IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1351 Oldal V  « < 246 247 248 249 250 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
guslof
hozzászólás 2012-03-13 20:47
Létrehozva: #4941

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-01 19:54
Azonosító: 1 030 828

IDÉZET(goya123 @ 2012-03-13 19:29) *
Hello!

Tanácsot kérnék?

Vettem egy terméket:

http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefo...1559492546.html

Még aznap este leleveleztem az eladó bankszámlaszámát és,hogy amint a számláján a pénz azonnal feladja azt ígérte.
Múlt hét péntek reggel be is fizettem a számlájára a pénzt és küldtem róla emailt is neki.
Ma Kedden rákérdezek na mikor jön már a telefon erre a válasza megdöbbentett:
"bocsi a késésért csak odaatam az ismerösömnek szoftvert ujra rakja mert teli volt a saját dolgaimmal és még nem szolt hogy kész."

Na nem péntekről volt szó,hogy feladja kedden én keresem rajta és még fel sem adta,mert nem áll rendelkezésére a termék.
Plusz adalék,hogy 17-én lesz a fiam születés napja arra vettem...Volna...
Ezek szerint tök mindegy kinek hány értékelése van.
Csak azért vettem tőle előre utalással mert 688 pozitívja volt.
A pénz elutalása után gyakorlatilag ki vagyok szolgáltatva az eladónak majd feladja ha kedve van.

Hello!

Bocs te ne sértődj meg de nagyon kezdő vagy itt szerintem.
Gondold el amikor ezt mondjuk egy 200 ezer forintos laptoppal csinálja meg valaki veled.
Egy jó tanács csak személyesen.....
Plusz Iphonét venni előre utalással téged megsütött a nap?

Nézd már meg az eladó értékeléseit ö ezekkel foglalkozik üzletszerűen ami nem tilos de ennek fényében furcsa a kifogása.
Plusz az utolsó értékelése a gáz két ugyan olyan hibás Iphone mint amilyet te is vettél tőle.

Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-13 20:36
Létrehozva: #4942

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(goya123 @ 2012-03-13 19:29) *
Hello!

Tanácsot kérnék?
......
A pénz elutalása után gyakorlatilag ki vagyok szolgáltatva az eladónak majd feladja ha kedve van.

Tanácsot kérnél? Mert ezt az írásjel alapján szerintem kérdezed.
Ha mondod, akkor miben kérnél tanácsot? Mert szerintem leírtad a véleményedet egy esetről, egyben minősítetted a Vatera értékelési rendszerét és némiképpen a többi olyan eladót is, akik sok jó értékeléssel rendelkeznek.
Akkor tehát, tanácsot kérnél? Vagy csak a jogos felháborodásodat mondtad el?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
goya123
hozzászólás 2012-03-13 20:29
Létrehozva: #4943

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-19 20:09
Azonosító: 1 643 131

Hello!

Tanácsot kérnék?

Vettem egy terméket:

http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefo...1559492546.html

Még aznap este leleveleztem az eladó bankszámlaszámát és,hogy amint a számláján a pénz azonnal feladja azt ígérte.
Múlt hét péntek reggel be is fizettem a számlájára a pénzt és küldtem róla emailt is neki.
Ma Kedden rákérdezek na mikor jön már a telefon erre a válasza megdöbbentett:
"bocsi a késésért csak odaatam az ismerösömnek szoftvert ujra rakja mert teli volt a saját dolgaimmal és még nem szolt hogy kész."

Na nem péntekről volt szó,hogy feladja kedden én keresem rajta és még fel sem adta,mert nem áll rendelkezésére a termék.
Plusz adalék,hogy 17-én lesz a fiam születés napja arra vettem...Volna...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-13 13:44
Létrehozva: #4944

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(foldgomb70 @ 2012-03-13 11:52) *
...
Jó lenne ha nem sokáig rontaná a légkört.

Tisztelt foldgomb70!

