IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 350 351 352 353 354 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
egeresilajos
hozzászólás 2011-06-17 09:00
Létrehozva: #7021

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-01 11:41
Azonosító: 725 626

Tisztelt Vatera.Szeretném mg kérni önöket hogy macsu23 nevü felhasználót töröljék a Vaterárol mert lassan 3 hete igérgeti hogy utalja a pénz és mai napig nem érkezett meg tegnap telefonba azt mondták össze kevertek 2számjegyet és rosz helyre utaltak természetesen ezt tudjuk nem lehetséges mert ha a nem stimel a név vagy számlaszám nem utalja el a rendszer.És most irta mert nem értem meg nem kell a termék amit meg vettek tölem egy telefont.Nem is lenne baj ha nem kellet volna neki és az elején szol de engem igy is 1000ft kár ért a termékiemelés meg miegymás véget.Ezért kérném önöket hogy a késöbiekben ne károitsanak senkit töröljéke ez a kezdő felhasználot 4-dik adásvétele volt ez.Nem beszélve amien trágárul beszélt velem a telefonba meg hogy mit képzelek én magamrol hogy hivogatom öket majd utal amikor akar meg
Go to the top of the page

+Quote Post
vadcyca
hozzászólás 2011-06-17 08:40
Létrehozva: #7022

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-16 09:15
Azonosító: 1 528 031

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-06-16 14:20) *
Tisztelt vadcyca!

Első lépésként tisztázza az eladóval, hogy a termék a postán sérült meg vagy eleve így adta fel.
Az is fontos információ, hogy volt-e érték- és törésbiztosítás a küldeményen? A sérülést jegyzőkönyveztette a postán?

Igen jegyzőkönyveztem,de a postaa szerint nem fogok semmit kapni mert nem csomag hanem ajánlott levél és semmi jelzés nem volt rajta ,hogy törékeny.Az eladót hiába keresem nem hajlandó reagálni ez meg erősítette a gyanum szándékosan átvert.

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-06-17 08:17
Létrehozva: #7023

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 15:26
Azonosító: 1 415 535

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-16 21:21) *
Nem egészen értek egyetl. Nem hiszem, hogy egy nyilvánvaló dolgot meg kellett volna magyaráznia. Az ember, ha aukciózik, minimális jártasságot, de logikus gondolkodást is feltételez a másikról. Szerintem az eladónak nem feladata, hogy ismertesse a Vatera szabályzatát a leendő vevővel. Persze, ha megteszi, mert éppen ideje és kedve van rá, akkor az egy rendes dolog, de nem elvárható.
Én így látom.

Szerintem nem annyira nyilvánvaló, főleg nem egy viszonylag kevés tranzakcióval rendelkező felhasználónak. Mindkét fél kommunikálhatott volna világosabban, de ez most már sajnos mindegy is. Mindenesetre én is kíváncsian várom a fejleményeket.

+Quote Post
mediaplayer
hozzászólás 2011-06-17 07:04
Létrehozva: #7024

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-16 22:01
Azonosító: 843 246

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-06-17 00:04) *
Nem pont ilyet igen, hasonló problémám volt egy miniPCI-os wifi kártyával, az is látta a wifis hálózatokat, de az istennek sem csatlakozott nálam, aztán a végén rájöttem, hogy az volt a baj, hogy a routeremben a csatorna fixre volt állítva, át állítottam autóra, aztán már tudott is csatlakozni (na mire erre rájöttem, beletelt pár órámba biggrin.gif ). Ez egyébként addig nem zavarta az usb-s wifimet, se egy másik miniPCI-os kártyának nem okozott gondot. Mivel kismillió beállítási lehetőség van, és látja a hálózatokat, én még mindíg arra tippelek, hogy csak beállítás kérdése, szerintem ha hibás lenne a kártya, akkor a hálózatokat sem látná, pl. egy rossz beépített antennánál.

