IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 264 265 266 267 268 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Levi852
hozzászólás 2012-02-10 14:35
Létrehozva: #5301

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-02-10 14:29
Azonosító: 1 632 593

Jó napot

Én egy igen kellemes úriemberre hívnám fel a figyelmet jó lenne ha utánna néznének ennek a felhasználónak semmi sértőt nem írtam neki és kitiltott de amúgy se érdekelne a dolog mert olvastam a legutóbbi aukcióját szép kis negatívot kapott, de jó lenne ha az ilyen emberek kapnának valamit, ne sértegesse itt a normális felhasználókat, meg az ilyen miért hírdethet????Integran kollégáról volna szó!
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2012-02-10 13:31
Létrehozva: #5302

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(Digitall @ 2012-02-10 11:11) *
Üdv!

Jól rémlik a szabályzatból, hogy nem lehet olyan termékeket listázni, amelyekkel nem rendelkezik az eladó?

Teljesen nyilvánvaló módon a pénz beérkezése után rendelő,
több hetes postázásokkal takarózó eladókat miért nem tiltják ki a rendszerből?

Tisztelt Digitall,

Nincs mód az ellenőrzésre, ezért nem is tilthatjuk.
Akinek nem felel meg a hosszabb szállítási idő, az nem licitál.

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-10 11:14) *
Nem, ez már megváltozott. Már szabad. sad.gif

Soha sem volt tilos.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Gpapa660
hozzászólás 2012-02-10 13:09
Létrehozva: #5303

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-07 20:21
Azonosító: 1 586 111

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-10 10:27) *
smile.gif A kapcsolatfelvételen keresztül. Nem automatikus ez sem, egyénileg döntenek. De általában ez könnyebb eset, mint a töröltetés.smile.gif

Köszi! Majd az ebédutáni szieszta alatt újra átgondolom a változtatást.

Tényleg....

Mindenkinek Jó Étvágyat!

A hozzászólást -Gpapa660- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-10 13:11

+Quote Post
Digitall
hozzászólás 2012-02-10 12:18
Létrehozva: #5304

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-16 10:02
Azonosító: 548 834

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-10 11:14) *

Hát ez kitűnő! good2.gif Köszönjük a pozitív változásokat. headbang.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-10 12:14
Létrehozva: #5305

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Digitall @ 2012-02-10 11:11) *
Üdv!

Jól rémlik a szabályzatból, hogy nem lehet olyan termékeket listázni, amelyekkel nem rendelkezik az eladó?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Digitall
hozzászólás 2012-02-10 12:11
Létrehozva: #5306

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-16 10:02
Azonosító: 548 834

Üdv!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-10 11:27
Létrehozva: #5307

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gpapa660 @ 2012-02-10 10:24) *
Szervusztok!

Értékeléssel kapcsolatos topikot nem találtam, és úgy is a tegnapi kérdésemhez tartozik. Megváltoztathatom az adott értékelésemet, és míly módon, ha igen? Negatívot semlegesre. Az áldott jó szívem ..... rolleyes.gif

Köszi!

smile.gif A kapcsolatfelvételen keresztül. Nem automatikus ez sem, egyénileg döntenek. De általában ez könnyebb eset, mint a töröltetés.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gpapa660
hozzászólás 2012-02-10 11:24
Létrehozva: #5308

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szervusztok!

Értékeléssel kapcsolatos topikot nem találtam, és úgy is a tegnapi kérdésemhez tartozik. Megváltoztathatom az adott értékelésemet, és míly módon, ha igen? Negatívot semlegesre. Az áldott jó szívem ..... rolleyes.gif

Köszi!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-09 15:38
Létrehozva: #5309

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Jutka46 @ 2012-02-09 14:35) *
Kedves Zejopy!
Köszönöm, jól esik, hogy valaki örül nekem... Néha nehezen viselem a megpróbáltatásokat. Ezzel a felhasználóval kapcsolatban még az is eszembe jutott, hátha csak a tudatlanságát próbálta leplezni azzal, hogy ő már több mindent vásárolt (vagy csak számolni nem tud: egy,kettő,sok...) Nem nagyon lehet belelátni az emberek bonyolult lelkébe - főleg ha az ember saját magából indul ki. Megpróbálom a kapcsolatfelvételt, bár nem nagyon szeretek feljelentgetni, nem az én stílusom

smile.gif Ha a Vatera kizárta már, akkor nincs közöttünk helye. Önvédelem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Jutka46
hozzászólás 2012-02-09 15:35
Létrehozva: #5310

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 16:21
Azonosító: 9 457

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-09 14:06) *
Kedves Jutka!