A felhasználót kizártuk, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
foldgomb70
hozzászólás 2012-03-13 12:52
Létrehozva: #4945

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-22 01:00
Azonosító: 1 016 287

amacibacsi felhasználó érdekes figura... 13 üzenetet küldött nekem: Ettől ne vegyetek semmit, le akart húzni, és még engem csaptak ki miatta vateráról. Gonosz ember!!!
De ide szintén ilyeneket írt: http://elektronika.vatera.hu/hangfal_hangr...jackal%26ob%3D2
....és még ki tudja hol nem mocskolódott....
Jó lenne ha nem sokáig rontaná a légkört.

--------------------
Ami áll, az nem biztos, hogy nyugalomban van...

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-13 11:57
Létrehozva: #4946

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-13 10:39) *
Jaj Beeenz! smile.gif

Hát tudom, hogy itt nem szabad, ne legyen ilyen morcos.smile.gif Csak azt nem értem, hogyha az i+ oldalamon bemutatkozhatok, akkor mi értelme van a tilalomnak, hiszen innen bárki a profilomra kattinthat és máris teljesen képben van.smile.gif Amúgy ne értsen félre, mert nem azzal van bajom, hogy itt nem adhatom meg, hanem azt hiszem jutalékkijátszás szempontjából egy név (különösen egy ritkább) megadása egészen jó lehetőségeket biztosít.
Amúgy elnézést, ha a kérdésemmel zavartam. thank_you.gif

Egyetértek. rolleyes.gif Problémásnak ígérkező, teljes névvel infózó leendő hanglemez vevőmet bárki megtalálhatja. (Azért reméljük nem lesz gond.) Mert ha igen, neki annyi. mosking.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-13 11:59

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-13 11:39
Létrehozva: #4947

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-13 09:15) *
Kedves zejopy!

Más-más szabályok vonatkoznak a piactérre és a fórumra. Itt nem megengedett a név megadása sem.

Jaj Beeenz! smile.gif

Hát tuom, hogy itt nem szabad, ne legyen ilyen morcos.smile.gif Csak azt nem értem, hogyha az i+ oldalamon bemutatkozhatok, akkor mi értelme van a tilalomnak, hoszen innen bárki a profilomra kattinthat és máris teljesen képben van.smile.gif Amúgy ne érsen félre, mert nem azzal van bajom, hogy itt nem adhatom meg, hanem azt hiszem jutalékkijátszás szempontjából egy név (különösen egy ritkább) megadása egészen jó lehetőségeket biztosít.
Amúgy elnézést, ha a kérdésemmel zavartam. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-13 10:15
Létrehozva: #4948

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-13 05:32) *
Olyan nincs, hogy az i+ oldalt nem veszik észre, mert pont azért van a 24 órás aktiválási idő, mert azt ellenőrzik.

Kedves Benz! smile.gif
Mi a helyzet ebben a kérdésben? Miért szabad ott megadni nevet és itt nem?

Kedves zejopy!

Más-más szabályok vonatkoznak a piactérre és a fórumra. Itt nem megengedett a név megadása sem.

IDÉZET(Timus5 @ 2012-03-13 07:55) *
Én ezt értem ,de....A megnyert termék ára 1 ft,a posta költség 1700 ft, összérték 1701 ft! A peresités költsége 27000 ft + ügyvédi költségek!
Egy kis hibás nyomtatóért, amire talán még rá is segítenek ,hogy véletlenül sem tudja a vevő valamikor használni?!
Nem hiszem hogy megérné! Ebben az esetben ,a vevő elállhat a vásárlástól,és további levelezés(alkudozás nélkül),értékelheti negatív-al az adás-vételt??

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Timus5
hozzászólás 2012-03-13 08:55
Létrehozva: #4949

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-05 21:24
Azonosító: 142 356

Tisztelt Timus5!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében.........................

Én ezt értem ,de....A megnyert termék ára 1 ft,a posta költség 1700 ft, összérték 1701 ft! A peresités költsége 27000 ft + ügyvédi költségek!
Egy kis hibás nyomtatóért, amire talán még rá is segítenek ,hogy véletlenül sem tudja a vevő valamikor használni?!
Nem hiszem hogy megérné! Ebben az esetben ,a vevő elállhat a vásárlástól,és további levelezés(alkudozás nélkül),értékelheti negatív-al az adás-vételt??

