IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 399 400 401 402 403 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
fitti62
hozzászólás 2011-03-16 18:19
Létrehozva: #8001

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-10 22:54
Azonosító: 347 134

help.gif
Segítséget szeretnék kérni,mert nem jártam még így!A következő történt:

167 adásvétel során egyszer sem volt elégedetlen vevőm,és én sem éltem panasszal senkivel szemben.
Eladtam egy általam hibátlannak,keveset használtnak megítélt eredeti Nike nadrágot 1200 Ft-ért,amit a vevő ma megkapott,és jött egy email amelyben a kedves vevő olyan bolyhosnak látja hogy ő még ilyet nem is látott elmondása szerint,és még a mamához sem adná a gyerekre és nagyon csalódott :-(
A NADRÁG NEM BOLYHOS,és eredeti csak nem új!
Írtam neki hogy a terméket visszavásárolom,de a postaköltséggel nem tudok mit kezdeni ami ilyenkor ugye duplázódik.Ha van ötlete várom.
Szerintem nem hibáztam mert nem újként árultam,és valótlant állít.
9 hónapban lévő kismamaként nagyon érzékenyen érint,hogy valaki meghazudtol.

Mit lehet még csinálni?

Járt már valaki így?
El is ment a kedvem az egész vaterázástól mad.gif

Go to the top of the page

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-03-16 15:39
Létrehozva: #8002

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

IDÉZET(ktibor68 @ 2011-02-10 07:07) *
Benz : Köteles vagyok vissza venni olyan árut amit a vevő meg vett de vissza szeretné küldeni azért mert nem jó a monitorjához, nem monitorhoz való tápegységet vett ha nem univerzális Laptop töltőt ezt e termék lapon nem kérdezte http://www.vatera.hu/univerzalis_laptop_no...1438423222.html ez tudható hogy a ez a töltő ilyenre nem alkalmas csak ez olcsóbb mint a monitorhoz való tápégység

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-02-10 09:30) *
Ilyen esetben nem kell visszavennie a terméket.

Sajnos nega lett ebből , az ügyfélszolgálat semmit nem tesz mossák a kezüket.

A válaszlevelük:

Tájékoztatjuk, hogy nem vagyunk szakértői a feltöltött terméknek, így nem
avatkozunk bele abba sem, hogy az abból eredő félreértéseket bíráljuk.

Pedig le van írva mihez való, szó sincs a leírásba hogy jó számítógép monitorhoz is .

Ennyit az ott dolgozó szakértelméről aki foglalkozott az üggyel .

A hozzászólást -ktibor68- szerkesztette a következő időpontban: 2011-03-16 15:42

+Quote Post
tehnsin
hozzászólás 2011-03-16 15:39
Létrehozva: #8003

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-10 09:36
Azonosító: 1 419 500

Sziasztok!
Fúrcsa szituban vagyok kérlek segítsetek! 13.-án leütöttem egy 5000Ft körüli terméket, sajnos itt hibáztam. Nem néztem meg az eladóról alkotott véleményeket. Ez hiba volt az elmúlt 1 hét alatt 4 pozitív, 3 semleges, és 3 negatív vélemény érkezett róla. Valamint az elmúlt 90 nap alatt szerzett 11 negatív véleményt (12-ból). Mindenkinek vannak rossz napjai gondoltam, de a negatívok elég súlyosak. Elutalt összeg, semmi válasz hetek múlva sem, a telefon nem él meg ilyenek! Megpróbáltam én is felhívni, persze átmenetileg nem kapcsolható. A megnyert aukció után azonnal küldtem emailt, választ ma kaptam. Még nem mertem utalni. Szerintetek mi tévő legyek?

+Quote Post
marcsika421
hozzászólás 2011-03-15 18:36
Létrehozva: #8004

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-13 21:16
Azonosító: 1 360 046

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-03-14 21:20) *
Tisztelt marcsika421!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Köszönöm szépen!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-03-14 22:20
Létrehozva: #8005

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(marcsika421 @ 2011-03-14 19:33) *
Hali!
Azt hiszem, hogy jól átvert Walaki....
Megnyertem egy aukciót, és másnap utaltam a pénzt, már három hete várom a kis csomagot és nem jön.
Tehetek valamit, hogy megkapjam?
Marcsi

Tisztelt marcsika421!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-14 22:17
Létrehozva: #8006

