IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 402 403 404 405 406 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2011-02-07 21:18
Létrehozva: #8061

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(klarabella @ 2011-02-07 19:28) *
Vásároltunk egy szekrényt evamari65-től. A szekrényről leszállítás után derült ki, hogy büdös, és minősíthetetlen állapotú. Teljesen kulturáltan közöltük ezt vele, ám egy ponton elkezdett magából kikelve üvölteni az édesanyámmal, a következő stílusban: "Mindjárt pofán vágom, ha nem hagyja abba! Fogd be a pofád! "Ekkor kiküldtem anyukámat a szobából, és csak annyit mondtam, hogy ezzel a stílussal álljunk le. Az én környezetemben annyira nem létezik hasonló mentalitás, hogy hirtelen azt sem tudtam, hogy kezeljem, azon túl, hogy anyukámat védeni akartam egy megtermett nővel és egy férfival szemben egyszál nőként, az anyukám saját lakásában. Anyukám magas vérnyomásos. Rosszul is lett az esettől, sőt attól fél, nehogy visszajöjjenek, mert én le merem írni, hogy mi történt. Most írtam a vaterának, de eddig minden problémámra az volt a válasz, hogy Ptk. vagy Btk. Kíváncsi vagyok, erre mit lépnek. De nem remélek sokat. Viszont ettől a ponttól nem érzem itt biztonságban magam. Mi van, ha megint nem lesz szerencsém és egy ilyen alakba botlok? Mi van, ha az ilyen ember nem csak emlegeti a tettlegességet, hanem meg is teszi? És miért van az hogy az ilyen embernek huszonakárhány pozitívja van? Nem hiszem, hogy másnak nincs ilyen problémája vele. Aki ilyen minősíthetetlen módon reagál jogos felvetésre, az mással sem bánhat kesztyűs kézzel! És miért van az, hogy az ilyen agresszív ember, akivel én teljesen korrekt vagyok, pontosan kifizetem azt az árat, amiért leütöttem ezt a szörnyű állapotú bútort, negatívan értékelhet, vádaskodhat és leronthatja a százalékaimat? És miért nem tehetek semmit ez ellen? Ha van tippetek, várom!

Nincs tipp, a helyzet lehetetlen és pocsék. Két lehetőséged van, az egyiket le sem írom, mert a fórumszabályzatba és a magyar törvényekbe ütközik. A másik teljesen szabályos, de nem mész vele semmire. Elvben vannak jogaid, amik csak elvben vannak meg. A gyakorlatban nagyjából tudjuk, hogy mennyit érnek. A Vatera nem tud neked megoldást kínálni, mert nem dolga és lehetősége sincs erre.
Azért hidd el, hogy a felhasználóknak csak egészen kis része ilyen.
Nekem egyszer azt mondta egy barátom, és bár makacs, önfejű ember vagyok, ezt betartom: "árut, ha személyesen veszel át, vagy adsz át, mindig legyen egy férfi veled."
Na és várd meg a moderátor válaszát, hátha tud valami jót mondani.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
klarabella
hozzászólás 2011-02-07 20:28
Létrehozva: #8062

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-13 00:25
Azonosító: 1 257 406

