IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 391 392 393 394 395 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
hlea
hozzászólás 2011-04-01 17:29
Létrehozva: #7841

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-20 15:04
Azonosító: 1 432 509

IDÉZET(hlea @ 2011-04-01 17:18) *
illetve elég az utolsó kérdezővel folytatott diskurzust nézni

http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_t...1446060005.html

q10-ként is eladta ugyanazt. a vevő nem értékelte...
Go to the top of the page

+Quote Post
hlea
hozzászólás 2011-04-01 17:18
Létrehozva: #7842

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hlea @ 2011-04-01 17:09) *
figyelőmön volt ez a laptop, de mivel gyanús volt az eladó (egy korábban hirdetett laptopja miatt, amiről szintén nem tudott tájékoztatást adni, mert "nem ért hozzá" és "a munkája miatt kizárt a személyes átvétel"), most viszont kíváncsiságból visszanéztem, hogyan értékelte a vevő. nos érdemes megnézni az üzenőfalat, tanulságos

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1446704354

illetve elég az utolsó kérdezővel folytatott diskurzust nézni

+Quote Post
hlea
hozzászólás 2011-04-01 17:09
Létrehozva: #7843

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

figyelőmön volt ez a laptop, de mivel gyanús volt az eladó (egy korábban hirdetett laptopja miatt, amiről szintén nem tudott tájékoztatást adni, mert "nem ért hozzá" és "a munkája miatt kizárt a személyes átvétel"), most viszont kíváncsiságból visszanéztem, hogyan értékelte a vevő. nos érdemes megnézni az üzenőfalat, tanulságos

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1446704354

+Quote Post
zvaragabor
hozzászólás 2011-04-01 14:54
Létrehozva: #7844

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-16 16:18
Azonosító: 240 954

Üdv, nincs problémám, csak az feltűnt, hogy van néhány eladó, aki feltételezem ugyan az a személy. Ugyan ott lakik, és ugyan azokat a termékeket hirdeti. Ddorka10, cikitakft, pandrea72, és volt még egy, de azt már nem tudom. Szóval érdekelne tőle/tőlük egy cipő, konkrétan EZ. Nem az bajom, hogy gyanus a dolog, csak inkább érdekes. Főleg az érdekelne, hogy a cipő eredeti-e. Volt már valakinek szerencséje az illető valamelyik felhazsnálójához? Esetleg valamelyik cipőjéhez? Mi a véleményetek? Előre is köszönöm!

Üdv,
Gábor

A hozzászólást -zvaragabor- szerkesztette a következő időpontban: 2011-04-01 14:55

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-01 12:27
Létrehozva: #7845

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(crusek30 @ 2011-04-01 12:03) *
Épen az ajánlott levél miatt bár a vétel árat meg kapta opt keresztül de ugye 200 foriton múlt az ajánlott levél amit ugye 400 foritott kellet volna még befizetni én néztem el és csak 200 forint ott fizetem be amit ö nem kapót meg mert az otp 200 ott le is vont neki így maratunk hogy sima levélbe kapja meg így nekem most z 3150 forintba van ez volt a kis félre értés.

Igen. Ezt akkor te rontottad el. És tulajdonképpen mindegy, hogy tényleg feladta-e a cuccot, vagy nem.
Az ajánlott költség 215 Ft pontosan.
Miért vont le az OTP 200 Ft-ot?
Nagyon zavaros az egész. Úgy tűnik, senki sem végezte rendesen a dolgát ebben az ügyben.
Légy oly kedves, tegyél be az aukcióról egy linket.Köszönöm.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
crusek30
hozzászólás 2011-04-01 12:03
Létrehozva: #7846

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-04-01 09:07
Azonosító: 1 438 193

Épen az ajánlott levél miatt bár a vétel árat meg kapta opt keresztül de ugye 200 foriton múlt az ajánlott levél amit ugye 400 foritott kellet volna még befizetni én néztem el és csak 200 forint ott fizetem be amit ö nem kapót meg mert az otp 200 ott le is vont neki így maratunk hogy sima levélbe kapja meg így nekem most z 3150 forintba van ez volt a kis félre értés.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-01 11:54
Létrehozva: #7847

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(crusek30 @ 2011-04-01 11:18) *
Én otp keresztül befizettem neki a számlájára, de mint írtam volt egy félreértés ez miatt nem ajánlottan küldte a levelet hanem sima levélként küldte ezt állitota e-Malibe.Ezek után írta hogy lehet hogy ellopták a postán így ö úgy érzi nem terheli öt felelősség és én járjak utána.

