IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 264 265 266 267 268 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
princeofwales
hozzászólás 2012-01-15 08:14
Létrehozva: #5301

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-11 14:05
Azonosító: 740 445

IDÉZET(hytech @ 2012-01-14 21:20) *
Nemcsak a semlegesek lennének negatívok.

Olvasd csak a legfelső pozitívját:

Pozitív vélemény: Nem jelentkezett a kedves vevő,én félre raktam a cipőt,de akkor újra indítom!

047.gif
Na várjunk egy kicsit.
Attól még, hogy "használhatatlan" amit tőled vett mág eladhatja másnak/máshol nem?

help.gif
Most hatalmasat csalódtam a vaterában. Mindig tisztességesen viselkedtem az eladókkal, vevőkkel, és büszke is voltam a 100% pozitív értékelésemre. A vaterának is elküldtem a problémás vásárló utolsó fizetési felszólítását, amiből egyértelműen kiderül, hogy 3 hétig több levelet is küldtem neki, de csak ígérgette a fizetést. Egyértelműen látszik a vevő többi értékeléséből, hogy másokkal is sokszor megtette, hogy nem fizetett.
A vatera elutasította a negatív értékelés törlését, mondván, nem volt jelen és nem tudja megállapítani, hogy megtörtén-e az adásvétel és beszéljem meg a partnerrel, és kérjük közösen a negatív eltávolítását.

Így éri meg valósan értékelni a partnert. Nekem is adnom kellett volna egy semlegest és akkor nem járok pórul. Igaz így lehetősége lesz másokat is becsapni, de legalább én nem kaptam volna ilyen bosszú negatívot. sad.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-14 22:44
Létrehozva: #5302

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(cicababi @ 2012-01-14 21:35) *
sziaasztok

kisskatica666 nevezetű felhasználó 5db terméket vásárolt nálam 48.000t-értékben. emailt írt hogy nagyon sürgős hétfőn küldjem utánvéttel. (hahahahhahaha) felhívtam, a számon nem ismerték. budapesti címét meg akartam keresni a térképen, olyan utca abban a kerületben nincs is. írtam neki egy kedves levelet, hogyha olyan sürgős jöjjön el érte hisz mindketten Budapesten lakunk. Most várom a választ, tűkön ülve. biggrin.gif:D:D:D

azt hiszem ez a vevő is olyan aki nincs beregisztrálva, meg megvizsgálva, csak ugypoénból vagy nemtommért vásárolgat.

köszi hogy meghallgattatok, csak ki akartam írni magamból. de gondolom ti is szoktatok hasonlóakkal találkozni.

Igen, és ilyenkor mindig brutálisan égnek mutatjuk mindkettő középső ujjunkat, amit persze nem lát a kedves vevő, így megmarad az udvariasság látszata. laugh.gif
Jól csináltad.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
szszg971
hozzászólás 2012-01-14 22:42
Létrehozva: #5303

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-08-29 20:29
Azonosító: 1 329 106

Na várjunk egy kicsit.
Attól még, hogy "használhatatlan" amit tőled vett mág eladhatja másnak/máshol nem?

Igen,ahogy írtam,pont nem érdekel,hogy eladja-e máshol vagy sem.Az bosszant,hogy az értékelésében nekem beírta,a kocsi kerekei nem jók,valószínűleg használni sem lehet.Engem pedig sokáig bántott,hiszen én tudtam,hogy működött.Ez bosszant,mert ezek szerint ez ugye nem volt igaz...De tenni nem tudok és főleg nem is akarok semmit,úgy látszik "edződnöm" kell még a hozzáállásokon rolleyes.gif

+Quote Post
cicababi
hozzászólás 2012-01-14 22:35
Létrehozva: #5304

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-01 02:19
Azonosító: 449 015

sziaasztok

kisskatica666 nevezetű felhasználó 5db terméket vásárolt nálam 48.000t-értékben. emailt írt hogy nagyon sürgős hétfőn küldjem utánvéttel. (hahahahhahaha) felhívtam, a számon nem ismerték. budapesti címét meg akartam keresni a térképen, olyan utca abban a kerületben nincs is. írtam neki egy kedves levelet, hogyha olyan sürgős jöjjön el érte hisz mindketten Budapesten lakunk. Most várom a választ, tűkön ülve. biggrin.gif:D:D:D

azt hiszem ez a vevő is olyan aki nincs beregisztrálva, meg megvizsgálva, csak ugypoénból vagy nemtommért vásárolgat.

köszi hogy meghallgattatok, csak ki akartam írni magamból. de gondolom ti is szoktatok hasonlóakkal találkozni.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-14 22:20
Létrehozva: #5305

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(princeofwales @ 2012-01-14 20:15) *
Sziasztok!

