IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 213 214 215 216 217 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Kikisell
hozzászólás 2012-05-11 10:18
Létrehozva: #4281

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-08 12:41
Azonosító: 177 457

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-10 21:56) *
Ha feljelentést kíván tenni, akkor az a rendőrség köteles befogadni.

Persze, csak kérdés, hogy utána aztán tényleg dolgoznak-e rajta, miután felvették papíron, vagy x idő után elévüléssel lezárják...

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-10 15:21) *
Azt semmiképpen nem neked kell fizetned.

Többször hívtam, kicsöng, aztán átkapcsol rögzítőre. Szerintetek?
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-05-10 21:56
Létrehozva: #4282

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Kikisell @ 2012-05-10 17:18) *
Lenne... Csakhogy anno középiskolásan tanúja voltam, hogy egy ennél nagyobb értékkel se foglalkoztak, amit osztálytársamtól loptak el az utcán, és ő még látta is a tettest, még érettségiig se oldódott meg. A kisember problémája nem igazán érdekli őket. Az a helyzet, hogy ha valóban minden üggyel foglalkoznának, akkor az összes rendőrnek és ügyvédnek olyan sok munkája lenne, hogy nem érnék utol magukat.

Ha feljelentést kíván tenni, akkor az a rendőrség köteles befogadni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-10 17:35
Létrehozva: #4283

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Kikisell @ 2012-05-10 17:18) *
Lenne... Csakhogy anno középiskolásan tanúja voltam, hogy egy ennél nagyobb értékkel se foglalkoztak, amit osztálytársamtól loptak el az utcán, és ő még látta is a tettest, még érettségiig se oldódott meg. A kisember problémája nem igazán érdekli őket. Az a helyzet, hogy ha valóban minden üggyel foglalkoznának, akkor az összes rendőrnek és ügyvédnek olyan sok munkája lenne, hogy nem érnék utol magukat.

Valamikor a nem túl közeli múltban kaptunk egy jó módszert erre, már nem tudom, Benztől, vagy Leótól. (Fórummodik, Leó már csak múlt időben smile.gif)
Az a baj, hogyha felakasztasz sem tudom pontosan visszaidézni. Az a lényege, hogy ha bemész feljelentést tenni és elutasítják az igényedet, akkor kérni kell róla egy hivatalos papírt, hogy ők ezzel nem hajlandóak foglalkozni. De nem emlékszem a nevére. Sajnálom. De tudom, hogy van rá mód. Talán valaki emlékszik a dologra és kisegít a pontosítással.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-05-10 17:36

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Kikisell
hozzászólás 2012-05-10 17:18
Létrehozva: #4284

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-10 17:08) *
Bár nem vagyok Vatera, de a rendőrségnek kötelessége a 4000 Ft-os pulóverrel is foglalkoznia.

A hozzászólást -Kikisell- szerkesztette a következő időpontban: 2012-05-10 17:23

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-10 17:08
Létrehozva: #4285

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(picacica @ 2012-05-10 16:57) *
Kedves Vatera!

Persze,ez így jó lenne, csakhogy a rendőrség nem hinném, hogy foglakozik majd egy 4000 forintos pulóverrel...sad.gif

Bár nem vagyok Vatera, de a rendőrségnek kötelessége a 4000 Ft-os pulóverrel is foglalkoznia.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
picacica
hozzászólás 2012-05-10 16:57
Létrehozva: #4286

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-26 22:46
Azonosító: 1 428 360

Kedves Vatera!

Persze,ez így jó lenne, csakhogy a rendőrség nem hinném, hogy foglakozik majd egy 4000 forintos pulóverrel...sad.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-05-10 16:54
Létrehozva: #4287

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(picacica @ 2012-05-10 15:23) *
Kedves Vatera!
Szeretném felhívni a figyelmeteket egy eladóra...

