IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1361 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-09 08:30
Létrehozva: #6921

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Norbert316 @ 2011-10-08 22:08) *
...
Írtam a Vaterának, hogy másolatokat árulnak eredetiként feltüntetve, de nem történt semmi, ugyanúgy árulják eredetiként!
...

Tisztelt Norbert316!

Minek kellett volna történnie?! blink.gif
Norbert316 felhasználó véleményére alapozva nyilván nem törölhetünk egy - egyébként szabályosnak látszó - aukciót.
Ha az eladó valótlanságot állít - jelen esetben a termék eredetiségéről - azt nem áll módunkban ellenőrizni, az az ő felelőssége.

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
karika57
hozzászólás 2011-10-08 22:15
Létrehozva: #6922

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-16 23:31
Azonosító: 551 514

Köszönöm a válaszod, a postaköltséggel csak az a baj, hogy kétszer fizettem ki, egyszer amikor elküldték a terméket és másodszor amikor visszaküldtem. Ha minden rendben lett volna, akkor ok, hogy én fizetem, de így szerintem nem jogos, mert ha a valóságnak megfelelő termékleírást ad az eladó, nem vettem volna meg. Miért én fizessek rá akár csak 1 Ft-ot is, az ő félrevezető termékleírása miatt, hiszen elismerte, hogy ki volt rojtolódva, vagyis a valóságnak nem felelt meg amit írt. Nem arról van szó, hogy nem tetszett, hanem arról, hogy hibásak voltak a terítők. Részemről képekkel és a levelezéssel tudom bizonyítani, hogyha negatívat ad, bosszúból teszi.
IDÉZET(tormgab @ 2011-10-08 16:41) *
Elnézést, hogy beleszólok, csak a jó szándék vezérel. Elmondom ÉN hogy csinálnám, persze ez nem kötelező érvényű senkire nézve:

Visszaküldted a terméket, ez eddig rendben. Addig semmiféle értékelést ne adj le, míg a vételárat vissza nem kaptad. Azt mindenképp tudnod kell, hogy a postaköltség NEM jár neked vissza, az a te veszteséged -ez más kereskedelmi folyamat esetén is így lenne, pl. ha egy áruháztól vásárolnál LCD tévét-.

A Vatera nem vesz részt az adásvételben, de tapasztalatom szerint, amennyiben száz százalékig bizonyítható, minden kétséget kizáróan az, hogy jogtalan értékelést kaptál, akkor az Ügyfélszolgálat megteszi a kellő lépéseket.

Szóval az értékelést csak azután, miután mindenki visszakapta ami az övé. Mit tehetsz, ha nem utalja vissza vételárat? Feljelentheted.

+Quote Post
Norbert316
hozzászólás 2011-10-08 22:08
Létrehozva: #6923

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-10-17 22:26
Azonosító: 1 405 452

Üdv

Egy olyan észrevételem lenne, hogy BMW emblémákat nézegetek.
Egy rakás van meghirdetve, sőt a legtöbbnél oda van írva, hogy EREDETI!!!!!!! miközben a képeken egy után-gyártott van!
Rákérdeztem az eladótól, aki azt mondta, hogy rossz kép lett felrakva, kicseréli.
Azóta is hirdeti ugyanazokkal a képekkel, a kérdésemet meg kitörölte, hogy más ne lássa.
Egyértelmű, hogy a meghirdetett emblémák 80%-a másolat, mégis eredetiként van hirdetve!!
Sajnos egyszer én is vettem egy ilyen másolat emblémát, ami az első mosásnál szétesett és silány minőségű volt!
Szóltam az eladónak, hogy ez egy silány másolat, de ő állította, hogy ez eredeti!
Írtam a Vaterának, hogy másolatokat árulnak eredetiként feltüntetve, de nem történt semmi, ugyanúgy árulják eredetiként!
mad.gif

egy példa:embléma

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-10-08 20:36
Létrehozva: #6924

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

Azt mindenképp tudnod kell, hogy a postaköltség NEM jár neked vissza, az a te veszteséged -ez más kereskedelmi folyamat esetén is így lenne, pl. ha egy áruháztól vásárolnál LCD tévét-.

