IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1365 Oldal V  « < 24 25 26 27 28 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2015-06-19 20:39
Létrehozva: #501

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(BigStyle @ 2015-06-19 21:13) *
Gmail-em van, és kaptam visszajelzést számmal. Én nem a Vaterát bántom, de egyedül érzem magam a problémámmal, és nem tudom, hogy kihez forduljak vele. Kiosztottam 28 negatívot, és ez elég feszülté tesz. Valahogy úgy érzem, hogy így már nincs értelme az egésznek. Abban bíztam, hogy volt már valaki ilyen helyzetben, és tudja, hogy mit tehetnék ellenük. Ha bepirosítják az értékeléseim amit éveken át óvtam, én kiakadok.

Tetszik a futó kutyusod smile.gif

smile.gif Ha bebizonyosodik, hogy a kapott értékelések bosszúnegatívok, akkor a törlik. smile.gif De lehet, hogy nem is fognak értékelni, mert annyira beletojnak.smile.gif

IDÉZET(BigStyle @ 2015-06-19 21:26) *
Megtaláltam a választ a spam-ek között:) Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem, de sajnos nem vagyok előrébb, mert csak akkor tudnak segíteni, ha polgári peres eljárást indítok ellenük (de hogyan, ha nem tudok velük kapcsolatba lépni?). Hogy pereljek olyat aki azt mondja, hogy nem ő vásárolt? Na mindegy alszom rá egyet, és meglátom, hogy van-e még erőm folytatni.

Ez jó.smile.gif Mármint, hogy megtaláltad. Neked nem az kell, hogy elvigyék a cuccodat, hanem az, hogy az esetleges bosszúnegatívokat töröljék.
Több dolog is lehet segítség.
1. Ha másnál is eljátszottak így, akkor hamar kipontozódnak.
2. 60 nap múlva elveszik az értékelési joguk.
3. Ha a levelezéssel tudod bizonyítani, hogy kerested őket, de nem válaszoltak, akkor nem lesz baj a töröltetéssel.
Egyelőre ne parázz, csak várj, könnyen lehet, hogy nem is lesz semmi.smile.gif _olel.gif

Kakukkmarcika77 órái már meg vannak számlálva.smile.gif Persze elvben tud majd értékelni, mert ez az egy joga megmarad, de kérdés, hogy az ÜSZ-on dolgozó ember mit fog gondolni. Biztos nem azt, hogy ez egy nagyszerű korrekt partner.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
BigStyle
hozzászólás 2015-06-19 20:26
Létrehozva: #502

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-02-14 08:43
Azonosító: 2 155 288

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-19 20:17) *
smiley-shocked034.gif Jaj, csak ezt ne mondd, mert jön Benz és millimásodpercre megmondja, hogy írtál-e, mikor írtál, mikor voltál utoljára influenzás és rendben van-e az emésztésed. Nagyon tud a pasas és nem bírja, ha a Vatera rossz színben van feltüntetve, mert attól elkezd csattogni a foga és a fórumnép szalad a szélrózsa minden irányába.... velem az élen, pedig én sosem futok, inkább megállok és hagyom magamat, de amikor Benz fogának csattogását hallom, én futok leggyorsabban.biggrin.gif animal-smiley-037.gif

Na de komolyra fordítva:

A legjobb, amit tehettél, hogy írtál. 24 órájuk van és minden megkeresésre válaszolnak. Két dolog lehet:
1. Van egy ideje egy technikai probléma, hogy néha nem jut el a levél a Vaterához. Onnan tudod, hogy így jártál, hogy nem jött vissza ticket szám.
2. Kaptál ticket számot, de a válasz még nincs túl a határidőn, most fogalmazzák, vagy éppen utána néznek, vagy holnap kerül rá sor.
3. Kaptál választ, de nem jó a leveleződ és a spam-be ment, vagy be sem érkezett (freemail, citromail nagyon gáz)
Ha az első verzió van, tehát nem jött ticket szám, akkor írj újra. Ha megint nem kapsz számot, akkor megint írj, az sem baj, ha nem a megfelelő témát választod ki, ebben az esetben szerintem ez nem elsődleges, sőt, akkor mindjárt jelezd ezt a problémát is.
Azt hiszem, mindent leírtam, ami hirtelen eszembe jutott.smile.gif
Ja, és igen, a narancsok adhatnak értékelést, akkor is, ha nem ellenőrzöttek.

