IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1355 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
vidaeff
hozzászólás 2014-12-31 14:08
Létrehozva: #481

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(pscyoka @ 2014-12-31 13:35) *
Sziasztok.
Valaki megtudná mondani.hogy kik azok a clientxxxxxxxx nevű felhasználók?
Köszönöm.

Akik nem választottak maguknak nevet, hanem elfogadták azt, amit a rendszer adott nekik. De ettől persze nem feltétlenül problémások, mert hogy itt jelezte ezt nekünk.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-12-31 14:12

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.
Go to the top of the page

+Quote Post
pscyoka
hozzászólás 2014-12-31 13:35
Létrehozva: #482

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-27 15:39
Azonosító: 766 046

Sziasztok.
Valaki megtudná mondani.hogy kik azok a clientxxxxxxxx nevű felhasználók?
Köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-31 00:43
Létrehozva: #483

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(megema @ 2014-12-30 17:07) *
Rendben, köszi! Várok még pár napot, mert csak 26-án hajnalban zárult az aukció és 28-án késő este írtam neki. (Igaz, a licit még 23-án érkezett.) A jelzőt nem konkrétan rá értettem, hanem általánosan. Alapvetően nekem sem tűnik kamunak, csak nem ehhez vagyok hozzászokva. Általában még aznap, vagy maximum másnap szoktak jelentkezni a vevőim...

Arra figyelj, hogy 21 nap előtt értékelj, mert az után a Vatera automatikusan létrejöttnek tekinti az adásvételt és levonja a jutalékot, hiába jelölöd később az értékelésben az ellenkezőjét.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
megema
hozzászólás 2014-12-30 17:07
Létrehozva: #484

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-12-30 15:49
Azonosító: 2 154 635

IDÉZET(zejopy @ 2014-12-30 16:52) *
Nem, dehogy.smile.gif Minden kezdőnek van licitkorlátozás, kivéve azokat, akik megcsinálják a TJF státuszhoz szükséges bankszámlaellenőrzést.
Írj egy utolsó figyelmeztetést neki, ezt egyben küldd el a biztonsag@vatera.com-ra és ha nem jelentkezik, akkor indítsd újra az aukciót. Szerintem egyébként nem kamu vevő, mert rendes nevet csinált magának, bár ma már ez sem jelent sokat. De lehet, hogy csak tapasztalatlan. Na és az is lehet, hogy túlvásárolta magát és vissza akar lépni. Ebben az esetben persze tisztességesebb lenne, ha megmondaná, hogy ne menjen vele az idő, energia.

Rendben, köszi! Várok még pár napot, mert csak 26-án hajnalban zárult az aukció és 28-án késő este írtam neki. (Igaz, a licit még 23-án érkezett.) A jelzőt nem konkrétan rá értettem, hanem általánosan. Alapvetően nekem sem tűnik kamunak, csak nem ehhez vagyok hozzászokva. Általában még aznap, vagy maximum másnap szoktak jelentkezni a vevőim...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-30 16:52
Létrehozva: #485

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(megema @ 2014-12-30 16:42) *
Igen, ő az. Erről nem tudtam, de akkor ez így szintén problémás. Bárki jöttment egy "kamu" (csak emiatt regisztrált) email címmel beregisztrálhat és leütögethet 1000 dolgot?

Nem, dehogy.smile.gif Minden kezdőnek van licitkorlátozás, kivéve azokat, akik megcsinálják a TJF státuszhoz szükséges bankszámlaellenőrzést.
Írj egy utolsó figyelmeztetést neki, ezt egyben küldd el a biztonsag@vatera.com-ra és ha nem jelentkezik, akkor indítsd újra az aukciót. Szerintem egyébként nem kamu vevő, mert rendes nevet csinált magának, bár ma már ez sem jelent sokat. De lehet, hogy csak tapasztalatlan. Na és az is lehet, hogy túlvásárolta magát és vissza akar lépni. Ebben az esetben persze tisztességesebb lenne, ha megmondaná, hogy ne menjen vele az idő, energia.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
megema
hozzászólás 2014-12-30 16:42
Létrehozva: #486

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-12-30 16:32) *
Ő az?
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=9468652
Nem ellenőrzött vásárló. Ha jól emlékszem, akkor nekik nem kötelező a telefonszám megadása. Ez nem hiba, nem mulasztás, ez egy ilyen státusz.

