IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1362 Oldal V  « < 368 369 370 371 372 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
somitomi
hozzászólás 2011-08-11 21:24
Létrehozva: #7381

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-09 01:11
Azonosító: 16 106

IDÉZET(somitomi @ 2011-08-08 22:40) *
Szerintem az a baj, hogy máshol is hirdette.
Megírtam neki, hogy jó lenne, ha visszavásárolná attól, akinek eladta, mert azzal, hogy én megvettem az árut a Vaterán keresztül szerződés jött létre, PTK, stb...
Ettől függetlenül nem hiszem, hogy hozzám fog kerülni az óra.
Szombaton 11 körül járt le az aukció, rögtön írtam neki, hogy utalnék, adjon számlaszámot.
Erre csak hétfőn válaszolt.
Közben figyeltem, kb. 1-2 óránként belépett a Vaterára....sőt a levelemet is elolvasta.
Na mindegy, nem sajnáltatom magam tovább, csak meg akartam osztani ezt az esetet.

Mindenkinek jó éjt!

Megkövetem az eladót, végül is teljesen korrekt megoldást sikerült felajánlania:

"Tisztelt Úram!
Hogy mennyire nem mindegy nekem sem e téma,felvettem a kapcsolatot a vevővel.(igaz,hogy még nem válaszolt vissza)
,de az előző levelemben ezt már meg írtam önnek....
...de nem is a célom, e pár mondattal csak az,hogy "kárpótlásként" fel tudnék ajánlani egy vintage Seikot,ugyan abban az árban(természetesen ha megfelel)
Mellékelve küldöm az óráról készült pár darab képet.(sajnos már csak ez maradt meg a gyűjteményből,igaz kicsit viseletes de korrekten szegmens hiba nélkül működik.
ÜDV:XXX"
Go to the top of the page

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-08-11 18:49
Létrehozva: #7382

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(cecaceca_v @ 2011-08-11 18:36) *
Szia !

Megtettem a feljelentést én is .Reméljük , hamarosan eredmény is lessz ! Mennyi sok ráérő, ingyen élő van magyarországon !! De mindeggy bízzunk az igazságszolgáltatásban ! good2.gif Szerintem is csak ha kattan a bilincs akkor akar majd utalni. Remélem jó cuccai vannak, és tud minket kárpotolni a fedezete !Ha kapok valamilyen értesítést, jelentkezem . További szép napot. Segítsünk ha tudunk , ne csak okoskodjunk!! good2.gif
Ha gyorsan gondolkodunk és hamar leesnek dolgok , jobban tudunk lépni. good2.gif

Soha ne add fel a reményt smile.gif

barikad.hu/harminchét_embert_károsított_meg_egy_internetes_csaló-20110811

+Quote Post
cecaceca_v
hozzászólás 2011-08-11 18:36
Létrehozva: #7383

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-08-03 14:44
Azonosító: 1 539 722

IDÉZET(BMD042 @ 2011-08-11 18:20) *
Szia!

Örülök, hogy nem tűntél el, azt viszont sajnálom, hogy nem kaptad vissza a pénzed!
Én is azt gyanítom, hogy csak altatás az egész. Így próbál időt nyerni. Egyébként azt sem hiszem, hogy külföldön van. Szerintem ez is csak etetés, hogy ne keresse senki. Majd a rendőrség utánanéz. Én gyakorlatilag napi kapcsolatban vagyok velük. Egy nagyon rendes tiszt kapta meg az ügyet és foglalkozik is vele. Az ügyet egyébként már a főkapitányság kezeli. Szóval elég gyorsan haladnak a dolgok hála a referensnek. Te is megtetted már a feljelentést? Jelezted, hogy sorozatban elkövetett csalásról van szó? Nekem azt az információt adta a tiszt, hogy mivel én bizonyítottam, hogy az átutalás részemről megtörtént és elég sok információt szolgáltattam, ami elősegíti a nyomozást viszonylag hamar a végére járhatnak a dolognak. Ha pedig nem fizeti nekünk vissza a pénzt, akkor elkobozzák a vagyontárgyait olyan összegig, ami kártalanítja az összes sértettet. Nem tudom, hogy ő tisztában van-e ezzel, de szerintem nem. Ha volna egy kis esze, akkor gyorsan visszautalná a pénzt, még mielőtt kopogtatnak nála, mert akkor nem csak azt a pár százezret bukja, hanem a szabadságát is néhány évre. Azt gondolja, hogy ezt is meg fogja úszni, mint az eddigi csalásait. De most jól ráfarag majd.

