IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 344 345 346 347 348 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Aramir_1975
hozzászólás 2011-07-04 16:18
Létrehozva: #6901

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-04 15:19) *
Ha jól érzem, te most cikizel engem.smile.gif

Dehogy, én ezt írnám annak, aki ilyen levelet küldene nekem vásárlás után. De egyébként tényleg, sosem tudni.
Mondjuk én ritkán indítok 1Ft-os aukciót, ilyen veszély nem fenyeget engem biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-04 15:19
Létrehozva: #6902

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-07-04 14:37) *
Legközelebb írd meg neki, hogy szerinted csalásra készül, és azért kell neki a pozitív, hogy megbízhatónak tűnjön, és ebben te nem szeretnél részt venni dry.gif

Ha jól érzem, te most cikizel engem.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-07-04 14:37
Létrehozva: #6903

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-04 14:16) *
Ja, ez nekem sem jön be.smile.gif Meg volt, aki fel akarta futtatni a nickjét, vásárolt ugyanígy visszalépett. Aztán adtam én is egy negát, akkor meg én voltam a szánalmas alak.

Legközelebb írd meg neki, hogy szerinted csalásra készül, és azért kell neki a pozitív, hogy megbízhatónak tűnjön, és ebben te nem szeretnél részt venni dry.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-07-04 14:34
Létrehozva: #6904

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-04 14:16) *
Na de ebben a helyzetben feltűnősködni.... kész Vaterás öngyilkosság.biggrin.gif

Amatőr! Ha nem sajnálja a 90 forintot a postáért, akkor simán meg lett volna a pozitív-ja, de velem rossz lóra tett. Nem sokáig gondolkodtam, ment az ÜSZ-re. Az értékelésen viszont sokat agyaltam, de aztán létrejöttnek jelöltem, hiszen fizetett, a jutalékot pedig (2 forint) nagyvonalúan lenyelem. smile.gif

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2011-07-04 14:36

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-04 14:16
Létrehozva: #6905

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-07-04 13:37) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1956248
Lásd az értékelésemet. No komment...

Ja, ez nekem sem jön be.smile.gif Meg volt, aki fel akarta futtatni a nickjét, vásárolt ugyanígy visszalépett. Aztán adtam én is egy negát, akkor meg én voltam a szánalmas alak.
Basszus, mit güzültem, mire ez a nyamvadt pár értékelés összejött, hogy bízzanak bennem a vevők, és majdnem 3000 lenne már, ha külön számítana, erre jönnek azok, akik szépen kiszámítják, hogyan lesznek hamar jó fejek, és az én munkával, szöszöléssel, kínlódással megszerzett profilommal egyenértékűek lesznek látszatra.
Lehet, hogy ez tőlem egy nem túl nagyvonalú gondolkodás, de sokkal jobban szeretem, ha a látszat mögött tartalom is van. Egyébként nem zavarnak a lufivá felfújt teljesítmények, de erkölcsi okok miatt ezekhez nem nyújtok segédkezet.
Aki meg már meg lett röptetve, jobb, ha nem hivatkozik a többszázas régi nickjére, hanem a lába közé húzza a farkát és szép csendesen somfordál, amíg lehet. Na de ebben a helyzetben feltűnősködni.... kész Vaterás öngyilkosság.biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-07-04 14:17

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-07-04 13:37
Létrehozva: #6906

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1956248
Lásd az értékelésemet. No komment...

+Quote Post
princeofwales
hozzászólás 2011-07-02 19:30
Létrehozva: #6907

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-11 14:05
Azonosító: 740 445

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-07-02 17:45) *
Tisztelt princeofwales!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

Már kaptam is segítséget. thank_you.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-07-02 18:04
Létrehozva: #6908

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Gizke56 @ 2011-07-02 17:55) *
Köszönöm utólag már nem lehet ugye?

biggrin.gif

De lehet. A személyes menüjében tudja módosítani az aukciót.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Gizke56
hozzászólás 2011-07-02 17:55
Létrehozva: #6909

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-07-01 11:07
Innen: Kerepes
Azonosító: 1 536 189

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-02 11:15) *
Mert nem adtál meg villámárat. smile.gif

Köszönöm utólag már nem lehet ugye?

biggrin.gif

--------------------
Gizke

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-07-02 17:45
Létrehozva: #6910

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(princeofwales @ 2011-07-02 14:34) *
Sziasztok!

Mindenkit óvatosságra intek gattaca9_t nevű vásárlónál. ...