Szeretnék mindenkit óvatosságra inteni egy igen "kedves" felhasználóval kapcsolatban. Vásárolt, 3 hét levelezés, fizetési ígéret hadak, majd mivel a pénz csak nem jött ezért negatív értékelést adtam. Erre persze jött a bosszú negatív, mondván hiába írt nekem, nem válaszoltam neki. Ez igazán érdekes mert 3x is válaszolt az értékelése szerint meg se kapott emailekre. Sajnos a semlegesek, amik inkább negatívok sokakkal eljátszotta a nem fizetést. A felhasználó neve imicum.

Nemcsak a semlegesek lennének negatívok.

Olvasd csak a legfelső pozitívját:

Pozitív vélemény: Nem jelentkezett a kedves vevő,én félre raktam a cipőt,de akkor újra indítom!

047.gif

IDÉZET(szszg971 @ 2012-01-14 19:18) *
Szép estét!

Igazán nem is tudom miért írok most-illetve de tudom,mert felforrt az agyvizem...
.
.
.

Na várjunk egy kicsit.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-14 21:28
Létrehozva: #5306

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(princeofwales @ 2012-01-14 20:15) *
Sziasztok!

Szeretnék mindenkit óvatosságra inteni egy igen "kedves" felhasználóval kapcsolatban. Vásárolt, 3 hét levelezés, fizetési ígéret hadak, majd mivel a pénz csak nem jött ezért negatív értékelést adtam. Erre persze jött a bosszú negatív, mondván hiába írt nekem, nem válaszoltam neki. Ez igazán érdekes mert 3x is válaszolt az értékelése szerint meg se kapott emailekre. Sajnos a semlegesek, amik inkább negatívok sokakkal eljátszotta a nem fizetést. A felhasználó neve imicum.

Tisztelt princeofwales!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
princeofwales
hozzászólás 2012-01-14 21:15
Létrehozva: #5307

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-11 14:05
Azonosító: 740 445

Sziasztok!

+Quote Post
szszg971
hozzászólás 2012-01-14 20:18
Létrehozva: #5308

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-08-29 20:29
Azonosító: 1 329 106

Szép estét!

Igazán nem is tudom miért írok most-illetve de tudom,mert felforrt az agyvizem...
Az oldalamon eladásra kínáltam egy babakocsit.Egy nap hívott egy hölgy(ő szintén elad is az oldalon),hogy nem válaszoltam a levelére,de neki sürgősen kell a kocsi!Mondtam bocs,de éppen szám.gép csere közben vagyok,azért nem láttam.Na a lényeg.ő leüti a kocsit,de postáznám-e?Válaszoltam,hogy ha vállalja a költséget igen,bár személyes átvételen hirdettem.Ezután még kb 4 e-mailt,és ugyanennyi sms-t küldött,(elég erőszakosan,már gondolkodtam is hogy elállok az üzlettől)de hogy mikor küldöm már,postáztam-e már stb.Közöltem vele,az előzetes megbeszélés szerint előre utalás után postázom!Na a lényeg,utalás megvolt,posta elment.Jó pár nap múlva megkaptam az értékelését,ami ugyan pozitív volt,de szerinte a kocsi kerekei rosszak,nem is fogják tudni használni!Én mint kezdő eladó,baromi rosszul éreztem magam,hiába nem volt negatív.A lényeg ami miatt ezt leírtam:kíváncsiságtól hajtva ma csak beírtam a nevét illetve címét a google keresőbe,és lőn!Egy másik hirdetési oldalon hirdeti azt a kocsit amit tőlem vett,állítólagosan használhatatlan állapotban...
Tudom,végül is nem tehetek semmit,és igazán nem is érdekel ha ő ezzel kereskedik(mármint itt megveszi ott eladja),de az értékelését nem értem.Vagy én csinálok bolhából elefántot? (Bár erősen foglalkoztat,hogy azon az oldalon rákérdezek,akkor mégsem használhatatlan??)
Köszönöm,hogy elolvastátok!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-14 17:48
Létrehozva: #5309

