IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 22 23 24 25 26 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
viktoori
hozzászólás 2013-08-28 15:03
Létrehozva: #461

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-16 21:59
Azonosító: 550 914

IDÉZET(tuticuccoktutiarak @ 2013-08-28 14:52) *
Tudom, milyen macera gondosan méregetni, nem tudom, miből állapítottad meg, hogy úgy szólok hozzá a témához, hogy fogalmam sincs. Már megsértetted a licitálódat, nem fontos ezt a fórumon velünk folytatnod.
Tudom azt is, milyen érzés, amikor nem megy fel az ára és gyakorlatilag odapakol az ember egy halom cuccot valakinek és csak remélni tudja, hogy legalább az értékelés jó lesz. Ráadásul ezekben az esetekben van a legtöbb gond az egyeztetésekkel, mert ha valaki 6 Ft-ért nyer egy zsák ruhát, nehezen költ az elszállítására 30 Ft-nál többet.
Viszont mivel mindezt tudom, nem indítok 1 Ft-os aukciókat már. Kivárom, hogy minden olyan áron menjen el, hogy megérje a ráfordított munkát, időt. Nem hiszek abban, hogy nagy öröm valamit sok munka és az aukciózással járó bonyodalmak, izgalmak árán inkább ingyen odaadni, mint kidobni vagy a közvetlen környezetemben elajándékozni éjszakai fotózások, mérések nélkül.
Durva dolognak tartom a licitálónak az effajta számonkérését. Semmi közünk ahhoz, hogy miért kell neki és mit csinál vele. Ha biztosítok egy lehetőséget, ne kezdjek azon csodálkozni, ha valaki élni próbál vele.

nem számonkértem, csupán normális hangnemben megkérdeztem.
arról meg leszoktam, hogy odaajándékozzam, mert amikor jót akartam csak azt kaptam, hogy ez milyen sértő.
s valójában arra voltam kiváncsi ténylegesen mi a ruhák sorsa
Go to the top of the page

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-08-28 15:01
Létrehozva: #462

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(viktoori @ 2013-08-28 14:46) *
tudod milyen macera gondosan végig méregetni mindent? ezek szerint nem...
azt meg nem hiszem el, hogy valakinek egy 42 es piros zakó és egy gyerek nadrád, de még sorolhatnám, is kell

már máskor is előfordult és fogtam letiltottam, szerintem nem normális
a másik amiben igazad van, hogy hiába ötven adás-vétel csak egy értékelés
persze ahogy elnézem nem mindenki ad nekünk igazat
az még a jobbik este, ha postázni kell, mondjuk én kikötném, hogy max 20 kilóig, vagy 10.
anno másik külföldi aukciós oldalon vettem dolgokat és ott kikötötték, hogy nem postáznak egyben, hanem csak egyesével, pedig az eladó több termékét vettem meg egyszerre. személyes átvétel meg nem is volt, de asszem ez a legjobb megoldás.

ha valami egy forinton megy el, mivel egy forint nincs is, nem kérhetek érte pénzt

Szerintem nem az a megoldás, hogy letiltod aki ráteszi az 1 Ft-t. Indítsd reális áron. Ja és ha 50 embernek adod 1 Ft-r akkor? Az pedig nem vevő barát ha külön postázgatnád, ráadásul a postát gazdagítanád.
Nézd meg az utolsó kapott értékelésem.

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-08-28 14:52
Létrehozva: #463

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-14 13:35
Azonosító: 2 052 905

IDÉZET(viktoori @ 2013-08-28 14:34) *
azt meg nem hiszem el, hogy valakinek egy 42 es piros zakó és egy gyerek nadrád, de még sorolhatnám, is kell

Tudom, milyen macera gondosan méregetni, nem tudom, miből állapítottad meg, hogy úgy szólok hozzá a témához, hogy fogalmam sincs. Már megsértetted a licitálódat, nem fontos ezt a fórumon velünk folytatnod.
Tudom azt is, milyen érzés, amikor nem megy fel az ára és gyakorlatilag odapakol az ember egy halom cuccot valakinek és csak remélni tudja, hogy legalább az értékelés jó lesz. Ráadásul ezekben az esetekben van a legtöbb gond az egyeztetésekkel, mert ha valaki 6 Ft-ért nyer egy zsák ruhát, nehezen költ az elszállítására 30 Ft-nál többet.
Viszont mivel mindezt tudom, nem indítok 1 Ft-os aukciókat már. Kivárom, hogy minden olyan áron menjen el, hogy megérje a ráfordított munkát, időt. Nem hiszek abban, hogy nagy öröm valamit sok munka és az aukciózással járó bonyodalmak, izgalmak árán inkább ingyen odaadni, mint kidobni vagy a közvetlen környezetemben elajándékozni éjszakai fotózások, mérések nélkül.
Durva dolognak tartom a licitálónak az effajta számonkérését. Semmi közünk ahhoz, hogy miért kell neki és mit csinál vele. Ha biztosítok egy lehetőséget, ne kezdjek azon csodálkozni, ha valaki élni próbál vele.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-08-28 14:51
Létrehozva: #464

