IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 30 31 32 33 34 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2014-03-18 12:39
Létrehozva: #621

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(tymbazar @ 2014-03-18 10:26) *
Szép napot Mindenkinek! Ha lehetne akkor segítséget szeretnék kérni. ...

Uhh... Csak ami nekem jön, azt írom, de egyáltalán nem biztos, hogy igazam van. Én úgy tudom, hogy a boltokban is megszűnik a garancia abban az esetben, ha valaki belenyúl a gépbe. A későbbiekre javasolnék egy sablonszöveget (ha még nincs) a termékleírásba, hogy garanciát csak abban az esetben vállalsz, ha a gépet nem piszkálják. Persze nem ezekkel a szavakkal.mosking.gif
Ebben a konkrét esetben szerintem teljesen egyedi módon kell eljárnod. Hogy én mit tennék, nem tudom, mert az én áruim működőképesek maradnak, hacsak be nem dugaszolják a teáskanna csőrét.biggrin.gif A 680 Ft-ot hamar utald vissza, a többiről pedig próbáljatok békésen megegyezni, ha erre még van mód.
Szerintem szabad hibázni, el is lehet rontani valamit, a kérdés mindig az, hogy milyen a problémamegoldás. Mert egy vitás ügy után is távozhat mindkét fél elégedetten.smile.gif

IDÉZET(tymbazar @ 2014-03-18 10:26) *
...Ha a szervizben azt mondják,neki,hogy már eladáskor is hibás volt a gép akkor mindent vissza kell fizetnem azért,hogy ne mondja el senkinek!...

Ezt még mindenképpen... Nem. Nem kell visszafizetned azért, hogy ne mondja el mindenkinek. Nem jól látod a kérdést. Annyi mindent mondanak az emberről, és annyira nem számít. Ha rossz értékelést ad mondjuk, akkor te válaszolhatsz, azaz odaírhatod, hogy a garancia értelemszerűen egy más által szétszedett fűnyíróra nem vonatkozik. Aztán a később érkező vevőjelöltek majd eldöntik, hogy ezek után vásárolnak-e, vagy sem. Úgy gondolom, egy korrekt válasz sok felmerülő kérdést feleslegessé tesz.
Ne azért csinálj meg valamit, mert valakik valamit mit mondanak. Mindenkinek van egy belső elvárása magával szemben. Aszerint járj el szerintem.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2014-03-18 11:26
Létrehozva: #622

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

Szép napot Mindenkinek! Ha lehetne akkor segítséget szeretnék kérni. Eladtam egy fűnyírót 2014-03-09-n. A vevő pénze megérkezett 2014-03-11.-n és a terméklapon kiírt szállítási határidőnek megfelelően a 3. napon ( mert előtte dolgoztam ) fel is adtam. Ezalatt az eltelt 3 nap alatt naponta 2db e-mailt kaptam a vevőtől,hogy mikor fogom már feladni,meg miért nem adom fel.... és így tovább ( sajnos már akkor volt egy rossz érzésem mert nagyon türelmetlen volt az illető ). Pénteken feladtam a csomagot. A tegnapi napon este kaptam a vevőtől egy e-mailt,hogy használhatatlan a fűnyíró mert ez és ez a baja és használhatatlan a termék?! Majd holnap beviszi a szervizbe és megnézeti,hogy mi a baja és ha azért elkérnek pénzt akkor azt is nekem kell kifizetni! Ha a szervizben azt mondják,neki,hogy már eladáskor is hibás volt a gép akkor mindent vissza kell fizetnem azért,hogy ne mondja el senkinek!Valamint megjegyezte azt,hogyha elárultam volna,hogy hibás a gép és azt is,hogy "öreg" akkor azt megbeszélhettük volna?! Mivel én 24 éve szerelek ilyen gépeket és 16 éve saját műhelyem van megírtam neki,hogy ne vigye semmilyen szervizbe küldje vissza a terméket és kifizetek neki mindent! Mondtam még neki,hogy a berántóhiba ( amire hivatkozott ) az lehet szakszerűtlen berántástól ( nem egy ilyen esettel találkoztam már új gépek esetében is ),de írtam,hogy én nem szeretek senkivel vitatkozni inkább visszautalok mindent! Direkt olyan képet tettem fel a termékről amin látszik a gép adatlapja ahol minden adat megtalálható ( tehát látta leütés előtt az évjáratot is ).Volt még egy probléma ( amiben tényleg hibás vagyok,hogy nem szóltam ) amikor feladtam a postán a csomagot akkor a Hölgyek mondtak egy olcsóbb megoldást és úgy adtam fel 680.-l olcsóbban. Mivel elég zűrös volt a hétvégém egy családi esemény miatt el is felejtettem írni a vevőnek a pénz visszautalásáról ( tényleg hibáztam),de ha valaki elolvassa az értékeléseimet az láthatja,hogy mindenki meg van elégedve az eladásaimmal illetve a kiszolgálással. Tegnap viszont este elolvastam a vevőm értékeléseit,ott viszont nem egy hozzám hasonló esettel találkoztam...
A problémám csak annyi,hogy írtam már neki 3 e-mailt ( melyben leírtam,hogy ne vigye szervizbe a terméket mert nem fizetek ki semmilyen plussz költséget ) de egyikre sem válaszolt illetve a regisztrált telefonszám nem létezik. Mit tegyek még ilyenkor? Ha már egy másik szerelő szétszedte a gépet akkor hogyan adjak rá garanciát? A válaszokat előre is köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-18 10:16
Létrehozva: #623

