IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 393 394 395 396 397 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zolidb1
hozzászólás 2011-04-29 17:25
Létrehozva: #7881

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-05 15:36
Azonosító: 1 429 641

IDÉZET(gumikacsa01 @ 2011-04-29 16:50) *
Szia

E-mail -be válaszolt, remélhetőleg a többieknek is.

Közben én is kaptam választ tőle valamint telefonon is sikerült beszélnem vele.
Bízom benne, hogy valóban csak a néhány napos kiruccanása miatt lett ekkora galiba körülötte.
Go to the top of the page

+Quote Post
gumikacsa01
hozzászólás 2011-04-29 16:50
Létrehozva: #7882

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-11 13:52
Azonosító: 1 419 720

IDÉZET(zolidb1 @ 2011-04-29 14:38) *
Én is belefutottam kisfiuka_t -ba.
Mielőtt megteszem a feljelentét tájékoztatnának az adategyeztetés eredményességéről?

Szia

E-mail -be válaszolt, remélhetőleg a többieknek is.

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2011-04-29 15:56
Létrehozva: #7883

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(gysalanki @ 2011-04-29 11:20) *
. sajnalom azokat akiket a jövöben fog becsapni. - gysalanki

Inkább azt írtam volna, hogy " sajnálom azokat, akik a jövőben is HAGYJÁK MAGUKAT becsapni és a vevők kritikái ellenére hisznek az eladó szavának csak azért mert egy nagyon olcsó beszerzési lehetőséget látnak felcsillanni "

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-29 15:25
Létrehozva: #7884

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zolidb1 @ 2011-04-29 14:38) *
Mielőtt megteszem a feljelentét tájékoztatnának az adategyeztetés eredményességéről?

Ahogy elnézem, az adategyeztetés nem jött össze. Inaktív a kicsi fiú... dry.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-04-29 15:24
Létrehozva: #7885

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

szeretnem megosztani az oldalt olvasokkal az alabbi tapasztalatomat a vateras vasarlasommal kapcsolatban...

Az a kicsinyke 41 semleges megtámogatva 4 negatívval nem volt feltűnő?

Pedig világosan leírták előtted többen is:

- "A termék nem felelt meg a leírásban foglaltaknak..."
- "sajnos az áru nem megfelelő minőségű..."
- "Sajnos az ágynemű anyaga nem pamut, hanem fényes, selyem szerű anyag..."
- " az anyaga más mint ami le volt írva..."
- "Az ágynemű garnitúra amit kaptam nagyon gyenge minőségű. 2 mosás után a színe kifakult,
használhatatlan..."
.
.
.
.

Tovább is van mondjam még?

Mit vársz egy ilyen "embertől" ??? vraagt.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zolidb1
hozzászólás 2011-04-29 14:38
Létrehozva: #7886

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-05 15:36
Azonosító: 1 429 641

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-29 08:53) *
Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2011-04-29 12:57
Létrehozva: #7887

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-29 10:40) *
Azért ez a bejelentés nem igazán erről szól. Valamit félreértett. Vagy inkább szándékos csúsztatás?

Nem, az én reakcióm arra szólt, hogy "és azokat a bankjegyeket árulja, ami természetesen nem az övé:"

Erre reagáltam azt, hogy egy eladó árusíthat olyasmit, ami nincs a birtokában.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-29 12:03
Létrehozva: #7888

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2011-04-29 12:00) *
........ és mindig mosson kezet WC után, meg hasonlókat. rolleyes.gif

A lányoknak WC előtt is ildomos. rolleyes.gif
De talán a fiúknak is, ha jobban belegondolok. blush.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-04-29 12:05

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-04-29 12:00
Létrehozva: #7889

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(milvam @ 2011-04-29 11:11) *
...eléggé meg vagyok gyanúsítgatva, hogy tisztességtelen vagyok, merthogy a vevőm közölte, hogy neki elvei vannak, csak az a probléma, hogy nekem is lennének, úgyhogy vagy "harcolok" az igazamért, vagy benyelem ezt az ügyet, és visszautalom a pénzét, ami bizonyítja számára azt, hogy szerinte ténylegesen nem is adtam fel. Sajnos teljesen tanácstalan vagyok, hogy mik is lennének a jogaim, azaz meddig mehetek el, és milyen formában a válaszadásommal a vevő felé, ... smile.gif

Ilyen ügyben, ezen a területen szokásjog ill. kulturális alapok vannak, amik felénk hálistennek elég tágak.
Mert van ország, ahol a hatóság kötelez arra, hogy a mikróra rá legyen írva, hogy mosógépben mosott macskát tilos a készülékben szárítani, a batman jelmez viselése nem teszi röpképessé az embert, stb.

