IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 369 370 371 372 373 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2011-06-14 09:42
Létrehozva: #7401

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(agrotrade @ 2011-06-14 09:25) *
Az értékelési rendszerrel kapcsolatban igazad van, de én akkor sem tudom megemészteni azt, hogy aki ennyi embert megkárosít, hogyan tevékenykedhet továbbra is. Számomra nem elfogadható az, hogy több hónapnyi idegeskedést okoz embereknek, aztán nagy kegyesen visszautalja a pénzt és kijelenti az értékelésnél hogy "kár nem érte".

Amit ő csinál, az egy teljesen más kereskedelem, mint amit többségünk csinál. Olyan nagy tömegben ad el, amit én nem is biztos, hogy tudnék követni (két állás mellett...sőt biztos). Más az értékrendszere. Futószalagon megy a dolog. Nekem minden vevőről kialakul egy képem, sok a visszatérő, sőt, van akiről tudom, mit szeretne venni. Ettől személyesebb sokkal a dolog, de én kicsi vagyok.smile.gif Vallserrano nagy.
Különbség, mint a Tesco és a sarki fűszeres között.

IDÉZET(agrotrade @ 2011-06-14 09:25) *
A másik dolog pedig az az értékesítési forma ami a webáruházaknál már bevett és elterjedt dolog, de a Vatera szabályzatával elég nehezen hozható össze. Gondolok itt arra hogy nem készleten lévő terméket listáz be, sokszor olyanokat amik a nagykerben nincsenek is készleten... Erre megoldás lenne az - amit itt olvastam valahol a Vaterán - hogy termékfeltöltéskor jelölni lehetne, hogy valós készletről történik az értékesítés, vagy előrendelésről van szó. Ez így lenne korrekt a vásárlókkal szemben.

Ez már volt téma. Sokszor. Régen benne volt a szabályzatban (ha nem tévedek), hogy csak a birtokomban lévő árut árulhatom. Ez már nincs. Egyre inkább előnyhöz jut a "megrendelem a vevő pénzén" típusú eladás. Az én profilomnál nem megoldható, de nagyon sok helyen beválik. Az más kérdés, hogy én nem várok. Mindent azonnal akarok, és ha ilyen hirdetést látok, akkor továbbmegyek és keresek egy olyat, ami megvan az eladónak. Még ha kicsit drágább, az sem baj.smile.gif
Ha jól emlékszem, egy ilyen irányú fejlesztésről volt már szó. Nem tudom, mi lett a vége, és hol tart a dolog.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-14 09:43

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
agrotrade
hozzászólás 2011-06-14 09:25
Létrehozva: #7402

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-03 21:53
Azonosító: 1 141 250

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-14 07:40) *
Nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy a nagy számok törvénye alapján mindig sok negatívja volt, de az utóbbi időben csak azt kapott. Ez pedig nem szokványos.
Viszont, csak halkan mondom, hogy ez a Vatera értékelési (inaktiválási) rendszerének a gyenge pontja. Ekkora mennyiségnél a kizáráshoz szükséges 20% elérése szinte lehetetlen.
Tényleg jobb volna egy sávos kiesési rendszer.

Az értékelési rendszerrel kapcsolatban igazad van, de én akkor sem tudom megemészteni azt, hogy aki ennyi embert megkárosít, hogyan tevékenykedhet továbbra is. Számomra nem elfogadható az, hogy több hónapnyi idegeskedést okoz embereknek, aztán nagy kegyesen visszautalja a pénzt és kijelenti az értékelésnél hogy "kár nem érte".

A másik dolog pedig az az értékesítési forma ami a webáruházaknál már bevett és elterjedt dolog, de a Vatera szabályzatával elég nehezen hozható össze. Gondolok itt arra hogy nem készleten lévő terméket listáz be, sokszor olyanokat amik a nagykerben nincsenek is készleten... Erre megoldás lenne az - amit itt olvastam valahol a Vaterán - hogy termékfeltöltéskor jelölni lehetne, hogy valós készletről történik az értékesítés, vagy előrendelésről van szó. Ez így lenne korrekt a vásárlókkal szemben.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-14 07:40
Létrehozva: #7403

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(agrotrade @ 2011-06-14 06:25) *
A TeszVesz-en pmelekto névvel fut 7-800 darab, 3800-nak látszódó aukciója. Készlete néha ideiglenesen van, de azért "a terméket előre kell kifizetni".

Nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy a nagy számok törvénye alapján mindig sok negatívja volt, de az utóbbi időben csak azt kapott. Ez pedig nem szokványos.
Viszont, csak halkan mondom, hogy ez a Vatera értékelési (inaktiválási) rendszerének a gyenge pontja. Ekkora mennyiségnél a kizáráshoz szükséges 20% elérése szinte lehetetlen.
Tényleg jobb volna egy sávos kiesési rendszer.

(És most mondja Benz, kotta nélkül tudom: "Kedves zejopy! A jelenlegi értékelési rendszeren nem kívánunk változtatni."
Persze mindezt mosoly nélkül mondja, mert már annyiszor elmondta, hogy legendás türelme fogyóban van, sőt titokban benyúl a pólója alá, ellenőrizendő, nem tollas-e a háta, mert erős papagáj effektust érez.
biggrin.gif Bocs Benz, vizuális alkat vagyok, úgyhogy most nagyon vigyorgok.biggrin.gif Amúgy szép reggelt. rolleyes.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
agrotrade
hozzászólás 2011-06-14 06:25
Létrehozva: #7404

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-03 21:53
Azonosító: 1 141 250

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-13 17:06) *
Valami gond lehet vele, mert nem így szokta azért intézni a dolgait.

A TeszVesz-en pmelekto névvel fut 7-800 darab, 3800-nak látszódó aukciója. Készlete néha ideiglenesen van, de azért "a terméket előre kell kifizetni".

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-13 21:40
Létrehozva: #7405

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-13 17:06) *
Valami gond lehet vele, mert nem így szokta azért intézni a dolgait. Vagy becsődölt, vagy beteg, vagy nem tudom.
Benz, kedves. thank_you.gif Lehet valamit tudni Vallserrano-ról? Nem mintha sok közünk lenne hozzá, de eléggé jelentős alakja a Vaterának.

Kedves zejopy!

Egyelőre no comment kuss.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Donnbo
hozzászólás 2011-06-13 20:52
Létrehozva: #7406

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-19 15:00
Azonosító: 661 130

Tévedés nem lehet mert amit elküldött a rendszer autómatikusan levél, hogy ki vette meg az megyeggyezik a telefonszám tulajával ugyanis bemutatkozott...
Ezért nem értem, nem vagyok én aggódós, inkább az, hogy nem szeretem az ilyet...próbállok korrekt lenni és beletalállok ilyen emberekbe...

Köszi a segítségetek!

u.i: egyébként írtam 2mailt is a mai nap folyamán

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-13 19:01
Létrehozva: #7407

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Donnbo @ 2011-06-13 18:37) *
Telefonszám eggyezik, nem tévesztettem el az biztos, e-mailra semmi válasz...

Egyetértek az előttem szólókkal, a rossz telefonszám, és, a tapasztalansága, nem jó előjel, de, hogy a ma délben megvett termék miatt írt E-mailodra, még nem válaszolt, azért még korai aggódni. Várj pár napot, majd írj újabb E-mailt, és utána az "Amennyiben a vevő nem jelentkezik..." kezdetű moderátori instrukciók alapján intézd a dolgot.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-13 18:53
Létrehozva: #7408

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv!

Én érdeklődni szeretnék, hogy olyankor mi a teendő mikor megvesznek tőlem egy terméket...
Felhívom mert jó hiszemű vagyok és egyébként se vagyok az e-mail híve... szóval felhívom a Vevőt, hogy miként gondolta az átvételt...

Felveszi egy hölgy és közli velem, hogy azt se tudja miről beszélek, ő nem regisztrált ilyen oldalra és még csak használni se tudja a megvett terméket...
Visit My Website ő róla lenne szó
és ezt Visit My Website vette meg.

Köszönöm előre is!
Donát

Pedig jobban tennéd. Ugyanis a szó elszáll.....
Lentebb, ha visszagörgetsz, akkor találsz ilyesmire moderátori sablonválaszt. A fekete autó avatart nézd, úgy gyorsabban haladsz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2011-06-13 18:52
Létrehozva: #7409

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

Felveszi egy hölgy és közli velem, hogy azt se tudja miről beszélek, ő nem regisztrált ilyen oldalra és még csak használni se tudja a megvett terméket...

