IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1322 Oldal V  « < 262 263 264 265 266 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
gyurcsovics67
hozzászólás 2012-01-04 23:48
Létrehozva: #5261

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-21 10:09
Azonosító: 850 165

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-01-04 22:35) *
Tisztelt gyurcsovics67!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja.

Köszönöm a gyors reagálást!
Ismerve a magyar nyelv ékességét lehet csűrni-csavarni hogy minél szebben hangozzék.
De az eladó vagy vevő is tévedhet persze hiszen emberek vagyunk. Jelen esetemben ez nagyon tudatos mert az eladó amikor először felhívott csak akkor közölte a tényállást.
Ezek után mit tanácsoltok írjak az ügyfélszolgálatnak? jelezzem,hogy szabálytalan aukció?
Mit tanácsolnátok.
Persze nem az a cél hogy most a sárgaföldig alázzam az eladót,csak nem szeretnék ez miatt én szívni.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-04 23:35
Létrehozva: #5262

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(gyurcsovics67 @ 2012-01-04 22:20) *
Üdvözlök Mindenkit aki itt megfordul.

A napokban beleszaladtam egy számomra nehezen érthető feldolgozható dologba.
Megpróbálom röviden összefoglalni!
A terméket ezek után meg sem akarom venni mert a kapcsolat felvételkor közölte telefonon azt a tényt,hogy a CD mellékletek nem is eredetiek amiket annó az újsághoz kiadtak csak annak másolata.
Holott nem ez volt meghirdetve és a képeken sem ez látszik,sőt a feltett kérdésemre érkező válaszokból sem utalt arra,hogy csak ki írt másolatot fog adni.
...

Tisztelt gyurcsovics67!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gyurcsovics67
hozzászólás 2012-01-04 23:20
Létrehozva: #5263

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-21 10:09
Azonosító: 850 165

Üdvözlök Mindenkit aki itt megfordul.

A napokban beleszaladtam egy számomra nehezen érthető feldolgozható dologba.
Megpróbálom röviden összefoglalni!
A terméket ezek után meg sem akarom venni mert a kapcsolat felvételkor közölte telefonon azt a tényt,hogy a CD mellékletek nem is eredetiek amiket annó az újsághoz kiadtak csak annak másolata.
Holott nem ez volt meghirdetve és a képeken sem ez látszik,sőt a feltett kérdésemre érkező válaszokból sem utalt arra,hogy csak ki írt másolatot fog adni.
Tehát ezek után nem fogadom el az eladó által felvetett gondolatot,hogy semleges elbírálást adva zárjuk le ezt a dolgot.
Szerintem ez egyértelműen a vevő megtévesztése kategória!
Arról már nem is beszélve,hogy egy személy két felhasználó néven van regisztrálva Bascat azután a másik Sirah2 amire ugyan csak sikerült beleszaladnom abba a pofonba amit az előbb ecseteltem.
Évával mindent lebeszéltem a vásárlás előtt és ami után leadtam a megrendelésemet és vissza jött az igazoló email akkor derült ki,hogy egy személyről van szó.
Ő ezt azzal magyarázta,hogy a felesége az akinek a nevében hirdet.
Ami talán még nem is lenne részemről el ítélendő csak az,hogy ez a hirdetés is megtévesztő sőt maga a hirdető sem hívta fel a figyelmemet arra az apró tényre hogy a CD melléklet csak KOPI.
Mit lehet ezek után még tenni???
Segítségeteket köszönöm.

A két termékkód:
1524900014 - 1525893437

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2012-01-04 13:21
Létrehozva: #5264

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(mona83 @ 2012-01-04 12:16) *
Akkor ezek szerint, amit ide rakok fel, azt máshol is árulhatom? Nem tiltja ezt a Vatera szabályzata?