Tisztelt picacica!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
picacica
hozzászólás 2012-05-10 15:23
Létrehozva: #4288

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-26 22:46
Azonosító: 1 428 360

Kedves Vatera!
Szeretném felhívni a figyelmeteket egy eladóra, aki rajtam kívül már többeket is megkárosított. Szerintem megengedhetetlen, hogy az ilyen felhasználók rontsák a vatera színvonalát.
a név: tinncsi
Nem tudok már máshova fordulni ezzel a dologgal. Még DECEMBERBEN eütöttem az eladásra kínált dzsekijét, cserében egyeztünk meg, ő leütött ugyanolyan értékben egy pulcsit nálam. Felvettük egymással a kapcsolatot, én 2 napon belül elküldtem a pulcsit. A kabátot vártam,vártam,de vhogy nem akart megérkezni. Emailben a következő válaszokat kaptam:
- már feladta, de visszajött,mert rosszul címezte meg
- igazából nem is ő adta fel,mert nincs otthon, a húga dolga volt de ő feladta
- kiderült hogy a húga nem adta fel,de ő most postázza
- aztán volt olyan, idézem:RL 3261 000 .... 1 többire nem emlékszem tisztán, még van 3 szám
- majd kb márciusra eljutottunk oda, hogy oké,akkor visszautalja a pénzem

Május van,pénzt nem kaptam vissza,sőt már nem is válaszol az emailekre.
De ha megnézitek az értékeléseit,láthatjátok,nem csak velem játszotta el.
Én azt hiszem, hogy több mint türelmes voltam,de ezt már nem bírom szónálkül hagyni, mert a negatív értékelésemre volt képe azt írni válasznak, hogy ő 3szor is megpróbálta elküldeni, de ÉN nem vettem át. Mikor vki a családból a nap 24 órájában otthon van...szóval no comment! Alja csaló!

Kérlek vmit tegyetek az ügyben!
Köszi!
Üdv: picacica

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-10 15:21
Létrehozva: #4289

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Kikisell @ 2012-05-10 15:04) *
Általában az vagyok, de azért szeretném, ha elérhető lenne, és nincs kedvem dupla postát fizetni.

Azt semmiképpen nem neked kell fizetned.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Kikisell
hozzászólás 2012-05-10 15:04
Létrehozva: #4290

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-10 14:45) *
Ha egyértelműen kiderül, hogy tévedett és jó szándékú, akkor legyél rugalmas és megértő. Szerintem. smile.gif

Általában az vagyok, de azért szeretném, ha elérhető lenne, és nincs kedvem dupla postát fizetni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-10 14:45
Létrehozva: #4291

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Kikisell @ 2012-05-10 14:29) *
Április 12-én történt a vásárlás, én 13-án kaptam meg, mennyi a postaköltség, 16-án utaltam, tegnap kaptam meg a csomagot 3 helyett 2 könyvvel. Most telefonáltam, rögzítő, még próbálkozok este illetve holnap délelőtt, e-mailre nagyon lassan kapok választ.

Ha egyértelműen kiderül, hogy tévedett és jó szándékú, akkor legyél rugalmas és megértő. Szerintem. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Kikisell
hozzászólás 2012-05-10 14:29
Létrehozva: #4292

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-10 14:14) *
Én ebben az esetben egy telefont mindenképpen megeresztenék, és annak a hangulatából következtetve tenném meg a következő lépést.

Április 12-én történt a vásárlás, én 13-án kaptam meg, mennyi a postaköltség, 16-án utaltam, tegnap kaptam meg a csomagot 3 helyett 2 könyvvel. Most telefonáltam, rögzítő, még próbálkozok este illetve holnap délelőtt, e-mailre nagyon lassan kapok választ.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-10 14:14
Létrehozva: #4293

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Kikisell @ 2012-05-10 13:38) *
Volna egy problémám, nem tudom, mit lehet csinálni az ügyben. Vásároltam 3 könyvet egy felhasználótól, akitől már egyszer korábban is vásároltam, és akkor nem volt gond. Most viszont probléma adódott, átutaltam a vételárat + postaköltséget a 3 könyvre vonatkozólag, tegnap megkaptam a csomagot, de csak 2 könyv volt benne. Meglepetésemre pedig itt a vaterán az aukciói között ismét megtaláltam azt a könyvet, amit én megvettem, de nem postázott el. Most nem tudom, hogy több van neki ugyanabból, és csak elfelejtette az enyémet is hozzácsomagolni a többihez, vagy tényleg azt hirdette meg újból, amit én egyszer már kifizettem. Írtam neki, de nem reagált egyelőre.

