IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1365 Oldal V  « < 344 345 346 347 348 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
hytech
hozzászólás 2011-10-20 12:06
Létrehozva: #6901

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-20 11:53) *
Ezt rosszul gondolod.

Valamit sejtek. (maybe a trap? diggin_smilie.gif )

mosking.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-20 11:53
Létrehozva: #6902

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(hytech @ 2011-10-20 11:49) *
...
Ha tényleg bizonyítani akarjátok szerintem veszett fejsze.
...

Ezt rosszul gondolod.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-10-20 11:49
Létrehozva: #6903

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-20 11:31) *
Akkor tudunk bármit is tenni, ha van bizonyíték. Ezen dolgozunk.

Rendben.
Megértem az álláspontotokat.
Így viszont sajnos patthelyzet mert ezt a módszert fogja ezután is alkalmazni.(hiszen bevállt)
Ha 250 semlegese lesz 500 pozitív mellett akkor sem leszünk/tek előrébb.
Ez a tag kerüli a jutalékot mint kakas a kést olyan szinten.
A legszebb, hogy szerintem halálos nyugalommal teszi a dolgát mert el is hiszi, hogy teheti.
Ha tényleg bizonyítani akarjátok szerintem veszett fejsze.

Más: jól látom, hogy picit változott a fórum "alsó része" ?
Most nem látszik kik vannak benn név szerint, és ha a "minden idők ..." -ra kattintok akkor az "önnek nincs jogosultsága..." szöveg robban be.

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-20 11:31
Létrehozva: #6904

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(hytech @ 2011-10-20 10:15) *
Érdekes?
Ez kb. bolhafing ehhez képest mégsem tesznek ellene semmit.
Pedig szóltam Benznek többször is, hogy ez azért igen kirívó és durva eset.
...

Akkor tudunk bármit is tenni, ha van bizonyíték. Ezen dolgozunk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-10-20 10:15
Létrehozva: #6905

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-10-19 23:17) *
Hm, tényleg érdekes, főleg innen nézve, az utóbbi pár hónapot: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...p;filter=fromme
Szerintem egyértelmű jutalékelkerülés, nem tudom van-e erre Benznek paragrafusa. Pozitív értékelésre nem lehet kötelezni senkit, de az adásvételek sikeressége elég nyilvánvaló.

Érdekes?
Ez kb. bolhafing ehhez képest mégsem tesznek ellene semmit.
Pedig szóltam Benznek többször is, hogy ez azért igen kirívó és durva eset.
Itt az adásvételek 50%-a semleges de ez semmi.
Ami nem semleges az csupa értéktelen kacat, vagy ő vásárolt valamit.
Az eladásainak a 90%-a nem jött létre (kizárólag nagy értékű óra) és szinte minden esetben a "sajnos az óra mérete nem felet meg" - vagy ennek valamilyen variációja - kamu szöveggel zárult.

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-20 11:30

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-19 23:45
Létrehozva: #6906

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(jozsi112 @ 2011-10-19 23:07) *
Tisztelt Vatera!

Nemrég volt egy aukció kistimea eladóval az aukció sikeresen lezárult.Én pozitív visszajelzéssel és az aukció sikerességével adtam értékelést mivel így is történt fizettem a terméket megkaptam.Az emlitett eladó azonban semleges értékeléssel és az aukció sikertelenségével értékelt. Megnéztem a felhasználó másokkal is ezt csinálja. Az ő értékelései nőnek a többieké pedig nem.Ez elég inkorrekt a vásárlókkal szemben (vagy csak a jutalék elkerülésére csinálja-e) .Az lenne a kérdésem,hogy ez ellen lehetne-e tenni valamit? és kötelezni a pozitív értékelésre a felhasználót. A válasz előre is köszönöm.

Tisztelt jozsi112!

A felhasználót 72 órára felfüggesztettük. A következő alkalommal végleg kizárjuk.
Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-10-19 23:17
Létrehozva: #6907

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(jozsi112 @ 2011-10-19 23:07) *
Tisztelt Vatera!

Nemrég volt egy aukció kistimea eladóval az aukció sikeresen lezárult.Én pozitív visszajelzéssel és az aukció sikerességével adtam értékelést mivel így is történt fizettem a terméket megkaptam.Az emlitett eladó azonban semleges értékeléssel és az aukció sikertelenségével értékelt. Megnéztem a felhasználó másokkal is ezt csinálja. Az ő értékelései nőnek a többieké pedig nem.Ez elég inkorrekt a vásárlókkal szemben (vagy csak a jutalék elkerülésére csinálja-e) .Az lenne a kérdésem,hogy ez ellen lehetne-e tenni valamit? és kötelezni a pozitív értékelésre a felhasználót. A válasz előre is köszönöm.