Vásároltunk egy szekrényt evamari65-től. A szekrényről leszállítás után derült ki, hogy büdös, és minősíthetetlen állapotú. Teljesen kulturáltan közöltük ezt vele, ám egy ponton elkezdett magából kikelve üvölteni az édesanyámmal, a következő stílusban: "Mindjárt pofán vágom, ha nem hagyja abba! Fogd be a pofád! "Ekkor kiküldtem anyukámat a szobából, és csak annyit mondtam, hogy ezzel a stílussal álljunk le. Az én környezetemben annyira nem létezik hasonló mentalitás, hogy hirtelen azt sem tudtam, hogy kezeljem, azon túl, hogy anyukámat védeni akartam egy megtermett nővel és egy férfival szemben egyszál nőként, az anyukám saját lakásában. Anyukám magas vérnyomásos. Rosszul is lett az esettől, sőt attól fél, nehogy visszajöjjenek, mert én le merem írni, hogy mi történt. Most írtam a vaterának, de eddig minden problémámra az volt a válasz, hogy Ptk. vagy Btk. Kíváncsi vagyok, erre mit lépnek. De nem remélek sokat. Viszont ettől a ponttól nem érzem itt biztonságban magam. Mi van, ha megint nem lesz szerencsém és egy ilyen alakba botlok? Mi van, ha az ilyen ember nem csak emlegeti a tettlegességet, hanem meg is teszi? És miért van az hogy az ilyen embernek huszonakárhány pozitívja van? Nem hiszem, hogy másnak nincs ilyen problémája vele. Aki ilyen minősíthetetlen módon reagál jogos felvetésre, az mással sem bánhat kesztyűs kézzel! És miért van az, hogy az ilyen agresszív ember, akivel én teljesen korrekt vagyok, pontosan kifizetem azt az árat, amiért leütöttem ezt a szörnyű állapotú bútort, negatívan értékelhet, vádaskodhat és leronthatja a százalékaimat? És miért nem tehetek semmit ez ellen? Ha van tippetek, várom!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-06 22:39
Létrehozva: #8063

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ktibor68 @ 2011-02-06 20:59) *
Ez hogy van inaktív és mégis van fent eladó áruja ?

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=390290

72 órára felfüggesztettük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-02-06 21:59
Létrehozva: #8064

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

Ez hogy van inaktív és mégis van fent eladó áruja ?

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=390290

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-02-06 21:17
Létrehozva: #8065

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

Szerintem ez a garanciás duma marhaság, valaki kitalálta vagy olvasott erről valahol valamit, kiírta a terméklapra, aztán azóta terjed  dry.gif  (aztán lehet tévedek, de ha valaki tudja a tutit, írjon már egy pontos paragrafusszámot, elolvasnám) 

www.fogyasztovedelem.com/forums/index.php?showtopic=765 

Innen kiemelném ezt:

" A szavatossági jogokat a Polgári Törvénykönyv rendelkezései adják, és minden fogyasztói szerződés (kb.: vásárlás) esetén érvényes szavatosság."

A PTK-ból meg ezt:

"Ptk. 685. §
„e) fogyasztói szerződés: az a szerződés, amely fogyasztó és olyan személy között jön létre, aki (amely) a szerződést gazdasági vagy szakmai tevékenysége körében köti;"

Jótállást meg ugye csak jótállási papírral adhat valaki, amit egy magánszemély nem igazán tudna adni. Olyan szó meg nincs a PTKban, hogy garancia, legalábbis az adás-vételekkel kapcsolatban.

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2011-02-06 21:19

+Quote Post
rezsooo
hozzászólás 2011-02-06 18:09
Létrehozva: #8066

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-24 17:16
Azonosító: 1 074 606

IDÉZET(NetDigi @ 2011-02-06 16:52) *
1 Hét garanciát vállat a terméklapon
Ezt meg egy fórumban találtam ere az eu s törvényre úgy látom nem írta ki akkor 1 évet vállat
Ennek a figyelmeztetésnek az aukció leírásában szerepelnie kell, egyébként a magánszemély 1 évig terjedő garanciát kell adjon az eladott termékre.

Meg amint látom elég sok eladása van dehát kereskedelmi tevékenységet végez magán személyként nem tehetné kérd a számlát! mosking.gif

Köszi a választ, tényleg 1 hét garanciát vállalt, ezt meg sem néztem, szerintem akkor így még jobban egyértelmű, hogy vissza kéne utalnia a pénzt. Nem volt még szerencsém ilyen mentalitású eladóhoz, eddig nagyon rendesektől vásároltam, ha valami nem stimmelt, mindig készségesek voltak. Itt meg 2800 ft-on megy a vita... Najó már csak azért sem hagyom annyiban.

+Quote Post
NetDigi
hozzászólás 2011-02-06 17:52
Létrehozva: #8067

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-05 10:12
Azonosító: 654 839

[quote name='rezsooo' date='2011-02-06 16:30' post='1272108']
Sziasztok!

