IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1356 Oldal V  « < 391 392 393 394 395 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
kovapapa
hozzászólás 2011-06-03 20:56
Létrehozva: #7841

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-14 10:06
Azonosító: 162 262

IDÉZET(Bigdept @ 2011-06-03 21:44) *
Nagy dolgokban Te döntesz! Lehetsz jófej is, de nem kötelező.

Az azonban megjegyezném, ezt a fajtát vmennyire ismerem, A gyereknek pl. kb évig tart, amíg szétjön, de van egy kolleginám, akiknek nem tudom hogy, de 3 naponta. A cégnél a céges telefonhoz való fülese ilyen, és már minden beszerző hülyét kapott mert hetente kellett cserélni, aztán megunta, inkább nem használ fülest, kihangosítja a telefont mindenki örömére...

Akkor úgy kérdezném a dolgot, ha nem adok kártérítést kaphatok érte jogosan negatív értékelést?
A hibát ugye nem is láttam.
Go to the top of the page

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-06-03 20:44
Létrehozva: #7842

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 16:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(kovapapa @ 2011-06-03 21:28) *
Üdv!

Egy ideje tevékenykedek a Vaterán, azonban most egy olyan helyzettel állok szemben amellyel egyelőre nem tudom mit kezdjek!
Eladtam egy fülhallgatót pár nappal ezelőtt bontatlan csomagolásban.
A vásárlóm meg is kapta, kicsit kifogásolta a minőségét, de még egy másikat is szeretett volna, ha lehet kedvezményesen.
Kérdezgette mennyiért szerzem és hasonló dolgok, amihez semmi köze szerintem.

http://www.vatera.hu/sennheiser_cx500_uj_1459267707.html

Másnap írja hogy kicsúszott a kábel a gumiburkolatból az első használat után, mondanom sem kell biztos nem az volt az els használat hiszem már használta előtte nap is és kellett volna neki még belőle.
Nekem is van ebből a példányból meg is cibáltam rendesen semmi baja!

Garanciát a termékre nem vállaltam, képet csak 2 hét múlva tud küldeni a hibáról. Nem tudom hogy higgyek-e neki vagy sem.

Visszatérítést szeretne!

Mit javasolnak a kedves fórumozók!

Köszönöm, kovapapa!

Nagy dolgokban Te döntesz! Lehetsz jófej is, de nem kötelező.

Az azonban megjegyezném, ezt a fajtát vmennyire ismerem, A gyereknek pl. kb évig tart, amíg szétjön, de van egy kolleginám, akiknek nem tudom hogy, de 3 naponta. A cégnél a céges telefonhoz való fülese ilyen, és már minden beszerző hülyét kapott mert hetente kellett cserélni, aztán megunta, inkább nem használ fülest, kihangosítja a telefont mindenki örömére...

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
kovapapa
hozzászólás 2011-06-03 20:28
Létrehozva: #7843

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-14 10:06
Azonosító: 162 262

Üdv!

Egy ideje tevékenykedek a Vaterán, azonban most egy olyan helyzettel állok szemben amellyel egyelőre nem tudom mit kezdjek!
Eladtam egy fülhallgatót pár nappal ezelőtt bontatlan csomagolásban.
A vásárlóm meg is kapta, kicsit kifogásolta a minőségét, de még egy másikat is szeretett volna, ha lehet kedvezményesen.
Kérdezgette mennyiért szerzem és hasonló dolgok, amihez semmi köze szerintem.

http://www.vatera.hu/sennheiser_cx500_uj_1459267707.html

Másnap írja hogy kicsúszott a kábel a gumiburkolatból az első használat után, mondanom sem kell biztos nem az volt az els használat hiszem már használta előtte nap is és kellett volna neki még belőle.
Nekem is van ebből a példányból meg is cibáltam rendesen semmi baja!

Garanciát a termékre nem vállaltam, képet csak 2 hét múlva tud küldeni a hibáról. Nem tudom hogy higgyek-e neki vagy sem.

Visszatérítést szeretne!

Mit javasolnak a kedves fórumozók!

Köszönöm, kovapapa!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-02 22:08
Létrehozva: #7844

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(svejku @ 2011-06-02 23:01) *
De ott több konkrétummal. Esetleg itt is, hogy képben legyünk.

