IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-16 12:29
Létrehozva: #6921

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-16 12:05) *
Úgy látom, szabálytalan volt. smile.gif Itt sem tudom, hol a határvonal a szabályos és a szabálytalan között. Most az volt a baj, hogy nem volt pontos a leírás? Vagy az, hogy eleve nem lehetett tudni, mire licitál az ember?
Köszönöm, ha válaszol.smile.gif

Az ÁFF-ben olvasható az indok:
3/2. A terméklapon meg kell jeleníteni a feltöltött termék, vagy szolgáltatás pontos, a valósággal megegyező paramétereit és tulajdonságait.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-16 12:05
Létrehozva: #6922

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-08-16 12:00) *
Valóban nem jó helyre linkelget!
A szabálytalan aukciók bejelenését már leírtuk az előző hasonló hozzászólására írt válaszunkban.
Ha nem szabálytalan, csak érdekes aukcióról van szó, akkor a zejopy által írt topik a megfelelő hely.

Úgy látom, szabálytalan volt. smile.gif Itt sem tudom, hol a határvonal a szabályos és a szabálytalan között. Most az volt a baj, hogy nem volt pontos a leírás? Vagy az, hogy eleve nem lehetett tudni, mire licitál az ember?
Köszönöm, ha válaszol.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-16 12:00
Létrehozva: #6923

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(profectuscat @ 2011-08-16 10:40) *
Zejopy: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?c...list_rating.php
biggrin.gif na ilyet se láttam még. Áruljátok el, hogyha nem jó helyre linkelgetek!

Üdv Profectuscat

Valóban nem jó helyre linkelget!
A szabálytalan aukciók bejelenését már leírtuk az előző hasonló hozzászólására írt válaszunkban.
Ha nem szabálytalan, csak érdekes aukcióról van szó, akkor a zejopy által írt topik a megfelelő hely.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-16 11:20
Létrehozva: #6924

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(profectuscat @ 2011-08-16 10:40) *
biggrin.gif na ilyet se láttam még. Áruljátok el, hogyha nem jó helyre linkelgetek!

Üdv Profectuscat

Szia! smile.gif

Alkalmanként felbukkannak ilyen aukciók. Nem tudom, mennyire szabályos, az etikai részéről meg végképp nem érdemes vitatkozni, hiszen a kaparós sorsjegy is .... (Néha kaparok, de sosem nyerek.smile.gif)
Mindenki talán maga dönti el, mennyi kockáztatni való pénze van. Én negyedévente szoktam kb. egyszer kaparni.biggrin.gif Mert máskor nem járok olyan helyen, ahol lehet.smile.gif
Nem is lottózom, pedig ha megnyerném az ötöst, megvenném a Vaterát, és minden dolgozó reggel nekem hozná ágyba a kávét, persze nem elfeledkezve a kedves szavak duruzsolásáról. (Bocs Benz, olyan régen mondtam már.biggrin.gif)
Benz lenne az igazgató, mert őt szeretem legjobban, és én ingyen listáznék. laugh.gif
Jézusom, bocsánat, nagyon komolytalan vagyok ma.
Különben a Csevegőben, a Furcsa, Szokatlan Aukciók, Felhasználónevek, Egyebek-be beleillett volna.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
profectuscat
hozzászólás 2011-08-16 10:40
Létrehozva: #6925

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-06 20:50
Azonosító: 1 429 874

Üdv Profectuscat

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-16 09:15
Létrehozva: #6926

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-08-11 06:57
Azonosító: 1 540 569

IDÉZET(cecaceca_v @ 2011-08-12 16:39) *
Sziasztok!

Örülök hogy 1-re többen vagyunk , akik elitélik azilyeneket és nem haggyák rájuk. Köszönet minden segítőnek , és nem segítőnek !! Van aki azzal teszi a legtöbbet egy ügy érdekében, hogy ércelődéseivel kinyitja az emberek szemét. Azt is meglátják ami taddig nem ! Minden erősítami nem ől meg ! Tartsuk a kapcsolatot továbbra is. Hétfön megyek személyesen a jardra érdeklődni mizu ! Majd írok. Addig jó biznicet mindenkinek

Üdv:

cecaceca_v

Helló!

Érdeklődnék, hogy történt-e valami változás nálad.
Én próbáltam elérni az utóbbi pár napban, de az egyik telefon megszűnt, a másik ki van kapcsolva. sad.gif
A rendőrségnél tegnap nem tudtam az illetékessel beszélni, mert terepen volt. De ma megpróbálom újra, hátha tud valami bíztatót mondani a rendőr.
Jó lenne ha már túl lennénk rajta és megkapná a mocsok, amit érdemel. Persze a legjobb az lenne, ha ezzel együtt a pénzünk is visszavándorolna a zsebünkbe. Az a legrosszabb, hogy hónapok óta gyűjtöttem erre a telefonra és most...

Szólj, ha megtudsz valamit kérlek. Én is jelentkezem.

Üdv!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-15 23:26
Létrehozva: #6927

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-15 15:26) *
Kedves Zejopy, VateraBenz, Svejku!

