IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2013-08-21 14:54
Létrehozva: #481

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2013-08-21 14:36) *
...
Kedves Benz! smile.gif Köszönjük a pontosítást.

Kedves zejopy!

Igen, el is gondolkodtam a hozzászólás eltávolításán smile.gif
Ebben a formájában a leírtak valóban alkalmasak más felhasználó lejáratására - ezt pedig tiltja a fórum szabályzata.
De a felhasználó valóban problémás, így hasznosabbnak tűnt, ha az utólagos korrekcióval marad a figyelemfelhívó poszt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-08-21 14:36
Létrehozva: #482

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-08-21 11:50) *
Tisztelt tomika771_v!

Ügyfélszolgálatunkra azt írta, hogy a vevő nem vette át a csomagot, így a posta visszavitte önnek.
Ezt a friss információt talán érdemes lett volna a fórum közösségével is megosztania egy ilyen hozzászólás után.

Elgondolkodtam, hogy hová is tegyem a válaszomat. A Vészre is gondoltam, meg az Aukciózási etikettre is, de azt elvetettem, mert inkább fórumozási etikettről, emberi normákról van szó.
Kétségtelen, hogy a "vevő" csalni akart, (nem tudom ennek a büntetőjogi szakkifejezését, mármint amire készült). Viszont számomra úgy tűnik, hogy meggondolta magát. Hogy minek a hatására, nem tudom. Lehet, hogy a Vati írt neki, - az előéletem miatt nem tudom, hogy ilyen esetben írnak-e a felhasználónak, - hogy amire készül törvénytelen és nyomonkövethető. Lehet az is, hogy magától gondolkodott el azon, hogy amit tenni készül, az nagyon gáz. Az sem kérdéses, hogy ilyen hozzáállású felhasználónak nincs helye azok között, akik normálisan akarnak próbálnak és tudnak aukciózni.
De kikiáltani valakit bűnözőnek, nagyon súlyos dolog. Még tévedésből is. Ha ilyet mond az ember, akkor egy ellenkező információ hatására mindenképpen pontosítani kell a történteket, ez emberi kötelesség.
És amiért ide írtam a választ... akkor tehát az én olvasatomban mindkét felhasználó problémás, mert részemről semmiképpen sem elfogadható eljárás az, ami történt.
Lehet elnézést kérni, módosítani és utólagosan infókat közölni. Különösen fontos ez akkor, amikor a másik fél nincs itt, nem is lehet itt és nem tudja magát megvédeni. Mert egy nagy különbség van a megkárosítási szándék és a megvalósítás között. Ebben az esetben mindenképpen. Persze volt ezzel az üzlettel gond, aggodalom és postaköltség. Ez mindenképpen anyagi és mentális veszteség. De nem a megnevezett 40 000 Ft.
Kedves Benz! smile.gif Köszönjük a pontosítást.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-08-21 14:39

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-08-21 11:50
Létrehozva: #483

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tomika771_v @ 2013-08-21 06:50) *
Sziasztok! Én a TeszVesz fórumon írtam róla, engem sikerült becsapnia 40.000.-Ft-tal. Vásárolt tőlem egy arany nyakláncot, el is küldte a rózsaszín csekk másolatot, hogy befizette a számlámra a pénzt! De meghamisította a csekket, azóta elérhetetlen. A telefon nem az övé! Én sajnos elküldtem neki a láncot, mert ugye a csekken az én nevem és számlaszámom volt. Most indul a rendőrségi feljelentés B. Ágnes ellen. Vigyázzatok, mert más név alatt fog újraregisztrálni. Ez egy vérbeli csaló! Soha, senkinek ne küldjetek előre semmit, amíg nincs a kezetekben a pénz!

Tisztelt tomika771_v!

