IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 243 244 245 246 247 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2012-02-18 22:36
Létrehozva: #4881

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-18 21:31) *
....
Kedves zejopy!

Ha másként nem megoldható, akkor igen. De célszerűbb lenne egy számon intézni az egészet.
Másolja át mindig a tárgy sort a ticket számmal.
...

Hát ez nekem nem egészen világos.
Tehát az első levelezést elküldöm a biztonsagra, aztán az összes többit szintén a biztonsagra, annyi különbséggel, hogy a tárgy helyére beírom az első levélre kapott ticket számot? Arra újra csak egy ticket számot fogok kapni.
Na jó. Remélem nem kerül rá sor, hogy gond legyen. Majd visszatartom ezt az értékelést is, ameddig bírom....

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-18 22:31
Létrehozva: #4882

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(eMblema04 @ 2012-02-18 18:35) *
Nem értem miért kell 25+ lezárt aukció egy karóra megvásárlásához! D1ora1-nél ez feltétel! Most kezdtem Vaterázi és már meg különböztetnek!! Régen regisztráltam de most keltette fel egy szép óra az érdelődésemet! Kérem aki tud segíteni az segítsen vagy legalábis adjon elfogadható magyarázatot!
segítségüket előre is köszönöm eMblema

Tisztelt eMblema04!

Az eladónak joga van zárt aukciót indítani. Ha nem engedélyezi a licitet, akkor keressen másik terméket másik eladónál.

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-18 20:12) *
Kedves Benz!

Ez a jóember minden mondanivalóját új levélben írja meg. Ugye, ha arra kerül a sor, akkor ezeket küldhetem külön a biztonsagra? Mert tegnap este eléggé megrémített azzal a szigorú postjával, hogy egy ügyben csak egy ticket szám legyen. smiley-scared003.gif

Kedves zejopy!

Ha másként nem megoldható, akkor igen. De célszerűbb lenne egy számon intézni az egészet.
Másolja át mindig a tárgy sort a ticket számmal.

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-18 20:34) *
Kedves zejopy és moderátor és mindenki aki arra buzdított, hogy igenis kérjem a bosszúból adott negatívok törlését. Most kaptam a levelet, hogy eltávolították a hét minősítést. Bevallom kicsit féltem, hogy nem elég a levelezés, de ezek szerint az Ügyfélszolgálat számára is egyértelmű volt amit írt.
Jól esik, hogy hétvégén is foglalkoznak a problémával és nem kellett egész hétvégén várakozni a válaszra.

Kedves zoc710!

Örülök, hogy sikerült smile.gif
Ha egyértelmű és megfelelően dokumentált esetről van szó, akkor nincs akadálya a törlésnek.
Természetesen állandóan van ügyelet, hétvégén, ünnepnapokon és éjszaka is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-18 21:53
Létrehozva: #4883

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-18 20:34) *
Kedves zejopy és moderátor és mindenki aki arra buzdított, hogy igenis kérjem a bosszúból adott negatívok törlését. Most kaptam a levelet, hogy eltávolították a hét minősítést. Bevallom kicsit féltem, hogy nem elég a levelezés, de ezek szerint az Ügyfélszolgálat számára is egyértelmű volt amit írt.
Jól esik, hogy hétvégén is foglalkoznak a problémával és nem kellett egész hétvégén várakozni a válaszra.

Ámen.smile.gif
Mindig megnyugvás az ilyet olvasni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-18 21:34
Létrehozva: #4884

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-23 20:35
Azonosító: 1 569 983

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-18 18:14) *
Szívesen.smile.gif És nincs semmi baj, erre való a fórum. Akkor is gyere vissza és mondd el, mi történt, ha rendeződtek a dolgaid.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-18 21:12
Létrehozva: #4885

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-14 08:21) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1479219
Ajánlom a megfelelő helyre.
Nem bír fizetni. Ma megírtam a fenyegető levelemet.
Ugye szerintetek sem túlzás, ha pénteken újraindítom este az árut? Nem kapkodós a tempó?
IDÉZET(hytech @ 2012-02-14 08:35) *

De melyik pénteken? hehehmm.gif

Szerintem várj 1 hónapot még legalább.
Hideg is van, meg lehet nincs ideje jelentkezni.

De jön a tavasz! laugh.gif

Khmmm.... Képzeljétek, most írta, hogy elfelejtette a bankba elvinni a számlaszámomat, ezért elmaradt az utalás, de hétfőn megteszi.
Jajistenem..... 300 Ft-os könyv. Mit kell ezen annyit szarakodni, de tényleg.... közben a Vati meg szorongatja a torkomat az értékelések elmaradása miatt.
Óóóó, istenem, ezek után milyen értékelést írjak neki? sad.gif

Kedves Benz!

