IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1350 Oldal V  « < 399 400 401 402 403 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2011-05-07 21:33
Létrehozva: #8001

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2011-05-07 21:24) *
NEm tudom kedves Benz úr értelmezte-e amit irtam, de jelen pillanatban már ugyanazon termékre érvényes licit érkezett. Én irhatok neki e-mailt de ez semmin nem változtat. Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e az aukciót törölni igy vagy esetleg a felhasználót kizárni stb, mert ez már igy veszett ügy...

"Benz úr"-ra általában jellemző, hogy értelmezi a leírtakat. Az egyetlen járható utat írta le neked, amivel elkerülheted a bennmaradós bosszúnegatívot.
Nem lehet eljárni ellene rögtön. Meg kell adni a negatívot, és ha kellő számmal összejön neki, akkor inaktiválják.
Nem lehet az aukciót törölni, csak ha szabálytalan.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2011-05-07 21:24
Létrehozva: #8002

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 20:25
Azonosító: 114 559

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-05-07 21:12) *
Tisztelt vwPoloGTi!

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

NEm tudom kedves Benz úr értelmezte-e amit irtam, de jelen pillanatban már ugyanazon termékre érvényes licit érkezett. Én irhatok neki e-mailt de ez semmin nem változtat. Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e az aukciót törölni igy vagy esetleg a felhasználót kizárni stb, mert ez már igy veszett ügy...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-05-07 21:12
Létrehozva: #8003

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2011-05-07 21:11) *
...Tisztelt Vatera, mit tegyek?

Tisztelt vwPoloGTi!

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2011-05-07 21:11
Létrehozva: #8004

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 20:25
Azonosító: 114 559

Üdv! Légyszives segitsetek már nekem. Megnyertem egy 1Ft-ról inditott aukciót Pc alkatrészek 2011.05.01. -én. 1600Ft.- lett a végár. Az eladót e-mailben kerestem nem válaszolt. Most rá 4 nappal ujrahirtette ugyanazt a pakkot ugyanugy 1Ft-ról. Akkor hogy is van ez?! Ráadásul a kérdéseknél látom valaki ajánlott rá fixáras 5.000FT-ot és azt válaszolta rá, hogy annál többet is megkap érte. Altatrészek másodjára Mit lehet ilyenkor tenni. Most ha negativat adok neki szinte biztosra veszem, hogy én is azt kapok cserébe. Nem lehetne az ilyen felhasználóval helyből eljárni?! vagy legalább inaktiválni az aukciót. Ez nem vaterára való magatartás ha valaki 1Ft-ról indit és kevesli a végét.... Tisztelt Vatera, mit tegyek?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-05-07 21:10
Létrehozva: #8005

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(fezsoo @ 2011-05-07 17:12) *
Üdv.

Találtam egy érdekes embert, aki megosztotta a telefon számát !
Elektrokrissz nevű felhasználó ennél az aukciónál.

Hirtelen nem találtam hová kell az ilyent beírni. rolleyes.gif

Tisztelt fezsoo!

A felhasználót kizártuk, köszönjük.
Legközelebb ha szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. !

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
fezsoo
hozzászólás 2011-05-07 17:12
Létrehozva: #8006

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-26 21:26
Azonosító: 679 826

Üdv.

Találtam egy érdekes embert, aki megosztotta a telefon számát !
Elektrokrissz nevű felhasználó ennél az aukciónál.

Hirtelen nem találtam hová kell az ilyent beírni. rolleyes.gif

+Quote Post
adamok007
hozzászólás 2011-05-06 22:16
Létrehozva: #8007

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-08 18:17
Azonosító: 1 430 224

IDÉZET(hytech @ 2011-05-06 10:06) *
Néhány egészen brutális egyed:

1 , 2 , 3

dirol.gif

Ő a kedvencem 1 napos vaterás volt nagy karriert csinált.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1839578

+Quote Post
grungez
hozzászólás 2011-05-06 19:19
Létrehozva: #8008

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-10 07:42
Azonosító: 64 436

IDÉZET(zejopy @ 2011-05-06 18:57) *
Dehogynem tudod. Még utólag, több hónap elteltével is. A Kapcsolatfelvételen. Tedd meg, utánamennek, hidd el. És nekik nem csak a gugli a barátjuk, ennél lényegesen több eszköz van a kezükben.
Ha pedig tévedtél, akkor sincsen semmi baj, mert bemondásra nem szankcionálnak, csak komoly bizonyíték alapján.

