IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1323 Oldal V  « < 262 263 264 265 266 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
arancello
hozzászólás 2012-01-14 12:17
Létrehozva: #5261

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-05 12:14
Azonosító: 1 607 910

Szervusztok!
Ezügyben írtam már, választ is kaptam a kérdésemre de még mindig nem zárult le a tranzakcióm.

Most az lenne a kérdésem, hogy ha bosszú negatívval értékel a vevő, hová küldhetem a bizonyító levelezésemet? allegroup.hu Kft.-nek, vagy a vatera.hu-ra?
Nekem nem mindegy egyáltalán az értékelés, a semleges sem,
fontos, hogy milyen véleménnyel vannak rólam a vevők és eladók.

Röviden összefoglalnám a történteket:
A terméklapon is és a Személyes oldalamon is leírtam, hogy nem bonyolítok személyes tranzakciót. A Személyes oldalon részleteztem is, hogy miért... többször átvágtak, nem jöttek el
a találkozóra....blablabla....mindegy, azóta csak posta az útvonal. Azt is írtam kizárólag akkor üsse le a terméket, ha
elfogadja....

A vásárlóm miután leütötte a terméket, (január 04) a kiküldött Vásárlási értesítőben kérte, hogy mégis lehetne-e?
A megkereső levelében ismét ezt kérte, én kértem olvassa el a fentieket.
Oda-vissza levél, ismét kértem, hogy olvasson.

Ezután nagy hallgatás, a számlámra nem utalt. Majd 10-én kértem, válaszoljon, kell-e a termék?
Ekkor válaszolt, hogy ő küldött nekem levelet, amiben kérdezte, hogy ha vásárol még egy terméket, együtt posotázom-e?
Nem kaptam levelet tőle(gmail a levelezőm)
mindegy válaszoltam, hogy természetes, válassza ki a terméket. és utaljon. Erre ismét hallgatás, válasz nincs. Ma már 14-e van.
Úgy érzem ez már csak időhúzás, nem kell a termék.
Ma néztem meg az értékelő oldalát 4 negatív és 14 semleges értékelés zöme arról szól, hogy vevő nem válaszol
a levelekre, némely esetben három hétig,majd arra hivatkozik, hogy nem volt net közelbe...stb.stb. és hogy idegek kellenek a
a kedves vevőhöz.

Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-13 13:32
Létrehozva: #5262

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-13 11:47) *
(Hűűű, erről valami eszembe jutott, továbbgondolom, és este a Vészben kifejtem, ha sikerül normálisan megfogalmazni. Kedves Benz, készüljön, úgy látszik, ma kialudtam magam és szárnyal a fantáziám.smile.gif Igazán sajnálom.biggrin.gif Nemiiiiiiis.biggrin.gif)

smiley-shocked034.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-13 12:47
Létrehozva: #5263

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Strossi @ 2012-01-13 11:25) *
köszönöm a gyors választ
tegnapi utolsó pénzt visszakérő üzenetemre most érkezett válasz
azt írta, h kórházban volt, és ha megadom a számlaszámot, azonnal visszautalja a pénzt
válaszban írtam neki, amennyiben maholnap elküldi a terméket, azt még megvárom
meglátjuk
nem igazán akarnék rendőrségre menni.....

A kórházas duma rendszeres. Ennyi kórházi férőhely nincs is Magyarországon, mint ahány link eladó erre hivatkozik. vomit.gif (Bocsánat, a gyomrom...smile.gif)
A csalók nagy része arra apellál, hogy kis tételnél az ember oszt szoroz, és azt mondja, többet ér az ideje, mint a vesztett pénz. Csakhogy itt többről van szó. Nem helyes, ha ezek az emberek szabadon futkároznak. Nagyon rossz, hogy azok a normák, amik alapvetőek lennének, könnyedén kijátszhatóak. Csak a megkárosított felek tudnak érdemben lépni.

