IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1355 Oldal V  « < 24 25 26 27 28 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2014-12-04 22:08
Létrehozva: #501

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2014-12-04 17:50) *
... az ilyesmitől indulatos leszek...

Te csak maradj nyugodt, mint egy mormota. Az jót tesz a vérkeringésnek.mosking.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-12-04 22:03) *
Kedves zejopy!

Szerintem egyelőre nem aktuális a kérdés.

Köszönöm, nekem egyébként megfelel így is.smile.gif Különben amióta a 3 hetes szabályt bevezették, már Önöknek is kellemesebb lehet.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-12-04 22:03
Létrehozva: #502

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2014-12-04 17:38) *
Kedves Benz!
Most, hogy az Öreg megmaradt, van arról szó, hogy leválasztják az értékelési rendszert a jutalékfizetésről, vagy ez csak a Béta másfajta működése miatt volt opció?

Kedves zejopy!

Szerintem egyelőre nem aktuális a kérdés.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
RoseBaker
hozzászólás 2014-12-04 20:55
Létrehozva: #503

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 21:04
Azonosító: 319 536

Rendben, köszönöm szépen!
A vevőnek is írok azért, hogy ez így nem korrekt, aztán ha nem törlik, megválaszolom az értékelés alatt. Mást úgysem tudok tenni.
Köszi még egyszer a véleményeket! smile.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-12-04 17:50
Létrehozva: #504

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(RoseBaker @ 2014-12-04 16:18) *
Sziasztok! smile.gif
Értékeléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Ha az eladó eladta a terméket máshol, és én ezért nem tudtam megvenni, jogosan kapok tőle semleges értékelést? Remélem nem gond, hogy ide írtam. Tudom, nem nagy dolog egy semleges, talán csak én fújom fel, de szerintem nem én hibáztam. Viszont ha ilyenkor ez az eljárás, akkor meg sem szólalok smile.gif
Előre is köszi!

Most nézem, én sem tudnék vevőnek pozitívat adni, ha beállítom a jutalék miatt, hogy nem jött létre az adásvétel. Hát ez remek... ez sok esetben hasznos, de így, hogy a vevő semmiről sem tehet?
Na de remélem vki nálam okosabb tud segíteni, mert lehet tényleg én fújom fel smile.gif

Nincs ez felfújva! Jogos az ellenérzés. Okosabb éppen nem vagyok, de az ilyesmitől indulatos leszek. Azt hiszem ő adhatott volna pozitívat. Viszont amit nem hiszek, hanem tudok: partnere szabálytalanul járt el. Éppen ezért trilillának trillázza el rosszalló véleményét egy negatív értékelés keretében! smile.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-12-04 17:51

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-04 17:38
Létrehozva: #505

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RoseBaker @ 2014-12-04 16:18) *
Sziasztok! smile.gif
Értékeléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. ...
Most nézem, én sem tudnék vevőnek pozitívat adni, ha beállítom a jutalék miatt, hogy nem jött létre az adásvétel. Hát ez remek... ez sok esetben hasznos, de így, hogy a vevő semmiről sem tehet?...

Azért ilyen a rendszer, mert az értékelés és a jutalékfizetés össze van kapcsolva. A Béta előtt volt róla szó, hogy szétválik a kettő, azaz nem az értékelés alapján fizetjük a jutalékot, aztán lett a Béta és megszűnt. Lassan elvégzik az utolsó simításokat is, ami a visszaállítás miatt nem volt teljesen zűrmentes. Nem tudni, hogy a változtatások milyen ütemben fognak folytatódni. Nem hiszem, hogy onnan indulunk, ahol a Béta előtt tervezték, hiszen azóta nagyon sok dolog változott.
Szóval igen, ez így van. Ha nagyon tuti az eladó, akkor ilyen esetben nyugodtan felvállalhatja a jutalékot gesztusként és létrejött üzletet jelölhet, ha már ő volt a hunyó, de ezt kevesen teszik meg.
A semlegest nem érdemes annyira szigorúan nézni. Nem ront a százalékon és igazából, ha valaki elolvassa, látja, hogy mi a helyzet. Esetleg megpróbálhatod kérni az értékelés töröltetését az ÜSZ-on keresztül. Egy levelet megér, én megtenném, de ha elutasítanák a kérésemet, akkor sem dőlnék már össze.

