IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 22 23 24 25 26 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
nyubocs
hozzászólás 2014-05-09 23:36
Létrehozva: #461

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(vidaeff @ 2014-05-09 22:50) *
Jó estét.
Álláspontunk nem sokat közeledett, de legalább sikerült tisztán, érthetően és európai módon megosztanunk. A semminél ez is több.

Legalább beírhatnád a termékleírásba vagy az I+ oldaladra ezt a feltételt. biggrin.gif

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-05-09 22:50
Létrehozva: #462

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(cit1rom @ 2014-05-09 22:32) *
Az Ön jogait nem vontam kétségbe. Nem írtam olyat, hogy az adott semleges nem jogos, csakis azt, hogy nekem nem tetszik. Azt is csak azért, mert Önnek nem tetszett a fórumozó értékelési szokása, noha neki is joga volt úgy értékelni. Nekem meg jogom van ezt így gondolni.

Jó estét.
Álláspontunk nem sokat közeledett, de legalább sikerült tisztán, érthetően és európai módon megosztanunk. A semminél ez is több.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-09 22:32
Létrehozva: #463

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(vidaeff @ 2014-05-09 22:06) *
Tiszteletem!

Válaszolhattam volna önnek hamarább, de gondoltam megvárom ezt is. Tartok tőle, szemléletbeli eltérés van köztünk. Mert attól, hogy én egy partneri magatartást kritizálok, még nem korlátozom az ő jogait! Természetesen nem kötelező értékelni. Jogában áll a vevőmnek, mint amiképp nekem is jogomban áll ezt a szabad vélemény nyilvánítás okán kritizálni, és a helyzetnek megfelelő értékeléssel díjazni. Hogy egészen tisztába tegyem a kérdést; itt nem a visszatartott értékelésemről van szó, vagy hogy kivárásommal revolverezzem partnerem. Egészen egyszerűen én, ahogy (ha éppen nem vevő vagyok) a pénzem időben megkaptam, már nem vagyok döntési helyzetben. A forint az forint, aztán jó napot. Viszont mivel szerények a látnoki képességeim, azt nehezen tudom eldönteni a messzi távolból, partneremnek ez a rendkívül összetett termék, jelesül egy képeslap megfelel-e?

Ezek elvi kérdések, meg tudja szeretem, ha emberszámba vesznek, legalább csak annyira, mint én a partnerem. Ha nekem sikerült vevőként időben elkészíteni lassan már hét éve minden értékelésemet, akkor gondolom ezt én is elvárhatom.

És akkor a dolog praktikus részére már ki sem térek...

Az Ön jogait nem vontam kétségbe. Nem írtam olyat, hogy az adott semleges nem jogos, csakis azt, hogy nekem nem tetszik. Azt is csak azért, mert Önnek nem tetszett a fórumozó értékelési szokása, noha neki is joga volt úgy értékelni. Nekem meg jogom van ezt így gondolni.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-05-09 22:06
Létrehozva: #464

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2014-05-06 13:32) *
...
Én pedig attól vagyok ideges, ha valaki egy egyébként jól fizető evőnek azért ad semlegest, mert az nem értékeli. Joga van hozzá.
...

Tiszteletem!

Válaszolhattam volna önnek hamarább, de gondoltam megvárom ezt is. Tartok tőle, szemléletbeli eltérés van köztünk. Mert attól, hogy én egy partneri magatartást kritizálok, még nem korlátozom az ő jogait! Természetesen nem kötelező értékelni. Jogában áll a vevőmnek, mint amiképp nekem is jogomban áll ezt a szabad vélemény nyilvánítás okán kritizálni, és a helyzetnek megfelelő értékeléssel díjazni. Hogy egészen tisztába tegyem a kérdést; itt nem a visszatartott értékelésemről van szó, vagy hogy kivárásommal revolverezzem partnerem. Egészen egyszerűen én, ahogy (ha éppen nem vevő vagyok) a pénzem időben megkaptam, már nem vagyok döntési helyzetben. A forint az forint, aztán jó napot. Viszont mivel szerények a látnoki képességeim, azt nehezen tudom eldönteni a messzi távolból, partneremnek ez a rendkívül összetett termék, jelesül egy képeslap megfelel-e?

