IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1355 Oldal V  « < 368 369 370 371 372 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2011-07-22 20:15
Létrehozva: #7381

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-07-22 21:10) *
1. Sok kicsi... dontknow.gif
3. Él, de felemeltük 10db-ra.
És nem ám mosking.gif

1. Ön szerint nem gyanús? unsure.gif
3. Tényleg, valami rémlik, de mióta hollandozom, már nem kell vele foglalkoznom.
És majd igyekszem kiküszöbölni ezt a rossz szokást. wink.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-07-22 20:10
Létrehozva: #7382

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-22 21:07) *
1. És miért jó 10 Ft-ért árulni valamit?
2. És a villámárra kell FD-at fizetni?
3. És ezek szerint még mindig él az egyforma cuccból csak x db-ot indítunk című szabály?
És-sel nem kezdünk mondatot.smile.gif

1. Sok kicsi... dontknow.gif
3. Él, de felemeltük 10db-ra.
És nem ám mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-22 20:07
Létrehozva: #7383

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-07-22 21:05) *
Az engedélyezett mennyiségen felül duplikált aukciókat töröltük.

1. És miért jó 10 Ft-ért árulni valamit?
2. És a villámárra kell FD-at fizetni?
3. És ezek szerint még mindig él az egyforma cuccból csak x db-ot indítunk című szabály?
És-sel nem kezdünk mondatot.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-07-22 20:08

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-07-22 20:07
Létrehozva: #7384

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svejku @ 2011-07-22 20:24) *
Nem fontos, csak egyenlőre nem értjük, hogy mi a célja, vagy a szándéka.

Az engedélyezett mennyiségen felül duplikált aukciókat töröltük.

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-22 20:05) *
1000%-ig biztos vagyok benne, hogy a villámra kell FD-at fizetni.smile.gif De mivel te is biztos vagy benne, talán megkérhetjük Benzet, hogy mondja ki a végső szót.smile.gif
Mindenesetre akármi miatt is árul 10 Ft-os cuccokat, gyanús a dolog és valóban az én szellemi képességeimmel felfoghatatlan.

Nem kell smile.gif
Egy forintos aukció minimálár nélkül FD mentes. Akkor is, ha van rajta villámár.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-07-22 19:24
Létrehozva: #7385

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(brownie235 @ 2011-07-22 20:09) *
Egyébként ez miért fontos, milyen turpisságra gyanakodtok? rolleyes.gif

Nem fontos, csak egyenlőre nem értjük, hogy mi a célja, vagy a szándéka.

+Quote Post
brownie235
hozzászólás 2011-07-22 19:23
Létrehozva: #7386

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-25 22:07
Azonosító: 123 537

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-22 20:10) *
Eléggé irreális aukciók ezek.smile.gif Konkrét gyanúm nekem nincs, de valami szabálytalant sejtek a háttérben. not_i.gif

Különös az biztos, ritka 50 db alátét csak személyes átvétellel... Mintha poénnak szánná, de mi a vicc? Vagy csak én nem értem..? rolleyes.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-22 19:10
Létrehozva: #7387

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(brownie235 @ 2011-07-22 20:07) *

Eléggé irreális aukciók ezek.smile.gif Konkrét gyanúm nekem nincs, de valami szabálytalant sejtek a háttérben. not_i.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
brownie235
hozzászólás 2011-07-22 19:09
Létrehozva: #7388

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-22 20:05) *
1000%-ig biztos vagyok benne, hogy a villámra kell FD-at fizetni.smile.gif De mivel te is biztos vagy benne, talán megkérhetjük Benzet, hogy mondja ki a végső szót.smile.gif
Mindenesetre akármi miatt is árul 10 Ft-os cuccokat, gyanús a dolog és valóban az én szellemi képességeimmel felfoghatatlan.

" Asszem, ebben a helyzetben a szokásos moderátori sablonválasz jó. Azt szokta Benz mondani, hogyha a vevő továbbra sem fizet (na és úgy néz ki, nem fog), akkor írj egy utolsó felszólítást, amiben határidőt szabsz, hogy elállsz a vásárlástól.
Vagy várj. Nincs jobb ötletem. Mindenesetre a levelezést továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra. A ticket számot őrizd meg, de gondolom, ezt nem kell mondani.smile.gif "

Köszönöm zejopy a válaszodat!

