IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1323 Oldal V  « < 250 251 252 253 254 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-03 10:11
Létrehozva: #5021

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(bubbbu @ 2012-02-03 07:58) *
Hali! Az a kérdésem hogy miért van az hogy az egyik felhasználónak tök jó aukciói vannak, de egy valaki (mindig ugyan az a személy) tökre felviszi az árat sokat licitál, de soha sem ő nyeri meg, de az ár tök magas lesz? Én itt egy kis csalást sejtek! Jól sejtem? Vagy ezt szabad?

Tisztelt bubbbu!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-03 09:27
Létrehozva: #5022

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(gerolka @ 2012-02-03 00:54) *
"...Feltettem magamnak a kérdést, hogy miért licitál valaki egy olyan termékre amilyeneket ő maga is árul, bevallom nem találtam rá választ..."

Komolyan nem?
Annyit segítek, hogy a Vaterán rengetegen csinálják ezt.

Még így sem?

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-03 09:14
Létrehozva: #5023

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

...
Ki mit tanácsol, illetve ki mit tenne a helyemben?

Tisztelt gerolka!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

Én sok esélyt nem látok arra, hogy rendezi a számlát, így egyértelműen negatívot adok neki, de ekkor ő visszaadja már csak bosszúból is, ez ellen tehetek bármit?

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bubbbu
hozzászólás 2012-02-03 08:58
Létrehozva: #5024

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-02-03 08:54
Azonosító: 1 627 015

Hali! Az a kérdésem hogy miért van az hogy az egyik felhasználónak tök jó aukciói vannak, de egy valaki (mindig ugyan az a személy) tökre felviszi az árat sokat licitál, de soha sem ő nyeri meg, de az ár tök magas lesz? Én itt egy kis csalást sejtek! Jól sejtem? Vagy ezt szabad?

+Quote Post
gerolka
hozzászólás 2012-02-03 01:54
Létrehozva: #5025

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-04 21:49
Azonosító: 871 035

Üdv!

Tanácsot kérnék, hogy miként kezeljem az alábbi szituációt!

Licitált egy termékemre egy illető, aki nem sokkal később licittörlést kért, én ezt nem vettem figyelembe, egyrészt mert erre a szabályzat lehetőséget ad, de leginkább azért mert számítottam rá, hogy rálicitálnak még. Sajnos nem így történt így az illető nyerte meg a licitet. Én konfliktuskerülő ember vagyok és a viták elkerülése végett felajánlottam neki, hogy ha nincs rá szüksége én nem erőltetem rá, ő ezt köszönettel elfogadta mondván beszerzett egy hasonlót így már nincs rá szüksége.

Megkértem, hogy csinálja meg a megfelelő értékelést, erre nem reagált, másnap ismét megkértem, hogy csinálja meg az értékelést, erre már válaszolt viszont már más stílusban! Szó szót követett, már úgy néz ki a dolog, hogy én vagyok a rossz, én aki nem erőltettem rá olyat amire nincs szüksége, számomra érthetetlen a gondolkodásmódja!

Belekötött abba, hogy ő ebben a formában csak semleges értékelést kaphat (van már neki pár), sajnos nem bírtam kiszedni belőle, hogy ez miért olyan nagy probléma, biztosítottam róla, hogy az értékelésemben nem lesz semmi rá nézve neheztelő! Kitalálta, hogy inkább kifizeti a vételárat én meg adjam oda egy rászorulónak mert nem tart rá igényt! Nem értem továbbra sem a gondolkodását de ez az ő döntése nem vitatkoztam vele, megírtam az utaláshoz az adatokat és vártam.

11 napja hogy megnyerte a licitet, 3 napig vitatkozott azóta nem írt, én 4 napja írtam meg a számlaszámot nem reagált rá semmit. Ma írtam neki, kilátásba helyeztem ha holnapig nem történik érdemben valami akkor negatív értékelést adok neki, erre már mindjárt tudott írni, de én csak kifogásokat olvastam ki a szavaiból, majd ekkor meg akkor akart stb!

Eddig eszembe sem jutott, hogy megnézzem vannak e aukciói fent, viszont ma egy hirtelen ötlettől vezérelve megnéztem és mit mondjak elcsodálkoztam! Olyan termékeket árul amire nálam licitált ohmy.gif ! Feltettem magamnak a kérdést, hogy miért licitál valaki egy olyan termékre amilyeneket ő maga is árul, bevallom nem találtam rá választ, az viszont már világos, hogy miért nem akarja az enyémet és miért húzza az időt!