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-03-14 21:07) *
És úgy gondolja, hogy ilyen színvonalú kérdéseket kellene itt megvitatni?
Nincs.
Minden licit érvényes.
Ezek szerint smile.gif

Hát, ha egyszer felmerült, akkor miért ne? Tulajdonképpen nem a megfogalmazás minősége, hanem a kérdés tartalma a lényeg, a megfogalmazás meg olyan, amilyen. Mindenki azzal főz, amije van. A probléma attól függetlenül probléma marad.
A többi választ köszönöm, értettem. thank_you.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-03-14 22:07
Létrehozva: #8007

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-14 18:17) *
Igen kedves Benz, erre gondoltam konkrétan.smile.gif

És úgy gondolja, hogy ilyen színvonalú kérdéseket kellene itt megvitatni?
Tehát nincs ott? (Bocsánat, kissé lassú vagyok) Olyan mintha nem látszana? Azaz nem islátszik? Mintha nem licitált volna? (Bocs, bocs)

Nincs.
Á, ezt a kérdésemet félreértette. A másiknak lett törölve a licitje 32-kot. Akkor mire tette goldino982 a licitet? Pontosabban milyen ajánlatot licitált felül?
Ebben az esetben ez érvényes licit volt?

Minden licit érvényes.
...
(Ja, közben rájöttem, ha látom a licitet, akkor nem lett törölve, ugye? )

Ezek szerint smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-03-14 22:05
Létrehozva: #8008

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(angiele @ 2011-03-14 20:30) *
...
Ha negatívot adok neki, akkor hogyan kerülhetem el, hogy bosszúból ő is negatívot adjon? ...

Tisztelt angiele!

Elkerülni nem tudja, de utólag kérheti a törlését. Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
angiele
hozzászólás 2011-03-14 21:30
Létrehozva: #8009

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-02 11:17
Azonosító: 7 909

Sziasztok!

Már régebben írtam a következő problémáról: tavaly vettem egy csizmát, amit az eladója hibátlannak és eredeti bőr csizmának árult. Meg is kérdeztem, hogy van-e hibája, de azt válaszolta, hogy teljesen újszerű, és semmi gond nincs vele. Elég sokért megvettem, és amikor megérkezett akkor láttam, hogy nincs sarka (illetve az egyik félig letörött), és a zippzárja nem működik. Azonnal írtam az eladónak, aki azt írta vissza, hogy majd másnak eladja ilyen állapotban, mert szerinte hibátlan. Azzal fenyegetett, hogy bosszúnegatívot ad.
Viszont visszaküldeni nem akartam, már csak a postaköltség miatt sem, ezért elvittem cipészhez, a javítás 1000 ft feletti, plusz a cipész megerősítette, hogy a bőrként árult csizma, olcsó műbőr.
Nemrég újra írtam az eladónak, aki már "nem ismer", és szerinte így akarok pénzt keresni, hogy a javíttatás árát kérném, plusz mivel műbőrt árult eredeti bőrként, így valamennyit még vissza kellene fizetnie.
Több értékelésében is ehhez hasonló problémák voltak vele, hogy állítólag nem vette észre a cipő vagy más áru hibáját.

Nem tudom, hogy be lehet-e írni, de ez egy elég érdekes értékelése:
"Semleges vélemény: A papucs gyorsan megérkezett, ez a rész korrekt volt, de a jobblábasnak a lábujj pántja javított, félek, el fog szakadni. Erről a leírásban nem volt szó. Emiatt részben vagyok csak elégedett.
Másik fél: Sajnálom, de én sem vettem észre .Egyébként azért volt olyan olcsó az ára. ujonnan elég drága volt. Megér egy javitást."

Ha negatívot adok neki, akkor hogyan kerülhetem el, hogy bosszúból ő is negatívot adjon? És mivel már nem tudom visszaküldeni, hogyan kérjem vissza tőle a különbözetet?
Köszönöm.

+Quote Post
marcsika421
hozzászólás 2011-03-14 20:33
Létrehozva: #8010

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-13 21:16
Azonosító: 1 360 046

Hali!
Azt hiszem, hogy jól átvert Walaki....
Megnyertem egy aukciót, és másnap utaltam a pénzt, már három hete várom a kis csomagot és nem jön.
Tehetek valamit, hogy megkapjam?
Marcsi

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-14 19:17
Létrehozva: #8011

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-03-14 18:02) *
Kedves zejopy!

