IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 243 244 245 246 247 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
retrolany_v
hozzászólás 2012-02-17 19:22
Létrehozva: #4881

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-02-17 17:49
Azonosító: 1 640 672

[quote name='zejopy' date='2012-02-17 18:20' post='1402120']
Maestro, Maestro! biggrin.gif
Tudtam, amikor megnéztem a profilt. Nekem nem jutnak eszembe földrajzi helyekről emberek, de ez kivételt képez. biggrin.gif
Ne haragudj, de az első kérdés törlése után rá kellett volna jönnöd, hogy ő nem akar erről kommunikálni. Azzal, hogy "folyamatosan" többször megkérdezed, már a zaklatás határát súrolod.
Két dolgot tehetsz:
1. Figyelmen kívül hagyod az aukciót.
2. Egyértelműen bizonyítod, hogy hamis a cucc, és törölteted a Vaterával az aukciót. Vigyázz, mert az, hogy "te látod", nem bizonyíték. Amíg ez az érved és semmi több, addig amit csak sárdobálás, amit csinálsz.
Bizonyíték lehet:
a.) Az eladó beismerése.
b.) A márka hivatalos képviselője által benyújtott törlési igény, az erre a célra létrehozott formanyomtatványon.

A hamisítás téma ezerszer lerágott csont már itt a fórumon.
(Hölgyek, Urak! Kihagytam valamit?)

Köszönöm a kielégítő választ!Új lévén nem vagyok tisztába még dolgokkal, de mostmár ezt tudom..
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-17 19:20
Létrehozva: #4882

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(hytech @ 2012-02-17 17:30) *
Zejopy-hoz lenne egy kérdésem.

Vajon melyik megyéből való ez az eladó? (is) mosking.gif

Köszönöm.

Ennyi. biggrin.gif

Maestro, Maestro! biggrin.gif
Tudtam, amikor megnéztem a profilt. Nekem nem jutnak eszembe földrajzi helyekről emberek, de ez kivételt képez. biggrin.gif

IDÉZET(retrolany_v @ 2012-02-17 17:42) *
S még engem tesz tiltólistára, mert megmertem kérdezni h eredeti-e amit ő egyfolytában töröl.
Ilyen létezik a Vaterán? :S

Ne haragudj, de az első kérdés törlése után rá kellett volna jönnöd, hogy ő nem akar erről kommunikálni. Azzal, hogy "folyamatosan" többször megkérdezed, már a zaklatás határát súrolod.
Két dolgot tehetsz:
1. Figyelmen kívül hagyod az aukciót.
2. Egyértelműen bizonyítod, hogy hamis a cucc, és törölteted a Vaterával az aukciót. Vigyázz, mert az, hogy "te látod", nem bizonyíték. Amíg ez az érved és semmi több, addig amit csak sárdobálás, amit csinálsz.
Bizonyíték lehet:
a.) Az eladó beismerése.
b.) A márka hivatalos képviselője által benyújtott törlési igény, az erre a célra létrehozott formanyomtatványon.

A hamisítás téma ezerszer lerágott csont már itt a fórumon.
(Hölgyek, Urak! Kihagytam valamit?)

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-17 18:16) *
Írtam az ügyfélszolgálatnak, sajnos délután annyira kapkodtam, hogy a tegnapi levelükre válaszoltam. Most jött a levél, hogy rögzítették a panaszom és 36 óra munka napokon, akkor csak hétfőn kapok választ gondolom.

Van, hogy hamarabb lezajlik.smile.gif

Kedves Benz! Én is azt a szöveget kapom, ami a 36 órára utal. Mondjuk, még sosem kellett várnom annyit. Megszűnt a 24 órás PEP kedvezmény?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-17 19:16
Létrehozva: #4883

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-23 20:35
Azonosító: 1 569 983

IDÉZET(hytech @ 2012-02-17 17:30) *

Köszönöm.