Abban az esetben, ha ajánlottat fizettél és megbeszéltétek az ajánlott feladást, csak őt terheli a felelősség. Nem a te dogod utánajárni a postán. A vevő dolga annyi, hogy fizessen, lehetőleg minél hamarabb, aztán korrekt módon értékeljen. Ennyi. Ajánlott küldemény elkeveredésekor meg szoktam kérni, hogy mielőtt kerestetjük, nézze meg a postán, hogy ott van-e. Nagyon sokszor ott van. Annyit megtehetsz te is, hogy a lakóhelyed szerint illetékes postahivatalba bemész és rákérdezel, hogy van-e neked valami.
Ha nincs, írd meg neki, hogy küldje vissza a pénzt, különben a rendőrséghez fordulsz.
Mindez csak akkor járható út, ha valóban megegyeztetek az ajánlott küldésben. Ha nem, akkor pont fordítva van a dolog, akkor a te buktád.
Milyen félreértés miatt küldte simán?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
crusek30
hozzászólás 2011-04-01 11:18
Létrehozva: #7848

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Én otp keresztül befizettem neki a számlájára, de mint írtam volt egy félreértés ez miatt nem ajánlottan küldte a levelet hanem sima levélként küldte ezt állitota e-Malibe.Ezek után írta hogy lehet hogy ellopták a postán így ö úgy érzi nem terheli öt felelősség és én járjak utána.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-01 11:02
Létrehozva: #7849

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(crusek30 @ 2011-04-01 10:29) *
Értem de mint írtam e-mailbe válaszol mindenre akitől rendeltem és ez miatt nem értem tegnap írtam neki eröl ma írta hogy ö elküldte aról van szó hogy nem tudom hogy tényleg elküldte e vagy nem és ez az amit nem értek hissz minden üzenetem re válaszol ez miatt vagyok tanács talan.

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-01 09:25) *
...........akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
..............

A lényeg tehát az, hogy írd meg neki, hogy egy bizonyos határidőn belül rendezze le a dolgot.
Amúgy a postán könnyen eltűnhet a feladott cucc.
Hogy kérted a postázást, és hogyan fizetted? Ezek fontos információk lennének ahhoz, hogy személyre szabott tanácsot tudjunk adni.
Kérlek, használj írásjeleket, vesszőre és pontra gondolok elsősorban, mert így eléggé nehéz értelmezni, amit írsz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
crusek30
hozzászólás 2011-04-01 10:29
Létrehozva: #7850

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Értem de mint írtam e-mailbe válaszol mindenre akitől rendeltem és ez miatt nem értem tegnap írtam neki eröl ma írta hogy ö elküldte aról van szó hogy nem tudom hogy tényleg elküldte e vagy nem és ez az amit nem értek hissz minden üzenetem re válaszol ez miatt vagyok tanács talan.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-04-01 09:25
Létrehozva: #7851

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(crusek30 @ 2011-04-01 09:16) *
Sziasztok az lenne egy kérdése én itt rendeltem egy Intel Mobile Celeron 2500 MHz SL75T processzort kis félre értés történt így sima levélként küldte el állítólag de 5 munka nap telt el és nem érkezett meg tulajdonos neve Farkas Ferenc és azt álltja hogy elküldte de lehet ellopták a postán ami butaság én kifizettem át utaltam és most se pénz se processzorom így mi tévő legyek ebben kérnék segítséget töltetek

Tisztelt crusek30!

Ha a terméklapon ajánlott postázás volt feltüntetve és Ön ezt is fizette, akkor a fenti esetben egyértelmű az eladó felelőssége.