Ki mit tanácsol, illetve ki mit tenne a helyemben?

Én sok esélyt nem látok arra, hogy rendezi a számlát, így egyértelműen negatívot adok neki, de ekkor ő visszaadja már csak bosszúból is, ez ellen tehetek bármit?

A hozzászólást -gerolka- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-03 01:57

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-02 14:02
Létrehozva: #5026

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Aragot @ 2012-02-02 12:24) *
Üdvözlök mindenkit!

Nem nagyon szoktam fórumozni, nézzétek el nekem.
Most viszont az egyik felhasználó kiverte a biztosítékoz - sajnos nem csak nálam!
Úgy néz ki, hogy többünket anyagilag is megkárosít (csak remélni tudjuk, hogy nem így lesz és észhez tér).
A biztonság kedvéért szeretném megtudni mik a lehetőségek ilyen esetben? Van e rá mód, hogy esetlegesen csoportos feljelentést tegyünk (lévén többen ugyan úgy jártunk) amennyiben mégsem rendeződik a helyzet?

Pénzt utaltunk, terméket nem kaptunk a felhasználót azóta nem lehet elérni semmilyen formában.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=2579028

Tisztelt Aragot!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.
IDÉZET(zejopy @ 2012-02-02 12:41) *
Kedves Benz!
Ennek nem lehet utánanézni? thank_you.gif

Kedves zejopy!

Erre sajnos nincs lehetőségünk. A felhasználót kizártuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-02 13:58
Létrehozva: #5027

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Aragot @ 2012-02-02 12:50) *
Bocsánat, hogy belekotyogok. Nekem is megfordult a fejemben, hogy esetleg gond lehet. Ezért is várok még....hátha.
De jobb tisztában lenni a lehetőségekkel.

biggrin.gif Hiszen elsősorban a te problémád, persze, hogy "belekotyogsz".smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aragot
hozzászólás 2012-02-02 13:50
Létrehozva: #5028

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-28 16:36
Azonosító: 1 545 496

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-02 12:41) *
Jól teszed. Szívesen.
Sajnálom, talán szerencsétek lesz.

(Érdekes a legfelső, pozitív értékelése....)

Mondjuk, megnéztem jobban. 29.-én lépett be utoljára és a negatív értékelések is utána kezdtek el beérkezni. Előtte tök jó volt.
Talán baja van?

Kedves Benz!

Bocsánat, hogy belekotyogok. Nekem is megfordult a fejemben, hogy esetleg gond lehet. Ezért is várok még....hátha.
De jobb tisztában lenni a lehetőségekkel.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-02 13:41
Létrehozva: #5029

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aragot @ 2012-02-02 12:31) *
Így fogok tenni.

Köszönöm!

Jól teszed. Szívesen.
Sajnálom, talán szerencsétek lesz.

(Érdekes a legfelső, pozitív értékelése....)

Mondjuk, megnéztem jobban. 29.-én lépett be utoljára és a negatív értékelések is utána kezdtek el beérkezni. Előtte tök jó volt.
Talán baja van?

Kedves Benz!

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-02 13:35

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aragot
hozzászólás 2012-02-02 13:31
Létrehozva: #5030

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-02 12:27) *
Jézus! Már rég inaktívnak kellene lennie. (Beeenz... 047.gif ............ magas éles hangon)
Mindenképpen tegyél feljelentést a rendőrségen. Ott mondd, hogy mások is lehetnek, akik így jártak. A rendőrség megkeresi a Vatit, ők pedig nekik kiadnak minden adatot.

Így fogok tenni.

Köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-02 13:27
Létrehozva: #5031

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aragot @ 2012-02-02 12:24) *
Üdvözlök mindenkit!

Most viszont az egyik felhasználó kiverte a biztosítékoz - sajnos nem csak nálam!
Úgy néz ki, hogy többünket anyagilag is megkárosít (csak remélni tudjuk, hogy nem így lesz és észhez tér).
A biztonság kedvéért szeretném megtudni mik a lehetőségek ilyen esetben? Van e rá mód, hogy esetlegesen csoportos feljelentést tegyünk (lévén többen ugyan úgy jártunk) amennyiben mégsem rendeződik a helyzet?

