IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Noybee
hozzászólás 2011-08-11 15:40
Létrehozva: #6921

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-27 09:04
Azonosító: 123 737

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2011-08-11 15:39) *
Ezt most nem értem.. talán te vagy a profiPCMT?

Nem, csak azt hittem az előző hozzászólásomra írtad. sorry smile.gif nem hiszem, hogy ő ide irogatna

A hozzászólást -Noybee- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-11 15:42
Go to the top of the page

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2011-08-11 15:39
Létrehozva: #6922

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 20:25
Azonosító: 114 559

IDÉZET(Noybee @ 2011-08-11 15:36) *
Csak nekem a 153-ból egy negatív van. Az is azért mert a csomagot elvesztette a posta és a vevő nem várta meg, míg bebizonyítom (a postai körözvény nem 1-2 nap). De később mikor a posta beismerte és kártérített, a vevő megkapta a pénzét.

Ezt most nem értem.. talán te vagy a profiPCMT?

+Quote Post
Noybee
hozzászólás 2011-08-11 15:36
Létrehozva: #6923

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2011-08-11 15:25) *
A multkor lecsúsztam egy kihagyhatatlannak tűnő aukcióról, bár azonnal fenntartásokkal voltam, mikor láttam hogy még 0 értékelése és szinte ingyen adja a gépet. Hát most megjött az első értékelése...gondolom ez az aukció sem fog különb módon zárulni..

Csak nekem a 153-ból egy negatív van. Az is azért mert a csomagot elvesztette a posta és a vevő nem várta meg, míg bebizonyítom (a postai körözvény nem 1-2 nap). De később mikor a posta beismerte és kártérített, a vevő megkapta a pénzét.

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2011-08-11 15:25
Létrehozva: #6924

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 20:25
Azonosító: 114 559

A multkor lecsúsztam egy kihagyhatatlannak tűnő aukcióról, bár azonnal fenntartásokkal voltam, mikor láttam hogy még 0 értékelése és szinte ingyen adja a gépet. Hát most megjött az első értékelése...gondolom ez az aukció sem fog különb módon zárulni..

+Quote Post
Noybee
hozzászólás 2011-08-11 15:02
Létrehozva: #6925

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Eladtam egy számítógépet előre utalással és standard postai csomagként küldve (alaposan becsomagolva). Közvetlen postázás előtt tökéletesen működött, viszont a vevő azt mondja, hogy nála nem jó és még szervízbe is elvitte, ahol azt mondták hibás az alaplap, a pénzét pedig kéri vissza. Garanciát nem adtam rá, mert nem tudhatom, hogy postázás során és után mi történik vele. Személyes átvétel és megtekintés lehetőségét viszont mindig megadom. Utolsó pár napban állítottam be postázási lehetőséget, addig csak személyes átvétel volt, de már bánom...
Tegyük fel, hogy nem babrálta a vevő, akkor kötelességem nekem benyelni, hogy nem működik? Másik winchester is volt benne (ami nem volt meghirdetve), talán ezzel még bizonyítható, hogy küldés előtt működött, mert az volt a rendszerlemez.

A hozzászólást -Noybee- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-11 15:06

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 13:57
Létrehozva: #6926

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-11 13:55) *
Köszönöm, az előzményekre hivatkozva kértem az értékelés törlését. Majd ha kezemben az ékszer, vagy a pénzem, akkor leadok egy korrektet a pozitív helyett. Köszi a segítséget!

Nincs mit.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-11 13:55
Létrehozva: #6927

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-09 09:29
Azonosító: 1 540 324

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 13:52) *
Igen, lehet. Ráadásul van levelezésed az ÜSZ-tal, annak a ticket számára hivatkozhatsz is.smile.gif

Köszönöm, az előzményekre hivatkozva kértem az értékelés törlését. Majd ha kezemben az ékszer, vagy a pénzem, akkor leadok egy korrektet a pozitív helyett. Köszi a segítséget!

--------------------
Üdv: evica_74

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 13:52
Létrehozva: #6928

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-11 13:44) *
Én úgy olvastam a szabályzatban, hogy a rám leadott értékelés törlését tudom kérni. Az általam adottat is lehet?

