IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1355 Oldal V  « < 246 247 248 249 250 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
svejku
hozzászólás 2012-03-29 19:42
Létrehozva: #4941

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(kiza72 @ 2012-03-29 17:39) *
A kedves vásárlóm, 8 hónapja vett meg egy gyönyörű, hibátlan nagyon jó minőségű ruhát!
Magán levelezésben jelezte, hogy köszöni, megjött a ruha, de nem értékelt.
Na a kedves hölgy ma felébredt és kiadta az elmúlt 8 hónap kínjait magából! smile.gif Elővette a megvásárolt több mint 30 terméket, jól megnézta őket és uccu neki, leadta az értékeléseket!
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...p;filter=fromme

Ez nagyon durva. Sajnos ez ellen nem tehetünk semmit.
Őszinte részvétem.

IDÉZET(ShOoT18 @ 2012-03-29 17:44) *
Köszönöm szépen a gyors választ, sikerült elérnem vissza is küldtem most adtam fel postán! Remélem visszaveszi kifizeti az utánvétet és annyi, ha nem a te általad javasoltak alapján járok el.

Ugye nem telefonon intézted mindezt? blink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Farkas111
hozzászólás 2012-03-29 18:42
Létrehozva: #4942

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-24 00:14
Azonosító: 575 175

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-28 19:23) *
Tisztelt Farkas111!

Lehetséges, hogy a termékkel kapcsolatban igaza van. Ugyanakkor a második kérdésében hazugsággal vádolni kicsit erősnek tűnik.
A legtöbb eladó már ekkor letiltotta volna - jogosan.

Tisztelt VateraBenz

"A bármifajta kérdésre szívesen válaszolok" kijelentést nem én tettem, hanem az eladó. A kérdéseimre nagy nehezen, hiányosan, elrejtve (vagy inkább kitörölve), másokra mutogatva válaszolt. Illetve először csak ígért választ, amit nem kaptam meg, pedig járt vaterázni..
Az eladó válaszaiból -itt most nem egy konkrét eladóra gondolok- szerintem mindig le lehet vonni hogy hozzáértő vagy amatőr, illetve hogy próbál válaszolni és körülírni a dolgokat (még ha nem is hozzáértő módjára teszi) vagy meg sem próbálja megválaszolni a kérdést...
A KissDavid007 eladó válaszából számomra kiderült hogy:
1.Ki sem próbálta a saját termékét, még akkor sem ha leírtam mit kellene tudnia a termékének a Ő megnevezése szerint.
2.Most már Ő is tudja hogy nem felel meg a terméke a saját leírásának, mégsem ír erről a terméklapon egy árva mukkot sem.
(pl. "Attól Multi-Touch egér, hogy az ujjad érintésére lehet görgetni fel és le." Ne legyen szakember! Csak próbálja körülírni!)
3.A levelezésünket elrejtette mások elől. A termék tulajdonságai minden potenciális vevőre tartoznak. Nem a magánélete titkairól faggatóztam.. Sok aukciónál láttam olyat, hogy az eladó nem írt le minden részletet a termékéről, de a kérdések és válaszok átolvasásakor le lettek írva. Szerintem EZ a normális.
Ha valaki nem akarja nyilvánosságra hozni a terméke tulajdonságait, akkor ezt csak egy dologért teszi meg... Minél magasabb árat szeretne elérni, azáltal hogy a terméke jó tulajdonságait elmondja, a rosszakat pedig elrejti.
(pl. Felteszem az ezüst érmémet és elmondom hogy ezüst, de nem mondom meg hogy karcos. Sőt, ha megkérdezik, ki is törlöm..) Ergo: "A bármifajta kérdésre szívesen válaszolok" szerintem nem igaz. Ha nem igaz, akkor hamis. Ha valaki hamisat mond és én ezt megmondom neki, az nem vádolás, az tényközlés. (Én nem az áruról állítottam valamit, hanem az eladó szíves válaszáról. Mondjuk kíváncsi lennék, a levelezés elolvasása után hány ember mondaná el az eladóról, hogy "szívesen válaszolt"...)
Tiltottak már le eladók.. Mert megkérdeztem: "Mi az a folt a termékén?" vagy "Volt már javítva a termék?" Rögtön tiltólistára tettek, és kitörölték a kérdést is... Nos, egyesek így vateráznak. Lehet hogy nem is az én hozzászólásom volt "erős"..
További szép napot! Üdvözlettel Farkas111

+Quote Post
ShOoT18
hozzászólás 2012-03-29 16:44
Létrehozva: #4943

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-15 09:26
Azonosító: 888 266

Köszönöm szépen a gyors választ, sikerült elérnem vissza is küldtem most adtam fel postán! Remélem visszaveszi kifizeti az utánvétet és annyi, ha nem a te általad javasoltak alpján járok el

sziasztok!