Ennyi. biggrin.gif

Írtam az ügyfélszolgálatnak, sajnos délután annyira kapkodtam, hogy a tegnapi levelükre válaszoltam. Most jött a levél, hogy rögzítették a panaszom és 36 óra munka napokon, akkor csak hétfőn kapok választ gondolom.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-17 18:58
Létrehozva: #4884

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(retrolany_v @ 2012-02-17 17:42) *

Ezek szerint létezik.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
retrolany_v
hozzászólás 2012-02-17 18:42
Létrehozva: #4885

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(retrolany_v @ 2012-02-17 17:14) *
Eredetinek hirdeti az ember a terméket s mikor kérdezek róla akkor kitörli a kérdésem.
Ez miért jó?Gyanítom eredetinek tünteni fel a terméket ami valójában ócska utánzat ráadásul 7-szeres áron!
Bosszantó!

S még engem tesz tiltólistára, mert megmertem kérdezni h eredeti-e amit ő egyfolytában töröl.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-17 18:30
Létrehozva: #4886

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-17 15:54) *
Olyan nincs, hogy a Vatera megfeledkezik valamiről, ezek automatikus dolgok. (Olvastam a negádat.)
A negatív törlését próbáld meg a Kapcsolatfelvételen keresztül kérni. A levelezést mellékeld. Ne már, hogy te maradj piros az ő hibájából.

Köszönöm.

Ennyi. biggrin.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
retrolany_v
hozzászólás 2012-02-17 18:14
Létrehozva: #4887

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-17 17:04) *
Igen, létezik.

Eredetinek hirdeti az ember a terméket s mikor kérdezek róla akkor kitörli a kérdésem.
Ez miért jó?Gyanítom eredetinek tünteni fel a terméket ami valójában ócska utánzat ráadásul 7-szeres áron!
Bosszantó!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-17 18:04
Létrehozva: #4888

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(retrolany_v @ 2012-02-17 16:58) *
Olyan létezik, hogy kérdezek a termékről?És nemes egyszerűséggel kitörli az eladó a kérdésem??
Feltételezem, hogy mások ezt ne lássák...
dry.gif

Igen, létezik.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
retrolany_v
hozzászólás 2012-02-17 17:58
Létrehozva: #4889

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Olyan létezik, hogy kérdezek a termékről?És nemes egyszerűséggel kitörli az eladó a kérdésem??
Feltételezem, hogy mások ezt ne lássák...
dry.gif

+Quote Post
York211
hozzászólás 2012-02-17 17:22
Létrehozva: #4890

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-25 20:59
Azonosító: 1 571 455

IDÉZET(VateraMod @ 2012-02-17 14:52) *
Tisztelt zoc710,

ha a csak1forint felhasználó által leírtakra gondol: amennyiben a kizárás nem végleges, akkor az eladó aukciói fent maradhatnak a piactereken.
Ha fent maradnak, akkor nyilván licitálni is lehet rájuk és az aukció lejárta után a felek a szokott módon kötelesek lebonyolítani az adásvételt.
A Vatera nyilván nem tudja majd eldönteni, hogy ki mit küldött a másiknak.

Ez világos, nem is erről akarok infot hanem arról, h mit tehetek, hogy elkerüljem a kellemetlenségeket!?

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-17 17:22
Létrehozva: #4891

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-17 16:12) *
Ha világosan kiderül az eladó leveleiből, hogy nem kívánta átadni a termékeket a kialakult áron, akkor nem lesz akadálya a törlésnek.

Köszönöm szépen a sok segítséget, írok az ügyfélszolgálatnak.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-17 17:12
Létrehozva: #4892

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-17 16:01) *
Azt olvastam, hogy nem szoktak értékelést törölni, mert a Vatera csak közvetít.
Mit kellene írnom, szerintem már így is eleget írogattam nekik. Vajon elég, ha a két levelét bemásolom?

Ha világosan kiderül az eladó leveleiből, hogy nem kívánta átadni a termékeket a kialakult áron, akkor nem lesz akadálya a törlésnek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-17 17:01
Létrehozva: #4893

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-17 15:54) *
Olyan nincs, hogy a Vatera megfeledkezik valamiről, ezek automatikus dolgok. (Olvastam a negádat.)
A negatív törlését próbáld meg a Kapcsolatfelvételen keresztül kérni. A levelezést mellékeld. Ne már, hogy te maradj piros az ő hibájából.

