IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1351 Oldal V  « < 264 265 266 267 268 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zoc710
hozzászólás 2012-02-23 15:02
Létrehozva: #5301

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-23 20:35
Azonosító: 1 569 983

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-23 13:49) *
Ezt nem szabályozza a Vatera. Vannak kialakult szokások, de ettől eltérések is tapasztalhatóak és elfogadottak.

Azt hiszem megint belefutottunk.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1342682
Karácsony óta nézegettük egy termékét, 3 hete átutaltam a pénzt, azt írta valószínű, hogy több időre van szükség.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-23 14:49
Létrehozva: #5302

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-23 13:41) *
Ez visszafele is igaz, már mint ha veszek valamit. Nem néztem meg eléggé az eladót, elutaltam a pénzt, semmi, mehetek a só hivatalba. (Összegtől függően máshova is.). Az, hogy gyors vagy lassú, most, hogy kellett tanulmányoznom a szabályzatot, és benneteket is olvaslak, 3 nap jelentkezni kell valamilyen formában, két hét jön , hogy értékeld, tehát vannak határidők, melyeket követni kell.

Ezt nem szabályozza a Vatera. Vannak kialakult szokások, de ettől eltérések is tapasztalhatóak és elfogadottak.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-23 14:41
Létrehozva: #5303

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-23 13:36) *
Ez nem tolerancia, ez a jogos igazság.smile.gif Ebben az esetben én is negát adok, de a lassúsággal megpróbálok türelmes lenni.

Ez visszafele is igaz, már mint ha veszek valamit. Nem néztem meg eléggé az eladót, elutaltam a pénzt, semmi, mehetek a só hivatalba. (Összegtől függően máshova is.). Az, hogy gyors vagy lassú, most, hogy kellett tanulmányoznom a szabályzatot, és benneteket is olvaslak, 3 nap jelentkezni kell valamilyen formában, két hét jön , hogy értékeld, tehát vannak határidők, melyeket követni kell.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-23 14:36
Létrehozva: #5304

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-23 13:33) *
Ebben igazad van. Ha felelőtlenül licitál, kérhet licit törlést, mégsem teszi, inkább nem jelentkezik, lehet neki írogatni, nem válaszol, bármilyen kis összegről van szó ez negatív. Ez tolerancia nem?!

Ez nem tolerancia, ez a jogos igazság.smile.gif Ebben az esetben én is negát adok, de a lassúsággal megpróbálok türelmes lenni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-23 14:33
Létrehozva: #5305

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-23 13:15) *
Igen, ez igaz, de toleranciával mindig előrébb jutunk. Ezt komolyan gondolom. smile.gif Hytech nem. Ő korbácsos ember.

Ebben igazad van. Ha felelőtlenül licitál, kérhet licit törlést, mégsem teszi, inkább nem jelentkezik, lehet neki írogatni, nem válaszol, bármilyen kis összegről van szó ez negatív. Ez tolerancia nem?!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-23 14:15
Létrehozva: #5306

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-23 13:11) *
Volt olyan vásárlásunk, hogy hétfőn reggel nyertük meg, kedden reggel olyan levelet kaptam, ha két napon belül nem érkezik be a pénz, negatívot kapok. Mit ne mondjak, keveset tudtam a Vateráról azt se tudtam hova kapjak, hogy még aznap befizessem. Mivel kezdő voltam, megijedtem. Nem hiszem aki évek óta regisztrált és nem csak vesz, de el is ad nem tudja mit vár el a másik fél.

