IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1368 Oldal V  « < 24 25 26 27 28 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2015-10-09 21:06
Létrehozva: #501

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(mongabo @ 2015-10-08 16:28) *
Lehet a ...

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
mongabo
hozzászólás 2015-10-08 15:28
Létrehozva: #502

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2015-10-08 15:25
Azonosító: 2 208 253

Lehet a Vaterán másolt termékeket árulni?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-10-06 19:06
Létrehozva: #503

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(szuros19 @ 2015-10-06 17:03) *
Sziasztok!
Belefutottam egy érdekes eladóba. Rengeteg terméke van fent, de mindenhez csak ennyit tüntett fel a leírásban, hogy használt. Így vettem a fáradságot és amik érdekeltek volna megkérdeztem egyenként, hogy milyen állapotú, van-e hibája. Szerepel az aukcióknál az is, hogy csak 1000ft felett postáz. Rákérdeztem arra is, hogy ha több terméket is veszek és az eléri az 1000ft-ot akkor postázza. Választ csak az egyik aukcióhoz írt, hogy ő nem talált rajta hibát. A többinél kitörölte a kérdéseket. Ezek után újból megkérdeztem, ismét törölte. Így nem mertem licitálni. Sok negtív és semleges értkelése van pont ez miatt, hogy hibás termékeket ad el. Simán bevágta több embernek ő is a negatívot, hogy mért nem kérdezte meg a termék állapotát. Hát én hiába tettem, választ nem kaptam. Nem tudom ennek mi értelme, hisz így rengeteg vevőtől elesik. Meg számomra ez is fura, hogy 1000ft alatt nem postáz semmit, 1000ft felett viszont nem lehet személyesen átvenni. Sajnos sokan semlegessel értékelték a hibás termék miatt, így azért nem került még kizárásra.

Az a helyzet, hogy kikötheti, hogy nem postáz 1000 Ft alatt. Egy bizonyos szempontból ez érthető, mert több a munka, mint a haszon. Szerintem nem jó üzletpolitika, de a Vatera szabályzatával nem megy szembe, tehát ezt el kell fogadni.
Intő jel, hogy nem korrekt módon válaszol a feltett kérdésre, szintúgy a rossz értékelések. Az adott (bosszú)negatívokról már ne is beszéljünk, ha valóban azok.
Az elmondottak alapján jól teszed, hogy nem licitálsz nála, bár így bemutatás nélkül nem lehet pontosan megítélni.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
szuros19
hozzászólás 2015-10-06 16:03
Létrehozva: #504

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-02-03 15:14
Azonosító: 2 155 159

Sziasztok!
Belefutottam egy érdekes eladóba. Rengeteg terméke van fent, de mindenhez csak ennyit tüntett fel a leírásban, hogy használt. Így vettem a fáradságot és amik érdekeltek volna megkérdeztem egyenként, hogy milyen állapotú, van-e hibája. Szerepel az aukcióknál az is, hogy csak 1000ft felett postáz. Rákérdeztem arra is, hogy ha több terméket is veszek és az eléri az 1000ft-ot akkor postázza. Választ csak az egyik aukcióhoz írt, hogy ő nem talált rajta hibát. A többinél kitörölte a kérdéseket. Ezek után újból megkérdeztem, ismét törölte. Így nem mertem licitálni. Sok negtív és semleges értkelése van pont ez miatt, hogy hibás termékeket ad el. Simán bevágta több embernek ő is a negatívot, hogy mért nem kérdezte meg a termék állapotát. Hát én hiába tettem, választ nem kaptam. Nem tudom ennek mi értelme, hisz így rengeteg vevőtől elesik. Meg számomra ez is fura, hogy 1000ft alatt nem postáz semmit, 1000ft felett viszont nem lehet személyesen átvenni. Sajnos sokan semlegessel értékelték a hibás termék miatt, így azért nem került még kizárásra.