(Remélem, mindenkinek jól írtam a nevét smile.gif))

Megkaptam chris42 termékét. Bevizsgáltattam, minden rendben van vele.
...

Kedves evica_74!

Minden jó, ha a vége jó smile.gif
Jó nyaralást!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-08-15 15:33
Létrehozva: #6928

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Köszönöm mindenkinek a támogatást és a hozzászólásokat, további szép nyarat smile.gif
Üdv: Évi

Ezért vagyunk itt, kellemes nyaralást! getting_sunny.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-15 15:31
Létrehozva: #6929

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

........

Köszönöm mindenkinek a támogatást és a hozzászólásokat, további szép nyarat smile.gif

Az enyémet nyugodtan írhatod kicsivel.smile.gif Nagyon örülök, hogy lezárult a dolog.
Amit a rendőrségi feljelentésről írtál, az nem dobott fel, az igazságérzetem mást diktál ebben az esetben, mint a magyar törvények.sad.gif
Jó pihenést.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-15 15:26
Létrehozva: #6930

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-09 09:29
Azonosító: 1 540 324

(Remélem, mindenkinek jól írtam a nevét smile.gif))

Megkaptam chris42 termékét. Bevizsgáltattam, minden rendben van vele.
Elintéztem a rendőrségi feljelentés "visszavonását" is, nem vonják be az eljárásba őt.

Érdekességképpen:

A rendőrség jelen ügyben a feljelentésem alapján eleve nem indított volna eljárást, mert nem történt bűncselekmény.

Ennek indoka az, hogy - annak ellenére, hogy az eladóval a megállapodásunk leütés előtt a fele vételár előre utalása, majd az ékszer utánvéttel (másik fele vételár + költség) történő feladása volt - én választhattam volna később az eladó által felajánlott megoldást, miszerint a fennmaradt vételár-részletet is utaljam át előre, ő pedig ezt követően postáz, de nem választottam. Tehát az eladó szándéka a levelezés alapján az eladás volt, ezért függetlenül attól, hogy az átadás és a fizetés módját tekintve miben állapodtunk meg, nem indítanak eljárást.

Az erről szóló hivatalos tájékoztatást a rendőrségen olvastam, majd megkapom postán smile.gif Jó lecke, ilyen esetben bíróságra tartozik az ügy.

Ennél azért többet vártam egy feljelentéstől, de mindegy, a lényeg, hogy végül sikerült az adásvételt megnyugtatóan lerendezni.

Megyek, bepakolom a kocsiba a nyaralási kellékeket smile.gif smile.gif smile.gif

--------------------
Üdv: evica_74

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-15 14:16
Létrehozva: #6931

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Cetleen_v @ 2011-08-15 13:55) *
Lehet,hogy közvetlen a Vaterának nem fizettem még .mivel itt csak vásárló vagyok ! Az eladások után mivel s Tesz-Veszen vagyok már sok év óta és ott fizetem a jutalékot.
Mivel a Vatera és a Tesz-Vesz együtt működik pár hónapja így gondolom.hogy van jogom szólni !
Erről ennyit !
mad.gif dry.gif

Nem emlékszem, hogy megkérdőjeleztem volna a hozzászólási jogodat. Mert ahhoz semmi közöm. Csupán egy kérdést tettem fel, normális, udvarias hangnemben.
Amúgy pedig jutalékfizetéstől teljesen függetlenül a Vaterának megvan a hatásköre, amit nem léphet túl.
Erről meg ennyit. Először jó tájékozódni, és csak utána érdemes haragudni. Na és értelmezni sem árt a leírtakat.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-15 13:59
Létrehozva: #6932

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Cetleen_v @ 2011-08-15 13:55) *
Lehet,hogy közvetlen a Vaterának nem fizettem még .mivel itt csak vásárló vagyok ! Az eladások után mivel s Tesz-Veszen vagyok már sok év óta és ott fizetem a jutalékot.
Mivel a Vatera és a Tesz-Vesz együtt működik pár hónapja így gondolom.hogy van jogom szólni !
Erről ennyit !
mad.gif dry.gif

Milyen összefüggést lát a jutalékfizetés és a "szólás" közt?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Cetleen_v
hozzászólás 2011-08-15 13:55
Létrehozva: #6933

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-08-10 16:21
Azonosító: 1 540 486

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-13 17:16) *
Nem vagyok Vatera, viszont egy kérdésem lenne. Kinek fizetsz? Mert a Vaterának te még nem fizettél szerintem semmit.

Erről ennyit !

mad.gif dry.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-15 08:07
Létrehozva: #6934

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-14 22:40) *
Közben megnéztem a tagot. Nincsenek fent termékei. Pedig, amikor indult az egész ügy, akkor voltak még. Ha csak számlatartozás, akkor nem veszik le az aukcióit. Hajaj. Ez nem jó jel.
Asszem megint csak Benz tud érdemben nyilatkozni.