Köszönöm előre is!
Donát

Probléma nem lehet, hiszen ellenőrzött felhasználó: "Ahhoz, hogy egy felhasználó licitálni, vagy fix áron vásárolni tudjon a Vatera piacterén, szükség van az általa megadott telefonszám valódiságának ellenőrzésére." ( Morgok egy kicsit: ez a komoly ellenőrzés sajnos elegendő ahhoz, hogy az eladók licitkorlátozása rájuk már ne is legyen érvényes..)

Esetleg írj neki emailt, ami ráadásul írásos bizonyíték is lehet vitás esetekben.

A hozzászólást -nagyzee- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-13 18:52

+Quote Post
Donnbo
hozzászólás 2011-06-13 18:37
Létrehozva: #7410

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-19 15:00
Azonosító: 661 130

Üdv!

Én érdeklődni szeretnék, hogy olyankor mi a teendő mikor megvesznek tőlem egy terméket...
Felhívom mert jó hiszemű vagyok és egyébként se vagyok az e-mail híve... szóval felhívom a Vevőt, hogy miként gondolta az átvételt...

Köszönöm előre is!
Donát

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-13 17:06
Létrehozva: #7411

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-06-13 16:13) *
Kösz, jogos, én csak a Vateraboltos emblémáját néztem...

Valami gond lehet vele, mert nem így szokta azért intézni a dolgait. Vagy becsődölt, vagy beteg, vagy nem tudom.
Benz, kedves. thank_you.gif Lehet valamit tudni Vallserrano-ról? Nem mintha sok közünk lenne hozzá, de eléggé jelentős alakja a Vaterának.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-13 16:13
Létrehozva: #7412

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Parabellum80 @ 2011-06-13 16:01) *
Azért nem látszik, mert időközben besárgult. A vevői joggal rendelkezőknek nincs csillagos értékelésük.

Kösz, jogos, én csak a Vateraboltos emblémáját néztem...

+Quote Post
Parabellum80
hozzászólás 2011-06-13 16:01
Létrehozva: #7413

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 15:48
Azonosító: 1 022

IDÉZET(svejku @ 2011-06-13 15:54) *
Megnéztem én is, két észrevételem lenne: miért nem látom a részletes értékelés csillagjait? és, hogy a pozitív visszajelzések száma után automatikusan kijáró glóriás aranycsillag ezek szerint nem ér semmit...

Azért nem látszik, mert időközben besárgult. A vevői joggal rendelkezőknek nincs csillagos értékelésük.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-13 15:54
Létrehozva: #7414

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Kovi313 @ 2011-06-09 09:14) *
Ez valahogy nem akar menni az utóbbi időben:

link

Megnéztem én is, két észrevételem lenne: miért nem látom a részletes értékelés csillagjait? és, hogy a pozitív visszajelzések száma után automatikusan kijáró glóriás aranycsillag ezek szerint nem ér semmit...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-13 15:20
Létrehozva: #7415

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(skodaslacika @ 2011-06-13 15:03) *
Sziasztok! Eladtam egy kistraktort a vaterán s a következő problémám akadt! Az aukció ideje alatt Egy Eupapa felhasználó érdeklődött esetleges csere ügyében s én mondtam neki hogy nem érdekel csere. Rá párnapra egy katabörze nevű felhaszn kérdezte hogy simson schwalbe érdekel e cserébe tetszett az ajánlat megbeszéltük a részleteket de úgy hogy a terméklapon nem jelenítettem meg mert már az előző vaterásnak nemet mondtam. Mivel egyforintos volt az aukció így írtam katabörzének hogy licitálja túl Eupapa-t és akkor megbeszéljük a cserét. Nem licitálta túl, na mondom így is jó. Az aukció lejárta után kapok egy emailt hogy az övé a katabörze felhasználó név is. Fasza gondoltam. Múlt hétvégén felhívott e-mailos zaklatásomra hogy most hétvégén bírja elvinni a traktort. De persze nem jött. Az eupapa névvel május vége óta nem jelentkezett be gondolom úgy van vele hogy oda kaphat negatívot. Szerintetek mit csináljak??

