IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 30 31 32 33 34 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zsirosgeza20
hozzászólás 2014-02-12 00:34
Létrehozva: #621

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-09 20:57
Azonosító: 1 700 190

Szeretném ezt az aukciót eltávolítatni, mert az eladó ez én, a vaterára feltöltött vizjeles fényképemet használja.
Erre nem adtam neki engedélyt. A képen is látható a felhasználónevem.

Ekkora pofátlansággal még nem találkoztam.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-08 18:41
Létrehozva: #622

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(winkydoki @ 2014-02-08 17:32) *
Tisztelt VateraMod!

Sajnos még a mai napig sincs előrelépés az ügyben. Az eladó ugyan egyszer(!) jelentkezett e-mailben január 27-én, hogy telefonon egyeztetett a postával és hogy állítólag intézkednek, de természetesen azóta se történt semmi.
Mit tanácsolnak, mit tegyek? Nem túl nagy értékről van szó, de azért akkor is. Ha ezt mondjuk 30 emberrel fejenként 5000 Ft értékben megjátssza, akkor az már rögtön 150 ezer tiszta haszon. És mindezt büntetlenül, aljas és pofátlan módon. Gondolom arra játszik az emberke, hogy ilyen kis érték miatt nem nagyon fognak feljelentést tenni az emberek, mivel több a macera vele, és ráadásul a rendőrség sem veszi túl komolyan ezeket az ügyeket sajnos...

Tisztelt winkydoki!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
winkydoki
hozzászólás 2014-02-08 18:32
Létrehozva: #623

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-19 15:11
Azonosító: 2 094 431

IDÉZET(winkydoki @ 2014-01-19 14:27) *
Először fordul elő velem, hogy negatív élményt kellett megélnem a Vaterán. 2013. December 11-én vásároltam meg tőle két terméket is amik azóta sem érkeztek meg. Az
eladó állítása szerint ő postára adta a terméket, de ezt igazolni nem tudta. Amikor kértem tőle, hogy a postázást igazoló bizonylatot küldje át, mindenféle indokokat talált ki, és azóta sem küldte. Később azt állította hogy a posta nem tudta kézbesíteni a terméket, ami teljességgel kizárt dolog, hisz a megadott címen reggel fél8-tól este 5ig folyamatosan van valaki, hiszen ez egy üzlet. Ha meg esetleg nem lenne, hagyott volna csomagértesítőt a szállító. Arról nem is beszélve hogy a postások ismerik az üzletet, eldugva sincs, hogy ne lehetne megtalálni a címet. A legszomorúbb az egészben az, hogy a termékeket karácsonyi ajándékba szántam volna, viszont azóta se a csomagot nem kaptam meg, se a pénzemet nem kaptam vissza. Ugyanis amikor jeleztem neki, hogy ezek után nem tartok igényt a termékekre és kérném hogy utalja vissza a pénzt, ez elől teljesen elzárkózott. Egyértelműen kijelentette, hogy nem utalja vissza a pénzt. Ha jól tudom, ez a jelenlegi jogszabályok értelmében csalásnak minősül. Telefonon egyáltalán nem lehet elérni, valószínűleg kamuszám van megadva. Sajnos utólag vettem észre, hogy ez az eladó nem csak nekem tört borsot az orrom alá, másokat is átvert már nem is egyszer. A rendőrségi feljelentés megtételét a jövő héten tervezem.
A felhasználó neve: tyson950T. Adatlapja: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=3233670

IDÉZET(VateraMod @ 2014-01-19 21:40) *
Tisztelt winkydoki!

Az eladót felfüggesztettük és csak akkor lehet újra aktív, ha rendezi a december-január hónapokban összegyűlt problémás adásvételeket.

Tisztelt VateraMod!

