IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 30 31 32 33 34 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
winkydoki
hozzászólás 2014-01-19 14:27
Létrehozva: #621

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-19 14:11
Azonosító: 2 094 431

Először fordul elő velem, hogy negatív élményt kellett megélnem a Vaterán. 2013. December 11-én vásároltam meg tőle két terméket is amik azóta sem érkeztek meg. Az
eladó állítása szerint ő postára adta a terméket, de ezt igazolni nem tudta. Amikor kértem tőle, hogy a postázást igazoló bizonylatot küldje át, mindenféle indokokat talált ki, és azóta sem küldte. Később azt állította hogy a posta nem tudta kézbesíteni a terméket, ami teljességgel kizárt dolog, hisz a megadott címen reggel fél8-tól este 5ig folyamatosan van valaki, hiszen ez egy üzlet. Ha meg esetleg nem lenne, hagyott volna csomagértesítőt a szállító. Arról nem is beszélve hogy a postások ismerik az üzletet, eldugva sincs, hogy ne lehetne megtalálni a címet. A legszomorúbb az egészben az, hogy a termékeket karácsonyi ajándékba szántam volna, viszont azóta se a csomagot nem kaptam meg, se a pénzemet nem kaptam vissza. Ugyanis amikor jeleztem neki, hogy ezek után nem tartok igényt a termékekre és kérném hogy utalja vissza a pénzt, ez elől teljesen elzárkózott. Egyértelműen kijelentette, hogy nem utalja vissza a pénzt. Ha jól tudom, ez a jelenlegi jogszabályok értelmében csalásnak minősül. Telefonon egyáltalán nem lehet elérni, valószínűleg kamuszám van megadva. Sajnos utólag vettem észre, hogy ez az eladó nem csak nekem tört borsot az orrom alá, másokat is átvert már nem is egyszer. A rendőrségi feljelentés megtételét a jövő héten tervezem.
A felhasználó neve: tyson950T. Adatlapja: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=3233670
Go to the top of the page

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2014-01-17 10:28
Létrehozva: #622

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 15:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

Időnként küldök az ügyfélszolgálatnak 1-1 kizárásra megérett felhasználó-nevet. Sajnos ismét visszautasító (bár kétségtelenül udvarias, és rendkívül gyors) választ kaptam. Nem baj, hogy az illető mindenkit hülyére vesz, van 83 %-a, maradjon hát...
A léc "megugrásáig" tiltólistára javasolt:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=6239222

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-17 07:48
Létrehozva: #623

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nyulzer @ 2014-01-16 23:04) *
Kedves Vaterások.

Karácsony előtt eladtam egy sapkát MammutEiger nevű felhasználónak. Nem válaszolt a megkereséseimre (tel, mail). Negatívra értékeltem az adásvételt. Hozzám hasonlóan mások is.
Ugyanez a felhasználó indított egy másik felhasználói accountot. Client:35362347 néven.
Mind a két accountról ugyanazokat a termékeket vásárolja, Mammut ruhát és Langyel, Krakkói antik dolgok, ugyanazon néven regisztrált, igaz eltérő telefonszámmal.
Mi a teendőm, ha megint nem érem utol, és megint csak kamu licitálás volt?
Szabályos-e két felhasználói fiók üzemeltetése?
Köszi

Csak azt tudod, hogy megint negatívra értékeled. Az ilyet nem értem egyébként.
Szabályos. Illetve, ha valamelyik nevet már inaktiválják szabálytalanság, vagy a negatív értékelések magas száma miatt, akkor már "valódi" fiókot nem hozhat létre, sőt, mivel az ember van a Vaterán kitiltva, nem a nick, alapvetően az összes név inaktiválva lesz. Bár a Bétán ennek még nem jártam utána, az Öregen így volt, remélem marad ez.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyulzer
hozzászólás 2014-01-16 23:04
Létrehozva: #624

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-04 21:29
Azonosító: 2 093 046

Kedves Vaterások.

