IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1342 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-06 11:36
Létrehozva: #481

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(HampelF @ 2014-06-06 11:18) *
Tisztelt Vatera! Május 11-én tettem licitet egy "roix77" felhasználónevű eladó termékére. Megkaptam az utaláshoz szükséges adatokat, a pénzt rögtön el is utaltam, a terméket nem kaptam meg, az eladó pedig elérhetetlen (sem telefonhívásokra, sem e-mailekre nem válaszol) - a Vaterára az utolsó belépése június 3, tehát él az eladó és van internet hozzáférése (tehát joggal feltételezem, hogy rosszhiszeműen nem hajlandó kommunikálni). 8 éve használom a Vatera szolgáltatását és szerencsére ez idő alatt csak két alkalommal futottam bele csalóba. Ennek a felhasználónak van 23 negatív és 44 semleges értékelése 500 alatti adásvételből.

Tisztelt HampelF!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.
IDÉZET(HampelF @ 2014-06-06 11:18) *
...Kérdezném, hogy erre nincs valamilyen szűrési lehetősége a Vaterának, hogy akinek halmozottan van negatív értékelése, azt valamilyen fórumuk kivizsgálja és a felhasználót kitiltsa az aukciós oldalukról? A Vaterának nem érdeke, hogy biztonságos aukciós oldalként éljen a köztudatban? Várom válaszukat!

Természetesen van, erről itt olvashat bővebben:
http://www.vatera.hu/forum/index.php?act=a...;f=3&id=101

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
HampelF
hozzászólás 2014-06-06 11:18
Létrehozva: #482

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-06-06 10:57
Azonosító: 2 125 951

Tisztelt Vatera! Május 11-én tettem licitet egy "roix77" felhasználónevű eladó termékére. Megkaptam az utaláshoz szükséges adatokat, a pénzt rögtön el is utaltam, a terméket nem kaptam meg, az eladó pedig elérhetetlen (sem telefonhívásokra, sem e-mailekre nem válaszol) - a Vaterára az utolsó belépése június 3, tehát él az eladó és van internet hozzáférése (tehát joggal feltételezem, hogy rosszhiszeműen nem hajlandó kommunikálni). 8 éve használom a Vatera szolgáltatását és szerencsére ez idő alatt csak két alkalommal futottam bele csalóba. Ennek a felhasználónak van 23 negatív és 44 semleges értékelése 500 alatti adásvételből. Kérdezném, hogy erre nincs valamilyen szűrési lehetősége a Vaterának, hogy akinek halmozottan van negatív értékelése, azt valamilyen fórumuk kivizsgálja és a felhasználót kitiltsa az aukciós oldalukról? A Vaterának nem érdeke, hogy biztonságos aukciós oldalként éljen a köztudatban? Várom válaszukat!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-06 09:34
Létrehozva: #483

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-06 09:25) *
Ez tulajdonképpen egy erős hárítás. Sokkal könnyebb külső tényezőkben keresni a probléma okát, mint beismerni/átgondolni, hogy esetleg saját magunk követtünk el hibát.

Igen, az Ön fókusza nagyon rajta van ezen. Amúgy érthető reakció.
1. Ha én hibázom, akkor elveszik a saját tökéletességembe vetett hitem, ráadásul ez a külvilág számára is nyilvánvalóvá válik, ezért sebezhetővé válok. Azt pedig még nem tudom, hogy nem kell tökéletesnek lennem. Ha felvállalom nyugodt szívvel a hibáimat, tévedéseimet, akkor megszűnik egy külső (képzelt) elvárásnak való megfelelési kényszer.
2. A másik nagy baj, ha belátom, hogy valamit nem jól csináltam, akkor azon a saját, jól felfogott érdekemben jó ha változtatok. De nem akarok, mert nincs kedvem gondolkodni rajta, nincs kedvem utánajárni, hogy mi a jobb megoldás, nincs kedvem a módszereimen változtatni. Lusta vagyok tulajdonképpen, csak másképpen, éppen ezért ez talán még számomra sem nyilvánvaló.
3. Na és félek. Rettegek minden újtól, mert nem ismerem, legyen az munka, gondolat, vagy életforma.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-06-06 09:35

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-06 09:25
Létrehozva: #484

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-06 09:02) *
Igen, az aukciózással kapcsolatos tapasztalatok... (FSZ smile.gif)
Viszont a vásárlók megszüntetése elég érdekes következményekkel járna.