Pénzt utaltunk, terméket nem kaptunk a felhasználót azóta nem lehet elérni semmilyen formában.

Jézus! Már rég inaktívnak kellene lennie. (Beeenz... 047.gif ............ magas éles hangon)
Mindenképpen tegyél feljelentést a rendőrségen. Ott mondd, hogy mások is lehetnek, akik így jártak. A rendőrség megkeresi a Vatit, ők pedig nekik kiadnak minden adatot.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aragot
hozzászólás 2012-02-02 13:24
Létrehozva: #5032

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdvözlök mindenkit!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-02 09:11
Létrehozva: #5033

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(profectuscat @ 2012-02-01 19:32) *

Szép találat. ok.gif

Kezdesz belejönni.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-01 21:26
Létrehozva: #5034

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-02-01 20:20) *
Benz, önállóan mérlegel, és dönt, nem kell, és nem is lehet befolyásolni!
Amúgy én nem aggódom miatta, úgy látom nem a söralátétekre bukik.

Persze! biggrin.gif Ez nem vitás.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-02-01 21:20
Létrehozva: #5035

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-01 20:01) *
Nem haladja meg. Túl sok a semleges. De Benz úgyis kiírtja, ha éppen lesz rá ideje. Vagy nem..... de ki szokta. De most csak azért sem fogja, mert én azt mondtam. Illetve végül most, mert azt mondtam, hogy nem fogja, ezért mégis fogja. Illetve már bármi is történhet ezen az elven. Mindenesetre a nyugodt idegrendszer érdekében nem bánnám, ha már nem aukciózhatna.

Benz, önállóan mérlegel, és dönt, nem kell, és nem is lehet befolyásolni!
Amúgy én nem aggódom miatta, úgy látom nem a söralátétekre bukik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-01 21:01
Létrehozva: #5036

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(profectuscat @ 2012-02-01 19:49) *
20%-ot meghaladta a negatív értékelések száma?!
akkor inaktívvá tehető.

Nem haladja meg. Túl sok a semleges. De Benz úgyis kiírtja, ha éppen lesz rá ideje. Vagy nem..... de ki szokta. De most csak azért sem fogja, mert én azt mondtam. Illetve végül most, mert azt mondtam, hogy nem fogja, ezért mégis fogja. Illetve már bármi is történhet ezen az elven. Mindenesetre a nyugodt idegrendszer érdekében nem bánnám, ha már nem aukciózhatna.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
profectuscat
hozzászólás 2012-02-01 20:49
Létrehozva: #5037

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-06 20:50
Azonosító: 1 429 874

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-01 19:46) *
Ha a semlegesek jól megérdemelt negatívok lennének.....

20%-ot meghaladta a negatív értékelések száma?!
akkor inaktívvá tehető.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-01 20:46
Létrehozva: #5038

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(profectuscat @ 2012-02-01 19:32) *

Ha a semlegesek jól megérdemelt negatívok lennének.....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
profectuscat
hozzászólás 2012-02-01 20:32
Létrehozva: #5039

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-06 20:50
Azonosító: 1 429 874

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=11292192
még egy gyöngyszem

+Quote Post
cicababi
hozzászólás 2012-01-31 14:38
Létrehozva: #5040

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-01 02:19
Azonosító: 449 015

sziasztok

van egy felhasználó aki arany karpereceket árul 1Ft-ról. Angol darabok, 9karátosnak hirdeti őket, úgy hogy angol ékszerész készítette. rákerestem egy angol oldalon ahol lehet venni mindenfélét és tök ugyanazokkal a képekkel hirdetik a karkötőket mint ő, 20-27fontért, ROLLED GOLD-ként, tehát aranyozottként. szóval nem is arany amit árul. persze lehe thogy az övé az pont arany, meg ne gondoljak rögtön rosszra, stb stb ,csak majd nagyon kiváncsi leszek hogy alakulnak az értékelései. mert 30-40-50ezer forintot egy darab fémért senki nem fizet ki szívesen. és sajnos tudom hogy nem is lehet mit tenni vele, csak leírtam nektek hogy nem mind arany, ami fénylik... itt a vaterán sem.

+Quote Post

1323 Oldal V  « < 250 251 252 253 254 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-21 04:21