Ezt fogom tenni. Persze ez általában visszás dolog, mert a legtöbb link vevő, ahogyan itt is, nem válaszol az email-ekre, így csak saját magamat szórakoztatom. dry.gif

A hozzászólást -brownie235- szerkesztette a következő időpontban: 2011-07-22 19:11

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-22 19:05
Létrehozva: #7389

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-07-22 19:58) *
Villámár után nincs FD, csak fixárasnál. Persze megnéztem többször is az aukcióit (két napja óránként jön tőle a figyelőmben 2-3 John Bull) szerintem sem kapcsolatfelvételi, nincs szüksége pozitívokra sem, tehát azért tettem be, mert nem értem.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-07-22 19:06

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-07-22 18:58
Létrehozva: #7390

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-22 19:45) *
Villámár van, és az után fizeti a FD-at. De én nem látok olyan cuccát, ami miatt nagyon kellene törekedni a kapcsolatfelvételre.

Villámár után nincs FD, csak fixárasnál. Persze megnéztem többször is az aukcióit (két napja óránként jön tőle a figyelőmben 2-3 John Bull) szerintem sem kapcsolatfelvételi, nincs szüksége pozitívokra sem, tehát azért tettem be, mert nem értem.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-22 18:45
Létrehozva: #7391

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-07-22 19:42) *
1 forintos, min ár nélkül, nem kerül semmibe. Ha annyira "ritka" lenne (de nem az, én tudom) akkor nem volna neki belőle 50 db....Én elsőre kapcsolatfelvételi gyanúsnak gondoltam (csak személyes átvétel van), de ahhoz meg sok.....

Villámár van, és az után fizeti a FD-at. De én nem látok olyan cuccát, ami miatt nagyon kellene törekedni a kapcsolatfelvételre.
Így nézd meg:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?p=1&us=alfaart
(10 Ft-ért valami? 2x listázza és utána már mínuszba csúszik....)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-07-22 18:47

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-07-22 18:42
Létrehozva: #7392

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-22 19:17) *
Nincs már ez a szabályozás, ha jól emlékszem. Talán pozitív vadász. Fene tudja. Eléggé költséges, amit csinál.

1 forintos, min ár nélkül, nem kerül semmibe. Ha annyira "ritka" lenne (de nem az, én tudom) akkor nem volna neki belőle 50 db....Én elsőre kapcsolatfelvételi gyanúsnak gondoltam (csak személyes átvétel van), de ahhoz meg sok.....

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-22 18:17
Létrehozva: #7393

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(brownie235 @ 2011-07-22 18:41) *
Igen, ez az, köszönöm hogy megkerested! thank_you.gif

Lejjebb ennyit írtam: (Jelenleg megint ebben a helyzetben vagyok: 10 nap alatt 1 válasz, utalás ígérgetés, de semmi, telefont nem veszi fel, az sms-re most azt a választ kaptam, h nem tudja miről van szó, rossz számra küldtem.. - pedig a Vaterán megadottat hívtam/írtam.) Utálok negatívat adni, de annyira érik már megint bennem, - de bevallom már félek előre, mert ilyenkor rendszeresen visszakapom. Olyan is volt több alkalommal, h semlegest adtam hasonló esetben JÓINDULATTTAL, aztán kaptam vissza egy velős, kioktató semlegest/negatívat. (Általában ezeket mindig eltávolították kérésemre a Moderátorok).

Tehát 5 email-re egy választ kaptam, az előző sms-re (4-5 nappal ezelötti) semmi reakció nem volt, ma ismét megkérdeztem sms-ben (mivel az email-re csak nem akar gyünni enszvör), hogy mikorra várhatom az utalást, és azt a kedélyes választ kaptam, hogy a kártyaszámát ne küldje el? És, hogy nézzem át a mobil számaimat, mert rossz helyre küldtem.
Ekkor írtam válaszul a tényeket (nevet, leütés dátuma), mire jött a fent idézett sms (neki szánták az övet ajándékba - valaki, ki? - ő nyaral, majd aug. közepén utal.)
Én erre megkérdeztem, hogy hogyan lehet akkor az, hogy a saját fiókjából kaptam napokkal ezelött egy választ, - mert nekem nagyon sántítós az egész. És, hogy aug. közepéig semmiképp nem tudok várni. Azóta csend........