Igen, ez igaz, de toleranciával mindig előrébb jutunk. Ezt komolyan gondolom. smile.gif Hytech nem. Ő korbácsos ember.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-23 14:11
Létrehozva: #5307

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-23 12:30) *
Az attól függ... Ha a robogó vonatot türelmesen bevárod, akkor nem.biggrin.gif
Azt tudomásul kell venni, hogy mindenki más ember. Én gyors vagyok, nem tudok mit kezdeni a ráérős tempóval, idegesít. De a vevőimtől el kell tudnom fogadni, hogy ami az én felfokozott életvitelemből ered, neki nem biztos, hogy természetes. Van aki egy héten kétszer nézi csak meg a postafiókját. Vagy ez az utolsó probléma és ezt 200 másik, fontosabb előzi meg. Esetleg meg sem fordul a fejében, hogy ő lassú. Szóval légy belátó. Persze van egy határ. smile.gif Én akkor érzem magamat kellően toleránsnak, ha már háromszor széttéptem magam és csak akkor jön az utalás.biggrin.gif Azt hiszem, abban az esetben eleget vártam, senkinek sem lehet panasza rám.

Volt olyan vásárlásunk, hogy hétfőn reggel nyertük meg, kedden reggel olyan levelet kaptam, ha két napon belül nem érkezik be a pénz, negatívot kapok. Mit ne mondjak, keveset tudtam a Vateráról azt se tudtam hova kapjak, hogy még aznap befizessem. Mivel kezdő voltam, megijedtem. Nem hiszem aki évek óta regisztrált és nem csak vesz, de el is ad nem tudja mit vár el a másik fél.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-23 13:30
Létrehozva: #5308

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-23 12:16) *
Van egy feb.08. 1.- forint+posta, 16.-án megígérte, hogy 17.-én utal. Tegnap annak is írtam, hogy írja meg mikor kívánja rendezni. Ha összegzem a tőletek szerzett tapasztalataimat, még két levelet kell azzal a szöveggel írnom, hogy tőled ma sem érkezett utalás......
"Türelem a hosszú élet titka?"

Az attól függ... Ha a robogó vonatot türelmesen bevárod, akkor nem.biggrin.gif
Azt tudomásul kell venni, hogy mindenki más ember. Én gyors vagyok, nem tudok mit kezdeni a ráérős tempóval, idegesít. De a vevőimtől el kell tudnom fogadni, hogy ami az én felfokozott életvitelemből ered, neki nem biztos, hogy természetes. Van aki egy héten kétszer nézi csak meg a postafiókját. Vagy ez az utolsó probléma és ezt 200 másik, fontosabb előzi meg. Esetleg meg sem fordul a fejében, hogy ő lassú. Szóval légy belátó. Persze van egy határ. smile.gif Én akkor érzem magamat kellően toleránsnak, ha már háromszor széttéptem magam és csak akkor jön az utalás.biggrin.gif Azt hiszem, abban az esetben eleget vártam, senkinek sem lehet panasza rám.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-23 13:16
Létrehozva: #5309

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-02-23 09:20) *
Ja hogy megígérte?!

Hát így már valóban teljesen más a helyzet.

Akkor minden a legnagyobb rendben van. good2.gif

Van egy feb.08. 1.- forint+posta, 16.-án megígérte, hogy 17.-én utal. Tegnap annak is írtam, hogy írja meg mikor kívánja rendezni. Ha összegzem a tőletek szerzett tapasztalataimat, még két levelet kell azzal a szöveggel írnom, hogy tőled ma sem érkezett utalás......
"Türelem a hosszú élet titka?"

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-23 11:23
Létrehozva: #5310

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-23 10:18) *
Belátom, bennem van a hiba. biggrin.gif Lelki füleimmel hallottam a hangoddat, ahogy azt a postot mondtad volna. laugh.gif

biggrin.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-23 11:18
Létrehozva: #5311

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-02-23 09:44) *
Pánokot??

Én nem érteni Brazil nyelvet. mosking.gif

Belátom, bennem van a hiba. biggrin.gif Lelki füleimmel hallottam a hangoddat, ahogy azt a postot mondtad volna. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-23 10:44
Létrehozva: #5312

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-23 09:29) *
biggrin.gif Hytech! Ne kelts pánokot.smile.gif biggrin.gif Gonosz vagy. laugh.gif
Köszönöm, kedves vagy, örülök. Rám is van olyan fórumtárs, aki így hat.smile.gif

Pánokot??