Kedves Benz!
Most, hogy az Öreg megmaradt, van arról szó, hogy leválasztják az értékelési rendszert a jutalékfizetésről, vagy ez csak a Béta másfajta működése miatt volt opció?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
RoseBaker
hozzászólás 2014-12-04 16:18
Létrehozva: #506

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 21:04
Azonosító: 319 536

Sziasztok! smile.gif
Értékeléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Ha az eladó eladta a terméket máshol, és én ezért nem tudtam megvenni, jogosan kapok tőle semleges értékelést? Remélem nem gond, hogy ide írtam. Tudom, nem nagy dolog egy semleges, talán csak én fújom fel, de szerintem nem én hibáztam. Viszont ha ilyenkor ez az eljárás, akkor meg sem szólalok smile.gif
Előre is köszi!

Most nézem, én sem tudnék vevőnek pozitívat adni, ha beállítom a jutalék miatt, hogy nem jött létre az adásvétel. Hát ez remek... ez sok esetben hasznos, de így, hogy a vevő semmiről sem tehet?
Na de remélem vki nálam okosabb tud segíteni, mert lehet tényleg én fújom fel smile.gif

IDÉZET(RoseBaker @ 2014-12-04 16:10) *
Sziasztok! smile.gif
Előre is köszi!

+Quote Post
sagyu
hozzászólás 2014-12-04 01:14
Létrehozva: #507

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Azonosító: 30

IDÉZET(svejku @ 2014-12-04 00:37) *
Úgy látom eddig nem nagyon voltak ilyen problémás vevőid, nyugalom, kezeld Őket kellő türelemmel, higgadtan, okosan.

Volt már több is, és súlyos eset is, de nem egyszerre... Egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet a másik felet tisztelni legalább annyira, hogy őszinte vagyok vele.

- Ha nem tudok fizetni, nem licitálok, hiába kéne nagyon a tétel, nem szúrok ki az eladóval, mert lehet hogy neki hamar kell a pénz vagy a hely.
- Ha egy hónap múlva tudok fizetni, ELŐRE jelzem, vagy nem licitálok.
- Ha azt mondja, hogy személyes átvétel, akkor nem kérem meg, hogy naaaalécccciléccilécci, postázza már el a kedvemért.
- Ha nem adja el olcsóbban, akkor nem kérem, hogy adja oda olcsóbban.
- Ha megbeszélek egy találkozót és fél órát kések, akkor értesítem telefonon.
- Ha elfelejtek elmenni a megbeszélt találkozóra, ahol a másik fél sokat várt rám hiába és emiatt átszervezte a programját feleslegesen, akkor az a minimum, hogy elnézést kérek, nem pedig úgy rendezem el a dolgot, hogy eltűnök az éterben.
- Ha megnyerem az aukciót, akkor rögtön írok e-mailt vagy felhívom az illetőt, nem váratom hetekig, mert épp nincs kedvem hozzá vagy sajnálom azt az 50 forintot telefonra.

Szerintem nem extra elvárások ezek.

Ha nem tudok fizetni, nem találok ki mindenféle meséket, hogy nincs időm átvenni, majd valamikor. Érdekes módon, amikor egy ilyen esetben felajánlottam a postát (házhoz viszi) és az utalás lehetőségét (netbankon keresztül pénzt küldeni két perc), hirtelen le is mondott a termékről, annyi dolga lett. Mellesleg hetente írt csak e-mailt de naponta be volt lépve. Inkább pénze nem volt, de díjaztam volna, ha nem húzza az időt egy hónapig, hanem korrektül közli, hogy bocs, nincs lóvém. Egy másik meg azt találta ki, hogy lement a pénz a számlájáról, de nem utalódott el.
Miért kell hazudozni? És akkor én legyek mindig a toleráns?

A hozzászólást -sagyu- szerkesztette a következő időpontban: 2014-12-04 01:18

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-12-04 00:37
Létrehozva: #508

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(sagyu @ 2014-12-04 00:23) *
Szerintem egy csomóan csak szimplán semmibe veszik az embert és várják a sült galambot. Megnyerik a tételt, aztán még arra se veszik a fáradságot, hogy annyit odalökjenek, hogy fordulj fel a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) eladó, ne erőlködj, majd ha kedvem lesz két hónap múlva, akkor írok két sort, lebonyolítjuk az átvételt, hozd nekem ide az ország másik felébe ingyen és még engedj is az árból. Komolyan mondom, IQ-teszthez kötném a regisztrációt. Lehet, hogy negyedennyien sem lennénk, de mindenkinek jobb lenne.

Úgy látom eddig nem nagyon voltak ilyen problémás vevőid, nyugalom, kezeld Őket kellő türelemmel, higgadtan, okosan.

