IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1365 Oldal V  « < 30 31 32 33 34 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2015-01-16 23:47
Létrehozva: #621

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(attila75 @ 2015-01-16 22:23) *
Köszönöm a felhasználói véleményeket, én továbbra is várnám az admin válaszát...

Tisztelt attila75!

A zejopy által leírtakat tudom én is javasolni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
attila75
hozzászólás 2015-01-16 23:23
Létrehozva: #622

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-21 20:47
Azonosító: 87 456

IDÉZET(attila75 @ 2015-01-14 13:37) *
Kedves Admin!
Szép napot!
Érdeklődnék, hogy jogi lépéseket hogy lehet kezdeményezni egy eladó ellen, aki elfelejtette elküldeni a csomagot. Értékeléseit nézve nem csak nekem.
Jelezném Önök felé vonják össze az érintetteket, hogy csoportosan léphessünk.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=8247390

Köszönöm a felhasználói véleményeket, én továbbra is várnám az admin válaszát...

--------------------
---

+Quote Post
doracell
hozzászólás 2015-01-16 20:37
Létrehozva: #623

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-10-23 23:13
Azonosító: 2 153 326

IDÉZET(zejopy @ 2015-01-15 21:01) *
Nem érzem túlzásnak ebben az esetben a negatív értékelést. Lehet hibázni, szabad is, nem vagyunk gépek. De a hibákat korrigálni, javítani, kompenzálni kell. Az pedig nemtörődöm hozzáállásnak tűnik, hogy nulla megvásárolható példánynál még mindig árulja a könyvet.
Ez a baj ezzel a jellegű kereskedelemmel itt a Vaterán. Mert nekik ez is csak egy felület, ahol el lehet adni. Ez más, mint az ősvaterázás.
Na mindegy, ez már nem ide tartozik teljesen.

Meglepő fordulattal zárult az ügylet, így pozitív az összbenyomásom, bár szerencse is kellett hozzá, hogy így alakuljon. Kaptam egy sms-t ma fél 2 körül, hogy megfelel-e ma az átvétel, visszaírtam, hogy 2-ig vagy este igen, kisvártatva hívott az eladó, hogy itt van a könyvvel a ház előtt. Próbálta elmagyarázni, hogy pontosan mi történt - bevallom, meg se próbáltam követni, mert hideg volt, a magyarázat pedig hosszú és szövevényes. A lényeg valóban annyi, hogy több helyen is árulják a termékeiket, és ezek a helyek egymással nem mindig kommunikálnak hibátlanul. A szerencsém pedig az volt, hogy egyrészt az otthoni címem adtam meg a Vaterán, másrészt pont otthon voltam. Így gazdagabb lettem egy tapasztalattal és egy könyvvel, amit ráadásul házhoz szállítottak, noha erről eredetileg szó se volt.
Mindenesetre kösz a véleményt.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-01-16 19:57
Létrehozva: #624

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Panna74 @ 2015-01-16 17:16) *
Kedves Vaterás vásárlók! Szeretném felhívni a figyelmeteket,hogy van egy inkorrekt eladó akitől NE VÁSÁROLJATOK SEMMIT,mert nem biztos,hogy megkapjátok vagy nem azt kapjátok amit kértek,főleg ha 5000 feletti értékről van szó,ez a kedvesnek tűnő egyén a Bzsuzsika522 felhasználónéven fut...Én pórul jártam,bizalmat adtam neki ő meg visszaélt ezzel,KI KELLENE TILTANI..köszi.

Üdvözlöm. smile.gif
Értékeléseit nézve valóban nem álmaim partnere. Ha egyéb, kizárásra okot adó körülmény nincs, akkor zárható ki, ha a megfelelő százalékig süllyed. A semlegesei közt is akad, ami olvasva akár negatív is lehetne. Adja meg a szükséges értékelést ön is. Elmondaná részletesebben mi történt?
---------
Nem akarom gondját kritikával tetézni, de mielőtt üzletbe kezdett vele, beleolvasott az értékeléseibe? Gondolom a lapja már akkor sem volt makulátlan.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2015-01-16 19:58

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Panna74
hozzászólás 2015-01-16 18:16
Létrehozva: #625

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-16 18:08
Azonosító: 2 154 874

Kedves Vaterás vásárlók! Szeretném felhívni a figyelmeteket,hogy van egy inkorrekt eladó akitől NE VÁSÁROLJATOK SEMMIT,mert nem biztos,hogy megkapjátok vagy nem azt kapjátok amit kértek,főleg ha 5000 feletti értékről van szó,ez a kedvesnek tűnő egyén a Bzsuzsika522 felhasználónéven fut...Én pórul jártam,bizalmat adtam neki ő meg visszaélt ezzel,KI KELLENE TILTANI..köszi.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-01-16 09:47
Létrehozva: #626

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Feriban @ 2015-01-15 22:53) *
Köszönöm szépen segítségedet és infódat.