1. Konkrétan erre a kérdésre gondolt?
"Most akkor átxxxxott?"

Igen kedves Benz, erre gondoltam konkrétan.smile.gif

2. A törölt licit nem látható a licittörténetben.

Tehát nincs ott? (Bocsánat, kissé lassú vagyok) Olyan mintha nem látszana? Azaz nem islátszik? Mintha nem licitált volna? (Bocs, bocs)

3. A licittörlés nem jelenti azt, hogy a felhasználó nem tud újra licitálni.

Á, ezt a kérdésemet félreértette. A másiknak lett törölve a licitje 32-kot. Akkor mire tette goldino982 a licitet? Pontosabban milyen ajánlatot licitált felül?

4. Ha az aukció érvényes licittel zárult, akkor a felek csak kölcsönös megegyezéssel állhatnak el az adásvételtől.

Ebben az esetben ez érvényes licit volt?

Bocs Benz, ne haragudjon, de ma úgy látszik... vagy talán mindig, csak most jobban...
(Ja, közben rájöttem, ha látom a licitet, akkor nem lett törölve, ugye? )

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-03-14 19:19

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-03-14 19:02
Létrehozva: #8012

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-14 10:23) *
Szép reggelt kedves Benz!

Ha megengedi, akkor az üggyel kapcsolatban kissé megtámadnám Önt, persze kimondottan kedvesen, információszerzés céljából. ...

Kedves zejopy!

1. Konkrétan erre a kérdésre gondolt?
"Most akkor átxxxxott?"
2. A törölt licit nem látható a licittörténetben.
3. A licittörlés nem jelenti azt, hogy a felhasználó nem tud újra licitálni.
4. Ha az aukció érvényes licittel zárult, akkor a felek csak kölcsönös megegyezéssel állhatnak el az adásvételtől.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-14 11:23
Létrehozva: #8013

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-03-14 07:46) *
Tisztelt goldino982!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

Szép reggelt kedves Benz!

Ha megengedi, akkor az üggyel kapcsolatban kissé megtámadnám Önt, persze kimondottan kedvesen, információszerzés céljából. rolleyes.gif
1. Szerintem jó, hogy idehozta a kérdését goldino982, mert kérdése volt és nem bejelentéssel akart élni. thank_you.gif
2. Ha a licittörlés megtörténik, akkor az a licittörténetben hogyan látszik?
3. Ha a licittörlés valóban megtörtént 32-kor, akkor 35-kor hogyan tudott goldino982 még egy érvényes licitet tenni?
4. Ilyen esetben, ha jelzi a kapcsolatfelvételen keresztül a szabálytalanság gyanúját, akkor az adásvétel a továbbiakban hogyan zajlik? Magyarul meg kell-e vennie, nem kell-e megvennie, avagy megveheti-e, ha még így is akarja, vagy esetleg árengedménnyel megveheti-e?

Mivel még mindig nem ébredtem fel rendesen, hirtelen csak ezek a kérdések fogalmazódtak meg bennem, de lehet, hogy a válaszai alapján lesznek még újak. smile.gif
Köszönöm, ha válaszol. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-03-14 08:46
Létrehozva: #8014

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(goldino982 @ 2011-03-13 22:02) *
Segítségeteket szeretném kérni, volt egy érdekes villámáras(23000ft) no minimáláras aukcióm. 5100 ft-nál járt az aukció mikor én beszáltam, licitáltam de azt írta ki még nem értem el azt az összeget amit a jelenlegi nyertes ígért. elkezdtem licitálgati. Addig licitáltam még kiderült, hogy 18000ft volt a licitje, licitáltam 18001ft-ot én lettem a nyertes, de már érdekes volt számomra, hogy nem licitáltak rám. Utána néztem, egy helyen laknak, a versenytársam a licitben most regisztrált 3.-án és egy másik hasonló aukciónál csak a termék teljesen más, ott is ő a nyertes. Felhívtam az eladó mivel nyertem, azt mondja nekem ő küldött nekem egy üzenetet mielőtt lezárult volna az aukció 2 percel kb. idézem-"zeretnék szólni hogy xxxxxxx töröltette a licitét ezen az áron elviheted tőlem ha nem licitálnak rá."