Tisztelt princeofwales!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
princeofwales
hozzászólás 2011-07-02 14:34
Létrehozva: #6911

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-11 14:05
Azonosító: 740 445

Sziasztok!

Mindenkit óvatosságra intek gattaca9_t nevű vásárlónál. Szereti saját maga megállapítani a termék átadásának módját és mikéntjét. Ameddig az van amit ő akar, addig minden ok, de ha ragaszkodsz a leírásban szereplő átvételhez, akkor elszabadul a pokol. Hát én ragaszkodtam és meg is kaptam 351 vásárlás 100% pozitív értékelés után az első negát. A levelezésinkben voltam gerinctelen, pofátlan nőszemély és ezek még a szebb szavak. Láttam a negatív és semleges értékeléseknél hasonlóképpen járt el.
Én tiltóra tettem, mert szerintem kicsit kattant blink.gif Még szerencse, hogy a levelezés másolatát elküldtem a vaterának is, de bosszant az ilyen arcátlan viselkedés. Nem is értem miért licitált, ha neki az ott leírtak nem felelnek meg, vagy legalább kérdezett volna, mielőtt licitál. mad.gif
Bocsi, de felingerelt, amikor közölte, hogy ha nem küldöm, ahogy ő neki jó, akkor mit és hogyan csináljak a termékkel. unsure.gif

Azért köszi, hogy kiírhattam magamból thank_you.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-02 11:15
Létrehozva: #6912

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gizke56 @ 2011-07-02 11:12) *
Sziasztok!

Annyi lenne a kérdésem, hogy feltettem eladási hírdetést üdülésjog témában és , nincs kinn a zöld kosárba címzés .
Tudja valaki miért?

Én még új vagyok a porondon nem igazán tudom ezeket.
Köszönöm a választ.

Gizke sad.gif

Mert nem adtál meg villámárat. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gizke56
hozzászólás 2011-07-02 11:12
Létrehozva: #6913

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-07-01 11:07
Innen: Kerepes
Azonosító: 1 536 189

Sziasztok!

Annyi lenne a kérdésem, hogy feltettem eladási hírdetést üdülésjog témában és , nincs kinn a zöld kosárba címzés .
Tudja valaki miért?

Én még új vagyok a porondon nem igazán tudom ezeket.
Köszönöm a választ.

Gizke sad.gif

--------------------
Gizke

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-02 10:29
Létrehozva: #6914

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Parabellum80 @ 2011-07-01 23:53) *
......
A tömeges méretekről az ilyen "eladások" negatív visszajelzése tudna pontos viszonyszámot mutatni, de ezt sohasem fogjuk megtudni:(
Szerintem jobb a bajt megelőzni, mint gyógyítani....

Szerintem egy szabályozás megszületésénél nem a negatív visszajelzések aránya a döntő, hanem az ilyen jellegű kereskedelem és a hagyományos kereskedelem közötti arányszám. Tehát, ha ez a módszer elér egy bizonyos százalékot, akkor a Vaterának el kell gondolkodnia, hogy akar-e valamilyen szabályozást. Ha akar, akkor úgy gondolom, hogy figyelembe fogja venni az eddig lezajlott üzleteknek a tanulságait. Ahhoz, hogy ez normálisan sikerüljön, azaz tényleg jó legyen, mindenképpen kell egy viszonylag nagy szám, hogy jól valósítsa meg ezt a dolgot, ne félinformációk alapján.
Valóban jobb a bajt megelőzni, de ahhoz tapasztalat kell. Mint ahogy a bűnmegelőzés is a nevével ellentétben, mindig a bűnözés mögött kulloghat csak.
Szép reggelt mindenkinek. rolleyes.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-07-02 10:30

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Parabellum80
hozzászólás 2011-07-01 23:53
Létrehozva: #6915

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 15:48
Azonosító: 1 022

"Másutt ez már működik, van hagyománya, itt még viszonylag fiatal tevékenység. Azt gondolom, ha valóban tömeges méreteket ölt a dolog, a Vatera is fog szabályozni, mert eddig is egy csomó változást hozott. Talán még nincs olyan nagy számban jelen a piacon (százalékos arányban), hogy érdemben kellene tenniük. "

A tömeges méretekről az ilyen "eladások" negatív visszajelzése tudna pontos viszonyszámot mutatni, de ezt sohasem fogjuk megtudni:(
Szerintem jobb a bajt megelőzni, mint gyógyítani....

