IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 425 426 427 428 429 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Koriander87
hozzászólás 2011-01-19 09:48
Létrehozva: #8521

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 15:26
Azonosító: 1 415 535

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-19 08:11) *
Ez az oldal arra is jó. De arra is, hogy keressünk. Egy időben volt egy állandó vásárlóm, nem kedveltem egyébként, de sokat tanultam tőle, aki megvette az én áruimat, aztán többszöröséért továbbadta. Először kiakadtam én is, megkérdeztem a többieket itt a fórumon, és ők körberöhögtek. Rosszul esett, de el kellett gondolkodnom a dolgon és rájöttem, hogy nincs igazam ebben a kérdésben. Megvette, azt csinál vele, amit akar. smile.gif Ilyen egyszerű.
Különös, hogy a postodat én egyáltalán nem éreztem bántónak, vagy sértőnek. Inkább a tapasztalatlanságod jött le belőle, azzal pedig nincsen semmi baj szerintem. Inkább tomari hozzászólása volt számomra irritáló, mert régi Vaterás, a tapasztaltságát nem arra kellene használnia, hogy másokról cinikusan nyilatkozik.

( rolleyes.gif Kedves Benz, ha úgy érzi, hogy a megnyilvánulásom személyeskedő, elnézést, nem annak szántam, és persze nyugodtan törölje bármelyiket. thank_you.gif )

Köszönöm a segítő jellegű válaszodat. Igen, a tapasztalatlanság a jó szó. smile.gif De tomarinak meg abban volt igaza, hogy először kérdezhettem volna, és nem kellett volna nevet említenem.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 09:11
Létrehozva: #8522

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-01-19 07:58) *
Kedves hozzászólók! Köszönöm mindenkinek a véleményt, elismerem, hogy első dühömben írtam a bejegyzést, és nem fogalmaztam valami finoman. Ha az ilyen viszonteladás elfogadott gyakorlat, elfogadom, ez volt nekem a tanulópénz. Naiv voltam, mert én csak saját felhasználásra vásárolok, és legfeljebb azt adom tovább, amit kisfiam kinőtt.

Ez az oldal arra is jó. De arra is, hogy keressünk. Egy időben volt egy állandó vásárlóm, nem kedveltem egyébként, de sokat tanultam tőle, aki megvette az én áruimat, aztán többszöröséért továbbadta. Először kiakadtam én is, megkérdeztem a többieket itt a fórumon, és ők körberöhögtek. Rosszul esett, de el kellett gondolkodnom a dolgon és rájöttem, hogy nincs igazam ebben a kérdésben. Megvette, azt csinál vele, amit akar. smile.gif Ilyen egyszerű.
Különös, hogy a postodat én egyáltalán nem éreztem bántónak, vagy sértőnek. Inkább a tapasztalatlanságod jött le belőle, azzal pedig nincsen semmi baj szerintem. Inkább tomari hozzászólása volt számomra irritáló, mert régi Vaterás, a tapasztaltságát nem arra kellene használnia, hogy másokról cinikusan nyilatkozik.

( rolleyes.gif Kedves Benz, ha úgy érzi, hogy a megnyilvánulásom személyeskedő, elnézést, nem annak szántam, és persze nyugodtan törölje bármelyiket. thank_you.gif )

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-19 09:13

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-01-19 08:58
Létrehozva: #8523

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves hozzászólók! Köszönöm mindenkinek a véleményt, elismerem, hogy első dühömben írtam a bejegyzést, és nem fogalmaztam valami finoman. Ha az ilyen viszonteladás elfogadott gyakorlat, elfogadom, ez volt nekem a tanulópénz. Naiv voltam, mert én csak saját felhasználásra vásárolok, és legfeljebb azt adom tovább, amit kisfiam kinőtt.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2011-01-19 08:28
Létrehozva: #8524

