IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1365 Oldal V  « < 248 249 250 251 252 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
hex21
hozzászólás 2012-04-16 00:17
Létrehozva: #4981

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-08 12:36
Azonosító: 395 934

Tisztelt VateraBenz!

Érdeklődni szeretnék, hogy a 1576585037 termékkódu hírdetésem, bejelentés alapján vagy véletlenszerüen lett e törölve?
A választól független érdekelne még az is, ha csak az ÍJ szóra rákeresek, több mint egy tucat szabálytalan hírdetéssel találom szembe magam.
Természetesen elfogadom, ha a hírdetésem szabálytalan, mert tiltott árut tartalmazott.... de akkor vegyék a fáradtságot és az összes, az enyémhez hasonló árut "kegyetlenségből elkövetett törléssel" jutalmazzák....
Lehetőség szerint ne nekem, nekünk eladóknak legyen a szélmalomharcunk az ilyen aukciók kiszűrése...
Elhiszem, hogy a bevétel jólesik... de akkor lehetne egy szűrőprogramot ráengedni az aukciókra vagy elve úgy megírni a motort, hogy még véletlenül se tudja meghírdetni a balga felhasználó a veszélyes tárgyait...

Köszönettel,
H.

u.i.:Amennyiben kevesen vannak erre az admin tevékenységre, megfelelő díjazás ellenében hajlandó lennék napi 18 órában hírdetéseket kiszűrni... időm van!

Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-15 19:42
Létrehozva: #4982

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(DanielDavid1 @ 2012-04-15 18:43) *
Már csak abból gondolom mert a másik aukcióban szintén ...

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-15 19:25
Létrehozva: #4983

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(DanielDavid1 @ 2012-04-15 19:17) *
Nem egyszer volt már hogy jeleztem ilyet a terméknél és nem történt semmi, viszont itt reagálnak rá, egyébként borzalmasan sok szabálytalan aukció fut, fél óra alatt több mint 10-et talál aki nézelődik kapcsolatfelvételi termékből főleg.

Abban az esetben törlik a szabálytalan aukciót, amikor egyértelműen bizonyítható a dolog. Ha nem egyértelmű, akkor Benz sem törli, hiába jelzed itt. Mert ő korrekt (velem ellentétben), ráadásul tisztában van az aukciózás szabályaival. Ha van időd és energiád, akkor kattints a sárga felkiáltójelre. A Vatinak is segítség, meg nekünk, normális eladóknak is (affenébe, megint elrontottam....). Mert minden olyan dolog, ami nem szabályos, vagy tisztességes, a mi esélyeinket is rontja. Ha meg látod, hogy esetleg tévedés van a dolog mögött, akkor írhatsz a terméklapos levelezésben. Én meg szoktam köszönni, ha hibázom és szólnak.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
DanielDavid1
hozzászólás 2012-04-15 19:17
Létrehozva: #4984

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-06-04 13:03
Azonosító: 1 520 270

Nem egyszer volt már hogy jeleztem ilyet a terméknél és nem történt semmi, viszont itt reagálnak rá, egyébként borzalmasan sok szabálytalan aukció fut, fél óra alatt több mint 10-et talál aki nézelődik kapcsolatfelvételi termékből főleg.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-15 18:59
Létrehozva: #4985

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(DanielDavid1 @ 2012-04-15 18:43) *
Már csak abból gondolom mert a másik aukcióban szintén így hirdet az illető Lásd:http://sport.vatera.hu/kerekparozas/alkatresz/hazi_elektromos_kerekpar_alkatresz_nma_1579029608.html
Ott is kint van a videon az elérhetősége, nem az a gond hogy videó van fent a működésről mert ez segíti az eladást és vásárlást egyaránt de hogy címét is kirakja a videóra az elég pofátlan dolog. A legjobb lenne ha a vaterának lenne egy videó megosztója, oda fel lehetne tölteni a termékek videóját a működésről. Talán így elkerülhető lenne az ilyen.

(Megint idetetted a linket. Jelezd a terméklapon.)
Több mint másfél milla aukció fut. Szerinted egy vaterás videó megosztóval mennyivel lennének előrébb?
A sok aukció között egy ideig ellappanghat pár szabálytalan. De ezek előbb-utóbb ki lesznek szűrve. Ha jelzed a terméklapon, akkor előbb. Az egyértelmű szabálytalanságoknál nem a fórum a megoldás. Ide (illetve nem is ide, hanem a szomszédos topikba) a különleges eseteket érdemes behozni, amikből tanulhatunk, vagy amik külön magyarázatot igényelnek.