Szívesen!

IDÉZET(angolshopwebshop @ 2015-01-16 08:15) *
...
Nagyon szépen köszönöm itt is a segítséget, hozzászólásokat, véleményeket.

Üdvözlettel:
Péter, angolshop

Jó volt. Különösen azért, mert szépen írsz, a problémára fókuszálsz, látod a lényeget és legfőképpen azért mert jól végződött.
Az általad adott értékelés törlését ugyanúgy tudod kezdeményezni, mint a kapott értékelését.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
angolshopwebshop
hozzászólás 2015-01-16 09:15
Létrehozva: #627

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-10-24 19:49
Azonosító: 2 153 341

Kedves Adminok, fórumozók és Vaterás dolgozók!

Volt egy problémám aki nem tudná és érdekelheti a #21-es beírásom.
Szerencsére választ kaptam és elfogadták a panaszomat és törölték az ellenem ítélt negatívot.
Tegnapi nap sikerült beszélnem a vásárlóval és Ő is elismerte hogy hibás döntést hozott és a fia szokott az Ő nevében "vásárolni" és ezt is Ő intézte el ilyen módon.
Az édesapa nagyon emberi magatartást tanúsított és elnézést kért a fia nevében, és ígéretet tett hogy ezt jelzi a vatera felé.
Emberségből jeles, ezért mivel az apuka a jogos tulajdonosa a regisztrált névnek, én is vissza vonnám a negatívot, mert Ő nem tehet róla.
Nagyon szépen köszönöm itt is a segítséget, hozzászólásokat, véleményeket.

Üdvözlettel:
Péter, angolshop

+Quote Post
Feriban
hozzászólás 2015-01-15 23:53
Létrehozva: #628

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-04-27 11:04
Azonosító: 2 028 787

IDÉZET(zejopy @ 2015-01-15 17:59) *
A fórumon amúgy sem szabad önlicitet jelenteni, mert egyrészt nem erre való, másrészt nem etikus. Ha úgy érzed, hogy a sejtésed megalapozott, akkor írj az ÜSZ-nak a kapcsolatfelvételen keresztül.

Köszönöm szépen segítségedet és infódat.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-01-15 22:01
Létrehozva: #629

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(doracell @ 2015-01-15 19:41) *
Jó estét, sziasztok.
Véleményeket szeretnék kérni, hogy igazságtalan/erkölcstelen/ túl kemény vagyok-e az alábbi esetben.
...

Nem érzem túlzásnak ebben az esetben a negatív értékelést. Lehet hibázni, szabad is, nem vagyunk gépek. De a hibákat korrigálni, javítani, kompenzálni kell. Az pedig nemtörődöm hozzáállásnak tűnik, hogy nulla megvásárolható példánynál még mindig árulja a könyvet.
Ez a baj ezzel a jellegű kereskedelemmel itt a Vaterán. Mert nekik ez is csak egy felület, ahol el lehet adni. Ez más, mint az ősvaterázás.
Na mindegy, ez már nem ide tartozik teljesen.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
doracell
hozzászólás 2015-01-15 20:41
Létrehozva: #630

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-10-23 23:13
Azonosító: 2 153 326

