IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 226 227 228 229 230 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
prutyka
hozzászólás 2012-02-23 00:05
Létrehozva: #4541

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-07 12:11
Azonosító: 280 994

hm..... megengedett lenne az, hogy az eladó előre kérje az értékelést ha a vevő azt szeretné, hogy a terméket sima postával adják fel???

ha igen, ezt én is bevezetem! mindenki meg akar dumálni a sima postára, több vevőm is lenne és rohadtul nem érdekelne, ha nem érkezik meg a termék, hisz én az értékelést már megkaptam! sőt, tovább megyek, lehet fel sem adom a terméket, hisz ha nem ajánlott a levéls akkor úgysem tudom bizonyítani a feladást és annak ellenkezőjét sem devil.gif

ui: a kérdés nem volt komoly ám.... de a kiírást egy profi eladónál vraagt.gif láttam és hiába jelentem az aukciót, rá sem hederítenek.

--------------------
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." Josh Billings
Azt mondják elmebajban szenvedek, de én nem szenvedek tőle! Sőt minden percét élvezem!
Go to the top of the page

+Quote Post
prutyka
hozzászólás 2012-02-22 22:51
Létrehozva: #4542

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-07 12:11
Azonosító: 280 994

sziasztok sad1.gif

adott egy tegnapi vevőm, tegnap este küldtem értesítőt az infókról, ma reggel írta hogy elutalta a pénzt de csomagoljam be és adjam fel csütörtökön, nézzem meg a bankom mert biztos átjön aznap, nagyon kell nekik a termék.
mondanom sem kell, hogy a kiválasztott szállítási mód az ajánlott volt, a 40 ft-os elsőbbségit már lespórolta.

automatikus levelet kap mindenki az adatokkal és a postázási infókkal, valamint mindegyik az aukcióm leírásában is szerepel (vagy hasonló, de a lényeg és a legtöbb ez): "hétfő és szerda este csomagolok a másnapi feladáshoz, csak az a termék kerül postázásra, amelyek ellenértéke (postaköltséggel együtt!) a jelzett két napon a számlán jóvá van írva (pl. csütörtöki jóváírásos terméket a következő hét keddjén postázom)"

összeszedtem magam és normális hangnemben (legalábbis én úgy érzem sikerült megerőszakolnom magam) megmagyaráztam neki hogy miért nem tudom feladni az aznap beérkezett pénzeket:

"sajnos nem tudom megoldani az ilyen feladásokat.
ezért is írtam le az aukció leírásába a postázás folyamatát, ettől nem tudok eltérni (nem azért mert nem akarok).
napi 8 órás főállású munkahelyem (is) van. nincs alkalmam bankot nézni a postai feladás előtt, a párom megy postára délelőttönként, nem én. továbbá számlát sem tudok írni, mivel az otthoni gépemre van telepítve a számlaíró program. a számla kiállításárhoz mindenféleképpen szükség van a banki teljesítésre, nem írok előre számlát senkinek, csak ha jóvá van írva az összeg.
másrészt a főnököm határozottan megkért, hogy tartsam távol a munkahelyemtől a maszekolást, kirúgatni nem szeretném magamat, így is letiltatott egy csomó oldalt az informatikával, köztük van a bankos oldalam, a teszvesz/vatera stb.
fentiek miatt a kérésednek nem tudok eleget tenni :-(
köszönöm megértésed"

erre jött a válasz:

"Hát nem gondoltam,hogy gondot okoz majd egy pénz beérkezés után nézni,
nem valami vevő központú az értékesítése!
de azért köszönöm,hogy volt ideje egy ilyen hosszú levelet megírni.
üdv"

MICSODA?? ÉN NEM VAGYOK VEVŐKÖZPONTÚ?? AZÉRT MERT Ő NEM OLVAS??
KÖNYÖRGÖM, MOSSA MÁR KI VALAKI A CSIPÁT A SZEMÉBŐL!
na ez már kib...ta a biztosítékot nálam és felajánlottam neki, hogy amennyiben úgy kéri, visszautalom az összeget és vásárolhat máshol. valamint emlékeztettem, hogy nem hiába van mindegyik aukciómnál leírva a postázási infó.
hát a terméket kérte, ezek után minimum egy semlegesre számítok tőle, gondolom a szállítási pontjaimat majd jól lehúzza. sad.gif