Tudom hogy több "eszköz" van a kezükben,smile.gif Igen, több hónap elteltével is.. csak a pénz után az ember már nehezebben fut utána.. ez a nem mindegy:)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-06 19:17
Létrehozva: #8009

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-05-06 19:14) *
Köszönöm, megtörtént. smile.gif

smile.gif Igazán nincs mit.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-05-06 19:14
Létrehozva: #8010

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 15:26
Azonosító: 1 415 535

IDÉZET(zejopy @ 2011-05-06 16:25) *
Kicsit sem lep meg. Tedd tiltóra, ha felüllicitálják, akkor nem tudja tartani. Ez az egy esélyed.

Köszönöm, megtörtént. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-06 18:57
Létrehozva: #8011

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(grungez @ 2011-05-06 18:52) *
........
Ennél az esetnél , nem tudod csakúgy szabálytalanságot jelezni.. csak ha megbizonyosodik az ember, hogy licitált saját nevével..nem egyszerű, sok nicket,értékelést át kell nézni vásárláskor..
........

Dehogynem tudod. Még utólag, több hónap elteltével is. A Kapcsolatfelvételen. Tedd meg, utánamennek, hidd el. És nekik nem csak a gugli a barátjuk, ennél lényegesen több eszköz van a kezükben.
Ha pedig tévedtél, akkor sincsen semmi baj, mert bemondásra nem szankcionálnak, csak komoly bizonyíték alapján.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-05-06 18:58

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
grungez
hozzászólás 2011-05-06 18:52
Létrehozva: #8012

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-05-06 17:22) *
Minden esetben....

Többnyire lehet jelezni, de mondjuk példának mutatok egy felhasználót amit még tavaly értékeltem.. (sajnos ennél az eseetnél vásárlás után néztem csak utána..) :

Értékelt: julcsa01(1014) Dátum : 2010/12/13 17:04:46 Termékkód: 189252299 Eladó
Negatív vélemény: Licitáltam a termékére, megkérdeztem tőle és őszinte választ vártam,de nem válaszolt rájuk.Hamar
feltünt fel licitáltatja a termékeit. Az eladó több néven van beregisztrálva a vaterára.
Julcsa01,tibcsike01,cuytuning,maktuning,kisboszi..stb.nem volt kedvem tovább nézni.Önmagát beértékelteti
pozitívra a nickjeivel. Mielött vásárolnátok/vásároltatok nézétek meg nem e volt a licitálások
között valamelyik másik neve. Sajnálatos, hogy ilyenek vateráznak. El álltam az üzlettől.Volt már
ilyen értékelése.-----

"inaktív" az üzletember, de a legutobbi értékeléseinél mondjuk a zsenibaba(8) -nickjével megpróbálja vissza értékeltetni magát.. ugyanigy a zsenibaba nickjét is a többi felhasnzáló nevével beértékelteti.. (igy könnyen nyomon követhető viszonylag ) de azok akiknek teszveszes nickjük volt, nehezebb.. (gondolok itt a nick 100%ban eltér, nem egyezik semmi..) .
Előre látni, hogy mennyire komoly üzletember...

Ennél az esetnél , nem tudod csakúgy szabálytalanságot jelezni.. csak ha megbizonyosodik az ember, hogy licitált saját nevével..nem egyszerű, sok nicket,értékelést át kell nézni vásárláskor..

Ha megemlitek egy ilyen esetet, vagy többet, vagy csak a problémát már megosztottam többekkel, az már lehet figyelmeztetés, olyannak aki még nem találkozott ilyennel, vagy nem figyelte. (mert nincs mondjuk rutinja..kevésbé jártas a netes világba..vagy az üzletben) .
Valóban a két oldal összeolvadásának a problémájára is felhívtam a figyelmet, hogy jó lenne erre is egy megoldás. És akkor még mindig a témánál maradtam és csak megoszottam egy gondolatot.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-06 18:14
Létrehozva: #8013

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-05-06 18:10) *
Kedves zejopy!