Ezek elvi kérdések, meg tudja szeretem, ha emberszámba vesznek, legalább csak annyira, mint én a partnerem. Ha nekem sikerült vevőként időben elkészíteni lassan már hét éve minden értékelésemet, akkor gondolom ezt én is elvárhatom.

És akkor a dolog praktikus részére már ki sem térek...

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-05-07 08:47
Létrehozva: #465

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Armin162 @ 2014-05-06 23:13) *
...

Nem lehetne esetleg úgy szabályozni ezeket a dolgokat, hogy pl. egy felhasználó csak akkor licitálhasson már egy termékre ha mondjuk van már neki 10 sikeres adás-vétele addig csak fix áras termékeket vásárolhasson meg, és akkor nem lenne az, vagy legalább is kevesebbszer fordulna elő, hogy emberek a saját termékükre licitálnak egy másik felhasználó névvel.

Köszönettel Ármin162

Tisztelt Armin162!

Hasonló korlátozás létezik a regisztráció nélküli vásárlóknál. Ezen túlmenő szigorítást nem tervezünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mechatri
hozzászólás 2014-05-07 08:42
Létrehozva: #466

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-23 11:21
Azonosító: 2 077 285

IDÉZET(vidaeff @ 2014-05-07 08:22) *
Jó reggelt! _olel.gif pretty_flower-342.jpg
Ért egy kritika, miszerint nem vagyok kedves a ritkán idetérő, segítségért folyamodó felhasználókkal. Ezért is alkalmaztam az ismeretlen felebarátok közt kissé szokatlan szmájlikat, mit lehessen tudni. mosking.gif
A lényegre térve: megértem a helyzetét és gyanúját, együtt érzek önnel. Csak annyit jegyeznék meg egészen halkan és nagyon kedvesen, vesszőparipám, az értékelések előzetes tanulmányozása sokat segített volna. Főleg a negatívok, meg az érdekes semlegesek. Én bő negyedóra alatt arra jutottam, nem lesz dolgom ezzel az eladóval. Máshonnan nézve mégis jó, hogy Ön próbálkozott nála, s ezt itt meg is írta. Így legalább reflektorfénybe került. Ha a gyanú bizonyosságot nyer, biztosan lesz eredmény is. További szép napot! rolleyes.gif
Ui: Én tényleg nem vagyok kedves elsőre, másodikra.... igénylem a jó antrét és sok idő kell az első puszihoz. biggrin.gif

Jó reggelt!

Az első mondat vége is a djnyertes kategória, de az utólsó mondat kiverte a biztit nálam biggrin.gif .....a második kávémat borítottam magamra a röhögéstől biggrin.gif

üdv. -mechatri-

--------------------
Soha ne vitatkozz egy idiótával! Akik látnak benneteket, nem tudnak megkülönböztetni. :-)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-05-07 08:29
Létrehozva: #467

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(CommanderAdi @ 2014-05-06 21:07) *
...
Kérdésem az lenne, van értelme vergődnöm az ügyben? Vagy nyugodjak bele? Mit tegyek?
Ja, az összeg 18 ezer forint.
Köszönöm, hogy időt szántatok az elolvasására!

Üdv!
Adi

Tisztelt CommanderAdi!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a allegroup.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-05-07 08:22
Létrehozva: #468

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv

Lenne egy észrevételem az egyik felhasználóval kapcsolatba, (tipptoplaptop), az elmúlt napokba észrevettem, hogy a feltett termékeire licitálok és nyertesek nagy része ugyan az a személy és érdekes módon a felhasználónak jobb esetbe már van egy sikeres adásvétele. Például ma licitáltam egy laptopra tőlük és az utolsó percbe hopp hirtelen jött egy 0 adásvételes felhasználó és meg is nyerte az adásvételt. Értem én, hogy esetleg keveselli az összeget amit kapna érte, de akkor ne tegyen 1ft-ról az induló licitet vagy állítson minimál árat.