Igen, lehet. Ráadásul van levelezésed az ÜSZ-tal, annak a ticket számára hivatkozhatsz is.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-11 13:44
Létrehozva: #6929

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 13:41) *
Viszont jó lenne, ha a pozitív értékelésedet megváltoztatnád. Mert ez minden, csak nem pozitív. Legalább semlegesre. Én eléggé harmonikus vagyok, nem is szeretek negát adni, de ebben az esetben azt kapott volna.

Én úgy olvastam a szabályzatban, hogy a rám leadott értékelés törlését tudom kérni. Az általam adottat is lehet?

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 13:41
Létrehozva: #6930

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-11 12:40) *
Kedvesek vagytok, hogy követitek smile.gif Bocsánat, hogy összevissza írok, de nem vagyok túl nagy fórumos. Azért próbálok valami logikával válaszolgatni smile.gif

Viszont jó lenne, ha a pozitív értékelésedet megváltoztatnád. Mert ez minden, csak nem pozitív. Legalább semlegesre. Én eléggé harmonikus vagyok, nem is szeretek negát adni, de ebben az esetben azt kapott volna.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-11 12:40
Létrehozva: #6931

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-08-10 22:44) *
Köszi, nagyon jól kezeled a delikvenst, várjuk a híreket!

Kedvesek vagytok, hogy követitek smile.gif Bocsánat, hogy összevissza írok, de nem vagyok túl nagy fórumos. Azért próbálok valami logikával válaszolgatni smile.gif

--------------------

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-11 12:35
Létrehozva: #6932

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-10 21:38) *
Tegnap az Ügyfélszolgálat az általam csatolt dokumentumok alapján felszólította az eladót, hogy tegyen eleget a kötelezettségének.

Mivel ennek ellenére a mai nap 16 óráig nem reagált semmit az eladó (pénzemet nem kaptam vissza, futárrendelésről nem kaptam értesítést, eladó nem küldött mail-t, telefonon sem keresett) megtettem a rendőrségi feljelentést.

Erről tájékoztattam az eladót, hogy ne érje váratlanul a hatósági megkeresés.

Erre már reagált, kérte hogy rendezzük valahogy. Felajánlottam, hogy az eredeti verziónak megfelelően - mivel a fele vételár már nála van - küldje el az ékszert a vételár-hátralék és a költségek utánvétként történő feltüntetésével, vatera-futárral, ha ez nem megoldható, akkor utalja vissza a pénzemet.

Továbbra is azt hajtogatja, hogy neki kára keletkezett (röhej, fél vételár és ékszer nála van, jutalék a létre nem jöttként értékelt aukció miatt nem kerül felszámításra), de meglehetősen bizonytalanul megírta, hogy feladja az ékszert.

Gondoltam, megosztom a fejleményeket smile.gif

Üdv: Évi

Tegnap éjfélkor chris42 végre megrendelte a futárt... most nem csak levélben írta meg, hanem a PPS-től is kaptam tájékoztatást, tehát legalább nem kamuzott, mint hét elején. Persze ma már nem fogják felvenni nála, csak holnap, így nálam se fogják tudni kézbesíteni a héten, hétfőtől meg nyaralok. Egyre jobb... Pedig ha 18 óra előtt megrendelte volna, akkor ma felvették volna nála, és talán sikerült volna a kézbesítés holnap. Természetesen mindezekre az elmúlt napokban (hogy munkahelyre kérem, mert munkaidőben szállítanak, péntekig kérem, mert hétfőtől nem leszek elérhető, stb.) kb. húszszor felhívtam a figyelmét mail-ben, telefonon, ezek ellenére valamiért csak tegnap éjfélkor sikerült futárt rendelnie. Mindenkinek egyszerűbb lett volna, ha visszaadja a pénzemet.

Nyilván nem fogom tudni átvenni, ezt ő is tudja, szóval nem értem, mire volt jó húzni az időt. Most kénytelen leszek megkérni egy kollégát, ő fogja átvenni a láncot és odaadni a fennmaradó pénzt anélkül, hogy én látnám az ékszert... jó, mi?

Hab a tortán, hogy - mivel sikertelennek értékeltük az aukciót - még a jutalékfizetést is megússza az eladó...