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2015-10-06 10:31
Létrehozva: #505

Csak akasztott ember nem

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 11:43
Azonosító: 962

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-10-05 21:16) *
Ha esetleg a jövő heti lottó számokat is meg tudná mondani... mosking.gif

1-től 90 -ig 5 darab tetszés szerint ha nem nyer akkor rosszat húztak , de szombat este mindenképpen meglesz
persze csak ha 5-ös lottóról van szó
laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-10-05 20:16
Létrehozva: #506

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2015-10-04 16:51) *
Egy biztos, így nem nagyon lesz hosszú életű a fiókja.

Ha esetleg a jövő heti lottó számokat is meg tudná mondani... mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-10-05 11:12
Létrehozva: #507

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2015-10-04 16:51) *
..A hölgy iszonyatosan szétszórt, de alapjában jó szándékú. ... Valahogy nem jól rendszerezi az idejét, vagy valami. Egy biztos, így nem nagyon lesz hosszú életű a fiókja.

Nomen est omen mosking.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-10-04 15:51
Létrehozva: #508

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2015-10-03 17:58) *
Jó estét! smile.gif

vaterland15

wachtamrhein

A két felhasználónév egy személyt takar, bár már csak ez egyiktől óvom a kollégákat.

Piros címkés mind a kettő, azaz mind az egy.smile.gif
Szerintem én ma a kipontozódástól mentettem meg az értékelésemmel az egyik vevőmet.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=10732468
Gondolkodtam, hogy jól tettem-e. A hölgy iszonyatosan szétszórt, de alapjában jó szándékú. Aztán fizetett is, de csak mert szóltam a 21 napos szabály miatt. Valahogy nem jól rendszerezi az idejét, vagy valami. Egy biztos, így nem nagyon lesz hosszú életű a fiókja.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-10-03 16:58
Létrehozva: #509

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó estét! smile.gif

vaterland15

wachtamrhein

A két felhasználónév egy személyt takar, bár már csak ez egyiktől óvom a kollégákat.

--------------------

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2015-09-15 22:24
Létrehozva: #510

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-11 09:58
Azonosító: 1 413 411

Üdv! Érdeklődnék,hogy roki22(-2) meddig rontja még itt a levegőt?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-09-14 20:29
Létrehozva: #511

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szuros19 @ 2015-09-14 14:33) *
Köszönöm, írtam és törölték is az értékelést.

Gratulálok.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szuros19
hozzászólás 2015-09-14 13:33
Létrehozva: #512

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-09-13 09:08) *
A kapcsolatfelvételen keresztül kell megpróbálni. A törlés nem automatikus, a rendelkezésre álló adatok alapján döntenek minden esetben.

Köszönöm, írtam és törölték is az értékelést.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-09-13 08:08
Létrehozva: #513

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szuros19 @ 2015-09-13 07:40) *
Sziasztok! Semleges értkelést tudok töröltetni? ...

A kapcsolatfelvételen keresztül kell megpróbálni. A törlés nem automatikus, a rendelkezésre álló adatok alapján döntenek minden esetben.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szuros19
hozzászólás 2015-09-13 06:40
Létrehozva: #514

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok! Semleges értkelést tudok töröltetni? A kedves vevőm licitált, majd a licit lejárata előtt küldött egy licittörlési kérelmet. Sajnos nem voltam a gép előtt, így nem is tudtam róla. Miután megnyerte írt, hogy nem tart igényt rá, mert nem jó a méret és ezért akarta töltetni az aukciót. Ami ki is derült, hogy kamu, mert ennél kisebb méretű ruhákat vásárolt nemrég. Felháborítónak tartom, hogy ezek után még képes semlegest adni, mert nem jött létre az aukció.
Köszönöm ha válaszoltok!

+Quote Post
*Geller*
hozzászólás 2015-09-13 00:39
Létrehozva: #515

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-22 20:40
Azonosító: 21 480

Kedves Geller!
Ne haragudj, teljesen nem olvastam el a levelezést, mert rettenetesen hosszú. Úgy látom, nem nagyon fogtok megegyezni a végeredmény tekintetében.
Az egyik kérdésem, hogy miért nem törölsz licitet?
[ A legtöbb esetben az aukció vége előtt egy-két nappal, rosszabb esetben egy két órával előtte kérik. Többek közt azért nem törlök licitet, mert nem tudok. Én nem itthon vagyok legtöbbször és ezt az aukciómban jelzem is. Nem mindig van lehetőségem internet elérésre.]
Ettől függetlenül érdemes magát az aukciót is megtekinteni, ahogy a kérdéseket és válaszokat, amiket az aukció zárása előtt tettünk..
http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_n...2113409528.html

Oké, tudom, nem voltál most gépnél, de ha lettél volna, akkor sem törölted volna. Ha törölnél licitet, akkor egy ilyen esetben egy licitlépcsővel kevesebbért menne el a cucc és a kiemelést sem buknád el.