Ez a jóember minden mondanivalóját új levélben írja meg. Ugye, ha arra kerül a sor, akkor ezeket küldhetem külön a biztonsagra? Mert tegnap este eléggé megrémített azzal a szigorú postjával, hogy egy ügyben csak egy ticket szám legyen. smiley-scared003.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
eMblema04
hozzászólás 2012-02-18 19:35
Létrehozva: #4886

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-02-18 16:33
Azonosító: 1 641 771

Nem értem miért kell 25+ lezárt aukció egy karóra megvásárlásához! D1ora1-nél ez feltétel! Most kezdtem Vaterázi és már meg különböztetnek!! Régen regisztráltam de most keltette fel egy szép óra az érdelődésemet! Kérem aki tud segíteni az segítsen vagy legalábis adjon elfogadható magyarázatot!

segítségüket előre is köszönöm eMblema

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-18 19:14
Létrehozva: #4887

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-18 18:06) *
Azt hiszem a probléma lényege, hogy járatlan vagyok a fórumozásban és a levelezésben. Tegnap estére már teljesen összekeveredtek bennem a dolgok. Természetes, hogy nem csak az én problémám van , sokkal komolyabbak is lehetnek egy ilyen kiterjedésű helyen mint a Vatera. Még egyszer köszönök minden segítséget!!!
Üdv.

Szívesen.smile.gif És nincs semmi baj, erre való a fórum. Akkor is gyere vissza és mondd el, mi történt, ha rendeződtek a dolgaid.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-18 19:06
Létrehozva: #4888

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-18 16:29) *
Szia! smile.gif
Nyugi, ha küldtél plusz levelet, akkor sem dől össze a világ. Szerintem most várj egy kicsit, amíg az utolsó leveledre megküldik a választ. Ha az utolsó leveled elküldése után eltelik 36 óra és még nem válaszoltak, akkor gyere vissza és újra átgondoljuk a dolgot. Tudod, nagyon sokan vagyunk a Vaterán, sok problémával és az ÜSZ-osok száma gondolom korlátozott. Ne aggódj.
Nehéz beletanulni, főleg, ha az ember más beállítottságú. Nekem is nehéz volt, alkalmanként még most is úgy érzem, hogy a fejemre szakad az egész, szóval én megértem a problémádat teljesen. Ha jössz és itt vagyok, segítek, amiben tudok, de én is csak a saját kútfőmből, tapasztalatomból tudok meríteni.
Meglátjuk mi lesz. smile.gif

Azt hiszem a probléma lényege, hogy járatlan vagyok a fórumozásban és a levelezésben. Tegnap estére már teljesen összekeveredtek bennem a dolgok. Természetes, hogy nem csak az én problémám van , sokkal komolyabbak is lehetnek egy ilyen kiterjedésű helyen mint a Vatera. Még egyszer köszönök minden segítséget!!!
Üdv.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-18 17:29
Létrehozva: #4889

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-18 14:12) *
Tisztelt Benz!
Nem akarom felbosszantani. Tegnap írtam az ügyfélszolgálatnak többször is (sajnos). A fórumon azt tanácsolták írja a biztonság-ra , úgy értettem ez egy másik hely ahova írnom kellene, hogy nem az ügyfélszolgálat, hanem az allegroup által üzemeltetett másik hely ahol panaszommal foglalkoznak. Mivel a tegnapi napon java részét ezzel töltöttem, nem vagyok egy számítástechnikai zseni, csak egyszerű mezei felhasználó, összezavarodtak bennem a dolgok.
Mikor reggel olvastam, hogy beérkezik minden levél és ne irogassak feleslegesen, ami jogos, hibáztam, erre a biztonság címre gondoltam. Ezek szerint a kettő ugyanaz.
Remélem sikerült értelmesen leírnom mi az amit nem értek.
Segítségét megköszönve.

Szia! smile.gif
Nyugi, ha küldtél plusz levelet, akkor sem dől össze a világ. Szerintem most várj egy kicsit, amíg az utolsó leveledre megküldik a választ. Ha az utolsó leveled elküldése után eltelik 36 óra és még nem válaszoltak, akkor gyere vissza és újra átgondoljuk a dolgot. Tudod, nagyon sokan vagyunk a Vaterán, sok problémával és az ÜSZ-osok száma gondolom korlátozott. Ne aggódj.
Nehéz beletanulni, főleg, ha az ember más beállítottságú. Nekem is nehéz volt, alkalmanként még most is úgy érzem, hogy a fejemre szakad az egész, szóval én megértem a problémádat teljesen. Ha jössz és itt vagyok, segítek, amiben tudok, de én is csak a saját kútfőmből, tapasztalatomból tudok meríteni.
Meglátjuk mi lesz. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2012-02-18 15:21
Létrehozva: #4890

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-18 13:04) *
Ajánlott küldeménynél valóban ingyenes a visszaszállítás, de csomagnál nem. Most nem néztem utána, de emlékeim szerint ez a helyzet.