Úgysem tudjuk kivédeni. Nem hiszem, hogy nagy öröm a Vaterának, hogy a friss társoldalon az ottani felhasználók erre használják fel a Vaterás profilokat.
Egyébként nem kell ehhez az Apród, bármelyik apróhirdetési oldalon, sőt, bármelyik aukciós oldalon bárki mondhatja, hogy ő xy vaterás felhasználó. Csupán éppen az Apródon talán a legízléstelenebb.
Viszont ott is ugyanazok a jogok érvényesek az emberre, mint itt. Rendőrségi feljelentés, stb.

Szép álmokat mindenkinek. a010.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-02 22:10

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-02 22:01
Létrehozva: #7845

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-02 22:52) *
Nem zavarsz.
A helyzet valóban érdekes, majd Benz érdemben reagál.
A problémát egyébként jelezhetnéd az ÜSZ-nak.

De ott több konkrétummal. Esetleg itt is, hogy képben legyünk.

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2011-06-02 22:01
Létrehozva: #7846

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 22:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-02 22:52) *
Nem zavarsz.
De megnyugtatlak kicsit. Egyelőre ne aggódj az adatlapod miatt. Annyira nem sok az a 78, hogy reális lenne álmatlan éjszakákat rászánni.
Aggódjanak csak a nagyok.

Rendben, elment az Üsz-nek, majd lehet kedden foglalkoznak vele, remélem addig nem törlik a PH-s leleplező oldalt. Köszönöm a segítséget, egyébként a csalónak 100-alatti adatlapok kitűnően megfelelnek.

Önnek nem linkelhetem be ide a leleplező hirdetést, mert nem illik más oldalakat reklámozni, Ön nem fogja látni, de eléggé elvetemült az illető módszere. Az a lényeg, hogy "Vaterán 100%-os vagyok, nyugodtan utalhatsz előre" című sztory van és dobja hirdetéskor az adatlapot.

Kellemes hétvégét kívánok Önnek.

Üdvözlettel: Chamea

A hozzászólást -Chamea- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-02 22:03

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-02 21:52
Létrehozva: #7847

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Chamea @ 2011-06-02 22:35) *
Elnézést, hogy zavarok!

Úgy néz ki, hogy egy érdekes esemény ütötte fel a fejét egy apróhirdetési oldalon. A azitu a következő:
Valaki keres egy jó sok pozitívval rendelkező felhasználót akár a google segítségével, akár itt a Vaterán. Felrakja a hirdetését azon apróhirdetési oldalra és belinkel a hirdetésbe a megtalált illető pozitív visszajelzéseit, hogy az ő. mindezek után nem küldi el a terméket fizetés után(magyarul átveri vele a vevőket). Önök mit javasolnak, hogyan lehetne ezt a jelenséget visszaszorítani, mert ahogy olvasom, az illető sportot űz ebből a tevékenységéből, eléggé rákapott a dologra, mint macska a tejfölre és nem szeretném, ha legközelebb az illető pl. az én adatlapomat linkelné be és utána meg engem zargatnának ez miatt.

Tisztelettel: Chamea

Nem zavarsz.
De megnyugtatlak kicsit. Egyelőre ne aggódj az adatlapod miatt. Annyira nem sok az a 78, hogy reális lenne álmatlan éjszakákat rászánni.
Aggódjanak csak a nagyok.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-02 21:38
Létrehozva: #7848

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-02 21:40) *
Nem így látom. Ez egy meglehetősen tanulságos eset volt. Én mindenesetre tanultam belőle.

Szerintem is tanulságos volt!

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-02 21:40

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2011-06-02 21:35
Létrehozva: #7849

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 22:20
Azonosító: 936 666

Elnézést, hogy zavarok!

Úgy néz ki, hogy egy érdekes esemény ütötte fel a fejét egy apróhirdetési oldalon. A azitu a következő:
Valaki keres egy jó sok pozitívval rendelkező felhasználót akár a google segítségével, akár itt a Vaterán. Felrakja a hirdetését azon apróhirdetési oldalra és belinkel a hirdetésbe a megtalált illető pozitív visszajelzéseit, hogy az ő. mindezek után nem küldi el a terméket fizetés után(magyarul átveri vele a vevőket). Önök mit javasolnak, hogyan lehetne ezt a jelenséget visszaszorítani, mert ahogy olvasom, az illető sportot űz ebből a tevékenységéből, eléggé rákapott a dologra, mint macska a tejfölre és nem szeretném, ha legközelebb az illető pl. az én adatlapomat linkelné be és utána meg engem zargatnának ez miatt.

