IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1323 Oldal V  « < 258 259 260 261 262 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-17 21:20
Létrehozva: #5181

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(szovszi211 @ 2012-01-17 19:11) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1963764

Az eladó szinte minden második pozitív értékelésénél "nem jött létre" értékelést ad. A termékek értéke 10e ft feletti.... mosking.gif

Tisztelt szovszi211!

Megnézzük, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-01-17 20:11
Létrehozva: #5182

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 12:13
Azonosító: 1 549 242

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1963764

Az eladó szinte minden második pozitív értékelésénél "nem jött létre" értékelést ad. A termékek értéke 10e ft feletti.... mosking.gif

+Quote Post
katatom1
hozzászólás 2012-01-17 19:26
Létrehozva: #5183

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-17 06:44
Azonosító: 1 614 371

IDÉZET(VateraMod @ 2012-01-17 08:36) *
Tisztelt katatom1,

amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Köszönöm .....
Már azt a hatást kiváltotta a forum, hogy az uriember ÜZENT!
Sőt fél órán belül 3 mailt is kaptam tőle!-hát vannak benne érdekes felém irányuló kritikák, ill. megjegyzések !
Ennek fényében én most írtam neki hogy azt az összeget utalja vissza, amit én elutaltam, merthogy értékbíztosított levélként úgy is megkapja.... mire közölte hogy a vételárat hajlandó csak! Most akkor ott tartok, hogy kifizettem a vételárat kétszer, a posta meg még potol, vagy egyet fizet kettőt kap alapon így fizetem ki a vételárat duplán?????
Mégiscsak felháborító az amit egyes emberek művelnek!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-17 17:31
Létrehozva: #5184

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-17 16:23) *
laugh.gif Hytech! Nem tudok ebben azonosulni veled.biggrin.gif

Velem nem is kell.

A tények magukért beszélnek.

Azokkal nem lehet vitatkozni. wink.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-17 17:23
Létrehozva: #5185

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(hytech @ 2012-01-17 16:08) *
Na vajon melyik megyéből való ez a k***g eladó?

Zejopy?

Ennyi. smoke.gif

laugh.gif Hytech! Nem tudok ebben azonosulni veled.biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-17 17:08
Létrehozva: #5186

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(katatom1 @ 2012-01-17 06:06) *
Tisztelt...
Valaki segítsen mert nem vagyok túl nagy vaterás, de ilyenkor egy kicsit el is megy a kedvem a vásárlástól, mert úgy érzem lehúztak!
Vásároltam még december 20-án egy órát, gondolva, hogy még karácsonyig ideér, majd napokkal később meg is kaptam az értékelést és vártam a csomagot....és vártam....és érdeklődtem az eladónál, hogy mégis hol jár..., mire közli hogy tudakozványt indít a postán, mert hogy ő elküldte!!!
Hozzáteszem, előtte én jeleztem neki, hogy 600,-os postaköltség mire fel, és a válasz az értékbiztosítás, stb... közöltem akkor nekem elsőbségivel elég mert nekem 1-2 napon belül kell, vagy ajánlott elsőbségi, amelyek fele annyiba is kerülnek!- persze megoldja de a szállítás akkor is 600,-....jó akkor én ragaszkodtam, ezért az összegért rendesen fel legyen adva! Értékelést nem tudok leadni, ezt sem értem miért nem engedi a rendszer!
Válaszra sem méltat az eladó, ráadásul a pénzem is oda!
Új Fehér Kaucsukszíjas Piros Led Ledes óra karóra 1523109311

Na vajon melyik megyéből való ez a k***g eladó?

Zejopy?

Ennyi. smoke.gif

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2012-01-17 17:08

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2012-01-17 16:28
Létrehozva: #5187

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

IDÉZET(tronti @ 2012-01-17 12:35) *
Kedves Mindenki! A napokban adtam el egy cipőt. Mielőtt lefotóztam ill. feltöltöttem volna természetesen átnéztem az állapotát. A kedves vevő megkapta a terméket, de kifogásolja az állapotát, azt állítja, hogy egy repedés van a cipő talpán. Azt azért nem könnyű nem észrevenni. Emailben, miután megkapta a cipőt, a vételár felét visszaköveteli és kijelentette, hogy sérülten is jó neki a cipő, megtartja. Ezek után felmerült bennem, hogy vagy nem állít igazat és nem sérült a cipő, vagy ő már sérülést okozott a cipőn (mivel neki jó sérülten is és így mégse kerülne annyiba). Megnéztem az értékeléseit, egy ugyanilyen probléma miatt van már semlegese. Jelenleg negatívval fenyegetőzik... Ti mit tennétek ilyen esetben? Mit lehet tenni ilyen esetben? Köszönöm a válaszokat!