Szia !

Megtettem a feljelentést én is .Reméljük , hamarosan eredmény is lessz ! Mennyi sok ráérő, ingyen élő van magyarországon !! De mindeggy bízzunk az igazságszolgáltatásban ! good2.gif Szerintem is csak ha kattan a bilincs akkor akar majd utalni. Remélem jó cuccai vannak, és tud minket kárpotolni a fedezete !Ha kapok valamilyen értesítést, jelentkezem . További szép napot. Segítsünk ha tudunk , ne csak okoskodjunk!! good2.gif
Ha gyorsan gondolkodunk és hamar leesnek dolgok , jobban tudunk lépni. good2.gif

+Quote Post
BMD042
hozzászólás 2011-08-11 18:20
Létrehozva: #7384

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-08-11 06:57
Azonosító: 1 540 569

IDÉZET(cecaceca_v @ 2011-08-11 17:08) *
Szia !

Azt még elfelejtettem irni, hogy lastminute-ba vitte az egész családját nyaralni. Minnyá megnézem 9 kilóért 4 fő milyen messze és mennyi időre tud elmenni. Remélem , valami cápáktól nyüzsgő helyen fürdik. Legalább az állatoknak legyen egy jó napja , ha már nekünk nincs !! laugh1.gif

Üdv:

Szia!

Örülök, hogy nem tűntél el, azt viszont sajnálom, hogy nem kaptad vissza a pénzed!
Én is azt gyanítom, hogy csak altatás az egész. Így próbál időt nyerni. Egyébként azt sem hiszem, hogy külföldön van. Szerintem ez is csak etetés, hogy ne keresse senki. Majd a rendőrség utánanéz. Én gyakorlatilag napi kapcsolatban vagyok velük. Egy nagyon rendes tiszt kapta meg az ügyet és foglalkozik is vele. Az ügyet egyébként már a főkapitányság kezeli. Szóval elég gyorsan haladnak a dolgok hála a referensnek. Te is megtetted már a feljelentést? Jelezted, hogy sorozatban elkövetett csalásról van szó? Nekem azt az információt adta a tiszt, hogy mivel én bizonyítottam, hogy az átutalás részemről megtörtént és elég sok információt szolgáltattam, ami elősegíti a nyomozást viszonylag hamar a végére járhatnak a dolognak. Ha pedig nem fizeti nekünk vissza a pénzt, akkor elkobozzák a vagyontárgyait olyan összegig, ami kártalanítja az összes sértettet. Nem tudom, hogy ő tisztában van-e ezzel, de szerintem nem. Ha volna egy kis esze, akkor gyorsan visszautalná a pénzt, még mielőtt kopogtatnak nála, mert akkor nem csak azt a pár százezret bukja, hanem a szabadságát is néhány évre. Azt gondolja, hogy ezt is meg fogja úszni, mint az eddigi csalásait. De most jól ráfarag majd.