Karácsony előtt eladtam egy sapkát MammutEiger nevű felhasználónak. Nem válaszolt a megkereséseimre (tel, mail). Negatívra értékeltem az adásvételt. Hozzám hasonlóan mások is.
Ugyanez a felhasználó indított egy másik felhasználói accountot. Client:35362347 néven.
Mind a két accountról ugyanazokat a termékeket vásárolja, Mammut ruhát és Langyel, Krakkói antik dolgok, ugyanazon néven regisztrált, igaz eltérő telefonszámmal.
Mi a teendőm, ha megint nem érem utol, és megint csak kamu licitálás volt?
Szabályos-e két felhasználói fiók üzemeltetése?
Köszi

+Quote Post
zsootihorgasz
hozzászólás 2014-01-15 19:08
Létrehozva: #625

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-09 16:08
Azonosító: 2 093 612

IDÉZET(VateraMod @ 2014-01-15 16:15) *
Tisztelt zsootihorgasz!

A felhasználót kizártuk. Legyen kedves egy a többi érintett felhasználóknak továbbítandó üzenetet írni az Ön elérhetőségeivel és ezt a Kapcsolatfelvételen át megküldeni a részünkre azon felhasználónevekkel együtt, akikkel szeretné felvenni a kapcsolatot. Mi ez alapján az Ön üzenetét és elérhetőségét a megjelölt felhasználóknak megküldjük.
Így aki szeretne együttműködni, az fel tudja venni Önnel a kapcsolatot, és közösen tudnak eljárni az ügyben.

Köszönöm szépen a segítséget, a holnapi napon elküldöm!Hátha addig történik még valami pozitív!

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-01-15 16:15
Létrehozva: #626

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 13:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(zsootihorgasz @ 2014-01-15 14:01) *
Üdv mindenkinek!
Licitáltam egy aukción egy termékre és az illető / noroliv / jól átvert!!Mint kiderült azóta tizenhármunkat!Napról napra kerülnek elő az átvert üzletfelek!Szeretném felvenni a kapcsolatot sorstársaimmal hogy együttesen megtegyük a feljelentést a rendőrségen!!!!Persze ez tiltva ! Ilyen esetben kellene valami megoldásnak lenni hogy ne ússza meg ez a csaló és kapja mindenki vissza az ellopott pénzét!!Kinek van ötlete??Egyedül feljelentést tenni egyenértékü azzal ha megpofozom azt a bizonyos ürüléket!Oldjuk meg valahogy ne hagyjuk annyiban!!!

Tisztelt zsootihorgasz!

A felhasználót kizártuk. Legyen kedves egy a többi érintett felhasználóknak továbbítandó üzenetet írni az Ön elérhetőségeivel és ezt a Kapcsolatfelvételen át megküldeni a részünkre azon felhasználónevekkel együtt, akikkel szeretné felvenni a kapcsolatot. Mi ez alapján az Ön üzenetét és elérhetőségét a megjelölt felhasználóknak megküldjük.
Így aki szeretne együttműködni, az fel tudja venni Önnel a kapcsolatot, és közösen tudnak eljárni az ügyben.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-15 14:05
Létrehozva: #627

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsootihorgasz @ 2014-01-15 14:01) *
Üdv mindenkinek!
Licitáltam egy aukción egy termékre és az illető / noroliv / jól átvert!!Mint kiderült azóta tizenhármunkat!Napról napra kerülnek elő az átvert üzletfelek!Szeretném felvenni a kapcsolatot sorstársaimmal hogy együttesen megtegyük a feljelentést a rendőrségen!!!!Persze ez tiltva ! Ilyen esetben kellene valami megoldásnak lenni hogy ne ússza meg ez a csaló és kapja mindenki vissza az ellopott pénzét!!Kinek van ötlete??Egyedül feljelentést tenni egyenértékü azzal ha megpofozom azt a bizonyos ürüléket!Oldjuk meg valahogy ne hagyjuk annyiban!!!

Megkerested az ÜSZ-ot és elutasítottak? Mert van erre egy protokoll, amit ilyenkor szoktak alkalmazni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zsootihorgasz
hozzászólás 2014-01-15 14:01
Létrehozva: #628

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-09 16:08
Azonosító: 2 093 612

Üdv mindenkinek!

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-01-14 21:54
Létrehozva: #629

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 13:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(laptopokatveszek @ 2014-01-14 21:48) *
Üdv!

