IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1361 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
Adamas_a
hozzászólás 2017-03-27 06:27
Létrehozva: #41

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-08-11 15:19
Azonosító: 2 194 453

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-26 20:03) *
Egy hét általában elég, többet nem kell várnod. Írj neki e-mailben egy utolsó felszólítást, hogy amennyiben x ideig nem jelentkezik, akkor újra elindítod az aukciót és az adásvételt részedről lezártnak tekinted. Ezt a levelet továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra is. A visszakapott ticketszámot mentsd el. Ha nem jelentkezik az általad megadott utolsó határidőig, akkor nyugodtan indítsd el az aukciót.

Köszönöm !
Go to the top of the page

+Quote Post
csepel125roli
hozzászólás 2017-03-27 00:32
Létrehozva: #42

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-03-27 00:23
Azonosító: 2 447 733

Üdv mindenkinek ,olyan problémám van hogy vásároltam itt a vaterán egy terméket, már ki is fizettem és nem tudom azóta felhívni ,az eladót az üzeneteimre is nagy nehezen válaszol és mindig kifogásokat talál ki hogy mért nem postázta el a terméket már 13 nap el telt és se a pénzem se a terméket nem kaptam meg ,most mit tudok tenni ilyenkor?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-26 20:03
Létrehozva: #43

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Adamas_a @ 2017-03-26 19:13) *
Szeretném megkérdezni, hogy mit csináljak. Egy vevő 8 napja megnyert nálam egy érmét, már három levelet írtam neki, de egyáltalán nem reagál. Mit kell ilyenkor tennem ? Ahogy nézegettem az értékeléseit, már máskor is előfordult. Meddig kell várnom, hogy jelentkezzen ?

Egy hét általában elég, többet nem kell várnod. Írj neki e-mailben egy utolsó felszólítást, hogy amennyiben x ideig nem jelentkezik, akkor újra elindítod az aukciót és az adásvételt részedről lezártnak tekinted. Ezt a levelet továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra is. A visszakapott ticketszámot mentsd el. Ha nem jelentkezik az általad megadott utolsó határidőig, akkor nyugodtan indítsd el az aukciót.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Adamas_a
hozzászólás 2017-03-26 19:13
Létrehozva: #44

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-08-11 15:19
Azonosító: 2 194 453

Szeretném megkérdezni, hogy mit csináljak. Egy vevő 8 napja megnyert nálam egy érmét, már három levelet írtam neki, de egyáltalán nem reagál. Mit kell ilyenkor tennem ? Ahogy nézegettem az értékeléseit, már máskor is előfordult. Meddig kell várnom, hogy jelentkezzen ?

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2017-03-26 18:43
Létrehozva: #45

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-03-06 00:20
Azonosító: 2 443 975

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-26 16:22) *
Szerintem az a gondja, hogy nem látszanak a licitálók, mivel rejtetted.
A teljesen szubjektív véleményem az, hogy én nem írnám meg neki, ki volt az, hiszen nyilván nem véletlenül van rejtve. Mindenki számára adott a lehetőség, hogy feltegye licitre, amije van, aztán ha még érdekli a 2. licitálódat, akkor majd rátalál és megvásárolja.

Ha az első variációd lett volna, amiről kiderült, hogy félreértés, nem is értem, milyen állásfoglalásra számítottál.
Elég konkrét a szabály, semmilyen elérhetőség nem adható meg, és erre üzenetíráskor is figyelmeztet a rendszer.

Igazad van, megnéztem jobban, tényleg rejtettem (5 perces hosszabbítást akartam, csak mellément, utána meg nem tudtam visszacsinálni). Így már világos minden, sikerült marhaságot kérdeznem, elnézést smile.gif

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-26 17:22
Létrehozva: #46

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(ecollector @ 2017-03-26 15:10) *
A másodikról én se tudok többet, mint bárki, az ő adatait nem küldi el nekem a vatera... Fura figura ez.

Szerintem az a gondja, hogy nem látszanak a licitálók, mivel rejtetted.
A teljesen szubjektív véleményem az, hogy én nem írnám meg neki, ki volt az, hiszen nyilván nem véletlenül van rejtve. Mindenki számára adott a lehetőség, hogy feltegye licitre, amije van, aztán ha még érdekli a 2. licitálódat, akkor majd rátalál és megvásárolja.

