IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1350 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
davidmaci92
hozzászólás 2016-01-27 16:28
Létrehozva: #41

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-01-27 14:12) *
Ez is szép...

És már piros.smile.gif

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-27 15:12
Létrehozva: #42

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(davidmaci92 @ 2016-01-27 12:28) *

Ez is szép...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2016-01-27 13:28
Létrehozva: #43

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

A "vevőm":
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=180098

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-26 23:05
Létrehozva: #44

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Razel58 @ 2016-01-26 18:37) *

Szép fogás, köszönjük smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2016-01-26 19:37
Létrehozva: #45

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

Van másik javaslatom is. http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=9742070
rolleyes.gif

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-15 07:58
Létrehozva: #46

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Razel58 @ 2016-01-14 21:13) *
Én őt is javaslom a megfelő helyre. http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=20726826
Saját fotó egy db se. dntknw.gif

Már piros is.smile.gif

IDÉZET(jozsi112 @ 2016-01-14 23:34) *
Elnézést a késői válaszért személyesen vettem át és a helyszínen fizettem én még aznap leadtam az értékelést,tévedés kizárt szerintem jutalékfizetés elkerülése a cél én másra nem tudok gondolni.

Valami lehet benne, mert már ő is inaktív. A kapcsolatfelvételen keresztül írj az ÜSZ-nak, írd le mi történt és kérd az értékelés törlését. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-01-15 00:40
Létrehozva: #47

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(jozsi112 @ 2016-01-14 23:34) *
Elnézést a késői válaszért személyesen vettem át és a helyszínen fizettem én még aznap leadtam az értékelést,tévedés kizárt szerintem jutalékfizetés elkerülése a cél én másra nem tudok gondolni.

Egy hónapokkal később leadott értékelés már semmit sem számít, addigra a jutalékot már kiszámlázták neki.

+Quote Post
jozsi112
hozzászólás 2016-01-15 00:34
Létrehozva: #48

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-03 11:55
Azonosító: 454 074

IDÉZET(zejopy @ 2016-01-08 18:53) *
Szia! Induljunk ki abból, hogy jóhiszemű és tévedett. Mondjuk összekevert valakivel. (A biztonság kedvéért mindent e-mailben intézz)
Írj neki, hogy legyen kedves és módosítsa az értékelését, mert te átvetted az árut.
Kérdés: Személyes, vagy postai átvétel volt? Készpénzben fizettél, vagy utaltál?

Nem indulhatunk ki abból, hogy jóhiszemű volt. Túl sok a beteg vevője.

Kedves Benz! Estére egy kis desszert? Gondolom nem lesz túl egyszerű hozzájutni... pisztácia.smile.gif
Milyen érdekes, hogy a vevői másképpen emlékeznek.smile.gif

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2016-01-14 22:13
Létrehozva: #49

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

Én őt is javaslom a megfelő helyre. http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=20726826
Saját fotó egy db se. dntknw.gif

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-11 18:13
Létrehozva: #50

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tamasszonyi @ 2016-01-10 18:07) *
Bízak benne. Ez jó. És én miben bízzak? good.gif

Abban bízzon, hogy a témában illetékes hozzáértők meg tudják ítélni a kérdést. A saját 2 sajnálatos esetéből ne általánosítson.
...a teljes jogú felhasználók jó része kér.

Mert az mi lenne és arról önnek honnan van valós információja?
Nem, nem jól gondolja.
Nem értem miért veszi magára.
Minden jót!

Érdekes, mert bennem is felmerült. Csak óvatosan a hasonló megfogalmazásokkal angry2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-10 19:12
Létrehozva: #51

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

...
...

Mert bizsuzok. Bár nem 200 Ft-ost 1000-ért, de aki nem ért hozzá, akár gondolhatja azt is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tamasszonyi
hozzászólás 2016-01-10 19:07
Létrehozva: #52

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-01-08 18:09
Azonosító: 2 232 155

Megkaptam a hivatalos választ időközben, köszönet -> oda.