Azt olvastam, hogy nem szoktak értékelést törölni, mert a Vatera csak közvetít.
Mit kellene írnom, szerintem már így is eleget írogattam nekik. Vajon elég, ha a két levelét bemásolom?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-17 16:54
Létrehozva: #4894

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-17 15:49) *
Mivel újként hirdetett termékekről van szó, gondoltuk is , hogy nem 7.- forintot utalunk neki.
Olvastuk az előző értékeléseket, de próba szerencse alapon licitáltunk.
Az aukció zárásának napján délután írtam neki. Ha Ő már akkor inaktív lett volna, szerintem azonnal válaszol, hogy nem tudja mit adott el akkor, ha normális eladó. Az aukció 27-én zárult, 2.-án írt, hogy türelmet kér.
A következő levél pedig 13.-án.
Számtalan levelet írtam nem válaszolt. Ma meg alig küldtem el az értékelést máris jött tőle a negatív.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-17 16:55

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-17 16:49
Létrehozva: #4895

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-17 15:40) *
Közben fölöttem VéeM is válaszolt, ő már utána tudott nézni. smile.gif
Szóval ez a dolog független az inaktiválásától. Igenis, hogy oda kellett volna adnia a cuccokat. 1 Ft lett a végső ár. Jogos a negatív. Miért ne lenne korrekt rá nézve? A neve alapján erre az aukciótípusra specializálta magát. Ez magában hordja a kockázatát annak, hogy 1 ft-ért megy el az áru. Akkor ezt elegánsan tudomásul kell venni és oda kell adni. Neki ahhoz van joga, hogy örüljön a fenekén lévő lyuknak. Amúgy pedig, ha ebben a szellemben folytatja, nem sokáig lesz tagja ennek a piactérnek.
Na megyek, meg is nézem jól ezt a tagot magamnak, aztán tiltóra teszem.smile.gif

Mivel újként hirdetett termékekről van szó, gondoltuk is , hogy nem 7.- forintot utalunk neki.
Olvastuk az előző értékeléseket, de próba szerencse alapon licitáltunk.
Az aukció zárásának napján délután írtam neki. Ha Ő már akkor inaktív lett volna, szerintem azonnal válaszol, hogy nem tudja mit adott el akkor, ha normális eladó. Az aukció 27-én zárult, 2.-án írt, hogy türelmet kér.
A következő levél pedig 13.-án.
Számtalan levelet írtam nem válaszolt. Ma meg alig küldtem el az értékelést máris jött tőle a negatív.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-17 16:43
Létrehozva: #4896

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-17 15:21) *
Arról van szó, hogy 3 héttel ezelőtt, 2 napra hirdetett 1.- forintos aukciókon megnyertem 7 darab pólót. Az eladó nem jelentkezett, közben inaktív lett, többször írtam neki, majd jött levél, hogy legyek türelemmel, mert nem tud belépni a fiókjába önhibáján kívül. Most hétfőn írt egy levelet, hogy ránézve nem korrekt, ha 1.- forintért ideadja a pólókat, de egy magasabb áron megvehetem. Válaszoltam még hétfőn. Nem reagált. Ma délelőtt miután megkérdeztem az Ügyfélszolgálatot erről negatívot adtam, 10 percen belül reagált, hogy én "értetlen vagyok", nem kell ideadnia semmit, mert inaktív volt és ehhez neki joga van.
Tehát bosszút állt. csak1forint eladó nem szereti a kritikát. Miért adtam volna semlegeset?! Ha két- három napon belül jelzi, hogy nem adja egy forintért akkor persze lehetett volna szó a semlegesről. Nem vagyok rutinos Vaterás, de így gondolom.