Azt hittem a nem passzolt a gépbe azt jelenti, hogy pl. nem volt a gépen pcmcia foglalat. Nem bántásból, de volt már, hogy eladtam egy agp-s vga kártyát, aztán hívott a vevőm, hogy ez nem is agp-s kártya meg nem passzol az alaplapjába, aztán kiderült, hogy az alaplapjába pci-e-es kártya kellett laugh.gif Ha tényleg hibás a kártya, akkor persze vissza kéne vennie, bocs, félreértettelek.

Semmi baj!

Meg úgy képzeld kipróbáltúk régebbi P3 laptopokba azoknál mindegyiknél kék halál de 2-3 évvel ezelőtti modelektől kezdve mindegyik felismeri csak nem tud kapcsolódni. De már végig próbáltunk minden lehetőséget de nem akar össze jönni csak az eladó azt mondta működik. Meg ez egy zárt kártya én nem tudok bele piszkálni.

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-06-17 00:04
Létrehozva: #7025

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(mediaplayer @ 2011-06-16 23:18) *
Próbáltál te már ilyet? Ha 6 rendszergazda nem tud vele mit csinálni akkor szerinted van esély arra hogy működésre bírjam. Látja a kártyát lát más wifi hálózatot csak nem képes kapcsolatba lépni velük......

Ő mondta hogy vissza utalja az árát innentől kezdve tartsa a szavát!

Nem pont ilyet igen, hasonló problémám volt egy miniPCI-os wifi kártyával, az is látta a wifis hálózatokat, de az istennek sem csatlakozott nálam, aztán a végén rájöttem, hogy az volt a baj, hogy a routeremben a csatorna fixre volt állítva, át állítottam autóra, aztán már tudott is csatlakozni (na mire erre rájöttem, beletelt pár órámba biggrin.gif ). Ez egyébként addig nem zavarta az usb-s wifimet, se egy másik miniPCI-os kártyának nem okozott gondot. Mivel kismillió beállítási lehetőség van, és látja a hálózatokat, én még mindíg arra tippelek, hogy csak beállítás kérdése, szerintem ha hibás lenne a kártya, akkor a hálózatokat sem látná, pl. egy rossz beépített antennánál.

Azt hittem a nem passzolt a gépbe azt jelenti, hogy pl. nem volt a gépen pcmcia foglalat. Nem bántásból, de volt már, hogy eladtam egy agp-s vga kártyát, aztán hívott a vevőm, hogy ez nem is agp-s kártya meg nem passzol az alaplapjába, aztán kiderült, hogy az alaplapjába pci-e-es kártya kellett laugh.gif Ha tényleg hibás a kártya, akkor persze vissza kéne vennie, bocs, félreértettelek.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-16 23:44
Létrehozva: #7026

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(mediaplayer @ 2011-06-16 23:18) *
Próbáltál te már ilyet? Ha 6 rendszergazda nem tud vele mit csinálni akkor szerinted van esély arra hogy működésre bírjam. Látja a kártyát lát más wifi hálózatot csak nem képes kapcsolatba lépni velük......

Szerintem jogos. Régebben erre az esetre volt a "kipróbálási-megtekintési" garancia, amit ma sem értek, hogy miért szűnt meg. Ha nem jó a gépébe, akkor vegye vissza, nem a "nincs garancia" opciót jelölte meg.

+Quote Post
mediaplayer
hozzászólás 2011-06-16 23:18
Létrehozva: #7027

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-06-16 23:02) *
Hát a nem passzolt a gépbe az nem igazán garanciális probléma, max jófejségből vehetné vissza, de semmi nem kötelezi rá. Egyébként hogy nem passzolt a gépbe? Lehet csak driver problémája van, vagy beállítási problémája.

A hozzászólást -mediaplayer- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-16 23:20

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-06-16 23:02
Létrehozva: #7028

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(mediaplayer @ 2011-06-16 22:16) *
Üdv!

