IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1323 Oldal V  « < 295 296 297 298 299 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2011-10-28 17:35
Létrehozva: #5921

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-28 16:20) *
Másrészt nem érdemes vitát indítani a kérdésről, mert nem kívánunk változtatni az értékelési rendszeren.

Mi pedig (zejopyk) nem kívánunk előre értékelni. Önök talán azt teszik, mint felhasználók? Ha igen, rendben van, de ha nem, akkor talán érdemes lenne elgondolkodniuk (Önöknek, Benzeknek), hogy valóban helytálló-e. Ezek után természetesen már nem írok a témában, mielőtt témarombolásnak minősülne a dolog.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
bzsuzsa52
hozzászólás 2011-10-28 16:22
Létrehozva: #5922

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-09-07 11:44
Azonosító: 1 543 414

Kedves Vaterázok!
Szeretnék tanácsot kérni, mivel kellemetlen helyzetbe kerültem.
Vásároltam a pingvin03-tól egy nyakláncot.Az ellenértékét - ajánlott postaköltséggel együtt - átutaltam, azonban az áru nem érkezett meg.
Állítólag okt. 21-én feladta.Az ajánlott küldemény feladóvevényét nem küldi el, mondván, hogy azaz Ővé.
Megértem 59 évet, néhány terméket vásároltam már a vaterán keresztül, de még nem találkoztam olyannal, hogy egy ajánlott küldemény ne érkezzen meg.
Eddig, nagy bizalommal voltam az eladók felé.Úgy éreztem, ha én korrekt vagyok, akkor a másik is az.
Problémám, hogy jelenleg is licitálok egy fülbevalóra, az Ő termékei közül, de tartok tőle, ha átutalom a pénzt, ez is el fog veszni a postán.A VATERA felszólított, hogy értékeljem az adás-vételt, de jelenleg csak negatívot tudok adni.
Szerintetek, meddig várjak, mit lépjek?Üdvözlettel, B.Zsuzsa

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-28 16:20
Létrehozva: #5923

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-10-28 16:16) *
Nem kell, hogy egyet érts, csak a véleményem írtam le. A nem tetszik a vevőnek az áru dologban igazad van, de szerintem ez a ritkább, illetve jobbára személyes átvételnél láttam ilyen értékeléseket másoknál.

Másrészt nem érdemes vitát indítani a kérdésről, mert nem kívánunk változtatni az értékelési rendszeren.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-10-28 16:16
Létrehozva: #5924

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-28 15:42) *
Ne haragudj, nem értek egyet. Nem feltétlenül csak arról lehet szó, hogy selejt az áru, hanem arról is, hogy nem tetszik és az eladó rendes és visszaveszi. Ebben az esetben a jutalék befizetése nem kötelező. Nagyon sokat gondolkodtam ezen és régebben én is rögtön értékeltem. Kitartok az érveim mellett, mert megalapozottnak és logikusnak érzem őket. 25.gif
Sőt, ha Benz vitába száll velem, akkor legújabb ötletemet is a nyakába öntöm, szerintem azt is megbánja, hogy valaha megtanulta a V betűt az iskolában, nem ám, hogy még Vatera fórummoderátor lett belőle.biggrin.gif

Nem kell, hogy egyet érts, csak a véleményem írtam le. A nem tetszik a vevőnek az áru dologban igazad van, de szerintem ez a ritkább, illetve jobbára személyes átvételnél láttam ilyen értékeléseket másoknál.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-28 16:11
Létrehozva: #5925

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-28 16:08) *
Az. Csak a saját nézőpontjából a vevő érvelése is megalapozott.
Ezért nem kívánunk kötelező sorrendet megállapítani.

Visszatérek rá később a Vészkijáratban, mert most alkalmatlan vagyok átgondolt postot írni.
(Elfelejtettem enni és piszokul megfájdult a fejem, de estére jó lesz. Addig is gyűjtsön erőt a türelemhez, mert az egy erény, amit nemes dolog gyakorolni.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-28 16:08
Létrehozva: #5926

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-28 13:29) *
...
Szerintem ez egy teljesen megalapozott érv ...