Én ebben az esetben egy telefont mindenképpen megeresztenék, és annak a hangulatából következtetve tenném meg a következő lépést.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Kikisell
hozzászólás 2012-05-10 13:38
Létrehozva: #4294

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Volna egy problémám, nem tudom, mit lehet csinálni az ügyben. Vásároltam 3 könyvet egy felhasználótól, akitől már egyszer korábban is vásároltam, és akkor nem volt gond. Most viszont probléma adódott, átutaltam a vételárat + postaköltséget a 3 könyvre vonatkozólag, tegnap megkaptam a csomagot, de csak 2 könyv volt benne. Meglepetésemre pedig itt a vaterán az aukciói között ismét megtaláltam azt a könyvet, amit én megvettem, de nem postázott el. Most nem tudom, hogy több van neki ugyanabból, és csak elfelejtette az enyémet is hozzácsomagolni a többihez, vagy tényleg azt hirdette meg újból, amit én egyszer már kifizettem. Írtam neki, de nem reagált egyelőre.

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-05-10 13:18
Létrehozva: #4295

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

Ajánlom tiltóba (bár már nem sokáig lesz aktív szerintem)

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=455992

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
reggel16
hozzászólás 2012-05-10 11:05
Létrehozva: #4296

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-28 11:04
Azonosító: 1 387 727

IDÉZET(baranyinemeta @ 2012-05-10 10:57) *
Köszöntök mindenkit !
Ez az első alkalom, hogy írok, nem is vagyok benne biztos, hogy jó helyre teszem....
Az eladók hozzáállásával kapcsolatos felvetésem van:
Nem igazán értem, amikor azt olvasom pozitív,ill.semleges értékelés mellett, hogy a vevő nem jelentkezett, nem fizetett, visszalépett stb.
Kedves partnerek, miért vagytok ennyire "toleránsak" ? Vannak érthető-indokolt esetek, nekem is volt már ilyen, de ez a vevő hozzáállásán múlik. Amikor valaki inkorrekten jár el, ( esetleg még lükének is nézi a másikat ) miért kell azt még "díjazni "is ?
Sokan azt gondolják, hogy itt szórakozhatnak, konkrét károkat okozva az eladónak.Véleményem szerint ez egy közösség, ahol felelősséggel tartozunk egymás felé is. Ha nem a valóságnak megfelelő értékelést adjuk, akkor a partnerek megítését ferdítjük el ( sokszor jószándékkal). Szerintem, aki belép erre a piactérre, annak be kell tartani a játékszabályokat, még akko is, ha menet közben rájött, hogy hibázott.
Szerintem hibát elismerni erény.
Tudom, hogy fentieknek egyik oka, a " bosszúnegatív". Erről meg az a véleményem, hogy ha az egyik oldalról az ügyfélszolgálat lehetőséget ad a "másik félnek" válaszra, akkor bizonyítható esetben a valóban bosszúnegatívok törlésére is lehetőséget kellene, hogy adjon.
Őszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre- jól látom ezt a problémát ? Vagy egyedűl vagyok a túlfejlett igazságérzetemmel ?

Üdv!
A bosszú negatív törlésére már régóta van lehetőség,
ha minden kétséget kizáróan lehet bizonyítani hogy a másik fél hibázott.
Mindjárt jön Benz és elmondja
hogy lehet töröltetni egy jogtalan negatívot.
Üdv

+Quote Post
baranyinemeta
hozzászólás 2012-05-10 10:57
Létrehozva: #4297

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-10 07:41
Azonosító: 1 540 428

