IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 203 204 205 206 207 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
tjocii
hozzászólás 2012-03-29 16:15
Létrehozva: #4081

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 23:48
Azonosító: 15 972

IDÉZET(ShOoT18 @ 2012-03-29 16:08) *
Sziasztok!

Vettem egy laptopot itt a Vaterán és eléggé leharcolt állapotban van. Az eladó e-mailben 4-5 órás akkumlátor időt ígért és sértetlen karcmentes állapotot. Na most írtam a srácnak hogy én ezt visszaküldöm, mert ez nem az ígért termék (Minőségre), és letiltott az e-mailezés listájában! Telefonra nem válaszol. Ezzel most mit lehet kezdeni? Jelentsem fel? Előre is köszönöm válaszotokat!

a 95 ezres laptopra gondol ?
Go to the top of the page

+Quote Post
ShOoT18
hozzászólás 2012-03-29 16:08
Létrehozva: #4082

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-15 10:26
Azonosító: 888 266

Sziasztok!

Vettem egy laptopot itt a Vaterán és eléggé leharcolt állapotban van. Az eladó e-mailben 4-5 órás akkumlátor időt ígért és sértetlen karcmentes állapotot. Na most írtam a srácnak hogy én ezt visszaküldöm, mert ez nem az ígért termék (Minőségre), és letiltott az e-mailezés listájában! Telefonra nem válaszol. Ezzel most mit lehet kezdeni? Jelentsem fel? Előre is köszönöm válaszotokat!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-03-29 16:07
Létrehozva: #4083

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-29 12:19) *
Én úgy tudom, de ezzel várj meg egy biztos választ, hogy az árut kell előbb visszaküldeni.

Igen, a szokásos eljárás, hogy előbb a vevőnek kell hiánytalanul visszajuttatni az árut. Jól értettem, hogy valami olyan kifogás merült fel, amit jogosnak ítéltél? Nekem egyszer volt ilyen esetem, akkor a teljes vételáron felül a postaköltséget is visszatérítettem, persze csak az odaútra. Én ezt így éreztem korrektnek.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-29 16:07

+Quote Post
szabina0820
hozzászólás 2012-03-29 15:43
Létrehozva: #4084

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-27 18:10
Azonosító: 1 624 810

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-29 12:19) *
Amelyik hozzászólásra akarsz válaszolni, annak az alján van az a zöld bigyó, hogy válasz. Azt kell megnyomnod.smile.gif

Én úgy tudom, de ezzel várj meg egy biztos választ, hogy az árut kell előbb visszaküldeni.

köszönöööm smile.gif)))))))))

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-29 12:19
Létrehozva: #4085

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(szabina0820 @ 2012-03-29 12:17) *
Fogalmam sincs,hogy az elősző választ ki küldte,meg,hogy ezt most hova írom... biggrin.gif Életembe nem jártam ezen a fórumon,de majd belejövök :-D És azt nem tudod,hogy most akkor én küldjem neki a pénzt,vagy,ha ide ért a ruha,akkor küldjem? Kinek kell előbb? smile.gif

Amelyik hozzászólásra akarsz válaszolni, annak az alján van az a zöld bigyó, hogy válasz. Azt kell megnyomnod.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
szabina0820
hozzászólás 2012-03-29 12:17
Létrehozva: #4086

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szabina0820 @ 2012-03-29 11:44) *
Szia légyszi segítsetek ebebna doloban,mert még ilyenben nem volt soha részem. Licitált valaki egy ruhára,kifizette,elküldtem, aztán írt,hogy nem tart igényt rá (jogos,amit ír,elfogadom!!) most ezek után hogy mennek a dolgok? Én kifizetem az összes po thank_you.gif staköltéset és a termék árát is vissza adom? (tehát a terméken kivül kifizetem azt,amiért én feladtam neki,és amennyiért ő vissza küldi?) Fontos kérdés, (mert egymásra várunk) hogy neki kell postázni vissza,és utánna fizetek neki? Vagy először nekem kell elküldeni a pénzt és ő feladja postán? (ha feladja) hiszen erről a vaterán nincs nyoma,e-mailben írta,hogy nem kell,küldjem a pénzt és vissza küldi a ruhát. Nincs arra valami szabály,hogy mennyi időn belül kell küldjem a pénzt? Nehogy lecsusszak róla. Légyszi segítsetek köszi

Fogalmam sincs,hogy az elősző választ ki küldte,meg,hogy ezt most hova írom... biggrin.gif Életembe nem jártam ezen a fórumon,de majd belejövök :-D És azt nem tudod,hogy most akkor én küldjem neki a pénzt,vagy,ha ide ért a ruha,akkor küldjem? Kinek kell előbb? smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-29 12:05
Létrehozva: #4087

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-29 09:49) *
..... Én nem haragszom, nincs okom rá, és Te?

