IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 425 426 427 428 429 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
BlondeBaby
hozzászólás 2011-01-17 10:28
Létrehozva: #8521

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-22 08:06
Azonosító: 1 270 526

IDÉZET(ktibor68 @ 2011-01-16 23:13) *
ha már ide írtad egy linket is adjál légyszíves.

Sziasztok!
Nem adhat ki infókat... Ez nem az első eset, hogy nem találom a problémás aukciót. Létezik, hogy valaki Vaterán kívűli megállapodáshoz kér itt segítséget?! Tényleg, ilyenkor a rendőrség foglalkozik vele? Ha mondjuk csak szóban, telefonon megállapodtak, hogy megy a rendőrségre, elutaltam x összeget? ohmy.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-17 09:32
Létrehozva: #8522

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(MPeetyaa @ 2011-01-16 23:07) *
Heló Nem tudom hol kérdezzem meg ,de mit lehet csinálni ha már 37napja megrendeltem egy árut az eladót ritkán lehet elérni csak igérgeti hogy megy postán stb és kezdek rájönni hogy nagy átverés az egész. Nem kevés pénzről van szó azért. Feljelentés vagy egyéb tevékenység? Lécci irjatok valamit mert már nagyon ideges vagyok ezmiatt. Köszi előre !

Tisztelt MPeetyaa!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-17 09:28
Létrehozva: #8523

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-01-17 08:07) *
Kedves felhasználók!

Szeretném felhívni a figyelmeteket CradleOfRome felhasználóra. Babaruhákat és egyéb baba-mama termékeket üt le, főleg egyforintosokat ill. egyéb nagyon alacsony árú termékeket. A termékért utána nem jelentkezik, a kapcsolatfelvételre vagy reagál, vagy nem. Ígéretet tesz a fizetésre, de nem utal. Emailekre nem válaszol, ráadásul (az értékelésekből olvasom) emailcíme most már inaktív, a teszveszre viszont bejelentkezik. Egyes termékekért jelentkezik, mert pozitív értékelései is vannak, de az utóbbi időben főleg negatívak. A vaterának már jeleztem a problémát.

Soron kívül meg kellene röptetni. A semlegesek aránya is nagyon magas.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-01-17 09:07
Létrehozva: #8524

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 15:26
Azonosító: 1 415 535

Kedves felhasználók!

Szeretném felhívni a figyelmeteket CradleOfRome felhasználóra. Babaruhákat és egyéb baba-mama termékeket üt le, főleg egyforintosokat ill. egyéb nagyon alacsony árú termékeket. A termékért utána nem jelentkezik, a kapcsolatfelvételre vagy reagál, vagy nem. Ígéretet tesz a fizetésre, de nem utal. Emailekre nem válaszol, ráadásul (az értékelésekből olvasom) emailcíme most már inaktív, a teszveszre viszont bejelentkezik. Egyes termékekért jelentkezik, mert pozitív értékelései is vannak, de az utóbbi időben főleg negatívak. A vaterának már jeleztem a problémát.

+Quote Post
MPeetyaa
hozzászólás 2011-01-17 00:25
Létrehozva: #8525

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-27 20:42
Azonosító: 1 386 926

IDÉZET(ktibor68 @ 2011-01-16 23:13) *

Bocsi de infókat nem adhatok ki csupán tanácsokat szeretnék kérni hogy valahogy az árut vagy a pénzt visszakaphassam.

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-01-17 00:13
Létrehozva: #8526

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

IDÉZET(MPeetyaa @ 2011-01-16 23:07) *
Heló Nem tudom hol kérdezzem meg ,de mit lehet csinálni ha már 37napja megrendeltem egy árut az eladót ritkán lehet elérni csak igérgeti hogy megy postán stb és kezdek rájönni hogy nagy átverés az egész. Nem kevés pénzről van szó azért. Feljelentés vagy egyéb tevékenység? Lécci irjatok valamit mert már nagyon ideges vagyok ezmiatt. Köszi előre !

+Quote Post
MPeetyaa
hozzászólás 2011-01-17 00:07
Létrehozva: #8527

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-27 20:42
Azonosító: 1 386 926

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-16 23:12
Létrehozva: #8528

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zsofika61 @ 2011-01-16 21:57) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1751593

Új reg. , nagyon profi . Megnézitek?

Megnézzük, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-16 23:06
Létrehozva: #8529

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsofika61 @ 2011-01-16 22:04) *
Á nem! egy értékelése (3) ugyanattól, nagy értékű ékszerek, mind aznap jár le. Remélem nem lesz sírás egy- két hét múlva.

Én kb. bő két hét múlva jövök a másik nevemmel.

Majd kiderül. Talán nem. Bár...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2011-01-16 23:04
Létrehozva: #8530

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 01:03
Azonosító: 1 161 927

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-16 21:59) *
Ez is te vagy? smile.gif

Á nem! egy értékelése (3) ugyanattól, nagy értékű ékszerek, mind aznap jár le. Remélem nem lesz sírás egy- két hét múlva.