+Quote Post
Parabellum80
hozzászólás 2011-07-01 23:47
Létrehozva: #6916

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

"Másutt ez már működik, van hagyománya, itt még viszonylag fiatal tevékenység."
Ez így igaz, de máshol a vevőnek 45 napja van arra, hogy a pénzét visszakapja. Vegyük át a a hasznosat is........
Szép álmokat!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-01 23:37
Létrehozva: #6917

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Parabellum80 @ 2011-07-01 23:16) *
Megértem az álláspontodat, de Te is gondolj bele egy kicsit:
írod: Ha a vevők ezt a kockázatot felvállalják, akkor az az ő dolguk. Igen, ha tudnak róla. Az aukciók jelentős részében NINCS szó a külföldi behozatalról.
írod: a vatera hárít: a vaterának kellene a legnagyobb szigorral - ellenőrzéssel fellépni a sumákolók ellen.
írod: nem lehet diferenciálni a kereskedők és a "mezei" vaterázók között. DE. A kereskedő tisztában kell, hogy legyen a vaterás szabályokkal ill a törvényekkel, míg a mezeiknek nem, legalábbis a törvényeket nem ismerheti.
Példa: a fiam barátja rendelt egy kamerás kulcstartót. Az eladó nem írta, hogy ő dropship eladó, amikor az orczyn kibukott a tartalom (6dollár), a gyereket beidézték, nagyhirtelen börtönnel fenyegették,, a cuccot elkobozták, bűntetést kiszabták, úgy, hogy nem volt a kezében az a ki.aszott kulcstartó. Reklamált az "eladónál". az széttette a kezét és annyit mondott sorry.
Namármost ez a cucc az Eu - n belülről beszerezhető gond nélkül, kívülről bűncselekmény. Ki is a felelős? a gyerek? Nem tudta, hogy kinti cucc. Egyértelműen az eladó, de az meg szarik rá, mert ő csak közvetítő volt.
Szerinted ez helyes?
Ez nem a tükörbenézés kategória, remélem Te is érzed a különbséget.

smile.gif Jaj, már épp aludni készültem.
Azt te írtad, hogy a Vatera hárít, nem én.
Az, hogy a srácot beidézték és az eladónak nem kellett számot adnia, szerintem a magyar törvények impotenciája.
De gondolkodtam egyébként, és NetDigi postjából azzal tudok egyetérteni, hogy rossz hírét keltik a Vaterának, ami összességében nekünk is árt.
Tévedés ne essen, az ilyen fajta kereskedelemtől én is hányni tudok, egyáltalán nem szimpatizálok vele. Minden alkalommal elmegyek, megveszem a cuccot és csak utána teszem fel. Egyáltalán nem lehetek biztos, hogy valamit mikor fogok eladni, meddig listázom, mennyi ideig áll a pénzem benne, és a raktározás/raktárrendezés közben nem sérül-e meg. Szóval normális módon vállalok egy fajta kockázatot, ami az eredeti kereskedelemnek az alapja volt mindig.
Csak azt nem tudom, hogy a Vaterának valóban dolga-e ezt szabályozni. Másutt ez már működik, van hagyománya, itt még viszonylag fiatal tevékenység. Azt gondolom, ha valóban tömeges méreteket ölt a dolog, a Vatera is fog szabályozni, mert eddig is egy csomó változást hozott. Talán még nincs olyan nagy számban jelen a piacon (százalékos arányban), hogy érdemben kellene tenniük.
Különben elvben, ha valaki kiesett a százalékai miatt, az már nem jöhet más névvel. Persze ezt meg lehet előzni, 88 %-nál új regisztráció, anyuka, kiskutya nevével regisztrálni, de a vaterások sem hülyék. Kiszúrják szerintem a dolgokat. Szóval úgy gondolom, hogy egyfajta ellenőrzés mindig van. És talán, ha tényleg aktuális lesz, akkor születik szabályozás is a kérdésben.
Szép álmokat mindenkinek. a010.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Parabellum80
hozzászólás 2011-07-01 23:16
Létrehozva: #6918