Appi nevezetű felhasználótól vásároltam ezt: http://www.vatera.hu/linksys_wpc300n_v1_wi...1455809016.html. Meg kaptam de sajnos nem passzolt a géphez amibe akartuk. 1 hét garanciát vállaltrá e-mailen mondta hogy jövő honapban (június 10-én) vissza utalja az összeget én meg küldöm a kártyát. Hiába írok neki e-mailt a vaterán tiltó listára rakott így már üzenni se tudok ott neki küldeni. Ezért segítséget szeretnék kérni. Azt az e-mail is meg tudom mutatni amiben állította hogy vissza veszi.

Hát a nem passzolt a gépbe az nem igazán garanciális probléma, max jófejségből vehetné vissza, de semmi nem kötelezi rá. Egyébként hogy nem passzolt a gépbe? Lehet csak driver problémája van, vagy beállítási problémája.

+Quote Post
mediaplayer
hozzászólás 2011-06-16 22:16
Létrehozva: #7029

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv!

Appi nevezetű felhasználótól vásároltam ezt: http://www.vatera.hu/linksys_wpc300n_v1_wi...1455809016.html. Meg kaptam de sajnos nem passzolt a géphez amibe akartuk. 1 hét garanciát vállaltrá e-mailen mondta hogy jövő honapban (június 10-én) vissza utalja az összeget én meg küldöm a kártyát. Hiába írok neki e-mailt a vaterán tiltó listára rakott így már üzenni se tudok ott neki küldeni. Ezért segítséget szeretnék kérni. Azt az e-mail is meg tudom mutatni amiben állította hogy vissza veszi.

A hozzászólást -mediaplayer- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-16 22:17

+Quote Post
lovasnencsilla
hozzászólás 2011-06-16 22:11
Létrehozva: #7030

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-16 22:00
Azonosító: 1 528 488

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, vásárolt-e valamelyikőtök mostanában szegedi40-től?
Én már 9 napja átutaltam a megrendelt termék vételárát, de semmi. Már sok mindent vettem vaterán, de még senki nem vert át. Csalódott vagyok. Van valakinek tapasztalata szegedi40-nel?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

Lovasné

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-16 21:21
Létrehozva: #7031

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-06-16 21:07) *
A Vatera eltávolította azt a bizonyos levelezést, ami nem is feltétlenül baj, nem idevaló.

Viszont elolvastam a beszélgetéseteket, és tényleg nem volt egyértelmű. Ha odaadtad volna szívesen 8000 Ft-ért a vevőnek a terméket, átírhattad volna a fix árat. Nem írtad át, amivel nincs semmi gond, de mondhattad volna a vevőnek, hogy zárod az aukciót, 24 órán belül az viszi el, aki a legtöbbet adja érte. Ő meg azt hitte, hogy ez a termék már biztosan az övé, és csalódott volt. Ez persze nem jogosítja őt fel arra, hogy pocskondiázzon bárkit, de azt hiszem,mindketten hibáztatok, mert nem kommunikáltatok világosan.

Nem egészen értek egyetl. Nem hiszem, hogy egy nyilvánvaló dolgot meg kellett volna magyaráznia. Az ember, ha aukciózik, minimális jártasságot, de logikus gondolkodást is feltételez a másikról. Szerintem az eladónak nem feladata, hogy ismertesse a Vatera szabályzatát a leendő vevővel. Persze, ha megteszi, mert éppen ideje és kedve van rá, akkor az egy rendes dolog, de nem elvárható.
Én így látom.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-16 21:21

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-06-16 21:07
Létrehozva: #7032

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 15:26
Azonosító: 1 415 535

IDÉZET(socsi_2008 @ 2011-06-16 15:49) *
emeske 74 írt,hogy 8000ft ft+ postáért elvinné írjam át fixre így kevesebbet is kell fizetnem mintha licitálásban viszi,figyeli és majd leüti....

A Vatera eltávolította azt a bizonyos levelezést, ami nem is feltétlenül baj, nem idevaló.