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(tomari @ 2011-01-19 00:23) *
Már elnézést, hogy bele gagyogok? De mi az, hogy pofátlan meg gyanakodom. Megvette kifizette? Szíve joga azt tenni vele amit szeretne. Jó, hogy azt nem írod csaló mad.gif Szerintem te nem voltál túl elegáns ezt ilyen módon a felhasználó név említésével nyilvánosságra hozni. Mondhatnánk kicsit rontod a hitelét.
Remélem kitörlik a kedves moderátorok. Hát kiakadok. Vatera= vesz- elad stb. laugh1.gif

Nem kell kitörölni. Az eladóban eleinte felmerül ez a kérdés, amíg még nem igazán rutinos. Nincs ezzel semmi baj. Meg lehet beszélni a dolgot, lehet egymás optikáján kicsit állítani, mindannyian tanulunk, fejlődünk. Ha minden tapasztalatlanságot tükröző mondatot törölnének, vagy gúnyt űznének belőle, akkor eléggé undok hangulat lenne a fórumon. Köszönjük, ezt már ismerjük, nem kérünk belőle.
Azért jövünk ide, hogy jól érezzük magunkat, tanuljunk egymástól és megbeszéljük a felmerülő problémákat. Neki ez okozott problémát. Miért baj ez?
És nem rontja a hitelét. Többnyire viszonteladók vagyunk, legalábbis, akik nagyban csináljuk. Valahol megvesszük, és drágábban továbbadjuk. Tehát, ha valakiről kiderül, hogy itt vette meg olcsón és itt árulja drágábban, az nem ciki.

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
tomari
hozzászólás 2011-01-19 01:23
Létrehozva: #8525

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-24 19:55
Azonosító: 1 941

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-01-18 21:09) *
Kissé gyanakodtam egy vevőre, aki több 1 Ft-os aukciómat is leütötte. És a gyanúm beigazolódott: továbbértékesíti a termékeimet, ráadásul a legpofátlanabb módon, tegnap adtam át neki a termékeket, és az egyiket ma már fel is töltötte. Gyanítom, az elsőt követi a többi. Grrrrr.... Nem ütközik ez valami szabályba? Vagy egyszerűen csak nem elegáns?

A neve nim471

Már elnézést, hogy bele gagyogok? De mi az, hogy pofátlan meg gyanakodom. Megvette kifizette? Szíve joga azt tenni vele amit szeretne. Jó, hogy azt nem írod csaló mad.gif Szerintem te nem voltál túl elegáns ezt ilyen módon a felhasználó név említésével nyilvánosságra hozni. Mondhatnánk kicsit rontod a hitelét.
Remélem kitörlik a kedves moderátorok. Hát kiakadok. Vatera= vesz- elad stb. laugh1.gif

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-01-18 22:18
Létrehozva: #8526

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-18 21:15) *
Először én is kiakadtam, de már nem zavar. smile.gif

mosking.gif Köszi a vigasztalást!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-18 22:15
Létrehozva: #8527

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-01-18 21:14) *
Sejtettem, hogy nem ütközik semmilyen szabályba, de szerintem nem elegáns. Így jártam.

Először én is kiakadtam, de már nem zavar. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-01-18 22:14
Létrehozva: #8528

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-18 21:11) *
Nincs ezzel semmi baj. smile.gif

Sejtettem, hogy nem ütközik semmilyen szabályba, de szerintem nem elegáns. Így jártam.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-18 22:11
Létrehozva: #8529

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-01-18 21:09) *
Kissé gyanakodtam egy vevőre, aki több 1 Ft-os aukciómat is leütötte. És a gyanúm beigazolódott: továbbértékesíti a termékeimet, ráadásul a legpofátlanabb módon, tegnap adtam át neki a termékeket, és az egyiket ma már fel is töltötte. Gyanítom, az elsőt követi a többi. Grrrrr.... Nem ütközik ez valami szabályba? Vagy egyszerűen csak nem elegáns?

