IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 295 296 297 298 299 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
cico1_v
hozzászólás 2011-11-08 12:29
Létrehozva: #5921

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-19 21:19
Azonosító: 1 416 017

Ő az?

Nem,nem ő...

Jött még egy értékelés,még tegnap este. Ez is érdekes,választ még nem kaptam,hogy miért csillagozott le...

Nullás...
Általában helyben van személyes átvétel,de mivel moziba mentünk,ezért megbeszéltünk egy talit. Licitálás után 3 órával már kezében volt a cucc. Sima nylonba raktam.

4.96 (25) 4.96 (27) 5 (13)
Kapcsolatfelvétel az Eladóval 5 (25) 5 (27) 5 (13)
A tranzakció lebonyolítása 5 (25) 4.89 (27) 4.92 (13)
Szállítás és csomagolás 4.96 (25) 5 (27) 4.85 (13)

Hogy miért lett 4,92 a lebonyolítás. Ennél gyorsabban,csak a szomszédba tudtam volna átvinni:-)
A szállítás és csomagolás 4,91-ről pedig 4,85 ??

Akkor mennyire mutat ez a csillagozás valós képet az eladóról..? sad.gif

--------------------
Kriszti
Go to the top of the page

+Quote Post
szneszti
hozzászólás 2011-11-08 08:36
Létrehozva: #5922

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-09 18:06
Azonosító: 1 540 376

Sziasztok!

Még múltkor kértem tanácsot, a válaszokat nagyon szépen köszönök mindenkinek!
És gondoltam, hogy leírom, hogy megérkezett a csomagom is, szóval minden rendben van és tudom ajánlani az eladót!

Mindenkinek szép napot!

A hozzászólást -szneszti- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-08 08:36

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-08 06:16
Létrehozva: #5923

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(cico1_v @ 2011-11-07 22:32) *
........
Nem volt semmi gond, 5-ből 4 csillagot adtam, elégedett voltam.

Általában 4 csillagot szoktam adni, mert vannak eladók akik nagyon kitesznek magukért (díszcsomagolás, kis ajándékok) és nekik adtam eddig 5 csillagot.
Úgy gondolod lepontoztalak?
....

Ajándékot az bírnék neki adni én is...

Kedves Benz! Nem hiszem el, hogy ilyeneknek kell kitenni az embereket, mármint minket.sad.gif Nem fogalmazom tovább, úgyis tudja, mire gondolok, és vigasszal sem szolgálhat, tudom.
Azért, ha nem mint moderátor, hanem, mint halandó találkozna ilyennel, szeretném látni egy ilyen lepontozás után, hogy valóban olyan higgadt-e, vagy az itteni hozzáállása munkaköri nyugalom-e csupán. (Nem gonoszkodom ám.smile.gif)

IDÉZET(cico1_v @ 2011-11-07 22:32) *

Ő az?
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=186714

Nem igazság. A díszcsomagolásért, meg az ajándékért 6 csillag járna. Nagyon méltatlannak érzem a dolgot.

Elnézést kérek a duplázásért, kedves Benz. thank_you.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
tomari
hozzászólás 2011-11-08 01:05
Létrehozva: #5924

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-24 19:55
Azonosító: 1 941

Elnézést az még kimaradt azt hiszem, hogy a csomag feladásnál teljes jóhiszeműséggel jártam el így, azért hogy ismét egy sikeres tranzakciót tudhassak magam mögött, nem pedig a kedves vásárlóm 185 Ft-os megkárosítása volt a célom.

Ezzel részemről lezártam e témát. Köszönöm.

+Quote Post
tomari
hozzászólás 2011-11-08 00:56
Létrehozva: #5925

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-11-07 21:18) *
A vevő a terméklapon megadott szállítási mód ismeretében licitált. Ha az aukció lejárta után sem állapodtak meg ettől eltérő megoldásban, a vevő kifizette a megfelelő összeget, akkor ön ettől nem térhetett volna el. Ha mégis megtette, akkor "illett" volna a csomag feladása után a különbözetet automatikusan visszautalni. A hozzászólásából az derül ki, hogy ezt nem tette meg.
A vevő ebben a helyzetben teljesen jogosan reklamált.