Problémám akadt egy eladóval. Vettem egy L-esként hirdetett pulóvert, ami M-es. Az eladó azzal védekezik, hogy a cm-ek meg voltak adva. Ráadásul jó állapotúnak hirdette a pulóvert, de az elején egy eltávolíthatatlan piros szennyeződés van, mintha véres lenne, teljesen szembetűnő, plusz egy 1 cm-es szakadás van a hátulján alul. Hatalmas összeg, 2800 ft, de akkor is bosszant, hogy kidobtam az ablakon. Küldött egy ajándékpólót, de hát azzal sem tudok mit kezdeni. Bemásolom a levelezésünket, egy törvényre hivatkozik.
Szia!

1 Hét garanciát vállat a terméklapon
Ezt meg egy fórumban találtam ere az eu s törvényre úgy látom nem írta ki akkor 1 évet vállat
Ennek a figyelmeztetésnek az aukció leírásában szerepelnie kell, egyébként a magánszemély 1 évig terjedő garanciát kell adjon az eladott termékre.

Meg amint látom elég sok eladása van dehát kereskedelmi tevékenységet végez magán személyként nem tehetné kérd a számlát! mosking.gif

A hozzászólást -NetDigi- szerkesztette a következő időpontban: 2011-02-06 17:54

+Quote Post
rezsooo
hozzászólás 2011-02-06 17:30
Létrehozva: #8068

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-24 17:16
Azonosító: 1 074 606

Sziasztok!

Problémám akadt egy eladóval. Vettem egy L-esként hirdetett pulóvert, ami M-es. Az eladó azzal védekezik, hogy a cm-ek meg voltak adva. Ráadásul jó állapotúnak hirdette a pulóvert, de az elején egy eltávolíthatatlan piros szennyeződés van, mintha véres lenne, teljesen szembetűnő, plusz egy 1 cm-es szakadás van a hátulján alul. Hatalmas összeg, 2800 ft, de akkor is bosszant, hogy kidobtam az ablakon. Küldött egy ajándékpólót, de hát azzal sem tudok mit kezdeni. Bemásolom a levelezésünket, egy törvényre hivatkozik.

Szia!

Megkaptam a pulcsit, viszont lenne egy kis probléma. Az egyik az, hogy nem L-es mint ahogy hirdetted, hanem M-es, így sajnos kicsi rám. A másik meg, hogy az elején lévő piros szennyeződés nem távolítható el, most lett kimosva és ugyanúgy ott van a piros folt teljesen szembetűnően a pulóver elején, így másnak sem tudom odaajándékozni a családban. Lefényképeztem a foltot és a címkét is amin rajta van, hogy M-es, ha akarod elküldöm.
Számomra így teljesen használhatatlan a felső, nem tudok vele mit csinálni, arra kérnélek, hogy légyszíves utald vissza a 2800 ft-ot, én meg visszaküldöm a pulóvert az ajándékpólóval. Így én is buktam egy postaköltséget és Te is, szerintem így fair.

Üdv.
Szilárd

Katalin
a termék méretrei mindig le vannak mérve hossza mell stb ezt nézni kell néha ezért nerm irom oda a méretet met volt s es pulcsi 96 os mell széleségel
a vevönek ezt nézni kell a termékek használtak használhato állapotuak mindett mosni kell elnézést ha nem megfelelö de fotoknak leirásnak megfelel

Kedves Kati!

Engem nem érdekel mi hány centiméter, soha nem méregettem, mert tudom, hogy miből mekkora méret kell, tudom, hogy Nike-ból ha L-eset veszek, az biztosan jó lesz, nincs is itthon mérőszalagom sem, mivel nincs rá szükségem. Minek méregessek még, ha 5 éve L-est hordok Nike-ból, és az összes pulcsim L-es? Láttam, hogy a pulóver, amit hirdettél L-es, ezért megvettem. De a pulóver nem L-es volt ahogyan te hirdetted, hanem M-es, így a szerződés semmis, mert nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Továbbá most vettem észre, hogy a hátulján alul 1 centis szakadás van, az elején a piros folt eltávolíthatatlan, írtad, hogy mosni kell, kimostam de ugyanúgy ott van a piros folt. Ez nem 10/8-as állapotot jelent, amit te írtál, mert használhatatlan a felső, senki sem fog olyan pulóvert hordani, aminek az elején egy piros folt van teljesen szembetűnően, mintha egy vérfolt lenne.
Szóval még egyszer, vettem egy L-es pulóvert, mert L-eset hordok, de a felső M-es volt, ami rám nem jó, így a szerződés érvénytelen. Légyszíves küld el a címedet, ahova visszaküldhetem.

