IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1353 Oldal V  « < 192 193 194 195 196 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
retrobudai
hozzászólás 2012-07-03 21:31
Létrehozva: #3861

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-05 12:06
Azonosító: 1 582 730

IDÉZET(vidaeff @ 2012-07-03 18:53) *
A kezdő jó szándékúan tévedhet, lehet tájékozatlan a szabályok dolgában. Ezért (is) jó ez a fórum, rengeteget lehet itt tanulni. De itt etikáról, tisztességről van van szó. Kinek, mennyi került az otthoni tarisznyába. Az én normarendszerembe ez nem fér bele, másrészt meg nem hajszolom már annyira az izgalmakat, ezért lesitteltem alpapot. Megesett velem is, rossz üzleti taktika okán nagyon áron alul, esetleg ingyen kelt el a holmi. Így jártam. Az a veszteség volt - és még lesz is bizonyára - az iskolapénz. De hogy ne adjam oda!? Ez képtelenség.
Az viszont nagyon szép Öntől, hogy megfelelő stílus esetén legyintett volna. good2.gif De ha ez sem volt neki, akkor tényleg nincs mit tenni.
Szép estét! rolleyes.gif

Megmondom őszintén,hogy az évek alatt itt találkozik az ember érdekes dolgokkal és még érdekesebb emberekkel.Lassan tényleg ott tartok,hogy nem lepődöm meg semmin.
Viszont van egy határ,ami fölött már pofátlanságról,udvariatlanságról beszélünk.Itt ez történt. Ha már így döntött,hogy ilyen alacsony áron nem szeretne megválni az amúgy egyáltalán nem szeretett(mert ha jól tudom az örökölt cuccokat árusította el)terméktől,akkor azért az ember elvárná,hogy kedves,csicsergő hangon,ha nem is Pamela Anderson,de a kedves eladó felhívja és elnézést kérjen.Nem ilyen stílusban,hogy"a terméket már eladtam,nem tudom átadni.". blink.gif
Valóban,ahogy Ön is írta,úgy velem(és biztosan még sokakkal)is megesett egyszer,hogy egy megbeszélt helyen nem tudtam megjelenni,majd hosszas telefonos bocsánat kérések közepette felajánlottam,hogy én saját költségemen elküldöm neki.Az már csak pofon a történetben,hogy pont egy hatalmas dobozról volt szó,így nemhogy kerestem az üzleten,de még rá is fizettem jócskán.Ez van.Az ember bevállal néha ilyeneket,hogy ne essen csorba a becsületén. rolleyes.gif

Na mindegy most már,értékeltem,kíváncsi vagyok,hogy mennyire fejlődött ki a gerincoszlopa és ő hogyan értékel.Bevallom sok jóra nem számítok.

Köszönöm mindenkinek a kedves és segítőkész hozzáállást!

Szép estét!
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-07-03 17:53
Létrehozva: #3862

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(retrobudai @ 2012-07-03 16:35) *
Köszönöm. derisive.gif
Még kezdő,csak pár adás-vétele van,a többi esetben korrektül járt el(értékelések szerint),de gondolom az én esetemben nem szerette volna áron alul eladni a terméket.
Igazából a lekezelő stílusa idegesített fel,ahogyan a levelezésekben megnyilvánult.Ha korrekt kedves lett volna és mondjuk megeresztett volna egy telefont,amiben szánta-bánta volna a történteket,akkor legyintettem volna egyet.De így nem vagyok hajlandó semlegest adni,kizárólag a negatív jöhet szóba.
Ahham,értem. good2.gif
Köszönöm a segítséget,így fogok eljárni.Majd kiderül,hogy milyen kedvükben vannak a kedves ÜSz-os kollégák ebben a nagy melegben. rolleyes.gif

A kezdő jó szándékúan tévedhet, lehet tájékozatlan a szabályok dolgában. Ezért (is) jó ez a fórum, rengeteget lehet itt tanulni. De itt etikáról, tisztességről van van szó. Kinek, mennyi került az otthoni tarisznyába. Az én normarendszerembe ez nem fér bele, másrészt meg nem hajszolom már annyira az izgalmakat, ezért lesitteltem alpapot. Megesett velem is, rossz üzleti taktika okán nagyon áron alul, esetleg ingyen kelt el a holmi. Így jártam. Az a veszteség volt - és még lesz is bizonyára - az iskolapénz. De hogy ne adjam oda!? Ez képtelenség.
Az viszont nagyon szép Öntől, hogy megfelelő stílus esetén legyintett volna. good2.gif De ha ez sem volt neki, akkor tényleg nincs mit tenni.
Szép estét! rolleyes.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-03 15:35
Létrehozva: #3863