Érdekesek az ilyen emberek, akik, bár ki vannak akadva, hogy "sz@rt" kaptak, de vannak olyan humánusak, hogy bizonyos pénzügyi enyhítés fejében megtartanák (erőteljes irónikus felhanggal értendő). Szerintem egyálltalán nem életszerű. Nálam így működne: emailváltás, küldöm a terméket vissza, kérem a pénzt. Ha lyukas, repedt a cipő, nem tudok vele mit kezdeni. Ennyi.
Mindenképp fenntartással fogadnám (mint gondolom mindannyian) az ilyen kifogásokat.
A fotó jó ötlet, ha nagyon bunkó esetleg az illető (nem állítom), akkor elmagyarázni neki a csalás és a szándékos rongálás fogalmát.
Kiéltem írói vénámat laugh1.gif , távozom.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-17 16:11
Létrehozva: #5188

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Kedves Mindenki! A napokban adtam el egy cipőt. Mielőtt lefotóztam ill. feltöltöttem volna természetesen átnéztem az állapotát. A kedves vevő megkapta a terméket, de kifogásolja az állapotát, azt állítja, hogy egy repedés van a cipő talpán. Azt azért nem könnyű nem észrevenni. Emailben, miután megkapta a cipőt, a vételár felét visszaköveteli és kijelentette, hogy sérülten is jó neki a cipő, megtartja. Ezek után felmerült bennem, hogy vagy nem állít igazat és nem sérült a cipő, vagy ő már sérülést okozott a cipőn (mivel neki jó sérülten is és így mégse kerülne annyiba). Megnéztem az értékeléseit, egy ugyanilyen probléma miatt van már semlegese. Jelenleg negatívval fenyegetőzik... Ti mit tennétek ilyen esetben? Mit lehet tenni ilyen esetben? Köszönöm a válaszokat!

Tisztelt tronti!

Első körben kérjen egy fotót az állítólagos sérülésről.
Utána még mindig dönthet a visszavásárlás, részleges visszautalás vagy adott esetben a kérés megtagadása mellett.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-17 13:40
Létrehozva: #5189

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Én fizetnék... nem tudod bebizonyítani, hogy nem volt sérült. De ezzel csak én vagyok így, meglátod, a többiek mást fognak mondani. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tronti
hozzászólás 2012-01-17 13:35
Létrehozva: #5190

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-04-08 08:34
Azonosító: 1 445 008

+Quote Post
NiNorbert
hozzászólás 2012-01-17 12:14
Létrehozva: #5191

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-17 11:55
Azonosító: 1 614 410

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-01-17 11:10) *
Tisztelt NiNorbert!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

értem, köszönöm szépen
szép napot

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-17 12:10
Létrehozva: #5192

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(NiNorbert @ 2012-01-17 10:56) *
Sziasztok!
Ha egy user negatív értékelést ad, mindezt oktalanul, akkor lehet valamit kezdeni ellene?
Fellebbezni vagy valami smile.gif?

Tisztelt NiNorbert!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
NiNorbert
hozzászólás 2012-01-17 11:56
Létrehozva: #5193

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-17 11:55
Azonosító: 1 614 410

Sziasztok!
Ha egy user negatív értékelést ad, mindezt oktalanul, akkor lehet valamit kezdeni ellene?
Fellebbezni vagy valami smile.gif?

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-01-17 11:35
Létrehozva: #5194

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-17 10:21) *
Szerintem nálunk is csak a tanposta ilyen jó, bár a nagy posta is gyors, de mi mindent a tanpostán intézünk, ami fontos. Szeretjük őket, kedvesek, a férjemet már a nevén szólítják, szóval le a kalappal előttük.smile.gif

Azt hiszem én is ott adtam fel tavaly egy kedves ismerősömnek küldeményt. Elégedett voltam, bár engem nem üdvözöltek név szerint. Ami késik nem múlik. rolleyes.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-17 11:21
Létrehozva: #5195

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-01-17 08:31) *
Elköltözöm Pécsre. smile.gif A fővárosi posták iszonyú körülményesek. dry.gif

Szerintem nálunk is csak a tanposta ilyen jó, bár a nagy posta is gyors, de mi mindent a tanpostán intézünk, ami fontos. Szeretjük őket, kedvesek, a férjemet már a nevén szólítják, szóval le a kalappal előttük.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2012-01-17 10:08
Létrehozva: #5196

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

IDÉZET(Bekacsiga @ 2012-01-16 20:22) *
Na hát itt sem jártam még, de ma elszakadt a céra!