-Éltem a második lehetőség nevű dologgal, ami eddig soha, a TÍZ ÉV ALATT NEM MŰKÖDÖTT! Azaz soha nem vette át az sem, aki előtte licitált.

Alapból pedig azt gondolom, hogy a vevőnek kötelessége átvenni az árut a kialakult árért. Egy esetleges negatív csatában viszont mérlegelni fogja az ÜSZ a teljes levelezés alapján mindkettőtök hozzáállását. Az eladónak is meg kell próbálni együttműködni a vevővel.
-Ez erősen negatív volt az ő részéről.

Ezt mire írta vajon a partnered? Mert erősen úgy tűnik, mintha válasz lenne valamire, amit ide nem másoltál be:
A Magyar Jogrendszer alapjában lehetővé teszi, hogy nekem nem kötelező Önnel találkoznom a megváltozott kapcsolatunk miatt.
-Semmire. Arra, mai a levelezés legalján is van. Jeleztem, hogy mi van akkor, ha nem tesz eleget annak, amire felhívtam a figyelmet amúgy is az aukcióban. Semmi olyat nem írtam, ami abban nem volt benne. Nincsen semmilyen megváltozott állapot. Semmilyen más feltételem nem volt, csupán az, hogy notebook lévén - nekem alap - hogy személyes átvételt preferáljak. ezt a vevő el is fogadta szó nélkül.

Amikor licitáltam akkor találkoztam volna Önnel, tehát elfogadtam és egyetértettem a feltételeivel. Ez most megváltozott az Ön támadó felkeresésének és stílusának köszönhetően. Sajnálattal kell közölnöm, hogy mivel világosan kikötötte a kizárólagos személyes találkozást, amit nekem a megváltozott helyzetben el kell utasítanom, ezért nem tudjuk megkötni az üzletet. Ehhez jogom van, talán majd legközelebb ha barátságosabb lesz.

[/quote]

-Ez a dolog kamu része. Nincs semmilyen megváltozott állapot. Ugyanúgy személyes átvétel van. A fizetés ugyanúgy akkor történne. De ezt és a licit törlésre vonatkozó feltételt a licitálás során és megtételével a vevő elfogadta. Elég világosan leírtam az aukcióban, ahogy látszik is. Ha ez nem felelt volna meg neki, akkro minek licitált és miért előtte másfél nappal kérte a törlést annak ellenére, hogy láthatóan a kérdések alapján nem igazán erre készültem fel. Bevallom, hogy elég egyértelműen úgy értelmeztem a válaszait, hogy a továbbiakban nem kell a dologgal foglalkoznom. Ehhez hozzájött az is, hogy nem volt internet elérésem, így akkor sem tudtam volna törölni a licitet, ha akartam volna. Amúgy meg éltem a második lehetőséggel, amire mostanáig nem érkezett válasz. Mint említettem, a 10 év alatt SOHA nem vette meg az, aki ilyen esetben jogosult lett volna. SOHA.
Üdv:
G,-

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-09-12 21:30
Létrehozva: #516

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

good2.gif
IDÉZET(zejopy @ 2015-09-12 21:52) *
Basszus, tényleg. blush.gif Megnéztem és nekem is ott van. mosking.gif Jézus... asszem legalább egyszer ki kellene aludnom magamat.biggrin.gif Holnap! Esküszöm, holnap alszom sokáig.

Kedves Benz! Igazán elnézést kérek, kérem, tudja be a leterheltségemnek. thank_you.gif

Kedves Geller, akkor próbáld meg használni az opciót.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-09-12 20:52
Létrehozva: #517

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2015-09-12 21:39) *
Akartam írni hosszasabban, de éppen ezt kerestem. megvan a menüben. smile.gif Hogy ilyen esetben is működik? Nem tudom.

