IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 203 204 205 206 207 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
papaya11
hozzászólás 2012-05-01 12:44
Létrehozva: #4081

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-24 19:25
Azonosító: 1 717 410

Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a lentiek alapján:

"Az a felhasználó, akinek összes visszajelzése két negatív vagy visszajelzéseinek (pozitív, semleges, negatív) minimum 20 százaléka negatív és visszajelzései között legalább két negatív található, a Vatera piacteréről kizárásra kerül"

Hogyan lehetséges,hogy "deakeveline" felhasználó még nincsen kizárva?

Rengeteg partnert megkárosított,legutóbb épp engem....
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-05-01 10:41
Létrehozva: #4082

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(98tomcsa @ 2012-04-30 22:01) *
...
Mi van akkor, ha látom, hogy nem én vagyok a nyertes és annyit már nem ér meg nekem, hogy tovább licitáljak. Találok másikat számomra még elfogadható áron megveszem, majd időközben ez előző okok miatt mégis enyém lesz. De kettőre nincs már szükségem. Ebben az esetben is át kellene vennem? Hiszen rajtam kívül álló okok miatt történt meg ez a "baleset". (Különösen ezért is szeretem a licittörlési lehetőséget.)

Licittörlés után a második helyezett is kap értesítést. Ha már nem tart igényt a termékre, akkor ő is kérheti a licitje törlését az eladótól.
Ha ezt nem teszi meg, akkor természetesen át kell vennie a terméket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-30 22:37
Létrehozva: #4083

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Muerte1 @ 2012-04-30 20:28) *
Szevasztok bocsi ha rossz helyre írok vagy zavarlak titeket de sajna segítségre lenne szükségem régebben vettem egy terméket vagyis le ütöttem ki is fizettem de nem jött meg a termék és a pénzt se kaptam vissza és ráadásul az a személy inaktív lett abban kérnék tőletek segítséget hogy kihez kell fordulnom ez ügyben vagy keressem meg és addig üssem amíg ki nem fizeti már elnézést. A válaszotokat köszönöm.

Tisztelt Muerte1!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-30 22:33
Létrehozva: #4084

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(thor15 @ 2012-04-30 20:51) *
Róla lenne szó:
...

Tisztelt thor15!

az nem lehetséges, hogy csak azonos az érdeklődési körük és többnyire ő az "erősebb kutya"?
Ahogy zejopy is írta: amíg átveszi a megnyert termékeket, addig nincs probléma. Az értékelései alapján ez majdnem minden esetben megtörténik.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-30 22:14
Létrehozva: #4085

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Bigdept @ 2012-04-30 22:09) *
Kapsz értesítést a második lehetőségről, amit nem kell elfogadnod, ha nem akarod. Azaz, erőszakkal nem lehetsz licit nyertes, ha kiesik előled a többet ajánló.
Nem így van. Ld. fentebbit.

Nem. A második lehetőség akkor van, amikor a nyertes licitet tevő vevő visszalép a vásárlástól. Ebben az esetben egy lehetőség a második lehetőség. Amiről Tomcsa beszél, más helyzet, hiszen az aukció folyik még, ő bedobta a törölközőt, elmegy, megveszi olcsón mástól, közben pedig hirtelen újra övé a vezetés.
Az egyetlen, még jó lehetőség, ha ő is kéri a licittörlést, amit vagy elfogad az eladó, vagy éppen ott lesz tele a hócipője az egésszel és belenget. Vagy törölné, de a kérés és az aukció lejárta között éppen nincs gépnél.

De már itt van Benz.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-30 22:15

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-04-30 22:09
Létrehozva: #4086

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

Azért annyi jó tanács, hogy máskor olvasd el az értékeléseket, nem
Más: Láttam, hogy úgy lett az övé, hogy a nyertes "kipottyant". Vagy licittörlés miatt, vagy inaktív lett.
Mi van akkor, ha látom, hogy nem én vagyok a nyertes és annyit már nem ér meg nekem, hogy tovább licitáljak. Találok másikat számomra még elfogadható áron megveszem, majd időközben ez előző okok miatt mégis enyém lesz. De kettőre nincs már szükségem. Ebben az esetben is át kellene vennem? Hiszen rajtam kívül álló okok miatt történt meg ez a "baleset". (Különösen ezért is szeretem a licittörlési lehetőséget.)