Két termékemet "vásárolt" meg Client:35398302 nevű felhasználó,emailre nem reagál,most egy élő aukciómra szintén egy 0 értékeléssel rendelkező Client: reagált, mi lesz ennek a vége,mindenki fejetlenül,"büntetlenül licitálgat...és nem veszi át a terméket?
Az új vaterán még a licit törlés sem találom....

Tisztelt laptopokatveszek!

A licittörlés funkcióról itt olvashat bővebben:
http://segitseg.vatera.hu/talalatok/licitt...asarlo-licitjet

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
laptopokatveszek
hozzászólás 2014-01-14 21:48
Létrehozva: #630

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-01-14 21:43
Azonosító: 2 094 038

Üdv!

Két termékemet "vásárolt" meg Client:35398302 nevű felhasználó,emailre nem reagál,most egy élő aukciómra szintén egy 0 értékeléssel rendelkező Client: reagált, mi lesz ennek a vége,mindenki fejetlenül,"büntetlenül licitálgat...és nem veszi át a terméket?
Az új vaterán még a licit törlés sem találom....

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-13 16:38
Létrehozva: #631

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-09 07:33) *
Ajánlom a megfelelő helyre. Érik az első negatívja is, mindkét oldalon.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=2055755

Na végül átvette.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-09 07:33
Létrehozva: #632

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ajánlom a megfelelő helyre. Érik az első negatívja is, mindkét oldalon.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=2055755

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
avam10
hozzászólás 2013-12-31 17:33
Létrehozva: #633

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 06:20
Azonosító: 1 221

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2013-12-31 16:57) *
Szia!

Érdemes a leveleket megtartani és ha kell azt is átküldheted a kapcsfelvételre.
Bízom benne, hogy az új oldalról is kiesnek a linkek.
BUÉK!

Megtartom, köszi! Én is bízom benne, de lehetne most gyorsabb a folyamat. :-)

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-12-31 16:57
Létrehozva: #634

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 18:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(avam10 @ 2013-12-31 15:32) *
Sziasztok!

A régi oldalon minden jól működik, megveszek valamit, fizetek, megkapom. Az új oldalon azonban eddig két nyert aukcióból egyet sem akarnak eladni... Sőt, az egyik meglepő módon újra is indítottak... No comment... Most jeleztem a gondot, kíváncsi leszek, hogy lehet-e tenni valamit. Lehet, hogy újraindul a majd tíz évvel ezelőtti időszak, amikor hamis értékeléseket, bosszúnegatívokat kellett töröltetni? Én szeretem ezt az oldalt használni, de az év végére ez a kettő nagyon elveszi a kedvem... Ritkán írok ide, de ez annyira megdöbbentő. Nem idézek a leveleikből, bár érdemes lenne, mert a lazaság innen ered. Írtam az oldalnak, hátha... Egyébként BUÉK!

Üdv,
avam10

Szia!

Érdemes a leveleket megtartani és ha kell azt is átküldheted a kapcsfelvételre.
Bízom benne, hogy az új oldalról is kiesnek a linkek.
BUÉK!

+Quote Post
avam10
hozzászólás 2013-12-31 15:32
Létrehozva: #635

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 06:20
Azonosító: 1 221

Sziasztok!

A régi oldalon minden jól működik, megveszek valamit, fizetek, megkapom. Az új oldalon azonban eddig két nyert aukcióból egyet sem akarnak eladni... Sőt, az egyik meglepő módon újra is indítottak... No comment... Most jeleztem a gondot, kíváncsi leszek, hogy lehet-e tenni valamit. Lehet, hogy újraindul a majd tíz évvel ezelőtti időszak, amikor hamis értékeléseket, bosszúnegatívokat kellett töröltetni? Én szeretem ezt az oldalt használni, de az év végére ez a kettő nagyon elveszi a kedvem... Ritkán írok ide, de ez annyira megdöbbentő. Nem idézek a leveleikből, bár érdemes lenne, mert a lazaság innen ered. Írtam az oldalnak, hátha... Egyébként BUÉK!

