IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1365 Oldal V  « < 404 405 406 407 408 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
princeofwales
hozzászólás 2011-05-29 20:07
Létrehozva: #8101

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-11 13:05
Azonosító: 740 445

IDÉZET(zejopy @ 2011-05-29 21:03) *
Éppen ma kaptam mail-t az egyik barátomtól (kb. 5 perce), ugyanez volt a tartalma. Csak ő nem volt ideges.smile.gif
Szerintem ezért nem lehet bennmaradós pocsékságod. Hiszen alapvető, hogy az eladó nem kötelezhető más szállításra.
Nálam is próbálkoznak, bár én pécsi vagyok, könnyebb a dolgom. De nálam nincs probléma, megírom a suli címét, ahol dolgozom, és azt, hogy milyen időpontban jöhet érte. Így egyszerű, belátom.
Na és amikor nem viszem el a 600 Ft-os cuccát a város homlokegyenest másik végébe, akkor lehúzza a csillagokat. Mert ilyen is volt.
Szép új világ, csupa-csupa tisztességes, szeretetreméltó, becsületes és kedves emberrel.
Komolyan mondom, ha véletlenül talál az ember egy igazi Embert, akkor az körbejárja, megböködi, hogy valóságos-e, és még akkor sem hisz az érzékleteinek. smile.gif
Ne mérgelődj.smile.gif Nincs megoldás, csak a vasszigor.smile.gif

Köszi, akkor nem csak én vagyok ilyen peches és nem csak engem találnak meg. Már az is jól esett, hogy kiírtam magamból és látom vannak sorstársaim thank_you.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-29 20:03
Létrehozva: #8102

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(princeofwales @ 2011-05-29 20:55) *
Sziasztok!

Eléggé berágtam és muszáj kiírnom magamból. mad.gif Egyre több olyan vásárlóval akad dolgom aki semmibe veszi az aukció leírását, ahol eléggé egyértelműen leírom, hogy csak postázást tudok vállalni, sőt már a i+ oldalra is külön leírtam, hátha így majd kevesebb konfliktusom lesz. De nem, egyre másra kapom az olyanokat, akik közlik, hogy ők sajnálják a postaköltséget és mivel látják, hogy pesti vagyok ezért igazán megoldhatnám. Hiába írom, hogy a leírásban nem ez szerepel és azért nem írtam bele, mert nem tudom megoldani. Ilyenkor persze közlik, hogy akkor nem kell - jobb esetben - vagy eltűnnek.
A mostani eladott aukcióból 3 is ilyen. Persze már rutinosan küldöm a biztonságra az emailmásolatokat, de bosszantó és dühítő az ilyen eset.
Ennyire nem lehetnek értetlenek. ohmy.gif
Elolvasom az értékeléseiket és sokszor látom, hogy nem csak nálam játszották ezt el és ahelyett, hogy megkapták volna a jól megérdemelt negatívot, semlegest adnak.
Izgulok kicsit, hogyha az értékelés törlését kérem, mondjuk 3 esetben is, remélem nem fogják azt hinni, hogy direkt csinálom. not_i.gif

Éppen ma kaptam mail-t az egyik barátomtól (kb. 5 perce), ugyanez volt a tartalma. Csak ő nem volt ideges.smile.gif
Szerintem ezért nem lehet bennmaradós pocsékságod. Hiszen alapvető, hogy az eladó nem kötelezhető más szállításra.
Nálam is próbálkoznak, bár én pécsi vagyok, könnyebb a dolgom. De nálam nincs probléma, megírom a suli címét, ahol dolgozom, és azt, hogy milyen időpontban jöhet érte. Így egyszerű, belátom.
Na és amikor nem viszem el a 600 Ft-os cuccát a város homlokegyenest másik végébe, akkor lehúzza a csillagokat. Mert ilyen is volt.
Szép új világ, csupa-csupa tisztességes, szeretetreméltó, becsületes és kedves emberrel.
Komolyan mondom, ha véletlenül talál az ember egy igazi Embert, akkor az körbejárja, megböködi, hogy valóságos-e, és még akkor sem hisz az érzékleteinek. smile.gif
Ne mérgelődj.smile.gif Nincs megoldás, csak a vasszigor.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
princeofwales
hozzászólás 2011-05-29 19:55
Létrehozva: #8103

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-11 13:05
Azonosító: 740 445

Sziasztok!