Ügyfélszolgálatunkra azt írta, hogy a vevő nem vette át a csomagot, így a posta visszavitte önnek.
Ezt a friss információt talán érdemes lett volna a fórum közösségével is megosztania egy ilyen hozzászólás után.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tomika771_v
hozzászólás 2013-08-21 06:50
Létrehozva: #484

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-10 09:15
Azonosító: 1 540 435

IDÉZET(egszeresz @ 2013-08-15 18:05) *
smile.gif

Az illető fals telefonszámot adott meg és azt mondja, hogy ellopták a hétvégén az övét,ezért nem lehet elérni telefonon.A szám,amit megadott él és egy fiatalemberé,aki öt éve használja ezt a számot és már többen hívták ugyan így a vaterán történő vásárlások miatt, akik szintén a Burai Ágnes nevű illetőt keresték.Nagyon gyorsan akarta megvásárolt a termékemet,de nem volt hajlandó telefonos egyeztetésre,csak levelezni akart, holott nagyobb összegű terméket vásárolt, és nem akarta elfogadni azt a vásárlási feltételt, hogy csak az utalás megérkezése után küldöm a terméket.Minden áron azt akart, hogy adjam fel, amilyen gyorsan tudom, mert nem ér oda időben.Azt mondja, hogy nem tud bankba fizetni,csak postán tud befizetni és majd elküldi a feladási "csekk" fényképét.Négy napig variált ezekkel a gondjaival,de nem engedte, hogy megbeszéljem vele telefonon. Végül eljött a határidő, hogy még odaérjen a megadott időpontra, de sem az utalása, sem pedig a fénykép a feladás bizonylatáról nem érkezett meg.

Ha becsületes felhasználó vagyok nem adok meg egy hamis telefonszámot, utána meg azt mondom, hogy ellopták. smile.gif

Sziasztok! Én a TeszVesz fórumon írtam róla, engem sikerült becsapnia 40.000.-Ft-tal. Vásárolt tőlem egy arany nyakláncot, el is küldte a rózsaszín csekk másolatot, hogy befizette a számlámra a pénzt! De meghamisította a csekket, azóta elérhetetlen. A telefon nem az övé! Én sajnos elküldtem neki a láncot, mert ugye a csekken az én nevem és számlaszámom volt. Most indul a rendőrségi feljelentés B. Ágnes ellen. Vigyázzatok, mert más név alatt fog újraregisztrálni. Ez egy vérbeli csaló! Soha, senkinek ne küldjetek előre semmit, amíg nincs a kezetekben a pénz!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-08-20 12:09
Létrehozva: #485

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(shark111 @ 2013-08-20 11:56) *
Sziasztok!
...
Nekem úgy tűnik, hogy ez a két felhasználó fiktív, és éppen az eladó hozta őket létre, hogy az árat feljebb nyomják.
...

Szia! Az ilyen típusú problémát a kapcsolatfelvételen keresztül érdemes jelezni. Szerintem tedd meg, mert ha bebizonyosodik, akkor tesznek ellene.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
shark111
hozzászólás 2013-08-20 11:56
Létrehozva: #486

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-23 16:20
Azonosító: 89 115

Sziasztok!
...
Nekem úgy tűnik, hogy ez a két felhasználó fiktív, és éppen az eladó hozta őket létre, hogy az árat feljebb nyomják.
...

+Quote Post
e.lajos
hozzászólás 2013-08-16 20:19
Létrehozva: #487

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-22 21:39
Azonosító: 14 682

Ajánlom a megfelelő helyre.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=6941556

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-08-15 22:00
Létrehozva: #488

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(egszeresz @ 2013-08-15 16:38) *
Sziasztok! Új szélhámos a piactéren! smile.gif
...

Tisztelt egszeresz!

