IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 213 214 215 216 217 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
wihar1
hozzászólás 2012-03-31 10:12
Létrehozva: #4281

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-11 16:33
Azonosító: 698 666

IDÉZET(abrosz @ 2012-03-31 08:16) *
Azóta elérhetetlen.
Így még nem jártam. De nem hagyom annyiban.
Ezek után valószínű,hogy nem fogok vásárolni semmit,csak eladni.

Még szerencse,hogy a párom csak 1051ft+postát bukta el.
Több éve vaterázom,már igazán ideje volt, hogy belefussak egy ilyenbe wacko.gif

Zejopy tegnapi kérdésére a válasz:jó idő van, de mégsem tudtam pecázni menni...
Nagy pontyokra szoktam vadászni.Csak a 35cm feletti és az 5kg alatti halakból szoktam néhányat hazavinni.
A 35cm alattiakat tilos elvinni.Az 5 kg felettiek meg még legyenek nagyobbak és akkor megint kifogom őket smile.gif
Meg egy 15kilós hal ugysem férne el a fagyasztóban smile.gif

Go to the top of the page

+Quote Post
abrosz
hozzászólás 2012-03-31 08:16
Létrehozva: #4282

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-18 12:17
Azonosító: 244 475

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-30 22:14) *
Most megnéztem az eladót. Előzőleg teljesen korrekt volt. Szerintem ilyenkor két dolog lehet.
1. Vagy az van, hogy egy felkészült csaló.
2. Vagy esetleg történt vele valami.

zejopy erre ez a válaszom:

Már az nagyon durva hogy mielőtt utatam a pénzt mondtam nekem sürgős lesz. azt mondta hétfőn küldi. Utaltam majd hétfőn felhívtam hogy ne felejtse el feladni a termékeket mert az egyik ajándék lesz és mint mondtam sürgős. Erre az volt a válasza,hogy még nincs nálla egyik termék sem. Persze ezt utalás előtt nem mondta. Eladott olyan termékeket ami nincs a tulajdonában!!!!!! A termék adatlapon persze ez az apróság nem volt feltüntetve. Szerintem ez kimerití a csalás fogalmát,akármi történt vele.

Azóta elérhetetlen.
Így még nem jártam. De nem hagyom annyiban.
Ezek után valószínű,hogy nem fogok vásárolni semmit,csak eladni.

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-31 08:41

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-31 08:15
Létrehozva: #4283

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-30 22:14) *
...
Nem emlékszem. Adtunk meg a regisztrációkor tartalék telefonszámot? ...

Kedves zejopy!

Van ilyen mező a regisztrációs űrlapon smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-30 22:14
Létrehozva: #4284

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-30 21:58) *
Tisztelt wihar1, abrosz!

A leírtakat továbbítottuk a felelős kollégáknak, ............

Most megnéztem az eladót. Előzőleg teljesen korrekt volt. Szerintem ilyenkor két dolog lehet.
1. Vagy az van, hogy egy felkészült csaló.
2. Vagy esetleg történt vele valami.
Teljesen jók a korábbi értékelései. És 19.-e óta be sem lépett.
Nem emlékszem. Adtunk meg a regisztrációkor tartalék telefonszámot? Mi lenne, ha lenne egy lehetőség, hogy megadjunk egy közeli hozzátartozó számát?
Ha ilyen lenne, akkor abban az esetben, ha a rendes telefonon nem elérhető az ember, akkor pl. a Vatera felhívná a tartalék számot. Mondjuk a házastárs, szülő, vagy ilyesmi. Persze nem lenne kötelező, de ha volna ilyen lehetőség, akkor én biztosan használnám.

Ha valakivel valami történik, akkor a telefonja lemerül, a postafiókját nem nézi senki. A család futkározik, felborulnak a mindennapok. Teljesen hétköznapi rutinok válnak megoldhatatlan feladattá, vagy nehéz teherré, emellett ott az aggodalom. Senkinek eszébe sem jut a Vatera. Ilyenkor, ha pl. felhívnák a közeli hozzátartozót, akkor legalább arról értesülhetnének, hogy az illetővel mi van.
Gondolom itt is lenne csalási lehetőség, azaz az illető hazudhatna. Ezért nem alkalmazzák?
Már a múltkor is pedzegettem valami hasonlót. Tulajdonképpen az emberrel bármi történhet a mai világban. Hüylét kapnék, ha elütne egy autó és miután felépülnék, azzal kellene szembesülnöm, hogy tele vagyok negatívval és mindenki csalónak titulált.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-30 21:58
Létrehozva: #4285

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tisztelt wihar1, abrosz!

