IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 192 193 194 195 196 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2012-04-22 21:42
Létrehozva: #3861

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-22 21:37) *
......... Utólag volt képe írni, hogy azért eladhatnám piactéren kívül a lemezt. Ekkor vele összefüggésben egy nemes arabs mén ivarszervére gondoltam, de végül nem válaszoltam semmit. rolleyes.gif

Istenem! laugh.gif Hogy te milyen finom vagy, szinte éteri. Nemes arabs mén... biggrin.gif Nem ám valami gebe... laugh.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-22 21:37
Létrehozva: #3862

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(svejku @ 2012-04-22 21:22) *
Igen ritka, szerencsésen alakult eset volt a tied, mármint azzal, hogy a vevődet rá tudtad venni a töröltetésre.
Hálisten nekem még nem kellett negatívot töröltetnem, (tudom, egyszer én is fogok kapni), semlegest már próbáltam, no, az aztán még nehezebb!

Ez csak egy megérzés, de ha nem tudom rávenni, akkor talán bejött volna a classic verzió is, de az nekem nagyon nehézkes, úgy be vagyok havazva. Ennek az üzletnek igen terjedelmes és nagyon egyértelmű levelezése volt. Mindent mentettem, ahogy a nagykönyvben írva vagyon. Még az utolsó felszólító telefon kijelzőjét is lefotóztam. Csak valahogy sosem volt érkezésem nekiállni, azaz helyesebben befejezni a második beadványt, mert azért belekezdtem. De legjobb az ilyet elkerülni, csak hát ez nem mindig rajtunk múlik. Utólag volt képe írni, hogy azért eladhatnám piactéren kívül a lemezt. Ekkor vele összefüggésben egy nemes arabs mén ivarszervére gondoltam, de végül nem válaszoltam semmit. rolleyes.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-22 21:38

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-04-22 21:22
Létrehozva: #3863

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-22 21:09) *
Biztos van mikor könnyű, de akad nehéz eset. Arra tippelek, több az ilyen. Nekem csak egy ilyen kérésem volt eddig, de azt az idegeskedést kihagytam volna. Mindenesetre egy jól dokumentált aukciónál, ha mindent rendben csináltunk, érdemes küzdeni. Engem is biztatott Benz, ne adjam fel. A fórumtársak is drukkoltak, ösztökéltek. Szükség lett volna az első elutasító levél után egy másik, alaposabban megszerkesztett, több érvvel megtámogatott képernyőfotósra. Erre idő híján nem vállalkoztam, helyesebben húztam, halasztottam, majd az egyszerűbb megoldást részesítettem előnyben. Az inaktivált felhasználót nyomós érvekkel rávettem, töröltesse ő maga. Mivel lelke mélyén bizonyára rendes ember, hát megtette. rolleyes.gif

Igen ritka, szerencsésen alakult eset volt a tied, mármint azzal, hogy a vevődet rá tudtad venni a töröltetésre.
Hálisten nekem még nem kellett negatívot töröltetnem, (tudom, egyszer én is fogok kapni), semlegest már próbáltam, no, az aztán még nehezebb!

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-22 21:09
Létrehozva: #3864

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(szovszi211 @ 2012-04-22 20:59) *
Remélem a következő után is ezt fogja mondani...

Biztos van mikor könnyű, de akad nehéz eset. Arra tippelek, több az ilyen. Nekem csak egy ilyen kérésem volt eddig, de azt az idegeskedést kihagytam volna. Mindenesetre egy jól dokumentált aukciónál, ha mindent rendben csináltunk, érdemes küzdeni. Engem is biztatott Benz, ne adjam fel. A fórumtársak is drukkoltak, ösztökéltek. Szükség lett volna az első elutasító levél után egy másik, alaposabban megszerkesztett, több érvvel megtámogatott képernyőfotósra. Erre idő híján nem vállalkoztam, helyesebben húztam, halasztottam, majd az egyszerűbb megoldást részesítettem előnyben. Az inaktivált felhasználót nyomós érvekkel rávettem, töröltesse ő maga. Mivel lelke mélyén bizonyára rendes ember, hát megtette. rolleyes.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-22 21:12

