IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 399 400 401 402 403 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
pczjozsef
hozzászólás 2011-04-20 19:23
Létrehozva: #8001

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-04-18 20:04
Azonosító: 1 459 269

IDÉZET(Bigdept @ 2011-04-19 21:42) *
Jogosan. Megszakértettem, és szakértő lesajnáló mosollyal közölte, az amúgy nyilvánvaló hiányosságokat: Akkor is ha kézzel készül egy irat, annak hivatalosabb formája megkívánja a fejrész kitöltését, a készülési hely pontos megnevezését, azaz a posta neve balra fent, és címe, száma.
A jegyzőkönyvbe nem csak ragszámot kell felvenni, hanem minden egyéb azonosítót, feladó, címzett adatait, hiszen ezek elengedhetetlenek a további ügyintézéshez, és, ami nem nyilvánvaló, hiányzik róla még egy bélyegző. Az is jogos, hogy a tojás alakú bélyegző szerint ez egy főposta, kizárt, hogy ne lenne formanyomtatványuk. Ja, és olyan jegyzőkönyv nem állja meg a helyét, amit egyoldalúan egy személy ír alá. Jelen esetben, akinek készül, annak is alá kellett volna írnia, hogy egyetért a benne foglaltakkal...

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Moderátorokat kérdezném, hogy ha esetleg bosszúból mínuszt adna, lehetne erre hivatkozni mentség ként?
Egyébként nem az én nevemen történt, hanem a sógoromén, de ő külföldi munka miatt ritkán tud gépízölebe lenni, de tudtommal már jelezte a vatera felé panaszként.
Go to the top of the page

+Quote Post
princeofwales
hozzászólás 2011-04-20 09:25
Létrehozva: #8002

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-11 14:05
Azonosító: 740 445

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-19 09:58) *
Tisztelt princeofwales!

A felhasználót kizártuk.
Köszönjük.

Köszönöm a többi vaterás nevében is.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-04-20 07:28
Létrehozva: #8003

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(lid3rc @ 2011-04-19 23:04) *
Huh, de ideges lettem. Nem értek itt néhány eladót. Feltettem néhány kérdést neki az árujával kapcsolatban normális stílusban (A képen az látható-e, vagy illusztráció, vállal-e garanciát...). Erre flegmán válaszolt privátban. Amikor választ szerettem volna írni, a gép kiírta,hogy a következőt: "Sajnáljuk, de az eladó nem fogad el liciteket és üzeneteket Öntől, licitje ezért érvénytelen. Kérjük, vásároljon mástól. További információk a "Személyes tiltólista" funkcióról itt." Nem is értem. Pedig még rendelni is akartam tőle. sad.gif(( Bosszantó az ilyen sad.gif((

Tisztelt lid3rc!

Minden felhasználónak joga van letiltani a számára nem kívánatos kérdezőket/vásárlókat.
Ilyen esetben keressen másik eladót.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lid3rc
hozzászólás 2011-04-19 23:04
Létrehozva: #8004

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-04-19 22:59
Azonosító: 1 460 828

Huh, de ideges lettem. Nem értek itt néhány eladót. Feltettem néhány kérdést neki az árujával kapcsolatban normális stílusban (A képen az látható-e, vagy illusztráció, vállal-e garanciát...). Erre flegmán válaszolt privátban. Amikor választ szerettem volna írni, a gép kiírta,hogy a következőt: "Sajnáljuk, de az eladó nem fogad el liciteket és üzeneteket Öntől, licitje ezért érvénytelen. Kérjük, vásároljon mástól. További információk a "Személyes tiltólista" funkcióról itt." Nem is értem. Pedig még rendelni is akartam tőle. :((( Bosszantó az ilyen :(((

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-04-19 21:42
Létrehozva: #8005

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(pczjozsef @ 2011-04-18 21:07) *
Nekem ez a kézzel írott dolog már nagyon furcsa volt.