Sajnos még a mai napig sincs előrelépés az ügyben. Az eladó ugyan egyszer(!) jelentkezett e-mailben január 27-én, hogy telefonon egyeztetett a postával és hogy állítólag intézkednek, de természetesen azóta se történt semmi.
Mit tanácsolnak, mit tegyek? Nem túl nagy értékről van szó, de azért akkor is. Ha ezt mondjuk 30 emberrel fejenként 5000 Ft értékben megjátssza, akkor az már rögtön 150 ezer tiszta haszon. És mindezt büntetlenül, aljas és pofátlan módon. Gondolom arra játszik az emberke, hogy ilyen kis érték miatt nem nagyon fognak feljelentést tenni az emberek, mivel több a macera vele, és ráadásul a rendőrség sem veszi túl komolyan ezeket az ügyeket sajnos...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-06 15:52
Létrehozva: #624

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Bruenhilde @ 2014-02-06 14:15) *
..Teljesen normális felhasználó volt. ...

Szerintem is. blink.gif Az inaktiválás is erre utal.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bruenhilde
hozzászólás 2014-02-06 15:15
Létrehozva: #625

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-05-05 23:59
Azonosító: 1 728 650

Mi ezen a durva? Teljesen normális felhasználó volt. A sok negatívot olyanoktól kapta, akik ki sem fizettek neki semmit, csak azért adták mert inaktív lett. Ez vicc az ilyen negatívadókat kitenném innen, hogy a lábuk sem érné a földet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-06 11:21
Létrehozva: #626

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svabede @ 2014-02-05 23:56) *
Szia!

Ez is dúrva:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=5859346

De azt nem értem ha inaktív,hogyan lehet még fent nála több száz eldó termék.

Ezekre érvényes az örök igazság: Ha a semlegesek jól megérdemelt negatívok lennének, már rég nem lenne itt.
A felhasználóknak is meg kell tenniük azt, amit lehet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-02-06 09:59
Létrehozva: #627

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(svabede @ 2014-02-05 23:56) *
Szia!

Ez is dúrva:

Tisztelt svabede!

Ha a kizárás nem vagy nem feltétlenül végleges, akkor az eladó termékei nem kerülnek törlésre.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svabede
hozzászólás 2014-02-06 00:56
Létrehozva: #628

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-10-11 20:10
Azonosító: 1 851 334

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-30 14:28) *

Szia!

Ez is dúrva:

+Quote Post
bene-boy
hozzászólás 2014-01-30 17:18
Létrehozva: #629

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-30 16:55
Azonosító: 2 095 529

Vásároltam egy modemet 2 év garanciával. A garanciapapír kimaradt a csomagból, így azt az eladó kérésemre postázta. Mire postán megérkezett, a modem tönkre is ment. Kb. 24-óráig volt hajlandó működni. A kapott blokk szerint a garanciaidő lejárt. Az eladót megkerestem, hogy vásárolja vissza a termékét, mivel a hirdetése nem felelt meg a valóságnak azt válaszolta nem tud mit tenni, nála még működöt (2010.08 hóban vásárolta, akkor próbálta ki 2-3 hétig). Az eladó azzal védekezett, hogy ő úgy HITTE 5 év a garancia rá, holott a termékleírásba linkelt teszt szövegében is feltüntetik a 2 évet, akárcsak a modem dokumentációjában
9.000 Ft-ról van szó, a kérdésem az, hogy van-e értelme feljelenteni, a feljelentés járhat-e plusz költséggel számomra. Mert bár szeretném viszontlátni a pénzem, ezért esetleg ügyvédet fogadni, hetekig rendőrségrejárni nem szeretnék.

Ha valakinek van tapasztalata, kérem segítsen!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-30 15:28
Létrehozva: #630

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Úristen! swoon.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-01-23 12:06
Létrehozva: #631

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(Eladonotebookok @ 2014-01-23 10:49) *
Hol és hogyan tudom korlátozni a "Client" partnereket?

Nem tudod őket korlátozni. Egyedül arra van módod, hogy egyesével betedd őket a tiltólistádba, (a Bétán a feketelistába).