Én a helyedben visszautalnám a lóvét, és megírnám, hogy igen megtisztelő a bizalma, miszerint elfogad tanácsadónak, és szeretettel gondoskodsz eztán az élet kényes helyzeteiben eligazodni, bölcs tanácsokkal szolgálni.
Leírnám milyen postázási lehetőségek vannak, mik a potenciális hátrányok, előnyök, és mellesleg, figyelmeztetném, hogy a macskát se szárítsa mikróban. Egy héten többször is küldenék tanácsokat, ne egyen mosatlan gyümölcsöt, és mindig mosson kezet WC után, meg hasonlókat. rolleyes.gif

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-29 11:29
Létrehozva: #7890

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-29 11:27) *
Tisztelt gysalanki!

Ha ez így történt, akkor miért semleges értékelést írt?! A fórumos hozzászólásnál sokkal többet ért volna egy negatív értékelés, mert azzal figyelmeztethette volna a többi felhasználót, másrészt a Vatera a problémás eladókat akkor tudja legkönnyebben kizárni, ha elegendő számú negatív értékelést gyűjtenek össze.

Ebben az esetben talán lehetne kérni az értékelés módosításának a lehetőségét a Kapcsolatfelvételen keresztül.
Nem? Akkor negatívvá válhatna a semleges.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-04-29 11:27
Létrehozva: #7891

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

...
Tisztelt liliom321!megköszönni szeretnem figyelmesseget, hogy a vasarlasomat ertekelte. hozzatennem, hogy mar nagyon banom, hogy csak semlegesre ertekeltem. kezdhetnem azzal, hogy a megnyert licitemre csak 8 nap elteltevel az üzenetemre küldte el elerhetösegeit, hogy utalhassak, folytathatnam azzal, hogy hiba volt megbizni Önben, mert az ertekelesekben pontosan a reszemröl is tapasztalt hianyossagok szerepelnek.a megjegyzesehez csak annyit füznek, hogy en mar regen nem mosok agyon semmit, van programozhato mosogepem , ha ismeri esetleg a technika ezen vivmanyat. programozhato agynemüt en 40°C fokon mosok ki. ettöl egy pamut - müszal keverekes anyag eddig csak tiszta lett, nem pedig szinmentes, hajtogatas vonalaban pedig feher foszlado. nevet a vateras eladok között fekete listara tettem. sajnalom azokat akiket a jövöben fog becsapni. - gysalanki

Tisztelt gysalanki!

Ha ez így történt, akkor miért semleges értékelést írt?! A fórumos hozzászólásnál sokkal többet ért volna egy negatív értékelés, mert azzal figyelmeztethette volna a többi felhasználót, másrészt a Vatera a problémás eladókat akkor tudja legkönnyebben kizárni, ha elegendő számú negatív értékelést gyűjtenek össze.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-04-29 11:20
Létrehozva: #7892

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(milvam @ 2011-04-29 11:11) *
Köszönöm, csak gondoltam, hogy egyszerűbb egy Vaterás esetekben jártassal konzultálnom, mint egy olyannal, aki nem is ismeri a Vaterázást. Nem áll arányban, összesen 1.400 Ft-ról van szó, de eléggé meg vagyok gyanúsítgatva, hogy tisztességtelen vagyok, merthogy a vevőm közölte, hogy neki elvei vannak, csak az a probléma, hogy nekem is lennének, úgyhogy vagy "harcolok" az igazamért, vagy benyelem ezt az ügyet, és visszautalom a pénzét, ami bizonyítja számára azt, hogy szerinte ténylegesen nem is adtam fel. Sajnos teljesen tanácstalan vagyok, hogy mik is lennének a jogaim, azaz meddig mehetek el, és milyen formában a válaszadásommal a vevő felé, ezért is próbálkoztam volna, mégegyszer köszi smile.gif

Ha a vevő nem ajánlott postázást választott, ez is fizette, akkor ilyen esetben nyilván övé a felelősség.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gysalanki
hozzászólás 2011-04-29 11:20
Létrehozva: #7893