(Hűűű, erről valami eszembe jutott, továbbgondolom, és este a Vészben kifejtem, ha sikerül normálisan megfogalmazni. Kedves Benz, készüljön, úgy látszik, ma kialudtam magam és szárnyal a fantáziám.smile.gif Igazán sajnálom.biggrin.gif Nemiiiiiiis.biggrin.gif)

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Strossi
hozzászólás 2012-01-13 12:25
Létrehozva: #5264

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-06 19:15
Azonosító: 1 248 028

köszönöm a gyors választ
tegnapi utolsó pénzt visszakérő üzenetemre most érkezett válasz
azt írta, h kórházban volt, és ha megadom a számlaszámot, azonnal visszautalja a pénzt
válaszban írtam neki, amennyiben maholnap elküldi a terméket, azt még megvárom
meglátjuk
nem igazán akarnék rendőrségre menni.....

IDÉZET(VateraMod @ 2012-01-13 09:47) *
Tisztelt Strossi,

amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2012-01-13 10:47
Létrehozva: #5265

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(Strossi @ 2012-01-13 09:42) *
...
mit lehet tenni ilyenkor?

üdv Strossi

Tisztelt Strossi,

amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Strossi
hozzászólás 2012-01-13 10:42
Létrehozva: #5266

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-06 19:15
Azonosító: 1 248 028

reggelt

egy eladót szeretnék jelenteni, ajánlani
az alábbi terméket vásároltam még bőven karácsony előtt
http://www.vatera.hu/titkos_magneses_fogyo...1524173555.html
lotuszlany nevü eladótól
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=367889
előszőr akkor néztem furcsán, amikor megjött tőle az email, és a címe: kicsicsira@........
a termék postával együtt nem volt 1000,. ft, de olyan szállítási infót kaptam, h a fizetésem beérkezése után rendeli meg a terméket
mindenki látja, h egy kilóra vásárolható, filléres apró termékről beszélünk
a mai napig nem érkezett meg a termék, közben az értékelések között sorban jönnek a hasonló visszajelzések, mint nálam
az utóbbi 3 emailomra már egyáltalán nem válaszolt
mit lehet tenni ilyenkor?

üdv Strossi

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-11 08:36
Létrehozva: #5267

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-01-11 07:23) *
Pedig csak ő!!!

Tudod hytech-nek mindíg igaza van! smile.gif

Látom, ebben nem tudlak meggyőzni, pedig zejopy sosem hazudik.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-01-11 08:37

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-11 08:23
Létrehozva: #5268

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-11 07:15) *
biggrin.gif Nem lesz. laugh.gif
Észrevettem, hogy a szegedi vevők nagyon problémamentesek. Nekem eddig nem volt velük bajom, és az esztergomiak, vagy a környéken lakók is jó fejek. Tata is bejön. Budapest problémákat hordoz a nagy számok törvénye alapján. De nem hiszem, hogy ebben a megye dologban igazad van.smile.gif Elhiszem, hogy bizonyos földrajzi területek hordozhatnak magukban jellemző dolgokat, de az az túlzás, hogy egy egész megyéből csak Roli jó fej.smile.gif

Pedig csak ő!!!

Tudod hytech-nek mindíg igaza van! smile.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-11 08:15
Létrehozva: #5269

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-01-11 07:07) *
angry4.gif

Várom már a "megye opciót" nagyon! dry.gif
(és figyeld meg, hogy velük van a legtöbb baj! magasan!)

biggrin.gif Nem lesz. laugh.gif
Észrevettem, hogy a szegedi vevők nagyon problémamentesek. Nekem eddig nem volt velük bajom, és az esztergomiak, vagy a környéken lakók is jó fejek. Tata is bejön. Budapest problémákat hordoz a nagy számok törvénye alapján. De nem hiszem, hogy ebben a megye dologban igazad van.smile.gif Elhiszem, hogy bizonyos földrajzi területek hordozhatnak magukban jellemző dolgokat, de az az túlzás, hogy egy egész megyéből csak Roli jó fej.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-11 08:07
Létrehozva: #5270

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-10 20:50) *
Hytech!! laugh.gif

angry4.gif

Várom már a "megye opciót" nagyon! dry.gif

(és figyeld meg, hogy velük van a legtöbb baj! magasan!)

