IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 30 31 32 33 34 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-01 11:28
Létrehozva: #621

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Eztszeretem @ 2013-10-01 09:46) *
...
Kérdésem az lenne, köteles vagyok elfogadni majd az értékelését...

Tisztelt Eztszeretem!

Kénytelen lesz elfogadni, miután kettőjükön kívül senki sem tudja, hogy kinek van igaza.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
Eztszeretem
hozzászólás 2013-10-01 09:46
Létrehozva: #622

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-05-31 21:02
Azonosító: 2 039 585

Kedves Vatera fórum!
Szeptember 14-én elkelt egy Minolta objektívem, sajnos csak kikiáltási áron. Nagyon olcsón tettem ki a piacra, mert tudom, hogy hiába értékes, ma már a digitális fényképezés van előtérben.
A vétel rendesen megtörtént, postáztam a vevőnek az árut.
Írtam Neki, hogy jelezze megkapta-e és értékeljen. Erre egy meglepő választ kaptam, amit ide idézek.

"Igen,megkaptam.A frontobjektíven(belső oldal)észlelhető elszíneződések
ill.vélhető gombásodás jelei miatt szét kell szerelni -remélem
orvosol6ó lesz(bár a lencsék belső oldalán a bevonat nagyon lágy)..."

Nem tudom a vevő hogy lát át a lencsén, mikor az visszaveri a fényt.
Kérdésem az lenne, köteles vagyok elfogadni majd az értékelését, a szétszedés után, amikor Ő maga is írja, hogy a lágy bevonat miatt esetleg sérülhet!
Kértem próbálja ki így az árut, de ragaszkodik a szétszedéshez. Az sem mellékes, hogy minden levélváltás után új üzenetet ír, nem folytatólagosan válaszol.
Kérek tanácsot, mit tegyek, mi a vonatkozó szabály erre!
Előre is köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-30 22:24
Létrehozva: #623

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Magpie1_a @ 2013-09-30 22:05) *
Sziasztok!

10napja utaltam 65 ezret egy vaterásnak. Egy hegesztőgépet kellene neki postáznia. Ezt elvileg 7 napja feladta MPL-en keresztül, de aztóta nem kaptam meg a terméket. Kitérő kérdéseket tett a feladóvevényre, csomagolásra, megcímzésre. Szóval ha még a postán keresném sem tudnám megtalálni. Mostmár fel sem akarja venni a telefont e-mailra is kitérő válaszokat ad, de semmit nem tud felmutatni.
Mit tudja tenni ezügyben?

Ez az az aukció:
http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_sz...1796302022.html
Én nem mertem volna előre utalni ilyen negatív értékelések után. És persze az értékelésekre adott válasz sem azt jelzi számomra, hogy tisztelettel van az embertársai iránt.

Utálom, amikor egy olyan helyzetben akar valaki okos lenni (utólag), ami már lezajlott. Mégis a későbbiekre nézve elmondom, és azért, mert mások is olvassák a fórumot, akiknek talán megelőzésképpen nem árt felidézni a sokszor megismételt dolgot. Nagyon meg kell nézni az értékeléseket. A negatívokat, de legalább ennyire a semlegeseket és az értékelésekre adott választ.
Lehet hibázni, tévedni, de valamit bunkó módon lereagálni nem túl szerencsés, mert le lehet szűrni egyértelműen, hogy ez az eszköze a problémamegoldásra. Nem elég, hogy bajt csinál, még meg sem próbálja jóvá tenni, kompenzálni, elnézést kérni, ilyenek.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-30 22:15
Létrehozva: #624

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Magpie1_a @ 2013-09-30 22:05) *
Sziasztok!

