IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1353 Oldal V  « < 246 247 248 249 250 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
svejku
hozzászólás 2012-03-23 14:05
Létrehozva: #4941

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(davenport @ 2012-03-23 13:25) *
....

Minden szavaddal egyetértek. good2.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2012-03-23 13:25
Létrehozva: #4942

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:17
Azonosító: 141

IDÉZET(lee210 @ 2012-03-23 00:22) *
Kösz a tanácsot, de ez nem jelent megoldást a problémára. Egyébként ha kötelező lenne, nem így fogalmaztam volna. A személyes átvétel pedig szerintem nem egy lehetőség, hanem a minimum feltétel, ha már el akarok adni, vagy meg akarok venni valamit, ugyanis a Vatera, tudtommal, nem webshop. És ha már itt tartunk, valahogy azt is szorgalmazni lehetne az oldalon, hogy az emberek tanuljanak meg végre helyesen írni, mert az ember szemét kiböki a sok "írástudatlan", vagy finomabban szólva iskolázatlan egyén egy-egy termékleírásában szereplő magyartalanság és alapvető helyesírási hiba, amit nem kívánok részletezni, mert némelyik annyira röhejes, illetve szánalmas, hogy nem bírnék írni a röhögéstől, vagy a sírástól. Pedig a 8 általános elég régóta kötelező. Az anyanyelvét ennyi idő alatt mindenkinek meg kellene tudni tanulni. A 2 éves kislányom jobban tud magyarul, mint némelyik iskolás. Na, mindegy.

Megjegyzem, én eddig nem adtam el semmit itt, tehát nem tudom, hogyan működik a dolognak ez az oldala, de szerintem jó lenne, ha lehetne valamilyen konkrét formanyomtatványt kitölteni, ahol csak annyi infó szerepel, amire feltétlenül szüksége van az embernek ahhoz, hogy valamire licitálni kívánjon. Senki nem szereti, ha kioktatják, vagy kinevetik, mert nem tud helyesen írni, viszont aki rászorul, vagy szégyelli, annak meg kellene adni a lehetőséget arra, hogy ezt ne tegye mindenki számára nyilvánvalóvá. Nem mondom, hogy ez egyszerű, de akár még szívesen segítenék is ebben, ha módot adnak rá. Végső soron a megyén belüli helységnév megadása, szerintem, senkinek nem jelentene akadályt, azonban a hiánya annál több kellemetlenséget tud okozni. Azt hiszem, ebben mindannyian egyetérthetünk. És mivel akarva-akaratlanul is visszakanyarodtam az alapproblémához, a labdát visszadobom a Vatera illetékesének mielőbbi szíves válaszát várva. Köszönettel, LG

- nem, a vatera nem webshop (azaz, ha már magyarul beszélünk, akkor internetes árverési felület). A webshop terméket ad el, a vatera nem.
- " A személyes átvétel pedig szerintem nem egy lehetőség, hanem a minimum feltétel"
miért lenne az? mi kötelezne bárkit is arra, hogy az idejét arra áldozza, hogy személyes szeánszokat tartson. Fordítsuk talán meg a dolgot, mert mostanában mintha egy-két vevő kissé fordítva ülne a lovon. Az, hogy személyesen át lehet venni egy terméket egy LEHETŐSÉG (nagybetűvel). Az itt árusító emberek nagy része hobbiként tekint tevékenységére, miközben más munkát folytat, és nem egy áruházat üzemeltet, mely 24 órán keresztül kell hogy kiszolgálja a kedves vevőt. Sajnos mostanában volt egy-két esetem ami után pontosan azért döntöttem úgy, hogy lekorlátozom a személyes átvételi lehetőséget, mert egyes vevőim egy futárszolgálattal egybekötött boltnak néztek, és gyakorlatilag elkezdtek ugráltatni. Igyekszem rugalmas lenni, de részemről hobbiból csinálom, melyből egy másik hobbimat finanszírozom.
- Úgy gondolom, hogy mérhetetlenül primitív dolog más helyesírásán lovagolni, attól eltekintve, hogy tényleg szomorú. (A posztírót ez zavarja, engem például sok minden más pl.: szomorúnak tartom a titokzoknit hordó, szőrös lábú nőket is, de ezzel kapcsolatosan nem teszek rájuk megjegyzést.)
- "Megjegyzem, én eddig nem adtam el semmit itt, tehát nem tudom, hogyan működik a dolognak ez az oldala, de szerintem jó lenne, ha lehetne valamilyen konkrét formanyomtatványt kitölteni, ahol csak annyi infó szerepel, amire feltétlenül szüksége van az embernek ahhoz, hogy valamire licitálni kívánjon."
Ettől egyszerűen röhögőgörcsöt kaptam. Nem csinálja, nem foglalkozik vele, hanem durr bele indul megváltani a világot azonnal. Erről megjegyezném azt, hogy az oldal körülbelül 10 éve működik, és valahogy csak megtaláljuk egymást. Miért van az, hogy idetoppan valaki, akinek halvány bélgáza nincsen az egészről, de azonnal osztja az észt, miközben 6 éve van jelen a piactéren.
- "Végső soron a megyén belüli helységnév megadása" milyen meglepő, meg lehet adni, sőt budapesti eladó esetén a kerületet is, igaz ehhez eladónak kellene lennie, hogy láthassa egy eladási sablon kitöltésével.

