési szándékom, amivel egyetemben az összegvisszakérését is megtettem, arra kért, hogy küldjek neki pozitív értékelést, majd visszaküldi az összeget. Naná, pozitív értékelés megvásárlása... Ahha... meg mit nem... Azonnal jeleztem a problémát a vatera felé, akik azzal takaróztak, hogy ők csak információ közvetítők, semmi mást nem tehetnek ügyemmel kapcsolatban. Értesítettem a kedves eladót, hogy a pozitív értékelésről még csak ne is álmodjon, majd ő is, hogy én se a pénzemről, ezzel be is fejezte a kommunikációt e-mailben. Október 10-én megfogalmaztam neki, hogy amennyiben 10 naptári napon belül nem érkezik meg az összeg a számlaszámra, október 24-ével lezárólagosan, élni fogok a rendőrségi feljelentési jogommal a városi kapitányságon. Erre az üzenetre az elmúlt 10 napban semmilyen választ nem kaptam, ma elküldtem neki a negatív értékelést, majd szándékozom megtenni a feljelentést is, abból kiindulva, ahogy itt láttam, hogy már 1400ft után is tettek egyesek feljelentést.

Ajánlom mindenkinek az eladót tiltó listára helyezni!
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=120835

Ahogy utána olvasgatunk egy kicsit, a korábbi értékelésekből is látszik, hogy nem "tiszta szándékú" a nagyon nem kedves eladó fél!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-24 20:23
Létrehozva: #3258

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(GolJano @ 2012-10-24 19:32) *
Most nem akarok bunkó lenni, de aki 700ft-ért vesz 1 giga DDR2 800MHz-es memóriát, ami a boltban 4-8 ezer forint (bolttól, kiszereléstől függően), az megérdemli. Még használtan is van 2-3 ezer foritos értéke.

Nem. Nem érdemli meg. Senki sem érdemli mg, hogy visszaéljenek a jóhiszeműségével. Egy áru olcsó eladása nem mindig csalás. Most fogok átadni egy árut 11 Ft-ért, ami kb. 5-6000 Ft-ot ér. Akkor? És ha valaki benézi és téved, akkor sem érdemli meg, hogy becsapják. A szándékos rosszindulatot senki sem érdemli meg. Értesz hozzá, ezért eldöntöd, mit érdemel meg az, aki benézett valamit? Aki ide jön panaszkodni, nem azért jön, hogy őt kiáltsuk ki bűnbaknak. Bajban van, ráadásul még a jó szándék is vezette, mert megosztotta velünk az infót.
A tudás és bizonyos dolgokban való jártasság nem jogosít fel senkit arra, hogy ítélkezzen a másik fölött. Főleg nem így.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
GolJano
hozzászólás 2012-10-24 19:32
Létrehozva: #3259

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-12-31 11:21
Azonosító: 1 606 570

IDÉZET(Bigusz @ 2012-10-24 08:16) *
Üdv'

Az alábbi felhasználó ellopta 1400 forintomat - és gondolom még jó páran vagyunk így vele:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=4183708

Ma megtettem a feljelentést ellene, csak jelzem, hogy ha mást is megkárosított az adrenalin123 nevű csaló, akkor ne habozzon, jelentse fel.

(1400 forint nem nagy pénz persze, de összegtől függetlenül aljas dolognak gondolom a szándékos lopást. Nem beszélve arról, hogy ha csak 10 emberrel csinálta meg, máris van 15-20.000 forintja - és ezek után ússza meg?! Holnaptól akkor én se dolgozzak, hanem csaljak ki 1-2 ezer forintokat más emberektől, és ebből éljek meg, merthogy' úgysem lesz semmi következménye?!)

Most nem akarok bunkó lenni, de aki 700ft-ért vesz 1 giga DDR2 800MHz-es memóriát, ami a boltban 4-8 ezer forint (bolttól, kiszereléstől függően), az megérdemli. Még használtan is van 2-3 ezer foritos értéke.

+Quote Post
mazinger
hozzászólás 2012-10-24 17:51
Létrehozva: #3260

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-10-17 10:35
Azonosító: 1 857 194

Végül csalással vádoltad meg? Mit szóltak a rendőrségen, van esélyed visszakapni a pénzedet?

+Quote Post

1360 Oldal V  « < 161 162 163 164 165 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-04-26 05:58