IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1359 Oldal V  « < 246 247 248 249 250 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-04 16:03
Létrehozva: #4941

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(gibae @ 2012-04-04 16:02) *
...
Ennyi elég lesz? Köszönöm a segítséget!

Ha nincs más, akkor feltehetően elég lesz. De ezt majd a rendőrségen tudják megmondani.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
gibae
hozzászólás 2012-04-04 16:02
Létrehozva: #4942

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-13 09:05
Azonosító: 1 111 146

Köszönöm a segítséget! A levelezés a felhasználóval már nincs meg, mert egy éve volt, töröltem régen, nem gondoltam, hogy szükségem lesz rá, hiszen nem tettem feljelentést! A terméklapot megkaptam a Vaterától és az értékelés van meg, amit leadtam róla!
Ennyi elég lesz? Köszönöm a segítséget!

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-03 21:47) *
Tisztelt gibae!

Amire várhatóan szüksége lesz: nyomtatott formában a terméklap, az illetővel folytatott levelezés és minden egyéb dokumentum, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll. Ha a terméklap már nem elérhető, akkor kérjük vegye fel a kapcsolatot Ügyfélszolgálatos kollégáinkkal.

+Quote Post
gutzolika
hozzászólás 2012-04-04 15:26
Létrehozva: #4943

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-07 21:38
Azonosító: 1 563 792

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-03 18:56) *
Tisztelt gutzolika!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

Ez meg egy jó megfigyelés good2.gif
Elsőbbsége annak van, akinek megadják.

Elküldtem az utolsó felszólító levelet, mostantol számítva 7 napot adok ez összesen 10 nap, hogy kifizetésre kerüljön a termék.
Másolat ment a biztonsag@vatera.com címre.

Üdv. Zoltán

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-03 21:47
Létrehozva: #4944

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(gibae @ 2012-04-03 19:42) *
Sziasztok!
Tavaly májusban vásároltam egy fényképezőgépet. A pénzt átutaltam, de nem kaptam meg a terméket.
Nem tettem rendőrségi feljelentést, mert nem akartam hercehurcát. Most mégis berendeltek tanúkihallgatásra!
Vinnem kellene az akkor keletkezett iratokat, de azok már nincsenek meg, hiszen nem tettem feljelentést, gondoltam nem fog kelleni, és töröltem!
Hol és hogyan kérhetném a Vaterától az iratokat, ha nem tudok tranzakciós számot? (Majd egy év elmúlt!) Mit fognak kérdezni, vagy mi várható a rendőrségen? (Sose volt rendőrségi ügyem, most is el akartam kerülni!)
Előre is köszönöm a segítséget!!!
Éva

Tisztelt gibae!

Amire várhatóan szüksége lesz: nyomtatott formában a terméklap, az illetővel folytatott levelezés és minden egyéb dokumentum, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll. Ha a terméklap már nem elérhető, akkor kérjük vegye fel a kapcsolatot Ügyfélszolgálatos kollégáinkkal.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-03 20:54
Létrehozva: #4945

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(gutzolika @ 2012-04-03 20:44) *
Szia!

Nem volt rá lehetőségem, dolgoztam.
De ettől független, egyre többen licitálnak elhamarkodottan, felelőtlenül. Vagy pl. leütés után variálnak a postaköltséggel, kérik sima levélként, közben egyértelműen le van írva, hogy ajánlottan adom fel.

Néha sok.
Egyébként mért vannak a szabályok!

És talán ebből tanulva, megfontoltabban fog licitálni, majd talán nem fordul elő ez többet, és nem másnak kell ezt végigjárnia.
Lehet ha ezt előttem már más meg tette volna, nem lennék ilyen helyzetben.
Köszönöm a választ!

Azt nem tudtam, hogy dolgoztál.
Tiszteletreméltó a hozzáállásod. Tényleg.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
gutzolika
hozzászólás 2012-04-03 20:44
Létrehozva: #4946

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-03 16:24) *
Nem lett volna egyszerűbb törölni a licitet?

Szia!

Nem volt rá lehetőségem, dolgoztam.
De ettől független, egyre többen licitálnak elhamarkodottan, felelőtlenül. Vagy pl. leütés után variálnak a postaköltséggel, kérik sima levélként, közben egyértelműen le van írva, hogy ajánlottan adom fel.

Néha sok.