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(viktoori @ 2013-08-28 14:43) *
az még a jobbik este, ha postázni kell, mondjuk én kikötném, hogy max 20 kilóig, vagy 10.
anno másik külföldi aukciós oldalon vettem dolgokat és ott kikötötték, hogy nem postáznak egyben, hanem csak egyesével, pedig az eladó több termékét vettem meg egyszerre. személyes átvétel meg nem is volt, de asszem ez a legjobb megoldás.

Engem nem zavar, ha 1 Ft-ért megy el, mert ezt csak akkor csinálom, ha üríteni akarok. Nem érdekel, hogy mit akar vele, nem érdekel, miért csinálja, az sem érdekel, hogyha haszonnal továbbadja. Úgy érzem, ez nem az én dolgom. Csak számomra szinte megoldhatatlan probléma (hiszen könyvekről van szó) a súly és a több tucat aukció együttes kezelése. Mert van a rendes nickem, amivel valóban dolgozom, ez, amiről általában itt írok. (Ezzel keresek, ez munka, míg a kicsi az csak a saját háztartásomban és a családban, barátoknál felelslegessé vált dolgoknak van.) Én, ha már 1 Ft-ról indítok valamit, akkor azt azért teszem, hogy ne foglalja a helyet. Azt az árut én már elengedtem, tulajdonképpen ingyen, legalábbis így számolok.
Nem tartom helyesnek az egyenkénti postázást sem, mert nem korrekt. Felesleges pénzkidobás. A vevő szívatása.
Amit írtam, azért írtam, mert erre a megoldásra jöttem rá. Ha pedig szeretnéd értékében eladni, akkor annyiért kell feltölteni. Az tuti. Ha jól lőtted be az árat, akkor el fog menni úgy is.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-08-28 14:52

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
viktoori
hozzászólás 2013-08-28 14:46
Létrehozva: #465

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tuticuccoktutiarak @ 2013-08-28 14:18) *
Tulajdonképpen mi a konkrét probléma?
Miért is veszett kárba a feltöltés? Az elmondottak alapján én éppen azt látom, hogy megtérül a befektetés, hiszen valakinek a leírások alapján elnyerte a tetszését.
Ha tőlem megkérdezné egy eladó, hogy "minek", én úgy megszeppennék, hogy nem tudnék mit válaszolni.
Ötlet? Mit lehet tenni ilyenkor? Ha megnyeri, odaadni. Mi mást szeretnél?
Számomra nem természetes az, hogy 1 Ft-ért kellene "felpakolászni" az otthoni kinőtt ruhákat.

