IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 403 404 405 406 407 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Koriander87
hozzászólás 2011-02-22 12:46
Létrehozva: #8081

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 15:26
Azonosító: 1 415 535

IDÉZET(pferde @ 2011-02-21 14:28) *
Egy családtagunkkal (96 adásvétel - 100 % pozitív, kb. fele-fele arányban eladó/vevő) történt az eset...

Én is láttam ilyet, és jutalékkijátszásra gondoltam. De még kezdő vagyok, nem voltam benne biztos, hogy jó a következtetésem. Mindenesetre az aukcióra érdemes lenne felhívnotok a Vatera figyelmét, mert ott valami nagyon nem gömbölyű....
Go to the top of the page

+Quote Post
csaba101
hozzászólás 2011-02-22 12:27
Létrehozva: #8082

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-12 18:28
Azonosító: 31 143

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-02-21 10:43) *
Tisztelt csaba101!

Megnézzük, köszönjük.

Köszönjük!
Újabb problémás felhasználótól szabadítottál meg minket. Csaba

+Quote Post
csaba101
hozzászólás 2011-02-22 12:15
Létrehozva: #8083

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-12 18:28
Azonosító: 31 143

IDÉZET(Bigdept @ 2011-02-21 11:07) *
Az ilyeneket hogyan, milyen módszerrel szúrjátok ki?

Ugyan azt a terméket árulja ugyan olyan szöveggel és kerettel csak más néven, mert egyszer már letiltották elérhetetlenség miatt.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-22 09:22
Létrehozva: #8084

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Altziebler @ 2011-02-22 08:15) *
Érdekes trükkel találkoztam tegnap. Licitáltam egy minimálár nélkül termékre, és az utolsó pár percben még én tartottam a nyertes licitet, de készültem rá, hogy túllicitálnak. Frissítettem az oldalt pár másodpercenként, majd amikor láttam, hogy magasabb licit érkezett, beírtam egy magasabb összeget, és rányomtam a licit gombra. Legnagyobb meglepetésemre azt az üzenetet kaptam, hogy a felhasználó kitiltott. Két üzenetet küldtem neki előtte, amire válaszolt, így semmi jelét nem láttam annak, hogy gondja lenne velem, viszont a kitiltott felhasználó licitje is érvénytelen, gondolom így akarta magát megvédeni attól, nehogy alacsony áron menjen el a terméke. Megtévesztő a felhasználó, mert 12 + értékelése van. tomaszito11 a neve, érdemes vele vigyázni.

Tisztelt Altziebler!

A kitiltás előtti licitek érvényesek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Altziebler
hozzászólás 2011-02-22 09:15
Létrehozva: #8085

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-22 08:58
Azonosító: 1 427 400

Érdekes trükkel találkoztam tegnap. Licitáltam egy minimálár nélkül termékre, és az utolsó pár percben még én tartottam a nyertes licitet, de készültem rá, hogy túllicitálnak. Frissítettem az oldalt pár másodpercenként, majd amikor láttam, hogy magasabb licit érkezett, beírtam egy magasabb összeget, és rányomtam a licit gombra. Legnagyobb meglepetésemre azt az üzenetet kaptam, hogy a felhasználó kitiltott. Két üzenetet küldtem neki előtte, amire válaszolt, így semmi jelét nem láttam annak, hogy gondja lenne velem, viszont a kitiltott felhasználó licitje is érvénytelen, gondolom így akarta magát megvédeni attól, nehogy alacsony áron menjen el a terméke. Megtévesztő a felhasználó, mert 12 + értékelése van. tomaszito11 a neve, érdemes vele vigyázni.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-22 09:12
Létrehozva: #8086

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2011-02-22 00:11) *
Tisztelt Vatera Moderátorok!