A leírtakat továbbítottuk a felelős kollégáknak, akik indokolt esetben megteszik majd a szükséges intézkedéseket. Köszönjük.

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
abrosz
hozzászólás 2012-03-30 21:29
Létrehozva: #4286

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-18 12:17
Azonosító: 244 475

IDÉZET(wihar1 @ 2012-03-30 17:39) *
Sziasztok.
A párom vett egy parfümöt.Az eladó neve: gweinb
Még aznap utaltuk az árát.Igéret az volt ,hogy másnap postázza.Persze mint régi vaterás ő is, meg én is, megbíztunk benne.
Azóta eltűnt.Mailre nem reagál, telefon kikapcsolva.Még szerencse ,hogy nem nagy összegről van szó.Írtam neki egy levelet amiben kilátásba helyeztem egy rendőrségi feljelentést.Érdemes megnézni az utolsó 8-10 értékelését.
Lehet bővíteni a tiltólistát dry.gif
Mondjuk az jobban idegesít, hogy lesz e eső vagy nem, mert holnap horgászni akarok menni. rain.gif

Hello!
Én 2 parfümöt+postaköltséáget fizettem neki azonnal.Az aukciók megnyerése után felhívtam az
eladót majd másnap 2012.03.22-én befizettem a számlájára a termékek
árát+szállítási költséget . Utána is felhívtam az eladót, aki közölte hétfőn tudja
feladni. Hétfőn felhívtam megint mert sürgős lett volna (az egyiket ajándéknak
szántam) ekkor az eladó közölte,hogy még nincs a birtokában a már általam megnyert
és kifizetett termékek. Erről az aukciók adatlapján és az első telefon hívásokkor
szó sem volt.
Azóta elérhetetlen.
Nagyon sok ember fog hamarosan jelentkezni mert volt neki rengeteg parfűm aukciója amik szinte egyszerre jártak le. (2 napon belül legalább 60)
Feljelentés lesz belőlle!

A hozzászólást -abrosz- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-30 21:29

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-30 20:46
Létrehozva: #4287

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-30 17:46) *
Úgy köszöntél el, mint aki nem lesz hétvégén. Ugye nem kell nélkülöznünk? smile.gif
.....

Holnap leszek délután, viszont vasárnap legfeljebb délelőtt, mert egy nagyon fontos dolog miatt messzire utazom. rolleyes.gif
Szóval nem nagyon leszek. rolleyes.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
helena24
hozzászólás 2012-03-30 19:59
Létrehozva: #4288

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 12:46
Azonosító: 1 020 266

Sziasztok!

Vaterás életem első negatívját ki kellett osztanom sad.gif Vettem egy felsőt ami nem a meghirdetett márka volt és még félreszabott is volt, de ebből jogosan a márkát "támadhattam".. Udvarias levélben megkértem, h vegye vissza, mert nem erre licitáltam, amire már egyből nagybetűkkel válaszolt és ki akart oktatni, hogy ez az a márka és nem tudja honnan szedem én azt a hülyeséget, h Ő ezt esetleg vissza venné hiszen nem adott rá garanciát.. erre bemásoltam neki a vatera szabályzatának arra utaló részét, mivel a "szerződésben" lévő ruhadarab nem is létezik, így az semmis... magas "C"-n még mindig meg akart győzni, h de ez Redial, meg bizonyágként megemlítette, h mely online nagykertől vette ( teszem hozzá az az üzlet nem foglalkozik ezzel, viszont a képén lévő vízjel üzlete igen)..
No mindegy is, megadtam a negatívot és felvilágosítottam az általam ismert kereskedelmi jogszabályokról és, hogy ha nem tudunk megegyezni peren kívül, majd akkor "ott.. ".. elkérte a számlaszámom, visszavette, de hozzátette, ha bármi hibája lesz a rucinak ide meg oda fordul..
A visszavásárlás ezután egy két órával megtörtént, majd egy olyan választ írt az értékelésbe, amin igazából nagyot nevettem, de rendkívül bosszant is, mert egyetlen szava sem gaz, számlát nekem nem mutatott ( bár ha mutatott volna, kérdem Én egy számlán és egy ruhán, honnan tudod az összefüggést, hogy azé-e?) de írhatok Én vagy Ő akármit. vajon ki mond igazat? .... Nem is tudom, hogy várok-e erre reakciót, de jól esett kiírni magamból smile.gif Nem jó negatívat adni sad.gif
Visit My Website