+Quote Post
sagyu
hozzászólás 2014-12-04 00:23
Létrehozva: #509

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-12-03 23:30) *
Karácsonyi vásárlási láz van, mindenki kapkod, nem olvas, csak nyomkodja az egeret. smile.gif

Szerintem egy csomóan csak szimplán semmibe veszik az embert és várják a sült galambot. Megnyerik a tételt, aztán még arra se veszik a fáradságot, hogy annyit odalökjenek, hogy fordulj fel a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) eladó, ne erőlködj, majd ha kedvem lesz két hónap múlva, akkor írok két sort, lebonyolítjuk az átvételt, hozd nekem ide az ország másik felébe ingyen és még engedj is az árból. Komolyan mondom, IQ-teszthez kötném a regisztrációt. Lehet, hogy negyedennyien sem lennénk, de mindenkinek jobb lenne.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-12-03 23:30
Létrehozva: #510

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(sagyu @ 2014-12-03 22:29) *
... Mi a frász van itt, emberek?

Karácsonyi vásárlási láz van, mindenki kapkod, nem olvas, csak nyomkodja az egeret. smile.gif

+Quote Post
sagyu
hozzászólás 2014-12-03 22:29
Létrehozva: #511

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Minek van tulajdonképpen a termékleírás? Simán meg lehetne szüntetni, úgy sem olvassa el senki. Kb. egy héten belül már öten nem foglalkoznak vele, hogy finoman fogalmazzak, és volt kb. hét eladásom ezalatt, ez durván 80%-os arány.

Az első arra, hogy odaírom, nem érdekel csere, megkérdezi, hogy cserélem-e valamire.
A második, hiába van odaírva hogy személyes átvétel, kéri hogy postázzam el, MIUTÁN leütötte.
A harmadik, hiába írtam oda, hogy a termék a kikiáltási ár alatt nem eladó, beírja, hogy elvinné jóval olcsóbban.
A negyedik, hiába írtam meg levélben, hogy hol lehet átvenni, válaszlevélben megkérdezi, hogy hol lehet átvenni.
Az ötödik, hiába írom, hogy személyes átvétel, szintén postáztatni akarja, MIUTÁN leütötte.

Nyilván azért írok személyes átvételt, mert se időm, se energiám, se anyagom nincs arra, hogy postázzak valamit. Mi a frász van itt, emberek?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-03 09:24
Létrehozva: #512

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Rachel511 @ 2014-12-03 08:51) *
Sziasztok !

Valakinek meggyűlt a baja már DanikaCS02 nevű felhasználóval ?

Ahogy elnézem többeknek...
Ha vásároltál tőle, akkor tedd meg a BVP-nek megfelelően a rendőrségi feljelentést. Így van arra esély, hogy a Vatera kártalanítson.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Rachel511
hozzászólás 2014-12-03 08:51
Létrehozva: #513

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-11-14 12:38
Azonosító: 2 153 837

Sziasztok !

Valakinek meggyűlt a baja már DanikaCS02 nevű felhasználóval ?

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-12-02 07:57
Létrehozva: #514

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(*Geller* @ 2014-12-01 21:21) *
Hát ez az. Erről (is) beszéltem.

Amúgy, ez is érdekes egy sorozat. Ha megnézitek az eladót és a vevőt. Mindegyik szegedi. A vevőnek 5 sikeres és 4 semleges/sikertelen adásvétele volt, mind ettől az eladótól. Én azt mondanám erre, hogy ez egy önlicitálás. A négy semleges meg az, amikor a saját nyakán maradt a cucc, mert sokáig verte fel az árakat. Most komolyan. Ha te valakitől veszel egy rakás cuccot a vaterán. Másodszorra, sokadszorra is ezen keresztül bonyolítanád, vagy szólsz neki mailban, hogy kell és kész? Na ugye. ez szerintem az önlicit tipikus formája.

Ha megnézzük az eladókat...mindegyiket...és a vevőt is. Igen, ugyanaz a település.
És mindenről kiderülhet utólag, hogy nem lett jó a méret. Az óra a kezére, a festmény a falra biggrin.gif
És persze ajánlják a vevőt másoknak is biggrin.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-12-01 21:59
Létrehozva: #515

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Igen, de szerintem ennek a lehetetlenségét nagyon kedvesen elmagyaráztam. Reméltem, hogy valamennyire változott ebben a kérdésben az álláspontod.smile.gif

... Ha megnézitek az eladót és a vevőt. ...