Örülök, hogy látom.smile.gif
Szerintem a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze azt a gyanút, hogy ő már egy kizárt felhasználó. Ha találnak azonosságot, akkor kizárják megint.

Kedves Zejopy!
Köszönöm, jól esik, hogy valaki örül nekem... Néha nehezen viselem a megpróbáltatásokat. Ezzel a felhasználóval kapcsolatban még az is eszembe jutott, hátha csak a tudatlanságát próbálta leplezni azzal, hogy ő már több mindent vásárolt (vagy csak számolni nem tud: egy,kettő,sok...) Nem nagyon lehet belelátni az emberek bonyolult lelkébe - főleg ha az ember saját magából indul ki. Megpróbálom a kapcsolatfelvételt, bár nem nagyon szeretek feljelentgetni, nem az én stílusom

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-09 15:06
Létrehozva: #5311

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Jutka46 @ 2012-02-09 13:49) *
Csak óvatosan vele : ariel33
Jövök egy kicsit püfögni, gőzt kiereszteni. A vásárló leütött egy terméket, majd síri csöndbe burkolózott. Egy hét múlva ment a levél, hogy nem reagált az aut.értesítőmre. Válasz semmi. Megint levél - most már a biztonságra is-semmi válasz. Freemailes, gondoltam felhívom 10 nap elteltével, hátha nem kapta meg a levelemet. Azt állította, hogy sem a Vaterától, sem tőlem nem kapott semmiféle levelet. Gondoltam (miután kezdő vaterás), elmagyarázom, hogy a személyes menüjében látható az értékelésre váró termék, mögötte az adataim - ingerülten közölte, hogy tudja, mert már több mindent is vásárolt a Vaterán. Na, mondtam, ez érdekes, mert mindössze egy adásvételt látok a neve mögött - erre bepukkadt, és közölte, hogy nem tart igényt a megvásárolt termékre. Csakis azt tudom elképzelni, hogy valami más néven már sikerült kigolyóznia magát a Vateráról. Most már csak azon drukkolok, hogy negatívot adjon ő is, mert azt legalább tudom töröltetni. Semlegest még nem sikerült eddig töröltetnem, és akkor a csillagjaimat alaposan le fogja húzni.

Kedves Jutka!

Örülök, hogy látom.smile.gif
Szerintem a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze azt a gyanút, hogy ő már egy kizárt felhasználó. Ha találnak azonosságot, akkor kizárják megint.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Jutka46
hozzászólás 2012-02-09 14:49
Létrehozva: #5312

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 16:21
Azonosító: 9 457

Csak óvatosan vele : ariel33
Jövök egy kicsit püfögni, gőzt kiereszteni. A vásárló leütött egy terméket, majd síri csöndbe burkolózott. Egy hét múlva ment a levél, hogy nem reagált az aut.értesítőmre. Válasz semmi. Megint levél - most már a biztonságra is-semmi válasz. Freemailes, gondoltam felhívom 10 nap elteltével, hátha nem kapta meg a levelemet. Azt állította, hogy sem a Vaterától, sem tőlem nem kapott semmiféle levelet. Gondoltam (miután kezdő vaterás), elmagyarázom, hogy a személyes menüjében látható az értékelésre váró termék, mögötte az adataim - ingerülten közölte, hogy tudja, mert már több mindent is vásárolt a Vaterán. Na, mondtam, ez érdekes, mert mindössze egy adásvételt látok a neve mögött - erre bepukkadt, és közölte, hogy nem tart igényt a megvásárolt termékre. Csakis azt tudom elképzelni, hogy valami más néven már sikerült kigolyóznia magát a Vateráról. Most már csak azon drukkolok, hogy negatívot adjon ő is, mert azt legalább tudom töröltetni. Semlegest még nem sikerült eddig töröltetnem, és akkor a csillagjaimat alaposan le fogja húzni.