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(retrobudai @ 2012-07-03 16:35) *
Ahham,értem. good2.gif
Köszönöm a segítséget,így fogok eljárni.Majd kiderül,hogy milyen kedvükben vannak a kedves ÜSz-os kollégák ebben a nagy melegben. rolleyes.gif

Velem kedvesek voltak a hétvégén, pedig akkor még a szél sem fújt. biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
retrobudai
hozzászólás 2012-07-03 15:35
Létrehozva: #3864

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-07-03 16:22) *
Majd zejopy elmondja, én viszont ezzel a savanyúsággal nem fogok üzletelni. Sok szerencsét. rolleyes.gif

Köszönöm. derisive.gif
Még kezdő,csak pár adás-vétele van,a többi esetben korrektül járt el(értékelések szerint),de gondolom az én esetemben nem szerette volna áron alul eladni a terméket.
Igazából a lekezelő stílusa idegesített fel,ahogyan a levelezésekben megnyilvánult.Ha korrekt kedves lett volna és mondjuk megeresztett volna egy telefont,amiben szánta-bánta volna a történteket,akkor legyintettem volna egyet.De így nem vagyok hajlandó semlegest adni,kizárólag a negatív jöhet szóba.

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-03 16:27) *
Amikor elküldöd a leveledet az általam említett címre, akkor nem olvassák el, hanem az automata rendszer visszaküld egy számsort. Csak akkor foglalkoznak ezekkel a levelekkel, amikor a Kapcsolatfelvételen keresztül jelentkezel és hivatkozol rájuk.
Tehát elküldöd a leveleket, pár perc múlva visszajön a válaszlevél. Utána, ha gondolod, bevágod a negatív értékelést. Azt ő esetleg visszaadja. Aztán te írsz a kapcsolatfelvételen keresztül a megfelelő menüpontban, és ott felsorolod a ticket számaidat. Akkor az az ÜSZ-os, akihez kerül a megkeresés, megnézi a ticket számos leveleket és az alapján eldönti, hogy törlik-e, vagy sem. Lehet, hogy a levelezésről kérnek képernyőfotót is.

Ahham,értem. good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-03 15:27
Létrehozva: #3865

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(retrobudai @ 2012-07-03 16:14) *
Köszönöm a választ,megtartottam minden levelezést,amiből kiderül,hogy ő nem hajlandó átadni a terméket.A felszólító levelet már hetekkel ezelőtt elküldtem neki,azóta sem jött semmi válasz.Mik azok a "ticket számok"?
Akkor értékelem és majd kiderül,hogyan tovább.

Amikor elküldöd a leveledet az általam említett címre, akkor nem olvassák el, hanem az automata rendszer visszaküld egy számsort. Csak akkor foglalkoznak ezekkel a levelekkel, amikor a Kapcsolatfelvételen keresztül jelentkezel és hivatkozol rájuk.
Tehát elküldöd a leveleket, pár perc múlva visszajön a válaszlevél. Utána, ha gondolod, bevágod a negatív értékelést. Azt ő esetleg visszaadja. Aztán te írsz a kapcsolatfelvételen keresztül a megfelelő menüpontban, és ott felsorolod a ticket számaidat. Akkor az az ÜSZ-os, akihez kerül a megkeresés, megnézi a ticket számos leveleket és az alapján eldönti, hogy törlik-e, vagy sem. Lehet, hogy a levelezésről kérnek képernyőfotót is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-07-03 15:22
Létrehozva: #3866

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(retrobudai @ 2012-07-03 16:14) *
Köszönöm a választ,megtartottam minden levelezést,amiből kiderül,hogy ő nem hajlandó átadni a terméket.A felszólító levelet már hetekkel ezelőtt elküldtem neki,azóta sem jött semmi válasz.Mik azok a "ticket számok"?

Majd zejopy elmondja, én viszont ezzel a savanyúsággal nem fogok üzletelni. Sok szerencsét. rolleyes.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
retrobudai
hozzászólás 2012-07-03 15:14
Létrehozva: #3867

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-03 16:09) *
Ha megfelelően dokumentálod, akkor van esély a bosszúnega töröltetésére. A lényeg, hogy minden levél legyen meg. Ezeket továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra, a ticket számokat őrizd meg, mert azokra tudsz majd hivatkozni.
Írj neki egy figyelmeztetést, amiben határidőt szabsz az adásvétel lerendezésére, ha ez nem történik meg, negatív értékelést fogsz adni. Persze ez a levél is legyen továbbítva a biztonsag-ra. Ha nem adja oda, akkor jogos a negatív értékelés. Ha tényleg egyértelműen kiderül a levelezésből, hogy ez történt, akkor szokták törölni a bosszú negatívot, mert ezt a mentalitást a Vatera sem szereti.
Ez az.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-03 15:09
Létrehozva: #3868