Kapsz értesítést a második lehetőségről, amit nem kell elfogadnod, ha nem akarod. Azaz, erőszakkal nem lehetsz licit nyertes, ha kiesik előled a többet ajánló.

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-30 22:07) *
10 pontos kérdés. Szerintem nincs rá forgatókönyv. Csak a partner megértésére, vagy a Vatera lojalitására számíthatsz (bosszúnega esetén).

Nem így van. Ld. fentebbit.

A hozzászólást -Bigdept- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-30 22:09

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-30 22:07
Létrehozva: #4087

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

....

10 pontos kérdés. Szerintem nincs rá forgatókönyv. Csak a partner megértésére, vagy a Vatera lojalitására számíthatsz (bosszúnega esetén).

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2012-04-30 22:01
Létrehozva: #4088

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(Muerte1 @ 2012-04-30 20:45) *
Köszönöm de a vatera ilyenkor nem tud csinálni semmit akkor minek vannak a szabályzatok....

Azért annyi jó tanács, hogy máskor olvasd el az értékeléseket, nem véletlenül vannak. Amikor leütötted már akkor sem volt makulátlan az eladó. Akkor volt 62 adásvétele, amiből 22 semlegese és 12 negája volt. dry.gif

Más: Láttam, hogy úgy lett az övé, hogy a nyertes "kipottyant". Vagy licittörlés miatt, vagy inaktív lett.

A hozzászólást -98tomcsa- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-30 22:01

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-30 21:11
Létrehozva: #4089

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Muerte1 @ 2012-04-30 20:45) *
Köszönöm de a vatera ilyenkor nem tud csinálni semmit akkor minek vannak a szabályzatok. Meg a rendőrök úgy is le ráznak.

Ez azért így nem igaz.
1. A rendőrök nem rázhatnak le, mert állampolgári jogod, hogy megkapd azt, ami megjár.
2. Ha megteszed a feljelentést, akkor ők megkeresik a Vaterát és a Vatera maximálisan együttműködik velük, mert közös érdek, hogy ezek az emberek ne grasszáljanak büntetlenül. És ez tényleg így van.
3. A Vati viszont nem hatóság, ők nem tudnak tevőlegesen semmit tenni, csak azt, ami a saját berkeiken belül megengedett a saját szabályzatuk alapján. És ez nagyon fontos szempont. És ha a tag már inaktív, akkor valószínű, hogy megtették a kellő lépéseket.
4. Már csak azért is érdemes feljelentést tenned, mert lehet, hogy mást is megkárosított, akkor viszont minél többen teszitek meg a dolgot, annál nagyobb a súlya.

Ő az?
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=410834
Menj el, mindenképpen a rendőrségre, hiszen sokan vagytok.
Basszus, nem is kis pénz. 12 000 Ft.....

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-30 21:15

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-30 21:05
Létrehozva: #4090

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(thor15 @ 2012-04-30 20:51) *
Róla lenne szó:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=350317

Félreértés ne essék, alapvetően nem akarok rosszat senkinek. Mivel a vatera alapvetően egymásra licitálásról szól, nincs semmi gondom azzal, ha valaki túllicitál, hisz én is túllicitálok másokat. Erősebb kutya.... . De az illető nyilvánvalóan nem így áll hozzá a vaterázáshoz. Lehet, hogy valamilyen problémája van velem, azt nem tudhatom, mivel csak a felhasználó nevét tudom. Érdemes az illető jelenleg érvényes licitjein egy kicsit elcsámcsogni, és megnézni jó néhány aukció licittörténetét. Abból világos lesz, hogy miről beszélek. Remélem lesz valami megoldás a problémámra. Nekem az is elég lenne, ha a vatera egy hivatalos figyelmeztető levelet küldene neki, amiben megkérné (vagy felszólítaná) az ilyenfajta magatartás befejezésére.

