IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1368 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
NagyEvaCs
hozzászólás 2017-12-18 19:46
Létrehozva: #41

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-12-14 19:04
Azonosító: 2 569 495

IDÉZET(svejku @ 2017-12-18 15:45) *
A címbe beírtad, hogy házhoz szállítással. Ez megtévesztő lehet, mert így simán beleérthető az árba a szállítás díja is. Lehet, hogy ez zavarta meg a vevődet.

De aztán meg ott volt minden adat. Mindegy, majd máskor jobban sikerül...

[quote name='zejopy' date='2017-12-18 19:35' post='1852818']
Ezt rosszul tudod. Lehet értékelni, csak még korán van. Azért írtam a hétvégét. Szerencséd van, hogy kék vevőd jött. Ha velem csináltad volna meg ugyanezt, akkor menne a negatív értékelés és a vaterás pályafutásod eléggé rosszul kezdődne.
nyugodtan megadhatod a számlaszámodat, itt mindenki ezt csinálja és nem csak itt. A legnagyobb baj, ami történhet, hogy valamelyik vevőd többet, vagy többször utal. Azt meg visszautalással lehet rendezni.

Ha valaki tapasztalatlanságból hibázik, akkor még nem gondolom, hogy jogos a negatív értékelés. Főleg akkor, ha teljesen együttműködő.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-18 19:35
Létrehozva: #42

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(NagyEvaCs @ 2017-12-18 13:47) *
Nem lehet értékelni, mert regisztrálatlan felhasználótól érkezett a megrendelés. Tudom, hogy rizikós, de valahogy az sem tűnt biztonságosnak, hogy idegeneknek megadjam a számlaszámomat.

Ezt rosszul tudod. Lehet értékelni, csak még korán van. Azért írtam a hétvégét. Szerencséd van, hogy kék vevőd jött. Ha velem csináltad volna meg ugyanezt, akkor menne a negatív értékelés és a vaterás pályafutásod eléggé rosszul kezdődne.
nyugodtan megadhatod a számlaszámodat, itt mindenki ezt csinálja és nem csak itt. A legnagyobb baj, ami történhet, hogy valamelyik vevőd többet, vagy többször utal. Azt meg visszautalással lehet rendezni.

Kedves Benz! Kérem, ha tudja, inkább helyezze át a beszélgetést, ne törölje. Eléggé tanulságos. thank_you.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-12-18 15:45
Létrehozva: #43

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(NagyEvaCs @ 2017-12-18 12:31) *
Utánvéttel hirdettem meg. Mivel sehogy sem lehetett elérni őket, így töröltem az egészet és újra meghirdettem. Ha jelentkeznek, leüthetik ismét. Ha nem, elviszi más, akinek tényleg kell. smile.gif Jobb megoldást nem találtam.

A címbe beírtad, hogy házhoz szállítással. Ez megtévesztő lehet, mert így simán beleérthető az árba a szállítás díja is. Lehet, hogy ez zavarta meg a vevődet.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-12-18 14:40
Létrehozva: #44

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 20:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(NagyEvaCs @ 2017-12-18 14:12) *
ide is azért írtam, mert nagyon nehéz eligazodnom még. Mindegy, azért köszönöm...

Igen, azért javasoltam a segítséget, mert látom, hogy nehéz eligazodnod. Kicsit lehetne lassítani a tempón.

+Quote Post
NagyEvaCs
hozzászólás 2017-12-18 14:12
Létrehozva: #45

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-12-18 14:01) *
14-én regisztráltál. Az csütörtök volt. Hétvégén eladtál valamit egy regisztráció nélküli vásárlónak és ma hétfőn már az a problémád, hogy nem tudtad elérni hétvégén. És nincs bizalmad megadni a számlaszámodat egy idegennek. Friss regisztrált eladóként viszont legyen bizalma a vevőnek...segíts megértenem!
A segítségben is lenne mit átolvasnod szerintem. Pl. ami azt illeti, értékelheted a regisztráció nélküli vásárlót.

segítség

Vagy pl. azt a részt is átnézhetnéd, hogy mennyi ideig KELL várnia az eladónak a vevő jelentkezésére.
Te ma már meg is hirdetted újra, még délelőtt!
Gyakorlatilag a vásárló részére nem biztosítottál fél munkanapot sem a jelentkezésre!