Sajnálattal olvastuk levelét!
Tájékoztatjuk, hogy a regisztráció nélküli vásárlók szűrésére nincs mód, ők azonban csak a fix áras aukciókban tudnak vásárolni, licitálni nincs lehetőségünk.
Ha a vevő nem veszi át a terméket, az aukció zárását követő 30 napon belül készítse el sikertelen megjelölésű értékelését, így a jutalék nem fog felszámításra kerülni.
Bízunk benne, hogy hasonló kellemetlenség nem éri oldalunkon!
Figyelmét köszönjük!
Üdvözlettel:
Natasa.

Bízak benne. Ez jó. És én miben bízzak? good.gif
Biztosan létezik egy marketing, és egy programozói team valahol, akik ki-be kapcsolgatnak opciókat a motorban.
Nagyon el kellene gondolkodni azon amit a teljes jogú felhasználók jó része kér.
Nagyon sajnálom, mert az egyébként kitűnő opciókkal rendelkező oldalt ez a szabadosság eléggé hazavágja.
Valamikor - pont az ellenőrizhetőség miatt - ennél sokkal több volt pl az autó, és az ingatlan is.

Hát most max marad a licit, és tart ameddig tart. Az is valami - amíg valakinek meg nem pattan az agya, hogy "na ott is, had nőjön a hitcount!")

IDÉZET(zejopy @ 2016-01-10 17:47) *
Gondolom a válaszokat böngészve látszott a Vatera hivatalos álláspontja is.
Ha jól értelmezem, akkor kevésbé jól burkoltan az aukcióim lettek minősítve, nem pozitív értelemben. A személyeskedést a fórumszabályzat tiltja.
Benztől...

Kedves Zejopy!
Nem, nem jól gondolja.
Minden jót!

A hozzászólást -tamasszonyi- szerkesztette a következő időpontban: 2016-01-10 19:08

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-10 18:47
Létrehozva: #53

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tamasszonyi @ 2016-01-10 17:04) *
Ahogy visszaolvastam, másnak is probléma ez.

Gondolom a válaszokat böngészve látszott a Vatera hivatalos álláspontja is.

Természetesen ha valaki kétszáz forintos bizsukat árul ezer+postáért, ...

Ha jól értelmezem, akkor kevésbé jól burkoltan az aukcióim lettek minősítve, nem pozitív értelemben. A személyeskedést a fórumszabályzat tiltja.

Tisztelettel megköszönöm -ha megkapom a választ.

Benztől...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tamasszonyi
hozzászólás 2016-01-10 18:04
Létrehozva: #54

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-01-10 16:23) *
Tévesen, mert ha a technikai részbe tartozott volna, akkor ottmaradt volna és nem került volna áthelyezésre.
Be. Ez ugyanis egy aukciós oldal, ami lehetőséget ad a vásárlásra. Szemszín, nem és regisztráció szerinti előzetes szűrésre nincs lehetőség. Előélet alapján lehet. Amikor már valaki megmutatta, hogy inkorrekt. Feltételezés alapján nem.

Egyet értek. A vásárlásra, eladásra, és nem a szórakozásra.
Azt kategorikusan utasítom vissza (teljesen mindegy hány zöld bigyusz van a neve alatt), hogy kirekesztéssel vádoljon, vagy burkoltan "rasszistázzon" akár.
Ez nem hozzáállás, és nem válasz. (de ha az lennék sem lenne semmi köze hozzá).

Ahogy visszaolvastam, másnak is probléma ez.
Összesen annak szeretné(n)k érvényt szerezni, hogy azon procedúrán, amin valamikor átmentünk - megerősítés, számlaszámról bagatel 100 Ft, stb - eldönthesssük, hogy a több tízezer forintos cuccainkat (én spec rádiók, stb.) az utcasarkon akarjuk e görgetni, vagy némi komolyságot elvárunk cserébe?