Jó estét, sziasztok.
Véleményeket szeretnék kérni, hogy igazságtalan/erkölcstelen/ túl kemény vagyok-e az alábbi esetben.
Tavaly dec. 28-án leütöttem egy könyvet, előtte kérdeztem az átvétellel kapcsolatban, a leütés után rögtön írtam az eladónak, aki azt válaszolta, hogy 5-én fogja csak látni, mikor lesz megoldható az átvétel. Írtam, hogy rendben, majd 5-én este újra írtam neki, hogy kérem, jelentkezzen, ha tudja már, mikor jó neki. Másnap válaszolt, kért telefonszámot (a Vaterán nem adtam meg), megírtam neki. 9-én (pénteken) újra írtam,hogy gondolom, a héten már nem jön össze, remélem a következő héten igen, és hogy továbbra is várom az értesítését. Tegnap, azaz 14-én válaszolt, hogy sajnos már nincs meg a könyv, mert "Sajnos néha előfordul, hogy az üzletben egy vevő kézbe veszi,
kosárba rakja az utolsó példányt és mielőtt fizetne és ezzel a könyv törlődne a rendszerből, pont akkor rendelik meg az interneten is. A kezéből mégsem téphetjük ki, hogy tegye le mert el van adva. Ha lehetséges azonnal pótoljuk és ez általában nem jelent problémát, de előfordulhat, hogy ez nem mindig sikerült.
Amint pótoljuk és elérhetővé válik azonnal értesítjük."
Én azt írtam erre, hogy kivárom a 60 napot az értékeléssel, és ha nem sikerül pótolni a könyvet, akkor nem azért fogok negatívot adni, mert eladta másnak, hanem azért, mert
1. két hét után írta meg, hogy nincs meg, miközben én többször is írtam neki,
2. rákérdeztem az átvételre, és a válaszát követően rögtön megrendeltem a könyvet, vagyis nem érhette váratlanul a vásárlás,
3. a könyv azóta is szerepel a meghirdetett termékei között.
Ez volt tegnap délután, másolatot küldtem a biztonsag@ címre is. Az említett aukció azóta is fut, bár az eladó többször is belépett a Vaterára. Nekem nem válaszolt.
Mindezek után, szerintetek csúnya dolog lesz/lenne, ha február végén tényleg negatívot adnék? Azért bizonytalanodtam el, mert látom, hogy másoknak is volt hasonló gondjuk, de többnyire csak semlegest adtak.
Mindenki véleményét szívesen olvasom, fontolóra veszem. (Bár sajnos makacs vagyok, úgyhogy az is lehet, hogy a végén a saját fejem után megyek.)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-01-15 18:59
Létrehozva: #631

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Feriban @ 2015-01-15 12:13) *
Érdekes, Problémás Felhasználó: http://haztartasigep.vatera.hu/haztartasi_...2018926043.html

Már 2x megvette ez a tag a Profi Cook turmixgépet.... nagyon sántít, hogy önlicittel tornássza fel az árat az eladó, pedig még "PROFI" is.

Persze a leírásban megtévesztően a legmagasabb ára van "Bolti ára kb. 32.900 Ft" feltüntetve, pedig 23.480,-Ft a legolcsóbb helyen...

Nem látok semmi olyat, ami alátámasztja az elgondolásodat. Kétségtelen, hogy többször vásárol ugyanattól az eladótól, de lehet, hogy elvált, otthagyta az egész háztartást a zasszonyak, neki meg újat kell vennie mindenből. De ez csak az egyik lehetséges verzió. Lehet, hogy egy irodában dolgozik, és annyira megtetszett neki az eladó, hogy mindenkinek elmesélte, milyen jó cuccot vett a Vaterán, és most az egész iroda őt kérte meg hasonló cuccok beszerzésével. Vagy esetleg nagy a család. Az, hogy két azonos dolgot vásárolt, nem jelent semmit.
A fórumon amúgy sem szabad önlicitet jelenteni, mert egyrészt nem erre való, másrészt nem etikus. Ha úgy érzed, hogy a sejtésed megalapozott, akkor írj az ÜSZ-nak a kapcsolatfelvételen keresztül.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Feriban
hozzászólás 2015-01-15 13:13
Létrehozva: #632

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-04-27 11:04
Azonosító: 2 028 787

Érdekes, Problémás Felhasználó: http://haztartasigep.vatera.hu/haztartasi_...2018926043.html

Már 2x megvette ez a tag a Profi Cook turmixgépet.... nagyon sántít, hogy önlicittel tornássza fel az árat az eladó, pedig még "PROFI" is.

Persze a leírásban megtévesztően a legmagasabb ára van "Bolti ára kb. 32.900 Ft" feltüntetve, pedig 23.480,-Ft a legolcsóbb helyen...

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2015-01-15 12:29
Létrehozva: #633

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(angolshopwebshop @ 2015-01-15 11:22) *
Ne haragudj de megint mondom...
Nem azzal volt a problémám hogy nem utalt....

