IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2014-03-20 13:51
Létrehozva: #41

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(tymbazar @ 2014-03-20 12:23) *
Nekem nem csak az anyagi oldala érdekel,hanem az erkölcsi dolog is! Még senkinek nem adtam el használhatatlan és rossz terméket! Most pedig benne lesz az értékelésemben egy ilyen eset. Ha valóban rossz és használhatatlan gépet kapott akkor miért nem küldte vissza ( mint az ígérte )? Hiszen minden költségét megtérítettem volna amit le is írtam és kértem,hogy ne vigye el szervizbe a gépet! Mindegy lezárult a dolog ad majd egy értékelést aztán kész. Egyébként megjegyezte,hogy Őt mindig átverik és azért kap rossz értékeléseket. Viszont van egy másik felhasználóneve is ( ott általában elad ) na ott viszont vannak cifra dolgok ( Ö ha hibás terméket ad el akkor nem is válaszol a vevőjének).

A válaszban ezt megfogalmazhatod. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2014-03-20 13:23
Létrehozva: #42

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-20 12:07) *
Szerintem a postai különbözetet aznap vissza kellett volna utalni, amikor megtudtad, hogy kevesebb. A számlaszámot meg tudod nézni netbankon keresztül. smile.gif
Összességében talán még így jártál legjobban, mert ezek azok az adásvételek, amelyekben utólag nagyon nehéz igazságot tenni.

Nekem nem csak az anyagi oldala érdekel,hanem az erkölcsi dolog is! Még senkinek nem adtam el használhatatlan és rossz terméket! Most pedig benne lesz az értékelésemben egy ilyen eset. Ha valóban rossz és használhatatlan gépet kapott akkor miért nem küldte vissza ( mint az ígérte )? Hiszen minden költségét megtérítettem volna amit le is írtam és kértem,hogy ne vigye el szervizbe a gépet! Mindegy lezárult a dolog ad majd egy értékelést aztán kész. Egyébként megjegyezte,hogy Őt mindig átverik és azért kap rossz értékeléseket. Viszont van egy másik felhasználóneve is ( ott általában elad ) na ott viszont vannak cifra dolgok ( Ö ha hibás terméket ad el akkor nem is válaszol a vevőjének).

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-20 13:07
Létrehozva: #43

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tymbazar @ 2014-03-20 11:44) *
Üdv Mindenkinek! A múltkori fűnyírós esetemre a mai napon válaszolt a vevőm! Kérésem ellenére elvitte egy szervizbe ahol megcsinálták neki baráti áron 800.-t! Most már nem küldi vissza a terméket,de ne gondoljam azt,hogy jó ez a fűnyíró mert gyenge meg megáll a motor stb.......! Erre a válaszra számítottam mert azért nem annyira rossz ám az a fűnyíró!! Valamint szólt,hogy utaljam vissza a maradék postaköltséget mert nem lehet becsapni a vevőt a postaköltséggel ( ebben maximálisan igazat adok a vevőnek )! Megírtam neki,hogy mivel már belenyúltak a fűnyíróba ezért már ne küldje is vissza és ha megadja a számlaszámát akkor kifizetem a postaköltség különbözetét és még a 800.-t is amiért megcsinálták neki a fűnyírót ( nem igazán akartam vitatkozni a költséggel mert látatlanban nem tudom,hogy mi lett rajta csinálva ) de jobban szeretem a békességet! Az értékelésre pedig azt írta,hogy mindenki azt kapja amit megérdemel,tehát nincsenek nagy illúzióim!

Szerintem a postai különbözetet aznap vissza kellett volna utalni, amikor megtudtad, hogy kevesebb. A számlaszámot meg tudod nézni netbankon keresztül. smile.gif
Összességében talán még így jártál legjobban, mert ezek azok az adásvételek, amelyekben utólag nagyon nehéz igazságot tenni.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-03-20 13:07

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2014-03-20 12:44
Létrehozva: #44

