IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1351 Oldal V  « < 350 351 352 353 354 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
1adrenn1
hozzászólás 2011-08-28 15:17
Létrehozva: #7021

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-10 10:47
Azonosító: 1 425 229

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-28 14:08) *
Különben csak halkan jegyzem meg, hogy több mint háromezer eladásomnak a java része postai úton jutott el a vevőhöz.
Összesen egyszer veszett el a küldemény, és három törés volt, amiből egy a mi hibánk volt.
Különös, hogy mindig azoknak tűnik el a cuccuk, akik jó előre felhívják a figyelmet, hogy nem vállalnak felelősséget. dry.gif

Ha már idáig eljutottunk, megfogalmazódott bennem egy kérdés. Ebben az esetben sem kötelezhető az eladó más postázásra? Ha a vevő többet szeretne és azt ki is fizeti? Mert az igény nem ró többletterhet az eladóra, a postára mindenképpen el kell mennie.
Na és ha az utalás megtörtént, akkor az eladó nyilván beleegyezett az ajánlott postázásba. Nem? unsure.gif

Köszönöm.
Igen.Magánlevélben megegyeztünk,és ennek megfelelően is utaltam.
Az állítólagos feladás után még csak nem is jelzett.Pár nappal utalás után érdeklődtem a termék felől,hogy feladta-e.Erre a válasz:
Igen már feladtam De bocs most külföldön vagyok.(Kérdem és ha valaki külföldön tartózkodik akkor minek hirdeti a termékeit az idő alatt)
Tehát több szempontból is gyanús.(pedig 100% -os értékelése van)
A lényeg,hogy kértem az ajánlott postát,és annak megfelelően utaltam(bizonylat megvan)
Én úgy gondolom,hogyha simán adta fel ,és valóban elkallódott,akkor az azzal ő hibázott,és nekem vissza jár a termék ára.
Tehát ha nem próbál meg velem együtt működni ,akkor én határozottan fogok fellépni.
Köszönöm a válasz még1-szer

A hozzászólást -1adrenn1- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-28 15:18
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-28 14:49
Létrehozva: #7022

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-28 14:17) *
Ha már idáig eljutottunk, megfogalmazódott bennem egy kérdés. Ebben az esetben sem kötelezhető az eladó más postázásra? Ha a vevő többet szeretne és azt ki is fizeti? Mert az igény nem ró többletterhet az eladóra, a postára mindenképpen el kell mennie.
Na és ha az utalás megtörtént, akkor az eladó nyilván beleegyezett az ajánlott postázásba. Nem? unsure.gif
(Bocsánat, lassú voltam.)

Nem kötelezhető. Kérhető, lehetőleg licit előtt.
Ha beleegyezett licit előtt vagy lejárat után, akkor annak nyilván nyoma van.
A kérés önmagában tehát kevés.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-28 14:08
Létrehozva: #7023

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-08-28 14:00) *
Tisztelt 1adrenn1!

A terméklapon választható szállítási mód "Elsőbbségi levélként előre utalás után" volt.
Ha a licit előtt nem beszélte meg az eladóval, hogy ajánlottan kéri a postázást, akkor a licitjével elfogadta a fentieket.
Ez esetben az eladó nem felelős a küldemény eltűnéséért.

Ha viszont licit után magánlevelezésben megállapodtak az ajánlott postázásról és ennek megfelelő postaköltséget utalt, akkor az eladónak úgy is kellett postáznia a terméket. Ha nincs meg a feladóvevény, tehát az eladó nem tudja igazolni a feladás tényét, akkor ön joggal kérheti vissza a pénzét.

Különben csak halkan jegyzem meg, hogy több mint háromezer eladásomnak a java része postai úton jutott el a vevőhöz.
Összesen egyszer veszett el a küldemény, és három törés volt, amiből egy a mi hibánk volt.
Különös, hogy mindig azoknak tűnik el a cuccuk, akik jó előre felhívják a figyelmet, hogy nem vállalnak felelősséget. dry.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-28 14:00
Létrehozva: #7024

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(1adrenn1 @ 2011-08-28 12:50) *
Sziasztok.
Járt már valaki hasonló cipőben?
...

Tisztelt 1adrenn1!

A terméklapon választható szállítási mód "Elsőbbségi levélként előre utalás után" volt.
Ha a licit előtt nem beszélte meg az eladóval, hogy ajánlottan kéri a postázást, akkor a licitjével elfogadta a fentieket.
Ez esetben az eladó nem felelős a küldemény eltűnéséért.