Természetesen ha valaki kétszáz forintos bizsukat árul ezer+postáért, annak megértem, és tökéletesen érdeke, hogy bárkit, bármikor, bármivel kattintásra bírjon.
Ez teljesen rendben van, - de tőlem NE vegye el a Vatera a döntést arról, hogy hozzám hasonlóan komolyan regisztrált emberkéknek kínálom e a portékámat, vagy minden kísérletező kedvű kattogtatónak.
Aki akar, az TUD komoly vásárló lenni - mielőtt még vásárol.

Tehát. Teljes jogú felhasználóként ELDÖNTHETEM hogy akarok e ellenőrizetlen (sic...jó a név!) nick-ekkel bajlódni vagy sem? Mert erre nem kaptam választ, csak mindenféle szem, szín stb...

Kérdezem ezt azért, mert ha a nem ellenörzöt felhasználókat a vatera VÁSÁRLÓNAK tekinti; akkor itt egy ellenőrizetlen (pl számlaszámmal meg nem erősített) kattintástra próbálja azt mondani, hogy vásárlás, és mégsem történik meg, akkor mi védi az eladót ettől?

Ha itt PTK szerint adás-vétel történik (a vatera tőlem már a listázáskor pénzt kér, tehát kontrakt van, amiért valami elvárok!), és bármelyik fél hibájából ez egy feljelentésbe torkollik, akkor a nem ellenőrzött (tehát sem számlaszáma, sem telefonszáma nem volt) felhasználót hogyan jelentsem fel? A közvetítő fél, (jelen esetben vatera) kellő gondossággal járt el azzal, hogy az egyik oldalt nem ellenőrizte, a másik oldalt pedig arra kényszerítette, hogy vesse alá magát a "kosárba rakom" gomb-nak?
Közvetítőként is kellő gondossággal kellene eljárni.
Ha ezt nem akarják, értem, de akkor HAD DÖNTSEM EL ÉN, hogy eladási szándékom esetén meddig pettingelek egy fantom nick-el. (lehetőleg nulla).

A másik előreutalásának védelme teljesen jogos, de én, mint eladó, ha az én időm védelme másodlagos, akkor nagy a baj.
Vagy az Allegroup helyett a Dantes már másképp gondolja?
(teljesen mindegy mit pipáltam be mint ASZF, egy ellenőrizetlen szóbeli/írásbeli szerződéses folyamatban való részvétel megér egy misét, mert a hatályossal szembe nem mehet).

Ne tessen egy mondatot kiragadni, és kinyelvészkedni, sem belegondolni semmit.
A kérdés áll.
Megadhatom ÉN, hogy olyan ellenőrzött vásárlóknak akarjak csak eladni akiknek ugyanúgy VAN egy névhez csatolható számlaszámuk, mint NEKEM? Vagy nem.
A kérdés pusztán tecnikai, abból az apropóból, hogy ez az opció megjelenik, vagy nem jelenik meg az elérhető menüpontok között.
(a moralizálás jelenleg sokadlagos.)

Tisztelettel megköszönöm -ha megkapom a választ.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-10 17:23
Létrehozva: #55

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tamasszonyi @ 2016-01-10 15:54) *
Igen, azért.

Tévesen, mert ha a technikai részbe tartozott volna, akkor ottmaradt volna és nem került volna áthelyezésre.

IDÉZET(tamasszonyi @ 2016-01-10 15:54) *
... valamit benéztem.