Attól függ, mekkora az az lcd tv  biggrin.gif

"6. § (1) A rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható fogyasztási cikket - a járművek kivételével - az üzemeltetés helyén kell megjavítani.
(2) Ha a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a forgalmazó gondoskodik."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-08 20:34
Létrehozva: #6925

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Elnézést, hogy beleszólok,...

Így igaz, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2011-10-08 16:41
Létrehozva: #6926

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-14 14:48
Azonosító: 149 176

Elnézést, hogy beleszólok, csak a jó szándék vezérel. Elmondom ÉN hogy csinálnám, persze ez nem kötelező érvényű senkire nézve:

Visszaküldted a terméket, ez eddig rendben. Addig semmiféle értékelést ne adj le, míg a vételárat vissza nem kaptad. Azt mindenképp tudnod kell, hogy a postaköltség NEM jár neked vissza, az a te veszteséged -ez más kereskedelmi folyamat esetén is így lenne, pl. ha egy áruháztól vásárolnál LCD tévét-.

A Vatera nem vesz részt az adásvételben, de tapasztalatom szerint, amennyiben száz százalékig bizonyítható, minden kétséget kizáróan az, hogy jogtalan értékelést kaptál, akkor az Ügyfélszolgálat megteszi a kellő lépéseket.

Szóval az értékelést csak azután, miután mindenki visszakapta ami az övé. Mit tehetsz, ha nem utalja vissza vételárat? Feljelentheted.

+Quote Post
karika57
hozzászólás 2011-10-08 15:33
Létrehozva: #6927

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! Értem én hogy a vatera nem tudja eldönteni, de a levelében ill. a válaszában ugye elismerte, hogy pár cérna "kilógott" és szerinte ez 80 éves mokettnél belefér a HIBÁTLAN jó állapotú meghatározásba( amúgy csak szerinte 80 éves és csak szerinte szőnyeg, mert valójában terítő). Jelenleg azzal fenyeget, hogy ha nem felel meg az, hogy a két mokett árát visszaküldi semmit sem fog utalni. 8100 Ft-ba került ez a tranzakció. Ha a vatera nem foglal állást úgy, hogy a levelezésünket és a fotókat elküldöm, akkor kihez fordulhatok? Az eladók nem tartoznak felelősséggel a termékleírásban közölt adatok valódiságáért? mad.gif Nem egy helyen találkoztam már nem valós adatokkal, meghatározásokkal. Kép alapján vásárolni csak úgy lehet megnyugtatóan, ha valós adatokat ad meg az eladó. Nekem is vannak fenn áruim, de a legkisebb hibára is felhívom a leendő vásárlók figyelmét.

Egyébként ha negatívot ad, azért mert én azt adok és bosszúból még a 6000 Ft-ot sem küldi, akkor kihez fordulhatok?
Üdv. karika57

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-08 10:01) *
Tisztelt karika57!

A Vatera az aukció zárása után nem vett részt az adásvételben, ezért nem áll módjában véleményt formálni a leírtakról és eldönteni az egyes felhasználók vélt vagy valós igazát.

A hozzászólást -karika57- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-08 15:35

+Quote Post
foldgomb70
hozzászólás 2011-10-08 10:24
Létrehozva: #6928

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-22 01:00
Azonosító: 1 016 287

Érdekes, Problémás felhasználó: timi55

--------------------
Ami áll, az nem biztos, hogy nyugalomban van...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-08 10:01
Létrehozva: #6929

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(karika57 @ 2011-10-07 23:07) *
...
A vatera tényleg nem foglal állást ilyen esetben? Gondolom azért nem a teljes igazságot sikerült megírnia.

