IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1361 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
lilaliba86
hozzászólás 2017-03-30 08:42
Létrehozva: #41

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

Van egy jóember, aki múlt hét vasárnap nyert meg nálam egy aukciót. Hétfőn vagy kedden írt, hogy most jött haza 2 hét után, kis haladékot kér az ügyei intézése miatt. Eddig semmi extra, természetesen mindent megértek. Tegnap este írtam neki, hogy mizujs, mert azt látom hogy Vaterázni van ideje. (Természetesen nem így smile.gif ) Ma reggel nézem az adatlapját és már -1-es. Nem hinném hogy ebből lesz adásvétel.

Igazából annyi lenne a kérdésem, hogy ha egy maxi csomaggal kiemelt aukciót egy ilyen felhasználó nyer meg, aki nem fizet, akkor vissza tudom kapni valahogy a 660 Ft-omat?

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=14706744

Segítségeteket előre is köszönöm! notworthy.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2017-03-30 08:42
Létrehozva: #42

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-23 20:35
Azonosító: 1 569 983

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-29 22:29) *
Ja igen, már láttam ezt a terméklapot az üzenetváltással. Nálam ez az elképesztő kategória. Én sem arra figyeltem volna, hogy beszúrta a saját feltételét. Bár én már hamarabb letiltottam volna, kicsit erős volt az alkudozása.
Azt tanácsolom, légy kitartó és következetes.

Köszönöm smile.gif
Ma reggel új levelezést nyitott amiben megkérdezi , hogy amit már kifizetett ( cipő 350.-) mellé mennyit utaljon, mintha ha tegnap nem írtam volna le mindent, sőt hetek óta.

IDÉZET(zoc710 @ 2017-03-30 08:18) *
Köszönöm smile.gif
Ma reggel új levelezést nyitott amiben megkérdezi , hogy amit már kifizetett ( cipő 350.-) mellé mennyit utaljon, mintha ha tegnap nem írtam volna le mindent, sőt hetek óta.

Utalta a DPD díját, ezek szerint elismerte, hogy hibázott smile.gif

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-29 22:29
Létrehozva: #43

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(zoc710 @ 2017-03-29 21:35) *
későn vettem észre már megvette, hogy nem kifogásoltam a GLS-t, gondoltam az én hibám, úgyis itthon leszek vigye...

Ja igen, már láttam ezt a terméklapot az üzenetváltással. Nálam ez az elképesztő kategória. Én sem arra figyeltem volna, hogy beszúrta a saját feltételét. Bár én már hamarabb letiltottam volna, kicsit erős volt az alkudozása.
Azt tanácsolom, légy kitartó és következetes.

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2017-03-29 21:35
Létrehozva: #44

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2017-03-29 21:17) *
Ismét meg kell köszönnöm, hogy TE vagy smile.gif
Hónapok teltek el, hogy semmi gond nem volt, nem is számítottam erre, többször megírtam neki, hogy ne küldje a GLS-t, de az, hogy Ő nem akar ezreket bukni , mert már megrendelte ???? Engem véletlenül sem kérdezett meg erről. Ha nem ajánlottam volna fel, hogy több csomagban menjen, akkor lehet felelős lennék, nem figyelmeztettem, hogy nagy súly lesz, de amikor licitált nem kalkulálta össze? Várok smile.gif

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=401118
94,16% ki számítana rá, hogy ennyire önkényes vásárlóval találkozik. Akkor legalább 98% amire állítani kell. smile.gif

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-29 21:23) *
Én nem adnám oda a futárnak a csomagot. Az ő problémája, ha nem tud alapvető dolgot emberi módon elintézni.
(Jól értettem, hogy azt a pár cipőt is ő nyerte, amit a futár visszavitt?)