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(retrobudai @ 2012-07-03 15:59) *
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.Nagyjából 1 hónapja vásároltam egy varrógépet.1Ft-os aukción vittem el,igencsak áron alul.
Az aukció lejárta után 1 nappal kaptam egy levelet az eladótól,amiben közölte,hogy semmiféle adás-vétel nem lesz,ugyanis ő egy ismerősének Vaterán kívül odaadta.
Közöltem vele,hogy ez szabály ellenes,ráadásul egy szülinapi ajándék lett volna,mindent ehhez igazítottam.
A válasza több levél váltás után is,csak az volt,hogy "sorry,ez van".
Már hosszú napok óta kint van a figyelmeztetés,hogy értékeljem az adás-vételt,de tanácstalan vagyok.Nagyon rosszindulatú eladó és ha negatívra értékelem,biztosan ő is így jár el,pedig én korrekt voltam,már 1 napra rá kifizettem volna neki a vételárat,tehát nem rajtam múlt,én mindenképpen pozitívat érdemelnék.
Mit tegyek,a Vatera tud nekem segíteni egy esetleges bosszúból adott negatív esetén?

Köszönöm

Ha megfelelően dokumentálod, akkor van esély a bosszúnega töröltetésére. A lényeg, hogy minden levél legyen meg. Ezeket továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra, a ticket számokat őrizd meg, mert azokra tudsz majd hivatkozni.
Írj neki egy figyelmeztetést, amiben határidőt szabsz az adásvétel lerendezésére, ha ez nem történik meg, negatív értékelést fogsz adni. Persze ez a levél is legyen továbbítva a biztonsag-ra. Ha nem adja oda, akkor jogos a negatív értékelés. Ha tényleg egyértelműen kiderül a levelezésből, hogy ez történt, akkor szokták törölni a bosszú negatívot, mert ezt a mentalitást a Vatera sem szereti.
Ez az.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-03 15:10

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
retrobudai
hozzászólás 2012-07-03 14:59
Létrehozva: #3869

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.Nagyjából 1 hónapja vásároltam egy varrógépet.1Ft-os aukción vittem el,igencsak áron alul.
Az aukció lejárta után 1 nappal kaptam egy levelet az eladótól,amiben közölte,hogy semmiféle adás-vétel nem lesz,ugyanis ő egy ismerősének Vaterán kívül odaadta.
Közöltem vele,hogy ez szabály ellenes,ráadásul egy szülinapi ajándék lett volna,mindent ehhez igazítottam.
A válasza több levél váltás után is,csak az volt,hogy "sorry,ez van".
Már hosszú napok óta kint van a figyelmeztetés,hogy értékeljem az adás-vételt,de tanácstalan vagyok.Nagyon rosszindulatú eladó és ha negatívra értékelem,biztosan ő is így jár el,pedig én korrekt voltam,már 1 napra rá kifizettem volna neki a vételárat,tehát nem rajtam múlt,én mindenképpen pozitívat érdemelnék.
Mit tegyek,a Vatera tud nekem segíteni egy esetleges bosszúból adott negatív esetén?

Köszönöm

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-03 10:14
Létrehozva: #3870

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(agrotrade @ 2012-07-03 09:24) *
Elnézve a közel egyszerre lejáró aukcióit, amit előre utalás után küldenek a vásárló címére (személyes átvétel kizárva), a műsor valószínűleg itt július 9.-én kezdődik majd…

Már nézik a biztonsági kollégák smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
agrotrade
hozzászólás 2012-07-03 08:24
Létrehozva: #3871

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-03 20:53
Azonosító: 1 141 250

IDÉZET(szovszi211 @ 2012-07-02 23:45) *
kompletten lemásolta egy aukcióm szövegét
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefo...1611613706.html

Elnézve a közel egyszerre lejáró aukcióit, amit előre utalás után küldenek a vásárló címére (személyes átvétel kizárva), a műsor valószínűleg itt július 9.-én kezdődik majd…

+Quote Post
1kolozsvari
hozzászólás 2012-07-03 07:32
Létrehozva: #3872

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-05-06 14:07
Azonosító: 640 140

IDÉZET(Hunter600 @ 2012-07-02 19:34) *
Ezt most nem bírtam ki:

http://utazas-szabadido.vatera.hu/kempinge...1612665932.html

Kíváncsi vagyok az én sületlenségemet felfogja e! dry.gif

Az más kérdés, hogy akad e ember aki ezt a hulladékot gázzal megmerné tölteni.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-03 07:24
Létrehozva: #3873

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

...Tud segíteni?