10napja utaltam 65 ezret egy vaterásnak. Egy hegesztőgépet kellene neki postáznia. Ezt elvileg 7 napja feladta MPL-en keresztül, de aztóta nem kaptam meg a terméket. Kitérő kérdéseket tett a feladóvevényre, csomagolásra, megcímzésre. Szóval ha még a postán keresném sem tudnám megtalálni. Mostmár fel sem akarja venni a telefont e-mailra is kitérő válaszokat ad, de semmit nem tud felmutatni.

Tisztelt Magpie1_a!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-30 22:14
Létrehozva: #625

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Magpie1_a @ 2013-09-30 22:06) *
Sziasztok!

(Hátha ez aktívabb fórum lenne.)

Kell lennie egy számnak, amin nyomon követhető a futárküldemény is. Első lépésként írd mg neki, hogyha nem kapod vissza a pénzt, vagy nem érkezik meg az áru, elmész a rendőrségre és feljelentést teszel. Ha nincs fejlemény, akkor menj el mindenképpen. Ki kell nyomtatni a terméklapot, a levelezést, a banki utalás bizonylatát, azaz mindent, ami az üggyel összefügg.
Nekem eddig elég volt (2 alkalom), hogy rendőrségi feljelentéssel fenyegetőztem, érdekes, azonnal megkaptam a pénzemet. Az igaz ugyan, hogy minden voltam, csak úrinő nem.
Ez nagyon sok pénz ahhoz, hogy kicsússzon a kezed közül, van, aki egy egész hónapot dolgozik érted.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-30 22:14

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Magpie1_a
hozzászólás 2013-09-30 22:05
Létrehozva: #626

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-09-30 22:01
Azonosító: 2 077 979

Sziasztok!

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2013-09-30 15:54
Létrehozva: #627

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-30 11:44) *
...Ha ez őt fárasztja, akkor legközelebb a sarki vegyesboltban személyesen szerezze be a kívánt terméket smile.gif

rofl.gif good.gif

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-30 15:12
Létrehozva: #628

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Aquariusgirl @ 2013-09-30 14:59) *
Sziasztok,
mit tudok kezdeni azzal az eladóval, aki eredeti cipőt hírdet, helyette iszonyat elszámozott replikát küld és nem hajlandó a pénzem visszaadni??? (39-es a cipő a számozás szerint, de a 42,5 lábú gyerekemre jó!!!!)
Üdv: Aquariusgirl

Tisztelt Aquariusgirl!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a allegroup.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Aquariusgirl
hozzászólás 2013-09-30 14:59
Létrehozva: #629

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-10 00:22
Azonosító: 1 413 199

Sziasztok,
mit tudok kezdeni azzal az eladóval, aki eredeti cipőt hírdet, helyette iszonyat elszámozott replikát küld és nem hajlandó a pénzem visszaadni??? (39-es a cipő a számozás szerint, de a 42,5 lábú gyerekemre jó!!!!)
Üdv: Aquariusgirl

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-09-30 12:19
Létrehozva: #630

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-30 11:44) *
Tisztelt tymbazar!

A leírtak alapján semmit sem rontott el. Ha az utalást így nem tudja beazonosítani, akkor várjon, majd a vevő jelentkezik, ha hiányzik neki a termék. Esetleg azt is elmagyarázhatja neki, hogy az internetes vásárlás alapvetően interneten zajlik, a részletek megbeszélése pedig e-mailben folyik. Ha ez őt fárasztja, akkor legközelebb a sarki vegyesboltban személyesen szerezze be a kívánt terméket smile.gif

Tisztelt Benz!
Köszönöm a megerősítést,megnyugodtam. Már fel is adtam a vevőnek a terméket. Nekem majd csak az értékelésével lesz a problémám mert megpróbálok törekedni a 100%-s eredményre de sajnos az ilyen vevők ellen igazából nem tudok mit tenni. Már csak azért sem mert elvágtam magamat azzal,hogy nem küldtem utánvéttel a terméket ahogy Ő szerette volna.

További szép napot!

