IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1361 Oldal V  « < 368 369 370 371 372 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 12:09
Létrehozva: #7381

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(BMD042 @ 2011-08-11 12:03) *
........Egyelőre úgy tűnik, hogy itt mindkét felhasználó eltűnt, aki érintett az ügyben. sad.gif

Igen, azért, mert egyikük megadta az e-mail címét, amiért gondolom, hogy figyelmeztetést kapott, de valószínű, hogy a másikuk látta a törlés előtt és így felvették egymással a kapcsolatot.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-11 12:03
Létrehozva: #7382

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-08-11 06:57
Azonosító: 1 540 569

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 11:33) *
Majd, amikor lezajlott az egész, légyszi gyertek vissza és mondjátok el, mert a Vatera ebben az esetben sem adhat ki információt harmadik félnek.
Pedig nagyon nagy dolog, ha megtudjuk, mert bármennyire is biztonságos a rendszer, mindig fel-felbukkan valaki, aki ilyen. Nagyon sokan nem tesznek feljelentést, mondván, hogy úgysincs semmi értelme. Ezért gondolom, hogy ha elmondanátok, hogy a ti ügyetek lezárult, folyik a tárgyalás, visszakaptátok a pénzt, vagy bármi, az megerősítené az utánatok jövőket, hogy van értelme nem feladni a dolgot.smile.gif

Természetesen be fogok/fogunk számolni! Részben azért is csinálom ezt, hogy mások is felkapják a fejüket. Hiszen azzal, hogy nem jelentik az eseteket csak a csalók kezére játszanak, ezzel pedig elősegítik, hogy további gyanútlan embereket vágjanak át.
Jómagam már évek óta vásárolok külföldi aukciós oldalakon és eddig szerencsére semmi gondom nem volt, remélem ezután sem lesz.
Másrészt, ami ezt a delikvenst illeti, elég sok van a rovásán és nagyon sokat tudok már róla. Nem csak telefonokat árul, hanem diákérvényesítő matricákat és egyebeket. Tudtommal ez már önmagában bűncselekmény...
A rendőrség majd biztosan megkeresi a vaterát is, mert jeleztem nekik, hogy hol találtam meg a nyomait... Annyit elárulok, hogy nem csak két oldalon működök az elmúlt évek során. sad.gif Elég hosszú a bűnlajstroma a jelek szerint.
Jó lenne tudni, hogy cecaceca_v-nek utalt-e, hátha legalább neki szerencséje volt. Egyelőre úgy tűnik, hogy itt mindkét felhasználó eltűnt, aki érintett az ügyben. sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 11:33
Létrehozva: #7383

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BMD042 @ 2011-08-11 10:38) *
Kedves Zejopy!

Köszönöm az információt! Én a héten már megtettem a feljelentést csalás miatt. Beszéltem is a rendőrökkel, ők is ezt mondták, amit te. Gondoltam viszont, hogy, talán meg tudom gyorsítani azzal a rendőrség munkáját, ha én is megpróbálok több károsultat felkutatni és hivatkozunk egymás feljelentéseire vagy legalább jelezzük, hogy már X ember tett feljelentést az ügyben.
Jó lenne, ha minél hamarabb a nyomára bukkannának (szerencsére már jó pár adat a birtokomban van az illetőről, így nem lesz nehéz dolga a rendőrségnek) és nem lenne ideje még több embert átvágni.

Majd, amikor lezajlott az egész, légyszi gyertek vissza és mondjátok el, mert a Vatera ebben az esetben sem adhat ki információt harmadik félnek.
Pedig nagyon nagy dolog, ha megtudjuk, mert bármennyire is biztonságos a rendszer, mindig fel-felbukkan valaki, aki ilyen. Nagyon sokan nem tesznek feljelentést, mondván, hogy úgysincs semmi értelme. Ezért gondolom, hogy ha elmondanátok, hogy a ti ügyetek lezárult, folyik a tárgyalás, visszakaptátok a pénzt, vagy bármi, az megerősítené az utánatok jövőket, hogy van értelme nem feladni a dolgot.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-11 11:07
Létrehozva: #7384

