IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2011-06-05 22:08
Létrehozva: #6921

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nagyzee @ 2011-06-05 22:03) *
nem, nem korrekt. Korrekt az lett volna, ha a licitálás előtt olvasod el, mire licitálsz...
.............
Ötlet: ha nem tetszik a postaköltség, akkor licit ELŐTT rákérdezni és reklamálni, adott esetben a Vatera felé jelezni. Így megúszhatod a legközelebbi tortúrát...

Ne haragudj, de mindig ezt mondod. Nincs egészen igazad. Mert valóban végig kell olvasni a terméklapot és a szállítási feltételeket.
De:
1. Nem mindenki rutinos Vaterás.
2. Nincs joga senkinek ilyen eszement postaköltséget megadni, ergo meg sem fordul a tapasztalatlan licitáló fejében ez a lehetőség.

Nem tudom, milyen őrülethullám van már megint, hogy ennyire sok elvadult postaköltséggel találkozunk.

IDÉZET(nagyzee @ 2011-06-05 22:05) *
............
De tényleg, lehet, hogy tévedtem eddig, és a vásárlók mégsem megfontoltak, elővigyázatosak, körültekintőek???

Nem megfontoltság kérdése. Az ember egy csomó mindenre később jön rá. Sokunknak meg sem fordul a fejében, hogy a másik oldalon álló ember lehet becstelen is.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2011-06-05 22:05
Létrehozva: #6922

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(Shopping001 @ 2011-06-05 21:49) *
Jó estét! Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy felhasználótól egy telefont, és mint utólag néztem, 1500ft-ot kér a SIMA levélként való feladáshoz! Ez így korrekt?

nem, nem korrekt. Korrekt az lett volna, ha a licitálás előtt olvasod el, mire licitálsz...

Egyébként jeleztem az eladónak hogy ez igy nem korrekt, erre visszaírta hogy ingyen nem megy el a postára...

Remélhetőleg ezt tényleg írásban jelezte, mert így van bizonyítékod rá, hogy nem valós postaköltséggel számol

Ha van valami ötletetek írjátok meg.

Ötlet: ha nem tetszik a postaköltség, akkor licit ELŐTT rákérdezni és reklamálni, adott esetben a Vatera felé jelezni. Így megúszhatod a legközelebbi tortúrát...

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-05 22:03) *
Olvass vissza ebben a topikban. Két napja folyamatosan ez a téma.

upsz, bocs, én meg leírtam megint az okosságaimat...
De tényleg, lehet, hogy tévedtem eddig, és a vásárlók mégsem megfontoltak, elővigyázatosak, körültekintőek???

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-05 22:03
Létrehozva: #6923

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó estét! Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy felhasználótól egy telefont, és mint utólag néztem, 1500ft-ot kér a SIMA levélként való feladáshoz! Ez így korrekt? Illetve néztem a szabályzatot, viszont nem találom sehol, hogy mennyi időm van személyesen átvenni? Ha valaki tudja kérem írja meg. Egyébként jeleztem az eladónak hogy ez igy nem korrekt, erre visszaírta hogy ingyen nem megy el a postára... Nekem az legyen mindegy hogy ő elfagyizza, vagy akármi... Nem találkoztam még ilyennel. Amúgy ajánlottan kértem ami úgy 500ft-ból megvan. Ha van valami ötletetek írjátok meg. Köszönöm, Üdv

Olvass vissza ebben a topikban. Két napja folyamatosan ez a téma.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Shopping001
hozzászólás 2011-06-05 21:49
Létrehozva: #6924

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-25 22:05
Azonosító: 1 411 085

Jó estét! Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy felhasználótól egy telefont, és mint utólag néztem, 1500ft-ot kér a SIMA levélként való feladáshoz! Ez így korrekt? Illetve néztem a szabályzatot, viszont nem találom sehol, hogy mennyi időm van személyesen átvenni? Ha valaki tudja kérem írja meg. Egyébként jeleztem az eladónak hogy ez igy nem korrekt, erre visszaírta hogy ingyen nem megy el a postára... Nekem az legyen mindegy hogy ő elfagyizza, vagy akármi... Nem találkoztam még ilyennel. Amúgy ajánlottan kértem ami úgy 500ft-ból megvan. Ha van valami ötletetek írjátok meg. Köszönöm, Üdv