Ha viszont licit után magánlevelezésben megállapodtak az ajánlott postázásról és ennek megfelelő postaköltséget utalt, akkor az eladónak úgy is kellett postáznia a terméket. Ha nincs meg a feladóvevény, tehát az eladó nem tudja igazolni a feladás tényét, akkor ön joggal kérheti vissza a pénzét.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-28 13:19
Létrehozva: #7025

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(1adrenn1 @ 2011-08-28 12:50) *
Sziasztok.
16-án vásároltam egy telót.17-én kifizettem.
Az aukcióban írva volt,hogy a postáért felelősséget nem vállal az eladó.
Épp ezért határozottan kértem hogy ajánlva tegye fel.
A telefon a mai napig nem ért ide,és az eladó csak annyit írt,bocsi de írtam hogy nem vállalom a felelősséget.
Persze bizonylata az nincs a feladásról.Honnan tudjam,hogy egyeltalán feladta-e?
Úgy gondolom én védve vagyok azzal,hogy ajánlva kértem.
Mi tévő legyek??Van valami esélyem vissza kapni a pénzem?
Minden köztünk zajló levelezés megvan,és az utalásról is a bizonylat.
Valakinek valami ötlet???
Köszi.

Ha az eladó ajánlott küldeményként adta fel, akkor meg kell, hogy legyen a bizonylat. Ilyenkor az nem érv, hogy ő nem vállal felelősséget a postázásért.
Az ő dolga ebben az esetben, hogy elballagjon a postára, és az ajánlott szelvény ragszámával tudakozványt indítson, ami alapján, ha nem találják a küldeményt, kifizetik neki a feladási díjat egyszer azonnal, kicsit később pedig a feladási díj 15-szörösét. Ebből az összegből tud téged kárpótolni. Ha nem ajánlottan adta fel, akkor saját zsebből kell visszafizetnie a pénzedet.
Írj neki egy utolsó felszólítást, amiben kérd (határidővel) a pénz visszautalását. Írd meg neki, hogyha ezt nem teszi meg, az adásvételt negatívval zárod, és feljelentést teszel a rendőrségen. Ennek a levélnek a másolatát továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra is.
Ha a pénz visszafizetésének nem tesz eleget, akkor vágd be a negatív értékelést és tényleg tedd meg a feljelentést.
Légy oly kedves, adj egy linket, lássuk, ki az eladó, nincs időm most utánakeresni. Köszi.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
1adrenn1
hozzászólás 2011-08-28 12:50
Létrehozva: #7026

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-10 10:47
Azonosító: 1 425 229

Sziasztok.
16-án vásároltam egy telót.17-én kifizettem.
Az aukcióban írva volt,hogy a postáért felelősséget nem vállal az eladó.
Épp ezért határozottan kértem hogy ajánlva tegye fel.
A telefon a mai napig nem ért ide,és az eladó csak annyit írt,bocsi de írtam hogy nem vállalom a felelősséget.
Persze bizonylata az nincs a feladásról.Honnan tudjam,hogy egyeltalán feladta-e?
Úgy gondolom én védve vagyok azzal,hogy ajánlva kértem.
Mi tévő legyek??Van valami esélyem vissza kapni a pénzem?
Minden köztünk zajló levelezés megvan,és az utalásról is a bizonylat.
Valakinek valami ötlet???
Köszi.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-27 21:26
Létrehozva: #7027

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(profectuscat @ 2011-08-27 17:18) *
sziasztok!

van egy felhasználó, aki 20.-án leütött egy terméket, és már 7 napra várom, hogy válaszoljon, utaljon, egyáltalán belépjen vaterára, mert itt se láttam azóta.
Ilyenkor mi van? várjak még egy hetet?
...

Tisztelt profectuscat!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-27 17:43
Létrehozva: #7028

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(profectuscat @ 2011-08-27 17:18) *
sziasztok!

van egy felhasználó, aki 20.-án leütött egy terméket, és már 7 napra várom, hogy válaszoljon, utaljon, egyáltalán belépjen vaterára, mert itt se láttam azóta.
Nem írta, hogy elutazik, vagy netalántán még se kell a felső, mert most is volt, hogy nem tudtak eljönni egy felsőért, pedig 1 ft-os és elálltak a vásárlástól, én megértettem, nem problémázom ezen-természetesen ebből nem csinálok rendszert-, de inkább békésen lezárom a dolgot, mintsem bosszú negatívak kapjak más hibájából.
Sms-t már írtam egyébként, aki nem válaszol 2-3 napon belül annak mindig küldök, és utána veszi a fáradtságot, hogy írjon... de ő még erre se. Több pénzt nem áldozok egy adás-vételre.