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-04-01 09:42
Azonosító: 1 438 198

szeretnem megosztani az oldalt olvasokkal az alabbi tapasztalatomat a vateras vasarlasommal kapcsolatban.
van egy tisztelt vateras liliom321, fantasztikus agynemüket arul, fantasztikus kepekkel. vettem is ket garniturat potom 7.890 Ft-ert. megerte nagyon olcso volt, uj, szines, müszal pamut keverekes az egyik , pamut a masik anyagösszetetele.

kifizettem , a csomagot megkaptam, hazavittem , kimostam es megirtam az ertekelesemet, mely szerint az egyik a hajtasvonalak menten feherre kopott a többi felületen elveszitette a szineit, a masik szetfoszlott es szinten elhagyta magat szinösszetetelben. semleges ertekelest adtam. szerintem igen csak jo indulattal.

a tisztelt vateras liliom 321 elado ugyanis, teljes magabiztossaggal egyszerüen "keves vasarlo agyonmosta " jelzövel lerendezett. nem tudom milyen tarsadalmi szinten van a fejlödesben az aki mennyisegekben agynemüt arul, de megdöbbentö reakcio. lehet hogy nem is latott eddig olyan agynemüt ami megtartja a szinet es az allagat mosas utan? hallott-e mar a mosogeppel mosas lehetösegeröl? reszemröl ez volt a legnegativabb akcio ezen az oldalon, nalam liliom321 biztos fekete listas.

PS. utolso elküldött üzenetem a vasarlashoz:

Tisztelt liliom321!megköszönni szeretnem figyelmesseget, hogy a vasarlasomat ertekelte. hozzatennem, hogy mar nagyon banom, hogy csak semlegesre ertekeltem. kezdhetnem azzal, hogy a megnyert licitemre csak 8 nap elteltevel az üzenetemre küldte el elerhetösegeit, hogy utalhassak, folytathatnam azzal, hogy hiba volt megbizni Önben, mert az ertekelesekben pontosan a reszemröl is tapasztalt hianyossagok szerepelnek.a megjegyzesehez csak annyit füznek, hogy en mar regen nem mosok agyon semmit, van programozhato mosogepem , ha ismeri esetleg a technika ezen vivmanyat. programozhato agynemüt en 40°C fokon mosok ki. ettöl egy pamut - müszal keverekes anyag eddig csak tiszta lett, nem pedig szinmentes, hajtogatas vonalaban pedig feher foszlado. nevet a vateras eladok között fekete listara tettem. sajnalom azokat akiket a jövöben fog becsapni. - gysalanki

+Quote Post
milvam
hozzászólás 2011-04-29 11:11
Létrehozva: #7894

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-17 19:44
Azonosító: 1 420 829

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-29 10:47) *
Tisztelt milvam!

Jogi tanácsadással nem foglalkozunk, de jogászt bárhol találhat.
Kérdés, hogy a könyv értéke arányban áll-e mondjuk egy ügyvéd óradíjával.

Köszönöm, csak gondoltam, hogy egyszerűbb egy Vaterás esetekben jártassal konzultálnom, mint egy olyannal, aki nem is ismeri a Vaterázást. Nem áll arányban, összesen 1.400 Ft-ról van szó, de eléggé meg vagyok gyanúsítgatva, hogy tisztességtelen vagyok, merthogy a vevőm közölte, hogy neki elvei vannak, csak az a probléma, hogy nekem is lennének, úgyhogy vagy "harcolok" az igazamért, vagy benyelem ezt az ügyet, és visszautalom a pénzét, ami bizonyítja számára azt, hogy szerinte ténylegesen nem is adtam fel. Sajnos teljesen tanácstalan vagyok, hogy mik is lennének a jogaim, azaz meddig mehetek el, és milyen formában a válaszadásommal a vevő felé, ezért is próbálkoztam volna, mégegyszer köszi smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-04-29 10:47
Létrehozva: #7895

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(milvam @ 2011-04-29 10:37) *
Sziasztok !
Tudnátok abban segíteni, hogy van-e a Vatera Csapatnak ügyvédje, vagy jogásza, ahova fordulhatnék ? Természetesen nem ingyen kívánnám igénybe venni, gondolom van egy adott költsége.
...

Tisztelt milvam!