A végére pedig zárjuk egy régi klasszikus viccel:
Kopogtatnak a mennyország kapuján.
Szent Péter kikiált:
- Na mi az?
- Nem mi az, hanem ki az, fiacskám!
- Jó ég! Már megint egy tanárnő!

A hozzászólást -davenport- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-23 13:30

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2012-03-23 10:53
Létrehozva: #4943

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 11:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-23 10:43) *
olyan rosszindulatú, zokog ha üres mentőautót lát. mosking.gif

Jujjj de jóóóó..... laugh1.gif
Igen, a humor mindent kiszínez,de az elején nem a humoros oldalam jött elő. Megpróbálom ellesni Tőled és zejopy kolleginától. rolleyes.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-23 10:43
Létrehozva: #4944

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2012-03-23 10:34) *
Szia!

Köszönöm szépen! Vigasztalt, de tényleg.
Én is tiltóra tettem, kár,hogy önkényesen nem tudom törölni a licitjét,ilyenkor olyan,szívesen megtenném.Fura lesz, ha ő nyeri meg az aukciót. rolleyes.gif
De bízom a sok aukciófigyelő emberkében. (ámbár most jut eszembe-lehet,hogy azok mind a rokonaim, ismerőseim? laugh1.gif )

Nagyon rosszul esett az tény. Köszi a vigaszt!

Látod, ez a lényeg, a humoros oldaláról kell nézni a dolgot. rolleyes.gif Az ilyen magából kiinduló emberrel szemben csak ez lehet az ellenszer, mert ezekre mondta még régen atyai barátom: olyan rosszindulatú, zokog ha üres mentőautót lát. mosking.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2012-03-23 10:34
Létrehozva: #4945

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-23 10:27) *
Tényleg felháborító, szégyellheti magát. Ha megtaláltam volna az öklendezős szmájlit, betettem volna. Itteni pályafutásom során először! Mindenesetre velem nem fog kukacoskodni, gondoskodtam róla. rolleyes.gif
Tényleg sajnálom, ha vigasztal, nagyon takaros maga az aukció. good2.gif smile.gif

Szia!

Köszönöm szépen! Vigasztalt, de tényleg.
Én is tiltóra tettem, kár,hogy önkényesen nem tudom törölni a licitjét,ilyenkor olyan,szívesen megtenném.Fura lesz, ha ő nyeri meg az aukciót. rolleyes.gif
De bízom a sok aukciófigyelő emberkében. (ámbár most jut eszembe-lehet,hogy azok mind a rokonaim, ismerőseim? laugh1.gif )

Nagyon rosszul esett az tény. Köszi a vigaszt!

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-23 10:27
Létrehozva: #4946

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2012-03-23 10:01) *
Jó reggelt, szép napot!