Tisztelt karika57!

A Vatera az aukció zárása után nem vett részt az adásvételben, ezért nem áll módjában véleményt formálni a leírtakról és eldönteni az egyes felhasználók vélt vagy valós igazát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
karika57
hozzászólás 2011-10-07 22:38
Létrehozva: #6930

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szép estét!
Véleményt ill. segítséget szeretnék kérni. Vásároltam két db. mokett terítőt amit az eladó nagyon jó, hibátlan állapotúként írt le. Egy érdeklődő még rá is kérdezett, hogy milyen az állapota és az eladó ott is nagyon jó állapotúnak írta a terítőt, ennek tudatában megvásároltam azokat, utaltam a pénzt és a csalódás akkor ért amikor megérkezett a csomag, Mind a kettő terítő szegése elkopott az anyag több helyen kirojtolódott, a színe hagyott volt és ráadásul még büdös is. azonnal hívtam az eladót, aki az apjához és a bátyjához irányítot, mondván ők foglalkoznak a vaterás dolgokkal. Újabb telefon apukának, és amikor elmondtam hogy mi a gondom azonnal közölte, hogy ő nem vesz vissza semmit, mert a terméklapon is az van írva, hogy nincs garancia az árura és különben is lehet hogy én rongáltam meg, és különben meg érdeklődtem-e bármiről is. Mondtam, hogy én ugyan nem, de egy másik felhasználó igen és a neki adott válasz alapján bátorkodtam licitálni a termékre, mivel még egyszer ugyanazon kérdést fölösleges let volna feltennem. Erre a terméklapról azonnal törölte ezt a hozzászólást. Azonnal fényképeket készítettem a hibákról és elküldtem neki, közöltem vele, hogy ha a termékre nem is ad garanciát a termékleírás valódiságára viszont garanciával tartozik, és ezért visszaküldöm őket.
Itt a link a termékről
http://www.vatera.hu/antik_pluss_mokett_sz...1473618960.html
itt a válasza is:
Jó van ne okoskodjon ne legyen beszarva vissza kapja a pénzét küldje vissza moketteket 3-4 cérna kilóg meg pár rojt miatt .
80 éves szőnyeg ! 3 cérna kilóg ennyi megengedett tiszta nevetséges . Küldje a moketteket és vissza küldöm a pénzét .
Amúgy meg jobb ha nem fenyegetőzik mert olyan negatívot kap hogy nem ad el magának senki semmit .
Tiszta szégyen .

Egyébként nem én vagyok az első aki hasonlóképpen járt a felhasználóval. Sajnos mindenki csak semlegessel értékelte.
Szerintetetek visszakövetelhetem a postaköltséget is, ami ugye oda-vissza 2100.- Ft??

Elnézést, még annyit hozzátennék, hogy én végig normális hangnemben beszéltem vele ill. írtam, és nem fenyegettem, csak közöltem vele az itt olvasott állásfoglalást a jogaimról, ezt írtam:

[i]Egyébiránt hogy ne gondolja, hogy nem tartozik semmiféle felelősséggel itt egy jogi állásfoglalás.
" Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat."

Üdv.
[/i]
Erre írta, hogy ne fenyegetőzzek mert negát kapok.
Nem vettem fel a stílusát és visszaküldtem a terítőket, kérve, hogy az árukat és a postaköltséget utalja vissza, 1 hét után válaszolta ezt:

Helló !
Megérkeztek a szőnyegek és én nem azt látom amit elmondtál , teljesen használható állapotban van mindkettő .
De mivel korrekt ember vagyok ez az értékeléseimből is látszik amiket kaptam így ha nem vagy megelégedve én vissza küldöm a 6000 Ft-odat de a posta költséget semmi kép mivel az a szerződésben is benne van hogy azt te állod .
Ezt beláthatod hogy ez így korrekt ! A vaterát is megkérdeztem és ők azt mondták nem szólnak bele oldjuk meg egymás között . Ha ez így neked jó ma utalom is a vétel árat ( 6000 Ft ) ha nem akkor nem utalok semmit .
Az értékelést oldjuk meg ma szerintem ha benne vagy Semleges és azt írjuk hogy " nem jött létre " ennyi se több se kevesebb .
Ezt azért ajánlom fel hogy neked se és nekem se legyen negatív értékelés az adatlapon . Mivel te veted meg neked kell először értékelni .