Jogi tanácsadással nem foglalkozunk, de jogászt bárhol találhat.
Kérdés, hogy a könyv értéke arányban áll-e mondjuk egy ügyvéd óradíjával.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-04-29 10:40
Létrehozva: #7896

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(nagyzee @ 2011-04-29 09:42) *
Egy ideje már ez sem szabálytalan a Vaterán. Az eladók egy része rendszeresen a vevők pénzén megrendelt árut hirdeti 2-3 hetes szállítási határidőkkel.

Azért ez a bejelentés nem igazán erről szól. Valamit félreértett. Vagy inkább szándékos csúsztatás?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
milvam
hozzászólás 2011-04-29 10:37
Létrehozva: #7897

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-17 19:44
Azonosító: 1 420 829

Sziasztok !
Tudnátok abban segíteni, hogy van-e a Vatera Csapatnak ügyvédje, vagy jogásza, ahova fordulhatnék ? Természetesen nem ingyen kívánnám igénybe venni, gondolom van egy adott költsége.
Röviden az eset : Egy vásárlóm nem kapta meg az általam feladott könyvet és ma már azt is írta, hogy nem hiszi el, hogy feladtam és nekem lett volna kötelességem felhívni arra a figyelmét, hogy ajánlottan kérje, ugyanis sajnos csak egy nyugtám van a feladásról. Volt háromféle választási lehetősége, ő jelölte be, hogy milyen módon kéri a postázást, válaszolhatok-e ebben az esetben olyat, hogy nem az én kötelességem felhívni rá a figyelmét, stb. Meg, hogy gyanússá vált neki, hogy én vígasztalgattam őt rögtön mikor /ez húsvét szombat estéjén történt/ kérte, hogy írjam meg amit a feladásról tudok. Megírtam neki a nyugtán lévő összes adatot és csak annyit írtam neki, hogy reménykedem abban, hogy a húsvéti ünnepek miatt csúszik a posta és remélhetőleg meg fogja kapni az ünnepek után, nem vígasztalgattam és naponta váltottunk levelet, érdeklődtem akkor is, amikor nem jelentkezett. Egyszóval el szeretném küldeni az ügyvédnek, vagy jogásznak az eddigi levélváltásokat, hogy mégis mit válaszolhatok a vevőm mai levele alapján a Vatera tapasztalatai alapján.
Próbáltam keresni a megadott lehetőségeken belül, hogy hova is írhatnék tanácskérés ügyében, de nem találtam megfelelő cimkét az kapcsolatfelvétel lehetőségek felsorolásánál, ezért próbálkozom itt, hátha sikerrel járok, köszönöm.

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2011-04-29 09:42
Létrehozva: #7898

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(babett13 @ 2011-04-28 21:26) *
kérem nézzenek utána ezen eladó termékeinek, mert egy internetes áruház oldaláról vette le a képeket,

Ez önmagában eddig még nem szokott gondot okozni, nekem komplett termékleírásaimat is szoktak lenyúlni fotókkal együtt.

IDÉZET(babett13 @ 2011-04-28 21:26) *
és azokat a bankjegyeket árulja, ami természetesen nem az övé:

Egy ideje már ez sem szabálytalan a Vaterán. Az eladók egy része rendszeresen a vevők pénzén megrendelt árut hirdeti 2-3 hetes szállítási határidőkkel.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-04-29 08:53
Létrehozva: #7899

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(gumikacsa01 @ 2011-04-29 08:52) *
Szia

Én nem kaptam eddig semmilyen értesítőt, ha lehet ezt pótoljátok felém.
Ha a felhasználó nem reagál semmire illetve az áruk sem érkeznek meg milyen lehetőségek vannak az elutalt pénz visszatérítéséhez?

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gumikacsa01
hozzászólás 2011-04-29 08:52
Létrehozva: #7900

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-11 13:52
Azonosító: 1 419 720

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-29 08:46) *
Tisztelt gumikacsa01!

Az eladót felfüggesztettük és felszólítottuk a személyes adatai igazolására.
A vevőit addig is értesítettük - ezt bizonyára már Ön is megkapta.

Szia

Én nem kaptam eddig semmilyen értesítőt, ha lehet ezt pótoljátok felém.
Ha a felhasználó nem reagál semmire illetve az áruk sem érkeznek meg milyen lehetőségek vannak az elutalt pénz visszatérítéséhez?

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 393 394 395 396 397 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-30 02:24