thor15

Elolvastam a semleges és negatív értékeléseket és a rá adott válaszokat. Minősíti a dolog, ez tény. Viszont sajnos az értékelések alapján nem lehet szankcionálni, mert messze a megengedett határ fölött van, és nem is derül ki olyan, amit mondtál (ezzel nem azt mondtam, hogy nem igaz, csak azt, hogy az értékelések szövege erre nem utal). A licitjeit nem tudom megnézni, mert a kereső már csak nyertes licitálóra enged keresni, ez nyilván nem lenne most elegendő "anyag".
A probléma mindenesetre nagyon egyedi.
Köszönöm a linket. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
thor15
hozzászólás 2012-04-30 20:51
Létrehozva: #4091

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-04-04 17:53
Azonosító: 1 440 388

Róla lenne szó:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=350317

Félreértés ne essék, alapvetően nem akarok rosszat senkinek. Mivel a vatera alapvetően egymásra licitálásról szól, nincs semmi gondom azzal, ha valaki túllicitál, hisz én is túllicitálok másokat. Erősebb kutya.... . De az illető nyilvánvalóan nem így áll hozzá a vaterázáshoz. Lehet, hogy valamilyen problémája van velem, azt nem tudhatom, mivel csak a felhasználó nevét tudom. Érdemes az illető jelenleg érvényes licitjein egy kicsit elcsámcsogni, és megnézni jó néhány aukció licittörténetét. Abból világos lesz, hogy miről beszélek. Remélem lesz valami megoldás a problémámra. Nekem az is elég lenne, ha a vatera egy hivatalos figyelmeztető levelet küldene neki, amiben megkérné (vagy felszólítaná) az ilyenfajta magatartás befejezésére.

thor15

+Quote Post
Muerte1
hozzászólás 2012-04-30 20:45
Létrehozva: #4092

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-04-30 20:22
Azonosító: 1 723 570

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-30 20:33) *
Csakis a rendőrséget tudom javasolni.

Köszönöm de a vatera ilyenkor nem tud csinálni semmit akkor minek vannak a szabályzatok. Meg a rendőrök úgy is le ráznak.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-30 20:37
Létrehozva: #4093

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(thor15 @ 2012-04-30 20:16) *
1. mert rögtön azután kezdi el a rám licitálásokat, amikor én túllicitálom néhány licitjét.

2. mert figyelem a tevékenységét már egy ideje, és az aukciók után már érdeklődtem 1-2 embernél, akikről tudtam, hogy túllicitálta. (őket korábbi üzletek kapcsán már ismerem)

3. csak egymást közt beszéltük meg az illetőt, tehát "csak morogtunk a bajszunk alatt".

Már van néhány negatív értékelése, az értékelésekből az lehet kiszűrni, hogy nem igazán volt hajlandó fizetni, és állítólag más nevével licitál (az egyik negatívan értékelő írta)

Az esetek nagy többségében Ő nyeri az aukciót.

thor15

Mutathatnál róla egy linket.smile.gif Csak, hogy tiltóba tehessük. Nem annyira szeretném, ha nálam is licitálna.....
Köszi.smile.gif
Hogy mit lehet tenni, azt nem tudom, vagy hogy lehet-e egyáltalán. Majd Benz megmondja....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-30 20:33
Létrehozva: #4094

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Muerte1 @ 2012-04-30 20:28) *
Szevasztok bocsi ha rossz helyre írok vagy zavarlak titeket de sajna segítségre lenne szükségem régebben vettem egy terméket vagyis le ütöttem ki is fizettem de nem jött meg a termék és a pénzt se kaptam vissza és ráadásul az a személy inaktív lett abban kérnék tőletek segítséget hogy kihez kell fordulnom ez ügyben vagy keressem meg és addig üssem amíg ki nem fizeti már elnézést. A válaszotokat köszönöm.

Csakis a rendőrséget tudom javasolni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Muerte1
hozzászólás 2012-04-30 20:28
Létrehozva: #4095

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-04-30 20:22
Azonosító: 1 723 570

+Quote Post
thor15
hozzászólás 2012-04-30 20:16
Létrehozva: #4096

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

1. mert rögtön azután kezdi el a rám licitálásokat, amikor én túllicitálom néhány licitjét.