+Quote Post
tronti
hozzászólás 2011-06-05 20:25
Létrehozva: #6925

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-04-08 08:34
Azonosító: 1 445 008

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-05 17:12) *
Szívesen.smile.gif Annyit légyszi tegyél meg, hogy az ÜSZ válaszát elmondod nekünk.
Köszönöm. thank_you.gif

Rendben, igyekszem nem elfelejteni thank_you.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-05 17:12
Létrehozva: #6926

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tronti @ 2011-06-05 16:58) *
Írtam az ügyfélszolgálatra, majd elválik mi lesz a sorsa. Remélem másokat már nem fog tudni ilyen helyzetbe hozni. Elmagyarázhattam volna, de a vevők 99%-a tényleg azért kéri a postaköltség átvállalását, mert ennyivel kevesebbet akar fizetni és nem hátbaszúrás miatt. Gyakorlatilag így 2 postaköltség árát kéri, hogy fizessem ki helyette...
Köszi a segítségeket!

Szívesen.smile.gif Annyit légyszi tegyél meg, hogy az ÜSZ válaszát elmondod nekünk.
Köszönöm. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tronti
hozzászólás 2011-06-05 16:58
Létrehozva: #6927

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-05 12:27) *
Nem hiszem, hogy ebből a megvilágításból kellene nézni a helyzetet. Amúgy meg lehetett volna magyarázni, hogy azért engedi le az árat, mert ezzel vállalja át a postaköltséget. Szerintem felesleges lett volna. Nekem úgy tűnik, hogy a vevő nem megfelelően áll a kérdéshez. Szándékosan "nem érti", miről van szó. Nagyon ronda dolognak tartom, amit csinál. Egyszerűen aljasságnak tűnik, legalábbis innen a fórumról. Nem is lehet minősíteni a dolgot, és jobban nem is akarok belegondolni, mennyire kicsinyes, pénzsóvár, tisztességtelen jellemet takarhat ez, ha mindent jól értelmezek, mert amúgy is van egy csomó dolog, ami feldúlja az érzelmi világomat, az ilyeneket megpróbálom kívül rekeszteni, hogy ne érintsen meg igazán, mert úgy sem megyek vele semmire, ha kiakasztom magam.smile.gif

Írtam az ügyfélszolgálatra, majd elválik mi lesz a sorsa. Remélem másokat már nem fog tudni ilyen helyzetbe hozni. Elmagyarázhattam volna, de a vevők 99%-a tényleg azért kéri a postaköltség átvállalását, mert ennyivel kevesebbet akar fizetni és nem hátbaszúrás miatt. Gyakorlatilag így 2 postaköltség árát kéri, hogy fizessem ki helyette...
Köszi a segítségeket!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-05 14:02
Létrehozva: #6928

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(VICA06 @ 2011-06-05 12:46) *
Szia az lenne a kérdésem hogy ha én megnyertem egy aukciót de az eladó nem veszi fel velem a kapcsolatot én már próbáltam vele többször is ilyenkor mi a teendő? Nem szeretnék hónapokat várni.

Tisztelt VICA06!

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VICA06
hozzászólás 2011-06-05 12:46
Létrehozva: #6929

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-06-05 12:27
Azonosító: 1 520 888

Szia az lenne a kérdésem hogy ha én megnyertem egy aukciót de az eladó nem veszi fel velem a kapcsolatot én már próbáltam vele többször is ilyenkor mi a teendő? Nem szeretnék hónapokat várni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-05 12:27
Létrehozva: #6930

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2011-06-05 12:14) *
nyilván a 8500-ról 7500-ra leengedett cipő esete:

"Szia! Elengednéd a posta költséget? Ha igen, már utalnék is neked. Köszi!"
"OK "

Nem hiszem, hogy ebből a megvilágításból kellene nézni a helyzetet. Amúgy meg lehetett volna magyarázni, hogy azért engedi le az árat, mert ezzel vállalja át a postaköltséget. Szerintem felesleges lett volna. Nekem úgy tűnik, hogy a vevő nem megfelelően áll a kérdéshez. Szándékosan "nem érti", miről van szó. Nagyon ronda dolognak tartom, amit csinál. Egyszerűen aljasságnak tűnik, legalábbis innen a fórumról. Nem is lehet minősíteni a dolgot, és jobban nem is akarok belegondolni, mennyire kicsinyes, pénzsóvár, tisztességtelen jellemet takarhat ez, ha mindent jól értelmezek, mert amúgy is van egy csomó dolog, ami feldúlja az érzelmi világomat, az ilyeneket megpróbálom kívül rekeszteni, hogy ne érintsen meg igazán, mert úgy sem megyek vele semmire, ha kiakasztom magam.smile.gif
Mindenesetre az illetőt betettem tiltóba, miután betetted a linket.