Ha az első variációd lett volna, amiről kiderült, hogy félreértés, nem is értem, milyen állásfoglalásra számítottál.
Elég konkrét a szabály, semmilyen elérhetőség nem adható meg, és erre üzenetíráskor is figyelmeztet a rendszer.

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2017-03-26 16:10
Létrehozva: #47

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Megint tanácsot kérnék, eladtam egy játékot, le is zártuk az adásvételt sikeresen, erről van szó

http://antik.vatera.hu/jatek/kisauto_jarmu...2454640298.html

most nézem, mosolyalbum9 üzent (a terméklapon olvasható), hogy van neki egy hasonlója, és adjam meg neki, ki vette meg az enyémet. Mivel a vevő nickneve mindenki számára látható, csak arra tudok gondolni, hogy az adatait szeretné megkapni, "szigorúan a Vatera szabályai szerint", ahogy írja, hogy ő is megpróbálhassa vaterán kívül eladni neki a sajátját, írja is, "hogy eladhassam". Lehet ilyet? Nem hiszem, hogy kiadhatom bárki elérhetőségét harmadik személynek, azt se hiszem, hogy van olyan vateraszabály ami ezt lehetővé teszi, pláne nem egy zűrösnek tűnő eladónak (ahogy az értékeléseit olvasom...). Egy állásfoglalást, véleményt kérhetnék?

gyors kiegészítés: figyelmetlenül olvastam, bocsánat, arra kíváncsi, hogy ki a 2. licitáló, ha jól értelmezem, de akkor meg végképp nem értem, a licittörténet mindenki számára látható, nem? A másodikról én se tudok többet, mint bárki, az ő adatait nem küldi el nekem a vatera... Fura figura ez.

A hozzászólást -ecollector- szerkesztette a következő időpontban: 2017-03-26 16:13

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-03-18 12:07
Létrehozva: #48

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-17 22:56) *
A vevő most is az első. A vevő körülnéz és mérlegel. Az áru egyik fontos paramétere az átvétel lehetősége. Ha az nem felel meg, akkor a "valóban vevő" olyat keres, ami számára megfelelő. Aki nem így tesz, az nem vevő, így nem kell rá tekintettel lenni, mert csak időrabló úri mulatság.

C1tromnak igaza van. Nem értem mért kell ilyeneken fennakadni. A vevő az első ez igaz, de csak bizonyos mértékig. A vevők lassan majd a kikiáltási árat kezdik kritizálni, majd a hirdetés hátterében is hagynak némi kivetni valót. Sőt, a hirdetés olvasása alatt mehetne valami relax zene is (pl. valami kelta muzsika).

A vevőknél van a pénz, ők mozgatják a piacot, de azt el lehet felejteni, hogy nélkülük az eladók nem élnek meg. Mert ahogy a vevő mondhatja, hogy majd elviszi máshova a pénzét, úgy az eladó is mondhatja, hogy ha nem kell a portékám, majd megveszi más. A Vatera főoldalán lehet olvasni: 10 mp-ként egy adásvétel. Tehát aki nagyon akarja, megtalálja a partnerét.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-17 23:56
Létrehozva: #49

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(1kolozsvari @ 2017-03-17 21:05) *
A jelszó: "Első a vevő!"

A vevő most is az első. A vevő körülnéz és mérlegel. Az áru egyik fontos paramétere az átvétel lehetősége. Ha az nem felel meg, akkor a "valóban vevő" olyat keres, ami számára megfelelő. Aki nem így tesz, az nem vevő, így nem kell rá tekintettel lenni, mert csak időrabló úri mulatság.

+Quote Post
1kolozsvari
hozzászólás 2017-03-17 22:05
Létrehozva: #50

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-06 15:07
Azonosító: 640 140

IDÉZET(ecollector @ 2017-03-16 18:23) *
Nem postázok, mert nem akarok. Nem hiszem, hogy bárkinek is meg kellene indokolnom, hogy milyen szállítási módot választok. Akinek ez megfelel, licitál, akinek nem, az akár meg se nézze a kínálatomat, rajtam kívül van még sok százezer eladó a vaterán, aki viszont igen, az ő kínálatukat lehet böngészni. Elnézést kérek minden olvasótól az arrogánsnak tűnő válaszért, de szeretem egyenesen megfogalmazni a mondandómat.

Te tudod! Új szeleket hoztál be a Vaterára. Jó Vaterázást!

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-16 19:28) *
Olvastam és egyetértek. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy köze lenne hozzá a kérdezőnek.