Hm, tényleg érdekes, főleg innen nézve, az utóbbi pár hónapot: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...p;filter=fromme
Szerintem egyértelmű jutalékelkerülés, nem tudom van-e erre Benznek paragrafusa. Pozitív értékelésre nem lehet kötelezni senkit, de az adásvételek sikeressége elég nyilvánvaló.

+Quote Post
jozsi112
hozzászólás 2011-10-19 23:07
Létrehozva: #6908

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-03 11:55
Azonosító: 454 074

Tisztelt Vatera!

+Quote Post
bodnar64
hozzászólás 2011-10-19 22:04
Létrehozva: #6909

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-03 22:15
Azonosító: 1 429 390

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-19 21:58) *
Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

Köszönöm! Így teszek!
Mindenkinek további szép estét! Zsóka

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-19 21:58
Létrehozva: #6910

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bodnar64 @ 2011-10-19 21:49) *
Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek!
A baj csak az, hogy azóta nem is válaszol a levelemre. Ezek után már nem hiszem, hogy megkapom a mellényt. Lezárhatom egy negatívval, de ez gondolom senkinek sem érdeke! Azért még egyszer megpróbálom a kapcsolatfelvételt!

Még egyszer köszönöm!
Zsóka

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-19 21:58
Létrehozva: #6911

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(bodnar64 @ 2011-10-19 21:49) *
..... Lezárhatom egy negatívval, de ez gondolom senkinek sem érdeke! .....

De igen. Minden utánad jövőnek az az érdeke. Hogy lássák, mire számíthatnak....

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
bodnar64
hozzászólás 2011-10-19 21:49
Létrehozva: #6912

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-19 21:40) *
Tisztelt bodnar64!

Így van. Ha beleegyezett és Ön ennek a tudatában licitált, akkor az eladó utólag nem kötheti ilyen előnytelen feltételhez a postázást.

Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek!
A baj csak az, hogy azóta nem is válaszol a levelemre. Ezek után már nem hiszem, hogy megkapom a mellényt. Lezárhatom egy negatívval, de ez gondolom senkinek sem érdeke! Azért még egyszer megpróbálom a kapcsolatfelvételt!

Még egyszer köszönöm!
Zsóka

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-19 21:40
Létrehozva: #6913

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bodnar64 @ 2011-10-19 21:32) *
...Azzal, hogy utólag kb. egy héttel a vásárlásom után már feltüntette ezt az információt szerintem még nem mentesíti a kötelessége alól. Egy szabályos szerződés jött létre, melyet most az eladó egyoldalúan módosított.
Szerintetek most mit tehetek?
http://www.vatera.hu/bassimo_l_es_melleny_1479997412.html

Előre is köszönöm a segítségeteket! Üdv: Zsóka

Tisztelt bodnar64!

Így van. Ha beleegyezett és Ön ennek a tudatában licitált, akkor az eladó utólag nem kötheti ilyen előnytelen feltételhez a postázást.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-19 21:37
Létrehozva: #6914

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(bodnar64 @ 2011-10-19 21:32) *
Sziasztok!
..........

Megszívta. Ugyanis a terméklapos levelezésben beleegyezett. Tehát köteles postázni.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
bodnar64
hozzászólás 2011-10-19 21:32
Létrehozva: #6915

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Eddig csak olvastam a fórumot, de most segítséget szeretnék kérni Tőletek!
Még 09.23-án találtam egy mellényt, melyet szerettem volna megvásárolni, de az eladó csak személyes átvételt jelölt meg. Mivel más megyében lakom, így rákérdeztem, hogy csak személyes átvétel lehetséges vagy postázza is?
Másnap válaszolt: "Postázom".
Ennek tudatában mertem rá licitálni. Az 1 forintról indult termékre más nem tett licitet és megnyertem a mellényt. Emailban írtam az eladónak, hogy szívesen kifizetem a csomagolási díjat a postaköltséggel együtt és sajnálom, hogy ennyiért kell megválnia a terméktől.
A legnagyobb döbbenetemre visszaírt, hogy ha valakinek ingyen termék kell, az vegye át személyesen! Ő nem hajlandó 1 forintos terméket postázni, különben is más termékeinél a kérdésekre megírta. Ezután a terméklapra is ráfogja írni!