Csak annyit a szabálytalankodókról (pár gondolat, remélem megfelelően korrekt), hogy a Vateránál minden megtalálható évekig. Vissza tudnak keresni bármit, még lejárt aukció esetén is. Legalábbis régebben így volt. Tehát ha valaki megkönnyebbülten felsóhajt, hogy elment a cucc, akkor az csak önáltatás. Itt nincs sem elévülés, sem bocsánat. Ha valaki téved, az kőbe van vésve. Javítási lehetőség nincs. És minden hidegen, ezer felől levédve. Ha A Vati büntet, akkor az jogos.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-15 18:59

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
DanielDavid1
hozzászólás 2012-04-15 18:43
Létrehozva: #4986

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Már csak abból gondolom mert a másik aukcióban szintén így hirdet az illető Lásd:http://sport.vatera.hu/kerekparozas/alkatresz/hazi_elektromos_kerekpar_alkatresz_nma_1579029608.html
Ott is kint van a videon az elérhetősége, nem az a gond hogy videó van fent a működésről mert ez segíti az eladást és vásárlást egyaránt de hogy címét is kirakja a videóra az elég pofátlan dolog. A legjobb lenne ha a vaterának lenne egy videó megosztója, oda fel lehetne tölteni a termékek videóját a működésről. Talán így elkerülhető lenne az ilyen.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-15 15:13
Létrehozva: #4987

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(DanielDavid1 @ 2012-04-15 14:26) *
...
Ügyes dolog de nem értem miért engedi a vatera az ilyet.

Annyira azért nem ügyes. Miből gondolja, hogy "engedi a vatera az ilyet" ?!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-15 14:39
Létrehozva: #4988

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(DanielDavid1 @ 2012-04-15 14:26) *
Találtam egy érdekes aukciót az eladó igi265 úgy oldotta meg a vatera kikerülését hogy töltött fel videót egy megosztó portálra ennek a linkjét a hirdetésében a leírásba betette mint a gép működéséről készült videót ez persze nem is gond és meg is értené az ember de a videón látható az internetes weboldalának a címe így fél perc alatt megtaláltam a nevét, címét, telefonszámát, tehát így kerüli ki a jutalékrendszert Az aukció linkje: http://epitkezes-otthon.vatera.hu/epitkeze...1578332504.html

Nem engedi. Ott van a szabálytalan aukció jelentésére kialakított kattintási lehetőség. Miért nem jelentetted? Az a leggyorsabb módja a szabálytalan aukciók megszüntetésére. Itt ritkán jön vaterás ember, főleg, hogy hétvége van. Ott viszont folyamatosan vannak, és rögtön a megfelelő helyre kerül a jelzés.
Nem is értem a lilával kiemelt mondatodat. A Vatera, mint egyes számú közellenség. A Vaterát lehet okolni az inkorrekt felhasználók miatt (affenébe, mindig elfelejtem, hogy én is az vagyok....), a magas jutalékért, a feltöltési díjért, a hamisítványokért.... lassan a benzináremelést is az ő nyakukba varrjuk, feleségünk elmaradt havi örömnapjairól nem is beszélve..... unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
DanielDavid1
hozzászólás 2012-04-15 14:26
Létrehozva: #4989

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Találtam egy érdekes aukciót az eladó igi265 úgy oldotta meg a vatera kikerülését hogy töltött fel videót egy megosztó portálra ennek a linkjét a hirdetésében a leírásba betette mint a gép működéséről készült videót ez persze nem is gond és meg is értené az ember de a videón látható az internetes weboldalának a címe így fél perc alatt megtaláltam a nevét, címét, telefonszámát, tehát így kerüli ki a jutalékrendszert Az aukció linkje: http://epitkezes-otthon.vatera.hu/epitkeze...1578332504.html

A hozzászólást -DanielDavid1- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-15 14:28

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-15 10:31
Létrehozva: #4990

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

Szép napot barátaim!