Tisztelettel: Chamea

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-02 20:40
Létrehozva: #7850

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-06-02 21:33) *
Kedves futi, Kedves tynus! , Úgy látom kisebb fajta vihar volt a lavórban, .......

Nem így látom. Ez egy meglehetősen tanulságos eset volt. Én mindenesetre tanultam belőle.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-06-02 20:40

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-06-02 20:33
Létrehozva: #7851

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves futi, Kedves tynus! , Úgy látom kisebb fajta vihar volt a lavórban, (de már csitul good2.gif ) mindketten hibáztatok, de elég intelligensek vagytok ahhoz, hogy normálisan rendezzétek. Aludjatok rá egyet, holnap priviben megbeszélhetitek a legjobb megoldást. Jó éjt mindkettőtöknek!

+Quote Post
futi73
hozzászólás 2011-06-02 20:12
Létrehozva: #7852

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-01 16:53
Azonosító: 139 655

IDÉZET(tynus12 @ 2011-06-02 20:59) *
Ez sem megoldás, de már alakulunk. Mindketten fizettünk, a termék ára itt van, a postaköltség a postánál...a termék viszont még itt, és én nem tartok rá igényt. Van itt nálam termék már 2 éve, aki kifizette, a címét nem kaptam meg, az emailje nem él, és a telefonszáma sem, de a játék még várja, pedig a leütés után megtette a pozitív értékelését, mégsem adom el, mert az övé.
Kutattam a vevőim címét, mondtad, hogy futár vagy, ha arrafelé jársz Bp-en, vagy kollégáid, megoldható, hogy átvedd? Hétfőn postáznék neki..neki már nem jelent többletköltséget, ezzel a megoldással nekünk sem jelentene és mindketten nyugodtan aludhatnánk.
Hogy az olvasók is tudjanak mosolyogni, mindennek a főszereplője egy Rialto hidas kirakó..:-)

Ezzel kellett volna kezdeni, akkor látható lett volna a profi hozzáállásod.
Ennek ellenére nekem tökéletes az általam felajánlott befejezése az ügyünknek, esetleg egy olyan módosítással, hogy ha ismersz egy kispénzű, esetleg sokgyermekes családot, akkor add nekik. Valóban futár vagyok, az általam vásárolt, vagy eladott termékeket magam szoktam leszállítani, ha egy mód van rá. Ezért is fizetek be általában bankban, hogy a termék ára azonnal megjelenjen az eladó számláján. Több vevőmmel, és eladóval baráti viszonyban vagyok. Jelen esetben nem ez történt. Sajnálom, ez van, hidd el, ha megfelelő kezekbe kerül ez a játék, és valaki örül neki, én már nyugodtan alszom.

+Quote Post
tynus12
hozzászólás 2011-06-02 19:59
Létrehozva: #7853

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-25 20:12
Azonosító: 26 984

IDÉZET(futi73 @ 2011-06-02 20:38) *
Tudod mit? Le***om az egészet, és hogy lásd, mennyire nem a pénzről szól a dolog, megkérlek arra, hogy ha legközelebb mondjuk postára mész, fogd meg a játékot, és add oda az első szembejövő 8-12 éves gyereknek, akivel találkozol. Mondd neki, én küldtem, bárki legyen is az. Így nem lesz postaköltséged, és legalább valaki örülni fog a világon.
Nem kérek visszautalást, semmit, a lelkiismereteden múlik, megteszed-e ezt.
Viszlát

Ez sem megoldás, de már alakulunk. Mindketten fizettünk, a termék ára itt van, a postaköltség a postánál...a termék viszont még itt, és én nem tartok rá igényt. Van itt nálam termék már 2 éve, aki kifizette, a címét nem kaptam meg, az emailje nem él, és a telefonszáma sem, de a játék még várja, pedig a leütés után megtette a pozitív értékelését, mégsem adom el, mert az övé.
Kutattam a vevőim címét, mondtad, hogy futár vagy, ha arrafelé jársz Bp-en, vagy kollégáid, megoldható, hogy átvedd? Hétfőn postáznék neki..neki már nem jelent többletköltséget, ezzel a megoldással nekünk sem jelentene és mindketten nyugodtan aludhatnánk.
Hogy az olvasók is tudjanak mosolyogni, mindennek a főszereplője egy Rialto hidas kirakó..:-)