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Timeaanya @ 2014-03-18 09:11) *
Vásároltam ma egy ruhacsomagot fix 9.000 Ft-ért. Írtam az eladónak, hogy küldje el a szükséges adatokat az utaláshoz, szeretném kifizetni neki a csomag árát. Visszaír, hogy lehagyott egy nullát, nem 9.000, hanem 90.000 Ft a fix ár. Ilyenkor mi van? Köszönöm

Legyen kedves a 8:21-es moderátori hozzászólást elolvasni, abban ön is megtalálja a választ a kérdésére.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Timeaanya
hozzászólás 2014-03-18 10:11
Létrehozva: #624

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-03-18 10:06
Azonosító: 2 103 214

Vásároltam ma egy ruhacsomagot fix 9.000 Ft-ért. Írtam az eladónak, hogy küldje el a szükséges adatokat az utaláshoz, szeretném kifizetni neki a csomag árát. Visszaír, hogy lehagyott egy nullát, nem 9.000, hanem 90.000 Ft a fix ár. Ilyenkor mi van? Köszönöm

+Quote Post
Gilemerald
hozzászólás 2014-03-18 09:51
Létrehozva: #625

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-02 05:47
Azonosító: 2 073 305

IDÉZET(VateraMod @ 2014-03-18 08:21) *
Tisztelt Gilemerald!

Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

Nagyon köszönöm, de az eladó valószínűleg tisztában van vele, hogy 51 ft-os licit miatt nem teszek semmit.Azt mindannyian tudjuk, hogy ezen összeggel senki nem törődik... Marad a bosszankodás... Elfelejtem, nem licitáltam, és kész. Inkább csak az bánt, hogy megszakad a 100%-os státuszom hibámon kívül.. smile.gif De tényleg nagyon köszönöm... Ezt lehet elküldöm neki levélben, jelzem már megírtam neki , hogy jelentem őt a Vatera felé.. smile.gif

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-03-18 09:21
Létrehozva: #626

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(Gilemerald @ 2014-03-18 07:45) *
Igen.Azon kívül, hogy elmentek mindent nem nagyon tudok mit csinálni.Csak bosszankodni!.. smile.gif Köszi a segítséget.... smile.gif

Tisztelt Gilemerald!

Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-18 08:54
Létrehozva: #627

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gilemerald @ 2014-03-18 07:45) *
Igen.Azon kívül, hogy elmentek mindent nem nagyon tudok mit csinálni.Csak bosszankodni!.. smile.gif Köszi a segítséget.... smile.gif

Hát igazán nincs mit.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gilemerald
hozzászólás 2014-03-18 08:45
Létrehozva: #628

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-18 07:43) *
A Vatera szabályzata szerint az eladó köteles a kialakult áron odaadni az árut, akkor is, ha az nem az ideális mennyiség. Ha nem akar valaki kockáztatni, vagy van egy általa elvárt ár, akkor vagy fix áron, vagy minimálár kiemeléssel kell indítani az aukciót. Ez így korrekt és szabályos. Mindenképpen ments el mindent. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-18 08:43
Létrehozva: #629

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gilemerald @ 2014-03-18 07:39) *
Minden módon próbálok kommunikálni.. smile.gif Nekem gmailem van..Telefonon is hívtam, de lerázott azzal, hogy ő elküldte és letette a telefont..Én arra gondolok inkább, hogy ennyiért nem akarja eladni a termékét.Ha ezt megírja, még azt mondom korrekt is, én is voltam anno így, de a szabály, az szabály, amit ezek szerint nem muszáj betartani.Na de lehet, hogy hagyom is.Már vagy 6 levelet küldtem neki, nem hiszem, hogy ennyire rossz lenne a levelezőrendszer.... smile.gif smile.gif smile.gif Csak attól tartok, így én is semlegest vagy negát kapok.Pedig jelen esetben nem vétettem... :S