Most akkor átxxxxott?

Tisztelt goldino982!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-14 01:18
Létrehozva: #8015

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(goldino982 @ 2011-03-14 00:03) *

Sajnos azt nem tudom, hogy ilyenkor mi a helyzet. 32-kor érkezett az üzenet, te pedig 35-kor tetted az utolsó licitet.
Ha megér ennyit a cucc, akkor elgondolkodtató, hogy jelentsd-e a kapcsolatfelvételen, mert ha valóban szabálytalanság van, akkor nem tudom, mi történik.
Várd meg Benzet, én ehhez nem tudok eleget és már fáradt is vagyok, nem fog az agyam kellően. smile.gif

Kedves Benz, majd holnap (ill. ma biggrin.gif) reggel majd kérdezek párat Öntől. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
goldino982
hozzászólás 2011-03-14 01:03
Létrehozva: #8016

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-17 08:08
Azonosító: 20 739

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-13 23:52) *
OK. Még egy kérdés, ami nem világos számomra. Mit mondott, hol üzent neked?
Erre gondolok konkrétan. Ugyanis a terméklap alatti levelezésben nem látom.
"Felhívtam az eladó mivel nyertem, azt mondja nekem ő küldött nekem egy üzenetet mielőtt lezárult volna az aukció 2 percel kb. idézem-"zeretnék szólni hogy xxxxxxx töröltette a licitét ezen az áron elviheted tőlem ha nem licitálnak rá."
Szerintem büdös a dolog némiképpen, de nem vagyok benne biztos.
Lejárt aukciók esetén a szabálytalanságot a kapcsolatfelvételen keresztül kell jelezni. A termékkódot írd be, és a gyanúdat, hogy szerinted át lettél verve.
Különös a folyamatosan licitáló tag két értékelése is.
Szóval, mielőtt kifizetsz egy halom pénzt, azért nem árt ezt ellenőrizni, főleg, ha gyanakszol. smile.gif

http://www.vatera.hu/message/view.php?id=30603217
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1445911899
Ezt nem tudtam sajnos, még nem fizettem, az áru meg kellenne.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-14 00:52
Létrehozva: #8017

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(goldino982 @ 2011-03-13 23:41) *

OK. Még egy kérdés, ami nem világos számomra. Mit mondott, hol üzent neked?
Erre gondolok konkrétan. Ugyanis a terméklap alatti levelezésben nem látom.
"Felhívtam az eladó mivel nyertem, azt mondja nekem ő küldött nekem egy üzenetet mielőtt lezárult volna az aukció 2 percel kb. idézem-"zeretnék szólni hogy xxxxxxx töröltette a licitét ezen az áron elviheted tőlem ha nem licitálnak rá."
Szerintem büdös a dolog némiképpen, de nem vagyok benne biztos.
Lejárt aukciók esetén a szabálytalanságot a kapcsolatfelvételen keresztül kell jelezni. A termékkódot írd be, és a gyanúdat, hogy szerinted át lettél verve.
Különös a folyamatosan licitáló tag két értékelése is.
Szóval, mielőtt kifizetsz egy halom pénzt, azért nem árt ezt ellenőrizni, főleg, ha gyanakszol. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
goldino982
hozzászólás 2011-03-14 00:41
Létrehozva: #8018

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-13 22:56) *
Nem hiszem el. Nem találom. 50 perce kerestem rá először.
Mikor járt le?
Légy oly kedves, menjél be a személyes menüdbe, ott van a vásárlásoknál a vásárolt áruknál. Ott kell lennie. És onnan linkelj.

http://www.vatera.hu/670db_hasznalt_konyv_...1445794271.html

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-13 23:56
Létrehozva: #8019

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(goldino982 @ 2011-03-13 22:49) *
megpróbálom, köszönöm előre is.

Nem hiszem el. Nem találom. 50 perce kerestem rá először.
Mikor járt le?
Légy oly kedves, menjél be a személyes menüdbe, ott van a vásárlásoknál a vásárolt áruknál. Ott kell lennie. És onnan linkelj.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
goldino982
hozzászólás 2011-03-13 23:49
Létrehozva: #8020

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-13 22:33) *
Attól még be tudod tenni. Jól van, rákeresek később.

megpróbálom, köszönöm előre is.

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 399 400 401 402 403 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-17 21:34