IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 250 251 252 253 254 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
hytech
hozzászólás 2012-02-24 16:09
Létrehozva: #5021

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-24 14:57) *
Olvastam a történést.
Nincs tipp. Ez sajnos egy fonák helyzet. Azzal, hogy megjelent nagy tömegben ez a fajta kereskedelem a Vaterán, az értékelési rendszer bizonyos paraméterei elavulttá váltak.
1. Értékelsz egy pozitív hangulatú semlegessel, amiben megírod, hogy a rendszer nem engedi a személyes menüdet használni, de az árut még nem kaptad meg, várod. (Esetleg az áru megérkezésekor kéred az értékelés módosításának lehetőségét.)
2. Nem értékelsz és vársz. Az aukcióid, ha lejárnak, maradnak, ha eladsz, arról kapsz értesítést.
Erre a jelenlegi helyzetben nincs jó megoldás. A vásárlás előtt érdemes ebbe is belegondolni.

ok.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-24 15:57
Létrehozva: #5022

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-02-24 14:47) *
Esetleg segíthetnétek is. Van valami megoldás a problémámra? Vagy mindenképp muszáj leadnom most az értékelést, ha használni akarom a személyes menüm, és a továbbiakban nem véd a Vatera biztonsági hálója úgymond? Tényleg jól jönne egy tipp. Előre is köszi.

(Szituáció: nagy értékű vett termék, hosszú, általam elfogadott szállítási idővel. Még nem jött meg, tehát még nincs mit értékelnem, a Vatera rendszere viszont már most követeli az értékelést.)

Olvastam a történést.
Nincs tipp. Ez sajnos egy fonák helyzet. Azzal, hogy megjelent nagy tömegben ez a fajta kereskedelem a Vaterán, az értékelési rendszer bizonyos paraméterei elavulttá váltak.
1. Értékelsz egy pozitív hangulatú semlegessel, amiben megírod, hogy a rendszer nem engedi a személyes menüdet használni, de az árut még nem kaptad meg, várod. (Esetleg az áru megérkezésekor kéred az értékelés módosításának lehetőségét.)
2. Nem értékelsz és vársz. Az aukcióid, ha lejárnak, maradnak, ha eladsz, arról kapsz értesítést.
Erre a jelenlegi helyzetben nincs jó megoldás. A vásárlás előtt érdemes ebbe is belegondolni.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
HaraldHardrada
hozzászólás 2012-02-24 15:47
Létrehozva: #5023

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-28 15:45
Azonosító: 1 134 967

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-24 13:04) *
Nahát ez a Benz.... hogy nem válaszolt.... dry.gif
Mégis! Milyen választ vártál? unsure.gif Talán ráérő idődben olvashatnál is egy kicsit.

Esetleg segíthetnétek is. Van valami megoldás a problémámra? Vagy mindenképp muszáj leadnom most az értékelést, ha használni akarom a személyes menüm, és a továbbiakban nem véd a Vatera biztonsági hálója úgymond? Tényleg jól jönne egy tipp. Előre is köszi.

(Szituáció: nagy értékű vett termék, hosszú, általam elfogadott szállítási idővel. Még nem jött meg, tehát még nincs mit értékelnem, a Vatera rendszere viszont már most követeli az értékelést.)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-24 15:31
Létrehozva: #5024

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-23 20:35
Azonosító: 1 569 983

IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-02-24 13:57) *
Az ilyesmiért szerintem simán kijár minimum egy semleges értékelés az eladónak. Kifizettél egy szolgáltatást, ő pedig gyakorlatilag zsebretette az arra küldött pénzed.

Eddig nem is kellett ezen gondolkodnom, mert megkaptam, lehet később. Mindenesetre elgondolkodtató, ha utaltam csak úgy én balga, hogy a posta 500.- és kész, akkor mondhatja e azt, hogy elveszett ő postázta. Ködös dolog a külföldi raktár, de mivel Taiwanból érkező küldeményt már kaptunk ,még 3 héten belül is, felbátorodtam, vannak korrekt kereskedők is, talán át vagyok verve, talán nem.