+Quote Post
ENITOMI
hozzászólás 2011-08-11 16:43
Létrehozva: #7385

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-06 19:40
Azonosító: 1 040 627

IDÉZET(svejku @ 2011-08-10 21:35) *
Sajnos Zejopynak igaza van, (már nem először), úgy tűnik semmivel sem tudod bizonyítani (a Vatera felé sem), hogy eleve rossz hajszárítót küldött. Tehát az esetleges bosszúnegát nagy valószínűséggel nem fogod tudni töröltetni. Én megnézetném a hajszárítót egy szakemberrel, ismerőssel, lehetséges, hogy olcsón javítható. Az értékelés: semleges, a csillagozással pedig reálisan.

szia!sajna a javítatás többe kerülne mint egy új hajszárító ugyhogy egy újjat veszek és körültekintöbben vásárolok ha nem válal semmi garanciát megsem veszem!és elöször megnéztem az euronicsbe addig nem is szóltam csak miután meggyözödtem róla hogy tényleg rossz!köszi mindenkinek a válaszokat!üdv eni

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-11 16:21
Létrehozva: #7386

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-09 09:29
Azonosító: 1 540 324

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 16:12) *
Akkor viszont repül. Remélem a második vevő is elmegy a rendőrségre, ha így jár.
Talán jó lenne, ha az eladó ellen rendőrségi feljelentés van, a Vatera inaktiválná addig a nevét. Akkor is, ha belefér a 20%-ba. Talán, ha a panaszos fél küldene egy másodpéldányt a Vaterának.... Nem tudom hogyan lehetne megoldani, nem vagyok jogász, de szerintem biztosan lenne rá törvényes mód.
Ne bánd ennek az eladónak a 100%-os profilját, hiszen ezek után nem érdemli meg.smile.gif De jó így is.
Jó pihenést, kisimultan gyere haza a szabadságról és legyen jó időd.smile.gif

Köszönöm szépen, erre a pár hétre szép nyarat kívánok smile.gif

--------------------
Üdv: evica_74

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 16:12
Létrehozva: #7387

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2011-08-11 15:25) *
A multkor lecsúsztam egy kihagyhatatlannak tűnő aukcióról, bár azonnal fenntartásokkal voltam, mikor láttam hogy még 0 értékelése és szinte ingyen adja a gépet. Hát most megjött az első értékelése...gondolom ez az aukció sem fog különb módon zárulni..

Akkor viszont repül. Remélem a második vevő is elmegy a rendőrségre, ha így jár.
Talán jó lenne, ha az eladó ellen rendőrségi feljelentés van, a Vatera inaktiválná addig a nevét. Akkor is, ha belefér a 20%-ba. Talán, ha a panaszos fél küldene egy másodpéldányt a Vaterának.... Nem tudom hogyan lehetne megoldani, nem vagyok jogász, de szerintem biztosan lenne rá törvényes mód.

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-11 16:09) *
Törölték az általam adott pozitívat. Viszont nem jelent meg az értékelendők közt. Lehet, hogy módosítást kellett volna kérnem? smile.gif Mindegy, jó ez így, még a végén mérgemben lerontottam volna a 100 %-os átlagát egy negatívval smile.gif

Köszi még egyszer mindenkinek a törődést smile.gif

Jelzem, ha kollégám átvette az ékszert, és ha visszavontam a feljelentést. De erre már csak nyaralás után tudok sort keríteni, remélem, addig nem idézik be...

Ne bánd ennek az eladónak a 100%-os profilját, hiszen ezek után nem érdemli meg.smile.gif De jó így is.
Jó pihenést, kisimultan gyere haza a szabadságról és legyen jó időd.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-11 16:09
Létrehozva: #7388

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-11 13:55) *
Köszönöm, az előzményekre hivatkozva kértem az értékelés törlését. Majd ha kezemben az ékszer, vagy a pénzem, akkor leadok egy korrektet a pozitív helyett. Köszi a segítséget!

Törölték az általam adott pozitívat. Viszont nem jelent meg az értékelendők közt. Lehet, hogy módosítást kellett volna kérnem? smile.gif Mindegy, jó ez így, még a végén mérgemben lerontottam volna a 100 %-os átlagát egy negatívval smile.gif

Köszi még egyszer mindenkinek a törődést smile.gif

Jelzem, ha kollégám átvette az ékszert, és ha visszavontam a feljelentést. De erre már csak nyaralás után tudok sort keríteni, remélem, addig nem idézik be...