Viszont elolvastam a beszélgetéseteket, és tényleg nem volt egyértelmű. Ha odaadtad volna szívesen 8000 Ft-ért a vevőnek a terméket, átírhattad volna a fix árat. Nem írtad át, amivel nincs semmi gond, de mondhattad volna a vevőnek, hogy zárod az aukciót, 24 órán belül az viszi el, aki a legtöbbet adja érte. Ő meg azt hitte, hogy ez a termék már biztosan az övé, és csalódott volt. Ez persze nem jogosítja őt fel arra, hogy pocskondiázzon bárkit, de azt hiszem,mindketten hibáztatok, mert nem kommunikáltatok világosan.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-16 20:26
Létrehozva: #7033

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-16 19:55) *
Nekem nem él a link. Illetve nem ad be értelmes dolgot.

Nekem sem.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-16 19:55
Létrehozva: #7034

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(naszil28 @ 2011-06-16 19:54) *
Sziasztok!

Légyszi nézzetek utána ennek a vaterásnak: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=2
Szerintem ő is megérett a kitiltásra. Ráadásul ez már nem az első felhasználóneve. Volt már LadyKesha is.
Szerencsére elkértem a postázási címét és itt bukott le.
Csaló. Nagyon sok mindenkit átvert. Légyszi csináljatok vele valamit.

Nekem nem él a link. Illetve nem ad be értelmes dolgot.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
naszil28
hozzászólás 2011-06-16 19:54
Létrehozva: #7035

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-28 22:38
Azonosító: 1 082 686

Sziasztok!

Légyszi nézzetek utána ennek a vaterásnak: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=2
Szerintem ő is megérett a kitiltásra. Ráadásul ez már nem az első felhasználóneve. Volt már LadyKesha is.
Szerencsére elkértem a postázási címét és itt bukott le.
Csaló. Nagyon sok mindenkit átvert. Légyszi csináljatok vele valamit.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-16 19:43
Létrehozva: #7036

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

....Ez a levelezgetés szidalmazás folyik egy hete,....

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-16 17:04) *
......esetleg több ilyen eset után kizárják az ilyen embert?......

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-06-16 19:34) *
Kedves zejopy!

Megeshet, akár már első alkalommal is. Látni kell a levelezést és kiderül mit tehetünk.

Azt hiszem socsi_2008, akkor el kellene küldeni a levelezést.smile.gif
Ha megteszed, légyszi mondd el, hogy mi lett a vége. Köszi.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-16 19:43

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-16 19:34
Létrehozva: #7037

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-16 17:04) *
...esetleg több ilyen eset után kizárják az ilyen embert?
Köszönöm, ha válaszol. thank_you.gif

Kedves zejopy!

Megeshet, akár már első alkalommal is. Látni kell a levelezést és kiderül mit tehetünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-16 17:04
Létrehozva: #7038

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Érdekes felhasználók mindíg vannak!!!
......

Ez a levelezgetés szidalmazás folyik egy hete,csak azzal a változással,hogy a vásárló emeske74 fenyegetése miatt elállt a vételtől,bár 1 hétbe tellett,hogy ezt közölje.

Azt gondolom, hogy jelenthetnéd az esetet az ÜSZ-nak. Ez egy szabályozott piactér, nem egy sarki kocsma, vagy kupleráj, ahol bárki is fenyegetőzhetne.
Szerintem, (ezt csak gondolom), ha ebből rendszert csinál a kedves licitáló, akkor nem sokáig lesz a piactér tagja. Senkinek sem jó, ha ilyen emberek garázdálkodnak, de fontosnak tartom, hogy az ilyen jellegű problémákat jelezzék az érdekeltek a Vatera felé.