Na mindegy, remélem mielőbb rendeződik, és mehetek visszavonni a feljelentést smile.gif

--------------------

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-11 12:33
Létrehozva: #6933

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-08-11 06:57
Azonosító: 1 540 569

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 12:09) *
Igen, azért, mert egyikük megadta az e-mail címét, amiért gondolom, hogy figyelmeztetést kapott, de valószínű, hogy a másikuk látta a törlés előtt és így felvették egymással a kapcsolatot.

Oh, értem. Remélem, hogy tényleg így történt és akkor elindul minden a maga útján.
Azért bízom abban, hogy megkapják a pénzüket. Ha nem, akkor pedig a rendőrségen találkozunk majd.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 12:09
Létrehozva: #6934

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BMD042 @ 2011-08-11 12:03) *
........Egyelőre úgy tűnik, hogy itt mindkét felhasználó eltűnt, aki érintett az ügyben. sad.gif

Igen, azért, mert egyikük megadta az e-mail címét, amiért gondolom, hogy figyelmeztetést kapott, de valószínű, hogy a másikuk látta a törlés előtt és így felvették egymással a kapcsolatot.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-11 12:03
Létrehozva: #6935

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 11:33) *
Majd, amikor lezajlott az egész, légyszi gyertek vissza és mondjátok el, mert a Vatera ebben az esetben sem adhat ki információt harmadik félnek.
Pedig nagyon nagy dolog, ha megtudjuk, mert bármennyire is biztonságos a rendszer, mindig fel-felbukkan valaki, aki ilyen. Nagyon sokan nem tesznek feljelentést, mondván, hogy úgysincs semmi értelme. Ezért gondolom, hogy ha elmondanátok, hogy a ti ügyetek lezárult, folyik a tárgyalás, visszakaptátok a pénzt, vagy bármi, az megerősítené az utánatok jövőket, hogy van értelme nem feladni a dolgot.smile.gif

Természetesen be fogok/fogunk számolni! Részben azért is csinálom ezt, hogy mások is felkapják a fejüket. Hiszen azzal, hogy nem jelentik az eseteket csak a csalók kezére játszanak, ezzel pedig elősegítik, hogy további gyanútlan embereket vágjanak át.
Jómagam már évek óta vásárolok külföldi aukciós oldalakon és eddig szerencsére semmi gondom nem volt, remélem ezután sem lesz.
Másrészt, ami ezt a delikvenst illeti, elég sok van a rovásán és nagyon sokat tudok már róla. Nem csak telefonokat árul, hanem diákérvényesítő matricákat és egyebeket. Tudtommal ez már önmagában bűncselekmény...
A rendőrség majd biztosan megkeresi a vaterát is, mert jeleztem nekik, hogy hol találtam meg a nyomait... Annyit elárulok, hogy nem csak két oldalon működök az elmúlt évek során. sad.gif Elég hosszú a bűnlajstroma a jelek szerint.
Jó lenne tudni, hogy cecaceca_v-nek utalt-e, hátha legalább neki szerencséje volt. Egyelőre úgy tűnik, hogy itt mindkét felhasználó eltűnt, aki érintett az ügyben. sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 11:33
Létrehozva: #6936

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BMD042 @ 2011-08-11 10:38) *
Kedves Zejopy!

Köszönöm az információt! Én a héten már megtettem a feljelentést csalás miatt. Beszéltem is a rendőrökkel, ők is ezt mondták, amit te. Gondoltam viszont, hogy, talán meg tudom gyorsítani azzal a rendőrség munkáját, ha én is megpróbálok több károsultat felkutatni és hivatkozunk egymás feljelentéseire vagy legalább jelezzük, hogy már X ember tett feljelentést az ügyben.
Jó lenne, ha minél hamarabb a nyomára bukkannának (szerencsére már jó pár adat a birtokomban van az illetőről, így nem lesz nehéz dolga a rendőrségnek) és nem lenne ideje még több embert átvágni.