Miért haragudnék?

IDÉZET(szabina0820 @ 2012-03-29 11:44) *
Szia légyszi segítsetek ebebna doloban,mert még ilyenben nem volt soha részem. Licitált valaki egy ruhára,kifizette,elküldtem, aztán írt,hogy nem tart igényt rá (jogos,amit ír,elfogadom!!) most ezek után hogy mennek a dolgok? Én kifizetem az összes po thank_you.gif staköltéset és a termék árát is vissza adom? (tehát a terméken kivül kifizetem azt,amiért én feladtam neki,és amennyiért ő vissza küldi?) Fontos kérdés, (mert egymásra várunk) hogy neki kell postázni vissza,és utánna fizetek neki? Vagy először nekem kell elküldeni a pénzt és ő feladja postán? (ha feladja) hiszen erről a vaterán nincs nyoma,e-mailben írta,hogy nem kell,küldjem a pénzt és vissza küldi a ruhát. Nincs arra valami szabály,hogy mennyi időn belül kell küldjem a pénzt? Nehogy lecsusszak róla. Légyszi segítsetek köszi

Csak a ruha vételárát kell viszaküldened, a postát ő állja oda-vissza is. (Gondolj csak arra, ha beülsz az autóba, elmész a cipőboltba, megveszed a cipőt és megsem oké, akkor újra beülsz az autódba és te viszed vissza. Akkor is, ha hibás volt az áru és őket terheli a felelősség.)
tetszik a hozzáállásod.smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-29 09:53) *
De igen, tök mindegy.

Mondtam már, hogy szimpatikus? smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-29 10:26) *
De normális.

Mondtam már, hogy kedvelem? biggrin.gif

Javaslom, zárjuk le a témát.

Mondtam már, hogy imádom. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szabina0820
hozzászólás 2012-03-29 11:44
Létrehozva: #4088

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-29 10:26
Létrehozva: #4089

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-29 10:15) *
...
Véleményt formáltam, azt is tudom, hogy semmi szabálytalanságot nem követnek ezzel el, de ismerjük már el: nem ez a normális?!

Vegyük csak, amikor megjelent a Jurassic Park Blu-Ray-en: az eladósorba került DVD-digipack-ok 99%-ban egyetlen felhasználó kezébe kerültek, majd sorjában hirdette tovább őket 30-40%-os haszonnal! Nem egyet, nem kettőt, az összeset igyekezett felvásárolni, hogy Ő, egymaga, egyetlen eladója legyen a kiadványoknak...

Ezzel zárom soraim, köszönöm, hogy megoszthattam!

Üdvözlettel:

De normális. Piacgazdaságban élünk már jó ideje, talán önnek még nem tűnt fel.
Ezt hívják kereskedelemnek. Olcsón venni, drágábban eladni. Valóban kellemetlen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lacc24
hozzászólás 2012-03-29 10:15
Létrehozva: #4090

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-15 07:37
Azonosító: 641 018

Tisztelt VateraBenz!

Abszolút megértettem, hogy nem jutunk dűlőre!

Én csak azt kérem, hogy ne értelmezzük már félre, amit mondok: nem a lemaradásról van szó, hanem arról, hogy egyesek felvásárolják az összes különlegességet, és NEM saját részre, (még csak nem is egyet-egyet), hanem hogy ugyanitt, felverve az árat aukciózzák tovább! Nem egyedi esetekről van szó, hanem egy kialakult helyzetről, melynek egyre több követője van.

Véleményt formáltam, azt is tudom, hogy semmi szabálytalanságot nem követnek ezzel el, de ismerjük már el: nem ez a normális?!