Az. Csak a saját nézőpontjából a vevő érvelése is megalapozott.
Ezért nem kívánunk kötelező sorrendet megállapítani.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-28 15:42
Létrehozva: #5927

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-10-28 15:27) *
És ha visszakérdez, hogy mi köze a Vaterának a garanciális problémához, akkor mit fogsz válaszolni? laugh.gif A Vatera a közvetítésért kéri a jutalékot, az meg már nem az ő hibája, hogy ha valaki selejtet ad el, és vissza kell vásárolnia.
Én ha összeszámolom, akkor kb ötször bántam meg, hogy előre értékeltem a hét év alatt (nem, nem a garanciális problémák miatt, hanem a vevőm értékelése miatt), amióta Vaterázom, persze lehet csak szerencsém volt, vagy nem olyan ketagóriában árulgatok, és elkerültek a problémás emberek. Lehet más lenne a véleményem, ha havonta összefutnék pár problémás emberkével laugh.gif Nomeg nem feltétlenül értékelek előre, ha úgy érzem, hogy valamiért probléma lesz, akkor várok én is, amíg értékel a másik fél.

Ne haragudj, nem értek egyet. Nem feltétlenül csak arról lehet szó, hogy selejt az áru, hanem arról is, hogy nem tetszik és az eladó rendes és visszaveszi. Ebben az esetben a jutalék befizetése nem kötelező. Nagyon sokat gondolkodtam ezen és régebben én is rögtön értékeltem. Kitartok az érveim mellett, mert megalapozottnak és logikusnak érzem őket. 25.gif
Sőt, ha Benz vitába száll velem, akkor legújabb ötletemet is a nyakába öntöm, szerintem azt is megbánja, hogy valaha megtanulta a V betűt az iskolában, nem ám, hogy még Vatera fórummoderátor lett belőle.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-10-28 15:27
Létrehozva: #5928

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

Szerintem ez egy teljesen megalapozott érv és Önnek is be kell látnia, hogy nekem van igazam.

És ha visszakérdez, hogy mi köze a Vaterának a garanciális problémához, akkor mit fogsz válaszolni? laugh.gif A Vatera a közvetítésért kéri a jutalékot, az meg már nem az ő hibája, hogy ha valaki selejtet ad el, és vissza kell vásárolnia.
Én ha összeszámolom, akkor kb ötször bántam meg, hogy előre értékeltem a hét év alatt (nem, nem a garanciális problémák miatt, hanem a vevőm értékelése miatt), amióta Vaterázom, persze lehet csak szerencsém volt, vagy nem olyan ketagóriában árulgatok, és elkerültek a problémás emberek. Lehet más lenne a véleményem, ha havonta összefutnék pár problémás emberkével laugh.gif Nomeg nem feltétlenül értékelek előre, ha úgy érzem, hogy valamiért probléma lesz, akkor várok én is, amíg értékel a másik fél.

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-10-28 14:38
Létrehozva: #5929

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-09 09:29
Azonosító: 1 540 324

De, ráadásul most, mert bekéretőztem egy helyre.
Azért kell a vevőnek először értékelnie, mert az értékelésével ismeri el azt, hogy átvette az árut, ami megfelelő, tehát az üzlet létrejött. Ez után jelöli be az eladó, hogy létrejött az üzlet, azaz, lehet a jutalékot felszámolni. Ha az eladó ír először, akkor egy esetleges garancia kezelésénél (visszavásárlás), feleslegesen kell kifizetnie a jutalékot, mert utólag nem lehet ezen már módosítani.
Szerintem ez egy teljesen megalapozott érv és Önnek is be kell látnia, hogy nekem van igazam. A kérdés, hogy megteszi-e nyilvánosan, de tuti, hogy magában a hasában érzi, hogy áll, amit mondok.

Ezzel én is egyetértek, meg a Ptk. is smile.gif 365. § (1) bek alapján "Adásvételi szerződés alapján az eladó köteles a dolog tulajdonát a vevőre átruházni és a dolgot a vevő birtokába bocsátani, a vevő pedig köteles a vételárat megfizetni és a dolgot átvenni."

Eszerint a vevő nem akkor teljesít, amikor fizet, hanem amikor az aukció tárgyát át is veszi. Addig nincs értelme az ő teljesítését értékelni, míg ő nem jelezte - értékelésével -, hogy a terméket átvette.