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv Mindenkinek! A múltkori fűnyírós esetemre a mai napon válaszolt a vevőm! Kérésem ellenére elvitte egy szervizbe ahol megcsinálták neki baráti áron 800.-t! Most már nem küldi vissza a terméket,de ne gondoljam azt,hogy jó ez a fűnyíró mert gyenge meg megáll a motor stb.......! Erre a válaszra számítottam mert azért nem annyira rossz ám az a fűnyíró!! Valamint szólt,hogy utaljam vissza a maradék postaköltséget mert nem lehet becsapni a vevőt a postaköltséggel ( ebben maximálisan igazat adok a vevőnek )! Megírtam neki,hogy mivel már belenyúltak a fűnyíróba ezért már ne küldje is vissza és ha megadja a számlaszámát akkor kifizetem a postaköltség különbözetét és még a 800.-t is amiért megcsinálták neki a fűnyírót ( nem igazán akartam vitatkozni a költséggel mert látatlanban nem tudom,hogy mi lett rajta csinálva ) de jobban szeretem a békességet! Az értékelésre pedig azt írta,hogy mindenki azt kapja amit megérdemel,tehát nincsenek nagy illúzióim!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-19 23:02
Létrehozva: #45

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(pepito67 @ 2014-03-19 20:59) *
Sziasztok!Vásároltam itt a VATERÁN egy telefont villám áron,mert úgy láttam ,hogy a telefon annak ellenére JÓ ,hogy használt.Sajnos utólag kiderűlt,hogy ütött kopott a telefon és nem fogad el simet.Az eladónak jeleztem a hibát, de azt írta válaszúl,hogy biztos nem értek egy nyomorúlt sim kártyát bele tenni a telefonba.Továbbá az eladó érvénytelen telefon számot tett fel ne hogy beszélni lehessen vele.E mail amin értekezünk az eladóval ,de sajna csak a magáét hajtja ,hogy nagyon is jó volt a telefon vsak az én hozzá nem értésem miatt nem fogadja el a simet.Aztán még javasolta az eladó, hogy adjak túl rajta ha nekem nem kell!!!Most kérdem hasznavehetetlen telefonnal kit vágjak át?Sajna lett egy telefonom amit még alkatrésznek sem tudok használni,vagy eladni ,mert ettől többet ér a becsület.Kérdem hogy mit lehet csinálni ha megtévesztik a vásárlót?Köszi a választ.

Tisztelt pepito67!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a allegroup.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pepito67
hozzászólás 2014-03-19 21:59
Létrehozva: #46

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-01-06 10:37
Azonosító: 74 143

Sziasztok!Vásároltam itt a VATERÁN egy telefont villám áron,mert úgy láttam ,hogy a telefon annak ellenére JÓ ,hogy használt.Sajnos utólag kiderűlt,hogy ütött kopott a telefon és nem fogad el simet.Az eladónak jeleztem a hibát, de azt írta válaszúl,hogy biztos nem értek egy nyomorúlt sim kártyát bele tenni a telefonba.Továbbá az eladó érvénytelen telefon számot tett fel ne hogy beszélni lehessen vele.E mail amin értekezünk az eladóval ,de sajna csak a magáét hajtja ,hogy nagyon is jó volt a telefon vsak az én hozzá nem értésem miatt nem fogadja el a simet.Aztán még javasolta az eladó, hogy adjak túl rajta ha nekem nem kell!!!Most kérdem hasznavehetetlen telefonnal kit vágjak át?Sajna lett egy telefonom amit még alkatrésznek sem tudok használni,vagy eladni ,mert ettől többet ér a becsület.Kérdem hogy mit lehet csinálni ha megtévesztik a vásárlót?Köszi a választ.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-03-18 20:39
Létrehozva: #47

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(khbbasza @ 2014-03-18 19:05) *
Nem tudom, hogy ide illik-e a téma.
Hirdettem egy aranygyűrűt. Egy érdeklődővel megegyeztem, hogy csináltatok róla BÁV bevizsgálást, ha azzal minden rendben, leüti az árút.
Ezek meg is történtek. Múlt hét péntekre beszéltük meg, hogy utalja az árát. Azóta nem válaszol sem az e-mailjeimre, sem itt vaterán írt üzenetemre.
Hány napig várjak míg újra feltehetem hirdetni az árút és sajnos negítv értékelést írjak?
Így még nem jártam, eddig minden vevő időben fizetett.
Köszönöm a segítséget!