Én kb. bő két hét múlva jövök a másik nevemmel.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-16 22:59
Létrehozva: #8531

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsofika61 @ 2011-01-16 21:57) *

Ez is te vagy? smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2011-01-16 22:57
Létrehozva: #8532

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 01:03
Azonosító: 1 161 927

+Quote Post
szskbe
hozzászólás 2011-01-16 22:43
Létrehozva: #8533

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-16 19:43
Azonosító: 1 420 667

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-16 21:12) *
http://gyujtemeny.vatera.hu/matrica/nemo_m..._190467351.html
Ez az?
Csak neked lehet eldönteni a kérdést. Ha írsz egy normális hangvételű semlegest, akkor sincs semmi baj, de viszonzásra az ember minden ilyen esetben számíthat.
Itt inkább az a kérdés, hogy a te lányod hogyan viselte a késedelmet. Mert ha nem volt annyira gáz, akkor szerintem adhatsz nyugodtan pozitívat. Az eladó eléggé korrektnek tűnik.
Ha én lennék a helyedben, nem tartanék be neki. smile.gif

Igen, ez az. Köszönöm, megerősítettél! A környék összes matrica-lelőhelyét bejárva végül az került neki a fa alá, így nem érintette rosszul. Azóta meg ragasztgatja az itt vásároltakat. good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-16 22:12
Létrehozva: #8534

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szskbe @ 2011-01-16 21:02) *
Sziasztok! Tanácsotokra lenne szükségem egy bizonytalan értékeléssel kapcsolatban. unsure.gif Karácsony előtt leütöttem egy aukciót, matricákat a nagyobbik lányomnak. Mivel elég (néha túlságosan) kommunikatív vagyok, megírtam az eladónak, mennyire szükség van a matricákra, s hogy karácsonyi ajándék lenne. Nagyon kedves és megértő volt, írta, hogy tesz ajándékot is a rendelt termékek mellé. Volt még jó pár nap karácsonyig. De nem érkezett meg az áru. Több e-mailt írtam az eladónak, érdeklődve, hogy megérkezett-e rendben a pénz, s kértem, értesítsen, ha postára adja a terméket, mert nálunk időnként történnek érdekességek a helyi postán, szeretem nyomon követni a küldeményeket. Semmi válasz nem érkezett. Karácsony után jó pár nappal jött egy e-mail, hogy még nem tudta feladni, mert mindketten lebetegedtek a kislányával (később írta, hogy tüdőgyulladást kapott a kicsi). Rá 1 hétre érkezett meg a matricacsomag. mellow.gif

Nem szeretnék negatív értékelést adni, mert végül is lebonyolódott az adás-vétel, csak eléggé későn. Semleges értékelésen gondolkodom, de tartok tőle, hogy akkor vissza is azt kapok (ő, az eladó még nem értékelt engem). Tudom, milyen egy beteg kisbabával, és hálás vagyok neki a plusz ajándékért, de legalább egy e-mailt vártam volna, hogy ne számítsak a karácsonyi megérkezésre. Ugyanakkor nem tudom, milyenek a körülményei, lehet, nincs is otthon internete, s beteg baba mellől nem tudott elmenni pl. könyvtárba, hogy értesítsen, a tel. számom meg nem írta le... Nem akarok rosszat sem neki, sem magamnak, de pozitívot mégsem adhatok... vagy igen? unsure.gif Segítsetek! not_i.gif

http://gyujtemeny.vatera.hu/matrica/nemo_m..._190467351.html
Ez az?
Csak neked lehet eldönteni a kérdést. Ha írsz egy normális hangvételű semlegest, akkor sincs semmi baj, de viszonzásra az ember minden ilyen esetben számíthat.
Itt inkább az a kérdés, hogy a te lányod hogyan viselte a késedelmet. Mert ha nem volt annyira gáz, akkor szerintem adhatsz nyugodtan pozitívat. Az eladó eléggé korrektnek tűnik.
Ha én lennék a helyedben, nem tartanék be neki. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szskbe
hozzászólás 2011-01-16 22:02
Létrehozva: #8535

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-16 19:43
Azonosító: 1 420 667

Sziasztok! Tanácsotokra lenne szükségem egy bizonytalan értékeléssel kapcsolatban. unsure.gif Karácsony előtt leütöttem egy aukciót, matricákat a nagyobbik lányomnak. Mivel elég (néha túlságosan) kommunikatív vagyok, megírtam az eladónak, mennyire szükség van a matricákra, s hogy karácsonyi ajándék lenne. Nagyon kedves és megértő volt, írta, hogy tesz ajándékot is a rendelt termékek mellé. Volt még jó pár nap karácsonyig. De nem érkezett meg az áru. Több e-mailt írtam az eladónak, érdeklődve, hogy megérkezett-e rendben a pénz, s kértem, értesítsen, ha postára adja a terméket, mert nálunk időnként történnek érdekességek a helyi postán, szeretem nyomon követni a küldeményeket. Semmi válasz nem érkezett. Karácsony után jó pár nappal jött egy e-mail, hogy még nem tudta feladni, mert mindketten lebetegedtek a kislányával (később írta, hogy tüdőgyulladást kapott a kicsi). Rá 1 hétre érkezett meg a matricacsomag. mellow.gif

