IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1369 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2018-01-16 19:53
Létrehozva: #41

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(BlackFish83 @ 2018-01-16 15:13) *
Mindenesetre írtam az Ügyfélszolgálatnak is, meglátjuk hogy alakul.

Most jó. Viszont kissé meglepődtem, hogy ennél az egy aukciónál 3 licittörlési kérelem is volt. Kisit soknak találom, nem a megfontolt licitálás látszatát keltik.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2018-01-16 16:13
Létrehozva: #42

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 19:48
Azonosító: 1 021 207

IDÉZET(svejku @ 2018-01-16 14:47) *
Sikertelen adásvételnél nincs jutalék. Max a feltöltési díjat bukod, az 9 Ft.
Persze minden más aggodalmad megértem, de a jutalék miatt nem kell aggódnod, ha időben (30 nap) értékeled az aukciót.

Mindenesetre írtam az Ügyfélszolgálatnak is, meglátjuk hogy alakul.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2018-01-16 15:47
Létrehozva: #43

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(BlackFish83 @ 2018-01-16 14:15) *
... Amivel nekem okoz kárt a nem sikerült adásvétel miatt alakult jutalékkal.

Sikertelen adásvételnél nincs jutalék. Max a feltöltési díjat bukod, az 9 Ft.
Persze minden más aggodalmad megértem, de a jutalék miatt nem kell aggódnod, ha időben (30 nap) értékeled az aukciót.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-01-16 15:33
Létrehozva: #44

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(BlackFish83 @ 2018-01-16 14:32) *
Szia!
Akkor írok ügyfélszolgálatnak, de tartok tőle, mire reagálnának, le is zárul az aukció. Mivel ma este zárul le.

A tapasztalatom az, hogy gyorsan reagálnak az ilyen esetekben.

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2018-01-16 15:32
Létrehozva: #45

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-01-16 14:18) *
Szerintem érdemes lenne megírnod az ügyfélszolgálatra az aggodalmadat. Nem biztos, hogy nincs már inaktív fiókja, akkor pedig nem regisztrálhat újra. De ezt mi innen nem látjuk.

Szia!
Akkor írok ügyfélszolgálatnak, de tartok tőle, mire reagálnának, le is zárul az aukció. Mivel ma este zárul le.

Szerk: ok, köszönöm a tippet, akkor tiltom.

A hozzászólást -BlackFish83- szerkesztette a következő időpontban: 2018-01-16 15:34

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-01-16 15:30
Létrehozva: #46

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-16 14:27) *
Mindenképpen tedd tiltóra ezt a nevet is

Igen, ez jó ötlet!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-16 15:27
Létrehozva: #47

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia!

A baj, hogy nagyon gyanús. sad.gif Ugyanazon a napon két hasonló nevű nullás ugyanarra a termékre licitál? Ráadásul, még az utolsó belépés és regisztrációk között sem telt 1 napnál több.
Azért ez véletlen nem lehet... a bazsikanorman-t tiltottam, mert szórakozott. Evidens, hogy ezzel a hozzáféréssel is ez a célja, és véletlenül sem akarja átvenni a terméket. Amivel nekem okoz kárt a nem sikerült adásvétel miatt alakult jutalékkal.

Az. Az ÜSZ-nak írj, de nem biztos, hogy estig tudnak intézkedni. Mindenképpen tedd tiltóra ezt a nevet is, ha úgy gondolod, hogy ő az.
Talán szerencséd lesz, és valamelyik licitáló még tesz rá egyet, vagy befut egy tapasztaltabb, aki az utolsó pillanatban licitál csak. Végül is 6 figyelő van rajta.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2018-01-16 15:29

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-01-16 15:18
Létrehozva: #48

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia!