Egyébként mért vannak a szabályok!

És talán ebből tanulva, megfontoltabban fog licitálni, majd talán nem fordul elő ez többet, és nem másnak kell ezt végigjárnia.
Lehet ha ezt előttem már más meg tette volna, nem lennék ilyen helyzetben.

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-03 18:56) *
Tisztelt gutzolika!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik...

Köszönöm a választ!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-03 19:46
Létrehozva: #4947

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gibae @ 2012-04-03 19:42) *
Sziasztok!
Tavaly májusban vásároltam egy fényképezőgépet. A pénzt átutaltam, de nem kaptam meg a terméket.
Nem tettem rendőrségi feljelentést, mert nem akartam hercehurcát. Most mégis berendeltek tanúkihallgatásra!
Vinnem kellene az akkor keletkezett iratokat, de azok már nincsenek meg, hiszen nem tettem feljelentést, gondoltam nem fog kelleni, és töröltem!
Hol és hogyan kérhetném a Vaterától az iratokat, ha nem tudok tranzakciós számot? (Majd egy év elmúlt!) Mit fognak kérdezni, vagy mi várható a rendőrségen? (Sose volt rendőrségi ügyem, most is el akartam kerülni!)
Éva

Ha valami Emese nevű volt a partnered, akkor ez a termékkód: 1457202329
A kapcsolatfelvételen keresztül próbáld elkérni az adatokat a Vaterától, erre a termékkódra hivatkozva.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gibae
hozzászólás 2012-04-03 19:42
Létrehozva: #4948

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-13 09:05
Azonosító: 1 111 146

Sziasztok!
Éva

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-03 18:56
Létrehozva: #4949

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(gutzolika @ 2012-04-03 16:19) *
Mi a tehendő? Megnyert termék és nem hajlandó kifizetni, átvenni a vevő!

Tisztelt gutzolika!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.
...
Ha ez bebizonyosodik, kérhetem a negatív törlését?
...

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.
IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-03 17:50) *
A temetők sírhantjai alatt számosan nyugszanak olyanok, akiknek elsőbbségük volt.

Ez meg egy jó megfigyelés good2.gif
Elsőbbsége annak van, akinek megadják.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-03 17:50
Létrehozva: #4950

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-03 17:43) *
Mert az ember egy idő után belátja, hogy mindegy, kinek van igaza, ha én veszíthetek többet. Enyém az utánajárás, az idegeskedés, a bosszúértékelés töröltetésének a procedúrája.
Na és elsőbbséged is akkor van a gyakorlatban, ha megadják. smile.gif

Bölcs gondolat! good2.gif (Mint mindig rolleyes.gif) A temetők sírhantjai alatt számosan nyugszanak olyanok, akiknek elsőbbségük volt.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-03 17:43
Létrehozva: #4951

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-04-03 16:38) *
Javaslom a második lehetőség opciót: http://www.vatera.hu/segitseg/a_vatera_has.../21/201/második
Én biztos nem erőltetném a dolgot, jó nem sülhet ki belőle.
Egyetértek zejopyval, én biztosan hozzájárultam volna a licittörléshez, de ez én vagyok.

Mert az ember egy idő után belátja, hogy mindegy, kinek van igaza, ha én veszíthetek többet. Enyém az utánajárás, az idegeskedés, a bosszúértékelés töröltetésének a procedúrája.
Na és elsőbbséged is akkor van a gyakorlatban, ha megadják. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-04-03 16:38
Létrehozva: #4952

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

Javaslom a második lehetőség opciót: http://www.vatera.hu/segitseg/a_vatera_has.../21/201/második
Én biztos nem erőltetném a dolgot, jó nem sülhet ki belőle.
Egyetértek zejopyval, én biztosan hozzájárultam volna a licittörléshez, de ez én vagyok.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-03 16:24
Létrehozva: #4953

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

...
Mert, hogy eddig 100%-os vagyok és ezt meg is szeretném tartani. Felépítettem egy várat, nem szeretném ha egy meggondolatlan vásárló ezt lerombolná.

előre köszönöm!