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-22 21:01
Létrehozva: #3865

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szovszi211 @ 2012-04-22 20:59) *

Én nem is reagáltam.... eszembe jutottak a saját és a ti tapasztalataitok. Nagyon ott van, már tegnap is nagyon tudta a tutit.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-04-22 20:59
Létrehozva: #3866

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 12:13
Azonosító: 1 549 242

IDÉZET(puttonyos8 @ 2012-04-22 14:55) *
Tanusíthatom, hogy nem nagy falat a bosszúnegatív törlése...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-22 20:24
Létrehozva: #3867

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

radula78

Ajánlom a kellő helyre. Csillaglehúzó. Azok után, amilyen nehézkesen zajlott az egész, még volt képe lecsillagozni... biggrin.gif ... nem hiszem el. Sajnos semlegest adtam neki.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
puttonyos8
hozzászólás 2012-04-22 14:55
Létrehozva: #3868

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-15 12:26
Azonosító: 132 711

IDÉZET(muszakibazar @ 2012-04-21 21:51) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=1

16-ból 6 sikertelen vásárlás... Persze negatívot nem adok, mert a bosszúnegatív töröltetése nagy falat...

Csatlakozom VateraBenz-hez: ezzel azt érjük el, hogy tovább csinálhatja a licitálok, nem veszem meg játékot.
Tanusíthatom, hogy nem nagy falat a bosszúnegatív törlése - nekem nemrég töröltek egyet - ezúton is nagyon köszönöm thank_you.gif nature.gif
Aukció vége után nem a megadott email címről jelentkezett valaki, hogy az anyukája licitált neki. Erre megírtam, hogy először is jó lenne tisztázni, ki fog fizetni. visszaírt, hogy Ő, majd az adatok megküldése után eltűnt. Az aukciós oildal által megadott email címről (elvileg anyukájáé) visszapattant a levél, a megadott telefonszámon nem kapcsolható. 3 hét után, negatív értékelés beígérése után előkerült, haladékot kért, megadtam, de az általa megadott fizetési határidőre sem fizetett, se nem jeléentkezett. 1 hónap eltelte után negatívot adtam.
Levelezésünket már az utolsó fordulókban a biztonság@allegroup-ra is elküldtem, így 1 NAP ALATT törölték az általa adott negatívot smile.gif
Tényleg nagyon köszönöm thank_you.gif

A hozzászólást -puttonyos8- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-22 14:57

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-21 21:56
Létrehozva: #3869

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(muszakibazar @ 2012-04-21 21:51) *
...Persze negatívot nem adok, mert a bosszúnegatív töröltetése nagy falat...

Ez is egy fajta hozzáállás. Kérdés, hogy kinek az érdekét szolgálja. Ezzel azt éri el, hogy hosszabb távon is aktív maradhat egy ilyen felhasználó.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
muszakibazar
hozzászólás 2012-04-21 21:51
Létrehozva: #3870

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-08 23:01
Azonosító: 1 564 550

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=1

16-ból 6 sikertelen vásárlás... Persze negatívot nem adok, mert a bosszúnegatív töröltetése nagy falat...

+Quote Post
puttonyos8
hozzászólás 2012-04-21 19:32
Létrehozva: #3871

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-21 18:26) *
Egyszer nekem is futott 200 aukcióm.....
Azért ez nem tipikus, ha belegondolsz, be kell látnod.
Rendben, akkor most próbálj elvonatkoztatni magadtól.
Adott egy konkrét eset, ahol az eladó már nem először csinálja meg, hogy elérhetetlenné válik, ráadásul az aukció messze ár alatt zázult. Engedd meg nekünk, hogy tapasztalatunk és vérmérsékletünk tükrében azt a tanácsot adjuk a kérdezőnek, hogy adjon negát, ha nem éri el továbbra sem az eladót. Csak mellékesen, ezt időpont megjelölése nélkül tettük.