Igen, http://www.vatera.hu/noi_ferfi_ruhazat/noi...2449161965.html
későn vettem észre már megvette, hogy nem kifogásoltam a GLS-t, gondoltam az én hibám, úgyis itthon leszek vigye, azt írta utalt, de a pénz csütörtök este helyett péntek délután érkezett 350.- , azt írta lemondta a futárt, (akkor már licitált 94 darab 1.- , mindenre amit 1.- hirdettem, ekkor tiltóra tettem, )a futár hétfőn jött elvitte a cipőt nem tudott róla, hogy lemondták és egy másik GLS csütörtökön visszahozta , hogy a címzett nem vette át. Ennyi. A cipőt kifizette itt vár becsomagolva ahogyan visszajött.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-29 21:23
Létrehozva: #45

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2017-03-29 21:17) *
többször megírtam neki, hogy ne küldje a GLS-t, de az, hogy Ő nem akar ezreket bukni , mert már megrendelte ???? Engem véletlenül sem kérdezett meg erről.

Én nem adnám oda a futárnak a csomagot. Az ő problémája, ha nem tud alapvető dolgot emberi módon elintézni.
(Jól értettem, hogy azt a pár cipőt is ő nyerte, amit a futár visszavitt?)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2017-03-29 21:17
Létrehozva: #46

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-29 21:03) *
Megvan az együttérzés. Tényleg.smile.gif Mindent írásban bonyolíts és semmit se törölj. Mindkét felhasználó erősen problémásnak tűnik, és megint az ősi fórumos jelmondat kívánkozik ki belőlem: "Ha az a sok semleges megérdemelt negatív lenne, akkor nem aukciózna már."
Az eladó egyik alapjoga, hogy csak olyan módon köteles küldeni az árut, amit megjelölt a szállítási feltételekben.
El fog még tartani egy darabig, amíg lezajlik ez az egész. Szerintem állíts be licitkorlátozást. Gondolkodj el, hogy szerinted milyen százalékos arány szerinted a megfelelő, és azt írd be. A komoly szándékú vevő, ha nem üti meg a mércét, írhat, hogy engedd be. A negatív értékeléseit elolvasva beengedheted, ha úgy érzed, megbízható. Persze ez csak javaslat.smile.gif

Hónapok teltek el, hogy semmi gond nem volt, nem is számítottam erre, többször megírtam neki, hogy ne küldje a GLS-t, de az, hogy Ő nem akar ezreket bukni , mert már megrendelte ???? Engem véletlenül sem kérdezett meg erről. Ha nem ajánlottam volna fel, hogy több csomagban menjen, akkor lehet felelős lennék, nem figyelmeztettem, hogy nagy súly lesz, de amikor licitált nem kalkulálta össze? Várok smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-29 21:03
Létrehozva: #47

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zoc710 @ 2017-03-29 20:53) *
Szép estét mindenkinek!
Írtam már gabiz10_a felhasználóról, nos eltelt három hét és megnyerte az aukciókat, rövidre fognám, ha többször felhívtam rá figyelmét, hogy csak előre utalás után postázom és ezek között a lehetőségek között nem szerepelt, hogy Ő megrendeli a GLS-t a megkérdezésem nélkül akkor köteles vagyok e ezt elfogadni? Többször leírtam neki ne küldje, mert kiszámíthatatlan mikor jön, erre most telefonon, hogy nem az őskorban élünk, tény lecsaptam ezek után csak írásban. Ő vár tőlem rugalmasságot? 3 hete a cipőt elvitte a GLS és pár nap múlva visszahozta, hogy a címzett nem vette át, akkor itthon voltam. Ha engem mint eladót 3 hét alatt összesen 3 hevenyészett üzenetre méltatott miért vár most tőlem rugalmasságot? Nem hinném, hogy túl reagálom, de a viselkedése már túl megy azon a határon amit még tolerálni tudok.
Minden együttérzést köszönök smile.gif

Még néhány szót azért szentelnék neki is. http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=3067932
Nem tudom miért vásárol, ha nem tudja bonyolítani. Én is elolvastam a bemutatkozó oldalát, várok is.
Jól van ez így?

