IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
evica_74
hozzászólás 2011-08-15 15:26
Létrehozva: #6921

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-09 09:29
Azonosító: 1 540 324

Kedves Zejopy, VateraBenz, Svejku!

(Remélem, mindenkinek jól írtam a nevét smile.gif))

Megkaptam chris42 termékét. Bevizsgáltattam, minden rendben van vele.
Elintéztem a rendőrségi feljelentés "visszavonását" is, nem vonják be az eljárásba őt.

Érdekességképpen:

A rendőrség jelen ügyben a feljelentésem alapján eleve nem indított volna eljárást, mert nem történt bűncselekmény.

Ennek indoka az, hogy - annak ellenére, hogy az eladóval a megállapodásunk leütés előtt a fele vételár előre utalása, majd az ékszer utánvéttel (másik fele vételár + költség) történő feladása volt - én választhattam volna később az eladó által felajánlott megoldást, miszerint a fennmaradt vételár-részletet is utaljam át előre, ő pedig ezt követően postáz, de nem választottam. Tehát az eladó szándéka a levelezés alapján az eladás volt, ezért függetlenül attól, hogy az átadás és a fizetés módját tekintve miben állapodtunk meg, nem indítanak eljárást.

Az erről szóló hivatalos tájékoztatást a rendőrségen olvastam, majd megkapom postán smile.gif Jó lecke, ilyen esetben bíróságra tartozik az ügy.

Ennél azért többet vártam egy feljelentéstől, de mindegy, a lényeg, hogy végül sikerült az adásvételt megnyugtatóan lerendezni.

Megyek, bepakolom a kocsiba a nyaralási kellékeket smile.gif smile.gif smile.gif

Köszönöm mindenkinek a támogatást és a hozzászólásokat, további szép nyarat smile.gif

Üdv: Évi

--------------------
Üdv: evica_74
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-15 14:16
Létrehozva: #6922

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Cetleen_v @ 2011-08-15 13:55) *
Lehet,hogy közvetlen a Vaterának nem fizettem még .mivel itt csak vásárló vagyok ! Az eladások után mivel s Tesz-Veszen vagyok már sok év óta és ott fizetem a jutalékot.
Mivel a Vatera és a Tesz-Vesz együtt működik pár hónapja így gondolom.hogy van jogom szólni !
Erről ennyit !
mad.gif dry.gif

Nem emlékszem, hogy megkérdőjeleztem volna a hozzászólási jogodat. Mert ahhoz semmi közöm. Csupán egy kérdést tettem fel, normális, udvarias hangnemben.
Amúgy pedig jutalékfizetéstől teljesen függetlenül a Vaterának megvan a hatásköre, amit nem léphet túl.
Erről meg ennyit. Először jó tájékozódni, és csak utána érdemes haragudni. Na és értelmezni sem árt a leírtakat.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-15 13:59
Létrehozva: #6923

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Cetleen_v @ 2011-08-15 13:55) *
Lehet,hogy közvetlen a Vaterának nem fizettem még .mivel itt csak vásárló vagyok ! Az eladások után mivel s Tesz-Veszen vagyok már sok év óta és ott fizetem a jutalékot.
Mivel a Vatera és a Tesz-Vesz együtt működik pár hónapja így gondolom.hogy van jogom szólni !
Erről ennyit !
mad.gif dry.gif

Milyen összefüggést lát a jutalékfizetés és a "szólás" közt?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Cetleen_v
hozzászólás 2011-08-15 13:55
Létrehozva: #6924

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-08-10 16:21
Azonosító: 1 540 486

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-13 17:16) *
Nem vagyok Vatera, viszont egy kérdésem lenne. Kinek fizetsz? Mert a Vaterának te még nem fizettél szerintem semmit.

Erről ennyit !

mad.gif dry.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-15 08:07
Létrehozva: #6925

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-14 22:40) *
Közben megnéztem a tagot. Nincsenek fent termékei. Pedig, amikor indult az egész ügy, akkor voltak még. Ha csak számlatartozás, akkor nem veszik le az aukcióit. Hajaj. Ez nem jó jel.
Asszem megint csak Benz tud érdemben nyilatkozni.

A felhasználó bizonyos feltételek teljesülése esetén még lehet aktív.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-15 07:52
Létrehozva: #6926

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-14 23:40) *
Köszönöm smile.gif

Következő kérdésem az lenne, hogy hogy tudsz több hozzászólást beszúrni és közé válaszokat rakni, de a válaszodat már csak egy kiadós alvás után nézem meg smile.gif

Jó éjt, és köszönöm mindkettőtöknek!