Egy ideje vaterázom volt is már olyan, hogy nem minden a legnagyobb rendben zajlott, de maaaaaa.

Kedves vevő vett tőlem 2 terméket (amit bár új, de garancia nélkül árultam, terméklapon feltüntetve.) Vásárlás után megkérdezte adok-e garanciát, mire megírtam neki h mint a leírásban is szerepel nem. Ezek után 1 hét csand, ma reggel megkérdeztem mi legyen? Válaszként kaptam egy fenyegető levelet, h nekem számladási és garancia kötelességem van 10.000ft közt és qvára vigyázzak, mert megüthetem a bokámat. Erre visszaírtam neki h nem értem mit vár tőlem, mint magánszemély. Majd jött megint a 10000ft feletti garival(ami amúgy nem létezii, mert hogy magánszemély vagyok) Most este kaptam tőle megint egy levelet az adózással és hasonló szerinte létező dolgokról. Azért írom, h szerinte létező, mert hogy nem voltam rest felhívni a fogyasztóvédelmet, aki röviden annyit írt ha odaírom h nincs gari akkor ő eldöntheti megveszi-e azt vagy sem. És hogy erre a célra jött lére a vatera (hehe, pedig nem is mondtam neki hol adtam el)
Szal jött a fenyegetőzés, meg hogy neki kell a termék. (hozzáteszem hasonló dolgokkal kereskedik, csak nem vaterán) Persze nem eladó hisz már írtam a vaterának is hogy töröljék, hisz megírta h nem kell.

Járt már valaki így??

Én a te helyedben sürgősen kompromisszumra törekednék a vevővel, mert ha feljelent a Nav-nál akkor elég komoly bírságra számíthatsz. Attól mert "magánszemélyként árulod" nem mentesít a számla kiállítási és az ezzel járó garanciális kötelezettségeidtől. Ugyanis amiket te árulsz csak vállalkozói igazolvánnyal, illetve céges háttérrel tehetnéd meg. "Szal" te gazdasági tevékenységet végzel!

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2012-01-17 09:36
Létrehozva: #5197

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(katatom1 @ 2012-01-17 06:06) *
...
Válaszra sem méltat az eladó, ráadásul a pénzem is oda!
Új Fehér Kaucsukszíjas Piros Led Ledes óra karóra 1523109311

Tisztelt katatom1,

amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-01-17 09:31
Létrehozva: #5198

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-17 08:23) *
Nekünk megmondták, és úgy is volt.smile.gif Az is igaz, hogy szinte mindig ugyanoda járunk, ismernek minket. (Na ez a pécsi posta, ami ilyen jó, ott sem mind. A lakóhelyünkön kritikus.... ott még a sima levél feladási díját sem kérdezném meg. biggrin.gif)

Elköltözöm Pécsre. smile.gif A fővárosi posták iszonyú körülményesek. dry.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-17 09:23
Létrehozva: #5199

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-01-17 08:04) *
Nekem egyik alkalommal sem mondták, hogy elveszett, mert nem tudhatják biztosan. Vannak olyan kis települések, akikkel nincs a postának netes összeköttetése.

Nekünk megmondták, és úgy is volt.smile.gif Az is igaz, hogy szinte mindig ugyanoda járunk, ismernek minket. (Na ez a pécsi posta, ami ilyen jó, ott sem mind. A lakóhelyünkön kritikus.... ott még a sima levél feladási díját sem kérdezném meg. biggrin.gif)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-01-17 09:23

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-01-17 09:04
Létrehozva: #5200

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-17 07:57) *
Ismerem a hivatalos menetet.smile.gif Viszont meg tudják mondani nagy biztonsággal, hogy elveszett-e. Ebben az esetben én azonnal küldöm a pénzt. A hivatalos levelet nem vártam meg eddig, mert a rag szám alapján egyértelműen megmondták, hogy nincs meg. Persze más a helyzet, ha azt mondják, hogy a vevő átvette, vagy ott van a vevő postáján. Mert ilyen is lehet.

Nekem egyik alkalommal sem mondták, hogy elveszett, mert nem tudhatják biztosan. Vannak olyan kis települések, akikkel nincs a postának netes összeköttetése.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post

1323 Oldal V  « < 258 259 260 261 262 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-20 08:48