Tanácstalan vagyok mit kellene tennem. Liciten nyertem egy hirdetett számitógépet, melyneka termék állapotát illetően ez állt a leirásában " Kérlek ne kérdezd meg hogy pontosan mi is van benne mert nem értek hozzá így fogalmam sincsen róla" És mellékelve 4db kép, melyen egy számitógép van. A képeken látszik, hogy a gépben bennevan a merevlemez is és okkal gondoltam, hogy ez az aukció része. Megkaptam a csomagot, a gép hiányos, mert a képen látott merevlemez nincs benne. Az eladó fel van háborodva, hogy ő megmondta, hogy nem tudja mi van benne... Én ugy gondolom, hogy ez igy nem korrekt. Ha tudtam volna, hogy a gépnek nem tartozéka a merevlemez, mint ahogy az a képeken egyértelmű, hogy része akkor nem vettem volna meg villámáron. Mit tanácsolnak?

Tisztelt vwPoloGTi!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2011-02-22 01:11
Létrehozva: #8087

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 20:25
Azonosító: 114 559

Tisztelt Vatera Moderátorok!

Tanácstalan vagyok mit kellene tennem. Liciten nyertem egy hirdetett számitógépet, melyneka termék állapotát illetően ez állt a leirásában " Kérlek ne kérdezd meg hogy pontosan mi is van benne mert nem értek hozzá így fogalmam sincsen róla" És mellékelve 4db kép, melyen egy számitógép van. A képeken látszik, hogy a gépben bennevan a merevlemez is és okkal gondoltam, hogy ez az aukció része. Megkaptam a csomagot, a gép hiányos, mert a képen látott merevlemez nincs benne. Az eladó fel van háborodva, hogy ő megmondta, hogy nem tudja mi van benne... Én ugy gondolom, hogy ez igy nem korrekt. Ha tudtam volna, hogy a gépnek nem tartozéka a merevlemez, mint ahogy az a képeken egyértelmű, hogy része akkor nem vettem volna meg villámáron. Mit tanácsolnak?

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-02-21 23:13
Létrehozva: #8088

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(bigyobogyo7 @ 2011-02-21 12:37) *
Sziasztok!
Csak egy kicsit sírdogálni jöttem ide...
Csak egy hónapja kezdtem el vaterázni. Csak eladóként. Eddig minden rendben is ment, lebonyolítottam már két tucat eladást és akitől megkaptam az értékelést, az mind pozitív volt. Az én tapasztalataim is csak pozitívak voltak.
Erre ma valaki küldött egy semlegest. De semmit nem írt hozzá. Levélben sem keresett meg egyáltalán, hogy bármilyen problémája lenne. Egy új, bontatlan termékről van szó. Tehát még az is kizárva, hogy elrejtettem volna valamilyen hibát...
Ráadásul a bolti ár negyedéért megkapta. Ez annyira igazságtalan. Teljesen elment a kedvem. Most jópár napig a vatera közelébe sem akarok azt hiszem jönni...

Csak kósza gondolat, a kommunikáció milyen volt? Nem lehet, hogy nem tud magyarul, vagy nagyon nehezen megy neki?

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2011-02-21 22:41
Létrehozva: #8089

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 23:48
Azonosító: 15 972

Ahogy nézem az eladó azon a napon több semlegest is adott ugyanezen szöveggel.
Magáról az ügyről nem mondom ki , hogy bizonyos fizetési kötelezettségek miatt történt , elképzelhető hogy figyelmetlenség történt a részéről. Viszont a korrigációkérés részéről megtörténhetett volna a vatera felé , ami kb. 2 perces művelet , és alapvető emberi dolog.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-02-21 19:43
Létrehozva: #8090

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(pferde @ 2011-02-21 14:28) *
Egy családtagunkkal (96 adásvétel - 100 % pozitív, kb. fele-fele arányban eladó/vevő) történt az eset: ...

vomit2.gif

Csak úgy porzott ...

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2011-02-21 15:28
Létrehozva: #8091

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

Egy családtagunkkal (96 adásvétel - 100 % pozitív, kb. fele-fele arányban eladó/vevő) történt az eset:
Tavaly november 9.-én vásárolt, a terméket személyesen vette át, eddig nagyjából minden rendben volt. Az aukció tavaly november 9.-én történt, az átvétel másnapján pozitívra értékelte az eladót.