A postai díjszabásban hol található a 865 Ft-os levél tarifa?
Miért gondolta, hogy a standard postacsomag helyett a levélként történő feladás előnyösebb, biztonságosabb a vevő számára?

Valóban elgondolkodtató...

Huppsz. Innen valami hiányzik. Tételesen leírtam mindent de lehet, hogy nem ide? A kérdésére válaszolva a posta Weblapján szerepel a 865 Ft- email értesítős ajánlott levélként feladva.
Nem én gondoltam a biztonságosabb kézbesítést, hanem a postai alkalmazott közölte, hogy kisebb csomag, (2 kg alatt) nem kallódik így a nagy dobozok közé.

Nem a reklamálással volt problémám, hanem azzal a stílussal ahogyan ezt közölte velem. Természetesen a különbözetet vissza is utaltam azóta.

Na így most már valóban elgondolkodhatunk...

+Quote Post
cico1_v
hozzászólás 2011-11-07 23:32
Létrehozva: #5926

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-19 21:19
Azonosító: 1 416 017

Sziasztok!
Már nem idegesítenek a csillagok, de a mait elmesélem:-)
Novemberben 6 értékelésem van eddig 5,0 volt. Mindenki meg volt elégedve,semmi gond nem volt.
Nézem este az utolsó értékelés után 4,91.
Gondoltam megkérdezem,hogy volt-e valami gond,mert hát a hibákból is tanul az ember:-)
Válasz:

Általában 4 csillagot szoktam adni, mert vannak eladók akik nagyon kitesznek magukért (díszcsomagolás, kis ajándékok) és nekik adtam eddig 5 csillagot.
Úgy gondolod lepontoztalak?

Jó??
Én úgy gondolom,hogy rendesen becsomagoltam. Nylonba,borítékba,lecelluxozva. valós postával..

Mindenkinek szép estét!

--------------------
Kriszti

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-07 22:18
Létrehozva: #5927

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(tomari @ 2011-11-07 20:08) *
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1494753185

Szóval így még nem jártam. Megbeszéltünk mindent mint az a levelezésben látszik. Mentem szépen a postára, feladni a kis csomagot. postás kisasszony mondta, elmegy levélként is 2 Kg alatt. Gondoltam így még jobb biztonságosabb, nem kallódik el a dobozka a nagy csomagok között.
Ma jött a fekete leves zutty a nyakamba, milyen ember vagyok én, hogy megkárosítom a vevőimet, jogtalanul kért postaköltséggel. Jelzem a levél 865 Ft-ért ment el. Könyörgöm itt tartunk, hogy 185 HUF-ért megéri másnak a nyakának ugrani. Természetesen vissza utalom a különbözetet ha már így alakult, de elgondolkodtató szerintem. blink.gif

A vevő a terméklapon megadott szállítási mód ismeretében licitált. Ha az aukció lejárta után sem állapodtak meg ettől eltérő megoldásban, a vevő kifizette a megfelelő összeget, akkor ön ettől nem térhetett volna el. Ha mégis megtette, akkor "illett" volna a csomag feladása után a különbözetet automatikusan visszautalni. A hozzászólásából az derül ki, hogy ezt nem tette meg.
A vevő ebben a helyzetben teljesen jogosan reklamált.

A postai díjszabásban hol található a 865 Ft-os levél tarifa?
Miért gondolta, hogy a standard postacsomag helyett a levélként történő feladás előnyösebb, biztonságosabb a vevő számára?

Valóban elgondolkodtató...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-07 22:02
Létrehozva: #5928

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tomari @ 2011-11-07 20:08) *

Szóval így még nem jártam. Megbeszéltünk mindent mint az a levelezésben látszik. Mentem szépen a postára, feladni a kis csomagot. postás kisasszony mondta, elmegy levélként is 2 Kg alatt. Gondoltam így még jobb biztonságosabb, nem kallódik el a dobozka a nagy csomagok között.
Ma jött a fekete leves zutty a nyakamba, milyen ember vagyok én, hogy megkárosítom a vevőimet, jogtalanul kért postaköltséggel. Jelzem a levél 865 Ft-ért ment el. Könyörgöm itt tartunk, hogy 185 HUF-ért megéri másnak a nyakának ugrani. Természetesen vissza utalom a különbözetet ha már így alakult, de elgondolkodtató szerintem. blink.gif