A vatera tényleg nem foglal állást ilyen esetben? Gondolom azért nem a teljes igazságot sikerült megírnia.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-07 14:15
Létrehozva: #6931

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(terka01 @ 2011-10-07 14:08) *
Sziasztok !

Mit lehet tudni rontoatti-ról ? Feltett nagyon olcsón puma cipőket, nulla értékeléssel és mind nagyjából egy időben jár le, a leírás mindenhol ugyanaz. Merjek kockáztatni ? üdv !

Tisztelt terka01!

Megnézzük, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
terka01
hozzászólás 2011-10-07 14:08
Létrehozva: #6932

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-08 23:50
Azonosító: 1 413 025

Sziasztok !

Mit lehet tudni rontoatti-ról ? Feltett nagyon olcsón puma cipőket, nulla értékeléssel és mind nagyjából egy időben jár le, a leírás mindenhol ugyanaz. Merjek kockáztatni ? üdv !

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2011-10-06 18:17
Létrehozva: #6933

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Agent21 @ 2011-10-06 18:02) *
Üdv!
Hát nem tudom lehet ,hogy ... nagyon szomorú leszek!

Csináljon mindent a lehető legszabályosabban! Mentsen el minden levelezést, - ez fontos - ha igaztalan volt a negatív és a rendelkezésre álló adatok ezt alátámasztják, lehet töröltetni a negát. Egyébként megértem, nekem is becsúszott egy méltánytalan negatív a több száz üzletbe, ez akkor nagyon elszomorított. smiley_0488.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Agent21
hozzászólás 2011-10-06 18:10
Létrehozva: #6934

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-23 22:00
Azonosító: 1 427 782

IDÉZET(vidaeff @ 2011-10-06 16:59) *
Köszönjük, nekem már erre nem lesz gondom. Bétettem a személyes tiltómba. Reméljük ezt az üzletet lezavarja Ön is aztán mehet a karcerba. Tényleg zűrös felhasználó.
Más: Legutóbb eladott Betty Boop tunikája deres fejem ellenére egészen felajzott, pedig sosem veszek, avagy hordok női ruhát! good2.gif

Nagyon köszönöm a biztató szavakat! smile.gif Nagyon bízom benne Én is,hogy így lesz.. És azt is remélem,hogy így jóval több emberhez ejut a hölgy híre ,mint úgy amúgy!és akkor meglehet előzni a bajt! smile.gif

A "más" témáért meg külön köszönet! Örömmel vettem,hogy elnyerte tetszését főleg így, tudván,hogy egyébként nem érintett női ruha ügyben!! smile.gif

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-10-06 18:10
Létrehozva: #6935

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(vidaeff @ 2011-10-06 16:59) *
Köszönjük, nekem már erre nem lesz gondom. Bétettem a személyes tiltómba. Reméljük ezt az üzletet lezavarja Ön is aztán mehet a karcerba. Tényleg zűrös felhasználó.
Más: Legutóbb eladott Betty Boop tunikája deres fejem ellenére egészen felajzott, pedig sosem veszek, avagy hordok női ruhát! good2.gif

Ó ez még annyira nem is veszélyes.
Sokkal durvábbakból tudnék egy füzetnyit mutatni hehehmm.gif

Mindenesetre nálam sem tündöklik már a csillaga.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Agent21
hozzászólás 2011-10-06 18:02
Létrehozva: #6936