--------------------
Üdv: evica_74

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-10-28 14:02
Létrehozva: #5930

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-09 09:29
Azonosító: 1 540 324

IDÉZET(evica_74 @ 2011-10-26 21:59) *
Igen, ő az.

Mikor kedvesen megkértem, hogy tekintsünk el közös megegyezéssel az adásvételtől, azonnal jött a bírósággal meg a rendőrséggel, 1 percre rá kaptam 2 óriási negatívat, majd 2 percre rá már futottak is az aukciók. Másnap megírta, hogy beperelt, amiért az adásvételi kötelezettségemet nem teljesítettem, harmadnap megvették az ékszereket tőle. Ekkor megírtam, hogy neki, hogy sajnos mivel beperelt, kénytelen leszek a bíróságon viszontkeresettel annak megállapítását kérni, hogy jogtalanul értékesítette az én perbeli tulajdonomat, mert mielőtt tőlem pereli az árát, előtte csak meg kéne állapítani, hogy azok az ékszerek nem az új vevő tulajdonát képezik, hanem az enyémet. Erre valami olyasmit válaszolt, hogy "lehet, hogy több is van belőle", erre én meg azt, hogy akkor legközelebb fotózgassa őket egyesével, és ne ugyanazokat indítsa máskor újra - ezt már bukta. Azóta nyugi van.
Nemsokára harmadik ikre is az lesz...
Értem, köszönöm.

Sziasztok.

"szilagyineerika" eladóm még mindig a polgári perrel stresszel, és állítja, hogy azok az ékszerek, amiket megnyertem de nem vettem át, még mindig a birtokában vannak annak ellenére, hogy azokat szerintem újra értékesítette "elekesi13" felhasználónak. Mondjuk, ő sem vette át, tehát lehet az eladó birtokában. Nem igazán foglalkoztam eddig a fenyegető levelekkel, mert én elálltam, más meg megvette, így most egy új adásvétel áll fenn, amiben én már nem vagyok résztvevő - gondoltam én...

Viszont az eladó most azt mondja, hogy neki ezekből az ékszerekből több is van - nyilván simán rendelhet Floridából vagy akárhonnan még kettőt, hogy legyen mit mutogatni a bíróságon. Nem hiszem, hogy eddig is volt neki több, mert akkor úgy hirdette volna az ékszereket, nem pedig csak egyet-egyet.

Azt mondja, kár éri, mivel az általam át nem vett ékszereket nem tudja értékesíteni miattam, mert amíg a per húzódik, nem adhatja el. Ki a bánat kérte, hogy perelgessen??? Kedvesen megírtam, hogy mégsem szeretném megvenni, mert annyira rosszak az értékelései, erre válasza "rendben" és a perindítás közlése volt, majd jött a negatív, és újralistázás történt. Én nem gondoltam, hogy tényleg beperel, logikusan azt gondoltam, és gondolom most is, hogy köztünk az adásvételt úgy kéne értelmezni, hogy az nem jött létre: értékeltük egymást, és újraindította - ennyi (persze más az emberi oldala, és más a jogi).

Hihetetlen, hogy egy valószínűleg több regisztrációval rendelkező, valószínűleg azokkal magára licitálgató, és bizonyosan inaktív felhasználó el tud menni a bíróságra, és meg tudja állapíttatni, hogy köztünk az adásvétel létrejött. Gondolom, még csak azzal sem védekezhetek, hogy a Vatera tájékoztatása szerint az eladó az értékelésében sikertelennek jelölte meg a tranzakciókat... ugye? Mert ha ennek lenne elég súlya, akkor mondhatnám, hogy a helyzet akkori állása szerint teljesen egyértelmű volt ebből számomra, hogy az "elállásomat" elfogadta, hiszen beikszelte, hogy a tranzakció "nem jött létre", és az aukciókat újraindította.