Megvan az együttérzés. Tényleg.smile.gif Mindent írásban bonyolíts és semmit se törölj. Mindkét felhasználó erősen problémásnak tűnik, és megint az ősi fórumos jelmondat kívánkozik ki belőlem: "Ha az a sok semleges megérdemelt negatív lenne, akkor nem aukciózna már."
Az eladó egyik alapjoga, hogy csak olyan módon köteles küldeni az árut, amit megjelölt a szállítási feltételekben.
El fog még tartani egy darabig, amíg lezajlik ez az egész. Szerintem állíts be licitkorlátozást. Gondolkodj el, hogy szerinted milyen százalékos arány szerinted a megfelelő, és azt írd be. A komoly szándékú vevő, ha nem üti meg a mércét, írhat, hogy engedd be. A negatív értékeléseit elolvasva beengedheted, ha úgy érzed, megbízható. Persze ez csak javaslat.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2017-03-29 20:53
Létrehozva: #48

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szép estét mindenkinek!
Írtam már gabiz10_a felhasználóról, nos eltelt három hét és megnyerte az aukciókat, rövidre fognám, ha többször felhívtam rá figyelmét, hogy csak előre utalás után postázom és ezek között a lehetőségek között nem szerepelt, hogy Ő megrendeli a GLS-t a megkérdezésem nélkül akkor köteles vagyok e ezt elfogadni? Többször leírtam neki ne küldje, mert kiszámíthatatlan mikor jön, erre most telefonon, hogy nem az őskorban élünk, tény lecsaptam ezek után csak írásban. Ő vár tőlem rugalmasságot? 3 hete a cipőt elvitte a GLS és pár nap múlva visszahozta, hogy a címzett nem vette át, akkor itthon voltam. Ha engem mint eladót 3 hét alatt összesen 3 hevenyészett üzenetre méltatott miért vár most tőlem rugalmasságot? Nem hinném, hogy túl reagálom, de a viselkedése már túl megy azon a határon amit még tolerálni tudok.
Minden együttérzést köszönök smile.gif

Még néhány szót azért szentelnék neki is. http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=3067932
Nem tudom miért vásárol, ha nem tudja bonyolítani. Én is elolvastam a bemutatkozó oldalát, várok is.
Jól van ez így?

+Quote Post
csepel125roli
hozzászólás 2017-03-27 18:36
Létrehozva: #49

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-03-27 00:23
Azonosító: 2 447 733

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-27 10:52) *
Írj neki egy utolsó felszólítást, amiben határidőt szabsz. Ezt a levelet továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra is. És szerintem írj az ÜSZ-nak is.

* * * * *

Ezek miért semlegesek? Ha negatívok lennének, akkor most nem kellene szutyorognom, mert nem tudott volna a licitkorlátozás miatt vásárolni. BangHead.gif

köszönöm így fogok tenni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-27 10:52
Létrehozva: #50

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csepel125roli @ 2017-03-27 00:32) *
Üdv mindenkinek ,olyan problémám van hogy vásároltam itt a vaterán egy terméket, már ki is fizettem és nem tudom azóta felhívni ,az eladót az üzeneteimre is nagy nehezen válaszol és mindig kifogásokat talál ki hogy mért nem postázta el a terméket már 13 nap el telt és se a pénzem se a terméket nem kaptam meg ,most mit tudok tenni ilyenkor?

Írj neki egy utolsó felszólítást, amiben határidőt szabsz. Ezt a levelet továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra is. És szerintem írj az ÜSZ-nak is.

* * * * *

Ezek miért semlegesek? Ha negatívok lennének, akkor most nem kellene szutyorognom, mert nem tudott volna a licitkorlátozás miatt vásárolni. BangHead.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-03-27 10:53

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Adamas_a
hozzászólás 2017-03-27 06:27
Létrehozva: #51

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-08-11 15:19
Azonosító: 2 194 453

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-26 20:03) *
Egy hét általában elég, többet nem kell várnod. Írj neki e-mailben egy utolsó felszólítást, hogy amennyiben x ideig nem jelentkezik, akkor újra elindítod az aukciót és az adásvételt részedről lezártnak tekinted. Ezt a levelet továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra is. A visszakapott ticketszámot mentsd el. Ha nem jelentkezik az általad megadott utolsó határidőig, akkor nyugodtan indítsd el az aukciót.

Köszönöm !