Éppen a híres Wostok precisionra keresgéltem, és ezt leltem. Az óra
Nem szokásom mások aukciójában kukacoskodni, bizonytalan lévén nem is jelöltem szabálytalannak, de szerintem ennél az Almaz óránál enyhe csúsztatás, a precisionra egy az egyben hivatkozni. A hasonló, de jóval "fapadosabb" kifejezés fedné inkább a valóságot. Az tény, mindkét óra a Csisztopoli Óragyár terméke volt és a werkek szinte egyező elnevezésűek. Az Almaz 2809B, míg a Wostok precision a 2809-es szerkezettel van építve. Látszólag csak egy betű, de jelentős az eltérés. A szerkezetek alapjaiban van egyezés, ez az Almaz szerkezet Wostok Precision egyszerűbb változata, de ez olyan, mintha együtt emlegetnénk a C és az S osztályú mercit. Merci mindkettő, de hát... A termékleírás szerint: A szerkezet a szabályozást kivéve megegyezik a Wostok precisionnal. Akad azért még pár igen lényeges eltérés. A "Zenith" mintájára készített hattyúnyakas finom szabályzás nagyon lényeges, de ezt említi, mást viszont nem. Az Almaz 18 köves míg a másik komolyabb, a plusz fedőköves csapágyazás miatt 22 köves. Többek közt ettől pontosabb ez. A csapágylemezek is mások. Ilyeneket láthatunk a híres, extra lapos 2209-es Vimpel szerkezeteknél. Szóval szerintem ez a termékleírás kissé megtévesztő, vagy inkább elhallgató. Persze én csak egy műkedvelő órabarát vagyok, hangosan gondolkoztam. Ha tévednék, szívesen veszek a nálam hozzáértőbbektől kritikát.
További szép napot!

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-13 23:21
Létrehozva: #4991

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-13 23:13) *
Természetesen.

Ez jó hír, rögvest megírom. Köszönöm. thank_you.gif

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-13 23:13
Létrehozva: #4992

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-13 18:32) *
...Tudja kérni ennek az értékelésnek a törlését? Mert ha nem, akkor nincs miről alkudoznom vele, jön a "B" terv.

Természetesen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-13 18:32
Létrehozva: #4993

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

A második levelet a renitens, kizárt és adattörlést kérő hanglemezes vevő ügyében még idő híján most sem szültem meg, ám arra azért találtam némi időt, emberünket figyelmeztettem, nem marad következmények nélkül hozzáállása. Csodák csodája, semmi perc alatt levelem hatására kommunikatív lett, mi több barátnője révén felhívott. Írt több levelet is, a szövegek veleje az volt, csak azt ne, mármint a jogi utat. Áldott jó, galamb lelkemtől vezérelve azt javasoltam, töröltesse a jogtalanul adott negatívot. Erre még nem jött válasz. Mondja kedves Benz, egyáltalán technikailag ez, így kizárva módjában van? Tudja kérni ennek az értékelésnek a törlését? Mert ha nem, akkor nincs miről alkudoznom vele, jön a "B" terv.

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-13 18:19
Létrehozva: #4994

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Pbejke @ 2012-04-13 15:13) *
Sziasztok!
Nem találtam jobb helyet, ha van erre kijelölt topik, szóljatok légyszi!
Rendeltem egy parfümöt, ami nem olt eredeti, és még csak nem is hasonlított az eredeti illatra. Megbeszéltük az eladóval, hogy küldöm a parfümöt, ő utalja a pénzt. Én vissza is küldtem, de a pénzemet nem kaptam meg. Mi ilyenkor a teendő?
Köszi!

Tisztelt Pbejke!

Értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Pbejke
hozzászólás 2012-04-13 15:13
Létrehozva: #4995

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-13 15:10
Azonosító: 1 704 531

Sziasztok!
Nem találtam jobb helyet, ha van erre kijelölt topik, szóljatok légyszi!
Rendeltem egy parfümöt, ami nem olt eredeti, és még csak nem is hasonlított az eredeti illatra. Megbeszéltük az eladóval, hogy küldöm a parfümöt, ő utalja a pénzt. Én vissza is küldtem, de a pénzemet nem kaptam meg. Mi ilyenkor a teendő?
Köszi!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-13 11:44
Létrehozva: #4996

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(fkiraly29 @ 2012-04-13 10:42) *
Tisztelt Hölgyek/Urak,

A pelikanjanos (http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1016681) nevu felhasznalorol tennek par eszrevetelt. ....