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-13 06:32
Létrehozva: #4950

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-12 22:43) *
Nem vették észre...még. De gyanítom, annyit még én is kibírnék víz alatt, mire feltűnik a dolog. mosking.gif

Olyan nincs, hogy az i+ oldalt nem veszik észre, mert pont azért van a 24 órás aktiválási idő, mert azt ellenőrzik.

Kedves Benz! smile.gif
Mi a helyzet ebben a kérdésben? Miért szabad ott megadni nevet és itt nem?

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-13 06:32

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ati989
hozzászólás 2012-03-13 00:28
Létrehozva: #4951

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-22 12:21
Azonosító: 164 421

IDÉZET(svejku @ 2012-03-12 22:46) *
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1541211626.html Ez volt az? Az 1690 Ft postaköltségbe miért mentél bele? Az eredetileg feltüntetett posta is durva, én még a licitálás előtt rákérdeztem volna.

Ezt kellett volna tennem, de már licitálás után inaktív volt és nem válaszolt volna. Tudom, hogy durva, de jóhiszeműen gondoltam, hogy tényleg std csomagként adja fel, vagy biztonsági csomagként, vagy ilyesmi.

A hozzászólást -ati989- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-13 00:32

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-03-12 23:46
Létrehozva: #4952

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(ati989 @ 2012-03-12 22:16) *
Találkoztam egy problémás eladóval: gergo084
Nyertem egy 1ft-s aukciót tőle 1ft-ért, amelyet az eladó először nem akart eladni, arra hivatkozva, hogy ő inaktív volt nem fizetés miatt, aztán a Vaterától segítséget kértem, hogy megvehessem a terméket. A postaköltségre 1690 Ft-t kért, de a terméket 185 Ft-ért postázta el plusz a boriték: kb 10 Ft.

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1541211626.html Ez volt az? Az 1690 Ft postaköltségbe miért mentél bele? Az eredetileg feltüntetett posta is durva, én még a licitálás előtt rákérdeztem volna.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-12 23:43
Létrehozva: #4953

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-03-12 22:29) *
Mi baj vele? smile.gif Még I+ oldala is van, nagyon korrekt. laugh1.gif

A világon semmi. Nehezen lehet kibillenteni a nyugalmamból, de van egy balsejtelmem. Új vevő után kell néznem. Se perc alatt megtalálható az infós névből. laugh1.gif Persze keresni nem fogom.

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-12 22:33) *
De nem értem. Meg lehet adni a nevet az i+ oldalon? Itt meg, ha valaki leírná a nevemet, fenékbe lenne rúgva. Hogy van ez?

Nem vették észre...még. De gyanítom, annyit még én is kibírnék víz alatt, mire feltűnik a dolog. mosking.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-12 23:33
Létrehozva: #4954

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-03-12 22:29) *

De nem értem. Meg lehet adni a nevet az i+ oldalon? Itt meg, ha valaki leírná a nevemet, fenékbe lenne rúgva. Hogy van ez?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-03-12 23:29
Létrehozva: #4955

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-12 22:12) *

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-12 23:18
Létrehozva: #4956

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Timus5 @ 2012-03-12 20:14) *
Sziasztok !
Szeretném kikérni a véleményeteket ,egy számomra érdekesen alakuló adás -vételben....!
...

Tisztelt Timus5!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

IDÉZET(ati989 @ 2012-03-12 22:16) *
Nyertem egy 1ft-s aukciót tőle 1ft-ért, amelyet az eladó először nem akart eladni, arra hivatkozva, hogy ő inaktív volt nem fizetés miatt, aztán a Vaterától segítséget kértem, hogy megvehessem a terméket. A postaköltségre 1690 Ft-t kért, de a terméket 185 Ft-ért postázta el plusz a boriték: kb 10 Ft.
A termék szakadt volt (azt is el tudom képzelni, hogy direkt kiszakította és úgy küldte el). Kértem, hogy utalja vissza a az utalt és a valós postaköltség különbözetét, de semmi válasz nem érkezett. Ma délután jogosan negatív értékelést adtam, amelyre bosszúból negatív értékelést kaptam. Én úgyérzem egyáltalán nem vagyok hibás ez ügyben. Az eladó azon kívül, hogy engem is átvert, a Vaterát is, mivel ami meg maradt neki kb. 1500 Ft, abből az összegből a Vatera felé sem kellett neki semmi jutalékot sem fizetnie.

