IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1353 Oldal V  « < 22 23 24 25 26 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
rezsooo
hozzászólás 2014-12-12 20:27
Létrehozva: #461

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-24 16:16
Azonosító: 1 074 606

IDÉZET(zejopy @ 2014-12-12 15:13) *
Nem te voltál.smile.gif Nem volt kedve bajlódni a külföldi postázással. Tényleg nem intézte elegánsan.smile.gif

És ezért tiltott? smile.gif Ahelyett, hogy válaszra méltatott volna akár egy szóban. Profi eladó több ezres eladással. Már az furcsa volt, hogy mit nem értett a kérdésemen. Ő nem profi eladó, csak megfelelt a profi eladói követelményeknek. Kár, hogy nem koppint ilyen esetben a vatera az eladó fejére. ( vagy kezére szoktak? smile.gif )
Az a baj, de ez csak az én véleményem, hogy ez az eladói mentalitás káros a vaterának. Szerintem egy ilyen hasonló eset miatt egy hobbi felhasználónak elmehet a kedve ettől az oldaltól, és keres más oldalt.
Go to the top of the page

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-12-12 17:18
Létrehozva: #462

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2014-12-12 16:48) *
...
És ne haragudj, de jobb lenne, ha a negatív értékeléseket nem te írnád. Ha nem ismernélek innen a fórumról, és valami ilyesmire lenne szükségem, esküszöm, hogy nem MERNÉK tőled vásárolni, végigolvasva az általad adott negákat. Ez komoly. sad.gif

Így van.
Még annyit, hogy én is azt vallom, hogy az adásvétel akkor tekinthető megtörténtnek, befejezettnek, ha a vevő leadja a megfelelő értékelést. De ezt nem mindenki gondolja így, és ezt elfogadom, tehát csak ezért semleges értékelést nem adnék, sőt szerintem nem is szabályos.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-12 16:48
Létrehozva: #463

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(tymbazar @ 2014-12-12 15:46) *
Kedves zejopy!
Valóban igazad van abban,hogy írni kell de a komoly vevő már előre jelentkezik és meg sem várja azt,hogy Te írj neki! De mivel az én esetemben alkatrészeket árulok (ezeket az alkatrészekket saját magam is be szoktam szerelni a műhelyembe )és leüti a kék vevő én meg félreteszem neki. De közben jön egy ügyfél,hogy javítsam meg a gépét és pont az az alkatrész kellene amit leütött a kék vevő. De mivel az ügyfélnek sürgős lenne a javítás nekem pedig nincs alkatrészem, ezért elmegy máshova. Holott nyugodtan beszerelhettem volna mert a kék vevő csak poénból vásárolt!! Na én ezért fogadom fentartással a kék vevők vásárlásait!

Megnéztem az általad adott értékeléseket. Nem alaposan, csak átfutottam. Az arányok tekintetében nem azt látom, hogy a kékekkel egyáltalán nem lenne sikeres üzleted.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...p;filter=fromme
Csak ebben a hónapban 7 pozitív értékelést adtál kéknek. Ugyanebben az időszakban 2 negatívat. Ez ne haragudj, annyira nem rossz arány. Persze, hogy bosszantó, akkor is, ha csak egy van. De csak annyira bosszant, amennyire hagyod. Ha felhúzod magadat, akkor jobban.
És ne haragudj, de jobb lenne, ha a negatív értékeléseket nem te írnád. Ha nem ismernélek innen a fórumról, és valami ilyesmire lenne szükségem, esküszöm, hogy nem MERNÉK tőled vásárolni, végigolvasva az általad adott negákat. Ez komoly. sad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2014-12-12 15:46
Létrehozva: #464

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 10:39
Azonosító: 2 009 674

Kedves zejopy!
Valóban igazad van abban,hogy írni kell de a komoly vevő már előre jelentkezik és meg sem várja azt,hogy Te írj neki! De mivel az én esetemben alkatrészeket árulok (ezeket az alkatrészekket saját magam is be szoktam szerelni a műhelyembe )és leüti a kék vevő én meg félreteszem neki. De közben jön egy ügyfél,hogy javítsam meg a gépét és pont az az alkatrész kellene amit leütött a kék vevő. De mivel az ügyfélnek sürgős lenne a javítás nekem pedig nincs alkatrészem, ezért elmegy máshova. Holott nyugodtan beszerelhettem volna mert a kék vevő csak poénból vásárolt!! Na én ezért fogadom fentartással a kék vevők vásárlásait!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-12 15:13
Létrehozva: #465

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tymbazar @ 2014-12-12 10:31) *
Sziasztok!