Köszönöm

Tisztelt szovszi211!

Sajnos, ezzel nem nagyon tudunk mit kezdeni.
Ha esetleg a másik felhasználó egy terméklapos üzenetben elismerné a szöveg lemásolását, akkor tudnánk törölni a terméklapot.
Addig is azt javasoljuk, írja be a termékleírásba, hogy az a saját szellemi terméke és a hozzájárulása nélkül nem használható fel, nem másolható.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-07-02 23:08
Létrehozva: #3874

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Eva612 @ 2012-07-02 19:54) *
Tudna valaki segíteni?
Egy hete átutaltam a termék és a postaköltség ellenértékét, de a mai napig nem kaptam meg a terméket. Válaszra sem méltat az eladó!
Igaz gyaníthattam volna, hogy nem megbízható, mert a leütést követően sem a telefont nem vette fel, sem az e-mailemre nem válaszolt.
Buktam a pénzem?

Nem hinném, ez itt nem olyan egyszerű. (mármint eltűnni a pénzzel)
Megnézhetjük az aukciót? (a linket nyugodtan bemásolhatod) és akkor talán tudunk még valami tanáccsal szolgálni. Az értékeléssel is várj, ha még nem tetted meg!

Az alábbi linken az eladó kompletten lemásolta egy aukcióm szövegét

Ez elég gáz, velem is előfordult már hasonló (no nem ennyire szó szerint, de felismerhetően). Én írtam neki a terméklapon, és kedvesen megkértem, hogy ezt azé' má' ne csinálja. Szerintem Benz sem tud jobb tanácsot adni, ez a dolog még a képek lopása esetén is csak "vízjellel" bizonyított esetben orvosolható részükről.

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-07-02 22:45
Létrehozva: #3875

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 11:13
Azonosító: 1 549 242

Tisztelt Benz!

Az alábbi linken az eladó kompletten lemásolta egy aukcióm szövegét
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefo...1611613706.html

Ezt:
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefo...1612466102.html

Ezzel a legfőbb gondom az, hogy megtéveszti vele a vásárlókat, mert azok azt hihetik a fejlécből, mely minden hirdetésemben megtalálható, hogy ő én vagyok. Ezt pedig nem szeretném semmilyen formában. Tud segíteni?

Köszönöm

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-02 20:22
Létrehozva: #3876

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tudna valaki segíteni?
Egy hete átutaltam a termék és a postaköltség ellenértékét, de a mai napig nem kaptam meg a terméket. Válaszra sem méltat az eladó!
Igaz gyaníthattam volna, hogy nem megbízható, mert a leütést követően sem a telefont nem vette fel, sem az e-mailemre nem válaszolt.
Buktam a pénzem????????????????

Tisztelt Eva612!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Következő hozzászólásaiban legyen kedves spórolni a kérdőjelekkel!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2012-07-02 19:17
Létrehozva: #3877

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 16:28
Azonosító: 310 714

Erre vonatkozóan szerintem ebben a pillanatban csak egy jósnő tudna válaszolni. dry.gif
Az egy hete elutaltam a pénzt, kicsit sarkos, hiszen valószínüleg a hétvége is benne volt, az is lehet, hogy idegen bankos az eladó. Az, hogy a posta mennyi idő alatt viszi ki, most nyáron relatív. Nekem a múlt hónapban kétszer is 1 hétig tartott az ajánlott küldemény kézbesítése. Mármint nem nekem hanem a postának.
A telefont nem veszi fel, e-mailre nem válaszol: próbálj írni egy terméke alá, ott megkérdezni, hogy megkapta e a pénzt, és ha igen, sikerült e postáznia.

A hozzászólást -98tomcsa- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-02 19:18

+Quote Post
Eva612
hozzászólás 2012-07-02 18:54
Létrehozva: #3878

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-06-23 07:24
Azonosító: 1 765 090

Tudna valaki segíteni?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-02 18:47
Létrehozva: #3879

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hunter600 @ 2012-07-02 19:34) *
Ezt most nem bírtam ki:

biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2012-07-02 18:34
Létrehozva: #3880

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 21:55
Azonosító: 1 214 427

IDÉZET(1kolozsvari @ 2012-07-02 17:41) *

Ezt most nem bírtam ki:

+Quote Post

1353 Oldal V  « < 192 193 194 195 196 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-05 21:38