+Quote Post
Gpapa660
hozzászólás 2012-02-09 13:12
Létrehozva: #5313

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraMod @ 2012-02-09 10:07) *
Tisztelt Gpapa660!

Ha nem jött létre megjelöléssel lezárta az adásvételt, akkor utána már nincs kötelezettsége a vevő felé.

Köszönöm a választ!

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2012-02-09 11:07
Létrehozva: #5314

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(Gpapa660 @ 2012-02-09 09:35) *
...
Ezek után van bármi kötelezettségem?
...

Tisztelt Gpapa660!

Ha nem jött létre megjelöléssel lezárta az adásvételt, akkor utána már nincs kötelezettsége a vevő felé.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Gpapa660
hozzászólás 2012-02-09 10:35
Létrehozva: #5315

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szervusztok!

1Ft-s terméket "nyert" egy 569 pontos figura. Mail ment 3 szor hogy hogyan bonyolítsuk le ezt a hatalmas üzletet. 14 napig semmi válasz, majd írtam, hogy elállok az adásvételtől. És szabadjára engedtem a bennem rejtőzködő ördögöt = Negatív visszajelzést adtam. Aztán felraktam a terméket újra. Nemsokára jött lángvörös betűkkel írva, idézem:

Elnézést most vettünk észtre. igen,érdekelek. kérjük adja meg postaköltség és bankszámlaszámát.

Ezek után van bármi kötelezettségem?

Soha többet nemindítok 1Ft-s aukciót, mert egy kivételével mindegyik Negatívval végződött. sad.gif

Köszi előre is a válaszokat!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-08 12:21
Létrehozva: #5316

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(oldjawas @ 2012-02-08 10:38) *
Első idegességemben ujrainditottam az aukciót és a lezártat töröltem. Igy nem is kinlódok az értékelés töröltetésével, mert csak feleslegesen felidegesitem magam megint. laugh1.gif

Őróla van szó: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=8915274

Tényleg nem értem a dolgot, dehát ebben az ügyben már hülyén halok meg. rolleyes.gif

Igy utólag végiggondolva és az általa eladott dolgokat megnézve, szerintem tovább akarta volna adni haszonnal, de rájött hogy nagy pénzt nem tud kivenni belőle. Akkor kezdtem ezt sejteni, amikor megirta hogy postaköltséggel már nem éri meg neki. Mivel egy leány kabátról volt szó, ha én a gyerekemnek veszem meg, nem nézem hogy megéri-e vagy sem.

Ez volt az ominózus termék: http://www.vatera.hu/kamasz_lany_cherokee_...1546935086.html

Attól még, hogy az aukciót újraindítottad, még kérheted a töröltetést, ha megvan a levelezés.
De mondjuk jó esély van rá, hogy nem törlik és akkor tényleg nagyon ideges leszel.smile.gif
Nem, ezek a dolgok nem érthetőek és nem tisztességesek. Negát érdemelt volna, de biztosan visszaadta volna és ha azt nem törlik, akkor az tényleg ronda.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
oldjawas
hozzászólás 2012-02-08 11:38
Létrehozva: #5317

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-25 16:44
Azonosító: 1 416 942

Első idegességemben ujrainditottam az aukciót és a lezártat töröltem. Igy nem is kinlódok az értékelés töröltetésével, mert csak feleslegesen felidegesitem magam megint. laugh1.gif

Őróla van szó: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=8915274

Tényleg nem értem a dolgot, dehát ebben az ügyben már hülyén halok meg. rolleyes.gif

Igy utólag végiggondolva és az általa eladott dolgokat megnézve, szerintem tovább akarta volna adni haszonnal, de rájött hogy nagy pénzt nem tud kivenni belőle. Akkor kezdtem ezt sejteni, amikor megirta hogy postaköltséggel már nem éri meg neki. Mivel egy leány kabátról volt szó, ha én a gyerekemnek veszem meg, nem nézem hogy megéri-e vagy sem.

Ez volt az ominózus termék: http://www.vatera.hu/kamasz_lany_cherokee_...1546935086.html

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-08 11:17
Létrehozva: #5318

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(oldjawas @ 2012-02-08 09:50) *
Sziasztok.

