IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 369 370 371 372 373 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Chamea
hozzászólás 2011-05-13 17:01
Létrehozva: #7401

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(zejopy @ 2011-05-12 13:55) *
Nem hiszem, hogy a postafiók gondot okozhat, de semmi sincs kizárva.
Az eladód ma belépett, tehát gépközelben van.
Írj egy udvarias levelet valamelyik termékéhez hogy nem tudod elérni, mit tegyél. Vigyázz, személyes adatot, elérhetőséget nem adhatsz meg a terméklapos levelezésben, még ebben az esetben sem.
Én így értem el egy teljesen korrekt partneremet a minap. Nem ment át a levelem, kínomban írtam neki.
Azért indulhatott újra az aukció, mert valószínű, hogy több van neki.

(VillámBenz. z.gif )

Köszönöm szépen a segítséfget, most összejött. Úgy látszik, hogy valami miatt az emailek nem mentek át, nem tudom miért. Ha majd megjött az eladó, akkor majd próbálom telefonon hívni.

@qkucs23 "A másik fél én vagyok:-) K Pál megveszi a terméket, J Z. nevében ír levelet, Gy F utal. A Vatera által kiküldött levélben a szállítási cím százhalombattai, megjegyzés nincsen. Utal, a közleményben sem jelzi, hogy más címre kéri a csomagot. Majd elkezd 10 nap múlva fenyegetőzni, hogy Ő Miskolcra kérte." : Sajnos nem tudom, hogy hogyan kell quotezni, úgyhogy így írom. Ha nálam leüt valaki valamit, pont ezért szoktam megkérdezni, hogy hova küldhetem a csomagot. Többször fordulhat elő olyan, hogy jön valakihez egy ismerős és 1 termékért nem szeretne 5 napot várni, míg a regisztráció "megerősödik" és "kölcsön kér" egy profilt. Azért írom így, hogy kölcsön kér, idézőjelben, mert ez úgy működik, hogy az ismerős nevében üti le a rokon az aukciót, viszont az ismerősnek kellene küldeni a csomagot. A további félreértések elkerülése érdekében a javaslatom az, hogy mindig kérdezzék meg a feladás előtt, hogy hova küldhetik a csomagot, sok kellemetlenség megelőzhető.
Go to the top of the page

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-05-12 23:40
Létrehozva: #7402

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(qkucs23 @ 2011-05-12 22:08) *
A másik fél én vagyok:-) K Pál megveszi a terméket, J Z. nevében ír levelet, Gy F utal. A Vatera által kiküldött levélben a szállítási cím százhalombattai, megjegyzés nincsen. Utal, a közleményben sem jelzi, hogy más címre kéri a csomagot. Majd elkezd 10 nap múlva fenyegetőzni, hogy Ő Miskolcra kérte.

Látom nem vagy kezdő, E-mail-ek megvannak, a terméklapos levelezésben is olvasható a "félreértés", szépen szedd össze, és küld el a kapcsolatfelvételre, ezek alapján simán törlik első negatívodat! Aztán felejtsd el!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-05-12 23:12
Létrehozva: #7403

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(qkucs23 @ 2011-05-12 22:08) *
A másik fél én vagyok:-)...
Jó ideje csinálom, visszajáró vevőim vannak, de az ilyenek után elmegy a kedvem. Becsületes vagyok, de még bizonygatni kell az igazamat, és fenyegetnek is!

Nyugalom, nyugalom, csak ránéztem kettőtök profiljára, és a tétel értékelésére, és 100% biztos vagyok, hogy a K vevőd feleslegesen és jogtalanul hőbörög nálad is, és főleg itt a fórumon. Egy ilyen "vevő" ne vegye már el a kedvedet!