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-10 21:50
Létrehozva: #5271

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szovszi211 @ 2012-01-10 19:51) *

Hytech!! laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-01-10 20:51
Létrehozva: #5272

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 12:13
Azonosító: 1 549 242

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=15469037

Ajánlom figyelmetekbe. Érdemes megnézni az értékeléseit.
Volt képe a nemfizetés után még bosszúnegatívot is adni. mad.gif

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2012-01-10 12:33
Létrehozva: #5273

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 15:26
Azonosító: 1 415 535

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=2335890

Megnyerte egy aukciómat, az ország másik végéből jött volna a termékért. Az első időpont mégse volt jó, a másodikban meg se jelent, nem is telefonált. Én vagyok sorban a harmadik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-09 11:25
Létrehozva: #5274

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Két embert hoztam nektek. Nem tudom mi van decemberben, de mintha a karácsonyi szeretetteli légkör erőszakolt nyugalma előtt még mindenki ki akarná tombolni magát, szokatlanul nagy mértékű agresszióval lehet találkozni az élet minden területén.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=347572
Ő jutalékcsalással vádolt, mert megkérdeztem vásárol-e mást. Fél délelőtt bőgtem, de tényleg, ráadásul este koncertem volt. Tudom, nem kellett volna, de ilyen (is) vagyok. Végül nem jeleztem az értékelésemben, mert örültem, hogy megszabadultam az egész üzlettől. Nagyon nehéz volt udvarias, higgadt hangvéltelű levéllel válaszolnom az ő lekezelő soraira, de sikerült és bevallom őszintén, hogy csak a csillagrendszer miatt nem voltam a válaszadásomban olyan, amilyen szerettem volna lenni.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1361590
Ő azzal vádolt meg, hogy a postaköltséggel csalok, mindezt úgy, hogy nem olvasta el a levelet, tehát nem látta, hogy a kiírtnál kevesebbet kérek. Mikor megemlítettem, hogy biztosan oka van a bizalmatlanságra, akkor betette a szállítási sablonomat. 4 azaz négy dekát tévedtem a saccolásnál, de hangsúlyozom, a fizetési információk megírásakor már a kevesebb, tehát a valós postaköltség volt megadva. Nem bőgtem. (Csak egy kicsit.)
Nálam mindketten tiltón vannak már. Nagyon rossz, kellemetlen volt az egész dolog.

(Mindig arra gondolok, ha megoldok egy dolgot, ami nehezemre esik, hogy attól több leszek, mert azzal, hogy legyőzöm az indulataimat, erőt veszek magamon és ez a fejlődésemet szolgálja. Ennél a két adásvételnél még ez a hitem is megingott, mert nem tudom, mennyivel lettem több azáltal, hogy két ember sértegetett következmény nélkül, és még az az elégtételem sem volt, hogy úgy istenigazából válaszoljak nekik azzal kapcsolatban, hogy mindenki magából indul ki.)
A második ember még nem értékelt, majdnem biztos vagyok abban, hogy lehúzás lesz a vége.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-01-09 11:26

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2012-01-08 21:16
Létrehozva: #5275

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 14:45
Azonosító: 659 874

IDÉZET(Programador @ 2012-01-08 10:29) *
A felhasználónevek ezektől a "személyektől":

Felh. név: uj89a7

Felh. név: 8j5xc4

Felh. név: xi22z4
Volt már hasonló típusú tapasztalatotok?

Nekem egyszer már működött, hogy megnéztem a közösségi oldalon a személyt, majd az ismerőseit is, és lám, a tesója volt a másik....