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-30 12:10) *
Semmit basszus, semmit. smiley-shocked034.gif Nem akar e-mailezni, nem akar utalni, de rettenetesen siet, a pénze mégis 100 év múlva érkezik. Tisztára ő az eladók álma, főleg, mikor kapásból közli, hogy miért is vagy te rossz kereskedő. unsure.gif

Köszönöm a megerősítést! Most majd az értékelést várom,de igazából nincsenek nagy illúzioim vele kapcsolatban,csak negatívot vagy negatív hangzású semlegest ne kapjak.......
További szép napot!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-30 12:10
Létrehozva: #631

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tymbazar @ 2013-09-30 10:41) *
Üdv Mindenkinek!
....hogy most mit rontottam el?

Semmit basszus, semmit. smiley-shocked034.gif Nem akar e-mailezni, nem akar utalni, de rettenetesen siet, a pénze mégis 100 év múlva érkezik. Tisztára ő az eladók álma, főleg, mikor kapásból közli, hogy miért is vagy te rossz kereskedő. unsure.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-30 12:11

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-30 11:44
Létrehozva: #632

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tymbazar @ 2013-09-30 10:41) *
...
Nálamnál sokkal régebben vaterázoktól szeretném megkérdezni illetve tanácsot kérni,hogy most mit rontottam el?

Tisztelt tymbazar!

A leírtak alapján semmit sem rontott el. Ha az utalást így nem tudja beazonosítani, akkor várjon, majd a vevő jelentkezik, ha hiányzik neki a termék. Esetleg azt is elmagyarázhatja neki, hogy az internetes vásárlás alapvetően interneten zajlik, a részletek megbeszélése pedig e-mailben folyik. Ha ez őt fárasztja, akkor legközelebb a sarki vegyesboltban személyesen szerezze be a kívánt terméket smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-09-30 10:41
Létrehozva: #633

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

Üdv Mindenkinek! Megint sikerült összefutnom egy érdekes vásárlóval! 2013-09-26.-n vásárolt 1 alkatrészt. A leütés után azonnal elküldtem az adatokat,majd rá 1 órára felhív az vevőm,hogy ne foglalkozzunk itt előreutalással hanem azonnal adjam fel neki uánvéttel mert nagyon sürgős neki az alkatrész. Közöltem vele,hogy sajnos nem áll módomban utánvéttel elküldeni mert drágább és körülményesebb is és nem igazán akarok feladni utánvéttel ( nem is volt bejelőlve ) mert ha nem veszikát akkor én fázok rá. Erre a vevőm,közli velem,hogy ne sértegessem mert ha Ő valamit megrendel azt ki is fizeti stb...... Majd fél órán keresztűl győzködött a telefonba,hogy én mennyire rugalmatlan vagyok és nem vagyok kereskedő mert ...... és még elmondott legalább 20 indokot,hogy miért nem értek a kereskedelemhez. Mondta,hogy ha most utal akkor a 4 órás rendszerben már délután 14-kor ott a számlán a pénz és én azonnal feladom neki, erre letette a telefont.
Természetesen az utalás nem jött meg aznap csak másnap ( péntek délután ) de az is eléggé érdekesen. Megjött ugyan az utalás,de semmi nem volt beírva a megjegyzés rovatba sem pedig semmi név sem,hogy honnan jött az utalás.
Pénteken azonnal írtam egy e-mailt ( ahogy itt a fórumon mindig is tanácsolják ),hogy kérem adja meg a pénzintézet nevét illetve számlaszámot,hogy honnan lett utalva a pénz mert sajnos 3 egyforma összeg érkezett abban a 2 napban de egyiken sem volt azonosító.
Erre sajnos nem kaptam választ az egész hétvégén,ezért ma reggel felhívtam az illetőt ( mivel tudom,hogy sürgős neki az alkatrész ) mert délelőtt ráérek és azonnal feladom neki a terméket. Felvette a telefont és ekkor jött a "hidegzuhany" mert leteremtett telefonon keresztűl, "Ő megmondta,hogy utánvét legyen és akkor nincs ilyen baj" és különben is Ő elküldte a pénzt megtette a köteleségét és az,hogy én nem tudom beazonosítani az az már az én bajom. Valamint azt is mondta,hogy ha nem válaszól az e-mailre akkor nekem kutyakötelességem Őt minden lehető eszközzel megkeresni?!
A végén még azt is mondta,hogy Ő nem híve az e-mailes levelezésnek mert minden este fáradt és nem kapcsolja be a gépét,hogy elolvasson egy üzenetet?!
Azzal zárult ez egész dolog,hogy felelősségre vont amiért még nincs nála az alkatrész.
Nálamnál sokkal régebben vaterázoktól szeretném megkérdezni illetve tanácsot kérni,hogy most mit rontottam el?