hogyan lehetne az ilyenek ellen védekezni? ki hogy tudja lenyelni a békát? vagy csak én reagálom túl a dolgokat?
komolyan, úgy érzem magam mint egy papagály, hiába írok mindent le, nem olvasnak a kedves vevők, aztán nekik áll feljebb és osszák az észt, azt hiszik minden körülöttük forog, ők sz..ták a spanyol viaszt. azt hiszik hogy egyedül vannak vevők, és amiért hajlandóak vásárolni tőlünk, körül fogjuk őket ugrálni a pénzükért cserébe. hát nem! ÉN NEM! az ilyen meberektől megy el az életkedvem, elhatalmasodik rajtam a gorombaság és valahol mindig attól rettegek, hogy azon csapódik majd le aki nem érdemli meg.
volt már pár nem ellenőrzött vásárlóm is, de velük nem volt még eddig gondom (remélem nem is lesz).
ez a "kedves" vevőm szintén árul, 2008-as reges, és 100%-os.

--------------------
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." Josh Billings
Azt mondják elmebajban szenvedek, de én nem szenvedek tőle! Sőt minden percét élvezem!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-22 20:45
Létrehozva: #4543

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Neki írtam egy levelet tegnap, hogy ellenőrizze a pénz feladását, mert nem kaptam meg. Azóta (délelőtt írtam asszem a levelet) a Vaterára belépett.
http://antik.vatera.hu/porcelan/emlektargy...1536320273.html
Persze, holnap írok újra, elvégre én vagyok modern korunk íródeákja. A leütés is eléggé régen volt már... Hát majd meglátjuk.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
danimaxi
hozzászólás 2012-02-22 18:58
Létrehozva: #4544

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-13 23:37
Azonosító: 1 526 588

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-21 21:57) *
Tisztelt danimaxi!

Ma délután járt le az aukció, kicsit korai még a negatív értékelésről gondolkodni.
Ha 7 napig nem jelentkezik a vevő, nem veszi át a terméket, akkor tetszése szerint értékelheti - akár negatívan is.

Köszönöm a válaszát!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-22 08:46
Létrehozva: #4545

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-22 07:33) *
Igen, megvártam a 3 hetet. 17.-én lejártak. Ma meg szerda van.

Este írj levelet. De még legyél kedves.smile.gif Tudom, milyen, amikor az ember úgy áll neki a dolognak, hogy eleve nem szereti, nekem is vannak/voltak/(és lesznek is) ilyen partnereim. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-22 08:33
Létrehozva: #4546

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-23 20:35
Azonosító: 1 569 983

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-22 07:24) *
Most már lejárt(ak) az(ok) az aukció(k) is, amire licitált? Ezek azok, amik 17.-én jártak le?

Igen, megvártam a 3 hetet. 17.-én lejártak. Ma meg szerda van.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-22 08:24
Létrehozva: #4547

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-22 06:22) *
Nem is az a gond, hogy vártam 3 hetet, de ez pénteken letelt. 303.- forint +posta. Írtam levelet számla számmal, kedveset. Ma szerda reggel van, tehát nem hétvége, semmi reakciót. Ha a következményekre gondolok ma este csak írnom kell még egyet, hogy dokumentálva legyen én kerestem.

Most már lejárt(ak) az(ok) az aukció(k) is, amire licitált? Ezek azok, amik 17.-én jártak le?

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-22 08:26

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-22 07:22
Létrehozva: #4548

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-02-21 20:50) *
Attól még ránézhet hétvégén is a dolgaira, de nyilván érdemben nem akar időt tölteni vele. Ha jól értem 1 forintos tételt nyert, megbízható, sőt felajánlotta, hogy előre elutalja postával együtt, tehát nyugodtan összevárhatod a többit, akár 3 hétig is, nem fogják miatta korlátozni a fiókodat, én várnék, a türelem jó értékelést terem.

Nem is az a gond, hogy vártam 3 hetet, de ez pénteken letelt. 303.- forint +posta. Írtam levelet számla számmal, kedveset. Ma szerda reggel van, tehát nem hétvége, semmi reakciót. Ha a következményekre gondolok ma este csak írnom kell még egyet, hogy dokumentálva legyen én kerestem.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2012-02-22 01:39
Létrehozva: #4549