Nem teljesen ide illik a téma, de talán elfér.
Nos ránéztem, szerintem meggondolta magát, és azért nem reagál. A Vaterára tegnap lépett be utoljára, tehát a terméklapi üzenetedet biztosan látta.
Általában 1 hetet illik várni az utalásra, jó kommunikáció esetén lehet többet is, de jelen esetben szerintem megérett az egy "utolsó felszólítólevél" kiküldése, végső határidővel, negatív értékelés kilátásba helyezésével. amit a biztonsag@vatera.com-ra is másolatban továbbíts.
Utána mehet a negatív, és hirdesd meg újra, ha van papír a bevizsgálásról, akkor azt is tedd fel. (név-cím ne legyen rajta) smile.gif

+Quote Post
khbbasza
hozzászólás 2014-03-18 20:05
Létrehozva: #48

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-03-18 19:59
Azonosító: 2 103 311

Nem tudom, hogy ide illik-e a téma.
Hirdettem egy aranygyűrűt. Egy érdeklődővel megegyeztem, hogy csináltatok róla BÁV bevizsgálást, ha azzal minden rendben, leüti az árút.
Ezek meg is történtek. Múlt hét péntekre beszéltük meg, hogy utalja az árát. Azóta nem válaszol sem az e-mailjeimre, sem itt vaterán írt üzenetemre.
Hány napig várjak míg újra feltehetem hirdetni az árút és sajnos negítv értékelést írjak?
Így még nem jártam, eddig minden vevő időben fizetett.
Köszönöm a segítséget!

A hozzászólást -khbbasza- szerkesztette a következő időpontban: 2014-03-18 20:06

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-18 13:07
Létrehozva: #49

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tymbazar @ 2014-03-18 11:50) *
Köszi a válaszokat! Valóban úgy van ha illetéktelen személy nyúl bele a gépbe ( még ha az másik szerelő is ) az elveszti a garanciát. Én úgy gondolom,hogy maximális korrektséggel jártam el azzal,hogy mindent visszautalok. De nekem van egy gyanúm,hogy az illető ezzel egy picit megpróbál alkudni a vételárból,hogy majd Ő megcsináltatja a szervizben ennyiért és ennyiért. Az értékelései között volt már utólagos alkudozásra való utalás. Ha nem nyúl bele senki akkor természetesen visszautalom az összes költséget ( oda-vissza postát is ) de javítási díjat nem vagyok hajlandó fizetni! Ő fenyegetett meg azzal,hogy " remélem meg tudunk egyezni és nem kell másnak elmondanom".....

Hát igen ez így eléggé "furcsának" tűnik innen.smile.gif Nem szívesen kezelnék egy ilyen problémát.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2014-03-18 12:50
Létrehozva: #50

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-18 11:39) *
Uhh... Csak ami nekem jön, azt írom, de egyáltalán nem biztos, hogy igazam van. Én úgy tudom, hogy a boltokban is megszűnik a garancia abban az esetben, ha valaki belenyúl a gépbe. A későbbiekre javasolnék egy sablonszöveget (ha még nincs) a termékleírásba, hogy garanciát csak abban az esetben vállalsz, ha a gépet nem piszkálják. Persze nem ezekkel a szavakkal.mosking.gif
Ebben a konkrét esetben szerintem teljesen egyedi módon kell eljárnod. Hogy én mit tennék, nem tudom, mert az én áruim működőképesek maradnak, hacsak be nem dugaszolják a teáskanna csőrét.biggrin.gif A 680 Ft-ot hamar utald vissza, a többiről pedig próbáljatok békésen megegyezni, ha erre még van mód.
Szerintem szabad hibázni, el is lehet rontani valamit, a kérdés mindig az, hogy milyen a problémamegoldás. Mert egy vitás ügy után is távozhat mindkét fél elégedetten.smile.gif
Ezt még mindenképpen... Nem. Nem kell visszafizetned azért, hogy ne mondja el mindenkinek. Nem jól látod a kérdést. Annyi mindent mondanak az emberről, és annyira nem számít. Ha rossz értékelést ad mondjuk, akkor te válaszolhatsz, azaz odaírhatod, hogy a garancia értelemszerűen egy más által szétszedett fűnyíróra nem vonatkozik. Aztán a később érkező vevőjelöltek majd eldöntik, hogy ezek után vásárolnak-e, vagy sem. Úgy gondolom, egy korrekt válasz sok felmerülő kérdést feleslegessé tesz.
Ne azért csinálj meg valamit, mert valakik valamit mit mondanak. Mindenkinek van egy belső elvárása magával szemben. Aszerint járj el szerintem.smile.gif