Azt gondolom, hogy az utánvétes lehetőséggel eleve bizalmad adok annak, akinek el szeretnék adni valamit. Átolvasom majd azt is, amire nem volt időm., de ide is azért írtam, mert nagyon nehéz eligazodnom még. Mindegy, azért köszönöm...

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-12-18 14:01
Létrehozva: #46

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NagyEvaCs @ 2017-12-18 13:47) *
Nem lehet értékelni, mert regisztrálatlan felhasználótól érkezett a megrendelés. Tudom, hogy rizikós, de valahogy az sem tűnt biztonságosnak, hogy idegeneknek megadjam a számlaszámomat.

14-én regisztráltál. Az csütörtök volt. Hétvégén eladtál valamit egy regisztráció nélküli vásárlónak és ma hétfőn már az a problémád, hogy nem tudtad elérni hétvégén. És nincs bizalmad megadni a számlaszámodat egy idegennek. Friss regisztrált eladóként viszont legyen bizalma a vevőnek...segíts megértenem!
A segítségben is lenne mit átolvasnod szerintem. Pl. ami azt illeti, értékelheted a regisztráció nélküli vásárlót.

segítség

Vagy pl. azt a részt is átnézhetnéd, hogy mennyi ideig KELL várnia az eladónak a vevő jelentkezésére.
Te ma már meg is hirdetted újra, még délelőtt!
Gyakorlatilag a vásárló részére nem biztosítottál fél munkanapot sem a jelentkezésre!

+Quote Post
NagyEvaCs
hozzászólás 2017-12-18 13:47
Létrehozva: #47

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-18 12:47) *
Az eladó számára az utánvét a legrizikósabb szállítási mód.
Ne felejts el értékelni a hétvégén, mert 30 nap után a rendszer automatikusan sikeresnek értékeli az adásvételt és felszámolja a jutalékot!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-18 12:47
Létrehozva: #48

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NagyEvaCs @ 2017-12-18 12:31) *
Utánvéttel hirdettem meg. Mivel sehogy sem lehetett elérni őket, így töröltem az egészet és újra meghirdettem. Ha jelentkeznek, leüthetik ismét. Ha nem, elviszi más, akinek tényleg kell. smile.gif Jobb megoldást nem találtam.

Az eladó számára az utánvét a legrizikósabb szállítási mód.
Ne felejts el értékelni a hétvégén, mert 30 nap után a rendszer automatikusan sikeresnek értékeli az adásvételt és felszámolja a jutalékot!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NagyEvaCs
hozzászólás 2017-12-18 12:31
Létrehozva: #49

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-18 11:20) *
Én írnék egy levelet, amiben megadnám a pontos utalási adatokat az utalandó összeggel és kérném a cím pontosítását. És megírnám, hogy meddig várok a pénzre. Ha pénz nem érkezne meg, újra indítanám az aukciót. Ha utána mégis utalna, a pénzt visszaküldeném. De kalkuláld bele az egészbe, hogy ünnep van. Ha nem ajándéknak szánja, akkor lehet, hogy nem sürgős az egész. Előfordulhat, hogy teljesen máshol van a fókusza, a sürgős dolgokon. Nálam az a gyakorlat, hogy a kékekkel igazán kevés gond van, ha valami felmerül, az is könnyen orvosolható. Ők webáruházakhoz vannak szokva, problémamentesek.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-18 11:20
Létrehozva: #50

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NagyEvaCs @ 2017-12-18 11:05) *
Valami olyasmire gondolok, hogy a rendszer csak az olyan megrendeléseket fogadja el, ahol a pontos cím, utca, házszám is fel van tüntetve. A hétvégén ütötte le és azóta nem érem el.