Tisztelt ati989!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-12 22:12) *
Jó kis üzlet kilátásban. good2.gif De jó, hogy bírom az izgalmakat. mosking.gif
Az üzlet
A leendő vevő-smile.gif))

Ha úgy alakul, akkor megadhatja neki a kegyelemdöfést smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ati989
hozzászólás 2012-03-12 23:16
Létrehozva: #4957

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-22 12:21
Azonosító: 164 421

A termék szakadt volt (azt is el tudom képzelni, hogy direkt kiszakította és úgy küldte el). Kértem, hogy utalja vissza a az utalt és a valós postaköltség különbözetét, de semmi válasz nem érkezett. Ma délután jogosan negatív értékelést adtam, amelyre bosszúból negatív értékelést kaptam. Én úgyérzem egyáltalán nem vagyok hibás ez ügyben. Az eladó azon kívül, hogy engem is átvert, a Vaterát is, mivel ami meg maradt neki kb. 1500 Ft, abből az összegből a Vatera felé sem kellett neki semmi jutalékot sem fizetnie.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-12 23:12
Létrehozva: #4958

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó kis üzlet kilátásban. good2.gif De jó, hogy bírom az izgalmakat. mosking.gif
Az üzlet
A leendő vevő-smile.gif))

--------------------

+Quote Post
Timus5
hozzászólás 2012-03-12 21:14
Létrehozva: #4959

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-05 21:24
Azonosító: 142 356

Sziasztok !
Szeretném kikérni a véleményeteket ,egy számomra érdekesen alakuló adás -vételben....!
Az eset nem velem fordult elő,ezért nem nevezném meg konkrétan az eladót-és a vevöt.
Az eladó termék ,minimál ár nélkül,1 -ftról indult ....7-nap futam idővel. A vevő...kivárt,és a lejárat elött 1 percel megtett egyajánlatot ,és meg is nyerte a terméket 1 -ft ért! Mivel a bálitott licit lépcső is 1 -ft volt ,ha többet ajánlot volna akkor is ennyiért nyerte volna meg!

A vevő,anak rendje -modja szerint másnap emailban jelentkezett az eladónál ,és kérte a számla számot ,ahová utalhatja a postaköltséggel növelt összeget!
Másnap jött is a válasz ,hogy a termék minimál ára 5000-ft ,és +posta ,és az eladó nem is tudja hogy történhetett meg ,hogy a vatera engedte a licitett!
A vevő ,természetesen nem szeretne utolagos alkudozásba bele menni,az eladó pedig nem akarja a megnyert áron adni a terméket....

Sziasztok!
Egy megnyert terméknél ,ezt a válasz levelet kaptam...

"Tisztelt Cím!

Köszönöm a vásárlást a Vaterán meghirdetett Hp nyomtatóra sajnos az 1ftos árat a vatera rosszul adta a meg a legkisebb ajálnható ár 5eft lett volna nem tudom miért engedett 1ft-ot licitálni.ha önnek megfelel az 5eftos ár vagy ír egy olían árat amiben meg tudunk egyezni természetesen elküldöm önnek a terméket.A problémát már jeleztem a Vatera felé is!

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2012-03-12 11:27
Létrehozva: #4960

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(megveszlek67 @ 2012-03-12 09:39) *
És most? Már van neki kettő...
Sokáig nem kellett rá várni!
Az eddigi értékelései alapján
kétség nem fért hozzá, hogy változatatni fog...

Tisztelettel:László

Tisztelt megveszlek67,

a felhasználó inaktív.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1351 Oldal V  « < 246 247 248 249 250 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-08-25 16:50