IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 344 345 346 347 348 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Sprinkler1
hozzászólás 2011-06-24 16:30
Létrehozva: #6901

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-24 12:37) *
Ne felejtsétek el, hogy beindult a nyaralási szezon. Az emberek többsége nem gondol arra, hogy az eladó ilyenkor is teljesítené a kötelezettségét, sőt pénze áll az áruban, amit esetleg visszaforgatna. Odaérnek a vízpartra és minden kiesik a fejükből.

Kedves Zejopy kollegina!

Ámbár ez is benne van a pakliban, de mégsem.

Az utalásról teljesen megfeledkeznek ugyan, de belépni a vaterára/teszre és termékekre licitálgatni, azt ugyan nem. rolleyes.gif Az esetek 99%-ban.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"
Go to the top of the page

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-06-24 16:26
Létrehozva: #6902

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 15:26
Azonosító: 1 415 535

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-24 12:37) *
Ne felejtsétek el, hogy beindult a nyaralási szezon. Az emberek többsége nem gondol arra, hogy az eladó ilyenkor is teljesítené a kötelezettségét, sőt pénze áll az áruban, amit esetleg visszaforgatna. Odaérnek a vízpartra és minden kiesik a fejükből. Ezzel ilyenkor számolni kell nyáridőben, és még a hobbiból licitáló kisdiákokra is. Szóval nyáron minden nehézkesebb, nagyobb türelemre van szükség.smile.gif Ezzel jó, ha mindannyian számolunk.

A modortalanságra úgy érzem semmilyen reális és elfogadható magyarázat nincs.
Kicsit összevissza írtam (az idézeteket), de érthető szerintem. smile.gif

Igazad van, a nyaralásról megfeledkeztem (mivel az enyém még oly messze van....). Bár ebben a konkrét esetben inkább csak arról lehet szó, hogy a vevő nem akar fizetni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-24 12:37
Létrehozva: #6903

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(kockaorchidea @ 2011-06-24 11:59) *
Ha határidőnek elsejét jelölöm be az még baráti?

Teljesen reális. A levelezést a biztonsag@vatera.com, vagy a biztonsag@allegroup.hu-ra küldd.

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-06-24 12:13) *
Szerintem igen, az még 1 hét, elég kell legyen.

Ne felejtsétek el, hogy beindult a nyaralási szezon. Az emberek többsége nem gondol arra, hogy az eladó ilyenkor is teljesítené a kötelezettségét, sőt pénze áll az áruban, amit esetleg visszaforgatna. Odaérnek a vízpartra és minden kiesik a fejükből. Ezzel ilyenkor számolni kell nyáridőben, és még a hobbiból licitáló kisdiákokra is. Szóval nyáron minden nehézkesebb, nagyobb türelemre van szükség.smile.gif Ezzel jó, ha mindannyian számolunk.

A modortalanságra úgy érzem semmilyen reális és elfogadható magyarázat nincs.
Kicsit összevissza írtam (az idézeteket), de érthető szerintem. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-24 12:37

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-06-24 12:13
Létrehozva: #6904

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kockaorchidea @ 2011-06-24 11:59) *
tajmaszikes felhasználóról lenne szó. Valahogy már az elején éreztem, hogy ez az ember nem fix és csak élvezetből licitált. Minden egyes levelet dátumozva mindennel átmásoltam Wordpad-be időrendben és piros betűkkel idéztem a telefonbeszélgetésünket. Én sem telefonálok szinte soha (nem szeretem ha többe kerül a leves mint a hús). De most valahogy kíváncsi voltam, hogy mennyire van a helyén az esze és talán ha telefonon keresem akkor pánikba esik, hogy tényleg létre kéne hozni az adásvételt. 600.- forintot fizetne nekem + posta. Telefonra ráment vagy 200.- forint és legalább 20 e-mailt írtam már neki biggrin.gifD Eszméletlen... Még ő van megsértődve... Vagy a ma vagy holnap de írok neki és a vaterának is továbbítom az utolsó felszólító levelem. Ha határidőnek elsejét jelölöm be az még baráti?

