IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 248 249 250 251 252 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2012-02-09 15:06
Létrehozva: #4981

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Jutka46 @ 2012-02-09 13:49) *
Csak óvatosan vele : ariel33
Jövök egy kicsit püfögni, gőzt kiereszteni. A vásárló leütött egy terméket, majd síri csöndbe burkolózott. Egy hét múlva ment a levél, hogy nem reagált az aut.értesítőmre. Válasz semmi. Megint levél - most már a biztonságra is-semmi válasz. Freemailes, gondoltam felhívom 10 nap elteltével, hátha nem kapta meg a levelemet. Azt állította, hogy sem a Vaterától, sem tőlem nem kapott semmiféle levelet. Gondoltam (miután kezdő vaterás), elmagyarázom, hogy a személyes menüjében látható az értékelésre váró termék, mögötte az adataim - ingerülten közölte, hogy tudja, mert már több mindent is vásárolt a Vaterán. Na, mondtam, ez érdekes, mert mindössze egy adásvételt látok a neve mögött - erre bepukkadt, és közölte, hogy nem tart igényt a megvásárolt termékre. Csakis azt tudom elképzelni, hogy valami más néven már sikerült kigolyóznia magát a Vateráról. Most már csak azon drukkolok, hogy negatívot adjon ő is, mert azt legalább tudom töröltetni. Semlegest még nem sikerült eddig töröltetnem, és akkor a csillagjaimat alaposan le fogja húzni.

Kedves Jutka!

Örülök, hogy látom.smile.gif
Szerintem a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze azt a gyanút, hogy ő már egy kizárt felhasználó. Ha találnak azonosságot, akkor kizárják megint.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Jutka46
hozzászólás 2012-02-09 14:49
Létrehozva: #4982

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 16:21
Azonosító: 9 457

Csak óvatosan vele : ariel33
Jövök egy kicsit püfögni, gőzt kiereszteni. A vásárló leütött egy terméket, majd síri csöndbe burkolózott. Egy hét múlva ment a levél, hogy nem reagált az aut.értesítőmre. Válasz semmi. Megint levél - most már a biztonságra is-semmi válasz. Freemailes, gondoltam felhívom 10 nap elteltével, hátha nem kapta meg a levelemet. Azt állította, hogy sem a Vaterától, sem tőlem nem kapott semmiféle levelet. Gondoltam (miután kezdő vaterás), elmagyarázom, hogy a személyes menüjében látható az értékelésre váró termék, mögötte az adataim - ingerülten közölte, hogy tudja, mert már több mindent is vásárolt a Vaterán. Na, mondtam, ez érdekes, mert mindössze egy adásvételt látok a neve mögött - erre bepukkadt, és közölte, hogy nem tart igényt a megvásárolt termékre. Csakis azt tudom elképzelni, hogy valami más néven már sikerült kigolyóznia magát a Vateráról. Most már csak azon drukkolok, hogy negatívot adjon ő is, mert azt legalább tudom töröltetni. Semlegest még nem sikerült eddig töröltetnem, és akkor a csillagjaimat alaposan le fogja húzni.

+Quote Post
Gpapa660
hozzászólás 2012-02-09 13:12
Létrehozva: #4983

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-07 20:21
Azonosító: 1 586 111

IDÉZET(VateraMod @ 2012-02-09 10:07) *
Tisztelt Gpapa660!

Ha nem jött létre megjelöléssel lezárta az adásvételt, akkor utána már nincs kötelezettsége a vevő felé.

Köszönöm a választ!

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2012-02-09 11:07
Létrehozva: #4984

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(Gpapa660 @ 2012-02-09 09:35) *
...
Ezek után van bármi kötelezettségem?
...

Tisztelt Gpapa660!

Ha nem jött létre megjelöléssel lezárta az adásvételt, akkor utána már nincs kötelezettsége a vevő felé.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Gpapa660
hozzászólás 2012-02-09 10:35
Létrehozva: #4985

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-07 20:21
Azonosító: 1 586 111

Szervusztok!

1Ft-s terméket "nyert" egy 569 pontos figura. Mail ment 3 szor hogy hogyan bonyolítsuk le ezt a hatalmas üzletet. 14 napig semmi válasz, majd írtam, hogy elállok az adásvételtől. És szabadjára engedtem a bennem rejtőzködő ördögöt = Negatív visszajelzést adtam. Aztán felraktam a terméket újra. Nemsokára jött lángvörös betűkkel írva, idézem:

Elnézést most vettünk észtre. igen,érdekelek. kérjük adja meg postaköltség és bankszámlaszámát.