A Vatera szabályzata szerint az eladó köteles a kialakult áron odaadni az árut, akkor is, ha az nem érte el az ideális mennyiséget. Ha nem akar valaki kockáztatni, vagy van egy általa elvárt ár, akkor vagy fix áron, vagy minimálár kiemeléssel kell indítani az aukciót. Ez így korrekt és szabályos. Mindenképpen ments el mindent. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-03-18 08:44

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gilemerald
hozzászólás 2014-03-18 08:39
Létrehozva: #630

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-18 07:33) *
18-a van, tehát az eladónak is volt benne egy hétvége, amikor kicsit minden más, mint a hétköznapokon. Szerintem írj neki, hogy nem kaptad meg a levelét. Ha citromail, vagy freemail a levelezőrendszered, akkor az is lehet, hogy nálad van a hiba, és ő valóban elküldte neked, csak a spam-be került, vagy valamiért nem kaptad meg. Mindenképpen kommunikálj szerintem, mert lehet, hogy csak technikai fennforgás van, és a partner amúgy teljesen rendben van.smile.gif
Minden módon próbálok kommunikálni.. smile.gif Nekem gmailem van..Telefonon is hívtam, de lerázott azzal, hogy ő elküldte és letette a telefont..Én arra gondolok inkább, hogy ennyiért nem akarja eladni a termékét.Ha ezt megírja, még azt mondom korrekt is, én is voltam anno így, de a szabály, az szabály, amit ezek szerint nem muszáj betartani.Na de lehet, hogy hagyom is.Már vagy 6 levelet küldtem neki, nem hiszem, hogy ennyire rossz lenne a levelezőrendszer.... smile.gif smile.gif smile.gif Csak attól tartok, így én is semlegest vagy negát kapok.Pedig jelen esetben nem vétettem... :S

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-18 08:35
Létrehozva: #631

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tbacsa @ 2014-03-17 21:05) *
Évek óta vaterázok, de ilyen nyűgös, türelmetlen, izgága partnerrel még nem találkoztam. Február 25-én nyerte az aukciót, aztán egészségügyi okokra hivatkozva március 10-én fizetett. 13-án írt a saját aukciójára és egy futó aukciómra üzenetet, hogy tűrhetetlen, egy hete várja a holmiját, és nem vagyok hajlandó elküldeni. Erre közöltem vele, hogy még nem kaptam meg a címet, ahová postázhatom.
14-én este írta meg a postacímét, erre válaszoltam, hogy hétfőn, azaz 17-én tudom feladni a ruhát (szombaton ünnep volt, vasárnap nincs posta...). Ma már két üzenet várt, az egyik egy szintén futó aukciómon, hogy feljelent, amiért nem küldöm a csomagot, amit ő 2 hete (!) kifizetett. És még ő írja, hogy "NAGYON MÉRGES VAGYOK!!!"
Ez már zaklatás, és kezdem nagyon unni. Mit lehet tenni ellene? Előre félek, mi lesz, ha nem tetszik neki, amit vásárolt...

Minden adatot, levelezést, terméklapra való utalást (az aukció termékszáma), ami ezzel kapcsolatos, őrizz meg, mert ha rossz értékelést ad, akkor, ha szerencséd van, ezekkel tudod alátámasztani a történteket és esetleg töröltetni az inkorrekt értékelést.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-18 08:33
Létrehozva: #632

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gilemerald @ 2014-03-18 07:24) *
14-én nyertem meg a licitet. Az eladó ma is volt fenn a Vaterán, tehát nem mondhatja, hogy nincs netközelben.. smile.gif

18-a van, tehát az eladónak is volt benne egy hétvége, amikor kicsit minden más, mint a hétköznapokon. Szerintem írj neki, hogy nem kaptad meg a levelét. Ha citromail, vagy freemail a levelezőrendszered, akkor az is lehet, hogy nálad van a hiba, és ő valóban elküldte neked, csak a spam-be került, vagy valamiért nem kaptad meg. Mindenképpen kommunikálj szerintem, mert lehet, hogy csak technikai fennforgás van, és a partner amúgy teljesen rendben van.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gilemerald
hozzászólás 2014-03-18 08:24
Létrehozva: #633

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-18 07:08) *
A múlt héten mikor zárult az eladás?
14-én nyertem meg a licitet. Az eladó ma is volt fenn a Vaterán, tehát nem mondhatja, hogy nincs netközelben.. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-18 08:08
Létrehozva: #634