Amikor én vásároltam még nem volt a terméklapján feltüntetve, ezért is kérdeztem rá! Azzal, hogy utólag kb. egy héttel a vásárlásom után már feltüntette ezt az információt szerintem még nem mentesíti a kötelessége alól. Egy szabályos szerződés jött létre, melyet most az eladó egyoldalúan módosított.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-19 16:08
Létrehozva: #6916

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(mio007 @ 2011-10-19 15:09) *
Köszönöm a segítséget. Azt akkor megtehetem, hogy megtartom a "rossz" holmit? Nem akarom, hogy átverjenek.
A kedves eladó azt mondta, hogy visszafizeti a pénzem. Adjam el a most megkapott rossz holmit majd a különbözetet visszafizeti. A harmadik féllel nem tudja felvenni a kapcsolatot és nem tud mit tenni. Vele mit lehet csinálni ? és egyáltalán ez mibe minősül?
Én eladnám a terméket mert pénz szűkében vagyok, a különbözetre meg várnék... de mi van akkor ha mégse fizeti vissza később meg az lesz, hogy én kaptam valamit amit nem lett volna szabad eladni? unsure.gif

Az lenne a legtisztább, ha a tévesen kiküldött terméket visszapostázná az eladónak.
Ezt követően pedig az eladó visszautalná a teljes kifizetett összeget + a visszajuttatás díját.
A kialakult helyzetért ő a felelős, neki kell minden érintettel azt rendeznie.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mio007
hozzászólás 2011-10-19 15:09
Létrehozva: #6917

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-18 19:04
Azonosító: 947 569

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-10-18 18:41) *
Helló!
Szerintem te nem foglalkozz a 3. személlyel, az legyen az eladó gondja, vele kötöttél szerződést. Beszéld meg az eladóval, hogy visszaküldöd, és kártalanítson, vagy ha kell a tévesen küldött holmi, akkor a különbözetet kérd vissza, de abba ne menj bele, hogy te intézd el a másik vevővel a dolgot.

Köszönöm a segítséget. Azt akkor megtehetem, hogy megtartom a "rossz" holmit? Nem akarom, hogy átverjenek.
A kedves eladó azt mondta, hogy visszafizeti a pénzem. Adjam el a most megkapott rossz holmit majd a különbözetet visszafizeti. A harmadik féllel nem tudja felvenni a kapcsolatot és nem tud mit tenni. Vele mit lehet csinálni ? és egyáltalán ez mibe minősül?
Én eladnám a terméket mert pénz szűkében vagyok, a különbözetre meg várnék... de mi van akkor ha mégse fizeti vissza később meg az lesz, hogy én kaptam valamit amit nem lett volna szabad eladni? unsure.gif

+Quote Post
1Napocska1
hozzászólás 2011-10-19 12:25
Létrehozva: #6918

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-07 11:12
Azonosító: 1 419 049

IDÉZET(VateraMod @ 2011-10-19 10:06) *
Tisztelt 1Napocska1,

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

Köszönöm szépen a gyors választ, és a segítséget!!

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2011-10-19 10:06
Létrehozva: #6919

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(1Napocska1 @ 2011-10-19 09:02) *
Sziasztok!
Egy bizonyos steelheart nevű felhasználótól vásároltam 3 hónapja egy ezüstnek feltüntetett nyaklánc+karkötő szettet. Nemrég bevizsgáltattam, és kiderült, hogy egyáltalán nem ezüst!! A kedves eladó természetesen nem válaszol. Mit lehet ilyenkor tenni???

Tisztelt 1Napocska1,

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera(futár) csapata
www.vaterafutar.hu

+Quote Post
1Napocska1
hozzászólás 2011-10-19 09:02
Létrehozva: #6920

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-07 11:12
Azonosító: 1 419 049

Sziasztok!
Egy bizonyos steelheart nevű felhasználótól vásároltam 3 hónapja egy ezüstnek feltüntetett nyaklánc+karkötő szettet. Nemrég bevizsgáltattam, és kiderült, hogy egyáltalán nem ezüst!! A kedves eladó természetesen nem válaszol. Mit lehet ilyenkor tenni???

+Quote Post

1365 Oldal V  « < 344 345 346 347 348 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-09-24 04:55