Basszus, tényleg. blush.gif Megnéztem és nekem is ott van. mosking.gif Jézus... asszem legalább egyszer ki kellene aludnom magamat.biggrin.gif Holnap! Esküszöm, holnap alszom sokáig.

Kedves Benz! Igazán elnézést kérek, kérem, tudja be a leterheltségemnek. thank_you.gif

Kedves Geller, akkor próbáld meg használni az opciót.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-09-12 20:39
Létrehozva: #518

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-09-12 21:35) *
A második lehetőség opció visszavezetéséről volt szó,[color="#800080"][/color]

Akartam írni hosszasabban, de éppen ezt kerestem. megvan a menüben. smile.gif Hogy ilyen esetben is működik? Nem tudom.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-09-12 20:35
Létrehozva: #519

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(*Geller* @ 2015-09-12 16:32) *
Üdv. Adott egy problémám. ...

Kedves Benz! smile.gif Elsőként Önt kérdezem. A második lehetőség opció visszavezetéséről volt szó, egyszer mintha az lett volna, hogy már meg is van, de én azóta nem láttam. Ha van, csak nem látom, akkor elnézést, fel tudom tételezni magamról, hogy elkerülte a figyelmemet, amilyen diliház van mostanában körülöttem.
Ha nincs, akkor szeretnék érdeklődni, hogy véglegesen elvetették-e. Az ilyen típusú esetek kezelését nagyban elősegítené, és az eladó nem veszítené el a kiemelés díját is a vételár mellett.

Kedves Geller!
Ne haragudj, teljesen nem olvastam el a levelezést, mert rettenetesen hosszú. Úgy látom, nem nagyon fogtok megegyezni a végeredmény tekintetében.
Az egyik kérdésem, hogy miért nem törölsz licitet? Oké, tudom, nem voltál most gépnél, de ha lettél volna, akkor sem törölted volna. Ha törölnél licitet, akkor egy ilyen esetben egy licitlépcsővel kevesebbért menne el a cucc és a kiemelést sem buknád el.
Alapból pedig azt gondolom, hogy a vevőnek kötelessége átvenni az árut a kialakult árért. Egy esetleges negatív csatában viszont mérlegelni fogja az ÜSZ a teljes levelezés alapján mindkettőtök hozzáállását. Az eladónak is meg kell próbálni együttműködni a vevővel.
Ezt mire írta vajon a partnered? Mert erősen úgy tűnik, mintha válasz lenne valamire, amit ide nem másoltál be:
A Magyar Jogrendszer alapjában lehetővé teszi, hogy nekem nem kötelező Önnel találkoznom a megváltozott kapcsolatunk miatt.

Amikor licitáltam akkor találkoztam volna Önnel, tehát elfogadtam és egyetértettem a feltételeivel. Ez most megváltozott az Ön támadó felkeresésének és stílusának köszönhetően. Sajnálattal kell közölnöm, hogy mivel világosan kikötötte a kizárolagos személyes találkozást, amit nekem a megváltozott helyzetben el kell utasítanom, ezért nem tudjuk megkötni az üzletet. Ehhez jogom van, talán majd legközelebb ha barátságosabb lesz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2015-09-12 19:53
Létrehozva: #520

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(*Geller* @ 2015-09-12 16:32) *
Üdv. Adott egy problémám. Sajnos nem az első, mondjuk 10 eladásra kínált aukciómból, 8 esetben megtörténik.
....
Kérem, a leghamarabb, de legkésőbb 5 munkanapon belül vegye fel velem a kapcsolatot. Amennyiben ez az említett határidőig nem történik meg, vagy a termék vételárát a megadott időben nem egyenlíti ki, úgy az aukcióban leírtak szerint fogok eljárni. Erről a levélről másolatot kap a Vatera is.
>>> Üdv:
>>> Geller
>>

Mindig ilyen az első kiküldött leveled? (ha igen, akkor elképzelhető, hogy ez is lehet a kiváltó ok)

+Quote Post

1368 Oldal V  « < 24 25 26 27 28 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-01-18 08:42