Most éppen ez az aktuális szabály:
"Az ÁSZF I. 7.8. pontja alapján, a postán kívüli okból nem kézbesíthető küldemény - visszakézbesítési díj ellenében - viszszakézbesítésre kerül a feladó részére. A visszakézbesítési díjat a postán kívüli okból nem teljesített szolgáltatásokra korábban megfizetett díjból vonja le a Posta, a nem teljesített szolgáltatások díjmaradéka a feladónak visszajár."

"A standard belföldi postacsomag esetén, a standard postacsomag díja, nem standard belföldi postacsomag esetén a nem standard postacsomag díja kerül felszámításra."

"Utánvételes levél: tömeg szerinti díj és az ajánlott, ? és ha volt ? értéknyilvánítás különszolgáltatások díja."

"A vissza-küldés során a Posta a könyvelt küldeményeket könyveltként kezeli, a feladáskor elsőbbséggel feladott levélküldeményt elsőbbségi kezeléssel küldi vissza."

Elvileg egy 500 gramm és 10000 Ft alatti utánvételes levélnél még kapnánk is vissza pénzt, mert 650 lenne a visszaszállítás ajánlottan, de 790 a nem teljesített utánvétel. Aztán lehet csak én értek félre valamit, de szerintem így kellene lennie, de úgy néz ki, hogy inkább örüljünk, hogy ajánlott levelekre nem kérik el a visszaút díját.

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-18 15:22

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-18 15:12
Létrehozva: #4891

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-18 14:03) *
Tisztelt zoc710!

Mire kellene még válaszolnia a moderátornak?! blink.gif
Az előző hozzászólásában nem volt kérdés.

Ellenben pontosan leírta a tennivalókat: "Ezek szerint a tegnap írt leveleim beérkeztek az Ügyfél szolgálathoz, a csatolt levelezés is. Nem kell újra írnom. Meg kell várni amíg válaszolnak."

Tisztelt Benz!
Nem akarom felbosszantani. Tegnap írtam az ügyfélszolgálatnak többször is (sajnos). A fórumon azt tanácsolták írja a biztonság-ra , úgy értettem ez egy másik hely ahova írnom kellene, hogy nem az ügyfélszolgálat, hanem az allegroup által üzemeltetett másik hely ahol panaszommal foglalkoznak. Mivel a tegnapi napon java részét ezzel töltöttem, nem vagyok egy számítástechnikai zseni, csak egyszerű mezei felhasználó, összezavarodtak bennem a dolgok.
Mikor reggel olvastam, hogy beérkezik minden levél és ne irogassak feleslegesen, ami jogos, hibáztam, erre a biztonság címre gondoltam. Ezek szerint a kettő ugyanaz.
Remélem sikerült értelmesen leírnom mi az amit nem értek.
Segítségét megköszönve.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-18 15:03
Létrehozva: #4892

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-18 14:01) *
Kedves zejopy!
Mivel abszolút kezdő vagyok és tegnap is sokat segítettél, meg tudnád nekem mondani, hogy írjak e a biztonsag@allegroup.hu-ra vagy várjak hétfőig. A moderátor nem válaszol, tegnap biztos bajt csináltam, hogy több levelet is küldtem a témában, írta , hogy ne írjak.
Segítséged előre is köszönöm.

Tisztelt zoc710!

Mire kellene még válaszolnia a moderátornak?! blink.gif
Az előző hozzászólásában nem volt kérdés.

Ellenben pontosan leírta a tennivalókat: "Ezek szerint a tegnap írt leveleim beérkeztek az Ügyfél szolgálathoz, a csatolt levelezés is. Nem kell újra írnom. Meg kell várni amíg válaszolnak."