Szerintem igen, az még 1 hét, elég kell legyen.

+Quote Post
kockaorchidea
hozzászólás 2011-06-24 11:59
Létrehozva: #6905

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-24 11:16
Azonosító: 1 533 053

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-06-24 11:49) *
Adj neki még egy pár napot, ha nem utal, akkor add meg neki a jól megérdemelt negatívot. Biztos hogy jön rá bosszúnegatív, de azt meg a levelezés elküldésével próbáld meg töröltetni. Azt hiszem, te tényleg mindent megtettél.

Én egyébként nem vagyok hajlandó a nem jelentkező vevőknek sms-ezni vagy felhívni őket. Egyrészt pénzbe kerül, másrészt nincs nyoma. 2-3 hetet szoktam várni, eközben több emailt is küldök (bár ezt se kellene, hiszen megy az automatikus vásárlási értesítő). Mostanában én is kifogtam néhányn elérhetetlen vevőt, de ilyen kellemetlen ügyem szerencsére még nem volt. Belinkelnéd esetleg a felhasználót? Kitartás! good2.gif

tajmaszikes felhasználóról lenne szó. Valahogy már az elején éreztem, hogy ez az ember nem fix és csak élvezetből licitált. Minden egyes levelet dátumozva mindennel átmásoltam Wordpad-be időrendben és piros betűkkel idéztem a telefonbeszélgetésünket. Én sem telefonálok szinte soha (nem szeretem ha többe kerül a leves mint a hús). De most valahogy kíváncsi voltam, hogy mennyire van a helyén az esze és talán ha telefonon keresem akkor pánikba esik, hogy tényleg létre kéne hozni az adásvételt. 600.- forintot fizetne nekem + posta. Telefonra ráment vagy 200.- forint és legalább 20 e-mailt írtam már neki biggrin.gifD Eszméletlen... Még ő van megsértődve... Vagy a ma vagy holnap de írok neki és a vaterának is továbbítom az utolsó felszólító levelem. Ha határidőnek elsejét jelölöm be az még baráti?

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-06-24 11:49
Létrehozva: #6906

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kockaorchidea @ 2011-06-24 11:30) *
Sziasztok!
Egyszerre több nem fizető vevőm is van :(Az egyikkel pedig problémáim vannak sad.gif(....

Adj neki még egy pár napot, ha nem utal, akkor add meg neki a jól megérdemelt negatívot. Biztos hogy jön rá bosszúnegatív, de azt meg a levelezés elküldésével próbáld meg töröltetni. Azt hiszem, te tényleg mindent megtettél.

Én egyébként nem vagyok hajlandó a nem jelentkező vevőknek sms-ezni vagy felhívni őket. Egyrészt pénzbe kerül, másrészt nincs nyoma. 2-3 hetet szoktam várni, eközben több emailt is küldök (bár ezt se kellene, hiszen megy az automatikus vásárlási értesítő). Mostanában én is kifogtam néhányn elérhetetlen vevőt, de ilyen kellemetlen ügyem szerencsére még nem volt. Belinkelnéd esetleg a felhasználót? Kitartás! good2.gif

+Quote Post
kockaorchidea
hozzászólás 2011-06-24 11:30
Létrehozva: #6907

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-24 11:16
Azonosító: 1 533 053