Én nem érteni Brazil nyelvet. mosking.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-23 10:29
Létrehozva: #5313

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-02-23 09:20) *
Ja hogy megígérte?!

biggrin.gif Hytech! Ne kelts pánokot.smile.gif biggrin.gif Gonosz vagy. laugh.gif

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-23 09:14) *
.... amíg olvasom a soraidat lenyugszom egy kicsit és megfontoltabb leszek.( Ezzel 17.-ig nem is volt gond .)

Köszönöm, kedves vagy, örülök. Rám is van olyan fórumtárs, aki így hat.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-23 10:20
Létrehozva: #5314

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zoc710 @ 2012-02-23 09:14) *
Fölöslegesen aggodalmaskodtam azt hiszem, válaszolt és megígérte utalni fog. Nem volt ideje belépni a posta fiókjába. Ha belegondolok amikor napi 12 órában dolgoztam én is csak minden másnap néztem meg. Azt hiszem többet fogok várni, bár nem minden vevőnél van értelme, de hátha.
Köszönöm, hogy segítesz, amíg olvasom a soraidat lenyugszom egy kicsit és megfontoltabb leszek.( Ezzel 17.-ig nem is volt gond .)

Ja hogy megígérte?!

--------------------

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2012-02-23 10:14
Létrehozva: #5315

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-22 07:46) *
Este írj levelet. De még legyél kedves.smile.gif Tudom, milyen, amikor az ember úgy áll neki a dolognak, hogy eleve nem szereti, nekem is vannak/voltak/(és lesznek is) ilyen partnereim. smile.gif

Fölöslegesen aggodalmaskodtam azt hiszem, válaszolt és megígérte utalni fog. Nem volt ideje belépni a posta fiókjába. Ha belegondolok amikor napi 12 órában dolgoztam én is csak minden másnap néztem meg. Azt hiszem többet fogok várni, bár nem minden vevőnél van értelme, de hátha.
Köszönöm, hogy segítesz, amíg olvasom a soraidat lenyugszom egy kicsit és megfontoltabb leszek.( Ezzel 17.-ig nem is volt gond .)

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2012-02-23 09:17
Létrehozva: #5316

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(kubeba33 @ 2012-02-23 08:14) *
Üdv mindenkinek!
Mivel itt sok a tapasztalt vaterázó,szeretném a segítségeteket kérni egy számomra érthetetlen dologban.
Miért van az mostanában egyre gyakrabban hogy az eladók vagy nem is válaszolnak a kérdésre, vagy kitérő válaszokat adnak? Akár méret,működés,szín vagy használhatóság témában kitérőek a válaszok mint a politikusoknál.Mi lehet ennek az oka? Valami takargatni való a termékkel kapcsolatban? Vagy valami üzleti elgondolás? Egyszerűen nem értem. Ez valami új trend? Egyre többször szembesülök ilyennel. Lehet túlságosan naiv vagyok? smile.gif Vagy valami konkrét oka lehet? Keveset vásároltam még? Nincs negatívom. De nem értem. Nem az lenne az eladó érdeke hogy elvigyék tőle az áruját? Én vinném ha tudnám mit veszek. De mégis inkább nem akarja csak ne kelljen egyértelmű választ adnia. Röhejes de mégsem értem. Előre is köszönöm a segítséget.