Azzal kezdtem, hogy elvonatkoztattam magamtól és általánosságban írtam smile.gif

De tudod mit, feladom smile.gif
Nem vagyok olyan kis újonc, mint amilyennek gondolsz, 860 feletti adásvétel van a hátam mögött. És akkor is azt érzem, hogy a vevő türelmetlen. sad.gif 3 nap alatt 4 emailt írni meg telefonálgatni szerintem felesleges.... Ez meg az én véleményem. smile.gif

A hozzászólást -puttonyos8- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-21 19:33

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-21 18:26
Létrehozva: #3872

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(puttonyos8 @ 2012-04-21 16:55) *
,...... mert egyszer futott 200 aukcióm....

Egyszer nekem is futott 200 aukcióm.....

....hirtelen egyik nap délben olyan rosszul lettem, hogy 4 napig az ágyból nem tudtam felkelni, ...

Azért ez nem tipikus, ha belegondolsz, be kell látnod.

........ Pedig csak beteg voltam, más bűnöm nem volt. smile.gif Szóval nem kaptam "röhögőgörcsöt"

Rendben, akkor most próbálj elvonatkoztatni magadtól.
Adott egy konkrét eset, ahol az eladó már nem először csinálja meg, hogy elérhetetlenné válik, ráadásul az aukció messze ár alatt zázult. Engedd meg nekünk, hogy tapasztalatunk és vérmérsékletünk tükrében azt a tanácsot adjuk a kérdezőnek, hogy adjon negát, ha nem éri el továbbra sem az eladót. Csak mellékesen, ezt időpont megjelölése nélkül tettük.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-21 18:28

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
puttonyos8
hozzászólás 2012-04-21 16:55
Létrehozva: #3873

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-21 16:45) *
Az áru jóval ár alatt ment el. Többször telefonált a vevő. Különben sem azt mondtuk, hogy azonnal. Tegnap 19:41-kor azt írtam, szabjon neki határidőt.

Ha komolyan aukciózik valaki, akkor viszont ha tudja, hogy jár le aukciója és gond van a netjével, akkor menjen el egy internetkávézóba. Persze, csak ha komolyan veszi. Vagyunk itt még páran, akik nem egy állás mellett vaterázunk, és én tavaly, vagy tavalyelőtt másfél hónapig jártam mindenfelé, mert itthon nem volt netem. De a vevőim mind ki lettek szolgálva rendesen. Mert a vevőt nem túlzottan érdeklik az én technikai problémáim. Nem is rá tartoznak.
Az ismeretlen telefonszám az gáz, már sokszor gondoltam, hogy fel sem veszem, ha úgy hívnak, de két ember is van, aki mindig úgy hív, tehát felveszem, de alapvetően nem tartom túl tiszteletreméltó dolognak, hogy valaki letiltott számról hív.

"Mert a vevőt nem túlzottan érdeklik az én technikai problémáim. Nem is rá tartoznak. "
Hát, én meg úgy gondolom, hogy rá is tartozhat, s egy kis tolerancia egymás irányába nem hátrány, hiszen nem lehet tudni, hogy legközelebb nem Ő kerül-e hasonló helyzetbe, amikoris meg az eladó toleráns vele szembe - legalábbi én így gondolom smile.gif
Lehet, hogy én reagáltam túl, mert egyszer futott 200 aukcióm (nem itt, hanem a teszen), hirtelen egyik nap délben olyan rosszul lettem, hogy 4 napig az ágyból nem tudtam felkelni, s utána megtaláltam a fenyegetőző emileket (pedig akkor, ott 1 hét volt megadva kapcsolatfelvételre), hogy ha nem jelentkezem, negatívot kapok, stb. Pedig csak beteg voltam, más bűnöm nem volt. smile.gif Szóval nem kaptam "röhögőgörcsöt"