A neve nim471

Nincs ezzel semmi baj. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-01-18 22:09
Létrehozva: #8530

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A neve nim471

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-18 21:47
Létrehozva: #8531

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(GJUDITKA11 @ 2011-01-18 19:34) *
Soha ne írtam ide, de már feláll a szőr a hátamon a csillagos értékeléstől! ...

Tisztelt GJUDITKA11!

Nincs oka aggodalomra, az értékelései kifejezetten jónak mondhatóak. A tizedek és századok nem sokat számítanak.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-18 21:44
Létrehozva: #8532

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(ktibor68 @ 2011-01-18 18:55) *
Benz: Rá kellene nézni erre az eladóra nagyon jutalékot nem fizet , Őt értékelik de Ő már 2010.11 óta nem értékel senkit

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...1611570&p=2

Megnézzük alaposabban. Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-18 21:41
Létrehozva: #8533

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(lepkemuki @ 2011-01-18 18:33) *
...
Majd megadtam neki a jól megérdemelt negatívat:(mégmielőtt láttam volna ezt a választ)
Erre bosszúbol visszanegatívolt, igazságtalanul.
ilyenkor mit tudok tenni?
Soha nem kaptam még negatívat, ez így nagyon nem fair
Mi a teendő ilyenkor?
köszi előre is a segítséget
Ui: Láttam volt már hasonló gond vele, így tiltólistára tenném őt is dry.gif

Tisztelt lepkemuki!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
GJUDITKA11
hozzászólás 2011-01-18 20:34
Létrehozva: #8534

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-26 21:57
Azonosító: 203 817

Soha ne írtam ide, de már feláll a szőr a hátamon a csillagos értékeléstől! Ki találta ezt ki? Jobb dolga is lehetett volna. Visszakérdezek a vevőktől és mind szabadkozik, hogy minden rendben volt, de mivel van lehetősége névtelenül "rosszindulatúnak" lenni, az embereknek, akkor örömmel meg is teszik. Ennek semmi értelme, nem fedi a valóságot és csakis lelki és gyomor fájdalmat okoz. Ez a sokadik visszakérdezésem, bemásolom az egyik választ:

" Kedves Judít!
Elnézését kérem, valószínűleg nem figyeltem oda. Semmi problémám nem volt Önnel. Bocsánatot kérek. Természetesen

semmi gond nem volt, nem állt szándékomban lepontozni. Mégegyszer sajnálom, hogy figyelmetlen voltam.

Heni"
Akárhányat visszakérdezek, mind hasonló választ ad. Lehetetlen nem látni a csillagokat, hisz ha kevesebbet akar adni még kérdésre is felelni kell. Szüntessék már meg ezt a gonoszkodó, lealacsonyító rendszert. Köszönettel, Judit

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-01-18 19:55
Létrehozva: #8535

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

Benz: Rá kellene nézni erre az eladóra nagyon jutalékot nem fizet , Őt értékelik de Ő már 2010.11 óta nem értékel senkit

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...1611570&p=2

+Quote Post
Parabellum80
hozzászólás 2011-01-18 19:52
Létrehozva: #8536

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 15:48
Azonosító: 1 022

Megnyerte:
szultanka83

Szerintem röppen: 3+, 3-, 1 semleges. Ki, ha ő nem?

+Quote Post
lepkemuki
hozzászólás 2011-01-18 19:33
Létrehozva: #8537

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-18 19:23
Azonosító: 1 421 022

Sziasztok!
Nem szoktam használni a fórumot, de most bajban vagyok.Segítenétek?
Nagyon bosszant a dolog.Nagyon a szabályzatokkal sem vagyok képben.NEm történt még ilyen velem
Adott egy aukció amit én indítottam:

http://www.vatera.hu/samsung_corby_s3650_3...1435060003.html

Megnyerte:
szultanka83

Vártam pár napot, majd mai napon küldtem neki egy emailt, hogy péntekig várok az utalásra, közben meg küldjön egy címet:
Válasz:"Üdvözlöm!
Elnézését kérem de nem tudom milyen utalás és milyen postázásról van szó? Kérném tájékoztatását! Köszönöm."