Jogosan. Megszakértettem, és szakértő lesajnáló mosollyal közölte, az amúgy nyilvánvaló hiányosságokat: Akkor is ha kézzel készül egy irat, annak hivatalosabb formája megkívánja a fejrész kitöltését, a készülési hely pontos megnevezését, azaz a posta neve balra fent, és címe, száma.
A jegyzőkönyvbe nem csak ragszámot kell felvenni, hanem minden egyéb azonosítót, feladó, címzett adatait, hiszen ezek elengedhetetlenek a további ügyintézéshez, és, ami nem nyilvánvaló, hiányzik róla még egy bélyegző. Az is jogos, hogy a tojás alakú bélyegző szerint ez egy főposta, kizárt, hogy ne lenne formanyomtatványuk. Ja, és olyan jegyzőkönyv nem állja meg a helyét, amit egyoldalúan egy személy ír alá. Jelen esetben, akinek készül, annak is alá kellett volna írnia, hogy egyetért a benne foglaltakkal...

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-19 16:41
Létrehozva: #8006

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(hytech @ 2011-04-19 16:20) *
Ez a felületesség nem vezet sehová.

Máskor kicsit részletesebben írd le a problémát! vraagt.gif

laugh.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
timku
hozzászólás 2011-04-19 16:32
Létrehozva: #8007

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-25 14:01
Azonosító: 1 428 076

IDÉZET(hytech @ 2011-04-19 16:20) *

Még egyszer bocsánat mindenkitől!
Próbáltam a levelezést egy tárhelyre feltenni, onnan belinkelni, de tiltott linknek értelmezte.
Tényleg elnézést!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-04-19 16:20
Létrehozva: #8008

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(timku @ 2011-04-19 14:53) *
Sziasztok!...

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-19 16:08
Létrehozva: #8009

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szerintem Benz ki fog akadni.....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
timku
hozzászólás 2011-04-19 14:53
Létrehozva: #8010

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-25 14:01
Azonosító: 1 428 076

Sziasztok!

Előre elnézést, ez hosszú lesz.
Pár napja már megírtam az afféromat itt a topikban. Azóta visszakaptam a nadrág árát, de az eladó olyan csúnyán hazudott rólam az értékelésben, rákényszerített, hogy közszemlére tegyem a teljes levelezésünket, bár nem állt szándékomban.
Nem akarom tiltatni, nem az én műfajom, de mivel valótlant írt, másképp nem tudom bizonyítani a saját igazamat.
Érdekes, hogy annak ellenére amit állít rólam semlegest adott, meg se említette, hogy fenyegettem, zaklattam.
Amúgy pikk-pakk lezavartuk az adás-vételt,amikor reklamáltam, hogy nem a képen lévő nadrágot kaptam, kérem vissza az árát, onnantól kezdve vadult meg.
Itt kaptam a tanácsot, a rendőrségen tegyek feljelentést, miután ezt megírtam neki, akkor váltott, és visszavette a nadrágot.
Személyesen vittem el, direkt megkértem, nézze meg minden rendben van-e vele. Válasz:a zsebén rajta van a címke, igen.
Most meg azt állítja, hordtam, csak eszébe nem jut, hogy rám se jött, mert a méretek se jól voltak megadva.