Tetszik a hasonlat. Úgy látom, hogy nagyon sok ember inkább a második megoldást választja. ...

Ez tulajdonképpen egy erős hárítás. Sokkal könnyebb külső tényezőkben keresni a probléma okát, mint beismerni/átgondolni, hogy esetleg saját magunk követtünk el hibát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-06 09:02
Létrehozva: #485

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-06 08:40) *
Így van, erre (is) jó egy fórum.
A kedves hozzászóló a probléma megoldását a vevők "megszüntetésében" látja.
Ha én gyalogos átkelés előtt soha sem nézek körül egy forgalmas úton és emiatt mindig elütnek, akkor két lehetőségem van:
1. Előbb-utóbb megtanulom, hogy vigyázni kell és csak akkor indulok el, ha nem jön jármű.
2. Követelem a járműforgalom teljes betiltását és akkor nem kell megtanulni semmit sem.

Igen, az aukciózással kapcsolatos tapasztalatok... (FSZ smile.gif)
Viszont a vásárlók megszüntetése elég érdekes következményekkel járna.

Tetszik a hasonlat. Úgy látom, hogy nagyon sok ember inkább a második megoldást választja. Erőből elintézni a dolgokat, még akkor is, ha az adott kérdéskörben nincs ereje.
Az erőből való megoldásnak az emberi fejlődés egy korai szakaszában prioritása volt. Ahogy fejlődött az ember, úgy kerültek előtérbe egyéb megoldási lehetőségek, ész, alkalmazkodóképesség, összefogás, tanulás, és hasonlók. Úgy gondolom, hogy korunkban egyre kevesebb szerepe van a hatalmi megoldásnak, már a társadalom összetétele miatt is. Éppen ezért kevesen engedhetik meg maguknak azt, hogy valamit megtiltsanak, beszüntessenek, vagy szabályt fektessenek le. A nagy többség, ha az erőből megoldást választja, csak megfeszül, beleszakad, de igazán jó eredményeket nem érhet el és még rosszul is érzi magát mindeközben. Eredményesen, kiegyensúlyozottan, harmonikusan csak az utóbb felsorolt eszközökkel lehet élni. Mindenki maga dönt.smile.gif
Az már egy más, lazán kapcsolódó témakör, hogy az a réteg, amely dönthet erőből, mert megvan hozzá a valódi háttere, milyen céllal dönt, mi motiválja, és hogy ez a nagy többségre milyen hatással van. De egyrészt, ez már nem aukciózási témakör, másrészt pedig ezeket a dolgokat jó megérteni, mert sokat segít, de csak alkalmazkodni lehet a végeredményhez.smile.gif (Ennek a végkövetkeztetésnek egy részét szintén a Vaterán tanultam.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-06-06 09:03

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-06 08:40
Létrehozva: #486

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-06-06 08:29) *
Egyébként ez is egy valós igazság. De tényleg.

Így van, erre (is) jó egy fórum.
A kedves hozzászóló a probléma megoldását a vevők "megszüntetésében" látja.
Ha én gyalogos átkelés előtt soha sem nézek körül egy forgalmas úton és emiatt mindig elütnek, akkor két lehetőségem van:
1. Előbb-utóbb megtanulom, hogy vigyázni kell és csak akkor indulok el, ha nem jön jármű.
2. Követelem a járműforgalom teljes betiltását és akkor nem kell megtanulni semmit sem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-06-06 08:29
Létrehozva: #487

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-06 08:19) *
... és utána mindig megosztja a negatív tapasztalatait a fórum közösségével. Ez is hasznos, mások tanulhatnak belőle.

Egyébként ez is egy valós igazság. De tényleg.