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(geovihar @ 2012-01-14 15:19) *
Kéretik ellenőrizni, hogy az alábbi (szolgáltatás) aukció szabályos-e (kategória, illetve lehet-e ilyen hirdetés a piactéren):
http://elektronika.vatera.hu/navigacio_ado...1530353225.html

Tisztelt geovihar!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.
Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
geovihar
hozzászólás 2012-01-14 16:19
Létrehozva: #5310

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-01-31 09:51
Azonosító: 447 115

Kéretik ellenőrizni, hogy az alábbi (szolgáltatás) aukció szabályos-e (kategória, illetve lehet-e ilyen hirdetés a piactéren):
http://elektronika.vatera.hu/navigacio_ado...1530353225.html

+Quote Post
arancello
hozzászólás 2012-01-14 12:41
Létrehozva: #5311

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-05 12:14
Azonosító: 1 607 910

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-01-14 11:40) *
biztonsag@allegroup.hu

Köszönöm szépen a gyors választ!

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-01-14 12:40
Létrehozva: #5312

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(arancello @ 2012-01-14 11:17) *
Most az lenne a kérdésem, hogy ha bosszú negatívval értékel a vevő, hová küldhetem a bizonyító levelezésemet? allegroup.hu Kft.-nek, vagy a vatera.hu-ra?

biztonsag@allegroup.hu

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
arancello
hozzászólás 2012-01-14 12:17
Létrehozva: #5313

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-05 12:14
Azonosító: 1 607 910

Szervusztok!
Ezügyben írtam már, választ is kaptam a kérdésemre de még mindig nem zárult le a tranzakcióm.

Most az lenne a kérdésem, hogy ha bosszú negatívval értékel a vevő, hová küldhetem a bizonyító levelezésemet? allegroup.hu Kft.-nek, vagy a vatera.hu-ra?
Nekem nem mindegy egyáltalán az értékelés, a semleges sem,
fontos, hogy milyen véleménnyel vannak rólam a vevők és eladók.

Röviden összefoglalnám a történteket:
A terméklapon is és a Személyes oldalamon is leírtam, hogy nem bonyolítok személyes tranzakciót. A Személyes oldalon részleteztem is, hogy miért... többször átvágtak, nem jöttek el
a találkozóra....blablabla....mindegy, azóta csak posta az útvonal. Azt is írtam kizárólag akkor üsse le a terméket, ha
elfogadja....

A vásárlóm miután leütötte a terméket, (január 04) a kiküldött Vásárlási értesítőben kérte, hogy mégis lehetne-e?
A megkereső levelében ismét ezt kérte, én kértem olvassa el a fentieket.
Oda-vissza levél, ismét kértem, hogy olvasson.

Ezután nagy hallgatás, a számlámra nem utalt. Majd 10-én kértem, válaszoljon, kell-e a termék?
Ekkor válaszolt, hogy ő küldött nekem levelet, amiben kérdezte, hogy ha vásárol még egy terméket, együtt posotázom-e?
Nem kaptam levelet tőle(gmail a levelezőm)
mindegy válaszoltam, hogy természetes, válassza ki a terméket. és utaljon. Erre ismét hallgatás, válasz nincs. Ma már 14-e van.
Úgy érzem ez már csak időhúzás, nem kell a termék.
Ma néztem meg az értékelő oldalát 4 negatív és 14 semleges értékelés zöme arról szól, hogy vevő nem válaszol
a levelekre, némely esetben három hétig,majd arra hivatkozik, hogy nem volt net közelbe...stb.stb. és hogy idegek kellenek a
a kedves vevőhöz.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-13 13:32
Létrehozva: #5314

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-13 11:47) *
(Hűűű, erről valami eszembe jutott, továbbgondolom, és este a Vészben kifejtem, ha sikerül normálisan megfogalmazni. Kedves Benz, készüljön, úgy látszik, ma kialudtam magam és szárnyal a fantáziám.smile.gif Igazán sajnálom.biggrin.gif Nemiiiiiiis.biggrin.gif)

smiley-shocked034.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-13 12:47
Létrehozva: #5315

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Strossi @ 2012-01-13 11:25) *
köszönöm a gyors választ
tegnapi utolsó pénzt visszakérő üzenetemre most érkezett válasz
azt írta, h kórházban volt, és ha megadom a számlaszámot, azonnal visszautalja a pénzt
válaszban írtam neki, amennyiben maholnap elküldi a terméket, azt még megvárom
meglátjuk
nem igazán akarnék rendőrségre menni.....