Sziasztok!
Egyszerre több nem fizető vevőm is van :(Az egyikkel pedig problémáim vannak sad.gif(
Az aukció lezárta után nem jelentkezett ezért írtam neki egy levelet. Ő válaszában megírta, hogy nincs nete de ha lesz szól. Kértem, hogy valami határidőt jelöljön meg ameddig várjak... Ezután egy darabig folyamatosan írt mert az egyik nap a lánya, másik nap ő magam jött fel Budapestre. Olyan időpontokat és helyszíneket jelölt meg ahova nekem külön 1-1 órát kellett volna utaznom és mivel nincs bérletem legalább 1500 forintra kellett volna jegyet váltanom. Az aukcióban világosan leírtam, hogy hol vehető át (3 helyszínt is megadtam). Ezek után újra eltűnt. A napokban kerestem telefonon. Bemutatkoztam és elmondtam miért keresem. A válasz: "De! Zavar! Éppen útban vagyok ha nem tudná!" és letette. Majd újra kerestem és valami iszonyatosan flegma és förtelmes hangnemben de belement a postába. Nem utal, nem ír címet, nem jelentkezik. Június 6. óta várok............................ Ha leadok egy negatívat ő azt viszonozhatja? sad.gif http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1867947 not_i.gif Olyan jól néz ki a sok pozitív értékelésem erre jönnek az ilyenek... sad.gif mad.gif

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-06-24 07:26
Létrehozva: #6908

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Andiniki73 @ 2011-06-24 05:48) *
Sziasztok!
Sokáig azt gondoltam,hogy csak engem találnak meg a problémás felhasználók,de most olvasom,hogy nem.Nagyon sok link van,régebben tényleg nem volt ennyi.Nekem pitbull95 felhasználóval van problémám,ami kezd mostmár unalmas is lenni.Juni10-én leütötte a termékem,12-én irt hogy adjak adatokat utal.Több telefon hivás,több sms-de semmi.Már azt bánom,hogy költöttem rá,mert az ilyen meg se érdemli!Email-re meg egyátalán nem válaszol.2napja elküldtem neki a biztonság@ ticketes levelet,de az se hatotta meg.Nem értem,ha valaki vásárol mért nem keresi a kapcsolat felvételt?A vaterára naponta többször bejár(bár most 2napja nem láttam,de elötte naponta többször is).
Viszont ezzel a felhasználóval van egy másik problémám is.Egy másik aukciós oldalon(nem tudom kiirhatom-e),a páromtól is vásárolt,illetve cserélni szeretett volna,de mivel mindenbe belekötött,semmi nem tetszett neki,a terméklapon a levelezés,csak lejáratás volt a részéröl,és nemcsak a páromnak ócsárolta le a termékeit,hanem másnak is,igy a sok negativ miatt kitiltották.Már arra gondoltam,összefüggést talált,és bosszubol igy áll hozzá a dolgokhoz.Egy fiatal gyerekröl van szó.......))))Még várok rá pár napot,azután értékelem,viszont ha bosszu negativot ad,azt valóban lehet töröltetni?
Köszönöm,kellemes reggelt!

Szia!

Lehet, ha a fizetési felszólítást elküldöd a vaterának is és a ticketszámot megőrzöd amit a vatera rendszere visszaküld. Már jóval túllépte a fizetési határidőt....

Egyébként mostanában nekem is felszaporodtak a fizetni nem kívánók. Pláne az olyanok, akik licit lejárta után nem jelentkeznek, majd mikor én küldök levelet, ők közlik,hogy mikor fognak fizetni.Ettől mászok falra.Olvassa, hogy 1 hét a fizetési határidő,de sz...ik rá. Persze nem kérdezi meg,hogy "figyi te marha fizethetek-e 2 hét múlva?" áááá dehogy kérdezi. Közli.Ennyi.
Persze ettől még én sem adok negát, de tiltólistára nagyon szívesen felteszem.

2. számú kedvencem: felteszem a vevőt tiltólistára, mert nehezen fizet,van sok semlegese és negája.Erre mit csinál? Beregisztrál másik néven és úgy vásárol. Nagy nehezen, 3 felszólítóra fizet.De legalább fizetett.

