IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1370 Oldal V  « < 24 25 26 27 28 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
svejku
hozzászólás 2015-12-03 17:32
Létrehozva: #501

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(abramsM1A2 @ 2015-12-03 11:43) *
...előbb utóbb be fog csúszni egy vaskos negatív és az ilyenek bosszúból is negatívot adnak..az ő 3 semlegese mellet nem is érdekli a dolog ,nekem viszont nagyon is számít.

Én csak ehhez szólnék hozzá.
A regisztráció nélküli vásárlók semmilyen, így negatív értékelést sem tudnak adni.
A többi estben pedig, ha egyértelmű, (nem jelentkezik, vagy nem fizet, és megérdemelt negatívodra bosszúnegatívval válaszol), lehet töröltetni.
Ki akarom tiltani a nem regisztrált vásárlókat egyértelműen válogatás nélkül..

Most nézem, az elmúlt félévben 5 regisztrálatlan vásárlód volt, kivétel nélkül sikeres adás-vétellel. Akkor miről beszélünk?

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2015-12-03 17:33
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-12-03 13:17
Létrehozva: #502

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

...állandóan rájuk kell szólni hogy ugyan már érdekli is amit megvásárolt ? stb...

Ez együtt jár az eladással. Vannak nehezebben és könnyebben mozduló vevők. Egy-egy plusz levél megírása nem olyan nagy munka, főleg, ha a befolyó összeg 20-40 e Ft.smile.gif

...
Eladóként legyen már annyi jogom hogy pl csak regisztrált, ellenőrzött vásárló vásárolhasson tőlem..

Nincs ilyen jogod, nem is lenne reális, mert a Vatera egy eladási felület. Azért van, hogy lehessen vásárolni. A szabályai adottak, ehhez nekünk, felhasználóknak kell alkalmazkodni.

... nem engem véd ...

Nem. Nincs szükséged védelemre. Védelemre elsősorban a vevőnek van szüksége, aki bizalmat szavaz neked - neked, aki differenciálnál, kirekesztenél és előítéletek alapján tilalmakat hoznál - és előre utal.

... már befizetett több 100E ft jutalékot hanem a próbálkozókat..

Többszörösét fizettem be ennek az összegnek. Sokszorosát, de sosem jutott eszembe ezzel érvelni. Nem azért, mert nem mennyiség, bár jobb ha tudod, ez nem mennyiség és az enyém sem az. Azért nem, mert ezt a pénzt befizetve van lehetőségem nekem is pénzhez jutni. És igen, a Vatera szolgáltat, ezt kell tennie. De ezzel együtt lehetőséget is biztosít az eladásra. Rajtad múlik, melyik oldalt nézed nagyítóval.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
abramsM1A2
hozzászólás 2015-12-03 12:43
Létrehozva: #503

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-12-03 12:24
Azonosító: 2 221 453

Kezd nagyon elegem lenni a 0-ás,vagy 3 semlegessel rendelkező,regisztrált,nem regisztrált szórakozókkal,komolytalanok,össze vissza leütögetnek mindent,állandóan rájuk kell szólni hogy ugyan már érdekli is amit megvásárolt ? stb...előbb utóbb be fog csúszni egy vaskos negatív és az ilyenek bosszúból is negatívot adnak..az ő 3 semlegese mellet nem is érdekli a dolog ,nekem viszont nagyon is számít.
Kinek kellenek ezek a vásárlók.?? A vaterának ?
Egyetlen védelem a százalékos beállítás,de az vajmi kevéske..
Eladóként legyen már annyi jogom hogy pl csak regisztrált, ellenőrzött vásárló vásárolhasson tőlem..vagy tegyék vissza a zárt aukció lehetőségét,nem feltétlen akarok harcolni unatkozó naponta,új névvel jelentkező valakikkel.
Persze el kell kezdeni valahol de,ne 20-40E ft-os termékeken gyakorlatozzanak...játékból megveszik,aztán sajnálkoznak ,majd megint várhatok 1 hetet,mire eladom a terméket újra meghirdetve.
Közel 8 éve vaterázok,a vatera viszont nem engem véd aki már befizetett több 100E ft jutalékot hanem a próbálkozókat..igen én is 0-san kezdtem,meg is kellett küzdenem minden vásárlásomnál,eladásomnál és most is azt teszem.