Nem a válasz, hanem az idézet gombot nyomom meg azoknál a hozzászólásoknál, amelyekre válaszolni szeretnék. smile.gif

Szép reggelt mindenkinek, itt süt a nap és a szomszéd tyúkja teljesen izgatottan kotkodácsol.smile.gif De inkább ilyenre ébredjen az ember, mint a fűnyíróra. Megyek, főzők kave.gif -t.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-14 23:40
Létrehozva: #6927

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-14 23:35) *
Juj... és milyen volt? ohmy.gif Én biztos kiborulnék.smile.gif
Nem hiszem, hogy reális lenne. Ne aggódj.smile.gif Jó kényelmetlen vásárlás ez neked, de talán rendben lezajlik a végére.
Legalábbis az lenne a jó.smile.gif

Köszönöm smile.gif

Következő kérdésem az lenne, hogy hogy tudsz több hozzászólást beszúrni és közé válaszokat rakni, de a válaszodat már csak egy kiadós alvás után nézem meg smile.gif

Jó éjt, és köszönöm mindkettőtöknek!

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-14 23:35
Létrehozva: #6928

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-08-14 23:29) *
..... Én voltam már inaktív z.gif ......

Juj... és milyen volt? ohmy.gif Én biztos kiborulnék.smile.gif

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-14 23:33) *
Még egy ötlet elalvás előtt: nem lehet, hogy azért inaktív és azért törölték az aukcióit, mert feljelentettem, és pl. erről a rendőrség értesítette az üzemeltetőt?

Jelezte e-mailben - miután megírtam neki, hogy feljelentettem - hogy ő is megtette a szükséges jogi lépéseket (bár az indokot nem értettem)... még a végén beperel, amiért rossz hírét keltem, rontom az üzletét? ohmy.gif

Nem hiszem, hogy reális lenne. Ne aggódj.smile.gif Jó kényelmetlen vásárlás ez neked, de talán rendben lezajlik a végére.
Legalábbis az lenne a jó.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-14 23:33
Létrehozva: #6929

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-14 23:15) *
Ha nem maguktól jártak le, akkor az inaktiválással lehetnek kapcsolatban. Erről a dologról a legkevesebbet tudom, mert
1. Mindig tisztán játszom, még sosem inaktiváltak.
2. Hiába könyörgünk ilyenkor Benznek, nem adhat ki infót kívülálló harmadik félnek. Úgyhogy már meg sem próbálunk kicsikarni belőle érdemi információt. A legtöbb, amit szokott mondani, hogy "bizonyos feltételek teljesülésével még lehet aktív".

Még egy ötlet elalvás előtt: nem lehet, hogy azért inaktív és azért törölték az aukcióit, mert feljelentettem, és pl. erről a rendőrség értesítette az üzemeltetőt?

Jelezte e-mailben - miután megírtam neki, hogy feljelentettem - hogy ő is megtette a szükséges jogi lépéseket (bár az indokot nem értettem)... még a végén beperel, amiért rossz hírét keltem, rontom az üzletét? ohmy.gif

--------------------

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-08-14 23:29
Létrehozva: #6930

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Ha nem maguktól jártak le, akkor az inaktiválással lehetnek kapcsolatban. Erről a dologról a legkevesebbet tudom, mert
2. Hiába könyörgünk ilyenkor Benznek, nem adhat ki infót kívülálló harmadik félnek. Úgyhogy már meg sem próbálunk kicsikarni belőle érdemi információt. A legtöbb, amit szokott mondani, hogy "bizonyos feltételek teljesülésével még lehet aktív".

Amennyiben végleges, akkor Benz is meg szokta írni, (ha megkérdezik). Én voltam már inaktív z.gif (nem számlatartozás miatt), de annyira nem, hogy az összes aukciómat töröljék... (ebből gondolom, hogy Ő végleges) Ettől teljesen független az ügyed, ha elküldte az árut, és az rendben van, átveszed, kifizeted, legfeljebb az értékelésre nem tud majd reagálni, de ez ne zavarjon.

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-14 23:26
Létrehozva: #6931

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Értem, köszönöm smile.gif

Remélem, nemfizetés miatt volt... azt el tudom képzelni, mert eddig csak én hívtam - tőle 2 visszahívást kérő sms-t kaptam csak, mikor már nagyon zaklattam mail-ben és sms-ben.

Ja, és kicsit utánajártam... épp állást keres - ami miatt valóban sajnálom -, úgyhogy elképzelhető, hogy nincs pénze jelenleg.

További szép estét, mára elköszönök!

A hozzászólást -evica_74- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-14 23:28

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-14 23:15
Létrehozva: #6932

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-14 23:06) *
küldeményt.

Megkérdezhetem, hogy miféle oka lehet annak, ha valakinek az összes aukcióját törlik? Nemrég indította őket.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-14 23:06
Létrehozva: #6933

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-14 22:40) *
Közben megnéztem a tagot. Nincsenek fent termékei. Pedig, amikor indult az egész ügy, akkor voltak még. Ha csak számlatartozás, akkor nem veszik le az aukcióit. Hajaj. Ez nem jó jel.