A kórházas duma rendszeres. Ennyi kórházi férőhely nincs is Magyarországon, mint ahány link eladó erre hivatkozik. vomit.gif (Bocsánat, a gyomrom...smile.gif)
A csalók nagy része arra apellál, hogy kis tételnél az ember oszt szoroz, és azt mondja, többet ér az ideje, mint a vesztett pénz. Csakhogy itt többről van szó. Nem helyes, ha ezek az emberek szabadon futkároznak. Nagyon rossz, hogy azok a normák, amik alapvetőek lennének, könnyedén kijátszhatóak. Csak a megkárosított felek tudnak érdemben lépni.

(Hűűű, erről valami eszembe jutott, továbbgondolom, és este a Vészben kifejtem, ha sikerül normálisan megfogalmazni. Kedves Benz, készüljön, úgy látszik, ma kialudtam magam és szárnyal a fantáziám.smile.gif Igazán sajnálom.biggrin.gif Nemiiiiiiis.biggrin.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Strossi
hozzászólás 2012-01-13 12:25
Létrehozva: #5316

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-06 19:15
Azonosító: 1 248 028

köszönöm a gyors választ
tegnapi utolsó pénzt visszakérő üzenetemre most érkezett válasz
azt írta, h kórházban volt, és ha megadom a számlaszámot, azonnal visszautalja a pénzt
válaszban írtam neki, amennyiben maholnap elküldi a terméket, azt még megvárom
meglátjuk
nem igazán akarnék rendőrségre menni.....

IDÉZET(VateraMod @ 2012-01-13 09:47) *
Tisztelt Strossi,

amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2012-01-13 10:47
Létrehozva: #5317

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(Strossi @ 2012-01-13 09:42) *
...
mit lehet tenni ilyenkor?

üdv Strossi

Tisztelt Strossi,

amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Strossi
hozzászólás 2012-01-13 10:42
Létrehozva: #5318

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-06 19:15
Azonosító: 1 248 028

reggelt

egy eladót szeretnék jelenteni, ajánlani
az alábbi terméket vásároltam még bőven karácsony előtt
http://www.vatera.hu/titkos_magneses_fogyo...1524173555.html
lotuszlany nevü eladótól
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=367889
előszőr akkor néztem furcsán, amikor megjött tőle az email, és a címe: kicsicsira@........
a termék postával együtt nem volt 1000,. ft, de olyan szállítási infót kaptam, h a fizetésem beérkezése után rendeli meg a terméket
mindenki látja, h egy kilóra vásárolható, filléres apró termékről beszélünk
a mai napig nem érkezett meg a termék, közben az értékelések között sorban jönnek a hasonló visszajelzések, mint nálam
az utóbbi 3 emailomra már egyáltalán nem válaszolt
mit lehet tenni ilyenkor?

üdv Strossi

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-11 08:36
Létrehozva: #5319

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-01-11 07:23) *
Pedig csak ő!!!

Tudod hytech-nek mindíg igaza van! smile.gif

Látom, ebben nem tudlak meggyőzni, pedig zejopy sosem hazudik.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-01-11 08:37

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-11 08:23
Létrehozva: #5320

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-11 07:15) *
biggrin.gif Nem lesz. laugh.gif
Észrevettem, hogy a szegedi vevők nagyon problémamentesek. Nekem eddig nem volt velük bajom, és az esztergomiak, vagy a környéken lakók is jó fejek. Tata is bejön. Budapest problémákat hordoz a nagy számok törvénye alapján. De nem hiszem, hogy ebben a megye dologban igazad van.smile.gif Elhiszem, hogy bizonyos földrajzi területek hordozhatnak magukban jellemző dolgokat, de az az túlzás, hogy egy egész megyéből csak Roli jó fej.smile.gif

Pedig csak ő!!!

Tudod hytech-nek mindíg igaza van! smile.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 264 265 266 267 268 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-16 17:28