Az eladó azonban idén, január 24.-én értékelte az adásvételt - semlegesre: "Az értékelő szerint az adásvétel nem jött létre. A sikertelenség oka: Korrekt partner" (Ha nem lennék most nagyon mérges, még jót nevetnék is ezen. dry.gif )

A vevő felhívta telefonon az eladót, aki közölte; tévedett, bocs, és hosszas könyörgés után megígérte, hogy írni fog az ügyfélszolgálatnak, kérni fogja, hogy töröljék az értékelést, mert pozitívot akart adni, csak eltévesztette. Ez után még kétszer hívta, de csak az ígéret maradt, utána már fel sem vette a telefont.

A vevő idáig várt, de semmi nem történt, ekkor írt ő az ügyfélszolgálatnak, a válasz (a szokásos sematikus szövegbe göngyölve): a partnertől nem érkezett megkeresés az értékelés módosításával kapcsolatban, és ezen már nem lehet változtatni, ill. sikertelen visszajelzés esetén az eladó által adható legjobb minősítés: semleges.

A vásárolt áru értéke 3.250,- Ft. volt, ennek a 6 %-a 195,-Ft., ami ugye nem egy nagy összeg, de elgondolkodtató, hogyan úszhat meg az eladó ilyen "lazán" egy ilyen nyilvánvaló jutalékkijátszást. sad.gif ohmy.gif

Az eladó paraméretei: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=895592

A vevő - hozzám hasonlóan - igyekszik a legkorrektebbül vaterázni (nálunk ez családi vonás), de úgy tűnik, hogy bizonyos forgalom felett, ha valaki spórolni akar a jutalékbefizetéssel (és van gyomra hozzá) nyugodtan alkalmazhatja eme eladó módszerét, mert élő példával igazolható, hogy ezt mindenféle következmények nélkül megteheti.

Kérek mindenkit, ha esetleg reagál erre, ne próbáljon bennünket azzal vígasztalni, hogy egy semleges nem változtat a felhasználó minősítési %-arányán, mert ettől máris feláll a szőr a hátamon. wacko.gif

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
remira
hozzászólás 2011-02-21 14:54
Létrehozva: #8092

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-05 15:01
Azonosító: 640 021

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-02-21 13:21) *
Tisztelt remira!

Bizonyos feltételek teljesülése esetén lehet még aktív.

Tisztelt VateraBenz!
Köszönöm a választ.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-21 14:21
Létrehozva: #8093

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(remira @ 2011-02-21 13:16) *
Sziasztok!

Megtudhatom azt valahogy, hogy HenikeOutlet nevű felhasználó, csak ideiglenesen inaktív-e?
Vásárolt tőlem egy terméket 10 napja és nem jelentkezik, nem tudom érdemes-e várni rá?

Tisztelt remira!

Bizonyos feltételek teljesülése esetén lehet még aktív.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
remira
hozzászólás 2011-02-21 14:16
Létrehozva: #8094

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-05 15:01
Azonosító: 640 021

Sziasztok!

Megtudhatom azt valahogy, hogy HenikeOutlet nevű felhasználó, csak ideiglenesen inaktív-e?
Vásárolt tőlem egy terméket 10 napja és nem jelentkezik, nem tudom érdemes-e várni rá?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-21 13:48
Létrehozva: #8095

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(bigyobogyo7 @ 2011-02-21 12:37) *
Sziasztok!
Csak egy hónapja kezdtem el vaterázni. Csak eladóként. Eddig minden rendben is ment, lebonyolítottam már két tucat eladást és akitől megkaptam az értékelést, az mind pozitív volt. Az én tapasztalataim is csak pozitívak voltak.
Erre ma valaki küldött egy semlegest. De semmit nem írt hozzá. Levélben sem keresett meg egyáltalán, hogy bármilyen problémája lenne. Egy új, bontatlan termékről van szó. Tehát még az is kizárva, hogy elrejtettem volna valamilyen hibát...
Ráadásul a bolti ár negyedéért megkapta. Ez annyira igazságtalan. Teljesen elment a kedvem. Most jópár napig a vatera közelébe sem akarok azt hiszem jönni...