Nem tiltja. Azt viszont a Vatera ÁFF és a hatályos jogszabályok is előírják, hogy a terméket köteles átadni az aukció nyertesének.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mona83
hozzászólás 2012-01-04 13:16
Létrehozva: #5265

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-03 16:12
Azonosító: 1 607 324

IDÉZET(szovszi211 @ 2012-01-04 10:32) *
Az eladó átlagos, biztonságra törekedő embernek tűnik. A beszélgetésből az tűnik ki, hogy a máshol is hirdetett áruját eladta, vagy elígérte. Ebben az esetben érthető a zárt aukció. Abban önnek igaza van, hogy kicsit morcosan adott nagyarázatot önnek az elutasításra.
Ilyen emberek vannak. velem is megesik, hogy nemtetszik egy kérdés hangvétele és rosszul reagálom le. Ez van... Mindenesetre úgy látom az eladó aukcióit már nem kell figyelnie... smile.gif

Akkor ezek szerint, amit ide rakok fel, azt máshol is árulhatom? Nem tiltja ezt a Vatera szabályzata?

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-01-04 11:32
Létrehozva: #5266

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 12:13
Azonosító: 1 549 242

IDÉZET(tlivcsi @ 2012-01-04 09:51) *
Sziasztok!
Nekem is van egy érdekes párbeszédem, egy zárt aukciót indító eladóval. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Az eladó átlagos, biztonságra törekedő embernek tűnik. A beszélgetésből az tűnik ki, hogy a máshol is hirdetett áruját eladta, vagy elígérte. Ebben az esetben érthető a zárt aukció. Abban önnek igaza van, hogy kicsit morcosan adott nagyarázatot önnek az elutasításra.
Ilyen emberek vannak. velem is megesik, hogy nemtetszik egy kérdés hangvétele és rosszul reagálom le. Ez van... Mindenesetre úgy látom az eladó aukcióit már nem kell figyelnie... smile.gif

+Quote Post
tlivcsi
hozzászólás 2012-01-04 10:51
Létrehozva: #5267

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-31 14:53
Azonosító: 268 014

Sziasztok!
Nekem is van egy érdekes párbeszédem, egy zárt aukciót indító eladóval. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Tisztelt sferko!
Elnézést a zavarásért, de mi alapján dönti el, hogy beenged-e vkit? Délután jelentkeztem, el lettem utasítva. Szeretném megérteni!
Szép estét!

Tisztelt tlivcsi!
Nem zavar. Máshol is fent van a termék, ott előbb jelentkeztek, amíg nem vitték el, nem akartam vitát, hogy kié legyen. Ettől függetlenül jogomban-módomban áll eldönteni, kivel-mikor kívánok üzletet kötni-ha jól gondolom, nincs elszámolási kötelezettségem. További szép napot!

Tisztelt sferko!

Ezt értem, bár az utolsó előtti mondat kissé durvának tűnik. Ha nem ismerjük még egymást, mi alapján dönt? A mondat "mikor" része oké, csak a "kivel"-lel van gondom smile.gif)))
Üdv

Tisztelt tlivcsi!A termékoldal nem levelező és fórum oldal, erre megvan a lehetőség a Vaterán. Még 1x leírom, a magánügyem, kinek adok licitengedélyt, nem kötelező tőlem vásárolni, mellesleg tiltó listára teszem, hogy vége legyen ennek a felesleges üzengetésnek. További szép napot!

Ennyi!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-03 23:22
Létrehozva: #5268

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zsokont @ 2012-01-03 21:51) *
Sziasztok!

Ránéznétek a levelezésre ennél a terméknél?
Ha mást nem is lehet tenni, törölnétek a partner rám vonatkozó sértő megjegyzéseit? help.gif

Termékkód: 1504721387

Köszönöm előre is.

zsokont

Tisztelt zsokont!

Az üzenetet töröltük, az eladót 72 órára felfüggesztettük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-01-03 23:21
Létrehozva: #5269

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 12:13
Azonosító: 1 549 242

IDÉZET(zsokont @ 2012-01-03 21:51) *
Sziasztok!

Ha mást nem is lehet tenni, törölnétek a partner rám vonatkozó sértő megjegyzéseit? help.gif

Köszönöm előre is.

zsokont

Minek állsz le egy ilyen primitív emberrel vitatkozni? Megnézve a helyesírását, stílusát azt gondolom, hogy a setít fálu végin lakik és osztán onnan nyomja a vakert... mosking.gif

+Quote Post
zsokont
hozzászólás 2012-01-03 22:51
Létrehozva: #5270

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-22 23:06
Azonosító: 1 416 652

Sziasztok!