+Quote Post
HaraldHardrada
hozzászólás 2012-02-24 14:57
Létrehozva: #5025

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-24 13:21) *
Nem akarok fontoskodni, de küldtem már ajánlott levél díjat és simán postázva kaptam meg nem is egyszer.

Az ilyesmiért szerintem simán kijár minimum egy semleges értékelés az eladónak. Kifizettél egy szolgáltatást, ő pedig gyakorlatilag zsebretette az arra küldött pénzed.

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-24 14:21
Létrehozva: #5026

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-23 20:35
Azonosító: 1 569 983

IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-02-24 13:12) *
Az adásvétel folyamatban van, még nem kaptam meg az árut. Mégis hogy értékeljem? (És igen, vállaltam a hosszú szállítási időt.)

Nem akarok fontoskodni, de küldtem már ajánlott levél díjat és simán postázva kaptam meg nem is egyszer. Megkaptam, kb. az volt amit vártam. A saját felelősségem, hogy licitálok e , utalok e, rizikót vállalok. Én sem szeretek simán postázni, de ha a vevő ragaszkodik hozzá?! Eddig még minden meg lett igaz egyszer 3 hét késéssel.

+Quote Post
HaraldHardrada
hozzászólás 2012-02-24 14:18
Létrehozva: #5027

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-24 13:04) *
Mégis! Milyen választ vártál? unsure.gif Talán ráérő idődben olvashatnál is egy kicsit.

Az adásvétel folyamatban van, még nem kaptam meg az árut. Mégis hogy értékeljem? (És igen, vállaltam a hosszú szállítási időt.)

IDÉZET(hytech @ 2012-02-24 13:08) *
Mindenki magából indul ki így én is.
Van egy másik nevem amivel vásárolok.
Több tucat dolgot vettem idáig és kb. 50-60%-ban kis értékűek. (3000ft alatt)
Ellentétben veled nekem ha egy árura nem éri meg kifizetni az ajánlott postát akkor az az áru számomra értéktelen, kacat.(a kacatot pedig nem gyűjtöm hanem kidobom)

Nyilván mindenki másképp gondolkodik. Én számos olyan dolgot tudok mondani, ami nekem x forintot megérne, de x+240 forintot már nem. Pl. Lego figurákat gyűjtök, melyek 90+%-nak az értéke kb. 200-1000 Ft között mozog. Többségük nem különleges, ha esetleg néha elvész 1-1, újra tudom rendelni, így ezeknél árérzékeny vagyok, és inkább a minimális rizikót választom, mint a sok kidobott pénzt (amiből még több figurát vehetnék rolleyes.gif ).

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-24 14:08
Létrehozva: #5028

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-02-24 12:31) *
Hytech szerintem félreértett. Én kis értékű könnyen pótolható / nem létfontosságú termékekről beszéltem végig, ő pedig olyan példát hozott fel később, ami egyértelműen nem ebbe a kategóriába esik. Szóval elbeszéltünk egymás mellett.
.
.
.

Mindenki magából indul ki így én is.
Van egy másik nevem amivel vásárolok.
Több tucat dolgot vettem idáig és kb. 50-60%-ban kis értékűek. (3000ft alatt)
Ellentétben veled nekem ha egy árura nem éri meg kifizetni az ajánlott postát akkor az az áru számomra értéktelen, kacat.(a kacatot pedig nem gyűjtöm hanem kidobom)

Ellenben igazságod vagyon ami a mai világban becsülendő.
Ebben: "nem adok negatívot, nem követelezők, nem kérem vissza a pénzem, ha a sima levélként küldetett árum elvész, nyilván sokan azért nem küldenek sima levélként terméket, mert nem minden vevő ilyen. Pedig jó lenne, ha jobban lehetne bízni a másik félben,"

És ebben:
"Amúgy sokan ezt is teszik, félelmükben semlegesre vagy pozitívra értékelnek olyan vételeket/eladásokat, amelyek valójában negatívat érdemelnek. Ezzel mondjuk az egész értékelési rendszer értelme vész el. Én épp ezért nagyon nagyra becsülöm azokat, akik nem sunnyogják el a jogos negatívot..."