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(beci570 @ 2012-02-21 18:30) *
Nem szószerint idézve: Aki az interneten vásárol a kézhez vételtől számított (Postai kézbesítés) 3 napon belöl jogkövetkezmények nélkül elállhat a vásárlástól!
Pl. Nem erre a minőségre számítottam! Nem felelmeg a termék leirásba leírtaknak! stb, stb, A neten utána lehet nézni! Sőt amenyiben az eladó nem jelzi,hogy a termékre nincs garancia akkor az is megilleti a vevőt, De a szavatosság mindkörülmények között megilleti, ha van kikötés ha nincs!! Használt árura is!
Aki egy kicsit is foglalkozik ezzel az tudja ezeket! Így a vevő is törvényileg védve van!
Elgondolkodtam és igazad van bogaras voltam !

sikeres vaterázát mindenkinek beci570

Az a 3 nap igazából 8, és még indokolnod sem kell, csak elállsz és kész, annyi, hogy az eladóhoz való visszajuttatás a te dolgod és költséged ilyenkor. Illetve az egészhez még annyit tennék hozzá, hogy mind az elállás, mind a jótállás/szavatosság téma csak úgynevezett fogyasztói szerződéseknél van, ami kb annyi tesz, hogy az egyik fél a vásárló, a másik fél pedig gazdasági vagy szakmai tevékenység körében végzi az eladást, népiessen kereskedő, vállalkozó, stb., de semmi képpen nem magánszemély. Magánszemélyeknél nincs garancia/szavatosság, persze az eladó adhat saját szakálára, de semmi nem kötelezi, max olyan téma lehet ilyenkor, amit példának is felhoztál, nem felel meg a leírásnak, de ez nem garanciális dolgog, hanem szerződés hibás teljesítése. És hogy ne legyen a dolog olyan egyszerű, a 8 napos elállás aukcióknál még kereskedőknél sem él, egy fix áras vásárlásnál már igen, a villámáras vásárlásnál passz, még régen rákérdeztem, de nem kaptam választ itt a fórumon.

Azért az durva lenne, ha én eladnám a 30 éves Tünde televizíómat, és kéne egy év garanciát vagy szavatosságot adnom rá laugh.gif Főleg, hogy nincs is Tünde tv-m...

Egyébként 1959. évi IV. törvény 248§ illetve 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet, google segít.

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-02-22 00:36
Létrehozva: #4550

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(beci570 @ 2012-02-21 18:30) *
Nem akarlak mesérteni de az internetes vásrlásnak is vannak Ptk.-ban leírt szabályai! A VATERA szabály az egy dolog, a törvény az viszont magasabbrendű!
Nem szószerint idézve: Aki az interneten vásárol a kézhez vételtől számított (Postai kézbesítés) 3 napon belöl jogkövetkezmények nélkül elállhat a vásárlástól!
Pl. Nem erre a minőségre számítottam! Nem felelmeg a termék leirásba leírtaknak! stb, stb, A neten utána lehet nézni! Sőt amenyiben az eladó nem jelzi,hogy a termékre nincs garancia akkor az is megilleti a vevőt, De a szavatosság mindkörülmények között megilleti, ha van kikötés ha nincs!! Használt árura is!
Aki egy kicsit is foglalkozik ezzel az tudja ezeket! Így a vevő is törvényileg védve van!
Elgondolkodtam és igazad van bogaras voltam !

sikeres vaterázát mindenkinek beci570

Hát jogász nem vagy az biztos, mert a Vatera szabály az nem egy dolog. Az üzlet elsődleges menetének szabályozása az a Vatera üzltszabályzatának feladata.

Ha már idézel, akkor szó szerint, nem innen-onnan összehallott félinformációkat kell összerakni egy totálisan hibás okfejtésbe.
MIndamellett adhatnál paragrafust is mert a PTK mind a 688 § -át átnézve én biza nem találtam benne olyat, amit Te írsz.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
szabopeter87
hozzászólás 2012-02-22 00:27
Létrehozva: #4551

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-27 17:30
Azonosító: 1 278 786

Sziasztok!