Köszönöm előre is.

zsokont

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-03 22:23
Létrehozva: #5271

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(rezsooo @ 2012-01-03 21:16) *
ja, csak vicceltem, mert pont jól jött volna ki ha nem lett volna belinkelve a terméklap, hogy írta, hogy csak várt és várt. Várt türelmesen egész tavasszal, nyáron, ősszel, aztán 1 év várakozás után év vége előtt 10 nappal elfogyott a türelme és írt, hogy még idén megkapja-e. smile.gif
(bocs profectuscat, elhiszem, h neked nem olyan vicces a szitu, szerencse én még nem voltam ilyen helyzetben)

Ha a módszeremet követed akkor nem is leszel. smile.gif
Türelmi idő 1 hét, azaz 168 óra.
Túlóra: nincs.
Elnézés: nincs.
Végeredmény: működik. wink.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
rezsooo
hozzászólás 2012-01-03 22:16
Létrehozva: #5272

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-24 17:16
Azonosító: 1 074 606

IDÉZET(hytech @ 2012-01-03 20:59) *
Én sem, de azért 1 évet még egy remete sem igen várna egy termékre. smile.gif

ja, csak vicceltem, mert pont jól jött volna ki ha nem lett volna belinkelve a terméklap, hogy írta, hogy csak várt és várt. Várt türelmesen egész tavasszal, nyáron, ősszel, aztán 1 év várakozás után év vége előtt 10 nappal elfogyott a türelme és írt, hogy még idén megkapja-e. smile.gif
(bocs profectuscat, elhiszem, h neked nem olyan vicces a szitu, szerencse én még nem voltam ilyen helyzetben)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-03 21:59
Létrehozva: #5273

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(rezsooo @ 2012-01-03 20:56) *
nem akarok okoskodni, de nem biztos. Lehet 2011. január 4-én utalt. Írta, hogy csak várt és várt...

Én sem, de azért 1 évet még egy remete sem igen várna egy termékre. smile.gif

--------------------

+Quote Post
rezsooo
hozzászólás 2012-01-03 21:56
Létrehozva: #5274

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-24 17:16
Azonosító: 1 074 606

IDÉZET(hytech @ 2012-01-03 18:53) *
Január 4.-e holnap lesz.
Decembert akartál írni.

Itt a "bátyja":

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1000871

nem akarok okoskodni, de nem biztos. Lehet 2011. január 4-én utalt. Írta, hogy csak várt és várt...

szerk: ja most látom be van linkelve a termék adatlapja, akkor lehet mégsem várt 1 évet smile.gif

A hozzászólást -rezsooo- szerkesztette a következő időpontban: 2012-01-03 22:00

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-03 19:53
Létrehozva: #5275

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(profectuscat @ 2012-01-03 15:48) *
Kedves Fórumozók!

Vásároltam:
http://www.vatera.hu/bershka_vagany_ing_tu...1511339222.html

január 4.-én megkapta a pénzt, 6.-án elkérte a postázási adataim.
.
.
.

Január 4.-e holnap lesz.
Decembert akartál írni.

Itt a "bátyja":

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1000871

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-03 19:16
Létrehozva: #5276

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(profectuscat @ 2012-01-03 16:26) *
...
Ha minden a leírtak alapján történt, és megtalálták ez eladót, a pénzt visszajuttatják hozzám? vagy mégis történik az eladóval?!

Profectuscat

A pénzt polgári perben tudja visszaszerezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hevizms
hozzászólás 2012-01-03 18:55
Létrehozva: #5277

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-30 23:08
Azonosító: 18 163

IDÉZET(geovihar @ 2012-01-01 12:49) *
A rendőrségi feljelentést mindenképpen tedd meg, ekkor elindítják a nyomozást és az illető kilétét felfedik. Az, hogy számíthat-e valami büntetésre, az attól függ, hogy van-e priusza, illetve követett-e már el korábban hasonló dolgot. Ha nem, tehát tiszta előéletű, akkor egy figyelmeztetés / megrovással fogják "jutalmazni", magyarul semmi sem lesz belőle. Ha büntették már meg, akkor pénzbüntetést fog kapni.
A te nézetedből ez természetesen nem teljes, mert még ha meg is fogják büntetni, a pénzed sohasem fogod viszont látni. A rendőrség nyomozása és munkája nem terjed ki a sértett kártalanítására. Ha a pénzed viszont szeretnéd látni, akkor a rendőrségi jegyzőkönyv és nyomozás okiratáról másolatot kérsz, és ennek tulajdonában polgári pert indítasz a már ismert személy ellen. Ennek van némi anyagi vonzata, + ügyvédi költsége, amit a végén teljes egészében ráterhelhetsz az illetőre.
Ez egy elég hosszú folyamat, 1-1,5 évre is elhúzódhat, és nem biztos, hogy a sok utánajárás, rendőrségre futkosás megéri az 5.000 Ft-os követelést! Sokan ezért nem is lépnek, és a szélhámosok ezért merik a csalásokat elkövetni, mert tudják nem biztos, hogy lesz belőle bármilyen ügy.
TEGYÉL FELJELENTÉST MIHAMARABB!