Ezek után van bármi kötelezettségem?

Soha többet nemindítok 1Ft-s aukciót, mert egy kivételével mindegyik Negatívval végződött. sad.gif

Köszi előre is a válaszokat!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-08 12:21
Létrehozva: #4986

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(oldjawas @ 2012-02-08 10:38) *
Első idegességemben ujrainditottam az aukciót és a lezártat töröltem. Igy nem is kinlódok az értékelés töröltetésével, mert csak feleslegesen felidegesitem magam megint. laugh1.gif

Őróla van szó: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=8915274

Tényleg nem értem a dolgot, dehát ebben az ügyben már hülyén halok meg. rolleyes.gif

Igy utólag végiggondolva és az általa eladott dolgokat megnézve, szerintem tovább akarta volna adni haszonnal, de rájött hogy nagy pénzt nem tud kivenni belőle. Akkor kezdtem ezt sejteni, amikor megirta hogy postaköltséggel már nem éri meg neki. Mivel egy leány kabátról volt szó, ha én a gyerekemnek veszem meg, nem nézem hogy megéri-e vagy sem.

Ez volt az ominózus termék: http://www.vatera.hu/kamasz_lany_cherokee_...1546935086.html

Attól még, hogy az aukciót újraindítottad, még kérheted a töröltetést, ha megvan a levelezés.
De mondjuk jó esély van rá, hogy nem törlik és akkor tényleg nagyon ideges leszel.smile.gif
Nem, ezek a dolgok nem érthetőek és nem tisztességesek. Negát érdemelt volna, de biztosan visszaadta volna és ha azt nem törlik, akkor az tényleg ronda.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
oldjawas
hozzászólás 2012-02-08 11:38
Létrehozva: #4987

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-25 16:44
Azonosító: 1 416 942

Első idegességemben ujrainditottam az aukciót és a lezártat töröltem. Igy nem is kinlódok az értékelés töröltetésével, mert csak feleslegesen felidegesitem magam megint. laugh1.gif

Őróla van szó: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=8915274

Tényleg nem értem a dolgot, dehát ebben az ügyben már hülyén halok meg. rolleyes.gif

Igy utólag végiggondolva és az általa eladott dolgokat megnézve, szerintem tovább akarta volna adni haszonnal, de rájött hogy nagy pénzt nem tud kivenni belőle. Akkor kezdtem ezt sejteni, amikor megirta hogy postaköltséggel már nem éri meg neki. Mivel egy leány kabátról volt szó, ha én a gyerekemnek veszem meg, nem nézem hogy megéri-e vagy sem.

Ez volt az ominózus termék: http://www.vatera.hu/kamasz_lany_cherokee_...1546935086.html

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-08 11:17
Létrehozva: #4988

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(oldjawas @ 2012-02-08 09:50) *
Sziasztok.

Csak egy dolog, amin kicsit felhúztam magam. ...

1. Próbáld meg töröltetni az értékelést a Kapcsolatfelvételen keresztül a megfelelő menüpont kiválasztásával. Talán elég a levelezésben olvasható anyag ahhoz, hogy töröljék.
2. Ez a vesszőparipám. Nézd meg az i+ oldalamat, és a szállítási feltételeimet, már oda is beírtam, hogy nem viszem az árut sehová.
3. Mivel az van odaírva, hogy a szállítás a vevőt terheli, ez azt is jelenti, hogy a befektetett idő, és költség a személyes átvételnél is az ő befektetése kell, hogy legyen. Nem vagyunk futárcég, nem vagyunk postások. A Tesco sem hozza ide a kenyeret, ha megveszem.
4. Kár, hogy elvesztetted a türelmedet, mert bármennyire is igazad van, a stílus miatt lehet, hogy bukod az értékelés töröltetését.
5. Légy olyan kedves, mutasd meg a vevődet, tedd be a linkjét (szabad, nem ellenkezik a fórumszabályzattal), szeretnénk többen tiltólistára tenni.
6. Ha kérted az értékelés törlését, légyszi gyere vissza és mondd el, hogy törölték-e.
7. Teljesen jogos a csalódottságod, vagy minek nevezzem. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
oldjawas
hozzászólás 2012-02-08 10:50
Létrehozva: #4989

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-25 16:44
Azonosító: 1 416 942

Sziasztok.