Vegyük csak, amikor megjelent a Jurassic Park Blu-Ray-en: az eladósorba került DVD-digipack-ok 99%-ban egyetlen felhasználó kezébe kerültek, majd sorjában hirdette tovább őket 30-40%-os haszonnal! Nem egyet, nem kettőt, az összeset igyekezett felvásárolni, hogy Ő, egymaga, egyetlen eladója legyen a kiadványoknak...

Ezzel zárom soraim, köszönöm, hogy megoszthattam!

Üdvözlettel:

De igen, tök mindegy. Mindenkinek ugyanannyi joga van licitálni, vásárolni.
Ha nem akar lemaradni az alkalmi vételekről, akkor az értelmetlen panaszkodás helyett fordítson több időt a Vaterázásra.
Ha ezt nem tudja megoldani, akkor ne másokat okoljon érte.

A hozzászólást -lacc24- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-29 10:19

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-29 09:53
Létrehozva: #4091

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-29 08:56) *
Most vaterán veszel, és ott is adsz tovább, vagy más forrásból szerzed és vaterán adod tovább, nagyon nem mindegy?!

De igen, tök mindegy. Mindenkinek ugyanannyi joga van licitálni, vásárolni.
Ha nem akar lemaradni az alkalmi vételekről, akkor az értelmetlen panaszkodás helyett fordítson több időt a Vaterázásra.
Ha ezt nem tudja megoldani, akkor ne másokat okoljon érte.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lacc24
hozzászólás 2012-03-29 09:49
Létrehozva: #4092

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia!

De, levettem, hogy rosszul látom a dolgokat, ami azért fura számomra, mert rengeteg emberrel találkoztam az elmúlt években, igazi "veteránokkal is", és többször szóba került, hogy Nekik sem tetszik, amit egyesek művelnek.

Én nem támadtam egyikőtöket se, és a kiscicám jelzés értékét is levágtam, ahogy mondtam, véleményt fogalmaztam meg, nem általánosítottam, és azért írtam többször is, mert elsőre nem az jött le, amit igazából leírni akartam!

Tényleg örülök, ha más nézőpontokkal is találkozom, de tiszteljük meg egymást! Én nem haragszom, nincs okom rá, és Te?

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-29 09:26) *
Naná, hogy cinikus vagyok. Tulajdonképpen ideges is lehetnék, de minek.... Tegnap a bölcseletedre kaptál négy embertől reagálást. Benz, vidaeff, svejku és én, mindannyian valamilyen szinten kifejeztük, hogy egyáltalán nincs igazad, de meg sem próbáltad átgondolni az álláspontodat, hogy igazad van-e, vagy esetleg rosszul látod ezt a kérdést.
Nyilván a kiscicámnak is üzenet értéke volt. Persze, érezd magad megtisztelve, ha ezt akarod érezni. Kellemes érzés, az biztos, sokkal kellemesebb, mint levenni a környezetünk jelzéseit és átgondolni a másik oldal véleményét.
Igyál kávét, persze, kedves egészségedre.

A hozzászólást -lacc24- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-29 09:50

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-29 09:26
Létrehozva: #4093

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-29 09:12) *
Nem tudom, mi ez a többes szám? A Te cinikus ellenérvedet leírtad, megtiszteltél, hogy kiscicádnak neveztél, erre iszom is egy kávét!

Naná, hogy cinikus vagyok. Tulajdonképpen ideges is lehetnék, de minek.... Tegnap a bölcseletedre kaptál négy embertől reagálást. Benz, vidaeff, svejku és én, mindannyian valamilyen szinten kifejeztük, hogy egyáltalán nincs igazad, de meg sem próbáltad átgondolni az álláspontodat, hogy igazad van-e, vagy esetleg rosszul látod ezt a kérdést.
Nyilván a kiscicámnak is üzenet értéke volt. Persze, érezd magad megtisztelve, ha ezt akarod érezni. Kellemes érzés, az biztos, sokkal kellemesebb, mint levenni a környezetünk jelzéseit és átgondolni a másik oldal véleményét.
Igyál kávét, persze, kedves egészségedre.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-29 09:26

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lacc24
hozzászólás 2012-03-29 09:12
Létrehozva: #4094

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem tudom, mi ez a többes szám? A Te cinikus ellenérvedet leírtad, megtiszteltél, hogy kiscicádnak neveztél, erre iszom is egy kávét!