Semleges vélemény: Igazán nagyon sajnálom a történteket! A vásárló mikor megvette a terméket,akkor még az első képek
nem voltak levágva,így jogos volt a követelése,hogy kéri vissza a pénzét.A mi hibánkból nem azt a
nadrágot kapta,amit leütött. Cserélni nem szeretett volna,így visszakapta a termék árát.Még egyszer
elnézést kérünk!
Negatív vélemény: Az értékelése igazán csupa bűbáj,eleve így kellett volna kezdeni! Akkor a jogos követelésem után
miért is tiltott le?Sehogy nem tudtam elérni,smsre úgy reagált,ne merjem zaklatni!Személyes
találkozótól elzárkózott,mert az árut postázta!Mégis elmentem,visszaadta a pénzt.A nadrág kínai
r-ping,ami szerinte 5990-ért félár,szerintem dupla!A negatívokat kimagyarázta,ezért nem vettem
figyelembe,de már látom,azok is jogosak.Örülök,h letiltott,ezek után még véletlenül se tudjak többet
vásárolni tőle!
Másik fél: A vevő két hét után a terméket használva, szerette volna visszakapni a pénzét.Erre nem voltam
hajlandó,mert csak 8 napon belül veszek vissza bármit!Mint ahogyan mindenki tudja,mi, akik ezeket a
termékeket áruljuk,azok pontosan tudják,hogy kínai árut nem árulunk. Az ilyen vásárlótól rettegnek a
kereskedők,mert egy undorító,fenyegetőző,mindenen átgázolva,akkor is ,még ha nem is neki van
igaza,mindenáron nekem lesz igazam típus!Rendőrséggel fenyegetőzött,meg mindenféle hatósággal,ugye
nem kell mondani,hogy hová tartozik???Mindenki tudhatja!Ezzel mindent elmondtam! Letiltottalak??Még
jó,nem majd még egyszer zaklatsz 3 héten keresztül?!CSAK SAJNÁLNI TUDLAK,SZÁNALMAS!

Köszönöm, ha csak elolvastátok, már kiadtam magamból a mérget.