A baj, hogy nagyon gyanús. sad.gif Ugyanazon a napon két hasonló nevű nullás ugyanarra a termékre licitál? Ráadásul, még az utolsó belépés és regisztrációk között sem telt 1 napnál több.
Azért ez véletlen nem lehet... a bazsikanorman-t tiltottam, mert szórakozott. Evidens, hogy ezzel a hozzáféréssel is ez a célja, és véletlenül sem akarja átvenni a terméket. Amivel nekem okoz kárt a nem sikerült adásvétel miatt alakult jutalékkal.

Szerintem érdemes lenne megírnod az ügyfélszolgálatra az aggodalmadat. Nem biztos, hogy nincs már inaktív fiókja, akkor pedig nem regisztrálhat újra. De ezt mi innen nem látjuk.

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2018-01-16 15:15
Létrehozva: #49

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-16 15:09
Létrehozva: #50

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BlackFish83 @ 2018-01-16 12:47) *
Sziasztok!
.....

Fennál a gyanúm, hogy a két regisztráció mögött ugyanaz a személy áll.
Mit lehet tenni? Kérhetem a licitje törlését? Ugyanis egy maximálisan pozitív értékelésekkel rendelkező licitálót licitált túl.

Ma este jár le az aukcióm, ezért sürgős segítségeteket kérem.

Szerintem ebben az esetben nem nagyon tudsz semmit tenni. Talán nem is ugyanaz az ember. Ha az eredeti felhasználó inaktív lenne, akkor más lenne a helyzet, de így, hogy nem volt szabálytalan, még akkor sem tehet senki semmit, ha tényleg azonos ember áll a két felhasználó mögött.
De ha elviszi, akkor teljesen mindegy, hogy ki az.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2018-01-16 13:47
Létrehozva: #51

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy a meghirdetett aukciómon (http://www.vatera.hu/asus-vivobook-e403na-14-laptop-windows-10-home-2576752268.html)
egy "BazsikaNorman" nevű felhasználó (http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=16368784) tett érvényes licit ajánlatot mást túllicitálva, majd egyszerűen közölten közölte, hogy nem kell neki a termék, és küldött licittörlési kérelmet. Ez volt tegnap január 15-én
Töröltem a licitjeit, és le is tiltottam az ürgét. Mit szórakozik itt velem alapon.
Ma jött egy újabb érvényes licit "Bazsi999" felhasználónévvel (http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=16394226)
Regisztrációja pont a fenti napon volt, nem sokkal a már tiltott bazsikanorman utolsó bejelentkezése után.

Fennál a gyanúm, hogy a két regisztráció mögött ugyanaz a személy áll.
Mit lehet tenni? Kérhetem a licitje törlését? Ugyanis egy maximálisan pozitív értékelésekkel rendelkező licitálót licitált túl.

Ma este jár le az aukcióm, ezért sürgős segítségeteket kérem.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-15 07:59
Létrehozva: #52

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ambachtamas @ 2018-01-14 22:37) *
Mit lehet olyankor tenni, ha valaki megvette tőlem a terméket, de miután lezárúl az aukció, akkor azt mondja a vevő, hogy nem kell neki?

Sokat nem tehetsz, mert nem tudod kényszeríteni.
Fontos, hogy a levelet megőrizd, amiben jelezte az elállási szándékát addig, amíg mindketten nem értékeltetek. A kérdés, hogy milyen értékeléssel zárjátok az adásvételt.Tudnod kell, hogy az eladó ilyen esetben a legjobb amit adhat, a semleges értékelés, de a vevő adhat pozitívat.
Ha 30 napon belül nem értékelsz, akkor a rendszer automatikusan felszámolja a jutalékot, erre érdemes odafigyelni.
Az, hogy mit adsz neki, kizárólag a te döntésed. Megítélheted a helyzetet úgy, hogy szimpatikus volt, elnézést kért, stb, ebben az esetben adhatsz semleges értékelést, de ha úgy érzed, a negatív sem túlzás.
Ha te olyan értékelést kapsz tőle, amivel nem értesz egyet, mert nem érzed magadat hibásnak, akkor az ÜSZ-on tudod kérni az értékelés törlését. Ez nem automatikusan történik, mindig megvizsgálják az adott ügyet, ezért fontos, hogy megőrizd a levelezést.
Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha bármi nem világos, nyugodtan kérdezz vissza.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-01-14 23:41
Létrehozva: #53

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ambachtamas @ 2018-01-14 22:37) *
Mit lehet olyankor tenni, ha valaki megvette tőlem a terméket, de miután lezárúl az aukció, akkor azt mondja a vevő, hogy nem kell neki?