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
Eladonotebookok
hozzászólás 2014-01-23 11:49
Létrehozva: #632

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-01-09 18:51
Azonosító: 2 093 615

IDÉZET(VateraMod @ 2014-01-22 21:57) *
Tisztelt Eladonotebookok!

Az eladók forgalmának növelése és a vásárlási folyamat gyorsabbá, kényelmesebbé tétele érdekében a Vatera piacterén lehetőség van regisztráció nélküli vásárlásra is.
A piactéren zajló kereskedés biztonsága érdekében a regisztráció nélküli vásárlásokra bizonyos korlátozások vonatkoznak. Ezen túlmenő korlátozás nem lehetséges.

Hol és hogyan tudom korlátozni a "Client" partnereket?

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-01-22 22:57
Létrehozva: #633

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Eladonotebookok @ 2014-01-22 16:53) *
Tisztelt Cím!

Két hete egy "Client" megvásárolt két termékemet,küldtem az emailt számlaszámmal elérhetőségekkel,vártam napokat,újra írtam emailt,kértem jelezzen vissza megérkezett e kapcsolattartói mail.
Majd hét nap után a termékeket újra meghirdettem,és írtam a negatvot.
A napokban ismét elkelt egy termékem,a vevő ismét "Client",ismét küldtem a mailt,és második napja ismét nincs válasz.
Most ismét le kell játsztanom a 7 napos tortúrát,addig a termékem áll.
Nem lehetne kitalálni valami okosat,az ilyen és ehhez hasonló "játszadozó",partnerek ellen,ez sok eladót elfog riasztani.
Köszönettel: Dániel

Tisztelt Eladonotebookok!

Az eladók forgalmának növelése és a vásárlási folyamat gyorsabbá, kényelmesebbé tétele érdekében a Vatera piacterén lehetőség van regisztráció nélküli vásárlásra is.
A piactéren zajló kereskedés biztonsága érdekében a regisztráció nélküli vásárlásokra bizonyos korlátozások vonatkoznak. Ezen túlmenő korlátozás nem lehetséges.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Eladonotebookok
hozzászólás 2014-01-22 17:53
Létrehozva: #634

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-01-09 18:51
Azonosító: 2 093 615

Tisztelt Cím!

Két hete egy "Client" megvásárolt két termékemet,küldtem az emailt számlaszámmal elérhetőségekkel,vártam napokat,újra írtam emailt,kértem jelezzen vissza megérkezett e kapcsolattartói mail.
Majd hét nap után a termékeket újra meghirdettem,és írtam a negatvot.
A napokban ismét elkelt egy termékem,a vevő ismét "Client",ismét küldtem a mailt,és második napja ismét nincs válasz.
Most ismét le kell játsztanom a 7 napos tortúrát,addig a termékem áll.
Nem lehetne kitalálni valami okosat,az ilyen és ehhez hasonló "játszadozó",partnerek ellen,ez sok eladót elfog riasztani.
Köszönettel: Dániel

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2014-01-22 06:52
Létrehozva: #635

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

IDÉZET(VateraMod @ 2014-01-21 20:39) *
Tisztelt mmmyki!

Az eladótól logikusan csak azon problémás adásvételek rendezését tudjuk kérni, amelyek az értékeléslapon láthatóak.
Az értékelés fontos szerepet tölt be, mert a felek azzal jelezhetik a termékkel és a másik féllel kapcsolatos véleményüket.
Jelen esetben a panaszos felhasználó nem az ön által leírt okból várt az értékelés elkészítésével. Tehát, a kérdésére az a válasz, hogy nem jól érti.

Tisztelt VateraMod! Köszönöm a választ.

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-01-21 21:39
Létrehozva: #636

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(mmmyki @ 2014-01-21 19:12) *
Jól értem, hogy az, aki ripsz-ropsz bevágja a negatívot, előnyt élvez azzal szemben, aki kivár, bízva abban, hogy a vevő jobb belátásra tér? blink.gif

Tisztelt mmmyki!