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gilemerald @ 2014-03-18 06:48) *
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne, hogy megnyertem egy licitet a múlt héten, de az eladó nem küldi a számlaszámát, ahová utalhatom a pénzt.Felhívtam telefonon, adtam neki más lehetőséget is, hátha a levelezőrendszerrel van probléma, de semmi.. A telefonba azt mondta, hogy ő elküldte.. De nagyon lassú a postagalambja, mert még nem ért ide... Ilyenkor mi a teendő?Gyűlölök negatívot adni, és feltételezem, ha én azt adok, én is azt kapok........... Segítenétek ilyenkor mit kell csinálni? smile.gif Köszönöm előre is.. smile.gif

A múlt héten mikor zárult az eladás?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gilemerald
hozzászólás 2014-03-18 07:48
Létrehozva: #635

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne, hogy megnyertem egy licitet a múlt héten, de az eladó nem küldi a számlaszámát, ahová utalhatom a pénzt.Felhívtam telefonon, adtam neki más lehetőséget is, hátha a levelezőrendszerrel van probléma, de semmi.. A telefonba azt mondta, hogy ő elküldte.. De nagyon lassú a postagalambja, mert még nem ért ide... Ilyenkor mi a teendő?Gyűlölök negatívot adni, és feltételezem, ha én azt adok, én is azt kapok........... Segítenétek ilyenkor mit kell csinálni? smile.gif Köszönöm előre is.. smile.gif

+Quote Post
tbacsa
hozzászólás 2014-03-17 22:05
Létrehozva: #636

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-05 21:46
Azonosító: 655 037

Évek óta vaterázok, de ilyen nyűgös, türelmetlen, izgága partnerrel még nem találkoztam. Február 25-én nyerte az aukciót, aztán egészségügyi okokra hivatkozva március 10-én fizetett. 13-án írt a saját aukciójára és egy futó aukciómra üzenetet, hogy tűrhetetlen, egy hete várja a holmiját, és nem vagyok hajlandó elküldeni. Erre közöltem vele, hogy még nem kaptam meg a címet, ahová postázhatom.
14-én este írta meg a postacímét, erre válaszoltam, hogy hétfőn, azaz 17-én tudom feladni a ruhát (szombaton ünnep volt, vasárnap nincs posta...). Ma már két üzenet várt, az egyik egy szintén futó aukciómon, hogy feljelent, amiért nem küldöm a csomagot, amit ő 2 hete (!) kifizetett. És még ő írja, hogy "NAGYON MÉRGES VAGYOK!!!"
Ez már zaklatás, és kezdem nagyon unni. Mit lehet tenni ellene? Előre félek, mi lesz, ha nem tetszik neki, amit vásárolt...

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-17 07:58
Létrehozva: #637

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-03-16 19:09) *

Szia! Szép reggelt! rolleyes.gif
Rémálmaim partnere. mosking.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-03-16 20:09
Létrehozva: #638

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

Ahhh... ohhh... hinnye-hunnye, heje-huja. Micsoda gusztusmentes százalékos arány. swoon.gif

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
lotattila
hozzászólás 2014-03-06 22:07
Létrehozva: #639

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-22 09:09
Azonosító: 164 379

Na ez is érdekes. Egy ingyenes linux telepítőt árul 5000Ft-ért. Ráadásul nagyon régi elavult verzió. Annyira ingyenes, hogy ha nem tudod letölteni, akkor rendelhetsz postaköltség áron telepítő lemezt, vagy be mehetsz a novelhez, és ingyen kapsz egyet. Persze magyar nyelvű pdf könyv is jár hozzá.
Remélem nem adja el.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-02-25 15:51
Létrehozva: #640

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(IVETT751011 @ 2014-02-25 14:39) *
Sajnos többször tapasztalom eladóként, hogy leütik a terméket, aztán nem jelentkeznek érte az vevők, sőt sok ilyen vevő frissen regisztárlt. Általában "szezonális" termékeknél kerülnek elő, egy-egy árut keresnek, aztán ha az Ő vevője nem tart rá igényt, akkor tőlünk sem veszi meg. Ha már mi is eladóként fizetünk hirdetési díjat, mi lenne ha lenne egy egyszeri regisztrációs díj annak, aki először vásárol? Talán kiszűrnénk a linkeket.

Előfordul az ilyesmi régen regisztrált aránylag sok pontosnál is, nem igaz? smiley-char124.gif
A fizetős regisztrálást nem díjaznám eladóként sem, de az új oldalon büntetheti az eladó a nem fizető vevőket. Függetlenül attól, hogy hány éve regisztrált.

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 30 31 32 33 34 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-07 21:46