Üdv.
Szilárd

Katalin
Az Európai unió országaira vonatkozóan 2004.01.01.-én életbe lépett új, a magán adásvételi jogokat szabályozó törvény értelmében. Az összes aukcióra bocsátott termék és/ vagy áru, adásvétele során az eladót nem terheli semmiféle garancia, felelősség, vagy visszavételi kötelezettség a vevővel szemben. A vevő ezt vásárlásával elismeri és tudomásul veszi.

Egyébként itt az aukció, ha jobban megnézzük, ha már tudjuk mit kell keresni, tényleg látszódik a folt az elején (az életben sokkal szembetűnőbb), de szó nem volt a leírásban foltról, azt mondta 10/8-as állapotú. Ha nem lenne ott a folt, akkor nem érdekelne, odaadnám valakinek a családból.
http://www.vatera.hu/nike_pamut_kapucnis_1439826954.html

Ti mit csinálnátok? Nem tudom honnan szedte ezt a törvényt, tényleg van ilyen?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-06 12:09
Létrehozva: #8069

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(panzermayer @ 2011-02-06 10:42) *
Hello!

Szétvet az ideg!
Vettem egy régi mobilt a fiamnak 3000 ft-ért.
Elkért az eladó 1000 ft postaköltséget...Csomag biztosítás stb.....

Írj neki egy levelet, hogy kéred vissza a különbözetet. Ennek a levélnek a másolatát továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra is.
Ha nem küldi vissza rövid időn belül, nyugodtan értékelheted megfelelően az aukciót. A bosszúnegatív (ha lesz) törlését a Vaterától visszakapott ticketszámra hivatkozva tudod kérni. Fényképezd le a biztonság kedvéért a csomagolást, ha még nem tetted volna meg, mert majd, ha válaszolnak, akkor a képet csatolhatod.
Annyira "bírom" az ilyet. vomit.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2011-02-06 12:08
Létrehozva: #8070

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 01:03
Azonosító: 1 161 927

[quote name='panzermayer' date='2011-02-06 10:42' post='1272083']
Hello!

Szétvet az ideg!

Szia!

Az értékelésednél ne felejtsd majd ezt megemlíteni. Írhatsz is neki, hogy utalja vissza az összeget. dry.gif

Üdv

+Quote Post
panzermayer
hozzászólás 2011-02-06 11:42
Létrehozva: #8071

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-10-26 21:59
Azonosító: 1 406 776

Hello!

Szétvet az ideg!
Vettem egy régi mobilt a fiamnak 3000 ft-ért.
Elkért az eladó 1000 ft postaköltséget...Csomag biztosítás stb.....

Amikor megkaptam a "borítékot" akkor vettem észere,hogy 255 forint postaköltséggel szinte sima levélként küldte el!

Akkor most a telefon ára mellé még benyelt 750 forintomat.
Gyakorlatilag nem 3000 hanem 3750 forintért vettem meg a telefont.
Tudom nem nagy összeg csak bosszantó.
Inkább vetten volna abból a 750 ft-ból két akciós sajtburger menüt gyerekeknek mint neki adtam volna.

***-os ismerősöm mondta ott a postaköltségekkel okoskodnak nagyon az eladók.
Ezek szerint a vaterán is felütötte ez a jelenség a fejét?
Persze egy drága terméknél plusz 750 ft fel sem tűnik...
De egy 3000 forintos terménél kibukik.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-04 21:45
Létrehozva: #8072

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(feketepéter @ 2011-02-04 18:53) *
Tisztelt VataraBenz!