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-01 22:30) *
Ez nem a Vatera dolga. A Vatera nem hatóság. Hátrányos megkülönböztetésért máris rájuk húznák a vizes lepedőt.
A Vatera egy felületet biztosít. Ennyi. Így is van egy csomó olyan dolog, ami szerintem jó.
Miért mindig mással foglalkoztok? Miért azt nézitek, hogy a másik ember mit csinál? Nem értem ezt. Tényleg nem értem. Basszus, adom a számlát, fizetem az adót, a Vaterának meg a jutalékot és a FD-at. Ez a dolgom és a vevők kiszolgálása. Hol szarom le, hogy Kis Büdös Péter nem ad számlát? Mi a túró közöm van hozzá? Azt hiszed én nem látom azokat a porcelánosokat, akik szintén kereskednek, de számla nélkül? Nem érdekel, mert nem rám tartozik. Reggel, amikor felkelek, bele tudok nézni a tükörbe, tudom, ha ellenőrzést kapok és akarnak, így is, úgy is meg tudnak büntetni, de a lelkiismeretem tiszta.
Ha a vevők ezt a kockázatot felvállalják, akkor az az ő dolguk. Ez meg mindig agressziót vált ki belőlem: "A Vatera hárít". Miért? Miért kellene hárítaniuk és mit?
Szerintem nem csak a kereskedők tartoznak felelősséggel a vevőért, hanem mindenki, aki ide felteszi a cuccát. Egyszer már említettem. Az, hogy valaki felteszi a cuccát, egy ígéret, hogy megkaphatja bárki, aki licitál. Innen a felelősség nem differenciált, mindenkire azonos módon vonatkozik. Szerintem. Nem kereskedői, hanem emberi mértékkel mérve, ami szerintem mindenek felett áll.

Megértem az álláspontodat, de Te is gondolj bele egy kicsit:
írod: Ha a vevők ezt a kockázatot felvállalják, akkor az az ő dolguk. Igen, ha tudnak róla. Az aukciók jelentős részében NINCS szó a külföldi behozatalról.
írod: a vatera hárít: a vaterának kellene a legnagyobb szigorral - ellenőrzéssel fellépni a sumákolók ellen.
írod: nem lehet diferenciálni a kereskedők és a "mezei" vaterázók között. DE. A kereskedő tisztában kell, hogy legyen a vaterás szabályokkal ill a törvényekkel, míg a mezeiknek nem, legalábbis a törvényeket nem ismerheti.
Példa: a fiam barátja rendelt egy kamerás kulcstartót. Az eladó nem írta, hogy ő dropship eladó, amikor az orczyn kibukott a tartalom (6dollár), a gyereket beidézték, nagyhirtelen börtönnel fenyegették,, a cuccot elkobozták, bűntetést kiszabták, úgy, hogy nem volt a kezében az a ki.aszott kulcstartó. Reklamált az "eladónál". az széttette a kezét és annyit mondott sorry.
Namármost ez a cucc az Eu - n belülről beszerezhető gond nélkül, kívülről bűncselekmény. Ki is a felelős? a gyerek? Nem tudta, hogy kinti cucc. Egyértelműen az eladó, de az meg szarik rá, mert ő csak közvetítő volt.
Szerinted ez helyes?
Ez nem a tükörbenézés kategória, remélem Te is érzed a különbséget.

+Quote Post
NetDigi
hozzászólás 2011-07-01 22:42
Létrehozva: #6919

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-05 10:12
Azonosító: 654 839

IDÉZET(Parabellum80 @ 2011-07-01 22:14) *
Elfelejtesz egy igen fontos momentumot:
ezek az "eladók" kereskedelmet folytatnak, mégpedig nem kis mértékben. A számlaadás, garancia, amit a hatályos törvények előírnak a kereskedelemre, náluk fehér holló. Azért tudják "olcsón" adni a termékeket, mert az "igazi" kereskedőkhöz képet semmilyen adót - közterhet nem fizetnek. Sőt, még bajba hozhatják a vevőiket, gondolok itt az EU - n kívülről behozott "kém" kamerás cuccokra.
A vatera azzal hárít, hogy a dropship kereskedelem nem tiltott. DE: ezek az "eladók" nem a nagykereskedőtől, hanem egy másik "dropship" eladótól "vásárolnak", akik a nagytesónál ügyeskednek.
Meglátásom szerint a vaterának kellene egy új eladói kategóriát létrehozni: dropship eladó, nekik KÖTELEZŐ lenne a vállalkozói igazolvány (cégkivonat) - tal megerősíteni a státuszukat, ezzel a vásárlók bizalmát meglehetősen lehetne növelni, náluk a kizárási százalékot is 98% - ban határoznám meg (ahogy a vaterabolttal rendelkezőkét is!), mert mint üzletemberek felelőséggel tartoznak a vevőikért.
Ezen javaslatomat elküldtem az országgyűlési képviselőmnek, illetve a kereskedelmi kamarának véleményeztetésre.