Köszi a válaszokat! Valóban úgy van ha illetéktelen személy nyúl bele a gépbe ( még ha az másik szerelő is ) az elveszti a garanciát. Én úgy gondolom,hogy maximális korrektséggel jártam el azzal,hogy mindent visszautalok. De nekem van egy gyanúm,hogy az illető ezzel egy picit megpróbál alkudni a vételárból,hogy majd Ő megcsináltatja a szervizben ennyiért és ennyiért. Az értékelései között volt már utólagos alkudozásra való utalás. Ha nem nyúl bele senki akkor természetesen visszautalom az összes költséget ( oda-vissza postát is ) de javítási díjat nem vagyok hajlandó fizetni! Ő fenyegetett meg azzal,hogy " remélem meg tudunk egyezni és nem kell másnak elmondanom".....

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-18 12:39
Létrehozva: #51

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tymbazar @ 2014-03-18 10:26) *
Szép napot Mindenkinek! Ha lehetne akkor segítséget szeretnék kérni. ...

Uhh... Csak ami nekem jön, azt írom, de egyáltalán nem biztos, hogy igazam van. Én úgy tudom, hogy a boltokban is megszűnik a garancia abban az esetben, ha valaki belenyúl a gépbe. A későbbiekre javasolnék egy sablonszöveget (ha még nincs) a termékleírásba, hogy garanciát csak abban az esetben vállalsz, ha a gépet nem piszkálják. Persze nem ezekkel a szavakkal.mosking.gif
Ebben a konkrét esetben szerintem teljesen egyedi módon kell eljárnod. Hogy én mit tennék, nem tudom, mert az én áruim működőképesek maradnak, hacsak be nem dugaszolják a teáskanna csőrét.biggrin.gif A 680 Ft-ot hamar utald vissza, a többiről pedig próbáljatok békésen megegyezni, ha erre még van mód.
Szerintem szabad hibázni, el is lehet rontani valamit, a kérdés mindig az, hogy milyen a problémamegoldás. Mert egy vitás ügy után is távozhat mindkét fél elégedetten.smile.gif

IDÉZET(tymbazar @ 2014-03-18 10:26) *
...Ha a szervizben azt mondják,neki,hogy már eladáskor is hibás volt a gép akkor mindent vissza kell fizetnem azért,hogy ne mondja el senkinek!...

Ezt még mindenképpen... Nem. Nem kell visszafizetned azért, hogy ne mondja el mindenkinek. Nem jól látod a kérdést. Annyi mindent mondanak az emberről, és annyira nem számít. Ha rossz értékelést ad mondjuk, akkor te válaszolhatsz, azaz odaírhatod, hogy a garancia értelemszerűen egy más által szétszedett fűnyíróra nem vonatkozik. Aztán a később érkező vevőjelöltek majd eldöntik, hogy ezek után vásárolnak-e, vagy sem. Úgy gondolom, egy korrekt válasz sok felmerülő kérdést feleslegessé tesz.
Ne azért csinálj meg valamit, mert valakik valamit mit mondanak. Mindenkinek van egy belső elvárása magával szemben. Aszerint járj el szerintem.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2014-03-18 11:26
Létrehozva: #52

