IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1323 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Norbibacsi
hozzászólás 2011-06-29 10:45
Létrehozva: #6921

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-28 09:08
Azonosító: 1 436 028

Sziasztok!
Sajnos régóta tapasztalom, hogy elég sok Vaterás a vevő által ELŐRE kifizetett összegből rendeli meg a termékeit. Így külföldi oldalakról akár 50-100 terméket is feltölthet, azokat sajátjaként beállítva, majd ha a vevő átutalta a vételárat, megrendeli. Értelemszerűen ez olcsóbb, mint aki előre beleteszi a pénzét, raktárat, irodát, logisztikát tart fent, cserébe a vevő vállalja az összes kockázatot: előre fizetett a semmiért, csúszhat a szállítási határidő, hibás terméknél újra 2-3 hét amíg megkapja, stb. Külföldi oldalakon, elsősorban az ***-en, van egy figyelemreméltó irányelv, ezekre az esetekre: 1. Sikeres ajánlat esetén nem kötelezhető a vevő előleg fizetésére, 2. Az eladónak szállítási dokumentummal kell igazolnia, hogy a vállalt határidőre megérkezik hozzá a megrendelt árú. Ezért, arra szeretnék társakat találni, hogy egy közösen aláírt nyilatkozattal kérjük a Vaterát ennek a helyzetnek a megszüntetésére, vagy legalább ezen eladóknak a terméklapon a fent leírt irányelvek kötelező megjelenítését.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-29 09:17
Létrehozva: #6922

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(bexinho23 @ 2011-06-29 08:59) *
Sziasztok!

Régóta vaterázok, de nem számítok nagy üzletelőnek. Ezidáig semmi gondom nem volt, gondosan megválogattam, hogy kitől vásároljak. Történetem:
...

Tisztelt bexinho23!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bexinho23
hozzászólás 2011-06-29 08:59
Létrehozva: #6923

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-26 17:54
Azonosító: 1 428 302

Sziasztok!

Régóta vaterázok, de nem számítok nagy üzletelőnek. Ezidáig semmi gondom nem volt, gondosan megválogattam, hogy kitől vásároljak. Történetem:

GSMDEBRECEN személytől vásároltam/vásárolok egy 8gb-os microSD kártyád 3.111 + 390 postáért. Múlt hét kedden ráírtam, hogy jó lesz e neki úgy, hogy aznap leütöm, de másnap tudok csak utalni. Azt mondta RENDBEN. Másnap szerdán (22-én) én ezt meg is tettem, majd pár percre rá küldött egy emailt amiben a számlaszám-név volt, és kérte, a közleménybe írjam a felhasználónevem. Ez eddig oké is. OTP-s számlára utaltam, én is OTP-s vagyok. Számla, bizonylat meg van!!!

Mondta, ha elutalom az összeget, még aznap postára adja. Mondtam is, hogy az remek lenne, mert hétvégére kellene születésnapra. Na mondanom se kell, hogy azóta SZINTE elérhetetlen!!!

Napi 5-6 pozitív visszajelzést kap: mennyire gyors és korrekt, viszont nekem az email-emre mindössze 2x ha válaszolt, pedig már írtam neki 6-7 db-ot! Legutóbb 2 napja írt, a 4 nappal ezelőtti levelemre, amiben azt kérdeztem, hogy mi van a kártyámmal, hol tart, feladta-e. Erre válaszolta, hogy utánanéz. Ennyi! Azóta semmi, pedig képként elküldtem a bizonylatot is!

Szörnyen fel vagyok háborodva, tanácstalan vagyok, mert nem a megígértek szerint adja fel, ami még nem is lenne gond, DE ELÉRHETETLEN, és BIZONYTALAN vagyok minden szempontból (feladta -e, miért nem válaszol miközben más írja a pozitív értékelést)!!!!