Majd, amikor lezajlott az egész, légyszi gyertek vissza és mondjátok el, mert a Vatera ebben az esetben sem adhat ki információt harmadik félnek.
Pedig nagyon nagy dolog, ha megtudjuk, mert bármennyire is biztonságos a rendszer, mindig fel-felbukkan valaki, aki ilyen. Nagyon sokan nem tesznek feljelentést, mondván, hogy úgysincs semmi értelme. Ezért gondolom, hogy ha elmondanátok, hogy a ti ügyetek lezárult, folyik a tárgyalás, visszakaptátok a pénzt, vagy bármi, az megerősítené az utánatok jövőket, hogy van értelme nem feladni a dolgot.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-11 11:07
Létrehozva: #6937

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 09:47) *
Azért regisztráltál a Vaterára, hogy ne egyedül tegyél feljelentést?
Vigyázz, ide a fórumra nem írhatod ki az elérhetőségedet, mert rögtön figyelmeztetést kapsz.
Én úgy tudom, hogy a feljelentést külön kell megtennetek, egyesével, és majd a rendőrség összefogja az ügyeket.
Üzletszerű csalás miatt kellene feljelentést tennetek, és szerintem nem ártana, ha említenétek, hogy mások is beröpültek.
Aztán majd a rendőrség megkeresi a Vaterát, de fontos lenne, hogy minél többen elballagjanak a rendőrségre, ne csak ti hárman.

Bocsánat, az előbb nem válaszoltam a kérdésedre.
Igen, azért regisztráltam. Én megpróbálok megtenni mindent annak érdekében, hogy rendőr kézre kerüljön a pasas. Gondolom korábban többen is áldozatai lettek, de sokan úgy vannak vele, hogy a pénzük már biztosan elúszott és az egészet annyiban hagyják vagy esetleg szégyenlik, hogy becsapták őket. Így megúszott pár ügyet, az biztos. Szerintem viszont ez nem megoldás. Szégyen, nem szégyen, meg kell tenni a feljelentést és kézre kell keríteni ezt az embert, hogy ne csaphasson be a továbbiakban másokat. Ha szerencsénk van, talán a pénzünket is visszakapjuk. Egy próbát azért megér, nem?

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-11 10:38
Létrehozva: #6938

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 09:47) *
Vigyázz, ide a fórumra nem írhatod ki az elérhetőségedet, mert rögtön figyelmeztetést kapsz.
Én úgy tudom, hogy a feljelentést külön kell megtennetek, egyesével, és majd a rendőrség összefogja az ügyeket.
Üzletszerű csalás miatt kellene feljelentést tennetek, és szerintem nem ártana, ha említenétek, hogy mások is beröpültek.
Aztán majd a rendőrség megkeresi a Vaterát, de fontos lenne, hogy minél többen elballagjanak a rendőrségre, ne csak ti hárman.

Kedves Zejopy!

Köszönöm az információt! Én a héten már megtettem a feljelentést csalás miatt. Beszéltem is a rendőrökkel, ők is ezt mondták, amit te. Gondoltam viszont, hogy, talán meg tudom gyorsítani azzal a rendőrség munkáját, ha én is megpróbálok több károsultat felkutatni és hivatkozunk egymás feljelentéseire vagy legalább jelezzük, hogy már X ember tett feljelentést az ügyben.
Jó lenne, ha minél hamarabb a nyomára bukkannának (szerencsére már jó pár adat a birtokomban van az illetőről, így nem lesz nehéz dolga a rendőrségnek) és nem lenne ideje még több embert átvágni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 09:47
Létrehozva: #6939

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BMD042 @ 2011-08-11 08:52) *
Valóban, mivel engem nem ezen a fórumon károsított meg.
Mikor nyomozásba kezdtem az illető után, akkor találtam a vaterára. Próbálok keresni társakat, mert közös erővel talán többre jutunk. Egyedüli feljelentéssel nem sokra megyek a tapasztalatok alapján. sad.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-11 08:52
Létrehozva: #6940

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-08-11 08:43) *
Ezen a néven nem vásárolt tomyxo felhasználótól.

Valóban, mivel engem nem ezen a fórumon károsított meg.
Mikor nyomozásba kezdtem az illető után, akkor találtam a vaterára. Próbálok keresni társakat, mert közös erővel talán többre jutunk. Egyedüli feljelentéssel nem sokra megyek a tapasztalatok alapján. sad.gif

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-24 21:19