IDÉZET(matthewka @ 2011-06-05 12:19) *
Igen ehhez a témához! smile.gif Elnézést hogy nem idéztem! smile.gif

Ellenben az aukciófigyelős javaslatod jónak tűnik. rolleyes.gif

(Kész az ebéd, az embör meg "el van tűnve". 5 percre ment el, ezelőtt két órával. Mi meg éhenhalunk a gyerekkel, pedig már egy répát is ettem.sad.gif )

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-05 12:29

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
matthewka
hozzászólás 2011-06-05 12:19
Létrehozva: #6931

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-06 12:29
Azonosító: 1 039 707

Igen ehhez a témához! smile.gif Elnézést hogy nem idéztem! smile.gif

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2011-06-05 12:14
Létrehozva: #6932

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-05 12:05) *
Pontosan mire is gondolsz? Mert nem látni, melyik témához kapcsolódóan írod a dolgot. smile.gif

nyilván a 8500-ról 7500-ra leengedett cipő esete:

"Szia! Elengednéd a posta költséget? Ha igen, már utalnék is neked. Köszi!"
"OK "

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-05 12:05
Létrehozva: #6933

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(matthewka @ 2011-06-05 12:02) *
Nem ajánlott a kérdésre (kérdésekre) csak egy szóval válaszolni, hanem egyértelműen leírni mit, miért, mennyiért. El kell magyarázni az érdeklődőnek miért is fizet és mennyit, hogy a hasonló esetek kivédhetőek legyenek.
........

Pontosan mire is gondolsz? Mert nem látni, melyik témához kapcsolódóan írod a dolgot. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
matthewka
hozzászólás 2011-06-05 12:02
Létrehozva: #6934

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-06 12:29
Azonosító: 1 039 707

Nem ajánlott a kérdésre (kérdésekre) csak egy szóval válaszolni, hanem egyértelműen leírni mit, miért, mennyiért. El kell magyarázni az érdeklődőnek miért is fizet és mennyit, hogy a hasonló esetek kivédhetőek legyenek.
Én pl. örülnék annak is ha az aukciót figyelő személyek láthatóak lennének, kik Ők, utánanézve az értékeléseiknek még időben tiltólistára kerülhessenek.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-05 11:59
Létrehozva: #6935

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2011-06-05 11:43) *
.... (nyilván, hiszen alapos, megfontolt vevő.) ....

punish.gif ........... SmileySuicide.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2011-06-05 11:43
Létrehozva: #6936

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tronti @ 2011-06-05 10:18) *
Kedves Benz! Tegnap boncolgattuk már egy helyzetet, de még mindig nem tudom, hogy mit csináljak. A helyzet a következő: 8500+postáért /810-960/ hirdetek egy terméket. Pénteken érdeklődtek nálam, megkértek, ha állom a postaköltséget, akkor elviszik a cipőt. Belementem, levittem az árát 7500re. Át is utalta a pénzt, de csak 7500at. És most győzköd arról, hogy 7500ról indult az aukció és ezért fizetett ennyit, mivel állom a postát. Ilyennel még nem találkoztam. Segíts légyszi, hogy ilyen helyzetben mi a teendő.

Nem küldtél linket, nehogy túl könnyű legyen a dolgunk, de én megtippelem, erről lehet szó:
http://divat-ruha.vatera.hu/noi_ruhazat/la...1459555038.html

A helyzet nem bonyolult, a vevő megvásárolt egy terméket, ami 7500Ft, és 810Ft a postaköltsége, te nyilván 8310-et kértél tőle ez alapján előre utalni.
Amikor megvásárolta, mindezeket elfogadta, ha nem fogadta volna el, akkor nem licitált volna, (nyilván, hiszen alapos, megfontolt vevő.)
Ha adsz neki egy negatívot "nemfizetés" miatt, az teljesen jogos.
Ha ő ad neked egy negatívot, mert ragaszkodsz a termékleírásban levő feltételekhez, akkor az nem jogos, remélhetőleg töröltetni tudod. Feltételezem, hogy a Vatera is abból indul ki, hogy mi szerepel az aukciós leírásában, amit a vevő is elfogad a licitjével.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-05 11:37
Létrehozva: #6937