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-01-08 14:24
Létrehozva: #5276

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 12:13
Azonosító: 1 549 242

Sajnos amíg a vatera rendszere megengedi, hogy ideiglenes regisztrációval villámáron le lehessen ütni egy licitált terméket, addig minden megtörténhet. A bosszantó az, amikor kiemelt (400 ft) licitre bocsájtott terméket leüt egy ideiglenes felhasználó.
Ekkor alap bukta 400 ft.
Ezzel előbb utóbb biztosan várhatóak rosszindulatú visszaélések, amik az eladó megkárosítására irányulnak. Amíg vatera részéről nincs megoldás érdemes meggondolni, hogy villámárat akarsz-e kirakni.
Személy szerint javaslom, hogy inkább csinálj 24 órás zárást a vevők felé, ha az általad eladni kívánt termék licit ára megközelíti a kívánt összeget. Huh.... Ez kicsit hosszú lett.... blink.gif

+Quote Post
wihar1
hozzászólás 2012-01-08 14:03
Létrehozva: #5277

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-11 16:33
Azonosító: 698 666

Úgy gondolom, hogy ezek a felhasználók mögött egy személy áll.
Nem tudom, hogy ezek a vásárlások ellenem irányulnak-e, vagy esetleg mással is előforfuló jelenség-e.

A felhasználónevek ezektől a "személyektől":

Felh. név: uj89a7

Felh. név: 8j5xc4

Felh. név: xi22z4
Volt már hasonló típusú tapasztalatotok?

Nekem is megfordulna a fejemben ,hogy valami nagy átverés készül itt.
Én 100%,hogy nem küldeném utánvétellel.Kizárólag előre utalással.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-08 13:07
Létrehozva: #5278

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

...
Úgy gondolom, hogy ezek a felhasználók mögött egy személy áll.
Nem tudom, hogy ezek a vásárlások ellenem irányulnak-e, vagy esetleg mással is előforfuló jelenség-e.
...

Tisztelt Programador!

Nincs kimutatható egyezés a felhasználónevek közt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kjozs31
hozzászólás 2012-01-08 12:06
Létrehozva: #5279

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-01-08 11:40
Azonosító: 1 611 050

Egy figyelmeztetés: Vásároltam egy "Gucci Rush" parfümöt egy MILANO200 nevű felhasználótól. A termék nyilvánvalóan hamis,amit már a megdöbbentően alacsony árából ki kellett volna találnom. (boltban 17000ft Tőle 4000-ért vettem meg) A termék neve egyezik,a doboza a képen, és első ránézésre a valóságban is ugyanolyan, DE vannak eltérések A doboz minősége a parfüm összetétele, de még a gyártó cég is más. A parfümöt amit karácsonyra szántam a páromnak elajándékoztam egy kollegámnak,(nem volt bőr az arcomon hamis termékért pénzt kérni) és vehettem másik ajándékot. Ezek után írtam egy semleges értékelést jóindulatúan feltételezve hogy nem tudta hogy hamis terméket árul. Kb 3 hetet vártam hogy a másik fél is értékelje az adás-vételt. Jött is a hideg zuhany. A kedves eladó gúnyos és lekezelő hangnemben közölte hogy a párom aki 10 éve használja a terméket ,összetévesztette egy másik termékkel. Azt még lenyelném hogy rámsóztak egy hamis terméket, mert már az elején rá kellet volna jönnöm tehát én is hibás vagyok, de hogy hülyének néznek azt nem szeretném szó nélkül hagyni Javaslom hogy alaposan gondolja át mindenki mielőtt ilyesmit vásárol látatlanba Ismét bebizonyosodott: Olcsó húsnak híg a leve

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-08 11:42
Létrehozva: #5280

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv fórumozók!
Az utóbbi időben egy elég érdekes jelenséget tapasztaltam az oldalon.
Ezen a héten 3 kétes felhasználótól érkezett rendelésem...
Szép napot!

A rendelkezésre álló információk és a usernevek alapján 99%-ra mondhatom, hogy ellened irányult.

--------------------

+Quote Post

1323 Oldal V  « < 262 263 264 265 266 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-23 13:26