From: Vatera [mailto:ertesito@vatera.com]
Sent: Sunday, March 27, 2011 2:52 PM
Subject: Vatera vásárlás: 3641868 számú megrendelés
Kedves timku,
Köszönöm, megrendelését!
A vásárolt termékek összesítőjét az alábbi linkre kattintva tekintheti meg: ?..........
Sent: Sunday, March 27, 2011 3:07 PM
Üdvözlöm.
A 2 termék postaköltsége mennyibe kerül? Mennyit utaljak pontosan? Köszönöm.
Sent: Sunday, March 27, 2011 3:11 PM
Üdvözlöm!
960 Ft.- összesen a két termékre a postadíj.
Sent: Sunday, March 27, 2011 3:38 PM
Rendben, utaltam is.
Sent: Sunday, March 27, 2011 3:58 PM
Köszönöm,holnap postázom őket!
Sent: Friday, April 01, 2011 10:25 AM
Kedves ?.................!
A rózsaszín felső jó lett, viszont a nadrágból sajnos nem a megrendelt terméket kaptam meg, nem ez szerepelt a képen! Igaz hogy ez is szaggatott, de nem az a cipzáros zsebű, gyűrt aljú fazon. A mérete sem felelt meg teljesen a leírásnak, azért akkorára nem nyúlik ki. Ezért vissza szeretném küldeni és az árát visszakérni ha megoldható. Nem kötekedésképpen, de a postaköltség sem a megbeszélt volt, bár ez még a borítéknak betudható.
Köszönöm.
Sent: Friday, April 01, 2011 10:49 AM
Üdvözlöm!
A nadrág képe csak illusztráció volt,elölről majdnem olyan a kapott nadrág mint a képen.
Feltöltéskor még nem vágtuk le a képeket és a nagykertől kaptuk őket ehhez a farmerhoz,
ezért én kérek elnézést!
Sajnos nem tudom visszavenni,Ön megvett egy terméket ,amit meg is kapott,hibátlan,
jó terméket,ráadásul majdnem féláron!
Üdvözlettel:
Sent: Friday, April 01, 2011 12:03 PM
Először is, sehol nem volt feltüntetve, hogy a kép csak illusztráció!!! Elölről majdnem olyan? Mégsem olyan! Rendben hogy nem lett leszedve a kép, de ezt postázás előtt illett volna közölni! Tényleg nem szeretnék bunkó hangnemben írni, de ez, hogy még Ön hibázik és meg sem próbálja megoldani a helyzetet, ez hihetetlen. Elég közel van a ....kerület, ha nagyon muszáj átmegyek, de időhiány miatt kértem postán. Mint írtam a termék nem felel meg a képen láthatónak és a méret sem jó, mivel így kicsi lett rám. És mivel a termék oldalán írta hogy minden esetben visszaadja a termék árát, ezért kérem vegye vissza, mivel így a nadrággal nem tudok semmit sem kezdeni.
ÁRUCSERE MINDEN ESETBEN VAN 8 NAPON BELÜL! HA MÉGSEM TUDUNK CSERÉLNI ÁRUHIÁNY MIATT,ÚGY LEVÁSÁROLHATÓ A TERMÉK ÁRA,VAGY MINDEN ESETBEN A TERMÉK ÁRÁT VISSZAADJUK !
Sent: Friday, April 01, 2011 12:34 PM
Csak cserélek,ha nincsen már kisebb vagy nagyobb abból,amilyet vett,
ez van leírva!A méret pontosan akkora,amilyet rendelt,38/28/M-es méret.
Mindenkinél minden adatlapon ajánlott méret van leírva,nem fogok mindent leméricskélni,
csak ha azt külön kérik!
Választhat árban hasonlót,a többi termék képe mind megfelelő.
Személyes cserére nincs lehetőség,mert postai áruként kapta a nadrágot.
Üdvözlettel:
Sent: Monday, April 04, 2011 9:02 PM
Nem kell csere nagyobbra, mert nekem ez nadrág nem kell! Mivel nem ilyet rendeltem!!! Épp elég úgy látatlanba vásárolni hogy csak fénykép és mért adatok alapján, de így aztán főleg hogy még se a kép, se a méretek nem valósak!!! Mégis így mi alapján akarja eladni? Vagy legalább írta volna oda hogy illusztráció és a méretek nem pontosak hanem csak a hasára ütött?Másra se akarom cserélni, nem hiányzik hogy még egy olyan terméket kapjak ami nem olyan amilyet szeretnék.
Mellesleg hogy majdnem féláron kaptam? Nem az árát kifogásolom hanem hogy nem azt kaptam amiért fizettem!!! Tehát kérem vissza a pénzt! Szerintem ebből semmi plusz költsége nem származik, mivel amennyiben nem jön létre az adásvétel, a jutalékot sem kell kifizetni. A postaköltséget szintén én állom.
És mi köze van annak ahhoz hogy személyes cserére nincs lehetőség azért mert postán kaptam? Mégis miért fizetnék azért duplán postaköltséget hogy kicserélje, amikor személyesen is megoldató? Vagy nem mer személyes találkozót összehozni, nem mer a vevők szemébe nézni ha valaki kifogásolja jogosan a terméket? Akkor tud kedves lenni amikor még aznap utal valaki, de ha már gond van a termékkel akkor lesöpri a felelőséget magáról?
A termék honlapján egyértelműen ki van írva: MINDEN ESETBEN A TERMÉK ÁRÁT VISSZAADJUK !
Ahogy olvasgatom nem csak nekem volt ilyen problémám Önnel.
[b]Negatív vélemény:[/b] Nem azt kaptam ami az aukción lévő képen szerepelt. Az eladó undok és barátságtalan volt, mikor az első levelet küldtem neki, hogy a termékre nincs így szüksége, hogy nem olyan, mint amit én vásároltam. Írtam neki, hogy visszaküldöm neki a pulcsit, és ő küldje vissza az árát, de ő hallani sem akart a dologról és tuskónak nevezett azért,amiért valójában ő hibázott.Azzal indokolta azt,hogy nem téríti vissza vételárat,hogy örüljek,hogy ennyiért egyáltalán elküldte a pulóvert.Soha többet ilyet!-----
Másik fél: Azért nem kapta vissza a pénzét,mert egy kis huszonéves szemtelen,elkényeztett ........! Olyan hangnemben beszélt,amire mindenki úgy reagált volna vissza,ahogyan én!Világosan le van írva a megvett terméknél,hogy készletből visszamaradt outlet áru,tehát nem 2011-es REEBOK modell!Azt kikérem magamnak,hogy nem azt kapta,ami a képen volt!Azt hiszem,hogy az én több száz értékelésem bizonyítja azt,hogy én milyen vagyok,a te pár darabodban pedig volt már pár visszajelzés a
viselkedéseddel kapcsolatban! Haladéktalanul vissza szoktam még akkor is venni valamit,ha akár csak nem tetszik valami,de egy ilyen kis neveletlen taknyosnak,aki azt képzeli,hogy az övé a világ,nem!Tanulj előbb jó modort!!!!!!!
Semleges vélemény: Segítőkész eladó, de a nadrág nem volt jó,és máshogy nézett ki a képeken!Próbálgattam mást,ha
találtam volna olyat, ami tetszik, vagy lett volna belőle méret, akkor elvittem volna...
Másik fél: Mindenből volt,csak nem kérted!A nadrágból pedig elég sokat eladtam már,senki nem panaszkodott,hogy
más mint a képen,ez elő sem fordulhat!