2. mert figyelem a tevékenységét már egy ideje, és az aukciók után már érdeklődtem 1-2 embernél, akikről tudtam, hogy túllicitálta. (őket korábbi üzletek kapcsán már ismerem)

3. csak egymást közt beszéltük meg az illetőt, tehát "csak morogtunk a bajszunk alatt".

Már van néhány negatív értékelése, az értékelésekből az lehet kiszűrni, hogy nem igazán volt hajlandó fizetni, és állítólag más nevével licitál (az egyik negatívan értékelő írta)

Az esetek nagy többségében Ő nyeri az aukciót.

thor15

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-30 20:04
Létrehozva: #4097

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(thor15 @ 2012-04-30 19:59) *
Tisztelt Vatera!

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a teendő olyankor, amikor egy bizonyos felhasználó "bosszúból" rendszeresen túllicitálja minden olyan aukción az én nyerő licitjeimet, amikor én néhány aukción, amin neki volt nyerő licitje, túllicitáltam. Nem képes elviselni, ha valaki túllicitálja. Tudtommal többen panaszkodtak már rá ezért a viselkedéséért. De úgy látszik én kifejezetten a bögyében vagyok, mert velem rendszeresen megcsinálja. Már jó pár hónapja folytatja ezt a magatartását. Szerintem ez nem vateráshoz méltó viselkedés. Lehet ellene tenni valamit? A felhasználó nevét kérésre megírom.

köszönettel,

thor15

Szia! Bár nem vagyok Vatera, de addig, amíg a cuccokat átveszi, szerintem nem lehet szólni semmit. Ha pedig nem veszi őket át, akkor a negatív értékelések miatt úgyis kipontozódik. Ha pedig más nyeri az aukciókat, akkor meg nincs a dolognak jelentősége, mert akkor más licitált volna felül.
1. Honnan tudod, hogy bosszúból csinálja ezt?
2. Honnan tudod, hogy többen is panaszkodtak rá ez miatt?
3. A "többek" jelezték ezt a problémát hivatalosan a Vati felé, vagy csak morgolódtak a bajuszuk alatt?
4. Ha jelezték, akkor mit mondott a Vatera?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
thor15
hozzászólás 2012-04-30 19:59
Létrehozva: #4098

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Vatera!

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a teendő olyankor, amikor egy bizonyos felhasználó "bosszúból" rendszeresen túllicitálja minden olyan aukción az én nyerő licitjeimet, amikor én néhány aukción, amin neki volt nyerő licitje, túllicitáltam. Nem képes elviselni, ha valaki túllicitálja. Tudtommal többen panaszkodtak már rá ezért a viselkedéséért. De úgy látszik én kifejezetten a bögyében vagyok, mert velem rendszeresen megcsinálja. Már jó pár hónapja folytatja ezt a magatartását. Szerintem ez nem vateráshoz méltó viselkedés. Lehet ellene tenni valamit? A felhasználó nevét kérésre megírom.

köszönettel,

thor15

+Quote Post
B-Viktor
hozzászólás 2012-04-30 17:40
Létrehozva: #4099

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-12-30 16:16
Azonosító: 380 254

Üdv mindenkinek!

Érdeklődöm hogy mennyire szabályos ha egy aukcióban nem a feltett termékről látható a kép persze ez nincs feltüntetve a leírásban.

Például itt ez az aukció amit már megnyert valaki
Ám ebben az aukcióban ugyanaz a kép szerepel de nem derül ki a leírásból hogy miért?

A két eladó valószínűleg nem ugyanaz mert teljesen más helység van megadva személyes átvételhez.Aki megvette az sem lehet mert neki is más helység van megadva az aukcióinál.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-27 22:21
Létrehozva: #4100

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(puttonyos8 @ 2012-04-27 22:18) *
Ha mód van rá, akkor keellemes pihenést az ünnepekre!

Önnek is, köszönöm smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 203 204 205 206 207 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-20 07:58