Gmail-em van, és kaptam visszajelzést számmal. Én nem a Vaterát bántom, de egyedül érzem magam a problémámmal, és nem tudom, hogy kihez forduljak vele. Kiosztottam 28 negatívot, és ez elég feszülté tesz. Valahogy úgy érzem, hogy így már nincs értelme az egésznek. Abban bíztam, hogy volt már valaki ilyen helyzetben, és tudja, hogy mit tehetnék ellenük. Ha bepirosítják az értékeléseim amit éveken át óvtam, én kiakadok.

IDÉZET(BigStyle @ 2015-06-19 21:13) *

Megtaláltam a választ a spam-ek között:) Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem, de sajnos nem vagyok előrébb, mert csak akkor tudnak segíteni, ha polgári peres eljárást indítok ellenük (de hogyan, ha nem tudok velük kapcsolatba lépni?). Hogy pereljek olyat aki azt mondja, hogy nem ő vásárolt? Na mindegy alszom rá egyet, és meglátom, hogy van-e még erőm folytatni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-19 19:17
Létrehozva: #503

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BigStyle @ 2015-06-19 18:32) *
... A vaterának írtam, de nem reagálnak. ...

smiley-shocked034.gif Jaj, csak ezt ne mondd, mert jön Benz és millimásodpercre megmondja, hogy írtál-e, mikor írtál, mikor voltál utoljára influenzás és rendben van-e az emésztésed. Nagyon tud a pasas és nem bírja, ha a Vatera rossz színben van feltüntetve, mert attól elkezd csattogni a foga és a fórumnép szalad a szélrózsa minden irányába.... velem az élen, pedig én sosem futok, inkább megállok és hagyom magamat, de amikor Benz fogának csattogását hallom, én futok leggyorsabban.biggrin.gif animal-smiley-037.gif

Na de komolyra fordítva:
IDÉZET(BigStyle @ 2015-06-19 18:32) *
Újra a segítségetekre lenne szükségem:(
Kb egy hónapja nagy mennyiségben töltök fel 1 ft-os termékeket. Szépen kúsztak is fel az árak, de most azt vettem észre, hogy van jópár 0-ás nem ellenőrzött vásárlóm akik az üzeneteimre nem válaszoltak, nem utaltak, és folytatják sorra a licitálást. Tegnap tudatosult bennem, hogy ez nem véletlen (úgy gondolom, hogy ez valakinek szemet szúrt, és hamis adatokkal kreált felhasználónevekkel próbál keresztbe tenni nekem). Ma sorra próbáltam hívni őket, de vagy hangrögzítő kapcsolt be, vagy nem volt ilyen szám, vagy, nem vették fel. Egy valaki felvette, és azt mondta, hogy ő aztán nem licitált, és nem érti, hogy miről beszélek). Most sorra adtam a negatívokat, és tiltólistára raktam őket, de félek, hogy visszaüt a dolog. Mi van, ha bosszú negatívot adnak. Akkor ki is zárhatnak. A vaterának írtam, de nem reagálnak. 11 felhasználótól kapnék negatívot sad.gif A vatera felé nem tudnám igazolni, csak azt, hogy elküldtem az üzeneteket. Nem ellenőrzött vásárló adhat negatívot? Mit javasoltok, mit tegyek?