Az utóbbi időben kapott több negatív értékelést, többek között tőled. Nem tetszik a tendencia, az időpontok. Viszont ugyanebből az időszakból nagyon sok pozitív értékelése is van, tehát nem egy nagy lehúzás. Egyszerűen trehány mostanában valamiért. Így látom.
Mindenesetre az, hogy a Vaterán nem vásárolsz többet, nem megoldás, mert az eladók többsége korrekt. Esetenként beütnek negatív dolgok, sajnálom, hogy pont te jártál így és tudom, hogy nem vigasz, hogy azért nem ez a gyakorlat az esetek többségében.
Az utánvét viszont teljesen rossz ötlet, mert az eladók többsége nem küld úgy árut, ráadásul valódi csalókkal szemben nem véd meg semmitől.
Azt hiszem, a döntésedet a csalódás szülte, szerintem gondold át.
És akkor még egy próbálkozást javaslok a pénzed visszaszerzése érdekében.
Írd meg neki, hogyha jövő hét péntekig (04. 20.) nem kapod meg a pénzedet, akkor a rendőrségen teszel feljelentést. Ez nagyon sok esetben eredményre szokott vezetni. Még akkor is célszerű megírni a levelet, ha nem akarsz feljelentést tenni, bár én azt javaslom, hogy ne hagyd annyiban a dolgot.
A feljelentést csak te teheted meg, így felelősségre vonják. A másik az, ha mindenki megtenné a szükséges lépéseket, akkor nagyon sok embernél visszatartó erő lenne ez. Mert azért benne van az is, hogy a csalók számolnak azzal, hogy az emberek többsége nem szívesen járkál rendőrségre.
Ahhoz, hogy ne legyenek ilyen felhasználók, nekünk is meg kell tennünk azt, amit tehetünk.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-13 11:45

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2012-04-13 11:12
Létrehozva: #4997

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(VateraMod @ 2012-04-13 10:54) *
Tisztelt 98tomcsa,

beküldheti a leírt módon. Ha további adatokra lesz szükség, akkor azt majd jelzik az Ügyfélszolgálatos kollégák.

Köszönöm!

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2012-04-13 10:54
Létrehozva: #4998

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(98tomcsa @ 2012-04-13 10:18) *
Kedves Benz!

Elég régóta halogatom, de muszáj most már egy elég régi "vásárlást" értékelnem. Mivel a kedves vevő mindig új e-mailben válaszolt, ezáltal nem tudok egy e-mailt küldeni a biztonságra, hanem kb. 10 darab lenne. Az szabályos lenne, ha most "összefüzve" küldöm el, és ha kérik a képernyőfotót, egyenként.

Tisztelt 98tomcsa,

beküldheti a leírt módon. Ha további adatokra lesz szükség, akkor azt majd jelzik az Ügyfélszolgálatos kollégák.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera(futár) csapata
www.vaterafutar.hu

+Quote Post
fkiraly29
hozzászólás 2012-04-13 10:42
Létrehozva: #4999

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-04-13 10:19
Azonosító: 1 704 250

Tisztelt Hölgyek/Urak,

A pelikanjanos (http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1016681) nevu felhasznalorol tennek par eszrevetelt. Elso vasarlasom lett volna ez, egy Kindle 4-est rendeltem egy tokkal. Februar 15-en atutaltam az osszeget, hogy 6-8 napos szallitasi idovel megkapom a termeket. Sajnos az ertekelesei nem tukrozik a problemas aukciokkal kapcsolatos hozzaallasat.

Hiaba vartam, hiaba kertem infot az eladotol, hiaba kertem a feladasrol valami bizonylatot, csak elkerulo valaszokat kaptam. Illetve meglepodve tapasztaltam, hogy pozitiv ertekelest tett fel magarol, hogy az uzlet letrejott, pedig meg sem kaptam a termeket!

Aprilis elejen visszakertem a penzem es azt mondta, hogy utalja. Azota sem tortent semmi. Elmeletileg egy utalas 1 napos, mivel magyar bankok kozott tortenik. A mostani igeret az, hogy ma utalt es hetfon jon a penz. Sajnos mar tele van a hocipom ezzel, ezert szeretnem itt jelezni, hogy az elado egyaltalan nem foglalkozik a folyamatban levo megrendeleseivel, ha egyaltalan az elore utalasanal feladta a termeket.

Szamomra jo, de draga, tapasztalat volt, ezutan mindent csak utanvettel vasarolok, ha egyaltalan vasarolok meg valamit a Vateran.

Üdvözlettel,
Ferenc

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2012-04-13 10:18
Létrehozva: #5000

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-12 21:12) *
Miért ne merne? Nem tűnik olyan nagy kérésnek a képernyőfotó beküldése.

Kedves Benz!

Elég régóta halogatom, de muszáj most már egy elég régi "vásárlást" értékelnem. Mivel a kedves vevő mindig új e-mailben válaszolt, ezáltal nem tudok egy e-mailt küldeni a biztonságra, hanem kb. 10 darab lenne. Az szabályos lenne, ha most "összefüzve" küldöm el, és ha kérik a képernyőfotót, egyenként.

+Quote Post

1365 Oldal V  « < 248 249 250 251 252 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-10-24 02:28