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 09:47) *
Azért regisztráltál a Vaterára, hogy ne egyedül tegyél feljelentést?
Vigyázz, ide a fórumra nem írhatod ki az elérhetőségedet, mert rögtön figyelmeztetést kapsz.
Én úgy tudom, hogy a feljelentést külön kell megtennetek, egyesével, és majd a rendőrség összefogja az ügyeket.
Üzletszerű csalás miatt kellene feljelentést tennetek, és szerintem nem ártana, ha említenétek, hogy mások is beröpültek.
Aztán majd a rendőrség megkeresi a Vaterát, de fontos lenne, hogy minél többen elballagjanak a rendőrségre, ne csak ti hárman.

Bocsánat, az előbb nem válaszoltam a kérdésedre.
Igen, azért regisztráltam. Én megpróbálok megtenni mindent annak érdekében, hogy rendőr kézre kerüljön a pasas. Gondolom korábban többen is áldozatai lettek, de sokan úgy vannak vele, hogy a pénzük már biztosan elúszott és az egészet annyiban hagyják vagy esetleg szégyenlik, hogy becsapták őket. Így megúszott pár ügyet, az biztos. Szerintem viszont ez nem megoldás. Szégyen, nem szégyen, meg kell tenni a feljelentést és kézre kell keríteni ezt az embert, hogy ne csaphasson be a továbbiakban másokat. Ha szerencsénk van, talán a pénzünket is visszakapjuk. Egy próbát azért megér, nem?

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-11 10:38
Létrehozva: #7385

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 09:47) *
Vigyázz, ide a fórumra nem írhatod ki az elérhetőségedet, mert rögtön figyelmeztetést kapsz.
Én úgy tudom, hogy a feljelentést külön kell megtennetek, egyesével, és majd a rendőrség összefogja az ügyeket.
Üzletszerű csalás miatt kellene feljelentést tennetek, és szerintem nem ártana, ha említenétek, hogy mások is beröpültek.
Aztán majd a rendőrség megkeresi a Vaterát, de fontos lenne, hogy minél többen elballagjanak a rendőrségre, ne csak ti hárman.

Kedves Zejopy!

Köszönöm az információt! Én a héten már megtettem a feljelentést csalás miatt. Beszéltem is a rendőrökkel, ők is ezt mondták, amit te. Gondoltam viszont, hogy, talán meg tudom gyorsítani azzal a rendőrség munkáját, ha én is megpróbálok több károsultat felkutatni és hivatkozunk egymás feljelentéseire vagy legalább jelezzük, hogy már X ember tett feljelentést az ügyben.
Jó lenne, ha minél hamarabb a nyomára bukkannának (szerencsére már jó pár adat a birtokomban van az illetőről, így nem lesz nehéz dolga a rendőrségnek) és nem lenne ideje még több embert átvágni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 09:47
Létrehozva: #7386

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BMD042 @ 2011-08-11 08:52) *
Valóban, mivel engem nem ezen a fórumon károsított meg.
Mikor nyomozásba kezdtem az illető után, akkor találtam a vaterára. Próbálok keresni társakat, mert közös erővel talán többre jutunk. Egyedüli feljelentéssel nem sokra megyek a tapasztalatok alapján. sad.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-11 08:52
Létrehozva: #7387

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-08-11 08:43) *
Ezen a néven nem vásárolt tomyxo felhasználótól.

Valóban, mivel engem nem ezen a fórumon károsított meg.
Mikor nyomozásba kezdtem az illető után, akkor találtam a vaterára. Próbálok keresni társakat, mert közös erővel talán többre jutunk. Egyedüli feljelentéssel nem sokra megyek a tapasztalatok alapján. sad.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-11 08:43
Létrehozva: #7388

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(BMD042 @ 2011-08-11 08:33) *
Szia!

Szeretnék érdeklődni, hogy sikerült-e visszaszerezned a pénzed. Sajnos én is hasonlóan jártam...
Érdekelne, hogy mit lehet tenni vele.