Köszönöm a gyors választ. A gond viszont még mindig az, mivel nem tudom elérni, kénytelen vagyok máshonnan beszerezni az ajándékot, így ez nekem már késő lesz. Gondoltam pikk-pakk lezongorázzuk, de ez így sajnos nem jó. Úgy hiszem nem az én hibámból nem jött létre a tranzakció. sad.gif

Tisztelt feketepéter!

A kapcsolatfelvétel egy felfüggesztett felhasználóval ugyanúgy működik. Keresse e-mail üzenetben vagy telefonon.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
feketepéter
hozzászólás 2011-02-04 19:53
Létrehozva: #8073

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 20:31
Azonosító: 1 096

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-02-04 18:36) *
Tisztelt feketepéter!

Az eladót 72 órára felfüggesztettük, ezt követően ismét aktív lesz.

Tisztelt VataraBenz!

Köszönöm a gyors választ. A gond viszont még mindig az, mivel nem tudom elérni, kénytelen vagyok máshonnan beszerezni az ajándékot, így ez nekem már késő lesz. Gondoltam pikk-pakk lezongorázzuk, de ez így sajnos nem jó. Úgy hiszem nem az én hibámból nem jött létre a tranzakció. sad.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-04 19:36
Létrehozva: #8074

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(feketepéter @ 2011-02-04 18:29) *
Szerintetek mit tegyek ez ügyben. Nem tudom elérni az eladót, közben inaktív is lett. A cucc ajándék lett volna sad.gif

http://www.vatera.hu//szep_parazsfogo_akar...1438863904.html

Tisztelt feketepéter!

Az eladót 72 órára felfüggesztettük, ezt követően ismét aktív lesz.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
feketepéter
hozzászólás 2011-02-04 19:29
Létrehozva: #8075

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 20:31
Azonosító: 1 096

Szerintetek mit tegyek ez ügyben. Nem tudom elérni az eladót, közben inaktív is lett. A cucc ajándék lett volna sad.gif

http://www.vatera.hu//szep_parazsfogo_akar...1438863904.html

+Quote Post
BlondeBaby
hozzászólás 2011-02-04 17:34
Létrehozva: #8076

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-22 08:06
Azonosító: 1 270 526

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-02-04 08:11) *
Tisztelt BlondeBaby!

Csak a narancssárgákra.

Tisztelt VateraBenz!
Rosszul emlékeztem. Így logikusabb smile.gif.
Köszönöm: BlondeBaby

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-04 09:35
Létrehozva: #8077

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsofika61 @ 2011-02-04 08:01) *
Szia!

Hány százalékot ajánlasz? Megcsináltam ugyan, 90% ig tiltottam le.

Köszönöm a választ.

Szia, szép reggelt mindenkinek.smile.gif

Nekem 96% van beállítva.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-04 09:11
Létrehozva: #8078

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(BlondeBaby @ 2011-02-04 07:36) *
Sziasztok!
A licitkorlátozás nem csak a zöldekre vonatkozik? Régen mintha ezt olvastam volna itt.
Minden jót: BlondeBaby

Tisztelt BlondeBaby!

Csak a narancssárgákra.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2011-02-04 09:01
Létrehozva: #8079

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 01:03
Azonosító: 1 161 927

IDÉZET(zejopy @ 2011-02-03 22:12) *
good2.gif

Szia!

Hány százalékot ajánlasz? Megcsináltam ugyan, 90% ig tiltottam le.

Köszönöm a választ.

+Quote Post
BlondeBaby
hozzászólás 2011-02-04 08:36
Létrehozva: #8080

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-22 08:06
Azonosító: 1 270 526

IDÉZET(zejopy @ 2011-02-03 21:30) *
Jaj..... smiley-scared003.gif swoon2.gif
Hamar tiltóba vele!
Most nézem, narancs. Neked nincs licitkorlátozás beállítva?? ohmy.gif

Sziasztok!
A licitkorlátozás nem csak a zöldekre vonatkozik? Régen mintha ezt olvastam volna itt.
Minden jót: BlondeBaby

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 402 403 404 405 406 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-23 09:36