Az eladótól logikusan csak azon problémás adásvételek rendezését tudjuk kérni, amelyek az értékeléslapon láthatóak.
Az értékelés fontos szerepet tölt be, mert a felek azzal jelezhetik a termékkel és a másik féllel kapcsolatos véleményüket.
Jelen esetben a panaszos felhasználó nem az ön által leírt okból várt az értékelés elkészítésével. Tehát, a kérdésére az a válasz, hogy nem jól érti.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-21 21:26
Létrehozva: #637

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mmmyki @ 2014-01-21 19:12) *
Jól értem, hogy az, aki ripsz-ropsz bevágja a negatívot, előnyt élvez azzal szemben, aki kivár, bízva abban, hogy a vevő jobb belátásra tér? blink.gif

Nem látom a létjogosultságát egy értékelését nem leadó vevő panaszának, ami a fórumon hangzik el.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-01-21 21:29

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2014-01-21 20:12
Létrehozva: #638

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

IDÉZET(VateraMod @ 2014-01-21 18:19) *
Tisztelt Ampermix!

Az eladót felfüggesztettük és csak akkor lehet újra aktív, ha rendezi a december-január hónapokban összegyűlt problémás adásvételeket.
Ebből a rendezésből viszont ön most kimarad, mert nem adta le az értékelést.

A hozzászólást -mmmyki- szerkesztette a következő időpontban: 2014-01-21 20:12

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-01-21 19:19
Létrehozva: #639

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Ampermix @ 2014-01-21 16:48) *
Tisztelt VateraBenz!

Figyelmükbe ajánlanék egy felhasználót:

Sajnos engem is célba vett az ámokfutásával és miután leütött 3 termékemet 2013.12.31-én 23:55-kor!!!!! azóta sem jelentkezik, nem válaszol az emailekre, pedig pl. ma is bejelentkezett ide a Vaterára. Már eleve az sem normális, hogy valaki Szilveszterkor éjfél előtt 5 perccel találja ki hogy őneki pont az a valami kell, de visszakerestem milyen válaszokat adott a negatív értékeléseire hát eléggé felháborító. Ahelyett hogy meghúzná magát, esetleg elnézést kérne még ő sérteget másokat alpári és primitív módon. Van helye az ilyennek itt a Vaterán?????
Tudom sajnos mindennaposak a hasonló problémák, de én nem azért üzletelek tisztességesen, hogy az ilyenek bemocskoljanak. Ha negatívot adok tuti elkezd mocskolódni, ha semlegeset akkor viszont a többi vásárló nem fogja látni miféle ember.

Tisztelt Ampermix!

Ebből a rendezésből viszont ön most kimarad, mert nem adta le az értékelést.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Ampermix
hozzászólás 2014-01-21 17:48
Létrehozva: #640

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-05 23:06
Azonosító: 1 627 397

Tisztelt VateraBenz!

Figyelmükbe ajánlanék egy felhasználót:

Sajnos engem is célba vett az ámokfutásával és miután leütött 3 termékemet 2013.12.31-én 23:55-kor!!!!! azóta sem jelentkezik, nem válaszol az emailekre, pedig pl. ma is bejelentkezett ide a Vaterára. Már eleve az sem normális, hogy valaki Szilveszterkor éjfél előtt 5 perccel találja ki hogy őneki pont az a valami kell, de visszakerestem milyen válaszokat adott a negatív értékeléseire hát eléggé felháborító. Ahelyett hogy meghúzná magát, esetleg elnézést kérne még ő sérteget másokat alpári és primitív módon. Van helye az ilyennek itt a Vaterán?????
Tudom sajnos mindennaposak a hasonló problémák, de én nem azért üzletelek tisztességesen, hogy az ilyenek bemocskoljanak. Ha negatívot adok tuti elkezd mocskolódni, ha semlegeset akkor viszont a többi vásárló nem fogja látni miféle ember.

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 30 31 32 33 34 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-23 03:11