timku(26)
Fizetéssel kapcsolatos kérdés
2011/04/07 18:53:27
Tisztelt ErdeszOutlet!
Napok óta nem tudom elérni, az e-maileimre nem válaszol, a telfonszámon csak üzenetrögzítő van, amivel nem igazán lehet megvitatni az általam vásárolt nadrág árának visszafizetését, mivel nem a képen látható nadrágot kaptam Öntől.Kérem mielőbb vegye fel velem a kapcsolatot!
- timku

ErdeszOutlet(898)
[RE] Fizetéssel kapcsolatos kérdés
2011/04/07 18:57:39
Tisztelt timku!
Már rég meg lett beszélve!Semmit nem veszek vissza,mert azt kapta amit megvett.Felajánlottam a cserét,ezzel nem élt,a 8 nap letelt!Nem méretbeli gondja volt,ezért nem veszek vissza semmit!
- ErdeszOutlet

crmtomi(45)
Általános kérdés a termékkel kapcsol...
2011/04/07 19:31:31
Hölgyem, Önnek értelmezési problémái vannak, NEM azt a nadrágot kaptam ami a képen volt, mi nem érthető ezen? Vagy szemüveget kellene cserélnie, mert még a vak is látja, hogy más nadrág volt, mint amit nekem küldött.
A méret se lett jó, mivel azokat se jól adta meg az adatlapon.
A 8 nap se telt még le, mivel pénteken kaptam meg a nadrágot, ha kifutok az időből, azért van, mert nem válaszolt a leveleimre!
Figyelmeztetem, ha nem utalja vissza az árát, jelentem a Vaterának.

NE GONDOLJA, HA TILTÓLISTÁRA TESZ,MEGÚSSZA A VISSZAFIZETÉST.
JELLEMTELEN ALAK, HIBÁZIK, ÉS MÉG GERINCTELEN IS!!
timku
- crmtomi

ErdeszOutlet(898)
[RE] Általános kérdés a termékkel ka...
2011/04/07 19:36:48
Tisztelt crmtomi!
Le lehetne már pattani szerintem!Semmit nem veszek vissza,milyen érdekes,hogy már kicsi is a gatya!Meg az is,hogy két felhasználónévvel írogat,ami szabálytalan! ErdeszOutlet

Sent: Monday, April 11, 2011 11:07 AM
Tisztelt. .....................!
A viselkedése ellenére adok Önnek még egy esélyt a nadrág árának
visszautalására. Péntekig várok, ha addig nem utal, feljelentést teszek
a rendőrségen.
"A szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi
információk alapján köttetett."
Ugorjon neki még egyszer a levelezésünknek, térjen jobb belátásra, nem
igazán szerencsés az interneten közröhej tárgyának lenni!