Egy újabb kicsit problémás vásárlóval kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni tőletek. Amit tudni kell. A kedves vevő 2012.01.08. napján ütött le nálam egy asztali gépet. Ő akkor Német földön tartózkodott, de ígérte hamarosan jön haza kb 1 hét és el is viszi. Természetesen nem okozott volna ez problémát ha ezt a folyamatot be is fejezi. Levélben is csak hitegetett, hogy már jön haza lassan tényleg csak legyek már türelmes. Írtam neki, hogy ha kiegyenlíti a gép árát akkor nincs akadálya addig el van nálam a gép. Amikor hazajön elviszi és kész is. Egy ismerőse utalta el a gép egy részét mert nem volt több neki, nem egy hatalmas összegről van szó egyébként. Természetesen megértem, kiegyenlíti majd a vevő mert ugye úgy is jön haza nemsoká. A srác nem jött haza a mai napig csak a barátnője. Azt feszegette a srác, hogy vigyem el nekik a gépet és kiegyenlíti a tartozását a barátnője. Nekem sem időm sem kedvem a saját pénzem után menni, pláne nem így. Még én pitizzek neki, hogy ha meg akarom végre kapni a pénzem közel 2 hónap után akkor utazgassak a városba. Ami a lényeg, a gyereknek senkije nincs állítólag a városba aki elvinné a gépet, de a barátnője meg nehogy cipelje már. Kilátásba helyeztem neki egy pár napja, hogy jöjjön érte valaki vagy vissza utalom neki az átutalt összeget. Ha visszautalom neki, saját magamból csináltam akkora hülyét ami a világon nincs. Könyörögtem közel 2 hónapot a semmiért és közbe a pénzemet sem kapom meg. Elférne ez a gép, de már értékelne kellene mert nem tudok lassan belépni a saját menümbe és így nem tudok még a leveleimre sem válaszolni. Bocsánat, hogy kicsit hosszúra sikeredett csak így kerek a dolog.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-21 22:57
Létrehozva: #4552

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(danimaxi @ 2012-02-21 19:28) *
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Ma megvette ezt a termékemet (http://szamitastechnika.vatera.hu/webkamera/trust_webkamera_es_mikrofonos_fullhallgato_egyben_1551839729.html) ez a felhasználó (http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=2821162). Most nézem a felhaználó oldalát és alul a lakhely alatt ''ideiglenes felhasználó'' van kiírva. Ez mit jelent? Ill. ha nem jelentkezik semmilyen formában ez a kezdőnek mondható felhasználó, akkor adhatok neki negatívat vagy nem?

Köszönöm előre is a válaszaitokat!
Üdv. danimaxi

Tisztelt danimaxi!

Ma délután járt le az aukció, kicsit korai még a negatív értékelésről gondolkodni.
Ha 7 napig nem jelentkezik a vevő, nem veszi át a terméket, akkor tetszése szerint értékelheti - akár negatívan is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-02-21 21:50
Létrehozva: #4553

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-21 20:42) *
Ha a hétvége szent, miért lépett be a Vaterára péntek este nyolckor és szombaton délután, emlékszem akkor írtam neki, hogy 3 hetet össze akarja e várni?!

Attól még ránézhet hétvégén is a dolgaira, de nyilván érdemben nem akar időt tölteni vele. Ha jól értem 1 forintos tételt nyert, megbízható, sőt felajánlotta, hogy előre elutalja postával együtt, tehát nyugodtan összevárhatod a többit, akár 3 hétig is, nem fogják miatta korlátozni a fiókodat, én várnék, a türelem jó értékelést terem.

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-21 21:42
Létrehozva: #4554

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-21 20:33) *
biggrin.gif Van egy barátom. Teljesen ki volt akadva, hogy hétvégén is várok választ az üzleti leveleimre. Totál leosztotta az agyamat, hogy a hétvége szent.biggrin.gif
Annyi hasznom volt a dologból, hogy azóta tudom, van aki így gondolja. Így a határidőkkel mindig kivárom a hétfőt.

Ha a hétvége szent, miért lépett be a Vaterára péntek este nyolckor és szombaton délután, emlékszem akkor írtam neki, hogy 3 hetet össze akarja e várni?!
Vannak olyanok is akik csak hétvégén érnek rá, azt hiszem éppen ma olvastam itt, hogy ez a társadalom vetülete.
Köszönök mindent, ha mégis megkapom az újabb bosszú negatívot ismét jelentkezem, eleinte nem értettem miért mondják az ismerőseim és a család, hogy ne legyek elnéző az értékeléssel, éppen ezért, mert a saját bőrömön tapasztalom milyen fontos, eddig mit írtak róla azok akiket megkárosított, megvezetett, vagy csak szerzett egy rossz napot!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-21 21:33
Létrehozva: #4555