Eléggé berágtam és muszáj kiírnom magamból. mad.gif Egyre több olyan vásárlóval akad dolgom aki semmibe veszi az aukció leírását, ahol eléggé egyértelműen leírom, hogy csak postázást tudok vállalni, sőt már a i+ oldalra is külön leírtam, hátha így majd kevesebb konfliktusom lesz. De nem, egyre másra kapom az olyanokat, akik közlik, hogy ők sajnálják a postaköltséget és mivel látják, hogy pesti vagyok ezért igazán megoldhatnám. Hiába írom, hogy a leírásban nem ez szerepel és azért nem írtam bele, mert nem tudom megoldani. Ilyenkor persze közlik, hogy akkor nem kell - jobb esetben - vagy eltűnnek.
A mostani eladott aukcióból 3 is ilyen. Persze már rutinosan küldöm a biztonságra az emailmásolatokat, de bosszantó és dühítő az ilyen eset.
Ennyire nem lehetnek értetlenek. ohmy.gif
Elolvasom az értékeléseiket és sokszor látom, hogy nem csak nálam játszották ezt el és ahelyett, hogy megkapták volna a jól megérdemelt negatívot, semlegest adnak.
Izgulok kicsit, hogyha az értékelés törlését kérem, mondjuk 3 esetben is, remélem nem fogják azt hinni, hogy direkt csinálom. not_i.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-05-29 16:53
Létrehozva: #8104

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(1939Pisti @ 2011-05-29 17:13) *
Tisztelt Illetékes!
Meg szeretném kérdezni, hogy" szurdy " ideiglenesen, vagy véglegesen inaktív?
http://www.vatera.hu/antik_konyhai_merleg_1455731261.html Ezt a megvett , kifizetett +postaköltség,terméket nem küldi el, és a kapcsolatot sem hajlandó felvenni, semmilyen formában.
Köszönöm!

Tisztelt 1939Pisti!

A felhasználó bizonyos feltételek teljesülése után lehet még aktív.

IDÉZET(tompalato_v @ 2011-05-29 17:23) *
Szeretnék kérdezni: mi teendő akkor, ha v.ki más néven regisztrál - akivel már volt rossz üzletem és kellemetlenségem és többet nem szeretnék vásárolni nála. De ugye ez csak akkor derül ki, ha leütöm és meglátom az adatait, amelyek már sajnos ismerősek...
Szóval ilyenkor mi a teendő, mert ugye negatívot fog adni (illetve valótlanságok állításával már adott is... )?

Tisztelt tompalato_v!

Legyen kedves megadni a régi és az új nevét.
Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-29 16:25
Létrehozva: #8105

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tompalato_v @ 2011-05-29 17:23) *
Szeretnék kérdezni: mi teendő akkor, ha v.ki más néven regisztrál - akivel már volt rossz üzletem és kellemetlenségem és többet nem szeretnék vásárolni nála. De ugye ez csak akkor derül ki, ha leütöm és meglátom az adatait, amelyek már sajnos ismerősek...
Szóval ilyenkor mi a teendő, mert ugye negatívot fog adni (illetve valótlanságok állításával már adott is... )?

Ha a partnered a másik nevén inaktiválva lett valamilyen szabálytalanság miatt, akkor nincs más dolgod, mint jelezni a Vatera felé az egyezést, az új nevén is inaktiválni fogják.
De nem értem. Ha gyanakszol, hogy ugyanaz az ember, akkor ne vásárolj tőle.

Kissé megnéztem az értékeléseket. Ugye te magad vagy a tökély? 20 adásvételből 6 nem jött létre, és az általad adott negatívszövegezése is erősen hagy maga után kívánnivalót. Lekezelő és sértő.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-05-29 16:28

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tompalato_v
hozzászólás 2011-05-29 16:23
Létrehozva: #8106

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-12-26 14:33
Azonosító: 1 417 055

+Quote Post
1939Pisti
hozzászólás 2011-05-29 16:13
Létrehozva: #8107

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-08 15:39
Azonosító: 186 018

Tisztelt Illetékes!
Meg szeretném kérdezni, hogy" szurdy " ideiglenesen, vagy véglegesen inaktív?
http://www.vatera.hu/antik_konyhai_merleg_1455731261.html Ezt a megvett , kifizetett +postaköltség,terméket nem küldi el, és a kapcsolatot sem hajlandó felvenni, semmilyen formában.
Köszönöm!

