IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 368 369 370 371 372 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
vadcyca
hozzászólás 2011-06-16 13:01
Létrehozva: #7381

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-16 08:15
Azonosító: 1 528 031

Sziasztok!Segítsetek mi a teendő ha megvettem egy kifogástalan állapotú terméket de az törött kijelzővel érkezik és én írtam tegnap neki 2 levelet ma egyet és nincs válsz?Természetesen ajándék lett volna de így se pénz se ajándék nincs
http://www.vatera.hu/7_lcd_wifi_mini_lapto...1457235642.html
Tehát szerintetek mit tegyek?Jelentsem fel csalásért mert ez az.Köszi

IDÉZET(vadcyca @ 2011-06-16 14:00) *
Sziasztok!Segítsetek mi a teendő ha megvettem egy kifogástalan állapotú terméket de az törött kijelzővel érkezik és én írtam tegnap neki 2 levelet ma egyet és nincs válsz?Természetesen ajándék lett volna de így se pénz se ajándék nincs
http://www.vatera.hu/7_lcd_wifi_mini_lapto...1457235642.html
Tehát szerintetek mit tegyek?Jelentsem fel csalásért mert ez az.Köszi
Go to the top of the page

+Quote Post
viktoralex91_v
hozzászólás 2011-06-16 12:58
Létrehozva: #7382

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-08 13:41
Azonosító: 1 523 268

Sziasztok,

Valaki meg tudná nézni ezt a isbn123 -nevű felhasználót?

Ide írogat nekem:
http://www.vatera.hu/chelsea_faliora_fali_...1461277270.html

ellentmondásokat ír idézem:

"Nem írt E-Mail címet, - de egyébként is rossz(!) az én E-Mail küldő rendszerem."

"Kérem szépen, hogy a postaköltség összegét megírni E-Mailben szíveskedjék."

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2011-06-16 12:11
Létrehozva: #7383

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 17:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(Barokk10 @ 2011-06-16 12:52) *
.Ma írtam neki egy negatív értékelést,azóta mocskolódik.Mit lehet ilyenkor tenni?Előre is köszönöm!

Mocskolódik? Adott egy pozitív értékelést neked.
Ha ezen kívül személyesen zaklat, akkor rendőrség az illetékes.

+Quote Post
Barokk10
hozzászólás 2011-06-16 11:52
Létrehozva: #7384

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-16 11:36
Azonosító: 1 528 133

Sziasztok!Tegnap leütötték egy termékemet fix áron,este fél 11-kor ért oda érte a pasi és a barátnőjével vihorászva csak annyit mondott,hogy ő nem is akarta megvenni,csak meg akarta nézni milyen szép,mert még nem látott ilyet.Ma írtam neki egy negatív értékelést,azóta mocskolódik.Mit lehet ilyenkor tenni?Előre is köszönöm!

+Quote Post
ladodani_v
hozzászólás 2011-06-16 11:35
Létrehozva: #7385

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-16 11:30
Azonosító: 1 528 132

Figyeljetek oda egy szerintem testvérpárra! Baranya megyeiek, Pécsiek, engem párban próbálnak lehúzni, folyamatosan kötekednek miután leütötték az aukciót! Konkrétan másodjára adom el a házimozimat, mert leütik, de elvinni természetesen nem viszik és fenyegetnek (vicces) minden hülyeséggel! biggrin.gif cobra084 és most tán egy új nickkel nyomulnak, henike934. Nyári a vezetéknevük! Csak óvatosan velük! Ja és természetesen 0-ások, de folyamatosan nekik áll feljebb! Remélem tudtam segíteni!

A hozzászólást -ladodani_v- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-16 11:36

+Quote Post
protradehun
hozzászólás 2011-06-16 10:46
Létrehozva: #7386

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-08-09 12:13
Azonosító: 1 297 970

Úgy látom megérett a kitiltáshoz!
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=174975

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-15 13:46
Létrehozva: #7387

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(agrotrade @ 2011-06-15 00:05) *
Tisztelt Benz!
Konkrétan erre gondoltam: "3/3. A Felhasználó, mint eladó a termék feltöltésével és a tranzakció elindításával kötelezettséget vállal arra, hogy sikeres vételi ajánlat (aukciónál az aukciózárás) esetén a terméket a terméklapon megjelölt állapotban és kondíciókkal adja át a tranzakció vevőjének (az aukció nyertesének)."