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2011-05-12 23:13

+Quote Post
qkucs23
hozzászólás 2011-05-12 22:08
Létrehozva: #7404

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-19 19:04
Azonosító: 127 352

A másik fél én vagyok:-) K Pál megveszi a terméket, J Z. nevében ír levelet, Gy F utal. A Vatera által kiküldött levélben a szállítási cím százhalombattai, megjegyzés nincsen. Utal, a közleményben sem jelzi, hogy más címre kéri a csomagot. Majd elkezd 10 nap múlva fenyegetőzni, hogy Ő Miskolcra kérte. Amikor kérdeztem, hogy ki az a K Pál, válaszra sem méltat. Csalónak nevez, fenyegetőzik. Akik eddig máshova kérték, jelezték a megjegyzésbe, beírták az utalási közleménybe, és írtak emailt.Azt mondja, hogy Ő is írt levelet, és olyan nincsen, hogy nem kaptam meg! Hazudok! Hogy loptam volna el a pénzét, amikor feladóvevénnyel tudom bizonyítani, hogy feladtam egyből? Miért nem lehet a százhalombattai illetőt megkérdezni, hogy ott van-e a csomi?
És Nekem mi hasznom származott volna abból, hogy elküldöm egy a vatera által küldött rossz címre a csomit?
Még mindig azt nem értem, hogy ha nem is tudja ki az a K Pál, akkor hogy tudott a nevében licitálni?
Jó ideje csinálom, visszajáró vevőim vannak, de az ilyenek után elmegy a kedvem. Becsületes vagyok, de még bizonygatni kell az igazamat, és fenyegetnek is!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-12 21:20
Létrehozva: #7405

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(gorry67 @ 2011-05-12 21:15) *
qkucs23 "eladóról"
is megvan a véleményem.
Licitáltam-nyertem-kapcsolatot felvettem adatokat megadtam-utaltam és nézek a nagy semmibe.
Pénz ment áru az ablakba mert Ő nem kapta meg a postázási címet indoklással
az avonos hölgy levett vagy 3 ezerrel.Remélem gyógyszerre költi!
Meg mertem kérdezni mi van a vásárolt árummal,de letiltott kártalanítás címszó alatt nehogy
rontsam a 400-as pozitív imázsát.
A negatív ment,de ilyen összegnél a rendőrség körberöhög.
A vatera meg vonogatja a vállát.

Ha kettővel lejjebb görgetsz, van egy témához kapcsolódó moderátori hozzászólás.
A rendőrség nem röhög körbe, mert az a dolguk, hogy utána menjenek a dolgodnak.
Azon pontosan mit értesz, hogy a Vatera (nagy V, mert tulajdonnév) vonogatja a vállát? Szerinted mit kellene tenniük, ha te még a rendőrségre sem mész el?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
gorry67
hozzászólás 2011-05-12 21:15
Létrehozva: #7406

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-03-26 09:02
Azonosító: 1 434 069

qkucs23 "eladóról"
is megvan a véleményem.
Licitáltam-nyertem-kapcsolatot felvettem adatokat megadtam-utaltam és nézek a nagy semmibe.
Pénz ment áru az ablakba mert Ő nem kapta meg a postázási címet indoklással
az avonos hölgy levett vagy 3 ezerrel.Remélem gyógyszerre költi!
Meg mertem kérdezni mi van a vásárolt árummal,de letiltott kártalanítás címszó alatt nehogy
rontsam a 400-as pozitív imázsát.
A negatív ment,de ilyen összegnél a rendőrség körberöhög.
A vatera meg vonogatja a vállát.

+Quote Post
Timejaaa
hozzászólás 2011-05-12 16:46
Létrehozva: #7407

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-05-12 10:38
Azonosító: 1 495 451

Nagyon köszönöm a segítőkész válaszát! Bár már most nem láttam eladó aukcióit de azért amig fent van az illetö vaterán én ova inteném a vásárlokat tölle amig nem tisztázodik az én és a másik két negativ értékelő helyzete! Örülök ha én is segitethettem ennyivel!

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-05-12 16:26) *
Tisztelt Timejaaa!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-05-12 16:26
Létrehozva: #7408

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Timejaaa @ 2011-05-12 16:23) *
Tisztelt Vaterás Közösség!

Nagy a gyanum hogy a stuppy35 nevü felhasználó csalo..ezt abbol szüröm le hogy rosz elérhetöséget adott meg már 1 hete elutaltam neki a vételárat a vatera felé se néz és a mainap jött 2 negativ hozzászolás amiben ugyanez a probléma merül föl. mit lehet ilyen esetben tenni? Számlaszáma neve megvan.