Kedves Zepjoy, Svejku!

Sajnos béna vagyok ehhez a fórumozáshoz, ezért bocsánat, hogy nem válaszolok külön-külön minden hozzászólásra. Olvasom, és köszönöm mindkettőtöknek, és mindenki másnak, aki eddig kommentált.

Lesz nálam fényképezőgép. Ha a futár ideér holnap délelőtt, akkor én veszem át, ha nem ér ide - holnap utazunk nyaralni - akkor pedig a kollégám fogja átvenni. A kaposvári felvevő futárral beszéltem, ő megígérte, hogy a budapesti futár is telefonálni fog nekem, így meg tudom majd szervezni, hogy hova menjen: hozzám, vagy a munkahelyemre.

Fényképezőgép lesz nálam, tanút kerítek, és jelzem a kollégának is, hogy tegye ugyanezt átvételkor, ha én már nem tudnám átvenni a küldeményt.

Megkérdezhetem, hogy miféle oka lehet annak, ha valakinek az összes aukcióját törlik? Nemrég indította őket.

IDÉZET(svejku @ 2011-08-14 22:37) *
Szia!
Én eddig nem szóltam a témához, de figyelemmel kísértem.
A küldemény átvétele előtt beszélj a futárral, hogy komoly fenntartásaid vannak, azzal, hogy mit is kaptál. Általában a futár sem jár egyedül, veled is legyen valaki tanúnak. Ragaszkodj ahhoz, hogy fizetés előtt meg akarod nézni! Egy fényképezőgép, vagy videokamera sem ártana. Amennyiben a csomagban (szerinted) nem a megrendelt áru van, akkor ne vedd át, ne fizesd ki, és vegyetek fel egy írásos jegyzőkönyvet erről. Ezt írja alá a futár, és a két tanú is.

Szia,

közben gyakorlok (idézet, válasz, írás smile.gif) és rájövök lassan a fórum logikájára smile.gif

Köszönöm szépen, ha én veszem át, biztos lesz itthon két szomszéd tanúnak, ha pedig a kolléga, akkor megkéri majd a recepciós hölgyeket.

Mindenképp megírom majd, hogy mi történt. A feljelentést visszavonni ugye nem lehet, de egy eljárás megszüntetésére irányuló kérelmet elkészítettem dátum nélkül, és megbeszéltem pénteken a kapitányságon az ügyintézővel, hogy ha megkapom az ékszert - és minden rendben van vele - akkor feladom Balcsiról a levelet.

Remélem, ez lesz a végső lépés, és pontot tehetek lassan az ügy végére.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-14 22:40
Létrehozva: #6934

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-08-14 22:37) *
Szia!
A küldemény átvétele előtt beszélj a futárral, hogy komoly fenntartásaid vannak, azzal, hogy mit is kaptál. Általában a futár sem jár egyedül, veled is legyen valaki tanúnak. Ragaszkodj ahhoz, hogy fizetés előtt meg akarod nézni! Egy fényképezőgép, vagy videokamera sem ártana. Amennyiben a csomagban (szerinted) nem a megrendelt áru van, akkor ne vedd át, ne fizesd ki, és vegyetek fel egy írásos jegyzőkönyvet erről. Ezt írja alá a futár, és a két tanú is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-08-14 22:37
Létrehozva: #6935

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-14 22:11) *
Holnapra várom a futárt a valamilyen oknál fogva 10 ezerre biztosított 60 ezres ékszerrel, remélem, a csomagban lesz. Tényleg úgy van, hogy ki kell fizetni, át kell venni, és csak utána lehet megnézni? És ha nincs benne, nem viszi vissza a futár és nem adja vissza az utánvét összegét, hanem intézzem, ahogy tudom?

Nyugtassatok meg...

Szia!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-14 22:33
Létrehozva: #6936

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-14 22:11) *
Szép estét mindenkinek.

Csak egy kérdés az ügyemben.

Röviden: megállapodás az volt, hogy fele vételár előre megy, majd futár jön a vételár másik felét és a költségeket kitevő utánvéttel - ehelyett fele vételár ment, eladó meggondolta magát, futár nem jött, rendőrségi feljelentést tettem, majd ezt követően mégis megrendelte az eladó a futárt).

Az eladó, chris42 mára inaktív lett, emiatt kell aggódnom?

Holnapra várom a futárt a valamilyen oknál fogva 10 ezerre biztosított 60 ezres ékszerrel, remélem, a csomagban lesz. Tényleg úgy van, hogy ki kell fizetni, át kell venni, és csak utána lehet megnézni? És ha nincs benne, nem viszi vissza a futár és nem adja vissza az utánvét összegét, hanem intézzem, ahogy tudom?