Igen, ő az. Erről nem tudtam, de akkor ez így szintén problémás. Bárki jöttment egy "kamu" (csak emiatt regisztrált) email címmel beregisztrálhat és leütögethet 1000 dolgot?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-30 16:32
Létrehozva: #487

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(megema @ 2014-12-30 16:06) *
Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan fordulhat elő olyan, hogy egy felhasználónak nem kell telefonszámot megadnia.

Eddig mindig normális üzletkötéseim voltak. Eladóként időben megkerestek, vevőként időben megkerestem az eladókat. Most viszont 2 problémás eladásom is van. Az egyiknél 4 nappal az aukció lejárata után nekem kellett írnom a vevőnek, mert nem jelentkezett. Választ nem kaptam, így újabb 4 nap múlva felhívtam az illetőt és sikerült megbeszélni mindent, illetve beindult a levelezés is. Itt valószínűleg az ünnepek hátráltatták a dolgot. A másik eset hasonló, annyi különbséggel, hogy vásárlónak nincs megadva telefonszáma, így nem tudom elérni. Ilyennel még nem találkoztam, és elég nagy problémának/mulasztásnak tartom a Vatera részéről, hiszem a profilomban kötelezőnek (csillagozottnak) látom a mezőt.

Ő az?
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=9468652
Nem ellenőrzött vásárló. Ha jól emlékszem, akkor nekik nem kötelező a telefonszám megadása. Ez nem hiba, nem mulasztás, ez egy ilyen státusz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
megema
hozzászólás 2014-12-30 16:06
Létrehozva: #488

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan fordulhat elő olyan, hogy egy felhasználónak nem kell telefonszámot megadnia.

Eddig mindig normális üzletkötéseim voltak. Eladóként időben megkerestek, vevőként időben megkerestem az eladókat. Most viszont 2 problémás eladásom is van. Az egyiknél 4 nappal az aukció lejárata után nekem kellett írnom a vevőnek, mert nem jelentkezett. Választ nem kaptam, így újabb 4 nap múlva felhívtam az illetőt és sikerült megbeszélni mindent, illetve beindult a levelezés is. Itt valószínűleg az ünnepek hátráltatták a dolgot. A másik eset hasonló, annyi különbséggel, hogy vásárlónak nincs megadva telefonszáma, így nem tudom elérni. Ilyennel még nem találkoztam, és elég nagy problémának/mulasztásnak tartom a Vatera részéről, hiszem a profilomban kötelezőnek (csillagozottnak) látom a mezőt.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-12-18 11:59
Létrehozva: #489

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-12-17 23:10) *
Most képzeld el, ha vásárolt volna. biggrin.gif Jól jártál, csak egy kicsit kihűlt a lábad. Képzeld mennyit bosszankodtál volna egy megvalósult vásárlás esetén. smile.gif

Még az is lehet, jó vevő. Milyen kár, hogy megfelelő méretű kalandvágy híján ezt sosem tudom meg biztosan. smile.gif

IDÉZET(svejku @ 2014-12-17 22:00) *
Jól tetted. Mármint a kalitkába tételt. Bizalmat adtál neki, pedig nem érdemelte volna meg, de megkapta,... nem élt vele, talán jobb is.
Én csak a legfelső, és pozitív értékelését néztem meg, 2,5 hónap egy 150 forintos tételnél.... SmileySuicide.gif

Van egy picit megcsúszott tételem. De az még csak két hónap hat napos és drágább is ennél. Kemény kétszáz forint. Viszont partnerem egyszer felvette a fonalat, s akkor értesültem, éppen költözik. Egyéb részletek nem közölt, így csak találgathatok. Valószínűleg a Föld egy távoli pontján készül új sátorfáját felütni és ezt a kies helyet minden bizonnyal gyalogszerrel közelíti meg. A ballagó ember teljesítőképességét és a bolygónk méreteit figyelembe véve még várhatok. A Forrest Gump is két évig futott.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-17 23:10
Létrehozva: #490

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-12-17 18:31) *
Jó estét! smile.gif
Azért jó, ha kap az ember értelmetlen faladatokat. ...És most megigazítom a háti tollazatomat.