Nem szeretnék negatív értékelést adni, mert végül is lebonyolódott az adás-vétel, csak eléggé későn. Semleges értékelésen gondolkodom, de tartok tőle, hogy akkor vissza is azt kapok (ő, az eladó még nem értékelt engem). Tudom, milyen egy beteg kisbabával, és hálás vagyok neki a plusz ajándékért, de legalább egy e-mailt vártam volna, hogy ne számítsak a karácsonyi megérkezésre. Ugyanakkor nem tudom, milyenek a körülményei, lehet, nincs is otthon internete, s beteg baba mellől nem tudott elmenni pl. könyvtárba, hogy értesítsen, a tel. számom meg nem írta le... Nem akarok rosszat sem neki, sem magamnak, de pozitívot mégsem adhatok... vagy igen? unsure.gif Segítsetek! not_i.gif

+Quote Post
Coulthard
hozzászólás 2011-01-15 23:09
Létrehozva: #8536

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-23 10:27
Innen: Budapest
Azonosító: 172 995

IDÉZET(tipitopi @ 2011-01-15 19:36) *
Tisztelt Coulthard!
2010.dec.ben nem egy esetben volt olyan vevő,aki piros csekken küldte a pénzt. Nagyon hamar, 2-3 nap alatt ideért .De volt ,aki lefényképezve küldte a csekket. Kérheted ezt is. not_i.gif

Tisztelt tipitopi!

Az illető azt írta, hogy 7-én küldi a pénzt, az meg csak több, mint 2-3 nap... Én csak annyit kértem, hogy küldje el a bizonylatot, mindegy, hogy szkennelve vagy fényképezve, de semmi reakció, se telefonra, se levélre. Azt sem bánnám, ha lemondaná, csak legalább tudnám, mert nem szeretem azt, aki csak lapít és nem képes legalább egy sort írni. Főleg úgy, hogy látom minden nap bejelentkezik ide, tehát még az sincs, hogy nincs netközelben.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2011-01-15 22:31
Létrehozva: #8537

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(busman114 @ 2011-01-15 21:27) *
Tisztelt nferi90! Valamiért nem tetszettél neki, ennyi. A stílusod, vagy a szavak amivel noszogattad, nem tudom. Az biztos hogy ö tényleg korrekt eladó, 1 negája van, az ia olyantól, aki azóta inaktív és 3 negája van. Mind a három azért mert átvert valakit. És most ne azt a nevet nézd akiével licitált, hanem az egyik értékelésben benne van hogy ki az a hölgy valójában. Nem vagyunk egyformák, én sem szeretem a zárt aukciót,de az eladónak ez szíve joga. Lehet hogy jósnővel vizsgáltatja meg a nickeket, de az értékelései alapján színtiszta pozitív.

Használd a válasz gombot, a fél életem elment, mire legörgettem. smile.gif
A jósnős megoldást lehet, hogy én is be fogom vezetni. Kár, hogy nem nekem jutott eszembe az ötlet. biggrin.gif

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
busman114
hozzászólás 2011-01-15 22:27
Létrehozva: #8538

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-07 22:11
Azonosító: 464 234

Tisztelt nferi90! Valamiért nem tetszettél neki, ennyi. A stílusod, vagy a szavak amivel noszogattad, nem tudom. Az biztos hogy ö tényleg korrekt eladó, 1 negája van, az ia olyantól, aki azóta inaktív és 3 negája van. Mind a három azért mert átvert valakit. És most ne azt a nevet nézd akiével licitált, hanem az egyik értékelésben benne van hogy ki az a hölgy valójában. Nem vagyunk egyformák, én sem szeretem a zárt aukciót,de az eladónak ez szíve joga. Lehet hogy jósnővel vizsgáltatja meg a nickeket, de az értékelései alapján színtiszta pozitív.

+Quote Post
tipitopi
hozzászólás 2011-01-15 20:36
Létrehozva: #8539

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-05 16:59
Azonosító: 1 418 756

Tisztelt Coulthard!
2010.dec.ben nem egy esetben volt olyan vevő,aki piros csekken küldte a pénzt. Nagyon hamar, 2-3 nap alatt ideért .De volt ,aki lefényképezve küldte a csekket. Kérheted ezt is. not_i.gif

+Quote Post
Coulthard
hozzászólás 2011-01-15 20:31
Létrehozva: #8540

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-23 10:27
Innen: Budapest
Azonosító: 172 995

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-15 18:50) *
Tisztelt Coulthard!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

Akkor még várok, csak azt nem értem, hogy miért nem ír akkor legalább annyit, hogy már elküldte. Amúgy kértem azt is, hogy küldje el az igazolószelvényt és akkor megnyugszom és várok, de arra sem jött válasz. A jövőhetet még megvárom, aztán értékelek, a leírtak alapján, meg küldök másolatot a Vaterának. Csak azt nem szeretném, hogy bosszúból kapjak negatívat, mikor a másik fél rám se bagózik és még én kajtatok utána, hogy most mi van...

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 425 426 427 428 429 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-01 23:01