Tisztelt Timejaaa!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Timejaaa
hozzászólás 2011-05-12 16:23
Létrehozva: #7409

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-05-12 10:38
Azonosító: 1 495 451

Tisztelt Vaterás Közösség!

Nagy a gyanum hogy a stuppy35 nevü felhasználó csalo..ezt abbol szüröm le hogy rosz elérhetöséget adott meg már 1 hete elutaltam neki a vételárat a vatera felé se néz és a mainap jött 2 negativ hozzászolás amiben ugyanez a probléma merül föl. mit lehet ilyen esetben tenni? Számlaszáma neve megvan.

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2011-05-12 14:02
Létrehozva: #7410

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Írom egybe, hogy ne kelljen 2 választ írni külön-külön(remélem a @-os megoldás nem gond):

@Zejopy: Rendben, köszönöm a javaslatot, ezt még megpróbálom.

@VateraBenz: Köszönöm Önnek is a javaslatát, de ezzel csak a legvégső soron szeretnék élni.

Tisztelettel: Chamea

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-12 13:55
Létrehozva: #7411

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Chamea @ 2011-05-12 13:45) *
Erről a termékről lenne szó: http://www.vatera.hu//sata_ide_atalakito_a...1456484693.html

Meghosszabbította az aukciót, mert látom, hogy újra elérhető és azt írja a Vatera, hogy A termék meghosszabbítva a következő kódon érhető el: 1456744632 és most nem tudom, hogy mi van, ráadásul profi az eladó, ezért nem értem. Valami lehet, hogy közbejött neki, azért nem tud válaszolni. Megveszem én máshol is, ha kell, szóval nem vagyok az a nagyon igényes, hogy csak az a termék, csak szeretném tudni, hogy mi van.

Indamail->gmail lehet a gond? Még az lehet...

Nem hiszem, hogy a postafiók gondot okozhat, de semmi sincs kizárva.
Az eladód ma belépett, tehát gépközelben van.
Írj egy udvarias levelet valamelyik termékéhez hogy nem tudod elérni, mit tegyél. Vigyázz, személyes adatot, elérhetőséget nem adhatsz meg a terméklapos levelezésben, még ebben az esetben sem.
Én így értem el egy teljesen korrekt partneremet a minap. Nem ment át a levelem, kínomban írtam neki.
Azért indulhatott újra az aukció, mert valószínű, hogy több van neki.

(VillámBenz. z.gif )

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-05-12 13:55

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-05-12 13:55
Létrehozva: #7412

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Chamea @ 2011-05-12 13:30) *
Üdvözlök mindenkit!

Egy esetleges olyan helyzetben, mikor az eladó semmilyen e-mail üzenetre sem válaszol és telefonon sem lehet elérni kb 2 napja, akkor mi a teendő? A licitet esetlegesen vissza lehet vajon vonni vagy 40 napot várni az értékelés miatt? Minősíteni sem tudom 1 hét mulva sem az adás-vételt, mert nem történt semmi, tehát hozzáállás sem volt, nincs mit értékelni. Ilyenkor mi van, főleg akkor, ha nekem szükségem lenne nagyon a termékre? Javaslatok, ötletek?

Tisztelt Chamea!

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2011-05-12 13:45
Létrehozva: #7413

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Erről a termékről lenne szó: http://www.vatera.hu//sata_ide_atalakito_a...1456484693.html

Meghosszabbította az aukciót, mert látom, hogy újra elérhető és azt írja a Vatera, hogy A termék meghosszabbítva a következő kódon érhető el: 1456744632 és most nem tudom, hogy mi van, ráadásul profi az eladó, ezért nem értem. Valami lehet, hogy közbejött neki, azért nem tud válaszolni. Megveszem én máshol is, ha kell, szóval nem vagyok az a nagyon igényes, hogy csak az a termék, csak szeretném tudni, hogy mi van.

Indamail->gmail lehet a gond? Még az lehet...

IDÉZET(zejopy @ 2011-05-12 13:39) *
Tegyél be egy linket.

A hozzászólást -Chamea- szerkesztette a következő időpontban: 2011-05-12 13:46

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-12 13:39
Létrehozva: #7414

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Chamea @ 2011-05-12 13:30) *
Üdvözlök mindenkit!