2011.04.11. 11:19 keltezéssel, ?.............írta:
MÁR RÉG MEGÍRTAM,HOGY KÜLDJE VISSZA AJÁNLOTT LEVÉLKÉNT,CÍMKÉJÉVEL,
CSOMAGOLÁSSAL EGYÜTT!HÁNYSZOR KELL MEGÍRNOM,HOGY FÖLFOGJA?
EGYÉBKÉNT MEG A FENYEGETÉSEKET NEM IGAZÁN SZERETEM,ÉS SZERINTEM MAGÁT
RÖHÖGNÉ KI A RENDŐRSÉG,HOGY ILYEN FILLÉRES ÜGGYEL ODAMENNE!
FELJELENTÉST MEG TŐLEM AZTÁN TEHET,TUDJA MI AZ AZ NBH.? AZT HISZEM HAMAR
MEGISMERNÉ!

HA VISSZAJÖN A NADRÁG ÉS MINDEN RENDBEN VAN VELE,VISSZAKAPJA AZ ÁRÁT!
A LEVELEZÉST PEDIG LEZÁRTAM A RÉSZEMRŐL,NINCSEN IDŐM ILYEN KICSINYES
DOLGOKRA!

HA MÉG EGYSZER A TELEFONSZÁMOMHOZ MER NYÚLNI ÉN JELENTEM FÖL ZAKLATÁSÉRT!

Üdvözlettel:
2011.04.11.11.32. Na most aztán nagyon megijedtem!!!!
Lenne oly szíves átküldeni még egyszer azt az e-mailt, amiben megírta a visszavételt? Érdekes módon sehova nem érkezett meg!!!!
A jogos reklamáció pedig nem zaklatás, ezzel jobb, ha tisztában van.

THE END

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-04-19 14:34
Létrehozva: #8011

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2011-04-19 13:35) *
Fogadjunk, hogy kis falum postáján nincs ilyen nyomtatván, mert nem igényeltek, ezer éve nem volt ilyenre szükség.
Ilyen helyzetben viszont kockás papír is megteszi, hivatalossá nem az teszi, hogy formanyomtatvány-e, vagy sem.
A képet sajnos nem tudtam megnézni, de majd utánanézetek, még a belső ösmerősnek is megadom, a bélyegzőről tuti tud nyilatkozni....

bird1.gif

http: //www.posta.hu/kepek/upload/2010-11/USZtorzs_20101101.pdf 128-ik oldal
IDÉZET
A küldemény részleges elveszését vagy megsérülését - ha az felismerhető - a küldemény kézbesítésekor, illetve a küldemény visszakézbesítésekor a kézbesítési okiraton azonnal jelezni kell. Ennek elmulasztása jogvesztéssel jár. Kézbesítési okirat hiányában, illetve, ha a részleges elveszés vagy a megsérülés a kézbesítéskor (visszakézbesítéskor) azonnal nem ismerhető fel, azt a felismeréstől számított három munkanapon belül, legkésőbb azonban a kézbesítéstől, illetve a visszakézbesítéstől számított nyolcnapos jogvesztő határidőn belül kell a Postához írásban be-jelenteni.
Az írásos bejelentéssel egy időben a bemutatott küldemény alapján a Posta utólag jegyzőkönyvet készít. A teljes küldeményt – a tartalmat a teljes belső és külső csomagolással együtt – kell a Posta rendelkezésére bocsátani a kárigény elbírálásához.
Az igénybe vevő a küldemény késedelmes kézbesítése címén kártérítési igényét a Postához a küldemény átvételétől számított tizenöt napos jogvesztő határidőn belül írásban jelentheti be.
Ha az igénybe vevő jelzését vagy bejelentését a meghatározott jogvesztő határidőn belül megtette, kártérítési igényét a Posta válaszának kézhezvételétől számított – ha pedig a Posta nem válaszol, a jelzést, illetve bejelentést követő harmincadik naptól számított – egyéves jogvesztő határidőn belül érvényesítheti.
A Feladó (illetve a címzett, vagy a meghatalmazott) az általa előterjesztett kártérítési igényhez minden esetben köteles csatolni az igényt alátámasztó valamennyi rendelkezésére álló számlát, bizonylatot, okiratot, illetve egyéb bizonyítékot.

