IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1353 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2011-09-18 20:21
Létrehozva: #6921

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(koviemi78 @ 2011-09-18 20:06) *
Egy licitáló után kéne nézni 4 termékemre licitált eddig az első már le is járt de email címe visszadobja a leveleket a telefonját nem veszi fel. Néztem az értékeléseket én úgy látom csak szórakozik az emberekkel.

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Tisztelt koviemi78!

A felhasználót kizártuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-09-18 19:20
Létrehozva: #6922

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Jenny69 @ 2011-09-18 18:35) *
Sziasztok!

Már egy jó ideje vaterázok, és nagyon tetszik az oldal.

Viszont van 1-2 észrevételem. Pl ki van írva a hirdető szövegben, h NMÁ erre ha bemész, ott már hiába akarsz licitálni, azt írja a minimál árat nem érted el.
A másik, h ha 1 forintos aukcióra tesz ki valaki valamit, és felteszi pl 40000 Ft minimál árra, miért írja ki h akár 1 Ft-ért a Tied lehet????!!! Ezek sztem undorító, félrevezető dolgok.

Személy szerint én az ilyen embertől nem vásárolok. De ezeket nem lehetne valahogy büntetni????.....hiszen ha ez már így kezdi milyen lesz a folytatás??

Csak ezeket az észrevételeimet szerettem volna megosztani.

További jó adás-vételt mindenkinek!!! Üdv:Edit

Ha ki van írva, hogy NMÁ, és mégis van minimálár, az szabálytalan. Ha ki van írva, hogy akár 1 forintér a tied lehet, miközben van minimálár, az is. (Ha az van írva, hogy "1 forintról" akkor az csak enyhe csúsztatás, nem szabálytalan).
Ilyen esetekben a terméklapon (a termékleírás felett jobbra) található: Szabálytalan aukció? Értesítsen" gombra kattintva jelezd a Vaterának.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-09-18 19:11
Létrehozva: #6923

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(koviemi78 @ 2011-09-18 20:06) *
Egy licitáló után kéne nézni 4 termékemre licitált eddig az első már le is járt de email címe visszadobja a leveleket a telefonját nem veszi fel. Néztem az értékeléseket én úgy látom csak szórakozik az emberekkel.

Felhasználó-neve, vagy egy link kellene róla.

+Quote Post
koviemi78
hozzászólás 2011-09-18 19:06
Létrehozva: #6924

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-18 18:54
Azonosító: 1 544 490

+Quote Post
Jenny69
hozzászólás 2011-09-18 17:35
Létrehozva: #6925

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-18 17:19
Azonosító: 1 544 482

Sziasztok!

Már egy jó ideje vaterázok, és nagyon tetszik az oldal.

Viszont van 1-2 észrevételem. Pl ki van írva a hirdető szövegben, h NMÁ erre ha bemész, ott már hiába akarsz licitálni, azt írja a minimál árat nem érted el.
A másik, h ha 1 forintos aukcióra tesz ki valaki valamit, és felteszi pl 40000 Ft minimál árra, miért írja ki h akár 1 Ft-ért a Tied lehet????!!! Ezek sztem undorító, félrevezető dolgok.

Személy szerint én az ilyen embertől nem vásárolok. De ezeket nem lehetne valahogy büntetni????.....hiszen ha ez már így kezdi milyen lesz a folytatás??

Csak ezeket az észrevételeimet szerettem volna megosztani.

További jó adás-vételt mindenkinek!!! Üdv:Edit

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-18 13:57
Létrehozva: #6926

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-09-18 14:34) *
Arra mindig van, de csak a szokásos feltételekkel. smile.gif

Jaj kedves Benz! Pont azt szerettem volna kipuhatolni az Ön tudásanyagára támaszkodva, hogy vajon ez a levelezés elég erős indok-e ahhoz, hogy töröljék. Tudja, milyen nyűgös vagyok erre a dologra. Délelőtt csomagoltam a porcelánjaimat, és egyre jobban beforgattam magam, pedig az értékelést még meg sem kaptam. Oké, sokkal hülyébb már nem leszek, gondolom nem nagyon lehet már.
Köszönöm a türelmét.smile.gif thank_you.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-09-18 14:01

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-09-18 13:34
Létrehozva: #6927

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-09-18 14:25) *
Jaj Beeenz. Azt tudom. A kérdés, hogy az egész értékelés töröltetésére van-e lehetőség.