Most képzeld el, ha vásárolt volna.biggrin.gif Jól jártál, csak egy kicsit kihűlt a lábad. Képzeld mennyit bosszankodtál volna egy megvalósult vásárlás esetén.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-12-17 22:08
Létrehozva: #491

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-12-17 22:00) *
Jól tetted. Mármint a kalitkába tételt. Bizalmat adtál neki, pedig nem érdemelte volna meg, de megkapta,... nem élt vele, talán jobb is.
Én csak a legfelső, és pozitív értékelését néztem meg, 2,5 hónap egy 150 forintos tételnél.... SmileySuicide.gif

Azért mérgelődtem fel, mert - fényezés nélkül mondom - lelkes, sőt lelkiismeretes voltam. Az ágyban vettem észre okoson a kérelmi anzixot. Pápaszemet nem leltem, hogy azon intézkedjek, ezért becsületben megőszült hátsómat kirángatván a nyoszolyámból laptopért ügettem, de az le volt merülve, töltő a garázsban kocsi ülésen. Másik laptopot nem találtam, tableten meg feküdt fiam. Sebaj, nagy gép be, aztán intéztem. Persze álmom is elszállt. És ez sok vesződség fabatkát sem ért. A macska rúgja meg! Ezt most jól megmondtam. mosking.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-12-17 22:11

--------------------

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-12-17 22:00
Létrehozva: #492

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(vidaeff @ 2014-12-17 18:31) *
Jó estét! smile.gif
Azért jó, ha kap az ember értelmetlen faladatokat. Még a végén a nagy láblógázásban reám jön a felesleges ember érzése és lehetek modern Marmeladov. Kéri tőlem, erisszem be, mert a százalékok útjában vannak. Azt mondta, komoly szándékkal érdekli az a holmi, ahol jelentkezett, sőt egy másik is. Tette ezt tegnapelőtt fél éjfél tájt. Ebben a teljesen polgári időpontban volt bőr a képemen az igenlő áment kimondani kilenc perc elteltével. Aztán csend lett. Majd másnap elment valakinél kikiáltási áron az egyik holmi. Ma meg lejárt az is, ahol kérdezett. Ő nem mozdult semmit, majd ma a lejártnál nemrég megköszönte, hogy beengedtem. Igazán nincs mit, gondoltam. Főleg azért, mert megy vissza a kedves felhasználó oda, ahol eredetileg volt, sőt egy másik listára is. Ennyi. És most megigazítom a háti tollazatomat.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-12-17 18:31
Létrehozva: #493

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó estét! smile.gif
Azért jó, ha kap az ember értelmetlen faladatokat. Még a végén a nagy láblógázásban reám jön a felesleges ember érzése és lehetek modern Marmeladov. Kéri tőlem, erisszem be, mert a százalékok útjában vannak. Azt mondta, komoly szándékkal érdekli az a holmi, ahol jelentkezett, sőt egy másik is. Tette ezt tegnapelőtt fél éjfél tájt. Ebben a teljesen polgári időpontban volt bőr a képemen az igenlő áment kimondani kilenc perc elteltével. Aztán csend lett. Majd másnap elment valakinél kikiáltási áron az egyik holmi. Ma meg lejárt az is, ahol kérdezett. Ő nem mozdult semmit, majd ma a lejártnál nemrég megköszönte, hogy beengedtem. Igazán nincs mit, gondoltam. Főleg azért, mert megy vissza a kedves felhasználó oda, ahol eredetileg volt, sőt egy másik listára is. Ennyi. És most megigazítom a háti tollazatomat.

--------------------

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2014-12-15 10:48
Létrehozva: #494

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(zejopy @ 2014-12-14 10:09) *
Ezt kellene a Vaterának orvosolni, de szerintem nincs rá normális, ellenőrizhető (mert tudjuk, hogy sok kolléga milyen...) lehetőség.