Csak egy dolog, amin kicsit felhúztam magam. Feltettem egy dolgot olcsón aukcióba, direkt nem kértem nagy pénzt érte, hadd legyen másnak is jó az új év. Le is ütötték kikiáltási áron. Gyakorlatilag egy ezres lett volna.
A vevő levélben közölte velem, hogy ő személyesen kivánja átvenni az árut. Megkérdezte, hogy az ő általa meghatározott helyen átveheti-e a dolgot. Megirtam neki, hogy megoldható, de a héten csak délelőtt. Erre visszairt nekem egy levelet, hogy nem gondolta hogy csak délelőtt lehet átvenni, ezért inkább eláll a vásárlástól, lévén ő dolgozik.
Persze kiakadtam és nem túl udvarias formában megirtam neki, hogy nem csak délelőtt lehet átvenni, de azon a helyen ahol ő akarja, ott ezen a héten igy tudom megoldani. Meg azt is megirtam neki, hogy úgy érzem, ez inkább kihátrálás a vásárlásból, valamilyen indokkal. Ami a furcsa, eddig csak pozitiv értékelései voltak. Azt is megirtam neki, hogy akkor mondjon ő egy időpontot és én megoldom hogy ott legyek, bár nincs bérletem igy csak kocsival tudok odamenni, ami plusz benzin és parkolási költség nekem. Ezer forintos tételre. blink.gif

Erre már csak azt kaptam válaszul, hogy ő nem kivánja a stilusomat felvenni és itt befejezte az egészet. És azért akarta személyesen átvenni, mert saját elmondása szerint postaköltséggel már nem érte volna meg neki. De akkor minek üti le???

A vége egy páros semleges lett. Nem adtam negativot, mert akkor a semmiért én is kaptam volna egy bosszú negativot.

De nem hiszem hogy a személyes átvétel opció azt jelenti, hogy nekem bárhova és bármikor kötelességem elvinni az aukció tárgyát, mert a vevő igy óhajtja. Ha meg igy nem megoldható, akkor inkább visszalép a vásárlástól igy mindkettőnknek lett egy felesleges semleges értékelése. BangHead.gif

A hozzászólást -oldjawas- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-08 10:53

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-08 10:31
Létrehozva: #4990

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-02-08 09:07) *
Én meg így: fizess k****g ! hehehmm.gif

és további udvariassági formulák... mosking.gif

Tudom, hogy nem írsz ilyet. biggrin.gif
Elképzeltem a vevő arcát, amikor egy ilyen levelet esetleg kézhez kap. Az a baj, hogy bármennyire is cikis a partner, nem lehet érdeme szerint kezelni. csirkefogo.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-08 10:07
Létrehozva: #4991

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(svejku @ 2012-02-07 23:58) *
Én az ilyen üzenetre azt szoktam válaszolni, hogy: A számlaszámomat és az utalandó összeget meg kellett kapnia egy automata értesítőben, de semmi gond, megadom: xy Bank xxx számlaszám, az összeg a feltüntetett postaköltséggel: xxxx forint. és a további udvariassági formulák.

Én meg így: fizess k****g ! hehehmm.gif

és további udvariassági formulák... mosking.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-02-08 00:58
Létrehozva: #4992

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-07 23:33) *
Ajánlom a kellő helyre:
http://www.vatera.hu/jokai_a_ciganybaro_pa...1535092160.html

Első levél elment, semmi. Második levélre kaptam választ:

"Kedvas József! Köszönöm, nem vásárolok mást. Kérem írja meg a könyv árárt, sima postaköltséggel és a bankszámlaszámát, hogy utalhassak önnek. A címem: ........ Köszönöm! Zsuzsi (maomag_v)"

Én az ilyen üzenetre azt szoktam válaszolni, hogy: A számlaszámomat és az utalandó összeget meg kellett kapnia egy automata értesítőben, de semmi gond, megadom: xy Bank xxx számlaszám, az összeg a feltüntetett postaköltséggel: xxxx forint. és a további udvariassági formulák.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-08 00:33
Létrehozva: #4993

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ajánlom a kellő helyre:
http://www.vatera.hu/jokai_a_ciganybaro_pa...1535092160.html

Első levél elment, semmi. Második levélre kaptam választ:

"Kedvas József! Köszönöm, nem vásárolok mást. Kérem írja meg a könyv árárt, sima postaköltséggel és a bankszámlaszámát, hogy utalhassak önnek. A címem: ........ Köszönöm! Zsuzsi (maomag_v)"

Válaszoltam:
"Kedves Zsuzsa!

Nem postázom simán, a megrendelő lapon is az ajánlott posta lehetősége van megadva.
Ebben az esetben hogy legyen? Eláll a vásárlástól, vagy küldjem ajánlottan?
Válaszát várom, üdv: zejopy"

Semmi. Ma újabb írásra kényszerítettem magam:
"Kedves Zsuzsa!