Régen voltam már fent a fórumon de azért figyelemmel kisérem a dolgokat.Sajnos nekem is meggyűlt a bajom a nem rgisztrált vásárlókkal....

Szia! Ne csináld már.smile.gif Ha nullás, vagy kék a vevő, akkor az ember tudja, hogy vagy megveszi, vagy nem. (Sok esetben zöldeknél is ez a helyzet, mert beférnek a licitkorlátozás ellenére.)
Írunk, nem válaszol. Megint írunk, megint nem. A harmadikba megírjuk, hogy két nap múlva újraindítjuk az aukciót. És ha nem jelentkezik, akkor elindítjuk. A kékeknél még visszaröppenő negáktól sem kell tartani. Egy kicsi plusz munka, és valóban nem olyan jó az arány, mint a többieknél, de vannak teljesen korrekt, valódi vásárlóerőt képviselő partnerek is.smile.gif

IDÉZET(rezsooo @ 2014-12-12 13:41) *
Sziasztok!

Nem kizárt, hogy én volnék a problémás felhasználó, ...

Nem te voltál.smile.gif Nem volt kedve bajlódni a külföldi postázással. Tényleg nem intézte elegánsan.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
rezsooo
hozzászólás 2014-12-12 13:41
Létrehozva: #466

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-24 16:16
Azonosító: 1 074 606

Sziasztok!

Nem kizárt, hogy én volnék a problémás felhasználó, emiatt a segítségeteket szeretném kérni, hogy rájöjjek, mit, hogyan hibáztam, ha hibáztam.
Első körben arra gondoltam, hogy a külföldre postázás szabályellenes. Ez így van? Mert tiltólistára tettek és nem tudok rájönni, hogy miért.

Én üzenetem:

Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy Angliába postázol? KÖszi. Üdv.

Eladó válasza:

Nem értem a kérdést.....

Válaszom, amit törölt az eladó, és tiltott, így már írni sem tudok neki:

Angliában élek. Szeretném a képeslapokat. Elutalom a pénzt és a postaköltséget. Megpostázod nekem ide ki Angliába? Remélem mostmár minden érthető. Köszönöm.

Légyszi írjátok le miért tettek tiltólistára, és hogy mit hibáztam, hogy a jövőben ne kövessek el hasonlót.
Profi eladóval állok szemben, de szerintem ez nem profi módja a potenciális vevők kezelésének. Ha leírja, hogy mi a gond, akkor biztos legközelebb figyelek arra, hogy ne forduljon elő ilyen, de ő se szó se beszéd törölt és tiltott. Leginkább amiatt zavar az egész, mert a terméket nagyon szerettem volna, és ha ír egy annyit, hogy "nem", akkor otthoni címemre küldettem volna, és onnan postáztam volna ki ide.

Köszönöm.

A hozzászólást -rezsooo- szerkesztette a következő időpontban: 2014-12-12 13:42

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2014-12-12 10:31
Létrehozva: #467

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 10:39
Azonosító: 2 009 674

Sziasztok!

Régen voltam már fent a fórumon de azért figyelemmel kisérem a dolgokat.Sajnos nekem is meggyűlt a bajom a nem rgisztrált vásárlókkal.Az utolsó 5 nem regisztrált "vásárlóm" nem vette meg a terméket amit leütött! Az 5-ből 3 esetben kamú telefonszám volt megadva, 1 esetben nem is volt telefonszám megadva ( azért mondom a telefont mert az e-mailekre soha nem válaszólnak ). Az utolsó esetben pedig azt mondta a "kedves" érdeklődő,hogy le..arja a vaterát csak a haverjaival poénkodtak???!!! Magyarul már én is rettegek a "kék vásárlóktól" mert sajnos álltalában bosszúság lesz a vége a dolognak.
Lehet mutatni különböző statisztikákat,de én azoknak nem hiszek! Én a saját statisztikámnak hiszek ami fehér és fekete.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-12 07:42
Létrehozva: #468

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Castillo_a @ 2014-12-12 00:18) *
Tisztelt vatera csapat!