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-06 08:19
Létrehozva: #488

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(gujvari @ 2014-06-06 07:48) *
Sajnalattal vettem, hogy a klimavaltozas kimaradt a felsorolasbol no a vilagbeke.
Ilyen negligalo vjalaszra nem szamitottam. Mindig komoly, megoldasra torekvo partnernek gondoltam a Vaterat.

Sajnálattal vettem, hogy nem sikerült értelmezni a leírtakat. A problémájára a megoldás ott volt a hozzászólásban.
De kétségkívül az is egy lehetőség, hogy a jövőben is utánvéttel postáz visszajelzésekkel nem rendelkező felhasználóknak és utána mindig megosztja a negatív tapasztalatait a fórum közösségével. Ez is hasznos, mások tanulhatnak belőle.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-06-06 08:08
Létrehozva: #489

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

Sajnalattal vettem, hogy a klimavaltozas kimaradt a felsorolasbol no a vilagbeke.
Ilyen negligalo vjalaszra nem szamitottam. Mindig komoly, megoldasra torekvo partnernek gondoltam a Vaterat.

Mert hogy a Vatera (Benzzel együtt) komoly és megoldásra törekvő partner. Nem is értem, hogy most mi verte ki a biztosítékot. Csak nézek, mint a szalonna. Főleg úgy, hogy fórummoderátorként neki a fórum moderálása az eredendő kötelessége, nem a tanácsadás és a segítségnyújtás. Amikor ezt mégis megteszi, mert a tapasztalata és a helyzete alapján van "némi" rálátása, akkor egy ilyen postot kap válaszul köszönöm helyett. Nem negligáló volt a válasz, hanem alapos, kiegészítette az enyémet és mint a postom elején jeleztem, többlet volt. Mert ha egy büdös szót nem szólt volna, akkor sem járt volna el hanyagul.

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-06-06 08:01
Létrehozva: #490

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

Jó reggelt! smile.gif

Nem tisztem a fórum moderátorát védeni, megteszi helyettem. Viszont megjegyzem, nem vette semmibe az Ön gondját. A szempontok - amiket felsorolt - tényleg fontosak. Ez a felület nem olyan, mint egy hagyományos áruház és éppen ezért a felhasználói önvédelemnek kiemelt szerepe van.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
gujvari
hozzászólás 2014-06-06 07:48
Létrehozva: #491

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-15 00:04
Azonosító: 10 029

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-05 08:42) *
Annyival egészíteném ki, hogy itt is - mint az élet egyéb területein is - érdemes a kockázatokat mérlegelni. Értékelésekkel nem rendelkező vásárlónak nem küldünk utánvétes csomagot, de ugyanígy nem veszünk ájfon hatost sem előre utalással, negyed áron, 60 napos szállítási határidővel.
Aki az ilyen alapdolgokra odafigyel, az jellemzően nem kerül bajba.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-05 21:27
Létrehozva: #492

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-05 21:15) *
Kedves zejopy!

Holnap utánanézek minden szempontból, addig várjon az utalással.
Köszönöm, hogy jelezte a problémát.

Én köszönöm, hogy ránéz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-05 21:15
Létrehozva: #493

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-05 20:03) *
Kedves Benz! smile.gif

Róla lehet tudni valamit? Régóta nem lépett be, telefonján nem elérhető. Kértem postaköltség pontosítást, de nem válaszolt. Jó régen vásároltam tőle, legalábbis az én munkamorálom szerint. Nem igazán tudom, hogy érdemes-e várnom. Pünkösd utánig adtam haladékot, utána elállok a vásárlástól. Az úgy korrekt talán. Ment a levél a biztonságra.

Kedves zejopy!

