IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 399 400 401 402 403 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-14 09:02
Létrehozva: #8001

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(andibaby22 @ 2011-02-13 22:58) *
Tisztelt VatersBenz!

Számlaszámot meg lehet adni a szállítási feltételeknél?
Azt hittem, ez vaterán kívüli megállapodást eredményezhet!
üdv:

Tisztelt andibaby22!

Számlaszámot meg lehet adni, de a hozzá tartozó nevet nem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
andibaby22
hozzászólás 2011-02-13 23:58
Létrehozva: #8002

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-27 16:35
Azonosító: 1 422 599

Tisztelt VatersBenz!

Számlaszámot meg lehet adni a szállítási feltételeknél?
Azt hittem, ez vaterán kívüli megállapodást eredményezhet!
üdv:

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-13 19:06
Létrehozva: #8003

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(agi5x @ 2011-02-13 17:24) *
...Több levelet küldtem a Vaterának, s mindegyikre egy automata választ kaptam, hogy 2 napon belül válaszolnak. Ennek 2 hete. ...

Tisztelt agi5x!

A 2011/01/31 15:28:22 -kor írt levelére 2011.01.31 18:09:26 -kor válaszoltunk a 2011013110006207 ticket számú levélben.
Ezt követően kétszer írt a biztonsag@vatera.com címre, onnan csak automata választ küldünk, ahogy ezt nyilván olvasta.
Negyedszerre pedig kb egy órával ezelőtt írt a Kapcsolatfelvételre, erre a vállalt határidőn belül majd válaszolnak az ügyfélszolgálatos kollégák.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-13 18:32
Létrehozva: #8004

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(agi5x @ 2011-02-13 17:24) *
SEGÍTSÉG!!!

director.gif

Egy vásárlásnál nem kaptam meg a 17100Ft értékű árut. Jó, negatív minősítést adtam, s az eladó, már nem szerepel az eladók között...

Ez egy moderátori válasz. Minden benne van:
IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-16 22:00) *
Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
attila230
hozzászólás 2011-02-13 11:50
Létrehozva: #8005

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-16 17:26
Azonosító: 1 415 092

Köszönöm a választ VateraBenz! További szép napot!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-13 11:00
Létrehozva: #8006

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zsofika61 @ 2011-02-13 09:49) *
Az eladókra tényleg ez vonatkozik, mert én sem tudtam belépni a múltkor. Vártam, hogy a vásárló értékeljen. De nem értékelt, rájuk nézve nincs valami letiltás ?
Azt hiszem , hogy úgy lenne korrekt , hogy ha átvette, megkapta a terméket , értékeljen, mert szükségünk lenne a visszajelzésre.
Nem tudom , hogy szabályos-e, de ezt a problémát úgy oldottam meg, hogy a - vásárlási értesítőben- beírtam, hogy 37 nap áll rendelkezésére , hogy az értékelését megírja, ha nem teszi meg , akkor semlegesen értékelem a kommunikáció hiánya miatt. Úgy gondolom , hogy egy adás- vétel akkor zárult le, amikor mindkét fél értékelt.
Kedves Benz, kiváncsi vagyok, hogy jó ez így ?

Köszönöm

Kedves zsofika61!

A szabály mindenkire vonatkozik, tehát a vevőkre is. Ilyen indokkal nem adhat semleges értékelést.

Legyen kedves odafigyelni a hozzászólásaiban a quote tagekre, mert nagyon gyakran beletöröl ezekbe, így a beidézett szövegrészek hibásan jelennek meg.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2011-02-13 10:49
Létrehozva: #8007

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 01:03
Azonosító: 1 161 927

[quote name='VateraBenz' date='2011-02-13 09:14' post='1272691']
Tisztelt attila230!

Az elmaradt értékelésekről folyamatosan küldjük az értesítőket.

Akinek 10.000 Ft összértékben 40 napja elmaradt értékelése van, azaz az értékelésre váró aukció(k) leütési ára elérte a 10.000 Ft-ot és az aukció(k) befejezési dátuma meghaladta a 40 napot a személyes menübe való belépés után azonnal az Értékelések készítése menü jelenik meg.