Nem tudom. Én nem. Eléggé zavarosnak tűnik. Egyet viszont nem árt tudni. Ha Eupapa néven kizárja magát a negatív minősítések magas száma miatt, akkor katabörzeként is elmehet a sóhivatalba, mert amint a Vatera megtudja, hogy azonos személy van a két felhasználónév mögött, elrepül a másik nevén is. Ez nem a nyugati nagytesó, ahol lehet játszogatni újabb és újabb regekkel.
Ha pedig a cuccot nem veszi át, akkor kell neki írni mail-ben egy utolsó felszólítást, amiben leírod, hogyha x időn belül nem tesz eleget vásárlási kötelezettségének, akkor negatívval zárod a dolgot, az árut pedig újra indítod. Ennek a levélnek a másolatát küldd el a biztonsag@allegroup.hu címre. A visszakapott ticket számot őrizd meg, mert ha bosszúnegatívot ad, akkor ennek segítségével kérheted a törlését.

VillámBenz.smile.gif Törölheti, ha feleslegesnek ítéli.smile.gif
Hogy a fenébe csinálta ilyen gyorsan? z.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-13 15:22

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-06-13 15:15
Létrehozva: #7416

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(skodaslacika @ 2011-06-13 15:03) *
Sziasztok! Eladtam egy kistraktort a vaterán s a következő problémám akadt! Az aukció ideje alatt Egy Eupapa felhasználó érdeklődött esetleges csere ügyében s én mondtam neki hogy nem érdekel csere. Rá párnapra egy katabörze nevű felhaszn kérdezte hogy simson schwalbe érdekel e cserébe tetszett az ajánlat megbeszéltük a részleteket de úgy hogy a terméklapon nem jelenítettem meg mert már az előző vaterásnak nemet mondtam. Mivel egyforintos volt az aukció így írtam katabörzének hogy licitálja túl Eupapa-t és akkor megbeszéljük a cserét. Nem licitálta túl, na mondom így is jó. Az aukció lejárta után kapok egy emailt hogy az övé a katabörze felhasználó név is. Fasza gondoltam. Múlt hétvégén felhívott e-mailos zaklatásomra hogy most hétvégén bírja elvinni a traktort. De persze nem jött. Az eupapa névvel május vége óta nem jelentkezett be gondolom úgy van vele hogy oda kaphat negatívot. Szerintetek mit csináljak??

Tisztelt skodaslacika!

A csere megállapodások nem tartoznak a Vatera hatáskörébe.
Ellenben az aukció lejártakor kialakult áron köteles átadni a terméket a licit nyertesének.

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
skodaslacika
hozzászólás 2011-06-13 15:03
Létrehozva: #7417

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-29 17:40
Azonosító: 911 666

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-06-10 08:05
Létrehozva: #7418

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 15:26
Azonosító: 1 415 535

IDÉZET(Kovi313 @ 2011-06-09 09:14) *
Jó reggelt!

Ez valahogy nem akar menni az utóbbi időben:

link

Én csak azért néztem rá mert hónapok óta nem értékelte egy adásvételemet. Ahogy elnézem másét sem nagyon. Ez mire jó ?

Ez nagyon furcsa. Csak felületesen néztem meg, de főleg viszonylag tapasztalatlan vásárlók licitáltak nála az utóbbi időben. Gondolom ők azok, akik nem nézték meg az értékeléseit. Százalékok ide vagy oda, nem lehet kezdeni vele valamit?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-09 10:45
Létrehozva: #7419

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Kovi313 @ 2011-06-09 10:37) *
Ahha, köszönöm, ezt így most már értem.

Az értékeléseknél viszont én ekkora darabszámnál már nem a teljes mennyiségből számolnám a negatívok arányát hanem mondjuk az elmúlt 3 hónapból.
Ez a versenyző valószínűleg kihullott volna már.

Valóban. Ez nagyon kritikus most. Ő mindig vitatéma itt a fórumon, mert a nagyon sok eladásra természetesen nagyon sok negatív is jut, arányaiban eddig mégis jó volt. De ez most nagyon nagy romlás hirtelen. Látom, nem is PEP tag. Mintha az lett volna régebben.
Viszont szerintem nem megoldható a differenciált számítás.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Kovi313
hozzászólás 2011-06-09 10:37
Létrehozva: #7420

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-20 17:47
Azonosító: 1 427 079

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-09 10:12) *
A jutalék befizetésének visszatartására. smile.gif

Ahha, köszönöm, ezt így most már értem.

Az értékeléseknél viszont én ekkora darabszámnál már nem a teljes mennyiségből számolnám a negatívok arányát hanem mondjuk az elmúlt 3 hónapból.
Ez a versenyző valószínűleg kihullott volna már.

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 369 370 371 372 373 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-25 23:46