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-30 17:46
Létrehozva: #4289

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-30 15:30) *
Köszönöm kedves Benz! Nehéz szívvel, de megtettem. Mert mint mindenki, én is elvárom, vegyenek komolyan ha munkáról van szó.
Szép hétvégét! rolleyes.gif

Úgy köszöntél el, mint aki nem lesz hétvégén. Ugye nem kell nélkülöznünk? smile.gif

IDÉZET(wihar1 @ 2012-03-30 17:39) *
Sziasztok.
Még aznap utaltuk az árát.Igéret az volt ,hogy másnap postázza.Persze mint régi vaterás ő is, meg én is, megbíztunk benne.
Azóta eltűnt.Mailre nem reagál, telefon kikapcsolva.Még szerencse ,hogy nem nagy összegről van szó.Írtam neki egy levelet amiben kilátásba helyeztem egy rendőrségi feljelentést.Érdemes megnézni az utolsó 8-10 értékelését.
Mondjuk az jobban idegesít, hogy lesz e eső vagy nem, mert holnap horgászni akarok menni. rain.gif

1. Csak nyugodtan idegeskedj a parfüm miatt, mert egy nőnek az új illat mindig egy várakozás. Én is most kaptam egyet az anyukámtól és az öcsémtől, és egészen más a napom, hogy reggel nem a megszokott illat van körülöttem.
2. Az eső kell, mert aztán a hivatkozás az áremelésre az lesz, hogy aszály volt. (Igaz ugyan, ha meg esik, akkor azért emelnek árat.) Szegény halakat meg is ölöd, vagy visszaengeded őket?
3. A nevet köszönjük, mindjárt beteszem a gyűjteményembe.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
wihar1
hozzászólás 2012-03-30 17:39
Létrehozva: #4290

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-11 16:33
Azonosító: 698 666

Sziasztok.

+Quote Post
York211
hozzászólás 2012-03-30 17:33
Létrehozva: #4291

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-25 20:59
Azonosító: 1 571 455

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-30 16:57) *
Tisztelt York211!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

Köszönöm, így fogok eljárni az ügyben!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-30 16:57
Létrehozva: #4292

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(York211 @ 2012-03-30 13:56) *
Helló!

Szeretnék tanácsot kérni " rozsakoz " felhasználóval kapcsolatban!
Vásárolt tőlem 500Ft értékben...(hatalmas összeg) 2012/03/01 11:49:39 és a mai napig sem jelentkezett érte, minden héten küldtem neki email-t de egyikre sem méltatott válasszal. Mit tegyek, ha negatívot adok neki énis azt fogok kapni az biztos de én nem érdemlem meg, teljesen korrekt voltam, felajánlottam azt is h elállhat az adás-vételtől az sem érdekli...nem reagál semmit a leveleimre. Mit kéne tennem, mert le szeretném zárni a dolgot de nem szeretnék jogtalanul negatívot vagy semlegest kapni sztem nem érdemlem meg...
Egyébként aktív az oldalon azóta is, utsó belépése: 2012/03/28 16:30:52
Szeretném ha valami illetékes segítene mert van másik ilyen "paciensem is

Tisztelt York211!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-30 15:30
Létrehozva: #4293

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-30 13:36) *
Kedves vidaeff!

A következő negatívnál elbúcsúzunk tőle.

Köszönöm kedves Benz! Nehéz szívvel, de megtettem. Mert mint mindenki, én is elvárom, vegyenek komolyan ha munkáról van szó.
Szép hétvégét! rolleyes.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-30 15:31

--------------------

+Quote Post
York211
hozzászólás 2012-03-30 13:56
Létrehozva: #4294

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-25 20:59
Azonosító: 1 571 455

Helló!

Szeretnék tanácsot kérni " rozsakoz " felhasználóval kapcsolatban!
Vásárolt tőlem 500Ft értékben...(hatalmas összeg) 2012/03/01 11:49:39 és a mai napig sem jelentkezett érte, minden héten küldtem neki email-t de egyikre sem méltatott válasszal. Mit tegyek, ha negatívot adok neki énis azt fogok kapni az biztos de én nem érdemlem meg, teljesen korrekt voltam, felajánlottam azt is h elállhat az adás-vételtől az sem érdekli...nem reagál semmit a leveleimre. Mit kéne tennem, mert le szeretném zárni a dolgot de nem szeretnék jogtalanul negatívot vagy semlegest kapni sztem nem érdemlem meg...
Egyébként aktív az oldalon azóta is, utsó belépése: 2012/03/28 16:30:52
Szeretném ha valami illetékes segítene mert van másik ilyen "paciensem is

A hozzászólást -York211- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-30 13:58

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-30 13:36
Létrehozva: #4295

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-30 10:33) *
Kedves Benz!