Az eladókra tényleg ez vonatkozik, mert én sem tudtam belépni a múltkor. Vártam, hogy a vásárló értékeljen. De nem értékelt, rájuk nézve nincs valami letiltás ?
Azt hiszem , hogy úgy lenne korrekt , hogy ha átvette, megkapta a terméket , értékeljen, mert szükségünk lenne a visszajelzésre.
Nem tudom , hogy szabályos-e, de ezt a problémát úgy oldottam meg, hogy a - vásárlási értesítőben- beírtam, hogy 37 nap áll rendelkezésére , hogy az értékelését megírja, ha nem teszi meg , akkor semlegesen értékelem a kommunikáció hiánya miatt. Úgy gondolom , hogy egy adás- vétel akkor zárult le, amikor mindkét fél értékelt.
Kedves Benz, kiváncsi vagyok, hogy jó ez így ?

Köszönöm

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-13 10:14
Létrehozva: #8008

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(attila230 @ 2011-02-13 09:04) *
Szép napot mindenkinek! Nekem csak annyi problémám lenne,hogy ha egy aukció sikeresen befejeződött,az adás-vétel rendben lezajlott, eltelik kb. 1hónap,és van ahol a vevő,van ahol az eladó nem készíti el az értékelést.Mint jelen esetben nálam is.Vásároltam,eladtam,és egyik esetben sem készült még értékelés a másik fél részéről.Jelezni sem jelezték,hogy esetleg gond lett volna a vásárolt áruval.Ezt meddig lehet húzni?Mennyi értesítést kap a másik fél?Nem szankcionálható a hiányosság?Az értékelésekre-pláne ha pozitív-minden felhasználónak szüksége van.Hisz' ez is a lényege.A megbízhatóság ellenőrzése.
Kíváncsi vagyok a válaszokra. Köszönöm!

Tisztelt attila230!

Az elmaradt értékelésekről folyamatosan küldjük az értesítőket.

Akinek 10.000 Ft összértékben 40 napja elmaradt értékelése van, azaz az értékelésre váró aukció(k) leütési ára elérte a 10.000 Ft-ot és az aukció(k) befejezési dátuma meghaladta a 40 napot a személyes menübe való belépés után azonnal az Értékelések készítése menü jelenik meg. Itt már nem lehet visszalépni a személyes menübe csak akkor, ha a visszajelzések elkészülnek és azok összértéke 10.000 Ft alá csökken vagy ha a 40 napnál korábban zárult aukciók értékelése megtörténik.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
attila230
hozzászólás 2011-02-13 10:04
Létrehozva: #8009

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-16 17:26
Azonosító: 1 415 092

Szép napot mindenkinek! Nekem csak annyi problémám lenne,hogy ha egy aukció sikeresen befejeződött,az adás-vétel rendben lezajlott, eltelik kb. 1hónap,és van ahol a vevő,van ahol az eladó nem készíti el az értékelést.Mint jelen esetben nálam is.Vásároltam,eladtam,és egyik esetben sem készült még értékelés a másik fél részéről.Jelezni sem jelezték,hogy esetleg gond lett volna a vásárolt áruval.Ezt meddig lehet húzni?Mennyi értesítést kap a másik fél?Nem szankcionálható a hiányosság?Az értékelésekre-pláne ha pozitív-minden felhasználónak szüksége van.Hisz' ez is a lényege.A megbízhatóság ellenőrzése.
Kíváncsi vagyok a válaszokra. Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-13 09:37
Létrehozva: #8010

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Szilvikee @ 2011-02-13 07:41) *
...a már leütött terméknél, ahová irt nekem, én megadhatom e az adataimat?

Tisztelt Szilvikee!