Szerintem nem tud fizetni a vevő, és erre találta ki az "én vagyok, de mégsem, nekem kell, de nem én vettem és nem vagyok itthon, majd 3 hét múlva.)
Ugyan több darab is van az övből, de hát számítottam a pénzre, és nem szeretem a nem tiszta dolgokat. ha kérik, én várok 1 hónapot is, több ilyen esetem is volt, és ezt szoktam is jelezni, hogy nyugodtan kérjék, csak sumákolás ne legyen, és ne kellejen könyörögnöm a jelentkezésért.

(Ha sokat írok, elnézést kérek... rolleyes.gif )

Asszem, ebben a helyzetben a szokásos moderátori sablonválasz jó. Azt szokta Benz mondani, hogyha a vevő továbbra sem fizet (na és úgy néz ki, nem fog), akkor írj egy utolsó felszólítást, amiben határidőt szabsz, hogy elállsz a vásárlástól.
Vagy várj. Nincs jobb ötletem. Mindenesetre a levelezést továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra. A ticket számot őrizd meg, de gondolom, ezt nem kell mondani.smile.gif

IDÉZET(svejku @ 2011-07-22 18:43) *
http://gyujtemeny.vatera.hu/cimke/index_c338.html?us=alfaart
Ennek mi értelme van? Tudtommal van olyan (legalábbis régebben volt), hogy azonos termékből max 10 aukciót szabadott meghirdetni.

Nincs már ez a szabályozás, ha jól emlékszem. Talán pozitív vadász. Fene tudja. Eléggé költséges, amit csinál.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-07-22 18:18

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-07-22 17:43
Létrehozva: #7394

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

http://gyujtemeny.vatera.hu/cimke/index_c338.html?us=alfaart
Ennek mi értelme van? Tudtommal van olyan (legalábbis régebben volt), hogy azonos termékből max 10 aukciót szabadott meghirdetni.

+Quote Post
brownie235
hozzászólás 2011-07-22 17:41
Létrehozva: #7395

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-22 18:26) *
http://divat-ruha.vatera.hu/kiegeszitok_ke...1464825481.html
Ez az? Írd le légyszi, hogy pontosan mi történt, mert visszaolvasva sem találok olyat, ami pontosítaná a történteket.smile.gif

(Bocsánat kedves Benz, lassú voltam és a szerkesztést már nem engedte elküldeni. thank_you.gif)

Igen, ez az, köszönöm hogy megkerested! thank_you.gif

Lejjebb ennyit írtam: (Jelenleg megint ebben a helyzetben vagyok: 10 nap alatt 1 válasz, utalás ígérgetés, de semmi, telefont nem veszi fel, az sms-re most azt a választ kaptam, h nem tudja miről van szó, rossz számra küldtem.. - pedig a Vaterán megadottat hívtam/írtam.) Utálok negatívat adni, de annyira érik már megint bennem, - de bevallom már félek előre, mert ilyenkor rendszeresen visszakapom. Olyan is volt több alkalommal, h semlegest adtam hasonló esetben JÓINDULATTTAL, aztán kaptam vissza egy velős, kioktató semlegest/negatívat. (Általában ezeket mindig eltávolították kérésemre a Moderátorok).

Tehát 5 email-re egy választ kaptam, az előző sms-re (4-5 nappal ezelötti) semmi reakció nem volt, ma ismét megkérdeztem sms-ben (mivel az email-re csak nem akar gyünni enszvör), hogy mikorra várhatom az utalást, és azt a kedélyes választ kaptam, hogy a kártyaszámát ne küldje el? És, hogy nézzem át a mobil számaimat, mert rossz helyre küldtem.
Ekkor írtam válaszul a tényeket (nevet, leütés dátuma), mire jött a fent idézett sms (neki szánták az övet ajándékba - valaki, ki? - ő nyaral, majd aug. közepén utal.)
Én erre megkérdeztem, hogy hogyan lehet akkor az, hogy a saját fiókjából kaptam napokkal ezelött egy választ, - mert nekem nagyon sántítós az egész. És, hogy aug. közepéig semmiképp nem tudok várni. Azóta csend........

Szerintem nem tud fizetni a vevő, és erre találta ki az "én vagyok, de mégsem, nekem kell, de nem én vettem és nem vagyok itthon, majd 3 hét múlva.)
Ugyan több darab is van az övből, de hát számítottam a pénzre, és nem szeretem a nem tiszta dolgokat. ha kérik, én várok 1 hónapot is, több ilyen esetem is volt, és ezt szoktam is jelezni, hogy nyugodtan kérjék, csak sumákolás ne legyen, és ne kellejen könyörögnöm a jelentkezésért.