Tedd tiltólistára nyugodtan azokat, akik nem szimpatikusak az értékeléseik alapján. Akinek sok negája-semlegese van (persze olvasd el a szöveges értékelést) ,az talán nem túl megbízható vevő. Aki nálad tiltólistás,azt a párodnál is érdemes tiltólistára tenni.Talán így egy kicsit szűrhetőbb a nemfizető-szórakozók száma.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
Andiniki73
hozzászólás 2011-06-24 05:48
Létrehozva: #6909

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-26 10:40
Azonosító: 1 417 019

IDÉZET(tbevi1 @ 2011-06-23 12:29) *
Sziasztok!

Ismét kifogtam egy problémás felhasználót. Mint kiderült sok a negatív és a semleges értékelése. Vártam, hogy én nyerjem az aukciót, 15-én vettem a gyerekruhát, ami minél előbb kellene most már. Emailre,hívásra,smsre ismét ő sem reagál semmit. Mint a múltkori 2 felhasználó sem.
Egyszerűen nem értem, miért vannak itt ilyen emberek. Szórakozhatnának máshol.
Az az elszomorító, hogy régebben nem volt ilyen, sajnos az utóbbi 2 hónapban sorban összefutok ilyen eladókkal-vevőkkel.

Sziasztok!
Sokáig azt gondoltam,hogy csak engem találnak meg a problémás felhasználók,de most olvasom,hogy nem.Nagyon sok link van,régebben tényleg nem volt ennyi.Nekem pitbull95 felhasználóval van problémám,ami kezd mostmár unalmas is lenni.Juni10-én leütötte a termékem,12-én irt hogy adjak adatokat utal.Több telefon hivás,több sms-de semmi.Már azt bánom,hogy költöttem rá,mert az ilyen meg se érdemli!Email-re meg egyátalán nem válaszol.2napja elküldtem neki a biztonság@ ticketes levelet,de az se hatotta meg.Nem értem,ha valaki vásárol mért nem keresi a kapcsolat felvételt?A vaterára naponta többször bejár(bár most 2napja nem láttam,de elötte naponta többször is).
Viszont ezzel a felhasználóval van egy másik problémám is.Egy másik aukciós oldalon(nem tudom kiirhatom-e),a páromtól is vásárolt,illetve cserélni szeretett volna,de mivel mindenbe belekötött,semmi nem tetszett neki,a terméklapon a levelezés,csak lejáratás volt a részéröl,és nemcsak a páromnak ócsárolta le a termékeit,hanem másnak is,igy a sok negativ miatt kitiltották.Már arra gondoltam,összefüggést talált,és bosszubol igy áll hozzá a dolgokhoz.Egy fiatal gyerekröl van szó.......))))Még várok rá pár napot,azután értékelem,viszont ha bosszu negativot ad,azt valóban lehet töröltetni?
Köszönöm,kellemes reggelt!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-23 21:57
Létrehozva: #6910

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(nepster777 @ 2011-06-23 21:39) *
Ez azt jelenti törlik majd,mert akkor újraindítom az aukciót?

Már törölték. Ilyenkor végleges, tehát nyugodtan indítsd újra, és a negát is bevésheted neki.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-23 21:51
Létrehozva: #6911

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nepster777 @ 2011-06-23 21:39) *

Már nem tud itt semmit csinálni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nepster777
hozzászólás 2011-06-23 21:39
Létrehozva: #6912

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 18:15
Azonosító: 964 107

IDÉZET(svejku @ 2011-06-23 21:03) *
Már kitelt a becsülete.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-23 21:39
Létrehozva: #6913

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-23 21:23) *
http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi...1460766698.html
??
1. Az eladód messze nem 100%-os. 10 negatív és 28 semleges. És más is írta, hogy nem küldte a megnyert árut.