Milyen levél megy el 865 Ft-ért? 735 a sima, 960 az ajánlott. Értékbiztosított volt?
Különben nem küldheted olcsóbban, mint ahogy a vevő fizeti.
Számomra inkább az az elgondolkodtató, hogy a különbözet visszautalásáért szólnia kellett.
Ne haragudj, én így látom. mellow.gif
(Ennyi értékeléssel a hátad mögött már nagyjából tisztában kellene lenned a postai díjszabásokkal.)

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-07 22:19

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tomari
hozzászólás 2011-11-07 21:08
Létrehozva: #5929

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
Regina47
hozzászólás 2011-11-06 20:04
Létrehozva: #5930

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-04-09 05:56
Azonosító: 4 370

IDÉZET(profectuscat @ 2011-11-05 11:04) *
Kedves vaterasok!

Ez azt jelenti hogy (szabalyzat szerint is) meg kell vasarolnia a termeket?
Mivel szemelyesatvetel volt igy leutaztunk es vissza 100km-ert

Udv Profectuscat

És ti utaztatok 200km-t? not_i.gif
Veszek valamit tőled legközelebb

A ruhanemű szerintem "más kategória", mint egy vasdarab, még ha méretet is adsz
Igaz, én nem vennék elbeszélés után ruhaneműt, még cipőt sem, pedig ott egyértelműbb a méret

+Quote Post
peltier
hozzászólás 2011-11-06 18:56
Létrehozva: #5931

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-24 21:10
Azonosító: 1 177 046

IDÉZET(profectuscat @ 2011-11-06 09:39) *
nem akart postázás, személyesen akarta mindenképp. de itt nem az a lényeg, hogy nem volt méret. mert elmentem érte, hogy felpróbálja, de a lány sokkal kisebb volt mint az anyukája, és a lányra jó volt.
itt azt nem értem, hogyha nincs garancia, a lányra jó, és köteles egyébként is kifizetni, akkor miért én kapok semlegest és miért mondhatják azt egyöntetüen hogy azért volt személyes találkozó hogy felpróbálja aztán majd eldönti?
én ha személyesen találkoztam valakivel nem akadékoskodtam, hogy nem kell. ha nem jó akkor eladom, na bumm...
én lennék a hibás mert ők nem fizettek és egyszerűen nem fogták fel hogy ennek ez a menete? és elkönyvelték, hogy "méretprobléma" miatt semleges, mikor itt ismétlem csak a szülők nem tetszése volt benne tehát még az állításuk se helyes, de mindegy.

Szerintem kicsit túlreagálod a dolgot, a semleges nem jelent semmi rosszat. Személyesnél mindig benne van a pakliban hogy nem veszik meg.
Akármennyire is kötelessége megvenni az árut, én soha nem erősködtem ezen. Sőt, személyes átvételkor sokszor pár nap után is vissza vettem ha kiderült hogy nem volt kompatibilis, vagy nem passzolt a méret.

+Quote Post
profectuscat
hozzászólás 2011-11-06 10:39
Létrehozva: #5932

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-06 20:50
Azonosító: 1 429 874

IDÉZET(Parabellum80 @ 2011-11-05 23:06) *
Eladóként levitted és a próbánál nem tetszett. Így jártál, legközelebb a vevőd jöjjön el a termékeidért, vagy pontos méretek (csípő, derék hossz, újhossz, mellátmérő) után (amik a valós méretek, amit a vevő kér azt mérd) mehet a posta.
(megjegyzem, használt ruházatnál MINDIG meg kell kérdezni MINDENT)

nem akart postázás, személyesen akarta mindenképp. de itt nem az a lényeg, hogy nem volt méret. mert elmentem érte, hogy felpróbálja, de a lány sokkal kisebb volt mint az anyukája, és a lányra jó volt.
itt azt nem értem, hogyha nincs garancia, a lányra jó, és köteles egyébként is kifizetni, akkor miért én kapok semlegest és miért mondhatják azt egyöntetüen hogy azért volt személyes találkozó hogy felpróbálja aztán majd eldönti?
én ha személyesen találkoztam valakivel nem akadékoskodtam, hogy nem kell. ha nem jó akkor eladom, na bumm...
én lennék a hibás mert ők nem fizettek és egyszerűen nem fogták fel hogy ennek ez a menete? és elkönyvelték, hogy "méretprobléma" miatt semleges, mikor itt ismétlem csak a szülők nem tetszése volt benne tehát még az állításuk se helyes, de mindegy.