Üdv,
avam10

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-12-29 17:38
Létrehozva: #636

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(amy42 @ 2013-12-29 16:07) *
Nem mindegyik ilyen a vásárlók közül,de legtöbb sajnos igennnem kellene ezeket beengedni,mi eladók sem szeretjük őket túlzottan,én is belefutottam ilyen "nem ellenőrzött"vásárlókba:(

Igen, bizonyos szempontból az lenne a legjobb, ha mi Teljes Jogú Nagyon Megbízható Felhasználók ülnénk és néznénk egymást. Nagy-nagy biztonságban. Csak eladás alig lenne, de az ugye másodlagos mindenkinek good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-29 16:31
Létrehozva: #637

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(amy42 @ 2013-12-29 16:07) *
Nem mindegyik ilyen a vásárlók közül,de legtöbb sajnos igennnem kellene ezeket beengedni,mi eladók sem szeretjük őket túlzottan,én is belefutottam ilyen "nem ellenőrzött"vásárlókba:(

Ez ugyanaz a kategória, mint itt az Öregen voltak a kékek. Én is eladó vagyok. Mindegy milyen vevő fizet, ha fizet. A célom, hogy eladjam az árumat. És valóban előfordul, hogy nem fizetnek, de talán az a jó, vagy könnyű megoldás, ha ezeket az eseteket az ezzel együtt járó procedúrákkal együtt a munka részének fogjuk fel. Minden munkának van jó és rossz munkafolyamata. Olyan nincs, hogy valami tökéletes. Változik a világ. Felnő egy olyan generáció, amelynek tagjai már nem akarnak regisztrációval, hovatartozással bajlódni, mert számukra ez nem jelent semmit. Viszont vásárolni szeretnének, tehát gazdasági szempontból mindenképpen célszerű nekik teret biztosítani, mert ha itt nem lesz lehetőségük, akkor elmennek máshová elkölteni a pénzüket. Ez sem a Vaterának, sem nekünk eladóknak nem jó. Sok mindent lehet kezdeni egy ilyen ideiglenes regisztrációval, alkalmas a normális vásárlásra is, és persze lehet vele aljas dolgokat is elkövetni. Na de ha megnézzük, minden ilyen, nincs olyan eszköz, vagy intézkedés, amivel ne lehetne visszaélni.
Ráadásul, és végső soron a kérdés ezelőtt kb egy évvel már eldőlt. A Vatera megadta a lehetőséget erre. A döntést megnézték az összes létező szemszögből, mert jelentős változást hozott mindenkinek az életében, aki ezzel foglalkozik. A lehető legszerencsésebb hozzáállás, ha nem csupán elfogadni tudjuk ezt, hanem élni is az általa hozott lehetőségekkel.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
amy42
hozzászólás 2013-12-29 16:07
Létrehozva: #638

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-12-29 16:01
Azonosító: 2 092 289

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-12-28 22:41) *
Ez nem igaz.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-12-29 07:11
Létrehozva: #639

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(banga15 @ 2013-12-28 21:22) *
Sziasztok. Engem az érdekelne, hogy vannak számomra új felhasználók. client.... gondolok. Kik ők??? Licitálgatnak mindenre, rengetek termékemre, aztán meg eltűnnek... Hogy tudom likvidálni a licitálóim közül? Meg egyáltalán kik azok? Figyelgetem az aukciókat 3/4-ed részét ők tartják a nyertes licitet, vagy vásárolták már meg, és rengetegnek negatív értékelése van, vagy éppen 0! Mit tudok tenni, hogy ne tudjanak licitálni az általam hirdetett termékekre?

Sajnos, az új oldalon a regisztráláskor nem kell (és nem is lehet) megadni felhasználónevet. Regisztrálnak, kapnak egy client... számos nevet és elkezdhetnek licitálni. (külön a saját oldalra belépve tudnak megadni nevet maguknak, de sokan nem ezzel foglalkoznak, lehet, hogy meg is feledkeznek róla). Sok eladó (és régebben vaterázó vásárló is) döbbenten szembesül ezzel a ténnyel, hogy rengeteg szinte azonos nevű licitáló van. Óhatatlanul rossz érzést vált ki, hiszen nem értik.
Szerintem ezzel nem kell foglalkozni.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-12-28 22:41
Létrehozva: #640

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(banga15 @ 2013-12-28 21:22) *
...Figyelgetem az aukciókat 3/4-ed részét ők tartják a nyertes licitet, vagy vásárolták már meg, és rengetegnek negatív értékelése van, vagy éppen 0!

Ez nem igaz.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 30 31 32 33 34 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-03-28 23:13