Közben fölöttem VéeM is válaszolt, ő már utána tudott nézni. smile.gif
Szóval ez a dolog független az inaktiválásától. Igenis, hogy oda kellett volna adnia a cuccokat. 1 Ft lett a végső ár. Jogos a negatív. Miért ne lenne korrekt rá nézve? A neve alapján erre az aukciótípusra specializálta magát. Ez magában hordja a kockázatát annak, hogy 1 ft-ért megy el az áru. Akkor ezt elegánsan tudomásul kell venni és oda kell adni. Neki ahhoz van joga, hogy örüljön a fenekén lévő lyuknak. Amúgy pedig, ha ebben a szellemben folytatja, nem sokáig lesz tagja ennek a piactérnek.
Na megyek, meg is nézem jól ezt a tagot magamnak, aztán tiltóra teszem.smile.gif
Megnéztem. Most nincs fent aukciója egy sem. Furcsa, mert nem mai csirke ő sem, mégis ennyire járatlan a vaterázásban? Vagy azt hitte, hogy téged megetethet?
Mindegy. Az értékelései alapján nem egyhamar lesz inaktív, de majd talán egy figyelmeztetés még beröppen. Ha jól tudom, akkor a büntetésből való inaktiválás után már csak az utolsó dobás van vissza neki.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-17 16:43

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-17 16:21
Létrehozva: #4897

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-17 14:07) *
Szia!

Szerintem logikai megközelítés alapján nincs ilyen a szabályzatban és nem is emlékszem, hogy olvastam volna róla, mivel az inaktív eladó azért lett inaktiválva, mert bizonyos szabályokat megsértett, ezért szerintem nincsenek jogai.
Jó volna tudni, hogy pontosan miről is van szó.
Ha azt szeretnéd, hogy egy felhasználó inaktiválását visszavonják, vagy az utolsó figyelmeztetést, akkor az ÜSZ-on keresztül tudod intézni ezt a dolgot. Nehéz lesz. Amióta vaterázom, egyszer olvastam olyat, hogy egy vaterás büntetést visszavontak, az is Benz közbenjárására történt, és nem kimondottan azért, mert nem volt jogos, hanem, mert a jóhiszeműség bebizonyosodott. Abban az esetben kimondottan méltányosságról volt szó a Vatera részéről.
Ezért, ha ilyesmiről van szó, akkor a legjobb helyen jársz, mert Benz az, aki rendelkezik azzal a türelemmel és segítőkészséggel, ami egy ilyen ügyhöz szükséges.

Arról van szó, hogy 3 héttel ezelőtt, 2 napra hirdetett 1.- forintos aukciókon megnyertem 7 darab pólót. Az eladó nem jelentkezett, közben inaktív lett, többször írtam neki, majd jött levél, hogy legyek türelemmel, mert nem tud belépni a fiókjába önhibáján kívül. Most hétfőn írt egy levelet, hogy ránézve nem korrekt, ha 1.- forintért ideadja a pólókat, de egy magasabb áron megvehetem. Válaszoltam még hétfőn. Nem reagált. Ma délelőtt miután megkérdeztem az Ügyfélszolgálatot erről negatívot adtam, 10 percen belül reagált, hogy én "értetlen vagyok", nem kell ideadnia semmit, mert inaktív volt és ehhez neki joga van.
Tehát bosszút állt. csak1forint eladó nem szereti a kritikát. Miért adtam volna semlegeset?! Ha két- három napon belül jelzi, hogy nem adja egy forintért akkor persze lehetett volna szó a semlegesről. Nem vagyok rutinos Vaterás, de így gondolom.

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2012-02-17 15:52
Létrehozva: #4898

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-17 13:35) *
Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy az inaktívvá vált eladók jogairól hol ír a szabályzat, mert én nem találom. Ritkán fórumozok, eddig nem kellett a szabályzatot olvasgatnom, de most kíváncsi lennék mit írnak erről, ha egyáltalán van benne ilyen.

Segítségeteket köszönöm előre is!

Tisztelt zoc710,

ha a csak1forint felhasználó által leírtakra gondol: amennyiben a kizárás nem végleges, akkor az eladó aukciói fent maradhatnak a piactereken.
Ha fent maradnak, akkor nyilván licitálni is lehet rájuk és az aukció lejárta után a felek a szokott módon kötelesek lebonyolítani az adásvételt.

IDÉZET(York211 @ 2012-02-17 14:20) *
Mindenképpen a vaterához fogok fordulni jogorvoslatért mert nekem ez nagyon bűzlik.