+Quote Post
Parabellum80
hozzászólás 2011-11-06 00:06
Létrehozva: #5933

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 15:48
Azonosító: 1 022

IDÉZET(svejku @ 2011-11-05 11:20) *
Nem egészen világos, végül nem fizették ki, és nem vitték el a kabátot? Ehhez sajnos joga van szerintem.

Eladóként levitted és a próbánál nem tetszett. Így jártál, legközelebb a vevőd jöjjön el a termékeidért, vagy pontos méretek (csípő, derék hossz, újhossz, mellátmérő) után (amik a valós méretek, amit a vevő kér azt mérd) mehet a posta.
(megjegyzem, használt ruházatnál MINDIG meg kell kérdezni MINDENT)

+Quote Post
profectuscat
hozzászólás 2011-11-05 17:25
Létrehozva: #5934

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-11-05 11:50) *
Tisztelt profectuscat!

A vevő normál esetben nem állhat el az adásvételtől.
Kivéve, ha megtévesztő volt a termékleírás. Vonatkozik ez a helyes méret megadására is.

erre értendő a "méretek nélkül":
http://www.vatera.hu/glo_collection_m_es_t...1492244522.html

IDÉZET(profectuscat @ 2011-11-05 16:22) *

vagyis volt méret, csak mindent nem tudtam odaírni.
én válaszoltam nekik, hogy biztos jó rá.
azt kihagytam, hogy a lányuknak kellett ugye, a lányra jó volt, nem volt egy rossz szava sem. a szülők voltak akik nem vették meg. tudom, hogy ők fizetnek, az ő pénzük, de mondták, hogy pont ilyen kabátot keresett a lánya, és végre talált, erre nem veszik meg mert a szülőknek nem tetszik?
és itt méretprobléma (szerintem) nem volt, csak ők mondták úgy, hogy a lányon volt, aki azt mondta teljesen jó.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-05 12:50
Létrehozva: #5935

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Kedves vaterasok!

Feltettem egy kabatot meretek nelkul, ...

Tisztelt profectuscat!

A vevő normál esetben nem állhat el az adásvételtől.
Kivéve, ha megtévesztő volt a termékleírás. Vonatkozik ez a helyes méret megadására is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2011-11-05 12:25
Létrehozva: #5936

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-14 14:48
Azonosító: 149 176

Szia! (és nagyon szép szombat délelőttöt mindenkinek)

Úgy vélem -ha tévednék úgyis kijavítanak-, hogy jogilag, törvényileg ilyen szempontból semmi különbség a személyes átvétel és a postai / futár kézbesítés közt. Amennyiben a terméked leütötte, köztetek szerződés jött létre, mely értelmében a kialkudott áron a vevő köteles a terméket megvásárolni, amennyiben az megfelel az aukcióban írtaknak. Amennyiben nem vállaltál garanciát, az személyes átvétel esetére sem érvényes.

Más kérdés viszont a ki mit tenne ilyen helyzetben feltevés. Én alapból nem árulnék ruhaneműt méret megadás nélkül, hisz ilyen esetben könnyedén előfurdulhat az általad vázolt szituáció, miszerint a vevőnek végül nem lesz megfelelő a méret. Ez pedig nem kimondottan garancia kérdése. Természetesen az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy én nem is vásárolnék így meg egy kabátot -kérdezés nélkül-, amennyiben így történt, az akkor legalább annyira a vevő hibája, mint a tiéd.

De. Ha már így történt, úgy hiszem az legigazságosabb lezárása a történetnek egy semleges-semleges értékelés.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-11-05 12:20
Létrehozva: #5937

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Kedves vaterasok!