Mit tehetek ilyenkor?!?!?!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-28 12:00
Létrehozva: #6924

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(SKriszta34 @ 2011-06-28 11:54) *
Sziasztok!
Muszáj voltam egy vevőmnek negatívot adni, mivel a termék leütése után egy hónapig, hiába próbáltam elérni, nem reagált. Aztán nem is oly rég jelentkezett, hogy kórházi kezelésen volt.
Ugye, ha nem jön semmi jelzés felőle, honnan tudjuk, hogy most mi van.
Azután voltam olyan készséges vele, hogy a rég leütött terméket elküldtem neki azon az áron, ahogy eredetileg is megvette volna.
Ezután jön a pláne, ő is negatív-ot adott nekem.
Teljesen fel vagyok háborodva. Most 97.37 %-os lettem ezáltal.
Micsoda emberek vannak! Ki is tiltottam a vásárlói körömből.

Tisztelt SKriszta34!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
SKriszta34
hozzászólás 2011-06-28 11:54
Létrehozva: #6925

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-25 11:33
Azonosító: 1 406 532

Sziasztok!
Muszáj voltam egy vevőmnek negatívot adni, mivel a termék leütése után egy hónapig, hiába próbáltam elérni, nem reagált. Aztán nem is oly rég jelentkezett, hogy kórházi kezelésen volt.
Ugye, ha nem jön semmi jelzés felőle, honnan tudjuk, hogy most mi van.
Azután voltam olyan készséges vele, hogy a rég leütött terméket elküldtem neki azon az áron, ahogy eredetileg is megvette volna.
Ezután jön a pláne, ő is negatív-ot adott nekem.
Teljesen fel vagyok háborodva. Most 97.37 %-os lettem ezáltal.
Micsoda emberek vannak! Ki is tiltottam a vásárlói körömből.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-28 11:39
Létrehozva: #6926

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(gyeneslukacs @ 2011-06-28 10:59) *
Sziasztok!

Van egy kis problémám, remélem tudtok segíteni. Nagyon hálás lennék!...

Tisztelt gyeneslukacs!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gyeneslukacs
hozzászólás 2011-06-28 11:21
Létrehozva: #6927

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-17 12:13
Azonosító: 1 528 711

IDÉZET(Kicsiherceg @ 2011-06-28 11:10) *
Ahogy elnézem az értékeléseit és az arra adott válaszait, nem egy kifinomult úrihölggyel sikerült üzletet kötnöd. Adhatsz neki egy negatív értékelést, így jelentősen csökken majd a minősítése, talán eléri azt a szintet, amikor kizárják. Feladó nem volt a levélen/csomagon? Esetleg megkeresheted, bár szerintem semmire se jutsz majd vele, örülj, ha nem ver fejbe a magnóval.

Hát igen, írni sem tud normálisan. Adhatok neki egy negatívat, kizárják, aztán újraregisztrál és ennyi. Én meg buktam 6000Ft-ot, meg hülyének néznek. Feladó van a csomagon. Ma is fent volt már kétszer Vaterán, nem hiszem el, hogy az e-mailjait nem nézi már meg akkor.

+Quote Post
Kicsiherceg
hozzászólás 2011-06-28 11:10
Létrehozva: #6928

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-19 12:41
Azonosító: 418 295

IDÉZET(gyeneslukacs @ 2011-06-28 10:59) *
Sziasztok!

Van egy kis problémám, remélem tudtok segíteni. Nagyon hálás lennék!
...

Ahogy elnézem az értékeléseit és az arra adott válaszait, nem egy kifinomult úrihölggyel sikerült üzletet kötnöd. Adhatsz neki egy negatív értékelést, így jelentősen csökken majd a minősítése, talán eléri azt a szintet, amikor kizárják. Feladó nem volt a levélen/csomagon? Esetleg megkeresheted, bár szerintem semmire se jutsz majd vele, örülj, ha nem ver fejbe a magnóval.

+Quote Post
gyeneslukacs
hozzászólás 2011-06-28 10:59
Létrehozva: #6929

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-17 12:13
Azonosító: 1 528 711

Sziasztok!

Van egy kis problémám, remélem tudtok segíteni. Nagyon hálás lennék!