Csak egy dolog, amin kicsit felhúztam magam. ...

1. Próbáld meg töröltetni az értékelést a Kapcsolatfelvételen keresztül a megfelelő menüpont kiválasztásával. Talán elég a levelezésben olvasható anyag ahhoz, hogy töröljék.
2. Ez a vesszőparipám. Nézd meg az i+ oldalamat, és a szállítási feltételeimet, már oda is beírtam, hogy nem viszem az árut sehová.
3. Mivel az van odaírva, hogy a szállítás a vevőt terheli, ez azt is jelenti, hogy a befektetett idő, és költség a személyes átvételnél is az ő befektetése kell, hogy legyen. Nem vagyunk futárcég, nem vagyunk postások. A Tesco sem hozza ide a kenyeret, ha megveszem.
4. Kár, hogy elvesztetted a türelmedet, mert bármennyire is igazad van, a stílus miatt lehet, hogy bukod az értékelés töröltetését.
5. Légy olyan kedves, mutasd meg a vevődet, tedd be a linkjét (szabad, nem ellenkezik a fórumszabályzattal), szeretnénk többen tiltólistára tenni.
6. Ha kérted az értékelés törlését, légyszi gyere vissza és mondd el, hogy törölték-e.
7. Teljesen jogos a csalódottságod, vagy minek nevezzem. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
oldjawas
hozzászólás 2012-02-08 10:50
Létrehozva: #5319

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-25 16:44
Azonosító: 1 416 942

Sziasztok.

Csak egy dolog, amin kicsit felhúztam magam. Feltettem egy dolgot olcsón aukcióba, direkt nem kértem nagy pénzt érte, hadd legyen másnak is jó az új év. Le is ütötték kikiáltási áron. Gyakorlatilag egy ezres lett volna.
A vevő levélben közölte velem, hogy ő személyesen kivánja átvenni az árut. Megkérdezte, hogy az ő általa meghatározott helyen átveheti-e a dolgot. Megirtam neki, hogy megoldható, de a héten csak délelőtt. Erre visszairt nekem egy levelet, hogy nem gondolta hogy csak délelőtt lehet átvenni, ezért inkább eláll a vásárlástól, lévén ő dolgozik.
Persze kiakadtam és nem túl udvarias formában megirtam neki, hogy nem csak délelőtt lehet átvenni, de azon a helyen ahol ő akarja, ott ezen a héten igy tudom megoldani. Meg azt is megirtam neki, hogy úgy érzem, ez inkább kihátrálás a vásárlásból, valamilyen indokkal. Ami a furcsa, eddig csak pozitiv értékelései voltak. Azt is megirtam neki, hogy akkor mondjon ő egy időpontot és én megoldom hogy ott legyek, bár nincs bérletem igy csak kocsival tudok odamenni, ami plusz benzin és parkolási költség nekem. Ezer forintos tételre. blink.gif

Erre már csak azt kaptam válaszul, hogy ő nem kivánja a stilusomat felvenni és itt befejezte az egészet. És azért akarta személyesen átvenni, mert saját elmondása szerint postaköltséggel már nem érte volna meg neki. De akkor minek üti le???

A vége egy páros semleges lett. Nem adtam negativot, mert akkor a semmiért én is kaptam volna egy bosszú negativot.

De nem hiszem hogy a személyes átvétel opció azt jelenti, hogy nekem bárhova és bármikor kötelességem elvinni az aukció tárgyát, mert a vevő igy óhajtja. Ha meg igy nem megoldható, akkor inkább visszalép a vásárlástól igy mindkettőnknek lett egy felesleges semleges értékelése. BangHead.gif

A hozzászólást -oldjawas- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-08 10:53

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-08 10:31
Létrehozva: #5320

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-02-08 09:07) *
Én meg így: fizess k****g ! hehehmm.gif

és további udvariassági formulák... mosking.gif

Tudom, hogy nem írsz ilyet. biggrin.gif
Elképzeltem a vevő arcát, amikor egy ilyen levelet esetleg kézhez kap. Az a baj, hogy bármennyire is cikis a partner, nem lehet érdeme szerint kezelni. csirkefogo.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 264 265 266 267 268 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-04 07:03