Van egy remek súgó. Konkrétan le van írva lépésről lépésre, mi a teendő az aukció zárása után, egészen az értékelésig.

http://www.vatera.hu/segitseg/

+Quote Post
ambachtamas
hozzászólás 2018-01-14 23:37
Létrehozva: #54

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2018-01-14 23:36
Azonosító: 2 592 013

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2018-01-14 19:47
Létrehozva: #55

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-14 14:00) *
Ez azért más, be kell látnod. Nullás. Nincs mögötte egy sor rosszul sikerült adásvétel. Tiszta. Akkor miért? Mert még nem bizonyított? Ha mindenki kizárja, akkor nem is fog. A nullások kizárása diszkriminatív. Nincs olyan indok, ami elfogadtatóvá tenné.
Megkérdezném azokat az embereket, akik ezt teszik, hogy ők vajon hány pozitív értékeléssel kezdték vaterás pályafutásukat, hogy nekik mennyire esett volna jól az ilyen bánásmód.

Ez a kérdés nagyjából kéthavonta mindig felüti a fejét. Tavaly is nagyon sok nullás vásárolt tőlem. Volt akinek segítenem kellett, hogy hogyan is működik egy vásárlás után a folyamat, de semmi problémám nincs ezzel. Eddig talán 4-5 negatívat kellett adnom, de ezek között nincs nullás. Viszont azt is el tudom fogadni, hogy van olyan ember, aki nem akar nullás vásárlóval foglalkozni, mert nem olyan türelmes vagy toleráns mint mi, vagy akkora a forgalma, hogy nincs ideje, módja az ilyen jellegű fennakadásokkal foglalkozni. Eladókról beszélünk, akik azért hirdetnek, hogy el tudjanak adni valamit. Ok nélkül biztos nem tartózkodnak a nullásoktól, tehát lehet egy rossz élményük, ami után általánosítani nem szerencsés, de aki így tesz, tudja, hogy ez mivel jár. Ők vállalják ezzel azt is, hogy elesnek egy jókora bevételtől, hisz azért elég sok a nullás a Vaterán az internetes vásárlás, s maga az oldal népszerűsége miatt. Nyilván ez a nullások számára sértő lehet, de akkora eladói és vásárlói tömeg ütközik itt, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy ne találná meg mindenki a saját üzlettársát. Fel lehet ezt úgy is fogni, hogy ha valakinek nem kell a pénzem, akkor vessen magára, találok magamnak más eladót.

Amúgy igazad van, az én esetem más volt, én csak a döntések szuverenitásához való jogot akartam előtérbe helyezni.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-01-14 16:53
Létrehozva: #56

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kfsw59 @ 2018-01-14 14:48) *
Nekem nincs semmilyen értékelésem, mert új vagyok. Ilyen estben miért zármak ki, pláne licitálás közben? Ez elfogadhatatlan. Ha ílyet akar egy eladó, írja le a termékénél vagy valahol, hogy ő csak xxx értékelésű vevőkkel hajlandó szóba állni, és akkor nem fogok licitálni.

Nem vagy új, hanem 2 éve regisztráltál és mégsem vagy ellenőrzött. Ez nálam kicsit rosszabb pozíció, mint egy friss regisztrált. Ha szeretnél azonos jogokat, akkor tegyél érte!
Amit a szabályzat enged, azt tekinthetjük etikusnak. Ha nem akarsz így járni a jövőben és szeretnél licitálgatni, vásárolgatni, akkor a te kezedben van a megoldás. Ne mindig mástól várjuk a csodát!