Arra mindig van, de csak a szokásos feltételekkel. smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-18 13:25
Létrehozva: #6928

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-09-18 14:24) *
Kedves zejopy!

Csillagok törlésére sajnos nincs lehetőség.

Jaj Beeenz. Azt tudom. A kérdés, hogy az egész értékelés töröltetésére van-e lehetőség.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-09-18 13:24
Létrehozva: #6929

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-09-18 12:30) *
...
Kedves Benz!:)
Ezek után, ha lehúzza a csillagjaimat, van esélyem a töröltetésre? ...

Kedves zejopy!

Csillagok törlésére sajnos nincs lehetőség.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-18 11:30
Létrehozva: #6930

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Na, elszakadt a cérna, tegyétek tiltóra, ha jót akartok magatoknak. Trehány, figyelmetlen és logikátlan.
Első levél elment, második is. Épp a harmadikon gondolkodtam, amikor a következő tartalmú levelet kaptam:
"Üdv, bocsánat, nem olvastam az íméljeimet.

Postacímem:
(Itt a címe van, de a közterületet nem írta oda, csak a személyt, akiről elnevezték)

Mi az Ön bankszámla száma?

Üdv."
Még aznap válaszoltam neki, erre ma jön a levél, az én levelemhez csatoltan, tehát válaszként a számlaszámosra:
"Üdv,

most meg Ön nem ír nekem... így nehéz lesz átutalnom az összeget, ha nem tudom, hogy hova kell.
Várom válaszát.

Üdv.
(név)"
Válaszoltam:
"Üdvözlöm!

De igen, írtam, arra a levélre válaszolt. Még aznap, mikor írt.
A biztonság kedvéért megismétlem, de ha belenéz, akkor látja, hogy elküldtem:
(Ide bemásoltam az előző levelet)"
Ő az:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=390029

Kedves Benz!:)
Ezek után, ha lehúzza a csillagjaimat, van esélyem a töröltetésre? Azt hiszem, ez az az embertípus, aki ezek után minden gond nélkül az én tempómat fogja lassúnak minősíteni.
Tudom, hogy azt gondolja, ez nem igazán fontos, és igazán nem is a csillagok száma fog bántani, (ha megtörténik), hanem a méltatlanság, hogy ő, aki lassú, pontatlan és figyelmetlen, megteheti velem, hogy engem minősít ilyennek, pedig én nem vagyok az.
Jaj, ne haragudjon, tudom, hogy a hócipője tele lehet ezzel a témával.
thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-17 11:56
Létrehozva: #6931

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(majorbalazs74 @ 2011-09-17 12:40) *
.....
Tetszik az i+ oldalad, lehet, hogy írok valami hasonló szöveget én is, a mihez tartás végett.

Igen, itt némiképpen szigorúbb vagyok, mint a zejopyssal, mert ez csak hobbinick, mondhatni ez a háztartási fiókom.smile.gif A zejopys i+ oldalnál nem mertem annyira szigorú lenni, de még így is sokkal keményebb, mint eredetileg volt. Muszáj pár dolgot lefektetni a félreértések elkerülése érdekében. A terméklapjaimon is ott van azt hiszem, hogy csak ajánlottan postázom a cuccot.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
majorbalazs74
hozzászólás 2011-09-17 11:40
Létrehozva: #6932

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-24 16:07
Azonosító: 1 533 148

IDÉZET(zejopy @ 2011-09-17 10:31) *
Egy jó tanács, nem néztem rá a terméklapjaidra, ha már megtetted, akkor hagyd figyelmen kívül. Írd oda, hogy személyes átvételre Kaposváron (ha ott laksz) van lehetőség.