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2011-05-28 20:41
Létrehozva: #8108

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 13:45
Azonosító: 659 874

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-05-28 19:34) *
Tisztelt horvathverus!

Bizonyos feltételek teljesülése esetén lehet még aktív.

Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-05-28 18:34
Létrehozva: #8109

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(horvathverus @ 2011-05-28 19:01) *
Kedves Illetékes!

Szeretném megkérdezni, ideiglenes vagy véglegesen inaktív?
...

Tisztelt horvathverus!

Bizonyos feltételek teljesülése esetén lehet még aktív.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2011-05-28 18:01
Létrehozva: #8110

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 13:45
Azonosító: 659 874

Kedves Illetékes!

Szeretném megkérdezni, ideiglenes vagy véglegesen inaktív?
Nixyke86

Lezáratlan adás-vételem van vele, mármint nem kéri a terméket, de érdekelne,értékelés szempontból, mi a helyzet vele?

Köszönöm!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-05-27 16:39
Létrehozva: #8111

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(venta94teszvesz @ 2011-05-27 17:16) *
Csak a kérdésre válaszoljatok, köszönöm!

Nem tudjuk a választ. Azt viszont tudjuk, hogy mindenki nullásként kezdte.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-27 16:26
Létrehozva: #8112

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(venta94teszvesz @ 2011-05-27 17:16) *

Igen, vagy nem.
Pont úgy, mintha te licitálnál nálam.
Egyébként az előző két válasz pontosan a kérdésedre volt megoldás.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-05-27 16:27

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
venta94teszvesz
hozzászólás 2011-05-27 16:16
Létrehozva: #8113

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-25 14:39
Azonosító: 1 428 098

A hozzászólást -venta94teszvesz- szerkesztette a következő időpontban: 2011-05-27 16:18

+Quote Post
RoseBaker
hozzászólás 2011-05-27 16:06
Létrehozva: #8114

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 21:04
Azonosító: 319 536

Igen, az lehet sad.gif
Most már mindegy, bár az eladó telefonált az előbb és kért pár fotót, amit továbbít a futárcégnek. Ez azért jól esett, úgyhogy hátha nincs veszve az ügy teljesen smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-05-27 16:43) *
Tisztelt RoseBaker!

Ez valóban hiba volt, mert utólag "bemondásra" nem sok esélye van az eladóval vagy a futárszolgálattal szemben bármilyen követelésnek.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-05-27 15:43
Létrehozva: #8115

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(RoseBaker @ 2011-05-27 13:33) *
...
Abban lehet a barátom is hibázott, hogy nem nézte meg a csomagolást, de nincs nagy gyakorlata a csomag átvételben, így talán nem is sejtette, hogy történhet ilyesmi is.
...

Tisztelt RoseBaker!

Ez valóban hiba volt, mert utólag "bemondásra" nem sok esélye van az eladóval vagy a futárszolgálattal szemben bármilyen követelésnek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
RoseBaker
hozzászólás 2011-05-27 15:09
Létrehozva: #8116

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 21:04
Azonosító: 319 536

Az az oldala törött, ami fotózva is van, szóval igen, lehetséges, hogy az út során törött el sad.gif
Úgyhogy lehet nem tehetünk semmit, max a futárcéggel lehet egyezkedni, de ők meg elhajtanak azzal, hogy miért nem szóltunk előbb? És jogos is....
Mindenesetre mindez nem történt volna meg, ha megfelelően csomagol..
Az értékelést én is láttam, csak úgy voltam vele hogy egy 300 pontos eladónál 1-2 rossz értékelés még belefér... és nehogy már emiatt lépjek vissza. Nos, lehet mégis komolyabban kellett volna vennem... sad.gif

Mindenesetre köszi szépen! Még megvárom a válaszát és annak megfelelően fogom értékelni.