Nem lehetne esetleg úgy szabályozni ezeket a dolgokat, hogy pl. egy felhasználó csak akkor licitálhasson már egy termékre ha mondjuk van már neki 10 sikeres adás-vétele addig csak fix áras termékeket vásárolhasson meg, és akkor nem lenne az, vagy legalább is kevesebbszer fordulna elő, hogy emberek a saját termékükre licitálnak egy másik felhasználó névvel.

Köszönettel Ármin162

Jó reggelt! _olel.gif pretty_flower-342.jpg
Ért egy kritika, miszerint nem vagyok kedves a ritkán idetérő, segítségért folyamodó felhasználókkal. Ezért is alkalmaztam az ismeretlen felebarátok közt kissé szokatlan szmájlikat, mit lehessen tudni. mosking.gif
A lényegre térve: megértem a helyzetét és gyanúját, együtt érzek önnel. Csak annyit jegyeznék meg egészen halkan és nagyon kedvesen, vesszőparipám, az értékelések előzetes tanulmányozása sokat segített volna. Főleg a negatívok, meg az érdekes semlegesek. Én bő negyedóra alatt arra jutottam, nem lesz dolgom ezzel az eladóval. Máshonnan nézve mégis jó, hogy Ön próbálkozott nála, s ezt itt meg is írta. Így legalább reflektorfénybe került. Ha a gyanú bizonyosságot nyer, biztosan lesz eredmény is. További szép napot! rolleyes.gif
Ui: Én tényleg nem vagyok kedves elsőre, másodikra.... igénylem a jó antrét és sok idő kell az első puszihoz. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-05-07 00:13
Létrehozva: #469

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Üdv

Lenne egy észrevételem az egyik felhasználóval kapcsolatban...

A konkrét aukció megjelölésével írj a Kapcsolatfelvételre, kivizsgálják, és bizonyítható esetben megteszik a szükséges intézkedéseket.

+Quote Post
Armin162
hozzászólás 2014-05-06 23:13
Létrehozva: #470

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-20 21:26
Azonosító: 1 421 452

Üdv

Lenne egy észrevételem az egyik felhasználóval kapcsolatba, (), az elmúlt napokba észrevettem, hogy a feltett termékeire licitálok és nyertesek nagy része ugyan az a személy és érdekes módon a felhasználónak jobb esetbe már van egy sikeres adásvétele. Például ma licitáltam egy laptopra tőlük és az utolsó percbe hopp hirtelen jött egy 0 adásvételes felhasználó és meg is nyerte az adásvételt. Értem én, hogy esetleg keveselli az összeget amit kapna érte, de akkor ne tegyen 1ft-ról az induló licitet vagy állítson minimál árat.

Köszönettel Ármin162

+Quote Post
CommanderAdi
hozzászólás 2014-05-06 21:07
Létrehozva: #471

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-02 17:26
Azonosító: 1 545 843

Üdvözletem!

Kis segítségeteket kérném! Vásároltam egy légpuskát, amely megkímélt, jó állapotúnak volt feltüntetve. Az eladó postán küldte, én előre fizettem.
A baj az, hogy köszönőbe sincs a leírással, nagyon lelakott. Szerettem volna visszaküldeni a tulajnak és megkapni az árát( természetesen mindkét postát benyeltem volna,
ha már ilyen balek vagyok, hogy vakon vásárolok), de ő azt mondja, az egyik ismerőse cuccát árulta, ő meg már elköltötte pénzt és nem is akarja visszafizetni.
Na persze...

Kérdésem az lenne, van értelme vergődnöm az ügyben? Vagy nyugodjak bele? Mit tegyek?

Ja, az összeg 18 ezer forint.

Köszönöm, hogy időt szántatok az elolvasására!

Üdv!

Adi

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-06 20:10
Létrehozva: #472

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-05-06 20:08) *
Én türelmes fajta vagyok, de ez már nálam is sok lenne, javaslom töröld ki mindet, és többé ne reagálj az okfejtéseire. Én nem tenném tiltóra, mert még úgy jársz mint cit1rom. Ha újra ír, szó nélkül töröld.