Valamilyen válaszra lenne szükségem mindenképpen, mert nem nagyon tudom, hogyan tovább. Ön sima postázást szeretne, én pedig ajánlottat. Valamit kellene mondania, ami alapján rendeznénk az adásvételt.
Üdv: zejopy"

Szóval döntsétek el, hogy ezek után szeretnétek-e vele kapcsolatba kerülni. Amúgy kedves, csak hát.... smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-02-07 16:16
Létrehozva: #4994

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Montesinos @ 2012-02-07 14:57) *
Köszi a figyelmeztetést!!! Nincs veszélyhelyzet smile.gif

Szia! Mit értesz azon, hogy nincs vészhelyzet? Megkaptad a pénzt, vagy nem adtad fel a telefont? Rájöttél magadtól, hogy átvágás lehet, vagy időben írtam?

+Quote Post
Montesinos
hozzászólás 2012-02-07 16:10
Létrehozva: #4995

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-07 15:09
Azonosító: 1 628 472

IDÉZET(hytech @ 2012-02-07 13:48) *
De legalább "válaszolt". dry.gif

Pfff... esküszöm nem érdemes segíteni a pa*sz**on.

Az ilyen aki egy köszönömöt nem tud odaböfögni az megérdemli, hogy lehúzzák a sárga földig. jump.gif

Te fel***tam magam most ezen. vomit2.gif
(De mit várhatunk attól aki a kedvenc megyémből való. Ugye Zejopy? )

Ha rám célzol én válaszoltam és meg is köszöntem, hogy szóltatok!

Köszi még egyszer:)smile.gifsmile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-07 16:01
Létrehozva: #4996

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-07 14:51) *
Hytech, Hytech! smile.gif

Modortalan, ..........

És még csak nem is modortalan. Tanulság: Kell egy kis idő.... smile.gif mielőtt véglegesítjük a véleményünket.

Én ünnepélyesen elnézést kérek. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Montesinos
hozzászólás 2012-02-07 15:57
Létrehozva: #4997

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-07 15:09
Azonosító: 1 628 472

IDÉZET(VateraMod @ 2012-02-07 08:50) *
Tisztelt hytech,

a bejelentést továbbítottuk a felelős kollégáknak, akik indokolt esetben megteszik majd a szükséges intézkedéseket. Köszönjük.

Köszi a figyelmeztetést!!! Nincs veszélyhelyzet smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-07 15:51
Létrehozva: #4998

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-02-07 13:48) *

Az ilyen aki egy köszönömöt nem tud odaböfögni az megérdemli, hogy lehúzzák a sárga földig. jump.gif

Hytech, Hytech! smile.gif

Modortalan, de tapasztalatlan is. Na és lehet, hogy azt hiszi, svejku téved. Vagy, hogy ő jobban tudja. Vagy akkora a megkönnyebbülése, hogy eszébe sem jut megköszönni. Vagy rohan az asszonyhoz és családi kupaktanácsot tartanak, hogy hogyan tovább. Svejku attól függetlenül jól tette, hogy szólt, hogy nem válaszolt neki. Az ember jöttében mentében mond dolgokat, amiket figyelmen kívül hagynak a címzettek. Nem kell ezzel foglalkozni. Talán nem érdemelte meg emberi okok miatt, de akkor is jó döntés volt szólni neki.
Szóval te csak ne idegeskedj, mert az neked árt.
Tudod, idegeskedni annyi, mint más hÜlYesége miatt magunkat büntetni. Mindenkit a kellő helyre kell tenni, ahová való.
Bizonyos gondolkodók szerint akkor igazán fejlett az ember, ha mások viselkedése nem befolyásolja az ő viselkedését. Hát ettől messze vagyunk, én biztosan. De nagyon igyekszem legalábbis egy kicsit közelebb kerülni.biggrin.gif
Szóval a következő ilyen alkalommal is csak azt tudnám mondani, hogy szólni kell neki.smile.gif És ne mondd, hogy javíthatatlan vagyok. mosking.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-07 15:52

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-07 14:48
Létrehozva: #4999

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(svejku @ 2012-02-07 12:06) *

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-07 14:50

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-07 14:19
Létrehozva: #5000

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dorsy2 @ 2012-02-07 13:10) *
Viszont a körlevél az jó ötlet. good2.gif

Így első ránézésre úgy tűnik, de majd meglátjuk, kapunk-e.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 248 249 250 251 252 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (9 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-01 09:35