A legjobb, amit tehettél, hogy írtál. 24 órájuk van és minden megkeresésre válaszolnak. Két dolog lehet:
1. Van egy ideje egy technikai probléma, hogy néha nem jut el a levél a Vaterához. Onnan tudod, hogy így jártál, hogy nem jött vissza ticket szám.
2. Kaptál ticket számot, de a válasz még nincs túl a határidőn, most fogalmazzák, vagy éppen utána néznek, vagy holnap kerül rá sor.
3. Kaptál választ, de nem jó a leveleződ és a spam-be ment, vagy be sem érkezett (freemail, citromail nagyon gáz)
Ha az első verzió van, tehát nem jött ticket szám, akkor írj újra. Ha megint nem kapsz számot, akkor megint írj, az sem baj, ha nem a megfelelő témát választod ki, ebben az esetben szerintem ez nem elsődleges, sőt, akkor mindjárt jelezd ezt a problémát is.
Azt hiszem, mindent leírtam, ami hirtelen eszembe jutott.smile.gif
Ja, és igen, a narancsok adhatnak értékelést, akkor is, ha nem ellenőrzöttek.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-06-19 19:19

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BigStyle
hozzászólás 2015-06-19 17:32
Létrehozva: #504

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Újra a segítségetekre lenne szükségem:(
Kb egy hónapja nagy mennyiségben töltök fel 1 ft-os termékeket. Szépen kúsztak is fel az árak, de most azt vettem észre, hogy van jópár 0-ás nem ellenőrzött vásárlóm akik az üzeneteimre nem válaszoltak, nem utaltak, és folytatják sorra a licitálást. Tegnap tudatosult bennem, hogy ez nem véletlen (úgy gondolom, hogy ez valakinek szemet szúrt, és hamis adatokkal kreált felhasználónevekkel próbál keresztbe tenni nekem). Ma sorra próbáltam hívni őket, de vagy hangrögzítő kapcsolt be, vagy nem volt ilyen szám, vagy, nem vették fel. Egy valaki felvette, és azt mondta, hogy ő aztán nem licitált, és nem érti, hogy miről beszélek). Most sorra adtam a negatívokat, és tiltólistára raktam őket, de félek, hogy visszaüt a dolog. Mi van, ha bosszú negatívot adnak. Akkor ki is zárhatnak. A vaterának írtam, de nem reagálnak. 11 felhasználótól kapnék negatívot sad.gif A vatera felé nem tudnám igazolni, csak azt, hogy elküldtem az üzeneteket. Nem ellenőrzött vásárló adhat negatívot? Mit javasoltok, mit tegyek?

+Quote Post
BigStyle
hozzászólás 2015-06-14 14:50
Létrehozva: #505

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-12 15:00) *
A visszaküldés költségeit a vevő állja, ugyanúgy, mint amikor a vásárlás után otthonról visszaautózik a város másik felén lévő boltba.
Ha valóban rosszul mértél, netán a terméklap és a valóság között van különbség, én visszaküldeném a postaköltséget is egyébként.
Az utalást viszont szerintem akkor indítsd, amikor megérkezett a csomagod, ellenőrizd, hogy ugyanabban az állapotban van-e a ruha, mint amilyenben elküldted, mert olvastam én itt már olyat, hogy ruhakölcsönzőnek használta az eladót egy vevő. A tiszta, hibátlan alkalmi ruhát dohányfüstösen, kiégetve kapta vissza. Ha hibáztál, akkor javítsd, de hülyére ne hagyd magadat venni.smile.gif

Köszönöm, így fogok tenni good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-12 14:00
Létrehozva: #506

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BigStyle @ 2015-06-12 10:06) *
Légyszi segítsetek nekem.
Ha valaki visszaküld nektek valamit amit tőletek vásárolt (1hónap elteltével ), mert állítása szerint nem pontos a mérés. Akkor utaltok vissza postaköltséget? Valamint mikor utaltok, amikor már nálatok van a termék, vagy még mielőtt postára adta?

A visszaküldés költségeit a vevő állja, ugyanúgy, mint amikor a vásárlás után otthonról visszaautózik a város másik felén lévő boltba.
Ha valóban rosszul mértél, netán a terméklap és a valóság között van különbség, én visszaküldeném a postaköltséget is egyébként.
Az utalást viszont szerintem akkor indítsd, amikor megérkezett a csomagod, ellenőrizd, hogy ugyanabban az állapotban van-e a ruha, mint amilyenben elküldted, mert olvastam én itt már olyat, hogy ruhakölcsönzőnek használta az eladót egy vevő. A tiszta, hibátlan alkalmi ruhát dohányfüstösen, kiégetve kapta vissza. Ha hibáztál, akkor javítsd, de hülyére ne hagyd magadat venni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BigStyle
hozzászólás 2015-06-12 09:06
Létrehozva: #507

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Légyszi segítsetek nekem.
Ha valaki visszaküld nektek valamit amit tőletek vásárolt (1hónap elteltével ), mert állítása szerint nem pontos a mérés. Akkor utaltok vissza postaköltséget? Valamint mikor utaltok, amikor már nálatok van a termék, vagy még mielőtt postára adta?