Köszöntök mindenkit !
Ez az első alkalom, hogy írok, nem is vagyok benne biztos, hogy jó helyre teszem....
Az eladók hozzáállásával kapcsolatos felvetésem van:
Nem igazán értem, amikor azt olvasom pozitív,ill.semleges értékelés mellett, hogy a vevő nem jelentkezett, nem fizetett, visszalépett stb.
Kedves partnerek, miért vagytok ennyire "toleránsak" ? Vannak érthető-indokolt esetek, nekem is volt már ilyen, de ez a vevő hozzáállásán múlik. Amikor valaki inkorrekten jár el, ( esetleg még lükének is nézi a másikat ) miért kell azt még "díjazni "is ?
Sokan azt gondolják, hogy itt szórakozhatnak, konkrét károkat okozva az eladónak.Véleményem szerint ez egy közösség, ahol felelősséggel tartozunk egymás felé is. Ha nem a valóságnak megfelelő értékelést adjuk, akkor a partnerek megítését ferdítjük el ( sokszor jószándékkal). Szerintem, aki belép erre a piactérre, annak be kell tartani a játékszabályokat, még akko is, ha menet közben rájött, hogy hibázott.
Szerintem hibát elismerni erény.
Tudom, hogy fentieknek egyik oka, a " bosszúnegatív". Erről meg az a véleményem, hogy ha az egyik oldalról az ügyfélszolgálat lehetőséget ad a "másik félnek" válaszra, akkor bizonyítható esetben a valóban bosszúnegatívok törlésére is lehetőséget kellene, hogy adjon.
Őszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre- jól látom ezt a problémát ? Vagy egyedűl vagyok a túlfejlett igazságérzetemmel ?

+Quote Post
sunny013
hozzászólás 2012-05-08 21:57
Létrehozva: #4298

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-10-10 20:28
Azonosító: 1 546 901

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-08 21:50) *
Tisztelt sunny013!

Ha a birtokában van az említett levél, akkor nagy valószínűséggel nem lesz akadálya egy esetleges bosszú negatív eltávolításának.

Tisztelt VateraBenz!

Igen-igen megvan.
- nem foglal nagy tárhelyet az e-mail fiókomban biggrin.gif

Akkor köszönöm szépen a megoldást!
További szép estét!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-05-08 21:50
Létrehozva: #4299

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(sunny013 @ 2012-05-08 21:45) *
Tisztelt VateraBenz!
Köszönöm a választ!
Azért nem fogok harcolni, hogy adja már oda, ha egyszer kerek-perec megmondta, hogy nem - mint ahogy ez ki is derül a nagyon hosszú e-mailjéből.
Igazából csak azt a részét nem tudtam, hogy azt hogy intézzem, hogy én ne kapjak ezért cserébe negatívot.
Régóta vagyok felhasználó, mindig türelmes vagyok, csak sajnos azt veszem észre, hogy egyre több az ilyen felhasználó, és sajnos az egyetlen "szűrő" ami egy vásárlónak van, az csak az értékelés....
Ezért döntöttem úgy, hogy megkapja életem első negatívját... csak én nem szeretnék cserébe.
üdv - Sunny

Tisztelt sunny013!

Ha a birtokában van az említett levél, akkor nagy valószínűséggel nem lesz akadálya egy esetleges bosszú negatív eltávolításának.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
sunny013
hozzászólás 2012-05-08 21:45
Létrehozva: #4300

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-10-10 20:28
Azonosító: 1 546 901

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-08 21:31) *
Tisztelt sunny013!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

Tisztelt VateraBenz!
Köszönöm a választ!
Azért nem fogok harcolni, hogy adja már oda, ha egyszer kerek-perec megmondta, hogy nem - mint ahogy ez ki is derül a nagyon hosszú e-mailjéből.
Igazából csak azt a részét nem tudtam, hogy azt hogy intézzem, hogy én ne kapjak ezért cserébe negatívot.
Régóta vagyok felhasználó, mindig türelmes vagyok, csak sajnos azt veszem észre, hogy egyre több az ilyen felhasználó, és sajnos az egyetlen "szűrő" ami egy vásárlónak van, az csak az értékelés....
Ezért döntöttem úgy, hogy megkapja életem első negatívját... csak én nem szeretnék cserébe.
üdv - Sunny

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 213 214 215 216 217 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-29 06:53