Megnéztem a tag által adott értékeléseket. Sehol sem ír szöveget. Ne törődj vele, nem lehet okosat mondani, szerintem ebben a helyzetben a Vatera sem töröl értékelést, de próbáld meg, hátha..... Ilyet még nem láttam. Osztott negát is, de ott sem indokolt. Furcsa.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-02-21 13:48

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
bigyobogyo7
hozzászólás 2011-02-21 13:37
Létrehozva: #8096

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-15 11:01
Azonosító: 1 420 429

Sziasztok!

+Quote Post
Parabellum80
hozzászólás 2011-02-21 13:04
Létrehozva: #8097

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 15:48
Azonosító: 1 022

IDÉZET(csaba101 @ 2011-02-21 10:37) *
Kedves vaterázók javaslom kellő elővigyázatosságal kereskedjetek AmyWinehouse nevü felhasználóval Ő a korábbi, most inaktív, angyalshop_v felhasználó.

Ráadásul egy másik nevével önlicitál:
http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_t...1443044274.html

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-21 12:47
Létrehozva: #8098

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(angiele @ 2011-02-21 11:37) *
Sziasztok!

Azért tartott ilyen sokáig, mert eddig próbáltam egyezkedni vele, a másik, hogy év végén már nem volt pénzem a javíttatásra. De így, hogy javítva van, már nem küldeném vissza, csak a javítás árát és valamennyit kérnék vissza, mert becsapott. Bőrként árult műbőrt, és több vevőnek volt már vele problémája, csak ők semleges értékelést adtak. Most akkor merjek negatívat adni, és ha ő is negatív értékelést ad, akkor mi legyen?
Köszönöm.

Ha megvan a levelezés, akkor a Vatera esetleg törli a bosszúnegatívot.
Írj neki egy utolsó levelet, amiben megfogalmazod a problémádat, leírod, hogy mit szeretnél, és azt, ha ez nem valósul meg, sajnos negatívval zárod az adásvételt. Ennek a levélnek a másolatát küldd a biztonsag@vatera.com-ra.
De amit írtam, az nem szentírás, bár a Vatera támogatja a vevőket.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-21 12:46
Létrehozva: #8099

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(angiele @ 2011-02-21 11:37) *
...Most akkor merjek negatívat adni, és ha ő is negatív értékelést ad, akkor mi legyen?
Köszönöm.

Tisztelt angiele!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
angiele
hozzászólás 2011-02-21 12:37
Létrehozva: #8100

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-02 11:17
Azonosító: 7 909

IDÉZET(zejopy @ 2011-02-19 14:25) *
Olyan régen történt az adásvétel, hogy a kereső már nem is mutatja. Nem értem, mi tartott ennyi ideig. Jó lenne látni az eladó profilját. Valami rémlik ködösen egyébként, mintha már írtál volna ez ügyben a fórumon. A Vatera abban az esetben törli a bosszúnegatívot, ha egyértelmű a dolog. Alaphelyzet, hogy semmisnek számít az eladás, ha nem a kínált terméket kaptad, vagy fontos információ hiányzott, mint pl. az, hogy műbőr a bőr helyett. De hogyan szeretnéd ezt hosszú hónapok után bizonyítani?

Sziasztok!

Azért tartott ilyen sokáig, mert eddig próbáltam egyezkedni vele, a másik, hogy év végén már nem volt pénzem a javíttatásra. De így, hogy javítva van, már nem küldeném vissza, csak a javítás árát és valamennyit kérnék vissza, mert becsapott. Bőrként árult műbőrt, és több vevőnek volt már vele problémája, csak ők semleges értékelést adtak. Most akkor merjek negatívat adni, és ha ő is negatív értékelést ad, akkor mi legyen?
Köszönöm.

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 403 404 405 406 407 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-24 12:42