Azok az emberek akik így tesznek akaratlanul is kivívják a tiszteletemet.

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-24 14:11

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-24 14:04
Létrehozva: #5029

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-02-24 12:59) *
Elmaradt értékelés miatt nem tudom használni a személyes menümet, de a fórum az megy szerencsére. Így legalább tudtam jelezni a problémám, bár választ még nem kaptam.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
HaraldHardrada
hozzászólás 2012-02-24 13:59
Létrehozva: #5030

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-24 12:39) *
A nyugalmat és a tisztességet nem lehet pénzben mérni. Márpedig, amíg az eladó nem tudja bizonyítani, hogy feladta a cuccot, a tisztessée forog kockán. Ennyi. Te sem fogsz tőlem vásárolni, mert én nem küldöm simán.smile.gif
Nem is tudtam, hogyha a személyes menü nem enged be, akkor lehet fórumozni. biggrin.gif

Ha esetleg elveszne egy levelem, attól miért forogna kockán az eladó tisztessége? Ha egy jó értékelésekkel rendelkező, korrekt eladótól vásárolok, akkor nem fogom azt feltételezni, hogy meglopott, hanem leírom postai veszteségként. De ha eladóként kapnék egy jogtalan negatívot ilyesmi miatt, szerintem azzal sem esne csorba a tisztességemen. És igen, nem valószínű, hogy pl. vennék egy 200 Ft-os könyvet úgy, hogy 400+ Ft rajta a postaköltség. (Kivéve ha számomra 200 Ft-nál sokkal többet ér.) Ízlések és pofonok.

Elmaradt értékelés miatt nem tudom használni a személyes menümet, de a fórum az megy szerencsére. Így legalább tudtam jelezni a problémám, bár választ még nem kaptam.

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-02-24 13:57
Létrehozva: #5031

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-02-24 09:41) *
Belföldi vásárlásra viszont szerintem szinte senki nem használ PayPal-t.)

Ezt viszont kapásból cáfolom, nem egy vevőm fizet azzal.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-24 13:39
Létrehozva: #5032

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-02-24 12:31) *
.....
Gondolj bele, ha 1-2 év alatt vásárolok mondjuk 100 db kb. 1000 forint körüli értékű kacatot különböző eladóktól, és abból elvész egy, akkor buktam 1000 forintot. Ha ajánlott levélként kérném őket, az viszont 24 ezer forintomba fájna. Csak jól át kell gondolni, hogy mi az, amit inkább olcsóbban szeretnék megkapni, és mi az, amiért inkább fizetek több extra költséget, csak cserébe biztosan ne vesszen el.

A nyugalmat és a tisztességet nem lehet pénzben mérni. Márpedig, amíg az eladó nem tudja bizonyítani, hogy feladta a cuccot, a tisztessée forog kockán. Ennyi. Te sem fogsz tőlem vásárolni, mert én nem küldöm simán.smile.gif
Nem is tudtam, hogyha a személyes menü nem enged be, akkor lehet fórumozni. biggrin.gif

Benz, Beeenz, Beeeeeeeenz!:)
Hogyhogy lehet? Mikor kék voltam, akkor nem tudtam fórumozni, amikor számlaszámot változtattam még régen.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
HaraldHardrada
hozzászólás 2012-02-24 13:31
Létrehozva: #5033

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-24 11:58) *
Hytech mindig komolyan gondolja, amit mond.

Te felvállalhatod a kockázatot nyugodtan (a másik postodhoz). Az eladó meg nem teszi. Na és ez rajta múlik. dry.gif

Hytech szerintem félreértett. Én kis értékű könnyen pótolható / nem létfontosságú termékekről beszéltem végig, ő pedig olyan példát hozott fel később, ami egyértelműen nem ebbe a kategóriába esik. Szóval elbeszéltünk egymás mellett.