Üdv Profectuscat

Szia!
Szerintem még a hétfőt várd meg, ha akkor sem jelentkezik, keményíts be.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
profectuscat
hozzászólás 2011-08-27 17:18
Létrehozva: #7029

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-06 20:50
Azonosító: 1 429 874

sziasztok!

Nem írta, hogy elutazik, vagy netalántán még se kell a felső, mert most is volt, hogy nem tudtak eljönni egy felsőért, pedig 1 ft-os és elálltak a vásárlástól, én megértettem, nem problémázom ezen-természetesen ebből nem csinálok rendszert-, de inkább békésen lezárom a dolgot, mintsem bosszú negatívak kapjak más hibájából.
Sms-t már írtam egyébként, aki nem válaszol 2-3 napon belül annak mindig küldök, és utána veszi a fáradtságot, hogy írjon... de ő még erre se. Több pénzt nem áldozok egy adás-vételre.

Üdv Profectuscat

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-27 10:12
Létrehozva: #7030

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(rezsooo @ 2011-08-27 01:08) *
bocs, hogy beleszólok, .....

Miért ne szólhatnál bele, hiszen ez egy fórum, pont az a lényeg, hogy mindenki hozzászólhat.smile.gif

........ de szerintem arra a kérdésre, hogy lehetséges-e a postai út, arra az a válasz, hogy "nem lesz olcsó", az teljes mértékben azt jelenti, hogy postázza az illető, csak nem lesz olcsó a posta díja. Ha nem postázná, akkor egyszerűen azt írta volna, hogy: "Nem." De nem ezt írta, hanem azt, hogy "nem lesz olcsó".

IDÉZET(skodaslacika @ 2011-08-27 05:36) *
Én is teljesen így értelmeztem...

Ketten úgy értelmeztétek, hárman meg úgy, hogy legalábbis kérdéses a beleegyezés. Az, hogy végül hogyan oldod meg a dolgot, csak a te döntésed, a tanácsokat megkaptad, tégy, amit akarsz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
skodaslacika
hozzászólás 2011-08-27 05:36
Létrehozva: #7031

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-29 17:40
Azonosító: 911 666

bocs, hogy beleszólok, de szerintem arra a kérdésre, hogy lehetséges-e a postai út, arra az a válasz, hogy "nem lesz olcsó", az teljes mértékben azt jelenti, hogy postázza az illető, csak nem lesz olcsó a posta díja. Ha nem postázná, akkor egyszerűen azt írta volna, hogy: "Nem." De nem ezt írta, hanem azt, hogy "nem lesz olcsó".

Én is teljesen így értelmeztem...

+Quote Post
rezsooo
hozzászólás 2011-08-27 01:08
Létrehozva: #7032

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-24 17:16
Azonosító: 1 074 606

bocs, hogy beleszólok, de szerintem arra a kérdésre, hogy lehetséges-e a postai út, arra az a válasz, hogy "nem lesz olcsó", az teljes mértékben azt jelenti, hogy postázza az illető, csak nem lesz olcsó a posta díja. Ha nem postázná, akkor egyszerűen azt írta volna, hogy: "Nem." De nem ezt írta, hanem azt, hogy "nem lesz olcsó".

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-08-26 22:51
Létrehozva: #7033

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-26 21:55) *
Nem mondott igent. Csak azt mondta, nem lesz olcsó. Én nem mernék negát adni, de én köztudottan ebben a kérdésben egy gyáva 152.gif vagyok. Kíváncsi vagyok a bátrabb beporog.gif -k mit mondanak. smile.gif

Én sem vagyok sokkal bátrabb, sőt esetedben úgy látom, hogy nem egyezett bele egyértelműen a postázásba. Egy ilyen bazi nagy motort szétszedni, csomagolni, postára vinni én sem szívesen tenném, főleg nem 200 forintér. Szerintem ezt be kéne látnod, ha elmégy érte, oda adja.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-26 22:35
Létrehozva: #7034