IDÉZET(zejopy @ 2013-08-28 14:30) *
Most vett meg 1 Ft-os aukciókban, 98, vagy 99 cuccot a háztartási nickemen valaki. Mindent, amit észrevett, hogy 1 Ft. 40 kg könyv. Felhívtam, mondtam, hogy nem fog elmenni egy csomagban. Aztán mondta, hogy MPL postacsomaggal küldjem, ami sehol nincs nekem megjelölve, csak a vaterafutár. Mondtam neki, hogy nem tudok 20 kg-os csomagot mozgatni, és nem csak az autótól a postáig bevinni, hanem maga a csomag elkészítése, a ragasztás, a doboz forgatása. Na mindegy, addig-addig egyezkedtünk, míg aztán vasárnap eljönnek érte. Igen. Vannak ilyen vevők és lesznek is. Tenni ellenük nem lehet, csak drukkolni, hogy ne fuss bele ilyenbe. És igen, elgondolkodtam, és természetesen rájöttem, hogy mit kell tennem a következő hasonlóan kényelmetlen adásvétel elkerülése érdekében. És csak azért válaszolok itt (mert nem igazán illik ide a post, hiszen nem kimondottan problémás az a felhasználó, aki ilyet csinál, csak kevésbé szimpatikus smile.gif), mert szerintem jó az, amire rájöttem. Nekem most azon a nevemen 600 aukció fut, de természetesen tovább szeretném csökkenteni a számot. Az 1 Ft-os aukciókat egy hétre hirdetem. Amennyiben van rá piacképes kereslet (jobbára nincs), az utolsó napon megy csak fel az ára, tehát szinte mindegy, hogy három, vagy egy hét-e. És csak kis csoportokat indítok. 5-6 db lesz. Amikor azt leütik és postáztam, akkor indítom csak a következő adagot. Így kicsit lassabban fog lefogyni, de nem lesz az, hogy odaadok ingyen 100 árut és csak egy értékelésem lesz cserében, a több munkaórát meg beleteszem.
A másik, amit tehetsz, bár jobbára eső után köpönyeg, hogy ezeket a vevőket tiltóra teszed.
A harmadik, ami szerintem működhet, hogy szezonális cuccokat nyomsz fel csak, így nagyobb lesz rá a kereslet, tehát talán nem 1 Ft-ért megy el.
Hát igen, az emberben benne van, ha már ingyen dolgozik, akkor legalább értékelést kapjon.
Nekem hirtelen ennyi jutott eszembe, de lehet, hogy másoknak vannak még ötleteeik.
Remélem még a törlés előtt elolvasod.smile.gif
Igen, ezt én is akartam említeni, csak aztán a problémamegoldásban elfelejtettem.smile.gif

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-08-28 14:27) *
Nem értelek, miért megy kárba? 1 Ft-ról indítottad és valaki rátette az 1 Ft-t. Innen már csak felfele mehet.
Tudod én nem kérdezném meg a vevőt, hogy "miért". Az hogy neki miért kell már nem tartozik az eladóra.
Ilyenkor már semmit nem tehetsz, legközelebb ne indíts 1 Ft- ha írritál, hogy 1 ember ütögeti.

ha valami egy forinton megy el, mivel egy forint nincs is, nem kérhetek érte pénzt

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-08-28 14:30
Létrehozva: #466

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(viktoori @ 2013-08-28 14:03) *
Érdekelne, hogy más is találkozott hasonló jelenséggel?
Felpakolászom az otthoni kinőtt ruhákat természetesen egy forintos aukcióban, különböző méretben, nyári-téli, vegyesen van benne cipő és néha háztartási dolgok is.
Jön egy vevő és válogatás nélkül mindet lelicitálja, s mikor megkérdezem minek, persze nem válaszol.
Namost amikor 20-30-50 dolog részletes feltöltése megy igy kárba, hát nem tudom...
Ötlet? Mit lehet ilyenkor tenni?

Most vett meg 1 Ft-os aukciókban, 98, vagy 99 cuccot a háztartási nickemen valaki. Mindent, amit észrevett, hogy 1 Ft. 40 kg könyv. Felhívtam, mondtam, hogy nem fog elmenni egy csomagban. Aztán mondta, hogy MPL postacsomaggal küldjem, ami sehol nincs nekem megjelölve, csak a vaterafutár. Mondtam neki, hogy nem tudok 20 kg-os csomagot mozgatni, és nem csak az autótól a postáig bevinni, hanem maga a csomag elkészítése, a ragasztás, a doboz forgatása. Na mindegy, addig-addig egyezkedtünk, míg aztán vasárnap eljönnek érte. Igen. Vannak ilyen vevők és lesznek is. Tenni ellenük nem lehet, csak drukkolni, hogy ne fuss bele ilyenbe. És igen, elgondolkodtam, és természetesen rájöttem, hogy mit kell tennem a következő hasonlóan kényelmetlen adásvétel elkerülése érdekében. És csak azért válaszolok itt (mert nem igazán illik ide a post, hiszen nem kimondottan problémás az a felhasználó, aki ilyet csinál, csak kevésbé szimpatikus smile.gif), mert szerintem jó az, amire rájöttem. Nekem most azon a nevemen 600 aukció fut, de természetesen tovább szeretném csökkenteni a számot. Az 1 Ft-os aukciókat egy hétre hirdetem. Amennyiben van rá piacképes kereslet (jobbára nincs), az utolsó napon megy csak fel az ára, tehát szinte mindegy, hogy három, vagy egy hét-e. És csak kis csoportokat indítok. 5-6 db lesz. Amikor azt leütik és postáztam, akkor indítom csak a következő adagot. Így kicsit lassabban fog lefogyni, de nem lesz az, hogy odaadok ingyen 100 árut és csak egy értékelésem lesz cserében, a több munkaórát meg beleteszem.
A másik, amit tehetsz, bár jobbára eső után köpönyeg, hogy ezeket a vevőket tiltóra teszed.
A harmadik, ami szerintem működhet, hogy szezonális cuccokat nyomsz fel csak, így nagyobb lesz rá a kereslet, tehát talán nem 1 Ft-ért megy el.
Hát igen, az emberben benne van, ha már ingyen dolgozik, akkor legalább értékelést kapjon.
Nekem hirtelen ennyi jutott eszembe, de lehet, hogy másoknak vannak még ötleteeik.
Remélem még a törlés előtt elolvasod.smile.gif