Üdv!

Ezen a néven nem vásárolt tomyxo felhasználótól.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 08:40
Létrehozva: #7389

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-10 21:38) *
Tegnap az Ügyfélszolgálat az általam csatolt dokumentumok alapján felszólította az eladót, hogy tegyen eleget a kötelezettségének.

Mivel ennek ellenére a mai nap 16 óráig nem reagált semmit az eladó (pénzemet nem kaptam vissza, futárrendelésről nem kaptam értesítést, eladó nem küldött mail-t, telefonon sem keresett) megtettem a rendőrségi feljelentést.

Nagyon jó. smile.gif A későbbiekről is számolj be.smile.gif

IDÉZET(BMD042 @ 2011-08-11 08:33) *
Szia!

Szeretnék érdeklődni, hogy sikerült-e visszaszerezned a pénzed. Sajnos én is hasonlóan jártam...

Üdv!

Olvass kicsit vissza a fórumban. Itt van evica_74 esete. Más kicsit, mint a tiétek, de pont úgy kezeli, ahogy kell.
Azt lehet tenni, amit ő is tett.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-11 08:33
Létrehozva: #7390

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(cecaceca_v @ 2011-08-09 17:19) *
Szia !

Megkapta a számlaszámomat , 1 perce azt mondta holnap reggel küldi a lóvét.
Szoltam neki keressen meg téged is.

Szia!

Üdv!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-08-10 22:44
Létrehozva: #7391

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-10 21:38) *
Tegnap az Ügyfélszolgálat az általam csatolt dokumentumok alapján felszólította az eladót, hogy tegyen eleget a kötelezettségének. ... Gondoltam, megosztom a fejleményeket smile.gif
Üdv: Évi

Köszi, nagyon jól kezeled a delikvenst, várjuk a híreket!

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-10 21:38
Létrehozva: #7392

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-09 09:29
Azonosító: 1 540 324

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-09 15:21) *
Köszönöm.smile.gif És ebben az esetben a 30 000 Ft-os kintlévőségre a szokásos rendőrségi feljelentéssel való protokoll lehet célravezető?

Tegnap az Ügyfélszolgálat az általam csatolt dokumentumok alapján felszólította az eladót, hogy tegyen eleget a kötelezettségének.

Mivel ennek ellenére a mai nap 16 óráig nem reagált semmit az eladó (pénzemet nem kaptam vissza, futárrendelésről nem kaptam értesítést, eladó nem küldött mail-t, telefonon sem keresett) megtettem a rendőrségi feljelentést.

Erről tájékoztattam az eladót, hogy ne érje váratlanul a hatósági megkeresés.

Erre már reagált, kérte hogy rendezzük valahogy. Felajánlottam, hogy az eredeti verziónak megfelelően - mivel a fele vételár már nála van - küldje el az ékszert a vételár-hátralék és a költségek utánvétként történő feltüntetésével, vatera-futárral, ha ez nem megoldható, akkor utalja vissza a pénzemet.

Továbbra is azt hajtogatja, hogy neki kára keletkezett (röhej, fél vételár és ékszer nála van, jutalék a létre nem jöttként értékelt aukció miatt nem kerül felszámításra), de meglehetősen bizonytalanul megírta, hogy feladja az ékszert.

Gondoltam, megosztom a fejleményeket smile.gif

Üdv: Évi

--------------------
Üdv: evica_74

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-08-10 21:35
Létrehozva: #7393

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ENITOMI @ 2011-08-10 21:18) *
a levelezések megvannak amibe kértem probálja ki légyszíves azt írta jó nem érezte hogy lehetetlen hajatszárítani vele mert tűzforró!azt irta gyártónál reklamáljak!ha lenne számlám ott reklamálnék de mivel nála vettem máshol nem tudok!
köszi a választ!azt hiszem én is semlegest adok de csak pár nap múlva írom meg egy kicsit nyugodtabban!köszi nektek mindent üdv eni