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(skodaslacika @ 2011-08-26 21:50) *
Írtam a kedves magic66 nevű kedves felhasználónak még egy utolsó email és azt kaptam vissza hogy személyes átvételt ütöttem le menjek el érte holott a levelezésben kérdeztem hogy lehetséges-e a postai út.
Ha megnézitek láthatjátok. Most ennek a bunkónak negatívot adok akkor ő is biztos azt fog majd avval fog takarózni hogy én nem mentem el. Teendő? Az utolsó levelet elküldtem a vaterának.
http://www.vatera.hu/benzinmotor_danubia_p...1469447346.html

Az eladó nem köteles postázni a terméket, ha ez a lehetőség nem volt választható a terméklapon.
A következő bunkózó megszólalásért kénytelenek leszünk megvonni a fórumra írási jogát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-26 21:55
Létrehozva: #7035

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(skodaslacika @ 2011-08-26 21:50) *
Írtam a kedves magic66 nevű kedves felhasználónak még egy utolsó email és azt kaptam vissza hogy személyes átvételt ütöttem le menjek el érte holott a levelezésben kérdeztem hogy lehetséges-e a postai út.
Ha megnézitek láthatjátok. Most ennek a bunkónak negatívot adok akkor ő is biztos azt fog majd avval fog takarózni hogy én nem mentem el. Teendő? Az utolsó levelet elküldtem a vaterának.

Nem mondott igent. Csak azt mondta, nem lesz olcsó. Én nem mernék negát adni, de én köztudottan ebben a kérdésben egy gyáva 152.gif vagyok. Kíváncsi vagyok a bátrabb beporog.gif -k mit mondanak. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
skodaslacika
hozzászólás 2011-08-26 21:50
Létrehozva: #7036

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-29 17:40
Azonosító: 911 666

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-25 20:38
Létrehozva: #7037

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-08-25 20:36) *
Egy picit együtt érzek, gondolom nem ez volt az első mostanában. A galériádban viszont nekem nem jelentek meg a képek! Lehet, hogy csak nálam, de zejopy is megnézhetné.

Bizony. Ha rákattintok a kis kockára, akkor bejön az aukció, de nem ez a cél.
Mindjárt megnézem a sajátomat is....
(Az enyém megvan.)
Miért csak picit érzel együtt? Nahát... nagyon kell együtt érezni, sőt teljesen.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-25 20:40

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-08-25 20:36
Létrehozva: #7038

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Jutka46 @ 2011-08-25 19:58) *
Jaj, nagyon meleg van...A türelmem meg fogytán. Naponta kapok alkudozó leveleket, de ez most borította nálam azt a bizonyos éjjeli edényt. Levelezés:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1469969701
Utólag picit (de csak ici-picit)bánom a válaszaimat, de legszívesebben a terméklapra tenném ki a számolást, hogy egy fillérekért meghirdetett termék mögött mennyi munka és mennyi kiadás van. Nem is értem, hogy ezt miért nem gondolja végig, aki alkudozik.
Köszönöm, ha meghallgat valaki - és csak egy picit együttérez

Egy picit együtt érzek, gondolom nem ez volt az első mostanában. A galériádban viszont nekem nem jelentek meg a képek! Lehet, hogy csak nálam, de zejopy is megnézhetné.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-25 20:19
Létrehozva: #7039

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Jutka46 @ 2011-08-25 19:58) *
Jaj, nagyon meleg van...A türelmem meg fogytán. Naponta kapok alkudozó leveleket, de ez most borította nálam azt a bizonyos éjjeli edényt. Levelezés:
Utólag picit (de csak ici-picit)bánom a válaszaimat, de legszívesebben a terméklapra tenném ki a számolást, hogy egy fillérekért meghirdetett termék mögött mennyi munka és mennyi kiadás van. Nem is értem, hogy ezt miért nem gondolja végig, aki alkudozik.

Tök jó a levezetés. Jogos a kiakadás. Jöhet egy kellemes, testmelegnél kicsit hűvösebb zuhany, és mindjárt kienged a feszültség.
(Azt hiszem én is megejtem, ma már többedszer.smile.gif)
Különben gyűlik a porcelán, a sérült, szerintem a hétvégén elkészítjük a csomagot.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Jutka46
hozzászólás 2011-08-25 19:58
Létrehozva: #7040

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 16:21
Azonosító: 9 457

+Quote Post

1351 Oldal V  « < 350 351 352 353 354 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-25 09:10