Ki akarom tiltani a nem regisztrált vásárlókat egyértelműen válogatás nélkül..a regisztrációt meg emeljék meg akár 2000ft-os utaláshoz kötve bankszámláról,és utána ezt jóvá lehet írni...megoldhatnák ha akarnák,aki meg nem akar regisztrálni az menjen a kék hajú patkánnyal fémjelzett oldalakra biztonsággal vásárolni.(bár tudom hogy pont az ilyen olcsójánosokat akarta a vatera idecsábítani)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-12-02 23:13
Létrehozva: #504

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(romy15 @ 2015-12-02 21:28) *
Sziasztok!
...
Ez így szabályos????? unsure.gif

A szabályok megengedik, tehát nem szabálytalan. Látatlanban nem akar Veled üzletet kötni, mert nullás vagy. Ennek oka lehet rossz tapasztat, de szerintem inkább csak előítélet. Azt már elfelejtette, hogy ő is nullásként kezdte...
Javaslom sürgősen nézz másik eladó után!

+Quote Post
romy15
hozzászólás 2015-12-02 22:28
Létrehozva: #505

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-12-02 22:17
Azonosító: 2 221 356

Sziasztok! Örömmel regisztráltam, és külön jó élmény volt, hogy egy pár spanyol márkájú terméket találtam egy orchideaweb elnevezésű hirdetőnél, amelyek nagyon megtetszettek, és méretben is jónak tűntek, így licitáltam rájuk teljesen kezdőként. Az öröm azonban hamar elillant, ugyanis az eladó - fogalmam sincs miért letiltott - . Kérdezni sem tudok tőle, hiszen ezáltal az is letiltásra került, úgyhogy tanácstalanul és értetlenül állok az egész előtt.

Ez így szabályos????? unsure.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-11-30 22:42
Létrehozva: #506

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(bugane @ 2015-11-30 20:46) *
Szeretnék megosztani veletek valamit. Az Orchideaweb nevű eladótól próbáltam venni licitálással egy terméket amit sikeresen meg is nyertem volna, de az eladó idő közben letiltott, hogy nem is vásárolhatok tőle és nem is írhatok neki üzenetet. El nem tudtam képzelni, hogy mi lehet az oka, mert korábban még nem vettem tőle semmit, nem volt vele semmi dolgom. Elkezdtem keresgetni az oldalon és feltűnt, hogy régebben ő is licitált általam megnyert termékekre. Lehet, hogy ez lenne az oka a letiltásnak, hogy én nyertem meg a licitet és nem ő? Én másra nem tudok gondolni, pedig több mindent szerettem volna tőle is vásárolni.

Ki tudja mi lehet az indíték, őt például nem tiltotta le: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=8810818
Lépjen tovább szerintem is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-11-30 22:35
Létrehozva: #507

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bugane @ 2015-11-30 21:23) *
Itt van a két termék amit megnyertem és ő is licitált rá:

http://www.vatera.hu/item/bid/list.php?id=2158129061
http://www.vatera.hu/item/bid/list.php?id=2152473263

Rendben van, tudok mástól is vásárolni, joga is van hozzá, hogy letiltson, csak jó lett volna tudni, hogy miért... de már ez sem számít.

Valóban. Csak az értékelteket néztem, az meg egy volt.
Ha ezért letilt, akkor úgy kell neki. De tényleg.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bugane
hozzászólás 2015-11-30 22:23
Létrehozva: #508

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2015-11-30 21:30
Azonosító: 2 220 654

IDÉZET(zejopy @ 2015-11-30 21:10) *
Hmmm.... Szerintem láthatóan csak itt licitáltál, amit meg is nyertél, viszont ő nem:
http://www.vatera.hu/item/bid/list.php?id=2154988652
Amúgy fontos, hogy miért tiltott le? De tényleg. Nem tudsz tőle vásárolni, ez biztos. Joga is van hozzá. Vond meg a válladat és lépj tovább.smile.gif

Itt van a két termék amit megnyertem és ő is licitált rá:

http://www.vatera.hu/item/bid/list.php?id=2158129061
http://www.vatera.hu/item/bid/list.php?id=2152473263