+Quote Post
zafira2007
hozzászólás 2015-06-03 06:27
Létrehozva: #508

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-30 13:03
Azonosító: 2 026 401

IDÉZET(svejku @ 2015-06-02 15:55) *
Szia!

Kérdezni sem tud.

Köszönöm a segítséget!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-06-02 14:55
Létrehozva: #509

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zafira2007 @ 2015-06-02 14:53) *
Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, hogy ha letiltok felhasználót akkor csak vásárolni nem tud vagy kérdezni sem?
Köszönöm!

Szia!

Kérdezni sem tud.

+Quote Post
zafira2007
hozzászólás 2015-06-02 13:53
Létrehozva: #510

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-30 13:03
Azonosító: 2 026 401

Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, hogy ha letiltok felhasználót akkor csak vásárolni nem tud vagy kérdezni sem?
Köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-01 14:12
Létrehozva: #511

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(arzachel1 @ 2015-06-01 13:43) *
Érdeklődnék,hogy a " marbella111 "nevű felhasználó 20db negatívval miért vásárolhat még mindég a Vaterán?

Azért, mert a negatív értékelések száma nem érte el a 20%-ot, köszönhetően a sok semlegesnek.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
arzachel1
hozzászólás 2015-06-01 12:43
Létrehozva: #512

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-12-23 20:53
Azonosító: 2 091 710

Érdeklődnék,hogy a " marbella111 "nevű felhasználó 20db negatívval miért vásárolhat még mindég a Vaterán?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-30 19:43
Létrehozva: #513

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Olcsoka @ 2015-05-30 16:54) *
Köszönöm a segítséget!

...

Szívesen.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Olcsoka
hozzászólás 2015-05-30 15:54
Létrehozva: #514

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2015-05-28 07:43
Azonosító: 2 179 213

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-28 09:50) *
Szia!

Az eladónak az értékeléseibe beleolvasva, már az elején kiderül, hogy nem igazán megbízható. Ha már ilyen múltú eladónál szeretnél vásárolni, akkor nagyon fontos lenne, hogy ne csússz ki az értékelési határidőből. Szerintem ezt a nadrágot elbuktad, egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy megkapd. Ha fizettél, akkor feljelentheted, kérdés, hogy mire mész vele. Más eszköz már nincs a kezedben. Talán a kapcsolatfelvételen keresztül még jelezhetnél a Vatera felé, nem tudom, hogy érdemben tudnak-e segíteni.
Nem sokszor vásároltál a Vaterán, ha ez az egy nicked van. Mindig olvasd el az eladó értékeléseit, és az alapján dönts, hogy megbízható-e számodra, vagy inkább másnál vásárolsz. A semlegesek is fontosak, nem csak a negatívok. Remélem több csalódás nem ér. Az ilyen jellegű eseteket körültekintéssel és odafigyeléssel el fogod tudni kerülni a jövőben.smile.gif

Köszönöm a segítséget!

Valóban elkövettem azt a hibát, hogy nem olvastam kellően az eladó után. Mivel az utalás megtörtént megvannak a kellő adatok, így még gondolkozok mi tévő legyek, mert nagyon piti dolognak tartom ezt a fajta "pénzszerzést"... Költse gyógyszerre az ilyen...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-28 08:50
Létrehozva: #515

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Olcsoka @ 2015-05-28 08:49) *
Sziasztok!