Utánanézünk, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-08-15 21:05
Létrehozva: #489

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(egszeresz @ 2013-08-15 19:03) *
Ez igaz. smile.gif Csak mi valós telfonszámmal kezdtük, azért jutottunk idáig. smile.gif

Mondjuk ebben is van valami, bár szerintem a telefonszámon kívül tettünk bele egyebeket is.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2013-08-15 19:03
Létrehozva: #490

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-10 23:48
Azonosító: 231 774

IDÉZET(zejopy @ 2013-08-15 18:31) *
Igen, de mi is. laugh.gif

Ez igaz. smile.gif Csak mi valós telfonszámmal kezdtük, azért jutottunk idáig. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-08-15 18:31
Létrehozva: #491

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(egszeresz @ 2013-08-15 18:23) *
Végül is minden szélhámos nulla értékeléssel indul. smile.gif

Igen, de mi is. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2013-08-15 18:23
Létrehozva: #492

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-08-15 18:17) *
Értem.smile.gif Ez valóban nem túl bizalomgerjesztő. Szerintem jelezd a kapcsolatfelvételen keresztül. De tényleg. Ha valaki ilyen nyakatekerten ragaszkodik a saját maga (nulla?) tapasztalatával ahhoz, hogy te a rutinod ellenére eltérj a bevett szokásaidtól, akkor mindenképpen valami szaglik Dániában.biggrin.gif
Nehogy semlegessel értékeld a végén...

Végül is minden szélhámos nulla értékeléssel indul. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-08-15 18:17
Létrehozva: #493

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(egszeresz @ 2013-08-15 18:05) *
smile.gif

Az illető fals telefonszámot adott meg és azt mondja, hogy ellopták a hétvégén az övét,ezért nem lehet elérni telefonon.A szám,amit megadott él és egy fiatalemberé,aki öt éve használja ezt a számot és már többen hívták ugyan így a vaterán történő vásárlások miatt, akik szintén a Burai Ágnes nevű illetőt keresték.Nagyon gyorsan akarta megvásárolt a termékemet,de nem volt hajlandó telefonos egyeztetésre,csak levelezni akart, holott nagyobb összegű terméket vásárolt, és nem akarta elfogadni azt a vásárlási feltételt, hogy csak az utalás megérkezése után küldöm a terméket.Minden áron azt akart, hogy adjam fel, amilyen gyorsan tudom, mert nem ér oda időben.Azt mondja, hogy nem tud bankba fizetni,csak postán tud befizetni és majd elküldi a feladási "csekk" fényképét.Négy napig variált ezekkel a gondjaival,de nem engedte, hogy megbeszéljem vele telefonon. Végül eljött a határidő, hogy még odaérjen a megadott időpontra, de sem az utalása, sem pedig a fénykép a feladás bizonylatáról nem érkezett meg.

Ha becsületes felhasználó vagyok nem adok meg egy hamis telefonszámot, utána meg azt mondom, hogy ellopták. smile.gif

Értem.smile.gif Ez valóban nem túl bizalomgerjesztő. Szerintem jelezd a kapcsolatfelvételen keresztül. De tényleg. Ha valaki ilyen nyakatekerten ragaszkodik a saját maga (nulla?) tapasztalatával ahhoz, hogy te a rutinod ellenére eltérj a bevett szokásaidtól, akkor mindenképpen valami szaglik Dániában.biggrin.gif
Nehogy semlegessel értékeld a végén...

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-08-15 18:18

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2013-08-15 18:05
Létrehozva: #494

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-08-15 17:54) *
Szia! Mi vele a probléma? Én látok egy hótiszta felhasználót. Semlegese, negatívja nincs. Így az utókornak nem marad fenn a probléma.
Szóval?smile.gif

smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-08-15 17:54
Létrehozva: #495

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(egszeresz @ 2013-08-15 16:38) *
burkadagi !!!!!
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=7140948
Szerencsére nálam nem jött össze a trükközése, de figyeljetek oda!
Semmit se küldjetek neki előre!!!
smile.gif

Szia! Mi vele a probléma? Én látok egy hótiszta felhasználót. Semlegese, negatívja nincs. Így az utókornak nem marad fenn a probléma.
Szóval?smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
egszeresz
hozzászólás 2013-08-15 16:38
Létrehozva: #496

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

burkadagi !!!!!