Ahogy olvasom mások is panaszkodnak a nem regisztrált 0 értékelésű kamu felhasználókra.Az ismerőseim közül már egyre többeknek van rossz tapasztalata,hát most engem is elért.(Postázási címnek valami óvodát ad meg, a telefonszámon meg csak postafiók jelentkezik,az email cím valós de ugye nem válaszol.)
Elég súlyos és felháborító hiányosságnak tartom hogy nem lehet letiltani a beállításokban az ilyen felhasználókat.Elvégre én fizetek a szolgáltatásért ezért jogom lenne eldönteni hogy szeretném vagy nem, hogy a nullás vagy csak negatívos regisztrálatlan felhasználok is licitálhassanak e vagy sem.
Ez a regisztráció nélküli vásárlási lehetőség kb akkor butaság, mint a már előre bukásra ítélt béta (butított vatera) verzió erőltetése volt.
Egyáltalán nem értem miért volt szükség ennek bevezetésére.Ráadásul egyre több eladó ön licitelésre használja,amibe ahogy látom általában bele is buknak.Főleg hogy a rutinosabb komoly vevők már nem licitálnak rá az ilyen 0-ás kamu regiszteresekre.

Kisebb-nagyobb tárgyi tévedések tarkítják a postodat. Csak egyet ebből. Regisztrálás nélkül csak fix áron lehet vásárolni, tehát az önlicit kizárt. Mintha homályba burkolózna előtted a kék és a kezdő narancssárga felhasználó közti különbség. Na de sebaj, fontos a kemény megingathatatlan véleményalkotás, még akkor is, ha köze sincs a valósághoz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Castillo_a
hozzászólás 2014-12-12 00:18
Létrehozva: #469

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-03-15 23:24
Azonosító: 2 102 517

Tisztelt vatera csapat!

Ahogy olvasom mások is panaszkodnak a nem regisztrált 0 értékelésű kamu felhasználókra.Az ismerőseim közül már egyre többeknek van rossz tapasztalata,hát most engem is elért.(Postázási címnek valami óvodát ad meg, a telefonszámon meg csak postafiók jelentkezik,az email cím valós de ugye nem válaszol.)
Elég súlyos és felháborító hiányosságnak tartom hogy nem lehet letiltani a beállításokban az ilyen felhasználókat.Elvégre én fizetek a szolgáltatásért ezért jogom lenne eldönteni hogy szeretném vagy nem, hogy a nullás vagy csak negatívos regisztrálatlan felhasználok is licitálhassanak e vagy sem.
Ez a regisztráció nélküli vásárlási lehetőség kb akkor butaság, mint a már előre bukásra ítélt béta (butított vatera) verzió erőltetése volt.
Egyáltalán nem értem miért volt szükség ennek bevezetésére.Ráadásul egyre több eladó ön licitelésre használja,amibe ahogy látom általában bele is buknak.Főleg hogy a rutinosabb komoly vevők már nem licitálnak rá az ilyen 0-ás kamu regiszteresekre.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-09 13:51
Létrehozva: #470

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-12-09 09:21) *
...Azt hiszem. kell majd ebből a fésületlen szövegből gyártani egy sablont, ...