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-08-28 14:27) *
..
Tudod én nem kérdezném meg a vevőt, hogy "miért". Az hogy neki miért kell már nem tartozik az eladóra.
...

Igen, ezt én is akartam említeni, csak aztán a problémamegoldásban elfelejtettem.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-08-28 14:27
Létrehozva: #467

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

Felpakolászom az otthoni kinőtt ruhákat természetesen egy forintos aukcióban, különböző méretben, nyári-téli, vegyesen van benne cipő és néha háztartási dolgok is.
Jön egy vevő és válogatás nélkül mindet lelicitálja, s mikor megkérdezem minek, persze nem válaszol.
Namost amikor 20-30-50 dolog részletes feltöltése megy igy kárba, hát nem tudom...

Nem értelek, miért megy kárba? 1 Ft-ról indítottad és valaki rátette az 1 Ft-t. Innen már csak felfele mehet.
Ilyenkor már semmit nem tehetsz, legközelebb ne indíts 1 Ft- ha írritál, hogy 1 ember ütögeti.

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-08-28 14:18
Létrehozva: #468

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-14 13:35
Azonosító: 2 052 905

Tulajdonképpen mi a konkrét probléma?
Miért is veszett kárba a feltöltés? Az elmondottak alapján én éppen azt látom, hogy megtérül a befektetés, hiszen valakinek a leírások alapján elnyerte a tetszését.
Ha tőlem megkérdezné egy eladó, hogy "minek", én úgy megszeppennék, hogy nem tudnék mit válaszolni.
Ötlet? Mit lehet tenni ilyenkor? Ha megnyeri, odaadni. Mi mást szeretnél?
Számomra nem természetes az, hogy 1 Ft-ért kellene "felpakolászni" az otthoni kinőtt ruhákat.

+Quote Post
viktoori
hozzászólás 2013-08-28 14:03
Létrehozva: #469

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-08-27 09:00
Létrehozva: #470

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-08-27 08:39) *
Jó reggelt! smile.gif

Ajánlom őt a megfelelő helyre.

Ezzel a névvel? smiley-shocked034.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-08-27 08:39
Létrehozva: #471

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

Jó reggelt! smile.gif

Ajánlom őt a megfelelő helyre.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
mrcruiser
hozzászólás 2013-08-26 10:06
Létrehozva: #472

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-08-23 14:26
Azonosító: 2 069 625

T. Üzemeltetők,

Az imént jelentkezett az eladó és ígérte, hogy elküldi utánvéttel a terméket, úgyhogy egyelőre sztornó a lenti levelem, remélem rendben lesz az adásvétel, vissza fogok jelezni.

köszönettel

IDÉZET(mrcruiser @ 2013-08-26 09:44) *
T. Üzemeltetők,

08.22-én nyertem meg az alábbi aukciót. Az eladónak rögtön e-mailt küldtem, amiben leírtam, hogy postai utánvéttel rendezném a vásárlást. Nulla feedbackel rendelkező eladónak nyilván nem fogok előre utalni, ráadásul ekkora összeget. Azóta semmi visszajelzés, a megadott telefonszám folyamatosan nem kapcsolható. Ezzel szemben az "eladó" a vaterán továbbra is igen aktív, folyamatosan indítja az 1 Ft-os aukciókat új barkácsszerszámokkal, ami már önmagában is gyanús. Rövid kereséssel talátam még hasonló eladót, szintén zéró feedbackkel.

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_sz...1789179638.html

Kérdésem az lenne, hogy milyen lépéseket és milyen időintervallumon belül szükséges megtenni részemről és az Önök részéről az eladóval szemben? Hangsúlyozom, hogy pénzem még nem bánja és nem is fogok előre utalni, de más jóhiszemű vásárló még pórul járhat.