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-18 15:01
Létrehozva: #4893

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-18 13:05) *
Basszus, totál másképpen emlékszem. Igaz, van annak már két éve is, hogy utánvéttel postáztam.
Köszi a pontosítást.smile.gif

Kedves zejopy!
Mivel abszolút kezdő vagyok és tegnap is sokat segítettél, meg tudnád nekem mondani, hogy írjak e a biztonsag@allegroup.hu-ra vagy várjak hétfőig. A moderátor nem válaszol, tegnap biztos bajt csináltam, hogy több levelet is küldtem a témában, írta , hogy ne írjak.
Segítséged előre is köszönöm.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2012-02-18 14:53
Létrehozva: #4894

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-18 13:04) *
Ajánlott küldeménynél valóban ingyenes a visszaszállítás, de csomagnál nem. Most nem néztem utána, de emlékeim szerint ez a helyzet.

Ajánlott küldeménynél 1-2 éve még úgy volt a szabályzatuk szerint, hogy a visszaküldéskor a nem teljesített, de kifizetett extrákat (utánvétel opció, postautalvány feladási díja, tértivevény, stb.) le kell vonni a visszaküldés összegéből, de persze legtöbbször nem foglalkoznak vele, és tényleg nem kell fizetni semmit, aztán persze lehet azóta változtattak ezen is valamit, mert 1-2 éve még a csomagnál a nem standard csomagdíjat kellett kifizetni a visszaútra, de pár hete jött vissza egy csomagom, és csak a standard csomagdíjat kérték el.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-18 14:05
Létrehozva: #4895

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-18 12:56) *
Nem fizettet duplán, hanem egy ajánlott elsőbbségi küldemény utánvéttel minimum 1230 Ft. (Ez egy alapküldemény 100 grammig)
Ezt az eladónak ki kell fizetni a postán, mikor feladja.
Ha nem veszi át a vevő, ezt az összeget bebukta az eladó.

Basszus, totál másképpen emlékszem. Igaz, van annak már két éve is, hogy utánvéttel postáztam.
Köszi a pontosítást.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-18 14:04
Létrehozva: #4896

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-18 12:56) *
Nem fizettet duplán, hanem egy ajánlott elsőbbségi küldemény utánvéttel minimum 1230 Ft. (Ez egy alapküldemény 100 grammig)

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-02-18 13:56
Létrehozva: #4897

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(Yorgos2005 @ 2012-02-18 09:46) *
Azt viszont nem tudtam, hogy kézbesítetlenség esetén duplán fizettet a posta az eladóval (feladóval), illetve hogy a pénzhez jutás ilyen nehézkes.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-18 11:32
Létrehozva: #4898

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-02-18 10:21) *
..... De jó, hogy alattam zejopy barátunk írt...... Tűzbe tenném érte a kezem. ...

Köszönöm.smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2012-02-18 10:21) *
..... .... értékeléseit.....

Különben az értékeléseket is reálisan kell nézni. Mert pl. a ruhásoknál több a semleges egy méretprobléma, vagy rossz képernyő beállítás (színek) miatt. A tetszik-nem tetszik mégsem miatt.
És látjuk sorban, hogy maradnak benn negatívok olyan eladóknál, akiket magunk közül ismerünk, tudjuk, milyenek, vagy már üzleti kapcsolatban is álltunk. A negatív nagyon sok esetben nem azt minősíti, aki kapja, hiszen a töröltetés nagyon nem egyszerű. A rá adott válasz sok mindent elárul.

(Nahát, elnézem ezt a piros szöveget itt postom fölött, ahol írok. Hát nagyon jó, tényleg, igazán.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-02-18 11:21
Létrehozva: #4899

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Yorgos2005 @ 2012-02-18 09:46) *
Köszi a gyors válaszokat!
Azt tudtam, hogy a postaköltség magasabb, de azt a vevő fizeti.
Azt viszont nem tudtam, hogy kézbesítetlenség esetén duplán fizettet a posta az eladóval (feladóval), illetve hogy a pénzhez jutás ilyen nehézkes.

Igen a vevő fizet, de az ő szempontja sem lehet nekem - ha eladó vagyok - mellékes. Egy pár száz forintos holminál a sokszor önmagában magasabb költség megfontolandó. De jó, hogy alattam zejopy barátunk írt. Ő a piactér egyik legkiválóbb szereplője. Tűzbe tenném érte a kezem. Olvassa el az értékeléseit. Neki pl. nyugodt szívvel utalhat előre, nem fog csalódni, és olcsóbban is jön ki, mint egy utánvéttel. Szerencsére akadnak még hozzá hasonlók itt a piactéren. Kívánok problémamentes üzletelést, érezze jól magát köztünk. rolleyes.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Yorgos2005
hozzászólás 2012-02-18 10:46
Létrehozva: #4900

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-06-16 11:50
Azonosító: 660 373

Köszi a gyors válaszokat!
Azt tudtam, hogy a postaköltség magasabb, de azt a vevő fizeti.

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 243 244 245 246 247 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-18 11:37