Micsoda helyzet... na mindegy, csak jólesett leírni smile.gif

Üdv: Évi

--------------------
Üdv: evica_74

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-28 13:29
Létrehozva: #5931

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-28 13:18) *
Ne tegye smile.gif

De, ráadásul most, mert bekéretőztem egy helyre.
Azért kell a vevőnek először értékelnie, mert az értékelésével ismeri el azt, hogy átvette az árut, ami megfelelő, tehát az üzlet létrejött. Ez után jelöli be az eladó, hogy létrejött az üzlet, azaz, lehet a jutalékot felszámolni. Ha az eladó ír először, akkor egy esetleges garancia kezelésénél (visszavásárlás), feleslegesen kell kifizetnie a jutalékot, mert utólag nem lehet ezen már módosítani.
Szerintem ez egy teljesen megalapozott érv és Önnek is be kell látnia, hogy nekem van igazam. A kérdés, hogy megteszi-e nyilvánosan, de tuti, hogy magában a hasában érzi, hogy áll, amit mondok.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-28 13:18
Létrehozva: #5932

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-28 11:26) *
Ezzel este vitatkozni fogok, ...

Ne tegye smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-28 11:26
Létrehozva: #5933

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-28 08:23) *
....
A vevő oldaláról ez egyébként úgy néz ki, hogy ha ő megtette a kötelességét (tehát időben, pontosan kifizette a megfelelő összeget), akkor az eladó a pénz kézhezvétele után azonnal, elsőként értékelje.
....

Ezzel este vitatkozni fogok, mert teljesen jogos elvárás az eladó részéről, hogy a vevő értékeljen először. Csak az lehet, hogy a vevő értékel először.
(Ezt mindannak ellenére be kell látni, hogy régebben én is előre értékeltem, ont úgy, ahogyan most Ön sugallta.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-28 08:23
Létrehozva: #5934

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kozracz @ 2011-10-27 23:09) *
A vevőkkel kapcsolatban szeretnék én is hozzászólni. Nekem mint eladónak, sorozatosan jönnek a felszólítások, hogy értékeljem a vevőt, nem értem, miért nekem kell értékelni, először talán a vevőnek kéne a terméket értékelni, és majd ezek után nekem reagálni. Akkor talán nem járnának úgy mint én ma. Két és fél évvel ezelőtt eladtam egy ón poharat, aminek a vevőjét én még akkor pozitívan értékeltem, mert már annyiszor kaptam felszólítást, hogy értékeljem, így megtettem, mivel az átutalás megérkezett, én elpostáztam, magyarul adtam egy pozitívat. Ma, két és fél év után, azután kaptam egy semleges értékelést, hogy valami nem volt feltüntetve a szövegben, ami hibát ő talált a poháron, de hogy mit, és ezt miért ennyi idő elteltével közli, nem tudni. Illetve ha elolvasom az értékeléseit , még arra is választ találok, egy rosszindulatú semlegesekkel, és negatívokkal tűzdelt vásárlót találok. Gondolom másnak is voltak már hasonló tapasztalatai, talán a Vaterának ideje lenne ezen a szabályon változtatni, ha majd a vevő értékel, utána írjon felszólításokat az eladónak, hogy értékelje a vásárlót, mivel ha nem jön létre az adás vétel, úgy is értékel az eladó magától, mivel a jutalékot a semmire nem fogja fizetni. Várom a hozzászólásokat. üdv.kozracz

Nincs meghatározva, hogy melyik félnek kell először elkészítenie az értékelést. Nem is tervezünk ilyen szabályozást.
A vevő oldaláról ez egyébként úgy néz ki, hogy ha ő megtette a kötelességét (tehát időben, pontosan kifizette a megfelelő összeget), akkor az eladó a pénz kézhezvétele után azonnal, elsőként értékelje.
Nyilván mindenki a saját érdekei szerint érvel.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ttik70
hozzászólás 2011-10-28 00:14
Létrehozva: #5935

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-11-20 11:27
Azonosító: 1 410 135

A vevők értékelnek először, ez logikus. De volt olyan eset amikor írni kellett az eladónak, hogy értékeljen már ő is, mert így nincsen lezárva az értékelés rovat.