Ja (persze csak, ha ő az) és 8-9 oldalnyi nem értékelt tranzakciója is van...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-23 21:23
Létrehozva: #6914

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Fraudragon @ 2011-06-23 21:11) *
Sziasztok!Még nem igazán megy nekem ez a vaterázás.Az első kiszemelt árúval,jól becsaptak.Az történt,hogy már másfél hete fizettem,csomag sehol.Az email-emre nem válaszol,a telefonba is csak annyit mondott napokkal ezelőtt,hogy utánanéz.Jó,de mikor?Csalódtam,kidobott pénz!A férjem persze röhög rajtam,mindig cukkol,ha csenget a postás.Mi a fenét kezdhetek ezzel az eladóval?Vannak fent jó cuccok,de hát már félek!Ennek az ipsének is csak pozitív értékelése volt.Jártatok már így?

http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi...1460766698.html
??
1. Az eladód messze nem 100%-os. 10 negatív és 28 semleges. És más is írta, hogy nem küldte a megnyert árut.
2. Ez már a második vásárlásod, nem az első.smile.gif
3. Nem jártam még így, mert megnézem, hogy kitől vásárolok.

Írj egy utolsó felszólítást, hogy az áru érkezzen meg egy bizonyos határidőn belül. Amennyiben nem érkezik meg, a rendőrségre fogsz menni, feljelentést tenni. A levelet továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra, a visszakapott ticket számot őrizd meg.
Ha nem küldi a határidőig az árut, akkor adj negatív értékelést neki.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-23 21:25

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-23 21:18
Létrehozva: #6915

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Fraudragon @ 2011-06-23 21:11) *
Sziasztok!Még nem igazán megy nekem ez a vaterázás.Az első kiszemelt árúval,jól becsaptak.Az történt,hogy már másfél hete fizettem,csomag sehol.Az email-emre nem válaszol,a telefonba is csak annyit mondott napokkal ezelőtt,hogy utánanéz.Jó,de mikor?Csalódtam,kidobott pénz!A férjem persze röhög rajtam,mindig cukkol,ha csenget a postás.Mi a fenét kezdhetek ezzel az eladóval?Vannak fent jó cuccok,de hát már félek!Ennek az ipsének is csak pozitív értékelése volt.Jártatok már így?

Tegyél be egy linket az aukcióról.

+Quote Post
Fraudragon
hozzászólás 2011-06-23 21:11
Létrehozva: #6916

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-20 14:25
Azonosító: 1 530 790

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-23 21:03
Létrehozva: #6917

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nepster777 @ 2011-06-23 20:44) *
szivarvanystudiokft(-3)
Most már -3-nál jár tőlem kaphatja a 4.-et.Igazából arra lennék kíváncsi mennyi negatív kell hogy törölve legyen.

Már kitelt a becsülete.

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-06-23 20:54
Létrehozva: #6918

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tbevi1 @ 2011-06-23 14:24) *

Kommunikáció terén van még mit tanulnia... Jobban aggaszt, hogy néhányan arról beszéltek, hogy nem kapták meg a kifizetett terméket. Ha ez tényleg így van (ami persze nehezen bizonyítható), még jól jártál, hogy nem utaltad el a pénzt.

Arányaiban viszont 98%-osak a pozitív értékelései...

+Quote Post
nepster777
hozzászólás 2011-06-23 20:44
Létrehozva: #6919

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 18:15
Azonosító: 964 107

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-06-23 14:27) *
Melyik felhasználóról van szó?

szivarvanystudiokft(-3)
Most már -3-nál jár tőlem kaphatja a 4.-et.Igazából arra lennék kíváncsi mennyi negatív kell hogy törölve legyen.

A hozzászólást -nepster777- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-23 20:45

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-06-23 19:23
Létrehozva: #6920

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tbevi1 @ 2011-06-23 14:24) *

Sziasztok!

Ő vásárolt tőlem és teljesen normális volt minden tekintetben.
Nem értem most mi történhetett,velem normálisan kommunikált és azonnal válaszolt mindenre. dontknow.gif

Remélem megoldódik!!!!

--------------------

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 344 345 346 347 348 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-29 14:45