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-21 16:45
Létrehozva: #3874

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(puttonyos8 @ 2012-04-21 16:36) *
Igen, az Ő aukciójára írtam. Azért nem kapcsoltam senkihez, mert egyrészt nem akarok senkit megbántani smile.gif másrészt ezt általánosságban gondoltam...
S azt is írtam, hogy látom, az eladó sem angyal, de azért mégiscsak, a 4.-ik napon negatívot adni...
3 teljes nap telt el azóta, a vevő pedig, ha jól számoltam, akkor már 4 email ment ezalatt és egy telefonos kísérlet. Bizony én is jártam már úgy, hogy megvettek valamit, de akkor elég sűrű volt az életem ( 3 helyen dolgozom az aukciózás mellett), nem rögtön válaszoltam és amikor telefonon kerestek, nem találtak, mert pont orvosnál voltam, kikapcsolva a telefon. mivel a hívó nem jelzte ki a számát, így még visszahívni sem tudtam sad.gif

Mondom, senkit nem akarok megbántani, csak megijedtem, mert én pl. nem szeretnék 4 nap után negatívot kapni ...
Nem védem az eladót, ne érts félre...

Az áru jóval ár alatt ment el. Többször telefonált a vevő. Különben sem azt mondtuk, hogy azonnal. Tegnap 19:41-kor azt írtam, szabjon neki határidőt.

Ha komolyan aukciózik valaki, akkor viszont ha tudja, hogy jár le aukciója és gond van a netjével, akkor menjen el egy internetkávézóba. Persze, csak ha komolyan veszi. Vagyunk itt még páran, akik nem egy állás mellett vaterázunk, és én tavaly, vagy tavalyelőtt másfél hónapig jártam mindenfelé, mert itthon nem volt netem. De a vevőim mind ki lettek szolgálva rendesen. Mert a vevőt nem túlzottan érdeklik az én technikai problémáim. Nem is rá tartoznak.
Az ismeretlen telefonszám az gáz, már sokszor gondoltam, hogy fel sem veszem, ha úgy hívnak, de két ember is van, aki mindig úgy hív, tehát felveszem, de alapvetően nem tartom túl tiszteletreméltó dolognak, hogy valaki letiltott számról hív.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
puttonyos8
hozzászólás 2012-04-21 16:36
Létrehozva: #3875

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-21 16:19) *
Ezt most melyik esethez is mondod? Merthogy csak írtál egy postot, semmihez sem kapcsolhatóan.
Ha vanzinlu esetéhez, akkor olvasd el jobban, nézd meg a negatívjait és nekem úgy rémlik, hogy a telefonra sem reagál... És az összes negája ilyen jellegű....

Igen, az Ő aukciójára írtam. Azért nem kapcsoltam senkihez, mert egyrészt nem akarok senkit megbántani smile.gif másrészt ezt általánosságban gondoltam...
S azt is írtam, hogy látom, az eladó sem angyal, de azért mégiscsak, a 4.-ik napon negatívot adni...
3 teljes nap telt el azóta, a vevő pedig, ha jól számoltam, akkor már 4 email ment ezalatt és egy telefonos kísérlet. Bizony én is jártam már úgy, hogy megvettek valamit, de akkor elég sűrű volt az életem ( 3 helyen dolgozom az aukciózás mellett), nem rögtön válaszoltam és amikor telefonon kerestek, nem találtak, mert pont orvosnál voltam, kikapcsolva a telefon. mivel a hívó nem jelzte ki a számát, így még visszahívni sem tudtam sad.gif

Mondom, senkit nem akarok megbántani, csak megijedtem, mert én pl. nem szeretnék 4 nap után negatívot kapni ...
Nem védem az eladót, ne érts félre...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-21 16:19
Létrehozva: #3876