Én írnék egy levelet, amiben megadnám a pontos utalási adatokat az utalandó összeggel és kérném a cím pontosítását. És megírnám, hogy meddig várok a pénzre. Ha pénz nem érkezne meg, újra indítanám az aukciót. Ha utána mégis utalna, a pénzt visszaküldeném. De kalkuláld bele az egészbe, hogy ünnep van. Ha nem ajándéknak szánja, akkor lehet, hogy nem sürgős az egész. Előfordulhat, hogy teljesen máshol van a fókusza, a sürgős dolgokon. Nálam az a gyakorlat, hogy a kékekkel igazán kevés gond van, ha valami felmerül, az is könnyen orvosolható. Ők webáruházakhoz vannak szokva, problémamentesek.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NagyEvaCs
hozzászólás 2017-12-18 11:05
Létrehozva: #51

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-18 10:52) *
Nem lehet kiszűrni. Mikor történt a vásárlás? Mert egy-két napot azért érdemes várni. Mondjuk a címek megadásával nekem is van némi problémám. Nem értem, miért írhat be megrendeléskor a vevő több karaktert az üres mezőbe, mint amennyit utána a futármegrendelő lap elfogad. Itt lehetne némi fejlesztés, talán majd egyszer meglesz.smile.gif

Valami olyasmire gondolok, hogy a rendszer csak az olyan megrendeléseket fogadja el, ahol a pontos cím, utca, házszám is fel van tüntetve. A hétvégén ütötte le és azóta nem érem el.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-18 10:52
Létrehozva: #52

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NagyEvaCs @ 2017-12-18 10:28) *
Egy regisztrálatlan felhasználó megrendelt tőlem egy hirdetett babahordót és megtehette ezt úgy,hogy pontos címet nem adott. Aztán hiába írtam e-mail-t, nem válaszolt. Telefonon sem elérhető. Jó lenne, ha az ilyen embereket ki lehetne szűrni.

Nem lehet kiszűrni. Mikor történt a vásárlás? Mert egy-két napot azért érdemes várni. Mondjuk a címek megadásával nekem is van némi problémám. Nem értem, miért írhat be megrendeléskor a vevő több karaktert az üres mezőbe, mint amennyit utána a futármegrendelő lap elfogad. Itt lehetne némi fejlesztés, talán majd egyszer meglesz.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NagyEvaCs
hozzászólás 2017-12-18 10:28
Létrehozva: #53

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Egy regisztrálatlan felhasználó megrendelt tőlem egy hirdetett babahordót és megtehette ezt úgy,hogy pontos címet nem adott. Aztán hiába írtam e-mail-t, nem válaszolt. Telefonon sem elérhető. Jó lenne, ha az ilyen embereket ki lehetne szűrni.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2017-12-03 13:22
Létrehozva: #54

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1367242 - http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1895511 A link és a néma Levente. mosking.gif Más okból. de széles ívben kerülendő mindkét "vevő".

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Lianna071
hozzászólás 2017-11-22 00:31
Létrehozva: #55

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-11-21 14:45
Azonosító: 2 552 676

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-11-21 20:49) *
Visszamenőleg szerintem nem lehet megváltoztatni az értékelést. Én legalábbis remélem, hogy nem.
Vajon mit írtál neki, hogy ennyire bezárkózott?

" Üdvözlöm.
Lassan egy hónapja vásároltam Öntől 2 adag vízitorma magot. Sajnos azóta sem csírázott ki egy sem.
Valamit elronthattam? Kicsit segítene mi lehetett a gond? 22 fok a benti hőmérséklet, folyamatosan nedvesen tartottam, perlites, tőzeges föld felszínére szórtam..

Előre is köszönném a segítségét."

Szerintem semmi rosszat...