Nyugtassatok meg...

Nem, nem. Bontsa ki a kollégád a futár jelenlétében. Ehhez joga van.
Az inaktiválás ebben az esetben nem megnyugtató, de lehet egyszerű számlatartozás is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-14 22:11
Létrehozva: #6937

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-12 14:41) *
Jelentkezett a futár, hogy felvette a küldeményt. Kértem korábban, hogy rendeléskor legyen megjelölve a küldemény 58 ezres értéke. Ma az eladó felhívott, (ilyet még nem tett), és elmondta, hogy ehelyett 10 ezret tüntettek fel és hogy állítólag a futár erre annyit közölt, hogy ezt így szokták.
Mondjuk ezt én nem értem, de már nem csodálkozom semmin smile.gif

Amint megkaptam (kollégám átvette) az ékszert, beugrok a rendőrségre (vagy egy balatoni postára) az eljárás megszüntetésére irányuló kérelemmel.

Majd megírom a fejleményeket, remélem, most már minden rendben lesz.

Az eladóra leadott értékelésemet törölték, de nem került be az aukció az értékelendők közé. Pedig lehet, hogy úgy jobb lett volna, azért egy semlegest megérdemelne.

Szép estét mindenkinek.

Csak egy kérdés az ügyemben.

Röviden: megállapodás az volt, hogy fele vételár előre megy, majd futár jön a vételár másik felét és a költségeket kitevő utánvéttel - ehelyett fele vételár ment, eladó meggondolta magát, futár nem jött, rendőrségi feljelentést tettem, majd ezt követően mégis megrendelte az eladó a futárt).

Az eladó, chris42 mára inaktív lett, emiatt kell aggódnom?

Nyugtassatok meg...

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-13 18:40
Létrehozva: #6938

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Cetleen_v @ 2011-08-13 16:29) *
... Én amit írtam önöknek azokra csak egy sablonos és nem kielégítő választ kaptam ! ...

Az első hozzászólásában még ezt írta:
IDÉZET(Cetleen_v @ 2011-08-12 23:09) *
... Vaterának 2-szer írtam és eddig ők sem válaszoltak semmit! Mit tegyek???...

Érthetően leírtuk a teendőket, ezen kívül mit szeretne még megtudni?
...
Avval nem tudok mit kezdeni sajnos az eladó továbbra sem jelentkezik ! Ha már fizetünk az eladások után én úgy gonolom,hogy ennek fejében elvárható lenne,hogy az ilyen esetkben amikor a vevő nem tud mit tenni a vásárlás után ,hogy felülvízsgálják az ügyet !
...

Nem tudjuk felkeresni az eladót és jelentkezésre kényszeríteni.
Konkrétan mit kellene "felülvizsgálni"?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-13 17:16
Létrehozva: #6939

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

.... Ha már fizetünk az eladások után én úgy gonolom,hogy ennek fejében elvárható lenne,hogy az ilyen esetkben amikor a vevő nem tud mit tenni a vásárlás után ,hogy felülvízsgálják az ügyet !....

Nem vagyok Vatera, viszont egy kérdésem lenne. Kinek fizetsz? Mert a Vaterának te még nem fizettél szerintem semmit.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Cetleen_v
hozzászólás 2011-08-13 16:29
Létrehozva: #6940

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-08-10 16:21
Azonosító: 1 540 486

Tisztelt Vatera !

Én amit írtam önöknek azokra csak egy sablonos és nem kielégítő választ kaptam ! Bocsánat az írásjelek sokszorosítása miatt de nagyon bosszús vagyok és néha így fejezem ki itt a nem tetszésem !
Avval nem tudok mit kezdeni sajnos az eladó továbbra sem jelentkezik ! Ha már fizetünk az eladások után én úgy gonolom,hogy ennek fejében elvárható lenne,hogy az ilyen esetkben amikor a vevő nem tud mit tenni a vásárlás után ,hogy felülvízsgálják az ügyet !
Számomra az is furcsa,hogy a személyes oldalamon meg sem jelent a vásárolt áruk közt .Egyszerűen eltünt.
Egyáltalán hová lett,mert így értékelni sem lehet !
Kérem,hogy legyenek kedvesek segíteni,hogy lerendeződjön a vásárlás ! Nekem erre az asztalra szükségem van nem viccből vásároltam !
Köszönöm mad.gif
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-08-12 23:43) *
Tisztelt Cetleen_v!

A 2011/08/06-án 13:00 órakor írt megkeresésére aznap 19:28-kor kapott választ.
A 2011/08/10-én 17:25 órakor írt megkeresésére másnap 09:53-kor kapott választ.

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

Kérjük, következő hozzászólásaiban mellőzze az írásjelek indokolatlan többszörözését!

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-30 22:16