HANEM azzal hogy nem volt kommunikáció, hogy bocsi de majd 5.-én utalok, nem probléma?

12 nap telt el addig amig én értékeltem.

Én nem haragszom (nem szoktam)
De nézd meg mit írtam:
A kommunikáció hiánya az valóban problémás, (de mondjuk azért én még vártam volna a valóban első januári munkanapra (ünnepi időszakban előfordul, hogy nincs reakció)

Azaz, a hosszú, összevissza ünnep miatt várhattál volna 5-ig vagy 6-ig. Szerintem.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-01-15 12:27
Létrehozva: #634

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angolshopwebshop @ 2015-01-15 11:19) *
Csak már a Vatera venné le rólam ezt a negatívot! sad.gif
Mert abban egyetértetek hogy bosszú negatív volt.

Az a baj ha ezek nem lesznek lereagálva, akkor már a kereskedő is félni fog.
Most van két rendelésem, jan. 12.-én délelőtt jöttek. Ma még írni se merek nekik hogy hol van az utalás.... nehogy aztán félreértsék..... Pedig mind pozitív vevő.

Komolyan mondom azt kellene hogy leüti és payu-val fizet egyből, hasonlóképpen mint nem jut eszembe a neve, egy másik oldal:)-paypal.
Aztán akkor kiderülne hogy ki a komoly eladó és ki a komoly vásárló. Meg legalább lenne biztonság mindkét részről.

Ne aggódj! Nincs értelme. A Vatera, ha egyértelmű a dolog, akkor törli az értékelést.smile.gif A vevők pedig tudják, hogy egy-kettő negatív még nem jelenti azt, hogy az eladó megbízhatatlan. Nyugodtan érdeklődj az utalásról a vevőidnél, ha kedvesen teszed, akkor abból baj nem lehet.
Most csak türelmesen várjál. Ha lezárult a dolog, légy szíves gyere vissza és mondd el, hogy mi lett a vége.smile.gif

IDÉZET(nyubocs @ 2015-01-15 11:18) *
...
Rögtön replikáztál, hogy ...

Ne haragudj, de nem kívánok a topik szétoffolásában részt venni. Amúgy is mennem kell, erre nincs időm, csak értelmes dolgokra.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
angolshopwebshop
hozzászólás 2015-01-15 12:22
Létrehozva: #635

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Csak már a Vatera venné le rólam ezt a negatívot! sad.gif
Mert abban egyetértetek hogy bosszú negatív volt.

Az a baj ha ezek nem lesznek lereagálva, akkor már a kereskedő is félni fog.
Most van két rendelésem, jan. 12.-én délelőtt jöttek. Ma még írni se merek nekik hogy hol van az utalás.... nehogy aztán félreértsék..... Pedig mind pozitív vevő.

Komolyan mondom azt kellene hogy leüti és payu-val fizet egyből, hasonlóképpen mint nem jut eszembe a neve, egy másik oldal:)-paypal.
Aztán akkor kiderülne hogy ki a komoly eladó és ki a komoly vásárló. Meg legalább lenne biztonság mindkét részről.

IDÉZET(nyubocs @ 2015-01-15 11:18) *
Gondolom, ha 4 munkanap alatt nem kapsz pénz, akkor Te rögtön negatívat adsz?

Ne haragudj de megint mondom...
Nem azzal volt a problémám hogy nem utalt....

HANEM azzal hogy nem volt kommunikáció, hogy bocsi de majd 5.-én utalok, nem probléma?

12 nap telt el addig amig én értékeltem.

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2015-01-15 12:18
Létrehozva: #636

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-01-15 11:10) *
Igen? blink.gif Én ezt nem tudtam.huh.gif

Akkor most megint mennyi a valóságtartalma annak amit mondtál? Olvass:

Visszakérdeztek válaszoltam.
Rögtön replikáztál, hogy most nem abból az aspektusból vizsgáljuk a kérdést.
Én nem mondtam, hogy abból kell.
Én azt mondtam, hogy 4 munkanap.

Gondolom, ha 4 munkanap alatt nem kapsz pénz, akkor Te rögtön negatívat adsz?