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=7140948

Szerencsére nálam nem jött össze a trükközése, de figyeljetek oda!

Semmit se küldjetek neki előre!!!

smile.gif

A hozzászólást -egszeresz- szerkesztette a következő időpontban: 2013-08-15 16:41

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-08-14 22:06
Létrehozva: #497

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(trixie125 @ 2013-08-14 14:30) *
... Erre Ő közölte, hogy csak akkor hajlandó a terméket visszaküldeni, ha Neki én már visszafizettem a termék árát. És most nem tudom mi legyen a teendő.
...

Egyetértek zejopy hozzászólásával, én is pontosan úgy látom a helyzetet.

Gondolom nem egy egetverő' összegről van szó, én a helyedben visszautalnám a vételárat, a postaköltséggel együtt, (ha visszaküldi a hátlapot, ha nem, ez már akkor legyen az Ő lelkismerétere bízva) hiszen te hibáztál.
Látom szép a profilod, még a semlegeseid is jók, tehát gondolom ennek megőrzése fontos számodra, ennyit meg kell érjen.

Ezt, a "nagyon elmérgesült" helyzetet talán így meg lehet oldani.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2013-08-14 22:09

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-08-14 21:44
Létrehozva: #498

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(trixie125 @ 2013-08-14 14:30) *
Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kíváncsi.
Volt egy vevőm, aki a termékeim között talált egy telefontokot, ami megtetszett neki, ezért megkérdezte, hogy tudok-e az Ő telefonjára is olyan tokot szerezni. A válaszom igen volt, így leütötte a terméket, mintha azt venné meg, ...

Innentől kezdve én úgy látom, hogy neked azt a cuccot kellett volna elküldened, amit leütött. Ugyanis a vevő azt vásárolta meg a licitjével. Így az egész adásvétel értelmetlen, és szerintem az lett volna a helyes, ha ebből kiindulva jársz el. Tehát azt az adásvételt semlegessel értékelted volna. A kívánt tokot megrendelted volna, és a megérkezés után azt elindítottad volna egy aukcióban. Ha az aukció alapján neki megfelel, akkor megvehette volna. Lehet, hogy ez így körülményes, de én így tettem volna. Egy Vaterán kívül kiválasztott áru adásvétele zajlik most a Vatera égisze alatt. Így látom, bár lehet, hogy tévedek. A körülmények szerencsétlen összejátszása miatt még a közöttetek zajló kommunikáció is menthetetlenül elromlott. Szerintem ebből nem lehet jól kijönni. Vagy anyagi bukta, vagy értékelésbeli pocsékság, vagy mindkettő a végeredménye. Soha ne küldj el mást, mint amit a vevő leüt. Ha mást üt le, mint amit szeretne, akkor az az ő felelőssége. De azzal, hogy belementél a játszmába, már mindketten hibássá váltatok, mert te nem válaszoltál a leveleire az ismert okok miatt, és még olyan árut is küldtél, ami nem megfelelő. Látom én, hogy szeretnél a legmesszebbmenőkig együttműködni vele, és ezt nagyon becsülöm. Tudod, nagyon sokszor feleslegesnek és erőltetettnek érzem a sok szabályt, nem feltétlenül itt a Vatin, hanem az életben is. De mindannyiszor bebizonyosodik, hogy a szabályok tényleg merev betartása (sokszor akár a kockafejűséget is kockáztatva) egy védelem is. Önmagunk számára. Ebben az esetben ha mereven betartottad volna azt, hogy neked azt az árut kell küldened, amit a vevő megvett, akkor ő lépett volna vissza a vásárlástól és teljesen másképpen nézne ki minden. Hangsúlyozom, hogy értem, legalábbis nagyon erősen úgy érzem, hogy a te szándékodat és ügyintézésedet a jó szándék motiválta. De sajnos ez nem mindig elég.
Érdemes levonni a tanulságot.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-08-14 21:49

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-08-14 19:10
Létrehozva: #499

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(boutet @ 2013-08-14 16:48) *
Kedves Benz!