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szép napot Mindenkinek! Ha lehetne akkor segítséget szeretnék kérni. Eladtam egy fűnyírót 2014-03-09-n. A vevő pénze megérkezett 2014-03-11.-n és a terméklapon kiírt szállítási határidőnek megfelelően a 3. napon ( mert előtte dolgoztam ) fel is adtam. Ezalatt az eltelt 3 nap alatt naponta 2db e-mailt kaptam a vevőtől,hogy mikor fogom már feladni,meg miért nem adom fel.... és így tovább ( sajnos már akkor volt egy rossz érzésem mert nagyon türelmetlen volt az illető ). Pénteken feladtam a csomagot. A tegnapi napon este kaptam a vevőtől egy e-mailt,hogy használhatatlan a fűnyíró mert ez és ez a baja és használhatatlan a termék?! Majd holnap beviszi a szervizbe és megnézeti,hogy mi a baja és ha azért elkérnek pénzt akkor azt is nekem kell kifizetni! Ha a szervizben azt mondják,neki,hogy már eladáskor is hibás volt a gép akkor mindent vissza kell fizetnem azért,hogy ne mondja el senkinek!Valamint megjegyezte azt,hogyha elárultam volna,hogy hibás a gép és azt is,hogy "öreg" akkor azt megbeszélhettük volna?! Mivel én 24 éve szerelek ilyen gépeket és 16 éve saját műhelyem van megírtam neki,hogy ne vigye semmilyen szervizbe küldje vissza a terméket és kifizetek neki mindent! Mondtam még neki,hogy a berántóhiba ( amire hivatkozott ) az lehet szakszerűtlen berántástól ( nem egy ilyen esettel találkoztam már új gépek esetében is ),de írtam,hogy én nem szeretek senkivel vitatkozni inkább visszautalok mindent! Direkt olyan képet tettem fel a termékről amin látszik a gép adatlapja ahol minden adat megtalálható ( tehát látta leütés előtt az évjáratot is ).Volt még egy probléma ( amiben tényleg hibás vagyok,hogy nem szóltam ) amikor feladtam a postán a csomagot akkor a Hölgyek mondtak egy olcsóbb megoldást és úgy adtam fel 680.-l olcsóbban. Mivel elég zűrös volt a hétvégém egy családi esemény miatt el is felejtettem írni a vevőnek a pénz visszautalásáról ( tényleg hibáztam),de ha valaki elolvassa az értékeléseimet az láthatja,hogy mindenki meg van elégedve az eladásaimmal illetve a kiszolgálással. Tegnap viszont este elolvastam a vevőm értékeléseit,ott viszont nem egy hozzám hasonló esettel találkoztam...
A problémám csak annyi,hogy írtam már neki 3 e-mailt ( melyben leírtam,hogy ne vigye szervizbe a terméket mert nem fizetek ki semmilyen plussz költséget ) de egyikre sem válaszolt illetve a regisztrált telefonszám nem létezik. Mit tegyek még ilyenkor? Ha már egy másik szerelő szétszedte a gépet akkor hogyan adjak rá garanciát? A válaszokat előre is köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-18 10:16
Létrehozva: #53

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Timeaanya @ 2014-03-18 09:11) *
Vásároltam ma egy ruhacsomagot fix 9.000 Ft-ért. Írtam az eladónak, hogy küldje el a szükséges adatokat az utaláshoz, szeretném kifizetni neki a csomag árát. Visszaír, hogy lehagyott egy nullát, nem 9.000, hanem 90.000 Ft a fix ár. Ilyenkor mi van? Köszönöm

Legyen kedves a 8:21-es moderátori hozzászólást elolvasni, abban ön is megtalálja a választ a kérdésére.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Timeaanya
hozzászólás 2014-03-18 10:11
Létrehozva: #54

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-03-18 10:06
Azonosító: 2 103 214

Vásároltam ma egy ruhacsomagot fix 9.000 Ft-ért. Írtam az eladónak, hogy küldje el a szükséges adatokat az utaláshoz, szeretném kifizetni neki a csomag árát. Visszaír, hogy lehagyott egy nullát, nem 9.000, hanem 90.000 Ft a fix ár. Ilyenkor mi van? Köszönöm

+Quote Post
Gilemerald
hozzászólás 2014-03-18 09:51
Létrehozva: #55

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-02 05:47
Azonosító: 2 073 305

IDÉZET(VateraMod @ 2014-03-18 08:21) *
Tisztelt Gilemerald!

Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

Nagyon köszönöm, de az eladó valószínűleg tisztában van vele, hogy 51 ft-os licit miatt nem teszek semmit.Azt mindannyian tudjuk, hogy ezen összeggel senki nem törődik... Marad a bosszankodás... Elfelejtem, nem licitáltam, és kész. Inkább csak az bánt, hogy megszakad a 100%-os státuszom hibámon kívül.. smile.gif De tényleg nagyon köszönöm... Ezt lehet elküldöm neki levélben, jelzem már megírtam neki , hogy jelentem őt a Vatera felé.. smile.gif

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-03-18 09:21
Létrehozva: #56

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(Gilemerald @ 2014-03-18 07:45) *
Igen.Azon kívül, hogy elmentek mindent nem nagyon tudok mit csinálni.Csak bosszankodni!.. smile.gif Köszi a segítséget.... smile.gif

Tisztelt Gilemerald!

Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-18 08:54
Létrehozva: #57

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gilemerald @ 2014-03-18 07:45) *
Igen.Azon kívül, hogy elmentek mindent nem nagyon tudok mit csinálni.Csak bosszankodni!.. smile.gif Köszi a segítséget.... smile.gif

Hát igazán nincs mit.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gilemerald
hozzászólás 2014-03-18 08:45
Létrehozva: #58

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-18 07:43) *
A Vatera szabályzata szerint az eladó köteles a kialakult áron odaadni az árut, akkor is, ha az nem az ideális mennyiség. Ha nem akar valaki kockáztatni, vagy van egy általa elvárt ár, akkor vagy fix áron, vagy minimálár kiemeléssel kell indítani az aukciót. Ez így korrekt és szabályos. Mindenképpen ments el mindent. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-18 08:43
Létrehozva: #59

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gilemerald @ 2014-03-18 07:39) *
Minden módon próbálok kommunikálni.. smile.gif Nekem gmailem van..Telefonon is hívtam, de lerázott azzal, hogy ő elküldte és letette a telefont..Én arra gondolok inkább, hogy ennyiért nem akarja eladni a termékét.Ha ezt megírja, még azt mondom korrekt is, én is voltam anno így, de a szabály, az szabály, amit ezek szerint nem muszáj betartani.Na de lehet, hogy hagyom is.Már vagy 6 levelet küldtem neki, nem hiszem, hogy ennyire rossz lenne a levelezőrendszer.... smile.gif smile.gif smile.gif Csak attól tartok, így én is semlegest vagy negát kapok.Pedig jelen esetben nem vétettem... :S

A Vatera szabályzata szerint az eladó köteles a kialakult áron odaadni az árut, akkor is, ha az nem érte el az ideális mennyiséget. Ha nem akar valaki kockáztatni, vagy van egy általa elvárt ár, akkor vagy fix áron, vagy minimálár kiemeléssel kell indítani az aukciót. Ez így korrekt és szabályos. Mindenképpen ments el mindent. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-03-18 08:44

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gilemerald
hozzászólás 2014-03-18 08:39
Létrehozva: #60

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-18 07:33) *
18-a van, tehát az eladónak is volt benne egy hétvége, amikor kicsit minden más, mint a hétköznapokon. Szerintem írj neki, hogy nem kaptad meg a levelét. Ha citromail, vagy freemail a levelezőrendszered, akkor az is lehet, hogy nálad van a hiba, és ő valóban elküldte neked, csak a spam-be került, vagy valamiért nem kaptad meg. Mindenképpen kommunikálj szerintem, mert lehet, hogy csak technikai fennforgás van, és a partner amúgy teljesen rendben van.smile.gif
Minden módon próbálok kommunikálni.. smile.gif Nekem gmailem van..Telefonon is hívtam, de lerázott azzal, hogy ő elküldte és letette a telefont..Én arra gondolok inkább, hogy ennyiért nem akarja eladni a termékét.Ha ezt megírja, még azt mondom korrekt is, én is voltam anno így, de a szabály, az szabály, amit ezek szerint nem muszáj betartani.Na de lehet, hogy hagyom is.Már vagy 6 levelet küldtem neki, nem hiszem, hogy ennyire rossz lenne a levelezőrendszer.... smile.gif smile.gif smile.gif Csak attól tartok, így én is semlegest vagy negát kapok.Pedig jelen esetben nem vétettem... :S

+Quote Post

1312 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
14 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (14 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 23:22