Tisztelt kubeba33,

nincs ilyen tendencia.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kubeba33
hozzászólás 2012-02-23 09:14
Létrehozva: #5317

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-02-17 09:23
Azonosító: 1 640 170

Üdv mindenkinek!
Mivel itt sok a tapasztalt vaterázó,szeretném a segítségeteket kérni egy számomra érthetetlen dologban.
Miért van az mostanában egyre gyakrabban hogy az eladók vagy nem is válaszolnak a kérdésre, vagy kitérő válaszokat adnak? Akár méret,működés,szín vagy használhatóság témában kitérőek a válaszok mint a politikusoknál.Mi lehet ennek az oka? Valami takargatni való a termékkel kapcsolatban? Vagy valami üzleti elgondolás? Egyszerűen nem értem. Ez valami új trend? Egyre többször szembesülök ilyennel. Lehet túlságosan naiv vagyok? smile.gif Vagy valami konkrét oka lehet? Keveset vásároltam még? Nincs negatívom. De nem értem. Nem az lenne az eladó érdeke hogy elvigyék tőle az áruját? Én vinném ha tudnám mit veszek. De mégis inkább nem akarja csak ne kelljen egyértelmű választ adnia. Röhejes de mégsem értem. Előre is köszönöm a segítséget.

+Quote Post
agrotrade
hozzászólás 2012-02-23 07:50
Létrehozva: #5318

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-03 21:53
Azonosító: 1 141 250

IDÉZET(prutyka @ 2012-02-22 23:05) *
hm..... megengedett lenne az, hogy az eladó előre kérje az értékelést ha a vevő azt szeretné, hogy a terméket sima postával adják fel???

Nálunk a könyveletlen küldemények alapesetben nem választhatók. Egy érdeklődő kérdezte a terméklapon hogy küldünk-e sima postával, egyértelmű elutasító választ adtam. Ezután leütötte a terméket, majd levélben leírta ezt a fajta megoldást és kérdezte, hogy ebben a formában is ragaszkodunk-e az ajánlott küldeményhez? Nem ragaszkodtunk. Azóta volt már másik ilyen feladásunk is.
Ilyenkor leírom a vevőnek, hogy ajánlott küldeménynél 100%-os garanciát vállalunk a szállításra, egészen a kísérő okirat aláírásáig, de sima küldeményként erre nincs mód. Ilyenkor a teljes kockázatot neki kell bevállalni, az utalással egy időben leadott pozitív értékeléssel együtt.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-23 06:07
Létrehozva: #5319

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(prutyka @ 2012-02-22 23:05) *
hm..... megengedett lenne az, hogy az eladó előre kérje az értékelést ha a vevő azt szeretné, hogy a terméket sima postával adják fel???

ha igen, ezt én is bevezetem! mindenki meg akar dumálni a sima postára, több vevőm is lenne és rohadtul nem érdekelne, ha nem érkezik meg a termék, hisz én az értékelést már megkaptam! sőt, tovább megyek, lehet fel sem adom a terméket, hisz ha nem ajánlott a levéls akkor úgysem tudom bizonyítani a feladást és annak ellenkezőjét sem devil.gif

ui: a kérdés nem volt komoly ám.... de a kiírást egy profi eladónál vraagt.gif láttam és hiába jelentem az aukciót, rá sem hederítenek.

Mert ilyet lehet csinálni, én is csináltam, bár nem tartom helyesnek. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
prutyka
hozzászólás 2012-02-23 00:05
Létrehozva: #5320

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-07 12:11
Azonosító: 280 994

ha igen, ezt én is bevezetem! mindenki meg akar dumálni a sima postára, több vevőm is lenne és rohadtul nem érdekelne, ha nem érkezik meg a termék, hisz én az értékelést már megkaptam! sőt, tovább megyek, lehet fel sem adom a terméket, hisz ha nem ajánlott a levéls akkor úgysem tudom bizonyítani a feladást és annak ellenkezőjét sem devil.gif

ui: a kérdés nem volt komoly ám.... de a kiírást egy profi eladónál vraagt.gif láttam és hiába jelentem az aukciót, rá sem hederítenek.

--------------------
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." Josh Billings
Azt mondják elmebajban szenvedek, de én nem szenvedek tőle! Sőt minden percét élvezem!

+Quote Post

1351 Oldal V  « < 264 265 266 267 268 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-26 12:26