+Quote Post
csepel125roli
hozzászólás 2017-03-27 00:32
Létrehozva: #52

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-03-27 00:23
Azonosító: 2 447 733

Üdv mindenkinek ,olyan problémám van hogy vásároltam itt a vaterán egy terméket, már ki is fizettem és nem tudom azóta felhívni ,az eladót az üzeneteimre is nagy nehezen válaszol és mindig kifogásokat talál ki hogy mért nem postázta el a terméket már 13 nap el telt és se a pénzem se a terméket nem kaptam meg ,most mit tudok tenni ilyenkor?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-26 20:03
Létrehozva: #53

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Adamas_a @ 2017-03-26 19:13) *
Szeretném megkérdezni, hogy mit csináljak. Egy vevő 8 napja megnyert nálam egy érmét, már három levelet írtam neki, de egyáltalán nem reagál. Mit kell ilyenkor tennem ? Ahogy nézegettem az értékeléseit, már máskor is előfordult. Meddig kell várnom, hogy jelentkezzen ?

Egy hét általában elég, többet nem kell várnod. Írj neki e-mailben egy utolsó felszólítást, hogy amennyiben x ideig nem jelentkezik, akkor újra elindítod az aukciót és az adásvételt részedről lezártnak tekinted. Ezt a levelet továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra is. A visszakapott ticketszámot mentsd el. Ha nem jelentkezik az általad megadott utolsó határidőig, akkor nyugodtan indítsd el az aukciót.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Adamas_a
hozzászólás 2017-03-26 19:13
Létrehozva: #54

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-08-11 15:19
Azonosító: 2 194 453

Szeretném megkérdezni, hogy mit csináljak. Egy vevő 8 napja megnyert nálam egy érmét, már három levelet írtam neki, de egyáltalán nem reagál. Mit kell ilyenkor tennem ? Ahogy nézegettem az értékeléseit, már máskor is előfordult. Meddig kell várnom, hogy jelentkezzen ?

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2017-03-26 18:43
Létrehozva: #55

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-03-06 00:20
Azonosító: 2 443 975

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-26 16:22) *
Szerintem az a gondja, hogy nem látszanak a licitálók, mivel rejtetted.
A teljesen szubjektív véleményem az, hogy én nem írnám meg neki, ki volt az, hiszen nyilván nem véletlenül van rejtve. Mindenki számára adott a lehetőség, hogy feltegye licitre, amije van, aztán ha még érdekli a 2. licitálódat, akkor majd rátalál és megvásárolja.

Ha az első variációd lett volna, amiről kiderült, hogy félreértés, nem is értem, milyen állásfoglalásra számítottál.
Elég konkrét a szabály, semmilyen elérhetőség nem adható meg, és erre üzenetíráskor is figyelmeztet a rendszer.

Igazad van, megnéztem jobban, tényleg rejtettem (5 perces hosszabbítást akartam, csak mellément, utána meg nem tudtam visszacsinálni). Így már világos minden, sikerült marhaságot kérdeznem, elnézést smile.gif

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-26 17:22
Létrehozva: #56

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecollector @ 2017-03-26 15:10) *
A másodikról én se tudok többet, mint bárki, az ő adatait nem küldi el nekem a vatera... Fura figura ez.

Szerintem az a gondja, hogy nem látszanak a licitálók, mivel rejtetted.
A teljesen szubjektív véleményem az, hogy én nem írnám meg neki, ki volt az, hiszen nyilván nem véletlenül van rejtve. Mindenki számára adott a lehetőség, hogy feltegye licitre, amije van, aztán ha még érdekli a 2. licitálódat, akkor majd rátalál és megvásárolja.

Ha az első variációd lett volna, amiről kiderült, hogy félreértés, nem is értem, milyen állásfoglalásra számítottál.
Elég konkrét a szabály, semmilyen elérhetőség nem adható meg, és erre üzenetíráskor is figyelmeztet a rendszer.

+Quote Post
ecollector
hozzászólás 2017-03-26 16:10
Létrehozva: #57

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-03-06 00:20
Azonosító: 2 443 975

Kedves Benz!