Csics! smile.gif Rohanok, de pár szót hozzá, aztán majd este, vagy holnap, vagy valamikor érdemben is.
Alapjában nem rossz, amit írsz, nekem csak egy bajom van ezzel, hogy érzem benne, hogy meg szeretnéd győzni a vevőt.
- Nem kell meggyőznöd, jogaid vannak. Nem vagy köteles másképpen küldeni.
- Nem kell beláttatni vele (még magában sem), hogy nem jól tette, amit tett, mert úgysem fogja belátni, rosszabb esetben kritikaként értékeli és megsértődik, ami nem viszi előre az ügyet, na és úgysem fog megváltozni értelmes szóra.
- Eltérhetsz a megadottól ekkor és ekkor. De csak akkor, ha az általad szabott feltételek teljesülnek.
Tényleg rohanok, én már erről letettem, nem győzködök, nem fektetek ebbe energiát, süket füleknek nincs kedvem észérveket felsorakoztatni.
Tudod, hogy amiben valaki érintett (é itt a vevő az, mert nem jól vásárolt, nem olvasott), abban gyakorlatilag tehetetlen vagy.
wave.gif (Jövök este, vagy éjjel, vagy holnap, vagy én nem tudom mikor, de elhagyom a koronaékszereimet ettől a rohanástól egyszer.unsure.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-12-09 09:21
Létrehozva: #471

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

Jó reggelt!

Az utóbbi napokban sorjáznak a lezárás utáni sima postás igények. Mint valami ragály. Éppen most csaptam össze egy levelet egyik ilyen partneremnek. Azt hiszem. kell majd ebből a fésületlen szövegből gyártani egy sablont, ha ez ilyen gyakori eset. Idézek a levélből. Kíváncsi vagyok a kollegiális véleményekre, tapasztalatokra.

Természetesen nem vagyok rugalmatlan. Ha valaki licit előtt jelzi a terméklapon (!) az eltérő igényeit, akkor arról persze beszélhetünk és ha dűlőre jutunk, meg is állapodhatunk. De még a licit előtt, mert így - kérem ne vegye szemrehányásnak - kész tények elé állított. Mit teszünk akkor, ha elvész a küldemény? Hogy igazolom, hogy postára adtam? Önt nem kárpótolják, én meg feleslegesen dolgoztam és esetleg bezsebelhetek egy pár negatív értékelést. Sejtem, azaz tapasztalatból tudom miről lehet szó. A kis leütési értékű terméknél nem gazdaságos a könyvelt küldés. De ez téves megközelítés, mert a leütési ár és a termék valós értéke gyakorta nem esik egybe. Maga az ajánlott levél díja meg végképp nem állítható párhuzamba az előbbi kettővel, az csak az érte kapott szolgáltatással vethető össze. Mert azt vettük meg ezért az összegért, nem a terméket. Ez pedig nem más, mint a nyomon követhetőség és a küldemény eltűnése esetén a feladási díj sokszorosa. Ezért 265 Ft szinte fillérek.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-12-09 09:23

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-04 22:08
Létrehozva: #472

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-12-04 17:50) *
... az ilyesmitől indulatos leszek...

Te csak maradj nyugodt, mint egy mormota. Az jót tesz a vérkeringésnek.mosking.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-12-04 22:03) *
Kedves zejopy!

Szerintem egyelőre nem aktuális a kérdés.

Köszönöm, nekem egyébként megfelel így is.smile.gif Különben amióta a 3 hetes szabályt bevezették, már Önöknek is kellemesebb lehet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-12-04 22:03
Létrehozva: #473

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2014-12-04 17:38) *
Kedves Benz!
Most, hogy az Öreg megmaradt, van arról szó, hogy leválasztják az értékelési rendszert a jutalékfizetésről, vagy ez csak a Béta másfajta működése miatt volt opció?

Kedves zejopy!

Szerintem egyelőre nem aktuális a kérdés.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
RoseBaker
hozzászólás 2014-12-04 20:55
Létrehozva: #474

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 21:04
Azonosító: 319 536

Rendben, köszönöm szépen!
A vevőnek is írok azért, hogy ez így nem korrekt, aztán ha nem törlik, megválaszolom az értékelés alatt. Mást úgysem tudok tenni.
Köszi még egyszer a véleményeket! smile.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-12-04 17:50
Létrehozva: #475

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(RoseBaker @ 2014-12-04 16:18) *
Sziasztok! smile.gif
Értékeléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Ha az eladó eladta a terméket máshol, és én ezért nem tudtam megvenni, jogosan kapok tőle semleges értékelést? Remélem nem gond, hogy ide írtam. Tudom, nem nagy dolog egy semleges, talán csak én fújom fel, de szerintem nem én hibáztam. Viszont ha ilyenkor ez az eljárás, akkor meg sem szólalok smile.gif
Előre is köszi!