A felhasználó bizonyos feltételek teljesülése esetén még lehet aktív.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-15 07:52
Létrehozva: #6935

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-14 23:40) *
Köszönöm smile.gif

Következő kérdésem az lenne, hogy hogy tudsz több hozzászólást beszúrni és közé válaszokat rakni, de a válaszodat már csak egy kiadós alvás után nézem meg smile.gif

Jó éjt, és köszönöm mindkettőtöknek!

Nem a válasz, hanem az idézet gombot nyomom meg azoknál a hozzászólásoknál, amelyekre válaszolni szeretnék. smile.gif

Szép reggelt mindenkinek, itt süt a nap és a szomszéd tyúkja teljesen izgatottan kotkodácsol.smile.gif De inkább ilyenre ébredjen az ember, mint a fűnyíróra. Megyek, főzők kave.gif -t.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-14 23:40
Létrehozva: #6936

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-14 23:35) *
Juj... és milyen volt? ohmy.gif Én biztos kiborulnék.smile.gif
Nem hiszem, hogy reális lenne. Ne aggódj.smile.gif Jó kényelmetlen vásárlás ez neked, de talán rendben lezajlik a végére.
Legalábbis az lenne a jó.smile.gif

Köszönöm smile.gif

Következő kérdésem az lenne, hogy hogy tudsz több hozzászólást beszúrni és közé válaszokat rakni, de a válaszodat már csak egy kiadós alvás után nézem meg smile.gif

Jó éjt, és köszönöm mindkettőtöknek!

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-14 23:35
Létrehozva: #6937

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-08-14 23:29) *
..... Én voltam már inaktív z.gif ......

Juj... és milyen volt? ohmy.gif Én biztos kiborulnék.smile.gif

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-14 23:33) *
Még egy ötlet elalvás előtt: nem lehet, hogy azért inaktív és azért törölték az aukcióit, mert feljelentettem, és pl. erről a rendőrség értesítette az üzemeltetőt?

Jelezte e-mailben - miután megírtam neki, hogy feljelentettem - hogy ő is megtette a szükséges jogi lépéseket (bár az indokot nem értettem)... még a végén beperel, amiért rossz hírét keltem, rontom az üzletét? ohmy.gif

Nem hiszem, hogy reális lenne. Ne aggódj.smile.gif Jó kényelmetlen vásárlás ez neked, de talán rendben lezajlik a végére.
Legalábbis az lenne a jó.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-14 23:33
Létrehozva: #6938

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-14 23:15) *
Ha nem maguktól jártak le, akkor az inaktiválással lehetnek kapcsolatban. Erről a dologról a legkevesebbet tudom, mert
1. Mindig tisztán játszom, még sosem inaktiváltak.
2. Hiába könyörgünk ilyenkor Benznek, nem adhat ki infót kívülálló harmadik félnek. Úgyhogy már meg sem próbálunk kicsikarni belőle érdemi információt. A legtöbb, amit szokott mondani, hogy "bizonyos feltételek teljesülésével még lehet aktív".

Még egy ötlet elalvás előtt: nem lehet, hogy azért inaktív és azért törölték az aukcióit, mert feljelentettem, és pl. erről a rendőrség értesítette az üzemeltetőt?

Jelezte e-mailben - miután megírtam neki, hogy feljelentettem - hogy ő is megtette a szükséges jogi lépéseket (bár az indokot nem értettem)... még a végén beperel, amiért rossz hírét keltem, rontom az üzletét? ohmy.gif

--------------------

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-08-14 23:29
Létrehozva: #6939

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Ha nem maguktól jártak le, akkor az inaktiválással lehetnek kapcsolatban. Erről a dologról a legkevesebbet tudom, mert
2. Hiába könyörgünk ilyenkor Benznek, nem adhat ki infót kívülálló harmadik félnek. Úgyhogy már meg sem próbálunk kicsikarni belőle érdemi információt. A legtöbb, amit szokott mondani, hogy "bizonyos feltételek teljesülésével még lehet aktív".

Amennyiben végleges, akkor Benz is meg szokta írni, (ha megkérdezik). Én voltam már inaktív z.gif (nem számlatartozás miatt), de annyira nem, hogy az összes aukciómat töröljék... (ebből gondolom, hogy Ő végleges) Ettől teljesen független az ügyed, ha elküldte az árut, és az rendben van, átveszed, kifizeted, legfeljebb az értékelésre nem tud majd reagálni, de ez ne zavarjon.

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-14 23:26
Létrehozva: #6940

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Értem, köszönöm smile.gif

Remélem, nemfizetés miatt volt... azt el tudom képzelni, mert eddig csak én hívtam - tőle 2 visszahívást kérő sms-t kaptam csak, mikor már nagyon zaklattam mail-ben és sms-ben.

Ja, és kicsit utánajártam... épp állást keres - ami miatt valóban sajnálom -, úgyhogy elképzelhető, hogy nincs pénze jelenleg.

További szép estét, mára elköszönök!

A hozzászólást -evica_74- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-14 23:28

--------------------

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 345 346 347 348 349 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-29 16:40