Köszönöm a tanácsot! Meg is írtam neki, hogy Kaposváron veheti át, még nem jött válasz. Ebből azért nem szeretném, ha rendszer lenne, mert egyéb dolgaim miatt ritkán tudom előre, hogy mikor, és hol leszek. Falun lakom, pár km-re Kaposvártól. Ezért is jó a posta. Csak bosszant, hogy vagy nem olvasnak, vagy nem értelmezik a szöveget.
Eleinte még azt sem írtam oda, hogy x napot várok az adásvétel lebonyolítására, meg hogy egyáltalán jelentkezzen. De mióta egyszer megjártam, már minden termékemnél ott van a terméklapon, hogy kérem elolvasni a szállítási, és garanciális feltételeket. Úgy látszik bővítenem kell azzal, hogy csak, és kizárólag ajánlottan postázok.
Egy még nem borította volna ki a bilit, de ez már zsinórban a 3. volt. smiley-shocked028.gif
Még jobb volt, mikor egy 1000Ft-os fix áras könyvemnél kérdezett rá valaki, hogy adna érte ezret, ha én állom a postát.
( Ami 580 Ft) Hm, még leszámoljuk a vatera jutalékát, és akkor nagyon sokat kerestem volna vele. blink.gif
Vagy átvehetné-e személyesen Pesten ( 3000-ért utazhatnék fel )
Tetszik az i+ oldalad, lehet, hogy írok valami hasonló szöveget én is, a mihez tartás végett.

A hozzászólást -majorbalazs74- szerkesztette a következő időpontban: 2011-09-17 11:45

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-17 09:31
Létrehozva: #6933

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(majorbalazs74 @ 2011-09-17 10:07) *
Ez nem lehet igaz! Az aukcióimban feketén-fehéren szerepel a szállítási mód, ez esetben ajánlott levél. És már a harmadik terméknél járok úgy, hogy aukció zárás után közli, hogy ő sima levélként szeretné, vagy személyes átvétel Pesten! Mikor én somogyi vagyok. Nem értem, miért nem olvasnak az emberek? Vagy miért nem kérdez még licit előtt?
15_3_32_1_.gif

Ne idegeskedj.smile.gif Én ilyenkor udvariasan megírom, hogy a szállítási lehetőségeknél csak az ajánlott levél opciót jelöltem be és a Vatera álláspontja szerint nem vagyok kötelezhető más postázásra. Természetesen megértem, ha ezek után visszalép a vásárlástól, de ebben az esetben ő a szabálytalan, mert a licitálásával elfogadta a feltételeimet.
Egy jó tanács, nem néztem rá a terméklapjaidra, ha már megtetted, akkor hagyd figyelmen kívül. Írd oda, hogy személyes átvételre Kaposváron (ha ott laksz) van lehetőség.
Nekem a másik nicknevemnél az i+ oldalon ott van, hogy: "Nem viszek házhoz árut, mert erre nincs időm és nem is tartom elvárhatónak, hogy egy pár száz forintos áruért ugyanannyit elautózzak. A személyes átvétel azt takarja, hogy a megadott helyen, egy előre megbeszélt időpontban át lehet venni az árut. "
(http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=1107413&am=1107413&pt=3)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
majorbalazs74
hozzászólás 2011-09-17 09:07
Létrehozva: #6934

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-24 16:07
Azonosító: 1 533 148

Ez nem lehet igaz! Az aukcióimban feketén-fehéren szerepel a szállítási mód, ez esetben ajánlott levél. És már a harmadik terméknél járok úgy, hogy aukció zárás után közli, hogy ő sima levélként szeretné, vagy személyes átvétel Pesten! Mikor én somogyi vagyok. Nem értem, miért nem olvasnak az emberek? Vagy miért nem kérdez még licit előtt?
15_3_32_1_.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-09-16 18:54
Létrehozva: #6935

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ShOoT18 @ 2011-09-16 17:27) *
Tényleg? Dejó... Akkor segíts kérlek.

Vagy mennyek el a rendőrségre, tegyek feljelentést, járjak a bíróságra 2 éven keresztül mert ez a drága gyerek nem fog megjelenni 1x sem a tárgyaláson az is biztos. Ez lett volna a javaslatod?