Most nézem, én sem tudnék vevőnek pozitívat adni, ha beállítom a jutalék miatt, hogy nem jött létre az adásvétel. Hát ez remek... ez sok esetben hasznos, de így, hogy a vevő semmiről sem tehet?
Na de remélem vki nálam okosabb tud segíteni, mert lehet tényleg én fújom fel smile.gif

Nincs ez felfújva! Jogos az ellenérzés. Okosabb éppen nem vagyok, de az ilyesmitől indulatos leszek. Azt hiszem ő adhatott volna pozitívat. Viszont amit nem hiszek, hanem tudok: partnere szabálytalanul járt el. Éppen ezért trilillának trillázza el rosszalló véleményét egy negatív értékelés keretében! smile.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-12-04 17:51

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-04 17:38
Létrehozva: #476

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RoseBaker @ 2014-12-04 16:18) *
Sziasztok! smile.gif
Értékeléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. ...
Most nézem, én sem tudnék vevőnek pozitívat adni, ha beállítom a jutalék miatt, hogy nem jött létre az adásvétel. Hát ez remek... ez sok esetben hasznos, de így, hogy a vevő semmiről sem tehet?...

Azért ilyen a rendszer, mert az értékelés és a jutalékfizetés össze van kapcsolva. A Béta előtt volt róla szó, hogy szétválik a kettő, azaz nem az értékelés alapján fizetjük a jutalékot, aztán lett a Béta és megszűnt. Lassan elvégzik az utolsó simításokat is, ami a visszaállítás miatt nem volt teljesen zűrmentes. Nem tudni, hogy a változtatások milyen ütemben fognak folytatódni. Nem hiszem, hogy onnan indulunk, ahol a Béta előtt tervezték, hiszen azóta nagyon sok dolog változott.
Szóval igen, ez így van. Ha nagyon tuti az eladó, akkor ilyen esetben nyugodtan felvállalhatja a jutalékot gesztusként és létrejött üzletet jelölhet, ha már ő volt a hunyó, de ezt kevesen teszik meg.
A semlegest nem érdemes annyira szigorúan nézni. Nem ront a százalékon és igazából, ha valaki elolvassa, látja, hogy mi a helyzet. Esetleg megpróbálhatod kérni az értékelés töröltetését az ÜSZ-on keresztül. Egy levelet megér, én megtenném, de ha elutasítanák a kérésemet, akkor sem dőlnék már össze.

Kedves Benz!
Most, hogy az Öreg megmaradt, van arról szó, hogy leválasztják az értékelési rendszert a jutalékfizetésről, vagy ez csak a Béta másfajta működése miatt volt opció?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
RoseBaker
hozzászólás 2014-12-04 16:18
Létrehozva: #477

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 21:04
Azonosító: 319 536

Sziasztok! smile.gif
Értékeléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Ha az eladó eladta a terméket máshol, és én ezért nem tudtam megvenni, jogosan kapok tőle semleges értékelést? Remélem nem gond, hogy ide írtam. Tudom, nem nagy dolog egy semleges, talán csak én fújom fel, de szerintem nem én hibáztam. Viszont ha ilyenkor ez az eljárás, akkor meg sem szólalok smile.gif
Előre is köszi!

Most nézem, én sem tudnék vevőnek pozitívat adni, ha beállítom a jutalék miatt, hogy nem jött létre az adásvétel. Hát ez remek... ez sok esetben hasznos, de így, hogy a vevő semmiről sem tehet?
Na de remélem vki nálam okosabb tud segíteni, mert lehet tényleg én fújom fel smile.gif

IDÉZET(RoseBaker @ 2014-12-04 16:10) *
Sziasztok! smile.gif
Előre is köszi!

+Quote Post
sagyu
hozzászólás 2014-12-04 01:14
Létrehozva: #478

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Azonosító: 30

IDÉZET(svejku @ 2014-12-04 00:37) *
Úgy látom eddig nem nagyon voltak ilyen problémás vevőid, nyugalom, kezeld Őket kellő türelemmel, higgadtan, okosan.