+Quote Post
kiza72
hozzászólás 2012-03-29 16:39
Létrehozva: #4944

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-29 20:30
Azonosító: 157 305

A kedves vásárlóm, 8 hónapja vett meg egy gyönyörű, hibátlan nagyon jó minőségű ruhát!
Magán levelezésben jelezte, hogy köszöni, megjött a ruha, de nem értékelt.
Na a kedves hölgy ma felébredt és kiadta az elmúlt 8 hónap kínjait magából! smile.gif Elővette a megvásárolt több mint 30 terméket, jól megnézta őket és uccu neki, leadta az értékeléseket!
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...p;filter=fromme

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-29 16:01
Létrehozva: #4945

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ShOoT18 @ 2012-03-29 16:08) *
Sziasztok!

Vettem egy laptopot itt a Vaterán és eléggé leharcolt állapotban van. Az eladó e-mailben 4-5 órás akkumlátor időt ígért és sértetlen karcmentes állapotot. Na most írtam a srácnak hogy én ezt visszaküldöm, mert ez nem az ígért termék (Minőségre), és letiltott az e-mailezés listájában! Telefonra nem válaszol. Ezzel most mit lehet kezdeni? Jelentsem fel? Előre is köszönöm válaszotokat!

Tisztelt ShOoT18!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a allegroup.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ShOoT18
hozzászólás 2012-03-29 15:26
Létrehozva: #4946

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tjocii @ 2012-03-29 16:15) *
a 95 ezres laptopra gondol ?

Igen!

IDÉZET(tjocii @ 2012-03-29 16:15) *

Igen arra a Lenovo g575-re!

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2012-03-29 15:15
Létrehozva: #4947

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 22:48
Azonosító: 15 972

IDÉZET(ShOoT18 @ 2012-03-29 16:08) *
Sziasztok!

Vettem egy laptopot itt a Vaterán és eléggé leharcolt állapotban van. Az eladó e-mailben 4-5 órás akkumlátor időt ígért és sértetlen karcmentes állapotot. Na most írtam a srácnak hogy én ezt visszaküldöm, mert ez nem az ígért termék (Minőségre), és letiltott az e-mailezés listájában! Telefonra nem válaszol. Ezzel most mit lehet kezdeni? Jelentsem fel? Előre is köszönöm válaszotokat!

+Quote Post
ShOoT18
hozzászólás 2012-03-29 15:08
Létrehozva: #4948

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-03-29 15:07
Létrehozva: #4949

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-29 12:19) *
Én úgy tudom, de ezzel várj meg egy biztos választ, hogy az árut kell előbb visszaküldeni.

Igen, a szokásos eljárás, hogy előbb a vevőnek kell hiánytalanul visszajuttatni az árut. Jól értettem, hogy valami olyan kifogás merült fel, amit jogosnak ítéltél? Nekem egyszer volt ilyen esetem, akkor a teljes vételáron felül a postaköltséget is visszatérítettem, persze csak az odaútra. Én ezt így éreztem korrektnek.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-29 15:07

+Quote Post
szabina0820
hozzászólás 2012-03-29 14:43
Létrehozva: #4950

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-27 17:10
Azonosító: 1 624 810

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-29 12:19) *
Amelyik hozzászólásra akarsz válaszolni, annak az alján van az a zöld bigyó, hogy válasz. Azt kell megnyomnod.smile.gif

Én úgy tudom, de ezzel várj meg egy biztos választ, hogy az árut kell előbb visszaküldeni.

köszönöööm smile.gif)))))))))

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-29 11:19
Létrehozva: #4951

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(szabina0820 @ 2012-03-29 12:17) *
Fogalmam sincs,hogy az elősző választ ki küldte,meg,hogy ezt most hova írom... biggrin.gif Életembe nem jártam ezen a fórumon,de majd belejövök :-D És azt nem tudod,hogy most akkor én küldjem neki a pénzt,vagy,ha ide ért a ruha,akkor küldjem? Kinek kell előbb? smile.gif

Amelyik hozzászólásra akarsz válaszolni, annak az alján van az a zöld bigyó, hogy válasz. Azt kell megnyomnod.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
szabina0820
hozzászólás 2012-03-29 11:17
Létrehozva: #4952