Rendben van, tudok mástól is vásárolni, joga is van hozzá, hogy letiltson, csak jó lett volna tudni, hogy miért... de már ez sem számít.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-11-30 22:10
Létrehozva: #509

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bugane @ 2015-11-30 20:46) *
Szeretnék megosztani veletek valamit. Az Orchideaweb nevű eladótól próbáltam venni licitálással egy terméket amit sikeresen meg is nyertem volna, de az eladó idő közben letiltott, hogy nem is vásárolhatok tőle és nem is írhatok neki üzenetet. El nem tudtam képzelni, hogy mi lehet az oka, mert korábban még nem vettem tőle semmit, nem volt vele semmi dolgom. Elkezdtem keresgetni az oldalon és feltűnt, hogy régebben ő is licitált általam megnyert termékekre. Lehet, hogy ez lenne az oka a letiltásnak, hogy én nyertem meg a licitet és nem ő? Én másra nem tudok gondolni, pedig több mindent szerettem volna tőle is vásárolni.

Hmmm.... Szerintem láthatóan csak itt licitáltál, amit meg is nyertél, viszont ő nem:
http://www.vatera.hu/item/bid/list.php?id=2154988652
Amúgy fontos, hogy miért tiltott le? De tényleg. Nem tudsz tőle vásárolni, ez biztos. Joga is van hozzá. Vond meg a válladat és lépj tovább.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-11-30 22:11

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bugane
hozzászólás 2015-11-30 21:46
Létrehozva: #510

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2015-11-30 21:30
Azonosító: 2 220 654

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-11-20 22:12
Létrehozva: #511

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(lacpac @ 2015-11-20 12:40) *
Ok, de nem ez az értelme a visszajelzéseknek? Hogy lássam, ha valaki nem megbízható? Sőt, akkor mi értelme annak, hogy beállíthatom, hogy X százalék alatt ne licitáljanak? Így értelmét veszti (funkcionálisan) az egész.

Megoldásnak azt javasoljuk, hogy a terméklapról törölje a villámárat. A regisztráció nélküli vásárlók nem licitálhatnak, csak fix- vagy villámáron vásárolhatnak, így a jövőben nem vásárolhatják meg a terméket.
Amúgy nem az lenen a normális hozzáállás kötelezés nélkül, hogy kérdeznek, ha tudnak arról, hogy hirdetem máshol is?

Nem. Ha a vevő tisztában van a szabályokkal (ha már az eladó nincs), akkor érthető módon esze ágában sincs elfogadni az ilyen önkényes kikötéseket.
De nem is ez volt a fő gond. A szabályoknak megfelelően beállítottam, hogy X százalék alatt ne tudjanak vásárolni tőlem. Miért lehetséges az, hogy ez ilyen könnyedén kijátszatják?

Erre csak a regisztráció nélküli vásárlók teljes körű kizárása lenne a megoldás, de ezt nem kívánjuk lehetővé tenni. Semmivel sincs velük több probléma, mint más felhasználókkal. Ezt már többször is levezettük itt a fórumon is konkrét példákon keresztül. Legutóbb éppen tegnap ebben a topikban.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lacpac
hozzászólás 2015-11-20 12:40
Létrehozva: #512

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-24 23:39
Azonosító: 14 833

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-11-19 22:48) *
dry.gif
Ilyen alapon nem válogathat a vevők között, az adásvétel érvényes. Az idézett szövegrészről az előbb volt szó a másik topikban.
Röviden: nem kötelezheti a vevőt licit előtti kérdezésre. Ha máshol is hirdeti a terméket, ott csak addig adhatja el, amíg itt nincs rajta érvényes licit. Ennek számontartása kizárólag az ön felelőssége és feladata. Ha ez nem sikerül, akkor jogosan kaphat negatív értékelést.

Ok, de nem ez az értelme a visszajelzéseknek? Hogy lássam, ha valaki nem megbízható? Sőt, akkor mi értelme annak, hogy beállíthatom, hogy X százalék alatt ne licitáljanak? Így értelmét veszti (funkcionálisan) az egész.

Amúgy nem az lenen a normális hozzáállás kötelezés nélkül, hogy kérdeznek, ha tudnak arról, hogy hirdetem máshol is? Minden szabálytól függetlenül. Ez is csak azt bizonyítja, hogy vannak gondok a regisztrálatlan felhasználókkal (is).