(Ha sokat írok, elnézést kérek... rolleyes.gif )

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-22 17:20
Létrehozva: #7396

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(brownie235 @ 2011-07-22 18:03) *
Teljesítettem... good2.gif

Köszönöm. thank_you.gif

Az is a gond egyébként, hogy sokan tágan értelmezik a szabályzatot. Mostanában nem néztem meg, de régen úgy emlékszem 2 hét volt az adásvétel lebonyolítására. De nekem is van több semleges értékelésem amiatt, hogy utalás után 2 (!), 3 napra adtam fel a csomagot - és nem volt külön kérés a mindenképpeni aznapi postázásra. Mindig törekszem az aznapi, de legalább a 2 napon belüli küldésre, és szerintem ez még így jó.

Azt hiszem, kimondottan nincs megszabva a határidő, ami alatt meg kell történnie. Főleg most, hogy lehet már olyan árut is feltenni, ami nincs az eladó birtokában.

Szóval az értékelés azontúl, hogy szubjektív (világos), nagy lehetőség a rosszindulat kiélésére.

Igen. Ez ellen gyakorlatilag védtelenek vagyunk, akár eladunk, akár veszünk. Én konkrétan a végsőkig megpróbálok udvarias lenni, még akkor is, amikor szívem szerint csapkodnék. Pontosan azért, mert tudom, hogy alattomban majd jól betarthat, és meg is teszi, ha olyan. És mindent nagyon pontosan intézek, a levelezéseket megőrzöm az értékelés megérkezéséig, a feladóvevényeket úgyszintén.

Egyébként a kacifántos eladásom új fejezetet vett: az sms-re ismét kaptam választ, azaz az Úr elismerte, hogy ő valóban az aki, - tehát jó számra küldtem - , viszont ő nem tud semmiről, ez neki lett volna meglepetés, azaz az ő felhasználóneve alatt vette valaki (nem derült ki, hogy ki..) ajándékba, ő most nyaral, és augusztus közepéig még fog is, és csak hazajöttekor fog utalni. rolleyes.gif (Mindenesetre jó neki.)
Nekem sántít ez a történet, mert az még oké, hogy valaki a családból az ő neve alatt rendel, na de, hogy az egyetlen választ is a regisztrált saját email fiókjából küldje az a valaki... dry.gif Több, mint fura.., nem tudom Te mit gondolsz? Írjak újra sms-t, hogy szeretném a tényleges vásárlóval felvenni a kapcsolatot, ki volt egyáltalán? Mert az a valaki, a hétre ígérte a fizetést. Érdemes ezzel foglalkozni, vagy túl átlátszó a vevő részéről a fizetés elhúzása? 4 vásárlása van 2 év alatt, ez mind pozitív. Ez alapján nekem megbízhatónak tűnt.

Én a te helyedben ebben az ügyben először idegbajt kapnék, de mivel nem látok reális megoldási lehetőséget, várnék, mint a szalonna augusztus közepéig. Mert semmi olyan sem zajlott e-mail-ben, ami bizonyító erejű. Legalábbis nekem úgy tűnt. A telefon pedig cikis esetben nem bizonyít semmit.
Nekem az a legfurcsább, hogyha neki rendelték az ajándékot, akkor miért ő fizeti (???).
Mindjárt visszaolvasok a topikban, mert nem igazán emlékszem a részletekre.

http://divat-ruha.vatera.hu/kiegeszitok_ke...1464825481.html
Ez az? Írd le légyszi, hogy pontosan mi történt, mert visszaolvasva sem találok olyat, ami pontosítaná a történteket.smile.gif

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2011-07-22 18:45

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
brownie235
hozzászólás 2011-07-22 17:03
Létrehozva: #7397

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-22 17:20) *
Konkrétan arra gondoltam, nekem nagyon zavarja a szememet, de ez egyébként nem szempont és nem is kötelez semmire, csupán egy kérés volt.
Igen, valóban előfordul, hogy probléma van. Nagyon ritkán az is előfordulhat, hogy nincs aki intézze a vaterás ügyeket. De azt gondolom, ha valakinek ez fontos, akkor biztosan megvan arra a mód, hogy szóljon valamilyen formában.
Ha az adott időszakban a partner nem lép be, akkor pl. előfordulhat, hogy nyaral, tehát nem akarja lenyúlni a pénzt. Más kérdés viszont, hogy nem túl elegáns úgy elmenni nyaralni, hogy ezt nem jelzi előre. Na és egy hosszabb szünet után, amikor megjelenik az illető, akkor a másik fél annyira megkönnyebbül, hogy örömében pozitív értékelést ad. Pedig egy hét körüli kommunikációhiány semmiképpen sem érdemel pozitív értékelést. Így aztán marad a csinos profil, és fel-felbukkannak a panaszosok a fórumon, de más nyoma nem marad a dolognak.