swoon2.gif

Tehát átvételkor jelezni kell azon a papíron, amit aláírsz.
Jegyzőkönyv utólag készül. Papíron le kell írni a kártérítési igényt.

Érdekességek a 127-ik oldalról:
IDÉZET
A kártérítési igény érvényesítésére alapvetően a feladó, vagy meghatalmazottja jogosult. A címzett, vagy meghatalmazottja jogosult a kártérítési igény érvényesítésére, ha
a) a küldeményt részére kézbesítették, vagy
cool.gif a kártérítési igény érvényesítésének jogát a feladó a címzettre engedményezte.
Amennyiben a címzett a feladóra engedményezi a kártérítési igény érvényesítésének jogát, a Feladónak az írásos kártérítési igényhez csatolnia kell a Posta által felvett jegyzőkönyv másolatát, valamint a címzett által aláírt azon írásos lemondó nyilatkozatot, amelyben a feladóra engedményezi a kárigény érvényesítésének jogát. Bármelyik jogosult részéről történő érvényesítés a másik jogosultnak ezt a jogát megszünteti.l

--------------------

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-04-19 14:05
Létrehozva: #8012

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(Bigdept @ 2011-04-19 13:35) *
Fogadjunk, hogy kis falum postáján nincs ilyen nyomtatván, mert nem igényeltek, ezer éve nem volt ilyenre szükség.
Ilyen helyzetben viszont kockás papír is megteszi, hivatalossá nem az teszi, hogy formanyomtatvány-e, vagy sem.
A képet sajnos nem tudtam megnézni, de majd utánanézetek, még a belső ösmerősnek is megadom, a bélyegzőről tuti tud nyilatkozni....

Pecsét van, rajta egy aláírás, de se tanuk, se semmi, csak egy ragszám, feladó, címzett és egy mondat, hogy elégtelen csomagolás miatt sérült, illetve még egy mondat, hogy 11-én kézbesítették a címzettnek, és 18-án reklamált a vevő. Majd ha megtudod nézni a képet, te is látni fogod, hogy valami nem oké.

IDÉZET(Bigdept @ 2011-04-19 13:40) *
w00t.gif ezt én is másképp tudtam, most találtam ...
http: //www.posta.hu/object.C6FA8317-EA8B-4C52-B292-1636A649AFAA.ivy

Hm, erről nem is tudtam, de kiváncsi lennék, hányan kaptak így kártérítést.

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-04-19 13:40
Létrehozva: #8013

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-04-18 22:59) *
Erősen kétlem, hogy ilyen ákombákom jegyzőkönyvet kiadna a posta. Ha sérült a csomag, azt tanuk elött szokás kibontani, utólag már hiába reklamál a postán egy hét múlva, max kiröhögik, de hogy foglalkozni nem fognak vele átvételkor írt jegyzőkönyv nélkül, az tuti.

w00t.gif ezt én is másképp tudtam, most találtam ...
http: //www.posta.hu/object.C6FA8317-EA8B-4C52-B292-1636A649AFAA.ivy

--------------------

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-04-19 13:35
Létrehozva: #8014

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2011-04-19 13:13) *
Nem olvastál egy picit vissza rolleyes.gif

Nem elég a bélyegző (a belinkelt képen is volt), erre külön formanyomtatvány van a postán!