Ezt elég nehéz úgy kivitelezni hogy a meghirdetett termék nincs az eladó tulajdonában és esetleg a nagykereskedésben sem. Arról már nem is beszélek hogy ilyen esetben elkérni a vevőtől a pénzt előre, úgy hogy az eladónak fogalma sincs róla hogy a terméket a vállalt határidőre le tudja-e szállítani, nem túl tisztességes.

A nem raktárról történő, illetve nagykereskedőktől közvetlen az eladónak szállított termékek esetén jelenleg sajnos csak a terméklapon, a leírásban tudják jelezni az eladók hogy erről van szó. Ha pedig nem jelzik, akkor megint csak a vevő kerülhet kellemetlen helyzetbe...

Tisztelt agrotrade!

Nem látok ütközést a leírtak és az ÁFF közt.
Lehet, hogy nehéz kivitelezni, de ez az eladó felelőssége.
Ha nem tudja megoldani, akkor igen hamar tele lesz negatív értékelésekkel.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
naszil28
hozzászólás 2011-06-15 04:55
Létrehozva: #7388

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-28 21:38
Azonosító: 1 082 686

Vigyázzatok vele!!!!!
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=2

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-06-14 23:23
Létrehozva: #7389

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:15
Azonosító: 73

IDÉZET(agrotrade @ 2011-06-15 00:05) *
Tisztelt Benz!
Konkrétan erre gondoltam: "3/3. A Felhasználó, mint eladó a termék feltöltésével és a tranzakció elindításával kötelezettséget vállal arra, hogy sikeres vételi ajánlat (aukciónál az aukciózárás) esetén a terméket a terméklapon megjelölt állapotban és kondíciókkal adja át a tranzakció vevőjének (az aukció nyertesének)."

Ezt elég nehéz úgy kivitelezni hogy a meghirdetett termék nincs az eladó tulajdonában és esetleg a nagykereskedésben sem. Arról már nem is beszélek hogy ilyen esetben elkérni a vevőtől a pénzt előre, úgy hogy az eladónak fogalma sincs róla hogy a terméket a vállalt határidőre le tudja-e szállítani, nem túl tisztességes.

A nem raktárról történő, illetve nagykereskedőktől közvetlen az eladónak szállított termékek esetén jelenleg sajnos csak a terméklapon, a leírásban tudják jelezni az eladók hogy erről van szó. Ha pedig nem jelzik, akkor megint csak a vevő kerülhet kellemetlen helyzetbe...

Sehol nem írják (már... régen benne volt az ÁSZF-ben), hogy nálad kell legyen a termék, csak azt, hogy át kell adnod a vevőnek a terméket. Az, hogy később veszed meg, mint az aukciózárás, már nem lényeg ebből a szemppontból.

A többi már persze más kérdés, én pl nem vásárolok ilyen eladónál.

+Quote Post
agrotrade
hozzászólás 2011-06-14 23:05
Létrehozva: #7390

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-03 20:53
Azonosító: 1 141 250

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-06-14 22:14) *
Tisztelt agrotrade!

Legyen kedves ezt bővebben kifejteni.
A nem raktárról történő értékesítést, illetve a dropship kereskedelmet semmi sem tiltja. akinek nem szimpatikus, az nem vásárol az ilyen eladóktól.

Tisztelt Benz!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-14 21:14
Létrehozva: #7391

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(agrotrade @ 2011-06-14 09:25) *
...
A másik dolog pedig az az értékesítési forma ami a webáruházaknál már bevett és elterjedt dolog, de a Vatera szabályzatával elég nehezen hozható össze. ...

Tisztelt agrotrade!