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-21 20:06) *
Éppen most van egy 1000 valamennyi adás- vételes vevőm. 1 forintos aukcióimon licitált ami pénteken járt le. Újra indult kettő azokra is licitált még aznap este, tehát 3 hét múlva jártak le az aukciók most pénteken. Akkor kerestem, mire ő, hogy a hétvége szent és mit képzelek. Majd akkor ha minden lejárt addig is szívesen átutalja a 102.- forintot amivel" restanciája "van még ma sem jelentkezett, már rettegek újra írni neki.
Annyi siker élményem és elégedett vevőm még maradt, hogy legyen kedvem az egészhez.
A tanácsaid hasznosak. Erre nem is gondoltam, hogy telefonon ne adjak semmit, csak úgy, hogy nyoma maradjon.

biggrin.gif Van egy barátom. Teljesen ki volt akadva, hogy hétvégén is várok választ az üzleti leveleimre. Totál leosztotta az agyamat, hogy a hétvége szent.biggrin.gif
Annyi hasznom volt a dologból, hogy azóta tudom, van aki így gondolja. Így a határidőkkel mindig kivárom a hétfőt.

Kerestem a vevődet, nem találom.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-21 21:37

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-21 21:06
Létrehozva: #4556

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-21 19:57) *
Én nem telefonálok, csak nagyon ritka esetben. Ha vevő hív, igyekszem azt is úgy intézni, hogy átirányítani az e-mail címemre, mert annak nyoma marad. Ha azt akarják, sms-ben küldjem el, vagy telefonon diktáljam be a számlaszámot, akkor határozott, nagy és fejlett ellenállás támad fel bennem.biggrin.gif Ha nagyon erősködik, még valamivel határozottabb is leszek a kelleténél.
Ilyen esetekben nem azért vár az ember, mert ő maga Csipkerózsika és álmodik, hiszen aki egy hétig nem reagál, akkor nagy valószínűséggel már nem is fog. A kivárás azért fontos, hogy a Vatera lássa, mennyire lojális és türelmes voltál, magyarul, te tényleg mindent megtettél.
A három levél tapasztalataim szerint elég.
Én az elsőben írok egy normálisat, 2-3 nap múlva írom a második levelet, ott már undok vagyok, mert nem írok személyes megszólítást, csak annyit, hogy üdvözlöm, amúgy a két levél dettó ugyanaz, csak a másodikba beleírom, hogy egyszer már jelentkeztem. A harmadik levelem a "fenyegető levél". Abban megírom, ha x időn belül nem jelentkezik, akkor az árut újralistázom, és az adásvételt negatív értékeléssel zárom.smile.gif Ja, és megírom neki azt is, hogy ezt a levelet továbbítom a Vatera felé.
Egy levélfüzér van, mert így csak egyet kell továbbküldenem, mind a három látszik.

Éppen most van egy 1000 valamennyi adás- vételes vevőm. 1 forintos aukcióimon licitált ami pénteken járt le. Újra indult kettő azokra is licitált még aznap este, tehát 3 hét múlva jártak le az aukciók most pénteken. Akkor kerestem, mire ő, hogy a hétvége szent és mit képzelek. Majd akkor ha minden lejárt addig is szívesen átutalja a 102.- forintot amivel" restanciája "van még ma sem jelentkezett, már rettegek újra írni neki.
Annyi siker élményem és elégedett vevőm még maradt, hogy legyen kedvem az egészhez.
A tanácsaid hasznosak. Erre nem is gondoltam, hogy telefonon ne adjak semmit, csak úgy, hogy nyoma maradjon.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-21 20:57
Létrehozva: #4557

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-21 19:48) *
Csak most ősz óta Vaterázok komolyabban. Sok pozitív adás- vétel volt, néha egy-egy problémás. Januárban még telefonálgattam, SMS-t küldtem, leszoktam róla. Akik nagy tételben árusítanak szerintem azok sem telefonálgatnak feleslegesen. A múlt hét pénteki eset óta betegesen nézem az értékeléseket. Lehet elkapkodtam a dolgot, várni kellett volna még, de mire? Ígyse úgyse jelentkezik. Most meg a lejárt terméklapon?! Számla számot?!