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-14 14:00) *
Megkérdezném azokat az embereket, akik ezt teszik, hogy ők vajon hány pozitív értékeléssel kezdték vaterás pályafutásukat, hogy nekik mennyire esett volna jól az ilyen bánásmód.

Bár rám nem vonatkozik a kérdésed, mivel én kizárólag fixárasakat teszek fel már sok éve...de azért mégis van válaszom. Én 0 értékeléssel kezdtem. Viszont azonnal ellenőriztettem a fiókomat, bár talán akkoriban ez nem is lehetett másként, de ha lehetett volna, akkor is alap számomra. 2 évig vagy tovább biztosan nem halogatnám. Ha már értékelésem nincs, azzal növelem a bizalmat, amivel tudom. Ez a lehetőség mindenki számára adott.

+Quote Post
kfsw59
hozzászólás 2018-01-14 15:48
Létrehozva: #57

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2018-01-14 12:36
Azonosító: 2 591 453

IDÉZET(lilaliba86 @ 2018-01-14 13:24) *
Volt egy aukcióm, melyre licitált egy olyan felhasználó, aki 1050 értékelésnél jár. 150 semleges, 50 negatív. A 150 semlegesből kb 130 negatív is lehetne. Azonnal letiltottam és imádkoztam hogy valaki túllicitálja. Hála a szerencsémnek el is kerültük egymást. Etikus vagy nem, egyáltalán nem tud érdekelni. A százaléka 95%, ami összességében talán nem is rossz, de közel minden 5. ügylete sikertelen. Azóta megemeltem a lécet 98%-ra. Etikus vagy nem? Ezzel egy sor felhasználót kizártam szó nélkül az aukcióimból. Úgy is mondhatjuk hogy letiltottam őket. Legyen már mindenkinek szuverén joga, hogy kivel akar üzletelni.

Nekem nincs semmilyen értékelésem, mert új vagyok. Ilyen estben miért zármak ki, pláne licitálás közben? Ez elfogadhatatlan. Ha ílyet akar egy eladó, írja le a termékénél vagy valahol, hogy ő csak xxx értékelésű vevőkkel hajlandó szóba állni, és akkor nem fogok licitálni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-14 15:00
Létrehozva: #58

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2018-01-14 13:24) *
Volt egy aukcióm, melyre licitált egy olyan felhasználó, aki 1050 értékelésnél jár. 150 semleges, 50 negatív. A 150 semlegesből kb 130 negatív is lehetne. Azonnal letiltottam és imádkoztam hogy valaki túllicitálja. Hála a szerencsémnek el is kerültük egymást. Etikus vagy nem, egyáltalán nem tud érdekelni. A százaléka 95%, ami összességében talán nem is rossz, de közel minden 5. ügylete sikertelen. Azóta megemeltem a lécet 98%-ra. Etikus vagy nem? Ezzel egy sor felhasználót kizártam szó nélkül az aukcióimból. Úgy is mondhatjuk hogy letiltottam őket. Legyen már mindenkinek szuverén joga, hogy kivel akar üzletelni.

Ez azért más, be kell látnod. Nullás. Nincs mögötte egy sor rosszul sikerült adásvétel. Tiszta. Akkor miért? Mert még nem bizonyított? Ha mindenki kizárja, akkor nem is fog. A nullások kizárása diszkriminatív. Nincs olyan indok, ami elfogadtatóvá tenné.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2018-01-14 14:24
Létrehozva: #59

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(kfsw59 @ 2018-01-14 12:39) *
Nem igazán etikus? Ez kevés. Ki kéne zárni azt, aki mást indoklás és ok nélkül kizár. Na mindegy, ennyi..

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-14 14:03
Létrehozva: #60

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kfsw59 @ 2018-01-14 12:39) *
Nem igazán etikus? Ez kevés. Ki kéne zárni azt, aki mást indoklás és ok nélkül kizár. Na mindegy, ennyi..

Nem lehet ezért kizárni senkit.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1369 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
27 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (27 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-04-19 11:40