Ma megkaptam a legnagyobb sértést,olvassátok a levelezést.

http://divat-ruha.vatera.hu/gyerek_kamasz_...1568048897.html

Tényleg felháborító, szégyellheti magát. Ha megtaláltam volna az öklendezős szmájlit, betettem volna. Itteni pályafutásom során először! Mindenesetre velem nem fog kukacoskodni, gondoskodtam róla. rolleyes.gif
Tényleg sajnálom, ha vigasztal, nagyon takaros maga az aukció. good2.gif smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2012-03-23 10:01
Létrehozva: #4947

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó reggelt, szép napot!

Ma megkaptam a legnagyobb sértést,olvassátok a levelezést.

http://divat-ruha.vatera.hu/gyerek_kamasz_...1568048897.html

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-23 08:42
Létrehozva: #4948

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-23 08:04) *
Az állandó napsütés és a világbéke szintén a szorgalmazandó alapértékek közé tartozhatna. smile.gif

És a reggeli kávé.... smile.gif .... és még sorolhatnánk.
De az állandó napsütést én is támogatom.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-23 08:04
Létrehozva: #4949

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(lee210 @ 2012-03-22 22:32) *
Tisztelt VateraBenz!
Kérném szíves intézkedésüket, hogy az oldalon található felhasználók főként eladói státuszban kötelezve legyenek a megyén belüli helység megnevezés megadására...

Tisztelt lee210!

Nem kívánunk változtatni vagy további kötelezettségeket bevezetni ezen a területen.

IDÉZET(lee210 @ 2012-03-23 00:22) *
...azt is szorgalmazni lehetne az oldalon, hogy az emberek tanuljanak meg végre helyesen írni,...

Ezt ugye nem gondolta komolyan?! blink.gif
Az állandó napsütés és a világbéke szintén a szorgalmazandó alapértékek közé tartozhatna. smile.gif

IDÉZET(BlondeBaby @ 2012-03-23 04:04) *
Az ő értékrendje szerint kellene formálni a Vatera szabályzatát!? Érdemes megnézni a levelezést ennél a terméknél, nem igazán etikus, szabálytalan is, de a helységnév megadása, és a helyesírás fontos! Döbbenet!

http://jatek.vatera.hu/fajatek/egyeb_fajat...1554805037.html

dry.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
BlondeBaby
hozzászólás 2012-03-23 04:04
Létrehozva: #4950

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-22 07:06
Azonosító: 1 270 526

IDÉZET(nyubocs @ 2012-03-23 01:31) *
Tulajdonképpen mi is a problémád?
Hogy kérdezni kell?

Vagy Te próbálod szabni a feltételeket a termékleírásban foglaltakat magasról lesajnálva (értékeléseid nézve 2 emberrel is meggyűlt a problémád)

A személyes átvételre, ha nincs feltüntetve, rá kell kérdezni. Nem hinném, hogy olyan marha nagy problémát okoz a 4 szónak a leírása!

Ha ez nem tetszik Neked, akkor ne vásárolj olyantól!

Az ő értékrendje szerint kellene formálni a Vatera szabályzatát!? Érdemes megnézni a levelezést ennél a terméknél, nem igazán etikus, szabálytalan is, de a helységnév megadása, és a helyesírás fontos! Döbbenet!

http://jatek.vatera.hu/fajatek/egyeb_fajat...1554805037.html

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-03-23 01:31
Létrehozva: #4951

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

Tulajdonképpen mi is a problémád?
Hogy kérdezni kell?

Vagy Te próbálod szabni a feltételeket a termékleírásban foglaltakat magasról lesajnálva (értékeléseid nézve 2 emberrel is meggyűlt a problémád)

A személyes átvételre, ha nincs feltüntetve, rá kell kérdezni. Nem hinném, hogy olyan marha nagy problémát okoz a 4 szónak a leírása!

Ha ez nem tetszik Neked, akkor ne vásárolj olyantól!