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szabina0820 @ 2012-03-29 11:44) *
Szia légyszi segítsetek ebebna doloban,mert még ilyenben nem volt soha részem. Licitált valaki egy ruhára,kifizette,elküldtem, aztán írt,hogy nem tart igényt rá (jogos,amit ír,elfogadom!!) most ezek után hogy mennek a dolgok? Én kifizetem az összes po thank_you.gif staköltéset és a termék árát is vissza adom? (tehát a terméken kivül kifizetem azt,amiért én feladtam neki,és amennyiért ő vissza küldi?) Fontos kérdés, (mert egymásra várunk) hogy neki kell postázni vissza,és utánna fizetek neki? Vagy először nekem kell elküldeni a pénzt és ő feladja postán? (ha feladja) hiszen erről a vaterán nincs nyoma,e-mailben írta,hogy nem kell,küldjem a pénzt és vissza küldi a ruhát. Nincs arra valami szabály,hogy mennyi időn belül kell küldjem a pénzt? Nehogy lecsusszak róla. Légyszi segítsetek köszi

Fogalmam sincs,hogy az elősző választ ki küldte,meg,hogy ezt most hova írom... biggrin.gif Életembe nem jártam ezen a fórumon,de majd belejövök :-D És azt nem tudod,hogy most akkor én küldjem neki a pénzt,vagy,ha ide ért a ruha,akkor küldjem? Kinek kell előbb? smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-29 11:05
Létrehozva: #4953

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-29 09:49) *
..... Én nem haragszom, nincs okom rá, és Te?

Miért haragudnék?

IDÉZET(szabina0820 @ 2012-03-29 11:44) *
Szia légyszi segítsetek ebebna doloban,mert még ilyenben nem volt soha részem. Licitált valaki egy ruhára,kifizette,elküldtem, aztán írt,hogy nem tart igényt rá (jogos,amit ír,elfogadom!!) most ezek után hogy mennek a dolgok? Én kifizetem az összes po thank_you.gif staköltéset és a termék árát is vissza adom? (tehát a terméken kivül kifizetem azt,amiért én feladtam neki,és amennyiért ő vissza küldi?) Fontos kérdés, (mert egymásra várunk) hogy neki kell postázni vissza,és utánna fizetek neki? Vagy először nekem kell elküldeni a pénzt és ő feladja postán? (ha feladja) hiszen erről a vaterán nincs nyoma,e-mailben írta,hogy nem kell,küldjem a pénzt és vissza küldi a ruhát. Nincs arra valami szabály,hogy mennyi időn belül kell küldjem a pénzt? Nehogy lecsusszak róla. Légyszi segítsetek köszi

Csak a ruha vételárát kell viszaküldened, a postát ő állja oda-vissza is. (Gondolj csak arra, ha beülsz az autóba, elmész a cipőboltba, megveszed a cipőt és megsem oké, akkor újra beülsz az autódba és te viszed vissza. Akkor is, ha hibás volt az áru és őket terheli a felelősség.)
tetszik a hozzáállásod.smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-29 09:53) *
De igen, tök mindegy.

Mondtam már, hogy szimpatikus? smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-29 10:26) *
De normális.

Mondtam már, hogy kedvelem? biggrin.gif

Javaslom, zárjuk le a témát.

Mondtam már, hogy imádom. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szabina0820
hozzászólás 2012-03-29 10:44
Létrehozva: #4954

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-29 09:26
Létrehozva: #4955

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-29 10:15) *
...
Véleményt formáltam, azt is tudom, hogy semmi szabálytalanságot nem követnek ezzel el, de ismerjük már el: nem ez a normális?!

Vegyük csak, amikor megjelent a Jurassic Park Blu-Ray-en: az eladósorba került DVD-digipack-ok 99%-ban egyetlen felhasználó kezébe kerültek, majd sorjában hirdette tovább őket 30-40%-os haszonnal! Nem egyet, nem kettőt, az összeset igyekezett felvásárolni, hogy Ő, egymaga, egyetlen eladója legyen a kiadványoknak...

Ezzel zárom soraim, köszönöm, hogy megoszthattam!

Üdvözlettel:

De normális. Piacgazdaságban élünk már jó ideje, talán önnek még nem tűnt fel.
Ezt hívják kereskedelemnek. Olcsón venni, drágábban eladni. Valóban kellemetlen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lacc24
hozzászólás 2012-03-29 09:15
Létrehozva: #4956

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-15 06:37
Azonosító: 641 018

Tisztelt VateraBenz!

Abszolút megértettem, hogy nem jutunk dűlőre!

Én csak azt kérem, hogy ne értelmezzük már félre, amit mondok: nem a lemaradásról van szó, hanem arról, hogy egyesek felvásárolják az összes különlegességet, és NEM saját részre, (még csak nem is egyet-egyet), hanem hogy ugyanitt, felverve az árat aukciózzák tovább! Nem egyedi esetekről van szó, hanem egy kialakult helyzetről, melynek egyre több követője van.

Véleményt formáltam, azt is tudom, hogy semmi szabálytalanságot nem követnek ezzel el, de ismerjük már el: nem ez a normális?!