De nem is ez volt a fő gond. A szabályoknak megfelelően beállítottam, hogy X százalék alatt ne tudjanak vásárolni tőlem. Miért lehetséges az, hogy ez ilyen könnyedén kijátszatják? Attól még nem lett megbízhatóbb vevő. Hogyan védi ez az eladókat? (egyébként azóta a másik jelentkező visszalépet, de így se szívesen üzleteke olyannal, aki lehet, hogy most hetekig ül a terméken. Márpedig az értékelési alapján ez könnyen megeshet. Akár elviszi a végén, akár nem, nekem az akkor is idő, és pénz kiesés. A bizonytalansági faktorral még nem is számoltunk)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-11-20 12:08
Létrehozva: #513

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-11-19 21:48) *
Így legalább kiderült, hogy értelmetlen és megalapozatlan volt a regisztráció nélküli vásárlókról írt hozzászólása dry.gif

Szerintem ő is átlátta ezt idővel. Csak el kellett kicsit magyarázni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-11-19 22:48
Létrehozva: #514

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kormend001 @ 2015-11-19 15:07) *
Soha nem használtam még ezt a lekérdezés opciót, de ismét tanultam valamit good2.gif

Így legalább kiderült, hogy értelmetlen és megalapozatlan volt a regisztráció nélküli vásárlókról írt hozzászólása dry.gif

IDÉZET(lacpac @ 2015-11-19 18:38) *
Sziasztok!

Az alábbi eset történt velem. hrandy felhasználó érdeklődött egy termékem után, melynek leírásában ez a szöveg is szerepelt:

"A terméket máshol is hirdetem, kérlek licit előtt TÉNYLEG kérdezz, de főleg ne utalj, ne szaporítsuk feleslegesen a negatív értékeléseket!"

A felhasználó tegnap kérdezett is, válaszként megírtam, hogy a termék még megvan, de 89, 47%-os pozitív visszajelzéssel nem fog tudni vásárolni nálam. Kérte, hogy állítsam át, mert meg szeretné venni. Értékeléseit elolvasva, úgy döntöttem, hogy nem szeretnék vele üzletelni (kinek kell a bosszúság), ezért megírtam, hogy "Sajnálom, de szeretném megváltoztatni." Ez már ma történt.
Időközben a másik hirdetői oldalon is felkeresett, ahol teljes nevével bemutatkozva jelentkezett, utalva a Vaterán folytatott beszélgetésünkre. Mivel a Vaterán kifejtettem nézetemet, nem akartam ott is eszmecserébe bonyolódni vele.
Erre ma délután egy új, regisztráció nélküli felhasználó névvel (mzio89) leütötte a terméket. Az értesítőben ugyanaz a név szerepelt, mint amivel bemutatkozott a másik oldalon.
Ekkor már nem kérdezett, hogy megvan e még a termék, amit egyébként ma reggel itt helyben lefoglalt valaki.

Mivel nem véletlen van korlátozottra beállítva a fiókom, és a hölgy értékelései, illetve stílusa is hagy kívánni valót, nem szeretném eladni neki az árut. Van valami lehetőség ezt megoldani, vagy kénytelen vagyok elszenvedni a negatív értékelést, ha nem adom el neki a terméket?

Tisztelt lacpac!

Ilyen alapon nem válogathat a vevők között, az adásvétel érvényes. Az idézett szövegrészről az előbb volt szó a másik topikban.
Röviden: nem kötelezheti a vevőt licit előtti kérdezésre. Ha máshol is hirdeti a terméket, ott csak addig adhatja el, amíg itt nincs rajta érvényes licit. Ennek számontartása kizárólag az ön felelőssége és feladata. Ha ez nem sikerül, akkor jogosan kaphat negatív értékelést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-11-19 19:02
Létrehozva: #515

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kormend001 @ 2015-11-19 14:07) *
Soha nem használtam még ezt a lekérdezés opciót, de ismét tanultam valamit good2.gif

Nagyon jól van megcsinálva ez az oldal szerintem, érdemes megtanulni, mert nemigen van olyasmi, amire az ember ne jöhetne rá, ha tényleg ismeri.smile.gif

IDÉZET(kormend001 @ 2015-11-19 14:07) *
... Az egyik legkellemesebb vaterás élményem, pedig nem úgy indult, hogy az lesz.