+Quote Post
kozracz
hozzászólás 2011-10-27 23:09
Létrehozva: #5936

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-19 19:15
Azonosító: 6 148

A vevőkkel kapcsolatban szeretnék én is hozzászólni. Nekem mint eladónak, sorozatosan jönnek a felszólítások, hogy értékeljem a vevőt, nem értem, miért nekem kell értékelni, először talán a vevőnek kéne a terméket értékelni, és majd ezek után nekem reagálni. Akkor talán nem járnának úgy mint én ma. Két és fél évvel ezelőtt eladtam egy ón poharat, aminek a vevőjét én még akkor pozitívan értékeltem, mert már annyiszor kaptam felszólítást, hogy értékeljem, így megtettem, mivel az átutalás megérkezett, én elpostáztam, magyarul adtam egy pozitívat. Ma, két és fél év után, azután kaptam egy semleges értékelést, hogy valami nem volt feltüntetve a szövegben, ami hibát ő talált a poháron, de hogy mit, és ezt miért ennyi idő elteltével közli, nem tudni. Illetve ha elolvasom az értékeléseit , még arra is választ találok, egy rosszindulatú semlegesekkel, és negatívokkal tűzdelt vásárlót találok. Gondolom másnak is voltak már hasonló tapasztalatai, talán a Vaterának ideje lenne ezen a szabályon változtatni, ha majd a vevő értékel, utána írjon felszólításokat az eladónak, hogy értékelje a vásárlót, mivel ha nem jön létre az adás vétel, úgy is értékel az eladó magától, mivel a jutalékot a semmire nem fogja fizetni. Várom a hozzászólásokat. üdv.kozracz

+Quote Post
Alyssa
hozzászólás 2011-10-27 20:39
Létrehozva: #5937

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-04-10 20:01
Azonosító: 4 693

Mivel nem túl jól beszélek németül, valójában nem voltam benne biztos. Azóta megnéztem a többi hasonló termékét is, van ahol a termék papirját is lefotózta, s azon krómnikkel 18/10 (ami egy nagyon jó minőségű edény, evőeszköz alapanyag, de nem ezüst és persze nem antik) szerepel, ő meg ezüstöt ír.

A hozzászólást -Alyssa- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-27 20:42

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-27 20:31
Létrehozva: #5938

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Alyssa @ 2011-10-27 20:03) *
Nem tudom jó topikba írok-e, meg azt sem, hogy igazam van-é, de nézzétek ezt meg:
...

Tisztelt Alyssa!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Alyssa
hozzászólás 2011-10-27 20:03
Létrehozva: #5939

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-04-10 20:01
Azonosító: 4 693

Nem tudom jó topikba írok-e, meg azt sem, hogy igazam van-é, de nézzétek ezt meg:
http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi...1491606428.html
Van még néhány neki, de ez a legdrágább. Namármost ha ez "színezüst" (valamelyik hasonlónál így írta), akkor én egyrészt hüle vagyok, másrészt meg gazdag, mert majdnem ugyanilyen sütiskészletem van, itt vettem a Vaterán, csak az az eladó nem akart megetetni vele, hogy ezüst...))) Amúgy az "antik barokk"-ra is tudnék valamit mondani..
Ha csak ez az egy ilyenje lenne nem szólnék, mi közöm hozzá, meg ugye ha valaki többszázezret kiad valamire, csak megnézeti. És ha nem...?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-27 14:40
Létrehozva: #5940

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szneszti @ 2011-10-27 14:36) *
Köszönöm a válaszod!!!!!

Már írtam neki, plussz az egyik termékénél is írtam és hívtam és nulla válasz. Emiatt bizonytalanodtam el, meg amiatt, hogy Ő írta, hogy aznap föladja. Ez 20-án volt. Ezért szerettem volna tőle választ, hogy kerestessem vagy ne vagy mi legyen, vagy elfelejtette...
És csak amiatt aggódom, hogy amikor átvertek, akkor is így volt, hogy azt írták aznap küldik, én meg mint egy világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) vártam és vártam. De remélem, hogy csak elfelejtette vagy közbe jött valami neki.
Köszi még egyszer, hogy válaszoltál!!!!

Belépett azóta? Mert ha igen, akkor sajnos ez nem túl biztató. sad.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1323 Oldal V  « < 295 296 297 298 299 > » 
Reply to this topicStart new topic
28 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (28 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-22 07:55