Igazad van! Semmi közöm hozzá! Kösz! Valamikor a Vatera arról szólt, hogy a feleslegessé vált dolgainkat olcsón el tudjuk adni. A jelszó: "Első a vevő!" Furcsa, hogy "nem játszik" "Magánűgy!" stb. Részemről ez a beszélgetés a hozadékaival együtt A/A.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-16 21:53
Létrehozva: #51

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2017-03-16 18:54) *
... (remélem a moderátor nem haragszik meg, hogy a topik ilyen magánjellegű beszélgetésbe csap át picit), ...

Szerintem ez abszolút témába vág.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-16 20:28
Létrehozva: #52

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2017-03-16 18:54) *
Abszolút publikus az ok.

Olvastam és egyetértek. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy köze lenne hozzá a kérdezőnek.

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2017-03-16 19:54
Létrehozva: #53

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-16 18:39) *
Ne kérj elnézést. Finom voltál és kellemes. Mondhatni lágy és krémes. A kérdést olvasva nekem elkezdett csattogni a fogam és füstölni az orrom, ráadásul az összes taréj égnek meredt a gerincem mentén dupla sorban. qas.gif
Lassan eljutunk odáig, hogy a saját magánügyeinkről be kellene számolnunk, nagy mentegetőzések közepette. Ugyanez pepitában, hogy miért MPL és miért nem más futár. Mert csak.
Egészen humoros, ha jól közelítem meg a kérdést. Ha rosszul, akkor... nem közelítem meg rosszul, itt a tavasz.biggrin.gif

Töredelmesen bevallom (remélem a moderátor nem haragszik meg, hogy a topik ilyen magánjellegű beszélgetésbe csap át picit), hogy már vásároltam vaterán, igaz regisztráció nélkül, böngészgettem az oldalakat sokat, szóval van némi halvány fogalmam a rendszerről. Számtalanszor olvastam a termékleírások alatti beszélgetésekben a "de postázd el! postaboxba, mert az olcsóbb, ne küldd ajánlva, mert drága, csomagold piros pöttyós papírba, ne most küldd hanem majd ha szólok etcetera etcetera". Na most ez nekem nem kell. Akinek kell, amit árulok, majd érte jön, van rá egy hete, átveszi személyesen, ennek az az előnye is megvan, hogy ha nem tetszik neki, vissza is adhatja azonnal, ésatöbbi. Nem kötelező nálam vásárolni, a vaterának sok százezer eladója van, bátran lehet kutakodni náluk. Az meg, hogy emiatt vevőket vesztek, az én dolgom, tudok róla, és nem érdekel. Ez van, bocsánat.

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-16 17:36) *
Lehet, hogy az ok nem publikus. Amíg valaki korrekten kiírja a feltételeit, addig nincs jogunk számonkérni. Mostanában kezd elharapózni a Vaterán, hogy követelőznek a vevők. Meg a nem vevők is.

Abszolút publikus az ok, le is írtam Zejopínak az előbb smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-16 19:39
Létrehozva: #54

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2017-03-16 18:23) *
Nem postázok, mert nem akarok. Nem hiszem, hogy bárkinek is meg kellene indokolnom, hogy milyen szállítási módot választok. Akinek ez megfelel, licitál, akinek nem, az akár meg se nézze a kínálatomat, rajtam kívül van még sok százezer eladó a vaterán, aki viszont igen, az ő kínálatukat lehet böngészni. Elnézést kérek minden olvasótól az arrogánsnak tűnő válaszért, de szeretem egyenesen megfogalmazni a mondandómat.

Ne kérj elnézést. Finom voltál és kellemes. Mondhatni lágy és krémes. A kérdést olvasva nekem elkezdett csattogni a fogam és füstölni az orrom, ráadásul az összes taréj égnek meredt a gerincem mentén dupla sorban. qas.gif
Lassan eljutunk odáig, hogy a saját magánügyeinkről be kellene számolnunk, nagy mentegetőzések közepette. Ugyanez pepitában, hogy miért MPL és miért nem más futár. Mert csak.
Egészen humoros, ha jól közelítem meg a kérdést. Ha rosszul, akkor... nem közelítem meg rosszul, itt a tavasz.biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-03-16 19:40

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
SPComputer
hozzászólás 2017-03-16 19:28
Létrehozva: #55

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-09 15:02
Azonosító: 531 554

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-16 18:10) *
Tisztelt SPComputer!