Vettem egy Clarion cd-s magnót. Pontosabban ezt:
http://www.vatera.hu/akcio_clarion_cd_es_a...1462969752.html

Az eladó azt írta, karcmentes, szép külső, jó működés, olyan mint az új. Tegnap bementem érte a postára, mikor kibontottam, nem pont azt láttam, amit szerettem volna. A magnó két oldalán lévő műanyag házilag le van festve, plusz még egy gombja is. A díszkeret is le van utólag festve valamivel, de arról már félig meddig le van repedezve a festék. Az iso csatlakozók forrasztgatva vannak. Gondolom az autójukban nem ilyen csatlakozó volt, ezért kellett a kábeleket egyessével ráforrasztgatni a csatlakozó lábaira. Közben megolvadt a csatlakozó műanyag oldala is. Azt gondoltam, hogyha nagyon szépen szól a lejátszó, akkor nem szólok neki, maximum adok egy semlegeset. De nem így történt. Bekötés után csak zajokat adott ki magából, a kijelzőjén pedig csak a kék háttérvilágítás látszódott. Ezt tegnap egyből jeleztem is az eladónak, de erre azt reagálta, hogy a magnó tökéletesen működött nála. A festésre pedig nem írt semmit. Azóta nem válaszol a leveleimre.

Dunakeszin lakik, azt mondta nincs lehetőség Budapesten személyes átvételre. Erre az Újpesti postán adta fel nekem a csomagot. Szerintem megoldható lehetett volna, hogy elugorjak érte, csak úgy nem vettem volna meg, ezt gondolom ő is tudja.

Mondtam neki, hogy vásárolja vissza. De ez a válasz:
"hol vesznek vissza használt cuccot?vállaltam rá garanciát ? sajnálom de ezzel befejeztem a témát"

Mit tehetek ilyenkor? Nekem ez így nem kell, mert nem elég, hogy ocsmányul néz ki, de még rossz is. Az "olyan mint az új" állapottól elég messzi áll.

Előre is köszönöm a válaszotokat! További jó Vaterázást:D

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-27 19:22
Létrehozva: #6930

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(szabopeter87 @ 2011-06-27 18:43) *
....Én mindenkivel tisztelettel beszélek akkor ezt én is elvárom, azt meg nem tűröm hogy "megyek feljelentést tenni de még nem is ez a legnagyobb baj ha nem akkor már lenézünk hozzád hogy miért is nem küldöd!!!7
És ez sokkal többe fog neked kerülni!!!" és hasonló üzeneteket küldözgessen nekem mert 3 munkanapon belül nem kapta meg a csomagját.

Megtudhatjuk melyik felhasználóról, és aukcióról van szó?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-27 19:15
Létrehozva: #6931

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(szabopeter87 @ 2011-06-27 15:51) *
Kedves Benz!

Az a kérdésem, hogy ha valakinek 2 negatív értékelés van és semmi más lehetséges e a kizárása a vateráról? ...

Tisztelt szabopeter87!

A rendszer automatikusan inaktiválja.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-27 18:57
Létrehozva: #6932

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(szabopeter87 @ 2011-06-27 18:43) *
Köszi smile.gif

Meglesz neki a 2. is. Én mindenkivel tisztelettel beszélek akkor ezt én is elvárom, azt meg nem tűröm hogy "megyek feljelentést tenni de még nem is ez a legnagyobb baj ha nem akkor már lenézünk hozzád hogy miért is nem küldöd!!!7
És ez sokkal többe fog neked kerülni!!!" és hasonló üzeneteket küldözgessen nekem mert 3 munkanapon belül nem kapta meg a csomagját.

További szép napot!

Én jelezném egyébként a kapcsolatfelvételen keresztül, mert ez már fenyegetés. A levelezést őrizd meg.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
mavina
hozzászólás 2011-06-27 18:48
Létrehozva: #6933

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-23 22:02
Azonosító: 1 410 725

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-06-26 21:33) *
Tisztelt mavina!

A felhasználótól megvontuk a TJF státuszt, így aukciói sincsenek.

Tisztelt Vatera,
A többi sorstársam nevében is köszönjük szépen (főleg azok nevében, akik így nem estek áldozatul.)
Üdv :mavina

+Quote Post
szabopeter87
hozzászólás 2011-06-27 18:43
Létrehozva: #6934

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-27 17:30
Azonosító: 1 278 786

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-27 16:28) *
Ha csak kettő negatívja van, akkor az már elegendő az inaktiváláshoz. (Bár nem vagyok Benz.smile.gif)

Köszi smile.gif

Meglesz neki a 2. is. Én mindenkivel tisztelettel beszélek akkor ezt én is elvárom, azt meg nem tűröm hogy "megyek feljelentést tenni de még nem is ez a legnagyobb baj ha nem akkor már lenézünk hozzád hogy miért is nem küldöd!!!7

További szép napot!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-27 16:28
Létrehozva: #6935

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szabopeter87 @ 2011-06-27 15:51) *
Kedves Benz!