--------------------

+Quote Post
pczjozsef
hozzászólás 2011-04-19 13:25
Létrehozva: #8015

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-04-18 20:04
Azonosító: 1 459 269

Üdv
Köszönöm a válaszokat, szerintem a bélyegzőn kívül, iktatószám, az ügyintéző neve stb. fel kell, hogy tüntetve legyen, plusz a formanyomtatvány.
Jeleztük a vatera felé, hogy maradjon nyoma a dolognak, főleg ha esetleg még lenne képe bosszúból negatívat adni ez után....
A felhasználó neve: losi011

Megvárjuk még a vatera levelét, és az után szépen leírom, hogy ez konkrétan csalás.

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2011-04-19 13:13
Létrehozva: #8016

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(Bigdept @ 2011-04-19 12:49) *
Semmisnek kell tekinteni. Amúgy lehet kézzel írott a dolog, de egy bélyegzőnek kell rajta szerepelnie...

Nem olvastál egy picit vissza rolleyes.gif

Nem elég a bélyegző (a belinkelt képen is volt), erre külön formanyomtatvány van a postán!

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-04-19 12:49
Létrehozva: #8017

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pczjozsef @ 2011-04-18 21:07) *
Nekem ez a kézzel írott dolog már nagyon furcsa volt.
És ilyenkor mi a logikus teendő?

Semmisnek kell tekinteni. Amúgy lehet kézzel írott a dolog, de egy bélyegzőnek kell rajta szerepelnie...

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-19 12:24
Létrehozva: #8018

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-04-19 12:14) *
Jó, de amikor ennyire egyértelmű, hogy át akar vágni az illető, akkor ingen nagy balekság visszafizetni a pénzt szerintem. Még pczjozsefnek is feltünt, hogy valami nem oké, pedig gondolom ő is most látott ilyet elöször. Mondjuk én is most látok ilyet elöször laugh1.gif Viszont láttam már sérült csomagról jegyzőkönyvet, hogy átcsomagolták tanuk elött, és az is egy formanyomtatvány volt tanuk aláírásával, nem ilyen "pistike írta" ákombákom laugh.gif

Persze, hogy egyértelmű. Tényleg az. Fizettem én már teljesen egyértelmű helyzetben is vissza, csak azért, mert nem akartam bajlódni. Pár száz forint csupán. smile.gif Mert ha meg nem fizeti vissza, akkor vagy törlik az értékelést, vagy nem. Mert ugye, mint tudjuk, csak egyértelmű esetben törlik, de sok múlik azon, hogy kívülről mi egyértelmű. Akkor meg azon görcsöl az ember.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-04-19 12:14
Létrehozva: #8019

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(zejopy @ 2011-04-19 12:00) *
Na tessék... én pont az ellenkezőjét javasoltam.biggrin.gif

Jó, de amikor ennyire egyértelmű, hogy át akar vágni az illető, akkor ingen nagy balekság visszafizetni a pénzt szerintem. Még pczjozsefnek is feltünt, hogy valami nem oké, pedig gondolom ő is most látott ilyet elöször. Mondjuk én is most látok ilyet elöször laugh1.gif Viszont láttam már sérült csomagról jegyzőkönyvet, hogy átcsomagolták tanuk elött, és az is egy formanyomtatvány volt tanuk aláírásával, nem ilyen "pistike írta" ákombákom laugh.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-19 12:00
Létrehozva: #8020

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-04-19 11:51) *
Nehogy visszafizesd, ne legyél már palimadár, küld el a k.a.ba dry.gif
Egyébként csak gondolj bele, ha 10-ből egy ember beveszi, mert mondjuk tapasztalatlan, már megéri neki, de ne Te legyél az az egy. Azt nem tudom, hogy mennyire komoly ez a hamisítás, ezt passzolom.
Jut eszembe, a felhasználó nevét megadhatnád biggrin.gif

Na tessék... én pont az ellenkezőjét javasoltam.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 399 400 401 402 403 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-24 11:09