Az üzenetek nem tartalmazhatnak e-mail címet, telefonszámot ezekre mutató webcímet és egyéb kapcsolatteremtésre alkalmas adatokat, még akkor sem, ha az aukció lezárult.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Szilvikee
hozzászólás 2011-02-13 08:41
Létrehozva: #8011

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-17 22:33
Azonosító: 415 274

Sziasztok!
ÉN érdekesnek találom ezt a problémát, nem tudom mi az igazság, vagy mit tehetek vele. Egy hete vasárnap leütöttek egy fix áras terméket nálam, hétfőn reggel el is küldtem a szoksásos értesítési emailt a vevőnek. Visszaigazolást is kérve. Nem történt semmi, a visszaigazoló emailt sem kaptam meg. Küldtem neki még kettőt a héten, szintén semmi. Majd tegnap ő irt a termékemhez, hogy nem tudja velem felvenni a kapcsolatot, mert a telefont nem veszem fel, az emailekre pedig nem válaszolgatok. Irtam neki, hogy szintén ez a problémám vele. Próbáltam hivni telefonon, de a hivott szám nem elérhető. Sosem volt ilyen probléma, hogy nem tudnak elérni, sőt, a legtöbb esetben mindig nagyon gyorsan lebonyolitjuk az adásvételt.
Nekem megvannak a levelek, amiket küldtem neki, gondolom szükség esetén ezeket a vaterának el tudom küldeni.
Viszont az érdekes az, hogy a vevő is 100%-os, az értékelések szerint ő is gyors. Nem tudom, hogy most mi az igazság. Az emailem és a telefonom működik, több emberrel is tartom rajtuk a kapcsolatot. Kértem tegnap itt a vaterán irt üzenetben, hogy ha valami oknál fogva a megadott email címen mégsem ér el, és az enyémeket azóta sem kapta meg, akkor hivjon a megadott számon, és elküldöm neki oda smsben az adatokat (mivel az ő száma nem él), vagy ha van, akkor irjon egy másik email címről. Azóta semmi.
Mi a teendőm most akkor? Ha igazat mond, mert nem feltételezhetek rosszat az értékelései alapján, akkor a már leütött terméknél, ahová irt nekem, én megadhatom e az adataimat?

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2011-02-12 21:54
Létrehozva: #8012

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-22 12:16
Azonosító: 6 495

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-02-12 20:52) *
Már nem lesz rá lehetősége.

Tudtam hogy, a "Jó Öreg" Benzre számíthatunk! headbang.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-12 21:52
Létrehozva: #8013

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(cwe @ 2011-02-12 20:41) *
Ugyan a harmadik "teló eladót" is át tudja még vágni ? Pedig 1 nega és egy semleges van neki.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=253310

Már nem lesz rá lehetősége.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-12 21:50
Létrehozva: #8014

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kmisi07 @ 2011-02-11 19:02) *
T.moderátor!

Sajnos egyre több a problémás felhasználom itt pedig egy olyan dologról van szó ,hogy a vásárló meggondolja magát eláll a vételtől ezt leütés követő másnap írja ,ez 3 db terméket takar és ezzel nem is lett volna gondom ,hogy el áll mondtam neki megértem ha közbe jön neki valami semmi gond és kapok tőle 2 db semleges értékelést amiben valótlant állít szeretném töröltetni ezt ha lehetséges köszönöm ...

Tisztelt kmisi07!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2011-02-12 21:41
Létrehozva: #8015

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-22 12:16
Azonosító: 6 495

Ugyan a harmadik "teló eladót" is át tudja még vágni ? Pedig 1 nega és egy semleges van neki.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=253310

+Quote Post
kmisi07
hozzászólás 2011-02-11 20:02
Létrehozva: #8016

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-12 08:26
Azonosító: 1 413 643

T.moderátor!

Sajnos egyre több a problémás felhasználom itt pedig egy olyan dologról van szó ,hogy a vásárló meggondolja magát eláll a vételtől ezt leütés követő másnap írja ,ez 3 db terméket takar és ezzel nem is lett volna gondom ,hogy el áll mondtam neki megértem ha közbe jön neki valami semmi gond és kapok tőle 2 db semleges értékelést amiben valótlant állít szeretném töröltetni ezt ha lehetséges köszönöm mellékelem az e-mail amit ma reggel küldött nekem ,mert volt egy cipő amit kérdezés nélkül leütött és írtam neki,hogy abból már nincs válasszon másikat és leütött egy másikat abból volt ,szóval ezért nem lehet semlegest adni mert jogtalan szerintem

Jó reggelt!