És természetesen az eladónak joga van megtagadni, hogy sima levélként küldje a termékét. Nincs ezzel semmi gond. Én meg egyszerűen nem vásárolok tőle, ha az adott termék árához képest aránytalanul drágának érzem az ajánlott levelet. Ennyi. És nem adok negatívot, nem követelezők, nem kérem vissza a pénzem, ha a sima levélként küldetett árum elvész, nyilván sokan azért nem küldenek sima levélként terméket, mert nem minden vevő ilyen. Pedig jó lenne, ha jobban lehetne bízni a másik félben, mert így rengeteg pénz vándorol feleslegesen a Posta zsebébe.

Gondolj bele, ha 1-2 év alatt vásárolok mondjuk 100 db kb. 1000 forint körüli értékű kacatot különböző eladóktól, és abból elvész egy, akkor buktam 1000 forintot. Ha ajánlott levélként kérném őket, az viszont 24 ezer forintomba fájna. Csak jól át kell gondolni, hogy mi az, amit inkább olcsóbban szeretnék megkapni, és mi az, amiért inkább fizetek több extra költséget, csak cserébe biztosan ne vesszen el.

Csak azért szálltam be ebbe a vitába, mert a (talán) többségi véleménnyel ellentétben szerintem a sima levélnek igenis van létjogosultsága. No meg azért, mert jelenleg nem tudom használni a személyes menümet, így ráérek. mad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-24 12:58
Létrehozva: #5034

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-02-24 09:15) *
Khmmm: 5000 party-smiley-023.gif smiley-rpg012.gif csirkefogo.gif clapping.gif
hehehmm.gif hehehmm.gif hehehmm.gif

air_kiss.gif food.gif

IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-02-24 09:28) *
Úgy érted, hogy mondjuk mind a 100 kisértékű vásárlásom abba az 1%-ba esik? Ezt a hozzászólást nem gondoltad át túlságosan, bocs.

Ha életemben mondjuk összesen ötször akarok kis értékben (és nem létfontosságú / könnyen pótolható terméket) vásárolni, és azt postán megkapni, akkor tényleg szívás lehet egy elveszett küldemény. Ha rendszeresen vásárolgatok ezt-azt, akkor életbe lép a nagy számok törvénye.

Hytech mindig komolyan gondolja, amit mond.

Te felvállalhatod a kockázatot nyugodtan (a másik postodhoz). Az eladó meg nem teszi. Na és ez rajta múlik. dry.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
HaraldHardrada
hozzászólás 2012-02-24 11:01
Létrehozva: #5035

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-02-24 09:39) *
De átgondoltam, bocs.

Előfordul, hogy egy nekem nagyon szükséges cucc bagóért az enyém lehet mert épp nem kell senkinek.
Attól még, hogy a jelen eladási értéke 1000 ft alatt van érhet nagyon sokat ha pont kell valamihez ami értékes.(volt már rá példa)

Ilyenkor sem (pláne nem) fogom kockáztatni a nyomorék sima levelet.

Akkor csak azt nem olvastad el, amit én írtam. Bocs. Könnyen pótolható / nem létfontosságú kis értékű termékekről beszéltem. Azért a kis értékű termékek döntő többsége ebbe a kategóriába esik. Ha éppen sürgősen kell valami kis értékű áru, vagy bármi miatt nem engedhetem meg, hogy elvesszen, akkor természetesen azt én is ajánlva kérném a kis érték ellenére. (Ha belegondolsz, az ilyen termékek neked/nekem többet érnek, mint amennyibe kerülnek, így számunkra az alacsony áruk ellenére valójában nem kis értékűek. Logikus is, hogy vállaljuk érte a többletköltségeket. Nyilván nem ilyen termékekre gondoltam.)

IDÉZET(terika23 @ 2012-02-24 09:45) *
Ha nem is történik tényleges pénzvisszafizetés akkor is kellemetlen az egész és ott díszeleg egy jogtalan negatív, ami lehúzza az átlagot...ez pont elég köszönöm. És nem kell még a paypal rendszert is bevonni ehhez, hogy megkárosítsák az amúgy becsületes eladót (erkölcsileg és akár anyagilag is).

hytech: így van, kinek mennyit ér a saját megvásárolt cucca. Ez már elvi kérdés.