+Quote Post
futi73
hozzászólás 2011-06-02 19:38
Létrehozva: #7854

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tudod mit? Le***om az egészet, és hogy lásd, mennyire nem a pénzről szól a dolog, megkérlek arra, hogy ha legközelebb mondjuk postára mész, fogd meg a játékot, és add oda az első szembejövő 8-12 éves gyereknek, akivel találkozol. Mondd neki, én küldtem, bárki legyen is az. Így nem lesz postaköltséged, és legalább valaki örülni fog a világon.
Nem kérek visszautalást, semmit, a lelkiismereteden múlik, megteszed-e ezt.
Viszlát

+Quote Post
futi73
hozzászólás 2011-06-02 19:29
Létrehozva: #7855

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tynus12 @ 2011-06-02 20:16) *
Először felajánlottam neki, mikor a 200 ft-tal volt problémája, hogy levonom a 200ft-ját, de a terméket akkor sem fogom saját költségre postázni. Ez nem tetszett, most már, hogy választ kapott itt a fórumon, most már a 200 ft-okkal csökkentett 560ft-ból 300 ft-os felajánlást kaptam, tehát a beírása megint nem valós!!
Mivel már tudom, hogy jogosan kértem a 200ft-ot, nehogy már most adjam a terméket, és még én fizessek rá 690 Ft-ot, ami egy kis ráhagyással a termék árának a DUPLÁJA!
Megkaptam tőle a befizetést igazoló szelvényt, az ő neve szerepel befizetőként, és befizető címeként az a cím, ahová a terméket postáztam. Még az is oda van írva az azonosítás a vezetői okmány és lakcímkártya szerint történt meg.

Én már tényleg nem tudom, mi lenne a megoldás, de az, hogy én erre a bulira ennyit nem fogok ráfizetni, az biztos...szerintem ez a postázás nem az én hibámból nem sikerült..

Persze én vagyok arrogáns...
Nem tudok ezzel mit kezdeni, a témát lezártnak tekintem, sajnálom, hogy ilyen eladók is léteznek.

+Quote Post
tynus12
hozzászólás 2011-06-02 19:16
Létrehozva: #7856

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-25 20:12
Azonosító: 26 984

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-02 19:28) *
Nem fogjuk sosem megtudni, ki kezdte a kiabálást.
Szerintem ez kompromisszumkötésre alkalmas javaslat. De úgyis ti döntötök.
Tina helyében megfontolnám.

Először felajánlottam neki, mikor a 200 ft-tal volt problémája, hogy levonom a 200ft-ját, de a terméket akkor sem fogom saját költségre postázni. Ez nem tetszett, most már, hogy választ kapott itt a fórumon, most már a 200 ft-okkal csökkentett 560ft-ból 300 ft-os felajánlást kaptam, tehát a beírása megint nem valós!!
Mivel már tudom, hogy jogosan kértem a 200ft-ot, nehogy már most adjam a terméket, és még én fizessek rá 690 Ft-ot, ami egy kis ráhagyással a termék árának a DUPLÁJA!
Megkaptam tőle a befizetést igazoló szelvényt, az ő neve szerepel befizetőként, és befizető címeként az a cím, ahová a terméket postáztam. Még az is oda van írva az azonosítás a vezetői okmány és lakcímkártya szerint történt meg.

Én már tényleg nem tudom, mi lenne a megoldás, de az, hogy én erre a bulira ennyit nem fogok ráfizetni, az biztos...szerintem ez a postázás nem az én hibámból nem sikerült..