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-29 08:59) *
Teljesen mindegy.

Köszönjük, hogy megosztottad a véleményedet velünk, igazán sokat gyrapodtunk általa.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-29 08:59
Létrehozva: #4095

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-29 08:56) *
Akkor arról is hallottál, hogy akinek nem inge, nem veszi magára? Most vaterán veszel, és ott is adsz tovább, vagy más forrásból szerzed és vaterán adod tovább, nagyon nem mindegy?!

Teljesen mindegy.

Köszönjük, hogy megosztottad a véleményedet velünk, igazán sokat gyrapodtunk általa.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lacc24
hozzászólás 2012-03-29 08:56
Létrehozva: #4096

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A Te eseted pozitív példa, biztos elaludt a gép előtt vagy lefagyott az iphone! smile.gif

Komolyra fordítva: én a véleményemet formáltam meg, és örülök, ha vannak hozzászólok, legyen az érv vagy ellenérv, de többségben el kell mondjam => ha valaki, mivel nem élete a vatera, vagy nem néz körül a piacon és viszonylag olcsón kínál eladásra egy filmet, díszdobozt, esetleg különleges kiadást, na azt 90%-ban azonnal le is csapják, hisz nyilvánvalóan jóval többet ér, lesz is haszon jócskán!

De ha az eladó képben van, és már eleve jól belőtte az árat, ne féld, ott nem fogod látni licitáláskor a felhasználónevüket, hisz arra már nincs mit rápakolni! dry.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-28 21:56) *
Véleményem éppenséggel akad. Így az elején postjával értelmezési gondjaim voltak, de meg ne szeppenjen kérem a világért sem. Az én műbírálataim meglehetősen kétes értékűek, vagyis fejlett viszont kritikai érzékkel olvasandók, mert sokszor saját meglehetősen nyakatekert, dagályos, áttekinthetetlenül szövevényes és nem ritkán modoros szösszeneteimet magam sem tudom értelmezni kis idő múltával. Könnyen lehet, erre is reggel már csak lesek, mint borjú az új kapura.

Irigylem Önt, hogy ennyi ideje volt mások DVD vásárlási szokásainak és az ebből eredő aukcióknak nyomon követésére. Ez komoly felderítői munkát igényelhetett. Ennyi energia megfelelő irányba terelve számos sikeres beszerzést is indukálhatna. Tudja az ilyen aukciós oldalakon előfordul, valaki rálicitál a másikra és nyer. Így döntött a piac. És ha ő ezt még magasabb áron el tudja adni, az is a piac döntése, megvenni nem kötelező. Piacgazdaság van, idestova 23 éve. Az pedig így működik, minden annyit ér, amennyit adnak érte.

Ami pedig a beszerezhetetlen kuriózumokat illeti: Most vettem! Ez nekem a támában alapmű, kultuszfilm. Azt ne mondja drága volt!
Ui. Én is maradtam le már aukcióról, de lásson csodát a Nap felkelt, a kávé lefőtt és minden ment a maga sorában tovább. Sok szerencsét az eljövendő vásárlásokhoz!
Maradok kiváló tisztelettel,
én magam rolleyes.gif

"Kicsi cicám?" Melegfront van, vagy ez valami szleng?

Akkor arról is hallottál, hogy akinek nem inge, nem veszi magára? Most vaterán veszel, és ott is adsz tovább, vagy más forrásból szerzed és vaterán adod tovább, nagyon nem mindegy?!

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-29 08:47) *
Ezt hívják kereskedelemnek. Tudod, van egy réteg, aki ebből én. Pl. részben én is. Nagyon szégyellem is magamat.
Reggelente felébredek, kipödröm a bajuszomat és beleköpök a tükörbe, mert kereskedésre adtam a fejemet..... blink.gif
Ez nem a Tesco? 047.gif Lyézusom, eltévedtem....... köszönöm az infót.

Na kicsi cicám, köszönjük, hogy részt vettél a felvilágosításunkban, már tudjuk, hogy nem a gólya hozza a gyereket, na és azt is, hogy a törvényesen végzett munkánk, a kereskedelem, amiből amúgy rendesen adózunk, tulajdonképpen egy megvetendő aljas cselekedet.