Milyen kolléga?

Eladó kolléga?
Vásárló kolléga?
Benz Vaterás kollégái?

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-12-14 19:59
Létrehozva: #495

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(zejopy @ 2014-12-14 10:09) *
Ezt kellene a Vaterának orvosolni, de szerintem nincs rá normális, ellenőrizhető (mert tudjuk, hogy sok kolléga milyen...) lehetőség.

Milyen? Ezt nem értem.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-12-14 10:52
Létrehozva: #496

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Castillo_a @ 2014-12-12 00:18) *
Tisztelt vatera csapat!

Ahogy olvasom mások is panaszkodnak a nem regisztrált 0 értékelésű kamu felhasználókra.Az ismerőseim közül már egyre többeknek van rossz tapasztalata,hát most engem is elért.(Postázási címnek valami óvodát ad meg, a telefonszámon meg csak postafiók jelentkezik,az email cím valós de ugye nem válaszol.)
Elég súlyos és felháborító hiányosságnak tartom hogy nem lehet letiltani a beállításokban az ilyen felhasználókat.Elvégre én fizetek a szolgáltatásért ezért jogom lenne eldönteni hogy szeretném vagy nem, hogy a nullás vagy csak negatívos regisztrálatlan felhasználok is licitálhassanak e vagy sem.
Ez a regisztráció nélküli vásárlási lehetőség kb akkor butaság, mint a már előre bukásra ítélt béta (butított vatera) verzió erőltetése volt.
Egyáltalán nem értem miért volt szükség ennek bevezetésére.Ráadásul egyre több eladó ön licitelésre használja,amibe ahogy látom általában bele is buknak.Főleg hogy a rutinosabb komoly vevők már nem licitálnak rá az ilyen 0-ás kamu regiszteresekre.

Tisztelt Castillo_a!

Az eddigi regisztráció nélküli vásárlói:

9igt49 - 1832479970 - az eladás nem jött létre az eladó hibájából.
01y18l - 1803359516 - sikeres eladás!
3sx7pw - 1801728533 - sikeres eladás!
02fkea - 1941215948 - sikeres eladás!
hozurs - 1930890422 - sikeres eladás!
lgwbrg - 1933234616 - sikeres eladás!
9gga6n - 2013427718 - az eladás nem jött létre a vevő hibájából.

Ebből sikerült levonni a leírt következtetéseket? BangHead.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-14 10:09
Létrehozva: #497

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Castillo_a @ 2014-12-14 09:05) *
Reménykedtem hogy erre az általános problémára értelmesebb választ kapok.

A kérdés feltevése determinálja a lehetséges választ.

...De választ nem kaptam a konkrét problémára :(miért nem lehet letiltani a beállításokban a nem regisztrált felhasználókat)

Mert ez egy olyan felület, ahol adásvétel folyik. Egy potenciális vevő - ha még nincs negatív előélete - nem ütközhet a vásárláskor folyamatosan akadályokba. Előbb-utóbb elterjedne a híre, hogy a Vatera egy olyan oldal, ahol csak pár ember vásárolhat. Na az aztán nagyon kellene.nea.gif

... Ennek a fórumnak sincs sok értelme. ...

Próbálkozz az ÜSZ-tal. hehehmm.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2014-12-14 09:37) *
... Meg aztán láttam én itt nagy, pedigrés neveket is porba hullni.

good2.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2014-12-14 09:37) *
Gondolom, üzleti szempontok miatt nem engedi a cég a teljes tiltást.