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(puttonyos8 @ 2012-04-21 16:13) *
Hát, megmondom őszintén, egy kicsit most megijedtem - itt az aukció vége után a 4.-ik napon már negatív adását javasolják az eladónak?
Azt én is látom, hogy az eladó nem éppen angyal a 1577682791 kódú aukciónál, de ma ápr. 21-e van és az aukciónak 17-én este volt vége. Tudom, hogy 3 nap a jelentkezés, de azért szerintem nem kellene a 4.-ik napon mindjárt negatívot adni - bármi közbejöhet az eladónak.
Ismerem a szabályokat, de pl. nem olyan régen egy egész hétig nem volt internetünk (BP, belváros) , mert a szolgáltató átalakított...
Vagy: tavaly nyáron elutaztunk, mire hazajöttem, ki volt kapcsolva az internet júl. 17-én egy jún. 1.-i tartozás miatt.

Bár régóta regisztrálva vagyok, de most kezdtem el itt több mindent eladni, igyekszem maximálisan kiszolgálni a vevőimet, de bárkivel előfordulhat, hogy éppen 3 napig nem tud válaszolni. Úgy gondolom, egy negatív adásával azért "illik" min. egy hétig várni.. legalábbis én így gondolom...

Ezt most melyik esethez is mondod? Merthogy csak írtál egy postot, semmihez sem kapcsolhatóan.
Ha vanzinlu esetéhez, akkor olvasd el jobban, nézd meg a negatívjait és nekem úgy rémlik, hogy a telefonra sem reagál... És az összes negája ilyen jellegű....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
puttonyos8
hozzászólás 2012-04-21 16:13
Létrehozva: #3877

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hát, megmondom őszintén, egy kicsit most megijedtem - itt az aukció vége után a 4.-ik napon már negatív adását javasolják az eladónak?
Azt én is látom, hogy az eladó nem éppen angyal a 1577682791 kódú aukciónál, de ma ápr. 21-e van és az aukciónak 17-én este volt vége. Tudom, hogy 3 nap a jelentkezés, de azért szerintem nem kellene a 4.-ik napon mindjárt negatívot adni - bármi közbejöhet az eladónak.
Ismerem a szabályokat, de pl. nem olyan régen egy egész hétig nem volt internetünk (BP, belváros) , mert a szolgáltató átalakított...
Vagy: tavaly nyáron elutaztunk, mire hazajöttem, ki volt kapcsolva az internet júl. 17-én egy jún. 1.-i tartozás miatt.

Bár régóta regisztrálva vagyok, de most kezdtem el itt több mindent eladni, igyekszem maximálisan kiszolgálni a vevőimet, de bárkivel előfordulhat, hogy éppen 3 napig nem tud válaszolni. Úgy gondolom, egy negatív adásával azért "illik" min. egy hétig várni.. legalábbis én így gondolom...

A hozzászólást -puttonyos8- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-21 16:14

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-21 14:29
Létrehozva: #3878

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-21 14:12) *
A 1565752496. sz. aukció levelezésében állapodtak meg 9200 Ft-ban. Feltette 100 Ft-ra, de elfelejtette zártra állítani és egy másik jóhiszemű felhasználó gyorsan leütötte dry.gif

Ezt hogy tudta ilyen gyorsan kideríteni? Mondom én..... ld. technikai témakör.....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-21 14:12
Létrehozva: #3879

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ataone @ 2012-04-21 10:08) *
Ez a táska vajon kinél lehet (a három szereplő értékelése alapján) ?
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1571502257

A 1565752496. sz. aukció levelezésében állapodtak meg 9200 Ft-ban. Feltette 100 Ft-ra, de elfelejtette zártra állítani és egy másik jóhiszemű felhasználó gyorsan leütötte dry.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ataone
hozzászólás 2012-04-21 10:08
Létrehozva: #3880

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-15 20:07
Azonosító: 1 707 110

Ez a táska vajon kinél lehet (a három szereplő értékelése alapján) ?
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1571502257

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 192 193 194 195 196 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 13:25