Teljesítettem... good2.gif

---------------

Igen, ezekben igazad van. Ilyenkor mindenképp semlegest kellene adni, ha utólag kiderül, hogy nem baj, hanem nyaralás vagy más elfoglaltság volt az ok.

Az is a gond egyébként, hogy sokan tágan értelmezik a szabályzatot. Mostanában nem néztem meg, de régen úgy emlékszem 2 hét volt az adásvétel lebonyolítására. De nekem is van több semleges értékelésem amiatt, hogy utalás után 2 (!), 3 napra adtam fel a csomagot - és nem volt külön kérés a mindenképpeni aznapi postázásra. Mindig törekszem az aznapi, de legalább a 2 napon belüli küldésre, és szerintem ez még így jó.

Szóval az értékelés azontúl, hogy szubjektív (világos), nagy lehetőség a rosszindulat kiélésére.

Egyébként a kacifántos eladásom új fejezetet vett: az sms-re ismét kaptam választ, azaz az Úr elismerte, hogy ő valóban az aki, - tehát jó számra küldtem - , viszont ő nem tud semmiről, ez neki lett volna meglepetés, azaz az ő felhasználóneve alatt vette valaki (nem derült ki, hogy ki..) ajándékba, ő most nyaral, és augusztus közepéig még fog is, és csak hazajöttekor fog utalni. rolleyes.gif (Mindenesetre jó neki.)
Nekem sántít ez a történet, mert az még oké, hogy valaki a családból az ő neve alatt rendel, na de, hogy az egyetlen választ is a regisztrált saját email fiókjából küldje az a valaki... dry.gif Több, mint fura.., nem tudom Te mit gondolsz? Írjak újra sms-t, hogy szeretném a tényleges vásárlóval felvenni a kapcsolatot, ki volt egyáltalán? Mert az a valaki, a hétre ígérte a fizetést. Érdemes ezzel foglalkozni, vagy túl átlátszó a vevő részéről a fizetés elhúzása? 4 vásárlása van 2 év alatt, ez mind pozitív. Ez alapján nekem megbízhatónak tűnt.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-22 16:40
Létrehozva: #7398

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Javaslom a kellő helyre, bár a legutolsó belépése alapján azt gondolom, már nem kell tőle tartani.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1376493

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-07-22 16:20
Létrehozva: #7399

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(brownie235 @ 2011-07-22 17:07) *
Elnézést, levelemben csak a "hogy" kötőszót rövidítettem, emiatt még sosem szóltak rám.. unsure.gif Más félszót nem találtam írásomban.

Konkrétan arra gondoltam, nekem nagyon zavarja a szememet, de ez egyébként nem szempont és nem is kötelez semmire, csupán egy kérés volt.

IDÉZET(brownie235 @ 2011-07-22 17:07) *
Természetesen én is soknak tartom a 10 napot, elnézést, ha félre érthető voltam, nem erre akartam utalni, hogy az önmagában véve nem sok, - nagyon sok. Én is ideges lennék, - voltam is amikor hosszú ideig nem kaptam csomagot, de aztán megoldódott a történet. Csak arra akartam utalni, hogy mindenkivel történhet baj, és egyszerü empátiából írom, nem személyes tapasztalat miatt. Ha régi és becsületes eladó az értékelései alapján, de most már 10 napja nem is lépett be, akkor valószínűsíthető az is, hogy valami történt az eladóval, családjával. Egy üzletben ha ilyen történik kiírják az ajtóra az értesítést, de ez egy magánpiac tér, nehezebb értesíteni a vevőket, ha bárkivel bármilyen baj történik. Ha valaki hosszú ideje megbízható eladó, akkor nagy valószínűséggel most sem meglépni akar pár ezer forinttal, nyilván oka van az eltűnésnek, - természetesen JÓ esetben. Én csak erre gondoltam. Én biztosan senkit sem jelentenék fel soha 10 nap után, mindenképp megpróbálnám valamilyen úton-módon elérni, - ma már itt a FB pl. Ha már biztosra venném a meglépést, csak akkor tennék feljelentést. DE írtam azt is, hogy ez magánvélemény, én így tennék, és ttem is, amikor nem kaptam meg csomagokat, utólag sosem bántam meg a türelmemet. Emberek vagyunk.