Erre belinkeltem neki, elmondtam mi van, hát nem tudja mit vett tőlem a vaterán?
Válasz:
"Ez valami tévedés lesz szerintem"

NORMÁLIS SZERINTETEK???Nagyon felhúzott, ugyanis mondja azt hogy bocsi nem kell, nincs rá keret, akármi és semlegessel leboltoljuk

Erre bepipultam és megírtam neki:
"Ezen a néven és e-mail címen vásárolták tőlem a VATERÁN a telefont.
Nem hinném, hogy tévedés, nem használod a vaterát?Nem T. zoltán vagy?
A telefonszámod is megvan.
Akkor mi a tévedés?Megértem én ha nem kell a termék, de nem így kell ezt lerendzni.
ott van minden személyes adatod, licitáltál a telefonra, megvetted, tiéd lett
ennyi"

Válasza:
"De néztem a Vaterámat de nem tudom honnan jött ez a vásárlás! Szerintem félrenyomtam valamit de nem kell a termék köszönöm!"

Majd megadtam neki a jól megérdemelt negatívat:(mégmielőtt láttam volna ezt a választ)
Erre bosszúbol visszanegatívolt, igazságtalanul.
ilyenkor mit tudok tenni?
Soha nem kaptam még negatívat, ez így nagyon nem fair
Mi a teendő ilyenkor?
köszi előre is a segítséget
Ui: Láttam volt már hasonló gond vele, így tiltólistára tenném őt is dry.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-18 14:40
Létrehozva: #8538

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(merlingerin @ 2011-01-18 11:25) *
dzsudzsu8 felhasználótól vettem egy újnak hirdetett nadrágot.Nem volt új-sőt...hiányzott még a gombja is.Visszaküldtem neki,ő meg nem hajlandó visszafizetni az árát.Akármit írok neki,mindenre hivatkozva azt írja,hogy nem utalja vissza az árát.Persze azóta már még egyszer eladta.Nekem se áru se pénzem! Elvette a kedve a vásárlástól! De úgy gondolom feljelentem,mert ilyen eladónak itt nincs helye!És ő Profi eladó....

Ha valaki hasonlóan járt,mint én kérném a segítségét! Mit hogyan kell tennem ? Hogyan jelentsem fel stb:::? Köszönöm a segítséget!!!!Üdv.

Tisztelt merlingerin!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
merlingerin
hozzászólás 2011-01-18 12:25
Létrehozva: #8539

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-08 17:12
Azonosító: 640 358

dzsudzsu8 felhasználótól vettem egy újnak hirdetett nadrágot.Nem volt új-sőt...hiányzott még a gombja is.Visszaküldtem neki,ő meg nem hajlandó visszafizetni az árát.Akármit írok neki,mindenre hivatkozva azt írja,hogy nem utalja vissza az árát.Persze azóta már még egyszer eladta.Nekem se áru se pénzem! Elvette a kedve a vásárlástól! De úgy gondolom feljelentem,mert ilyen eladónak itt nincs helye!És ő Profi eladó....

Ha valaki hasonlóan járt,mint én kérném a segítségét! Mit hogyan kell tennem ? Hogyan jelentsem fel stb:::? Köszönöm a segítséget!!!!Üdv.

+Quote Post
micsu29
hozzászólás 2011-01-18 11:18
Létrehozva: #8540

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-09 12:35
Azonosító: 1 419 338

Sziasztok!

Akit becsapott "elvike74" nevű felhasználó az javaslom hogy tegyen feljelentést!
Ne hagyjuk, hogy megússza, és röhögjön a markába!

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1653000

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 425 426 427 428 429 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
2 felhasználó: zejopy, mileferko

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-17 11:33