Apropó gólya:
Kering a gólya a levegőben, csőrében egy aggastyánnal. Megszólal az öreg:
- Wazze, gyólya! Biztos, hogy nem tévedtünk el?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-29 08:47
Létrehozva: #4097

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-29 08:39) *
Amiről beszélek: amikor semmi szükséged nincs rá, csak azért veszed meg (hangsúlyoznám, itt a vaterán), hogy zsíros haszonnal tovább is add - ugyanitt!

Ezt hívják kereskedelemnek. Tudod, van egy réteg, aki ebből én. Pl. részben én is. Nagyon szégyellem is magamat.
Reggelente felébredek, kipödröm a bajuszomat és beleköpök a tükörbe, mert kereskedésre adtam a fejemet..... blink.gif

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-29 08:39) *
zejopy-nak is tetszik a hozzászólása, hogy utáljuk a Tesco-t, mégis odajárunk, de ez akkor sem egy Tesco! biggrin.gif

Ez nem a Tesco? 047.gif Lyézusom, eltévedtem....... köszönöm az infót.

Na kicsi cicám, köszönjük, hogy részt vettél a felvilágosításunkban, már tudjuk, hogy nem a gólya hozza a gyereket, na és azt is, hogy a törvényesen végzett munkánk, a kereskedelem, amiből amúgy rendesen adózunk, tulajdonképpen egy megvetendő aljas cselekedet.

Apropó gólya:
Kering a gólya a levegőben, csőrében egy aggastyánnal. Megszólal az öreg:
- Wazze, gyólya! Biztos, hogy nem tévedtünk el?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lacc24
hozzászólás 2012-03-29 08:39
Létrehozva: #4098

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Látom, Te is megragadtad a lényeget...

Nem arról van szó, hogy megveszel valamit, de rájössz, hogy nem kell, és eladod! Én is ilyeneket adok el, általában nullszaldósan! smile.gif Például megvettem egylemezesként, de rájöttem, hogy dupla-lemezes, extra változat kell, így a szimplát továbbadtam.

Amiről beszélek: amikor semmi szükséged nincs rá, csak azért veszed meg (hangsúlyoznám, itt a vaterán), hogy zsíros haszonnal tovább is add - ugyanitt!

Az eladó jól jár, a közvetítő is jól jár, a vatera is megkapja a jutalékot, akinek viszont tényleg kellett volna, így bírt járni...

Most remélem, nem megyünk bele, hogy miért nem használ termékfigyelőt, miért nem volt elég szemfüles, elég gyors: talán azért, mert nem feltétlenül van arra ideje, hogy 0-24-ig ezzel legyen elfoglalva?!

Visszatérve, valóban maradtam már le termékről, nem tagadom: egyetlen esetben jártam így! De köszönöm érdeklődésed, ez nem mostanában történt, hozzászólásomat nem befolyásolta, túl is tettem magam rajta!

Szóval, hogy tisztázzuk, én a helyedben nem vettem volna magamra, zejopy-nak is tetszik a hozzászólása, hogy utáljuk a Tesco-t, mégis odajárunk, de ez akkor sem egy Tesco! biggrin.gif

Továbbra is fenntartom: élősködő, potyázó haszonlesők vadásznak a különlegességekre, és nem maguknak, nem is a kis tesónak, nem is anyuci-apucinak, hanem cáfolva, amit Vidaeff írt, árdrágítás és tisztességtelen haszonszerzés céljából!

Kezdetben 1-2 ilyen forma volt, de ha veszünk egy rekesz almát, és az egyik elkezd "romlani" (vigyáztam), gondolom, nem kell befejeznem...

IDÉZET(svejku @ 2012-03-28 22:48) *
Én csak a kiemelt részekre reagálnék, képzeld el én is vettem már meg itt olyasmit, amire semmi szükségem nem volt, és aztán el is adtam, haszonnal. De egyáltalán nem érzem magam "élősködő, potyázó haszonleső"-nek. Ahogy Vidaeff írta, piacgazdaság van, a kereslet, kínálat, jó üzleti érzék, esetleg szerencse dönt jó, vagy rossz üzlet között. A "tisztességtelen haszon" és az "árdrágítók" fogalma 25-30 éve megszűnt.
Látom, hogy elsősorban pont ebben a termékkörben vásárolsz, és adsz el, tehát szerintem csak egy-két jó vételről, jó eladásról maradtál le, amit nem tudsz elviselni...