Ezt csak végső esetben javasoljuk, először mindig az eladóval kell megpróbálni, dokumentált módon megbeszélni a problémát. Az esztétikai állapot sajnos elég szubjektív kategória, erre nem hivatkozhatsz komolyan, de ha tényleg egy más típusú telefont kaptál, mint ami a termékleírásban volt, akkor a szerződésetek semmis, köteles visszavenni a telefont. Amennyiben ezt elismerte, vagy tudod bizonyítani, akkor lehet ügyvéddel felszólítani, rendőrségi feljelentést kilátásba helyezni.
Persze látom, hogy az értékelést már elhamarkodottan megadtad, a "tranzakció létrejött" jelölést tetted, ezen már nem nagyon tudsz változtatni, sőt, ha viszont negatívot kapsz, és nincs meg írásban egyértelműen, hogy melyikőtök a hunyó, azt sem fogod tudni töröltetni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-16 17:09
Létrehozva: #6936

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ShOoT18 @ 2011-09-16 17:36) *
De most mond meg. Te mit tennél? Mert ha bemész a rendőrségre 2évig húzzák nyúzzák a dolgot, mire lenne valami belőle, akkor ez a ................. úgysem jelenne meg a bíróságon....

Kérdezz meg egy jogászt, de ha nincs ilyen ismerősöd, menj be a rendőrségre, ők biztosan meg tudják mondani, hogy érdemes-e a dologgal foglalkozni. Kötelesek felvilágosítást adni. A távolabbi múltban én is jártam náluk, többször is, nagyon kedvesek voltak és segítőkészek.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ShOoT18
hozzászólás 2011-09-16 16:36
Létrehozva: #6937

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-15 09:26
Azonosító: 888 266

De most mond meg. Te mit tennél? Mert ha bemész a rendőrségre 2évig húzzák nyúzzák a dolgot, mire lenne valami belőle, akkor ez a ................. úgysem jelenne meg a bíróságon....

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-16 16:29
Létrehozva: #6938

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ShOoT18 @ 2011-09-16 17:27) *
Vagy mennyek el a rendőrségre, tegyek feljelentést, járjak a bíróságra 2 éven keresztül mert ez a drága gyerek nem fog megjelenni 1x sem a tárgyaláson az is biztos. Ez lett volna a javaslatod?

Ha viszont nem akarod jogi útra terelni az ügyet, akkor nem tud senki segíteni. Mégsem javasolhatjuk, hogy verd meg, vagy hasonló.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ShOoT18
hozzászólás 2011-09-16 16:27
Létrehozva: #6939

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-15 09:26
Azonosító: 888 266

IDÉZET(svejku @ 2011-09-16 17:14) *
Kinek gratulálsz, és mihez?
Írtál már ez ügyben, akkor megpróbáltam tájékozódni tőled, hogy segíthessek, de nem válaszoltál. Látom már elrendezted magaddal a dolgot, feltetted a a nem gyenge esztétikai hibás telefont... Egy felhasználó kitiltásának megvannak a szabályai, az kevés, hogy ide írsz és vádaskodsz.

Tényleg? Dejó... Akkor segíts kérlek.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-09-16 16:14
Létrehozva: #6940

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ShOoT18 @ 2011-09-16 11:57) *
Sziasztok!

Vásároltam egy telefont és nem azt kaptam meg. Így buktam 37e ft ot! Az eladó már a telefonhívásaimra sem válaszol! Feltettem Vaterára a terméket eladni mert én nekem nem erre a készülékre lenne szükségem. Egy hibátlan teljesen újszerű terméket hirdetett, és helyette egy más típusszámú telefont kaptam meg, nem gyenge esztétikai hibákkal. Az eladó neve EricRoberts_v . Szerintem érdemes lenne kitiltani innen, mihamarabb..... Gerinctelen egy..................................... Teljesen efl vagyok háborodva! 37-e ft-ot kilöktem az ablakon. Gratulálok.....

Kinek gratulálsz, és mihez?
Írtál már ez ügyben, akkor megpróbáltam tájékozódni tőled, hogy segíthessek, de nem válaszoltál. Látom már elrendezted magaddal a dolgot, feltetted a a nem gyenge esztétikai hibás telefont... Egy felhasználó kitiltásának megvannak a szabályai, az kevés, hogy ide írsz és vádaskodsz.

+Quote Post

1353 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-10 04:08