Kedves Benz! smile.gif
Ilyenkor Önök tudnak valamit csinálni? Természetesen nem arra gondolok, hogy a Vatera ÜSZ-a menjen ki a delikvenshez és rúgja jól fenékbe (46-os lábbal rendelkező dolgozók előnyben mosking.gif ), hanem arra, hogy esetleg több ilyen eset után kizárják az ilyen embert?
Köszönöm, ha válaszol. thank_you.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-16 17:04

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
socsi_2008
hozzászólás 2011-06-16 15:49
Létrehozva: #7039

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-14 09:46
Azonosító: 1 431 161

IDÉZET(B-Viktor @ 2011-06-04 08:33) *
Sziasztok

Érdekes problémám van az egyik eladóval.Leütöttem egy 500Ft-os terméket,majd a postázási díjnál standard postai csomagként előreutalással 1500Ft-ot írt.Elösszőr nem értettem mert ugye 1050Ft a standard csomag.Írtam neki hogy adja fel ajánlott levélként (940Ft) mert olcsóbb.Aztán közölte velem hogy úgy 1400Ft a postaköltség mert 940+csomagolás (az neki papír) + benzin és erre jön még az 500Ft-os termék ára.Tehát utaljak 1900Ft-ot az 500Ft-os termékért.Valóban írta a szállítási feltételeknél hogy standard postai csomag 1500Ft de én azt gondoltam hogy csak valamit beírt és a postai díjszabás szerinti árak érvényesek.Másrészt meg nem csomagként kérem hanem ajánlott levélként amire nem volt írva semmi.Nem a 2000FT-tal van a bajom hanem az elveivel hogy velem fizetetti ki azt hogy becsomagolja és elviszi a postára feladni. ezt nem tartom korrekt eljárásnak.

Arra gondoltam hogy egy semleges értékeléssel "könnyes" búcsút veszünk egymástól vagy neki van igaza és szó nélkül vegyem meg amit leütöttem?

Érdekes felhasználók mindíg vannak!!!
Nekem is van egy érdekes esetem.
Volt a termékeim között egy festett fiókos komód,8000ft kikiáltási áron.
emeske 74 írt,hogy 8000ft ft+ postáért elvinné írjam át fixre így kevesebbet is kell fizetnem mintha licitálásban viszi,figyeli és majd leüti.
Hát nem írtam át, volt amúgy is fix ár kiírva,de felajánlottam hogy annyit megtehetek,hogy lezárom.
Rá is ütött,de volt egy illető aki bizony a fix árat megadta érte.
Na a kedves licitálómnak ez nem tetszett,szerinte Én átvágtam,becsaptam, hisz licitált 8000ft-ért.Közöltem vele ez a vatera lényege, az nyer aki többet ajánl érte,nem az aki először licitál.
Na erre a nyertesem ír,hogy a licitáló megfenyegette ,mondjon le a termékről mert az az övé,és mi nekem erről a véleményem.
Mi lenne? A licitálónak is volt lehetősége arra,hogy a fixet leüsse,így nem tartom jogosnak a reklamációt,így a terméket az viszi aki megnyerte,(így az adatokat el is küldtem számára az utaláshoz)
Na ezek után a kedves licitáló tovább levelezgetett velem,hogy csaló vagyok,meg hasonlók....stb..
És azért nem ütötte le a fix árat mert akkor képes lettem volna tőle azt kérni ,pedig Ő közölte,hogy csak 8000ft-ot szánt rá.
Ez most miért csalás???
Én sem vagyok világ dolgaiban kevésbé tájékozott:),hogy a fix ár után fizetek és a kikilátási áron adom oda.

Ez a levelezgetés szidalmazás folyik egy hete,csak azzal a változással,hogy a vásárló emeske74 fenyegetése miatt elállt a vételtől,bár 1 hétbe tellett,hogy ezt közölje.

+Quote Post
Laraanya_v
hozzászólás 2011-06-16 15:46
Létrehozva: #7040

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 20:25
Azonosító: 1 415 615

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-16 15:22) *
Ez egy nagyon komoly igazság.

Örülök, hogy egyetértünk! spindisc001.gif

--------------------
“Abban nincs semmi csodálatos, ha valaki másnál kiválóbbak vagyunk. Igazi csoda a korábbi önmagunkhoz képesti kiválóbbságban mutatkozik meg.”
(hindu közmondás)

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 350 351 352 353 354 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-22 17:25