Sajnos, nem mondhatom meg smile.gif

Igen, ettől tartottam. smile.gif Nem baj, majd kiderül. Vagy nem. Tulajdonképpen gondolkodtam, mindegy is, mivel a nicknevek különbözőek, a köröket mindenképpen külön kell lefutnom.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-05-06 18:10
Létrehozva: #8014

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-05-06 17:34) *
Kedves Benz!:)

Szeretném tudni, ha megmondhatja, hogy a két felhasználó "azonos"-e. ...

Kedves zejopy!

Sajnos, nem mondhatom meg smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-06 17:34
Létrehozva: #8015

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!:)

Szeretném tudni, ha megmondhatja, hogy a két felhasználó "azonos"-e. A név ugyanaz, csak a keresztnév más. Mindketten vásároltak tőlem, de nem kommunikálnak.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1069375
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=996159
Köszönöm, ha válaszol. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-06 17:22
Létrehozva: #8016

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(grungez @ 2011-05-06 17:12) *
A problémámra:
igyekeztem a téma szerint írni, akár egy ilyen "figyelmeztetik egymást a felhasználók, vagy segítik egymást." Ez így rendben is van gondolom ebben a fórumban..

Nem mindig lehetséges a terméklapon egy szabálytalanságot jelezni, és én sem spicliből készültem, inkább csak a jó üzlet érdekel, valamint ennek fair play oldala.

Nem a termékek áraival van problémám, nem erről írtam. Valamiért ezt helyezed előtérbe.

szép napot

Minden esetben lehet a terméklapon jelezni. Lejárt aukció esetén a Kapcsolatfelvételen keresztül.
Ha úgy érzed, hogy önlicit van, akkor a legjobbat így teszed. Ugyanis onnan pont az illetékesekhez kerül a dolog, akik érdemben tudnak tenni, ha valóban bizonyítható a szabálytalanság. Ez nem spicliség, mindannyiunk érdeke a tiszta piactér.

Nem figyelmeztettél minket, hanem általánosságban írtál egy problémáról, ami szerinted a két oldal összeolvadása óta előállt. A probléma mindig volt, és mindig lesz is, független a két oldal fúziójától. Folyamatos ellenőrzés van ezen a téren. Mivel most olyan időszak van, hogy kevesebb a vásárlás, mert az emberek mással vannak elfoglalva, az 1 Ft-os aukciók természetes látogatottsága is kevesebb. Így nyilván a licit is kevesebb. Kevésbé jellemes eladótársaink megpróbálnak így enyhíteni a ráfizetésen. Sajnálatos szemléletmód egyébként.

Tudom, nem azzal volt bajod, hanem a történéssel, csupán arra akartam rávilágítani, hogy én miért nem figyelek erre annyira.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
grungez
hozzászólás 2011-05-06 17:12
Létrehozva: #8017

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

@zejopy

A problémámra:
igyekeztem a téma szerint írni, akár egy ilyen "figyelmeztetik egymást a felhasználók, vagy segítik egymást." Ez így rendben is van gondolom ebben a fórumban..

Nem mindig lehetséges a terméklapon egy szabálytalanságot jelezni, és én sem spicliből készültem, inkább csak a jó üzlet érdekel, valamint ennek fair play oldala.

Nem a termékek áraival van problémám, nem erről írtam. Valamiért ezt helyezed előtérbe.

szép napot

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-06 17:00
Létrehozva: #8018

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(grungez @ 2011-05-06 16:47) *
Nem egyszer fordult már elő , hogy ilyennel találkoztam, föleg az 1 forintos aukciónál.
4-5 év aukciózás után és 150 pozitiv értékeléssel, van már tapasztalatom.
El állok, simán a vételtől, az illető mondjuk nem fog kiabálni, hogy...miért nem veszem meg, egyértelmű ki a csaló és ki nem . de komolyan mondom, elég rossz igy jó üzletet csinálni..nekik persze jó, mert sokan nem veszik észre , hogy fel licitáltatják a terméküket..