A hozzászólást -mrcruiser- szerkesztette a következő időpontban: 2013-08-26 10:09

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-08-24 15:33
Létrehozva: #473

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(jatem6 @ 2013-08-24 14:39) *

Megnézzük, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
jatem6
hozzászólás 2013-08-24 14:39
Létrehozva: #474

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-18 19:05
Azonosító: 133 553

Szerintem tiltani kellene.....

http://epitkezes-kert.vatera.hu/kert_mezog...1794233789.html

IDÉZET(jotzika @ 2013-08-22 09:04) *
Üdv. Érdeklődnék, hogy ha netán csalás áldozatává válok, azáltal, hogy előre utalok pénzt, és a terméket nem kapom meg, ráadásul a "bátyja" számlájára, akinek még a vezetékneve sem egyezik az eladójéval, akkor valami útonmódon visszanyerhetem a pénzemet? Vagy buktam az összeget? Sajnos az eladónak nincs még értékelése, és kicsit hezitálok. Köszönöm előre is a választ.

soha nem fogod visszakapni, ha rendőrségi feljelentést teszel, akkor sem (sajnos tapasztalat)....

A hozzászólást -jatem6- szerkesztette a következő időpontban: 2013-08-24 14:37

+Quote Post
Hiperkarma3
hozzászólás 2013-08-24 13:47
Létrehozva: #475

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-09-12 15:31
Azonosító: 1 827 571

Telefon akkumulátort szerettem volna vásárolni, az eladótól megkérdeztem, hogy ajánlott, postakész borítékban tudná e küldeni /ami 370.- Ft lenne/, többször is kérdeztem tőle , mert hol későn, hol nem is válaszolt. Az utolsó kérdésem az volt, hogy meddig bírja az után gyártott akku, erre ő letiltott, nem vásárolhatok tőle.

+Quote Post
DAVE-TEO
hozzászólás 2013-08-22 18:44
Létrehozva: #476

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-30 16:45
Azonosító: 1 423 123

Ajánlom a hölgyeményt a megfelelő helyre :

http://www.teszvesz.hu/user/rating/rating.php?id=7128482

+Quote Post
jotzika
hozzászólás 2013-08-22 14:15
Létrehozva: #477

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-04 10:24
Azonosító: 776 665

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-08-22 10:41) *
Tisztelt jotzika!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Renben, sokat segített a válasza. Köszönöm szépen.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-08-22 10:41
Létrehozva: #478

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(jotzika @ 2013-08-22 09:04) *
Üdv. Érdeklődnék, hogy ha netán csalás áldozatává válok, azáltal, hogy előre utalok pénzt, és a terméket nem kapom meg, ráadásul a "bátyja" számlájára, akinek még a vezetékneve sem egyezik az eladójéval, akkor valami útonmódon visszanyerhetem a pénzemet? Vagy buktam az összeget? Sajnos az eladónak nincs még értékelése, és kicsit hezitálok. Köszönöm előre is a választ.

Tisztelt jotzika!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

IDÉZET(zsoltee84 @ 2013-08-22 08:38) *
Érdekes dolog történt ma velem. Tegnap licitáltam egy termékre, aminek ma jár le az aukciója. Kérdeztem az eladótól (telefon sorozatszámot), amit ma reggelre ígért.
Reggelre viszont személyes tiltólistára tett, így se írni se licitálni nem tudok sad.gif Megjegyzem 55 adás-vétel után 100%-os a visszajelzéseim. A felhasználó bencsikari volt.

Csak egy lehetséges megoldás: ha az eladó nem szívesen adja meg a sorozatszámot, akkor talán nem eredeti a készülék.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
jotzika
hozzászólás 2013-08-22 09:04
Létrehozva: #479

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-04 10:24
Azonosító: 776 665

+Quote Post
zsoltee84
hozzászólás 2013-08-22 08:38
Létrehozva: #480

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-08-22 08:33
Azonosító: 2 068 865

Érdekes dolog történt ma velem. Tegnap licitáltam egy termékre, aminek ma jár le az aukciója. Kérdeztem az eladótól (telefon sorozatszámot), amit ma reggelre ígért.
Reggelre viszont személyes tiltólistára tett, így se írni se licitálni nem tudok sad.gif Megjegyzem 55 adás-vétel után 100%-os a visszajelzéseim. A felhasználó bencsikari volt.

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 22 23 24 25 26 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-23 16:24