Vegyük csak, amikor megjelent a Jurassic Park Blu-Ray-en: az eladósorba került DVD-digipack-ok 99%-ban egyetlen felhasználó kezébe kerültek, majd sorjában hirdette tovább őket 30-40%-os haszonnal! Nem egyet, nem kettőt, az összeset igyekezett felvásárolni, hogy Ő, egymaga, egyetlen eladója legyen a kiadványoknak...

Ezzel zárom soraim, köszönöm, hogy megoszthattam!

Üdvözlettel:

De igen, tök mindegy. Mindenkinek ugyanannyi joga van licitálni, vásárolni.
Ha nem akar lemaradni az alkalmi vételekről, akkor az értelmetlen panaszkodás helyett fordítson több időt a Vaterázásra.
Ha ezt nem tudja megoldani, akkor ne másokat okoljon érte.

A hozzászólást -lacc24- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-29 09:19

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-29 08:53
Létrehozva: #4957

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-29 08:56) *
Most vaterán veszel, és ott is adsz tovább, vagy más forrásból szerzed és vaterán adod tovább, nagyon nem mindegy?!

De igen, tök mindegy. Mindenkinek ugyanannyi joga van licitálni, vásárolni.
Ha nem akar lemaradni az alkalmi vételekről, akkor az értelmetlen panaszkodás helyett fordítson több időt a Vaterázásra.
Ha ezt nem tudja megoldani, akkor ne másokat okoljon érte.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lacc24
hozzászólás 2012-03-29 08:49
Létrehozva: #4958

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia!

De, levettem, hogy rosszul látom a dolgokat, ami azért fura számomra, mert rengeteg emberrel találkoztam az elmúlt években, igazi "veteránokkal is", és többször szóba került, hogy Nekik sem tetszik, amit egyesek művelnek.

Én nem támadtam egyikőtöket se, és a kiscicám jelzés értékét is levágtam, ahogy mondtam, véleményt fogalmaztam meg, nem általánosítottam, és azért írtam többször is, mert elsőre nem az jött le, amit igazából leírni akartam!

Tényleg örülök, ha más nézőpontokkal is találkozom, de tiszteljük meg egymást! Én nem haragszom, nincs okom rá, és Te?

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-29 09:26) *
Naná, hogy cinikus vagyok. Tulajdonképpen ideges is lehetnék, de minek.... Tegnap a bölcseletedre kaptál négy embertől reagálást. Benz, vidaeff, svejku és én, mindannyian valamilyen szinten kifejeztük, hogy egyáltalán nincs igazad, de meg sem próbáltad átgondolni az álláspontodat, hogy igazad van-e, vagy esetleg rosszul látod ezt a kérdést.
Nyilván a kiscicámnak is üzenet értéke volt. Persze, érezd magad megtisztelve, ha ezt akarod érezni. Kellemes érzés, az biztos, sokkal kellemesebb, mint levenni a környezetünk jelzéseit és átgondolni a másik oldal véleményét.
Igyál kávét, persze, kedves egészségedre.

A hozzászólást -lacc24- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-29 08:50

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-29 08:26
Létrehozva: #4959

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lacc24 @ 2012-03-29 09:12) *
Nem tudom, mi ez a többes szám? A Te cinikus ellenérvedet leírtad, megtiszteltél, hogy kiscicádnak neveztél, erre iszom is egy kávét!

Naná, hogy cinikus vagyok. Tulajdonképpen ideges is lehetnék, de minek.... Tegnap a bölcseletedre kaptál négy embertől reagálást. Benz, vidaeff, svejku és én, mindannyian valamilyen szinten kifejeztük, hogy egyáltalán nincs igazad, de meg sem próbáltad átgondolni az álláspontodat, hogy igazad van-e, vagy esetleg rosszul látod ezt a kérdést.
Nyilván a kiscicámnak is üzenet értéke volt. Persze, érezd magad megtisztelve, ha ezt akarod érezni. Kellemes érzés, az biztos, sokkal kellemesebb, mint levenni a környezetünk jelzéseit és átgondolni a másik oldal véleményét.
Igyál kávét, persze, kedves egészségedre.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-29 08:26

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lacc24
hozzászólás 2012-03-29 08:12
Létrehozva: #4960

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem tudom, mi ez a többes szám? A Te cinikus ellenérvedet leírtad, megtiszteltél, hogy kiscicádnak neveztél, erre iszom is egy kávét!

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-29 08:59) *
Teljesen mindegy.

Köszönjük, hogy megosztottad a véleményedet velünk, igazán sokat gyrapodtunk általa.

+Quote Post

1355 Oldal V  « < 246 247 248 249 250 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-02-19 12:41