Legyen kedves ezt bővebben kifejteni.
A nem raktárról történő értékesítést, illetve a dropship kereskedelmet semmi sem tiltja. akinek nem szimpatikus, az nem vásárol az ilyen eladóktól.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Jutka46
hozzászólás 2011-06-14 14:27
Létrehozva: #7392

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 15:21
Azonosító: 9 457

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-14 12:55) *
Köszönjük.smile.gif
Nem egészen világos számomra a két felső értékelés. Így még ellesz egy darabig.

Azt elfelejtettem hozzáfűzni, hogy aukciótörlést kért, azzal a megjegyzéssel, hogy nem tart igényt a termékre. Hogy miért licitált, azt elképzelni sem tudom. Mindenesetre én engedélyeztem a törlést, és ezzel a kanyarral a többiekhez került. - Legalábbis nálam

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-14 11:55
Létrehozva: #7393

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Jutka46 @ 2011-06-14 12:35) *

Köszönjük.smile.gif
Nem egészen világos számomra a két felső értékelés. Így még ellesz egy darabig.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-14 11:55

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Jutka46
hozzászólás 2011-06-14 11:35
Létrehozva: #7394

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 15:21
Azonosító: 9 457

ajánlom a megfelelő helyre:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...=fromme&p=3

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-14 08:42
Létrehozva: #7395

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Az értékelési rendszerrel kapcsolatban igazad van, de én akkor sem tudom megemészteni azt, hogy aki ennyi embert megkárosít, hogyan tevékenykedhet továbbra is. Számomra nem elfogadható az, hogy több hónapnyi idegeskedést okoz embereknek, aztán nagy kegyesen visszautalja a pénzt és kijelenti az értékelésnél hogy "kár nem érte".

Amit ő csinál, az egy teljesen más kereskedelem, mint amit többségünk csinál. Olyan nagy tömegben ad el, amit én nem is biztos, hogy tudnék követni (két állás mellett...sőt biztos). Más az értékrendszere. Futószalagon megy a dolog. Nekem minden vevőről kialakul egy képem, sok a visszatérő, sőt, van akiről tudom, mit szeretne venni. Ettől személyesebb sokkal a dolog, de én kicsi vagyok.smile.gif Vallserrano nagy.
Különbség, mint a Tesco és a sarki fűszeres között.

A másik dolog pedig az az értékesítési forma ami a webáruházaknál már bevett és elterjedt dolog, de a Vatera szabályzatával elég nehezen hozható össze. Gondolok itt arra hogy nem készleten lévő terméket listáz be, sokszor olyanokat amik a nagykerben nincsenek is készleten... Erre megoldás lenne az - amit itt olvastam valahol a Vaterán - hogy termékfeltöltéskor jelölni lehetne, hogy valós készletről történik az értékesítés, vagy előrendelésről van szó. Ez így lenne korrekt a vásárlókkal szemben.

Ez már volt téma. Sokszor. Régen benne volt a szabályzatban (ha nem tévedek), hogy csak a birtokomban lévő árut árulhatom. Ez már nincs. Egyre inkább előnyhöz jut a "megrendelem a vevő pénzén" típusú eladás. Az én profilomnál nem megoldható, de nagyon sok helyen beválik. Az más kérdés, hogy én nem várok. Mindent azonnal akarok, és ha ilyen hirdetést látok, akkor továbbmegyek és keresek egy olyat, ami megvan az eladónak. Még ha kicsit drágább, az sem baj.smile.gif
Ha jól emlékszem, egy ilyen irányú fejlesztésről volt már szó. Nem tudom, mi lett a vége, és hol tart a dolog.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-14 08:43

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
agrotrade
hozzászólás 2011-06-14 08:25
Létrehozva: #7396

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-14 07:40) *
Nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy a nagy számok törvénye alapján mindig sok negatívja volt, de az utóbbi időben csak azt kapott. Ez pedig nem szokványos.
Viszont, csak halkan mondom, hogy ez a Vatera értékelési (inaktiválási) rendszerének a gyenge pontja. Ekkora mennyiségnél a kizáráshoz szükséges 20% elérése szinte lehetetlen.
Tényleg jobb volna egy sávos kiesési rendszer.