Feltettem egy kabatot meretek nelkul, mivel videken volt de ha kerdeztek valamit akkor megtudtam mondani kozelitoleg hogy megse valasz vagy egy nem tudom a mereteket valasszal lezarjam a dolgot tehat segiteni es eladni probaltam.
Megvasaroltak, de en az aukciomban nem irtam egy szoval se hogy visszavasarolom sot benne volt hogy NINCS garancia. Ez azt jelenti hogy (szabalyzat szerint is) meg kell vasarolnia a termeket?
Mivel szemelyesatvetel volt igy leutaztunk es vissza 100km-ert es ennek ellenere a kedves vevo meg azt mondta hogy akkor semlegessel ertekel mert nem tetszik a kabat nem jo a meret. 3an voltak: apuka jokat rohogott hogy all a lanyan a kabat, mondja utana (megnyugtataskepp??), hogy a feleseg mar bejatszotta parszor hogy meg se jo es nem vettek meg.. Szemelyesen en megmondtam nekik hogy a szabalyzatszerint meg kell vennie es en nem adtam garanciat raadasul meg se kerdezte hogy van-e?! Mondja nekem hogy szemelyatvetelnel miert ne lenne? Nem azert de neki magatol ertetodik hogy szemelytalalkozonal egybol van garancia?
O nem ad pozitivat es en nem merek semlegesnel rosszabbat adni...
Mit gondoltok errol az egeszrol?

Udv Profectuscat

Nem egészen világos, végül nem fizették ki, és nem vitték el a kabátot? Ehhez sajnos joga van szerintem.

+Quote Post
profectuscat
hozzászólás 2011-11-05 12:04
Létrehozva: #5938

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves vaterasok!

Feltettem egy kabatot meretek nelkul, mivel videken volt de ha kerdeztek valamit akkor megtudtam mondani kozelitoleg hogy megse valasz vagy egy nem tudom a mereteket valasszal lezarjam a dolgot tehat segiteni es eladni probaltam.
Megvasaroltak, de en az aukciomban nem irtam egy szoval se hogy visszavasarolom sot benne volt hogy NINCS garancia. Ez azt jelenti hogy (szabalyzat szerint is) meg kell vasarolnia a termeket?
Mivel szemelyesatvetel volt igy leutaztunk es vissza 100km-ert es ennek ellenere a kedves vevo meg azt mondta hogy akkor semlegessel ertekel mert nem tetszik a kabat nem jo a meret. 3an voltak: apuka jokat rohogott hogy all a lanyan a kabat, mondja utana (megnyugtataskepp??), hogy a feleseg mar bejatszotta parszor hogy meg se jo es nem vettek meg.. Szemelyesen en megmondtam nekik hogy a szabalyzatszerint meg kell vennie es en nem adtam garanciat raadasul meg se kerdezte hogy van-e?! Mondja nekem hogy szemelyatvetelnel miert ne lenne? Nem azert de neki magatol ertetodik hogy szemelytalalkozonal egybol van garancia?
O nem ad pozitivat es en nem merek semlegesnel rosszabbat adni...
Mit gondoltok errol az egeszrol?

Udv Profectuscat

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-04 11:13
Létrehozva: #5939

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(henry85 @ 2011-11-04 08:33) *
"úton van az úgy személyes adatok enjogi gedély nélküli visszaélés. Nekem biztos nem kenyerem a
bízom.mocskolódás majd az jogászomra bízom. Mindenki vonja le a konvenciát."

w00t.gif
IDÉZET(henry85 @ 2011-11-04 08:33) *
...
Sajnos ilyen szerencsétlen ember elrontott az értékelési mutatómat, eddig is tisztességes voltam, minden vevővel megszoktam beszélni a problémát, középutat megtalálni.
...

Tisztelt henry85!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-04 11:06
Létrehozva: #5940

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Rubika9 @ 2011-11-04 10:00) *
Hogyan lehet licit törlést kérni?

Van egy opció a személyes menüben. Nem nagyon tudom, pontosan hol, mert én nem használtam, remélhetően nem is fogom.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 295 296 297 298 299 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-18 05:36