Problémás vásárlóknak nem küldenék sima levélként semmit, egy jogtalan negatívnál meg egyrészt megpróbálnám töröltetni, másrészt meg világosan leírni, hogy mi történt. Szerintem a vevők többsége el tudja dönteni, hogy jogos volt-e egy negatív, és nem fognak ezért büntetni. De lehet, hogy túl optimista vagyok.

A te logikádat kiterjesztve amúgy nem csak sima levélként nem kellene postázni, hanem a valójában negatív tranzakciókat sem "szabadna" negatívként értékelni, nehogy véletlenül bekapjak egy bosszúnegatívot. Amúgy sokan ezt is teszik, félelmükben semlegesre vagy pozitívra értékelnek olyan vételeket/eladásokat, amelyek valójában negatívat érdemelnek. Ezzel mondjuk az egész értékelési rendszer értelme vész el. Én épp ezért nagyon nagyra becsülöm azokat, akik nem sunnyogják el a jogos negatívot, és ha jogtalanul kapott bosszúnegatívot látok egy eladónál, az egy másodpercig sem tántorít el attól, hogy tőle vásároljak.

A hozzászólást -HaraldHardrada- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-24 10:49

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2012-02-24 10:45
Létrehozva: #5036

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-02-24 09:41) *
Oké, a vevő letagadhatja, hogy megkapta a csomagot (és adhat egy jogtalan negatívot). A már kifizetett pénzt hogy fogja kicsalni az eladótól? Szerintem itt bukik a nagy átverés. Ha van egy olyan kitételed a terméklapon, hogy "sima levélként csak a vevő felelősségére postázok", és ezt a vevő a vásárlásával elfogadja, akkor hogy tud átverni? (Kivéve persze, ha PayPal-lel fizet, ők ugyanis általában magasról tesznek az eladó feltételeire, és ha nem tudod igazolni a postázást, akkor a vevő mellett döntenek. Belföldi vásárlásra viszont szerintem szinte senki nem használ PayPal-t.)

Ha nem is történik tényleges pénzvisszafizetés akkor is kellemetlen az egész és ott díszeleg egy jogtalan negatív, ami lehúzza az átlagot...ez pont elég köszönöm. És nem kell még a paypal rendszert is bevonni ehhez, hogy megkárosítsák az amúgy becsületes eladót (erkölcsileg és akár anyagilag is).

hytech: így van, kinek mennyit ér a saját megvásárolt cucca. Ez már elvi kérdés.

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
HaraldHardrada
hozzászólás 2012-02-24 10:41
Létrehozva: #5037

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(terika23 @ 2012-02-24 09:29) *
A sima postához: a vevő is átverheti az eladót, mivel az eladó nem tudja igazolni a feladást. A vevő kivár, majd megkapja a csomagot és letagadja annak létezését is... A sima posta nem jó az eladónak sem. A postának meg lassan aranyárban adja a szolgáltatását (vagy benzinárban....).

Oké, a vevő letagadhatja, hogy megkapta a csomagot (és adhat egy jogtalan negatívot). A már kifizetett pénzt hogy fogja kicsalni az eladótól? Szerintem itt bukik a nagy átverés. Ha van egy olyan kitételed a terméklapon, hogy "sima levélként csak a vevő felelősségére postázok", és ezt a vevő a vásárlásával elfogadja, akkor hogy tud átverni? (Kivéve persze, ha PayPal-lel fizet, ők ugyanis általában magasról tesznek az eladó feltételeire, és ha nem tudod igazolni a postázást, akkor a vevő mellett döntenek. Belföldi vásárlásra viszont szerintem szinte senki nem használ PayPal-t.)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-24 10:39
Létrehozva: #5038

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(HaraldHardrada @ 2012-02-24 09:28) *
Úgy érted, hogy mondjuk mind a 100 kisértékű vásárlásom abba az 1%-ba esik? Ezt a hozzászólást nem gondoltad át túlságosan, bocs.