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
crusek30
hozzászólás 2011-04-01 09:16
Létrehozva: #7852

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Sziasztok az lenne egy kérdése én itt rendeltem egy Intel Mobile Celeron 2500 MHz SL75T processzort kis félre értés történt így sima levélként küldte el állítólag de 5 munka nap telt el és nem érkezett meg tulajdonos neve Farkas Ferenc és azt álltja hogy elküldte de lehet ellopták a postán ami butaság én kifizettem át utaltam és most se pénz se processzorom így mi tévő legyek ebben kérnék segítséget töltetek

+Quote Post
MacLeod
hozzászólás 2011-04-01 08:52
Létrehozva: #7853

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-18 19:01
Azonosító: 84 448

IDÉZET(Behindblue @ 2011-03-27 21:10) *
Na de mikor elindultam haza, akkor érdekes hangra lettem figyelmes, mintha egy R1-es jönne mögöttem úgy zúgott valami.(50km/h-nál), de nem láttam semmit, ezért mentem tovább. Majd mikor 90-re gyorsítottam, akkor már úgy zúgott, hogy meg kellette állnom. Kiderült, hogy a tetőcsomagtartó adja ezt az idegesítő hangot.

Előrebocsátom, egyáltalán nem kötekedni szeretnék, de mindegyik tetőcsomagtartó zúg valamennyire, legyen az Thule vagy bármilyen márkájú. Ez nem hiba, bizonyos légellenállása van, ennyi. Nekem több féle autóm volt, több fajta tetőcsomagtartóval, volt sima fémvázas, volt Thule-box, másfajta box, és mindegyik zúgott.

Nem írtad, de ha az eladó nem tüntette fel a termékleírásban, hogy a gumitömítés nem eredeti és sérült, meg görbe az egyik tartó, na ez már probléma lehet.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-03-31 13:59
Létrehozva: #7854

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Nysa522M @ 2011-03-31 12:23) *
Azt szeretném megkérdezni , hogy Kicsoda ( 1.,) és Miért vágja innen ki a beírásaimat (2.,)?

Csak azt szerettem volna tudni , hogy ha már egyszer valaki bitorolta a pénzem 6 hétig (azt írta , 15--20 nap a leszállítás), és hogy "nyalogasson" minket , még az akció előtt azt HAZUDTA , hogy az üzlet már lezajlott , adott ezért nekünk egy pozitív minősítést , szóval az egy becsületes ember (3.,)?
Miért nem volt szabad megírjam a negatív jellemzésemet ellene , hogy ezzel kis értesíthessem a többi ecsületes vaterás vevőt , hogy mi volt (4.,) ? Hiszen van egy olyan munkapont , hogy akkor is jellemeztetjük az eladót , ha az akció nem jött létre . . .
Ez , ha jól számítom , 4 kérdés , és szeretném , ha a szólásszabadság jegyében nem moderálná ki senki , hiszen az ógörögök azért hozták létre az agorákat ( rómaiul : fórumokat ), hogy Sokan fejezhessék ki a véleményeiket , olyanok is , akik később kapcsolódnak egy beszélgetésbe be .
Nysa522M

Tisztelt Nysa522M!

Semmi különös, csak a moderáció teszi a dolgát. Az értelmetlen és off topic hozzászólások eltávolításra kerülnek.
Az eddigi megszólalásai ezeknek a kritériumoknak tökéletesen megfeleltek.
A mostani már talán nem off topic, de konkrétumok híján még mindig értelmezhetetlen.

Legyen kedves világosan, a konkrét ügyből kiindulva megfogalmazni a problémáját. Ha sikerül, akkor megpróbálunk segíteni.
Ellenkező esetben sorozatos témarombolásért kénytelenek leszünk korlátozni a fórumra írási jogát.
Köszönjük figyelmét, megértését.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
magura61
hozzászólás 2011-03-31 13:45
Létrehozva: #7855

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-28 09:19
Azonosító: 1 422 726

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-31 13:04) *
Sajnos a kulcsszó itt van.
"Szerintem"-re nem lehet aukciót törölni. smile.gif

Nem véletlen tettem oda, azt a szót. Még véletlen sem kértem volna ilyet. Nem az én dolgom fogadatlan prókátorkodni... csak érdekességképpen mondtam...vagy figyelmeztetésként? Valami ilyesmi a topik címe...smile.gif

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-03-31 13:14
Létrehozva: #7856

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(Nysa522M @ 2011-03-31 12:23) *
Azt szeretném megkérdezni , hogy Kicsoda ( 1.,) és Miért vágja innen ki a beírásaimat (2.,)?