Én jól jártam smile.gif Megvette, fizetett, küldtem, örült, értékelés is jó lett smile.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-05-06 20:08
Létrehozva: #473

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(arni007bcs @ 2014-05-06 19:37) *
Üdv!
Meddig érdemes az üzenetekre reagálni?
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1893931052
18-ig bírtam.

Én türelmes fajta vagyok, de ez már nálam is sok lenne, javaslom töröld ki mindet, és többé ne reagálj az okfejtéseire. Én nem tenném tiltóra, mert még úgy jársz mint cit1rom. Ha újra ír, szó nélkül töröld.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-05-06 20:03
Létrehozva: #474

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(cit1rom @ 2014-05-06 20:00) *
Nálam az 5-be már az én válaszom is beleszámítana. smile.gif

Részemről is csak egy durva becslés volt mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-06 20:00
Létrehozva: #475

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-05-06 19:55) *
Tisztelt arni007bcs!
Igazán türelmes volt smile.gif
Kb az ötödik kérdésnél tiltólistára tettem volna.

Nálam az 5-be már az én válaszom is beleszámítana. smile.gif
Tapasztalatom szerint aki ennyit okoskodik, csak energiavámpír, nem vásárló.
Egyébként volt már rá példa, hogy ilyen miatt letiltottam. Aztán inkább egy új néven lecsapta kérdés nélkül biggrin.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-05-06 19:55
Létrehozva: #476

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(arni007bcs @ 2014-05-06 19:37) *
Üdv!
18-ig bírtam.

Tisztelt arni007bcs!

Igazán türelmes volt smile.gif
Kb az ötödik kérdésnél tiltólistára tettem volna.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
arni007bcs
hozzászólás 2014-05-06 19:37
Létrehozva: #477

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-11 16:11
Azonosító: 2 085 190

Üdv!
18-ig bírtam.

A hozzászólást -arni007bcs- szerkesztette a következő időpontban: 2014-05-06 19:37

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-06 13:58
Létrehozva: #478

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2014-05-06 13:55) *
Akkor telefonról úgy vásárolhatok,hogy nem látják a belépésem? blink.gif Netán rossz szándékom van? Érdekes......

Most ezt a rossz szándékos dolgot nem értem. Csak a belépés nem látszik, egyéb műveletek igen. Én pl nem is szoktam nézegetni a belépéseket. Nyilván belépett, ha vásárolt, ha meg nem csinált semmit, engem nem érdekel, hogy belépett-e.

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2014-05-06 13:55
Létrehozva: #479

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(cit1rom @ 2014-05-06 13:14) *
Gondolom, telefonról lépett be és úgy licitált. Az nem látszik állítólag.

Akkor telefonról úgy vásárolhatok,hogy nem látják a belépésem? blink.gif Netán rossz szándékom van? Érdekes......

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-06 13:32
Létrehozva: #480

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-05-06 13:21) *
Kicsi a frászt. mad.gif Az a pár száz forint jutalék mit számít...? Az a sokszor visszatérő gond, hogy ezt a jobb sorsra érdemes értékelési rendszert miért nem lehet rendeltetésszerűen használni!? Fel tudnék robbanni az idegességtől. Én például a nem értékelőknek - még ha minden más rendben volt - következetesen bevarrom a semlegest. Kikérem magamnak azt, hogy valaki két hónap alatt képtelen egy árva mondatot leírni.
Fene se tudja, mintha 12 rugós árat láttam volna. De nem is ez a lényeg, hanem amit előbb makogtam.

Szerintem meg hadd döntse el ő, hogy semlegest vagy negatívot ad. Segítségért jött ide, a segítség pedig felületes volt és erősen kioktató.
Én pedig attól vagyok ideges, ha valaki egy egyébként jól fizető evőnek azért ad semlegest, mert az nem értékeli. Joga van hozzá.
Sokadszor írom le, hogy azokkal is lehet kedvesen kommunikálni, akik nem rendszeres fórumozók, csak alkalmanként kérnének segítséget. Lehet, hogy nekem meg ez a vesszőparipám smile.gif
De mindezt csak azért írtam le, mert szerintem pl. velem is lehetne smile.gif

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 22 23 24 25 26 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-26 21:26