IDÉZET(zejopy @ 2011-05-27 14:14) *
Mindkettő kép ugyanarról az oldalról készült. Én úgy emlékszem, hogy ezeknek a mérlegeknek mindkét oldala üveges, hogy a vevő ellenőrizhesse a kapott áru súlyát. Ha két oldalról készült volna a kép, akkor a szögletes (áru) és kerek (súly) tálcája más oldalon lenne.
Most nézd meg, hogy amit kaptál, melyik állásban törött. Ha az az oldala, amit nem látunk, akkor vissza kell utalnia az árat, mert a termékleírás nem tartalmazott egy ilyen fontos információt.
Ha ez, a látható fele sérült, akkor is hibás, mert nem megfelelően csomagolt, bár ebben az esetben a futárcég felelőssége is ott lehet, viszont ezzel nem tudsz mit kezdeni, mert sajnos nem a futár jelenlétében bontottátok ki.
A folyó olaj is szállítás közben való sérülésre utalhat.
Ha megnézed a negatív és semleges értékeléseit, akkor láthatod, hogy kapott már nem megfelelő csomagolásért, de nem megfelelő áruért is.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-27 14:41
Létrehozva: #8117

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gastig1 @ 2011-05-27 15:24) *
Érdekes hogy az eladó(0-ás)nem vállal személyes átadást annak ellenére hogy csak értékes dolgokat árul...az erre irányuló kérdéseket azonnal törli...

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1459095915

Két áruja van fent, teljesen más stílusúak, láthatóan saját képpel. Ráadásul a karkötő használt (azt néztem meg jobban), és zárt aukció.
Szerintem tiszta.
A személyes átvételtől való elzárkózásnak több oka is lehet, bár kétségtelen, hogy nem túl bizalomgerjesztő dolog.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gastig1
hozzászólás 2011-05-27 14:24
Létrehozva: #8118

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-30 09:19
Azonosító: 1 407 166

Érdekes hogy az eladó(0-ás)nem vállal személyes átadást annak ellenére hogy csak értékes dolgokat árul...az erre irányuló kérdéseket azonnal törli...

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1459095915

+Quote Post
1939Pisti
hozzászólás 2011-05-27 14:03
Létrehozva: #8119

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-08 15:39
Azonosító: 186 018

Sziasztok!
Nekem is van egy problémás eladóm, aki nem hajlandó két héttel az átutalt vételár után sem elküldeni az árút. Eleinte válaszolt az email-re, mondván fel van adva, most már nem hajlandó. Közben inaktív lett. Tudom mit kell tenni , csak azt nem tudom, mennyibe kerül, hogy a nyomozást elindítsák? Mert a károm 8000 Ft. Nem kerül többe a leves mint a hús ? Van itt olyan, aki egy ilyet végig csinált?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-05-27 13:14
Létrehozva: #8120

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RoseBaker @ 2011-05-27 13:33) *
Szia!
......
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1452847824
Itt a linkje, bár eleinte egy másik termékéhez írogattam. Lehet rossz a szemem, de én itt az üveget teljesen jó állapotúnak látom, továbbá írva is van, hogy "kicsit kopott, de kitűnő állapot" Nos, az üveg törése már nem tartozik bele a "kicsit kopott" kategóriába szerintem.
Abban lehet a barátom is hibázott, hogy nem nézte meg a csomagolást, de nincs nagy gyakorlata a csomag átvételben, így talán nem is sejtette, hogy történhet ilyesmi is.

Mindkettő kép ugyanarról az oldalról készült. Én úgy emlékszem, hogy ezeknek a mérlegeknek mindkét oldala üveges, hogy a vevő ellenőrizhesse a kapott áru súlyát. Ha két oldalról készült volna a kép, akkor a szögletes (áru) és kerek (súly) tálcája más oldalon lenne.
Most nézd meg, hogy amit kaptál, melyik állásban törött. Ha az az oldala, amit nem látunk, akkor vissza kell utalnia az árat, mert a termékleírás nem tartalmazott egy ilyen fontos információt.
Ha ez, a látható fele sérült, akkor is hibás, mert nem megfelelően csomagolt, bár ebben az esetben a futárcég felelőssége is ott lehet, viszont ezzel nem tudsz mit kezdeni, mert sajnos nem a futár jelenlétében bontottátok ki.
A folyó olaj is szállítás közben való sérülésre utalhat.
Ha megnézed a negatív és semleges értékeléseit, akkor láthatod, hogy kapott már nem megfelelő csomagolásért, de nem megfelelő áruért is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1365 Oldal V  « < 404 405 406 407 408 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-12-16 10:20