Csak azt szerettem volna tudni , hogy ha már egyszer valaki bitorolta a pénzem 6 hétig (azt írta , 15--20 nap a leszállítás), és hogy "nyalogasson" minket , még az akció előtt azt HAZUDTA , hogy az üzlet már lezajlott , adott ezért nekünk egy pozitív minősítést , szóval az egy becsületes ember (3.,)?
Miért nem volt szabad megírjam a negatív jellemzésemet ellene , hogy ezzel kis értesíthessem a többi ecsületes vaterás vevőt , hogy mi volt (4.,) ? Hiszen van egy olyan munkapont , hogy akkor is jellemeztetjük az eladót , ha az akció nem jött létre . . .
Ez , ha jól számítom , 4 kérdés , és szeretném , ha a szólásszabadság jegyében nem moderálná ki senki , hiszen az ógörögök azért hozták létre az agorákat ( rómaiul : fórumokat ), hogy Sokan fejezhessék ki a véleményeiket , olyanok is , akik később kapcsolódnak egy beszélgetésbe be .
Nysa522M

1. Írd meg már konkrétan, mi történt, ki az aki megkúrtított.
2. Érzelmeknek lehet hangot adni, de ezek személyesek.
3. A rómaiak is megondták, de gustibus....
4. nem jellemzés kell, nem szeretjük, ha a szánkba adják a véleményeket, ez nem kompatibilis a szólás szabadsággal. rolleyes.gif
szárazon írd le mi történt, hüledezést, szörnyülködést hagyd a többiekre...

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-31 13:04
Létrehozva: #7857

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(magura61 @ 2011-03-31 12:55) *
Lehet Itt konkrétan parfümökről volt szó, gondolom olyanról amit liter számra árulnak minden plázában...szóval nem eredeti, de illatos és megvehető áron smile.gif

(csak úgy zárójelben, lehet újból ki leszek moderálva, a minap huszonezer forintért elkelt egy Mednyánszky kép, csak lestem Mednyánszkynak a rajzai is 100 felett futnak aukciós házakban, festményei pedig milliós sorokban , szép volt a kép teljesen Mednyánszky stílus. Aztán gondoltam egyet és levettem a művész szignóját egy osztrák aukciósházból, és összevetettem ezzel ,nagyítóval minden egyes betűt minden egyes vonást, szerintem nem volt az övé)

Sajnos a kulcsszó itt van.
"Szerintem"-re nem lehet aukciót törölni. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
magura61
hozzászólás 2011-03-31 12:55
Létrehozva: #7858

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-31 12:46) *
Nem egy malomban őrölünk.smile.gif

Lehet Itt konkrétan parfümökről volt szó, gondolom olyanról amit liter számra árulnak minden plázában...szóval nem eredeti, de illatos és megvehető áron smile.gif

(csak úgy zárójelben, lehet újból ki leszek moderálva, a minap huszonezer forintért elkelt egy Mednyánszky kép, csak lestem Mednyánszkynak a rajzai is 100 felett futnak aukciós házakban, festményei pedig milliós sorokban , szép volt a kép teljesen Mednyánszky stílus. Aztán gondoltam egyet és levettem a művész szignóját egy osztrák aukciósházból, és összevetettem ezzel ,nagyítóval minden egyes betűt minden egyes vonást, szerintem nem volt az övé)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-31 12:46
Létrehozva: #7859

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(magura61 @ 2011-03-31 12:43) *
Akkor egy festményreprodukciót sem lehetne árulni. Egy parfüm is lehet eredeti vagy x y parfüm utánzata , ...ezek sehol nem tiltott áruk.

Nem egy malomban őrölünk.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-03-31 12:47

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
magura61
hozzászólás 2011-03-31 12:43
Létrehozva: #7860

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-31 09:06) *
Tiltott a Vaterán bármilyen áru meghirdetése, amely nem eredeti. Abban a pillanatban, hogy feltüntetné azt, hogy nem eredeti, rögtön törölnék az aukciót és figyelmeztetést kapna.

Akkor egy festményreprodukciót sem lehetne árulni. Egy parfüm is lehet eredeti vagy x y parfüm utánzata , ...ezek sehol nem tiltott áruk.

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 391 392 393 394 395 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-30 06:11