Be. Ez ugyanis egy aukciós oldal, ami lehetőséget ad a vásárlásra. Szemszín, nem és regisztráció szerinti előzetes szűrésre nincs lehetőség. Előélet alapján lehet. Amikor már valaki megmutatta, hogy inkorrekt. Feltételezés alapján nem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tamasszonyi
hozzászólás 2016-01-10 16:54
Létrehozva: #56

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-01-08 18:58) *
A kérdést azért tetted fel a technikai topikban, mert úgy gondolod, hogy ez egy technikai probléma? blink.gif

Igen, azért.
Ha technikailag be tudok állítani minenfélét egy licitnél, (pl mennyi pozitív %, lépcső, 5 perc hosszabbítás stb.), akkor TECHNIKAILAG miért nem tudom beállítani, hogy
egy bármilyen külső "orosz rulett" kosárba rakós idióta megállítsa a fix áras értékesítést? mad.gif
Köszi ,de az nem válasz, hogy tegyem licitre. (Legutóbb azt tettem, de nem volt ínyemre.)

Még a teljes jogú felhasználók esetén is van kockázat, de azt kb 10 éve kezelem. - de az, hogy nézegessem, mikor ki csapkodja le hobbiból a dolgaimat, olyan, aki egy 100 FT-os számlaszám megerősítést is sajnál - na az nehéz.

Tehát be tudom azt állítani, hogy csak teljes jogú felhasználó üsse le a fix/villám árat? Ha nem, akkor miért nem?
Ha igen, akkor elnézést a pöfögését, valamit benéztem.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-10 09:49
Létrehozva: #57

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(jozsi112 @ 2016-01-08 18:41) *
Üdvözletem!

Szeretném megkérdezni mi a teendő ha az aukció sikeresen lezárult a terméket átvettem az eladót pozitívan értékeltem ő 3 hónap múlva nekem meg ad egy semlegest betegség miatt meghiúsult az átvétel indokkal.Ez elég inkorrekt vevővel szemben mivel az ő profiljában nő a pozitívok száma amíg az enyém nem és úgy állít be mintha nem venném át a vásárolt terméket ami még soha nem fordult elő amióta regisztráltam az oldalra.Elégé felháborít és mint írtam felettébb inkorrekt.Választ előre is köszönöm.

Na akkor a történtek tükrében egy másik alternatíva.smile.gif Írj a kapcsolatfelvételen keresztül az ÜSZ-nak és kérd az értékelés törlését.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-09 23:07
Létrehozva: #58

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Alida083 @ 2016-01-09 20:15) *
Ki tudja nekem megmondani ,hogy lehet megtenni az eladónak,hogy nem adja ide a megnyert licites bútort..???? Keresésemre sokadszorra vette fel a telefont..mikor a fizetést említettem kinyomott!!!!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 6:64. § értelmében aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni. A Vatera piacterén egy felhasználót negatív jelzéssel lehet illetni, ha nem teljesíti vállalt kötelezettségét. Az a felhasználó, akinek összes visszajelzése 2 negatív vagy visszajelzéseinek (pozitív, semleges, negatív) minimum 20 százaléka negatív és visszajelzései között legalább 2 negatív található, a Vatera piacteréről kizárásra kerül.
IDÉZET(Alida083 @ 2016-01-09 20:15) *
A Vatera nem olvas értékelést???

Nem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Alida083
hozzászólás 2016-01-09 21:15
Létrehozva: #59

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-01-09 21:00
Azonosító: 2 232 553

Ki tudja nekem megmondani ,hogy lehet megtenni az eladónak,hogy nem adja ide a megnyert licites bútort..???? Keresésemre sokadszorra vette fel a telefont..mikor a fizetést említettem kinyomott!!!! A Vatera nem olvas értékelést???

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-08 19:58
Létrehozva: #60

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tamasszonyi @ 2016-01-08 17:12) *
Sziasztok!

Tavasszal egy nullás felhasználó ingyenes emailcímes leütött egy termékemet. M0 találkozó, - nincs pénze, nem vette át.
Most másik nullás reggel, ugyan azzal a citromail-el megint leütötte.

Engem mi véd a külsős visszaélés ellen?!

A kérdést azért tetted fel a technikai topikban, mert úgy gondolod, hogy ez egy technikai probléma? blink.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1350 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-30 20:20