Megint tanácsot kérnék, eladtam egy játékot, le is zártuk az adásvételt sikeresen, erről van szó

http://antik.vatera.hu/jatek/kisauto_jarmu...2454640298.html

most nézem, mosolyalbum9 üzent (a terméklapon olvasható), hogy van neki egy hasonlója, és adjam meg neki, ki vette meg az enyémet. Mivel a vevő nickneve mindenki számára látható, csak arra tudok gondolni, hogy az adatait szeretné megkapni, "szigorúan a Vatera szabályai szerint", ahogy írja, hogy ő is megpróbálhassa vaterán kívül eladni neki a sajátját, írja is, "hogy eladhassam". Lehet ilyet? Nem hiszem, hogy kiadhatom bárki elérhetőségét harmadik személynek, azt se hiszem, hogy van olyan vateraszabály ami ezt lehetővé teszi, pláne nem egy zűrösnek tűnő eladónak (ahogy az értékeléseit olvasom...). Egy állásfoglalást, véleményt kérhetnék?

gyors kiegészítés: figyelmetlenül olvastam, bocsánat, arra kíváncsi, hogy ki a 2. licitáló, ha jól értelmezem, de akkor meg végképp nem értem, a licittörténet mindenki számára látható, nem? A másodikról én se tudok többet, mint bárki, az ő adatait nem küldi el nekem a vatera... Fura figura ez.

A hozzászólást -ecollector- szerkesztette a következő időpontban: 2017-03-26 16:13

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-03-18 12:07
Létrehozva: #58

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-17 22:56) *
A vevő most is az első. A vevő körülnéz és mérlegel. Az áru egyik fontos paramétere az átvétel lehetősége. Ha az nem felel meg, akkor a "valóban vevő" olyat keres, ami számára megfelelő. Aki nem így tesz, az nem vevő, így nem kell rá tekintettel lenni, mert csak időrabló úri mulatság.

C1tromnak igaza van. Nem értem mért kell ilyeneken fennakadni. A vevő az első ez igaz, de csak bizonyos mértékig. A vevők lassan majd a kikiáltási árat kezdik kritizálni, majd a hirdetés hátterében is hagynak némi kivetni valót. Sőt, a hirdetés olvasása alatt mehetne valami relax zene is (pl. valami kelta muzsika).

A vevőknél van a pénz, ők mozgatják a piacot, de azt el lehet felejteni, hogy nélkülük az eladók nem élnek meg. Mert ahogy a vevő mondhatja, hogy majd elviszi máshova a pénzét, úgy az eladó is mondhatja, hogy ha nem kell a portékám, majd megveszi más. A Vatera főoldalán lehet olvasni: 10 mp-ként egy adásvétel. Tehát aki nagyon akarja, megtalálja a partnerét.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-03-17 23:56
Létrehozva: #59

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(1kolozsvari @ 2017-03-17 21:05) *
A jelszó: "Első a vevő!"

A vevő most is az első. A vevő körülnéz és mérlegel. Az áru egyik fontos paramétere az átvétel lehetősége. Ha az nem felel meg, akkor a "valóban vevő" olyat keres, ami számára megfelelő. Aki nem így tesz, az nem vevő, így nem kell rá tekintettel lenni, mert csak időrabló úri mulatság.

+Quote Post
1kolozsvari
hozzászólás 2017-03-17 22:05
Létrehozva: #60

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-06 15:07
Azonosító: 640 140

IDÉZET(ecollector @ 2017-03-16 18:23) *
Nem postázok, mert nem akarok. Nem hiszem, hogy bárkinek is meg kellene indokolnom, hogy milyen szállítási módot választok. Akinek ez megfelel, licitál, akinek nem, az akár meg se nézze a kínálatomat, rajtam kívül van még sok százezer eladó a vaterán, aki viszont igen, az ő kínálatukat lehet böngészni. Elnézést kérek minden olvasótól az arrogánsnak tűnő válaszért, de szeretem egyenesen megfogalmazni a mondandómat.

Te tudod! Új szeleket hoztál be a Vaterára. Jó Vaterázást!

IDÉZET(cit1rom @ 2017-03-16 19:28) *
Olvastam és egyetértek. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy köze lenne hozzá a kérdezőnek.

Igazad van! Semmi közöm hozzá! Kösz! Valamikor a Vatera arról szólt, hogy a feleslegessé vált dolgainkat olcsón el tudjuk adni. A jelszó: "Első a vevő!" Furcsa, hogy "nem játszik" "Magánűgy!" stb. Részemről ez a beszélgetés a hozadékaival együtt A/A.

+Quote Post

1361 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-06-23 05:12