Holnap utánanézek minden szempontból, addig várjon az utalással.
Köszönöm, hogy jelezte a problémát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-05 20:03
Létrehozva: #494

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! smile.gif

Róla lehet tudni valamit? Régóta nem lépett be, telefonján nem elérhető. Kértem postaköltség pontosítást, de nem válaszolt. Jó régen vásároltam tőle, legalábbis az én munkamorálom szerint. Nem igazán tudom, hogy érdemes-e várnom. Pünkösd utánig adtam haladékot, utána elállok a vásárlástól. Az úgy korrekt talán. Ment a levél a biztonságra.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
SPComputer
hozzászólás 2014-06-05 15:11
Létrehozva: #495

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-09 15:02
Azonosító: 531 554

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-06-05 15:08) *
Szia,
Pillants rá, a két felhasználóra smile.gif

Szia! Igen, látom. good.gif

Mostmár csak a BlackBerry-t kéne eladnom.
Írok neki megint.
Csak ne felejtsek számlát adni... mosking.gif

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-06-05 15:08
Létrehozva: #496

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(SPComputer @ 2014-06-05 15:03) *
Arra céloztam, hogy valószínűleg minimum dupla alteregó és linkelés van emögött.

Szia,
Pillants rá, a két felhasználóra smile.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
SPComputer
hozzászólás 2014-06-05 15:03
Létrehozva: #497

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-05 14:44) *
Mit ért azon, hogy a Vatera jóvoltából?!

Jaj, ezt viccnek szántam, a delikvens felhasználónevére utalva, sorry...

IDÉZET(SPComputer @ 2014-06-05 14:51) *
Jaj, ezt viccnek szántam, a delikvens felhasználónevére utalva, sorry...

Egy szóval sem mondtam, nem is gondolom, hogy a NAV lenne.
Arra céloztam, hogy valószínűleg minimum dupla alteregó és linkelés van emögött.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-05 14:44
Létrehozva: #498

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(SPComputer @ 2014-06-05 14:42) *
Szép jó napot!

Kaptam egy NAV ellenőrzést a Vatera jóvoltából blink.gif :
Ezzel nem is volna probléma, viszont kicsit utána nézve azt látom, a nyert licitjeinél először mindig ez a "csongradicsirama" kérdez, mielőtt az apehos leüti. A terméklapos levelezései is hagynak némi kívánni valót maguk után.
Emilben már érdeklődtem a szándék komolyságát illetően, az első átvételi ígéret egyelőre nem teljesült.
Nem sok jót remélek, s nem is értem, mi értelme ennek, de gondoltam, szólok...

Mit ért azon, hogy a Vatera jóvoltából?!
A felhasználónéven túlmenően mi bizonyítja, hogy valóban a NAV a vevő? Ők nem ilyen módszerekkel dolgoznak.
Utánanézünk az említett két felhasználónévnek. Ha csak szórakoznak, akkor rövid úton megválunk tőlük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
SPComputer
hozzászólás 2014-06-05 14:42
Létrehozva: #499

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szép jó napot!

Kaptam egy NAV ellenőrzést a Vatera jóvoltából blink.gif :
Ezzel nem is volna probléma, viszont kicsit utána nézve azt látom, a nyert licitjeinél először mindig ez a "csongradicsirama" kérdez, mielőtt az apehos leüti. A terméklapos levelezései is hagynak némi kívánni valót maguk után.
Emilben már érdeklődtem a szándék komolyságát illetően, az első átvételi ígéret egyelőre nem teljesült.
Nem sok jót remélek, s nem is értem, mi értelme ennek, de gondoltam, szólok...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-05 08:42
Létrehozva: #500

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-05 07:07) *
Igen, tényleg működött. Csak közben sok lett az ember és kevés a fóka. Na meg a világ is változott valamennyit, az emberek gondolkodása és a vásárlási szokások. Tehát, bár jobb volt és biztonságosabb (bizonyos szempontból), ez egy szükséges változtatás volt.

Annyival egészíteném ki, hogy itt is - mint az élet egyéb területein is - érdemes a kockázatokat mérlegelni. Értékelésekkel nem rendelkező vásárlónak nem küldünk utánvétes csomagot, de ugyanígy nem veszünk ájfon hatost sem előre utalással, negyed áron, 60 napos szállítási határidővel.
Aki az ilyen alapdolgokra odafigyel, az jellemzően nem kerül bajba.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1342 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-09-04 03:32