A Vatera nyilván nem tudja majd eldönteni, hogy ki mit küldött a másiknak.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
York211
hozzászólás 2012-02-17 15:20
Létrehozva: #4899

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-25 20:59
Azonosító: 1 571 455

IDÉZET(hytech @ 2012-02-17 07:59) *
Akkor segítek, hogy világosabban láss és helyesen dönts.

Az első eset: SEMMI esetre sem küld vissza a pénzét.
Gondolkozz! Ha te tudod, hogy heylesen jártál el, alaposan/biztonságosan becsomagoltad akkor egyértelmű, hogy hazudik.
Ha visszaküldenéd azzal két dolgot tennél: magadat is becsapnád önmagad előtt, illetve szabad játszóteret engednél egy ilyen ízeltlábúnak aki majd legközelebb mással is el fogja játszani ugyanezt ha éppen úgy tartja kedve mert meggondolta magát.
NE tedd!

A második egysejtű esetében: A pénzedet SOHA nem fogod megkapni.(tapasztalat)
Egyébként is nem tudom mennyire fórumozol de azok a nevek amelyek számra, azon belül is 3 számjegyre végződnek az esetek 90%-ban vagy megbízhatatlan, unatkozó lelkisérülteké vagy csalóké. ( tisztelet a kivételnek aki alig van)
Nyugodtan indítsd újra az aukciót, aztán tiltólista, és negatív.

Én már bevágtam mindkettőt bár az ilyenek úgysem húzzák itt sokáig.

Az első esetben: Szeretnék becsületes lenni annak ellenére, hogy az agynéma ilyen gerinctelen, persze először megnézem a cuccot ha visszaküldi.
Gondoltam arra, hogy neki is megvolt a játék SZ*R állapotban, és csak kicserélte az enyémre és visszakövetelné a pénzét és az ő mocskát küldené vissza nekem, így csinál egy tökéletes cserét...Mindenképpen a vaterához fogok fordulni jogorvoslatért mert nekem ez nagyon bűzlik.

A második esetben: Sejtettem énis hogy mivel nem tudott behúzni a csőbe, hogy küld nekem és retusált bizonylatot az utalásról így nem is akar vásárolni majd, de most adok neki egy negatívot akkor énis kapok, és teljesen jogtalanul, tehát ez is zsákutca, a történetét senki nem fogja ismerni azt ír az értékelésbe amit akar és a potenciális vásárolóim majd ezt látják ha az oldalmra kattintanak, hogy én átvertem valakit, nemtudom mitévő legyek, egyenlőre csak várni tudok, ha tud vki valami okosat akkor írja már meg!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-17 15:07
Létrehozva: #4900

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-17 13:35) *
Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy az inaktívvá vált eladók jogairól hol ír a szabályzat, mert én nem találom. Ritkán fórumozok, eddig nem kellett a szabályzatot olvasgatnom, de most kíváncsi lennék mit írnak erről, ha egyáltalán van benne ilyen.

Segítségeteket köszönöm előre is!

Szia!

Szerintem logikai megközelítés alapján nincs ilyen a szabályzatban és nem is emlékszem, hogy olvastam volna róla, mivel az inaktív eladó azért lett inaktiválva, mert bizonyos szabályokat megsértett, ezért szerintem nincsenek jogai.
Jó volna tudni, hogy pontosan miről is van szó.
Ha azt szeretnéd, hogy egy felhasználó inaktiválását visszavonják, vagy az utolsó figyelmeztetést, akkor az ÜSZ-on keresztül tudod intézni ezt a dolgot. Nehéz lesz. Amióta vaterázom, egyszer olvastam olyat, hogy egy vaterás büntetést visszavontak, az is Benz közbenjárására történt, és nem kimondottan azért, mert nem volt jogos, hanem, mert a jóhiszeműség bebizonyosodott. Abban az esetben kimondottan méltányosságról volt szó a Vatera részéről.
Ezért, ha ilyesmiről van szó, akkor a legjobb helyen jársz, mert Benz az, aki rendelkezik azzal a türelemmel és segítőkészséggel, ami egy ilyen ügyhöz szükséges.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-17 15:07

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 243 244 245 246 247 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-02 06:14