Egyet értek én is ezzel dropolnak addig amig sok negatívot nem szednek össze utána új nével frissen előröl kezdik folyamatosan így megy régi vevök már nem tudják elérni így a garancia is elveszett.Valamit ki kéne találni pld évi 30 uj termék eladás után írtam már egyszer hogy a számla van megjelölés kötelező lenne valószínű nem mernek hamis számlákat kiáltani az már elég komoly bűn lenne és évi 100 uj termék eladás után válalkozoi papírokkal megerősítés mert valószínű kereskedő máshogy nem árulhat ilyen sok uj terméket nem hiszem hogy valakinek évi 100 uj megunt terméke lenne. rolleyes.gif Igy most elég egy számlát nyittatni valakivel és mehet is a biznis mellow.gif A legtöbb dropos meg titkos személyesen nem találkozik még fel van hátborodva ha rákérdeznek áfa vám adó járulékok elkerülésével sokkal olcsóbban tudnak árusítani eleve vámolatlan terméket el se adhatnának mad.gif Némelyik brutális mennyiségben nyomja sok vevö akinek nem érkezik meg a pénzt nem kapják vissza egy része soha nem fog vaterázni megy a jelentgetés mocskolódás szidás más fórumokon hogy átvertek a vaterán és ez csak terjed.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-01 22:30
Létrehozva: #6920

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Parabellum80 @ 2011-07-01 22:14) *
Elfelejtesz egy igen fontos momentumot:
ezek az "eladók" kereskedelmet folytatnak, mégpedig nem kis mértékben. A számlaadás, garancia, amit a hatályos törvények előírnak a kereskedelemre, náluk fehér holló. Azért tudják "olcsón" adni a termékeket, mert az "igazi" kereskedőkhöz képet semmilyen adót - közterhet nem fizetnek. Sőt, még bajba hozhatják a vevőiket, gondolok itt az EU - n kívülről behozott "kém" kamerás cuccokra.
A vatera azzal hárít, hogy a dropship kereskedelem nem tiltott. DE: ezek az "eladók" nem a nagykereskedőtől, hanem egy másik "dropship" eladótól "vásárolnak", akik a nagytesónál ügyeskednek.
Meglátásom szerint a vaterának kellene egy új eladói kategóriát létrehozni: dropship eladó, nekik KÖTELEZŐ lenne a vállalkozói igazolvány (cégkivonat) - tal megerősíteni a státuszukat, ezzel a vásárlók bizalmát meglehetősen lehetne növelni, náluk a kizárási százalékot is 98% - ban határoznám meg (ahogy a vaterabolttal rendelkezőkét is!), mert mint üzletemberek felelőséggel tartoznak a vevőikért.
Ezen javaslatomat elküldtem az országgyűlési képviselőmnek, illetve a kereskedelmi kamarának véleményeztetésre.

Ez nem a Vatera dolga. A Vatera nem hatóság. Hátrányos megkülönböztetésért máris rájuk húznák a vizes lepedőt.
A Vatera egy felületet biztosít. Ennyi. Így is van egy csomó olyan dolog, ami szerintem jó.
Miért mindig mással foglalkoztok? Miért azt nézitek, hogy a másik ember mit csinál? Nem értem ezt. Tényleg nem értem. Basszus, adom a számlát, fizetem az adót, a Vaterának meg a jutalékot és a FD-at. Ez a dolgom és a vevők kiszolgálása. Hol szarom le, hogy Kis Büdös Péter nem ad számlát? Mi a túró közöm van hozzá? Azt hiszed én nem látom azokat a porcelánosokat, akik szintén kereskednek, de számla nélkül? Nem érdekel, mert nem rám tartozik. Reggel, amikor felkelek, bele tudok nézni a tükörbe, tudom, ha ellenőrzést kapok és akarnak, így is, úgy is meg tudnak büntetni, de a lelkiismeretem tiszta.
Ha a vevők ezt a kockázatot felvállalják, akkor az az ő dolguk. Ez meg mindig agressziót vált ki belőlem: "A Vatera hárít". Miért? Miért kellene hárítaniuk és mit?
Szerintem nem csak a kereskedők tartoznak felelősséggel a vevőért, hanem mindenki, aki ide felteszi a cuccát. Egyszer már említettem. Az, hogy valaki felteszi a cuccát, egy ígéret, hogy megkaphatja bárki, aki licitál. Innen a felelősség nem differenciált, mindenkire azonos módon vonatkozik. Szerintem. Nem kereskedői, hanem emberi mértékkel mérve, ami szerintem mindenek felett áll.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-07-01 22:32

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 344 345 346 347 348 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-02 06:16