Nem csodálom.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lacpac
hozzászólás 2015-11-19 18:38
Létrehozva: #516

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-24 23:39
Azonosító: 14 833

Sziasztok!

Az alábbi eset történt velem. hrandy felhasználó érdeklődött egy termékem után, melynek leírásában ez a szöveg is szerepelt:

"A terméket máshol is hirdetem, kérlek licit előtt TÉNYLEG kérdezz, de főleg ne utalj, ne szaporítsuk feleslegesen a negatív értékeléseket!"

A felhasználó tegnap kérdezett is, válaszként megírtam, hogy a termék még megvan, de 89, 47%-os pozitív visszajelzéssel nem fog tudni vásárolni nálam. Kérte, hogy állítsam át, mert meg szeretné venni. Értékeléseit elolvasva, úgy döntöttem, hogy nem szeretnék vele üzletelni (kinek kell a bosszúság), ezért megírtam, hogy "Sajnálom, de szeretném megváltoztatni." Ez már ma történt.
Időközben a másik hirdetői oldalon is felkeresett, ahol teljes nevével bemutatkozva jelentkezett, utalva a Vaterán folytatott beszélgetésünkre. Mivel a Vaterán kifejtettem nézetemet, nem akartam ott is eszmecserébe bonyolódni vele.
Erre ma délután egy új, regisztráció nélküli felhasználó névvel (mzio89) leütötte a terméket. Az értesítőben ugyanaz a név szerepelt, mint amivel bemutatkozott a másik oldalon.
Ekkor már nem kérdezett, hogy megvan e még a termék, amit egyébként ma reggel itt helyben lefoglalt valaki.

Mivel nem véletlen van korlátozottra beállítva a fiókom, és a hölgy értékelései, illetve stílusa is hagy kívánni valót, nem szeretném eladni neki az árut. Van valami lehetőség ezt megoldani, vagy kénytelen vagyok elszenvedni a negatív értékelést, ha nem adom el neki a terméket?

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2015-11-19 15:07
Létrehozva: #517

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

IDÉZET(zejopy @ 2015-11-19 14:23) *
Dehogy.smile.gif Átfutottam az általad adott értékelések utolsó öt oldalát. Kb 30 mp volt az egész.smile.gif

Évekkel ezelőtt volt egy esetem, nem kértem előre utalást. Nem nagy értékű dolog volt, a vevő értékelései is meggyőztek és lehet, hogy a súly is pont értékhatárra esett. Utóbbi miatt nem akartam senkit becsapni, magamat meg kellemetlen helyzetbe hozni. Aztán a pénz csak nem akart megérkezni a számlámra, így negatívot adtam.
Legalább egy év eltelt, már kb. el is felejtettem, amikor jött egy utalás. Valószínűleg volt egy olyan hirtelen élethelyzet, amikor nem tudott a vaterás dolgaival foglalkozni, de nem akart megkárosítani. A legtöbb ember vevőként ennyi idő múlva már nem foglalkozott volna a dologgal, neki mégis fontos volt. Az egyik legkellemesebb vaterás élményem, pedig nem úgy indult, hogy az lesz.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-11-19 14:23
Létrehozva: #518

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kormend001 @ 2015-11-19 12:09) *
Végigkattintgattad egyenként az értékeléseket? :-)

Dehogy.smile.gif Átfutottam az általad adott értékelések utolsó öt oldalát. Kb 30 mp volt az egész.smile.gif

Ugyanakkor mi történik, ha kivágják? Simán visszajön egy másik néven regisztráció nélkül.

Nem vágják ki, mert nincs is rendes regisztrációja. Próbálkozhat, ahányszor akar. Ha jóhiszeműséget tételezünk fel, akkor még az is elképzelhető, hogy teljesen járatlan ezen a téren és az ötödik vásárlásnál beletanul. biggrin.gif

Sok hasonló terméket árulok, így termékcsoportonként tényleg nagyjából belőhető előre az árkategória ránézésre is.

Próbáld meg, ha nem lesz plusz munkád, akkor könnyebb szívvel is veszed.smile.gif

7 nap után semleges, vagy negatív?