Van itt ez a boltocska, melyre már kezdetben is baljós árnyak vetültek. Talán még véletlenül emlékszik is, bár ezt igazán nem várhatom. A helyzet az, fogytán legendásan nagy türelmem, ráadásul a jövő héten megkezdem évi rendes szabadságom. Szeretném őt addig elintézni. rolleyes.gif Kérdésem a következő: amennyiben véleményem egy feddő értékelés formájában kifejtem, lesz még gondunk erre a jobb sorsra érdemes felhasználóra? Fáradságát köszönve szép napot, kellemes hétvégét kívánok Önnek.

Kedves vidaeff!

A következő negatívnál elbúcsúzunk tőle.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-30 10:33
Létrehozva: #4296

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Van itt ez a boltocska, melyre már kezdetben is baljós árnyak vetültek. Talán még véletlenül emlékszik is, bár ezt igazán nem várhatom. A helyzet az, fogytán legendásan nagy türelmem, ráadásul a jövő héten megkezdem évi rendes szabadságom. Szeretném őt addig elintézni. rolleyes.gif Kérdésem a következő: amennyiben véleményem egy feddő értékelés formájában kifejtem, lesz még gondunk erre a jobb sorsra érdemes felhasználóra? Fáradságát köszönve szép napot, kellemes hétvégét kívánok Önnek.

--------------------

+Quote Post
Farkas111
hozzászólás 2012-03-30 01:59
Létrehozva: #4297

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-24 01:14
Azonosító: 575 175

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-29 21:07) *
Igen, ez így UTÓLAG egy szép eszmefuttatás. De ön mindjárt az elején nevezte hazugnak. Még MIELŐTT a másik fél bármit is válaszolt volna. angry2.gif

Tisztelt VateraBenz

sad3.gif Nem egészen. A második hozzászólásomban volt, és vártam egy napot. Valamint láttam hogy vaterázik, és törölte is a kérdésem. A kérdés törlése is egyfajta válasz... (A "nem akarom látni az ilyesfajta kérdéseket" kategóriájú válasz. Ha azt írom hogy a szomszéd srácnak is ilyen van és nagyon szuper ez a termék, ide a rozsdás bökőt hogy nem törölte volna a hozzászólásom...)
De legközelebb várni fogok 2-3 napot és csak a 3-4-ik hozzászólásban szólok be az eladónak. Meg fogom adni az esélyt hogy reagálhasson, és normálisan leírja a termékét... (Hátha csodát tesz a türelem... notworthy.gif Vagy nem... dontknow.gif Annak idején próbáltam csúnyán nézni az Uránia elött a jegyüzérre, hátha megjavul és eladja értelmes áron a Star Wars jegyeket.. De nem, tojt rám... Ugyanis vannak emberek akikről lepereg. És nem véletlenül csinálják, amit csinálnak..)

További szép estét! Üdvözlettel Farkas111

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-29 22:03
Létrehozva: #4298

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kisgep01 @ 2012-03-29 21:58) *
Köszönöm a megerősítést!

Megtettem az értékelést ilyen értékelések mellett még mindig nem inaktív petrocselly22 ?

Egy kis átfutás van. Türelem.wink.gif
Máskor csak e-mail-ben intézd a problémás dolgokat.smile.gif

VillámBenz! laugh.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-29 22:04

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-29 22:03
Létrehozva: #4299

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kisgep01 @ 2012-03-29 21:58) *
Köszönöm a megerősítést!

Megtettem az értékelést ilyen értékelések mellett még mindig nem inaktív petrocselly22 ?

A felhasználót kizártuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2012-03-29 21:58
Létrehozva: #4300

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-11 10:58
Azonosító: 1 413 411

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-29 21:41) *
Tisztelt potemix3!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.
Tisztelt kisgep01!

Vagy hívja még 17 alkalommal és küld neki 56db felesleges sms-t vagy lezárja az adásvételeket a jól megérdemelt negatív értékeléssel.

Köszönöm a megerősítést!

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 213 214 215 216 217 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-28 03:01