Az a kérdésem, hogy ha valakinek 2 negatív értékelés van és semmi más lehetséges e a kizárása a vateráról? Az első eladóját megkárosította engem pedig csütörtök óta fenyeget, hogy hol van már az áru amit megrendelt( futár 2perc míg elviszi ugye) amit holnap fel is vesz tőlem a futár. Nem akarok ide privát emailt másolni, de a stílus csak is egy primitív, buta emberre utal. Választ előre is köszönöm.

Ha csak kettő negatívja van, akkor az már elegendő az inaktiváláshoz. (Bár nem vagyok Benz.smile.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szabopeter87
hozzászólás 2011-06-27 15:51
Létrehozva: #6936

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-27 17:30
Azonosító: 1 278 786

Kedves Benz!

Az a kérdésem, hogy ha valakinek 2 negatív értékelés van és semmi más lehetséges e a kizárása a vateráról? Az első eladóját megkárosította engem pedig csütörtök óta fenyeget, hogy hol van már az áru amit megrendelt( futár 2perc míg elviszi ugye) amit holnap fel is vesz tőlem a futár. Nem akarok ide privát emailt másolni, de a stílus csak is egy primitív, buta emberre utal. Választ előre is köszönöm.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-26 21:33
Létrehozva: #6937

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(mavina @ 2011-06-26 20:42) *
Sziasztok,
Kérdezem a Vatera csapatot, hogy lehet, hogy Vallserrano még mindig nem inaktív? ...

Tisztelt mavina!

A felhasználótól megvontuk a TJF státuszt, így aukciói sincsenek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mavina
hozzászólás 2011-06-26 20:42
Létrehozva: #6938

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-23 22:02
Azonosító: 1 410 725

Sziasztok,
Kérdezem a Vatera csapatot, hogy lehet, hogy Vallserrano még mindig nem inaktív? Vagy ez csak azért van, hogy össze tudjátok számolni a negatívokból, hogy hány rendbeli csalás lesz az ügy, mikor a sok csalódott vevő mind elmegy a rendőrségre? Miért hagyjátok az ilyeneket Vaterázni? mad.gif Ha tisztességes lenne, vagy beteg, vagy csődbe ment volna, biztos válaszolna az e mailekre, de semmi, figyelemre sem méltat senkit. Mikor vásároltam, annyira készséges volt, hogy még este 21 órakor is válaszolt a kérdéseimre. Nem hiszem, hogy itt erról lenne szó. Itt valami teljesen más van, ha értitek mire gondolok . . Hihetetlen. Vatera ÉBRESZTŐ! director.gif
Üdv mavina

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-24 17:29
Létrehozva: #6939

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2011-06-24 17:19) *
Persze,ez is benne van.Csak én nem találkoztam még vele. laugh1.gif

Viccet félretéve,van ilyen eset is abban maximálisan igazad van.

Nekem muszáj valami olyan fogódzót találnom, ami a megértést és a toleranciát segíti. Különben felháborodom, és az nem jó senkinek sem, de leginkább nekem rossz. Mert gyorsítani, javítani úgysem tudok az ügyön, hát akkor megértően tényleg könnyebb elviselni az ilyesmit.
Persze ez rám vonatkozik, nem mindenkinek ilyen a habitusa.
De nekem tényleg annyi dolgom van, hogy egyszerűen önvédelem, ha kikerülöm az idegeskedést, mert arra már nincs energiám, erőm. rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-06-24 17:19
Létrehozva: #6940

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-24 16:33) *
Jól van, de azért ez is benne van. Így könnyebb toleránsnak lenni. smile.gif

Persze,ez is benne van.Csak én nem találkoztam még vele. laugh1.gif

Viccet félretéve,van ilyen eset is abban maximálisan igazad van.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post

1323 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-23 21:49