--------------------

+Quote Post
Noybee
hozzászólás 2011-08-11 15:40
Létrehozva: #7389

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-27 09:04
Azonosító: 123 737

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2011-08-11 15:39) *
Ezt most nem értem.. talán te vagy a profiPCMT?

Nem, csak azt hittem az előző hozzászólásomra írtad. sorry smile.gif nem hiszem, hogy ő ide irogatna

A hozzászólást -Noybee- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-11 15:42

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2011-08-11 15:39
Létrehozva: #7390

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 20:25
Azonosító: 114 559

IDÉZET(Noybee @ 2011-08-11 15:36) *
Csak nekem a 153-ból egy negatív van. Az is azért mert a csomagot elvesztette a posta és a vevő nem várta meg, míg bebizonyítom (a postai körözvény nem 1-2 nap). De később mikor a posta beismerte és kártérített, a vevő megkapta a pénzét.

Ezt most nem értem.. talán te vagy a profiPCMT?

+Quote Post
Noybee
hozzászólás 2011-08-11 15:36
Létrehozva: #7391

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2011-08-11 15:25) *
A multkor lecsúsztam egy kihagyhatatlannak tűnő aukcióról, bár azonnal fenntartásokkal voltam, mikor láttam hogy még 0 értékelése és szinte ingyen adja a gépet. Hát most megjött az első értékelése...gondolom ez az aukció sem fog különb módon zárulni..

Csak nekem a 153-ból egy negatív van. Az is azért mert a csomagot elvesztette a posta és a vevő nem várta meg, míg bebizonyítom (a postai körözvény nem 1-2 nap). De később mikor a posta beismerte és kártérített, a vevő megkapta a pénzét.

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2011-08-11 15:25
Létrehozva: #7392

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 20:25
Azonosító: 114 559

+Quote Post
Noybee
hozzászólás 2011-08-11 15:02
Létrehozva: #7393

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Eladtam egy számítógépet előre utalással és standard postai csomagként küldve (alaposan becsomagolva). Közvetlen postázás előtt tökéletesen működött, viszont a vevő azt mondja, hogy nála nem jó és még szervízbe is elvitte, ahol azt mondták hibás az alaplap, a pénzét pedig kéri vissza. Garanciát nem adtam rá, mert nem tudhatom, hogy postázás során és után mi történik vele. Személyes átvétel és megtekintés lehetőségét viszont mindig megadom. Utolsó pár napban állítottam be postázási lehetőséget, addig csak személyes átvétel volt, de már bánom...
Tegyük fel, hogy nem babrálta a vevő, akkor kötelességem nekem benyelni, hogy nem működik? Másik winchester is volt benne (ami nem volt meghirdetve), talán ezzel még bizonyítható, hogy küldés előtt működött, mert az volt a rendszerlemez.

A hozzászólást -Noybee- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-11 15:06

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 13:57
Létrehozva: #7394

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-11 13:55) *
Köszönöm, az előzményekre hivatkozva kértem az értékelés törlését. Majd ha kezemben az ékszer, vagy a pénzem, akkor leadok egy korrektet a pozitív helyett. Köszi a segítséget!

Nincs mit.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-11 13:55
Létrehozva: #7395

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 13:52) *
Igen, lehet. Ráadásul van levelezésed az ÜSZ-tal, annak a ticket számára hivatkozhatsz is.smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 13:52
Létrehozva: #7396

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-11 13:44) *
Én úgy olvastam a szabályzatban, hogy a rám leadott értékelés törlését tudom kérni. Az általam adottat is lehet?

Igen, lehet. Ráadásul van levelezésed az ÜSZ-tal, annak a ticket számára hivatkozhatsz is.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-11 13:44
Létrehozva: #7397

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 13:41) *
Viszont jó lenne, ha a pozitív értékelésedet megváltoztatnád. Mert ez minden, csak nem pozitív. Legalább semlegesre. Én eléggé harmonikus vagyok, nem is szeretek negát adni, de ebben az esetben azt kapott volna.