Köszönöm a segitséget!

Egyelőre még várok a feljelentéssel,mert pont ma hivott egy rejtett számról és kérte irjak egy sms-t egy általa megadott számra az összeggel és egy számlaszámmal amire visszautalja a vételárat.
Bár legutóbb is kaptam igéretet hogy visszautalja a pénzt a 2 ünnep közt,mégsem történt meg.
Hát nem is tudom.Lehet még mindig csak hülyit???
Mondjuk ha a héten nem kapom meg apénzt,akkor tényleg feljelentem,mégha a leirtak szerint nem is kapom vissza a pénzem.
Mit meg nem adnék ha megtudhatnám az illető nevét és elérhetőségét!
Akárhol is lakna elmennék azt kiverném belőle az tuti!
Nagyon idegesitő ez a tehetetlenség!

+Quote Post
profectuscat
hozzászólás 2012-01-03 17:26
Létrehozva: #5278

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-06 20:50
Azonosító: 1 429 874

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-01-03 16:02) *
Tisztelt profectuscat!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Köszönöm!

Meg is tenném a feljelentést, nem érdekel, hogy 1000-2000 ft-ról van szó, itt erkölcsiekről beszélünk, és arról, hogy másokkal ez ne történjen meg!
Ha minden a leírtak alapján történt, és megtalálták ez eladót, a pénzt visszajuttatják hozzám? vagy mégis történik az eladóval?!

Profectuscat

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-03 17:02
Létrehozva: #5279

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(profectuscat @ 2012-01-03 15:48) *
...
Ilyen esetben mi a teendő? pénz, áru sehol...

Profectuscat

Tisztelt profectuscat!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
profectuscat
hozzászólás 2012-01-03 16:48
Létrehozva: #5280

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-06 20:50
Azonosító: 1 429 874

Kedves Fórumozók!

Vásároltam:
http://www.vatera.hu/bershka_vagany_ing_tu...1511339222.html

január 4.-én megkapta a pénzt, 6.-án elkérte a postázási adataim.
Ezután pedig csak vártam, vártam... 2011.12.20-án ráírtam, hogy idén még megkapom-e?
Semmi válasz...
Ma írtam egy email amiben leírtam mennyire kedves volt, gyors, és én is azonnal utaltam, illetve vásároltam volna még tőle nagyon szívesen.
Erre AZONNAL válaszotl(!!!) visszaírja, hogy postázott, és hogy a levelem engem minősít, mikor kedves és inkább sajnálatraméltó voltam, hisz meglopott akárhogy is nézzük...

Kértem, hogy adja meg az ajánlott szelvény számát, amire jött a magyarázkodás, hogy nincs otthon, és nem is kereste azóta az ajánlott szelvényt. Meg hogy ő írt levelet, és hogy miért csapna be engem?

Válaszként írtam, hogy minden elsimerésem, hogy ilyen ügyesen kimagyarázza a dolgot, de kompromisszumképesnek kell lennie!

Erre a válasza annyit, hogy viszontlátásra, ha nem vagyok biztos a dolgomban...

Én pedig írtam, hogy mibe ne lennék biztos? hogy utaltam? hogy elküldtem az adataim?

Ahogy látom a negatívak és semlegesek azt mutatják, hogy csak magát védi, és kevesen merik felvállalni a negatívat.

Én vállaltam, mert SEMMIT nem kaptam! már 1 hónapja várok az árura és mentegetőzik, hogy feladta....

Ilyen esetben mi a teendő? pénz, áru sehol...

Profectuscat

+Quote Post

1322 Oldal V  « < 262 263 264 265 266 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: svejku

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-31 11:26