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-01-15 12:10
Létrehozva: #637

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2015-01-15 11:05) *
Jaj, bocsánat, megint elfelejtettem, hogy csak Neked lehet itt szent és sérthetetlen véleményed, másnak nem.

Igen? blink.gif Én ezt nem tudtam.huh.gif

Akkor most megint mennyi a valóságtartalma annak amit mondtál? Olvass:

IDÉZET(gopckft @ 2015-01-10 23:50) *
.... Viszont most nem értek egyet veled smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2015-01-11 22:46) *
...
Az, ha nem értünk egyet, sosem baj, mert a jó viták előreviszik az embert és az érvek-ellenérvek felsorakoztatása új nézőpontokat világíthat meg. ...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2015-01-15 12:05
Létrehozva: #638

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angolshopwebshop @ 2015-01-15 10:23) *
Önt is megkérdezném arról hogy én miért kapok negatívat /ha nem bosszúból/ mi rosszat követtem el? Melyik pontját szegtem meg a Vatera szabályzatának ami egy eladóra vonatkozik? Főleg olyat amiért negatívat kell hogy kapjak?

A negatívod bosszúnegatív, az egyértelmű.
Én csak azt mondtam, hogy én még vártam volna a negatív adással, mert az általad jelzett időszakban össz-vissz 4 azaz négy munkanap volt!

IDÉZET(zejopy @ 2015-01-15 10:44) *
Ez a lényeg tulajdonképpen. Ha majd a "vevő" jön ide érdeklődni és tanácsot kérni, akkor abból az aspektusból is megnézzük a kérdést, és javasolunk valamit. Viszont ebben az esetben mindenképpen a fő kérdés, hogy a te profilodban ennek a negatív értékelésnek van-e létjogosultsága. Szerintem nincs.

Jaj, bocsánat, megint elfelejtettem, hogy csak Neked lehet itt szent és sérthetetlen véleményed, másnak nem.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-01-15 11:44
Létrehozva: #639

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angolshopwebshop @ 2015-01-15 10:23) *
... én miért kapok negatívat /ha nem bosszúból/ mi rosszat követtem el? Melyik pontját szegtem meg a Vatera szabályzatának ami egy eladóra vonatkozik? Főleg olyat amiért negatívat kell hogy kapjak?

Ez a lényeg tulajdonképpen. Ha majd a "vevő" jön ide érdeklődni és tanácsot kérni, akkor abból az aspektusból is megnézzük a kérdést, és javasolunk valamit. Viszont ebben az esetben mindenképpen a fő kérdés, hogy a te profilodban ennek a negatív értékelésnek van-e létjogosultsága. Szerintem nincs.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
angolshopwebshop
hozzászólás 2015-01-15 11:23
Létrehozva: #640

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2015-01-15 09:20) *
Dec 26 még karácsony és nem munkanap.
Dec 27 meg szombat és nem munkanap
Január 2 nem volt munkanap (ahogy január 3 sem)

A kommunikáció hiánya az valóban problémás, (de mondjuk azért én még vártam volna a valóban első januári munkanapra (ünnepi időszakban előfordul, hogy nincs reakció)

Tisztelt Nyubocs!

Ha figyelmesen elolvassa, akkor itt nem az volt a fő probléma hogy a vásárló miért nem utalta át az összeget, hanem hogy azokon a napokon írtam neki /érdeklődtem/ hogy mi újság a rendeléssel kapcsolatban.
Mint említettem nem gond ha akár két hétig nem fizet csak jelezzék felénk. Azt lehet pihenőnap alatt is.
Ha valaki leüt egy terméket akkor azt meg kell vásárolnia. /polgári törvénykönyv, vatera szabály stb.../
Feltételezem Önnek sem esne jól ha dec 22- jan 3 között nem kapna választ arra a kérdésre hogy kell e a termék vagy sem, utalni fog vagy sem. Ez 13 nap érdektelenség az Ö részéről. Ezt édesapja is elismerte ma reggel a telefonban. Én ezért adtam a negatív értékelést.

Önt is megkérdezném arról hogy én miért kapok negatívat /ha nem bosszúból/ mi rosszat követtem el? Melyik pontját szegtem meg a Vatera szabályzatának ami egy eladóra vonatkozik? Főleg olyat amiért negatívat kell hogy kapjak?

Üdvözlettel:
Péter

+Quote Post

1365 Oldal V  « < 30 31 32 33 34 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-10-22 01:02