Én úgy olvastam a szabályzatban, hogy a rám leadott értékelés törlését tudom kérni. Az általam adottat is lehet?

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 13:41
Létrehozva: #7398

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-11 12:40) *
Kedvesek vagytok, hogy követitek smile.gif Bocsánat, hogy összevissza írok, de nem vagyok túl nagy fórumos. Azért próbálok valami logikával válaszolgatni smile.gif

Viszont jó lenne, ha a pozitív értékelésedet megváltoztatnád. Mert ez minden, csak nem pozitív. Legalább semlegesre. Én eléggé harmonikus vagyok, nem is szeretek negát adni, de ebben az esetben azt kapott volna.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-11 12:40
Létrehozva: #7399

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-08-10 22:44) *
Köszi, nagyon jól kezeled a delikvenst, várjuk a híreket!

Kedvesek vagytok, hogy követitek smile.gif Bocsánat, hogy összevissza írok, de nem vagyok túl nagy fórumos. Azért próbálok valami logikával válaszolgatni smile.gif

--------------------

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-08-11 12:35
Létrehozva: #7400

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-08-10 21:38) *
Tegnap az Ügyfélszolgálat az általam csatolt dokumentumok alapján felszólította az eladót, hogy tegyen eleget a kötelezettségének.

Mivel ennek ellenére a mai nap 16 óráig nem reagált semmit az eladó (pénzemet nem kaptam vissza, futárrendelésről nem kaptam értesítést, eladó nem küldött mail-t, telefonon sem keresett) megtettem a rendőrségi feljelentést.

Erről tájékoztattam az eladót, hogy ne érje váratlanul a hatósági megkeresés.

Erre már reagált, kérte hogy rendezzük valahogy. Felajánlottam, hogy az eredeti verziónak megfelelően - mivel a fele vételár már nála van - küldje el az ékszert a vételár-hátralék és a költségek utánvétként történő feltüntetésével, vatera-futárral, ha ez nem megoldható, akkor utalja vissza a pénzemet.

Továbbra is azt hajtogatja, hogy neki kára keletkezett (röhej, fél vételár és ékszer nála van, jutalék a létre nem jöttként értékelt aukció miatt nem kerül felszámításra), de meglehetősen bizonytalanul megírta, hogy feladja az ékszert.

Gondoltam, megosztom a fejleményeket smile.gif

Üdv: Évi

Tegnap éjfélkor chris42 végre megrendelte a futárt... most nem csak levélben írta meg, hanem a PPS-től is kaptam tájékoztatást, tehát legalább nem kamuzott, mint hét elején. Persze ma már nem fogják felvenni nála, csak holnap, így nálam se fogják tudni kézbesíteni a héten, hétfőtől meg nyaralok. Egyre jobb... Pedig ha 18 óra előtt megrendelte volna, akkor ma felvették volna nála, és talán sikerült volna a kézbesítés holnap. Természetesen mindezekre az elmúlt napokban (hogy munkahelyre kérem, mert munkaidőben szállítanak, péntekig kérem, mert hétfőtől nem leszek elérhető, stb.) kb. húszszor felhívtam a figyelmét mail-ben, telefonon, ezek ellenére valamiért csak tegnap éjfélkor sikerült futárt rendelnie. Mindenkinek egyszerűbb lett volna, ha visszaadja a pénzemet.

Nyilván nem fogom tudni átvenni, ezt ő is tudja, szóval nem értem, mire volt jó húzni az időt. Most kénytelen leszek megkérni egy kollégát, ő fogja átvenni a láncot és odaadni a fennmaradó pénzt anélkül, hogy én látnám az ékszert... jó, mi?

Hab a tortán, hogy - mivel sikertelennek értékeltük az aukciót - még a jutalékfizetést is megússza az eladó...

Na mindegy, remélem mielőbb rendeződik, és mehetek visszavonni a feljelentést smile.gif

--------------------

+Quote Post

1362 Oldal V  « < 368 369 370 371 372 > » 
Reply to this topicStart new topic
11 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (11 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-08-22 05:37