Meg képzeld csak el! Folyamatosan azt olvasod, hogy: Vásároljon regisztráció nélkül... Erre jönne a tag regisztráció nélkül és minden ötödik eladónál tudna csak vásárolni. Kinézné a cuccot ( csorgat.gif ) összecsődülne a család, hogy ők aztán most jól megveszik a háromlábú, elemmel működő, gipszkarton virágtartót, amiből égen-földön csak ez az egy van, de a nappali dísze lehetne, és nem tudja. Hát basszus, elmegy egy webáruházba és vesz helyette egy hokedlit. Nem ez a cél. Persze miközben hangos zokogással járkál a világban, mindenfelé elmondja, hogy milyen egy pocsék oldal a Vatera, ad egy lehetőséget, de a felhasználóknak megadja a lehetőséget arra, hogy ez a lehetőség ne valósuljon meg. Arról nem is beszélve, hogy etikai szempontból milyen gáz ez a fajta megkülönböztetés. Ez ugyanaz, mint a katonaságon a csicskáztatás. Undorító, eleve kirekesztő, felháborító. mad.gif
Nem ez a kérdés. Az nem lehet kérdés, hogy tilthatóak-e, mert nem. Egyértelműen nem. A kérdés az volt, hogy bevezessék-e ezt a típusú lehetőséget. Eldöntötték, valószínűleg mérlegelve, több szempont megvizsgálása után. Nekem sem tetszett. De basszus! Látom, hogy növeli a forgalmamat. Ha mégsem kéri, újra felteszem, nincs következmény, nincs bosszúértékelés, nem kell hetekig őriznem a ticket számokat, amik a sikertelen kapcsolatfelvételt bizonyítják. Egy esetben nem jó, ha kiemelés is volt a cuccon. Ezt kellene a Vaterának orvosolni, de szerintem nincs rá normális, ellenőrizhető (mert tudjuk, hogy sok kolléga milyen...) lehetőség.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-12-14 09:37
Létrehozva: #498

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

..teljes jogú eladóval is lehet probléma...

Ez az bizony. Emberi pocsékságok nem egy regisztrációs státusztól függnek. Az én személyes tapasztalatom - bár túl sok kék vevőm nem volt, de azért akadt - nem rosszabb, mint más státuszúaknál. Meg aztán láttam én itt nagy, pedigrés neveket is porba hullni.

Gondolom, üzleti szempontok miatt nem engedi a cég a teljes tiltást.

Zejopy értelmes választ írt!

--------------------

+Quote Post
Castillo_a
hozzászólás 2014-12-14 09:05
Létrehozva: #499

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-03-15 23:24
Azonosító: 2 102 517

IDÉZET(zejopy @ 2014-12-12 07:42) *
Kisebb-nagyobb tárgyi tévedések tarkítják a postodat. Csak egyet ebből. Regisztrálás nélkül csak fix áron lehet vásárolni, tehát az önlicit kizárt. Mintha homályba burkolózna előtted a kék és a kezdő narancssárga felhasználó közti különbség. Na de sebaj, fontos a kemény megingathatatlan véleményalkotás, még akkor is, ha köze sincs a valósághoz.

Reménykedtem hogy erre az általános problémára értelmesebb választ kapok.
Ok, részben tévedtem.A színskála különösen nem érdekel,főleg ha leüti a termékemet akkor már hiába nézegetem hogy kék vagy sárga,ráadásul teljes jogú eladóval is lehet probléma.De választ nem kaptam a konkrét problémára :(miért nem lehet letiltani a beállításokban a nem regisztrált felhasználókat) Ennek a fórumnak sincs sok értelme. Minden jót.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-12-13 09:42
Létrehozva: #500

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-12-13 09:10) *
Itt már az ajánlott/sima levél kérdés is erősen ott van. .... És hát a sima posta miatt végig aggódik az ember.

Van is miért, mert a sima küldeményeimet rendre a reklámújság tartóból szedem össze. Legyen az asszonyok dicsérete, hogy az eddigi legjobb postásunk egy buja idomzatú leány volt. Ő mindig felhozta az emeletre a sima leveleket is. Igaz, le is kenyereztem. Csalfa pillogásokkal, időnként készpénzzel. Sőt, rendre meghívtam egy-egy ínyére való piára, mert kézbesített a helyi tsárdában is. Aztán minden jónak vége szakad egyszer. A kocsma bezárt. Lelkiismeretes küldöncünk meg sutba vetette postászubbonyát egy másik hölgyért, kiben élete párjára lelt. Én meg túrkákok lógó orral a reklámújságok közt, mint árva disznó a téli tölgyesben makk után.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-12-13 09:44

--------------------

+Quote Post

1355 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-02-20 18:53