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2011-10-06 17:29) *
Pedig már nyitottak neki külön blogot is az interneten mosking.gif

egy kommentet áthozok onnan:
idézem:

"Ezek után olvastam az értékeléseit, azóta megváltozott az életem:)smile.gif legalábbis erre a pár órára.
Én komolyan mondom, ne tiltsátok le!!
Ha szórakozni akartok, akkor várjátok a csodát, amikor bejelentkezik a lehetőség a vele való üzletelésre...az élmény semmihez sem fogható.
Így utólag sajnálom, hogy nem hallottam hírét előbb, mert hívtam volna magammal másokat is:)
Akkor sok szerencsét a vele üzletelőkkel!"

Üdv!
Hát nem tudom lehet ,hogy csak én nem vagyok vicces kedvemben? biggrin.gif Sajnos nem hiszem.. természetesen olvastam azt is ,ezután fordultam a vaterához ,mert engem nem ezek az érzések töltöttek el biggrin.gif Egyszerűen nem szeretném,hogy kiboritson!! biggrin.gif Egyébként meg persze végződhet jól is,de ha meg nem akkor a negatívért nagyon szomorú eszek!

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2011-10-06 17:29
Létrehozva: #6937

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

Pedig már nyitottak neki külön blogot is az interneten mosking.gif

egy kommentet áthozok onnan:
idézem:

"Ezek után olvastam az értékeléseit, azóta megváltozott az életem:)smile.gif legalábbis erre a pár órára.
Én komolyan mondom, ne tiltsátok le!!
Ha szórakozni akartok, akkor várjátok a csodát, amikor bejelentkezik a lehetőség a vele való üzletelésre...az élmény semmihez sem fogható.
Így utólag sajnálom, hogy nem hallottam hírét előbb, mert hívtam volna magammal másokat is:)
Akkor sok szerencsét a vele üzletelőkkel!"

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-06 17:30

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2011-10-06 16:59
Létrehozva: #6938

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Agent21 @ 2011-10-06 15:35) *
Filcsillag a hölgy felhasználóneve

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Agent21
hozzászólás 2011-10-06 15:35
Létrehozva: #6939

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2011-10-06 14:34) *
A link nem működik. Kellene a felhasználóneve.

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-06 15:02) *
Tisztelt Agent21!

Azzal az indokkal nem állhat el az adásvételtől, hogy nem tetszenek a vevő értékelései.
A kizárás feltételeiről itt olvashat: http://www.vatera.hu/forum/index.php?act=a...;f=3&id=101

Ez nagyon szomorú akkor! sad.gif De azért nagyon szépen köszönöm a válaszod!
De az még mindig érdekelne mégis mennyi negatív értékelés illetve hány százalék kell ahhoz hogy valakit kitehessenek? Ez a nő a leírtak alapján huhh...hát nem egyszerű eset és akkor finom voltam!

IDÉZET(Agent21 @ 2011-10-06 15:33) *
Ez nagyon szomorú akkor! sad.gif De azért nagyon szépen köszönöm a válaszod!
De az még mindig érdekelne mégis mennyi negatív értékelés illetve hány százalék kell ahhoz hogy valakit kitehessenek? Ez a nő a leírtak alapján huhh...hát nem egyszerű eset és akkor finom voltam!

Bocsánat!!! Útóbb kattintottam csak rá a linkre tongue.gif Már nézegetem!!!Köszi még egyszer! smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-06 15:02
Létrehozva: #6940

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Agent21 @ 2011-10-06 14:29) *
...Mit lehet tenni ilyen esetben? ...

Tisztelt Agent21!

Azzal az indokkal nem állhat el az adásvételtől, hogy nem tetszenek a vevő értékelései.
A kizárás feltételeiről itt olvashat: http://www.vatera.hu/forum/index.php?act=a...;f=3&id=101

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1361 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-05-28 18:34