Egy esetleges olyan helyzetben, mikor az eladó semmilyen e-mail üzenetre sem válaszol és telefonon sem lehet elérni kb 2 napja, akkor mi a teendő? A licitet esetlegesen vissza lehet vajon vonni vagy 40 napot várni az értékelés miatt? Minősíteni sem tudom 1 hét mulva sem az adás-vételt, mert nem történt semmi, tehát hozzáállás sem volt, nincs mit értékelni. Ilyenkor mi van, főleg akkor, ha nekem szükségem lenne nagyon a termékre? Javaslatok, ötletek?

Tegyél be egy linket.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2011-05-12 13:30
Létrehozva: #7415

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdvözlök mindenkit!

A hozzászólást -Chamea- szerkesztette a következő időpontban: 2011-05-12 13:30

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-12 12:04
Létrehozva: #7416

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(e-man @ 2011-05-12 11:56) *
Kaptam egy semleges értékelést, (ráadásul negatívot érdemele megjegyzéssel), azonban egyrészt vitatható a jogossága, de a legfőbb problémám az, hogy nem jelezte felém, hogy "nem maradéktalan az öröme". Korábban ha bárkinek volt valami gondja (többszáz adásvétel után megesik), akkor mindig igyekeztem megoldani a problémát, kicserélni a terméket, ha hibás, de ha nem jelzi a hibát, csak ír egy semlegest, meg sem adja a lehetőséget...

Mit lehet ezzel tenni?

Próbáld az értékelés törlését kérni a kapcsolatfelvételen keresztül.
Csak abban az esetben törölnek, ha egyértelmű, hogy jogtalan az értékelés. Mindenesetre egy próbát mindenképpen megér. Hátha. smile.gif
Ha mégsem, akkor se keseredj el, vannak ilyen vevők is. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
e-man
hozzászólás 2011-05-12 11:56
Létrehozva: #7417

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-01 16:09
Azonosító: 7 837

Kaptam egy semleges értékelést, (ráadásul negatívot érdemele megjegyzéssel), azonban egyrészt vitatható a jogossága, de a legfőbb problémám az, hogy nem jelezte felém, hogy "nem maradéktalan az öröme". Korábban ha bárkinek volt valami gondja (többszáz adásvétel után megesik), akkor mindig igyekeztem megoldani a problémát, kicserélni a terméket, ha hibás, de ha nem jelzi a hibát, csak ír egy semlegest, meg sem adja a lehetőséget...

Mit lehet ezzel tenni?

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-05-10 22:56
Létrehozva: #7418

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-05-10 22:26) *
A negatív értékelés mellett feltétlenül írj az ügyfélszolgálatnak, mert egy ilyen felhasználónak semmi keresnivalója itt. Sok sikert!

De ne kapkodd el (mármint az értékelést) előtte E-mailban levelezd le vele a dolgokat, mert a Vatera csak akkor törli az esetleges viszont-negatívodat, ha egyértelmű (írásos) a dolog.

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-05-10 22:26
Létrehozva: #7419

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 15:26
Azonosító: 1 415 535

IDÉZET(pintyeandras87 @ 2011-05-10 21:51) *
Sziasztok!
Az egyik felhasználóval van problémám, aki cserét kínált fel az egyik termékemre,... Szeretném ebben a segítségeteket kérni és megoldást arra,hogyan tudnék megszabadulni az ilyen rosszindulatú felhasználótól?! Egyébként a felhasználónevem alatt megtaláljátok a szóban forgó aukciót.

A negatív értékelés mellett feltétlenül írj az ügyfélszolgálatnak, mert egy ilyen felhasználónak semmi keresnivalója itt. Sok sikert!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-05-10 22:13
Létrehozva: #7420

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pintyeandras87 @ 2011-05-10 21:51) *
Egyébként a felhasználónevem alatt megtaláljátok a szóban forgó aukciót.

Egyszerűbb, lett volna belinkelni az aukciót. De megtaláltam, ránézésre igazad van, a terméklapon nem egyeztetek meg a cserében (amennyiben minden üzenet látszik, de ezt majd Benz megmondja). Vagy kifizeti, vagy negatív.

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 369 370 371 372 373 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-28 13:05