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-11-21 21:22) *
Így van, pozitív értékelést ilyen indokkal nem lehet megváltoztatni vagy törölni.

Elég szomorú, hogy így viselkedik egy " profi " eladó...

A hozzászólást -Lianna071- szerkesztette a következő időpontban: 2017-11-22 00:14

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-11-21 21:22
Létrehozva: #56

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-11-21 20:49) *
Visszamenőleg szerintem nem lehet megváltoztatni az értékelést. Én legalábbis remélem, hogy nem.

Így van, pozitív értékelést ilyen indokkal nem lehet megváltoztatni vagy törölni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-11-21 20:49
Létrehozva: #57

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Lianna071 @ 2017-11-21 14:58) *
Telefonját nem veszi fel, a számom letiltotta, állandóan foglaltat jelez, e-mailre nem válaszol...
Visszamenőleg nem tudom megváltoztatni az értékelésem? Előre is köszönöm.

Vajon mit írtál neki, hogy ennyire bezárkózott?

+Quote Post
Lianna071
hozzászólás 2017-11-21 14:58
Létrehozva: #58

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-11-21 14:45
Azonosító: 2 552 676

Sziasztok.

Hátha valaki tud segíteni. Vettem 2 csomag vízitorma magot a Beautifulflowerandseed nevű, "profi" eladótól. Sajnos pozitív értékelést adtam le.
A 2 csomag magból 1 sem kelt ki, gondoltam béna vagyok, megkeresem az eladót és segítséget kérek...Telefonját nem veszi fel, a számom letiltotta, állandóan foglaltat jelez, e-mailre nem válaszol...Szerintem ez teljesen inkorrekt. Csak kérdést szerettem volna feltenni...400 Ft-os emberre leltem...Nem a pénz zavar, hanem a hozzáállása. sad.gif
Visszamenőleg nem tudom megváltoztatni az értékelésem? Előre is köszönöm.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-10-23 10:09
Létrehozva: #59

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(timo714 @ 2017-10-23 09:38) *
Akkor miért én kapok semlegest???

Érdekes...te ugyanis akkor, amikor ADTAD a semlegest az elveszett küldemény miatt, még értetted, hogy mi az indokod.
Abban a tranzakcióban ugyanis te nem eladó, hanem vevő voltál.
Ha te semlegest adtál az eladónak, pedig te is tudod, hogy ő teljesítette a feladatát, akkor ő miért adott volna pozitív értékelést?
Gondolom, nem akart értékelni aztán most mégis leértékelte azokat, akiket visszatartott, ezért van a 2 év késés.

IDÉZET(timo714 @ 2017-10-23 09:38) *
Sziasztok!

Most kaptam egy semleges értékelést, egy 2 éve eladott áruról. "Az áru elveszett a postán." Már fogalmam sincs, hogy mit vett meg tőlem az illető, hová küldtem, kinek?
DE 2 ÉVIG várt rá? Gyalog is elvittem volna! Megnéztem az adatlapját, máshoz is írt ugyanilyen értékelést. Akkor miért én kapok semlegest???

Most én is megnéztem az adatlapokat. Nem is adott másnak ilyen értékeléseket se most, se korábban. A 2 év sem 2 év, hanem 8, bár utóbbinak aligha van jelentősége. Hacsak az nem, hogy az eladó extrán türelmes tud lenni.

+Quote Post
timo714
hozzászólás 2017-10-23 08:38
Létrehozva: #60

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-19 14:42
Azonosító: 949 306

Sziasztok!

Most kaptam egy semleges értékelést, egy 2 éve eladott áruról. "Az áru elveszett a postán." Már fogalmam sincs, hogy mit vett meg tőlem az illető, hová küldtem, kinek?
DE 2 ÉVIG várt rá? Gyalog is elvittem volna! Megnéztem az adatlapját, máshoz is írt ugyanilyen értékelést. Akkor miért én kapok semlegest???

+Quote Post

1368 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-01-24 02:59