A problémádra itt egy moderátori válasz, ez az, amit tehetsz abban a helyzetben, amikor úgy érzed, önlicit van:
"Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!"

3000 aukción túl gondolom csak eladsz? Vagy szoktál vásárolni is? mindjárt megnézem az adatlapod , illetve ha van terméked..)

Igen, ezzel a nickemmel csak maximálisan megbízható embertől vásárolok.
Ja, van fent pár cuccom.

Gondolom ritkán szoktál 1 forintost nézni, .........

Mindig nézek 1 Ft-ost, de nem hoz lázba túlzottan. Ha valami kell, szívesen kifizetem érte a valós árat is.

......... illetve nem igen nézed kik licitáltak ellötted?

Persze, mert én vagyok a jó öreg h-ülye. De nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget, mert mint fent írtam, kifizetem az árát szívesen, ha tényleg kell.
Kicsit sem vagyok anyagias. S bár szeretem a pénzt, pontosan annyi jelentőséget tulajdonítok neki, amennyit ér. Pár száz, pár ezer forinton adott esetben, nem tépem magamat, mert az idegrendszerem és a harmóniám sokkal többet ér annál.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-05-06 17:01

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
grungez
hozzászólás 2011-05-06 16:47
Létrehozva: #8019

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-05-06 16:30) *
Majdnem háromezer aukción túl vagyok, de nem mernék ilyet leírni, pedig nekem is barátom a gugli.
A kékkel kiemelt részt pedig nem is értem. Milyen alapon állsz el a vételtől??? És az eladó nem ugrál? Szegény, biztosan nem tud mit kezdeni a magabiztosságoddal.

Nem egyszer fordult már elő , hogy ilyennel találkoztam, föleg az 1 forintos aukciónál.
4-5 év aukciózás után és 150 pozitiv értékeléssel, van már tapasztalatom.
El állok, simán a vételtől, az illető mondjuk nem fog kiabálni, hogy...miért nem veszem meg, egyértelmű ki a csaló és ki nem . de komolyan mondom, elég rossz igy jó üzletet csinálni..nekik persze jó, mert sokan nem veszik észre , hogy fel licitáltatják a terméküket..

3000 aukción túl gondolom csak eladsz? Vagy szoktál vásárolni is? mindjárt megnézem az adatlapod , illetve ha van terméked..)
Gondolom ritkán szoktál 1 forintost nézni, illetve nem igen nézed kik licitáltak ellötted?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-06 16:30
Létrehozva: #8020

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(grungez @ 2011-05-06 16:26) *
Tiszteletem mindenkinek !
Már nem is tudom , hogy a felhasználok a problémásak , vagy a vatera-teszvesz fusio ?
Egyre gyakrabban futok bele olyanba, hogy saját termékére licitál, van akinek több mint 20 nickje van, vagy csak szervezet szinten licitáltatják fel a termékeket..
De már látok olyat is, hogy megveszi saját termékét , teszveszes termékét vaterás nickjével, ..

Több mint 150 aukción túl vagyok, eddig sikeresen kiszürtem , remélem sikerül a késöbbiekben is.. hál istennek nem ugrál egyiksem , ha véletlenül bebukik nálam a mutatványa..(amikor el állok a vételtől..) de ez már aggasztó, hogy mielött licitálnék félórát azzal kell eltöltenem, megnézni , hogy kik licitáltak egy termékre, végig kell öket "ellenöriznem" (drága google barátom mindig segít, föleg a tárolt változatok.. ) .

Tisztelt Vatera kft, jó lenne valami megoldás , mert az összevonás óta elég rossz üzlet vaterázni.... kezd elegem lenni.

Majdnem háromezer aukción túl vagyok, de nem mernék ilyet leírni, pedig nekem is barátom a gugli.
A kékkel kiemelt részt pedig nem is értem. Milyen alapon állsz el a vételtől??? És az eladó nem ugrál? Szegény, biztosan nem tud mit kezdeni a magabiztosságoddal.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-05-06 16:31

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1350 Oldal V  « < 399 400 401 402 403 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-28 11:51