Volt már több is, és súlyos eset is, de nem egyszerre... Egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet a másik felet tisztelni legalább annyira, hogy őszinte vagyok vele.

- Ha nem tudok fizetni, nem licitálok, hiába kéne nagyon a tétel, nem szúrok ki az eladóval, mert lehet hogy neki hamar kell a pénz vagy a hely.
- Ha egy hónap múlva tudok fizetni, ELŐRE jelzem, vagy nem licitálok.
- Ha azt mondja, hogy személyes átvétel, akkor nem kérem meg, hogy naaaalécccciléccilécci, postázza már el a kedvemért.
- Ha nem adja el olcsóbban, akkor nem kérem, hogy adja oda olcsóbban.
- Ha megbeszélek egy találkozót és fél órát kések, akkor értesítem telefonon.
- Ha elfelejtek elmenni a megbeszélt találkozóra, ahol a másik fél sokat várt rám hiába és emiatt átszervezte a programját feleslegesen, akkor az a minimum, hogy elnézést kérek, nem pedig úgy rendezem el a dolgot, hogy eltűnök az éterben.
- Ha megnyerem az aukciót, akkor rögtön írok e-mailt vagy felhívom az illetőt, nem váratom hetekig, mert épp nincs kedvem hozzá vagy sajnálom azt az 50 forintot telefonra.

Szerintem nem extra elvárások ezek.

Ha nem tudok fizetni, nem találok ki mindenféle meséket, hogy nincs időm átvenni, majd valamikor. Érdekes módon, amikor egy ilyen esetben felajánlottam a postát (házhoz viszi) és az utalás lehetőségét (netbankon keresztül pénzt küldeni két perc), hirtelen le is mondott a termékről, annyi dolga lett. Mellesleg hetente írt csak e-mailt de naponta be volt lépve. Inkább pénze nem volt, de díjaztam volna, ha nem húzza az időt egy hónapig, hanem korrektül közli, hogy bocs, nincs lóvém. Egy másik meg azt találta ki, hogy lement a pénz a számlájáról, de nem utalódott el.
Miért kell hazudozni? És akkor én legyek mindig a toleráns?

A hozzászólást -sagyu- szerkesztette a következő időpontban: 2014-12-04 01:18

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-12-04 00:37
Létrehozva: #479

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(sagyu @ 2014-12-04 00:23) *
Szerintem egy csomóan csak szimplán semmibe veszik az embert és várják a sült galambot. Megnyerik a tételt, aztán még arra se veszik a fáradságot, hogy annyit odalökjenek, hogy fordulj fel a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) eladó, ne erőlködj, majd ha kedvem lesz két hónap múlva, akkor írok két sort, lebonyolítjuk az átvételt, hozd nekem ide az ország másik felébe ingyen és még engedj is az árból. Komolyan mondom, IQ-teszthez kötném a regisztrációt. Lehet, hogy negyedennyien sem lennénk, de mindenkinek jobb lenne.

Úgy látom eddig nem nagyon voltak ilyen problémás vevőid, nyugalom, kezeld Őket kellő türelemmel, higgadtan, okosan.

+Quote Post
sagyu
hozzászólás 2014-12-04 00:23
Létrehozva: #480

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Azonosító: 30

IDÉZET(svejku @ 2014-12-03 23:30) *
Karácsonyi vásárlási láz van, mindenki kapkod, nem olvas, csak nyomkodja az egeret. smile.gif

Szerintem egy csomóan csak szimplán semmibe veszik az embert és várják a sült galambot. Megnyerik a tételt, aztán még arra se veszik a fáradságot, hogy annyit odalökjenek, hogy fordulj fel a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) eladó, ne erőlködj, majd ha kedvem lesz két hónap múlva, akkor írok két sort, lebonyolítjuk az átvételt, hozd nekem ide az ország másik felébe ingyen és még engedj is az árból. Komolyan mondom, IQ-teszthez kötném a regisztrációt. Lehet, hogy negyedennyien sem lennénk, de mindenkinek jobb lenne.

+Quote Post

1353 Oldal V  « < 22 23 24 25 26 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (9 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-05 21:41