Teljesen mindegy, mert itt csak a rendszer felé jelzed, hogy nem jött létre a vásárlás. Akár azt is írhatnád a szövegesbe, hogy "Répa, retek, mogyoró, korán reggel ritkán rikkant a rigó". biggrin.gif

Ellenpéldaként: most volt valamelyik nap egy nullás vevőm, akivel este leütött valamit, másnap megjött a pénz és délben már úton volt a csomag.

Akkor inkább erre emlékezz.smile.gif Nagyon sok ember meg a nullásokat akarja letiltani.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2015-11-19 13:09
Létrehozva: #519

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

Biztos, hogy igazad van, én nem tudtam olyan lekérdezést csinálni, ahol a nem regisztráltak kiugranak.
Végigkattintgattad egyenként az értékeléseket? :-)

Ugyanakkor mi történik, ha kivágják? Simán visszajön egy másik néven regisztráció nélkül.

Sok hasonló terméket árulok, így termékcsoportonként tényleg nagyjából belőhető előre az árkategória ránézésre is.

7 nap után semleges, vagy negatív?
A többség tényleg normális, de vannak időszakok, mikor felgyűlnek a nemtörődöm emberek. Sajnos privát levelezésben is sok ilyennel találkozok, akinek egy egymondatos válaszra se futja.
Ellenpéldaként: most volt valamelyik nap egy nullás vevőm, akivel este leütött valamit, másnap megjött a pénz és délben már úton volt a csomag.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-11-19 12:07
Létrehozva: #520

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kormend001 @ 2015-11-19 10:38) *
Nálam 100 százalék a negatív tapasztalat a regisztráció nélküli vásárlók esetében, igaz nem statisztikailag értékelhető a mennyiség, amiből ezt a következtetést levontam :-))
A regisztrált vásárlóknál ugyanez pár ezrelék. 10-nél többet tutira nem adtam eddig.

De hiszen hat vevőből ötnél teljesen elégedett voltál.

A munkát nagyon nem tudom megspórolni, legalább tessék-lássék be kell csomagolnom, hogy utalási adatokat tudjak írni.
Kb. ugyanannyi vesződség, mint egy sikeres transzakciónál, mínusz a postára menetel.

Szerintem az aukcióid nagy részénél nagyon jól be lehet lőni előre a postaköltséget. Főleg, ha a gombfociknál a nagyobb méretű postakész borítékot adod meg. Ha előre csomagolsz, akkor tényleg szívás.

Abban igazad van, hogy az ilyen esetekre külön stratégiát kell kidolgozni. Jobban fogok figyelni a 21 nap leteltére, válasznegatívot úgyse kaphatok.
A konkrét esetben az altatta el az éberségemet, hogy az első levélre még reagált, utalást ígérve. Külön dühítő, hogy olyan dolgot vett meg, aminek nagyon örültem.
Plusz a válaszra se méltatott levelek csinálnak még ki. Ha legalább lenne egy telefonszám megadva...

Náluk maximális szigorúsággal betartom az általam elfogadhatónak ítélt határidőket. Ha nem válaszol 7 napon belül, máris befejezettnek tekintem a dolgot. Ha válaszol, de nem utal, akkor ugyanez a helyzet, az utalási adatok megírásától számított egy hét.
Azzal ne törődj, hogy nem válaszol, nem téged minősít, hanem őt. (Nekem férfi kollégám van, aki rendszeresen nem köszön VISSZA. Magasról teszek rá. Az első alkalommal azt hittem, nem hallottam, a második alkalommal már gyanakodtam, harmadszor rájöttem, hogy tényleg nem köszön, azóta nem köszönök. biggrin.gif Mellesleg meg is van a véleményem róla az emberi teljesítményéről is, a tanári szavahihetőségéről is, meg a férfiasságáról is, mert ilyen mértékű bunkóság azért eléggé átfogó jellemrajz.)
Szóval ne törődj a választalansággal, ne azt érezd, hogy veled bunkó, hanem azt, hogy ő egy ilyen ember és szegény nem tanult meg valamiért viselkedni. Előfordulhat, hogyha élőben látnád a tagot, tényleg csak sajnálni tudnád. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1370 Oldal V  « < 24 25 26 27 28 > » 
Reply to this topicStart new topic
30 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (30 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-05-21 15:18