Ha életemben mondjuk összesen ötször akarok kis értékben (és nem létfontosságú / könnyen pótolható terméket) vásárolni, és azt postán megkapni, akkor tényleg szívás lehet egy elveszett küldemény. Ha rendszeresen vásárolgatok ezt-azt, akkor életbe lép a nagy számok törvénye.

De átgondoltam, bocs.

Előfordul, hogy egy nekem nagyon szükséges cucc bagóért az enyém lehet mert épp nem kell senkinek.
Attól még, hogy a jelen eladási értéke 1000 ft alatt van érhet nagyon sokat ha pont kell valamihez ami értékes.(volt már rá példa)

Ilyenkor sem (pláne nem) fogom kockáztatni a nyomorék sima levelet.

--------------------

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2012-02-24 10:29
Létrehozva: #5039

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(prutyka @ 2012-02-22 21:51) *
erre jött a válasz:

"Hát nem gondoltam,hogy gondot okoz majd egy pénz beérkezés után nézni,
nem valami vevő központú az értékesítése!
de azért köszönöm,hogy volt ideje egy ilyen hosszú levelet megírni.
üdv"

hogyan lehetne az ilyenek ellen védekezni? ki hogy tudja lenyelni a békát? vagy csak én reagálom túl a dolgokat?
komolyan, úgy érzem magam mint egy papagály, hiába írok mindent le, nem olvasnak a kedves vevők, aztán nekik áll feljebb és osszák az észt, azt hiszik minden körülöttük forog, ők sz..ták a spanyol viaszt. azt hiszik hogy egyedül vannak vevők, és amiért hajlandóak vásárolni tőlünk, körül fogjuk őket ugrálni a pénzükért cserébe. hát nem! ÉN NEM! az ilyen meberektől megy el az életkedvem, elhatalmasodik rajtam a gorombaság és valahol mindig attól rettegek, hogy azon csapódik majd le aki nem érdemli meg.
volt már pár nem ellenőrzött vásárlóm is, de velük nem volt még eddig gondom (remélem nem is lesz).
ez a "kedves" vevőm szintén árul, 2008-as reges, és 100%-os.

Szerintem az ilyen békát nem lehet lenyelni. Ez velejéig rosszindulat. sad.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-23 05:07) *
Mert ilyet lehet csinálni, én is csináltam, bár nem tartom helyesnek. smile.gif

De biztonságot ad... Ezzel legalább védheti magát az eladó is. smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-23 12:30) *
Én akkor érzem magamat kellően toleránsnak, ha már háromszor széttéptem magam és csak akkor jön az utalás.biggrin.gif Azt hiszem, abban az esetben eleget vártam, senkinek sem lehet panasza rám.

Mazochista vagy. smile.gif De jól csinálod!!!!

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-23 14:02) *
Azt hiszem megint belefutottunk.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1342682
Karácsony óta nézegettük egy termékét, 3 hete átutaltam a pénzt, azt írta valószínű, hogy több időre van szükség.

Én is nézegettem pár dolgát, de nem vásárolnék tőle inkább.

A sima postához: a vevő is átverheti az eladót, mivel az eladó nem tudja igazolni a feladást. A vevő kivár, majd megkapja a csomagot és letagadja annak létezését is... A sima posta nem jó az eladónak sem. A postának meg lassan aranyárban adja a szolgáltatását (vagy benzinárban....).

Nekünk egyébként több vevőnk kérte már a céges vaterásoknál (akkor is ha ajánlottan ment a cucc), hogy pénteken NE postázzunk nekik, mert a hétvégi csomagokat rendere átnézik, felbontják, olykor el is tűnik ez az a postán.

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-24 10:31

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
HaraldHardrada
hozzászólás 2012-02-24 10:28
Létrehozva: #5040

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-02-24 09:15) *
Persze.
Ha nem te vagy pont az az 1%.

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 250 251 252 253 254 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-25 07:19