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-09-29 20:08
Létrehozva: #634

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(nettus11 @ 2013-09-29 19:51) *
köszönöm szépen a gyors választ smile.gif

Nagyon szívesen. smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
nettus11
hozzászólás 2013-09-29 19:51
Létrehozva: #635

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-10-25 16:42
Azonosító: 1 864 754

IDÉZET(vidaeff @ 2013-09-29 19:47) *
A személyes menüben a nem kívánatos felhasználók tiltólistára helyezhetők.

köszönöm szépen a gyors választ smile.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-09-29 19:47
Létrehozva: #636

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(nettus11 @ 2013-09-29 19:43) *
olyan esetben mit tehetek ha a vásárlónak már minusz értékelése van és egyfolytában ennek ellenére az én termékemre licitál. meg is nyeri de nem hajlandó a vételárat rendezni?hogyan tudnám az ilyen vásárlókat letiltani?

A személyes menüben a nem kívánatos felhasználók tiltólistára helyezhetők.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
nettus11
hozzászólás 2013-09-29 19:43
Létrehozva: #637

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-10-25 16:42
Azonosító: 1 864 754

olyan esetben mit tehetek ha a vásárlónak már minusz értékelése van és egyfolytában ennek ellenére az én termékemre licitál. meg is nyeri de nem hajlandó a vételárat rendezni?hogyan tudnám az ilyen vásárlókat letiltani?

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-09-28 23:14
Létrehozva: #638

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Maximilianus972 @ 2013-09-28 23:00) *
Az lenne a kérdésem, hogy a negatív értékelés mellett mit tudok még tenni, ha kb. 9000 ft értékben vásároltam valakitől, akinek elutaltam a pénzt de ígéretek mellett nem kaptam meg az árut már hónapok óta. Ugye feljelentést tehetek?

Igen.
Olvasd el itt az oldalon kicsit lejjebb, VateraBenz 2013-09-24 09:47-i postját.

+Quote Post
Maximilianus972
hozzászólás 2013-09-28 23:00
Létrehozva: #639

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-28 22:56
Azonosító: 2 077 835

Az lenne a kérdésem, hogy a negatív értékelés mellett mit tudok még tenni, ha kb. 9000 ft értékben vásároltam valakitől, akinek elutaltam a pénzt de ígéretek mellett nem kaptam meg az árut már hónapok óta. Ugye feljelentést tehetek?

+Quote Post
OpenBSD49
hozzászólás 2013-09-28 00:03
Létrehozva: #640

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-09-21 17:27
Azonosító: 2 077 127

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-27 13:30) *
Tisztelt OpenBSD49!

Részben igaza van. Valóban vannak eladók, akik szándékosan elhallgatják a termék hibáit.
................
Ez egy lehetséges és valószínű magyarázat a kérdésére.

Üdvözlöm!
Köszönöm a válaszát. És abban maximálisan egyetértek: "Ez egy lehetséges és valószínű magyarázat a kérdésére."

Ezért is nem írok le régebbi eseteket.

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 30 31 32 33 34 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-23 22:22