Én nem telefonálok, csak nagyon ritka esetben. Ha vevő hív, igyekszem azt is úgy intézni, hogy átirányítani az e-mail címemre, mert annak nyoma marad. Ha azt akarják, sms-ben küldjem el, vagy telefonon diktáljam be a számlaszámot, akkor határozott, nagy és fejlett ellenállás támad fel bennem.biggrin.gif Ha nagyon erősködik, még valamivel határozottabb is leszek a kelleténél.
Ilyen esetekben nem azért vár az ember, mert ő maga Csipkerózsika és álmodik, hiszen aki egy hétig nem reagál, akkor nagy valószínűséggel már nem is fog. A kivárás azért fontos, hogy a Vatera lássa, mennyire lojális és türelmes voltál, magyarul, te tényleg mindent megtettél.
A három levél tapasztalataim szerint elég.
Én az elsőben írok egy normálisat, 2-3 nap múlva írom a második levelet, ott már undok vagyok, mert nem írok személyes megszólítást, csak annyit, hogy üdvözlöm, amúgy a két levél dettó ugyanaz, csak a másodikba beleírom, hogy egyszer már jelentkeztem. A harmadik levelem a "fenyegető levél". Abban megírom, ha x időn belül nem jelentkezik, akkor az árut újralistázom, és az adásvételt negatív értékeléssel zárom.smile.gif Ja, és megírom neki azt is, hogy ezt a levelet továbbítom a Vatera felé.
Egy levélfüzér van, mert így csak egyet kell továbbküldenem, mind a három látszik.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-21 20:48
Létrehozva: #4558

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-21 19:40) *
Szia! smile.gif
Igen. Írtál három levelet, vártál egy hetet. (Én a 10 napot ki szoktam várni egyébként). Menj az ÜSZ-hoz, persze. De még nem adta meg. Nagyot gyatra értékelései vannak, különösképpen, hogy semleges is van bőven. Az ÜSZ-hoz bármikor fordulhatsz, hiszen lehet, hogy most több zűrös ügyed lesz, aztán lehet, hogy hónapokig semmi.

Csak most ősz óta Vaterázok komolyabban. Sok pozitív adás- vétel volt, néha egy-egy problémás. Januárban még telefonálgattam, SMS-t küldtem, leszoktam róla. Akik nagy tételben árusítanak szerintem azok sem telefonálgatnak feleslegesen. A múlt hét pénteki eset óta betegesen nézem az értékeléseket. Lehet elkapkodtam a dolgot, várni kellett volna még, de mire? Ígyse úgyse jelentkezik. Most meg a lejárt terméklapon?! Számla számot?!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-21 20:40
Létrehozva: #4559

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-21 14:20) *
Üdvözlök mindenkit!
Azt hiszem nagyon hasznos ez a fórum. 11.-én vásárolt tőlem. Már két levelet írtam, amikor megnéztem az értékeléseket. Mindkét levélben közöltem, hogy ha nem jelentkezik negatívot adok. ( Telefonra nem tudok már feleslegesen költeni elég volt januárban.) Írtam harmadik levelet is. Mivel 18.-án belépett a Vaterára, tehát net közelben volt leadtam a negatívot, hogy nem jelentkezik. Ma a terméklapon üzent, hogy nem internetezik mindennap és ő is negatívot fog adni, küldjem a számla számot. Válaszoltam, miért nem a levelezési címemre ír?! Meg kellett kapnia az adataimat, ahogyan én is az övét. Nem vagyok túl rutinos, de volt már aki elutazott, vagy nem kapott fizetést és csak késve tudott utalni, mindenkire vártam és megértettem, de ha nem jelentkezik?! Most megint menjek az ügyfélszolgálathoz, ha negatívot ad?
Segítségeteket előre is köszönöm.

http://divat-ruha.vatera.hu/noi_ruhazat/ka...1538755589.html

Szia! smile.gif
Igen. Írtál három levelet, vártál egy hetet. (Én a 10 napot ki szoktam várni egyébként). Menj az ÜSZ-hoz, persze. De még nem adta meg. Nagyot gyatra értékelései vannak, különösképpen, hogy semleges is van bőven. Az ÜSZ-hoz bármikor fordulhatsz, hiszen lehet, hogy most több zűrös ügyed lesz, aztán lehet, hogy hónapokig semmi.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
danimaxi
hozzászólás 2012-02-21 20:28
Létrehozva: #4560

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-13 23:37
Azonosító: 1 526 588

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Ma megvette ezt a termékemet (http://szamitastechnika.vatera.hu/webkamera/trust_webkamera_es_mikrofonos_fullhallgato_egyben_1551839729.html) ez a felhasználó (http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=2821162). Most nézem a felhaználó oldalát és alul a lakhely alatt ''ideiglenes felhasználó'' van kiírva. Ez mit jelent? Ill. ha nem jelentkezik semmilyen formában ez a kezdőnek mondható felhasználó, akkor adhatok neki negatívat vagy nem?

Köszönöm előre is a válaszaitokat!

Üdv. danimaxi

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 226 227 228 229 230 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-17 08:48