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
lee210
hozzászólás 2012-03-23 00:22
Létrehozva: #4952

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-03-22 19:35
Azonosító: 1 680 050

IDÉZET(svejku @ 2012-03-22 22:49) *
A pontos helység megadása nem kötelező, ezen szerintem nem is kívánnak a jövőben változtatni, ellenben megadható, ezzel az eladók egy része él is, egy része pedig nem, hát náluk pedig rá kell kérdezni. Ha nem akarja megadni, akkor nem kell tőle személyes átvétellel vásárolni.

Kösz a tanácsot, de ez nem jelent megoldást a problémára. Egyébként ha kötelező lenne, nem így fogalmaztam volna. A személyes átvétel pedig szerintem nem egy lehetőség, hanem a minimum feltétel, ha már el akarok adni, vagy meg akarok venni valamit, ugyanis a Vatera, tudtommal, nem webshop. És ha már itt tartunk, valahogy azt is szorgalmazni lehetne az oldalon, hogy az emberek tanuljanak meg végre helyesen írni, mert az ember szemét kiböki a sok "írástudatlan", vagy finomabban szólva iskolázatlan egyén egy-egy termékleírásában szereplő magyartalanság és alapvető helyesírási hiba, amit nem kívánok részletezni, mert némelyik annyira röhejes, illetve szánalmas, hogy nem bírnék írni a röhögéstől, vagy a sírástól. Pedig a 8 általános elég régóta kötelező. Az anyanyelvét ennyi idő alatt mindenkinek meg kellene tudni tanulni. A 2 éves kislányom jobban tud magyarul, mint némelyik iskolás. Na, mindegy.

Megjegyzem, én eddig nem adtam el semmit itt, tehát nem tudom, hogyan működik a dolognak ez az oldala, de szerintem jó lenne, ha lehetne valamilyen konkrét formanyomtatványt kitölteni, ahol csak annyi infó szerepel, amire feltétlenül szüksége van az embernek ahhoz, hogy valamire licitálni kívánjon. Senki nem szereti, ha kioktatják, vagy kinevetik, mert nem tud helyesen írni, viszont aki rászorul, vagy szégyelli, annak meg kellene adni a lehetőséget arra, hogy ezt ne tegye mindenki számára nyilvánvalóvá. Nem mondom, hogy ez egyszerű, de akár még szívesen segítenék is ebben, ha módot adnak rá. Végső soron a megyén belüli helységnév megadása, szerintem, senkinek nem jelentene akadályt, azonban a hiánya annál több kellemetlenséget tud okozni. Azt hiszem, ebben mindannyian egyetérthetünk. És mivel akarva-akaratlanul is visszakanyarodtam az alapproblémához, a labdát visszadobom a Vatera illetékesének mielőbbi szíves válaszát várva. Köszönettel, LG

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-03-22 22:49
Létrehozva: #4953

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lee210 @ 2012-03-22 22:32) *
Tisztelt VateraBenz!
Kérném szíves intézkedésüket, hogy az oldalon található felhasználók főként eladói státuszban kötelezve legyenek a megyén belüli helység megnevezés megadására, mert sokszor igen körülményes erre rákérdezni. Többnyire az a választ, hogy a PTK szerint tilos megadni elérhetőséget, holott ezzel nem a pontos cím iránt érdeklődik az ember. Köszönettel,

A pontos helység megadása nem kötelező, ezen szerintem nem is kívánnak a jövőben változtatni, ellenben megadható, ezzel az eladók egy része él is, egy része pedig nem, hát náluk pedig rá kell kérdezni. Ha nem akarja megadni, akkor nem kell tőle személyes átvétellel vásárolni.