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-02 18:28
Létrehozva: #7857

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(futi73 @ 2011-06-02 19:15) *
Az infó nem fals, végtelenül türelmes ember vagyok, nehéz kihozni a sodromból, a kiabálást a másik fél kezdte, még azt sem hagyva, hogy reagáljak a sértegetéseire.
Nyilvánvalóan nem áll szándékomban senkit lejáratni, miért is tenném, mikor nem is ismertem korábban. Mint az első bejegyzésemben látható, név nélkül kezeltem a dolgot, semmilyen utalást nem téve az eladó személyére. Azt hiszem, ez elég jól mutatja a hozzáállásomat. Sőt: ezúttal felajánlom az eladónak, hogy felesben hajlandó vagyok állni az újbóli postaköltséget. Így a felelősség is megosztottnak tekinthető.

Nem fogjuk sosem megtudni, ki kezdte a kiabálást.
Szerintem ez kompromisszumkötésre alkalmas javaslat. De úgyis ti döntötök.
Tina helyében megfontolnám.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
futi73
hozzászólás 2011-06-02 18:15
Létrehozva: #7858

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-02 18:57) *
Én sem sértegettelek, de az egyik problémád a 200 Ft volt, amire vissza is tértél.
A másik problémádra ő maga válaszolt.
Harmadrészt pedig becsaptál. Nem mondtál igazat a fórumozóknak. Azt mondtad, kiabált veled és minősíthetetlen hangnemben beszélt. Mit vársz ezek után?
Nem bírom, ha nem mond valaki igazat.
Itt vagyunk, segítünk, olyan nincs, hogy valaki ne kapjon választ, mert mindig ténfereg erre valaki. De fals információra csak rossz választ lehet adni.

Az infó nem fals, végtelenül türelmes ember vagyok, nehéz kihozni a sodromból, a kiabálást a másik fél kezdte, még azt sem hagyva, hogy reagáljak a sértegetéseire.
Nyilvánvalóan nem áll szándékomban senkit lejáratni, miért is tenném, mikor nem is ismertem korábban. Mint az első bejegyzésemben látható, név nélkül kezeltem a dolgot, semmilyen utalást nem téve az eladó személyére. Azt hiszem, ez elég jól mutatja a hozzáállásomat. Sőt: ezúttal felajánlom az eladónak, hogy felesben hajlandó vagyok állni az újbóli postaköltséget. Így a felelősség is megosztottnak tekinthető.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-06-02 17:57
Létrehozva: #7859

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(futi73 @ 2011-06-02 18:50) *
Egy: Nem sértegettelek, azt hiszem, azt elvárhatom viszont is.
Kettő: Mint írtam, ha Te is olvasnál, látnád, nem a 200 pénzzel volt a bajom, megkapta, örüljön. NEM JÓ CÍMRE KÜLDTE AZ ÁRUT!
Látom, igen jóban vagytok...
Nem kívánok a továbbiakban reagálni.

Én sem sértegettelek, de az egyik problémád a 200 Ft volt, amire vissza is tértél.
A másik problémádra ő maga válaszolt.
Harmadrészt pedig becsaptál. Nem mondtál igazat a fórumozóknak. Azt mondtad, kiabált veled és minősíthetetlen hangnemben beszélt. Mit vársz ezek után?
Nem bírom, ha nem mond valaki igazat.
Itt vagyunk, segítünk, olyan nincs, hogy valaki ne kapjon választ, mert mindig ténfereg erre valaki. De fals információra csak rossz választ lehet adni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
futi73
hozzászólás 2011-06-02 17:50
Létrehozva: #7860

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-06-02 18:44) *
A Vatera szabályzata tiltja az egyéb költség felszámolását, valóban, de te olvasol is, vagy csak írsz?
Azt jelölted be, hogy előreutalás után!!
Tudod mi az az utalás?
Nem pénztári befizetés. Legalább a a magyar nyelvet ismerni illene, ha már itt élsz.
Még most sem hallgatod meg az érveit. Gratulálok.
Tina, küldd el neki, de küldjél neki egy üveg gint is, az ilyen jó vevő megérdemli...

Egy: Nem sértegettelek, azt hiszem, azt elvárhatom viszont is.
Kettő: Mint írtam, ha Te is olvasnál, látnád, nem a 200 pénzzel volt a bajom, megkapta, örüljön. NEM JÓ CÍMRE KÜLDTE AZ ÁRUT!
Látom, igen jóban vagytok...
Nem kívánok a továbbiakban reagálni.

+Quote Post

1356 Oldal V  « < 391 392 393 394 395 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-02-25 14:33