Sajnos Zejopynak igaza van, (már nem először), úgy tűnik semmivel sem tudod bizonyítani (a Vatera felé sem), hogy eleve rossz hajszárítót küldött. Tehát az esetleges bosszúnegát nagy valószínűséggel nem fogod tudni töröltetni. Én megnézetném a hajszárítót egy szakemberrel, ismerőssel, lehetséges, hogy olcsón javítható. Az értékelés: semleges, a csillagozással pedig reálisan.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-10 21:36

+Quote Post
guslof
hozzászólás 2011-08-10 21:31
Létrehozva: #7394

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-01 19:54
Azonosító: 1 030 828

SZiasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Eladtam egy laptopot:

http://www.vatera.hu/acer_aspire_5538g_1467557036.html

A vevő másnap átvette a gépet akkor abban egyeztünk meg egy hét garanciát vállalok a gépre ha bármi baja van akkor egy héten belül vissza veszem tőle.
Mivel egy hétig nem jelentkezett pozitívra értékeltem és befizettem rá a jutalékot is.

Most két hét elteltével azt mondja valami baja van a gépnek bizonyos kijelző kinyitási szögnél vibrál a gép fényereje.
Én ilyen soha nem tapasztaltam a gépemnél illetve nem értem 1 hét alatt ez az általa állított hiba nem jelentkeztt???
Így két hét elteltével miért jelentkezik hirtelen.....
Mi a teendőm...

Illetve ő még nem értékelt engem félek,ha elküldöm bosszú negatívot ad.

A hozzászólást -guslof- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-10 21:31

+Quote Post
ENITOMI
hozzászólás 2011-08-10 21:18
Létrehozva: #7395

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-06 19:40
Azonosító: 1 040 627

IDÉZET(svejku @ 2011-08-10 21:04) *
Én még nem adnám fel. Igaz, hogy nem vállalt rá garanciát, de új-nak volt hirdetve! Benz valami ilyesmit szokott citálni ilyenkor, hogy "Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben...."
Várjuk meg, hogy Ő mit szól hozzá, addig is a levelezéseket őrizd meg.

a levelezések megvannak amibe kértem probálja ki légyszíves azt írta jó nem érezte hogy lehetetlen hajatszárítani vele mert tűzforró!azt irta gyártónál reklamáljak!ha lenne számlám ott reklamálnék de mivel nála vettem máshol nem tudok!

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-10 21:09) *
Semmiképpen sem pozitívat.
Ha semlegeset adsz, megúszod bosszúnegatív nélkül (talán). Ebben a helyzetben sajnos nem tudod bizonyítani az igazadat, azt, hogy rossz hajszárítót küldött. Ha tehát negatívan értékeled, ő is azt ad, akkor nem tudod töröltetni, mert a Vatera nem tudja eldönteni, kinek volt igaza. Mindenképpen őrizd meg a levelezést addig, amíg ő nem értékelt.
Az értékelés szöveges része legyen mentes az indulatoktól, mindenképpen csak a lényegre szorítkozz, és mindenképpen udvariasan, még akkor is, ha ez ebben a helyzetben nehéz.
Tehát én semlegeset adnék, de tudom, hogy sokan felvállalnák a negatívval járó kockázatokat. De én egy 0007.gif vagyok.smile.gif Féltem a statisztikámat.smile.gif
Tulajdonképpen a döntést neked kell meghoznod, mert a következményeket is neked kell vállalnod. Hallgass meg többeket.
Svejku pl. biztosan elmondja a véleményét, más fórumozó most már nem nagyon van rendszeresen itt rajtunk kívül.