Igen, valóban előfordul, hogy probléma van. Nagyon ritkán az is előfordulhat, hogy nincs aki intézze a vaterás ügyeket. De azt gondolom, ha valakinek ez fontos, akkor biztosan megvan arra a mód, hogy szóljon valamilyen formában.
Ha az adott időszakban a partner nem lép be, akkor pl. előfordulhat, hogy nyaral, tehát nem akarja lenyúlni a pénzt. Más kérdés viszont, hogy nem túl elegáns úgy elmenni nyaralni, hogy ezt nem jelzi előre. Na és egy hosszabb szünet után, amikor megjelenik az illető, akkor a másik fél annyira megkönnyebbül, hogy örömében pozitív értékelést ad. Pedig egy hét körüli kommunikációhiány semmiképpen sem érdemel pozitív értékelést. Így aztán marad a csinos profil, és fel-felbukkannak a panaszosok a fórumon, de más nyoma nem marad a dolognak.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
brownie235
hozzászólás 2011-07-22 16:07
Létrehozva: #7400

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-07-22 15:57) *
Elsőként egészen megdöbbent, hogy úgy érzed, 10 nap nem sok idő a befizetés után. Ha megérkezik a pénz a számlámra, aznap, esetleg nagyon ritkán a következő munkanapon postázom az árut. Ha valamilyen módon akadályoztatva lennék ebben, akkor írnék a vevőmnek, elnézést kérnék, és tudatnám vele, hogy nem átverésről van szó, hanem valamilyen technikai akadályról. Ez a minimum. 10 nap a leütéstől a lezárásig bőven elegendő idő egy üzlet lebonyolítására. És ez áll új, és régi eladóra egyaránt. Pontosan ennyi idő kellett nekem erre az elején is. Az az ember, aki a pénzét elküldte, és áru helyett csak néma csöndet kap válaszul, egyáltalán nem csoda, hogy aggódik és "farkast kiált".
Másodszor pedig, ez hangsúlyozottan a magánvéleményem, légy olyan kedves, írd ki a kötőszavakat. Ez fórum és nem chat. Csupán azért szólok, mert amúgy érdekes lenne amit írsz, de félszavakkal nem túl érdekfeszítő bajlódni.

Elnézést, levelemben csak a "hogy" kötőszót rövidítettem, emiatt még sosem szóltak rám.. unsure.gif Más félszót nem találtam írásomban.

Természetesen én is soknak tartom a 10 napot, elnézést, ha félre érthető voltam, nem erre akartam utalni, hogy az önmagában véve nem sok, - nagyon sok. Én is ideges lennék, - voltam is amikor hosszú ideig nem kaptam csomagot, de aztán megoldódott a történet. Csak arra akartam utalni, hogy mindenkivel történhet baj, és egyszerü empátiából írom, nem személyes tapasztalat miatt. Ha régi és becsületes eladó az értékelései alapján, de most már 10 napja nem is lépett be, akkor valószínűsíthető az is, hogy valami történt az eladóval, családjával. Egy üzletben ha ilyen történik kiírják az ajtóra az értesítést, de ez egy magánpiac tér, nehezebb értesíteni a vevőket, ha bárkivel bármilyen baj történik. Ha valaki hosszú ideje megbízható eladó, akkor nagy valószínűséggel most sem meglépni akar pár ezer forinttal, nyilván oka van az eltűnésnek, - természetesen JÓ esetben. Én csak erre gondoltam. Én biztosan senkit sem jelentenék fel soha 10 nap után, mindenképp megpróbálnám valamilyen úton-módon elérni, - ma már itt a FB pl. Ha már biztosra venném a meglépést, csak akkor tennék feljelentést. DE írtam azt is, hogy ez magánvélemény, én így tennék, és ttem is, amikor nem kaptam meg csomagokat, utólag sosem bántam meg a türelmemet. Emberek vagyunk.

+Quote Post

1355 Oldal V  « < 368 369 370 371 372 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-24 06:04