Egy eladóról szeretnék érdeklődni, bizonyos 'bencus08'-ról, akitől Februárban rendeltem egy nadrágot, de azóta sem érkezett meg. Emailen keresztül sikerült beszélni vele, akkor azt mondta küldi a csomagot. Természetesen azóta sem érkezett meg. Most már emailen keresztül sem tudok vele kommunikálni, illetve a visszajelzései alapján sokan vannak még így rajtam kívül. Előrefizetés megtörtént, tehát szépen áll benne a pénzem...

Szia!

Az eladónak az értékeléseibe beleolvasva, már az elején kiderül, hogy nem igazán megbízható. Ha már ilyen múltú eladónál szeretnél vásárolni, akkor nagyon fontos lenne, hogy ne csússz ki az értékelési határidőből. Szerintem ezt a nadrágot elbuktad, egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy megkapd. Ha fizettél, akkor feljelentheted, kérdés, hogy mire mész vele. Más eszköz már nincs a kezedben. Talán a kapcsolatfelvételen keresztül még jelezhetnél a Vatera felé, nem tudom, hogy érdemben tudnak-e segíteni.
Nem sokszor vásároltál a Vaterán, ha ez az egy nicked van. Mindig olvasd el az eladó értékeléseit, és az alapján dönts, hogy megbízható-e számodra, vagy inkább másnál vásárolsz. A semlegesek is fontosak, nem csak a negatívok. Remélem több csalódás nem ér. Az ilyen jellegű eseteket körültekintéssel és odafigyeléssel el fogod tudni kerülni a jövőben.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Olcsoka
hozzászólás 2015-05-28 07:49
Létrehozva: #516

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2015-05-28 07:43
Azonosító: 2 179 213

Sziasztok!

Egy eladóról szeretnék érdeklődni, bizonyos 'bencus08'-ról, akitől Februárban rendeltem egy nadrágot, de azóta sem érkezett meg. Emailen keresztül sikerült beszélni vele, akkor azt mondta küldi a csomagot. Természetesen azóta sem érkezett meg. Most már emailen keresztül sem tudok vele kommunikálni, illetve a visszajelzései alapján sokan vannak még így rajtam kívül. Előrefizetés megtörtént, tehát szépen áll benne a pénzem...

+Quote Post
princeofwales13
hozzászólás 2015-05-22 13:37
Létrehozva: #517

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-18 15:28
Azonosító: 2 076 688

Sziasztok,

Mindenkit óvatosságra intek az alábbi vevővel kapcsolatban zenelany. Licitál, majd vagy átveszi vagy nem. Sajnos az értékelésekből egyértelműen kiderül. Sajnos én is így jártam sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-20 10:10
Létrehozva: #518

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Andiniki73 @ 2015-05-20 08:18) *
Szép napot!
Szeretném megtudni hogy a regisztráció nélküli vásárlókra valóban nem vonatkoznak a vatera szabályzatok?
Köszönöm.

Szia!
Szerintem abban az értelemben nem, ahogyan miránk. De vásárláskor a következő szöveg jelenik meg:
"Figyelem!
Amennyiben Ön elküldi vételi ajánlatát, úgy a Vatera szabályzata és az érvényes magyar jogszabályok (Ptk. 6:64. §) értelmében is köteles az aukció tárgyát átvenni az eladótól."
Tehát szerintem az és szó miatt a vásárlási kötelezettség fennáll náluk is, mert az nem csak a Vatera szabályzatában van benne, hanem a Ptk.-ban is.
De ha hülyeséget írok, akkor Benz majd kijavít.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Andiniki73
hozzászólás 2015-05-20 07:18
Létrehozva: #519

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-26 09:40
Azonosító: 1 417 019

Szép napot!
Szeretném megtudni hogy a regisztráció nélküli vásárlókra valóban nem vonatkoznak a vatera szabályzatok?
Köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-11 17:08
Létrehozva: #520

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir75 @ 2015-05-11 17:35) *
Na, törölték a semlegest, akire gyanakodtam meg inaktíválták, gondolom nem véletlenül, meg nem is az értékelései miatt, mert az nem változott neki vagy egy hónapja laugh.gif

Kicsit rávilágítottál. wink3.gif Amúgy a törléshez gratulálok.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1365 Oldal V  « < 24 25 26 27 28 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-11-18 15:10