........Jézus, de lassú voltam. Na megyek tényleg, átadom a terepet. smile.gif

köszi a választ!azt hiszem én is semlegest adok de csak pár nap múlva írom meg egy kicsit nyugodtabban!köszi nektek mindent üdv eni

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-10 21:09
Létrehozva: #7396

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ENITOMI @ 2011-08-10 20:59) *
tudnál abban segíteni hogy milyen értékelést adjak mert még soha nem adtam negatívot és végül is gyors és kedves volt nem volt modortalan nem tudom hogyan értékeljem?:::::::

Semmiképpen sem pozitívat.
Ha semlegeset adsz, megúszod bosszúnegatív nélkül (talán). Ebben a helyzetben sajnos nem tudod bizonyítani az igazadat, azt, hogy rossz hajszárítót küldött. Ha tehát negatívan értékeled, ő is azt ad, akkor nem tudod töröltetni, mert a Vatera nem tudja eldönteni, kinek volt igaza. Mindenképpen őrizd meg a levelezést addig, amíg ő nem értékelt.
Az értékelés szöveges része legyen mentes az indulatoktól, mindenképpen csak a lényegre szorítkozz, és mindenképpen udvariasan, még akkor is, ha ez ebben a helyzetben nehéz.
Tehát én semlegeset adnék, de tudom, hogy sokan felvállalnák a negatívval járó kockázatokat. De én egy 0007.gif vagyok.smile.gif Féltem a statisztikámat.smile.gif
Tulajdonképpen a döntést neked kell meghoznod, mert a következményeket is neked kell vállalnod. Hallgass meg többeket.
Svejku pl. biztosan elmondja a véleményét, más fórumozó most már nem nagyon van rendszeresen itt rajtunk kívül.

........Jézus, de lassú voltam. Na megyek tényleg, átadom a terepet. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-10 21:10

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-08-10 21:04
Létrehozva: #7397

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ENITOMI @ 2011-08-10 20:59) *
tudnál abban segíteni hogy milyen értékelést adjak mert még soha nem adtam negatívot és végül is gyors és kedves volt nem volt modortalan nem tudom hogyan értékeljem?:::::::

Én még nem adnám fel. Igaz, hogy nem vállalt rá garanciát, de új-nak volt hirdetve! Benz valami ilyesmit szokott citálni ilyenkor, hogy "Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben...."
Várjuk meg, hogy Ő mit szól hozzá, addig is a levelezéseket őrizd meg.

+Quote Post
ENITOMI
hozzászólás 2011-08-10 20:59
Létrehozva: #7398

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-10 20:52) *
smile.gif Sajnálom.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-10 20:52
Létrehozva: #7399

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

smile.gif Sajnálom.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ENITOMI
hozzászólás 2011-08-10 20:44
Létrehozva: #7400

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-08-10 20:31) *
Az az általános gyakorlat, hogy ha problémád van a termékkel, akkor jelzed, amennyiben a visszavásárlást bevállalja, akkor neked kell visszaküldened előbb, és Ő visszautalja az árat. Persze csak, ha megbízhatónak tűnik az eladó. A boltban vásárolt cucc árát sem fizetik vissza előre, csak ha visszavitted. Tudom, kicsit sántít a példa, de nekem is volt hasonló estem, (én voltam az eladó, és a vevő előre vissza akarta kérni a vételárat, a szerinte hibás termékért) kikértem fórumozó társaim véleményét, és ezt javasolták. Én jó fej voltam, és a postaköltséget is visszatérítettem.

sajna biztos nem fizeti vissza mert nem akarta megoldania problémát hiszen ezt nem vettete fel csak azt hogy amit én mondtam nem tetszik neki!eddig semmi gondom nem volt!na mindegy elbuktam ez van!én is adtam már el de mint eladó mindig szeretem tudni hogy elégedett a vevő!probléma adódhat de kulturáltan szerintem mindent meglehet oldani ha mindkét fél akarja!kösz üdv eni

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-10 20:16) *
http://haztartasigep.vatera.hu/szepsegapol...1466379673.html
Nekem úgy tűnik, hogy olyan az eladó, aki visszautalná az árat.
Én is itt vettem hajszárítót. Teljesen szuper.smile.gif

nekem is annál az eladónál kellett volna vásárolnom akinél te!!!!lenne egy használható hajszárítom!nem akar az eladó semmi konpromiszumot lezártnak tekinti ez van így jártam!na mindegy! köszi a válszt rendes vagy!

+Quote Post

1361 Oldal V  « < 368 369 370 371 372 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-06-24 21:06