Szeretném lemondani a tegnapi megrendelt arany pipás cipőt.
Az értékeléseket hogyan végezzük el?
Mert ugye volt 2 megrendelésünk ami negatív lett mert nem volt már terméked a cipőkből.
És most találtam tegnap este ahoz hasonlót.
Szeretném ha az értékelést semlegesnek hoznánk ki , lehetséges?

válaszát előre is köszönöm

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-11 11:19
Létrehozva: #8017

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Beendoo @ 2011-02-11 10:03) *
Krisztianmosz121
Egy nagyon kellemetlen partner. Tipikus nullás felhasználó, aki előbb cselekszik, és csak utána kérdez. Egy komoly vevő elől vette el a vásárlás lehetőségét, majd mikor megnyerte az aukciót, csak utána, levélben kérdezte, hogy valójában mik is a termék paraméterei. Tette mindezt úgy, hogy még nekem kellett értelmeznem amit ír, mert az hemzsegett a helyesírási hibáktól. Csekken szerette volna befizetni a pénzt, holott kikötöttem, hogy csak utalás jöhet szóba. Majd még én fogok 600 forintért a postára rohangászni...Hogy e miatt, vagy a termékről kapott leütés utáni infó miatt, de a vásárló eltűnt, azóta sem sikerült elérnem.

Senkinek sem ajánlom, és legszívesebben kezdeményezném a kizárását.

Viszont felajánlhatod a második lehetőséget, ha 300-ért is van kedved odaadni az árut. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-02-11 11:20

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-11 11:06
Létrehozva: #8018

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kmisi07 @ 2011-02-10 21:03) *
T.moderátor !

lenne egy olyan problémám hogy, van egy felhasználó melinda47(9) teljes jogú és 02.03 vásárolt tőlem és nem tudom elérni én már felvettem vele a kapcsolatot e-mailen,de semmi válasz és mobilom meg esélytelen mert a hívott szám nem megfelelő pedig vagy négyszer megnéztem ,hogy nem én ütöttem-e el ,de nem szóval sorozatos meg kereséseimnek nincs eredménye mit csináljak vele vagy ebben a helyzetben mi a teendő ?

IDÉZET(Beendoo @ 2011-02-11 10:03) *
Krisztianmosz121
Egy nagyon kellemetlen partner. Tipikus nullás felhasználó, aki előbb cselekszik, és csak utána kérdez. Egy komoly vevő elől vette el a vásárlás lehetőségét, majd mikor megnyerte az aukciót, csak utána, levélben kérdezte, hogy valójában mik is a termék paraméterei. Tette mindezt úgy, hogy még nekem kellett értelmeznem amit ír, mert az hemzsegett a helyesírási hibáktól. Csekken szerette volna befizetni a pénzt, holott kikötöttem, hogy csak utalás jöhet szóba. Majd még én fogok 600 forintért a postára rohangászni...Hogy e miatt, vagy a termékről kapott leütés utáni infó miatt, de a vásárló eltűnt, azóta sem sikerült elérnem.

Tisztelt kmisi07, Beendoo!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Beendoo
hozzászólás 2011-02-11 11:03
Létrehozva: #8019

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-17 14:14
Azonosító: 1 368 126

Krisztianmosz121

+Quote Post
kmisi07
hozzászólás 2011-02-10 22:03
Létrehozva: #8020

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-12 08:26
Azonosító: 1 413 643

T.moderátor !

lenne egy olyan problémám hogy, van egy felhasználó melinda47(9) teljes jogú és 02.03 vásárolt tőlem és nem tudom elérni én már felvettem vele a kapcsolatot e-mailen,de semmi válasz és mobilom meg esélytelen mert a hívott szám nem megfelelő pedig vagy négyszer megnéztem ,hogy nem én ütöttem-e el ,de nem szóval sorozatos meg kereséseimnek nincs eredménye mit csináljak vele vagy ebben a helyzetben mi a teendő ?

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 399 400 401 402 403 > » 
Reply to this topicStart new topic
17 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (17 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-18 10:04