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tronti @ 2011-06-05 11:23) *
Várnék, de már megfordult a véleménye és kéri vissza a pénzét. Azt állítja, hogy ez a pár száz forint, ami postára menne (illetve amit én kérek még tőle) őt nem zavarja, de én 9000ft-ról írtam neki emailben, de ezt bizonyítani is tudom, hogy nem. Végképp fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Rosszmájú vagyok, de nekem az lenne a legörvendetesebb, ha adhatnék neki egy negatív értékelést, bosszúnega nélkül és lezárnánk.

smile.gif Neked most az lenne a jó megoldás, ha Benz arról biztosítana, hogy nyugodtan add meg a negát, az ÜSZ törölni fogja a viszonzást. smile.gif
Sajnos ezt nem fogja megtenni, nem azért, mert nem ért veled egyet, vagy hasonló, hanem mert nem látott mindent. Egyszerűen nem tudja, hogy pontosan mi történt, nem olvasta a levelezést, magyarul, nincs minden információnak a birtokában. Akkor sem mondhatja egyértelműen, ha bemásolod a levelezést, úgyhogy ezt ne tedd.smile.gif
Én a helyedben azt tenném, hogy a tényeket összevetném az itt olvasottakkal, és nagyon kritikusan megnézném a levelezést, hogy egy kívülálló (ez esetben a Vatera) szemével nézve is egyértelmű, hogy tiszta vagy, és a partnered a hunyó. Ha úgy érezném, hogy rendben van a dolog, akkor megadnám a negatívot, a bosszúnegát pedig kérném, hogy töröljék.
De nagyon kritikus szemmel nézd a dolgokat.
Egyszer, egy kínos vásárlónál kértem tanácsot az ÜSZ-tól, hogy mit tegyek, akkor jó választ kaptam. Talán, ha nagyon tanácstalan vagy, továbbítsd a levelezést nekik és kérjél személyre szóló tanácsot. Ha mégis csak a szokásos sablont kapod, ne keseredj el.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-05 11:37

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tronti
hozzászólás 2011-06-05 11:23
Létrehozva: #6938

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-06-05 11:07) *
Kedves tronti!

Nehéz erre mit mondani a pontos megállapodás ismerete nélkül. Ha ez a helyzet, akkor a postázással várni kell addig, amíg a vevő át nem utalja a hiányzó összeget. Ez természetesen csak magánvélemény, nem a Vatera hivatalos álláspontja smile.gif

Várnék, de már megfordult a véleménye és kéri vissza a pénzét. Azt állítja, hogy ez a pár száz forint, ami postára menne (illetve amit én kérek még tőle) őt nem zavarja, de én 9000ft-ról írtam neki emailben, de ezt bizonyítani is tudom, hogy nem. Végképp fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Rosszmájú vagyok, de nekem az lenne a legörvendetesebb, ha adhatnék neki egy negatív értékelést, bosszúnega nélkül és lezárnánk.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-05 11:07
Létrehozva: #6939

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(tronti @ 2011-06-05 10:18) *
Kedves Benz! Tegnap boncolgattuk már egy helyzetet, de még mindig nem tudom, hogy mit csináljak. A helyzet a következő: 8500+postáért /810-960/ hirdetek egy terméket. Pénteken érdeklődtek nálam, megkértek, ha állom a postaköltséget, akkor elviszik a cipőt. Belementem, levittem az árát 7500re. Át is utalta a pénzt, de csak 7500at. És most győzköd arról, hogy 7500ról indult az aukció és ezért fizetett ennyit, mivel állom a postát. Ilyennel még nem találkoztam. Segíts légyszi, hogy ilyen helyzetben mi a teendő.

Kedves tronti!

Nehéz erre mit mondani a pontos megállapodás ismerete nélkül. Ha ez a helyzet, akkor a postázással várni kell addig, amíg a vevő át nem utalja a hiányzó összeget. Ez természetesen csak magánvélemény, nem a Vatera hivatalos álláspontja smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tronti
hozzászólás 2011-06-05 10:18
Létrehozva: #6940

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-06-04 17:05) *
Természetesen az a legtisztább megoldás.

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-17 20:31