Nem igazán tudom, hogy a Vaterára tartozik-e a kérdésem, de azért csak felteszem, mert ilyesmit még nem tapasztaltam eladó részéről... Vettem pár napja néhány levélzárót

http://gyujtemeny.vatera.hu/belyeg/magyar/...1784612504.html

ajánlott postázást kértem, utaltam, meg is jött levélben ma. A postás amikor aláírtam az átvételt, szólt, hogy szerencsém van, mert ilyenkor büntetőportót szoktak kiszabni (2x postaköltség), csak a felvevő hivatal nem vette észre a turpisságot. Megnéztem a levelet alaposabban, és a 380 forintos postaköltséget az eladó két régi, hatvanas évekbeli 1 forint 70 filléres és egy 40 filléres bélyeggel rótta le (nyilván 170+170+40 forinttal számolva). Mellékelek ide egy képet is, szerencsére a boríték hátoldalán vannak a bélyegek, így nem láthatóak a pontos címek. Mit tegyek? A termék megjött, negatív így nem jogos. Ha szigorúan nézem, a postaköltséggel sem csapott be, hisz ha tényleg 380 forintnyi bélyeget ragaszt fel, nekem ugyanannyiba kerül, mint így. Az eladó a postát csapja be, megspórolva a postaköltséget, csak ebben az a veszélyes, hogy ha észreveszik, nekem, a vevőnek kell a portót fizetnem, aztán vagy elutalja az eladó, vagy nem.

[img]http://http://31.media.tumblr.com/9218dc085eb2ca2a4c4f9e1029b9ddd1/tumblr_mrizrrPLRD1qlnow7o1_1280.jpg[/img]

Kedves boutet!

Esetleg az értékelésben jelezheti a trükközést.
Egyébként tényleg ötletes megoldás mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
boutet
hozzászólás 2013-08-14 16:48
Létrehozva: #500

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-10 12:51
Azonosító: 1 205 526

Kedves Benz!

Nem igazán tudom, hogy a Vaterára tartozik-e a kérdésem, de azért csak felteszem, mert ilyesmit még nem tapasztaltam eladó részéről... Vettem pár napja néhány levélzárót

http://gyujtemeny.vatera.hu/belyeg/magyar/...1784612504.html

ajánlott postázást kértem, utaltam, meg is jött levélben ma. A postás amikor aláírtam az átvételt, szólt, hogy szerencsém van, mert ilyenkor büntetőportót szoktak kiszabni (2x postaköltség), csak a felvevő hivatal nem vette észre a turpisságot. Megnéztem a levelet alaposabban, és a 380 forintos postaköltséget az eladó két régi, hatvanas évekbeli 1 forint 70 filléres és egy 40 filléres bélyeggel rótta le (nyilván 170+170+40 forinttal számolva). Mellékelek ide egy képet is, szerencsére a boríték hátoldalán vannak a bélyegek, így nem láthatóak a pontos címek. Mit tegyek? A termék megjött, negatív így nem jogos. Ha szigorúan nézem, a postaköltséggel sem csapott be, hisz ha tényleg 380 forintnyi bélyeget ragaszt fel, nekem ugyanannyiba kerül, mint így. Az eladó a postát csapja be, megspórolva a postaköltséget, csak ebben az a veszélyes, hogy ha észreveszik, nekem, a vevőnek kell a portót fizetnem, aztán vagy elutalja az eladó, vagy nem.

[img]http://http://31.media.tumblr.com/9218dc085eb2ca2a4c4f9e1029b9ddd1/tumblr_mrizrrPLRD1qlnow7o1_1280.jpg[/img]

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-20 20:27