Az értékelési rendszerrel kapcsolatban igazad van, de én akkor sem tudom megemészteni azt, hogy aki ennyi embert megkárosít, hogyan tevékenykedhet továbbra is. Számomra nem elfogadható az, hogy több hónapnyi idegeskedést okoz embereknek, aztán nagy kegyesen visszautalja a pénzt és kijelenti az értékelésnél hogy "kár nem érte".

A másik dolog pedig az az értékesítési forma ami a webáruházaknál már bevett és elterjedt dolog, de a Vatera szabályzatával elég nehezen hozható össze. Gondolok itt arra hogy nem készleten lévő terméket listáz be, sokszor olyanokat amik a nagykerben nincsenek is készleten... Erre megoldás lenne az - amit itt olvastam valahol a Vaterán - hogy termékfeltöltéskor jelölni lehetne, hogy valós készletről történik az értékesítés, vagy előrendelésről van szó. Ez így lenne korrekt a vásárlókkal szemben.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-14 06:40
Létrehozva: #7397

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(agrotrade @ 2011-06-14 06:25) *
A TeszVesz-en pmelekto névvel fut 7-800 darab, 3800-nak látszódó aukciója. Készlete néha ideiglenesen van, de azért "a terméket előre kell kifizetni".

Nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy a nagy számok törvénye alapján mindig sok negatívja volt, de az utóbbi időben csak azt kapott. Ez pedig nem szokványos.
Viszont, csak halkan mondom, hogy ez a Vatera értékelési (inaktiválási) rendszerének a gyenge pontja. Ekkora mennyiségnél a kizáráshoz szükséges 20% elérése szinte lehetetlen.
Tényleg jobb volna egy sávos kiesési rendszer.

(És most mondja Benz, kotta nélkül tudom: "Kedves zejopy! A jelenlegi értékelési rendszeren nem kívánunk változtatni."
Persze mindezt mosoly nélkül mondja, mert már annyiszor elmondta, hogy legendás türelme fogyóban van, sőt titokban benyúl a pólója alá, ellenőrizendő, nem tollas-e a háta, mert erős papagáj effektust érez.
biggrin.gif Bocs Benz, vizuális alkat vagyok, úgyhogy most nagyon vigyorgok.biggrin.gif Amúgy szép reggelt. rolleyes.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
agrotrade
hozzászólás 2011-06-14 05:25
Létrehozva: #7398

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-13 17:06) *
Valami gond lehet vele, mert nem így szokta azért intézni a dolgait.

A TeszVesz-en pmelekto névvel fut 7-800 darab, 3800-nak látszódó aukciója. Készlete néha ideiglenesen van, de azért "a terméket előre kell kifizetni".

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-13 20:40
Létrehozva: #7399

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-13 17:06) *
Valami gond lehet vele, mert nem így szokta azért intézni a dolgait. Vagy becsődölt, vagy beteg, vagy nem tudom.
Benz, kedves. thank_you.gif Lehet valamit tudni Vallserrano-ról? Nem mintha sok közünk lenne hozzá, de eléggé jelentős alakja a Vaterának.

Kedves zejopy!

Egyelőre no comment kuss.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Donnbo
hozzászólás 2011-06-13 19:52
Létrehozva: #7400

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-19 14:00
Azonosító: 661 130

Tévedés nem lehet mert amit elküldött a rendszer autómatikusan levél, hogy ki vette meg az megyeggyezik a telefonszám tulajával ugyanis bemutatkozott...
Ezért nem értem, nem vagyok én aggódós, inkább az, hogy nem szeretem az ilyet...próbállok korrekt lenni és beletalállok ilyen emberekbe...

Köszi a segítségetek!

u.i: egyébként írtam 2mailt is a mai nap folyamán

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 368 369 370 371 372 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-03-28 10:22