Nem tűnik olybá, csak összetett ügyről lévén szó, az ügyintézés időigényes.
Megnéztem, az ÜSZ ma 12:04-kor válaszolt a megkeresésére.
laugh.gif

Bezony, már kijavult az opció, köszönöm...
...bár még mindig érdekes, miért tartották számon "tartozásként" az éppen csak elkészült, ám azonnal átutalt, s majd csak 26-dikán lejáró számlámat. :-)

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2017-03-16 19:23
Létrehozva: #56

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(1kolozsvari @ 2017-03-16 16:53) *
Had kérdezzem már meg, hogy miért nem postáz? Igy egy jelentős kört kizár a vásárlásból. Mostanában kezd ez elharapózni a Vaterán, hogy nem postások! Jogában áll, de .... Na, mindegy, akkor igy meg se nézem a kínálatát.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-16 19:10
Létrehozva: #57

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(SPComputer @ 2017-03-16 10:49) *
Jó reggelt!

Napok óta válasz nélkül marad ez a problémám.
Sem itt, sem az ÜSZ-től nem kapok választ a BVP-vel kapcsolatban.
Hova forduljak immár?
Egyelőre ez olybá tűnik, mintha a BVP csak látszat volna...

Tisztelt SPComputer!

Nem tűnik olybá, csak összetett ügyről lévén szó, az ügyintézés időigényes.
Megnéztem, az ÜSZ ma 12:04-kor válaszolt a megkeresésére.

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-16 17:36) *
Mostanában kezd elharapózni a Vaterán, hogy követelőznek a vevők. Meg a nem vevők is.

laugh.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-16 18:36
Létrehozva: #58

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(1kolozsvari @ 2017-03-16 16:53) *
Had kérdezzem már meg, hogy miért nem postáz? Igy egy jelentős kört kizár a vásárlásból. Mostanában kezd ez elharapózni a Vaterán, hogy nem postások! Jogában áll, de .... Na, mindegy, akkor igy meg se nézem a kínálatát.

Lehet, hogy az ok nem publikus. Amíg valaki korrekten kiírja a feltételeit, addig nincs jogunk számonkérni. Mostanában kezd elharapózni a Vaterán, hogy követelőznek a vevők. Meg a nem vevők is.

+Quote Post
1kolozsvari
hozzászólás 2017-03-16 17:53
Létrehozva: #59

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-06 15:07
Azonosító: 640 140

IDÉZET(ecollector @ 2017-03-14 11:50) *
Kedves Vatera! Néhány napja kezdtem vaterázni, el is adtam már néhány tételt. A tételek leírásában külön kiemelve közlöm, hogy semmilyen formában nem postázok, csak személyes átvétel jöhet szóba, aukció zárása után egy héten belül. Természetesen belefutottam azonnal egy vevőbe, aki "nem olvasta végig a leírást", de küldjem el neki vidékre, mert ennyiért nem jön fel Pestre. Mondtam neki, hogy nem, mert ez a szállítási mód nem játszik. Kérdezném, hogy jogosan kapok negatívot akkor, ha nem teljesítek olyan szállítási módon, amit eleve közöltem, hogy nem vállalok? Ha pedig a vevő negatív értékelést ad emiatt, a vatera törli majd? Nem igazán érezném ugyanis igazságosnak... Erről a darabról van szó

http://konyv.vatera.hu/antik_konyv/barsony...2453652425.html

ráadásul ugyanez a vevő erősen licitál egy másik darabomra is...

+Quote Post
SPComputer
hozzászólás 2017-03-16 11:49
Létrehozva: #60

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-09 15:02
Azonosító: 531 554

IDÉZET(SPComputer @ 2017-03-14 10:39) *
Tiszteletem!

Jelentem, megérkezett a tájékoztatás tegnap.
Épp jelentkeztem volna a megadott űrlapon, de nem enged tovább, mert nem felelek meg az alábbi kritériumnak:
A Vevőnek nincs tartozása a Vatera felé: "nem"
Ez azért érdekes, mert épp tegnap kaptam és utaltam a havi számlám, 26-dikai határidővel, tehát még le sem járt?

Írtam válaszban az ÜSZ-nek is, de eddig semmi...

Jó reggelt!

Napok óta válasz nélkül marad ez a problémám.
Sem itt, sem az ÜSZ-től nem kapok választ a BVP-vel kapcsolatban.
Hova forduljak immár?
Egyelőre ez olybá tűnik, mintha a BVP csak látszat volna...

+Quote Post

1361 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-05-23 12:35