Üdv. Zoltán

Nem lett volna egyszerűbb törölni a licitet?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gutzolika
hozzászólás 2012-04-03 16:19
Létrehozva: #4954

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Múlt héten vasárnap, megnyerték egy általam árult terméket: http://szepseg-egeszseg.vatera.hu/szepsega...1563497942.html

Bár a nyertes jelezte, hogy kéri a licittörlést (13 perccel lejárta előtt), én viszont nem töröltem, ugye köteles sem vagyok.
Természetesen azóta nem veszi fel velem a kapcsolatot, azért írom azóta, mert a terméklapon üzent, hogy téves volt a licit. Szó szerint: Szia! Bocsi,de a fiam intézkedett a tudtunk nélkül.
Én ezt nem fogadom el, már csak azért is mert, hogy kétszer is licitált: 452 Ft 2012/04/02 09:34:24 majd: 526 Ft 2012/04/02 10:54:45. Már kétszer írtam neki, hogy vegye fel velem a kapcsolatot, de Ő ezt kerüli. Hiszen ma is belépett a vaterás, lapjára, és választ nem kaptam.
Ha levélváltás nélkül szeretné megoldani az adás-vételt, megteheti, ugyanis megnyert aukció után kapott egy autó levelet, amiben minden adat szerepel az utalással és adás-vételel kapcsolatban.
9 napot fogok várni, hogy megérkezzen az utalás, ha nem, negatív értékelést fogok adni.
A bajom az egésszel, hogy meg vagyok győződve arról (ezek után meg főleg, hogy kerüli a kapcsolatfelvételt), kapok majd egy bosszúnegatívot, amit jogtalanak fogok tartani.
Ha ez bebizonyosodik, kérhetem a negatív törlését?
Mert, hogy eddig 100%-os vagyok és ezt meg is szeretném tartani. Felépítettem egy várat, nem szeretném ha egy meggondolatlan vásárló ezt lerombolná.

előre köszönöm!

Üdv. Zoltán

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-02 22:02
Létrehozva: #4955

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(szovszi211 @ 2012-04-02 21:42) *
Nagyon szomorú, hogy mindig akad pár ember, aki felborzolja a kedélyeket. Így a korrekt eladók is jóval nehezebb helyzetbe kerülnek.
Persze azon eladók fejében, akik számlaképesek biztosan nem fordul meg hasonló gaztett gondolata...

Ez tényleg nagyon szomorú.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-04-02 21:42
Létrehozva: #4956

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 12:13
Azonosító: 1 549 242

Nagyon szomorú, hogy mindig akad pár ember, aki felborzolja a kedélyeket. Így a korrekt eladók is jóval nehezebb helyzetbe kerülnek.
Persze azon eladók fejében, akik számlaképesek biztosan nem fordul meg hasonló gaztett gondolata...

+Quote Post
srxmiskolc
hozzászólás 2012-04-02 10:23
Létrehozva: #4957

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-05-06 12:44
Azonosító: 8 721

Köszönöm az infót, írtam neki felszólító levelet és 04.05.-ig várok, utána megyek a rendőrségre :-(

Üdv: srxmiskolc

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-01 20:13) *
Tisztelt srxmiskolc!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-02 08:51
Létrehozva: #4958

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(abrosz @ 2012-04-01 22:26) *
Ez pontosan mit jelent? Küldtetek neki egy üzenetete vagy egy levelet? Mert arra nem reagál, mivel be sem lép a vaterára.

Ez azt jelenti, hogy az adásvételek rendezéséig nem lehet aktív. Igazolnia kell felénk is, hogy mindenkinek feladta a kifizetett terméket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-01 22:36
Létrehozva: #4959

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(abrosz @ 2012-04-01 22:26) *
Ez pontosan mit jelent? Küldtetek neki egy üzenetete vagy egy levelet? Mert arra nem reagál, mivel be sem lép a vaterára.

Az, hogy a Vaterára nem lép be, nem jelenti azt, hogy az e-mail fiókjába sem lép be. Ha csaló, akkor biztos lehetsz benne, hogy belép és figyeli a dolgait.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
abrosz
hozzászólás 2012-04-01 22:26
Létrehozva: #4960

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-18 12:17
Azonosító: 244 475

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-01 22:03) *
Tisztelt wihar1!

Az eladót az első bejelentések után felszólítottuk az adásvételek rendezésére.
Addig is felfüggesztettük a felhasználói fiókját.

+Quote Post

1359 Oldal V  « < 246 247 248 249 250 > » 
Reply to this topicStart new topic
10 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (10 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-03-28 06:25