+Quote Post
lee210
hozzászólás 2012-03-22 22:32
Létrehozva: #4954

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-03-22 19:35
Azonosító: 1 680 050

Tisztelt VateraBenz!
Kérném szíves intézkedésüket, hogy az oldalon található felhasználók főként eladói státuszban kötelezve legyenek a megyén belüli helység megnevezés megadására, mert sokszor igen körülményes erre rákérdezni. Többnyire az a választ, hogy a PTK szerint tilos megadni elérhetőséget, holott ezzel nem a pontos cím iránt érdeklődik az ember. Köszönettel,

+Quote Post
gizijeno
hozzászólás 2012-03-22 20:20
Létrehozva: #4955

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-03-22 19:15
Azonosító: 1 679 990

Sziasztok!
Kellemetlen élményem ÖREGMOTOROSSAL!
Vettem tőle a napokban egy Wink cipőt!43-as-nak volt hirdetve aztán kiderült hogy 44-es!
Mikor megkértem zárja le a 750ft-os pósta is 1000 valamennyi lett!
Nem is nagyon variáltam rajta,úgy gondoltam nem fogok pár száz ft-on variálni.
Még az nap befizettem a számlájára a pénzt hogy ha már lezárta hamar megkapja a pénzt.
De akkor volt a döbbenet mikor megjött a csomag!
Számomra használhatatlan cipőt vettem meg,mert be lettem csapva!
Próbáltam emberi módon tisztázni vele a dolgot e-mailban de nem sok sikerrel!
Arogáns,lekezelő leveleket kaptam válaszként!
Be lettem csapva és még ő van fölháborodva!
Ráadásul kaptam tőle egy negatívot engem leminősítve hogy nem tudok olvasni...mert hogy volt talphossz,de azt aztán nem sok ember nézi!
Meg ha volt is a 44-es cipőt miért 43-asnak hirdette?
Akkor ki nem tud olvasni???Kérdem én?
Én a pénzt tisztességesen elutaltam neki ráadásul hamar így nem tartom jogosnak a negatívot!
Úgy beszél,azaz ír az emberrel mintha a játszópajtása lenne....

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-22 11:06
Létrehozva: #4956

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(debrigo @ 2012-03-22 10:03) *
De ugye a Vatera nem erről szólna?

Nem.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
debrigo
hozzászólás 2012-03-22 10:03
Létrehozva: #4957

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-29 12:26
Azonosító: 1 083 666

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-21 08:55) *
Tisztelt debrigo!

Ezekre a kérdésekre milyen választ szeretne kapni? Igen? Nem?

Természetesen nem olyat, hanem tanácsot, mi lenne a megoldás ilyen esetek elkerülésére. Lehet elmegy a vásárlási kedv az ilyen esetektől.
Ha elromlik egy készüléke valakinek használat közben, és ugyanazt a készüléket a Vaterán keresztül jó készülékként eladja valakinek a büntetlenség tudatában. Így nem éri veszteség, meg van oldva a problémája, semmiféle retorzió nem fenyegeti..
De ugye a Vatera nem erről szólna?

+Quote Post
gabby31
hozzászólás 2012-03-21 22:59
Létrehozva: #4958

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-03 21:03
Azonosító: 12 656

IDÉZET(svejku @ 2012-03-21 22:56) *
Türelem, mint azt nemrég megtudtam, az önlicites dolgok "felderítése" kicsit több időt vesz igénybe...

Köszi ! Hát én ráérek ! :-)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-03-21 22:56
Létrehozva: #4959

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gabby31 @ 2012-03-21 22:49) *
Szia ! Néztem , nem történt semmi ! Ilyenkor mi van ?

Türelem, mint azt nemrég megtudtam, az önlicites dolgok "felderítése" kicsit több időt vesz igénybe...

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-21 22:58

+Quote Post
gabby31
hozzászólás 2012-03-21 22:49
Létrehozva: #4960

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-03 21:03
Azonosító: 12 656

IDÉZET(svejku @ 2012-03-20 18:10) *
Ez nem így van, rosszul érzed.
A Vatera nagyon sokat tesz a visszaélések, szabálytalanságok megelőzésért, megakadályozásáért. Mindezt a tisztességgel Vaterázók, és a bizalommal vásárlók érdekében teszi. Tehát én úgy érzem, hogy ha durva szabályszegést látunk, vagy feltételezhető, akkor kötelességünk ebbéli munkájukat segíteni.

Szia ! Néztem , nem történt semmi ! Ilyenkor mi van ?

+Quote Post

1353 Oldal V  « < 246 247 248 249 250 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-11 07:10