Tisztelt VateraBenz!

Semmi nem akadályoz, ahogy svejku-nak is leírtam, egyetlen esetben vittek el előlem olyasmit, ami kellett volna Nekem, de az sem mostanában volt!

Még vidaeff hozzászólására reagálnék, hogy pontosan a termék- és aukciófigyelők során szúrnak szemet ezek a dolgok, egy-egy eset, amit észreveszek, de annál több, amit mástól hallok: a korrekt partnerektől, legyen az eladó, vagy akár vevő!

Persze, lehet mondani, hogy nem kell akkor megvenni: de ha előkerül egy nyamvadt példány valami ritkaságból, ami akár évek óta még a vaterán sem volt megtalálható, ÉS azt is elcsaklizza egy ilyen forma, és persze nem saját célra, akkor mi a választás? Vagy megveszi Tőle az ember, vagy újabb éveket vár!

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-28 21:56) *
Tisztelt lacc24!

Önt mi akadályozza meg abban, hogy figyelje a kínálatot és licitáljon?

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-03-28 22:48
Létrehozva: #4099

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-28 21:31) *
Tisztelt VateraBenz!

Sajnálom, ha ez jött át a leírtakból. Szó sincs rászorultságról, amiről szó van: az élősködők! Felvásárolják a cuccot, aztán rápakolva a nem kevés hasznot, adják is tovább!

=> a vatera lenne a közvetítő eladó és vevő közt, de ezekben az esetekben beékelődnek a potyázó haszonlesők...

Én csak a kiemelt részekre reagálnék, képzeld el én is vettem már meg itt olyasmit, amire semmi szükségem nem volt, és aztán el is adtam, haszonnal. De egyáltalán nem érzem magam "élősködő, potyázó haszonleső"-nek. Ahogy Vidaeff írta, piacgazdaság van, a kereslet, kínálat, jó üzleti érzék, esetleg szerencse dönt jó, vagy rossz üzlet között. A "tisztességtelen haszon" és az "árdrágítók" fogalma 25-30 éve megszűnt.
Látom, hogy elsősorban pont ebben a termékkörben vásárolsz, és adsz el, tehát szerintem csak egy-két jó vételről, jó eladásról maradtál le, amit nem tudsz elviselni...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-28 21:57
Létrehozva: #4100

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-28 20:36) *
Sziasztok!

Az alábbiakkal kapcsolatban várom véleményeteket, ezt a topikot találtam legmegfelelőbbnek:

Egyre több embertől hallom, különösen DVD adás-vételek során, hogy messziről kerüli a vaterát, nem feltétlenül a költségek, hanem az inkorrekt eladók miatt.

A DVD kategóriát figyelembe véve egyáltalán nem alaptalan a gondolat: szerintem kapásból több olyan felhasználót is tudtok Ti is, én is, aki más elől csaklizza el a filmeket, majd önmagát nem zavartatva, ugyanitt a vaterán, pofátlanul magas haszonnal hirdeti tovább - akár már másnap!

Na most, akinek tényleg kell, és keresi, az fújhatja, vagy fizeti ezeknek a "közvetítői jutalékot"...

Rendkívül taszító és pont a "vaterázás" élményét, egy-egy kuriózum korrekt áron történő megvásárlásának lehetőségét vágják haza!

Úgy tűnik, nincs más elfoglaltságuk, mint egész nap lesni a feltöltéseket, a termékfigyelőket, követni az aukciókat, majd lecsapni - különösen a ritka, joglejárt vagy egyedi kiadványokra - és markukat dörzsölve, hiéna módjára várni, hogy egy számukra balek, vagy a filmet bármi áron kereső megtömje a zsebüket!

Hát, röviden ennyi.

Általánosságban kissé zöld a postod nekem, de előfordulhat, hogy bennem van a hiba, ebben az esetben elnézésedet kérem.
Mindenesetre a lila részre reflektálok.smile.gif
Egyre többe embertől hallom, hogy milyen pocsék hely a Tesco. Ehhez képest, ha éppen úgy hozza a sors, hogy oda kell mennünk, akkor mindig azt látom, hogy dugig tele van.
Hát ennyit tudtam érdemben hozzátenni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 203 204 205 206 207 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-21 04:15