Megnézhetném, de nem teszem, anélkül is majdnem biztos vagyok abban, hogy nem tévedsz. A fórumon azonban nem szabad önlicitet jelenteni, mert Benz nem az a csatorna, aki ezt intézi. Azaz nyilván tudja, de ez nem az ő dolga. Ha ő innen továbbítja erre-arra, akkor kétszer annyi ideig tart ellenőrizni a dolgokat, mintha a megfelelő helyen intéznéd. Ez pedig az ÜSZ. Önlicit gyanújánál mindig érdemes egy magyarázó szöveget írni, elmagyarázva, hogy miért jutottál erre a következtetésre.

... Most komolyan. Ha te valakitől veszel egy rakás cuccot a vaterán. Másodszorra, sokadszorra is ezen keresztül bonyolítanád,...?

Csöppöm! mosking.gif Én így csinálom. Másodszorra, harmadszorra és sokadszorra is Vaterán keresztül bonyolítom a vásárlást, mint ahogy a vevőimmel is ugyanígy teszek. Tudod, ezt a típust hívják visszatérő vásárlónak.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
*Geller*
hozzászólás 2014-12-01 21:21
Létrehozva: #516

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-22 20:40
Azonosító: 21 480

IDÉZET(zejopy @ 2014-11-20 20:51) *
Erre nincs mód.

Amúgy, ez is érdekes egy sorozat. Ha megnézitek az eladót és a vevőt. Mindegyik szegedi. A vevőnek 5 sikeres és 4 semleges/sikertelen adásvétele volt, mind ettől az eladótól. Én azt mondanám erre, hogy ez egy önlicitálás. A négy semleges meg az, amikor a saját nyakán maradt a cucc, mert sokáig verte fel az árakat. Most komolyan. Ha te valakitől veszel egy rakás cuccot a vaterán. Másodszorra, sokadszorra is ezen keresztül bonyolítanád, vagy szólsz neki mailban, hogy kell és kész? Na ugye. ez szerintem az önlicit tipikus formája.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-11-20 20:51
Létrehozva: #517

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zafira2007 @ 2014-11-20 20:15) *
Sziasztok!
Valaki tudja hol lehet beállítani, hogy regisztráció nélküliek ne vásárolhassanak nálam?
...

Erre nincs mód.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zafira2007
hozzászólás 2014-11-20 20:15
Létrehozva: #518

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-30 13:03
Azonosító: 2 026 401

Sziasztok!
Valaki tudja hol lehet beállítani, hogy regisztráció nélküliek ne vásárolhassanak nálam?

Tiltólistát már megtaláltam, ott már letiltottam a 7 évem tahóságdíjas felhasználóját.

Az értelmes illető leütött egy pár száz forintos terméket, aminél követeli hogy én álljam a 470 -es postát
...ja és meg akar venni még 11 termékemet féláron, ...és mivel most emnél az egynél udvariasságból nem alkudott ezért én álljam a postát.
Most bőgjek vagy röhögjek.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-11-19 22:31
Létrehozva: #519

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mesuga86 @ 2014-11-19 18:03) *
...

Javasoljuk, hogy fentiekre hívja fel az Eladó figyelmét, és próbáljanak meg egy mindkettejük számára elfogadható megoldást találni.
...

Igen, kb. ez a fórumos sablon is, tartalmában mindenképpen megegyező. Amibe talán még érdemes egy kis energiát belefektetni, hogy ebbe a mondatba belekapaszkodva még egyszer írj a partnernek és közöld a Vatera álláspontját és azt, hogy tulajdonképpen neki a Ptk. szerint kötelezettsége van és perelhető.
Az a helyzet, hogy én biztos megkérném az ügyvéd barátnőmet, hogy írjon egy hivatalos felszólítást. Ha van ilyen a családban, vagy az ismeretségi körben, aki szívességből megteszi, akkor még azzal lenne érdemes megpróbálkozni. Ha erre nincs módod, akkor tényleg csak az marad, hogy eladod egy korrekt termékleírással, és a különbözetet sajnos elbuktad.
Az a helyzet, hogy a Vaterának tényleg nincs arra lehetősége, hogy érdemben lépjen valamit.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mesuga86
hozzászólás 2014-11-19 18:03
Létrehozva: #520

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-23 15:52
Azonosító: 1 272 786

Vatera válasza...

Előtte közölték, hogy nem voltak jelen nem tudhatják k csak közvetítenek stb stb..

Lényeg:

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a Ptk. alapján.

Az ilyen típusú jogérvényesítésre azonban csak a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség.

Javasoljuk, hogy fentiekre hívja fel az Eladó figyelmét, és próbáljanak meg egy mindkettejük számára elfogadható megoldást találni.

No ennyi, nem hiszem, hogy a levelező partnerem magaviseleti változást fog mutatni.

+Quote Post

1355 Oldal V  « < 24 25 26 27 28 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-19 15:58